[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Bogárka!
Tegnap az oviból hazafele melegebbnek találtam a Panna fejét. Semmi baja nem volt, anyukám úgy röhögött rajtamKép
A szülészet milyen a Sz. Imrében? Én tegnap voltam először, de csak a rendelő részében. Nem ájultam el tőle, de a Margithoz képest mérem, az nem olyan klasszikus kórház. Amúgy tegnap kiderült, hogy olyan messze van tőlünk, hogy akár vidéki kórházat is választhattam volna, no mindegy. Pipocska, te is Sz. Imrés vagy, ugye?

És mától nem dolgozom!!!! Elkezdett a főnököm garasoskodni, egyenesen nem fizetni. Felöltöztem és ott hagytam. Elég furcsa, nem igazán tudok magammal mit kezdeni. Teljesen lelkiismeretfurdalásom van, hogy itthon vagyok.

Banyóci!
Jelentkezz az uh után! A kórházba mész?

Lassan betöltöm a 8. hetet, teljesen hihetetlen!

szép napot!

L.
lenocs
 
 


Szia MindenkinekKép
Tegnap még megnéztem az X-aktákat, ma alig bírtam kiverni magam az ágyból. Le kell szokjak az ilyen késői fennmaradásról.

Mzx Móni
Köszi előre is a receptetKép

Pipocska,
Nekem ez az oldalt fekvés egészen új UH alatt. Ez komoly?

Krimo
Szerintem mint mindenhol a mértékletesség ajánlott. nem hinném, hogy bármi baja lenne a babónak egy kis paracetamoltól, de esetleg próbáld meg a gyerekaszpirint. Ezt szokták akkor is adni, ha nem túl vastak a méhnyálkahártya, és nem tud beágyazódnia baba.

VikóViki
Teljesen irigyellekKép a bejelentésért. Remélem mi kibírjuk karácsonyig.

JucaKép
Drukkolok, hogy minden rendben legyen majd a vizsgálaton. Aztán értesíts minket.

Na, megyek egy kicsit dolgozni,
Puszi mindenkinek
MJ-Móni
4+6
mj__móni
 
 


Akiren,
Remélem minden ok volt az uh-n!!! Engem különösen érdekelne, mert nekem is ez a 12 hetes lesz a következő (gondolom) és nem tudom mennyiben különbözik az előzőektől???

Lenocs,
egyáltalán ne legyen lelkiismeretfurdalásod.. Nekem is elmúlt Kép) Jó itthon, soha nem voltak ilyen nyugis napjaim.- és meg vagyok győződve hogy emiatt is jöttek rendbe a dolgaim a kezdeti nehézségek után. Egyébként is első trimeszterben vigyázni kell nagyon magunkra, nem igaz?

Szép napot mindenkinek,
Timi
(9+1)
splendida
 
 

 
 

Sziasztok!

Kedves Vikó!
Örülök, hogy tetszett a sztori, élőben jobb voltKép
Amúgy néha általános nálam a szerencsétlenkedés, de ha még jó híreket is kapokKép

Ma este nyolcra megyek új doktorbácsihoz, már izgulok is, ugyanakkor elárasztott valami jóleső nyugalomKép

Hüvelyi UH szerintem annyira nem kellemetlen, na meg hát valahogyan csak kell mozizni. A tehénmelltartós viccen nagyot vidultam! Méga a könnyem is kicsordult.

Hormonok: arról tudtam, hogy babát várok, hogy némileg nem a szokásos módon reagáltam különféle eseményekre. Volt egy kis idő, amikor nem volt mobiltelcsim, mivel elhagytam. Jól meg is voltam, de család addig morgott, mire elfogadtam szülinapi ajándékként egy új telcsit. Na de akkor már váltsak szolgáltatót is, mondtam jó. Hát kb. ötödször mentem, amikor már minden sínen volt, mire ügyfélszolgálatos mosolyogva kért tőlem személyit , útlevelet, jogosítványt, bankkártyát. Mondtam csak személyi van meg bankkártya, meg házassásgi anyakönyvi kivonat a névváltoztatás miatt, erre ő, ez nem elég. Mondtam egyszerre nem kérhet útlevelet, meg személyit, mert nem hatóság. Mondta neki nem megfelelő a hitelképességem. Mire én, hogy hogyan tudja ezt az útlevélből és a személyiből megállapítani. Neki akkor is kell. Kisebb morgásból határozottan átléptem a magas cére, és két perc múlva már ott tartottam, hogy oltási bizonyítvány, fogorvosi lelet, netán negatív Hepatitis lelet kell-e neki, esetleg kiváncsi-e, vagy kell-e pszchihológusi vélemény, hogy kapjak egy készüléket (sose voltam pszchihomókusnálKép.
Nő üres tekintettel hallgatott, majd közölte, igaza van teljes mértékben, DE nem tudok segíteni.
Akik ismernek tudják, hogy egy lajhár temperamentumú, vagyok ezért kérdezte meg a férjem, hogy minden rendben van-e velem? Pár nap múlva pirult a teszt, mire ott volt a fejemen a vigyor, hogy nna ugye, azok a fránya hormonokKép
Ja heppi end: fél óra múlva egy másik boltban egy tündéri nő azonnal adott telcsit, igaz akkor már vittem útlevelet, meg amcsi vízumot is, biztos ami biztosKép

Azóta egyébként nyugis vagyok, ja és a vígjátékokon is picsogok, mint egy gyerek, pl. Apja lánya, vagy Haverok. Ti hogy álltok ezekkel a fránya hormonkákkal?

Üdv mindenkinek, jó reggelt: Juca

Ja és babonából még nem mondom meg hol fogok szülni, mert hirtelen elinanlnának a többi kismamákokKép

tjuca
 
 


Lenocs!
Sajnálom ami történt veled.Kép
Hát nem semmi egy főnököd van vagy volt.Kép

Tjuca!
Jó kis összezörrenés lehetett azzal az ügyintézővel.Én még nem nagyon érzékeltem magamon a hormonok hatását.Kivéve a cicimmel kapcsolatban, mert az rohamosan nő.Kép

Judyt
6+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!

Lenocs!
Jobb előbb otthagyni, képzeld, ha sokáig húzod, csak lelkiismeretfurdalásod lenne. Gondolom nem is voltál akkor bejelentve, ismerem, pár hónapig jártam ebben a cipőben. Szerintem jobb, ha hagyod, bár én annak idején nem hagytam ennyiben, mert még a főnökömnek állt fölKép a sok simli után, és azzal fenyegetőzött, hogyha az általam írt pályázatok nem nyernek, akkor lesz majd irgum-burgum. Addig ment a dolog, hogy ismerős ügyvédsrác beadott egy munkügyi pert, mire főnök felmérte, hogy jobb, ha kihátrál, mert eztán majd még jöhet APEH meg VPOP. A végén még fizetett is, többet mint gondoltam volna, csak menjek. Most persze már nem csinálnám végig, mert nem egy nyugodt móka, de ne búsulj, ennél csak JOBB lehet, és ez biztos!!!!Kép
Nem tudom, hogy hiszel-e Istenben, ha igen, akkor bízz benne, és majd meglátod, hogy utólag visszanézve jól döntöttél, és majd jönnek a hupák a hepék után! ( a helyes sorrendet nem tudom hepehupa ügyben, de biztosan jobb lesz a sorodKép

Juca

tjuca
 
 


Juca!

Már most tudom, hogy jól döntöttemKép Be voltam jelentve, egész jó fizuval egészen 3 hónappal ezelőttig, amikor likviditási gondokra hivatkozva, átmeneti állapotként kijelentetett. Ebben a hónapban pedig közölte, hogy több a költség, mint a bevétel, így nem tud adni fizut kb. januárig, csak a kollégámnak, mert őt nem tartja el senki (férfi). Közöltem, hogy a szociális központok veszik figyelembe a családi állapotomat, a főnököm a munkám után fizet. Ingyen nem dolgozom senkinek, se terhesen, se anélkül. Tegnap már nem mentem be. Erre egy perce telefonált, hogy mindenképpen vár holnap. Beviszem a céges telcsimet, aztán had mondja, mindenképpen vesztes helyzetben áll. Szégyen ide, vagy oda, a max. Gyed miatt elmentem múlt hónapban munkanélkülöre, hogy folyamatos legyen a bizosítottságom. Januártól kiváltok egyéni vállalkozóit és elmegyek táppénzre, így az idei bérem után kapom a T.pénzt. Valahogy nem tud a cég érdekelni. De bocsánat a litániáért, az egyéni szocproblémáim gondolom senkit nem érdekelnek, de van ilyen is.
lenocs
 
 


Sziasztok!

Na ezt a mai reggelemet nem kívnom sennkinek. Kép
Felkelek, irány a zuhany, de jaj ez piros, ez vér....
Most mit csináljak??? Kép
Gyorsan hívom a dokit, de nem veszi, eltelt 1,5 óra és semmi.
Igy betelefonáltam a közeli korházba és elindultam.
Vártam egy keveset mindenki ki volt akadva, hogy mit akarok, ha nincs ott orvosom meg se beutaló se semmi....aztán szépen kb 26 nővérnek elmondam, hogy mi történt. Mire mindegyik megilyedt és csináltak végre egy uh-t.
A lényeg: A baba jól van, már lehetett látni ahogy lüktet a szive és minden ok vele. Igy most kicsit nyugodtabban, beülök az autóba és iráy a dokibácsim. Kép Remélem nem lesz több ilyen, szörnyű érzés.

Drika
(a mostani uh szerint 6+1)
drika
 
 


Tjuca!

A hormonokról annyit, h. lassan mindentől elsírom magam. Meg mindenkinek leharapom a fejét ha rosszat mond.Kép
Meg a cicim is nagyon nő, ahogy Judyt is mondta.

Annyira nincs kedvem melózni, hogy a munkahelyemen olyan vagyok, mint egy élő halott. Nincs kedvem senkivel beszélni, és idegesítenek is sokan...
Amikor hazamegyek, teljesen megváltozik a helyzet.Jókedvem lesz, és senki nem idegesít. Kép Lehet, h. azért mert az otthoniakkal tudok beszélgetni az terhességemről, itt meg nem?
Jó lenne betegácsiba menni,annyira fáradt vagyok.
Bár a mai éjszakát végigaludtam (azt a kemény 6 órát), régóta először. Kép

Viki (6+1)
vikó
 
 


Drika!
Hűha, biztos nagyon megijedtél.Kép
Hát nem semmi, hogy szinte könyörögnöd kellett az UH miatt.De az a lényeg, ha minden rtendben van.Kép
Most már nyugodj meg, és menj el a dokidhoz.Kép
Gondolok rátok.Kép

Judyt
6+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Drika!

Szegénykém, nagyon rossz lehetett. De örülök, h. végül minden rendben!!!

Lehet, h. egy napon szülünk? Kép

Viki (6+1)
vikó
 
 


Sziasztok!

Drika!
Egy hete ugyenez volt velem isKép, de minden jó, ha jó a vége!

Lenocs!
Nem baj, hogy kifújtad magad, és nem liitánia. Ne hagyd magad holnap megalázni, vagy zsarolni, de még azt sem kell, hogy végighallgass egy panaszáradatot. Emelt fejjel hagyd ott őket!

Juca

Hormonok: Nyugodt, kiegyensúlyozott anya vagyok, mint azt a leveleim is jól szemléltetikKép

tjuca
 
 


Sziasztok!

Tegnap sikeresen megvolt a 12 hetes UH Kép
Ugyanolyan volt, moint 8 hetesen, kézi vizsgálat, hüvelyi UH. Csak talán tovább nézegetett odabent, és több mérést végzett a géppel.
Olyan jó érzés volt újra látni a Picurt. Kép A doki nagyon aranyos volt, végig magyarázta, hogy mi micsoda, és hogy minden rendben van. Az ágyon feküdtem és néztem a monitor, és küzdenem kellett azzal, hogy nehogy elsirjam magam. Nem voltam sosem túl érzelgős, így magam is ledöbbentem, hogy ezek a hormonok mire képesek. Amúgy lehet hogy a doki is tehet róla, mert olyan áttérzéssel magyarázott. És nem csak azt mondta ,hogy az a keze lába stb. Hanem ez a kis kezecskéje, a lábacskájával éppen rugdos stb. Egész más, ugye??? Kép
Na de a lényeg! A Picur (CRL) 61 mm-es, nyaki redő 2,1 mm. Tökéletes! A korának megfelelő! Sőt! Az én számításaim szerint tegnap voltam 12+0, az UH szerint most 12+4. De szerintem ez nem nagy különbség. Én maradok a saját számításnál Kép Kép
Kaptam beutalót AFP-re, és genetikai UH-ra (majd dec 20 körül). Hát addig nem láthatom Kép Kép Akkor már biztos nagyon nagy lesz Kép

A férjemnek megmutattam a képet, elmondtam a méreteket, és mikor a hosszát említettem, hogy 6,1 cm-es, hozzátettem, hogy kb. akkora mint a hüvelykúja. Azóta képzeljétek el, hogy Hüvelyk Matyinak hívja Kép Kép Még ma reggel is így köszönt el tőle, miközben megpuszilta a hasam. Meg is kérdeztem ,hogy ha nagyobb lesz akkor is Hüvelyk Matyi lesz? Erre azt mondta, hogy akkor csak Matyi. Pedig nem is Mátyásnak akarjuk nevezni Kép és még csak nem is biztos hogy fiú (bár van egy olyan érzésem, majd kiderül Kép )

Akiren
(12+1)
akiren
 
 


Akiren!
Jaj de jó, hogy minden rendben volt.Kép
Tényleg tökéletesek az adataitok.Kép
Már Én is nagyon várom a 12. heti UH-t.Kép
Képzeld nekem pont dec.24-én lesz 12+0, akkor szerinted két ünnep között kell megcsinálni
az UH-t?
Nem is tudom, hogy a dokim rendelni fog-e akkor, vagy lehet behív a kórházba.Lehet, hogy megbeszélem vele, ha megyek majd 3 hét múlva hozzá.Kép
Mégeygszer garatula a kis Matyihoz.Kép

Judyt
6+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok Lányok!

Szörnyű éjszakánk volt, Petra tényleg beteg lett, láza volt meg hányt, én meg egész éjszaka hol miatta aggódtam, hol a mai dokilátogatás miatt. Kép
Nagyon szorítsatok majd nekem este!

Most megyek is, mert bár jobban van a lány, azért elég nyügi.

Mindenkinek szép napot!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat.
nekem az eddigi :
5hét+1nap CRL:3mm
7hét+2nap CRL:8mm, szikhólyag: 5mm, petezsák: 22mm jó szívhang
9hét+1nap CRL:22mm jó szívhang
(a doki szerint ez 8hét+6napos terhességnek felel meg)
November 17-én megyek legközelebb.
Szerintetek ez normális?

Móni köszi hogy bevettél a táblázatba.
Néhány adat hozzá: 20 éves vagyok, Győrben fogok szülni. És az az első terhességem.Kép

Hajni
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket lázra, végülis a priznic nem igazán vitte le. Estére már 38,7 volt, aztán kicsit beüldögéltem a kádba, és hűtöttem a vizet. Még csak nem is fáztam, viszont lement 37,3 ra. Persze beszéltem pár barátnőmmel, aztmondták semmi gyógyszer. Szerintem attól a két szem panadoltol sok baja nem lehet. De mindegy végülis utánna már nem vettem be semmit.
Persze hívott a fönököm, hogy holnap ugye megyek?! A párom meg csak annyit mond lerúgja a fejét Kép
Lenocs!
Engem pont érdekel a történeted. Én sem igazán tudom még hogy csináljam, hogy jó legyen, mert minimálra vagyok bejelentve. Gondoltam megkérem a fönököm, hogy jelentsen be normálisan, de szerintem nem fog repesni, sőt biztos velem akarja kifizetettni a különbözetet.

Dorika!
Te szegény! De mostmár nyugi!
Azthiszem nekem is volt ilyen, de akkor még nem is tudtam, hogy terhes vagyok, azért nem is aggódtam. Csak szépen bejelöltem, hogy megjött, csak 1 nap mulva meg el is múlt....Azért néha jó tudatlannak lenni! Kép

Kép
krimo
 
 


Hajni!

Nekem a 8 hetes UH-n a CRL:18mm volt, és 8hét+3 naposnak jelzett. Szerintem a 22mm-rel simán többnek kell lenedd ennél, ami lehet a 8+6 is Kép
Nov 17-én 12 hetesre mész?

Akiren
(12+1)
akiren
 
 


Sziasztok!

Elmúlt szombaton nagyon rosszul voltam, annyit hánytam, vasárnap már a víz is kijött belölem. Kórházba mentünk, hisz már a kiszáradás fenyegetett. Hétfön derült ki, hogy a baba nem egyedül van, hanem van egy kis csöppség mellette. Ma nagyon megijedtem, mert nagyon is jól vagyok. Pláne ahhoz képest, ami hétvégén volt.
(Remélem nem a babák vannak rosszul...)(Már volt egy vetélésem, azért vagyok ennyi kétséggel)

Ismételtem szép napot mindenkinek! Hajrá mm-ek szárnyaljatok!

Köszönöm

7+7
tétényke
 
 


Jaj, bocsánat én még új vagyok a topicban. És szeretnék Hozzátok csatlakozni.

Köszönöm
7+7
tétényke
 
 


Sziasztok!
Nekem most elég pocsék a közérzetem, mert nagyon fáj a méhem, tompán állandóan, s bal oldalon, ahonnan "érkezett" Maszat, jobban fáj KépKép Reggel rohannom kellett a buszhoz, akkor nem éreztem semmit, hogy ártana vagy ilyesmi, megkockáztatom jól esett futni. Most pár órával később fáradt-görnyedve ülök itt a széken KépKépKép Az előbb elmentem a mosdóba, "lebegve" kell járnom. Kép
Lányok, milyen tünetei vannak a méhen kívüli terhességnek? Kép Nyugtassatok meg...

UH-n (két napja) egyenlőre még nem látott semmit a doki, gagyi vacak készüléke van (hasi UH, század előtti berendezés volt), így afelől sem nyugodhattam meg, hogy méhen belül van-e.

Vanda*
(5+0)

Vanda

Kép
vanda
 
 


Tétényke!

Gratulálok a két babához, ez mindig olyan édes, ha kiderül, hogy vki ikreket vár Kép

Szerintem örülj, hogy jobban vagy, és ne aggódj. Én is hányós voltam, 2-3 naponta hánytam egyet. Volt olyan, hogy egyik nap nagyon rosszul voltam, aztán következő nap meglepően jól, mintha minden elmúlt volna. Olyankor én is paráztam ,hogy ez rosszat jelent. Aztán harmadnap megint megvolt a hányinger Kép Aminek örültem is, mert gondoltam hogy akkor mégsincs baj, másrész mérges is voltam, hogy azért van megint hányingerem, mert én tudat alatt azt akarom, mert úgy vagyok nyugodt.
Szerintem ha megnézétékm és rendben vannak a babák, ne aggódj, és szorítsa magadnak, hogy nem is térjen vissza a hányás. Kép

Akiren (12+1)
akiren
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy belekoty...
Akiren! Ha gondolod leírom nektek a babóval kapcsolatos méretjelzéseket szívesen!?
Vendég
 


Akiren!

Köszi a választ.
Igen, 17-én megyek 12. hetes uh-ra. Akkor 11+1 napos leszek... nem lesz az korai?

Ilonana, én megköszönném ha leírnád. Kép

Hajni
Vendég
 


Tétényke!
Gratula az ikrekhez.Kép
Mit szóltatok hozzá a pároddal?

Nem tudom olvastad-e, de lehet, hogy nekem is ikrek növekednek a pocimban, de majd csak nov.29-én tudom meg biztosra, mert a dokim csak azt mondta, hogy az a sejtése, de egy babucit tutira látott.Kép

Vigyzázz magatokra.Kép

Judyt
6+0

Judyt
KépKép
judyt
 
 


NT: nyakiredő
CRL: ülőmagasság
BPD: fej átmérő
OFD: fej körtérfogat
AC: mellkas körtérfogat
FL: combcsont hossza
(Saját szavaimat használtam!Kép)
Mindenkinek jó pocakosodást!
Vendég
 


Köszönöm lányok, Akira és Judyt!

Olyan jó, hogy írtatok, így nem érzem magam egyedül. Az ifjú papa nagyon boldog és nagyon félt minket.

Akira, köszönöm a biztatást. Sokat segítettél.
Judyt, én meg nagyon gondolok rád november 29-én.

Puszi Mindnyájatoknak
(7+7)
tétényke
 
 


Már bocsánat, Akiren!
Eltévesztettem Kép
Most olvastam, hogy a 12. héten minden rendben volt. Nagyon gratulálok...Olyan jó ilyen jó híreket hallgatni, csak így tovább...
Tétényke
(7+7)
tétényke
 
 


Tétényke!

Óriási GRATULA! Kép
Nahát ez jó kis meglepi! Kép
Ja és üdv itt!

Kép
krimo
 
 


Szia Krimo!

Én is június 7-re vagyok kiírva. Kép)

Te mikor mész 12 hetes Uh-ra?

Köszi:
Hajni(10+2)
Vendég
 


Sziasztok!

Kedves Tétényke, én is csatlakozok a gartulálók táborához. Egy hete nekem is 2-2 mm-es petezsákot láttak az UH-n, és én azon drukkolok, hogy maradjanak is meg mind a ketten szépen.
Nekünk a családban nincsenek ikrek, úgyhogy duplán zöldfülűen, de dupla izgalommal várjuk a babócákat! Még egyszer grat, és majd legalább lesz majd egy ikres szekció, a saját kis dolgaikkal, örömeikkelKép Ahogy látom egyre izmosodik a létszám ikervárók terén is!

Juca

tjuca
 
 


Akiren,
Jajj olyan jó ilyet olvasni..még a szemem is könnybe lábadt.. Alig várom már én is ezt az uh-t, sajna még várhatok három hetet..egyébként mikor először meghalottam a szívhangját a picurnak, akkor majdnem elsírtam magam én is..

Tétényke, üdv!! még egy ikerpár Kép)))) de jó volna!!

Krimo,
ne hari remélem nem rémisztgettelek tegnap itt a paracetamolos dumával. Persze hogy két szem panadol nem fog ártani! egyébként ha lázad van akkor aszpirint szerintem vehetsz be. Ezt sok helyen olvastam. De nagyon vigyázz most magadra!!

Na én túlvagyok a körzeti orvoson. persze bejelentkezés nem sokat ért, pletykáló, krákogó nyugdíjasok között kellett ücsörögnöm majd egy órát.. Apropopo.. van köztetetek allergiás? nekem allerg. asthmam van, és most igencsak vissza kell fognom magam a gyógyszer (turbohaller) használatával. Persze vmikor muszáj használnom, nem fulladhatok meg a picurral együtt!! de majd most megyek tüdődokihoz is vmikor. Ha van köztetek hasonló, miket javasoltak?

Hali,
Timi
(9+1)
splendida
 
 


Na megjöttemKép. Én olyan boldog vagyokKép. Láttam az uh-n a kis babócámat és a szivhang is gyönyörű szép volt. Módosult a terhességi kor, már 7 hetes vagyokKép (na mégiscsak lehet gyorsabban pergetni a napokatKépKépKép).
11,9 mm "nagy" már, ez azt jelenti, hogy 10 nap alatt a 10-szeresére nőttKép. Igy változott a szülés várható ideje is, jelen állás szerint 2005. június 29.

Móni 1Kép Ha ráérsz kijavitanál a táblázatban? Ja, és én is szeretném a receptetKép!

Lenocs
Igen, a kórházban voltam. Hétfőre van időpontom a dokim magánrendelőjébe. Hirtelen nem is emlékszem, hogy most ő ott mit is fog nézni. Sokszor olyan bizonytalan vagyok egy-két dologban, mintha nem csináltam volna már egyszer végig. FőnöködKép

Drika
Sajnálom, hogy igy indult a mai napodKép, de a lényeg, hogy a babával minden a legnagyobb rendbenKép.

Akiren
Gratula Hüvelyk MatyihozKép, örülök, hogy minden okéKép. Én is szivesen tartanék már itt.

Tétényke
Üdv. és gratula az ikrekhezKép

Vanda
Ne is gondolj ilyenekre! 1-2 hete még nekem is fájt állandóan mindenem, de olyan szinten, hogy ahogy átfordultam egyik oldalamról a másikra, az6t hittem belepusztulok a fájdalomba. Próbálj sokat pihenni, és nem gondolni negativ dolgokra!

Bogárka
Petrádnak jobbulástKép, dokihoz megy a drukkKép!

Banyóci (7+1 azt hiszem)

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Hajni!

Na arról fogalmam sincs! Kép Csak azt mondta a nőgyogyi, hogy dec 1.én menjek hozzá vissza. Addig meg keressem meg a védőnőt. De az meg szintén meg van fázva, úgyhogy ne is siessek, bár már nehéz lenne elkapnom Kép Szóval naggyából megint semmit sem tudok. Jellemző... valami vitamint biztos kéne kajolni, de azt se mondta senki. Csak az ember inzultál ilyenekkel! Kép Kicsit aggódik a drágám.
Timi!
Ne aggódj, én az ilyesmiktől abszolút nem parázom, szerintem egy kicsit túll nagy feneket kerítenek már mostanában ennek a dolognak. Mármint, hogy már lassan levegőt se vehet a kismama, mert úristen mi baja lessz tőlle...
Ezer éve is szültek, túllélték (jó nem ilyen jó arányban Kép ) Na meg akkor még nem volt ennyi szir-szar a levegőben, meg mindenben, de akkor is túllzásnak tartom.
Leginkább mikor egy ex kolleganőm ment szülni, olyan heppy volt, hogy éppen csak óriás plakátokat nem tett ki a városba, hogy terhes. Na de mikor elhagyta a telefonját, úristen, hogy fogok így szülni? Az ilyeneken azért kiakadok, szerintem nem azon múllik, hogy van-e mobilja az embernek. Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Azt gondoltam régen, ha jönni fog a baba, csak vele leszek elfoglalva, és nagyon nyugodt időszak következik el.
Erre most!
Egy másik ingatlant kerestünk, most úgy néz ki megvan. De ez a sok keverés ami ezzel jár! Tegnap is olyan fáradt voltam, hogy már hétkor mentem az ágyba.
Ráadásul suliba járok, és a közeledik a vizsgaidőszak is. Vannak köztetek is ilyen fáradékonyak?

Ha minden igaz, jövőhéten mehetek dokihoz.
ha betöltöm a 7. hetet, már látható a szívhang, ugye?

Gratula minden boldog mamának!
moon
 
 


Krimo!

Nem lesz az kicsit későn már a méréshez?
mert akkor már 13 hetes is elmúlsz...
Nekem 17-én kell mennem (11+1 leszek akkor)
Te mikor voltál utoljára dokinál?
Neked is augusztus 31-én jött meg utoljára?

Hajni
Vendég
 


Vanda,
ne paraztasd magad feleslegesen (mondom ezt en, aki szinten ezt teszi!). Nekem volt mehenkivuli terhessegem, osszeteveszthetetlen fajdalmat ereztem, meg sem tudtam szinte mozdulni, csak egy gombocban fetrengtem es vartam, hogy akkor en most biztos kinyiffanok.
De ez a hasfajas szinte normalis dolog, nekem a 4-5-6. heten volt gorcsoles, azota szedem a MagneB6-ot es minden rendben.
Ettol fuggetlenul jobb lenne, ha a kokorszaki gep helyett valami jobb geppel is megvizsgalna a dokid. Erre nincs lehetoseg? Mikor kell menned legkozelebb? Mivel meg a 12. heten is huvelyi ultrahangot csinalnak, ezert nem tudom, hogy egy sima hasi UH-gal mikor fognak tisztan latni a pocakodban?

Vanda72
vanda72
 
 


Hajni!

Hát fogalmam sincs, miért mit méricskélnek? Már egyszer lemérték Kép
Most hétfőn voltam dokinál, csak vittem az első uh-t és ennyit mondott. Igenn nekem is aug 31. Hihi pont egyidősek vagyunk, hurrá, majd ha valamiről lemaradok, azt nállad látom! Kép Viszont fordítva nem lessz igaz, mert én úgynézem elég sok mindenről lemaradok, azért te ne hidd, hogy ez így normális Kép

Kép
krimo
 
 


Krimo!

Van egy 12. hetes kötelező vizsgálat, amikor hüvelyi uh-t csinálnak.
Itt nyaki redőt mérnek a babán, mert ebből meg tudják állapítani, hogy nincs e valami betegsége... pl. Down-kór . Kép(
És ugy tudom, hogy ezt kötelező megcsinálni a 12. hétben.
Neked mérték már a babát? Mikor ? és akkor mekkora volt?

Hajni
Vendég
 


Hajni!

Mikor elmentem a nögyogyihoz, hogy asszem terhes vagyok, akkor küldött uh-ra, az a 9. hét volt, és 27mm volt akkor szívhang minden oké. ezt a leletet vittem a dokinak, mikor mondta, hogy akkor dec.1 menjek hozzá vissza. Ennyi. Most akkor menjek reklamálni?

Kép
krimo
 
 


Krimo!

Én 9 hetes+1 naposan voltam akkor 22mm volt babóca. Kép

Én 17-én már új orvoshoz megyek, mert sajnos váltanom kell, merta doktornőmnek csak magánrendelése van és szülést nem tud vállalni.
Pedig imádnivaló és lelkiismeretes orvos. Kép
Ő is azt mondta hogy 12. hétem menjek legközelebb.
És most hogy bejelentkeztem az új dokihoz( nála 17-én leszek először) ő is azt mondta a telefonba, hogy a 12. héten menjek, mert az kötelező és arra is adott időpontot 1.5 hete.
(Én előbb szerettem volna, de lebeszélt. hogy ha nincs baj, felesleges annyiszor. 12 hetesen meg muszáj)

Hát nem tudom...szerintem ezt meg kellene kérdezned...

Hajni
Vendég
 


Krimo!

A dokidnál nincs UH? 9 hetesen nem ő csinálta, hanem elküldött valahova? aztán azzal az eredménnyel visszamentél hozzá? Mert ha így volt, akkor valóban mondhatta, hogy dec1-én menj vissza hozzá, de akkor mindania kellett volna szerintem azt is, hogy a 12-dik héten menj el újra UH-ra, és annak az eredményét vidd dec. 1-én.
De hát orvosa válogatja. Én nem tudok róla, hogy a 13. hét után késő volna-e a nyaki redő mérés.

akiren
12+1
akiren
 
 


Akiren!

Nekem mind a kettő doki azt mondta, hogy ezek kötelező mérések és csak abban az időpontban hitelesek.
tehát a nyaki redő 12. hetesen az AFP pedig 16. hetesen.
mert ha ezek kicsit később vannak, akkor tévesen +eredmény születhet. Kép

Hajni(10+2)
Vendég
 


Na jól nézek ki mondhatom! Kép
Még szerencse, hogy nincs messze! Majd leugrom hozzá, de nem küldött uh-ra, mert ahoz beutalót kell adnia , itt a Nyírőben van uh-oda küldik a környékbelieket, jó nagy tömeg volt multkor is, de egész gyorsan végeztem. Főleg, ha tudtam volna a menetét, még gyorsabb is lehetett volna.
Birom hogy ezek mindent természetesnek vesznek, mintha legalábbis a huszadikat szülném, közben meg azt sem tudom merre vagyok arcal!
Gondolom az nem valószínű, hogy a védönő küldene uh-ra? Ugyi?

krimo

Kép
krimo
 
 


Banyóci Kép
Köszönöm, próbálok nem parázni. Nem gondoltál semmi rosszra akkor, mikor görnyedtél a fájdalomtól?

Vanda72 Kép
Köszönöm Neked is, mondanom sem kell, nagyon megnyugtattál Kép...
Nem kívánom senkinek a méhen kívülit, ha "alapból" ennyire fájdogál a méhem, milyen lehet az... Kép Hány hetes volt a méhen kívüli babád? Kivették a petevezetéked?
Állandóan olvasom a szakkönyveket és leginkább az befolyásol. Muszáj lesz korlátoznom az olvasásukat Kép Pl. 5-6.hétig ha méhen kívüli a baba és még nem repesztette / nőtte át a petevezetéket, akkor helyileg injekcióval "el lehet távolítani". Utána már általában hasi műtét, pvezetéket meg kiveszik Kép De bíztató, hogy egyike vagy te is a babásoknak! KépKépKép

Holnap reggel vérvételre kell mennem, és megemlítem az orvosomnak, hátha bevisz egy soron kívüli UH-ra a kórházban. Ott jobb a gép, mint a magánrendelésén.
Bár már negyed annyira sem félek, mint délelőtt Kép.. Lehet segített az Elevit és megittam egy pohár magnézium plusszt is, most nem fáj annyira.

Muszáj lesz lazítani, mert hátra van még az egész életem, hogy görcsöljek a gyermekemért... Kicsit korai még. Kép

Köszi lányok,
Puszi
Vanda*

Vanda

Kép
vanda
 
 


Vanda72
Hány hetesen produkáltad a méhenkívüli ilyen kemény tüneteit? Csak érdekel, hogy mennyi ideig lehet "húzni" ha véletlenül méhenkívüli a babóca.

Köszi
MJ-Móni
mj__móni
 
 


Nézzétek már itt mit ír:

http://www.babaszoba.hu/services/borncalc?szk=200408312834;tri=1#vizsgalat

Elég rémísztő néha, csak erős idegzetűeknek! Kép

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, és gratula mindenkinek, aki látta már a babócáját!
Meg persze gratula az ikreknek is! Fantasztikus dolog lehet, bár őszintén megmondom, én biztos nagyon meg is ijednék. Persze még nem tudom, hogy hány baba van a pocakomban Kép

Lenocs!
Bocs, most jutott csak eszembe, hogy kérdeztél a kórházról. A szülészet és a gyermekágy fantasztikus! Kép Gyönyörű, felújított szobák, tisztaság, no kórház feeling, szóval én imádtam. A gyermekágyon is a 3-4. napon már úgy éreztem magam, mintha szállodában lennénk. Persze a csecsemősök segítőkészsége az más kérdés, de hát elég leterheltek szegények Kép
Szóval össze se hasonlítható a rendelőintézettel!

Vanda!
Nekem is ugyanúgy fájt 5. hét körül, ahogy leírtad. Főleg oldalt, és nagyon, volt, hogy éjszaka is felébredtem rá. De ezen az egyen nem paráztam, mert Petránál is így volt, és ő a bizonyíték rá, hogy ez semmi gondot nem jelent. Nála még én is attól féltem, hogy méhenkívüli, de aztán valahol olvastam, hogy az iszonyú erős, tartós fájdalom, és nem is oldalt, ahogy az ember képzelné, hanem középen.

Banyóci, köszi a drukkot! Rám fér, két napja nincs erős hányingerem (bár Petránál egyáltalán nem volt), meg az a természetes terhességi folyás is mintha csökkent volna, szóval nagyon begyulladtam, hogy nehogy ez vmi bajt jelentsen. Bár ahogy látom mások is voltak így ezzel.

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


MJ-Moni, Vanda,
nekem nagyon hamar eszrevettek a mehenkivulit. Meg nem jott mensi utan 1 hettel. De nekem duplan mazlim volt, mivel 1. ennyire begorcsolt a hasam; 2. a dokim allati lelkiismeretes volt es annak ellenere, hogy nem latta a babat mehen kivul UH-on, a HCG-m meg emelkedett, ebbol tudta, hogy vmi nincs rendben. Igy a gorcsoles utani 2. napon mar mutott is es az volt a szerencsem, mert mar allt a ver a hasamban. De ugy tudom, van akinek 6-8 hetesen veszik csak eszre. Persze annak nagy valoszinuseggel ugrik a petevezeteke vagy p.feszke. Nekem ezek megmaradtak, es elso probalkozasra osszejott a mostani babank. Remelem o mar jol fogja erezni magat velunk es nem csinal ilyen butasagokat Kép

Vanda,
tok igazad van, hogy az ember minel tobbet olvas a temaban, annal tobb mindennel tudja remisztgetni magat. Tudod: Boldogok a lelki-szegenyek...
Szoval szerintem inkabb idd a magnezium tablettadat es pihenj, mert tuti nincs mehenkivulid. Akkor ugyanis nem is a mehed faj... Ja, es probalj meg pihenni jo meleg papalan alatt, az a legjobb.

Vanda72
vanda72
 
 


Krimo!

Hát nem hiszem hogy a védőnő küldene, de nem tudom...
Nekem mindegyik orvosnak van magánrendelése (én oda járok), és mindegyiknak van uh-ja is, tehát nekem vizsgálat közben megcsinálja, nem küldözget sehova. Kép

Hajni
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: