Új privát üzeneted érkezett!

Szisz kispapi!

Köszi a leírást. Szisz és a pici remélem jól vannak. Így már , hogy írtad, hogy császár volt, érthetpő, hogy később jönnek hazaKép.
Üdvözlöm őket és várjuk nagyon ideKép. A képek nagyon szuperek, iagazi tündérkeKép.

Ákos!

Köszike a táblázatot. Aranyos kispapik vagytokKép.
Hamarosan lehet újabb névvel bővülKép?

Hol vagytok kismamik????

Robika üdvözöl mindenkit és elnézést kér, hogy nagyon leköti az anyut és nem tud mindig írni nektekKép.Tegnap kis tejcsit kapott cumisüvegből, és képzeljétek rendesen tartotta az üveget. hát nem semmi kisfickó hat hetesen.
Ma voltam a dokinál a hat hetes vizsgálaton, azaz lettem volna, mivel a dokinak szülés jött közebe így egy csomót vártam a magánrendelőjébenKép. Előttem vagy ezren. persze előtte felhívtam, mert nálunk nincs sorszám lista , érkezés szerint lehet bemenni, így szólatm neki, hogy mi a helyzet...Erre ő mondta, hogy előrre vesz, csak szóljak, hogy gyermekágyas vagyok. Na erre meg nem rendeltKép. Most újabb nekifutás a kimozduláshoz.


Szép estét: Anita+Robó
anita77
 
 


Vera!

A dokival tökéletesen meg vagyunk eklégedve, habár mindenki rémisztgetett, hogy ilyen meg olyan a stílusa, de szerintem jó fej, laza, és én is el tudok mellette "lazulni", meg tudom vele a problémáimat beszélni, és szerintem ez a legfontosabb! Kép
Szóval ok vele a kapcsolat!

Mindenkienek jó éjt!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Ma reggel (aug 28) hosszas és kimerítő vajúdás után megszületett Gabriella, Zsizsa kislánya 2830 g/ 48 cm Kép
Zsizsa majd később megírja a részleteket.

Zsizsatesó
Névtelen
 

 
 

Hali kismamik!

Úgy látom nagyüzem van Kép Éppen benéztem hogy felolvassam Verának a híreket, és íme... Kép Zsizsáéknak gratulálunk a pici lányhoz és várjuk a képeket! Kép Kép Kép

Reméljük a hétvégi frontátvonulások nekünk még nem hoznak babát, bár most épp megint pánikolunk, ugyanis Vera megint vérzett valamennyit és fáj is a pocija. Kép

Üdv
Ákos

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea 2003. szeptember 1. MÁV Kórház 2003. augusztus 22. Ábel 3270 gr / 54 cm
Sziszke 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház 2003. augusztus 26. Boróka Anna 3150 gr / 50 cm
Docka (fiú) 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház 2003. augusztus 28. Gabriella 2830 gr / 48 cm
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>
76vera-kispapi
 


Sziasztok!Kép

Végre volt egy nyugodt éjszakám, mostanában ugyanis mindig felébredek éjszaka és nem tudok órákig visszaaludni. Ma fél hatig úgy aludtam, mint a bunda.Kép

Zsizsatesó
Köszönjük, hogy megírtad a jó hírt.Kép
Zsizsáéknak sok-sok boldogságot kívánok GabrielláhozKépKépKép és a pici lánynak sok finom tejecskét.KépKépKép

Docka
Veled mi van? Egyben vagy még? Vagy talán már Te is babázol?

Vera
Sajnálom, hogy megint véreztél. A dokihoz nem mentetek el? Kispapinak köszönjük a táblázatot.Kép

Diti
Így a vége felé én is jobban megijedek a mensis görcsöktől, bár nekem már régóta vannak. Tegnap szerencsére nem volt semmi, de már ma jön állítólag a front, úgyhogy lehet, hogy ma lesznek. Én még nem is pakoltam össze, pedig lehet, hogy nem ártana.

Anita
Hát elég bosszantó, amikor az ember potyára megy valahova. Múltkor én is megjártam mert a dokimnak el kellett menni műteni, így mehettem vissza később.Kép
Robikára természetesen nem lehet haragudni amiért leköti anyucit, végülis Ő most a legfontosabb a családban.Kép

Judit
A 11kg hízás tényleg ideális. Én sokkal többet szedtem fel kb. 17kg-ot, de sokan mondták már, hogy nem látszik, egyáltalán nem vagyok kövér.Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Gratulálunk Zsizsának! Kép

Vera Kép

Az én védőnőm is aranyos, viszont hamarosan váltani kell a költözés miatt, remélem a következő is az lesz.
Vera, dehát a 13 kg is ideális! Kép Állítólag 10-15 kg között a legjobb, bár vannak, akik a nem a terhesség, hanem a szoptatás alatt híznak meg.
Viszont hallom, megint vérezgettél. Kép A doktornőd szerint nem kell bemenned még a kórházba?

Anita,

a köldökcsonkot mivel tisztogattad és mennyi idő múlva száradt/esett le?
Várakozás Kép
Várjuk az újabb képeket Robikáról! Kép

Diti,

milyen gyakran kell 2 hónapos kor után vinni a babát tanácsadásra?
Fájások Kép Olvastam, hogy a jóslófájások sokszor a sokadszor szülőket is becsaphatják, olyan erősek... Én is megijedtem volna, ilyen rendszeres fájásom még nem volt.

Laura,

nálam is az van hetek óta, hogy kb. 03:00-kor felébredek, aztán kb. 05:00-ig nem tudok visszaaludni, pedig fáradt vagyok. Kép
A kilókról annyit, hogy szerintem a 17 kg is jó, ha nem vagy kövér. Kép Kép Kép
Kicsit én is tartok a hidegfronttól.

Judit
Judit74
 


Laura, még annyit, hogy a "nagy" kismamás listán már a harmadik vagy! Kép

J.
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Először is nagy gratula Zsizsának a pici lányhoz Kép

Judit, a 2 hónapos korban esedékes oltást még otthon beadja a doki, aztán 5 hónapos koráig havonta esedékes 1-1 oltás, akkor általában már te viszed a babát. Persze ha olyan az orvos, akkor esetleg megkérheted hogy jöjjön ki (gondolom némi díjazás fejében), de akkor nem látja a védőnő, nem mérik meg, hasonlók, meg egyébként is jobb neki ha már pici korbában gyerekek közé kerül legalább olyan minimális időre. Nem nagyon fenyeget a veszély hogy elkap valamit, hiszen tanácsadásra az egészséges babákat viszik, a rendelés teljesen külön van.
5 hónapos kor után majd csak 15 hónaposan lesz a következő oltás (nekünk az nemsokára esedékes), addig fél évesen meg 1 évesen vittem tanácsadásra Pindurt, egyébként meg kijött a védőnő meglátogatni minket.

Tegnap szerencsére nem volt semmi görcsöm, eddig még ma sem, viszont a derékfájás beállt állandóra Kép Gondolom a csöppség egyre jobban lefelé helyezkedik és attól lehet. A hidegfronttól én is tartok kicsit, de remélem valahogy átvészeljük majd Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Gratulálok Gabihoz!!!!

Nálunk még semmi különös, jóslófájások vannak, de rendszertelenül. Hát várunk...

Minden jót,

Docka
Docka
 


Sziasztok!

Ismét itt vagyokKép Ma reggel felhívtam a doktornőm, hogy elmeséljem neki az újabb történéseket. Kiderült hogy kivételes alkalommal most pénteken is rendel, úgyhogy behívott a magánrendelőjébe. Volt ctg, vizeletvizsgálat, UH, majd rendes vizsgálat is. Minden rendben van, a baba kedd óta is hízott 50 grammotKép Már 2150 gr-nál tartunkKép
A méhlepény állapota teljesen jó, nem válik sehol, a doktornő azt mondta hogy amíg ez így marad és a baba is fejlődik, nincs mit tenni. Várjuk meg amíg magától beindulnak a dolgok, mert abban egyetértettünk hogy természetes módon szeretnék szülni. A vérzés nem vészes, azt mondta hogy amíg ilyen szivárgásos jellegű (tehát nem ömlik) addig nem okoz problémát. Valószínűleg valahol a széle nem jól tapad, és ha a baba ott erőteljesebben hozzáér, akkor elkezd vérezni. Ezt most már a szülésig néha-néha el kell viselnem, de nem szabad tőle megijedni. Főleg addig amíg nem is görcsöl a hasam.
Úgyhogy most megnyugodtam, a vérnyomásom is ismét rendben.Kép Az orvosom szerint nem fogjuk kivárni a szeptember 26-ot, szerinte hamarabb jön a baba, de még 2-3 hét valószínűleg hátravanKép
Na majd meglátjuk, mindenesetre sokat fekszem, mert akkor egyáltalán nem görcsölget a hasam és nem is feszít annyira.

Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra! Várom a hírt egy újabb babácskárólKépKépKép

Vera (36+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera, úgy látom csupa jó hírt kaptál ma, ez tök jó Kép Persze könnyű azt mondani az ember lányának hogy ne ijedjen meg ha vérzik, na de ha a doki azt mondja hogy nincs mitől félni, akkor az biztos úgy is van Kép

Mit szóltok az időjárás előrejelzésekhez? Nem semmi próbatétel lesz a hétvége Kép Én ebben a nagy hőségben meg párás időben ma délután is jó sokat keményedtem. Szerencsére most már érezhető hogy jön a hűvösebb levegő, egyből jobban is lettem Kép Viszont ez a vasárnapi hirtelen 10 fokos lehűlés kicsit aggaszt. Remélem a kicsi lány átvészeli odabent a dolgokat, mert még pár hetet ki kéne bírnunk így szorosan kettesben Kép

Jó hűsölést mindenkinek Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Zsizsa!
Nagy nagy gratula GabrieláhozKép.Remélem jól vagytok!Kiváncsian várom a szüléstörténetet. Szegénykém, azért remélem nem volt túl fájdalmas. Pedig tényleg azt gondoltam, hogy könnyű szülés lesz Neked is a méhszáj miatt.
De ami a legfontosbb már, hogy túl vagytok rajta és már Ti is babázhatokKép

Judit!

Nálunk a köldökcsonk hamar 07.24-én azaz a szüléstől számított 9 napra már leesett.
Addig és igaz én utánna is alkohollal pici vattával körbekentem majd a gyógyszertári hintőporral behintve kezeltük. Igaz én egy pici gézlapot is tettem rá és úgy a pelust.A gézlap az esetléeges gennyesedés vagy netán vérzés miatt kellett.Amúgy Robikának nagyon szép volt a köldöke a csonk leesése után és nagyon tiszta is lett, nem volt semmi genny és sebKép.

Lányok!

Vigyázzatok a frontokkal, jön a hideg!Ilyenkor a picik is megérzik. Robikám is picit nyügi volt ma. Picit? Alig aludtKép.ilyenkor olyan kimerült a drágám.Képzeljétek , már gagyarászik és úgy tud figyelni a hatalmas szemeivel hogy meg lehet zabálni.Most éppen apuci pociján nyugodott megKép.

A képek majd jönnek, csak fel kéne tenni a gépre...

Üdvözlök mindenkit: Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Zsizsa nagy nagy gratula a kis Gabikához, sok tejcit, meg sok pihit kívánunk! KépKépKép

Anita! Már nagyon várjuk ám a képeket a Robóról, olyan furi, hogy szinte csak most született, és már 6 hetes... és mi lesz később! Kép

Ma mi is sokat keményedtünk, habár még rátesz egy lapáttal az utolsó hajrá a felújítással, a bank, meg hétfőn a suli is kezdődik! Persze mindenki jön, hiogy nyugi, meg pihenjek, csak hát könnyű ezt mondani... No de nem panaszkodom, egy jó hír is van, hogy ma volt az utolsó napom, szóval innentől egy kis nyugi is lesz legalább ezen a téren Kép.

Hát a hétvégére kiváncsiak leszünk, hogy mennyi babát kapunk Kép!

Most viszont elmegyünk picit falatozni, mert éhes a "picur" (még könnyű ráfogniKép)!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!
Remélem elmegy ez a levél, mert az utóbbi idöben kettö is volt, amit egész egszerüen nem lehetett elküldeni...ki tudja miért.
Mindenek elött nagy nagy gratula Szisznek és Zsizsának!! És köszönet Andrásnak a képekért (remélem most már el is jut a köszönet is...Kép
Mi most voltunk megint UHn, 2250 g-ra becsülték a babát, és egy kis rábeszélésre egészen szépen mutatta is magát (ill. a dokit kelett rábeszélni, hogy a bal oldalról próbálkozzon). Persze igy, hogy egyre több a kibujt baba, már kevésbé izgik a képek, de azért megpróbálok feltenni egyet...annyira édesen szopizza az ujját! (legalábbis nekünk elbüvölö).
Kép
Vera, remélem minden rendben lesz! Fura módon nekem is mostanában mindenki 2 héten belüli szülést mond, pedig semmi gond sincs (attól eltekintve, hogy annyira fenn van a bordáim alatt a feneke, hogy nem kapok levegöt, folyton hányingerem van akár ettem akár nem; emellett a kezem és lábam dagadásáról jobb nem is beszélni...de én azt gondoltam, hogy az, hogy fent van, pont azt jelentené. hogy még nem akar kibujni...no meglátjuk majd).
Éjszakai ébredés rám is jellemzö, pedig világ életemben nagy alvó voltam...hát mostanában már többször elöfordult, hogy 2-3 felé inkább flkeltem és kiültem a kertbe nézni a csillagokat, annyira nem tudtam mit kezdeni magammal az ágyban. Meg ugy hánykolódom, hogy hajajj, ma éjjel kispapai könyökébe vertem be nagy erövel az arcom, remélem nem lesz monoklim...
De vigasztaljon mindenkit a tudat (én legalábbis ezzel vigasztalom magam), hogy az utolsó hónap nehéz szokott lenni, de utána csak még nehezebb idöszak jön Kép Csak az másképp lesz nehéz.
Szép hétvégét Mindenkinek! (és ne szüljetek ám még!)
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!Kép

Tegnap este keményedett egy kicsit a pocakom, meg fájt is alul, de annyira nem volt vészes. Azért a nagy lehűléstől én is tartok egy kicsit, de remélem még kihúzzuk jövő csütörtökig.Kép

Judit, Edit
Az is lehet, hogy azért vagyunk fent éjszaka, mert már előre készülünk az éjszakázásra.Kép

Anita
Biztos nagyon édes a Robika, ha lesz időd várjuk a képeket.Kép

Edit
Olyan kis aranyos arcocskája van a babátoknakKép.

Judit
Én is láttam a frissben a táblát, de azért még vannak előttem.Kép

Meme
Szerintem sem ártana egy kis pihenés, mert ha már meglesz a baba nem biztos, hogy lesz rá időd.

Vera
Örülök, hogy minden rendben a vérzések ellenére.Kép

Dea még nem jött ki a kórházból?

Jó pihenést mindenkinekKépKépKép
Laura
Laura2
 


Sziasztok !
Gratulalok minden anyukanak es babanak !
Katinak koszonom a Gyed-es tanacsokat es szeretnek megint kerdezni valamit.
Kokusz matracot szeretnek venni, de nem a Megatoys-ban. Tud valaki olyan helyet, ahol olcsobb ? Maria nagyker?,Götz diszkont bababolt?
Elore is koszi
Dorki
Dorki
 


Dorki
Mi a Brendonban vettünk kókuszmatracot 60x120-ast 9000 Ft-ért. Volt persze drágább is 16000-ért, ami állítólag jobb, de azt már nagyon drágának találtuk. Amit mi vettünk lengyel gyártmány, biztos nem olyan jó minőségű, de végülis kókuszból van ez is, tehát jobb, mint a szivacs. Máshol csak 10000 felett láttunk.

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy belekotyogok! Dorki! Kókuszmatracot én úgy tudom, hogy a Kikában lehet a legolcsóbban venni. Már nem emlékszem az árára, de 60-szor 120-as az tuti, és vagy 6 vagy 8 ezer körül láttunk. Méretre pedig a Regi bababoltban vágnak például az Örs vezér téren, illetve egy másik cég valahol az Üllői úton.

A mamáknak és a babáknak én is gratulálok, a többieknek pedig kitartás!Kép

szirom
35+0

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

De eltűnt mindenki!Kép Hol vagytok?
Lehet hogy a hidegfront hoz egy-két babát?
Nekem most igazán jólesik ez a hűvös idő, egész jót alszom mostanábanKép Esténként szoktam mondani a kispapimnak hogy ne maradjon fenn túl sokáig, pihenjen, mert ki tudja mikor kell mennünk, és akkor fáradt leszKép De ő tartja magát ahhoz hogy nekünk szeptember 15-ig nem lesz babánk. Hát remélem úgy is lesz! Pedig már nagyon várjukKép

Edit!
Nagyon édes a babád, súlyban (és időben is) passzol a miénkhezKép

Meme!
Pihenj sokat, használd ki a még hátralévő időt, jó sokáig dolgoztál. A suli miatt azért nem irigyellek. Nekem már annyira a baba tölti ki minden gondolatom hogy tuti nem tudnék a tanulásra koncentrálniKép

Laura!
Remélem Veled is minden rendben, nekem is fájdogál a pocim mostanában, néha már az órát is néztem, de semmi rendszeresség nincs benne. Inkább folyamatosan fáj, de egy-két órán belül eddig még mindig elmúlt.

Diti!
Na, átvészeltétek a lehűlést?Kép Nagyon tartottál tőle. Még azért ti is maradjatok 2in1. Kép

Anita!
Várjuk a képeket, olyan jó látni hogy Robika hogy fejlődikKép

További jó hűsölést, üdv mindenkinek:
Vera (36+3)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Tegnap este még az RTL híradójában is bemondták, hogy ilyen erős hidegfrontnál sokkal többször hívják a mentősöket szülésekhez.
Nálunk egyelőre nem utal semmi jel a közelgő szülésre, annyi, hogy talán a hidegfront hatására a bébi ma nagyon aktívan mocorog. Kép
Na megyek, mert tegnap is, ma is vásárolgatunk bútorokat+költözködünk (próbálunk begyorsítani, ki tudja...).

Laura,

én is arra gondoltam, hogy talán az éjszakázásra készül a szervezet, amikor nem tudunk aludni. Kép

Diti, Anita,

köszi a tanácsokat, tapasztalatokat! Kép

Mindenkinek szép napot, kellemes hűsölést!

Judit
Judit74
 


Sziasztok LÁnyok!
Sajnos most nem tudom visszaolvasni a híreket, de remélem mindenkivel minden a legnagyobb rendben.
Köszönjük szépen a jókivánságokat, a férjem kinyomtatva behozta a kórházba.:-)
Mi nagyon jól vagyunk, az iccakáink kissé zűrösek, de babuci gyönyörű és mi teljesen el vagyunk olvadva. Tejcim is van, Ábel pedig igen lelkes, ha kajcsiról van szó.:-)
Sok puszit küldök nektek és egy képet a mi büszkeségünkről.
A finiselőknek sok kitartást, az új babócáknak pedig minden jót kíván: DeaKép
Dea
 


Dea!Kép

De jó hogy jelentkeztél!Kép Örülök neki hogy minden rendben veletek, jó sokáig nem kaptunk híreket. Hát nagyon édes babátok van, tisztára elérzékenyülök ha a képet nézem... Már én is úgy vágyom arra hogy ezt átélhessem!Kép
Olyan pici kis orra van, meg az egész babuka olyan kis törékeny.Kép
Remélem hamarosan belerázódtok a mindennapokba, gyakran tudsz jönni a Babanetre is, és mesélsz nekünk arról hogy milyen is volt a szülés és az utána következő napok! Kép

Puszi: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szisztok!

Dea, nagyon tündéri Ábel. Nagyon édes. Örülök, hogy jól vagytok!

Lányok küldök egy pár fotót amit ígértem:
az első sorozat a fent említett hasról hátra fordulás mozzanataiKép
örültem nagyon , hogy sikerült rögzíteni, valjában a kis feének a tartását akartam fotózni és ezt produkálta közbeKép.olyan kis erős amúgy, attól függetlenül, hogy picurka.
KépKépKép
anita77
 
 


Sziasztok!

Dea, Anita!
Nagyon édesek a picik!!!

Hidegfront ide vagy oda, nálunk ez nem hozott változást, úgy tűnik szept. 9. marad a terv.

Jó hűsölést mindenkinek, én már nagyon vártam ezt a "hideg" időt!!!

Docka
38+5
Docka
 


Sziasztok Lányok!

Remélem még mindenki egyben van és senkit nem viselt meg nagyon a hirtelen lehűlés. Én is örülök neki nagyon, bár kicsit furcsa hogy eddig alig lehetett megmaradni a lakásban, most meg kellemes 23 fok van. Egész szokatlan lesz megint takaró alatt aludni Kép

Vera, köszi az érdeklődést, még ketten vagyunk egyek, de ma elég nehezen férünk egy bőrben Kép Nem tudom hogy a hidegfront hatása-e, de rengeteget mocorog a kisasszony, és sokszor kicsit kellemetlen ahogy kifeszíti a hasam, meg mintha érezném ahogy tologatja odabent a berendezést ide-oda Kép Ráadásul egész nap fáj a derekam is, nem túl jó így a közérzetem, de hát egyre jobban igyekszik lefelé, ez pedig derékfeszítéssel jár sajnos Kép

Képzeljétek, kicsi fiunk ma költözött át először éjjel hozzánk a saját ágyikójából Kép Hajnalban egyszercsak hallottam hogy tipeg hozzánk, odajött mellém, és mászott fel az ágyunkba. Lefeküdt, aztán aludtunk mindannyian reggelig. Mondanom se kell, mindketten megdicsértük reggel, hiszen így sokkal pihentetőbb az éjszaka mint ha kelegetni kell hozzá Kép Nemsokára úgyis jön az utánpótlás aki néhány óránként figyelmet követel majd magának Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Laura,
emlékszem, örülök, hogy minden oké.Kép Kicsit előbb jön a bébike, akkor sem lesz semmi gond márKép.

pusz, mindenkinek minden szépet és jótKépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!Kép

Én egész jól átvészeltem a hidegfrontot, némi hasfájás van, de még magnéziumot is alig vettem be. Remélem mostmár csütörtökig így maradok.

Dea
Nagyon örülök, hogy jelentkeztél. Nagyon édes a kis Ábel.KépKépKép Majd ha lesz időd írd meg nekünk a részleteket is.

Anita
Robókád is nagyon édes még mindig és tényleg milyen kis ügyes.KépKépKép

Diti
Nekem is pont olyan érzésem volt, mintha a babóca rendezkedne a hasamban, még mondtam is a férjemnek, hogy biztos átrendezi a "szobáját".Kép

Zulu
Köszi.Kép

Látom senkinél nem okozott különösebb gondot a front. Nekem most az a fő problémám, hogy a meleg cuccok közül nem tudok mit felvenni. Ha meg marad ez az idő, kell majd vennünk néhány melegebb rucit is a babának.

Szép estét mindenkinek!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

mi is megvagyunk, habár a front miatt, csak a szokásos derékfájás, keményedés, meg hasonlók. Meg persze a feszítés, gondolom most tanul nyújtozkodni, a manóka a legnagyobb örömömre KépKépKép!
Tegnap meg egy kis bográcspartit is rendeztünk, az újdonsült házacsak örömére (habár még mindig nincs kész teljesen), szóval meglehetősen fáradt vagyok!
A babácskák tündériek, sőt dea ha lesz annyi időd várjuk a szülés történetedet is (habár gondolom, azért most a picur rendesen elveszi az idődet Kép)!

Most lassan megyünk pihizni, mert holnaptól sajnos kezdődik a suli és 2 hét konzultáció Gödöllőn, szóval tök jó lesz! Úgyhogy majd csak este nézünk meg titeket, reméljük hogy azért még mindenki egyben lesz, és ezek a kis babócák kivárják az idejüket Kép!

Mindenkinek szép éjszakát (most már legalábblehet aludni ebben a hűvibenKép)!

Meme
Meme
 


Sziasztok!Kép

Na úgy látom semmi forgalom nem volt ma itt.Kép Vagy az is lehet, hogy mindenki szülni van?Kép

Meme
Te még most állsz neki tanulni? Gratulálok a házikóhoz, majdcsak készen lesz.Kép

Nekem most teljesen máshol fáj a hasam. Eddig mindig lent fájt vagy középtájon, most meg felül.
Ma végre bepakoltam a kórházi cuccokat, bár még néhány dolog marad az utolsó pillanatra is, de az már gyorsan megy majd.

Mindenkinek drukk hátha valakinél eljött a nagy nap.Kép
Jó pihit!Kép
Laura
Laura2
 


Laura!
legalábbis megpróbáljuk a sulit! Most értem sikeresen haza Kép, szóval hulla vagyok ez a sok előadás kifárasztott! Halasztanai nem akartam, meg különben is levező, szóval próba szerencs, ha nem megy még mindig ráérek akkor halsztani! DE bízom benne, hogy ok lesz a dolog Kép!

Amúgy tényleg mindenki babázik? Kép

Vera!
Én is megnéztem a képedet, édes a pocid! Meg látom mázlista is vagy mert csak a pocidra ment Kép!

Amúgy most megyünk aludni, mindenkinek jó éjszakát, meg holnapra szép napot ebben a jó kis kellmes időben! Este azért benézek!

Üdv

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés. Ma jöttünk haza, a szülés nagyon nehéz volt, nem tágultam (a veszélyeztetettségem cáfolandó), és minden finomságból kijutott.Kép Majd leírom, ha lesz több időm, szerencsére már kezdem feldolgozni, és kispapi is (neki szerintem még rosszabb volt kívülről). Ráadásul nem csak nekem volt nehéz, hanem Gabónak is, enyhén oxigénhiányosan született, ezért mennünk kell szerdán szemorvoshoz és ideggyógyászhoz, hogy ellenőrizzék, visszamaradt-e valami. Én remélem, hogy nem, szerintem tündéri gyermek, és mindene tökéletes, a szopástechnikája meg egyszerűen fenomenális. Ennek köszönhetően tejci van rengeteg, egyelőre nem is kell neki ennyi, megyek is a Szoptatás topicba tanácsot kérni csomók ellen. Azért nem akarlak bepánikoltatni benneteket, a szülés kibírható (még itt vagyokKép), csak hát fájdalmas, és fárasztó. Kispapim meg fantasztikus volt, szegény, mondta, hogy többször majdnem sírva fakadt, de miattam tartotta magát, és így bennem a lelket. Majd később jelentkezem a szüléssztorival.

Gratula Szisznek is, és hajrá többiek, szüljetek, amikor nektek jó!

Zsizsa és Gabó

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Jelentem pár kismamit beelőztünk Kép
Ma hajnalban 2 óra 7 perckor 2150 grammal és 48 cm-rel megérkezett a kis Bence Kép Kép Kép Kép Kép
Vera és a baba is jól vannak.

Éjszaka újraindult a vérzés, bementünk a szülőszobára, mert erősebb volt mint korábban. Riasztottuk a szülésznőt, aztán a dokinkat. Vizsgálatok után az azonnali császár mellett döntöttek, mert a vérzés nem akart elállni.
Mindketten rendben vannak, de leghamarabb vasárnap jöhetnek haza, persze csak ha a baba is úgy akarja (tehát eszik és elkezd gyarapodni). Részleteket majd Verától, képet megpróbálok felpakolni holnap.

Csajok én ollllllyan boldog vagyok Kép

Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra
Ákos
76vera-kispapi
 


Sziasztok!Kép

Ákos
Úgy látom érdemes volt ilyen korán felkelnem és ideülni a géphez.Kép
Nagyon-nagyon gratulálok Nektek a kis BencéhezKépKépKép sok boldogságot kívánok és sok tejcit a babának.KépKépKép

Zsizsa
Nagyon örülök, hogy Te is jelentkeztél, még egyszer gratulálok Gabikához.Kép Remélem nem lesz semmi gond az oxigénhiány miatt.

Én ma abbahagyom a magnéziumot, mert holnap reggel CTG és szeretném ha már lennének fájásaim ott is.Kép

Többiek jelentkezzetek ha még egyben vagytok.Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


nem tudok írni:mano
Névtelen
 


Vera!
Hú micsoda meglepetés! Gratulálok a picihez!!!

Zsizsa!
Ne ijesztges :-)))

Várjuk a beszámolókat!!!

Docka
39+0
Docka
 


Sziasztok !!

Lelkes olvasó vagyok a kismamiknál, de mostanában már nem a mi "korosztályunk" beszélget és éppen Vera hívta fel a figyelmemet erre a topikra, így titeket olvasgatlak. És annyira megörültem, h Veráéknak is meg lett a babókájuk, h muszáj voltam írni ... Nagyon ügyik voltak :-)

Egyébként mi a 36.hétet töltöttükbe és holnap megyünk CTG-re először !! Meg, persze, eleve császározni fognak majd :-(

De nagyon megörültem a Ti Kisbabáitoknak is :-)

Susie_
36+4
susie
 
 


Sziasztok Lányok!

Hú, úgy néz ki, lassan kezdenek felgyorsulni az események, alig telik el 1-2 nap, és mindig újabb babák érkezéséről jönnek a hírek Kép Nagyon izgi Kép Kép

Vera, gratulálok én is a pici fiúhoz, sok boldogságot és sok finom tejecskét nektek Kép

Zsizsa, gratula neked is Gabóhoz, biztos jó érzés lehet hogy már babusgathatod Kép Sajnálom hogy kicsit szenvedés volt a szülés, de ugye igaz hogy megéri? Előtte be van ijedve az ember, közben majd' meg akar halni, de utána... Kép Kép Az a pici puha gombóc mindenért kárpótol Kép

Susie, üdv közöttünk Kép Úgy nézem mi nagyjából 1 időben szülünk majd -persze ha minden a normál kerékvágás szerint alakul- én is a 36. héten járok, csütörtökön lesz először CTG-m.
Ha nem titok, miért lesz eleve császáros szülés?

Ránéztem a hasamra az előbb, és totál formátlan az egész Kép Az egyik oldalon a nagy semmi, a másikon meg egy kisebb labda domborodik ki, na de az rendesen Kép Dugdossa ki a fenekét a kis hölgy Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Nagyon köszi Diti a sziveslátást :-)

Azt hiszem, ismerős a féloldalas pozitúra :-) Nekem is lányom lesz :-) Vajon ez a titok ??

Császár-ügyben, annyi van, h porckorong-sérv-szerüségem van :-( Volt konzílium, stb. ez ügyben és egyértelmüen elutasították a hüvelyi szülést :-( Inkább ez, mint vmelyikünknek komolyabb baja legyen, nem ??? Azért is várom Vera szüléstörténetét, h mire készüljek (én is MÁV kórházban szülnék )

Akinek volt már CTG vizsgálata mennyi ideig tartott???

Susie
susie
 
 


Sziasztok Lányok!

Gratulálok minden babóhozKép Nagyon beindultunk és örülök hogy szépen rendben zajlik minden, mindenki jól van. Most csak röviden, mert egyelőre még nem állt be a napi rutinunk...

Tegnap hazajöhettünk a kórházból, és egy egész zűrös nap áll mögöttünkKép Én azt hittem mindenre felkészültünk, de valahogy semmi nem állt kézre, a fürdetés pedig...;) Ma már elkezdtünk kicsi rendet is tanulni, de még kell egy kis idő míg beletanulunk.
A szülésről összeszedem a gondolataimat és majd leírom nektek!

Mégegyszer gratula minden friss Anyukának, kitartás a finishelő Kismamáknak és köszönöm a kedves szavaitokat!

Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Hmmm... Hiába sikerült mindössze 1 órát aludnom múlt éjszaka, nem vagyok álmos. Szerintetek mitől lehet? Kép Kép

Nos, íme egy friss kép Bencéről. Nagyon magzatmázas és nagyon morcos (utálta hogy villogtam rá a vakuval úgyhogy mindössze 4 képet csináltam) de szerintem nagyon tündér... Kép Na jó, lehet hogy egy "kicsit" elfogult vagyok. Kép
Vera jól van, voltam benn nála, csak nagyon fáradt és gyenge. Szegénykém majd' lefordult a székről, úgyhogy inkább hagytam pihizni, majd holnap megyek újra.
Ja, mindenkit puszil!!!

Ákos

Kép
76vera-kispapi
 


Sziasztok!Kép

Ákos
Tényleg tündéri a kisfiatokKépKépKép és milyen picike, majdnem nyakig ér neki a pelus.Kép Mit mondtak mennyit kell híznia ahhoz, hogy hazaengedjék? Verának mielőbbi felépülést kívánok!Kép

Susie
Deát is a MÁV-ban császározták, szerintem Ő előbb megírja majd, hogy milyen volt.
Én voltam CTG-n a múlt héten, szerintem kb. 5-10 percig tarthatott. Arra kell figyelni, hogy mindig jól hallható legyen a szívhang. Nekem persze az asszisztensnő nem mondta, csak azt, hogy fogjam a hasamhoz, és így először nem is volt jó, utána szólt a doki, hogy mindig irányítsam úgy, hogy jó legyen a szívhang.

Szisz
Örülök, hogy benneteket is hazaengedtek már.Kép Várjuk a történetet, de azért gondolom, most a baba a legfontosabb.

Docka
Még semmi? Már nincs sok időd a kiírt időpontig.KépÚgy látszik jól érzi magát a babóca és inkább megvárja a 40.hetet.Kép

Én egyre türelmetlenebb vagyok, szülni akarok!!!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

Ákos, nagyon aranyos a kicsi Bence, ahogy Laura is írta, édes ahogy áll rajta a pelus Kép Na de majd belenő, sőt majd csak kapkodjátok a fejeteket hogy már megint a nagyobb méret kell Kép Kép
(Ja, amúgy bocsi hogy besoroltalak a "lányok" kategóriába Kép)

Susie, nem hiszem hogy a popódugdosás csak a lányok privilégiuma lenne, a pici fiam ugyanezt csinálta Kép Néha olyan elképesztő formákat vett/vesz fel a hasam, hogy inkább nem is gondolok bele milyen állapotban vannak olyankor a belső berendezéseim Kép Kép

Laura, hogyhogy neked kellett irányítani a CTG-t? Nem úgy csinálták hogy övvel tették fel rád? Mert úgy eleve oda rögzítik hogy hallani lehessen a szívhangot. Nekem mondjuk a védőnőm csinálta anno, végig felügyelt rám, ha "odébb ment" a baba, odébb tette az övet hogy végig jó adatokat kapjunk. Ja, és nekem minden alkalommal fél órás volt a vizsgálat, úgy kicsit értékelhetőbb eredmény születik mint röpke 5-10 perc alatt.
Mondjuk most majd nekem is be kell mennem a klinikára CTG ügyben, mivel itthon a rendelőt épp felújítják, lehet amott nekem se lesz ilyen jó tapasztalatom, hiszen ha mondjuk futószalagon jönnek a kismamák, elképzelhető hogy 10 percnél nincs több idő senkire.
Egyébként elkeserítőnek tartom hogy így áll a helyzet, nem igazán jut ki a figyelem az embernek, legfeljebb akkor ha igazán lelkiismeretes orvost/védőnőt/stb sikerül kifogni Kép

Na de nem panaszkodom, örüljünk inkább a babáknak Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Vera, Ákos!

Gratula bencéhez, nagyon édes és várjuk a fotókatKép.
Attól, hogy picike még nem kell ám taratni, mert Robókám is picike, és mégis úgy nől mint a gombaKép.A kisebb súllyú babák gyorsabban bepótolják a hátrányukatKép. Hát nagy meglep volt/van most nektek. Nagyon örülök.

Zsizsa:Ne aggód a babó miatt, minden rendben lesz.

Szisz: remélem Ti is jó vagytokKép

Laura: kitartás, te is sorra kerülszKép Kép.

Többieknek szintén kitartás és semmi pánik ámKép.

Most sanja nincs sok időm írni, de még este benézek.

Amúgy nem ártana már új topikot nyitni...
Szívesen megcsinálom, csak a címmel vagyok bajbaKép.
Jó lenne, mert oda már mint anyukák írhatnák a mindennapjainkrólKép.Na és tudnánk a többieket is oda várniKép.

Puszi mindenkienk: Anita+Robika
anita77
 
 


Sziasztok!
Nagy gratula mindenkinek!!!
Anita
Már a multkor akartam irni, hogy nagyon jók a képek Robika átfordulááról, és ami igazán elbüvölö az mosolya a harmadik képen! És mindemellett hihetetlen sokat fejlödött, változott születése óta. Fantasztikus!
Vera, Ákos
Bence tényleg irtó mérgesnek néz ki, de gondolom hamar megnyugodott, csak azt már a képek nem bizonyitják Kép Külön köszi, hogy ilyen hamar jelentkeztél. Azért az öröm mellett üröm ez a sokszori vérzés...reméljük mostantól már minden sinen van.
Én ma voltam dokinál, azt mondta, hogy rövidülget a méhnyak és puhul fel, de még zárt a méhszáj, úgyhogy akármi is lehet. Kispapa szept. 18-19-et beszélt meg Boti babával. Hát majd meglátjuk. Addigra talán az épitkezésnek is vége (tegnap kipróbáltuk az uj fürdökádat és leeresztéskor elöntötte a viz az egész fürdöt a padlóösszefolyón keresztül Kép hát mit mondjak boldog voltam. Ilyenkor azért még nem baj, hogy Boti odabenn van még)
Ja és volt CTG, nekem is állitgatni kellett, mert folyton arrébb mászott a bébi. De be kell valljam nekem szinte semmit sem mondott az egész. A doki szerint OK.
Szép napot mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Ákos!
Sok-sok gratula nektek a babóhoz, tündéri KépKépKép!

Amúgy megy mindenkinek Kép

Ja és lassan követünk titeket! Kép

Mindenkinek puszika:

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos csak egy gyors bejelentkezésre futja, de ígérem, hogy rövidesen megírom a szülés minden részletét.Most kezd nálunk kialakulni az etetési szokások-igények babócánál, úgyhogy napi 5-6 órát már tudunk aludni, de én még mindig elég gyenge vagyok (bár igyexem...). Lányok, a segítséget fogadjátok el az első hetekben mindenképpen!! (Pláne császár után!)
Veráéknak nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok pici Bencéhez, aki már most nagyon tündéri. Sok tejcit és jó egészséget babának is, mamának is!
Megyek, mert Ábelem ébredezik!:-)

Puszika: dea
Dea
 


Vera, Ákos,

ez aztán a váratlan fordulat! Kép Gratulálok, nagyon aranyos, szép baba a kis Bence, milyen hosszú haja van már!

Anita,

Robikának meg már most milyen huncut mosolya van! El sem tudom képzelni milyen az amikor sír.

Diti,

a CTG nálunk is csak 10 perces és egyedül vagyok, a 'korongot' szorítom a hasamhoz, majd 10 perc múlva jön az asszisztensnő, viszi a papírt az orvosnak.

Nálatok nem jelentkezik a "fészekrakó ösztön"? Kb. egy hete takarítom nagyon alaposan a lakást, meg alig várom, hogy az új lakást is kialakítsuk, berendezzük. Valami halványan elkezdődött, de nem jóslófájás, hanem minden éjszaka egyre jobban feszül valami a szeméremcsontom körül, talán tágul valami? Ti nem éreztek hasonlót?
Holnap már 38 hetes leszek, hihetetlen! Lehet, hogy kivárjuk a 40. hetet is? Kép

Mindenkinek szép estét,

Judit
Judit74
 


Judit!

Remélem nem veszitek tolakodásnakKép
Én éreztem feszülést a szeméremcsontomnál, még tavaly a fiammal. Csak én sokkal durvábban és nem csak éjszaka. A medencecsont/szeméremcsont tágul, megy szét, hogy a baba átférjen. Én hetekig alig tudtam menni emiattKép Még kiskoromban ráestem a mászókán a szeméremcsontomra... hát kb olyan lehet, ha valakinek júl alárúgnak. De ez nálam már a 3 héten elkezdődött és a 38. héten már nyoma sem volt.

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Edit, Judit!

Köszi a képekről alkotott véleménytKépNagyon jólesik.
Amúgy ma leég nyugis napunk volt. Egész délelőtt fent volt Robóka , igaz, de most nem volt ám sírásKép.
A védőnő igaz jött és közölte, hogy szerinte vékonyka, kérdezte mennyi a súllya? Erre én, hogy pontosan nem tudom, mert két mérleg van de egyik sem jó, de kb 3600 - 3800 mert ilyen inztervallumban mért. Monta, hogy azért vigyem be a héten megmérni , mert ha nem elég a tej, akkor tápszerezzem. Nem tudom miből veszi, hogy nem elég a tej?Kép Amúgy bevittem ma délbe és tudjátok mennyi volt? 3970Kép Kép. Csak nagyot nézett a védőnő és mondt, hogy hát akkor megnyugodhatunk. Amúgy ahogyan számoltam, hogy kb 15 -20 dkg kell hízniuk még akkor is a hat héthez( mert a kórházi súlyt kell nézni ami nálunk 2500 gr volt9, még akkor is 3400-3700 ig kéne lenni...
Szóval nem értem én néha ezeket a védőnőketKép.Attól, hogy nem egy nagy fejű, kövér duci baba, attól még szépen fejlődik.
Nade majd ti is tapasztalni fogjátok , hogy néha nem érdemes éám rájuk hallgatni, mert sokszor csak felidegesítik az embert.

Remélem minden babóca és mamija jól vannak.
Minden kismaminak kitartást, és sok sok erőt a hátralévő időhözKép.

Judit: amúgy szokott ám Robó sírni., majd teszek fel olyan fotót is.
Ma mozgóképeket csináltunk, ha tudok abból is teszek majd fel!
Tündéri amúgy. A fürdést most jutottunk el odáig, hogy kezdi élvezni a vízet, elnézelődik benneKép.Olyan drága.

Jó éjt mindenkinek: Anita+Robó
anita77
 
 


jah és Ditti!

Gratula a kisfiatok ágyba bújásáhozKép. lehet , hogy érzi a tesókáját már?
Biztosan ő is nagyon várjaKép

Anita
anita77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: