[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004.tavaszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Karmen, nagyon jók a képek, gratulálok még1x Orsikának és nektek is!
Mostmár szép lassan sorra kerül minden babó Kép

Képzeljétek, Apa megkapta az állást, holnap reggel kezd ennek nagyon örülök !Kép Kép
Sajnos a haját teljesen rövidre kellett vágni, majdnem megsirattuk mindketten Kép
(Aki látta a fényképen a haját érti miért mondom)
Mind1 majdcsak megbarátkozunk vele. Bence úgy nézett rá mintha valami idegent látna.

Itt is szakad a hó, Bence meg kinn alszik. Sajnos annyira rászokott a kint alvásra, hogy mostmár benn napközben egyáltalán nem hajlandó elaludni. Csak üvölt az ágyban állva. Ez alapvetően nem lenne baj, de mit csináljak vele ha -15-20 fok lesz, akkor mégse rakhatom ki a teraszra aludni ?De ha meg nem alszik, tiszta dilis.

Humi, remélem Kópéka joban van már!

Kata, jó olvasni rólatok, nagyon eltűntetek.

Pelenkázás nálunk is rémálom, van hogy szakad a víz rólam mire végzünk. Ami nálunk bejön - na nem mindig - a TV távirányítója, mert nyomkodja és figyeli a következményeit, hogy vált a kép, felhangosodik a TV, stb. Ezzel egész jól elvan.

Más: kóstoltátok már a Nestlének a bébikompótjait? Bence imádja őket, tényleg finik. Van gabonával dúsított is, újabban ebéd után kap egyet mint desszert.

na megyek, iszom egy kávét amíg horpaszt a kölök.

Sziasztok

Timi
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Mar biztosan nem emlekeznek sokan rank, mert jo regen jelentkeztem be. Probalom kovetni a topicot, de irni mar tobbnyire nem marad idom.

Egy kicsit magunkrol, ha mar reagalni nem tudok a hozzaszolasokra:
Lili ma 10 honapos. Kép Hihetetlen gyorsan eltelt ez a nehany honap! Ul, all, butorok mellett elmaszkal. Neha mp-ekre fogodzkodas nelkul is megall. :-)
Meg szopizik, cicifuggo. Persze mar mas kajakat is kap. Jobbara a gyumolcsoket szereti, de a fozelekek nem nagyon izlenek neki. Igazi kis minimano: 68 cm es kb. 7 kg. Igaz, hogy december elejen is ekkora sulyu volt, de sajnos ketszer is korhazba kerultunk, mert elkapott egy hanyos virust, infuziozni kellett. Ez nem tett jot a sulygyarapodasanak. Amugy elenk, mozgekony baba. Mostanaban elkezdett "beszelni" is, engem mammaz, a kaja pedig hamma.
Csatolok 2 kepet, hogy mekkora mar az en Lilim. Kép


Kép


Kép
szamoa
 
 


Megint én.

Ízelítő a hétvégi eseményekből (Bence keresztelője volt vasárnap)

Még itthon:
Kép

A keresztelőn:

Kép
Kép

na télleg lépek

Timi
kismaszat
 
 

 
 

Sziasztok!

Ed
Ez jóóóKép Na le sem tagadhatja Kincsőbébi a szüleit - vérbeli hegymászó lesz, mint a bizonyíték mutatja. Én ennél félősebb vagyok, nem merem kitenni Petit, pedig viszonylag szélvédett a teraszunk. Najó, babakocsink sincs a lakásbanKép
Az a tanárnőféleség nyenorma, komolyan. PONT Kincsi a zárkózott? A legbarátkozóbb, legcserfesebb, legközvetlenebb kisbaba, akit eddig láttam. Komolyan. Mit mondana Petiről, aki jön utánam és kapaszkodik a gatyámba?Kép Rá se hederits az ilyen remek emberismerőkreKép

Karmen
Télleg nem adtatok Neki? Egy falást sem? Hú, Peti annyira szereti a tortákat, remeg a szája, ha meglátja nálunkKép Túrórudi, joghurt, torta, bármikor jöhet számára. Én is Micimackós tortát szeretnék Petinek, van is a közelünkben egy cukrászda, ahol készitenek.

Peti 1,5 órája alszik, na mit szóltok?Kép Kényeztet ez a pasi, komolyan. Délelőtt összeakasztottuk a bajszunkat, mert egy óvatlan pillanatban kinyitotta a TV-állványt , kipakolt vagy 100 db DVD-t, és ült a halom tetején mint kiskakas a szemétdombon. De csak azért nem fotóztam le mert Apa idegbajt kapna, ha látná...

Na, még valami, mielőtt lelépek kávézni! Hogy ne csak a bébiknek lőjünk jó ruhákat! a C&A-ban NAGYON TUTI "gyereksétáltató" kabátot vettem 1890,- Ft-ért. Igen, jól látjátok, pontosan ennyiért. No, lefotózom. Dzseki toll-béléssel karcsúsitott, kivül-belül zsebes, khaki szinben.

Puszi!

Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus,
aranyos lehetett Peti a dvdkupac tetején! Azért alszik az erkélyen, mert Bencéhez hasonlóan a lakásban nem marad el, aludni pedig kell neki. jól be van takarva, remélem nem fázik meg.
Asszem Kincsinek én fogok sütni túrós-gyümölcsös tortát és tuti adni fogok belőle.
Légyszi a fotót, jó lenne nekem is valami nőies darab. Melyik boltban? És extraméret dagiknak?

Timi, ha -1x fokok lesznek, akkor kitalálunk valamit, hogy kölkeink kint aludhassanak.
Én apába újra beleszerettem, amikor levágta a haját. Olyan más lett tőle.

Karmen, bocsi, de én adtam volna neki. Végülis egyszer van 1éves szülinapja az embernek, akkor lehet bűnözni. És egy-két falattól nem lett volna baja. De te tudod, a te lányod.

Még mindig alszik, lassan 3 órája.
Rohanok befejeznia borsófőzit.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Na, ez a kabát, meglepően jó (bár nem sok jó véleményem van az itthoni C&A-ről...):
Kép

És egy kis káosz á la Peti...
Kb. 2 perc alatt képes igy széthajigálni a vackaitKép Léptetek már kockára mezitláb? Grr!!!
Kép
szilvus
 
 


Na, még egy a hétvégi szülinapi zsúrról: Peti megküzd a dömperrelKép
Kép
szilvus
 
 


Ed, én a Westend ciciben vettem, azaz az ottani CA-ban. Alig találtam egy darab rám illőt, inkább 40-estől voltak a méretek. Szerintem igazán nőies de mégis sportos.Kép És szerintem a Te szined!!!!Kép Nosza szaladj el! Szerintem ennyiért ingyé van.

Sz.
szilvus
 
 


Szamoa' Gyönyörü a kislányotok, csodaszép szemei vannak! JO hogy jelentkeztél!!

Timi! Mit fog dolgozni apa? ELhiszem, hogy sajnálta a hajátKép
A keresztelöhöz gratulálok!! volt sirás?

Szilvus! nem kapott, egy falatot sem. Ha adtam volna akkor onnantol szeretné az édeset, most nem tudja még milyen. Hát elég kegyetlen szülök vagyunk, de szerintem jobb neki ha nem szokja meg már ilyen korán. Biztos Orsi is szeretni fogja ezeket amit irtál de mi igy gondoljuk. Viszont szép tortája volt, sok ajándék lesz mire visszagondolni késöbb ha megnézi a fotot, videót. A torta ízére meg ugysem emlékezneKép

Valoban sorra jönnek majd a szülinapos babák! Már várom a képeket róluk majd!

én most hoztam fel Orsit szánkoztunk. Igaz esett a ho, az arcába is fujt de nagyon élvezte.
Tényleg akiknél le lett szavazva ott miért? Féltek hogy kiesik? Be is lehet szijazni.
Megfázni meg a babakocsiban is meg tud.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen
Teljesen igazatok van. Én lágyszivű szülő vagyokKép És Peti máris imádja az édeset. Mint énKép
Én nagyon szeretnék szánkót Petinek, hétvégén megyünk vásárolni, remélem ilyen Auchan és társai hypermarketekben lehet kapni...Ma zuhog a hó, nem vittem le babakocsival, de holnap megkiséreljük a csúszkálást. Szerintem rettenetesen élvezni fogja. A kedvence eddig is az, ha előrelököm a babakocsit, Ő gurul, én pedig lemaradva integetek neki. Ezen akkorákat kacag.

Ki a következő szülinaposunk? Talán Kincsi?

Szamoa
Én is örülök, hogy hallok felőletek, perszehogy emlékszem Rád. Nagyon szép a leányzó! gyönyörű szempillái vannakKép

Szilvusék
szilvus
 
 


Ja neeemKép Réka és Matyika a soron következő boldogszülinaposKép

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült a képeket feltennem.
Kép
Kép
Kép

Este még írok!

Orsi
orsi21
 
 


Karmen,

Apa a Polgári Védelem Országos Parancsnokságán lesz hivatásos tiszt.(hadnagyként kezd aztán majd kiderül)Vegyészmérnökként vették fel, vegyi üzemi baleseteknél, vagy ha pl felborul egy vegyi anyagot szállító tartálykocsi, ki kell menni analizálni a cuccost, megállapítani hogy mennyire veszélyes a környezetre, a lakókra/emberekre, kell-e ill lehet-e közömbösíteni, kell-e kitelepíteni embereket, stb.

Itt még mindig szakad a hó.

Sziasztok

Timi
kismaszat
 
 


Sziasztok4

Megvagyunk ám mi is!
Pepe egyre sűrűbben álldogál 10en mp-ig kapaszkodás nélkül, ma reggelre kibújt a 4. fogacska.
Legjobb mókája - volt eddig, hogy kihúzza a fiókot a konyhában, kiveszi a kekszes dobozt, kipakolja, kiválasztja a csokit és elkezdi majszolgatni...

Tegnap voltunk szánkózni. Tetszett a nagyfiúnak, amikor Apa megállt egy picit ő egyből elkezdett nyafizni mindig...

Most viszont iszonyúan nyafis. Foggalmam sincs miért, lehet, még mindig a foga??? Vagy a szakadatlanul hulló hó??

Képekkel nem tudok szolgálni mert most nincs nálunk gép...

Zsu és nyafiPepe
bzsuzska
 
 


Sziasztok!

Ujra vagyok. Nagyon lelassult a gepunk es ujra kellett az egeszet gyalulni. Ma meg csak most jutottam ide. Kép
Rolunk: Csutortokon este megneztuk szinhazban a Macskakat. Hat, szo mi szo, lattam mar jobbat is. 1x megnezheto. Musical, de a szoveget sokszor nem lehetett erteni. A 2. reszben viszont jo szamok voltak. Kép
Emlitettem mar, ha hetvegen is megmarad a ho, akkor veszunk szankot. Szombaton is es vasarnap is kimentunk, de Biat nem igazan hatotta meg sem a ho, sem a szankozas. Kép Csak nezett maga ele, sot szombaton elterult a szankon es majdnem elaludt. Neha felultettuk, hogy akkor most egyutt csuszunk, majd ujbol visszadolt es csak fekudt. Szerintem nem szereti a hideget. Kép A szankozast is csak jovore fogja ertekelni. ...remelem fogja. Februarban mennenk sielni, igy valoszinuleg o itthon marad. Kép Nem erdemes vegigkinlodtatni vele a 8 oras utat.

Mas: szerintetek a Pampers pontgyujto akciojaba az Activ baby csomagok is beleszamitanak?! Mostanaban csak ezt kapom nagyobb kiszerelesben.

Barbi,
kb. 14 dkg-ot fogyott Bianka az utolso meres ota. Nem kaja utan szoktam mazsalasra vinni, sot most egy fel banant meg is evett elotte. Fel percet sem bir megulni a feneken, rengeteget mozog, talan ezert fogy. Megprobalok megtobb ennivalot adni neki. Koszi, hogy elkuldted Bence kepet nagyobban. Jo lett a frizuraja. Kép Mennyi haja van. Kép Biankanak sem artana igazitani a hajan. Regebben konnyu volt vagni belole, de most sokat mozog, ami persze nem baj. Kép

Timi,
mi a Humana 3-ast hasznaljuk. Eddig mindig sikerult rendeszen elkesziteni, ha egy kiszit hidegebb a viz, akkor sem lesz csomos. Gratula apanak az allashoz! Bence nagyon huncut a kepen. Kép

Humi,
Jobbulast nektek! A toresed biztosan lassan gyogyul, de Krizso is?! Hm... mennek a gyogyito energiak ezerrel! Kép Az ujjra huzhato fogkefet mi is kifogjuk probalni. Kopkodes: fogalmam sincs, hogyan lehet leszoktatni errol, de remelem hamar kinovi.

Moki,
jo pihizest nektek! Kép

Mely,
Nagyon jok a kepek! Edinan is latszik, hogy elvezi a havat, a szankozast. Irigykedek is am rendesen! Kép

Karmen,
Ugyes Orsi, hogy par lepest megy egyedul is! Gratula neki! Kép Nagyon szep es csinos a kepeken! Jol nez ki a torta is. Milyen izu volt? Kép

Nuska,
jo, hogy apanak nincsen komolyabb baja! Kép

Magdi,
mar Mark is onalloan lepeget?! O is nagyon ugyes! Kép

Monyo,
hat nem irigyellek a sok nyuglodes miatt. Szegeny Levi is jol megszenved a fogacskajaval. Kép Mostmar csak tul lesz rajta hamarosan! Kép Nagyon edesen morzsazik! Kép A teregetes nalunk is igy muxik! Kép Neha hasznaljuk a Libero up and go-t, s eddig megvagyok elegedve vele. Sokat nem hasznalom, mert gyujtenem a Pampers pontokat. Mindig adok a kezebe valamit, amivel lefoglalja magat, pl: kenocs, fogkefe, zokni, stb. ...most latom, Karmen is ezt javasolta. Kép Ja, s meg enekelhetsz is neki valamit, akar bohockodva. Kép Etetes: probald az oledben megetetni. Bianak is vannak ilyen hobortjai neha.

Szilvus,
Bianka is ezeket a szavakat mondogatja, plusz meg: Da-Da, Mama, He TE! helyett Hej Te!-t mond, s mindtha mondana meg ezt is: Adjal-Adjal! Kép A tapsolas is nagyon megy nalunk, mikor tetszik neki valami. Viszont a furulyazas befejeztevel jol sult el a dolog, s nagyon edes lehetett Peti. Kép Reggel, mikor az apja megy dolgozni, mindig integet neki. Szoval ez is megy nekunk, de az onallo menes meg nem. Kép ...pedig mar egyre tobb topicos baba probalgatja magat. Kép ...persze nem vagyok elkeseredve. Kép Jol nez ki a kabat es az ara is hihetetlen! Kép Szanko tipp: Apa a szankot a Tescoban vette 8e Ft-ert 125cm-est.

Kata,
jo, hogy ujra jelentkeztel! En is pont a hetvegen mondtam a paromnak, hogy el kene menni wellness hotelba. Talan osszejon valamikor.

Ed,
NE foglalkozz azzal a novel! Tiszta hulye! Hogy lenne mar Kincso zarkozott?! ...egyaltalan ez meg ilyenkor szerintem nem is derul ki. Tudod, egyik fuleden be, masikon ki. Kép Nem latom Kincsot a kepen! Nincs is benne a babakocsiban. Kép

Szamoa,
Szegeny Lili, fo, hogy most mar jobban van! Nagyon szep kislany. Kép

Orsi,
Domi is aranyos a kepeken. Kép

Bocsi, hogy hosszu lettem, de volt 3 nap bepotolni valom. De most mar jo a gep megint! Remelem, mindenkinek valaszoltam.

Sly+Bianka

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Zsu,
szinte egyszerre kuldtuk az uzenetet. Gratula Petyanak a 4. fogacskajahoz. Elkepzelheto, hogy meg az bantja, azert nyafi. Biankanal a 2. fogacskanal igy volt. Nagyon ugyes, hogy ilyen sokaig all onalloan.

Errol jut eszembe: Biankanak is sikerult egyenetlen, lejtos terepen, csizmaban min. 10 mp-ig egyedul allnia. En nem ertem, ha itt tudja, akkor a sima terepen miert csak par masodpercig megy neki?! Kép

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Egy megkurtított táblázat az első évhez közeledő csemetékről. Ha valakit netán figyelmetlenségből kiszedtem volna attól bocsi, légyszi szóljon. És persze szóljon az is aki vissza szeretne kerülni.

Kép
humi
 
 


Sziasztok!

Timi
Petinek felváltva adom a BEBA 2-t és a MILDIBÉ 2-t, ez utóbbinak a HA változatát. Nekem még sosem lett túrós, sőt a MILDI abszolúte csomómentesen olvad. BEBA -t kicsit tovább kell kevergetni. Ha az előírás szerint készited el és annak ellenére trutyis lesz, valszeg lejárt a pép, mégha nem is az van feltüntetve a dobozon. Irj Nekik!

Sly
Akkor tuti az "Osanban" is lehet kapni szánkót. MeglessükKép Wellness nálunk is befigyel majd Húsvét körül, most akartunk januárban, de elmaradt.

Sziasztok, még lehet, hogy bekukkantok. Konyhai disznóól igazán megvár holnapig, nem?Kép

Szilvus és Petike
szilvus
 
 


Karmen Kép Orsinak utolag is nagyon boldog szulinapot kivanok! Tetszik neki a szintetizator?
Lattam a szankos kepeteket. Nem fazott Orsi rajta? Bevallom en elegge bebugyolaltam, nehogy megfagyjon (en is fazos vagyok).

Karmen, Szilvus, Sly Kép koszonom a dicseretet Lili neveben is!

Mariann es mar nem emlekszem kinel, ahol leszavazta a ferfinep a szankot Kép Nincs esetleg elfekvoben meg a ti szankotok? Mi sem vettunk ujat, hanem aposom nagyon szepen felujitotta a ferjem szankojat, ebben vittuk le Lilit. Azt nem mondanam, hogy nagyon elvezte, mert par foto utan beajult es 1,5 oran at aludt, ami nalunk nagy szo, mert napi 45 perc csak az alvasadagja.

HAUCK ill. TOP RIDER babakocsival van vkinek esetleg tapasztalata?

Most egyelore ennyi, remelem surubben tudok innentol bejelentkezni!

Sz.
szamoa
 
 


Szamoa! Igen, élvezi nagyon imád mindenféle zenét. Én nem szoktam Orsi betakarni, majd ha lesz -10fok akkor adok rá takarot. Ha most adnék mit lenne késöbb? Én is fázos vagyok, de öt nem öltöztetem annyira azt mondták akkor ezt szokja meg. Tény, sosem volt beteg, meg nem is volt nyügös v. semmi hogy fázna kint. (Vagy bent).
Ma esett a hó szánkozás közben, igy nekem sepergetnem kellett Orsiról. De élvezte.

Zsu! gratula ebböl hamarosan szaladgálás lesz! innen már gyorsan fejlödnek.

Timi! egyenruhát is kell hordania?

Orsi! jokat nevettem a képeken!Kép

Humi! Igy átláthatóbb a táblázat. Aki mégis felbukkan majd visszakerül.

Edináék még nem jöttek haza? Vajon hogy viselte az utat. Remélem nincs hányingere.

Karmen
Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Itt egy táblicsku, hogy ne kelljen találgatni kik lesznek a következő szülinaposok. Azthiszem máskor is előhozakodok ezzel a táblázat rövídítéssel, mert így többen váltanak passzív olvasóból aktív íróvá és ez olyan jó. Ne tünjetek el ilyen hosszú időre, mert olyan jó követni a babócák fejlődését és így ettől fosztjátok meg a társaságot!!!Kép

Szamoa,
Gyönyörű szemei vannak Lilinek.Kép Kitől örökölte?

Karmen,
Hát én tuti, hogy nem bírtam volna ki, hogy ne kostóljon bele a gyerek a tortába, de azért biztos így is bőven lesz mire emlékezni Orsinak. Ja, és ismeri ám az édes ízét. Kostóltad már az anyatejet?Kép Pocsék íze van, de édes.

Timi,
Gratula Apának az álláshoz!Kép Klasszak a keresztelős képek.

Szilvus,
Peticica úgy látszik beszéd terén táltosodott meg. Tüneményes lehet ahogy magyaráz.Kép

Orsi,
Aranyos Dominik a képeken. Mit csinál a 2. fotón? Korábban írtad, hogy lassan jön a foga. Kibújt már?

Sly,
A már ácsorgó babák szinte mindannyian idősebbek Biankánál. Majd megtanulja ő is.Kép Köszi a gyógyító energiákat. Krizsót ma látta újra a doki néni és a torka már rendben van,de még mindig nagyon csúnyán szörcsög. Jó lenne már túl lenni ezen a betegségen. A lábujjam viszont meglepően gyorsan gyógyulgat. Persze még nem jött rendbe, de óvatosan már lépcsőzni is tudok.Kép

Ed,
Ilyen butaságot?! Méghogy Kincső zárkózott? Van ennek a tanárnak gyereke vagy csak tapasztaltnak hiszi magát? Szerintem is Kincsi a legnyitottabb baba az egész társaságban.Kép
Ha megnézed a kabátot és van ilyen nagy méretben is, szólj légyszi.Kép

Cipő: Épp múlt héten kérdeztem a témáról a védőnéninket. Azt mondta, hogy neki egy ortopéd főorvostól származik a következő álláspontja: A betétes cipők csak akkor jók a babáknak, ha méretileg tökéletesen illeszkednek a pici lábára, nem nagyobbak egy fél számmal sem. Mivel ez elég nehezen megoldható ezért találták ki a beépített belső harántemelős babacipőket. A lényege, hogy a cipőtalp belső fele egy kicsit meg van emelve. Onnan lehet felismerni, hogy ha a cipőt a sarka felől nézzük, akkor a talpa rétegekben van és a belső részen egy kicsit több a réteg (azaz vastagabb a talp), mint kívül. Ilyen pl. a Dr.Leo és a Melania cipők egy része. Monodott még pár márkát, de nem emlékszem rájuk. A Siesta cipőket külön kiemelte, hogy nem ilyenek és csak akkor adjam a gyerekre, ha pontosan jó rá a méret. Az egyéb szempontok amiket mondott, azok voltak amiket Szilvus és Moncsi már leírt. Még egy van: az hogy tartsa a cipő a gyerek lábát, bokáját. A kis félcipő még nem nekik való és szandikból is az a jó fajta aminek hátul kérge van és támasztja a bokát.
Karmen, ennek a 2. idézetnek egy kicsit Siesta-reklám szaga van.Kép

Abbahagyom, mert túl hosszúra nyúltam.
Puszi,
Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Monyó:

Nekem azt tanácsolták verekedés ügyben,hogy adjam vissza,mert különben sosem tanulja meg,hogy nem szabad...De én nem tudom és nem is akarom megütni,sem most sem később.Úgyhogy nemtudom mit lehetne tenni.

A libero up & go pelus nagyon jó!!!
------------------------------------------
Ági:

Szerintem puhatalpú cipőt vegyél,ha veszel,de én is Szilvussal értek egyet. Matyika nagyon ügyes,hogy így jár már! Dominik ma sokat gyakorolta a járást,de még mindíg nem elég bátor. Valami mindíg kell,hogy legyen a kezében,már csak az illúzió kedvért is.Kép

--------------------------------------------
Szilvus:

Nagyon ügyes a nagyfiú,hogy már ennyit beszél.Dominik csak a HÁP-HÁP-ot mondja ki,meg azt,hogy baba,mama,apa.Na persze,azt,hogy anya,nem mondja.Kép
A mezitláb kockáralépés ismerős...
Nálunk a telefongyilkolás is szokás.Képes órákig a telefont csúsztatni a szőnyegen,közben mondja,hogy brrrüm,brrüm...Kép

-------------------------------------------
Szamoa:

Nagyon szép Lilid van ám.Kép
-------------------------------------------
Karmen:

Én is leviszem a Domit szánkózni amióta hó van minden nap,és azóta folyik az orra,más tünete nincs.De annyira szeretiKép amikor megállok,hogy kifújjam az orromat,elkezd hintázni a szánkóban,hogy induljunk már...Nekünk ilyen kis kék bébiszánkónk van amihez adtak övet,tök,jó,így nem tud kiesniKépAmúgy ezt hozta a Jézuska.
----------------------------------------------
Most mennem kell...

Orsi
orsi21
 
 


Csak most láttam az utolsó pár üzenetet...

Karmen:
Látom Orsi is imád szánkózni,nagyon aranyos!

Humi:
A második képen éppen a celluxot harapdálja,ami azért volt az asztal lábán,mert arra raktam neki rajzokat.Még amikor "kicsi" volt örömmel nézegette.Most meg leszedte,és "megette"Kép
Igen kibújt az első fogacska,pár napja.Szinte észre sem vettük,mert nem nyűgösködött,szerencsére.

Na mostmár tényleg megyek,mert éhen halok.

Üdv: Orsi
orsi21
 
 


Sziasztok!

Az előbb elfelejtettem írni, hogy pár hete vettem a Tescoban szánkóba való lábzsákot. Rá lehet rögzíteni a szánkó karfájára és olyan, mint a babakocsi lábzsákja (alapból pedig egy összehúzható tasakban van, úgy néz ki, mint a kemping hálózsákok). Jópofa, meleg és egy ezres volt. Most már csak meg kellene gyógyulni, hogy végre felavathassuk.Kép
Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Orsi, én is pont írni akartam Neked!
Nagyon helyes Domi a képeken! Én sem jöttem rá, hogy celluxKép NagyonjóKép
Gratula a fogacskához, csak kibújtKép

Timi, nekünk bejött a Mildi igaz csak bébikaját adok abból. Jó, hogy írtad majd résen leszek az állagellenőrzésnél!Kép
Keresztelős képek szuperek!

Ági, 2 gyerekkel nem lehetett semmiKép

Mely, irigykedtem én is a havas képek miatt, aztán most végre nálunk is van. Nagyon édes beöltöztetve Edina!

Karmen, gratula a kis lépegetősnek! Végre apa is belátta, hogy muszáj szánkót vennünk. Eddig azt mondta,hogy kicsi hozzá, de hála a netnek megmutattam a szánkós képet Orsiról, hogy ettől akarja megfosztani a fiát!Kép

Moncsi, pelusozás nálunk is rémálom. Most azzal próbálom a hátán tartani, hogy beveszem valamelyik játékát a számba, amit ő kivesz és újra bead.Kép

Ed, az a nőKép és miből vonta le ezeket a következtetéseket?

Szilvus, Peti nagyon sokat változott! Nagy dumagép ő is.Kép Bence is ezeket modja, meg még amiket nem értek.

Sly, az adjá kedvenc szavajárás nálunk is. A szánkózást kár, hogy nem élvezte, majd biztos jövőre!
A pampers miatt én is szomorú vagyok. Nem kapok én sem sehol Total Care-t de még 8 pont hiányzik a zenélő bogárhoz. Szerintem az Active baby-t már nem fogadják el, de holnap írok nekik.

Szamoa, nagyon szép Lili baba!Kép

TEgnap óta Bence tudja hajtani a bébitaxit. KépIgaz csak hátra felé halad és közben röhög. Holnap felteszem!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Hú, ma nagyon termékeny nap volt.

Ma egész nap lelkiismeret-furdalásom van.Kép Történt ugyanis, hogy reggel felébredek, és világos van kint. Következő gondolat, Úristen! Mi van a gyerekkel? Ugyanis nem keltem fel egyszer sem az éjszaka folyamán hozzá. Hát rájöttem. Akkora kretén vagyok! Az ő szobájában elfelejtettem bekapcsolni a bébiőrt, csak az én szobámban lévőt kapcsoltam be. Ami ezáltal nagyon zúgott, de valahogy este ez nem tűnt már fel. Így, még amit amúgy meghallottam volna sírást, azt sem hallottam meg a sistergés miattKép Amint kikapcsoltam a vackot, rögtön meghallottam a gyerek sírását. Rohanok be a szobájába, hát az ágy egyik végében fekszik, takaró nélkül, és amint meglátott nyújtogatta a kezecskéit.KépKépKép Hogy lehetek ilyen sötét!!!! Most remélem, nem okoztam neki komolyabb traumát.

Más. Este bizottsági ülésen voltam az önkormányzatnál, és gyalog mentem (igen, én!), hogy élvezhessem a hóesést. Annyira gyönyörű minden, és mikor jöttem haza, este 10-kor, már a madár sem járt. Minden fehér, tiszta és békés. Kedvem lett volna sétálni egy nagyot, de azért annyira nem vagyok bátor, hogy egyedül bebarangoljam a falut éjszaka.

Ma voltunk doktornéninél is, egyrészt kíváncsi voltam Nádja súlyára, mert karácsony előtt méreckedtünk utoljára, másrész rekedt egy kicsit és 2-3 kanál főzeléknél vagy gyümölcsnél nem eszik meg többett naponta. Szopizással szerencsére nincs gond, azt elfogadja. Szóval a kisasszony 9400 grammot nyomott. Tehát szerencsére nem fogyott amiatt, hogy csak szopizik és nem eszik mást.

Válaszolni most nem maradt időm, napközben meg el voltam havazva (hihihi most találó).

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Barbi!

De jó,nagyon ügyes Bence!Várom a bébitaxis képet!Kép
Köszi az e-mailt,írtam vissza.
------------------
Mariann!

Ne aggódj,sajnos ez előfordul.Én is aludtam már el így.Nem hiszem,hogy lelki törést okoznál neki,mert a doki szerint ilyen korban hamar felejtenek a gyerekek.

Nálunk reggelre elolvadt az összes hóKép
-----------------------
Olyan jót röhögtünk tegnap a Domin.Megtalálta a nappaliban a zöld cumiját,bevette a szájába.Aztán pár perc múlva megtalálta a másik sarokban a sárga cumit,azt bevette a szájába,a zöldet meg fogta a kezébe.Kimentem fogatmosni,jött utánnam.Ránézek,hát látom ám,hogy a szájában a sárga cumi,jobb kezében a zöld és a bal kezében a kék cumi.Mondhatom majd megszakadtunk a röhögéstől.Ja meg kb.egy órát játszott a telefonommal. Tolta a földön,és mondogatta,hogy brrrüm,brrüm.

Orsi
orsi21
 
 


Sziasztok!

Cipő: Otthonra én egyik gyerkőcre sem adok cipőt, pedig Nóri igencsak pörög egész nap. Anno az első cipőjét 15 hónaposan vettük neki, akkoriban kezdett kikéreckedni a babakocsiból. Márknak valőszínűleg előbb lesz cipője, tavasszal veszek majd neki.

Karmen! Én se adtam 1 éves korában édességet a Nórinak, a szülinapján gyümölcsmixet ettünk édesség gyanánt. Persze a 2 szülinapján már volt torta, pudingtortát csináltam babapiskotával és sok-sok gyümivel, nagyon ízlett neki.
A csokitól a mai napig igyekszem távol tartani, persze ha mi eszünk, akkor ő is kap 1-2 kockátKép
Zenélő kütyük: Én bizony elpakoltam őket. Nagyon ritkán előveszem, de max 1 óráig bírjuk, hihetetlen idegesítő tud lenni.

Márk az előbb bemászott az ágya alá, kijönni már nem tudottKép. Nóri elkezdte "menteni", de valami miatt Márk nem rajongott az ötletért, hogy Nóri húzza kiKép

Ed! És az "okos" nőszemély miből vonta le azt a következtetést, hogy Kincső zárkózott????

Mariann! Lelki szemeim előtt lejátszódott a jelenet, nem csodálom, hogy lelkiismeretfurdalásod van, én is biztos nagyon rosszul érezném magam, ha ilyesmi történne. DE: Semmi baja nem lett ettől a babnak, Te meg végre aludtál egy jót.Kép és Kép

Márk nem éppen rendeltetésszerűen használja a járókát: Kívűlről járja körbe, ha be akarom tenni, akkor meg balhézik.

Márk szókincse is bővűl: BABABABA, PAPAPA, stb.. órákon keresztül nyomatja, meg berreg, prüntyög, csipog. Ami újdonság és imádom: a száját berregteti a kezével. ÉS, ha csinálom, akkor ő is elkezdi. Ez már párbeszédKép

Jó hosszú lettem, szép napot Mindenkinek:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

HumiKép, a táblicsku leszűkítése nagyon motiválja ám a társaságot! Jól nekilendült mindenki!

MonyóKép, az éjszakák nálnuk is rémesre sikerednek néha, máskor meg úgy alszik Edina 8-ig, mint a tej.Hm, a fogzás bizony megviseli őket. Milyen édesen csipeget Levi!

Szilvus, de kááár, hogy nem fotóztad le Petit a dvddombon! De így elképzelve is jót kacagtam. Hogy mit ki nem találnak!Na és a tapsikolás! Tényleg ennivaló lehetett.

Karmen, olyan csini volt Orsi a szülinapján! Hát a tortát én is megkóstoltattam volna vele.Kép Edina a keresztelőn kapott egy nyalintásnyi tejszínhabot, úgy gondolom ennyi nem árthatott meg neki.

Orsi, jót derültem a képeken! Látom Dominik is izgő-mozgó, huncut krapek.

Timi, nagyon örülök nektek, hogy apa munkát kapott. Milyen volt a keresztelő? Bence hogy reagált a pap bácsi locsolkodására?Kép

Szamoa, még én sem láttam a te Lilidet. Micsoda szemek meg szempillák! Aranyos a leányzó!

Sly, nem fogyott sokat Bianka, szerintem is a sok mozgás miatt nem rakódik le a kajcsi.Kép A múltkor jól rád ijeszthetett Bia, amikor nem vett levegőt. Milyen ügyes, hogy egeydül álldogál! Gondolom, sima terepen unalmas neki a tudományát fitogtatni, a hepehupás talaj neki az igazi kihívás!Kép

Barbi, cuki frizurája lett Bencének, a kinagyított képen sokkal jobban látszik.KépGratula a bébitaxizáshoz, lesem a képet!Kép

Ed, én ugyan nem láttam élőben Kincsit, de a képek egyáltalán nem arra utalnak, hogy zárkózott felnőtt lesz, sőt, nagyon aranyos, mosolygó, társaságkedvelő baba. Az a nő egy bunkó. És mivel érvelt a kijelentése mellett? Vagy csak úgy gondolt egy merészet és kimondta?

Mariann, ne legyen lekiismeret-furdalásod, véletlen volt az egész. Nem hiszem, hogy Nádjának ettől traumája lenne.KépNem tudom, felénk lehet-e légzésfigyelő készüléket kapni, de az itteni anyukák nem nagyon használják. Bevallom őszintén, amikor erről kezdtem olvasni a topikban, nagyon berezeltem, még sűrűbben rohantam be Edinához éjjelente, hogy megnézzem, minden rendben van-e. Meddig ajánlják a légzésfigyelő használatát? Hű, én nagyon kiakadnék, ha éjjel egy ilyen masina ébresztene fel, biztos kikészülnék, aztán éjjeleken át semmit sem tudnék aludni.

Edina nagyon merész lett, bármibe kapaszkodva feláll, aztán félkézzel fogózik, a másikkal integet, vagy dobálja a játékokat. És valósággal felesel nekem. Ha mondom, hogy nem szabad, nyomban rávágja akaratosan, hogy eje. Minden nemre eje a válasz. És az a tekintet.Lehet makacsabb lesz, mint anya, apa együttvéve?Kép

Majd még benézek.Kép

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Sziasztok!

MelyKép
A légzésfigyelőt kb. a gyerek 1 éves koráig érdemes használni. A mi légzésfigyelőnk bébiőr is, jelen esetben inkább az utóbbi funkciónak lett volna jelentősége. Vagyis, ha sír Nádja, akkor meghalljam. Szerencsére légzésfigyelőként még nem risztott a masina, illetve csak 1x, de az az elem miatt volt. Volt is rohanás.

Mariann
tmarianna
 
 


Sly! tejszines csokitorta, dióval dusítva. Ez a kedvencem mert nem tömény, laktatós, hanem jókat birok belöle enni.

Humi! Nem kostoltam még az anyatejet, a tehéntejet sem szeretemKép Ettöl függetlenül szerencsére Orsi soha nem akar enni a mi kajánkból, ha meg nem kéri miért adnék belöle. A tortánál se jutott eszébe neki ebböl ennie kellene.

Na rohanok, le kell fektetnem.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Orsi,
kar, hogy nem fotoztatok le Domit. Nagyon aranyos lehetett. Kép

Mariann,
Ismerem az erzest. Tudod, tobbszor mondtam mar, hogy Bianka ejszakankent tobbszor felkel. Egyik reggel en is nagyon megijedtem, mert mar vilagos volt, kb. 8 ora lehetett es o meg mindig aludt. Ejszaka egyszer sem ebresztett minket. Termeszetesen azonnal leizzadtam, a szivem ezerrel vert es rohantam a szobajaba megnezzem, minden rendben van-e. Edesen cumizta az ujjacskajat, igy visszafekudtem kb. 5-10 perce meg, mikor meghallottam, hogy jatszik az agyaban. Na, akkor volt egy kerek het, amikor ismet vegigaludta az ejszakakat. Mara ez mar megint nem mondhato el. Kép Ma este ugyan csak 1x kelt fel es szerencsere hamar vissza is aludt. Most megint alszik egy kicsit, mert koran keltunk.

Magdi,
nehogy mar egy lany huzza ki az agy alol! Kép ...az anyu, az mas! Kép
Bianka is csak kivulrol elvezi a jarokat. Megy korbe-korbe belekapaszkodva es persze maszva is. Kép

Barbi,
de ugyes Bence, hogy mar tudja tolni magat a taxival. Nemsokara megy elore is vele. Dobj fel egy kepet, ha sikerul lefotoznod. Kép

Mely,
Aranyos lehet, ahogyan felesel Edina. Kép Kép Kép

Mindjart megyek fogorvoshoz. Kép Sajnos letort egy darabka az egyik nagyon tomott fogambol. Kép Mar elore felek, nem szeretnem, ha gyokerkezelni kellene. Jo lenne, ha csak egy egyszeru tomes lenne a megoldas.

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Gyerkőc kb. 3/4-ed órája alszik, de gondolom hamarosan felébred. Éjszaka megint élő műsor volt fél 2-től 3/4-ed 3-ig. Semmi sem volt jó: se ringatás, se letevés, se cici, se az, hogy melléfeküdtem, se víz, se semmi. Csak jönne már ki az a fogacska, úgy nézem már nem sok van hátra. Ma megyünk mázsálásra. Egyébként meg nappal is csak rajtam csimpaszkodik, akkor jó nagyjából, ha cipelem a popsiját. Most csináltam magamnak egy isteni kapucsínót.

Mariann,
Biztos nagyon fáradt voltál már, de szerencsére Nádjának nem volt semmi baja. Szerintem egyáltalán nem maradandó az ilyesmi. Állítólag a gyerkőcök 2 éves korukig nem emlékeznek semmire.
Én is imádok a szűz hóban sétálni. Mikor már locs-pocs utálom. Legnagyobb ha havas élményem évekkel ezelőtt Svájcban ért: hatalmas hegyek, este, minden gyönyörű tiszta hó, aminek olyan fénye volt, hogy szürkületet varázsolt a sötétből, a közeli hegyen kis kápolna, benne ég a villany. Nem tudom szavakba önteni azt a fílinget. Idill, vagy giccs? Csodaszép volt!

Magdi,
én arra játszom, hogy talán megússzuk a telet úgy, hogy ne kelljen cipőt venni.

Mely,
a légzésfigyelő nálunk 6 hónapos koráig működött, mert csak kölcsönbe kaptuk és ott jött a másik baba, ezért vissza kellett adnunk. De szerencsére nem riasztott. Amikor visszaadtuk kicsit rossz volt, hogy nem figyeli a gyerkőcöt, mert hozzászoktunk, de mot már remélem nem lesz baj.

Humi,
ez a táblicsku, varázstáblicsku. Remélem a többiek is jelentkeznek hamarosan. Tejcsivel hogy állsz? Csak Krizsó gyógyuljon gyorsan! Törött lábujjakkal nem egyszerű szaladgálni. Apa hogy van?

Orsi,
Hát aztán Domi is feltalálja magát, nem is elég egy cumi! Édes lehetett velük a kis zsonglőr.

Szamoa,
még nem láttam a pici lányodat, de nagyon szép baba. Micsoda szemek és szempillák!!!!

Sly,
Bia igazán nem sokat fogyott, nincs okod aggodalomra.

Timi,
örülök, hogy Apának ilyen jól sikerült az interjú! Biztos rossz volt levágni Apa haját. De én is úgy jártam mint Ed, beleszerettem Apába, mikor a hosszú hajából szupi jó rövid lett. Mit szólt Bence a vizecskéhez, hogy viselte a keresztelést?

Barbi,
küldd a bébitaxis képet!

Zsu,
de jó, hogy már kijött Pepe fogacskája!

Szilvus,
a dvd halom nálunk is megvolt. Csakhogy Apa látta is, annyira elhűlt, hogy csak némán bámult, ingatta a fejét és végül kinyögte, hogy ezt még nézni is rossz.Peticica nagy dumás lett, nálunk még csak kezdemények vannak.

Orsi,
dr. Spock azt írja, hogy a legrosszabb, ha leereszkedünk a gyerek szintjére, és ugyanazt csináljuk mint ő. Inkább magyarázzuk el neki, hogy ez fáj és ne csinálja. De én hiába magyarázom, megütni nem fogom. Egyébként szerintm azt sem értené meg. Édes Domi a képeken. A celluxot én sem ismertem fel.

NNa, pussz, ebédelünk. Moncsi

Ed,
korán kezdi ez a gyerek! Hi-hi biztos, hogy benne volt a babakocsiban?!!
monyó
 
 


Karmen,
most latom, hogy Te is irtal. Nyamm! Jol hangzik. Kép Finom lehetett a torta. Egeszsegetekre!
Szerencses vagy, hogy Orsi nem ker a ti kajatokbol. Bianka allandoan jon kunyizni, ha mi is eszunk. Ha egyutt eszunk is, latja, nem ugyan azt esszuk, mint o, s reklamal. Kicsit kell adnom belole, vagy csak elole elbujba lehet ennunk.

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Monyo,
egyszerre kuldtuk az uzenetunket. Kép
En is imadom az ilyen idilli tajat. Ezert az elmenyert megyek mindig sielni. Kép

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Verekedés
Apa legújabb hobbyja, hogy "visszaadja" Pepének a verést, meg az orrgyűrést. Hát nem tetszik neki, de folytatja... Meg a pofozkodás az nem tetszik nagyon, mert akkor néha még el is pityeredik...
Pedig apa nagyon visszafogja magát, csak ici-picikét megérinti az arcát! Pedig amikor kell jó nagyot tud csapni a kezére, de még így is csinálja a rosszaságot!

Tud adni nekem vki 3 Libero Up&Go-s pontot? (Különbözik a simától egyébként???) Adok érte Nestlé pontokat!!!

Ja, pont most van Pepén a termékminta, de kéne még legalább 5-6 db, hogy kiderüljön, hogy ettől is kijön-e a gombája...

Szilvus
Milyen cserfes Peticic, Pepe még semmit nem mond, csak halandzsázik...
A kocka-járás nállunk is bejátszik, állandóan szétdobálja ő is a cuccosait...

Mi vettünk már Pepének cipőket, mert lent a Dédinél hideg a padló, meg a kenguruban is jobb a kicsit melegebb cipőcske...
Sajnos az a tapasztalatom, hogy ami fogja a bokáját, annak vastag és merev a talpa, aminek puha lenne a talpa, az nem fogja jól a bokát... Így van ilyen, meg olyan cipője is Pepének, meg van egy Elefanten szandija is, azt szoktam napi fél-3/4 órákra ráaggatni. Tény, hogy amikor abban akar mászni, kicsit nehézkes, de ez a szandi ráadásul nehéz!! is...

Ma de. Pepe a szokásos fél óra helyett csak 10-15 percet aludt Kép

Szeretnék neki bébitaxit venni, szerintetek van értelme?

Ma szalonnát és lilahagymát reggeliztem, erre jön Pepe és elszedi tőlem a hagymát, belenyalt, fintorgott, aztán elkezte vadászni, jó nagyokat harapott bele... De kell is neki, mert nagyon köhög. Ma megyünk majd dokinénihez, pedig holnap kellett volna menni méreckedni...

Jó hosszú lettem Kép
Megyek, mert Apát etetni kell

Zsu
bzsuzska
 
 


sziasztok!

Ma este kiruccanunk Apával, étteremben (Réka jurtája) fogunk vacsorázni. Oka, hogy 2 évvel ezelőtt mondtuk ki az igent. Sajna sokáig nem maradhatunk, mert Anyu holnap hajnalban kel és legkésőbb 9kor Kincsit el kell hozni.

Humi, megnézem a kabátot, ha lesz időm. De egyenlőre Kincs még alszik, nem akarom felébreszteni.

Tegnap voltunk a camponaban. Kincsőnek még mindig csizmát szeretnék venni és úgy gondoltam, hogy magamat is meglepem valamivel. Gondoltam, hogy egy piros vagy bordó kordgatyót veszek. Szerintetek kaptam? Nem! Mind mérethibás volt!Kép
Persze Csizmát sem kaptam, mindegyiknek van valami baja. Miért nem lettem bébicsizma tervező?Kép

Ja, a hülye nőnek egyszem 34 éves lánya van, akinek sekutyája-semacskája, a horoszkópja halak. Kincső is, innen a hülye megállapítás. De csak mosolygok az ilyenen és bólogatok, hogy aha.

Sly, Moncsi, igazatok van, csak a kocsi volt az erkélyenKép De akkor Kincső hova bújt el? Mert a szobákban nem volt. Rossz kölök, jól megviccelt!

Zsu, szerintem a bébitaxit nagyon szeretik a gyerekek. A játszón láttam, hogy minden gyereknek van. Kincső még nem tudja hajtani, de azért játszik vele. A csomagtartó fontos kellék, mert lehet játékokat pakolni bele.

Timi, hogy tetszik Apa rövid hajjal?

Képzeljétek, éjszaka (este 10-től reggel 8-ig) csak 2* ébrdet fel és szopi után már aludt is- Vége kipihentem magam!

Lelépek egy kicsit.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Szia Zsu!

Én is szeretnék bébitaxit, de kipróbáltuk és még nem ér le a lába róla. Katáéknál is van, de nem izgatja, ezért úgy döntöttünk, hogy még várunk vele. Már lassan nem tudjuk a sok játékát hova tenni. Aztán majd jön a kisbicaj meg a többi is. Mi meg kiköltözünk. Egyétek csak a hagymát és gyógyuljatok!

Ed,
megkérdeztem a játszóházat, ami nálunk van. Döbbenet, negyed óránként 300,- Ft, úgyhogy az
állatkertibe olcsóbb menni. Viszont itt nem kell fizetni amíg a gyerkőc nem jár. Úgyhogy addig érdemes.

Pussz, Moncsi
monyó
 
 


Már megint alszik az erkélyen néhány órája.Kép Gyönyörű napsütéses idő van.
Hol a gyerek?
Kép

tegnapi macis fotók:
Kép

Moncsi, borzalmas drága. Nekünk talán van még néhány hetünk, hogy lemenjünk.
Legyen ott egy tali valamikor?

Ébredjen már, mennünk kellene!Kép

Szilvus, azapja nem örülne, ha Kincső is mászna. Sok mászónak a gyereke nem mászik, mert kicsinek olyan sokat voltak a fal alatt, hogy nagykorukban ez már nem jelent semmi újdonságot, kihívást. Persze van ellenpélda is.

hihetetlen, hogy direkt főzök, hogy Apa tudjon ebédet vinni. Ma nem vitt semmit, mert nem volt kikészítve. És miért nem? Mert nem volt itthon doboz. Borzalmas egy hapsiKép

Csapok egy kis zajt, hátha felébred a leányka.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


SziasztokKép

Csokis muffint igértem Apának mire hazajön, hehe és még neki sem kezdtem, de mig elkortyolgatom a káfoszomat, addig itt lebzselek, jó?

Ed
Kép Nna, mintha az én páromról lenne szó. Ő is mindig (gyakran) visz itthonról ebédet, mert náluk nincs lehetősés rendelni, sem kiszaladni. Akkor szokott házon kívül enni, ha vidékre megy, vagy a várost járja. nna, szóval a helyzet ua: ha nincs összekészitve neki az elemózsia, akkor nem visz, hiába van telisteli a hűtő. S ilyen esetben este hazaesik farkaséhesen, szemrehányóan közölve: "ma SEMMIT sem ettem...". Kép

Én szeretném, ha Peti nagy kiránduló lenne, esetleg ilyesmi hobbit választana. Mi ugyan nem vagyunk mászók, de ifjúkoromban rengeteget kirándultam, nem éppen kirándulós tempóban, inkább időre. Persze majd a gyerök eldönti mit szeretne, de jó lenne, ha tetszene neki az, amit mi csinálunk, pl. tenisz, fallabda. Erőltetni nem fogok semmit, majd amit Ő kitalál.

Ed, mondjak egy vicceset (visszakanyarodva a banyához, aki Kincsőt minősitette)?? Én is Halak vagyok!!!Kép S mint olyan rendkívül befelé forduló, antiszociális, etc...etc...Kép

Moncsi
Hát nem szivbajosak a játszóházbanKép negyed óra pedig kiskutya füle, ha a gyermek belelendül a játékbaKép Sajnos egy újabb példa arra, hogy a kismamákról és a kisgyermekes családokról akarnak 8 bőrt lehúzni.

Sly, Karmen - a kajálásról
Sly, miért tartod szerencsének, ha a közel 1 éves baba nem kér a felnőttek kajájából? Nos, megint a többség ellenpéldája vagyok: kifejezetten kináljuk Petit a mi ételünkből, már kb. 2 hónapja. Szokja csak meg az itthoni izeket, hisz nem főzhetek s turmixolhatok Neki többéves koráig. Amire fintorog, nem kináljuk tovább. Ilyen persze kevés vanKép Megeszi a hagymát, a kolbászt, a szalámit, ma együtt reggeliztünk lekvároskenyeret, most pedig együtt nyámmogjuk a Fornettis pogácsákat. Lehet, hogy ez a másik véglet, amit én csinálok, de a 10 hónapos gyermekem jó evő, mindent elfogad, azt is ami kifejezetten darabos, harapja a vajaskenyeret (mind az 5 fogával), s egyre kevesebbet főzök neki külön bébiételt. Ismételten hangsúlyozom, közel sem biztos, hogy ez a Jó és a követendő példa. Mindenki másképp csinálja.

Zsu
Csak egy ötlet, ami nálunk bevált. Peti is régebben szerette gyömködni a szemünket, orrunkat, belekapni az arcunkba. Ilyenkor megfogtam a kis kezét és azt mondtam "az arcocska simogatásra való" és mindig hosszasan megmutattam Neki hogy kell. Most már olyan finoman nyúl a szemem felé, az orromhoz, stb. Néha csap csak oda.Kép

Humi
A legrosszabbkor jött a lábtörés. már csak azért is, mert egyidejűleg Krizsó meg elindulKép Hogy szaladgálsz igy utána? ÓVATOSAN, pihenj, ne erőltesd magad! Fontos, tudod!!!Kép

Vége is a kávészünetnek, megyek sütit kreálni, hadd hizzon Apa seneke.

Puszi Mindenkinek!

Szilvusék
szilvus
 
 


Megjottem a fogorvostol. Szerencsere rosszul lattam, nem a fogambol tort le, hanem a tomesbol, igy nem kell az egeszet kibontani, ezert nem all fent a gyokerkezeles eselye. Viszont masik 2 fogambol ki kell cserelni a regi tomeseket. A fogorvosom azt ajanlotta, hogy arannyal tomjuk be oket, mert az nagyon jol zar es akar 30 evig, de lehet, hogy soha tobbe nem kell hozzanyulni. Viszont nagyon draga. Nem tudom mi legyen, meg gondolodom a dolgon. Nektek van tapasztalatotok aranytomessel kapcsolatban? ...hatha megkonnyiti a dontest. Kép

Tudjatok mire jottem ra? Arra, hogy a lakasban Bianka mindig ugyanoda megy a nagydolgat vegezni. ...persze nem a wc-re. Kép Ezen a helyen talan konnyebb lesz majd a bilire szokatni. Kép

Egyre tobb olyan dolgot vesz a szajaba, ami nem ennivalo. Az elobb is a viragfoldet kotortam ki a szajabol. Kép Szerintem eleg kajat adok neki, nem lehet ehes. Kép

Zsu,
Pepe jol behagymazott. Kép Talan elobb meggyogyul. Jobbulast neki! Kép

Ed,
Boldog evfordulot! Tetszik a 2. kep. Ugy nez Kincso a macira, mintha a tesojara nezne. Kép ...jo lesz, ha belehuztok! Kép

Humi,
nalunk nem lehet kapni ujjra huzhato fogkefet. Meg megnezem mashol is. Ha nem kapok, lehet, hogy megkernelek, vegyel nekunk is, persze, ha nem okoz problemat. Egyebkent mennyibe kerul?

Szilvus, Ed,
a parom is szokott ebedet vinni, ha van mit. De csak akkor visz, ha elotte este mondom neki, hogy vigyen es ne hagyja itthon. A dobozba rakas meg megy nala.
Kaja: abban egyet ertek, hogy szokja meg az itthoni izeket. 1 eves kora utan nyugodtan adok neki majd mindent. Most is szokott "bunozni",de meg egy kicsit felek, milyen kovetkezmenye lesz majd 2-3-4-5 eves koraban az en esetleges "felelotlensegemnek", aminek persze o latja karat. Ja, meg akkor nem orulok, ha kunyizik, mikor elotte annyit evett a sajat etelebol, hogy majd szet durran, de a szeme meg mindig kivanja. Mi lesz kesobb. Nem akarom, hogy addig egyen, mig rosszul nem lesz, s nem akarom azt sem, hogy elhizzon.

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Szilvus! én nem fözök minden nap Orsinak, amikor csinálok valami zöldséget akkor kockákba fagyasztom és a fözelékhez összedobálok ilyen-olyan kockákat vegyesen. Pillanatok alatt kész a kaja, egyáltalán nincs vele macera. Direkt biztos nem kinálnánk még egy ideig. Persze hogy nem fog mindig babakajákat enni, de erre még van ideje hogy megszokja a felnött izeket. Igaz Orsi pl. ma sem akart enni (gesztenyés pulyka, ananásszal, néha veszek üvegeset az uj izek miatt)de nem kellett neki pl. a pipileves sem amit imád. Ma igy pár kanál fözelék volt csupán a többi szopi. Nem én eröltetem, ö ragaszkodik ennyire hozzá. Aminek meg örülök is.
Amugy a férjem sem engedné hogy adjak neki a mi kajánkból.

Ed! gratulálok! Remélem fincsi lesz a vacsora.

Barbi! amikor vettük a szánkóra a karfát, az eladó kiakadt hogy ö ugyan egy ekkora gyereket nem ültetne rá, de még 2 éveset sem. Látod, Orsi ült meg sem moccan, nem akar felállni. Erre számitottam. Megszokta a babakocsiban is hogy ott ülni kell.
Aztán jöttem rá lehet eladó azt hittem dombon akarok csuszkálni vele??...
megvettétek a szánkót? Megvolt a proba?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Lányok, ez felháborító, a www.wap.hu oldal megszünt, s az ott regisztrált e-mail cimem nem elérhető. Vannak rajta fontos e-mail-ek, nem beszélve arról, hogy sok e-mail cimet csak az ottani Address Book-ba tettem el.

Az uze_net@yahoo.com cimem még műxik....Ti a wap-osat tudtátok, hát kéretik oda nem irniKép

Ehh! Jó, mi?

Kisült a csokis. Illata naonjó!

Most megyek Petivel "járni". Nagyon belejött, fogom az egyik kezét és jön mellettem, hatalmas birodalmi lépegetőket felülmúló lépésekkel. Ma még le sem ült, sétálunk a lakásban fel s alá.

Szilvus és a Járóbaba.
szilvus
 
 


Sly
Mi kárát láthatja a gyerek 3-4-5 éves korában az esetleges felelőtlenségnek? Mondjuk a 2-3 csipet kolbásznak, lilahagymadarabkának, sajtoskenyér falatkáknak? Itt most természetesen nem arra gondoltam, hogy mi, vagy bárki más csokoládéval, chips-el és kólával tömné a bébit, mert ezek számomra az igazi tiltott falatok, lévén ez utóbbi 2-vel én magam sem élek. De most télleg érdekel, mi lehet később káros számára az általunk is fogyasztott és egészséges ételekből.

Kicsit most elkalandozom, de valahol idetartozik. Sokat lehetett régen olvasni a vegetáriánus életmód káros hatásáról, óva intettek tőle mindenkit: lefogy, tönkremegy az emésztése, beteg lesz, immunrendszere felmondja a szolgálatot, mert megvonja magától a szervezet számára igenfontos állati fehérjéket azáltal, hogy nem eszik husit. Nos, én magam 20 éves koromtól addig a napig mig megbizonyosodtam Peti létéről nem ettem húst, sem húspástétomot, de még csak halat sem. Tejet sem ittam, mert nem szeretem. Beteg sem voltam. És soha olyan fizikai és szellemi erőm sem volt, a napi 10 óra munka mellett heti 4 edzés simán belefért. Pedig ugye a vegetáriánus életmód...

Apa hazajött, Peti dvd-zik. (ül a halmon).

Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus,
szerintem is hulyeseg, hogy ha valaki vega, akkor az altalad leirt tunetek jelentkeznek. Persze, ha valaki nem esszel csinalja, akkor igaz lehet, de ha megadja szervezetenek mindazt, amire szuksege van, akkor biza ugy birja a kikepzest, mint Te. Kép

Termeszetesen en sem a csokira, chipsre, kolara gondoltam, hanem a mogyorora (3 eves korig tiltott), de inkabb a tejre, tejtermekekre. En nem tudom, mi az igazsag, de az en vedonom belerakta a bogarat a fulembe, hogy ha ezekbol adok neki, akar csak par falatot is 1 eves kora elott, akkor lehet, hogy nem most jelentkezik a problema, hanem kesobb, 2-5 eves korban. Pl. allergias lehet, asztmas, stb. Mivel nem vagyok orvos es errol tanulmanyokat sem olvastam, csak azt tudom, amiket a mi vedonenink es a tietek mondanak. Csak ennyi. Mivel Bia elso gyermekem es a csaladban is mindenki mast mond, ezert azt teszem, amit jonak latok es atlagolok.
Bevallom, miota latom, hogy Te milyen bator vagy es Petinek semmi baja, en is probalkozom.
Kép Kép Kép

Apa mit szol a dvd halmon ulo Petihez? Esetleg fotot enged rola? Feldobhatnal egy kepet. Kép


Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sly
Még egy mondat aztán télleg befejeztem a kötekedést. természetsen nem a tejre gondoltam, hanem arra a pár falatra amit a bébi elkunyerál, pl. rakottkrumpli, kolbász, stb. Na ettől nem lesz baja.
De nehogy azért adj Biának mert én adok PetinekKép Kép
A védőnénink táplálási útmutatója alapján krumplin és répán élnénk....Kép Természetesen előle eltitkolom, hogy Peti mindenevő. Igy aztán mindig megdicsér.Kép
Természetesen nálunk is első baba a Peti, s körülöttem minden téren rossz példa van, tehát én csak azt tudom, mit NEM szabad csinálni. Nekem is kisérletező szüleim voltak, anyu pl. epret is adott nekem s én faltam, no ennek meg is lett a következménye. Többet nem adott.
No, ezennel a Szilvi féle táplálási tanácsadó bezárta kapuitKép Kép

DVD-s kép nincs. Sajnos ma is kiskakas volt a kupacon, de ebből baj lesz, mert lehet, sérült 1-2 lemez és akkor kapunk a fejünkre.

Tüntem fürdetniKép

Szilvus a kötekedő

Ui.: Képzeljétek, Peti irigy kutya. A főzelékéből bezzeg megkinál, ha tátom a számat, kenyérkatonát is ad, de a muffinból egy falatot sem kaptam! Mikor kértem, még el is forditotta a muffinnal teli kezét...A kis csúnya!Kép
szilvus
 
 


Sziasztok!

Ed,
persze hogy mehet a tali a játszóházban! MEG JÖJJÖN MINDENKI AKI TUD! Jövő héten, mondjuk szerda, azaz febr.9? Boldog-boldog évfordulót! Az egyik képen alig látszik Kincsi, a másikon meg igen jól. Túlnőtte a macit.

Sly, Szilvus,
Szerintem ez a téma is kicsit túlhajszolt. Olyan rossz, hogy mindenfélével ijesztgetik az embert. Tény, hogy sok az allergia mostanság, de nem hiszem, hogy ennyire a táplálkozás rovására lehetne írni. Szerintem régen is volt, aki ezt-azt nem bírt enni, de nem csináltak belőle ekkora drámát. Ha ennyire a táplálkozáson múlna minden, az egész genetikát sutba lehetne dobni. Ha belegondolok, hogy én 6 hónapos korom után már azt ettem, amit a szüleim, persze nem fűszeresen, meg higított tehéntejet ittam és se allergia, se betegség. Világ életemben makkegészséges voltam. Persze akkor más világ volt. A barátnőm kislánya meg ha ránéz a tojásra, kiütést kap, pedig aztán ő nagyon vigyázott. Ilyenkor az fordul meg a fejemben, hogy mi lesz majd az aktuális tanács úgy 10-15 év múlva? És az is, hogy lehet, hogy az sem jó, ha a szervezete nagyon sokáig nem találkozik bizonyos anyagokkal. Szóval én sem gondolom, hogy baj lenne abból, ha néha ezt-azt kicsit csipeget a gyerkőc a mi kajánkból. Nálunk is az a helyzet, mint Biával, hogy Levi elől el kell dugni a kaját és nem ehetünk előtte, mert olyan extázisba jön, hogy nem lehet bírni vele. A baj az, hogy mindegy, hogy éppen az előtt ette degeszre magát. Úgyhogy vigyázni kell, hogy mit és mennyit adok neki. De azt hiszem már nincs olyan nagy jelentősége a kérdésnek, mert hamarosan egy évesek lesznek. Mondjuk én nem szeretem azt sem, hogy állandóan mindenféle + vitaminokkal, ásványi anyagokkal meg bifiduszokkal bombázzuk a szervezetünket, mert ezek sem természetes anyagok. És nagy mennyiségben károsak. Akkor, amikor az üdítőkön azt olvasom, hogy egyes összetevőkből 1 dl elfogyasztása fedezi a teljes napi szükségletet, azért komolyan elgondolkozok. De én nem bírnám ki hús nélkül, az tuti. Na jó, ennyit az okoskoásomról, remélem nem értettetek félre.
Látom Peticica is tudja, hogy mi a finom - a muffin.

Mennyi idős korukig kell forralni a vizet?

Mázsáláson: 8510 gr. 72 cm. Hát ahoz képest ahogy indultunk, ez nagy szó. A védő néni nem volt másfél hónapig, mert unokázott és megdícsérte. Sőt, azt is mondta, hogy nő a haja. Hurrá, olyan jó, hogy valaki észre vette, mert én sem nagyon. Azt mondták, hogy lehet adni neki joghurtot, kefírt, túrót, sajtot, persze fokozatosan. Felénk ez a módi.

Mindenkinek jó éjt, én megyek vasalni. Moncsi
monyó
 
 


Szilvus,
Kép nem baj, hogy kotekedsz. Kép A rakottkrumplival, kolbasszal, meg az ehhez hasonlokkal semmi bajom, en is adok neki. Csak az a baj, mivel sokmindenbol kap, nem tudom megmagyarazni, hogy abbol, amit nem akarok adni neki - pl. sok tej van benne es ezt nem tudom kiszedni az etelbol-, abbol o miert nem kap. S mivel nem kap, jon a hiszti. Pedig olyan szivesen adnek belole. Mondanam azt, hogy nem erdekel a vedonenink, de ettol a csunya bogartol nehez szabadulni. Nem azert adok ilyeneket, mert Te is adsz Petinek, hanem mert ugy gondolom, hogy ha tejet nem is kaphat, de a sajtot, turot, stb. mar eheti, s semmi baja tole. Kép ...megaztan ebbol a szempontbol biztosan nem mondhato el rolam, hogy szigoru anya lennek. Meg a sutikbol is, mint pl. turos muffinbol, hamis almasbol,palacsintabol, stb. is szoktam adni neki. Kép

Latom, Te is adsz Petinek muffint. Tudja, o is mi a finom. Kép

Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Monyo,
igen, mikor olyat kap, amit nem szabadna, mindig arra gondolok, amikor en 3 honapos voltam, akkor mar toltottkaposztat ettem. Mindig ezt kapom anyukamtol es a mamamtol, mikor valamire azt mondom, hogy nem adhatjak Bianak.
Vigyaznunk kell ezekre a pottomokre, el ne hizzanak. Kép


Sly

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Hehe, na megint én, de nem kötekedni gyüttem.

Ahány ház annyi szokás. És mindenkinek igaza van, tényleg. Kép Látom azért egyetértetek velem - nem kell elizolálni a bébit. Tökegészséges baba - ha valami nem tetszik a szervezetének arra úgyis azonnal rájövünk és slussz, nem kap többet. Úgy vélem talán túl nagy lazaság, ahogy én teszem, de úgy vagyok vele, hogy a terhességből sem csináltam nagy ügyet, a szülést sem misztifikáltam túl - hát akkor nosza a bébietetés-nevelés is jöjjön ahogy jönKép Ha pettyegetett lesz valamitől Pöttyöm, akkor nem kap többetKép Ha hisztizik, majd abbahagyjaKép

Holnap pl. kelkáposztafőzeléket eszünk. Ági, azt hiszem Te már kóstoltattad Matyikával. Izlett neki, nem ropogott utánna a pelus?

Látta valaki a Hideghegy c. filmet? Apa hozta nekem "valami nekedvaló nyálas izé..." (najó, nem izét mondott, hanem csúnyábbat...) felszólitással. Fürdöm és megnézem. Csak kiváncsi lennék, érdemes?Kép

Puszi és kellemes éjt!Kép Mariann, kapcsold be a bébifigyelőt Nádjánknak!

Szilvusék
szilvus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: