Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Cory! Kép Hazaértetek?

Zitike Kép Úgy örülök Kép De jó nektek!!! Milyen a babucid? Olyan kíváncsi vagyok Rá!!! Sajnos chatelni nem nagyon szoktam már, napközben elég drága a net, este ill. hajnalban meg már nem nagyon van ott senki Kép
Mesélj, milyen volt a szülés? Hogy történt? Kíváncsi vagyok minden részletre! Szerintem ide is írhatod, biztos a többieket is érdekli! Kép

Mi 2 hét múlva megyünk 3d-s uh-ra, és valószínűleg akkor fogunk vásárolni is. (Babakocsi, stb..)

Írj!
Üdv
ritee
31+5
ritee
 


Sziasztok,
most már itt vagyok én is. Egész júliusban és aug. első felében vidéken voltunk. Most meg nem találom a helyem...
Enőki, mi a rácsot Kornél ágyáról 14 hónapos korában szereltük le. Szerintem nagyon élvezi. Alapvetően utálta, hogy be van zárva. Most viszont sokat játszik az ágyon is, bármikor le tud szállni róla. Igaz alváshoz leesésgátlót teszek fel, mert az elején lendületből lefordult róla. Azt most már érzékeli, ha fejjel készülne leesni(félálomban), akkor visszafordul. Ő rengeteget "mászkál" álmában. Gondolom most a meleg is zavarja. Viszont, ha felébred és nem tud visszaaludni, akkor nem sírva jelez, hanem egyeszerűen kimászik az ágy végénél, ahol egy fotelágy van és átcaplat hozzánk.Persze ennek is meg van a hátránya, de még mindig nyugisabb így, mint sírásra ébredni.

Evey, a családi nevünk Vincze, ehhez keresünk fiúnevet, mert még mindig fogalmunk sincs róla. Az Adrián pl. nekem nagyon tetszik, de van a családban Adrien és félek a keveredéstől. Nem vágyom túl extra névre, furcsa lenne egy ilyen egyszerű vezetéknévhez. Valami tavaszi, nyári névnapos kellene.

Ritee,
haskeményedés gyakoriságát nem tudom megmondani, csak azt, hogy pl. akkor keményedik, ha lehajolok (porszívózás, játékok eltakarítása a földről) vagy, ha nagyon felhúzom a lábam alvás közben. Érdekes, hogy amíg alszom, semmi gond, de, amint felébredek, pillanatokon belül érzem, hogy keményedik, ráadásul nekem ez együtt jár egy torokszorító érzéssel, mintha meg akarnék fulladni. Ja és ha a nagytesó ül az ölemben. Néha sikerül rávennem, hogy ne akarjon teljes súlyával és olyan szögben nekem támaszkodni, akkor egészen hosszan tudunk együtt ücsörögni. Ami nála teljesen szokatlan.

És itt jön egy kérdés azokhoz, akik a már meglévő nagyobbacska mellé várnak újabb babát, illetve akiknek már van nagyobb a kicsi mellett(Hajni, Evey és a többi akiről nem tudom). Szóval Kornél egyre jobban bújós és csak én és csak nálam/velem/mellettem a jó. Persze apát is imádja, de van, amit csak velem hajlandó csinálni. Elképesztően tud puszilgatni, hízelegni, és mindemellett nyafizni, azért, hogy vegyem fel(de persze csak állva jó!) Már akkor észrevettem, amikor elmaradt a szopi. Teljesen természetesnek találtam akkor és persze most is és végtelenül boldog vagyok. A gondom csak az, hogy mi lesz októberben, amíg bent leszek a kicsivel? Jó tudom túl fogja élni és aztán még csak rosszabb lesz... Eddig ugyanis sokatmondóan csak ilyen válaszokat kaptam kívülállóktól. De épp azért kérdezlek Benneteket, mert gondolom hasonló helyzetben vagytok/voltatok már. Lehet/érdemes tenni valamit vagy hagyjam és majd megoldódik?? Lehet, hogy én csináltam valamit rosszul, de innen nézve nem látom át.
Köszi előre is a hasznos tanácsokat, ötleteket.
Üdv,Évica
32+1
Évica
 
 


Sziasztok!
Riteeke...jelentkezzél lécccci!!! Kép Úgy várom a méled, és a fényképeket! Olyan kiváncsi vagyok Rád! (Rátok)! Már mindjárt megszületik a baba Kép
Irj!!!

Zitike Kép Én le vagyok maradva...nem is tudtam h Pocak voltál Kép De gratulálok!!!

Anima!
Láttam a tunéziai fotókat!Nagyon szupik a képek! Virus gyönyörű és Te is nagyon jól nézel ki, tuti vékony vagy!

Cory,láttam Rólad képet, valamelyik talisak között, azért már jól látszik Rajtad is a bébi Kép Kép Tök jó! Tudjátok már hogy kicccsaj vagy kissrác? Neveitek vannak?

NOncsi! (Noémi)
Mi van Veled? Nem irtál mélt! Pocak növögél? Írj ám majd,várni fogom!

Ha van időtök írjatok,

Puszi Hajniinak, Krisztocsnak,Trillamartinának is és mindenkinek aki emléxik rám...!!!

Puszi
Hermi
hermione
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Hermi! Kép
Örülök, hogy látlak!!! Kép) Egyszerűen nem tudom, hogy hol vagytok, reggelente sincs a régi gárda, akiket megszoktam még kintről. Kép Vagy van valami topic ahol elérhetlek titeket? Kép) Mesélj, mi van veled?

Anima!
De örülök, hogy elvileg te is itt vagy!!! Kép Rólad is szeretnék hallani!! Kép) Írj majd!

Ritee!
Kár, hogy nem tudsz csetizni, de ha megírod, hogy mikor tudsz jönni, fellépek én is abban az időben a csetre. Kép
A szülés:
Mivel a doki azt mondta, hogy egy-két héttel előbb jöhet a baba, én már két héttel a kiírt időpont előtt vártam, hátha...Már amúgy is nagyon nehéz volt minden. Kép) Beni csak nem jött. Már le is mondtam róla, úgy éreztem, hogy ez a baba az érettségijét is a hasamban teszi le. Kép Aztán 8-án este még elmentünk Almádiba vacsizni anyuékkal, jót ettünk-ittunk. Miután hazaértünk még dumcsiztunk, aztán lezuhanyoztunk. Ahogy bekentem magam, úgy éreztem, hogy elpattant bennem valami. Beni megindult! Kép Elfolyt a magzatvíz és ugyanakkor a fájások is megindultak, 3-4 percenként jöttek. Ez 22:30-kor kezdődött. 23:00 körül értünk a kórházba, ahol felvettek az osztályra, közben megjött a szülésznőm is, és megkaptam a beöntést. Ami már jól jött, mert minden bajom volt, szenvedtem és úgy éreztem, hogy folyamatosak a fájásaim. A doki megvizsgált, közölte, hogy majd visszajön, egyenlőre még csak 3 cm-re tágultam. Na, gondoltam, ez szép lesz. Közben Attilát is beengedték, mert papás szülés volt. Nagyon jó volt, hogy ott lehetett, mert sokat segített nekem, fogta az egyik lábam, az egyik kezemet és a végén tartotta a hátam. Ha nincs ott, az utolsó nyomásra nem bírtam volna felemelni magam.
Na, szóval, doki el, mi hárman bevonultunk a szülőszobára és egyre fájdalmasabb volt minden, amikor egy óra múlva a szülésznő közölte, hogy megvizsgál. Kiderült, hogy 9 és fél centire kitágultam, ezért szóltak az orvosnak, hogy jöjjön, mert mindjárt kibújik a picur. Ő meg nem akarta elhinni, hogy egy óra alatt ennyire kitágultam. Onnantól felgyorsultak az események (bár így is elég gyorsak voltak Kép ). Amikor kijött a buksija, az nagy megkönnyebbülés volt, mert sokáig tartott, aztán ahogy mindenki mesélte egy hatalmas bluggyal megszületett az én picikém (54cm-rel,4kg-mal és 9/10-es Apgarral) hajnali 2:33-kor (tehát 4 óra alatt), apukája elvágta a köldökzsinórját és rátették a mellkasomra. Hát az egy csoda volt és nem tudtam szólni sem, csak néztem... Utána őt elvitték, apa ment vele, fényképeket készíteni. Közben engem elaltattak, mert maradtak bent a méhben méhlepény darabkák és azt ki kellett szedni. Amikor felébredtem, apa hozta be nekem megmutatni a kisbaglyunkat, tüneményesen pihegett a karjában. Kiderült, hogy amíg én aludtam, őt otthagyták apának, tehát egy órát totál kettesben voltak. Amire apája azóta is nagyon büszke. Kép) Ezután én mentem az őrzőbe, apa haza, babát elvitték az osztályra, aztán hatkor hozták szopizni, amit ő még nem igazán értékelt, inkább csak aludt mellettem. Én meg csak néztem és néztem és simogattam és azóta is többször csak úgy elsírom magam, hogy itt van nekünk és milyen kis szép és picike és védtelen... Na Kép)
A szülés egy nagyon fájdalmas de csodálatos és hatalmas élmény volt. Sosem fogom elfelejteni! Remélem és kívánom, hogy majd ti is ilyen gyorsan tudjatok találkozni!!

Ennyi a történetem, igazából nem tudom leírni, hogy pontosan milyen volt, apa kezét is sokat tördeltem, de nem kiabáltam, amiért meg is dícsértek. Amikor megjött Benink, átjöttek a szomszédból is a dokik és a nővérek megnézni, hogy "tényleg először szült és ennyi idő alatt és ilyen negy babát és szó nélkül???". S apa büszkén mutatta a babát és suttogta nekem, hogy milyen ügyes voltam, mert a szomszédban ketten szültek, az egyik a harmadik, a másik a negyedik gyereket és üvöltöttek, én meg meg sem szólaltam, csak a végén nyögtem néhányszor. Még arra emlékszem, hogy egyszer megkérdeztem apáját, hogy mikor lesz meg végre, s ő azt mondta, hogy mindjárt.
Azóta is hihetetlen, hogy itt van nekünk. Kép

Na, nem ömlengek tovább. Kép)

Puszilok mindenkit, jelentkezzetek!!! Kép)
zit
zit
 
 


Bocs lányok hogy bepofátlankodok ide, de:

Hermione, Ritee, Zit Hahó!

Hú ezer éve nem hallottam felőletek, de tök jó a neveteket itt látni. Ezek szerint mindannyian Kép ?
Tök jó!

Mielőtt kérdeznétek én most őszre nem várok még senkit, de remélem majd tavaszra igen Kép ÉN amikor Cory szül, akkor sozktem teherbeesni Kép
Zit neked külön óriási gratula és sok boldogságot!

Norci
norci
 
 


Sziasztok lányok!

Nagy gratula Zit-nek!!!!! (Csak egy halk megjegyzés: az első gyerek születésének utolsó szakaszában biztosan ordítottam, amire nem vagyok büszke, de úgy esett jól. Nekem rengeteget segített akkor abban, hogy elviseljem a fájásokat...)

Évica! Szerintem a nagyobbik nagyon érzi, hogy mire készülünk, és ezért lett a szokásosnál is bújósabb, nem? Tapasztalatom nincs, de én a következőket próbálom: már májusban elkezdetük a nagyinál altatni néha a gyerkőcöt, először 4 napot. Nagyon élvezte, de az első 4 nap után érződött rajta a "sértődöttség", amiért ott hagytuk. Azóta 1-1 napokat tölt ott, valamint néha a bébiszitterünk családjával (2 kisgyerek van mellette), és marhára élvezi. Szóval szoktatom ahhoz, hogy nem mindig csak én vagyok a szórakoztató iparban. És ezt napközben is próbálom elmagyarázni neki (17 hónapos múlt) - nem biztos, hogy mindent megért, de szerintem többet, mint gondoljuk.
Úgy tervezzük, hogy amíg szülünk, addig nagymama vigyáz rá, és addig is, amíg én a kórházban leszek, de estére apja hazahozza és az itthoni rutin már itthon fog zajlani.

Más: a leesésgátlós ágy nagyon jól műxik, rá sem hederít azóta a kiságyra, pedig ott hagytuk a szobájában.

Ja, és amitől féltem egy kicsit, az nem jött be, ugyanis a babuci fejjel lefelé élvezi már a világot Kép Majd csak szept 4-én kell megint dokibácsihoz menni (imádom azért, hogy nem zargat feleslegesen be), és úgy gondolom, hogy okt 8 helyett reálisan szeptember 3. hetét beszéltük meg a leányzóval. Rachel baba is 2 héttel előbb érkezett, csoda lenne, ha Abigél tovább maradna bent. Hát ennyi. Vizesedés nincs, pocak reggelre ellazul, majd estére keményedik, mozgás korlátozott. Úgy járok, mint egy kacsa.

Halihó mindenkinek

Enőki
enõki
 
 


Sziasztok!

Norci! Kép)
De jó, hogy látlak! Kép Hol lehet téged megtalálni? Csetizni már nem szoktál? Hiányoztatok ám nagyon mindannyian! Kép)

Enőki!
Nem azért írtam le azt, hogy nem kiabáltam, hogy futtassam magam, hanem mert jól esett, hogy megdícsértek és mert azt hittem a szülés alatt, hogy majd még jobban fog fájni, még jobban fog, gondoltam, akkor ezt még kibírom. Csak aztán meg is született a picur. Én nem néztem le azokat sem akik kiabáltak, csak azt mondtam el, amit a doki és a szülésznő mondott nekem. Sőt, utána egy szobában voltam velük és jól össze haverkodtunk. Remélem azért nincs harag! Kép

Ritike!!! Kép)
Mi van veled? Elijesztettelek innen? Kép Írj valamit magatokról!! Jól vagytok, ugye?! Kép

Puszi!
Zit
zit
 
 


Sziasztok!

Zit Kép Dehogy ijesztettél! Csak egész hétvégén szenvedtem Kép Az egész úgy kezdődött, hogy elkezdett fájni a fogam péntek este (nehogy fogorvoshoz tudjak menni, ügyeletre nem akartam) aztán az egészen tegnap (vasárnap) estéig fájt. Azt hittem, hogy megőrülök. Ma megyek fogorvoshoz, persze már nyoma sincs a fájdalomnak Kép
Nem tudom Milánnal Kép is mi volt, de valahogy olyan hülyén feküdt, hogy csak kínlódtam, levegőt nem kaptam, akárhogy feküdtem, ültem, álltam, mindenhogy kényelmetlen volt. Na, de szerencsére visszafordult az eredeti helyére, és így sokkal jobb. Olyan furcsa ez, most minden kis moccanása olyan jó, ahogy meg a hétvégén volt, hááát.... inkább hagyjuk, de leginkább kikívántam magamból. Hála Istennek túl vagyok rajta Kép
Most meg majd' meghalok éhen, a fogfájás miatt elég keveset ettem, most meg, hogy már nem fáj a fogam, ehetnék, de mennem kell délelőtt vérvételre és addig nem ehetek. Húúúúú, de sok problémám van Kép
Zitikém! Te nagyon ügyes vagy, tényleg csak gratulálni lehet neked a szüléshez. Büszke lehetett rád Ati. Kép Olyan kíváncsi vagyok már a kis Beni-re, lécci küldj fotót! Kép Egyébként nagyon hasonlóan szültetek a húgommal, nála is ugyanígy kezdődött és ugyanakkor végződött, csak két héttel előbb Kép

Norci! Kép Mi van veletek? Én kb. már ezer éve hallottam rólatok Kép Mesélj!

Hajnika!Kép Kis türelmet kérek! Vagy már nincs? Tudod milyen messze állunk egymástól én meg a levelezés!!! Kép De fogok írni, ígérem!

Ja, Ziti! Kép Valamelyik nap eszembe jutott, hogy tavaly ilyenkor még számoltuk vissza Neked a napokat, emlékszel?! Most meg már... De különös, nem?! Kép Este beugrok a csetre, kb. fél nyolc körül, ha tudsz gyere! remélem olvasol addig Kép
Addigra már túl leszek a fogászaton Kép
Pussz!

ritee
32+4
ritee
 


Zit!
Dehogy van harag Kép Kép Kép Mindenki másképp csinálja - és mindenkinek másképp esik jól -, és ez így van jól...
Üdv
Enőki
enõki
 
 


Sziasztok!

A nyaralás jól sikerült, csak kicsit fárasztó volt, de a gyerekek nagyon élvezték.KépNálunk minden oké, kicsit ugyan többet keményedek, mint eddigi babáknál, de nem vészes. Viszont a hízással már nem tudok dicsekedni, mert most tartok 11 kg-nál.Kép Azért remélem már nem lesz több.
Én gözerövel kötök a kicsinek, sietnem kell, mert amíg megszületik, addig a fiúknak is meg kell kössek egy-egy pulcsit.

Évica! Hát nem könnyű, az biztos. Én attól nem félek, hogy mi lesz a fiúkkal, amíg bent vagyok a kh-ban, mert már többször aludtak nagyiknál, így már megszokták, hogy nem vagyok mindig velük. Utánna pedig, sajnos biztos lesz olyan, hogy pont szopi közben kell pisilni, ugrál az ágyon, ne a babával foglalkozzak, hanem vele. Ilyenkor többet kell foglalkozni velük, kicsit nehezebb idöszak, de szépen minden rendezödik. Viszont a kórházba látogatást nem mondjuk az Adrinak, mert attól viszont félnék, hogy azt szeretné, menjek haza, így csak Krisztián jön majd be. Kornélnál is a jobban bújás valószínüleg annak tudható be, hogy az érzékeny kis antennájával érzi, hogy valami változás van/lesz. Kép

Zit! Így ismeretlenül is gratulálok a babához és minden jót kívánok!Kép

Sziasztok,


Evey
33+5
evey
 
 


Sziasztok! Kép

Ígérem nem zavarkolódok többet, csak köszi mindenkinek a gratulációt! Kép
Enőki, Evey, nektek külön is további szép babavárást kívánok és gyors szülést majd! Kép

Puszi!
Zit
zit
 
 


Enőki, Evey,
köszi a biztató sorokat! Most már sejtem, a nagyobb gond velem lesz, én fogom nehezen viselni a távollétet Kornéltól. Napokban próbálkoztunk, és anyu nem győzte dicsérni kicsi fiamat, hogy milyen édes volt távollétem alatt, helyesen eljátszogatott, nem nyafogott a mami után, ebédelt rendesen, aztán magától ment ebéd utáni pihire.

Enőki, de jó Neked, hogy már befordult a babád a helyes iránybaKép
Én még csak győzködöm a kistesót, hogy vegyen példát a bátyusról, ő ilyenkor már javában célirányba fordult. Talán még mindig van esélyünk egy normál szülésre. Attól kapok idegbajt, hogy ha bárkinek megemlítem, hogy még csücsül a baba, olyan aggódva és rémülten tudnak rám nézni, hogy a hideg futkos a hátamon. És elég bután néznek, amikor megemlítem, hogy az orvosom bezzeg kimondottan bírja a faros szüléseketKép Jó volt Zit élménybeszámolóját olvasni, nagyon hasonlít a hangulata az elsőmhöz, ezért se tudom másképp elképzelni. Sok boldogságot és még hasonló élmény(eke?)t kívánok Neki (is)!

Evey, a 11 kg olyan sok?? Tegnap töltöttük a 33. hetet és 12-nél tartok. Neked ráadásul a harmadik! Ha ez vigasztal (bár lehet, hogy nem igényledKép)tegnap mesélte vki a fodrásznál, hogy első gyerekkel 9, másodikkal 15, harmadikkal 28 kg-t hízott.
Évica
Évica
 
 


Enőki, Evey,
köszi a biztató sorokat! Most már sejtem, a nagyobb gond velem lesz, én fogom nehezen viselni a távollétet Kornéltól. Napokban próbálkoztunk, és anyu nem győzte dicsérni kicsi fiamat, hogy milyen édes volt távollétem alatt, helyesen eljátszogatott, nem nyafogott a mami után, ebédelt rendesen, aztán magától ment ebéd utáni pihire.

Enőki, de jó Neked, hogy már befordult a babád a helyes iránybaKép
Én még csak győzködöm a kistesót, hogy vegyen példát a bátyusról, ő ilyenkor már javában célirányba fordult. Talán még mindig van esélyünk egy normál szülésre. Attól kapok idegbajt, hogy ha bárkinek megemlítem, hogy még csücsül a baba, olyan aggódva és rémülten tudnak rám nézni, hogy a hideg futkos a hátamon. És elég bután néznek, amikor megemlítem, hogy az orvosom bezzeg kimondottan bírja a faros szüléseketKép Jó volt Zit élménybeszámolóját olvasni, nagyon hasonlít a hangulata az elsőmhöz, ezért se tudom másképp elképzelni. Sok boldogságot és még hasonló élmény(eke?)t kívánok Neki (is)!

Evey, a 11 kg olyan sok?? Tegnap töltöttük a 33. hetet és 12-nél tartok. Neked ráadásul a harmadik! Ha ez vigasztal (bár lehet, hogy nem igényledKép)tegnap mesélte vki a fodrásznál, hogy első gyerekkel 9, másodikkal 15, harmadikkal 28 kg-t hízott.
Évica
Évica
 
 


Bocs a duplázásért, de amikor visszanéztem ide nem láttam az elsőt!
Évica
Évica
 
 


Évica!
Én a magam részéről a 11 kg-t nem tartom olyan soknak, 15-öt lőttem be anno (ennyi volt Rachellel), talán most nem sikerül elérni.
Valóban nekünk talán nehezebb a gyerek nélkül, mint nekik. (?)
És még néhány bölcsesség a nagymamás felvigyázásokhoz: (annak mintájára, hogy az amerikai filmekben a telefont mindig első csöngés után felveszik, a kocsit soha nem kell becsukni és a rendőrfőnök mindig fekete...) a nagymamánál soha nem hisztizik a gyerek, rengeteget eszik, éjszaka soha nem kel fel és reggel leagább 1 órával tovább alszik, mint otthon szokott... (vagy ezt mondják)

Nektek csináltak már CTG/NST-t?

Üdv
Enőki
enõki
 
 


Enőki,
még nem voltunk CTG-n (NST miben más?). Elvileg a 36. héttől kell mennem. Ma töltöttük a 34-et. Még a héten megyek UH-ra, jövő héten dokihoz(hozzá már 2 hetenként), aztán már itt is a 36. hét.
Éjszakát még nem próbáltuk külön, de lehet, hogy nem ártana?! (telefoncsengés még nem tűnt fel, de figyelni fogomKép!)

Érdekes (elsőre kicsit ijesztő) dolgot tapasztaltam néhány napja: köldököm alatti 2x3 ujjnyi területen érzéketlen a bőr. Olyan mintha lezsibbadt volna és még nem tért belé vissza az élet. Normális ez?
Évica
Évica
 
 


Sziasztok!
Augusztus 31-én 19.09-kor megsyületett Tersztenyák Zsombor 2280g-mal és 48cm-vel. Jól vagyunk, még a kórházból jelentkezem.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!!

Gratulálok! Húúú, ez nagy beelőzés volt! Nagy meglepetés volt? Vagy számítottatok rá? És én még azt hittem találkozunk a holnapi előadáson! Minden jót és puszi, Évica
Évica
 
 


Sziasztok!

Cory Kép Nagy-nagy gratula, reméljük mindketten jól vagytok! Jó egészséget kívánok Nektek, a pici fiúnak meg sok-sok tejcsit! Kép
ja, gyönyörű nevet választottatok, Nekem is nagyon tetszik a Zsombor!!! (csak még küzdünk Apával Kép
Minden jót!

ritee
33+5
ritee
 


Sziasztok!

Cory! Még 1x gratulálunk nektek! Kép Sok-sok boldogságot!! Kép

Ritike!
Úgy sajnálom, hogy nem jött össze a cseten. Beni pont akkor foglalt le mindig, s mire végzett én már csak a kilépésedet láttam. Kép
Még mindig ua a mailed? Mert akkor írok levelet neked, ha nem jön össze a cset. Kép Ja, gyönyörűek voltatok az esküvőn!!!! Kép Kép Kép

Puszi:
zit
zit
 
 


Cory Kép

Nagy-nagy gratula!!!
Férfiuralom lesz?! Kép
Puszi
Hermi
hermione
 
 


Szia Cory!szeretnék én is beállni a gratulálók sorába.Jó kis vérnyomás emelkedést okoztál mindenkinek a cheten,azzal hogy hirtelen Zsombor ugy döntött elege van a pocak lakásból.A lényeg hogy mindketten jól vagytok sok boldogságot kivánok mindnyájatoknak.Evetke
evetke
 
 


Sziasztok!

Cory! Hát nagy-nagy gratula! Nagyon sietös volt a kis Zsombinak!Kép Lényeg, hogy jól vagytok! Továbbra is jó egészséget és sok boldogságot kívánunk!Kép Jelentkezz majd és meséld el, hogy volt!

Mit szóltok az idöhöz? Frontok jönnek-mennek, ki tudja hány szülés indul meg elöbb emiatt. Ezt csak azért írom, mert nem bánnám, ha megindulna elöbb (azért még nem most), mert akkor tuti vajúdhatnék a műtét elött. A doki ragaszkodik ahhoz, hogy lépcsözzek, csak így "indíthatjuk" meg a szülést. Semmilyen más beavatkozásra nem hajlandó.
Most másképp tervezném a szülés utáni dolgokat. Jó lenne, ha kb. 12 óra után már megkaphatnám "állandóra" a babát, bár nem szokták odaadni a császárosoknak, csak másnap. Jó lenne most így csinálni a korai kötödés szempontjából, mert szopni kihozzák, söt a mütöasztalon is mellre tehetem.Kép Reméljük sikerül majd minden.
15-én megyek az elsö NST-re. Akkor lesz még egy UH is.
Hogy álltok a keményedésekkel? Nekem elég sűrűn van, van olyan nap, hogy 10-15 is, de fájás az nincs hála istennek.
A 11 kg-ot azért tartom soknak az esetemben, mert csak 154 cm vagyok és volt rajtam már 2 kg az elözö terhességböl. Az elsövel híztam 21 kg-ot, a másodikkal 10 kg-ot és olyan nehéz volt leadni utánna. Egy magasabb emberen ez a súlytöbblet szinte fel sem tűnik.

Évica! Ilyen lezsibbadásról még nem hallottam, csak a műtéti hegem fölött volt sokáig ilyen nekem.

Többiek, hogy vagytok?

Sziasztok, Evey
/35 hét/
evey
 
 


Sziasztok lányok/asszonyok! Kép

Cory! Én csatlakozom a gratulálókhoz - egy kicsit lemaradva, de nem nagyon van gépünk mostanában -, az a lényeg, hogy jól vagytok Kép

Köszi Evey a kérdést, jól vagyunk. KEményedés mostanában már nem nagyon van, volt egy idő, amikor rendszeres volt - aztán leszoktam arról, hogy a gyermekünket felhozzam a negyedikre. Szépen kivárjuk a hiszti végét a lépcsőházban, aztán 4kézláb feljön. Pláne, hogy mostmár hasonló tempóban közlekedünk Kép

Ma nézték meg a pocaklakót, ő biztosan lány, és minden nagyon rendben van. Azt mondták, hogy úgy néz ki, hogy 3 hétig még biztosan bent marad - na nem is szülni mentünk ma be!!! És speciel ebben a kórházban a hidegfront nem hozott semmilyen hullámot, alig voltak kisbabák.

Évica, ilyen bőr zsibbadásról még én sem hallottam - azóta is tart? Nem csak elnyomott valamilyen eret belül a manó?

Szasztok!

Enőki
(ma kezdem a 36.hetet)
enõki
 
 


Sziasztok!

Az ígért szüléstörténet csak erősidegzetűeknek:
Az egész úgy kezdődött, hogy augusztus 30-án, szombaton este 3/4 7-kor az ágyon fekve elöntött a magzatvíz. Azért biztos ami biztos, felhívtam Mártit magzatvízszakértőnek Kép Telefonon riasztottuk a barátnőméket, hogy jöjjenek Balura vigyázni. A fickóm észnél volt, és elkezdett egy sporttáskába összepakolni nekem. Mikor megérkeztek, a srác bevitt a Szent Imrébe, bár tudtuk, valszeg nem maradhatok ott. Megvizsgált az ügyeletes doki, megállapította, hogy a magzatvíz folyamatosan folyik (szerencsére tökéletesen tiszta volt), nincs mit tenni, ebből szülés lesz. Hívtak mentőt, ami fél óra múlva ért ki. Volt villogó, sziréna stb. Majd megérkeztünk a Schöpf-Méreibe. Itt is vizsgálat (szegény fickóm közben ült az előtérben, és nem tudott semmiről), majd irány a szülőszoba. Fickómat simán kint felejtették volna, ha nem szólok rájuk. Lefektettek egy szülőágyra, ahol a következő 24 órát töltöttem hanyattfekve (ez este 9-kor történt). Innentől kezdve nem ehettem és nem ihattam semmit.
Ez egy 3 ágyas szülőszoba volt, ketten vajúdtak mellettem. Akkor egy nagyon kedves szülésznő és orvos volt ügyeletben, de ekkor még nem történt semmi, fájásom egy szál se. Megkaptam a tüdőérlelő injekciót, aminek legalább 6-12 óra kell, hogy hasson. Még jó darabig semmi, közben mindketten megszültek, orvosoknál, szülésznőknél műszakváltás volt, én meg egyre fáradtabb voltam az éjszakai nem alvástól.
Nappal két szülésznőt és két dokit láttam. A szülésznő (aki nálam volt) alapvetően kedves volt, de nem tűnt a munka hősének. Valaki mindig volt nála, akivel csacsogott, ami elég idegesítő volt úgy, hogy az ember lánya kétségek közt vergődik. Azért időnként rám is szakított időt. Pl beszélgettünk a gárvdelemről, és kifejtette, hgoy koraszülötteknél mindig csinálnak. Néhányszor megvizsgáltak, délelőtt a doki kézeel tágított, így eljutottam 1 ujjnyiról 2 ujjnyira, fájásaim 10 percenként, de nem voltak komolyak (a kézzel tágítás rémes volt). 2-re ígérték az oxitocint, ha nem történik változás. Végül 3-kor kötötték be (vizsgálat nélkül). Innentől kezdve 2 perces fájásaim voltak, de mivel a baba koponyája nem illeszkedett még be, nem kelhettem fel továbbra sem az egyre kényelmetlenebb szülőágyról. Az infúzió bekötése után már 15 perccel szerencsére Laci is ott volt velem (nélküle nem tudtam volna végigcsinálni). A fájások csak jöttek, egyre erősebben (bár lehet, hogy ezt csak a kimerültség miatt éreztem így).
5-kor megvizsgált egy doktornő, és kiderült, hogy semmi sem változott. A szülésznő még azt is elárulta, hogy az a gond, hogy a baba túl magasan van még, azaz a méhnyak nem rövidült semmit, és közölte azt is, hogy ha 6-ig nem változik a helyzet, császár lesz (a doktornő nekem semmit sem mondott a vizsgálat után, és ezt nagyon rosszul viseltem). Ettől a kijelentéstől azonnal leálltak a fájásaim, és 10 perc szünet következett, és kezdtem teljesen bepánikolni. Nagyon féltem egy esetleges császártól, és nagyon kiborultam attól, hgoy ennyi fájdalomnak nem volt semmi értelme. Innentől kezdve próbáltam tudatosan lefelé nyomni a babót minden fájás közben. Ez azért volt kifejezetten nehéz, mert ha egy kicsit is figyeltem a külső dolgokra, akkor ismét ritkultak a fjások, és vészesen közeledett a 6 óra.
Végül nem 6-kor, hanem 1/2 7-kor vizsgált meg a doktorúr, és bíztatóan mondta, hogy haladunk. Aztán mikor rákérdeztem konkrétan, kiderült, hogy még mindig 2 ujjnyinál tartunk, de már lent van a baba. Innentől mintha még durvább fájásaim lettek volna (pedig már eddig is volt, hogy sírtam fájás közben). 7 óra 5-kor újabb vizsgálat, majd döki közölte, hogy nagyon jól állunk. Először lesápadtam, mert nem mondott ennél többet, és azt éreztem, ha közli, hogy 3 ujjnyi, akkor megbolondulok, mert ekkor már császárért könyörögtem, de kiderült, hogy már csak kis perem van, hívja a doktornőt. Ettől hirtelen magamhoz tértem, és mondtam,h ogy márpedig én a doktornőnél nem szülök, én nála szeretnék szülni. Ezen csöppet meghökkent, úgy túnt, a nő előrébb van a ranglétrán, de ez nám változtatott azon a tényen, hogy tapló volt velem. A doki mondta, hogy forduljak oldalra, ők előkészülnek a baba fogadására. Megkérdeztem, nyomhatok-e. Válasz: kicsiket, igen. Próbáltam, de kicsiket nem ment. MOndtam, is, hogy csak nagyot tudok, de akkor szétszakadok. MEgnyugtatott, hogy nyomjak csak nyugodtan, nem lesz gond. Hát nyomtam, és 19.09-kor megszületett Tersztenyák Zsombor. Hátamra visszafordulni nem volt idő.
Hát ennyit a koraszülötteknél lévő kötelező gátmetszésről Kép
Azonnal rohantak valakiért a koraszülött osztályra, Zsomát rögtön elvitték megvizsgálni. Doki megvizsgált, szerencsére semmim nem sérült a tempótól, azért egy öltést kaptam. Ekkor még jött belém az infúzió, ami rettenetes volt, mert Balutól arra emlékeztem, hogy megszületett, és vége volt a féjésoknak. Hát most nem. Még egy jó ideig majdnem ugyanolyan fájásaim voltak, mint a vajúdáskor.

Én most kimenőn vagyok, megyek vissza a reggeli szoptatásra.

cory+ 4 napos Zsoma

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Hú Cory, hatalmas GRATULA Nektek!!! Meddig kell Zsombinak bent lennie?
muter
 
 


Annamari: köszi Kép Még nem tudom Kép Talán 1-2 hét Kép Nagyon hoznám már haza.

Képek róla: http://babanet.hu/album/main.php?album=859 Itt 1 napos Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

nagy gratula Zsombihoz és a fotók nagyon aranyosak. Szorítottam nagyon értetek.

Anita
anita77
 
 


Cory!

Igen meglepődtem, ahogy visszajötem a nyaralásból.
Sok szeretettel gratulálok Zsomihoz. Gyönyörű kisfiú! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,
Gratulálok Mindenkinek, akinek megvan a babója, mióta nem írtam. Sok egészséget és tejcsit!
Mi is az utolsó hetekben vagyunk már. Szept. 16-ra vagyunk kiírva. Az utolsó UH-n azt mondta a doki, hogy kislányt hordok a szívem alatt! Nagyon kis mozgékony a kis Manócska, néha akkorákat mozdul, hogy az egész belsőségem beleremeg.
vik0714
 
 


Cory!
Gratulálok!!!
Nem arról volt szó , hogy szeptember vége???Kép Azt hiszem Zsombival lekéne ülni és megbeszélni a hónapokat!
Nagyon tüneményes és egyáltalán nem látszik , hogy időelőtt költözött ki!
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Cory, te mit gondolsz, mi lehetett az oka annak, hogy Zsombi előbb érkezett? Volt valami stressz, vagy megemelés - vagy csak úgy? És mit mondanak a dokik?
Üdv
Enőki
enõki
 
 


Sziasztok!

Enőki: azt mondják a dokik, hogy a kicsit több magzatvíz is feszítette a burkot, aztán meg jött a brutál front, és a kettő együtt elég volt a burokrepedéshez.

cory+a 9 napos Zsoma

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok mamák és babák?
Én elég nehézkes vagyok, bár azért egy állatkerti séta ma belefért még.Kép
Ki fog szülni mostanában?

Cory! Nem semmi a szüléstörténeted! A szülöszoba ismerös, én is ott vajúdtam az 1. ágyon egy 12 órát, aztán csaszi 1998-ban. Hogy vagytok? Mekkora a kis Zsombi már? Mikor jöttök haza?

Sziasztok, Evey
36+3
evey
 
 


Sziasztok!

Evey: Zsoma pénteken hazajött Kép Nagyon jó volt, mert aznap volt BAlu szülinapja Kép
http://babanet.hu/album/main.php?album=905
Most hol fogsz szülni?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Evelyn,
Én holnapra vagyok kiírva, de úgy tűnik a kis Pindur jól érzi magát bent. Szerdán megvizsgál a doki és ha a héten nincs meg a Babó, akkor Hétfőn befekszek és oxitocinnal indítanak.
Viki
vik0714
 
 


Sziasztok!

Hát épp ez az Viki! Szeretném én is, ha megindulna magától, mert ha nem, akkor engem meg csak simán megműt a doki és én ezt nem szeretném.
Nekünk azért lenne jó, mert akkor kapna a baba egy kis stresszhormont elötte. A császár sajna tuti, mert már a 3.Kép
Neked viszont azt kívánom, hogy magától induljon meg és simán, gyorsan szülessen meg a baba!Kép Kezdj el lépcsözni, én is azt fogom tenni!

Cory! De jó!Kép Szopi megy, nem zavart be, hogy el voltatok választva az elsö idökre?
Egyébként a Péterfyben fogok megint szülni, az nagyon bevált a múltkor is! Elsösorban a császár miatt, meg azért, mert rögtön megkapom a babát és nagyon szoptatás pártiak.
Megyek végre megnézem a fotóidat!

Többiek?

Sziasztok,

Evey
37
evey
 
 


Cory!

Nagyon tündéri a babád! Egyáltalán nem látszik koraszülöttnek!Kép Sok boldogságot nektek!Kép

Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Ma kezdem a 38. hetet - és a baba bármikor jöhet! Rachel baba is a 38. héten érkezett meg, igy nagy (volt) a valószinűsége, hogy Abigél drága sem fog váratni magára. Azt az október 8-i kiirást mindig is nagyon szkeptikusan fogadtuk.
Ma reggel csináltak CTG-t, és hát már nem nagyon tudott mocorogni a kiscsillag. Aztán a doki bácsi is megvizsgált: a baba beállt, a méhszáj 1 ujjnyira nyitva, azaz gyakorlatilag bármikor megindulhat a szülés. Erre a hirre aztán olyan nagy mosolygós nyugalom szállt meg, hogy az csak na! Szóval második babánál még 1 ujjnyi tágulással el lehet sétálgatni egy pár napot, de valószinüleg 1 héten belül már 4-en leszünk Kép
Minden összepakolva, család eligazgatva - valahogy majd csak kibirják -, az utolsó apró dolgok is belefértek, igy tényleg olyan nyugis minden. A vasárnapi szinház jegyünk és a jövő pénteki Zeneakadémia jegyünk viszont nem biztos, hogy már ránk vár... fene bánja.
Lehet, hogy Rachel baba érez valamit (sőt, szinte biztos), mert ma olyan összebújások voltak, hogy meglepődtem.
Hát ennyi.
Majd jelenkezem, ha bármi történik.
Nektek is minden jót

Enőki
enõki
 
 


Enőki,
hmm, micsoda nyugalom árad belőled. Jó, hogy így indulhatsz neki. Kívánom, hogy a körülményekhez képest is ilyen hangulatban teljen el minden NAGY pillanatotok!

Cory,
Tüneményesek a "fickóid". Remélem minden rendben azóta is. Hát azt a szülést szerintem senki nem irigyli, idővel gondolom benned is tompul majd az emléke. Balunak boldog szülinapot! Gondolom "meg van győződve" arról, hogy a tesó az ő ajándékaKép

A mi babácskánk, nagyon úgy néz ki, hogy előbb a posiját dugja a világ orra alá... Nem nagyon akaródzik megfordulni. De már nem győzködöm, rábíztam a döntést...
Orvosom nagyon pozitívan áll a dologhoz, biztat egy szép szülés reményével. Ezzel nem is lenne akkora gond, mert nekem ő a garancia biztonságra. Csakhogy okt. 2-5 között elutazik messzire. Igaz, hogy csak okt. 14-re vagyok kiírva, de hátha mégis előbb jön ez a csemeteKép

Evey,
eszembejutottál ma, amikor metróból felfeléjövet mozgólépcső leállt... Tömeg megindult gyalog. Egész jól bírtam velük a tempót, de örültem, amikor az 54 fok után azt mondták kapaszkodni, mert indulunk. Pihegtem egy kicsit...

Viki, talán már babázol?!

Üdv, Évica
Évica
 
 


Sziasztok!

Cory, gratulálok és sok boldogságot kívánok! KépÖrülök, hogy minden rendben van veletek!

Evey, Neked is közeledik a nagy nap, de jó!KépKívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd.

Enőki minden jót Neked!Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!
Örömmel és óriási büszkeséggel szeretném tudatni, hogy tegnap 10 óra 20 perckor megszületett kislányunk Letícia 53cm-rel és 2940 grammal. A Picurka és mamája is jól vannak. A szülőszobába jutva 1 órán belül megszületett a kislány. Kívánok minden leendő Édesanyának ilyen gyors és a fájdalmakat leszámítva könnyű szülést. A friss mamáknak és gyermekeiknek pedig nagyon sok egészséget és tejcsit.
Üdv: Laci
vik0714_férje
 
 


Bocsi. Persze vik0714 férje vagyok nem 17-é, csak már remeg a kezem ;-))
vik0714_férje
 
 


Gratula Nektek Picurkához es a gyors szüléshez, jó egészséget a kis családnakKép

Andi
Andi
 


Letíciánka és szüleinek sok-sok boldogságot és jó egészséget kívánok!
Évica
Évica
 
 


Gratulálok a kislányotokhoz Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Csak is csatlakozni tudok a gratulálókhoz!!!!

Nálunk újabb tanulságot kellett levonnom: az 1 ujjnyira nyitott méhszáj az első babánál még valóban azt jelentette, hogy 2 napon belül gyerek lett, a másodiknál viszont ezzel még akármeddig el lehet egyben élni... Nyugalom, csigavér. Nagyon várom már, hogy megszülessen - marha kiváncsi vagyok -, de egyben tudom azt is, hogy bent neki nagyon jó, fontos, hogy tovább érjen a kis szervezete, és ha kint lesz, nekünk sokkal nehezebb lesz, mint még most. Szóval ambivalens érzések tömege.

Cory, Vik, ti hogyan élitek át az első heteket?

Üdv

Enőki
enõki
 
 


Mivel Viki még bent van (holnap engedik haza a Hölgyeket, ha minden rendben találtatik), így csak a nevében tudom írni, hogy az első 2 nap a gát fájás az eléggé kellemetlen tud lenni. Bár utána még egy darabig sem egy leány álom. Az ember azt hinné, hogy megszületik a Picur az emberről lekerülnek a "súlyok" és pikk-pakk ungrándozik, újra a régi, gyors önmaga. Hát azért ez nem így van és ez egy kicsit zavarta a páromat, de mára már Ő is belátóbb...
Üdv:Laci
vik0714_férje
 
 


Enőki: az elején megküzdöttünk a cumizavarral, de az csak a 12 napos kórházi tartózkodásnak tudható be. Most már szerencsére nem kell pótlás, csak ciciből táplálkozik Zsoma Kép Balu nem féltékeny Kép Úgyhogy egy szavam sem lehet a délutáni fektetést leszámítva, mikor tuti akkor sír fel Zsoma, mikor Balu már majdnem elaludt. De hát más családokban azért nem csak 1 hétig van otthon segítség, úgy könnyebb.
Zsoma már 2525g volt este Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok mamák!

Még én is egyben, bár most szerdán elkezdek szedni egy homeos szert, hogy induljon meg elöbb, vagy legalább idöben a baba és ne kelljen vajúdás nélkül császározni.
Fiúk nálunk is anyásabbak, bár eddig is azok voltakKép

Enöki! Nagyon izgi! A nyugalmad remélem rám is rámragad. Most kezdek azért egy kicsit izgulni, mégis 3*-ra "bontanak fel".

Évica! Addig még megfordulhat! Ha nem indulna meg a szülésem, akkor 14-én mütenek!

Katica! Ti hogy vagytok?Kép

Viki! Nagyon nagy gratula az egész családnak a pici Letíciához! Jó egészséget és sok tejcsit kívánunk nektek!Kép

Cory! Örülök, hogy ilyen jól vagytok és szépen fejlödik Zsoma! Balu hogyan éli meg a változásokat?

Mindenkinek minden jót és ha eljön az idö gyors, könnyű szülést és egészséget kívánunk!

Evey
38+3
evey
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: