Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagy-nagy gratula mindkét kismamának!!!! Hihi, Zsóka babájáról én már tudtam, azon vihogtunk, hogy ha majd beír topiklakóként, akkor én meg írom, hogy én tudom ám!, aztán nem is ő lenne az, hanem valaki más is kismama - hát ez majdnem bejött Kíváncsival!KépKépKép
Aug. vége az nagyon jóóó, Hannám is akkor született!Kép

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok,
sajna ma nem lesz időm a listára írni, pedig nagyon készültem KépKép. Köszönöm mindenkinek a gratulákat, de inkább majd aug-ban gratuláljatok Kép.
Pele, tényleg majdnem bejött Kép.
Kíváncsi, neked mikor várható a babád?
mindenkinek sok puszi
Zsóka, aki folyton émelyeg, de azért boldog KépKépKépKépKép (niná!!!!!!!)

Zsóka
zsóka
 
 


Hűha!

Zsóka, Kiváncsi! Gratulálok mindkettőtöknek!!!

Puszi,
Iboly
iboly
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsóka!

Nagyon nagyon gratulaaaaaa!!!
És ezek után még azért mentek Amerikába???

Kiváncsi: behozhatatlan vagy!! Egyedül Verusnak van esélye veled lépést tartaniKépKépKép Gratulálok!!! Ti mikorra várjátok? És most vajon kislány lesz, vagy maradtatok a jól bevált kisfiú-receptnél?

Ez az év úgy tűnik nagyon jól kezdődik, csak igy tovább!!!!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ja, még valami. Valóban lassan egyévesek azok a friss babák, no igen, Ancsi is lassan 9 hónapos, de valahogy még kicsinek érzem, még én nem vállalkoznék mellette egy következőreKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Szuper ilyen hírekre visszaérkezni!

Nagyon-nagyon gratulálok mindkettőtöknek! Kép

(Mintha mostanában félnénk egyedül szülni: Pele és én, Zsóka és Kíváncsi... Kép Kik következnek?)

Kicsit összeszedem majd magamat és írok a levlistára is. Majd...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Kénytelen voltam bekukkantani,mivel a levlistán fogalmam sem volt, hogy miről beszéltek? Szégyen gyalázat, nagyon hanyagolom a topikot, de a lényeg, hogy nagyon nagy gratula Zsókának és Kíváncsinak!

Zsóka!
Nagyon örülök, hogy sikerült az utazás nélkül is a babóca és tényleg, az az augusztus szuper (hi-hi-hi, én is akkor születtem)!

Kíváncsi!
Húúúú, ez nem semmi! Tényleg, és mikorra várjátok, tudtok már valami közelebbit is a nemét illetőleg? Ne legyél ilyen titokzatos, mert mi (is) nagyon kíváncsiak vagyunk ám! Kép

Puszi Nektek!
Banett

Kép
banett
 
 


Sziasztok!!!
Gratula Zsókának és Kíváncsinak is!!!!! KépKépKép

(Augusztusi szülés: na azééééér nem lennék a helyedben. Kép Majd' megpusztultam a melegtől, pedig Rébék "csak" júliusban született. Kép Én tavasszal szeretek szülni. Kép 3-szor be is jött. Kép)

Puszi,

Virág
Virág
 


Sziasztok!
Zsoka gratula neked!
Kivancsi most tenyleg babat var, vagy csak bele beszelitek a gyereket? KépKépKép Mert o nem irta, vagy csak en voltam feluletes?
Moni

moni
 
 


Sziasztok,
az augusztusi babák valóban nagyon jók, én is aug-i vagyok Kép.
Virágom, eddigi gyerekeimmel jó meleg nyarakat-tavaszokat vészeltem át, van már gyíakorlatom benne nekem is Kép.
Ha sikerül, írok ma végre a levlistára is.
pusznyó
Zsóka

ui: Juca, Pele egyébként is fél egyedül szülni Kép - legalábbis asszem anno Pele és Kanga (??) szült két hét eltéréssel talán... Emesém és Pele Hannája közt alig egy hónap van (na jó, ez nem illik bele Kép)

Zsóka
zsóka
 
 


Moni,
jan. 3. 19.12. Kép
(Egyébként pont utánam írtál, tényleg nem vetted észre! Kép)
kíváncsi
 
 


Kíváncsi: na szép dolog, hogy megelőztél.Kép Azért nagy gratula a babáhozKépKépKépKép

Zsóka neked is gratulálok a pocaklakóhoz.KépKépKép
linato
 
 


Zsóka!

Hát ez nagyon jó!
Pele Hannája és Vili között nincs két hét! Kép
Csak most jutott eszembe, hogy rávilágítottál, mert akkor éppen nem voltam netközelben. (Persze Pele közben merészelt egyet egyedül szülni! Kép)

Kíváncsi írását én többször elolvastam. Nem tudtam mire gondol: a gyerkőc bejelentését írhatta volna-e ő is, vagy Jamina okos Sherlock-okfejtését. Kép Aztán úgy döntöttem, hogy majd kiderül... Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Erika,
bocsánatot kérek, amiért alaptalanul gyanusítgattalakKép
Őszintén szólva nagyon megkönnyebbültem, mert tudod, ha Te igen, akkor én isKép; és most nekem sem szerepel rövid távú terveim között a harmadik bébiKép
Mesélj egy kicsit a gyerekecskékről: Tomi várja már az ovit? Luca leány kész hölgy már, igaz?Kép
Nálunk Ádi nagyon oda van az oviért, már kétszer voltunk benn játszani egy fél órácskára, és azóta is minden nap: ,,Anya, menjünk oviba, ott vannak sok gyejekek!" De amíg vannak hiányosságok a szobatisztaság terén, addig sajnos nem veszik be, pedig egyébként akár már mehetne is.
Szaffi továbbra is nagyon jó evő, jó kedvű és gyönyörűKép. Kapaszkodva feláll, sokat dumál, pápázik és közben mondja, hogy szia, és ha megkérdezzük, hogy kell tapsolni, akkor megmutatja.
Részemről jól megvagyokKép, sokat dekupázsolok és szépítem a lakásunkat, néha pedig nagyon vágyom vissza a munkahelyemre...
Hát ennyit dióhéjban rólunk.

Puszi:
Jamina
jamina
 
 


Szia Jamina,
megbocsátok.. Kép Csak jókat derültem, mikor a lemaradásomat pótoltam.
Oké, akkor a 3-at eltoljuk még, jó?
Mi is jól vagyunk, leszámítva azt, hogy Tomi megint betegecske, így aztán ma nem is engedtem bölcsibe. Még holnap itthon marad, aztán meglátjuk, hogy mi lesz, addig dokit sem hívtam.
Amúgy imádja a bölcsit, csakúgy mint a hugit, persze néha azért épp az a játék kell neki, ami Lucánál van. De ennyi. Szobatisztaság terén nálunk nem gondok vannak, hanem kőkeményen pelus, dehát egyáltalán nem sietünk, majd megérik rá. De a nagyszülők már csúnyán néznek rám Kép
Luca? Hát, ő egy kész talány. Kommunkál, pápát int, állandóan (kivéve lásd lentebb) vigyorog, röhög, imádja a bátyust, apától meg egyenesen elolvad. Most már imád enni, tejcsin kívül is egész sokat eszik. Namost a kivéve: még CSAK forog, nem hajlandó mást csinálni, bár talán már látszik a fény az alagút végén. Most gyógytornászhoz járunk (hah, kicsit túloztam, mert dec. elején voltunk, meg éppen ma), nincs semmi gond, kicsit segítünk a mozgásban Kép De ez nem mindig tetszik neki, ilyenkor aztán zeng a ház... már kezdünk hozzászokni, illetve dehogyis, ehhez nem lehet.
Folytatva a sort, én is jól vagyok, ha van munka, dolgozom, kis különbség, hogy én meg már nagyon dolgoznék, többet mint most, bár, ha néha összeszalad a meló, akkor aztán teljesen kipurcanok...mégis feltöltődöm.
Kicsit hosszú voltam, dehát veled olyan ritkán lehet "beszélgetni".

Puszi, Erika
kerika
 
 


Erika!
Örülök, hogy jártok gyógytornászhoz!
Nem az számít, hogy sokszor menjetek hozzá, hanem hogy otthon sokszor tudjátok csinálni a kapott feladatokat!
Ha nem terhellek vele nagyon, leírnád nekem emilben, hogy milyen feladatokat kaptok, és mit nem szeret Luca?

Pusza
Edó
edóka
 
 


Hahó Kíváncsi!
Hát, jó sokat keresgéltem, mire megtaláltam ezt a topikot, asszem életemben először járok itt.
Óriási gratula a hatodik gyermekedhez!
Sosem mertem volna remélni, hogy valaha együtt fogok veled babát várni. A legkisebb (egy ideig legkisebb Kép ) gyermeked - amennyiben aug végén születik - mindössze két hónappal lesz fiatalabb az én második gyermekemnél.
Milyen nevek vannak nálatok? Mi a régóta meglévő lánynevetek? És mi a hatodik (vagy inkább tizedik, hisz némelyiknek nálatok két neve is van) fiúnevetek? Fiúnevet találni olyan nehéz, mert sok gyönyörű fiúnév valahogy le van járatva. Nekem például tetszik az Aladár név is, de eszembe se jutna a gyereknek azt adni. Szóval nálunk fiúnévből a Miklós van készenlétben, de hogy azon mit összetöprengtem!
És mit szól a meglévő öt gyereked a kis jövevényhez?
Olvastad Varga Domokostól a "Kutyafülűek" c. könyvet? Annyira szép könyv! Neki is hat gyereke volt, az első négy fiú, aztán két lány. De olyan gyönyörűen ír róluk. Minden csöpögősség nélkül, humorral. Mégis nagyon szépen. Úgy, ahogy te szoktál. Tényleg, nem vagy rokona az írónak?
Most megnézem a Bigacsiga által emlegetett elhanyagolt férjes topikot is...
Szóval mégegyszer nagyon gratulálok, és kívánom, hogy remekül érezd magad egész végig!

Zsóka, gratulálok neked is, eszerint veled is együtt leszek terhes, tök jó, nagyon bírom, ahogy szaporodnak azok, akiket már "ismerek", és most babát is együtt várunk.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


ZsókaKépKép

REmélem Zoli átadta az üzenetemet..szóval itt is: óóóriási gartulaKépKép

Kíváncsi, természtesen neked isKépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok,
köszönöm a gratulákat Kép.

Adrienn,
gratula neked is!!!!!! Nem is olvastam rólad - igaz, nem sok topikot olvasok már - ezek szerint okt-ben jön a babád? De jó KépKép!

Verus,
átadta, és nagyon ari vagy, hogy felhívtál! Kár, hogy nem tudtunk beszélni. A baj az, hogy a zuram nagyothall, a múltkor Evey hívott, bemutatkozott szépen (pedig annyit kellett volna mondania csak, hogy Evey Kép), Zoli meg jött, hogy vmilyen hosszúnevű Erika keres. Kép Fogalmam nem volt, ki az.
Tegnap is azt mondja, hogy vmilyern hosszúnevű Vera keresett. Mondom, Verus? Hát, azt mondja, lehet. Én erre úgy döntöttem, hogy valszeg Evey hívott megint Kép. De megkaptam az üzenetet, és most legalább tudom is, kitől KépKép.

Csajok, ha vki ezentúl engem keres, és a férjem veszi fel, pánikszerűen tegye le KépKép. Kivéve Pelét - az ő hangját megismeri Kép.
puszi mindenkinek
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Edóka,

reggel írtam neked mélt, de most látom, hogy visszajött, hogy megtelt a postafiókod Kép

Pusz, Erika
kerika
 
 


Szia Zsóka!
Júliusra várjuk a babát! Kép Július 6-ra. Most vagyok a 15. hétben, épp a mai napon kezdődik a negyedik hónap. Kíváncsi bébije így lesz fiatalabb, mint az enyém. Lehet, hogy fönt összekevertem az irányokat. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn,
hát én se gondoltam volna, amikor értesültem a babádról, hogy még csatlakozom hozzád! Kép Ilyen az élet, a gyerekek kopogtatnak...
Ami a neveket illeti, már tudom, mi lesz, hiszen csak egyetlen fiúnév maradt a naptárban, ami tetszik nekem, igaz, Apának nem annyira, de majd megszokja Kép, lánynéven meg minek gondolkodni, szülni megyek, nem a bevásárlóközpontba! KépKépKép
A Miklós tetszik nekem is.
Különben nem vagyok rokona VD-nak, de a könyvét/könyveit olvastam, igazi kedvcsináló, forgasd többször is! Kép
Gyötörnek még a rosszullétek?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Most látom, hogy félreérthető volt megint, amit írtam: tetszik a Miklós, de nem a Miklós az, ami tetszik. Kép
kíváncsi
 
 


Szia Kíváncsi!
Nem volt félreérthető. Amúgy akkor titok, hogy neked melyik név tetszik? Elsőre különben azt hittem, így szól a mondatod: "egy fiúnév maradt a naptárban, ami még egyik fiamnak se a neve" Kép Sok fiúnév van a családotokban, az biztos Kép
Szerintem most lányod lesz! Szinte biztos vagyok benne. A nagy számok törvénye alapján. Olyan van, hogy valakinek csak lányai vannak, mert fiút nem tud kihordani valami miatt. De olyan, hogy lányt ne tudna valaki kihordani, tudtommal nincs. Szóval hatból egy már csak lány lesz szerintem!
Örülnél, ha lány lenne? Annyira más világ.
Varga Domokos könyveit olvasnám én, de nem lehet kapni. Ami meg volt, azt Ádám nagyonpici korában vettem, és mivel akkor nem tudtam olvasni, kölcsönadtam kettőt is, és még nem kaptam vissza.
Amúgy te ismered őt? Vagy valamelyik gyerekét? Az olyan fura érzés, mikor az ember olvas valakiről egy ilyen könyvben, és a valóságban is megismeri az illetőt.
Rosszullétek nem gyötörnek, igazából nem is volt olyan igazi kemény rosszullétem, hanem egész nap émelyegtem, de csak annyira, hogy épp zavaró legyen. Ádámmal ugyanígy volt, csak valahogy kevésbé vagy kevesebbet. VAgy az idő megszépíti az emlékeket. Kép
Először véget ért az első tizenkét hét, aztán elmúlt a nátha java is, a gyerek is kezd meggyógyulni, legalábbis annyira, hogy jobban alszik. Szóval egycsapásra visszatért a régi önmagam, tele vagyok energiával pár napja. Szuper érzés, most talán három hónap is így telik majd.
Ma hóban sétáltunk a városban, a gyerekek nagyon élvezték, gyönyörűen kipirultak. Az enyém idén fogta föl először, hogy mi is a hó, és be se akart jönni. Hiába: az én fiam! Én is imádom a havat. Mint mindent, ami világos.

No, nem locsogok tovább.
Képzeld el, én egész eddig azt hittem, hogy ez a topik az újszülöttel való hazatérés utáni első napokról szól. És mivel Ádám már kb két hónapos volt, mikor babanetezni kezdtem, ezért ide sose néztem be. Meg általában a terhességes topikok se nagyon kötöttek le. Én nem nagyon szeretek a terhességgel foglalkozni. Szerintem a terhességben három jó dolog van: a végeredmény - az a legjobb -, az ultrahang vizsgálatok és amikor mozog a baba. Na igen, és a szülés legutolsó perce, mikor előbukkan a baba, és a karomba rakják. Kép

Na jó, megígértem, hogy tényleg nem locsogok többet. Próbálom betartani. Csak most nagyon jó kedvem van, mert szuper napunk volt, reggel elintéztünk Ádámmal minden házimunkát, és utána csak játszottunk. Most meg az apjával játszik. Kép

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Erika!
Bocsi, de Kíváncsi levele eltömte a postafiókomat. Kitöröltem, így jöhet a levél!

Pussz
Edó
edóka
 
 


Adrienn,
nem te írtad fordítva, én olvastam rosszul Kép. Amúgy mikor már beírtam, elgondolkodtam rajta, honnan tudod, hogy okt-ben fog megszületni a gyermeked, aki még valszeg meg sem fogant. Itt kezdett világos lenni, hogy vmit asszem félreolvastam Kép.
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Zsóka, ez tök jó, én simán átmentem az októberenKépKép (nesze nekem matekos véna)

A júli eleje-közepe meg a júni vége jó időszak, nálam 3 született ilyenkor (na ja, kettőből, nálunk az 1 ből 1 az olyan, hogy 1 ből 2Kép)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


KépKép

Zsóka
zsóka
 
 


Üdv jányok!

Zsókám, hát gratula, csak +akadt a szemem úhogy rszleteket nem tudok. Hmmm. Amikor az én Dömim fogant, akkor meg az uram ippeg Finnországban tartózkodott hehe, úhogy vannak még csodák..hehe..lehet hogy megszállt a szentlélek téged is. Hanem engem az izgat jobban, hogy ha jól emlékszem akkor te 2 császáros vagy nem? Mi lesz most akkor? Prog.császár? És azután? Mert ilyenkor jvasolják(?) az elkötést? No, ügyes legyél bármi legyen is. Csokkantalak benneteket. ZA
ZA
 


Hali, régen nem látott barátsoném!!!
Köszi a gratulát Kép. A zuram itthont volt a fogamzáskor Kép, előtte nem volt itthon 3 hónapig. Aztán hazajött és két hónap alatt sikerült ügyeskednünk Kép.
Jól emlékszel, két császáros vagyok, szerintem ez is az lesz, bár dokinél még nem votlam (jan. végén akarok menni). Ja, úgy hallottam én is, hogy ilyenkor szokás az elkötést javasolni. Hát, javasolhatják, felőlem Kép. Majd a negyedik után. Bátor szívvel csak négy csaszit merek/mernék vállalni, bár gyereket akár többet is, csak akor varázsolják ki belőlem vhogy Kép.
puszi neked is
Zs.
ui: a wiw-en megkaptam a jókívánségaidat, így utólag (a nyolc napba majdnem belefér Kép) BUÉK nektek is!!

Zsóka
zsóka
 
 


Tudja valaki, hogy AFP-re a 16. héten kell menni vagy betöltött 16 hetesen? Én az előzőre rossz időpontban mentem, és rossz is lett az eredmény, hát nem volt valami kellemes. Most meg még nem is kérdeztem utána a dolognak, még terheskönyvem sincs.
Egyáltalán van ennek az AFP-nek még értelme? Vagy az uh többet mond?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!

Betöltött 16 hetesen.
Vilivel 16 hetesen két naposan voltam, jó lett az eredmény, most pont 16 hetesen és alacsonynak tartottam az értéket. Én. Az orvos nem.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Köszi.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Sziasztok!

Zsóka! Kíváncsi! Adrienn!
Mindhármotoknak nagy-nagy gratula a pocaklakóhoz. De jó Nektek, az én párom már nem akar 4.-et, illetve csak akkor, ha milliomosok leszünk. Kép Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Köszi KépKépKép!

Zsóka
zsóka
 
 


Lányok!

Nézzetek be a Frissbabás topikba, Momonak van egy jó híre. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Momo!!!

Ezernyi puszi!
Nincs jobb, mint még egy matrica! KépKépKép

Snoopy
snoopy
 


meghalt ez a topik....?Kép)))))

Tvica
terpecz
 
 


Nem csak bújkálunk magunk elől Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hahó, Mamákok van itt valaki? Kép

Fura dolog történt ma velünk a játszótéren, ebben várnék tanácsokat tőletek. Következő volt a szitu:
Délelőtt mentünk le a Szt. István parki játszótérre. Hiába sütött szépen a nap, mindössze 1, olyan 2.5-3 éves forma kisfiú volt lent rajtunk kívül. Tomi (17 hónapos) boldogan szalad birtokba venni a nagy homokozót, amiben van egy nagy fa hajó, meg mindenféle pultok és tekertyűk szintén fából, a kicsiknek. Tomi imádja az egyik pultot, ott mindig sok időt tölt a műanyag gombok tekergetésével. Most is odaszaladt, de mielőtt odaért volna, a kisfiú mögé lépett és hátulról szánt szándékkal nagyon erősen meglökte, úgy, hogy Tomi arccal nekiesett a pultnak, és felrepedt 2 helyen a szája, valamint rondán megharapta a nyelvét. Persze dőlt a vér, nagy sírás, minden. Bő negyedóra volt Tomit megnyugtatni, a vért letörölni, a sebet kimosni, közben csupa vér lett az anorákja, a kabátom, minden. Közben majd felrobbantam a dühtől.

Mit lehet ilyenkor tenni? Nyilván az ember nem fegyelmezi más gyerekét, viszont azt sem szeretném, ha Tomit bántanák. Aki ismeri a fiamat tudja, hogy nagyon békés, barátságos, egyáltalán nem agresszív. Ez esetben sem vívta ki semmivel a másik kisfiú haragját, nem is találkoztak korábban, hogy esetleg előzménye lett volna, nem is oda tartott ahol a másik kisfiú játszott, tehát territoriális vitával sem lehet magyarázni a történteket.

Mivel a kisfiú mamája messzebb állt, én a zokogó Tomival voltam elfoglalva, csak annyit kérdeztem a kisfiútól, hogy miért csinálta ezt? De aztán nem volt időm ezzel foglalkozni. Odajött a kissrác, ahová Tomit félrevontam megtörölgetni, lenyugtatni, szemmel láthatóan nagy érdeklődéssel és szó nélkül nézte ami történik, szegény Tomi meg próbált elbújni előle. Nagy kedvem lett volna elzavarni, mert nagyon dühös voltam rá, de persze nem tettem, viszont nagyon rondán nézhettem rá, mert odajött a mamája és jó hangosan szidta mint a bokrot. Bocsánatot egyik sem kért. Aztán elmentek, én meg ottmaradtam állati dühösen, végül felhívtam a párom és ráöntöttem az egészetKép.

Ti mit csináltatok volna? Mi lehet egy ilyen helyzettel egyáltalán kezdeni? Kell valamit kezdeni vele?

sziasztok, köszi,
matska
matska
 
 


Adrienn!Az AFP-re betöltött 16.hétben kell menni beitják a pontos testsúlyt és a terhességi hetet.Ha megvan az eredmény úgy 3.hét kb. akkor mégy a genetikai UH-ra.vigyázz magatokra üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Matska!

Vannak csak elmentek világgá! Kép


Sok sok gyógypuszi Tominak! Kép Kép Kép Kép Kép
Remélem hamar elfelejti és nem marad nyoma a kis lelkében.

Ezt mindig is utáltam, hogy általában akad egy kettő gyerek a játszótereken akikre nem felügyelnek eléggé a vigyázói és a gyerek csupán csak azért, mert nem kap elég szeretet, figyelmet a másik gyereken tölti ki a hiányérzetét.

Annyit tudsz tenni, hogy a sajátodat jobban figyeled és közbelépsz, ha komoly incidens bontakozik ki. Bár szerintem itt most olyan gyorsan történhetett a dolog, hogy nem is volt időd közbelépni. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Kata, köszi, hű de gyors voltálKép
Tényleg nem volt időm közbelépni, kb. 1 méterre voltam tőlük, a kissrácon egyáltalán nem látszott, hogy mire készül, akár simogatás is lehetett volnaKép.
Gyógypuszikat köszönjük szépen, jól jönnek Kép.

Jó éjt mindenkinek,
matska
matska
 
 


Sziasztok!

Matska!
Milyen beszélője volt a terroristának? Mondott valamit a kérdésedre?
Azt hiszem, hogy nem hagytam volna magyarázat nélkül elmenni őket. Vagy még a véres szakaszban távoztak? Ahogy olvasom a fülemen habzik az adrenalin.
Jó megoldás lehetne egy pszichoterápiás óra lehiggadt kedélyek mellett az összes résztvevő részvételével. Teljes képtelenség. Pedig megoldás nélkül hagyni tényleg nem jó.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Na jó Snoopy, de gondolj bele mit tudottt volna csinálni?

Velem is előfordult, hogy melettem ugrált a gyerek elesett elharapta a nyelvét és úgy ordított, de úgy hogy körbe álltak az emberek Debrecen főterén és mindenki osztotta az ukászt.
Én pl. befogtam a fülemet és csak azzal törödtem, hogy letörölgessem megvígasztaljam.

De Matska mit csinált volna leüvölti a nő fejét?
Ha a nő maga nem ismerte fel a heylzet súlyosságát, a leüvöltés sem használt volna neki. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bizonyos esetekben meg jobb nem belekeveredni dolgokba. Mondjuk ez egy speciális eset volt a részemtől.
Az alig kétéves fiamtól elakarta venni, egy kisebbséghez tartozó hároméves a homokozó lapátját, és mivel az enyém nem engedte a lapátban meg homok volt a civakodásban a másik gyerek pofájába hullott a homok.
Én ezt nem fogtam fel tragikusan, de ezeknek a vérében van a bolhából elefánt csinálás a kölök úgy ordított mintha öltem volna. Persze az anyja szó szerint 100 méterrel arréb pletykálkodott.
Miután én nem éreztem magam bűnösnek nem is menekültem a helyszínről, próbáltam szép csendben csitítani az ellenfelet. Ez volt a hiba, máskor fejvesztve menekülőre fogom, ha kell ha nem.
Szó szót követett, tetlegességre is került sor, sőt ami még megdöbbentő volt. A familia pillanatok alatt előkerült és körbe állt minket, persze mindenki az ő pártjukat fogta, és egy egész lakótelep lógott az ablakokban nyár lévén és senki nem sietett a segítségemre aki kimenekíthetett volna szorult helyzetemből. Akár meg is késelhettek volna világos nappal.
Nagyon sokáig az eset hatása alatt voltam nem vagyok rasszista, de olyan nyomott hagytak a lelkemben, hogy tőlem lehetnek a legdolgosabb legtisztább emberek csak ellenszenvvel tudok irántuk lenni.
A dolog pikantériája, hogy szeptemberben újra találkoztunk, mindekettőn gyereke ugyan abban az oviba jár szerencsére más más csoportba, ugyan köszönni nem köszönünk egymásnak csak a szemünket villogtatjuk, és nagyon előzékenyen udvariasan kikerüljük egymást a keskeny folyóson.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Snoopy, a "terrorista" egy szót sem szólt, sem hozzám, sem senkihez, csak nézett. Mire megvígasztaltam Tomit, addigra eltűntek, és bevallom őszintén nekem a vígasztalás és vértelenítés, a sebesülés mértékének megállapítása volt a legfontosabb, csak aztán jöttek a morális szempontok. Pont amiatt dühöngtem annyira, hogy eltűntek, így esély sem volt a dolog civilizált rendezésére.

A legszomorúbb dolog az, hogy időközben beszélgettem az esetről egy csajjal a térről, akinek 3 éves a kisfia, és azt mondja, hogy szinte mindig van egy-két gyerek, akire nagyon kell figyelni, mert rendszeresen bántja a többieket Kép.

Kata, nem semmiKép.
matska
 
 


Most inkább névtelen maradok,ne haragudjatok, mert a téma elég komoly indulatokat vált ki, de megütötte a fülemet néhány mondat, udézem:"...általában akad egy kettő gyerek a játszótereken akikre nem felügyelnek eléggé a vigyázói és a gyerek csupán csak azért, mert nem kap elég szeretet, figyelmet a másik gyereken tölti ki a hiányérzetét."
Az én fiam is volt ilyen gyerek kétéves kora körül. Bármennyire is a nyomában jártam, majd' minden nap felborított, ellökött egy-két gyereket ok nélkül. Sőt általában a kisebbeket borogatta, bár nekiment a hatéveseknek is. Viszont az, hogy nem kap elég szeretetet, nem igaz!!!!Ilyen volt. Igaz, én mindig rászóltam, bocsánatot kértem a másiktól, de a gyerekemet nem küldtem oda simogatásra, mert nem hiszem hogy az bármit segített volna. Ugyanis nem gonosz szándékkal tette, amit tett, csak az életkorilag még nehezen koordinálható indulatok, érzelmek öntötték el. Persze nem helyes, ezt mindig az értésére is adtam. Volt is konfliktusom rendszeresen, engem is elmondtak mindennek, gondolhatjátok hogyan esett. Volt hogy végig bőgtem a játszóterezést. De hogy a szeretet hiánya.......ez nagyon sértő és általánosító mindenkire akinek kissé problémásabba gyereke. Egyébként a fiam ma az óvodában a legjobb viselkedésűek közé tartozik, kifejezetten kedves, barátságos, érzékeny gyermek.
Köszönöm, hogy meghallgattatok.
Névtelen
 


Sziasztok!

Névtelen: abszolút megértelek! Balunak is volt ilyen korszaka. Nyáron őt lögdösték a 2-2,5 évesek, most télen ő lökdösött másokat. Aztán kinőtte. Nem hinném, hogy nem kapna elég szeretetet, és ezért lenne. Nálunk a játszótéren egy elég zárt kis közösség van, mindenki ismer mindenkit..., így láttam, ahogy ott a nagyobb testvérek ugyanezt csinálták. Kinőtték.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Névtelen!
Igen, minden gyermeknek vannak ilyen korszakai. Tényleg nem a szeretethiánnyal függnek össze, feltétlenül. De egy 2.5, 3 éves már megérti, hogy akit direkt nekilök egy kemény dolognak és vérzik, ordít, fél, annak valami bajt csinált és nem olyan kicsit, ami mellett el lehet menni. Hiszen ő is esett már hasra, amikor felrepedt a szája, nem? Hogy szótlanul nézi végig, hogy vigasztalják, törölgetik, szeretgetik a kárvallottat az számomra ahhoz hasonlít, mintha ilyet sosem látott volna. Akkor őt nem szeretgetik ilyenkor????
Amikor Zsombi ilyen állapotában volt, csak vadmalacnak emlegettük, akkor egy pillanatra nem vettük le a szemünket róla a játszón és védtük a többi gyereket. Nehogy fájdalmat, pláne sérülést okozzon nekik. Figyelni kell rájuk. Nem okozhatunk másnak fájdalmat azért, mert a mi gyerekünk éppen ebben a korban van. A társadalom többi tagjának ehhez kb semmi köze. Pláne ne adja érte a vérét. És legalább az anyuka odajöhetett volna megvigasztalni Tomit, hogy mintát mutasson. Ha valamit csak véletlenül is rosszul csinálunk (hát még, ha ok nélkül direkt bántunk valakit!!!), akkor megpróbáljuk jóvá tenni. Nem ez a minta????

Bigacsiga!
Hát pont ez az, hogy én sem tudtam volna mit tenni ebben az esetben, csak a csitítás végeztén. Ezért van itt az adrenalin-fröccs! A tehetetlenségtől.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: