Új privát üzeneted érkezett!

Mi is boldog karácsonyt kívánunk utólag :)


és BÚÉK előre :)
dorki
 
 


Boldog Karácsonyt kívánunk mi is!!!

Remélem mindenkinek nagyon szépen telnek az ünnepek.

És tőlünk is BUÉK előre!!!

Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog karácsonyt, és BÚÉK!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

 
 

ANDI!

ENNYI :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!:

Hogy vagytok????

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kívánok Nektek egyhuzamban átaludt 10 órát , egy porszívómentes napot, egészséget, boldogságot, mosolyt, szerelmet, kedvességet az új évben!
Szeretettel: Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti

köszi a jókívánságokat, nagyon találóak :)

Brigi
jó a kép a csapatról :)

Én épp kezdek dolgozni, mennem is kell.
dorki
 
 


Sziasztok!

Kriszti, :D :oops: ... hát akkor épp csak ennyi volt... Sajnos úgy általában nincs túl sok időm a neten lógni... :lol:
Amúgy köszi jól vagyunk, eltekintve attól, hogy Csillu a frászt hozta ránk dec 24-e éjjelén, :twisted: mivel az egész teste telelett viszkető, vörös hatalmas kiütésekkel. Úgy nézett ki, mintha bárányhimlős lenne. Persze az már volt régen. Gondoltam én mindenre, csak jóra nem(biztos valami fertőző, - rubeola, vagy skarlát, vagy akármi :!: ), de aztán az ügyeletes doki is meg a mi gyerekorvosunk is megnyugtatott, hogy valami allergiás cucc lehetett, mivel a többi ellen már kapott oltást, meg akkor magas láza is lenne, meg nem is viszketne neki.... :? . Kapott kb kálciumot szuriban, meg itatni is azzal kellet jópár napig, meg fenistil cseppeket is adtam neki (bár ez egyik dokinak se jutott eszébe), aztán szépen el is múlt szerencsére. Azóta volt már vérkép, meg allergiavizsgálat, de semmilyen kajára nem hozott ki allergiát, persze hal, méz, meg kakaó nem is volt a vizsgálatban :!: :shock:
Boga jól van, talán kicsit felfázott a nagy hó miatti örömködésben , de egyelőre semmi vész.
Enci meg egy kis drága nőszemély :D Dobok képeket róluk, ha sikerül.
Ti amúgy örültök ennek a hónak? Én már a tavaszt várom, meg az influenza-szezon végét!!!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
remélem mindenkinek jól indul az év!

Velünk minden oké,Esztinek kiesett a felső két foga,csodálatosan néz ki 8)
Így már 5 tejfoga esett ki,alul 2 ki is nőtt és felül is jön az egyik.Ti hogy álltok ezzel?

Karácsony nyugiban lezajlott,legnagyobb örömöt a bábszínház paraván okozta.Viszont egyik kis ovis barátnője kapott egy szenzációs logikai játékot,talán Gamelot a neve,de nem találom sehol.Ti nem ismeritek véletlenül??

Csajok,Ti vettetek már íróasztalt meg ilyeneket???Lezsibbadok,hogy szeptemberben suli :shock:
Olyan kíváncsi vagyok,hogy hogyan veszik majd az akadályokat és nekünk is újból tanulni kell,bár azt hiszem rám rámfér :lol:
kerületterülettérfogat :wink:

Ja,képzeljétek Eszti kapott új óvónénit és az első találkozásunkkkor beazonosított,ugyanis nekem is ő volt az óvónénim,csak '82-ben!Nem semmi,milyen a memóriájuk....

Puszi mindenkinek:
B.

Kép
Bori
mbori
 
 


Kelt mazsolás csiga:

Jó étvágyat hozzá :wink:

Kép

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, Ilyeneket nem ér 8)

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
ez nem semmi!!! Skacok ott laknak :)?

Kivel mi van? Mindenki lapít!? Vagy havat lapátol? Vagy dógozik?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Gondolom egy jól összeszokott csapat vagytok, de ha nem gond csatlakoznék hozzátok. 2003. januárban születtek a fiaim. Mi is most készülünk az iskolába. A fogaik potyognak ezerrel, és hát fogszabályzó tuti kelleni fog mindegyiknek, mert nagyon csálén nőttek ki a maradandó fogak.

Van még egy kislánykám, ő júniusban lesz 3 éves.

Nagyon klassz az iglu!!!!

Üdv: Cili
cecka78
 
 


Szia Cili,

üdv körünkben. Bár eléggé el van a társaság mással foglalva, azért hátha felpezsdül az élet jöttödre!
Hogy hívják a gyerekeket?
És hogyhogy most kezdik a sulit?

Eszternek még nem potyognak a fogai, ami a fogorvos szerint egyáltalán nem baj. Elég későn bújt ki Neki az első (8 hó) is...

Mesélj magadról.
Mivel foglalkozol, ha nem gyereket nevelsz?
Hogy bírod az ikerfiúkat energiával?
Hogy telnek a napjaitok?

Üdv,
Kriszti

Ja, és ha van tuti recepted, azt is oszd meg velünk itt, mert a receptes topikunkat átrakták messzire és nem is írunk azóta kajákat.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Björn és Nicolas a két fiam, Stephanie a kislányom. A fiúk visszamaradtak az oviban egy évet, közös megegyezéssel, mert igencsak törték a magyart, és nagyon sok baj volt a betükkel.

Stephiekém pedig bölcsibe jár szeptember óta. Én pedig titkárnősdit játszom egész nap egy ügyvédi irodában.

Eszternek van testvére?
sulis már?

Ma frankfurti levest csináltam hamar-gyorsan délután. Holnap pedig rakott brokkoli van tervbe véve, majd meglátom még reggel lesz-e hozzá kedvem....
cecka78
 
 


Kriszti ez a mazsolás csiga nagyon jól néz ki!

Ja és a fiúk néha nagyon idegtépőek, de azért kezdenek egyre komolyodni, és ez a viselkedésükre is vonatkozik.
Stephie babám aki mostanában leginkább az idegeimet tépi, de ezt is lebírkózzuk előbb-utóbb.

Puszi Cili
cecka78
 
 


Cili,
igyexem írni, most csak képek:

Borka:
Kép

Eszterrel építettünk:
Kép
A gombok és egyéb plusz dolgok a havon kívűl fából vannak, ez volt csak :).

Az udvar felőli erkélyünk:
Kép
Frissítem folyamatosan a fotókat a közösségi oldalon is.

Sziasztok!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,

Kriszti, Jól néz ki a házatok! :lol: Hol tart? Tavasszal már be is költözhettek? Tényleg biztos írtad már, de mennyire van ez a falu Szegedtől? Suliba bejár majd Eszter, vagy ott a faluba viszitek?

Az iglut a neten láttam és nem is gondoltam, hogy mi is meg tudjuk csinálni :roll: A gyerekek aludnának is benne, ha nem lenne egy ilyen "gonosz" anyukájuk aki amúgy is frászt kap, hogy rájuk dől az egész. Egyébként még mindig áll, de már csak azt engedem, hogy egy pillanatra bemásszanak aztán jönnek is ki, mert már nem olyan stabil.

Borkának hogy tetszik a hó? A Dóri nagyon élvezi, képzeljétek egyedül csúszkázik le a dombról a fiúk hócsúszkájával. Persze engem ilyenkor is a frász kerülget :oops:

Bori, Suli. Mi még nem tudjuk hova megy a Marci. Most lesznek a nyílt napok, elmegyek azokra és asszem tanítónénit fogok inkább választani. Van 2 elég jó suli itt, abból pont az egyikbe tartozunk így oda tuti felveszik ezért annyira nem aggódom.

A Marci már nagyon várja. Remélem ez a nagy lelkesedése megmarad szeptemberig :wink:

Cili, Üdv :lol: Fú, ikerfiúk, nem semmi. Nálunk 2 év van a két fiú között, de ők is tudják az idegeimet tépni rendesen 8)

A Marcinak is megvan még mindegyik foga és az az érdekes, hogy az oviban sem láttam, hogy sok gyerek lenne foghíjas.

Többiek gondolom szó szerint behavazva, de azért néha jelentkezzetek :wink:

Megyek gofrit sütni a családnak.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Hello Csajok,
mi is rendben vagyunk,most nálam is rengeteg volt a munka,azért nem jöttem.
Remélem mindenki jól van!!
Cili,
üdv a körünkben!Mesélj a skacokról,merre laktok?

Kriszti,
nagyon szuper a házatok,istenemistenem egyszer én is ilyet szeretnék....
Bori milyen nagy már!!
ESzter várja a sulit??

Brigi,
nagyon jó lett az iglu.Fog dolog érdekes,a mi ovinkban foghíjjas az összes nagycsoportos,tényleg érdekes,hogy ez mitől függ.
Nagyon ismerős a környék,ahol laktok,szerintem az unokatesóm is ott lakhat a családjával,a házakról ítélve.

Dorki????????
MI van Veletek???

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Kriszti nagyon szép a házatok! Mi is építkezünk, már alig várom a tavaszt, hogy folytatni tudjuk.

Most figyelem mégcsak, hogy a ti gyerkőceitek, mégcsak 6 évesek.
Björnöm kínlódott hétvégén a fülével, jönnek a hátsó rágó fogai, szerencsére Nicolasomnak már tavaly ilyenkor kibújtak, mondjuk ő meg marha lázas volt tőle és hetekig alig evett.

Stephiekém is beteg lett előző héten el kellett hoznom a bölcsiből mert hányt, de szerencsére egy fél nap alatt át is futott rajta a betegség, az egész csoporton átfutott, mondta a dajka pénteken márcsak 3 gyerek volt.

Mi Móron lakunk, egyenlőre a szüleimnél, aztán reméljük hamarosan elkészül a házikónk és akkor végre mindenkinek meglesz a kis vacka.

folyt. köv. ügyfelek jönnek, mennem kell.

sziasztok, Cili
cecka78
 
 


Kép Kép
cecka78
 
 


szasztok

Bori
iskolaválasztással én is szenvedek. bonyolítom a saját dolgomat... vigyem-e erősbe vagy inkább ne? kínlódom rajta
Tudom, hogy tanár nénit kellene választani, de hát ugye ez nem kívánságműsor és egyáltalán nem biztos, hogy aki szimpi nekem, az Nikinek is bejönne.

Brigi
Iglu nagyon jó. Anyuéknál is építettek a kölkök az udvaron "bunkit" meg egy vonatot is. Bár most már elég, azért nagyon jó, hogy van az idén sok hó. :)

Kriszti
nagyon király a kéró !!!

Szia Cili
dorki
 
 


Dorki,

na,ugyanez minálunk is....
1.,van ugye az erős,teljesítménycentrikus iskola,ahol lehet hogy nehéz az indulás,de megtanulja a gyerek,hogyan lehet úgy tanulni,hogy a későbbiekben pl.ne legyen gond a középiskola választás
(közvetlen kolléganőm Waldorfos anyuka,hogy mit össze nem szentségelt,nagyon nehéz volt felvennie a srácának a ritmust,pl.matekot alig tanutak,hónapok alatt kellett éveket bepótolni)

2.,és van a Karolina,ami azt hiszem nagyon sok városban az egyházi vonalat viszi.Nem egy versenyistálló,de szeretik a gyerekek,jókedvvel mennek be.
Eszter viszont tempolomfóbiás :shock: ,egyszerűen nem lehet bevinni és ezalól nem hiszem,hogy kaphat ott felmentést....

3.,van még néhány jó suli,ahová sokan mennek az oviból is,de az messzebb és mivel nekem anyám sokat jár ESztiért,nem várhatom el tőle,hogy végiggyalogoljon vagy buszozzon a városon.
Másrészt én fontosnak tartom,hogy az ovis társaival kezdjen,mert jó az,ha van egy ismerős arc az első,betojós napon,akihez oda lehet menni és ad egy kis biztonságot.


agyalok,agyalok,agyalok ezerrel.
a jövő hét talán előrelendít ezügyben,kedden a Karolinában lesz nyílt nap,utána meg a másik suliban.

basszus,most írtuk,milyen volt az első nap az oviban :cry:

B.

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Üdv itt, Cili!

Brigi, nagyon klassz az iglutok, nekünk idén csak egy kisebb hóemberre futotta. :lol: , és már azt is ledöntötte Boga 8)

Kriszti, nagyon tuti lesz a házatok! A mazsolás csigádat pedig nyálcsorgatva néztem! :oops:

Iskolaválasztás - nekem könyebb a dolgom, látjátok néha jobb, vagy legalábbis egyszerűbb, ha az embernek nincs olyan sok választási lehetősége. Nálunk van egy önkormányzati suli, ahová anno én is jártam - meg van az egyházi, amelyik a lányok óvodáját is kezeli. Nos, az önkormányzatiba én nem szívesen vinném, no meg az ovi is inkább a saját iskolája felé tereli a "nyájat". Szóval Boga megy a református általános iskolába - remélem fölveszik, mert jó nagy túljelentkezés szokott lenni, ahogy mondják! Jövő héten lesz a nyílt nap, kíváncsi vagyok, hogy neki hogy fog tetszeni!

Tényleg nemrég kezdtük az ovit.... :roll:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Én is megyek nyílt napra jövőhéten, de még nem tudom mi lesz belőle.
dorki
 
 


Én a múlt héten voltam az egyik suliban, teccett :lol: Az inkább gyerekközpontú. Pénteken egy dráma órára gyerekekkel együtt lehetett menni, a Marci azóta végképp iskolás akar lenni :wink:

A másikba 2 hét múlva megyek. Az elmondásokból inkább teljesítmény centrikus. A Marci szerintem bírná, de én egyelőre inkább az első felé hajlok.

Hááát én is nagy dilemmában vagyok.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Ja, és túljelentkezés az itt is van bőven (a miénk óta 2 új lakópark is épült a körzetben), úgyhogy még sorsolásos döntéssel is riogatták a szülőket :evil: Na ezt azért szeretném elkerülni.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


hát igen,már megint ez a fene jólét :wink:

hogy rögtön több iskolából válogathatunk és ha vééégre megvan a nehéz döntés akkor még mindig nincs vége,mert ugye lehet a vagy bé osztály estleg még cé is...
mi az egyik suliról hallottunk furákat,hogy van ott ám gazdag meg szegény osztály,nem akartuk elhinni és amikor rámentem a suli honlapjára és megnéztem az osztálytablókat akkor rögtön leesett,de igen,van ilyen.... :( :shock:

És ezeket az infókat oszd el magadban legjobb tudásod szerint,azaz ha bekerül a "jó" osztályba,az nem biztos,hogy minden szempontból a gyereknek is "jó" lesz.
Szóval az ember lánya nincs egyszerű helyzetben akkor sem ha választhat...

Ma megvolt az utolsó ovis farsangunk.Eszter persze most is rózsaszín csodakirálynő volt,úgy tűnik,ezt nem bírja kinőni :wink:
Itt volt a Kolompos,mindig elámulunk,hogy ezek aztán tényeg értenek a gyerekek nyelvén és tudják őket mulattatni.

Meséljetek,milyen volt a nyílt nap??

Kép
Bori
mbori
 
 


Nekem szerencsém (?) van, mert itt csak egy suli van és kész.
24-én lesz nyílt tanítási nap, kíváncsi vagyok, de erre általában másképp készülnek a tanárok sztem.
Bemutatós, játékos nyílt napról nem tudok (sajnos), de általában -a védőnő szerint- az ovisok együtt mennek el. Ha így van, akkor Eszter is csatlakozik majd hozzájuk, majd a védőnő megkérdi a vezető óvónőt.

Eszter mindenesetre már be van zsongva nagyon. Talált egy régi teszkós újságot és kivágta belőle azokat az iskolaszereket, amikre szüksége van :).

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Sziasztok Lányok,
megpróbálom feleleveníteni régi szokásunkat a heti menüt illetően. Ha van időtök, írjátok már le Ti is, mert már tanácstalan vagyok.

Remélem, a tavasz hamarosan itt lesz és vele együtt a friss zöldségek és gyümölcsök is.

Nos, a héten történt:

H: Zöldségleves, rizses hús (maradt natúr pulykamell és azt kockáztam össze, majd a zsírjában pirítottam a rizst és beletettem a húst a végén. Pesto-val ízesítettem.
K: Tegnapi leves, Krumplis tészta
Sz: Kelbimbó krémleves,
Cs: tegnapi leves, Rántott szelet, forgatott burgonya
P: Tejfölös krumplileves házikolbásszal, túrógombóc
Szo: marad leves máról, és palacsinta lesz
V: Orjaleves, pulyka és köret, még nem tudom, mi lesz belőle, lehet, h bakonyi pulyka rizzsel, ez a család kedvence.

Marha nagy a szél, remélem, a tető a házon marad, mert ahol lakunk albérletben, itt már minden tönkrement, ami mehetett.
Hétfőn pl jönnek az áramszolgáltatótól és a fővezetéket cserélik ki. Nagyon gáz ez a ház.
Jó lenne költözni, de még nincs benn a gáz és még konyhabútor is kellene, meg egy kis pénzmag is...

Jó hétvégét, gyertek sűrűbben!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nalunk ma nagyon fincsi hal volt. Tengeri filet berakom tepsibe, rapakolok egy kis brokkolit es leontom egy adag gombakrem levessel. Be a sutobe eloszor foliaval aztan a nelkul es a vegen kap meg egy kis reszelt sajtot a tetejere. Mindenki szereti es nagyon egyszeru. Krumplipure volt hozza. Elotte meg daragaluska leves.

Holnap paprikas csirke (legalabb is terveim szerint) meg valami leves :roll:

Es Kriszti, a kis magocskakbol nekem is kuldjel legyszi egy marekkal :wink:

Jo ejt, Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Szombat: Csülkös bableves füstölt hússal+palacsinta
Vasárnap: u.e. a leves+sajtos,tejfölös tészta

A jövő hetet még nem tudom,felváltva főzünk,mikor ki ér haza korábban.

Péntek este tesóméknál aludt Eszti,kirúgtam a hámból :wink: és lógtam a neten.
Visszanéztem a régi oldalainkat,csajok 5 éve itt vagyunk,legalábbis én....Mikor telt el így az idő???
Nagyon vicces volt olvasni,hogy milyenek voltak a kölykök alig másfél évesen :P

Brigi,
hú,ez a hal jól hangzik.Nem is hallottam még ilyet ,hogy levest a halra.Na,legközelebb kipróbálom.

Kriszti,
te, háziasszonyok gyöngye :D
ugye már nincs ott a kis csapat,akire főznöd kell?Kalapot megemel ,én tutira nem bírtam volna nagyüzemben főzni!!
Egyszerű édességeket is írhatnál,mint pl. a kekszes-gyümölcsös-tejfölös,azt azóta is sokszor csinálom,Eszti követeli is!

Mikormikormikor jön már a tavasz???

Kép
Bori
mbori
 
 


Dorki,
hogy van Csabi Úr??
Szerintem gyere sűrűbben,mert ha már eljutottál a skype-ig,akkor egy kis babanet meló közben nem a világ vége 8)

Kép
Bori
mbori
 
 


Dorki,
miket hallunk :!: :?: . Tessék velünk is beszélgetni kicsit. Hogy vagytok?

Tegnap végül húsleves volt, párolt rizs, bakonyi pulykamell és meggybefőtt.
Süti helyett autótakarítás volt a program ;).

Ma nem főztem, a tegnapi maradékot melegítettem. Bori is tolta a másodikat. Sajna elég rosszul kajál...

Brigi,
ez jól hangzik, nem érződik ki rajta nagyon a gomba íz?

Bori,
azt hittem elmentél egy csajos röfögésre :lol: .
Én is szoktam vissza-visszaolvasgatni, tök jó sztorik vannak :).

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


kb. 3 percet skype-oltunk Borival :))

Csabi már antibénél tart,mert 4. napja lázas. Ültem ma vele 2 órát a dokinál, remélem mást nem szedett össze.

Volt szerencsém megnézni ma a nemzetiben, Alföldi rendezésében a park című darabot. Csak erős idegzetűeknek ajánlom. ::)) veszedelmes. Már kínunkban röhögtünk ) Rossz lehet a színészeknek a tapsvihar helyett a sóhajtozó közönséget hallgatni és gyenge tapsikolást a "mű" végén.

Múlt héten a momentán társulat rögvest-jét láttam. Na, az jó volt. A beugróhoz hasonló, de állítom jobb. élőben főleg. Anyukám névnapjára vettem is két jegyet, holnap mennek. Ők lesznek az egyedüli nyugdíjasok, az biztos. )

Vasárnap meg a rómeó és júliát nézem meg musical formájában. Az is biztos jó, nem véletlen játszák már 7 éve.

kulturális ajánlónkat olvashatták :))


Nikivel voltunk az isiben pénteken. Most épp egy kézműves csoportban volt, szülők nélkül, katicát csináltak. nagyon tetszett neki, a tanárnő külön megdicsérte, hogy milyen ügyes.
dorki
 
 


Mi történt veled Dorki??? :D
Lecseréltél minket holmi Nemzeti színházas badarságra??Nanemááá!
Egyébként gratulálok,hogy ennyi kultúrát szívsz magadba,rám is rámférne.

Kriszti,
csajos röfögés :D ,áá,dehogy.már nem is tudom,milyen az.
bár a munkahelyemen eleget röhögünk,mindig van min,ha nem,hát kínunkban,de egy csajos muri ugyanúgy jól esne,mint a színház.
Szóval ide is a pénzmagból,ha megtaláltad. :D
Ja,tegnap tökfőzelék volt kaporral meg sült virsli(fagyasztott tök most le van árazva a Lidl-ben és nagyon finom) és most rotyog a paprikás krumpli holnapra.

Puszi

Kép
Bori
mbori
 
 


Helló :)!

Egy gyors kajás:

H: Húsleves, bakonyi pulykatokány rizzsel
K: Sajtleves, Póréhagymás - zöldborsós spagetti
Sze, csüt anyukámnál voltunk az ottani kaját írom le:
Sze: Zöldbableves, lasagna, és süti :), citromos szelet. Ezt istenien süti anyukám :)!
Cs: tárkonyos pulykaraguleves, fánk
P: Tarhonyaleves, rántott karfiol, sült krumpli.
Ezeket leírom, mert nem hétköznapian készítem:

Tarhonyaleves:
Füstölt szalonnának kiolvasztom a zsírját, közben egy kisebb vöröshagymát megpirítok rajta. Ezeket kiveszem, majd a fennmaradó zsiradékban megpirítom a tarhonyát (én olyan apró golyócskákat használok).
Ha ez kész, akkor bele az apró kockára vágott 2 vékony szál répa, 2 vékony szelet zeller, ami szintén teljesen apróra van vágva, 2 vékonyabb gyökér - ezt egészben, mert megenni nem szeretjük, de az íze isteni benne. Ha régi gyökér, akkor elég egy szál, én most olyat vettem, amin rajta volt a zöldje is és ezt is beletettem. Sztem ez már friss gyökér.
Belemegy még egy kisebb zöldpaprika és 2 levél kelkáposzta. Ez utóbbit kiveszem belőle, mielőtt szétfőne teljesen.
Felöntöm vízzel, teszek bele őrölt pirospaprikát, delikátot és sót. És készre főzöm. Kb egy óra alatt megvan. Isteni az íze a sok zöldségtől!

Rántott karfiol:
Jól megfőzöm a karfiolt.
Készítek egy tojásból, kevés tejjel és liszttel sűrű palacsintatésztát, reszelek bele kb 8-10 dkg Karaván sajtot (ez a legfinomabb füstölt sajt sztem), sózom és beleöntöm a karfiolt. Jól összepépesítem , beleszaggatom kanállal forró olajba és kisütöm pirosra.

Jön a 3 napos hétvége és lilám nincs, mit főzzek. Persze itt a faluban semmit nem lehet kapni :(...

Bori,
nekem sem nagyon van szórakozásom, így az építkezés és a csajok mellett meg aztán végképp...
Holnap megyek be Szegedre fodrászhoz, mert már nagyon megnőtt a "rövid" hajam, talán ez is az, mert egyedül leszek addig is.

Csajok,
Ti nem szoktátok azt érezni, hogy olyan jó lenne egyedül lenni egy napig? Én néha igen, mert már a fejem sokszor tele van és jó lenne nem figyelni semmire és senkire. hogy azt nézni, ki mikor, honnan esik le mindjárt.
Bár Erről Brigi és Andi biztos többet tud, nekem "csak" kettő van :).

Andi,
Ti hogy vagytok? Nagyok elvannak Enikővel?

Dorki,
ez aztán a művelődés felsőfokon :)! Apátok itthon?
CSabi jobban van?

Szép napot Nektek!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,
a sajtlevest meg a póréhagymás spagettit hogy csinálod??
Más kérdés: Teszveszel itt valaki???

Üdv,

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori,

a sajtlevest úgy csinálom, hogy a forró húslevesbe belereszelek sajtokat (trappista és karaván), ez jól összeolvad, majd levesgyönggyel tálalom :wink: . Nem tökörészek sokat vele, egy barátnőmnél láttam így és azóta imádjuk.

A spagetti receptjét pedig itt találod :
http://www.noilapozo.hu/20091031/borsos ... ese-recept
Annyira egyszerű és gyorsan kész van! Amíg a víz felforr, elkészül a mártás. Én szoktam a tészta főzővizéből tenni a mártásba.

Teszvesz: bár be vagyok regisztrálva, de nem csináltam még :D.
Mi vaterázunk.
Miért kérded?

Szép napot!

Kriszti

Ui,
nektek sem megy a babafalva vonalzó?
Készítettem lillype-t, de nem tudom, h melyiket kell beilleszteni...
Esetleg ha segítene valamelyikőtök, megköszönném.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti
én már lemondtam a csíkokról, mert olyan macerás a lillipy, nekem két gyereket már nem engedett. Mármint ide feltenni.

Én egyébként nem szoktam nagy főzéseket rendezni. Reggeli itthon nincs, max. 1 kakaó. Ez az ára, hogy tovább alhatunk :) Ebéd , uzsi az intézményekben. Este meg én ugyan nem állok neki főzni, úgyhogy legtöbbször hideget eszünk, vagy valami levest. Hétvégén meg általában megyünk valamelyik mamához, ahol főznek ránk :)
A gyerekeim meg írtó válogatósak, Csabi 2 hete szinte alig eszik, nem tudom miért, de a favorit kajákat sem kóstolja meg.
Ha itthon van az apjuk, akkor azért más, ők vagy 1 órát reggeliznek együtt :D

Kriszti
én ma egyedül vagyok egész nap :) Azt csinálok, amit akarok :)
dorki
 
 


Sziasztok,

Csak egy gyors bejelentkezés.

Tegnapi vacsi, életem első császár zsemléje. Senki nem ment üres hassal aludni :wink:

Kép

Majd jövök még és írok is. Most ennyi :oops:

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
ilyen finomságok receptjét ne titkold tovább lécci! :)

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bocsi megint csak gyorsban, mert itthon van a Marci, éjjel fájt a hasa, most már semmi baja, de azért itthon tartottam.

Szóval csak a zsemle recepttel jöttem:

2 dl víz
2,5 deka élesztő
1 teáskanál cukor
2 nagy evőkanál tejföl
1 teáskanál só
50 deka liszt

Én a kenyérsütőbe tettem a hozzávalókat és abban kelesztettem meg (de kézzel gyúrva is jó). Utána megformáztam a zsemléket így: http://www.youtube.com/watch?v=oISBKnbjH_o A megformázott zsemléket még 20 percig kelesztettem, majd lekentem tojással, és kb. 13 perc alatt 210 fokos sütőben megsütöttem. Incsi-fincsi lett, a Marci még 2 napig szia helyett mindenkinek így köszönt: Képzeld, anya császárzsemlét sütött a hétvégén :lol:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Ja és én párat megszórtam mákkal, párat szezámmaggal a többit simán hagytam, de itt már lehet kreatívkodni 8)

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziaszok!

Hát én eléggé el vagyok havazva mostanság, de amúgy semmi extra, csak ha épp nem szoptatok 8) akkor biztos van mit csinálni a házban, és a gép elé ülés eszembe se jut. - szóval nem csak ide nem jövök.
Csajok jól el vannak, Enót nagyon szeretik a nagyok, és a pici szeme is mindig a nagyokat keresi. :lol: Szopi közben ennek nem nagyon örülök persze 8) ,főleg ha ide-oda szaladgálnak a lakásban - mindig azon parázok, hogy mi lesz, ha már foga is lesz... :shock:

Bogával voltunk a suliban nyílt napon- hááát nem volt elájulva a kisasszony, a matekot határozottan unta, és a magyar óra sem kápráztatta el. :? Március végén derül majd ki, hogy felvették-e. Addig is reménykedem.

Brigi, a zsemléd nagyon jól nézett ki!! Gratulálok! Egy időben én is elég sokat használtam a kenyérsütőt, de sajnos elromlott, és még nem vettünk újat.

Kriszti, az a karfiol recepted nagyon tetszik!!! Lehet, hogy majd kipróbálom - bár nálunk nem túl nagy favorit a karfiol, lehet, hogy így be fog jönni. Képed nincs róla?

Újonnan jöttek teljesen le is morzsolódtak?

Dorki- suli hogy megy neked/nektek?
Niki várja már a sulit? Ez a kérdés a többieknek is szól ám!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Újonnan jöttek:
jöttek, elmondták, feltették, megmutatták és leléptek :roll:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Újonnan jött időhiányban szenved sajnos. Dolgozik, lót-fut és építkezik is mellette. Ideje magára nuku. Én is szívesen elmennék legalább két napra kiszellőztetni a fejemet.

Nyiltnapok megvoltak a suliban, beiratkoztunk, de sajna lehet nem fértünk be ahoz a tanárnénihez akihez szerettünk volna. Egy kicsit bánom, ámbár a másik tanító néni is nagyon aranyos és barátságos. :o

Kislánykámat beirattam oviba, amiről egyenlőre hallani sem akar, ő továbbra is csak bölibe akar járni.

A császárzsemlék nagyon jól néznek ki! Receptet kiirtam. Kép

Ígérem jelentkezem, most munka van.

pusssz mindenkinek
cecka78
 
 


Kép
cecka78
 
 


Eszter
már nagyon várta Gryllust:):

Kép

Borcsi

Kép

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: