Új privát üzeneted érkezett!

Saxi!

Lesz egy kis meglepetés a szüléskor. Bár engem is esz a penész, hogy mink lesz vajon. Majd kiderül.
Elég bosszantó lehet ez a torta dolog. Lehet, hogy tényleg jobban jársz, ha sütsz egyet.

Jó hétvégét!

BOGInak boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Rohanásban, mindjárt ebédeltetek :)

Saxi!
Izgire veszi a figurát a Pocaklakótok :D Nem baj, tényleg lesz majd meglepetés :D A legfontosabb, hogy minden rendben van! Én amikor megtudtam, hogy Beni kukacos (bár tudom, hogy Ő még "csak" a második babánk), abszolúte nem éreztem csalódást, sőt mintha még örültem is volna Neki, mert tudom, hogy mit is kell csinálni egy kisfiúval :lol: Persze ha meg kiscsaj lett volna, akkor meg annak örültem volna pluszban, hogy meg van a vegyespáros. Minden úgy van jól, ahogy az Égiek megírták :wink:
Anyós :twisted: no comment!
Hú, most nézem csak, hogy Bogi már 6 éves lesz :shock: Hétvégére esik, ugye? Szerintem, ügyes vagy Te annyira, hogy finomat tudsz Neki sütni :D
A Lányok olyan, mint két tojás, még mindig gyönyörűségesek :D

Mica!
A Srácaid is hihetlenül helyesek!
Még régebben kérdezted, hogy mekkorák a srácaink, mert a Tieid között nagy a különbség súlyban-kilóban. Marci szerintem sokkal kisebb termetű, mint Beni lesz...már most látni a különbséget. Alig van 1 fejnyi különbség kettejük között, kilóban pedig 2 kiló cirka. Marci magasságát tervezem megmérni, majd írok róla (súlyra 14 kiló).

Még jövök később és megírom, amit még akartam, de Beni tiszta nyűg...pedig most aludt 1 órányit (rajtam :roll: ).

Puszi: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Brigi!

Én is így gondolom, nálunk már Liliána is meglepi volt, mert még utolsó nap sem lehetett látni nála sem.
Csak már lenne lány nevünk, akkor nyugodtabb lennék.

A torta tényleg bosszant, de nem tudok mit csinálni.
Sütnék szivesen de nem vagyok a toppon, így nem merek nekiállni.
Egész éjjel rohangáltam a wc-re, így alig aludtam valamit.
Már hajnali 5-kor kiültem a kanapéra.
Most meg el tudnék aludni.

Köszönjük a köszöntőt, aranyos vagy.

Megyek megpróbálok lepihenni, hátha egy kicsit összeszedem magam.

Puszi, Saxi
saxi
 
 

 
 

Melinda!

Szerintem is úgy van jól ahogy meg van írva.
-Igen Bogikám 6 éves lesz.
Hétfőre esik ezért tartjuk most a hétvégén.
Nem leszünk sokan, mert tesómék sem jönnek, a sógornőmék meg meg egyszer sem montak annyit neki a hat év alatt, hogy fapapucs, így velük sem kell számolnom.
Csak anyuék, anyósom, és mi leszünk.
-Nekem is mostanában tűnik fel igazán a lányok közti hasonlóság.
Na megyek pihizni.


Puszi, Saxi

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki jól van. Pihizzetek sokat a hétvégén, én is azt teszem.

Saxi!

Majd mesélj, milyen volt Bogi szülinapja. Képeket is kérünk.

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Drága Bogi!!!

6. születésnapod kívánunk Neked nagyon sok boldogságot, szép ajándékokat és nagyon szép napot!!!

Millió puszit küldünk Neked: Melinda, Marci és Beni

Kép

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Melinda!

Köszönjük a köszöntőt, aranyosak vagytok.


Csak bekukk, és gyorsan felteszek pár képet a szülinapról.
Nagyon jó volt, gyerkőcök élvezték.
Én egy kicsit hiányoltam a gyerek társaságot, de a tesómék nem tudtak eljönni.
Különben minden szuper volt.
A cukrász végül mégis megcsinálta a tortát, így megúsztam a sütögetést.
Én egy kicsit dögrováson vagyok, valahol összeszedtem egy kiadós megfázást.
Amúgy minden oké.

Mindenkit puszilok, Saxi

Kép
Kép Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Szia Saxi!

Jók a képek. Arik a lányok. Vigyázz magadra, gyógyulj meg.

Mi jól vagyunk. Gergő már jár oviba. Danival vittük ma is, tegnap is.


Szép napot!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Saxi :)
Bogikának utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok!
TE meg gyógyulj meg gyorsan. Én már egy hete szenvedek, eleinte szedtem gyógyszert is, de nem használt. :(

puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Na most jutottam el oda, hogy talán normális tudok írni. Srácok mindegyike a saját etetőszékében (tényleg Nálatok még etetőszékben eszik a gyerkőc? Gondolok itt a 3éves körülitekre :lol: ), zsírkrétáznak. Illetve csak szeretném, mert Beni eszi, meg már ki akar jönni :twisted: , Marci pedig dumál és dumál és dumál (szétmegy a fejem tőle :roll: )

Azt sem tudom, hol kezdjem!

Gigi!
Neked jobbulást!!! Valami homeos csodaszert nem akarsz kipróbálni? Nagyon sok mindenkitől hallottam, hogy az "mentette meg"őket. Konkrét szert nem tudok ajánlani, de a neten biztos találnál valamit.
Jaj, mit is akartam még Neked. Ja igen, az ajándékok! Köszi az ötleteket, tetszik ez a boltos, de ez szerintem már későbbre marad, vagy lehet, hogy átadom az ötletet a Hugoméknak. Nálunk most van Thomas őrület, de úgy, hogy mi "okoztuk" Marcinál. Nálunk nincs Minimax, így csak Anyuéknál láthatja a Thomas mesét, viszont most az MTV-n adják, és onnan is felvettem már egy csomót. Ja és DVD, meg mozdonyok, meg sínek, meg vasútállomás (na ezt fog kapni, meg még mozdonyt, meg síneket, meg dvd-t - tényleg nem vagyunk normálisak :shock: ) :?
Hogy sikerült a keresztelő? Milyen Keresztanyucinak lenni? Bár gondolom, hogy nem pont ez a vasárnap hozott változást a kapcsolatotokban, aztán lehet, hogy mégis :lol:
Marcit az elején biztos ebéd előtt/után hazahozom, de bízom benne, hogy nem lesz gond és marad egész napra (4-5-ig), majd elválik. Az 5 órás mizéria miatt kérdezed? Vagy nem? Én nagyon sok Anyukától hallom/olvasom, aki gyeden/gyesen van otthon, hogy ebéd után haza kell hozni a gyereket, nem lehet 5 óránál tovább az oviban. Én is elkezdtem parázni, de nálunk azt mondták, hogy csak a főállású anyáknál van ez. És épp a tv-ben láttam, hogy valóban, úgyhogy nagyon sok esetben, csak szemétkednek (bocsi) a gyeden lévő anyukákkal. Engem ez annyira bosszant! :twisted:

Saxi!
Neked is jobbulást! Reméljük nem tart sokáig!!! Mikorra vagy pontosan kiírva? (biztos írtad már, csak ...)
Nagyon jók a képek! A dekoráció, a torta (hú, de megkóstoltam volna, épp ma van szénhidrát napom, úgyhogy még lehetne is 8) ), na meg a Lányok és TE :)
Szerintem még nem köszöntem meg a vitaminos segítséget, 1-2 hét és elkezdem a turbózást, mindkettőét...biztos szükség lesz rá :?

Brigi!
Örülök, hogy Gergőd is jól van már! :D

Mica!
Csatlakozom a pletykás nyelvű fiúk táborába. Zsong az agyam, már most kora du., folyamatosan dumál és néha nagyon oda kell figyelni, hogy mit mond, néha értelmetlennek tűnik, aztán nem is az :lol: Most is jár a szája, úgyhogy ha valami hülyeséget írok össze, akkor miatta van 8)
Még nem mértem magasságra Marcit :roll: Helyesek a Srácok!


Kata!
Veletek mi van?
Neked is elkezdődött a suli, ugye? Kemény?

Évi? :cry: :cry: :cry:

Györgyi!
Azé' mert 3 éves nagyfiú lett Norbika, tessék ám jönni! A lakás körül vannak tennivalóid ezerrel? Meló? Ovi? Mesélj!

Jaj, ha kihagytam valakit, akkor a hátam mögött tomboló kölkecek miatt van. Megyek, kiszabadítom Őket és megnézem a műveiket! :lol:

Egy-két kérdés (má' megint :shock: ):
1. Mennyire tudnak öltözködni a gyerkőcök? Gatyóval, bugyival, néha zoknival nincs baj. Cipőt is leveszi, de fel nem. Viszont a pulcsi, póló az sehogy sem megy, se fel, se le. Kéne már? :roll:
2. Itt már minden gyerkőc totál szobatiszta? :roll: Mi még nem :( Bár a kaki kérdés, úgy tűnik megoldódik, napok óta kéredzkedik a WC-re és nem a bugyiba megy (kop-kop!) Viszont a du-i alvásnál néha becsúszik a pisi, de akkor a mindene olyan. Emögött persze az is meghúzódik, hogy 1,5 óra is kell mire elalszik, aztán meg képes 3 órát aludni :shock: Beni miatt nem hagyhatom, hogy ne aludjon, mert akkor Benit nem hagyná a ricsajjal, meg legalábbis addig is, ameddig el nem alszik, csöndben eljátszik az ágyában, mármint Marci. Éjszaka még mindig van pelus :? Felkelnek és kéredzkednek pisilni, felkeltenek Titeket? Én annyira nem tudom, hogy csináljuk, de már igazán itt lenne az ideje. Szerintetek ez gáz?

Megyek!!!
Pusz: Melinda

ui: még szerencse, hogy vakon tudok gépelni :lol:

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Melinda :)

Mennyire tudnak öltözködni a gyerkőcök


Semennyire :lol: Na jó, a cipőjét és a felsőjét le tudja venni, de aztán kb ennyi.
Az ovit csak azért kérdeztem, hogy hogy tudod Benivel megoldani a közlekedést. Nálunk nagyon genyók az oviban. Van egy itteni barátnőm, most a kisfia délután háromig van bent. Uzsonna után viszi haza. December végén szül és azt mondták neki,hogy februárig szedje össze magát mert onnantól ebéd után már haza kell vinnie a nagyfiút! :evil: De persze a normatív támogatást felveszik a gyerek után. Undorító! Könyörgöm, ha eddig elfért és meg volt a helye akkor ezután miért kell kirakni :?:
Közben gyermekem meg annyira belejött az ovis létbe, hogy kérte, hogy minden nap mehessen! Na én meg nem ellenkeztem :mrgreen: De még így, hogy ő kérte kifejezetten, hogy mehessen, még így is összeszorúl sokszor a gyomrom mikor itthon vagyok egyedül az üres házban. :? Én sem vagyok normális :shock:
Néha Olikám nosztalgizázik és beül az etetőszékbe, csak én már alig bírom berakni mert baromi nehéz.. Leginkább az étkezőasztalnál eszik velünk.
Szerencsére nálunk a Thomas őrült lecsengett, igaz már tavaly ilyenkor kezdtük. A végére egészen felfejlesztettük Sodor szigetét :wink: Tv-zés nálunk nem igen van, emiatt jómúltkor le is sajnálták a fiamat... :? Megkérdezte tőle egy apuka, hogy szokta e nézni a pókembert, nem és még sorolta pár hasonlóan bájos mesét. A végén akkor készült ki idegileg mikor kiderült, hogy még a Pokemont sem ismeri :lol: :lol: Szegény gyerek :lol:
Vasárnap meg volt a keresztelő. Nagyon jól sikerült. A templomba Olit nem vittük, itthon volt vele anyu. Ugyanis az én drága kisfiam nem bírja ki duma nélkül negyed óráig. Sőt még negyed percig sem :mrgreen: Noémi gyönyörű volt a fehér rucijában. Várom Évitől a képeket, majd teszek fel. Rolcsi is jól viselte a megpróbáltatásokat, meglepően csendes volt. Az utána lévő bulin már Olika is jelen volt, nagyon élvezte. Estére ki is dőlt tisztességgel.

Mindenkinek, puszi

KépKép
gigi28
 
 


Szia Gigi!

Köszike a kimerítő válaszokat :) Pisiről nem írtál...biztos azért, mert Olika perfekt ezen a téren is 8)
"Megnyugodtam", hogy öltözködés nem gáz. Gábor mindig izélgeti, hogy vegye már le a felsőjét fürdés előtt (ez G reszortja 8) ) és ilyenkor mindig hozzám rohan Marci, hogy "anyaseícccs!", olyan édi :lol:

Ovi: na én a csaj helyében tutira nem hagynám, hogy ebéd után kirakják a gyereket! Bár tudom, hogy lehet emiatt a gyerekkel szúrna ki. Én azért tennék egy próbát, hogy milyen előírás alapján kell hazavinnie a gyereket? Eddig miért nem bántott senkit, most meg miért is? Undorító :twisted: Tutira az anyukák tudatlanságára utaznak.

Tök jó,hogy Olinak ennyire bejön az ovi :D Biztos írtad már 8) , de meddig van délután?
Gyakran gondolok én is arra, milyen jó is lesz egyedül Benivel, aztán tutira sz@r érzés lesz otthagyni az oviban a nagyobbik ördögömet :cry: és majd jön haza az élményekkel, amiket nem itthon szerzett. Fura lesz na! Persze nekem van itthon utánpótlás gyerekügyileg, hogy ne unatkozzak :roll: (nem mintha Te unatkoznál otthon egyedül, gondolom van mit csinálni)

Keresztelő: várjuk a képeket! Klassz, hogy ilyen jól sikerült :D

Tv-zés: na ilyeneket még hírből sem ismerünk. Vannak a jó öreg mesék, mint Vuk, Kockásfülú nyúl, Legkisebb ugrifüles, Frakk és még sorolhatnám. Lehet, hogy hülyén fognak nézni a gyerekre, hogy ilyenekről mesél :shock: MArci sajna azért rászokott a mesenézésre, mert amikor szeptember elején v. mikor azok a vacak esős idők voltak, ezzel tudtam seggreültetni, és lenyugtatni a lakásban. Most már reggel azzal kel, hogy mesemese :? Persze szépen leszedem a szerről 8) , most "csak" Benya délelőtti alvása-cicizése közben nézhet, hogy csöndben legyen.

Na pofám befog, a Kölkök ezerrel alszanak :shock: Marci is egész jól elaludt, talán 1 órát játszhatott a szobában előtte, Benya meg már 3 órája nyomja (abból minyima 1,5 cicin :roll: )

Ja még egy aggódnivalóm, mert Benya egyszerűen rosszabb, mint másik 5, frankon kitesz legalább 5 gyereket. Reggel magára rántotta a bárszékünket, a háttámlája pont a fejére esett :cry: , különösebben seb nincs rajta, csak a buksija miatt félek. Rögtön sírt egy nagyot, aztán megnyugodott...ha hány, nagyon aluszékony (3 órája alszik :roll: ), koordinációs zavarai vannak, akkor aggódjak? Vagy mikor? (Komoylan mondom, ki kéne költöztetni hozzánk a gyerek- vagy baleseti ügyeletet :evil: )

Pusz: Melinda

KépKép

KépKép
bujka
 
 


Sziasztok!

Elképedve olvasom némelyik történeteteket. Nálunk nincs ilyen gond az oviban.
Akkor most én is elmondom a mi válaszunkat Melinda feltett kérdéseire.
Szóval Dani még nem teljesen szobatiszta. Érte ezalatt a délutáni alvást, amikor is sokszor bepisil, ha sokáig alszik. A kakival jelenleg úgy állunk, hogy lusta szólni, inkább beengedi a bugyiba. Pedig próbálok türelmes lenni. De meddig? Éjszaka még pelusunk van. Ha nappal nem működik, miért lenne jobb éjjel? Az öltözés: nadrág, bugyi, néha a pólófélék is sikerülnek fel és le. De nem mindig. A cipő már nehezebb.
Délután nálunk is alvás van. NIncs más választása. Néha 3 órát is alszik egyvégtében.

Még annyit az ovi dologhoz, hogy nálunk a főállású anya nem hagyhatja délutánra ott a gyerekét. Ebéd után el kell hozni. Szerencsére ez még odébb van nekünk, hisz csak áprilisban születik a pici.

Na én végeztem.

Pusszka!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok :)

Melinda :)
Később aztán rájöttem, hogy a pisi-kaki témához nem szóltam hozzá :mrgreen: Szerencsére nincs vele gond, igaz olyan már előfordult, hogy annyira játszott, hogy a pisi eleje becsúszott. De szerintem ez tök nomális. Amin magam is meglepődtem, hogy viszont alvásnál soha egy csepp sem megy be.... :shock: Aludhat bármennyit éjszaka.
Olit általában negyed 10 körül viszem az oviba és negyed 1-re megyek érte. Kb három órát van bent. AZ meg arra elég, hogy vásároljak, tanuljak, elmenjek angolra. Nekem ugyan ilyen gondolataim vannak, voltak mint neked. Amikor mondták, hogy karácsonyoznak majd együtt meg sütnek sütit, tisztára kiakadtam, hogy én meg nem lehet ott :mrgreen: :| De hát ez az élet rendje. Ő ettől több és jobb lesz. És hát ezeket délután itthon is meg tudjuk majd csinálni (a hülye anyja kedvéért :oops: ) És hidd el, hogy nagyon jó lesz majd látni, hogy lesznek barátai, élményei. Épp tegnap mondtam az anyukáknak, hogy már azért is érdemes elhozni az oviba, mert amikor megyek érte, szinte repül a karomba :D
Nem vagyok valami nagy orvosszakértő, de ha sírt akkor elvileg nincs nagy gáz, de biztosat én nem tudok mondani. Nem semmi fiaid vannak! :wink:

Brigi :)
Az ovikérdésben tényleg az a gáz, hogy ha esetleg az anyuka pofázni merne akkor a saját gyerekével szúr ki. :evil: Pedig abszolút törvénytelen amit csinálnak.
A főállású anyánál van az, hogy 5 óránál többet nem lehet bent a gyerek. De szerintem ez teljesen más mint egy átlagos anyánál, mert elvileg ő az államtól kap fizetést a gyerekek nem tudom hány éves koráig. Te is főállású anya leszel? Le a kalappal minden többgyerekes elött! :wink:

puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ennyire ritkán írok, de alig van időm itt bent, múlt héten szabin voltam, ovodaszoktatás miatt, de most igyekszem!

Remélem senki nem fog haragudni, ha csak magunkról írok, mert nem nagyon tudom követni az írásotokat!
A képeken a manók nagyon édesek továbbra is!
Brigi üdv közöttünk!
A szülinapi köszöntéseket köszönjük!

Akkor most tömören: a szülinapi ünneplés nagyon jól sikerült, Norbi nagyon élvezte, hogy többször is megünnepeltük, hogy 3 éves lett!
Az ovit elkezdtük múlt héten. Első nap még ott voltam vele, de a második naptól már ottmaradt reggel 8-tól ebéd utánig! Hétfőn volt az első nap, hogy ott is aludt, ezzel sem volt semmi gond, nagyon tetszik neki az ovi, egyszer sem mondta, hogy nem akar menni! Aztán hétfő estére lebetegedett, semmi komoly, de a héten már otthon maradt.
Az ovi nekem is nagyon tetszik, hihetetlen, hogy milyen önállóságra nevelik Őket, egy hét alatt a fiam megtanult egyedül vetkőzni és öltözni, a felső kivételével simán levesz és felvesz ruhadarabokat!
A szobatisztasággal úgy állunk, hogy a kakiprobléma megoldódott, de éjszakára még kap pelust, bár már az éjszakával is próbálkoztunk, egyszer bejött, de legközelebb bepisilt, aztán ugye beteg lett és visszaadtam rá, mert nem akartam, hogy véletlen bepisiljen és mégjobban megfázzon, hétvégén megint próbálkozok!
Ami viszont új Norbinál, hogy még annál is rosszabb mint volt! Vagyishogy két véglet, vagy olyan mint egy angyal vagy kezelhetetlen! Nagyon csúnyán beszél velünk, verekszik, hisztizik, akaratos, kiabál, mindennek az ellentétjét csinálja, szóval néha elgondolkodok, hogy mit csinálok rosszúl! Igazából tudom, hogy semmit, egyszerűen keményen kibontakozott az akarata és éli a dackorszakot én meg próbálom átvészelni! Amúgy amikor nem rossz akkor tényleg egy angyal, hosszan el lehet vele beszélgetni, imádja ha olvasok neki meséket és tényleg olyan mint a világ legjobb gyereke, aztán valami rájön és kifordul önmagából!

Az óvodával kapcsolatosan még annyit akartam írni, hogy hétfőn volt az első nap, hogy az apja vitte és az anyósom ment érte, hát megmondom őszintén nagyon komoly szívfájdalmat okozott, hogy még értemenni sem tudok én, ez nagyon rossz érzés!

Hát velünk ennyi van! Petivel jól megvagyunk, a lakást nagyon élvezzük!

Bocsi, hogy senkinek nem írok külön!

Puszi Mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok!

Csak tömören mert rohanok!

Melinda!

Dec.31-re vagyok kiírva, de lehet, hogy előbb szülünk.
Attól függ, hogy mennyire feszül a méhem, mert ha nagyon akkor előbb indítják nehogy szétrepedjen az előző császárok helye.
Az öltözködés kb. annyira megy mint nálatok a Gigiéknél, de ez szerintem teljesen normális.
Bogikám 4 évesen ment az oviba, és akkor kezdett önállóan öltözni.
Szóval mindennek eljön az ideje.
Szobatisztasággal úgy állunk, hogy csak este kell egy pelus, de abban még van pisi reggelre.
Különben egész nap és a délutáni alváshoz sem kell már.
Minden gyerek más, nekem Bogika 11-hósan szobatiszta volt. Multkor azt mondta a Tv.-ben egy gyermekorvos, hogy a gyermek 5 éves koráig kell rendeződnie a szobatisztaságnak.
Addig nincs ok az aggodalomra.
A szirup ötletet, nagyon szivesen remélem beválik.:)
............................................................................................................
Az ovival kapcsolatban csak annyit, hogy nincs rá törvény, hogy az otthon lévő anyukának ebéd után el kell hozni a gyerekét, és nem is kötelezhetnek rá!!!
A másik dolog pedig az, hogy én is főállású anya leszek, de a kicsi 3 éves koráig sima Gyes-en lévő anyának számítok!!!!
Vagyis, Lilikém még simán ott alszik az oviban!!!
Csak pocilakó nem maradhat 5 óránál tovább.
De ha kiszámolod, hogy reggel 8-ra viszed, és 5 órát marad akkor is ott alszik, mert 2-re mész érte addigra meg felébrednek.
Az is igaz, hogy a főállású anya az államtól kapja a "fizetését", de ez nem nevezhető fizetésnek mert a mindenkori öregségi nyugdíj összegét kapja az illető, azaz 24.500-ft/hó, ugyan annyi mint a Gyes, és a legkissebb gyermek 8 éves koráig maradhat otthon az anya.
Persze ezt mindenki egyénileg dönti el, hogy ezt szeretné, vagy elmenni dolgozni, de szerintem manapság nem sok lehetősége van az embernek 3 gyerekkel a háta mögött elhelyezkedni bárhol is.
Elsősorban azért, mert ha meghallják, hogy ovis korú gyereked, gyerekeid vannak élből fel sem vesznek.


Mindenkit sokszor puszilok, Saxi

Ui:Lehet, hogy mégsem sikerült olyan tömören leírnom a mondókámat, bocsi??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok,

Sajnos ismét lemaradva, de:
Boldog Szülinapot kívánunk Boginak!
Kép

Öltözés:
Nálunk egész jól alakul a dolog, Zolcsi már mindent fel- és levesz, ha van hozzá kedve :) A gombolás még nem megy neki, patentot már ki- bekapcsol. Cipővel sincs gondja, hála a tépőzáras cipőknek. Viszont az előny az néha hátrány, látom Gyuszkón, ugyanis mindig tépőzáras cipője volt, így most kell tanítani cipőfűzőt megkötni...
Amúgy az öltözés (és még sok apró és nagyobb dolog) azért is megy gyorsabban Zolcsinak, mint a hasonló korú lurkóknak, akiknek nincs nagyobb testvére, mert mindent elles Gyuszkótól :) A jót, de a rosszat is :D
Most pl. átszokott a biliról a WC-szűkítőre, mert Gyuszkó elmagyarázta neki, hogy ott sokkal jobb, nem kell a bili mosogatásával foglalkozni Anyának, és amúgy is "nagyos" a WC-n végezni a dolgot :)
A szobatisztasággal így állunk, pelus már nyár óta nem volt rajta, csak 1x egy éjszaka, amikor hányós-hasmenős volt, hogy ne legyen baleset éjszaka. Furcsa is volt neki :)
Most már teljesen egyedül intézi a dolgait (el is zavar a környékről, ha WC-re megy), csak kakálás után szól, hogy segítsek megtörölni a fenekét :) Kissámliját pakolgatja, WC elé, utána a mosdóhoz, hogy kezet tudjon mosni.
Amúgy éjszaka szólnak, vagy észrevesszük, hogy nyöszörögnek, forgolódnak és olyankor rákérdezünk, hogy kell-e pisilniük. Erre elég jól szoktak reagálni.
Régebben szintén Gyuszkó tanította meg, hogy miként kell állva pisilni, ha nins bili útközben (autózásnál). Melinda készülhetsz: Benyó is hirtelen tanuló lesz szerintem :D

Az ovi annak idején nálam is bepróbálkozott, mondván, hogy itthon vagyok, nameg Zolcsi is akkor született.. mondtam nekik, hogy eszükbe se jusson ilyen, mert TGYÁS után én dolgozni fogok. Belém kötöttek, hogy attól még itthon vagyok. Na, akkor az arcukba nyomtam a 2 munkaszerződésem, és közöltem velük, hogy próbálják meg ezt a lépést és jogilag én is lépek. Többet nem szóltak...
A Györesz által leírt magatartás sajnos teljesen természetes ebben a korban. Most itthon van Zolcsi 2 napja (ez a 3.), de kezdek falra mászni tőle :D Első nap angyali volt, még tegnap is tűrhető, de amit már ma művelt, az kész őrület. Bele se merek gondolni, hogy holnap milyen lesz :) Majd szombaton délután/este tombolhatnak az apjukkal, én megszököm bulizni :D - volt gimimben lesz centenáriumi ünnepség, délután hangversennyel, este bállal :)
A szövegelés úgy látszik, hogy egységes, szerintem annak idején ellesték a találkozón, hogy milyen jókat dumáltunk együtt :)

Na, kiírtam magam, bocsánat, hogy nem személyre szabva, de örülök, hogy erre is jutott időm (Zolcsi épp szunyál, nem sokat szokott már, max. 1.5 órát)

Puszi,
Mica

Kép
Kép
mica-
 
 


Saxi :)
Elég arcátlanság, hogy ennyi pénzzel szúrják ki a főállású anyák szemét! :evil: Én azt hittem, hogy egy normális fizetéssel egyenértékü pénzt adnak.... De abban is igazad van, hogy három pici gyerekkel nem fognak utánad kapkodni a munkaadók. :( De hátha egyszer összejön a saját üzlet!

Mica :)
JÓ, hogy ilyen karakán voltál az oviban. Én attól félnék - mint már írtam - hogy ennek a gyerekem látná a kárát. Gyuszkó hozzánk is eljöhetne elmagyarázni Olikának, hogy milyen nagyfiús wc-be kakilni. Utálom törölgetni utána a bilit.

Györesz :)
Örülök, hogy végre tudtál írni. Sajnálom, hogy ilyen sokat kell dolgoznod. El tudom képzelni, hogy milyen vacak érzés lehet, hogy még érte menni sem tudsz. Pedig az a nap legjobb része. Gondolom a viselkedése is ezért ennyire hullámzó. Annak viszont örülök, hogy Petivel minden rendben és élvezitek az új lakást! :D

puszi

KépKép
gigi28
 
 


Gigi,

Én is tartottam tőle, hogy a gyereken vezetik le ezt, de én a főnöknővel dumáltam, és vitáztam, nem a csoportvezetővel :) Ő teljesen egyetértett velem :)
Mikorra kéred Gyuszkót? :wink: Szerintem tuti benne lenne :D

Kép
Kép
mica-
 
 


Gigi!

Igen, én is főállású anya leszek a pici 3 éves kora után. Nem is lenne más megoldás. Községben élünk, munkahely csak kb 50 km-re lenne, ha egyáltalán lenne. Akkor ki látná el a gyerekeket reggel és este, ha a párom korán megy és későn jön haza?

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Gigi!

Szerintem is gáz ez a pénz, de ez van.
Még mindíg több mint a semmi, és ha hozzáadom a családi pótlékot, akkor közel annyira jön ki mint itt vidéken egy átlag fizu.
Úgyhogy inkább ezt választottam, majd kiderül jól tettem-e.

Brigi!

Nálunk is kb. ez a helyzet.
Itt ugyan vannak gyárak, de mindegyik folyamatos műszakot követel, napi 10-órában.
Ez azt jelenti, hogy heti 5 nap, de lehet, hogy ebből két nap pont hétvégére esik, és emellett még három műszak.
Szóval tipikusan az a munka amit egy anya nem tud elvállalni, mert nincs aki ellássa a gyerekeket.
Vagy elmehetsz a fővárosba, tőlünk 50.-km., ahol ha kapsz munkát este érsz haza, és megint nem volt senki aki délután elhozza az oviból , suliból a gyerkőcöket, ha mondjuk a férjed délutános.
Mindenhogy agyrém, ezért vállaltuk mi is inkább, hogy kevesebb pénzből élünk, de legalább tudom, hogy hol van a gyerekem és mit csinál.
Ez van ezt kell szeretni.
De én örülök is egy kicsit, hogy velük lehetek, és mind a hármat el tudom indítani iskolába.
Amilyen követelmények vannak mostanában a suliban, kell is a külön foglalkozás velük.
Szerintem a napközi már nem elég.
De majd jövőre kiderül, lehet, hogy tévedek.

Mindenkit puszilok, Saxi

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Egy kérdés.
Ti beállítottátok valahol, hogy autómatán odateszi a vonalzókat a levél végére, vagy külön be kell másolni?
Én mindíg úgy csatolom külön, ezért néha lemarad.:oops: :oops: :oops: :oops:

Puszi, Saxi
saxi
 
 


SZiasztok :)

Nagyon nehéz dolog ez a munka! Az lenne a legjobb, ha lennének 6 órás állások. Mert így még az oviba is be lehetne érni és azért ennyi idő alatt, lehet érdemleges munkát is végezni. Még a távmunka lenne jó megoldás, de Magyarországon nem sok ilyen létezik. Nekem nincs valami kalandos szakmám - könyvelő vagyok- de mégsem tudnék visszamenni a régi munkahelyemre (mondjuk nem is innen mentem szülni hanem a sajátból) mert nagyon húzós volt. ALapban is leghamarabb 6kor jöttem el, bevalláskor és mérlegkészítéskor pedig 10-11-re értem haza és a hajnali első metróval mentem, innen Harasztiról.... Szóval az sem volt valami családbarát hely. Viszont munkaadóként a másik oldalt is meg kell, hogy értsem mert nekünk is problémát okoz ha az irodás csajszi két hétből egyet otthon van a kisgyerekével. Nu, nem könnyű. Tudjuk, az igazság odaát van! :wink:

Saxi :)
Én egyszer állítottam be a vonalzót. Nekem most azt írja ki, hogy BBCode bekapcsolva. Szerintem ezzel tudod állítani.
Szerintem is az lenne a legideálisabb ha anyuka a suli kezdésig otthon tudna maradni. Nagyon-nagyon fontos a biztos érzelmi háttér. Nem is tervezem, hogy egész napra visszamegyek dolgozni. A karrierről már úgyis lemaradtam és hát Olinál csodálatosabb "művem" úgyse lesz soha :wink:

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Gigi!

Köszi, megpróbálom beállítani.
A munkával kapcsoltaban teljesen igazad van, szerintem is a 6 órás lenne a legjobb megoldás, de sajnos olyan nem igazán van, ha pedig mégis, az szinte mindíg takarítás és nagyon hamar betöltik az állást.
Amit Oliról írtál az nagyon szép, teljesen elérzékenyültem.
"Olinál csodálatosabb "művem" úgyse lesz soha"
De lehet, hogy nálam ez megint valami kismama dili. :) :) :)

Jó hétvégét mindenkinek, nálunk megint sűrű lesz a program.
Mindenkit puszilok, Saxi

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Olvasom, miket írtok, de mivel leírtam már ezzel kapcsolatban a mondandómat, nem tudok semmit hozzáfűzni.

Jól vagyunk. Ugye, ti sem vagytok betegek? Vagy lemaradtam?

Szép hétvégét.

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Teszek fel nektek pár képet, és igyekszem pár sort is írni.

Saxi, hihetetetlen, hogy máris 28 hetes a kisbabó :) További jó egészséget mindkettőtöknek! :) Ez a főállású anyaság után járó ""fizetés"" tényleg botrányos, én is gondolkodom rajta, hiszen nagyon szeretnék a 4 manóval itthon lenni, de nem tudom hogyan jönnénk ki! :cry: Viszont én is úgy gondolom, hogy ne legyen egész nap oviban az a gyerek, akinek otthon van anyukája, hiszen éppen azért főállású anya, hogy otthon legyen a gyerekkel. Persze a félnapos ovi már kell egy 3 év körüli gyereknek.

Györesz, szívből örülök, hogy minden rendben veletek! :) Ne aggódj szerintem Norbi viselkedése miatt. Még mindig a dackorszakban vannak, ráadásul az ovi miatt egy csomó feszültség is van benne. Majd kinövi, meglátod! :)

Brigi, neked is minden jót kívánok! :)

Gigi, remélem rendben hazaértetek! Puszi! :)

Mica, jól megmondtad! :) Igazából bátor cselekedet volt, én sem mernék így odaállni, félteném a gyereket, pedig talán tényleg kevésbé "szívóznának", ha tudják, hogy úgysem hagyod magad!

Kata, remélem továbbra is minden o.k.! :) LÁttam az "új" képed az iwiwen, nagyon-nagyon csini vagy!!!:)

Melinda, örülök, hogy már jobb színben látod a világot! :) Szerintem az ovi is mindenképpen jót tesz Marcinak és neked is! Én sem kezdeném a beszoktatást úgy, hogy meg kell szakítani, így is lehet, hogy majd a betegségek miatt kizökken.

Gigi, természetesen nagyon jó keresztanya, jobban nem is kívánhatnék! :) Az éppen szeparációs szorongással, fogzással, náthával "küzdő" leánykám, kifejezetten szeret az ölében lenni, ez szerintem mindent elmond. :) Gyönyörűséges "keresztajándékot" :) adott Noéminek, amin anya jól meghatódott. Készített egy keresztszemes, nagyon szép párnát (erről teszek fel képet is!) és kapott a kicslány egy édes méhecskét, aminek a kis tarisznyájában, ott van keresztanyu telefonszáma, minden esetre:)....

Sajnos a keresztelőről még mindig nem kaptam meg a fotókat, de, ha végre ideér, majd Gigi, vagy én rakunk fel képet.

Az öltözködéssel kapcsolatban: Rolcsinak volt egy időszaka nyáron, amikor a kikészített ruhát, mire felkeltem magára öltötte :) Előfordult, hogy fordítva vett valamit (sőt egyszer a pólót vette a lábára ;)) Nem engedte, hogy segítsek, inkább 4-szer le-felvette. Azóta viszont, reggelente ismét harc van, hogy vegye már át a pizsit, bár ha menni kell valahova, akkor szívesen megy és ügyesen felveszi a pulcsit.
A szobatisztaság nálunk egyik napról a másikra következett be, és onnantól kezdve, hogy nem kérte nappal a pelust, éjszaka is száraz maradt. Hogy ez miért alakult ki, fogalmam sincs, még csak nem is ültetem sokszor bilire, direkt, inkább csak megkérdeztem párszor. Szerintem meg kell érniük rá, kinek előbb, kinek utóbb, mint bármi másra.

Mi jól vagyunk. Rolcsi már (el ne kiabáljam) egyre ritkábban hisztizik, inkább szavakkal próbál meggyőzni igazáról. Mi még nem is próbálkoztunk az ovival, mert iszonyú túljelentkezés van, esélyelen, hogy Noémi mellett bevennék. Pedig hiányzik neki a gyerektársaság, bár mostanában sokat van együtt Olikával, illetve a keresztszülei kislányával. Azt gondoltam, hogy majd viszem foglalkozásokra.
Noémi iszonyú nagy lány, már egy kézzel kapaszkodva ácsorog, ügyesen mászik, szinte mindent eszik, bár még sokat szopizik is. Nagyon jó természete van továbbra is, rengeteg szeretet veszi körül, szerencsére Rolcsi még mindig nem féltékeny, inkább óvná, és próbál már vele játszani.

Na, végülis kisregényt írtam. :oops: De amilyen régen voltam, talán nem bánjátok.

Sok-sok puszi: Évi

Most elküldöm, utána próbálom a fotókat.

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Akkor próbálom a képeket is.

Itt Noémi a keresztelő ruhában :): Kép

Az a bizonyos gyönyörű párna :): Kép

Vivus :): Kép

Martin :): Kép

Rolcsi :): Kép

Ez pedig tegnap készült a Vasúttörténeti P.-ban. Olika és Martin vezet :) : Kép

Ez is tegnap, Noémi hintázik :) : Kép

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


még valamit elfelejtettem.

A szülinapos csemetéknek utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kép

A képeken a gyerkőcök nagyon édesek mind! :)

Lilike egészen hozzánőtt Bogihoz, és mindketten gyönyörűek! :)

Beni elképesztően nagy fiú lett és olyan kis komoly arca van, mintha idősebb lenne, mint Marci, de mindketten nagyon helyes kis srácok! :):)

Mindenkinek jó éjt! :)

Puszi: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi :D

Jajj ne írjál már rólam ennyi jót, mert még megutálnak :lol: :lol:
A képek nagyon szuperek. Majd légyszíves a Martinosat küldd át nekem nagyban!
Keresztapa rendesen viselkedett nálatok ? :wink:

KépKép
gigi28
 
 


Szia Gigi :):)

Jajj ne írjál már rólam ennyi jót, mert még megutálnak


Akkor szeretnek, ha rosszat írok???? :mrgreen: Vagy engem utálnak, ha téged dicsérlek??? :roll:

Tul. képpen mindegy is mit írok, kihalt tőlem a topic... :(

Noémi aludt egy nagyot a napon, most jobb a kedve kicsit, remélem így is marad!

Puszi-puszi: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Most kit kell utálni vagy szeretni???
Ez nem azon múlik, hogy ki mit ír a másikról, de szerintem ha nem szeretnénk benneteket már lemorzsolódtunk volna.
Vagy nincs igazam???
Évi ne aggódj, multkor feltettem a pocakos képemet és három napig se kép se hang nem volt a topicban.:):)
Úgyhogy a kihalasztásra nekem is megvannak a képességeim.
Most megyek mert leragad a szemem.
Csak tudatni akartam, hogy nem halt ki a topic.:)
Puszi, Saxi

Ui:
Évi!
Csodaszépek a gyerekek, a nagylányod pedig igazi nő lett.

Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Sziasztok!

Most csak Évinek!
Amikor megnéztem a képeket, hát egy csomó ideig csak néztem és csak néztem a kislányodat! Azon járt az agyam, hogy én is úgy szeretnék egy ilyen csodaszép lányzót!!!!!!!! Még az egyik kolleganőmnek is megmutattam, mert Ők is épp kislányra gyúrnak!

Puszi

Kép
Kép
györesz
 
 


Sziasztok Kismamák!

Nézzétek meg ezt a topikot!
Állati jó kismamacuccok vannak benne, és tök olcsóak!:)

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=223333


Melimami26

Melinda
npmelinda@freemail.hu
06-30/369-1535
Érdeklődni nem kerül semmibe!;)
melimami26
 
 


Sziasztok!

Végre tudok írni nektek. Napok óta nem tudtam hozzászólni.
Jól vagyunk. Ma voltam védőnőnél, minden ok. Nem híztam szerencsére még semmit. Vérnyomásom elég alacsony, de én anyutól ezt örököltem.
Gyerekek sem betegek. Hál Istennek!


Remélem, jól vagytok.

Pussz!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Persze Saxi, csak vicc volt! :mrgreen: Remélem jól vagytok!

Györesz, köszi a dicséretet, de szerintem a fiúk is csuda szépek! :wink:

Brigi, örülök, hogy jól vagytok! :)

Gigi, remélem minden rendben :! :! Olinak sok-sok gyógypuszi a pocakjára :) Noémi lassan, de gyógyul, Rolcsi eddig megmaradt a náthánál!

Remélem mindannyian jól vagytok!

Minden jót nektek!

évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak benézetem, mert egy kicsit szomorkás vagyok, és gondoltam kiírom magamból.
Remélem nem bánjátok.
Úgy mennek a hetek, hogy csak kapkodom a fejem.
Kedden voltam dokinál és tanácsadáson, minden oké, most csak szívhangot hallgattunk de az is nagyon szuper volt.
Mikor a doki mondta, hogy a 30.-ik héten vagyunk, egy kicsit összeszorult a torkom.
Olyan közelinek tűnik már a decemberi szülés.
Úgy szeretném még élvezni ezt a terhességet, és annyira hamar eltelt ez az idő, hogy igazán nem is tudtam csak vele foglalkozni.
Egy kicsit lelkiismeretfurdalásom van, de gondolom ez más kétgyerekes anyukáknál sincs máshogy.
Meg egyre többször eszembe jut, hogy ez az utolsó terhességem, több már nem lehet, és valahogy nagyon fáj a szivem, ha erre gondolok.
Pedig meg kell csinálni a sterilizációt, mert több terhességet és császármetszést már nem bírna ki a méhem.
Szóval nagyon vegyes érzéseim vannak.
Tegnap összeszereltük a bölcsőt, olyan szép, hogy elbőgtem magam.
Tudom, hülye vagyok, meg ez is a pocakosodás miatt van.
Lányoknak is nagyon bejön, egyenlőre a babákat altatják benne.:))
De tegnap már megbeszélték, hogy ki mit fog csinálni a kistesóval.
Na ezt figyeljétek:
Lilike bekeni a popiját,
Bogika ringatja a bölcsőben, és énekel neki,
Apa kiveszi a bölcsőböl,
Anya meg szopiztatja, mert csak neki van akkora cicije, amiből tejcsi is jöhet.:)
Ezt Liliána találta ki, és így előadta tegnap este.
Azt hittem megzabálom.
Mind ültünk a gyerekszobában a földön, és fetrengtünk a röhögéstől.
Ma megyek a kötelező háziorvosi vizsgálatra, remélem ott is mindent rendben találnak.
Bogikám ovizik de csak délelőtt mert mennek szinházba, és onnan már anyósom viszi haza, nem megy vissza az oviba.
Anyós is megy Lilikével a szinházba, így legalább nem kell cipelnem a rendelőbe a betegek közé.
Ott is ebédelnek a mamánál aztán valamikor délután megyek értük.
Jó is lesz egy kicsit egyedül, legalább pihenek és magammal leszek elfoglalva.
Istikém 4-ig dolgozik, így a kajával sem kell sietnem, meg amúgy sem csinálok kettőnknek nagy főzöcskét.
Na megyek készülök a dokihoz.
Remélem nálatok minden rendben van.
Ne haragudjatok, hogy regényt írtam de olyan jól esett kiírni magamból.
Puszillak benneteket.
Saxi
saxi
 
 


Saxi!

Jó, hogy kiírtad magadból a szomorúságodat. De ne rohanj annyira előre. Még van idő a végéig. Próbáld meg kiélvezni. Sajnálom, hogy több babád nem lehet, igaz valószínűleg nekem sem lesz már több.
Amit Lilike talált ki, az nagyon aranyos, jókat nevettem rajta.
Ha a dokitól hazaértél, írj, minden rendben van-e.

Mi jól vagyunk. Gergő oviban, Dani itthon. Épp kakaós csigát sütök a leves mellé. Hamarosan elkészül. Délután pedig szokásos módon pihizek.

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szia Saxi!
Ne legyél szomorú!!!!!!!!
Elképzeltem ahogy ott ültök a szobába és a kisbabáról beszélgettek és a lányaid beosztják, hogy ki mit fog csinálni a kistesóval és komolyan mondom meghatódtam, annyira idilli kép jött elém!
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, szerintem ez teljesen normális, hogy a harmadik pocaklakóval már nem tudsz annyit törődni, mint szeretnél!

Puszi Neked és persze Mindenkinek
Györesz

Kép
Kép
györesz
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

Kép
Kép
koko
 
 


Szisztok!

Brigi, Györesz!

Köszi a vígasztalást, aranyosak vagytok.
Már egy kicsit jobb a kedvem, mert tegnap apával is jól kibeszéltük a dolgot.
Végre itthon volt délután időben, a lányok még a mamánál voltak, így egy kicsit tudtunk kettesben beszélgetni.
Apa megvígasztalt, hogy neki már a harmadik babánk is külön ajándék, nem baj ha nem lesz negyedik.
Dokinál minden rendben volt, EKG-t csinált, vérnyomit mért.
Most már csak a kötelező fogorvosi ellenőrzés van hátra, oda jövő héten megyünk valamikor.
Apát is viszem, mert nélkülem nem megy fogdokihoz.:) :) :)
Legalább neki is letudjuk az éves fogvizitet.
Ma asztaloskodom mert vettünk anyósnak egy komódot, és én rakom össze.
Mama nem tud kiigazodni ezeken az összeszerelési útmutatókon.
Ebéddel ma nem nagyon húztam bele, csak egy gombapörit dobtam össze, és nokedlit csináltam hozzá.
Brigi, a csiga jól hangzik, már régen volt nálunk, jó ötletet adtál, holnap csinálok egy gulyást, és hozzá csigát fogok sütni, meg buktát.
Lilikém elaludt, megyek befejezem a komódot.
Mindenkit puszilok.
Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Saxi!

Jó, hogy kicsit jobb a kedved. Biztos jól esett beszélgetni kettesben apával. Nálunk már rég volt ilyen. Az utóbbi időben kicsit egyedül érzem magam, de ezt nem mondom. Tudom, hogy fáradt, csak az a baj, hogy nekem is van 1000+1 bajom, és mégis létezem. Na, nem panaszkodom.
Csiga maradt mára is, így csak lecest csináltam mellé. De nagyon kapós lett.
Örülök, hogy a dokinál minden ok. Csak így tovább. ÉS PIHI 1000-rei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi nektek!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok :)

Saxi, látom, hogy már helyre állt a lelkibékéd! Én is sokszor gondolkozom ilyenen, mikor látom, hogy hogyan rohan az idő. Mintha nem is lett volna soha kisbabám, Oli már olyan nagyfiú. Nagyon jó Pisti gondolata, hogy ajándék a harmadik baba!

Brigi emlegette itt a betegségeket, úgyhogy mi magunkra vettük :mrgreen: :evil: Olikán kedd délután kitört a fosós-hányós :| Szerencsére nem volt hosszú mert már másnap délelött jobban volt. Viszont én is elkaptam. Nagyon durva. És az az érdekes, hogy Oli már két napja jól volt, erre éjszaka ő is hányt. Viktor azt mondta, hogy szolidarit velem a gyerek :?
Most ennyi mert nem vagyok a helyzet magaslatán.

puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Brigi!

Próbálj azért beszélni a pároddal.
Ha máshogy nem, kérdezd meg tőle, hogy mikor lenn rád egy kis ideje mert mondani akarsz valamit.
Szerintem nagyon fontos, hogy megbeszéljetek mindent.
Nálunk is nagyon kevés az idő rá, mert Isti sokszor 12-órázik, és mikor hazajön csak beesik az ágyba.
Hétvégén is dolgozik sokszor így az is kimarad.
De meg kell keresni a megfelelő pillanatot, nem kell, hogy órák legyenek sokszor 20 perc is elég és nagyon sokat segít.
Nem veszem panaszkodásnak, ha segít ide is leírhatod a bánatod, már az is nagy megkönnyebbülés ha csak kiírod.
Biztos lehetsz benne, hogy itt meghallgatunk.
Igyekszem pihenni, bár a délelőttök mindíg rohanással telnek,csak késő délután van egy kis pihi, mikor Bogikámat hazahozzuk az oviból akkor itthon a gyerekekkel foglalkozom.


Gigi!

Igen, lassacskán megbékélek talán a gondolattal, hogy nem lesz több babánk.
Azért ez olyan jó, hogy Isti mindíg tud valamit mondani ami megnyugtat.
Azthiszem hálás lehetek a sorsnak, hogy ilyen férjem van.
Mikor gerincsérvvel voltam másfél hónapig a kórházban, és Bogika volt 3 hónapos, akkor kovácsolódtunk össze igazán.
Szerintem nem sok férfi állta volna ki úgy azt az időt mint Ő.
Mindíg felvidított, megvígasztalt, és 100%-ban mellettem állt, soha nem mutatta, hogy mennyire el van keseredve.
Anyuék mondták mikor már jobban voltam, hogy sokszor, miután eljöttek tőlem a kórházból, úgy sírt, hogy apukámnak kellett hazahozni az autót mert nem tudott vezetni sem.
De előttem mindíg tarotta magát, és viccelődött.
Szóval hálát adok az Istennek, hogy Ő van nekem.

Mennek a gyógypuszik ezerrel, ezen a fosós dolgon mi is túl vagyunk, Lilikénél eltartott majdnem egy hétig, de aztán lassan rendbejött.
Nálunk szerencsére senki más nem kapta el.
Kapott Normaflort, meg Smekta port.
De ivott sokat így nem lett nagyobb baj.
Gyógyulgassatok.

Mennem kell vacsiztatás van.:)

Mindenkit puszilok, Saxi
Kép

Kép

Kép
saxi
 
 


Saxi!

Köszi, hogy megnyugtattál. Örülök, hogy jól vagytok. Pihizz sokat.

Gigi!

Remélem, már jól vagytok. Olika rendbe jött? És te?

Mi jól vagyunk, csak sz@r az idő. Pihizzetek sokat.

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Saxi, Mennyi szép gondolatot írtál! :)
Szuper, hogy ilyen a férjed, tényleg le a kalappal előtte! :) Nagyon jó dolog, ha ennyire számíthat az ember a társára, főleg egy nagy családnál! Az én férjem is nagyon sokat segít a 4 gyerek körül, sok mindent megcsinál itthon (akár főz is :)), de, előfordul, hogy tovább könyörgök neki, hogy csináljon meg valamit, mint maga a munka! :lol:
Mégis hálát adok a sorsnak, hogy ő a férjem! :)

Ezek a gondolatok a terhesség körül engem is sokszor elővesznek! Többször össze szorul a torkom, hogy már nem leszek többet terhes, nem szülök, nem élhetem át azt az extázist, amit az újszülött pici baba ölelése okoz! Ha a szívemre hallgatnék (és most lehet őrültnek nézni :mrgreen: ) tuti, vállalnék még egy babát, de nem biztos, hogy fizikailag, és anyagilag is bírnám/bírnánk. Ez pedig úgy elszomorít!
Azt tanácsolom neked is, hogy próbáld ezt a csodát minél teljesebben megélni! :)

Brigi, örülök, hogy jól vagytok! :)

Puszi nektek!

Évi
[/img]

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok :)

Brigi :)
Köszönjük, már jól vagyunk! Én is csak annyit tudok mondani, hogy nagyon fontos beszélgetni a társunkkal. Főleg, így, hogy még egy babátok lesz. Én régen nagyon problémakerülő voltam, semmiért nem szóltam mert féltem, hogy aztán esetleg megváltoznak a dolgok, elhagynak stb.... Na ez már a férjemmel nincs így, morgok állandóan mint a bolhás kutya :mrgreen: De legalább nem emésztem magam, mert az semmi jóra nem vezet. Gondolhatod, hogy a férjem milyen boldog, hogy állandóan magyarázok, de kezdi megszokni. És ha beteg vagyok az első morgásnál tudja, hogy meg fogok maradni! :wink: :mrgreen:

Évikém :)
Őrűltnek nézlek :mrgreen: Ha gondolod néha kölcsönadom Olit és akkor megtudod, hogy milyen öt gyerekkel. :wink:
Azért itt is látszik, hogy ahány ember, annyi féle. Mert nekem soha meg sem fordult a fejemben, hogy legyen 4-5 gyerekem. Na még egy jól jönne, de hát ez van ezt kell szeretni! :wink: Le a kalappal elötted! És Saxi és Brigi elött is! :D

puszi

KépKép
gigi28
 
 


Gigi, drágám :)

Imádom az őszinteséged! :wink: Jelentem, már megtapasztaltam milyen Olikával, és bármikor vállalom! :D Ezzel nem ijesztesz meg!

És ha beteg vagyok az első morgásnál tudja, hogy meg fogok maradni!


Te meg az utolsónál, hogy végre meggyógyult :?: :!:

Én sem gondoltam, amikor Vivikém megszületett, hogy valaha 4 gyermekem lesz! :shock: Azóta azonban rájöttem, hogy ez az amire születettem, ez az ami igazán boldoggá tesz, a törődés, az odaadás, na jó és a gyerekzsivaj! :) Ettől függetlenül én azt is megértem, ha valaki nem, vagy csak egy gyereket akar. Szerintem az a fontos, hogy azt tegye az ember, amit ŐSZINTÉN szeretne, és ne valamiféle elvárásnak akarjon megfelelni, mert az sem a gyerkőc /öknek/, sem anyának, apának nem lesz jó!

Még valamit szerettem volna megosztani veletek.

A múlt héten volt itt a gyerekorvosunk. Képzeljétek, azt mesélte, hogy kiadták nekik ugye, hogy a legolcsóbb (olykor persze legrosszabb :x ) gyógyszert kell felírniuk. Az a körzet, amelyik a "drágább" gyógyszerek írja, büntetést fog kapni, történetesen 20, azaz húsz %-al csökkentik az ott dolgozó orvosok bérét. Komolyan mondom, ez felháborító! :evil: És ez csak egy dolog, amikről mesélt. Pedig ez a doki már az én gyerekorvosom is volt, nagyon jó szakember, most azt mondta, hogy az első ilyen büntetésnél, ő leteszi a táskáját. :(

Melinda, én megjelenek, te eltűnsz?? Remélem minden o.k.!

Nyugodt, békés esték mindenkinek!

Évi
[/quote]

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sehol senki :?: :(

Gondoltam írok még pár sort, az előző gondolataimhoz.
Nehogy azt gondoljátok, hogy én valami szuper anyának képzelem magam, mert nem, sőt!
Nagyon sokszor elfáradok, amikor nehezebben mennek a hétköznapok, sajnos többször előfordul, hogy elveszítem a türelmem, nem bírok a gyerekekkel stb., Amikor Rolcsikám olyan rendkívül nehéz baba volt, átestem egy kisebb depresszión is, tehát abszolút átlagos anyukának gondolom magam.
Inkább úgy érzem, mostanra lettem rá képes, hogy igazán élvezzem az anyaságot. Amikor pl. Vivi volt kicsi, egyszerűen képtelen voltam örülni, annyit aggódtam, izgultam érte, ő pedig egy kis bőgőmasina volt. :) Azután Martin ugye korábban érkezett, nem tudtam szoptatni, Rolcsika igazi több emberes baba volt. Mindig volt valami, ami beárnyékolta az örömömet, valahogy nem tudtam felhőtlenül boldog lenn. Noémi születése óta érzem azt, hogy milyen csodás dolog anyának lenni, hogy milyen elképesztően sok jót kapok ettől a sok gyerkőctől, hogy milyen csodálatos emberke mind a 4! :) Ez nem jelenti azt, hogy most ne lennének problémák, dehogynem! Viszont valahogy más a hozzáálásom, ha néha ki is bukok, gyorsan felállok, mert érzem, mekkora szükségük van rám! Én egyke voltam, ráadásul szinte folyamatosan egyedül voltam otthon, gyűlöltem!!! :evil:
Most imádom, hogy mindig van körülöttem valaki, élvezem, hogy igazi szerető család vagyunk! :) Ezért jutott eszembe, hogy milyen jó lenne még egy 5. kis csoda is! :)

Remélem nem félre, hanem meg-értitek, amit mondani akartam. Hogyha valakit untattam, ezer bocs! :)

Bízom benne, hogy azért mindenki jól van!!!

Puszi: évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Évi :)

Huu de belejöttél! :wink:
Értem, hogy mit írsz. A lelkem mélyén én is szeretnék még egy babát, hogy megtapasztaljam, hogy másképp is lehet. Tudod, hogy Oli csecsemőkora nem volt éppen felhőtlen. De nagyobb bennem a félsz, hogy mi lesz ha mégegyszer megismétlődik ez az egész. Mondjuk már az is előrelépés, hogy tudom, hogy nem kell mindig happy-nek lenni, és az ember sokszor a háta közepére sem kívánja az egészet. De közben az ember senkit sem szeret ennyire a világon mint a gyerekét. És hát pasi még nem ugrott olyan lelkesen a nyakamba mikor meglátott, mint ma Oli az oviban :mrgreen:

Gyógyszer téma: :evil: Én azt nem értem, hogy miért nem lehet a szülőre bízni, hogy melyik gyógyszert válassza. :?: Tudom,hogy sajnos vannak akik csak az olcsóbbat tudják megfizetni és ebből a szempontból még jó is, hogy alapban ezt írják föl. De ha a gyerekem vagy én megszoktam már egy fajta gyógyszert akkor miért kell erről lemondani? Miért veszik ki a döntés jogát a szülő kezéből, miközben Te vagy a gyerekedért a felelős :?: :!: Én valahol azt hallottam, hogy felnött rendelésen megmondhatod, hogy melyik gyógyszert akarod, csak azt nem lehet csinálni, hogy az orvos kérdezés nélkül a legdrágábbat írja fel.

MÉg az elöző gondolatodhoz visszatérve: Noémi egy igazi ajándék, a sors vele jutalmazott meg téged! (ha már volt merszed ennyit próbálkozni :mrgreen: )

puszi

KépKép
gigi28
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: