[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004.tavaszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Megint én.

Ma voltunk tanácsadáson, Kincső meg lett dicsérve. 9800g, pedig alig eszik.
Néhány jótanács a dokinéniktől:
- sokat legyen levegőn a gyerek, még ilyen időben is
- fogkefe ill. bébifogrém használata (asszem én 1 éves kor után kezdem a fogkrémet, most szokjuk a fogkefét)

Előtte felugrottunk Mókiékhoz, és képzeljétek, hogy a 2 gyerek nagyon örült egymásnak. Kincső még egy hatamas puszit is adott Andrisnak!

Apa írt smst, jól vannak, szép az idő, de mászni nem tudtak. Már kezdem megszokni, hogy nincs itthon. Csend van.

Mely, kitartás, tanulás, egy nagy kalappal! Csinos a kisasszony!

Sly, sajnálom, hogy nem jöttök. Egyél sok-sok gyümölcsöt és hagymát!

Humi, haragszol valakire?Kép Reméljük már csak jó dolgok fognak történni veletek. Jobbulást!

Mariann, kiváncsi leszek én az éjszakára, a tietekre és a miénkre is!

Karmen, 364 nap? Hm...

Móki, mi lesz veletek holnap? A dokinéni nem vette zokon, hogy késtünk, mondtam, hogy messziről jöttünk. Kincső sem árulkodott.Kép

Léna Kép

Többiek?

Fúj a szélKép Hideg van, de Kincső jól alszik.Kép

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Kép
humi
 
 


Kép
Orsinak nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk!
Humi és Krizsó
humi
 
 

 
 

ORSIKép

Boldog születésnapot!!!

Kép

Nádja & Mariann
tmarianna
 
 


Orsika! Orsika Boldog szülinapot!!!!
Kép

Mariann!
Sok-sok kitartást az éjszakákhoz! Még jó, hogy a könyvek azt írják, hogy a babók 90%-a 1/2 éves korára átalussza az éjszakát! Csak az a baj, hogy a babók nem olvassák a könyveket.

Humi!
Nagyon rátok "jár" a rúd! Bocsi most inkább nem jár ugye !Kép A lábad nem gipszelték be?! Aprólék kiharcolta, hogy Apa otthon legyen. Jobbulást mindenkinek!

Mely!
Nagyon ügyes vagy, sok-sok kitartás neked is! Nem írigyellek még 6 vizsga. KépKép

Ed!
Hogy értette a doki a fogápolást! Én már próbáltam de, lenyalja a krémet a fogkefét meg rágja. Képtelenség akár egyszer is végig húzni a fogain a kefét, rögtön ráharap. Majd számolj be Kincsi hogyan reagálta fogkefére! Jó kikapcsolódást mára. Azért Téged sem kell félteni ha Apa nincs itthon!!!! KépKépKép
(ma a mi Apánk is este 8-ig suliban van, holnap meg a bátyámékhoz megy disznóvágásra, majd vasárnap találkozunk hosszabb időre Kép)

Megyek teszek-veszek valamit, míg alszik mindenki! (mi a fenének pattant ki a szemem 3/4 6-kor! Kép)

Üdv Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Lemaradt!
Kincsinek gratula a súlyhoz! Hogy csinálod Ed!?? Matyi 6x eszik naponta jókat alszik (rengeteget mozog) és még csak 8500g, pedig 1 napon születtek, majdnem ua súllyal!Kép Mi lesz ha eszik is a nagylány!? Kép Hány cm?

Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Orsika! BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!

Kép

Andris, Móki
móki
 
 


Orsi!
Boldog szülinapot!
Kép

Ed, nekem azt mondták, hogy nem szabad addig fogkrémet használni, amíg nem tanul meg a gyerkőc köpni...

Zsu
bzsuzska
 
 


Sziasztok!

Orsika! BOLDOG SZÜLINAPOT! Olyan kis édes a szánkón!

Kép

Hogy öregszenek a babók, sorra lesznek egy évesek.

Humi,
nektek most már triplán is csak jót tudunk kívánni. Én eldöntöttem, hogy ha egyszer lesz egy normális lakásunk, ohne küszöb. Most legalább együtt a család!

Ed,
Kincsi aztán nem pocsékos, minden morzsát jól hasznosít a szervezete. Én ugyanezt nem mondhatom el.

Ági,
azért Matyika sem sovány! Majd megnézzük őket 30 évesen is. Nekünk a védőnéni említette, hogy van a mama ujjára húzható szilikonos fogkefe. Azzal jól meg lehet a fogacskát sikálni.

Mely,
csodállak a suli miatt. Jézus, még 6 vizsga? Sok-sok kitartás és mondd meg Edinának is, hogy legyen jó kislány, mert a mamának tanulni kell.

Léna, Móki
jöttök?

Majd még jövök, pusssz, Moncsi
monyó
 
 


Lányok, Orsi nevében (én meg meghatodva) köszönjük ezt a sok aranyos köszöntést, Micimackó hegyek vannak itt!Kép

Mely! milyen ügyes már Edina! Most már meg sem áll olyan gyorsan fejlödik.

Ed! szép súlya lett Kncsönek, tényleg érdekes ha nem is eszik sokat.

én Orsinak kezdettöl egy vizes pelussal mosom a fogait, fogkrémet szerintem se tudná még kiköpni, korai lenne.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Boldog Szülinapot Orsiiiiiiiii!

Kép

Puszi LÉna és Sára

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


ORSIKÁNAK NAGYON BOLDOG 1 SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!

Magdi, Márk, Nóri

Jövök majd, még vissza kell olvasnomKép

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Karmen, ezt Kincső küldi Orsinak:
Kép

Moncsi, írtam mélt, mert Kincs beájult. Nemtom, mikor ébred, de tuti megyünk!

Ági, én dörzsölöm meg fogkefével a fogait, aztán odaadom a fogkefét játszani. Egyszer talán megtanulja. A fogkrémmel még várok.
Kincsi még anyatejes, lehet, hogy azért hízik ennyire. Bár tegnap elég jól evett (karfiolleves, meggyes túró, sonka) A cmt nem tudom, de Andrisnál magasabb.
Ja, és Kincsi sem tud egy percig helyben ülni, csak ha kakil.Kép

Zsu, azt már megfigyeltem, hogy mindenkinek mást mond az orvosa ill. védőnője. Így én a sok lehetőség közül a számomra legszimpatikusabbat választom. Hozzánk szerencsére nem jár a védőnő, mert az itteni nem tud rólunk, az ottani meg nem jön ide.Kép Megúsztam!

Esik a hó!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Karmen,

Orsikának nagyon boldog 1. szülinapot !



Kép


Puszi

Timi+Bence
kismaszat
 
 


Humi! Jobbulást az egész családnak! LábujjadKép
Betennél majd minket is a táblicskuba? Csak hogy tudjam, hogy hol a helyünkKép
Adatok:
Mléna-Magdi 2004.05.02. Márk István 3600gramm 51cm

Zsu! Apacukának boldog szülinapot!

Mely! Vörös hajú leányod még mindig nagy kedvencem, annyira édi. Vizsgákhoz nagy kalappal!

Ed! Nakünk is mindig mondja a dokinéni, hogy az immunerősítés legjobb módja:
Sok friss levegő+sok gyümi, zöldség

Fogmosás: Amíg nem tud köpni a baba valóban nem ajánlott fogkrémet használni. Lehet kapni tanuló fogkefét, az tök jó, Márk imádja rágcsálniKép

Na megint csak ennyi, balhéznak a babók
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, mi van Biankaval, de ma extra nyugos. Aludni nem alszik (este is nagyon rosszul aludt), enni is csak par kanallal eszik es inni is csak par kortyot hajlando. Most haztartasi kekszet adok neki, legalabb egyen valamit. Mar a en fejem is teljesen megfajdult.

Karmen,
Boldog szulinapot az 1. eves Orsinak!!! Kép
Kép

A tortarol a fotot ne feledd! Koszi! Kép

Humi,
Jajjj! Elobb az auto, most a labujjad! Hm... Neked is mar csak 1 pici kellemetlenseg kell az idenre es aztan johet a felhotlen boldogsag. Kép Jobbulast az egesz csaladnak! Gyogyuljatok meg gyorsan! Kép

Mely,
jo, hogy jelentkeztel. Sok sikert a vizsgakhoz! Nagyon Edes Edina, s milyen ugyes lett! Kép

Monyo,
ujjra huzhato szilikonos fogkefe?! Hol lehet ilyet kapni?

Magdi?
Milyen az a tanulo fogkefe? Bianka is allandoan ragcsalja a fogkefeket. Kép

Sly+Bianka

Kép
Kép
napocskamano
 
 


Sziasztok!

Még mindig 2 db gyermekem van itthon, Peti és Apa, de most muszáj volt beugranom ezért:

* * * O R S I * * *
NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!! Nagyra nőj és minden álmod teljesüljön!!!

Puszi,
Szilvus és Petike

Kép
szilvus
 
 


Orsika!

Mi is nagyon-nagyon sok boldog szülinapot kívánunk Neked!

Era, Levi és Dorka
pera
 
 


Sly!

Matyi is alig evett ma, mondjuk nem nyűgös, de a kajáról hallani sem akar. Köpi ki pedig mindennel próbálkoztam már. A környezetünkben van még 3 hasonló korú babó, és ma ők sem ettek valami bőségesen. Valami lehet a levegőben, holnap majd többet esznek. Kép

Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Orsika!

Nagyon boldog szülinapot!!!
Kép

Barbi&Bence

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Csatlakozunk a nem evőkhöz. Szopizni hajlandó, de 1/3 üveg bébiételt tudtam ma egész nap belétukmálni.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Tünde, jó kis lakásátalakítás lett Nálatok is!Kép Végül mindenben csak győznek a babák!Kép Mi is Bencevédetté tettük a lakást. Jó sok foga van Tomikának!
A képeken nagyon nagyfiús, szép nagy haja van!Kép

Sly, bocsi kissé lassan esett le a sírásKép Jó ötletnek tűnt amit Humi írt,remélem segít!
Mennyit fogyott Bianca? Nem lehet, hogy múltkor kaja után volt és most stagnált a súlya?
Színházba sikerült eljutnotok?

Karmen, nagyon helyes a szánkón Orsi.Kép Nálunk is sajna meg lett fúrva a szánkó.

Humi, lábujjKép, betegségKép jobbulást Nektek!

Mely, tündér baba Edina. És nagyon ügyes!Kép A vizsgákhoz drukk és kitartás!

Sly, hosszas szenvedés után végre kinagyítottam Bence fejét a múlkori képből. Szóval ilyen lett a fodrászkodás után!
Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Karmen!
Orsinak nagyon boldog első szülinapot kívánunk! KépKépKép

Kép

Mindenkinek jó hétvégét!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Sziasztok,

mi sem ettünk ma, csak alig. Viszont, van valaki aki használ Mildi 3-as tápszert ?Képzeljétek vettünk két dobozzal két különböző helyről, a szavatossága jó, egyik 2005. 10.26 a másik 2006 január valami , és mégis, mikor elkészítem, túró lesz belőle. Mindkét garnitúrával így jártam. Valaki tud erről valamit ?

Átállnék másik babatejre, mit javasoltok a Mildi helyett ?

Megyek aludni, jóéjt.

Puszi

Timi
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a jókívánságokat!Kép Hát sokmindenben tényleg ránk jár a rúd mostanában, na de azért nem csak rossz dolgok történnek velünk. Bár sajna a lábam nagyon lassan javul és szegény Krizsó is nehezen gyógyul.Kép

Timi,
Mi a Mildi bébiételével jártunk pórul. Vettem valami zöldséges, pulykahúsos 6 hónapos kortól adható üveges csodát és akkora darabok voltak benne, hogy össze-vissza öklendezett Krizsi. Végül összeturmixoltam, de tovább öklendezett. Aztán belekostóltam és mindent megértettem. Finoman szólva moslék íze volt. Bocs Mildi, de azóta más márkákat eszünk (már ha elmegyünk, mert itthon marad a jó kis házikosztKép).

Tünde,
Tényleg jó alapos átrendezésen esett túl a lakásotok. Mi még előtte állunk, de már most félek tőle. Ma pl. az volt a legújabb felfedezése Krizsónak, hogy hangja van a bútoroknak, ha jó nagydarab műanyag csörgövel ütögeti őket. Kíváncsi vagyok mikor teszteli le a tükrök hangját? Brrrr...

Barbi,
Nagyon édi Bence a képen!!! Kép

Mariann,
Mi van Nádjával? Hogy telnek az éjszakáitok?
Szerintem ma Krizsó ette meg a többiek kajáját.Kép A napok óta kevesebbet evő kisfiam, ma mindent megevett amit belekanalaztam (pl. 350 ml borsófőzit ebédre).

Léna,
Köszi előre is a Nestlé pontokat. Hogy fogom én ezt mind meghálálni?KépKépKép Gyűjtögetem lelkesen én is. A kisbicaj a cél, de lehet hogy ez inkább csak álom.Kép Eddig még csak a harmada jött össze annak amennyi kell hozzá.

Magdi,
Beleírtalak a táblicskuba, legközelebb már látod majd magatokat.

Tényleg, táblicsku: Mit gondoltok kiszedjem belőle azokat akikről már lassan 1 éve nem tudunk?

Karmen,
Kérünk szépen majd képet a szülinapos Orsiról!!! Mit szólt az ajándékhoz és a tortához?

Ági,
Gyógyszertárban vettem olyan "fogkefét" ami kifejezetten fogmosáshoz szoktatásra való. Nem is rendes fogkefe, hanem egy kis szilikon kefe. Nincs nyele, hanem ujjra húzható és úgy lehet dörzsölni a pici fogát. Tapasztalatom nincs, mert Krizsó egy db fogán még nem próbáltam ki,Kép de ötletesnek tűnik. Ha érdekel holnap megnézem a nevét.

Mely,
Gratula az eddigi vizsgákhoz és kitartás a még hátralévőkhöz. Edina nagyon édes!Kép

Megyek aludni. Puszi:
Humi
humi
 
 


Jó reggelt! (hajnalt)

Már megint kipattant a szemem, de most legalább okom is van rá. Izgulok mert ma egész nap vigyázok Marcikára is (unokatesó 9 hónapos) Ő elég sírós kisbaba volt régebben, de azóta sokat javult, + én azért bízok benne, hogy jól ellesznek 2-en Matyival. Olyan 4 hónapja vigyáztam rá kb. 2 órát utoljára, és azt végig üvöltötte, de mostmár ő is nagy felfedező úgyhogy talán nem lesz gond. Még nem tudom hogy megy majd az altatás de a szomszédasszonyt "beizzítottam" végszükség esetére. (mindkettőt altatni kell, és addig mit csinál a másik? Kép) Lehet, hogy túl aggódom, de majd jövök a tapasztalatokkal. Kép

Humi!
Krizsó eleszi a többiek elől a kaját!?!?!? Kép Micsoda munka ez kérem szépen!Kép No de örülök neki, hogy legalább a kis betegünk jól evett. Valami vitamint is adsz neki? Vasat szedi már? A maltofer Matyinak bevállt, kíváncsi vagyon Krizsónál is így lesz-e?
Érdekel ez a fogkefe dolog, nézd meg kérlek a nevét.
Másnak nincs olyan tapasztalata, hogy ébredés után igencsak ráférne a fogmosás aprajára. Olyan édes, már van száj+lábszaga. Kép Bocsi, de ez van. Kép
Szerintem is ki kellene venni azokat a táblicskuból akik nem járnak erre. Biztosan megvan rá az okuk, de jobban átlátható lenne a táblázat, és ha újra jelentkeznek akkor visszakerülnek. Kép

Karmen!
Milyen volt a szülinap? GOndolom még a hétvége is a nagy nap lázában fog égni?! Orsikának tetszik a zenegép?

Timi!
Nem lehet hogy ez normális állag? Bár én nem tudom, mert Matyi még mindig BEBA HA-t eszik, és azt is a szüléstől kezdetit, mondjuk 1 éves kora után én tejet akarok neki adni. Rendes tehéntejet (felesben) nem bolti zacskósat. Nem messze van a piac, és ott bevizsgált tehéntejet árulnak. De a dokival is megbeszélem majd.


Barni!
Nagyon jó lett a haja Bencének. Olyan mások lesznek kopaszítva. Matyinak is mikor csak elől levágtuk egész más lett a feje!Kép

Klassz most a topik tele van Orsinak járó képekkel, remélem Karmen megmutattad az ünnepeltnek!? Nagyon vidám lett!

Ed! és a többiek!
Milyen volt a tegnapi program! Képek? Beszámoló?

No megyek olvasok egy kicsit aztán indulás Marciért! Kép

Jó hétvégét mindenkinek!
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

Gyors be- és kiköszönés, mert lelépünk Almádiba a szüleimhez Mazsival egy hétre.

Pussz minden babócának és anyukának, jó szánkózást, vigyázzatok a kezekre, lábakra, lábujjakraKép!

Ed, pont beleolvastam, amit írtál: hah, nem tudod milyen magas Kincs, de Andrisnál magasabbKép Ed kedves, van a topicban baba, aki nem magasabb Andrisnál?Kép Behozzuk, behozzuk! Még pár pussz Kincsitől és megtáltosodunk!!!!Kép

ezzel a kis pinguval kívánunk jó hétvégét és hetet!

Kép

Móki & Andris
móki
 
 


Lányok! Ma köszöntjük Orsit, indulunk pont, az ajándékokat is ott kapja.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok, reg nem irtam mert sosincs idom, de olvasni olvasgatlak; jo kovetni titeket. Most felhaborodtam Agi javaslatara, hogy ki kell dobni azokat a tablazatbol akik nem irnak.

Magunkrol:Csenge szepen no, meg nagyon sokat szopizik ejjel-nappal, a kajat nem igazan kedveli. Maszik, felall, lepeget. Ejszaka 2 orankent ebred, szopival visszaalszik.

Karmen, gratulalok Orsinak! emlekszem a tavaly irigyeltelek, hogy milyen jo neked, hogy mar megszuletett. (januarban drukkoltunk, hogy minden rendben legyen)

Ildiko+Csenge
kildiko
 
 


Sziasztok!

Tegnap nemtudtam benézni, mert.. apa szabadnapot kapott, és elmentünk a Báványosra szánkózni.KépVéééégre egy kis kiruccanás hármasban! Már nagyon hiányoltam! Na és Edina most szánkózott először. Rettentően élvezte, alig indultunk el a szánkóval, már kacagott. Ja és a hóban sétálást is csípte, egyfolytában le akart ülni, hogy megnézze közelebbről is a havat.Kép

Aztán a vendéglőben kinézett magának egy cuki szakácspasit, jót dumált vele, meg is paskolta becsületesen.Kép

Kép KépKép

No, folytassam a biflázást.Kép További kellemes hétvégét.

Mely

Mely
KépKép
mely
 
 


Ildi! bocs, de egy másik forumon én is készitek táblázatot, bizony én is kivettem (a többség egyet is értett) azokat akik több hónapja nem irtak magukról. Ha majd újra aktiv tagok lesznek visszateszem. Szerintem lehet hogy többen már sose jönnek ide, akkor meg miért ugy soroljuk fel, mint aki idetartozik. Az jo hogy olvasod kivel mi van, de minket is érdekelne ugyanez. Erre meg havonta 1x nem hiszem nem lehetne idöt szakitani ha valaki akar pár szóban elmesélje mennyit fejlödött a babája. Szerintem nincs min felháborodnod! Látom Ági javaslatára most mégis irtál magatokról. A szülinapi köszöntést köszönjük.

Torta szuper volt meg rengeteg ajándékot kapott. Majd lesz kép csak a másik gépen van.

Mely! Irto aranyos Edina, mint egy kis hóember! Sajna nálunk már nincs hó.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Orsi ma pár lépést megtett egyedül!!

Itt vannak a képek, nem tudtam dönteni kevesebb legyenKép
KépKépKép
KépKép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, nem tudok többet hozzáfűzni, csak annyit, hogy ÉDEEEEEEEEEEEES.Bár azt hiszem ez elég isKép

Ildi,jó hallani rólatok.Miért nem jössz gyakrabban? Biztos utálni fogsz, de sztem is tele van a táblázat olyan emberekkel, akikről nem is tudunk semmit.Sőt , sztem nagyon sokunknak egy pár név már nem is mond semmitKép. Átláthatóság szempontjából biztos jobb lenne...

Nos, rólunk annyit, hogy apának szerencsére semmi komoly baja.Csak egy kicsit kímélni kell.KépKépÉrtitekKépKépKép

Humi, hajrá bicaj.Holnapra megszámolom mennyi van.Hogy mivel tudod megháláni?Pampers pontokkalKépKép

Na, megyek kímélem egy kicsit apát.

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Karmen,
Tényleg édes Orsi a képeken. Lárszik, hogy élvezi az ünneplést. És milyen csinos!

Ildi,
De jó, hogy írtál! Ne haragudj Ágira a véleményéért, mert igaza van. Tényleg jópáran vannak a táblázatban akikről a baba születése óta semmit nem tudunk. Titeket eszem ágában nem volt kiszedni, hiszen azért ha ritkán is, de néha bejelentkeztél. Mint szintén Ildi, kérhetek tőled valamit? Tegyél fel egy képet Csengéről, mert kíváncsiak vagyunk rá!Kép Ahogy írod, nagyon ügyes kislány ha már lépked. Az éjszakákért nem irigyellek, elég fárasztó lehet.

Lányok,
Kérek szépen egy kis segítséget! Kiket szedhetek ki a táblicskuból?
Eszter /Pesztus/, Darla /Bea/, Eszter /Buddha/, Szamoa, Kirmon, Ági /Iroko/, Mirmurr ?
És akiket illetően még sokkal tanácstalanabb vagyok, mert azelőtt a topic oszlopos tagjai voltak, mostanában pedig nem írnak: F.Bogi, Brigi, Bagdy Andi ?

Léna,
Köszi!!!!Kép Pampers pontok? Az a baj, hogy csak Sensitivet használunk belőle és azt is max. éjszakára, de beküldtem róluk a képeket karácsony előtt. Pont ma jött meg érte a formaevő vödör. Azért majd gyűjtögetem, nyárig még van idő.Kép Apára vigyázz ám!Kép

Móki,
Már biztos nem olvasod, de jó utat és jó pihit nektek a jövő hétre!Kép Ja, és Krizsó alacsonyabb Andrisnál.KépKépKép

Ági,
EvésKép Hát igen, Krizsónak ritkán kell könyörögni. Imádja a pocakját.Kép Olyat, hogy szájzár mi nem ismerünk. Eddig ha jóllakott egyszerűen gyűjtögette a pofijában az ételt. Tegnap óta viszont új szokást vett fel. Ha tele a pocakja akkor is tátog, hogy kér, de hangos BRRRR kiséretében teleköpköd az ételel mindent. Persze rászólunk az nagyon tetszik neki és annál inkább csinálja. Szerintetek erről, hogy lehet leszoktatni?
Előszedtem az ujjra húzható fogkefét. Kis tubus gyerekfogkrémmel együtt árulják gyógyszertárban. Az árára sajna nem emlékszem. A neve: "NENEDENT-BABY tanuló fogkrém + ujjra húzható fogkefe". Azt írja a dobozon, hogy "tanuló fogkrém az első fogacskákhoz kisbabák és gyermekek részére a 6. hónaptól a 2. életévig". Német gyártmány, de itt vettem a közeli gyógyszertárban. Ha szeretnél és nem kapsz nálatok megnézhetem itt neked.

Jó éjszakát!
Puszi,
Humi
humi
 
 


Jó reggelt!

Ildikó!Kép
Megmondom őszintén kicsit rosszul esett, hogy felháborodtál, amiért szeretném ha átláthatóbb lenne a táblázat. Sebaj, mert legalább jelentkeztél!! Ellenkező esetben mikor hallottunk volna Rólatok!? Pedig mindig szívesen fogadunk mindenkit! Azthiszem ezzel Neked is egyet kell értened!?
Csenge nagyon ügyes kislány, bioztosan tünemény, és a neve is nagyon szép! Kép

Humi!
Holnap megnézem néhány gyogyitárban, köszi a fogak nevében is!Kép

Móki!
Jó utazás!

Karmen!
Nagyon szupi a tortája Orsinak, no meg a "gyertya" rajta!Kép Méltó ünnepség lehetett!

A tegnapi gyerekcsősz napom jól sikerült, egész nap nem sírtak. Altatni áthívtam a szomszédasszonyt (egyszrre nem ment mind2Kép) ha meg ébren voltak csak játszottak egyedül, mondhatni jobban elvoltak mintha egyedül lennének. Úgy örültem hogy nem volt gond, és Marci is jól érezte magát+megbízott bennem. Kép

Most megyek hátha felébredt már apraja!

Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Karmen! Nagyon csini Orsika, biztos jó volt a szülinapi buliKép Klassz a torta!!
Olyan gyorsan röpül az idő, még csak most születtek és már 1 évesekKép megKép Nóriról nem is beszélve, 3 éves lesz az idénKép Mióta gyerekeim vannak ÚÚGY felgyorsult az idő.

Humi! KöszönömKép Még annyit, hogy Dunaharaszti a lakóhelyünk (ez a múltkor lemaradtKép)
A táblicsku kérdésben nem tudok véleményt formálni, hiszen nem rég óta írogatok, így én sokakat nem ismerek a táblábólKép

Timi! Én a Nórinak Milumil 3-t adtam, annak is elég sűrű az állaga (de azért nem túrós),a cumin a lyukat ki kellett tágítani, mert mindig eldugult. Egyébként ez a Milumil 3 ízre nagyon finom, szerette a Nóri, 1 éves kora után adtam neki.

Tanulófogkefe: Mi anno a Tescóban vettük, ez egy rugalmas műanyag (vagy gumi?!?!), ami fogkefe alakú, de a "sörték" is keményebb műanyagból vannak. Nóri is ilyenen tanult, mind2 bab nagyon szerette-szereti.

Képzeljétek Márk önállóan lépeget. Igaz csak 1-2 lépés, és nagyon bizonytalan, de annyira igyekszik és úgy örül neki. Minden próbánál megtapsolom, ettől nagyon belelkesül. CUKI. Szerintem a 10 hónapos "szülinapjára" egészen ügyes sétáló emberke lesz.Kép Kép

Szép napot Mindenkinek:
Magdi

Magdi
Nóri (2002.09.24.) Márk (2004.05.02)
mléna
 
 


Magdi! Orsi is itt tart most tényleg olyan édesek ahogy felfedezik milyen jo dolog ujat tanulni. Persze ilyenkor jön a több baleset azt hiszi jobban megy aztán elbotlik.

Nem ugy van ezzel a babatejjel hogy te higitod amilyenre akarod? A turosat nem lehet higitani?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Timi, én a gyártót/forgalmazót felhívnám(bizti van telefonszám a dobozon)hátha gyártási hibás.
A túrósodásról én akkor hallottam(rendes tej esetében)ha vmi nem volt karika vele.Hátha kicserélik.

Pussz

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Én is rég írtam már,erről sokminden tehet,a gép is rossz volt,én is lusta voltam...stb.A lényeg az,hogy most írok.Kép

Móki!
Van egy anyuka,aki elég sokat tud a homeopátiás szerekről a 2005 őszi babák topicban. Penna néven írogat,ha jól emlékszem.Csak azért szólok,mert tudod nemrég írtál nekem e-mailt.

Barbi!

Ne haragudj,hogy eddig nem írtam neked e-mailt,csak mire eszembejut,addigra a párom már elindult dolgozni,és nála van a telefonjában a címed. Nagyon ari lett Bence az új frizkóval.KépDomi haját is lekéne már nyisszantani.

Karmen!

Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk Orsinak!


Rólunk egy kicsit:
Domi pár napja már megtett egészen pontosan 3 lépést egyedül,majd seggre csüccsent.Csak úgy mer menni,ha fogja az egyik kezével a kezemet,vagy a ruhámat,vagy amit talál éppen a kezeügyében. 2 napja jött ki az első fogacskánk.KépDe még nem igazán látszik,csak a kanál koccant hozzá,így vettük észre,mert nem igazán nyűgösködött,talán egy picit.Anyu is mindíg mondja,hogy milyen jó gyerek,én bezzeg ilyen meg olyan voltam....Kép
Viszont tud rossz is lenni a gyerkőc ha akar.Például mostanában azzal szórakozik,hogy amit nem szabad,direkt csinálja,ha rászólok kiröhög.Ja,meg verekszik.Megütni nem akarom még picit sem,de nem tudom mit csináljak vele.Az a játék neki,ha jól arcon csaphat.
Teszek fel pár képet,de ezek nem a legfrissebbek.Ezeken olyan 8-9 hónapos lehet kb.
orsi21
 
 


Legalábbis tennék,de nemtudok valamiért nem nyitja meg a melléklet feltöltést...na már megint biztos vírusos a gépKép
orsi21
 
 


Sziasztok!

Hát 2 napja szörnyű éjszakáink meg nappalaink vannak. Se alvás, se játék, csak nyöszörgés és hiszti. Sehogy sem jó, már cici sem kell. Sajnálom szegény kis lurkót, remélem ma már megjelenik az a fránya 6. fogacska és egy darabig minden OK lesz.

Ed,
Apa épségben hazaért? Az enyém igen, de nem is volt olyan messze. HÁny cm Kincsi?

Orsi,
úgy örülhetsz, hogy nem kínozza Domit a fogacska! Jaj, ez nálunk is rendszeres már egy ideje, hogy LEvi csak azt csinálja, amit nem szabad és ha rászólok csak vigyorog. Tépi a hajam, harap és ami még kellemetlenebb mar ahol ér. És csak vigyorog meg kurjongat. Mikor meg erőteljesebben rászólok, elkezd hisztizni. Hogy lehet erről leszoktatni? Vagy majd elmúlik magától, de mikor?

Humi,
Levi is most a Brrrrrr-t gyakorolja, ami igen nagy csapadékkal jár. Mondjuk evés közben csak egyszer csinálta, amikor Apa etette. Ha nem veszel róla tudomást, szerinted akkor is csinálja?
Nincs valami jó rozs- v. teljes kiőrlésű gabonából készülő kenyér recepted? Tegnap csináltam graham lisztből, de nem vagyok velel megelégedve. A receptet az általad küldött gyűjteményből vettem. 3 dl vizet írt, de olyan száraz volt a tészta, mint a puskapor, a gép csak forgatta a lisztet. Úgyhogy tettem még hozzá egy kicsit, de most meg olyan sületlennek érze a belsejét.
Én sokkal később csatlakoztam hozzátok, akiket felsoroltál, csak a tábliból ismerem. Úgyhogy nem igazán tudok tanácsot adni, de az biztos, hogy ők nyár óta nemnagyon jártak erre.

Magdi,
de jó, hogy Márk ilyen kis bátor, ebből tényleg nemsokára gyaloglás lesz!

Karmen,
Orsi annyira édes! És milyen boldogan nézi a tüzijátékot!

Mely,
Micsoda hó van nálatok! De jó, hogy kimozdultatok és hogy Edina úgy élvezte! Látszik a képeken.

Ági,
a barátnőm mindig mondja, hog a két gyereket jobban bírta idegekkel, mint az egyet. Nem is olyan rossz bébisziytónak lenni? Hogy álltok az evéssel?

Nuska,
Apát nehogy túlhajszold, kímélő program! Jó, hogy nincs semmi komoly.

Ildikó,
olyan régen jártál erre, hogy én még sosem olvastalak, gyere gyakrabban! A táblicskuból nemcsak kikerülni lehet, hanem visszakerülni is.
2 óránként kelsz éjjel szoptatni? Biztos, hogy normális ez ennyi idősen? Én nem bírnám.

Szilvus,
hogy vagytok?

Gyorsan dobok fel két képet.

Ilyen tudományosan morzsázom:

Kép

Csak tudnám, Anya minek teregetett ki, mikor ilyen jól végzem a dolgom?

Kép

Megyek, mert gondolom a gyerkőc lassan felébred.
monyó
 
 


Sziasztok, megint én.

Elfelejtettem kérdezni, hogy valaki használja a Libero up and go pelust? Milyenek a tapasztalatok? Mert én már ott tartok, hogy képtelen vagyok a gyerkőcöt pelusozni. Nem marad meg a hátán semmilyen trükkel sem, állandóan elmászik.

Pussz
monyó
 
 


Humi! szerintem öket mind kiveheted a táblázatból. Gondolom nem törlöd csak elrejted, ha valaki visszajön ide, aminek örülnénk akkor megint megjelenited majd.

Orsi! Köszi és gratula Dominak!! Én is 2-3 óránként szoptatom éjjel Orsit pedig látod már 1 éves. Ha egyszer ragaszkodik hozzá.

Monyó! Orsi is imád morzászni meg a lecseppent fözeléket maszatolniKép pelus. Orsi szépen türi ha adok közben valamit a kezébe, akkor percekig meg sem moccan, lefoglalja a kenöcsös tégely v. egy játék. Jobb ha olyat kap amit amugy nem szokott akkor érdekesebb.

Barbi! Szerintem nagyon helyes fiú lett Bence!

Móki! Mi a homeos kérdésed? nem találom, hátha én is tudok válaszolni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Monyó!
A pelenkázás nálunk is egy rémálom. Oda készítek 3-4 fajta játékot, és cserélgetem, így eljutunk odáig hogy rajta a tiszta pelus, de a többi ruhát már "röptében" adom rá. Kitartás, ha igazán elidul még rosszabb leszKép
Az evéssel úgy állunk, hogy amit szeret azt belapátolja, de ami nem olyan finom az nem kell, és a kaja elején csak harc után adja meg magát. Napi 4-5x eszik, plussz 1 joghurt. Biztos van aki többet eszik, de mivel nappal is elég sokat alszik, és csak 8-10 órát van ébren egy nap, így nem tudok 6x eteni. Egyszerűen nem éhezik meg! Kép
Sajnálom, hogy ilyen rosszak az éjszakáitok, ez elég fárasztó lehet, de majdcsak kijön az a fogacska!Kép A pelusról nekem jó a véleményem, szerintem minden Libero jó. (reklámKép)
Jó kis segítséged van, gyakorolhatod a teregetést!Kép


Orsi!
Próbáltam a profilodban megnézni a képeket, de ott sem lehet. Kép
Nagyon ügyes Domi is hogy már lépeget, ez olyan jó.
Matyus már sokszor csak 2 lábon jár. Érdekes hogy főleg du-n járkál, de-t szinte semmit. Tele is vagyunk kék-zöld foltokkal, mert folyton elborul, de azért szerintem 1 hét és csak járni fog. Kép Venni kell már 1 normális kiscipőt. Kép
Ötlet?: milyen cipőt kell ilyen idősen venni? Puha vagy kemény talpút?.....

Szilvus!
Merre vagy?

Most megyek végzem a dolgom.

Esik a hó!Kép
Ági

Ági
Kép

Kép
rozsagi
 
 


Sziasztok!

megvagyunk, csak kevés időm jut netezésre. Apa meggyógyult (azaz gyógyulgat) de ma már ment dolgozni, igy ismét csak 1 gyerekem van itthonKép

Pelusozás
Nálunk kb. 3 hónapja rettenet!Kép Gyerekem képtelen a hátán megmaradni, leginkább 4-kézláb gyűröm rá a pelust. Közben mindent leseper ami a keze ügyébe kerül, bekenem a popót, persze 2 kézzel maszatolja el...grrKép Up&Go szerintem nagyon jó, kaptunk próbadarabokat, én mindenképpen használni fogom. Persze ott is az a gáz, ha nagydolog történt, mert akkor mindenképpen hátára kell dönteni a lurkót cserekor.

Cipőcske
Ági, Orsi és a lépegetők. Doktornéni nekünk a következőket mondta és tökéletesen egyetértek vele, igy megosztom VeletekKép Cipőcske a lakásba nem kell a babának. Megteszi egy csúszásgátlós zokni. Ha nagyon hideg a lakás, akkor egy szandál. De csak akkor, ha már tényleg lépeget a baba. Cipő pedig onnantól kell a bébi lábára - az utcán is - amikor már igényli azt, hogy kivegyük a babakocsiból és szivesen lépeget a járdán, játszótéren is. Egyébiránt felesleghes a cipő. Nos, én Petinek decemberben vettem cipőcskéket, lábé onnantól láttam szükségét, hogy a játszóréten is szabadjára engedjem, s örömmel lépegessen a babakocsit megkerülgetve. A cipő mindig pontosan passzoljon a lépni tudó baba lábára, ne legyen több számmal nagyobb. A talpa kézzel könnyen kettéhajlitható legyen (ez gondolom nem újdonság, hisz magunknak is csak ilyen cipőt veszünk, nem igaz?). természetesen kivül-belül bőr, a jól szellőzés miatt. És fogja a baba bokáját. A betéttel kapcsolatban Humi mondott egy okosat, Humi oszd meg a többiekkel is léccilécci!!!
Naszóval, én ezen szempontok alapján vettem a cipőket. Egyébként az Ed és Humi által felfedezett üzlet a körúton remek lelőhely, a nem akciós cipőcskék is 10ezer körül vannak, ami baráti és mind-mind bőrből van.

Karmen
Nagyon tetszik Orsi a szülinapi képekenKép Szép a tortaKép izlett Neki? Mit szólt a hölgyike a zenegéphez?Kép

Ági
Mi még nálatok is kevesebbszer eszünk, összesen 4 alkalommal. Reggel 1/2 9-9-től este 1/4 8-ig egyszerűen képtelen vagyok több étkezést beiktatni. Most adtam Petinek egy kis gyümölcsöt, ezek után kétlem, hogy 1/2 1-kor ebédelünk... Bár azt hiszem abban szerencsém van, hogy Petinek minden a kedvenceKép
Szóval szerintem ha Matyi nem jelzi éhségét, akkor bőven elég a napi 5 étkezés és a joghurt.

Rólunk:
Peti "stagnál"Kép Azaz villámgyorsan lépeget előre, oldalra, tolat is, de 1 kézzel még kapaszkodik, vagy csak érintőlegesen "átfog". egyedüli lépéseink még nincsenek. Ellenben profi módon áll fel négykézlábból egyedül. Álldigál is szépen, mikor éppen elfelejti, hogy nem kapaszkodik. Ha eszébe jut, akkor hoppá, máris elveszti az egyensúlyát. Mostanában inkább beszélünk. Remekül utánozza az általunk kimondott, s általa könnyűnek találtatott szavakat. pl. TE, vagy HÉ TE! vagy APA valamint a BABA, a PÁ, a TAPSI TAPSI (igaz, nála ez TÁ-TÁ). Ja és egyre több dolgot abszolút tudatosan használ. Pl. voltunk szülinapi zsúron, s a házigazda furulyázott néhány gyermekdalt, nagyon szépen. Petinek rettenetesen tetszett, s mikor a rögtönzött előadás végetért, MEGTAPSOLTA! Istenemre, a kutya nem mondta neki, egyszerűen nevetett és ütögette a tenyerétKép Zabáltuk meg ott helyben. A pápá is, ha anyu búcsúzik, akkor kérés nélkül, gondolom leszűri a mi beszédünkből, de lengeti a kezecskéjét.
De ez a fránya gyaloglás még várat magáraKép

Na megyek, olvasok 1 kicsit mig Peti elvan a járókában.Kép

Puszi Mindenkinek!

Szilvusék
szilvus
 
 


Sziasztok!

MÁr jó rég jártam erre felétek, de azért informálódom ám, hogy mi történik a topikban más csatornákon keresztül. Kép Sajnos vagy a gépünk nem jó, vagy MÁté nagyon nyügi, de most szerencsére teljesen jól elvan, ezért próbáltam meg bejelentkezni.

MIndenekelőtt Orsinak Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk mi is!!!!
Mennyire gyorsan eltelt ez az egy év! Hihetetlen.

Enni az én fiam sem igazán akár, bár a joghurtot és kefírt imádja, ott nem kell noszogtatni, hogy niyssa ki végre a száját. Minden egyéb kajánál ez van, hogy anya trükközik, bóhóckodik, ő meg összeszorított szájjál mosolyog magában, hogy mit akarok. ALudni sem alszik túl sokat, de az éjszakáink legalább többnyire nyugodtak, bár ma éjjel pont felébredt kétszer.

Hétvégén voltunk egy wellness hotelban. Isteni volt!! MÁté is nagyon élvezte, bár a vízbe nem vittük be, mert mi nem jártunk/járunk babaúszásra és kicsit féltem tőle, viszont volt a szállodában ovi és oda be tudtuk adni. Olyan jó volt egy kicsit kikapcsolódni. Mindenkinek tudom ajánlani a helyet: Hotel Azúr, Siófok.
Most persze itthon folytatódnak a szüre hétköznapok: mosás, takarítás, nyüglődés, de így feltöltődve mégis könnyebbb.

Még nem tudtalak benneteket visszaolvasni teljesen, mert van mit pótolni, de remélem, hogy mindenki jól van!!

puszi, kata
katca
 
 


Sziasztok!

Moncsi, Apa szombaton este 10kor már itthon volt. Nagyon jól érezte magát, jót másztak a hidegben. Olyan hideg volt, hogy a kesztyű állandóan odafagyott vagy a jéghez vagy a kötélhez. -1x fokok voltak.

Ági, sajna fotó nincs, mert nem vittünk gépet. De a mesevilág kiállítás nagyon jó volt, a gyerekek élvezték az ottani és az állatkerti játszóházat is.

Móki, tudom, hogy nem vagytok itthon, de hátha olvasod majd valamikor. "Nem a méret a lényeg, hanem..."Kép

Szombaton a telki rokonainknál voltunk és egy hülye nő (egyébként egy okoskodó tanár) azt mondta, hogy Kincső egy zárkózott, befelé forduló felnőtt lesz. Kiakasztott rendesen a többi okoskodásával is.
Sajna nem mertem vezetni ebben a vacak időben, így após volt a sofőr. Hát..., örültem, hogy este újra itthon vagyunk. Azóta a fék csicseregKép

Szilvus, milyen cserfes lett Peti. Kincső szókincse: hinta, séta, kutya, persze minden a maga nyelvén.

Kincsőt kidobtam az erkélyre aludni, bár fúja a szél, hideg van. Jól betakartam, most legalább alszik.
Délután megint megyünk csizmát nézni. Még mindig nam találtam meg az igazit, mert valahogy 7e ft-t nem akarok kiadni egy bébicsizmáért, mait kb 2 hónapig fog hordani.

Kata, írok mélt a bakancs miatt.

Humi, köszi, hogy megvédtél (Kriszó lacsonyabb, mint Andris)Kép

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

HÁt nemcsak a pelusozás rémálom, úgy tűnik a kajálás is az lett. Az etetőszékben sem bír leülni. Hiába kötözöm le, kígyómozdulatokkal kimászik belőle vagy föl a konyhapultra vagy a kamraajtó kilincse izgatja. De nem kéne!! Ma olyan malacka módon sikerült megetetnem, hogy jószerivel mindenhol sütőtök volt.

Ági,
persze bevetettem a játékok trükköt én is, de nem érdekli. Odáig nem jutunk el, hogy ápillantson, mert még le sem teszem, sír és vágja is magát hasra, aztán popsira. Ez utóbbi nagyon kellemetlen, ha nagydolog törént.

Ed,
jó, hogy épp bőrrel megúsztátok a telki kirándulást. Tényleg ideje megtanulni vezetni, csak lenne jobb idő! Az okoskodó tanár meg pályázzon meg valami más állást. Idióta. Szerintem épphogy nem zárkózott Kincsi, annyira feltalálja magát meg barátkozik. Apa legalább feltöltődött egy kicsit. Most te következel!

Szilvus,
olyan jó, hogy Peticica már így kommunikál. Mi még ettől nagyon messze vagyunk, pedig de várom már!

Ági,
Levi is csak 4-5X eszik, de szerintem ezzel semmi gond. Tényleg olyan a jó cipő, amit Szilvus írt. + az orra széles legyen, és jó a kérge.

Megint elkezdett esni a hó. Én meg megyek ebédelni, teregetni, mosogatni. Talán alszik addig a bébi.

Moncsi
monyó
 
 


Szilvus! Nem evett a tortából mert nem is kináltukKép Sokminden van benne amit Orsi még nem ehet (glutén,tej,tojás,cukor). Zenegép nagy siker, egy idö után tényleg elteszem. Aztán másnap kapja vissza.Kép Petiröl majd kérünk tapsolos képet!

Kata! Köszi.

Cipö. Én vettem 7végén Siestát, pont leárazás volt, 4800Ft-ért gondoltam nem hagyom ott.
A köv. cikket találtam amugy mielöbb vásároltunk, mert én is hallottam hogy jobb a talpnak mezitláb csak én azt hittem ez azt jelenti otthon a lakásban. NEM.
Na bemásolom amit a babanet rendelöben erröl irnak.
"A mezítláb járás valóban egészséges egyenetlen talajon (kavicsos-füves), mert fejleszti a talp izmait, erősíti a szalagokat. Ilyen módon a talpboltozat kialakulását elősegíthetjük. A lakás sima talaján azonban ez nem valósul meg, sőt bizonyos lábeltéréseknél (pl. befelé dőlő bokák, kifelé forduló sarok, lapos talpboltozat) megfelelő cipő hiányában ezek az eltérések fokozódhatnak is a növekedés során. Ha mód van rá, az egész nap járó, szaladgáló kisgyermekre az ő lábukra épített, jó minőségű cipőt adjon a szülő. Pontosan azért, mert az segít korrigálni az esetleges hibákat a növekedés, fejlődés során. Ha a fent leírt eltérések szembetűnőek, ma már gyógycipőt is ajánlunk a picinek. Ezek ma már nagyon szépek, finom kivitelezésűek."

"Az éppen járni tanuló babákra nem szükséges keménytalpú cipőt adni. Ők még sokat állnak lábujjhegyen, leülnek a sarkukra, kúsznak is még. A kemény cipő ilyenkor kényelmetlen. Ha viszont csúszós a padozat jó, ha adunk rá csúszásgátlóval ellátott zoknit és persze más a helyzet, ha hideg kövön próbálkozik a baba. Elég, ha akkor adunk cipőt a kicsire, ha már önállóan járkál és a nap nagy részét így tölti. Ez lehetőleg Siesta cipő legyen"

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Moncsi, írtad, hogy esik a hó, én meg mosolyogtam magamban, jó nektek!
Erre kinézek és látom, hogy a babakocsit, amiben alszik a gyermek, befedte a hó.

itt a bizonyíték:
Kép
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: