Új privát üzeneted érkezett!

Hrk :)
Örülök, hogy picit javult a helyzet, hátha a "megzakkanás" után összeszoknak. Nekem a védönö azt mondta, hogy kb 1 hónap után ébred majd rá Nándi, hogy ez már végleges állapot. Nos, még nem mondott olyat, hogy vigyük vissza Csongort a kh-ba, de lehet, hogy még elötte állunk :P
varrás: jaj, nem mindet én varrtam. A szebbeket sajna nem én, hanem anyósom :oops: van lentebb megjegyzés rovat, és oda beirtam, hogy kinek a keze munkája. Én csak egyszerübbeket tudok, de abban szivesen segitek, ha majd kicsit több idöm lesz (egyelöre a nadrágomat is már 5. felvonásban sikerül felhajtanom... :? ) Anyóst kérdeztem, de egyelöre nem akar megrendelésre varrni, (a szeptemberiek is rákattantak :D ) pedig mondtuk neki, hogy a nyugdiját ki tudná egésziteni vele...
Ezek a sapis Csanádos képek :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
pedig anyós jól elkérhetné az árát... Én tavaly 10 ezerért vettem egy falvédőt, és azért "csak" ennyiért, mert börzéről ismerem a lányt. Ha tudsz varrni, akkor miért nem próbálod meg te is megtanulni?
Én is azt hallottam, hogy az első pár hét a zizis. Ehhez képest az első pár hét volt nyugis, és utána kezdődött a haddelhadd. Mindegy, majdcsak túléljük valahogy, nődokim ajánlotta, hogy vegyek Csanádnak egy sisakot :lol:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Rita és Minyu!
Gyönyörűek a gyerekek!!! Nálunk akkortól mondanám teljesen jónak a helyzetet a gyerekeim között, amikor Kitti 5 hónapos körüli volt/lett.

Nyugi, minden rendeződni fog.

Jó testvérek:

Kép

Üdv: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 

 
 

Zsu,
Nálatok is volt bunyó?
Jó a puszós kép :lol:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk :)
Én is ettöl félek, hogy késöbb még rosszabb lesz a helyzet. Pont ma gondolkodtam, hogy az elsö 2 hét nagy hisztijei után most valahogy lecsillapodott Nándi. Lehet, hogy csak átmeneti állapot, de most nincsenek nagy hisztik (kb 3 napja...), nem is nagyon kell leüvölteni a haját a fejéröl :oops: :mrgreen: :mrgreen:
Varáás: hát csak annyi a gondom, hogy én olyan kis hübele-balázs vagyok. nem tudom szépen megtrevezni, kiszabni, tartani a méreteket stb. Én nekiesek és vagy megcsinálom 1-2 nap alatt, vagy ott áll a polcon a kiszabott anyag, mert rájövök, hogy mégsem igy akarom, vagy egyáltalán nem tudom, hogy akarom. :oops: A kis pepecselös varráshoz meg ritkán van türelmem, bár 3 hete Nándinak varrtam az ovis zsákjára 2 körtét kézzel, de azt is csak azért, mert a vasalhatós matricáim eltüntek, a zsákra meg kellett a folt. (körtét meg azért, mert az a jele)
zt tudom ajánlani kompromisszumként, hogy ha egyszerübb falvédö is jó (olyasmi, mint Csongorom fejvédöje, amikor csak négyzetekt szabtam ki a macis anyagból) ill ha eléga szineket variálni négyzetekböl, max téglalapokból, akkor szivesen megcsinálom (anyagárban :wink: ). Max néhány hónapig eltart :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Krisztáról lehet már tudni vmit? Egyben vannak még?

Zsu! Aranyosak a gyerekek! :lol:

Nálunk is meg volt pár hete az első fellökés. (Nem tudom említettem e már.) Azóta szerencsére semmi komoly nem volt. Civakodás már van a játékok miatt... elsősorban Levente részéről. Erősítem benne, hogy ha nem akar Dáviddal játszani, akkor vagy vonuljon el a szobájába vagy szóljon, hogy foglaljam le Dávidot, hogy ne zargassa... De! azért szerencsére többnyire együtt "játszanak"... ökörködnek, bohóckodnak.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Rita, Szilbee!
Köszi a dícséretet. Na ja, nálunk is vannak ütközetek. Amikor még tényleg pici volt Kitti, volt olyan hogy ő feküdt az ágyon, Krisz meg ottmaradt vele, amíg én kiléptem valamiért. Arra futottam be hogy mindketten sírnak. Kérdeztem mi történt, erre Krisz: bántottam a Kittit! De nem akartam!! Úgyhogy eléggé megijedt attól, amit tett, és egy darabig békén is hagyta. Apránként tanulja meg, hogy a picivel másként bánunk. Aztán amikor már többször is ülve játszott Kitti, persze jól körülpárnázva, a nagyfiam jókat derült rajta, amikor eldőlt. Annyira tetszett neki, hogy néha ő is eldöntötte.És még dícséretet is várt volna, mert ő szólt, hogy eldőlt a Kitti! :wink:

Mostanában már együtt vannak a gyerekszobában, Kitti persze nyomul a tesója játékaira, Krisz meg visítozik, hogy ezt nem szabad Kitti!!!!! Jelenleg "csak " annyi a gondom, hogy túl hirtelen, durván rántja ki a csajszi kezéből, szájából a féltett játékot.
Hát ez van.

Krisz amúgy múlt héten nem volt oviban, beteg volt, haza is hozta a Kittinek, úgyhogy most ő náthás, lázas, és egyszerre kijött 3 foga. 6-nál tartunk.

Remélem mindenki jól van, és nem betegek a gyerekek!!!
Gyönyörű idő van, igaz?

Sziasztok: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Rita! Neked akartam még írni.. csak elmaradt, hogy nagyon aranyosak a fiúk! Olyan gyönyörű szeme van Zalánnak! Húú azok a seprűs szempillák... :D

Zsu! Nálunk is detto! :lol: (fellökés) Most már azért Levente is óvatosabb. Tényleg úgy van, hogy meg kell szoknia és tanulnia hogy kell bánni egy picivel...
szilbee
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Nálam mindkét törpe beteg. Kitti már elkezdte az antibiotikumot, mert homeoval semmire nem mentünk.Sajna.

Üdv: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok :)

Régen jártam erre...élünk. Volt orrmandula műtéte Natinak, hát nem volt túl jó. De túléltük és nagyon gyorsan gyógyult, az tény. Csak a műtét utáni kb két óra volt húzós.

Két gyerekkel haddelhadd? A neheze még csak később jön. :twisted: Nálunk addig semmi probléma nem volt kb, amíg Szabi nem kezdett el mászni/járni. Igazából azóta sincs, csak edzik egymást. Én a hagyom, hogy elrendezzék egymás közöttnek vagyok a híve. Eddig úgy látszik, működik, határozottan csillapodtak az összecsapások. Néha már Szabin is látom, hogy rájön arra, ha valamit nem jól csinált. Nemrég lendületből jól fejbevágta Natit valamivel, mire ő éktelen üvöltésbe kezdet. Szabinak pedig lebiggyedt kicsit az ajka, csak párszor válott visza a szokásos mosolyba. Úgyhogy a szája sarka fel-le liftezett végig, amíg Nata bömbölt. Az empátia első jele!!

Kép KépKép
lorca
 
 


Testvérfélékenységről még...
Szerintem a legjobb a picit annyira elhanyagolni, hogy azért éhen ne haljon, és a nagy az első. Az olyan kijelentéseket pedig, hogy "szeretned kell mert a testvéred" fővesztés terhe mellett kitiltottam a lakásból. Emellett meg annyi segítséget kell kérni még a szomszéd kutyájától is, ammennyit csak lehet :roll:

Kép KépKép
lorca
 
 


Mi jól vagyunk, köszönjük. Kis nátha végigvonult a családon, bár Nándi még mindig taknyozódik de ezt betudom az ovinak (és el ne kiabáljam, de nem húzódott a mandulájára kopp-kopp-kopp)

lorca :)
szomszéd kutyától segitség :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
na, ennyire azért nem, de a szomszédasszony viszi Nándit kocsival oviba (tegnap voltak elöször igy), mert az ö kisfia is ovis, igaz, ö már nagycsoportos, de igy kihasználjuk, hogy ök úgyis kocsival mennek. Délben én megyek érte :)
Mandulamütéröl irsz még kicsit? Hogy viselte? Meddig tartott? Nálunk most nincs napirenden, tavasszal volt hosszabb betegség periódus, amire azt mondta a fül-orr-gégész, hogy ha nyárig elhúzódik, akkor ki kéne vetetni az orrmanduláját. No, most azóta csak elvétve volt gondunk, de érdekel a téma.

Kajla :)
asszem nálatok volt még mandulamütét, ugye? azóta jól van?

zsu :)
sajnálom a betegséget, mielöbbi gyógyulást!

Szilbee :)
igen, jól vannak Krisztáék, még egyben,, már betöltött 37. hétné járnak.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Betegeknek jobbulást.
A képek aranyosak.

Oviba még mindig naponta egy órát vagyunk, és együtt. kicsit a napi dolgaimat így lassabban tudom megcsinálni, de talán megéri. Már kialakulóban van két barátnő, és kicsit el mer mellőllem menni játszani. Nagyon nehéz ez nekünk, mivel 3 évig mindent együtt csináltunk. Nem is hagyom addig ott, míg nincs munkahelyem. Nem vagyok az a típus, aki itthon ül gyerek nélkül. :)
Szerencsére idáig a betegségek is elkerülték, múlt héten köhögött kicsit, meg folyt az orra, de hétvégén el is múlt.

Voltunk Helen D. angol bemutatón, nagyon tetszett, talán így a közösségbe való beszokás is könnyebb lesz, mivel itt 4-8 fős csoportok lesznek.
Kajla! Nálatok volt már olyan, hogy Regi nem akart járni? Olvasgattam különböző fórumokon, és elég sokan írták. Attól tartok mivan ha megunja, és potyára fizetjük ki a pénzt. :?

Hastáncolni is akar, az szerdán kezdődik. :D

Testvérféltékenység ügyben nem vagyok kompetens...sajnos :(

Kép
patrisa
 
 


Lorca,
Egy barátnőm szerint amióta a kicsi mászik, azóta jobb a helyzet, mert tudnak együtt is játszani, izgalmasabb a kistesó. Mindenesetre résen kell lenni a legjobb gyereknél is, anyum a minap hallott egy jó sztorit. Kisbabának volt az orrnyergén egy piros csík, orvos anyuka mindenhova elvitte (bőrgyógyászat, sebészet, stb.), semmi diagnózis. Majd elcsípték a nagytesót, aki repülőgépfelszálló pályának használta a kistesó orrát :lol:

És pont most egy másik barátnőm mondta, hogy ki kell mutatni a szeretetet a kicsi felé is, had lássa a nagy is. Nem tudom. Én azért szeretgetem őt előtte is, de ügyelek az egyensúlyra, ami azért így is 80%-20% Zalánnak...

Minden betegnek jobbulást!!!!

Mi voltunk koponya uh-n, nagyon kicsi a kutacsa, ujjbegynyi csak sajnos. Én már rémeket látok, de azért nyugtatom magam, hogyha lesz valami, akkor is időben el lett csípve a dolog, és tuti gyógyulás, csak sajnos komoly műtét ez. Viszont mégis úgy érzem, hogy nem lesz baj, mégis hátha nem záródna be hamar, és akkor nincs is semmi baj abból, hogy kicsi a kutacs. Csípőjével minden rendben, csak karikalába lesz, azt mondta a dokibácsi :)

És ha minden igaz, akkor 8-án Csanád megkapja az oltást, és jövő hétvégén utazunk végleg!!!! Most megy ki hétvégén a maradék cuccosunk, akkor majd valameddig nem lesz netünk sem, de remélem nem sokáig. Úgyis írok még addig!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Műtét óta jobb lett a helyzet egy kicsit! De azt hiszem, inkább az idő oldotta meg a dolgot! Kevesebbet beteg (kopp-....), mióta ovis egyszer köhögött, de az is másnapra elmúlt. Tény és való, hogy nyáron vettünk neki Flavan "lekvárt" és Aloe-s vitamint, biztosan az is jót tett!

Patrisa!
Még nem volt olyan, hogy ne akart volna menni angolra! Szereti a gyerekeket, a tanárnő is nagyon közvetlen, de rendet tart köztük! Mostmár nem vagyunk benn, de a hangját kihallom Reginek és ismételgeti, amit kell, meg énekel is fennhangon :D És én igazából nem azért viszem, hogy perfekt legyen angolból, hanem hogy megismerje a nyelvet és később könnyebben boldoguljon!

Kép
kajla
 
 


kajla :)
köszi. Én csak attól tartok, hogy a sógornömék mesélték, hogy mikor náluk Lillust mütötték, utána nem lehetett szaladgálni, ugrálni 1-2 hétig. Na, az én gyerekemtöl ilyet nem lehet kérni, ö örökké nyüzsög, ugrál, bukfencezik, rohan. :oops:

patrisa :)
remélem, nem haragszol, hogy leirom, de nekem annyira fura, hogy még mindig csak 1 órát vagytok benn és együtt. Teljesen megértem, hogy amig nem dolgozol, majdnem felesleges ott lennie, de igy sztem csak nehezebb lesz neki elszakadni, mert lassan ezt szokja meg, ez lesz neki normális, hogy az ovi arról szól, hogy 1 órát anyával együtt vagyunk egy bizonyos helyen.
Ez persze csak az én véleményem :oops:

lorca :)
öööö, sztem ez azért túlzás, hogy ennyire elhanyagoljuk a kicsit. Neki is az elsö 2 év nagyon fontos kötődés, és bizalom szempontjából. Na, jó mivel Csongi még annyira nem igényli, hogy játszunk vele, igy jóval többet foglalkozunk Nándival.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Már jó régen jártam errefele. Sajna hosszabbra sikeredik az átépítés, mint szerettük volna, így lassan már 2 hónapja anyuméknál lakunk, net nincs....

Minyu
Gratula Csongorhoz, gyönyörű baba.

Igyekeztem visszaolvasni és láttam, hogy többen is küzdetek kaka témában. Anna elég korán lett szobatiszta -kaki téren is-, így mi már jó ideje tapasztaltuk ezt. Jelenleg Duphalac szirupot használunk ha kimarad egy nap, illetve minden este kap Tamarinlax lekvárt egy kiskanállal (Herbáriákban kapható, szilva és édeskömény a legfőbb alkotórésze). Nekünk ez nagyjából bevált, hetente 4-5 alkalommal van így széklete, nem keményedik be neki.

Ovi: mi bölcsi után mentünk, így nem volt nagy újdonság számára. Első nap 7-től 3/4 1-ig volt ott, engem 10 perc után hazaküldött, másnaptól meg már ott is alszik. Kb 1 hete már mesél délutánonként, hogy mi történt vele aznap. Nálunk is vegyes csoportok vannak, így az igazi barátság még várat magára, sokat keresi az óvónénik társaságát, de ennek ellenére jól érzi ott magát és szívesen megy reggelenként.

Mandula: sajnos nálunk is problémák vannak, de a garatmandulájával. Dokinénink szerint folyamatos duzzadásban van neki és kb havonta belázasodik, ilyenkor általában antibigyó a vége. Fül-orr-gégész azt mondta, hogy most már várjuk meg a tavaszt, mert állítólag 3 éves kor körül változik sok minden, esetleg megszűnnek a visszatérő mandulagyulladások, de ha nem akkor tavasszal ki kellene vetetnünk az orrmanduláját, mert arra gyanakodnak, hogy ott a gócpont. Nem igazán örülök neki...

Úszni jár valakinek a gyermeke ovival? Nálunk novemberben indul, azt javasolta mindkét doki, hogy feltétlen írassuk be, mert lehet, hogy meg is oldja a felsőlégúti problémákat.

Most befejezem, mert még rengeteg a dolog.
Nem tudom, hogy legközelebb mikor jutok gép elé, de addig is mindenkinek jó babázást, munkát stb.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Roberta :)
de jó, hogy jöttél :)
úszni még nem járunk, de tervezem, mert hetente 1x mennek az ovisok (aki szeretne), csak eddig lusta voltam korán vinni + venni kellett neki fürdögatyát is, mert még az sem volt (itthon pucéran strandolt a kismediben, nagy strandon meg még nem voltunk)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hahó!
gondoltam ide is megirom: Bkriszta Bálintja ma hajnalban megérkezett. :D :D :D

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


NAgy gratula Krisztának és a Bálintnak!!!!!!!!!!!!!

Holnap van a nagy nap, papírforma szerint este indulunk is Csíkszeredába. Eléggé ki vagyok purcanva, ezer dolgom volt/van/lesz, és hulla fáradt vagyok. De sebaj :lol:

Ha vki nem ismeri a Kolompos együttest, akkor csak ajánlani tudom. Zalánnak Gryllus Vilmos mellett most ez a nagy kedvenc, ma vettem meg egy cd-jüket is. Az egyszervolt.hu-n lehet koncertfelvételt nézni a mesetv-n belül, a koncerteknél. Nálunk innen indult a szeretet.
Csajok, drukkoljatok, hogy minden okés legyen!
Nem tudom, hogy mikor tudok jönni, még nincs net Csíkszeredában.

sok puszi mindenkinek!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu, add át Bkrisztáéknak a jókívánságainkat! :)

Hrk! Jó utat, jó költözködést. Biztos nem lehet könnyű két gyerekkel. Aztán várunk vissza! Ha lesz net, írj nekünk :D

Kép
patrisa
 
 


Hrk :)
Nagy-nagy drukk, hogy minden flottul menjen! Gondolok majd rátok!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Elég régen voltam itt mert a kedves férjem megszerelte a gépet és mostanra sikerült egy igazi szerelővel megjavíttatni!

Jók a képek,nagyon aranyosak a gyerekek!

Mirtill itthon volt a héten betegen,eléggé köhög.Kapott gyógyszert de nemsokat javult de holnap már mehet oviba.
Már megszokta az ovit,eszik nagyon jólés már nincs sírás sem.
Hetente egyszer jár hittanra is nagyon tetszik neki.
Múlt héten volt az oviban Mihálynapi vásár az is jó volt.Majd teszek fel képeket de mivel még ma rakták újta a gépet nincs kicsinyítő programunk.

Patrisa!
Szerintem sem jó ha ott vagy vele az oviban és nemcsak neki de a többi gyereknek sem.Biztosan nem jó érzés nekik,hogy az egyik gyereknek ott lehet az anyukája a másiknak pedig nem!
A mi ovinkban nem szokás a szülős beszoktatás és szerintem ez így van rendjén.
Sokkal rosszabb lesz Vaninak is mert megszokja,hogy ott vagy vele és egyszer ha elmész sokkal keservesebb lesz.
Itt a szeptember a beszoktatás hónapja de októberre már minden gyerek beszokott.
Mi is együtt voltunk 3 évig és mégis beszokott!
De mindenki maga dönti el hogyan csinálja!
Remélem nem veszed zokon!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Minyu, Ildikó! Úgy beszéltük az óvónővel, hogy minden nap vásárlás, séta közbe bemegyünk hozzájuk az udvarra. Kb. 1 órát ott vagyunk, már vannak barátnői is. Ez még nem beszoktatás (szerintem). Ha mennem kell dolgozni, akkor úgyis változik a dolog, nem leszek ott vele egyáltalán. De az biztos, hogy míg itthon vagyok nem fogom reggel költögetni, és bekényszeríteni az oviba.
Én annó nem is akartam az ovit, csak a kötelezően előírt nagycsoportot (iskolai előkészítőt), de másként alakultak a dolgok, nem lett kistesó, így marad nekem a munka neki az ovi. :?

Kép
patrisa
 
 


Kriszta! Gratulálunk a picúrhoz! (Jól megkésve...) :oops:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk a gratulakat! :lol:
Balint 3150gr-mal es 56 cm-rel szuletett 38+5-re, sima, komplikaciomentes szules volt.

Ime Balint:

Kép

Kép

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!
Bkriszta!
Gratulálok! Nagyon édes Bálint!!!

Hrk!
Én is drukkolok Nektek!

Nálunk minden okés! Regi ügyes ovis, itthon ördög, meg hisztis, meg nyivákol, meg tündér, meg jókislány, meg... :lol: :oops: :twisted: !
Szóval igazi 3éves! A beszéde egyre érthetőbb, neki gondot okoz az sz, k, r, de azért igyekszik megértetni magát. Okosan körbeírja a nagyiknak, ha fogalmuk sincs, mit akar! Az orrán 3 horzsolás, a szeme alatt egy. "Leventével tüzijátékot csináltunk a bokrok között!" Na jó, hm... :D
Imádja a verseket, mindet tudja, amit az oviban tanulnak. Kértem az óvonéniktől, hogy írják le és fénymásolva adjanak belőle, mert felét sem ismerem :oops:
Nálatok milyen verseket, dalokat tanulnak az oviban?

Kép
kajla
 
 


Kajla :)
tüzijáték a bokorban :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A tünetek:
itthon ördög, meg hisztis, meg nyivákol, meg tündér, meg jókislány, meg...
teljesen ismerősek, persze jókislány helyett jókisfiú...
Nálunk az a szerencsés helyzet van, hogy az óvónénik kiirják a faliújságra: "Ma ezt tanultuk" és szépen le vannak irva a mondókák, dalok. Én meg jól lefényképezem a telefonnal és itthon a szg-re lementem. Sajnos a dallamokat nem tudom, de Nándi viszi a fö szólamot, én meg csak úgy mondogatom. Nagyon jókat tanulnak egyébként, a helyi ovi "néphagyományörző" igy sok népszokáshoz kapcsolódó verset, mondókát tanulnak (most a szürettel kapcs. például) Nándinak a L és a R hangzók nem mennek, j- mond helyettük, ettől függetlenül teljesen érthetően, szépen beszél :)

patrisa :)
bocs, ha intim: pároddal végül rendben mennek a dolgok? Mert úgy emlékszem, egy idöben külön mentetek, de ha jól rémlik, aztán visszaköltöztetek.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

A Mirtill ovija is hagyományőrző.A Mihálynapi vásárra is tanultak nagyon jó dalokat és mondókákat.És a hittanono is mindig tanul valami új dalt!

Nálunk van egy kis gond.Pár napja Mirtill elég zaklatott,hisztis,nyűgös.Tegnap előtt este olyan zokogásba kezdett alig bírta abbahagyni.Azt mondta,hogy Ő soha többet nem megy oviba mert őt mindig bántják.Mint kiderült van egy kislány aki nem hagyja békén és úgy látom most telt be a pohár.Azt mondta,hogy csak akkor megy oviba ha szólok az óvónéninek,hogy vigyázzon rá!
Tegnap beszéltem az óvónénivel azt ígérte,hogy jobban odafigyelnek rá.Valóban bántja az a kislány.
Az a baj,hogy hagyja magát és emiatt bántják.
Remélem hamarosan javul a helzet mert amúgy az ovit szereti csak a gyerekekkel van baja.

Mirtill az"r"betűt nem tudja kimondani azt "j"-nek ejti de egyébként érthetően beszél.

Teszek pár képet a Mihály napi vásárról!
Sziasztok!
Kép
Ezeket a kalácsokat lehetett megvenni az óvónénik sütötték

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Bkriszta: nagyon cuki Bálintka, mégegyszer gratulálok hozzá!

Minyu, igen rendeződött a dolog, fél éve újra együtt vagyunk. Szerencsére minden oké. :)

Kajla: hát Vani is ilyen; hol bűnrossz (alkoholos filccel összefirkálja a száradó ruhákat, vízfestékkel kukit fest a plüss állatoknak) , hol pedig egy angyal.

Nekem most az a furcsa vele, hogy napközbe egyáltalán nem játszik. Ha itthon vagyunk, vagy segít, vagy valami mesét rak be, és azt nézi. Minden nap este 8-kor (fürcsi után) élénkül fel, és pakol, játszik. Valaki esetleg hasoló helyzetben? Nem tudom mit csináljak vele. :?

Ildikó: remélem így, hogy az óvónőknek lett szólva, így nem jön elő többet ez a probléma.

Kép
patrisa
 
 


sziasztok!
Csak egy gyors bekukk... Kölcsönnetünk van, ez még nm a mienk, csak hétvégre kaptuk. A ház szép, jó nagy, sok a dolog. Gyönyörű helyen lakunk, fenyves van mellettünk, meg birkanyáj, meg macik :lol: Kicsit messze van a várostól, de ha ráveszem magam, hogy merjek beülni a kocsiba, akkor 5 perc és benn vagyunk. Valamiért úgy félek beülni, pedig van jogsim :oops: Szóval, jó a levegő, Zalán is élvezi, csak én hiányoloma játszóteret, de remélhetőleg majd lesz az is errefelé.
Na rohanok, szüretelünk anyóséknál(vagyis én nem, a gyerek :lol: )

pussz

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu!

Nándinak Boldog Névnapot kívánunk!

Kép
ildikó74
 
 


Jaj, mi is, kérlek Minyu add át neki! Tegnap még eszembe volt, de ma csak rá felejtettem.

Kép
patrisa
 
 


Nándinak nagyon Boldog Névnapot kívánunk! :)
szilbee
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT NÁNDINAK!!!!!!!!!!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Köszönjk szépen az ünneplet nevében is.
A nagy ünneplés hevében nem volt hajlandó aludni (naná, mikor hallja, hogy jönnek vendégek, én se aludnék- pedig ö még szokott kb 2 órát) igy mikro elmentek a nagyik, este 6-kor rajzolás közben bealudt a földön. Apájával vinnyogtunk a röhögéstöl :mrgreen: :mrgreen:
Kép
Kép

Na, még egy kép a Kispocokról is :
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, de sokáig betegek voltak a törpék. Illetve Kitti mától megint, szerintem. Két hete szúrták fel mindkét fülét. Tegnap még jól volt, meg is kapta a prevenar oltást, ma meg köhög, hőemelkedése van.. :(

Minyu!
Nagyon aranyos Nándi, és utólag is boldog névnapot neki. Jó kis rajzolója van! Pici is tündér. Hogy alakul a "testvériség"?

Rita!
Szia!Én lemaradtam egy körrel. Miért is mentetek el? És végleg?

Most csak ennyi? üdv: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Minyu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ez jobb, mint a lépcsőn bealvós!!! Pedig az se volt semmi!!! :lol: :lol:

Csongi hatalmas! :shock: :D Nekem simán 3-4 vagy több hónaposnak néz ki! Az a cipő a lábán!! :lol:
szilbee
 
 


Minyu!
Nagyon jók a képek!!
Nagyon megkésve kívánok én is boldog névnapot Nándinak!

Kép
kajla
 
 


Szilbee :)
te még emlékszel a lépcsösre? Az az egyik kedvenc alvós képem! :)
Hát ja, a hüle anyja beöltöztette fariba, meg cipöbe, igaz, kicsit csálén állt a lábbeli :)

Zsu :)
testvériség alakulgat. Nándorom eltutujgatja, van "nózipuszi", meg ölelgetés, Csongor meg türi jó testvér módjára (egyelöre). Nincs üvöltözés, nagy hisztik, vagy durvaság, viszont azt nem nagyon szereti továbbra sem, ha rajtam kivül más veszi fel Csongort (bár már javult a helyzet... kezdetben emiatt nagy kiborulások voltak, mostmár meg lehet gyözni, hogy ö is odafér apa ölébe, vagy el lehet terelni a figyelmét)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Lehet azt elfelejteni?! :lol: :lol: Annyira édes kép volt az is! Egyébként súlyra mennyi most Csongi? Tejcsi (a pampuskái alaján úgy tünik) van, ugye?! :)
szilbee
 
 


Szilbee :)
vasárnaponként van mérlegelés, 5150 gr volt legutóbb :)
Tejcsi van, és étvágya is van hozzá, bár estére totál úgy érzel, hogy már nincs tejcsi, de mivel éjjel elég jól alszik (8-9töl kb 3-4ig), igy gondolom, csak megtölti még a pocit :) (napközben egyébként 2-2,5 óránként eszik... nem is értem, hogy ha éjjel ennyit bir, nappal miért kér ilyen sürün. dehát ö tudja)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hahó, merre vagytok?
Ovikba őszi szünet van felétek is? Nálunk teljesen üres az óvoda. Nem is tudom mit csinálnék, ha dolgoznék. :?

Karácsonyi ajándékon gondolkodtatok már? Nekem most semmi ötletem nincs. :(

Kép
patrisa
 
 


Patrisa :)
Nálunk is szünet van, Nándit elvitték anyuék tegnap "ösziszünetelni"
Ajándékokat már irogatok a nagyiknak, mi valszeg bicajt veszünk, de van a listán Kippkopp plüssfigura (most nagy sláger), kukásautó, zeneovis CD-k. Most a névnapjára kapott egy csomó rajzeszközt (filcek, ceruzák, kréták), Kockásfülü nyulas papirt (asztalra tehet "kézelö", bazinagy rajzlapszerüségek. Nemtom, mi a pontos neve), kosárlabdapalánkot, pancsisjátékot, gyöngyfüzöt (nagy gyümölcsös fagolyókkal)
Mi (most a biciklitöl eltekintve) inkább apróbb dolgokat szoktunk venni.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Itt is szün van... :) Én is Mamiztatni akartam a nagyobbikat, de fáj a torka picit, úgyhogy itthon van most.

Teszek videjó, hogy boldogítják egymást a fiaim... :lol:

Vizi Lajosozás
szilbee
 
 


Minyu! Zeneovis cd-nk van nekünk, ha szeretnéd, szívesen átírom :)

Szilbee! Megnéztem a videót, meg a képeket. Milyen ügyesen eljátszanak már. Dávid úgy megnőtt. Hihetetlen, hogy mindjárt 1 éves.

Ajándék téren elég tanácstalan vagyok. Én a több apróbb játék híve vagyok. Néztem neki egy trambulint, mert nagyon szeret ugrálni. Meg egy fiú barbit akarok neki. Két lány van, és állandóan csókolgatják egymást. :lol:

Tegnap voltunk az 1. angol órán. Elég furcsán áll Vani az emberekhez. Mostanában elfordul, ha valaki hozzászól. Az angolon is ezt csinálta, mikor a tanító néni játszani próbált vele. Erősen gondolkozom a pszichológuson.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Elvileg nálunk is őszi szünet van de elég sok gyerek jár így Mirtill is ment.Ma van zárva az ovi,így itthon maradtam Vele.

Amióta ovis folyamatosan folyik az orra és már 4hete köhög.Sokszor voltunk dokinál,szedett gyógyszereket is de nem javul.Ma voltunk gégésznél és arcüreg röntgenen is,Szerencsére nincs arcüreggyulladása de az orrmandulája nagyobb.A doktornő azt mondta,hogyemiat váladékozik az orra és mivel folyamatosan csorog le a torkán irritálja és emiatt köhög.
Kapott orrcseppet és majd egy hét múlva kell viszavinni.Ha nem javul ki kell venni az orrmanduláját!Még nem olyan nagy,hogy zavarná az alvásban(zárt szájjal alszik)de nagyobb.Hát remélem nem lesz nagyobb baj mert eléggé aggódom a műtét miatt.Jó lenne valahogy elkerülni!

A héten nem volt a verekedős kiscsaj oviban és Mirtill jól érezte magát.De hétfőtől sajna megint jár úgyhogy jön a hiszti újra!

Mirtill még mindig elég közlékeny az emberekkel,mindenkinek köszön és bárkivel leáll beszélgetni.
Patrisa!
Miért nem kérdezed meg az óvónénit?Hátha tud tanácsot adni!Nem lehet,hogy azért viselkedik így mert nem sokat járt közösségbe?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Patrisa,
Zalán is ilyen elfordulós, szerintem várj még azzal a pszichológussal, nem minden felnőtt sem egyforma. Nem lehet, hogy csak szégyenlős?

Minyu,
Tényleg jók a képek!!! Csanádnak is vannak cipői, és én szinte mindig farmerban viszem, ha megyünk valahova. Sőt, turiztam neki egy autós gumicsizmát is :D
van Csíkszeredában egy oviban valdorf csoport, nagyon szeretném, ha bevennék Zalánt, egy kis barátja is odajár. Majd ha jövő héten hazamegyünk (most itthon vagyunk), akkor megérdeklődjük.

Rólunk annyit, hogy jól érezzük magunkat kinn, Levente többet van otthon velünk, szép minden, és pár anyukával is megismerkedtem akikkel egy helyen lakunk. Zazi is szereti, jól elvoltunk. Amint hazajöttünk, minden nap hisztizik, későn fekszik, nem eszik rendesen, úgyhogy már alig várom, hogy visszamenjünk. Megkapták a fiúk az oltásokat, mindketten kaptak Prevenart is. Nem tudom, hogy írtam-e már, hogy Csanádnak kicsi a kutacsa. Ma voltunk uh kontrollon, és kb. félcentis neki. Holnap reggel megyünk neurológushoz, remélem semmi baj nem lesz, telefonon egy ismerős neurodoki megnyugtatott, mert azért Csanád fejlődése megfelelő. Azért nagy az izgalom, aggódás. És szívzörejt is hallottak neki, hogy ne legyen elég az izgulásból.
Na, eldugulok, majd holnap is jövök, ha tudok, hogy mi volt.

puszi

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belepof.

Kriszta!
Gratulálok a picihez, csodaszép kisbaba!

Minyu!
Neked is ugyanezt tudom írni. Hogy bírod a nagy mellett a picivel? Én tuti nem baírkóznék meg a feladattal.

Rita!

A kis kutacshoz nem tudok mit hozzászólni, de a szívzörej ügyében meg szeretnélek nyugtatni.
Nagyon sok picinek van szívzöreje, ami símán kinőhető, és ha nem azzal is együtt lehet élni. Nálunk mindkét gyereknél volt csecsemőkorukban, amit az okozott, hogy az egyik billentyű kicsit hosszabb volt a kelleténél, és amolyan pengető hangot hallatott.
Ez idővel, ahogy a gyerekek nőttek, elmúlt, és csak akkor jelentkezett, amikor betegek voltak. Mondjuk közel egy éve nem látta őket orvos (hál' Istennek nem volt rá szükség), az is lehet, h azóta már betegségekkor sem hallatszik.
A lényeg, h még a fizikai megerőltetéstől sincsenek eltiltva, élhetik az átlagos gyerekek életét. Igaziból annyira mellékes a dolog, hogy legalább egy éve nem is jutott eszembe, h ilyen is volt/van nekik. Szóval nyugi! Persze lehetnek olyan szívzörejek is, amiért aggódni kell, de a legtöbb esetben nem arról van szó.

Még egy dolog. Helyileg hol laktok Erdélyben? Mert nem sikerült kivennem, hogy Udvarhelyhez, vagy Szeredához laktok közelebb? Mi is elég gyakran látogatunk haza, a múlt héten jöttünk vissza, szívesen meglátogatunk, ha elérhető helyen laktok.

A többieknek is jó babázást, kellemes gyerekkel együtt töltött perceket, sok boldogságot kívánok!

Üdv:
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Annamari,
Jó rég nem jelentkeztél!!!!! Köszi a nyugtatást, a lényegen túl vagyunk már, voltunk reggel a neurológusnál, aki azt mondta, hogy 100%, hogy Csanád egészséges :lol: Minden szuper, a biztonság kedvéért mérni kell hetente a fejét, de kontrollra is csak akkor kell menni, ha a megadott görbéből kicsúszna a fejmérete. A hatalmas kő leesett, remélem a hasmenésem is elmúlik, ami az idegességtől volt :D
Csíkszeredában vagyunk, a zsögödi felénél, a Natur Lakóparkban. Kicsit kinn van a városból, de nem vészes. Gyertek, ha tudtok!
Hogy vagytok? Fiúk? Elkezdtétek az ovódát? És még Zuglóban laktok?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: