Új privát üzeneted érkezett!

Andi,
csatlakozom Brigihez, én is szorítok Nektek!
Remélem, jól vagy!

Többiek?

Brigi, madar, Zsuzsi, Dorki?

Jóóóóóeltűntetek!

Mi megvagyunk, Apa tegnap hajnalban ért haza, lekenték a házat, amit szerdán indítanak két kamionban. Ez azt jelenti, hogy csütörtökön ideér és onnan két hét, amíg összerakják a gerendákat. Aztán szünet, belső melók, majd vissza, kb hat hétig, amikor leburkolják (lambéria) belülről, majd jöhet a költözés.
Szóval egyedül voltam a Lányokkal itthon, így időm vajmi kevés akadt netezni).

Brigi,
Dóri mennyit alszik 1 nap? Borkám irtó keveset. Eszter többet :D

A kajákat majd leírom és képet is rakok IDE.

További szép 7végét (itt csodásan süt a nap)!

Egy két fotó a Csirkékről:

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,

A lányok még mindig gyönyörűek. Bori is mekkora nagylány már.

Örülök, hogy alakul a házatok is. A karácsonyfát már az új házban állítjátok fel?

Alvás: Hú, ne is kérdezd. A Dóri már nagyon régóta egyet alszik, sőt most már többször is csinált olyat, hogy egyet sem. Pl. épp tegnap. Aztán estére olyan fáradt volt, hogy kétszer is úgy elesett, hogy elharapta a nyelvét :( Egyébként az egy alvás is max. 1 óra. Még ovi előtt gondolkodtam, hogy milyen sz...r lesz, hogy pont délben ülünk majd autóba és a Dóri mindig elszundikál majd aztán itthon nem alszik nekem. Hát most már 3 hete tart az ovi és a Dóri még egyszer sem aludt el se az oda se a vissza úton. 2 előtt már nem is próbálkozom, mert fölösleges. A Marci meg a Barnus meg már egyáltalán nem alszanak délután. Azért is hozom haza őket ebéd után. Ja, és ennek ellenére pörögnek 1000-el egész nap :?

Mi a hétvégén festünk. Próbálkozom a Dórit külön szobába rakni lassan. Persze ő hallani se akar róla 8) Múlt hétvégén szétszedtük és kifestettük a szobáját - ami eddig főként lomtárként funkcionált. Most ez lesz az alvós szoba, mert átkerült ide a fiúk ágya is. Bíztam benne, hogy akkor ott alszik majd a Dóri is, de esze ágában sincs.

Most meg a másik gyerekszobát festjük, mert elég iszonyat a fal most hogy elkerült az ágy. Mögötte sajna tiszta penész, meg foltos is, mert volt ahol anno már lemostuk a penészt. Meg a jó drága képragasztó gyönyörűen leszaggatta a festéket a falról :evil:

És ha már idekerült a kajás topik. A héten egyik nap paprikás krumpli volt ebédre:

Kép

Mégegy igazi Dóris:

Kép

És egy a fiúkról is:

Kép

Többiek???

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Szasztok
mi is el vagyunk havazva, mind mindig. Niki jár oviba, ott is alszik :) Csabi 3 hete szokja a bölcsit. Annyira nem megy jól neki, mint ahogy én gondoltam sajna... van sírás- rívás, most ott tartunk, hogy regggel legalább a saját lábán bejön. A két gondozónőből az egyik nagyon jó a másik meg nem. na mindegy, muszáj lesz megszokni.

Én novembertől megyek dolgozni, hááááát izgi lesz így 6 év után

Brigi
ettől a nem alvástól én kilennék nagyon... büdös kölkök :) legalább Dóri lenne jó alvó.

Andi
hajrá, már tényleg kevés van :) Boga vizsgálatával mi lett?

Kriszti
szépek a csajok nagyon. Új ház meg király lesz :) Én kiváncsi vagyok.
dorki
 
 

 
 

Sziasztok!

Még egyben vagyok - egyelőre... de szerintem már nem húzom sokáig! :? Köszi, hogy szorítotok, most úgy érzem rám fér! Kissé parázok...

Brigi, neked mennyivel is jött előbb Dóri?
:wink:

Kriszti, de klassz lesz majd az új ház!!!! Majd az összeépítésről is kérünk fotókat ám! Csajok tényleg jó nagyok már, Borin ki is akadtam, nemrég szültél!!! :shock:

Dorki, nem irigyellek a beszoktatás miatt!! - de legalább számítottál rá... :wink:

Boga vizsgálatán mindent rendben találtak, úszni se járunk már vele, merthogy már nem bírom vinni, így megint csak arra jutottam, hogy eljátsza az időt, mivel hogy a becsurgások változatlanul megvannak. :evil: :evil:
Bár még nem nyugodtam meg teljesen, de jelenleg muszáj vagyok későbbre halasztani a tovább kutakodást (esetleg pszihológus?? ).

Nos, majd valakit értesítek, ha lesz esemény!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,

A Dóri majdnem 4 héttel előbb érkezett. Máj. 19. helyett ápr. 21. Én aggódtam is szülés előtt, de mindenki azt mondta ott, hogy betöltött 36. hét után már nem szokott gond lenni a babákkal. Te már jóval előrébb tartasz.

Egyébként én a 2 fiúval is mindig azt hittem előbb szülök, aztán mindketten jóval tovább húzták odabent :wink:

Várjuk a híreket :lol: És ne izgulj minden rendben lesz :D

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Andi Drága!

Remélem, jól vagytok, szorítok nagyon!
CSajok türelmetlenek már?

Brigi,
gyönyörűek ezek a Brigi-gyerekek :)!

Dorki,
Csabi hogy van a bölcsivel?
Mit dolgozol majd?

Házunk gyönyörű, most ácsolják a tetőt!
Majd dobok képet ízelítőleg!

madar,
eltűntél?

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Brigi,
Barnusnak sok puszi szülinapja alkalmából!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,
Köszi :lol: Rollert kapott a szülinapjára. Nagyon örült neki, rögtön fel is avattuk a Dunaparton :wink: Még nem volt nagy ünneplés, mert mindig közösen tartjuk a fiúknak, egyszer könnyebb összeverbuválni az egész családot.

Házra már nagyon kíváncsi vagyok :wink:

Andi,
Még mindig nagyon szorítunk Nektek :D

Dorki,
Csak a Krisztit tudom ismételni. Hogy megy a bölcsi a Csabinak? Megbarátkozott már vele?

Nekem nagy szerencsém volt, mert eddig mindkét fiú simán bement az első napon és azóta sem volt gond velük. A Barnus is nagyon szereti az ovit, bár biztos közrejátszik az is, hogy délben elhozom őket, addig meg hamar elmegy az idő és mindig történik valami.

A munka az tényleg izgi lesz ennyi idő után 8)

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Barninak boldog szülinapot kívánunk mi is!!!!!

Lányok is imádják a rollereket, de nekik még nincs, csak az oviban kölcsönzik a többiekét... Tudtok nekem infót adni, hogy milyet érdemes, hol és mennyiért...stb? Előre is köszi!

Én még mindig egyben, köszi a szorításokat! :) Egyre több a jósló-izé... :oops:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi, Köszi a szülinapi köszöntést.

Roller, Hát én a neten nézegettem meg. Azt tudtam, hogy mindketten mennek rajta, mert ők is mindenhol lecsaptak a rollerekre. Én most nem főleg a minőséget inkább az árat néztem :oops: , mert kapásból kettőt kellett venni (természetesen a Marci is ezt kap majd a szülinapjára) Szóval én végül innen rendeltem: http://www.sportszert.hu/, mert jó áron volt és ide el tudtam érte menni személyesen.

Ja és a miénk ilyen: http://www.sportszert.hu/detail/Roller/ ... ile_roller

De vannak nagyon csajos darabok is :wink:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


ááá írtam csomót és elszállt

roller jó szerintem is

csabi még mindig utálja a bölcsit

én majd ilyet veszek Nikinek

http://www.lük.hu/webset32.cgi?Dinasztia-LUEK@@HU@@37@@866614990


Boldog szülinapot a fiúknak :)
dorki
 
 


valamiért nem engedi.

www.lük.hu
dorki
 
 


Két kép az épülő házról:
Holnap kezdik a tetőszigetelést, majd teszek még képet, egyenlőre ennyi van:

Eszter a leendő fürdőszobában:

Kép

A ház alsó szintje hátulról, előtérben a terasz, mellette az étkező és a konyha ablaka:
Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Épp most szállt el a hsz-em.

Akkor most távirati stílusban:

Kriszti, Szuperül néz ki a ház :lol: Nagyon klassz lesz :lol: És a környékért külön irigy-irigy 8)

Andi, Nagyon sokat gondolok Rátok. Várom már azt a bizonyos sms-t vagy üzenetet :D

Dorki, Csabi? És te? Ráhangolódtál már a munkára? :wink:

Akkor most ennyi. Megyek szundítok egyet mielőtt a kisasszony éjszakai riadót fúj.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Brigi,
ha hosszú hsz-t írok, akkor megírom wordpad-on és aztán másolom ide. párszor én is megszívtam már, azóta nem bízom a véletlenre.
Mit látsz a környéken :)? Nem lesz lakóház egyenlőre egyik szomszédunkban sem, szemben viszont hatalmas parlagfűtelep van, ha jövőre is így lesz, én bizony be fogok szólni az Ök-nál, hogy nézzenek utána. Mi mind allergiások vagyunk, én egész nyáron tépkedtem ki sok sikerrel. Ha onnan most megint szívunk, akkor nem állok jót magamért :roll: .

Andi,
hát, a vonalzó szerint még egy nap hátra. Szurkolunk ezerrel!!! Nagyon kíváncsi vagyok, milyen nevet választottatok!

madar,
jól eltűntél!

Házunk halad, sajnos ez a pár nap rossz idő betett és nem lettek kész mára. Most épp cserepeznek.

Ennyi, hazajött Apánk, ugrani kő, majd jövök még.

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


No, újra akkor:
Itt vannak nálunk elszállásolva a srácok. A ház, ahol lakunk magasföldszintes és van egy alsó rész is. Itt alszanak négyen, plusz még egy a nappalinkban. Sajnos faluhelyen albérlet nincs, így aztán így oldottuk meg.
A kaját mi álljuk. Minden reggel nyolc-kilenc körül kivisszük a reggelit, vásárolunk, főzünk ebédet 5 főnek (plusz magunknak), elpakolunk, vacsoráztatunk, pakolunk, stb... Itt van anyósom, ami óriási segítség most nekem! Hogy a második kört hogy fogom megoldani, nem tudom. Kb 3-4 hét múlva jönnek vissza, akkor fejezik be a házat: szigetelés, lambéria, gipszkarton. Remélem, hogy a bank is rugalmas és gyorsan utal, hogy tudjunk haladni az összes belső munkálattal.
Úgyhogy így telnek a napok. Unatkozni, leülni, olvasni, tévézni nincs idő.
Kezdek kipurcanni, főleg, hogy Borikám éjszaka rendes életet él és szinte egyvégben szopikál.

Ennyit akartam még hozzáfűzni.

Szép hétvégét!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti, Környék? Hát pont az teccik benne, hogy nincs semmi a környéken. Itt nálunk kicsit eszetlenül oldották meg az egészet és annyira zsúfolt minden :cry: Persze ezt az elején elfelejtették mindenkivel közölni :x A parlagfű az más, de azzal talán hamarabb lehet tenni valamit, mint egy 3 szintes házzal itt a szánkban 8)

Már várom a kész képeket :lol:

Andi, Még mindig drukkolunk :wink:

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Hahó,
Andiékról valami hír :?:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


ma hajnalban megszületett Enikő !

3600 g és 57 cm. Mindketten jól vannak. :)))

Kriszti
pont jókor kérdezted :)

Zsír lesz a házatok :)
dorki
 
 


ANDI,
Milliószor gratulálok Nektek Enikőhöz, minden szépet kívánok :)!

Dorki,
köszi :)! Ma befejezték az első lépést a fiúk!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hello Csajok,
képben vagyok meg olvasok,csak írni nincs sokszor időm!
Andi,
nagyon sok szeretettel gratulálunk :P isten hozta a kis Enikőt!

Kriszti,
nagyon zsír az új ház!Akkor ezt így felállítják és aztán??Tényleg nem bírom elképzelni,mesélj róla!Csajok nagyon helyesek,Eszter továbbra is kisKriszti :wink:

Dorki,
Csabi szokja a bölcsit?Meló??
Még mindig azt mondom,hogy nagyon nagy előny,hogy közel van (ovi,bölcsi,lakás)és hogy kb. a magad ura leszel külön irodában!!
Niki jár még néptáncolni?Vagy ez alap az ovitokban?
Eszti járt,aztán megbolondult és nem akart bemenni a körbe,csak ott nyávogott a lábamba csimpaszkodva.Ezért meg nem viszem.
Járunk viszont zeneiskolába,ez egyenlőre bejön neki.

Brigi,
bírod még ez éjszakai ébredéseket?Szopizik még a Dóri és ezért?

Velünk minden oké,meló ezerrel meg óvodai programok,aminek most nagyon örülök,lévén,hogy utolsó éves az Eszter.
Bár most sajna megbomlik a csoportunk,mert az egyik "óvodanénit" (Eszter ovistársa után szabadon)áthelyezik egy másik csoportba :cry:

Üdv Mindenkinek!
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Egy fotó :P


Kép

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat, Enci nevében is! :)
Ő egyelőre nagyon jó baba, sokat alszik és szopizik. Bogáék nagyon aranyosak, Csilli sokat simogatja, puszilgatja, Boga meg szívesen segít körülötte. :) Remélem ez így is fog maradni ezután is! 8)

Szülinaposoknak utólag is sok boldogságot kívánunk!

Majd próbálok képet is feltenni!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,

Örülök, hogy írtál és hogy jól vagytok. Remélem a lányok között mindig ilyen idilli marad a helyzet. Szuper szerencsés vagy. Majd rakj fel képet a kicsi Enikőről.

Bori,

Rólatok is jó volt hallani. Utólag is Boldog szülinapot kívánunk Eszternek :D

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Bocs a szűkszavúságért, de rohanok tovább :oops:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Utólag boldog születésnapot Marcinak és előre meg a Nikinek!!

Kép
Bori
mbori
 
 


bocsi, de most csak a képek jönnek... :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


ja, és még egy! :D

Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


egy rakás csudaszép kislány :))) Nagyon szép lett Enikő is :) ügyesek vagyok, megy nektek ez a lánygyártás :))
dorki
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


ááááááááá :P
próbálok aktív fórumozó lenni,de az idegeim nem bírják,ha elveszik,amit eddig beírtam :shock:

Szóval,köszönjük Dorkinak a szép délutánt,ESzti nagyon jól érezte magát és én is!
Az összes gyermek csudapofa,nemhiába... :P
Tényleg olyan jó.hogy szökőévente egyszer látják egymást és ugyanott kezdik a játékot,ahol legutóbb befejezték.

Apánk a híd túloldalán várt minket :D ,de sikeresen megtaláltuk egymást.

Üdv Mindenkinek!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok,

Andi, A csajok nagyon helyesek és Enikő gyönyörű kisbaba :lol: Hogy vagytok?

Dorki, Mi is köszönjük a kellemes délutánt. Nagyon jól éreztünk magunkat.

Bori, Jó volt megint találkozni veletek. Eszter is nagyon helyes kislány. És végre nem a Marci volt a legalacsonyabb a csapatban :wink: , mert sokszor már aggódom a méretei miatt. Már a doki nénink is noszogat, hogy kicsit hízlaljam fel a fiút a suliig. A 6 éves méreckedésen 15 kg-nak mérték :roll: A magasságára azt mondta, hogy az OK. Beszéltem az óvónénivel is, mert nem tudtam mennyire veszik komolyan a méreteket, de megnyugtatott, hogy egy okos, értelmes gyereket nem fognak 1 évig visszatartani a suliból azért mert ilyen az alkata. Megjegyzem ilyen idősen én is kb így néztem ki, aztán lásd mi lett belőlem :oops: .

Kriszti, Veletek mi van? Bori mekkora már? Mi minden nap rácsodálkozunk, hogy a Dóri mekkora nagylány már. Egész nap a fiúkkal "lóg", amit ők csinálnak ő is csinálja ugyanúgy. Olyan édi, ugyanakkor rossz látni, hogy ilyen hamar megnőtt ő is.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


sziasztok,
megőrülök ettől ami itt van :shock:
fogalmam sincs,hogy oltassunk vagy ne?!?!
Mi erről a véleményetek????

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori,
mink falun lakunk, ahol nem sok ember furaxik az intim zónánkba (nem buszozunk, ilyesmi), ezért nem is köpködnek ránk, nem is fogunk meg semmit - kivéve a bevásárlókosarat -, így mi NEM oltatunk, mert nem vagyunk kitéve veszélynek.
Meg aztán nagy a misztikum az oltás körül. Meg aztán a védettség is csak egy évre szól, a köv. szezonban már szívás, akkor is óttatni kék'.

Ez az én véleményem.

Majjövök eccer, de havazok mostanság...

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Bori, Mi ugyanezen indokkal nem oltattunk. Inkább próbáljuk kerülni a zsúfolt helyeket :)

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Mi sem oltattunk.ESzti már túl van egy hasonszőrűn én meg most kezdek náthásodni.Szóval ha akarnám,se oltathatnék most.
Akkor oviba se jártok???
Fujjj,de úúútálom ezt a helyzetet :evil:

Más:Mik az ajándékötletek??ESzti megírta a levelet,szörnyűséges beszélőpóni az igazán vágyott.Azt hiszem Dorkiéknál láttunk ilyet...
A társas már igazán jó móka,szerintem az biztosan lesz.

Kriszti,
nagyon szuper lesz a házatok!!!Mikor költöztök??

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Bori, Hezitáltunk mi is nagyon, de a picike érdekében nálunk Boga már megkapta az oltást, több mint 2 hete, semmi vészes baja nem volt, csak 2 napig érzékeny volt a hónalja. (Szerencsére ő szeptember óta még nem volt beteg :!: )Csilli nem kaphatta meg, egyrészt épp most van kimászófélben a hörghurutból, másrészt neki nem javasolta az oviorvos, mert ki kellene vizsgáltatni előtte- a fehérvérsejt számával volt régebben gond, mikor hugyuti fertőzés miatt volt kórházban, de ez hosszú így leírni...
Amúgy mi is igyekszünk elkerülni a tömeget, a kicsit pedig tényleg nem viszem sehova.

Kriszti, Eszterednek boldog szülinapot kívánunk!

Ajándék: nálunk a lányok végre megkapják a régóta várt rollereket - épp tegnap vettük meg. :)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
köszi, viszont kívánunk mi is minden jót Bogának!

Bori is náthás, de most meg elég gázosan köhög, így elvittem a dokihoz, de szerencsére semmi komoly.
Homeózunk és kapott olyan finom köptetőt, amit mi is nagyon szerettünk gyerekkorunkban (ipekakuána).

Eszter jól van, sütöttem tortát Neki az oviba (záhher), az nem habos-babos, de így is szóltak, hogy ezt azért nem lehet. Mondtuk, hogy nem viszünk többet :).
Ja, estére pedig csokitortát készítettem Neki, ez meglepi volt :).

Figurix társast kapott, ez nagyon jó sztem, még az oviban láttam anno és megtetszett.

Karácsony: Eszter a rózsaszín korszakát éli még mindig, vettem neki egy Barbie laptopot, Borinak meg Fisher Price mókakockákat.
Ja, Eszter mamától kap még favasutat is (már van egy csomó és kiegészítők is, de soha nem elég belőle), kap Barbie-t is meg Ken-t. Illetve jó lenne, csak fiút nem lehet Szegeden kapni...
Van már barbija, csak valamelyik nap fésülte és leszakadt a feje. Jó, mi? Szegény Eszterem, nagy sírt miatta.

Most megint rohannom kell (megérkeztek négyen, akik a házunk majdnem befejező fázisát csinálják és anyukám jön segíteni etetni őket. És hozza haza Esztert is az oviból.

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,

Mi is egyfolytában betegeskedünk :( , a Dóri épp most lábalt ki, a Barnussal tegnap voltam dokinál, mert elég csúnyán köhög ő is. Szerencsére mi is csak köptetőt kaptunk.

Karácsony: hát nálunk kicsit másként alakul :wink: A fiúk nagy vágya egy Transformer volt, úgyhogy azt kapnak meg társast (nálunk most nagyon menő, a Barnusnál főleg), meg egy építő játékot.

A Dórinak vettem egy tündi-bündi kötött pónit meg vasalódeszkát vasalóval.

Megyek, lassan indulunk az oviba. Mióta beteg a Dóri tovább alszik és mivel fél éjszaka ébren van nem szoktam ébresztgetni, szimplán később megyünk be az oviba :oops:

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Eszternek BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Eszternek és Bogának nagyon boldog hatodikat!

Minden betegeskedő gyógyuljon meg!,
Eszter ki van borulva az otthonléttől,mert ugye ovi megelőzésiből nincs.Tegnap mentem haza,kérdeztem,hogy milyen volt a napja,mit csináltak stb,erre ő:
-A mama egész nap idegesített! :D

Foglalkoztatókat vásárolok neki nagyüzemben,ma vettünk előkészítős-nagylányos-sulist,egész jól megy neki.

Karácsonyra én még szégyen gyalázat,de semmit nem vettem,most úgy csinálok,minta meg lennék döbbenve ezen.... :D

Remélem hétvégére jön már a hó,mert ez így nem okés karácsonyra.

Kriszti,
menü???

Dorki???????????????????????????????????????

Kép
Bori
mbori
 
 


Én is a havazók táborában vagyok munkásasszonyként megspékelve. :) Most is abnormális időpontban írok, fogom is magam szidni érte reggel, mikor csörög az óra. Ezt a reggeli felkelést valaki igazál eltörölhetné, asszem írok is az ombuccmannak. :D
Karácsonyi ajándékokkal immel-ámmal vagyok csak meg, azt már kizártam, hogy nekinduljak a városba, plázába, tecsóba vásárolni. :)

Marad a barátom, a net. :) Jó is ez így. :)

Most jön ide pár sor nyávogás, hogy mikor jön az uram, meg mikor megy, meg tele a tököm ezzel a rövid itthontartózkodással és nem tudom, hogy az idén éppen mikor lesz nálunk 24-e, mert tavaly 22-én volt, pont szintén az uram miatt. Szóval ez az idén is így lesz, megspékelve azzal, hogy vizsgaidőszak van (neki) de a suli(já)ba javarészt én járok, tegnap is kommunikáció hf-et adtam le. :)

Na mindegy, ez van, oszt osszuk be.

Nikinek akarok csinálni (már több hete) mágneses öltöztető babát, már megvettem hozzá a papírokat. Remélem tetszeni fog neki, én imádtam kiskoromban. ( mágnespapírra kinyomtatom a babát + a ruhákat, kivágom és kész )
Kap még társast meg mittudoménmit. Csabinak egy nagy kalapács kéne, azzal végigverné a lakást és kész is lenne. Helyette kap valami mást, ami nem jut most eszembe. :D
Ja, anyukám vett neki egy gitárt, mert kb. fél éve Brigiéknél játszott vele és ez az élmény annyira meghatározó volt számára, hogy még a mai napig szokott gitározni ( és énekelni) a porszívócsővel, felmosóval pl. :D A hangszóró részét már leragasztattam anyuval, nem vagyok hajlandó gitárszólókat hallgatni egész nap :D ( szenyanya)

én be vagyok oltva, mert a m.helyemen beoltottak, kb. 20 métert kellett arrébb mennem. Ennyi még belefér. Én sok gyerek között vagyok, ráadásul a sajátjaim is intézményesítve vannak, szóval bármi lehet. Úgy gonodltam, ha véletlen végig menne a családon, legalább én maradjak talpon.
Kölköket nem oltattam be, mert 2-3 hétig mindkettő takony volt, azóta meg nem értem rá. Niki még a 6 éves oltást sem kapta meg.

Legutóbb mikor jött haza az uram, félútról felhívott, hogy lázas, fájnak az izületei, a feje stb. Most mi legyen, jöjjön vagy visszaforduljon ? Nagy kegyesen megengedtem neki, hogy hazajöjjön :wink: de végül nem influ-s lett, hanem csak sima torokgyulája volt. Nem is kapta el senki.
dorki
 
 


Dorki :D ,
Csabi meg a kalapács,ezt most úgy elképzeltem......ezen röhögök fél napja :D

Kép
Bori
mbori
 
 


Bogának is BOLDOG SZÜLINAPOT így utólag!!!

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Bori,
nem nagyon van időm most menüzgetni, meg aztán elég rosszul érintett, hogy átrakták a topikunkat egy másik helyre. Azt írta a csaj, hogy rendezgetik a társalgót. Azért van olyan kajás fórum, ami még mindig nem ott van, ahol a miénk...
Plusz hat emberre főzünk, mert itt vannak a srácok, akik építik a házunkat. A kajáról (reggeli, ebéd, vacsi) nekünk kell gondoskodni, így aztán gép elé sem jutok.
Szerencsére anyukám itt van segíteni, így gyorsabban halad minden.
Még alszanak, Borka is, gyorsan leírom a heti menüt:

Ma vasárnapi marhapöriből készítünk gulyást és sütök egy diós buktát másodiknak.
H: Paradicsomleves, Sült oldalas, krumplipiüré, savanyúság
Sze: Tárkonyos krumplileves, töltött káposzta
Cs: Raguleves, Flekken (tarja), krumpli (vagy valami), befőtt
P: Tarhonyaleves (nemtom még) Tokány, rizs
Szo: Karalábéleves, resztelt máj, petrezselymes krumpli
V: Csontleves, fasírt, valamilyen főzelék

Egyenlőre ennyi van meg. Elég nehéz kitalálni. Változatos is legyen... És még a ott a vacsora is. Meg aztán van köztük egy srác, aki annyit eszik basszus, hogy könnyebb lenne ruházni, mint etetni :lol: .

Mentem, szép napot Mindenkinek!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hú,Kriszti,ez nem semmi.....
és miért neked kell rájuk főzni??ennyiből lassan felhúzhatnátok még plusz egy garázst :D
a csajok hogy bírják ezt a nagy jövést menést??
és mikor költöztök?

nekem már lassan vége a munkának,még hétfőn bemegyek,azt slussz.
holnapra tervezek maratoni mézeskalács sütést Eszterrel.Ti hogy csináljátok??
Holnap megyünk Katáng koncertre,nem tudom ismeritek-e.Eszti nagy rajongójuk,mennünk kell utánuk mindenhová,még jó,hogy most Vácon lesznek.

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok,

Dorki, Mi is elkaptuk ezt az izület- és torokfájós klassz kis vírust. 3 hete gyógyulgatunk belőle kisebb nagyobb sikerrel. Ráadásul ezúttal senkit nem kímélt a családból. Szuper volt. Nekem szerintem gyerekkorom óta nem fájt így a torkom, egy hétig szó szerint alig bírtam nyelni. Már azt hittem sose múlik. Mostanra a torkom már jobb, de még mindig nem vagyok 100-as. Még szerencse hogy idén én még nov-ben egy délután alatt letudtam a karácsonyi ajándékvásárlást. Még egy nagy kajabeszerző körutam van hátra, attól már előre rettegek. UUUUUUtálom a tömeget :evil:

Bori, Lassan akkor neked is vége az idei igának :wink: Mézeskalácsot hogy csinálod? Nekem még sose sikerült olyanra amilyennek akartam, bár mindig elfogy az utolsó darab is :lol: Most vettem egy DrOetker keveréket, épp a napokban akarom én is megcsinálni a gyerekekkel.

Kriszti, Nem ér ilyen menüsorokat felrakni. Ilyenkor borzasztó háziasszonynak érzem magam. Nálunk csak hétvégén van igazi főzés. Házatok hogy áll??? Raksz majd fel róla képet?

Mi ma megyünk a Mikulásgyárba, megválunk pár babajátéktól :wink:

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Bori,
így egyeztünk meg az építtetővel.
Mi álljuk a szállást, plusz a kaját, így lett megírva a szerződés. Nem tudom, hogy jobb, ha beleszámolják az árba ezeket is, vagy így. De mindenképp olcsóbb, mintha éttermi menüt ennének. így megvan a mi ebédünk is. borzasztóan fárasztó volt, de mindig egyre közelebb kerülünk a kész házhoz.
Most viszont elcsesztük, mert nem tudtuk, hogy a gázszolgáltatónál be kell jelenteni és a csonkot megcsináltatni. De hát honnan is tudnám, még nem építkeztem. Így aztán a gázosok majd áprilisban lesznek hajlandók árkot ásni a csöveknek, mert mínusz ezer fokban azért nem fogják megcsinálni. Úgyhogy ezért most szívás és a januári költözésünk áprilisban lesz :(. Nagyon ki vagyok akadva :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .
Fizethetjük a kétszázezres gázszámlát ebben a tetves albérletben. Mert itt meg nincs semmi leszigetelve és akkor van csak meleg, ha fűtünk :(.
Ennyi a panaszfórum.

Koncert hogy sikerült? Én nem ismerem az együttest, láttam a honlapjukon, hogy váciak.

Mézeskalács:
én így készítem:
90 dkg liszt
25 dkg cukor
2 dl olvasztott méz
10 dkg margarin
3 dl tej
1 ek szódabikarbóna
1 ek gyömbér
1 ek fahéj.
A margarint, mézet, cukrot, fűszereket felmelegítjük, jól összekeverjük, bele a tej és hűlni hagyjuk.
Ezután belekeverjük a szódab-val elkevert lisztet, tésztát gyúrunk belőle.
A tészta nagggggggggggggggggyon ragad, ezért egy napig mindenképp hűtőben kell tárolni.
Másnap lisztes deszkán 4-5 mm-re nyújtjuk és szaggatjuk.
Előmelegített sütőben (160°C, olyan 4-es fokozat a gázon) 10 perc alatt világosra sütjük. Meg lehet kenni a tetejét tojással, vagy cukros tejjel is.


Brigi,
ez nagyon szarul hangzik. Mindannyian megkaptátok a nyavalyát? Végül milyen gyógymódot alkalmaztatok?

Dorki,
mit dolgozol?

További jó készülődést az ünnepekre!
K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Nagyon Boldog,Békés Ünnepeket Kívánok Nektek És Családotoknak!

Kép
Bori
mbori
 
 


Boldog Karácsonyt kívánok Nektek és Családotoknak!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: