Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Még "egyben" jelentkezünk otthonról!:-)A doki megnyugtatott, hogy ha nincs fájás és nem vérezgetek, akkor nyugodtan várjuk meg a megbeszélt csütörtöki időpontot, de ha addig bármi "különleges" adódik, azonnal fogad. Úgyhogy miután én is lenyugodtam, már sokkal jobb..Az éjszaka a férjem persze minden rezdülésemet figyelte (olyan édes volt..), de azon kívül, hogy ha még lehetséges, a korábbi állapotoknál is milliószor nehézkesebb vagyok, nem történt semmi érdemleges.
Annyira nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit mond majd a doki csüt-ön reggel: hogy mennyit tágultam és hogy mit saccol, kihúzzuk-e jövő hét péntekig, avagy nem...Jézusom, Lányok..ha addig nem is indul meg, én már JÖVŐ HÉT PÉNTEKEN ANYUKA LESZEK! Megdöbbentő, felfoghatatlan és fantörpikus!

Lányok,ne aggódjatok a 36. hét környékén: a barátnőm a 36. héten szülte meg a kisfiát (2890gr), akiről tegnap kaptam meg a képeket: egy édes tündéri "kész" kisbaba:hatalmas fekete haj,érdeklődő szemek, félmosoly..:-) Senki meg nem mondaná, hogy hamarabb érkezett.

Puszi Nektek,ígérem azonnal írok, ha törpénik vmi!
Cupp: Dea
Dea
 


Sziasztok!

Nem teszem fel a táblázatot, mert nekem nagyon gyanús hogy itt egy újabb baba fog érkezni hamarosan. KépKépKép

Tényleg így volt Anitával is, nem jött 2-3 napig, aztán egyszer csak kaptuk a nagy hírtKép Nagyon drukkolok Deának és Szisznek!!! És persze a többieknek isKép De ők most valahogy nagyon eltűntek... Kép

Kati!
Hát akkor nálatok sem volt semmi a tempóKép Nálunk a férjem volt vőlegény, mikor megismerkedtünk, de hamar rájött hogy én vagyok az igaziKép És persze nálunk is akadtak olyan kedves ismerősök akik azt jósolták hogy nem lesz hosszútávú ez a kapcsolat, és mégisKép Remélem a jövőben is ilyen boldogok leszünk, mint most!Kép

Egyébként már beszéltük hogy ha mindenkinek megszületik a babája, akkor nyitunk egy teljesen új topicot a babáinknak, mert a friss babások (akik már tényleg nem is olyan frissekKép) már nagyon együtt vannak és ráadásul rengetegen. Én őket is rendszeresen olvasom, de ha lemaradok, akkor már nem is tudok visszaolvasni, annyira pörög az a topic.

Üdv mindenkinek: Vera (33+5)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom itt a gyors házasság a divat mindenki részéről Kép Mi is csak gyarapítani tudjuk a sort: 9 hónapos ismeretség után volt az esküvő. Mondjuk nálunk nem is nagyon hangzottak el olyanok hogy elkapkodjuk a dolgot, sőt... A szüleink már fél év után kérdezgették hogy ha annyira komolyan gondoljuk a dolgot, miért nem házasodunk össze? Ja, mondjuk ez akkor volt mikor bejelentettük hogy úgy döntöttünk gyereket szeretnénk Kép Aki persze jött is azonnal, kicsit sem váratott magára, akárcsak most a hugicája. Ezután majd jó lesz igencsak vigyázni Kép Kép

Kíváncsi vagyok én is nagyon, hogy mikor jön a hír a következő baba érkezéséről... Tök izgis hogy már mindannyian közeledünk a nagy naphoz, és egyre többen maradunk majd ki egy kis időre Kép Na de utána irány az új topic, aztán mindenki áradozhat a saját babájáról Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 

 
 

Sziasztok!

Délután írtam hosszú hozzászólást, de ez a szemétláda Internet elszállt, és vele együtt a regényem is.Kép Azért megpróbálom bepótolni.

Docka,
én is tudnék mesélni anyóspajtásról (már kaptam náluk sírógörcsöt is annoKép), de szerencsére nálunk van apóspajtás is, ezért nem akaszkodik ránk, és három hetente egyszer egész elviselhető, főleg, hogy ő is a jobb arcát mutatja ilyenkor. Régen volt nehéz, amikor a párom még otthon lakott. A legnagyobb gond vele az, hogy azt gondolja, hogy mindig neki van igaza, más véleményét át sem hajlandó gondolni. De erről ennyit, hátha majd idővel megjavul. (Reménykedni mindig lehet.Kép)

Az esküvőkről szólva, mi egyáltalán nem siettük el, kilenc év együttlét után házasodtunk össze majd egy éve.Kép (Lehet, hogy anyóssal is ezért vannak gondok, mert még 18 éves gyerekként ismert meg, és azóta is annak lát.)

Nyuszimanó,
én ugyanúgy vagyok, mint a többiek, először a friss kismamikat olvastam, és néha hozzá is szóltam, de rengetegen voltak, és nem tudtam felvenni a fonalat. Ekkor nyílt ez a topic, ahol nagyon jó kis csapat jött össze, és hasonlók a gondjaink is, lévén majdnem egy idős terhesek.
Azért olvasom azt is, és ha van valami kérdés, amihez érdemben hozzá tudok szólni, akkor azt is megteszem.

Vera, Laura,
nekünk még nincs is kiságyunk!

Kati,
nagyszerű, hogy jobb lett a cukrod, de azért figyelj a diétára!Kép

Dea,
tényleg olyan fura, hogy egyre közeledik a nagy nap, bár én szeretném, ha az én kis drágám két-három hetet még bent maradna. De neked már tényleg nincs sok hátra!Kép

Szerintem is jó, ha nyitunk egy új babás topicot, mert a friss babások irtó termékenyek, képtelenség követni őket. Persze kérdés esetén jó tanácsokat adnak, és válaszolnak is sokan, szóval figyelnek az emberre, csak belefolyni a mindennapjaikba nagyon nehéz lenne, az egész napos gépen lógást kíván.

Jó éjt mindenkinek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Dea!
Hű de meglepődtem ahogyan most olvastam a soraid, majd lentebb láttam , hogy egyben vagytok még. Csak semmi pánikKép. Amúgy nekem ( vagy csak én nem vettem észre) észrevehetetlen volt a nyákdúgó eltávozása, egyből a magzatvíz folyt el...
De sokat gondolkodtam már utólag én is, hogy jobb így, hogy 37.- héten jött, olyan szempontból, hogy én amennyire izgulós vagyok, biztosan halálra izgultam volna magam az utolsó napokban. A 37. hétben pedig még egyáltalán nem is gondoltam a szülésreKép.Ezért volt jó, hogy hipp hopp gyorsan jött. Amúgy tényleg van valami Murpy tv-ben, hiszen nálam sem volt otthon éppen senki, mikor a mvíz elfolyt, pedig előtte minden percben volt velem vki. de szerencsére a párom is gyorsan hazaért, és mindenki időben értesült a dolgokrólKép.
A születési akvi kiv .és a lakcímkártyát nálunk a kórházban felvett adatok után a Polg.Hiv adta ki, a hatósági bizonyítvány pedig postán érkezett.

Vera: igazad van, ami a topikunkat illetiKép.Tényleg nagyon jó csapat jött össze, és azért is jó, hogy nem vagyunk olyan túl sokan és nyomon tudjuk követni , hogy mi is lehet másokkal Kép és figyelünk a másikra!

Nyuszmanó: én nagyon örülök, hogy ilyen aranyos és kisszámú csapat tagja lehetekKép.

Zsizsa: most a párom szabin van, de sajna később mi is egy héten kétszer egyedül leszünk itthon Robóval.nem tudom hogyan lesz...

Judit74: kislányt vagy fiút szeretnétek? Anyós dologban annyit jegyeznék meg, hogy a szülés után biztosan jól jön a segítség , hiszen elég gyenge az ember .Habár éln annyira nem gyengültem le, de azért írtó fárasztó a három óránkénti etetés. Gondolj bele, szopi, majd én is fejek utánna még, így kb egy óra biztosan elmegy vele egy egy alkalommal és utánna kb két órád marad. Én mindig este is megéhezem szopi után és még elmosom a "fejőt" így tüökéletesen kimegy az álom a szememből, mire ismét ágyba keveredek. Rögtön nem is tudok elaludni, bármilyen fáradt vagyok, majd elalszom durván egy órácskár és ismét kezdődik előrröl. Na és persze van olyan is, hogy még annyit sem alszunk, mert éppen a pci fáj, vagy nyügik vagyunk...
Szóval nappal tuti, hogy elkel a segítség. Nálam igaz nővérem itt volt velünk, mellette az első héten anyukám, majd anyósom se maradjon ki (jelszóval) , következő héten ő segített. Habár kijövünk egymással, de azért anyával másabb a légkör( felszabadultabb és tényleg úfgy van, hogy neki bármit meg mondhatok őszintén, nem kell jópofizni...), de azért nem hagytam ki őket a nagymamis örömökből.Este természetesen egyedül voltunk , csak napközben volt segítség. de még most sem igazán állt be a "rend" nálunk sem.

Laura: köntös dologban: nekem volt itthon vékonyabb , így nem tudok segíteni hol lehet venni normális köntöst. Igaz addig kell csak még látogatóid vannak és az orvoshoz mész majd varratszedésre.Habár még akkor is jól jön ha zuhanyozni mész...
Mi a Robót pólyában hoztuk ki, alulra pedig a nagy meleg miatt egy rugi került, meg egy kissapka. De ahogy elfigyeltem sokan nem tulajdonítottak nagy jelentőséget a kicsi kihozatalára.( fura is volt, mert számomra hatalmas dolg voltKép ) De tündéri volt Robikám csini binin, hiszen a kórházban csak "ócska" ruhákat adtak szegényekre és teljesen ki volt virulba az új rucibaKép.

Docka: nem írigyellek anyós ügybenKép.
Tényleg Szisz és Meme merre vannak?

Azt hiszem írtam mindnekinek a kérdéseire. Természetesen a többieknek is kitartás és jó pihizés az utolsó hetekreKép.Vigyázzatok nagyon magatokra és a bébire!!!!

Nálunk röviden: Robika ma egész nap fent volt, annyira szeles szegénykém, és nagyon görcsöl. Nem is aludt egész délelőtt. Annyira sírt szegénykém, hogy a szívem szakadt meg.Nem könnyű....hiszen nem tudod hogyan tudnál segíteni és ő meg csak néz sírva rád....
Most kissé emiatt is fáradtabb vagyok, meg a fejem is fáj, szóval kész vagyok....
Amúgy csodálatos anyának lenni, csak ne fájjon semmijük szegénykéknek, mert annál rosszab nincs, hogy fáj vmi és nem tudod, hogy mi is lehet a baj....

Elbúcsúzom tőletek, azért figyelemmel kisérek mindenkit, csak nincs annyi időm...
Új képek nincsenek, ha lesznek küldök.
Amúgy Robika szépen fejlődik, vasárnap már 3350 gr volt és 56 cmKép ( 2500 volt a kórházi súly és 50 cm-rel hoztuk ki).Na és persze gyönyörűKép és imádom!!!!Kép

Már alig várom az új topikunkat,annyira jó veletek!!!

Jó éjt mindenkinek:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Velünk minden rendben, csak hétvégn kirándultunk, most meg sok az intézkednivaló úgy néz ki lecseréljük még gyorsan az autót egy "családira" és most osztunk, szorzunk, futkosunk stb...és babakocsi még sehol;)

Képzeljétek, pár hetes rossz cukor után, most megint jó lett az eredményem. Az utóbbi hetekben már kezdtem aggódni, de most kicsit megkönnyebbültemKép

Beszélgettem a dokival a szülésről. Ő azt mondta 2 esetben azonnal kórházba kell menni: ha a magzatvíz elfolyt, vagy ha a nyákdugó távozott.
A szülésznő szerint a fájásoknál pedig érdemes megvárni az 5 perces, de legalább 1 óráig tartó fájásokat. No ezt csak azért írom, mert hátha segít. Illetve a kispárna hasznos a kórházban (aludni, szoptatni stb.), erre én nem gondoltam csak most hogy mondtákKép
Apropó egy kérdés: Ti kértek EDA-t vagy más érzéstelenítést? Vagy gondolkodtatok már rajt?

Holnap mindenkit figyelmesen végigolvasok, mert látom sokat írtatok és kivácsi vagyok mik voltak a témákKép
Addig és jóéjszakát mindenkinek! És köszi hogy aggódtatok, olyan jólesett KépKépKép

Szisz
szisz
 


Ja és még egy info, ami hasznos lehet: a szüléshez ajánlják a szőlőcukrot! Aki teheti vigyen magával, energiát ad. (sajna nekem nem szabadKép ) De nektek hasznos lehet!Kép
Szisz
szisz
 


Sziasztok Lányok!

Örülök hogy Dea és Szisz jelentkeztetek, már úgy izgultunk. De ami késik, nem múlikKépKép

Én ma egész jól aludtam, bár csak háton tudtam félig ülve, mert ha elfordultam nagyon égett a gyomrom. Nem tudom ez mitől függ, valamikor pár napig semmi, utána meg napokig szenvedek tőle.Kép
De ez legyen a legkevesebb bajomKép

Ma pihizni fogok, mert tegnap egy kicsit sokat mozgolódtam, főzőcskéztem, és totál kifáradtam. Jó későn is feküdtünk le, mert késő délután még eljött az egyik barátnőm, és jó sokáig beszélgettünkKép Már nem láttam fél éve. De olyan jó érzés hogy vannak barátok / barátnők, akiket érdekel a baba dolog is... Mert nem tudom ti hogy tapasztaltátok, de nekem van olyan barátnőm, akivel sajna eléggé megszakadt a barátságunk, jó ha havonta egyszer-kétszer beszélünk, szinte nem is találkozunk (előtte napi szinten mentek ezek a dolgok). Tudom hogy ez valahol várható volt, nekik még teljesen más az életük, csak a bulik töltik ki az életüket, eszükben sincs még családalapításra gondolni. Nekem meg ugye 180 fokos fordulatot vett az életem, és még ami ezután jönKép Szóval nem könnyű ezeket a barátságokat fenntartani, ápolni. Persze emellett én úgy gondolom hogy ami igazi, és mindenkinek fontos, arra jut idő. Bocsi, hogy ez jutott most eszembe, csak néha elszomorodom mikor erre gondolok.
De mindegy, remélem majd a babás sétálgatások alkalmával sikerül megismerkednünk egy-két kismamával és persze kisbabávalKépKép

Anita!
Robika tényleg szépen gyarapodik!Kép De azért az 56os ruhák jók még rá, ugye? Én télre szeretnék rendelni az Ottoból, de annyira nem tudom hogy 62est, vagy már inkább 68ast kérjek. De azt hiszem az utóbbit választom, legfeljebb egy picit felhajtom majd őketKép

Szisz!
Nekem tutira jár az EDAKép a szemem miatt, de én nem is bánom. Azt hallottam hogy senki nem bánta még meg hogy kért, és a végén a kitolásnál (megfelelő adagolás mellett) ugyanúgy tudsz közreműködni a hiedelmekkel ellentétben.Kép De persze anélkül is lehet szülni, csak nézd meg AnitátKép

Na ezt most elküldöm, remélem minden okés lesz, mert tegnap összevissza időpontokban ment el az irományom.
Üdv mindenkinek: Vera (33+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Dea, Szisz
Ezek szerint még nem indult be a babaeső. Pedig már közeleg az idő. Biztos majd sorban tűnünk el, és hirtelen lesznek meg a babák. Én már egyre jobban várom, pedig még az augusztust ki kell bírnom egészben. Persze félek is a szüléstől, de nagyon szeretném már a kezemben tartani a pici lányomat. Egy olyan Anita-féle villámszülés jó lenne.KépKépKép

Szisz
Nálunk a kórházban nem adnak semmi érzéstelenítőt, csak akkor ha valakit császároznak. Pedig én szerettem volna kérni.
Örülök, hogy a cukrod rendben van.Kép Ha már meglesz a baba utána is figyelned kell rá vagy ez csak a terhesség alatti időre vonatkozik?

Zsizsa
Még nem sikerült olyan ágyat találnotok? Mindenképpen 140x70-est akartok?

Anita
Nem lehet, hogy valami olyat eszel, amitől fáj a Robika pocakja? Mondjuk én nem vagyok egy szakértő a témában, de a védőnő mondta, hogy a "k" betűs zöldségeket felejtsem el a szoptatás alatt.
Örülök, hogy Robika ilyen szépen növöget, már nagyon nagy fiú!Kép

Esküvő témában, mi 14 hónap után házasodtunk össze, de megismerkedésünk után 1 héttel megkérdezte, hogy jövőre hozzá megyek-e. Persze én egyből igent mondtamKép és utána teljesen természetes volt, hogy jött az eljegyzés és az esküvő.Kép

Vera
Szerencsére az én legjobb barátnőm is anyuka lett nemrég és így talán még több témánk lett.Kép Bár napi kapcsolatban nem vagyunk, de pár hetente találkozunk és egy jó nagyot dumcsizunk. A régi nagy bulizós társaságomtól már rég elszakadtam, amikor a férjemmel megismerkedtem. Azóta egy kicsit be is vagyunk gubózva, de nem baj nekem ez tökéletesen megfelel. Úgyis muszáj volt spórolni, hogy tudjunk lakást venni, amúgy meg már kiszórakoztam magam.Kép

Vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Helló Lányok!

Köszi, hogy ennyiem drukkoltok nekünk, tök jó érzés!:-)
Ti nem szédelegtek ebben az időben? Én most levegőt is elég nehezen kapok.Szerintem kb. 80 körül mozoghat a vérnyomásom..
De holnap biztosan felszökik minimum a normál tartományba: Anyósom jön hozzánk látogatóba..:-) Kiváncsi vagyok.Persze célozgattam rá,hogy pont holnap kell vizsgálatra mennünk,de nem gond, ő már a kora reggeli vonattal jönni szeretne, az mindegy, hogy itthon sem leszünk.. Múlt héten a párom keresztszülei voltak nálunk, nagyon édesek voltak, de ugyanez a szitu állt elő: mi vizsgálaton, ők pedig az ajtónk előtt toporogtak és utána késő estig maradtak. Egész nap császkáltunk, és én estére teljesen kiakadtam. Egy pici tapintatot pedig szerintem ilyen tekintélyes pocakmérettel ellátva már megérdemelne az ember..:-) Na mindegy. Remélem a legjobbakat (pld. hogy még ma éjszaka megindul a szülés..:-)))

Puszi Nektek: Dea
Dea
 


Docka,

azt hiszem, tényleg nem lehet "überelni" az anyóstörténetedet! Hát nem irigyellek, tényleg nagyon nehéz esetek az ilyen típusú emberek.

Laura,

na azért! Kép Kép Kép

Vera, Kati, Diti,

tényleg gyorsan ment a házasságkötésetek! Kép Mi három év után házasodtunk össze (előtte 2 és fél évig együtt éltünk), főleg azért, mert már szerettünk volna kisbabát, meg az új lakás vásárlása miatt (ez utóbbi elég prózai ok, de tényleg több kedvezmény jár a házasoknak). Amikor megvolt az esküvő időpontja, gondoltuk, akár próbálkozhatunk is a bébivel (számos kolléganőm évek óta próbálkozott hiába és én sem tudtam mire számíthatok). Szerencsére az első próbálkozásra sikerült! Kép Így az esküvőn már két hetesen ott lapult a pocakomban a kicsike. Kép Persze akkor még nem tudtam, éppen aznap kellett volna megjönnie, gondoltam, az izgalmak miatt késik. Kép Ittam az esküvőn egy kis pezsgőt, meg kevés vörös bort, később meg nem győztem aggódni, hogy nem ártottam-e ezzel a babának.

Kati,

így elsőre mindegy, hogy fiú vagy lány lesz, de olyan kíváncsiak voltunk! Kép Hülyeség, de a ruhák vásárlásánál nem mertem pl. sárga színűt választani, inkább maradtam a semleges színeknél: fehér, világoskék, halványzöld. Kép Hát lehet, hogy mégiscsak megkérem anyát, hogy az első napokra is jöjjön... Kép Szegény Robika.. Hát nagyon rossz lehet tehetetlenül nézni, ahogy sír. Kép

Dea, nem semmi, a jövő péntek olyan hamar itt lesz! Kép

Szisz,

az a baj, hogy nem tudom, mekkora fájdalomra számíthatok, így elméletileg csak akkor kérek EDA-t, ha nagyon nem bírom.
Az infod nekem jól jött, mert imádom a mentolos szőlőcukrot! Kép

Mindenkinek szép napot!

Judit (35)

Ui.: Én is olvasgatom a friss kismamákat, régebben írtam is oda nagy ritkán, de valahogy nekem is sokkal családiasabb ez a topic. Olyan jó benézni hozzátok! Kép
Judit74
 


Sziasztok!

No képzeljétek mégsem veszünk új kocsitKép Nem merjük teljesen kiköltekezni magunktat, most hogy jön a kis BogyókaKép Egész este ezen törtük a fejünket...

Végigolvastam mikről beszélgettetek az elmúlt napokban.
Az anyós témáról inkább nem is írok, mert az évek alatt rá kellett jönnöm, hogy minden anyós viccben bent van az igazságKép
Mi úgy terveztük, hogy az első 1-2 hetet hármasban töltjük, utána pedig Anyukám jön fel hozzánk, amíg bírja. (Ő ugyanis a saját ágyikójára esküszikKép Nagyon nehéz elcsalni hozzánk, de a babó miatt tudom hogy bírni fogjaKép)

Anita

Ma volt nálam a védőnő, kérdeztem a hasfájást. Azt mondta pl. az édeskömény-ánizstea nagyon jó, de csak mértékkel. Ugyanis, ha sokat (erőset) kap belőle a pici, ugyanúgy szélindító hatása is lehet. Illetve egy csomó gyógyszertári készítményt lehet kapni, amiknek a nevét nem jegyeztem meg, de talán hívd fel a védőnődet vagy ha ő nem tud segíteni visszahívom az enyémet.

Laura

A cukrom miatti diétát még szülés után 6 hétig kell tartani és utána derül ki, hogy megmaradt-e vagy tényleg csak a terhesség alatt jött elő. Drukkoljatok...pár hónapig tartható, de egy egész életen át nagyon rossz lenne...

No a mai tapasztalatok a védőnő kapcsán:
szerinte a Johnson törlőkendőkkel van a legtöbb baj, eddig sok anyuka panaszkodott rá, tehát inkább ne ezt a faját vegyétek (én persze megvettem régebben...) Ő a niveát és a baby bruin-t (asszem így írják) ajánlotta. Mellbimbóra, babapopsira ajánlja a Neogranormont, szerinte ez olcsó hámosító, de jó. Fürdetőkrémnek pedig a Hidrophil non ion-t mondta.
Szerinte még a kamillát is érdemes feliratni a dokival, mert olcsóbb Kép
No ezek voltak a mai megbeszélés témái, gondoltam hátha mondok új infótKép Ha nem akkor bocsi;)

Üdv
Szisz
szisz
 


Szisz!

Azt nem írják, hogy a teából mennyit lehet naponta, a védőnőm meg még a teát sem javasolta:8.Egy cseppet mondott (félválról), a neve: Espumisan, és ezen kívül van még két féle, de mivel most ezt adom Robónak, nem merem keverni a dolgokat. Azt pedig , hogy használ e, nem tudom, mivel nem én érzem. A pukizással nem lenne gond, mert elötte is elég szeles volt, csak most görcsök és iszonyatos sírás is követiKép.
Ha van időd megköszönném ha megkérdezed a védőnéni, hátha tud vmi okosat. Köszi

Laura:Az étrendre nagyon odafigyelek. Jóformán alig van egy két étel amit meg merek enni..., szóval lassan már nem tudom mitől is lehet a szelelés. A széklete sem, állt még be (nincs minden nap), de a doki azt mondta, hogy ez nem baj. De így is csak kúp segítségével tudunk kaikálni.Szóval eléggé megszemvedünk vele.

Most megyek is lányok, da hamarosan hosszabban jövök.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Anita, nagyon sajnálom szegény kis Robikát Kép Meg persze téged is, hisz tapasztalatból tudom hogy nem könnyű egy hasfájós babával. Az én Pindurom ugyanígy szenvedett az első 1-2 hónapban, bár talán nem ennyire mint a te pici fiad.
Tanácsképpen én annyit tudnék mondani, hogy nagyon figyelj oda milyen gyakran szoptatod meg. Ha sűrűn eteted, az csak tetézi a bajt. Mindig tarts minimum 2-2,5 óra szünetet a szopizások között hogy legyen ideje a pici gyomrának megemészteni ami már benne van. Ha esetleg nagyon követelőzne hogy már éhes, akkor is tarts ki, ne szoptasd sűrűn, inkább adj neki pici teát, ami legyen váltva kamilla-édeskömény. (egy főzet egyikből, aztán egy a másikból) Egyiket se főzd erősre, és nem is kell hogy túl sokat igyon belőle, de amúgy abszolút nincs korlátozás. (Pindur pl. a mai napig kamillateát kap, ha éppen nem mást iszik) Én a gyógyszerféléktől teljesen eltekintettem, bár nekünk is javasolták, de miután 1 hétig nem láttam semmi javulást, maradt a természetes módszer, és nekünk kb. 2 hét alatt bevált. Ja, és szerintem fölösleges erőltetni a kakilást, akkor próbálj közbeavatkozni ha 3-4 napig nincs eredmény. Nekünk ugyanígy nem sikerült megszabadulni a "terméstől" eleinte, de ahogy betartottam a nem túl sűrű szoptatás és teaadás elvét, kb 2 hét alatt rendeződött a hasfájás is és a kakilás is. Közben ha jól emlékszem 2x segítettem a hőmérővel hogy megkönnyebbülhessen, aztán ment minden magától mint a karikacsapás Kép
Remélem tudtam valamit segíteni, és használ is a tanács. Igazán együttérzek veled, nagyon szörnyű tehetetlenül nézni hogy szenvednek szegény apróságok Kép


Szisz, írtad hogy a védőnőd szerint a Johnson popsitörlő nem a legjobb. Valóban nem tökéletes (bár semmi irritációt nem okozott soha), viszont lehet elég jó áron 4es csomagolásban kapni, és az nem egy hátrány. A Niveából kettőt sem veszel meg annyiért néhány helyen, és annyival a Nivea sem jobb. Ami nekünk nagyon bevált, az a Pampers. Finom puha, sok rajta az az olajos törlőnedv (vagy mi), elég jó nagy is, és azt is lehet általában 4es csomagban akciósan kapni.
Baby Bruint én csak egyszer vettem, hát nem túlzottan voltam elájulva tőle.
De amúgy az a legbiztosabb ha végigpróbáltok néhányat, aztán megállapodtok egynél, ami nem irritálja a baba bőrét (bár nekünk egyikkel se volt ilyen gond), és megfelelően elvégezhető vele ama bizonyos popsitörlés Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Vera: még annyit, hogy Robikára már nem minden 56-os méret jó. Nagyon sok ruha el van amúgy mértezve sajna.De tényleg nagyon gyorsan kinövik a ruhákat. Mi nem vettünk sokat semmiből, mégis van olyan ruci ami még nem is volt rajta( túl meleg vagy túl lenge).
Ha bármi kérdésetek van kérdezettek.

Dea esetét olvasvaszegényt úgy sajnáltam hétfőn, hogy azon gondolkodtam, hogy ha tényleg tud az ember segíteni a másikon még ha csak egy telefonhívással is én szívesen segítek Nektek(ha tudok)
...persze lehet, hogy rossz ötlet, de ha gondoljátok elküldhetem a számom majd, ha bárki igényt tart rá Kép.

Jó éjt. Anita+Robó
anita77
 
 


Sziasztok!

Végre hűvösebb van!!!Kép
Remélem így is marad most már szülésigKép

Tegnap voltunk szülésfelkészítő előadáson a kórházban.
Tényleg Judit ti voltatok, vagy más valaki aki szintén a MÁVban fog szülni?
Hát nem tudom hogy annak hatására-e vagy attól függetlenül, de nekem este 9kor olyan görcseim voltak, hogy tisztára megijedtem. Pont olyan mint amit a doki mondott jóslófájásoknak. Keményedéseim már voltak régebben is, de ilyen menzeszszerű görcs még nem. Aztán el is múlt egy órán belül, és egész jól is aludtam.
Ma reggel viszont a boltban azt mondták (mindennap látnak) hogy lejjebb van a hasam mint eddig, és biztosan van még másfél hónapom a szülésig?! Mert nekik gyanús. Hát én azért szeretném még egy hónapig kihúzniKépKép

Üdv mindenkinek: Vera (34)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Nagyon termékenyek voltatok... Tegnap nem voltam, mert otthon pihiztem, aztán doki.
Hát, tulajdonképpen rendben vannak a dolgok, de az orvos szerint valszeg előbb leszek anyuka a baba méretei miatt, és sajna a méhszáj is gyengült. Csatlakoztam a C1100-as táborba. Azt modta, hogy legalább még két hétig húzzam ki, sokat pihenjek, stb.
Most örülök, hogy már majdnem mindent megvettünk! Még a mosás-vasalás vár rám, de szerintem a Kispapa kiveszi a kezemből, annyira megrémült erre a hírre. Anyukáméknak el sem mertem mondani, mert pont a jövő hét végén utaznak el 10 napra (külföldre) az Anyósomékkal együtt(emlitettem, hogy nálunk anyós-após szuper, annyira, hogy a két szülőpáros rendszeresen összejár). Ha elmondom, mi a hír végigizgulják az egész nyaralást.Kép

Anita,
Most, hogy így olvasom a hasfájós gondokat, most ébredek rá, hogy egyáltalán nem vagyok felkészülve az ilyen meg a gondolom több száz más dologra.Kép Mi lesz otthon ha vmi gond van? Nekem semmilyen tapasztalatom nincs!!!Kezdek beparázni. Én lehet, hogy foglak hívni!

Üdv,
Kati
Kati
 


Sziasztok!Kép

Tegnap sikeresen beszereztem a Tena betétet+Tenafix bugyit.Kép(Nem volt ciki, de persze egyből mondtam, hogy szülés utánra kell.) Betétből extrát kértem, de látom a szuper nagyobb lett volna. Most már mindegy, legfeljebb ha kell vetetek majd a nagyobból is, de mondjuk ennek is brutálisan nagy a mérete. Vettem még Garmastan kenőcsöt és papír Wc ülőkét is, bónuszként meg kaptam egy Baba Patika újságot.Kép
A papír wc ülőkét szerintetek be lehet dobni a wc-be használat után? Valami ilyesmi van ráírva, bár lehet, hogy én értem félre.
Tegnap kiugrottunk a kínai piacra, de sajnos ott sem volt vékony köntös. Most már nem is érdekel, viszem ami van. Viszont vettünk egy tök jó nagy táskát, kb. háromszor akkora, mint amivel múltkor a kórházba mentem. Remélem minden bele fog férni.Kép

Dea
Nem irigyellek az anyóslátogatás miatt. Én mostanában amúgy sem szeretem ha jönnek hozzánk, mert általában mindenki a legrosszabbkor tud jönni, amikor épp feküdni vagy pihenni szeretnék.
Az tényleg szuper, hogy legkésőbb jövő héten már anyuka leszel.KépKépKép

Anita
Azt én is észrevettem, hogy az azonos méretű ruhák nem is egyformák. Azért remélem legalább egy hónapig hordja majd az 56-ost.
Robókádnak jobbulást, remélem rendbe jön a pocija.

Vera
Remélem visszamegy a hasad és a baba még bent marad.Kép

A kisbabának milyen ápolószereket kell beszerezni a születése előtt? Vagy majd akkor írja fel a gyerekorvos, ha már megvan a baba?

Talán ma egy kicsit enyhül az idő. Igaz a hidegfrontnak sem örülök, biztos sokat fogok keményedni.

Vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Képzeljétek nekem még semmi jóslófájásom nem volt. Egyszer görcsölt a pocakom talán pár hete, de az sem tartott sokáig. Lehet hogy mégsem én leszek Dea után a következő?Kép
Ma délután megyek dokihoz, megnézi a méhszájat és a szülésről fogunk beszélni. Ha van kérdésetek, amit nem akartok halogatni amíg mentek a ti dokitokhoz írjátok meg és megkérdem nektek!
Szisz
szisz
 


Anita!

Hívtam, de elment a védőnőm szabira, sajna csak mh-i száma vanKép Elfeledtem, tegnap volt utoljára. Maradnak tapasztalt anyukák. Ami biztos és nyomatékosan mondta nekem is, hogy ha teát édeskömény, názs ill. más teát is főzök, gyenge legyen és soha ne adjak sokat! A babónak már így is hat és nem rosszabbítja a helyzetet. Megpróbálok utána olvasni valahol, hátha találok cikket addig neked!

Szisz
szisz
 


Anita
http://www.babanet.hu/faq/gasztro02.htm, itt a hasfájásról van szó.
Szisz
szisz
 


Diti!

Az este valószínű egyszerre küldhettük a levelet , mert nem tudtam elolvasni csak ma.Köszönöm, nagyon sokat segítettél.Köszönöm szépen.Tényleg olyan rossz, hogy az ember nem tud senkitől (orvos , védőnő) kérdezni, mert mind ....
Most kamilla teával próbálkozunk.
Most nem kinevetni!!!! Képzeljétek , hajnalban Robóka annyira szipogott, hogy tuti biztos voltm, hogy megfázott. Erre reggel egyik ismerősünket felhívtam, és ő mondt, hogy a kis orrát tisztítsuk ki. Mivel én bekukkantottam neki és nem láttam semmi "szennyeződést", nem is erőltettem az orrszívást eddig, meg nem is volt semmi jele(orrszívás, stb.), hogy lenne benne vmi.Hát ne tudjátok meg, mi jött ki...Azóta könnyű a légzés szerencsére és a reggeli szopi óta alszikKép.Hát ezt sem mondta senki anno.
Kati: ne parázz, hidd el én sem tudok semmit, de amit már tapasztalatból tudok, azokban szívesen segítek nekedKép.
Szisz: köszönöm szépen a segítséged. Sajna nincs semmi időm, ide is mindig rohanva írok. meg is látszik néha a fogalmazáson és az íráson is .

Mindenkinek szép napot:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Vera,

beszerelték nálatok a légkondit? Kép Mert errefelé borzalmas a hőség. Kép Igaz, egész délelőtt úton voltunk, ma fogadott az ügyvédnő+mindenfelé intézkedtünk.
Így viszont tegnap sikerült elmennünk az előadásra! Kép Nekünk nagyon tetszett! A férjem ma is azt mondta, hogy minden héten elmenne ilyen előadásokra. Kép Jó fej ez az orvos, pedig előtte voltak előítéleteim, mert az első két alkalommal hozzá mentem vizsgálatra és rákérdeztem a szülés árára... Hát elég húzós összeget mondott, így inkább olyan orvost választottam, akinek nincs "fix tarifája". Több embertől hallottam, hogy imádja a pénzt, de úgy tűnik ettől még jó fej. Kép Később megnéztük a szülőszobát, nekem nagyon bejött! Vera, te láttad már? Azt mutatták meg, ahol a vajúdómedence is van. A félhomály is tökéletes. Kép Nagyon barátságos, remélem a másik kettő is ilyen. Azok foglaltak voltak, éppen szülések zajlottak. Kép Mi van akkor, ha egyszerre több mint három nő szül??? Egyébként nagyon megnyugtatott a látvány, azt hittem, sokkal ridegebb az egész. Vera, lehet, hogy a 38. héten már szülni fogsz? Kép Neked hogy tetszett tegnap?

Kati,

drukkolok, hogy "kihúzd" addig, amíg kell! Már nem dolgozol, ugye? Így legalább tudsz pihenni.

Judit (35)
Judit74
 


Sziasztok!

JuditKép
Visszavonom a reggeli kijelentésemet, hogy végre hűvös vanKép Pedig reggel úgy tűnt, meg a tvben is azt mondták hogy jön a hidegfrontKép Helyesbítek: dögmeleg van még mindigKépKép
A férjem azt mondta hogy a nyár legmelegebb napja van ma, de holnaptól tényleg hűvösebb lesz. Csak már látnánk...Kép

Mi is voltunk az előadáson, lehet ott ültünk egymás mellett, és nem is tudtunk rólaKép
Én is megrettentem az elején a dokitól, pedig én most láttam először. Valahogy nem volt túl bizalomgerjesztőKép De utána nagyon tetszett.
Mennyi az a húzós ár a szülésre? Ugyanis nekem erről fogalmam sincs hogy mennyit "illik" adni.

Mi nem néztük meg a szülőszobát, mert most szombaton este megyünk fél 7re. Ott lesz az orvosom is, és most fogunk találkozni a választott szülésznővel is. De már én is nagyon várom, kíváncsi vagyok. De ez megnyugtató amit írtál, hogy nem olyan rideg, mint vártad. Én épp tegnap mondtam hogy úgy utálom hogy a kórházakban zöld műtősruhában rohangálnak az orvosok, remélem a szülésnél nem ilyenben lesznek! Olyan lehangoló, és mindig arra emlékeztet hogy kórházban vagyok. Pedig a terhesség nem betegségKép

Egyébként nekem sajna nemcsak tegnap este görcsölt a hasam, hanem ma is szinte egész nap. Délben le is feküdtem, de mindig arra ébredtem hogy milyen kemény és hogy fáj. Remélem ez még csak jóslófájás...

Üdv mindenkinek:
Vera (34)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera,

én is úgy hallottam, hogy holnaptól hűvösödik, már várom! Elég fülledt az idő, így tényleg van esély rá.
Mi leghátul ültünk és nem ült mellettünk senki. Kép A férjem volt az, aki rákérdezett a 4D UH-ra az orvostól. Annyira meglepődtem, mert előadás előtt cukkoltam a folyosón, hogy majd kérdezhet is, ő meg hevesen tiltakozott. Kép
Az orvos 55.000 Ft-t mondott, mi meg úgy 30-40.000-nél többet nem szeretnénk kiadni, mert ugye a szülésznőnek is illik adni valamennyit...
Úgy láttam, hogy a szülést vezető orvos olyan zöld műtősruhában dolgozott, amilyenről írtál...

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Sajnos vírust kaptam, emiatt nem tudtam benézni.

EDA-hoz szólnék hozzá. Vera neked mennyire rossz a szemed? Nekem -6os sajnos, kontaktlencsét hordok, de a szemész azt mondta hogy lehet normál úton szülnöm, csak kíméletes levezetéssel. Ez valszeg azt jelenti, hogy nekem lesz ilyen EDA-s dolog. Nem igazán szeretnék, de ha javsolják, legyen.

Docka
Docka
 


Sziasztok!

Docka!
Nekem -5,5-es és én is kontaktlencsézek már évek óta.Kép Nekem is azt mondta az orvosom hogy szülhetek hüvelyi úton, de ráírta a kiskönyvem elejére hogy -5,5 EDA. Ez gondolom azt jelenti hogy csak azzal szülhetek, és ha ő esetleg valamiért nem lenne majd ott, ezt a többi orvos is tudja. Mert egyébként úgy tudom hogy nem nagyon szeretik "csak úgy" adni. (Mondjuk bennem felmerült hogy mi van ha már nincs rá idő, mert esetleg későn érünk be?)
Szemésznél még nem voltam, pedig lassan el kellene mennem a szemfenék vizsgálatra. Csak eléggé tartok tőle, ahogy hallottam nem túl kellemes. Te voltál már?
Amúgy én még azt is hallottam (sőt itt a Babaneten van egy topic erről) hogy sokan szültek már lencsében. Én ezt nagyon szeretném, mert legalább rögtön "élesben" láthatnám a kisbabám, és nem kéne a szemüvegem után kapkodni. Amúgy is utálom.

Kati!
Mióta írtad, azóta szeretném megkérdezni, csak mindig elfelejtem. Mi is keresünk valakit aki segítene a takarításban, vasalásban, ilyesmi. Egyelőre sikertelenül, tudnál esetleg segíteni? Nálatok aki takarít, vállalná esetleg még máshol is? Érdekelne a dolog, csak mivel nem vagy regisztrálva, nem tudtam privát emait írni.
Bocsi a többiektől ezért a kis kitérőért! KösziKép

Üdv mindenkinek:
Vera (34+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!
Sajnálom, hogy ennyire eltüntem, és igy annak ellenére, hogy végigolvastalak benneteket, azért nem vagyok annyira képben, mintha napról napra követtem volna az eseményeket. Én már nem dolgozom, remélem szeptemberben sem kell majd (most ugymond szabin vagyok, bezárt az egyetem), és mostanra vezették be itthon a telefont - ig lett internet is. Egyébként ülök a rumli közepében, mert még mindig zajlik a tetötér beépítés. Nem egy leányálom, de azzal vigasztaljuk magunkat, hogy ha egyszer kész lesz, akkor milyen remek lesz. Remélem Boti baba is kibirja addig odabenn.
A mult héten voltam dokinál, és mondta, hogy megfordult a baba (faros volt az utolsó UH-n, most már a feje van lenn). Itt votl az ideje, izgultam. Én is görcsölgetek mostanában kicsit rövödült a méhnyak is, de nem aggasztóan.
Segitség ügyben még nem beszéltünk senkivel, de én nem hiszem, hogy jó lenne, ha akár anyukám, akár anyósom hosszabb ideig vagy rendszeresen itt lenne. Arra amugy is allergiás vagyok , ha valaki más pakolni akar nálunk, ugyhogy az ebéd fözésen kivül a több isegitség amúgy is ugrott - ez meg nem gond, mert kispapa szakács Kép)
Minden jót nektek, igyekszem mostmár rendszeresebben jönni!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy vagytok? Ugye milyen klassz egy kicsit hűsölgetni? Bár a tegnapi napot nem könnyű elfeledtetni a pocakosokkal, az már tuti...Én nem is emlékszem ehhez hasonló "élményre"...levegőt nem kaptam és úgy éreztem, mintha a pocakomra tripla erővel hatna a gravitáció.. (ja és a sok jót tetézte még Anyósom egész napos látogatása..:-)
És még a vihar után is csak pihegni lehettt. Azt mondtam a férjemnek, ha ez nem indítja meg a szülést, akkor jövő hét péntekig már simán kihúzzuk..:-)

MÁV-os lányok: minket a doki körbevezetett a szülészeten a 34. hét környékén és mondhatom,nagyon tuti: modern és szép és tényleg nem rideg. Egy kis folyosóról nyílik az adminisztrációs pult (mint egy recepció) és onnan a vajudó-várakozó süppedős bőrfoteles váró-részleg, innen pedig egy körfolyosóról nyílnak a szülőszobák és a MŰTŐ (jááááááj nekem jövő hét pénteken!:-). A gyermekágyas részleg nagyon lehangoló ehhez a környezethez képest, az már szent, de akkor már úgy is mindannyian a picikénkre fogunk gőzerővel koncentrálni, nem igaz? :-)

Szép napot Nektek (ha ilyen marad, sétálgassatok egy kicsit Ti is szerintem)!
Pusz: Dea
Dea
 


Ja ,csak a tegnapi vizsgálatról nem írtam egy szót sem, pedig ez volt az eredeti terv...:-)
Szóval nyákdugó ide vagy oda, teljesen zárt a méhszáj (kicsit csalódott is voltam), de ami a lényeg, hogy minden oké és maradtunk a jövő hét péntek reggel 8h-ban, ha addig nem történik vmi érdemleges. Végül is ez sincs nagyon messze...:-)
Ha valaki (Szisz esetleg?) belehúz, én 22-től 29-ig én ott leszek! :-)

Üdv: Dea
Dea
 


Sziasztok!

Dea
Ehh nekem is teljesen zárt a méhszájam, a picilányom egyelőre semmi jelét nem mutatja hogy jönni akarna, nagyokat rugdos, ficánkol, jól érzi magát odabent. Tehát nem hiszem hogy beelőznélekKép

Amúgy tegnap kicsit meg is ijedtem, mert rettenetesen fájt a méhszáj vizsgálat (nem szokott soha) és belegondoltam, hogy ezt szülés közben megcsinálják ezerszer is...nem tudom miért fájhatott ennyireKép

Valahol olvastam a málnalevélteáról. Elvileg a terhesség végére ajánlják, viszont nem tudom mire? Ti tudjátok?

Üdv
Szisz
szisz
 


Sziasztok!

Gyors beköszönés hozzátok. Képzeljétek azt álmodtam, hogy olvastam a topikot és Dea jelentkezett, hogy megszülketett a kisfiaKép.
Azért i néztem meg most gyorsan, hogy álmodtam e vagy tegnap este olvastam volna...?
Szóval Dea, én már megálmodtam ami késik az nem múlikKép.
Majd írok és jövök hamarosan.Elég nyugodt éjszakánk volt mostKép.Robika meg itt szunyókál mellettemKép.

Jó hűsölést:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok Lányok!

Átfutottalak "benneteket" és látom, hogy sorstársak vagyunk! A friss kismamikhoz szoktam írogatni, de már elfogytak elölem a kismamik, táblázatunk sincs már régen... Kép - látok azért itt is ismerös neveket! Kép

Reménykedtem az éjszakai hidegfrontban de nem vált be, szóval marad a várakozás.

Semmihez nincs kedvem, nyomott is vagyok, az alvás sem olyan felüdítö, ez már tényleg a vég?

Egyébként a 40. hetemet taposom aug. 20-ra vagyunk kiírva.
1 ujjnyira már nyitva vagyok, a babó feje be van ékelödve, elvileg bármikor szülhetünk, de a kicsi lányunk nem tervezi még a kiköltözést.

Szisz!
A málnalevélteát a szülés megindítására mondják, hogy jó. A barátnöm is itta, bár nem tudom, hogy attól indult-e meg anno a szülése, mert teljesen idöben szült.

Hát ennyi!

Majd még benézek hozzátok! Kép

Vigyázzatok magatokra!

Puszi,
Tündér
39+2
Tündér
 


Szia Tündér!

Üdv itt isKép
Gondolom hogy Te mit érezhetsz így a 40. hétbenKép mivel már én is türelmetlen vagyok, pedig mi még csak a 34-ben vagyunk.
Szerintem a meleg is megvisel bennünket, meg tényleg elkeserítő ez a várakozás. Ennek ellenére én még szeretném ha a kisbabám kibírna még 4 hetet odabent, utána felőlem jöhetKép
Neked viszont drukkolok, hogy esetleg a hétvégén beinduljon a szülés, lesz itt minden, hideg-meleg frontKép
Majd jelentkezz hogy mi újság veletek!

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia TündérKép
De jó még valaki előttem;) Így mindig úgy érzem időt nyerekKép
Nálunk sem készülődik a kislány kifelé, pedig azt mondták magas cukornál valószínűbb a koraszülés, ehhez képest a 38. héten vagyunkKép

És ezt a málnalevélteát hol lehet kapni, nem tudod véletlenül? Ma két drogériát is megjártam, de nem volt.


Anita
Remélem most már egyre több nyugodt éjszakátok lesz, és vége a hasfájásoknakKép

Üdv
Szisz
szisz
 


Szisz!

Málnalevélteáról ezt olvastam:A tea lazítja a méhizomzatot és megkönnyíti a vajúdást. A terhesség utolsó három hónapjában naponta egy csészével igyon.
Egy gógynövényes könyvben pedig (igaz nem a leveléről, hanem a cserjéről írt), hogy cukorbetegek és emésztésben szenvedők diétájához ajánlott.szóval a magasabb cukorra is jó, gondolom énKép.
Igaz én nem ittam , és ne is ijedj meg, hogy nem a3 hónappal előbb kezdted el inni, de azért próbáld ki.
Szerintem drogériákban, vagy gyógynövényes boltokban tuti , hogy lehet kapni.

Tündér: sok szerencsét a hétvégéreKép.

Vigyázzatok a frontokkal lányokKép!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Tegnap este egy kicsit megijedtem, mert volt némi rózsaszínes váladékom. Végülis ma már nem volt semmi, igaz tegnap egyből bevettem a magnéziumot meg egy kis nyugtató gyógyszert, amitől még ma is kómás voltam.

Tündér
Én képben vagyok a friss-ben is, írni ritkán szoktam oda, de olvasom. Remélem nemsokára meglesz a babátok, ilyenkor már annyira várja az ember. Én már most is türelmetlen vagyok, pedig igazából még van pár hét amit egyben kell maradnom, de már olyan jó lenne látni a babucit.Kép

Edit
Sok sikert a tetőtérhez, majdcsak elkészültök vele.Kép

Vigyázzatok Magatokra!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Anita: A próféta szóljon az álmodból! :-)És még meg sem köszöntem, hogy legutóbb olyan aranyosan felajánlottad a segítséged!! Te, mint tapasztalt anyuka szerintem mindannyiónknak nagyon sokat fogsz tudni segíteni, ha más nem, így a fórumon keresztül is! Előre is köszi!?:-)

Laura: Hívtad a dokidat a tapasztaltakkal kapcsolatban? Tudod, ez aranyszabály: ha vért tapasztal az ember, akkor azonnal doki!!

Szisz: Érdekes amit írtál, ugyanis tegnap ugyanezt tapasztaltam.. tökre fájt a viszgálat (bevallom úgy éreztem, hogy "alaposabb" is volt, mint szokott lenni, de az is benne van persze a pakliban, hogy mennyire tudod az adott pillanatban ellazítani magad, és ez biza nem mindig sikerül...:-)
A málnalevélteáról én is azt tudom, hogy a tágulást segíti elő, de ennek érdekében időben el kell kezdeni iszogatni. Én nem mertem bevallom, mert én mindig is attól féltem a legjobban, nehogy a vártnál hamarabb jöjjön babuka.

Tündér: Üdv nálunk! Én a 38. hetet taposom és jövő hét pénteken fognak császározni, ha a Vera által emlegetett frontok közbe nem szólnak..:-)

Csajok! Szerintetek csak az én hüjeségem vagy jogos a dolog: tegnap óta azon rágódom, hoyg anyósom képes volt úgy meglátogatni minket, hogy egy darab sütit, vagy egy csokikát hozott volna...Ez engem sokkolt teljesen..ami persze lehet, hogy túlzás, de az én szüleim annyira mások....
Dea
 


Sziasztok!

Anita
Ez a málnalevélteás leírásod nagyon klassz, főleg hogy cukorra is hatKép Nagyon köszönöm! Kipróbálom, csak előtte meg kellene vennem valahol.

Dea
Az anyós miatt soha ne rágódjKép Vele úgyis mindig csak baj leszKép Persze most móka, de tényleg kár aggódnod, következő alkalommal ha mész hozzá, süss neki valami szép tortát és mondd meg, hogy imádod ha valami kedves meglepetéssel mehetsz vendégségbe;)

Szép napot mindekinek!
Szisz
szisz
 


Sziasztok!Kép

Látom mindenki pihizik és nem a gép előtt ücsörögtök.Kép

Dea
Nem hívtam múltkor a dokit, mert már többször előfordult ilyen és szerencsére nem lett belőle gond. Most amúgy is csak egyszeri alkalom volt, azóta semmi, máskor pár napig eltartott. Még másfél hétig remélem kibírom, akkor úgyis találkozok a dokival.
Az én anyósom mostanában mindig sütit küld nekem, pedig alig bírom visszafogni magam az édességekkel, pláne ha süti van itthon. Pedig biztos csak jót akar szegény.Kép

Szisz
Mostanában én is érzek fájdalmat amikor a doki megvizsgál. Mondjuk én régebben is elég görcsös voltam, sosem tudtam teljesen ellazítani magam, de azért eddig nem fájt.

Jó pihenést Mindenkinek!Kép
Küldök egy kis drukkot is hátha valaki éppen szülni van!KépKépKép

Laura
Laura2
 


Sziasztok,

tegnap este talán én is átestem egy jóslófájáson. Két órán belül négyszer keményedett a hasam, eleinte csak feszült, negyedszerre meg nagyon-nagyon fájt... Ez két percig tartott. Próbáltam lassan, mélyeket lélegezni és ellazulni, de a lazulás nem sikerült. Döbbenten néztem magam elé, hiszen a terhességem alatt eddig soha nem fájt. Ez jóslófájás lehetett? Azóta nem volt, nem is bánom, mert kicsit beijedtem, gyorsan megnéztem a kórházi csomagot, minden benne van-e.

Szisz,

régebben a Babaneten olvastam, hogy egy lány sok helyen kereste, de végül az Oktogonnál talált málnalevélteát. Nem tudom melyik üzletben.

Jó hétvégét mindenkinek!

Judit (35)
Judit74
 


Sziasztok!

Vera!
Abszolút egyetértek veled: én is kontaktlencsében szeretnék szülni, mert a szemüveg olyan macerás, ha meg nincs rajtam, akkor semmit sem látok. (Én is olvastam a szemüveges topikot) A szemész azt mondta szüljek nyugodtan kontaktlencsében, de ha császárra kerülne sor akkor vegyem ki és dobjam magam mellé. Azt viszont nem tudom hogy EDA esetén lehet-e kontaktlencsében maradni?
Az orvos asszisztense viszont a szemüveget tanácsolta kontaktlencse helyett.

Sztem menj el szemészhez mindenképp!!! A szemfenék vizsgálat abszolút nem kellemetlen, nem fáj és legalább tisztában leszel vele, hogy milyen állapotban van. Nekem vinnem kellett az orvosnak egy szemészeti leletet arról, hogy ilyen szemmel szülhetek természetes úton.

Üdv,
Docka
Docka
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza a kórházból. Megnéztük a szülőszobát, és megismerkedtünk a választott szülésznővel. Nagyon rendesnek tűnt, ő mutogatott meg mindent, egy 3gyerekes aranyos nő. A többi majd a szülésnél kiderülKép
Teljesen ki voltunk akadva a MÁV kórház épületén, omladozik mindenhol, még a szülőszoba előtti váró sem volt valami klassz állapotban, de ahogy beléptünk a szülészetre egy teljesen más kép fogadott. Minden nagyon szép, és tényleg igyekeztek barátságos hangulatot teremteni. A vajúdó-váróban virágmintás anyaggal takarták le a foteleket, van tv, hűtő, szóval akár otthonosnak is mondható. A szülőszobák is barátságosak, nem is olyan mintha kórházban lennénk. A 3 normál szülőszobán kívül van egy alternatív szülőszoba is, ahol van kád, meg kötél is, viszont ha valaki EDA-val szül, akkor ez kilőve, mert akkor nem kelhet fel.Kép Én pedig nagyon szeretném ezeket is kipróbálni majd, ki tudja melyik jön be. Viszont az EDAhoz is ragaszkodnék (már csak a szemem miatt is, de amúgy isKép), úgyhogy még nem tudom mi lesz. A doktornőm most azt mondta hogy ne beszéljük meg előre, lehet nem is lesz muszáj az érzéstelenítés, ha gyorsan tágulok.
Viszont Docka nekem azt mondták hogy inkább ne szüljek lencsében, nem szerencsés az erőlködés miattKép Azért még próbálkozom majd vele, és ha úgy alakul, gyorsan kiveszem és eldobjuk.Kép
A borotválás, beöntés nem kötelező, de ajánlottKép Ha valaki császárral szül és tudja előre (DeaKép) akkor ő spinális érzéstelenítést kap. Császár után a kispapa mehet a babával, utána megmutatják az anyának is, de megszoptatni majd csak a szobában lehet, mert utána 3-4 óra mire az érzéstelenítés elmúlik.
Összességében elégedett voltam a látottakkal, bár egyre inkább kezdek tőle félni, most hogy már láttam is...
Ja, és bónuszként csináltak egy ctg-t is, nagyon jó volt hallani a babókám szívét, teljesen rendben van, jól érzi magát odabentKépKép

Hát ennyi, lassan mindannyian eljutunk a szülésig, én mindenkinek csak azt kívánom hogy könnyen és gyorsan szüljön, minél kevesebb fájdalommalKép

Most el is köszönök tőletek, mert holnap reggel megyünk Szolnokra a szülőkhöz egy kis pihenésre
és csak 20-án este jövünk vissza.

Felteszem a táblánkat, hátha mire visszajövök, már egy újabb babát is beírhatunkKép

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea (fiú) 2003. szeptember 1. MÁV Kórház
Sziszke (lány) 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka (fiú) 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Addig is mindenkinek jó pihenést, üdv:
Vera (34+2)

KépKép Kép
76vera
 
 


Üdv Mindenkinek!
Remélem jobban birtátok a mai meleget, mint én...valahogy az utóbbi napokban minden egyre nehezebb, föleg a levegöhöz jutás. De reggel - hajnalban - elmentünk kispapával meg a kutyákkal bringázni egy kicsit, az nagyon jó volt, kitámasztva ülni sokkal kényelmesebb, mint feküdni, vagy csak magamtól ülni.

Vera, régebben azt hiszem neked volt egy jó kis listád a beszerzendö dolgokról...el tudnád esetleg küldeni nekem is? Elöre is köszi. Azért drukkolok, hogy még maradj egy darabig egyben...magamnak is a szeptember 10 körült tüztem ki, mint legelsö idöpontot (szept. 30 a kiirás). Mert megnyugtató, hogy jó eséllyel megmaradna, ha most születne meg, de azért még legyen csak érettebb.

Judit, mindenhol fájt a hasad? Azért kérdezem, mert nekem olyan szokott lenni, hogy egyre erösebben görcsöl, azután alul elkezd fájni, az is erösödik, majd elmulik. Ugy gondolom, hogy ez talán még nem jósló, mert az biztos jobban fájna...te hol érezted igazán?

Anita, remélem, hogy Robikának ma az éjszakája is jobb lesz. Valami utólagos tanácsod van a vásárlással kapcsolatban? (vagy kórházi csomaggal) Neked volt, ami kellett volna, és nem volt, vagy volt, de eddig nem kellett?

Jó éjszakát, látom már sötétedik...
Sziasztok, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szia Edit!

Épp egyszerre írtunk az előbb.Kép Elküldtem a listát az e-mail címedre!

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Edit,

nekem nem görcsölt, hanem a keményedés egész területén összefüggően, folyamatosan fájt. Azóta semmi. Kép

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Pénteken voltam életem első CTG-jén, ahol 20 perc alatt 5 keményedést produkáltam (pedig méhlazító gyógyszert is szedek), ebből az egyik a Juditéhoz hasonló a dokim által "sziszegős keményedésnek" nevezett drágaság volt, amiről bizony kiderült, hogy korrekt jóslófájás (nem tudom, nektek mond-e valamit, de 90 felett volt az érték egy kicsivel, a papíron 100 a maximum). (Én ilyet egyébként már egy hónapja tapasztalok minden nap 3-5-öt, időjárástól függően.) A helyettes doki meg is nézte a méhszájamat, hogy ilyen keményedések mellett milyen, de szerencsére még zárt. Egyébként újabban néha mensis görcsökhöz hasonló fájdalmaim is vannak, szóval úgy érzem, tényleg közeleg a szülés napja. Még egy hetet mindenképp ki kéne bírni, mert akkor jön vissza a dokim, meg a babónak is jó lenne (ma kezdtem a 37. hetet).

Málnalevélteát én sem merek inni, mert én is pont azt szeretném, hogy még maradjon bent a babó, de lehet, hogy mikor a doki hazaér, elkezdem, hátha tényleg segít a tágulásban. Remélem az Ormos Intézetben lehet kapni, az itt van tőlünk nem messze.

Most csak ennyit, minden jót, és jó pihenést mindenkinek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom mostanában már mindenkinek egyre többet és egyre komolyabban keményedik a pocakja, és ez már nem írható 100%-ig az időjárás számlájára Kép Bizony, bizony, közeleg a nagy nap... Kép Kép
Eddig próbáltam én is győzögetni magam, hogy csak a baba mozog odabent, de most már be kellett ismernem önmagamnak is, hogy ezek már igazi keményedések. Igaz még "csak" a 34. hetet kezdem, de most már kénytelen leszek a lehető legjobban vigyázni magamra. Na meg most kezdek igazán izgulni a szülés miatt Kép Tapasztalat ide vagy oda, be vagyok tojva azért rendesen Kép Kép

Csak úgy "mellékesen": végre sikerült életre lehelni a scannerünket, úgyhogy itt van 2 kép leendő kislányunkról, akiről már most látszik hogy nagyon hasonlít a bátyjára Kép

Sziasztok, Diti
Kép
Kép
diti
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát ennyit a lehűlésről... egész nap ültömben csorog rólam a víz..
Ti tapasztaltatok már hátzsibbadást? Nekem most már nem a derekam fájdogál, ahogy eddig, hanem szinte egész nap zsibbad a gerincem. Tök furi érzés.

Diti:Gyönyörűséges tündér a kislányotok, gratulálok hozzá! És ez az ásítás..:-) Nagyon elcsípte a doki a pillanatot!

Zsizsa:Ez inkább NST-vizsgálat volt,nem? Ctg-n már többször voltam, de az csak magzati szívhangot követ, nem? Az NST pedig nem az, amit szülés előtt szoktak feltenni: pántok, amik a fájáserősséget is mérik? Na nekem ilyen vizsgálatom még sohasem volt..csodálkoztam is, hiszen szinte a terhességem legelejétől iszonyatosan keményedik a hasam. Na mindegy...
Csajok! Kezdődik ám a visszaszámlálásom...:-)
Dea
 


Sziasztok!

Felvetődött bennem egy kérdés. Légyszi segítsetek! Ti milyen kádat vesztek? Szerintetek érdemes fürdetőkád-szekrényt venni? Nekem olyan kicsinek tűnik abban a kád! Megérné esetleg a kád állványon? Az nagyobb és valszeg hosszabb ideig lenne jó, viszont hova rakom az állványt (nálunk elég zsufi a fürdi)

Köszi előre is!


Diti!
Nagyon klaszz az uh-s kép! Szerencsétek volt! A mi picink elbújt, úgyhogy nem sokat mutatott az arcából.


Docka
Docka
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: