[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2006. tavaszi babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Mitől?
A felsőtől??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Bocs, nem úgy gondoltam :oops:
vas
 
 


Ildi: Pont egy hete voltam a kukkolós bácsinál, levette a rákszűrést, annak jövő héten lesz meg az eredménye. Ha az okés, akkor amint megjön a menzim, rá kell csörögjek, és megbeszéljük a pontos időpontot.
Szerettem volna ebben a hónapban túlesni rajta, de a sebgyógyulás miatt az a jó, ha közvetlenül menzi után csinálja meg :?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Igen , erre emlékszem :)
szóval akkor még nincs pontos időpont.

Így akkor nem is voltatok hétvégén Sopronba, ugye?? :(
vas
 
 

 
 

"kukkolós bácsi" = aranyos Kép
vas
 
 


na, húzok, lenyomok egy kávét(ma még nem ittam,viszont elkezdtem zöldteázni--eddig nem nagyon szerettem, de ma találtam egy tök finomat)
Tehát a napi második kávémat felcserélem egy jó nagy bögre zöld teára :)


Eszter, mikor lesznek meg a kencék,?????
És hogyan fizetünk, meg jut el hozzánk?????? :D
vas
 
 


Ildi: Még nincs is 5 óra, akkor kell teázni, nem most :wink:

Na ezt még bemásolom, most kaptam, olyan jó rötyögtem rajta :D





Két kisfiú beszélget. A 6 éves így szól a 4 éves öccséhez:

- Te, szerintem itt az ideje, hogy elkezdjünk káromkodni. Most lemegyünk a
konyhába anyuhoz és mondunk valami jó zaftosat. Például én kitalálok
valamit, ami "büdös franccal" kezdõdik, te meg mondasz valamit, amibe lesz
egy "bazmeg".
A kicsi beleegyezik és elindulnak lefelé a lépcsõn. Anyuka éppen reggelit készít..

A 6 éves lép be elõször és így szól:
- A büdös francba, én müzlit kérek.
Az anya jól eltángálja a bátyót és a lépcsõn felfelé menet még a fenekére húz egy párat, majd rázárja a szobaajtót. Anyuka lejön a lépcsõn és megkérdi a 4 évest:
- Na és te kisfiam, mit kérsz reggelire?
- Hát, bazmeg, müzlit biztos nem.




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Kép Kép
vas
 
 


hohohóóóó.... ,félreértettél :wink:
Most kávézni megyek :D

Tejja már volt reggel :D :D :D :D (méghogy 5 órakor :shock: , nem vagyok én angol(bár lennék szívem szerint)) :wink: :wink: :wink:
vas
 
 


Lidke, Attila!

Mi is gratulálunk a kislányotokhoz! Nagyon szép nevet választottatok neki!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

Az Anikó megkért szóljak Nektek, kórházban vannak. Tegnap este csak bekellett vinni az Alexet a Lászlóba. Nagyon sokat hányt és sokszor ment a hasa. :cry:
Dokibácsi szerint nincs rossz állapotban, de nem árt a kórházi kezelés. Eddig ment az infúzió, most kihúzták mert szerencsére rendesen iszik. Még a kertben is sétálhattak délután. :lol:
Ha este meg éjjel nem akciózik Alex bébi, akkor reggel hazajöhetnek. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Alex baba gyógyulj meg!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Nancsi,
kitartást! Alexnek pedig gyors gyógyulást!!!!
angi79
 
 


Ala baba gyógyulj meg.

Ildi:zöld tea márkanevet kérek :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Nancsika: Drukkolok, hogy holnap reggel tényleg hazamehessetek!

Alexnek gyors jobbulást kívánok!


Kép


Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Ala, gyógyulj meg gyorsan! Nancsi, sok erőt! +++++++++++++

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Lidke!:)
Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!
Sziasztok anyucik, és babók!
Minden babának nagyon nagyon sok boldog születésnapot kívánunk Szóficámmal együtt,akik eddig vagy mostanában töltik be a 2. életévüket!
Anita, köszönöm, hogy eszedbe jutottunk!
Mi a kétéves szülinapunkat beszoktatással töltöttük, Szófi Lajosmizsén jár most magán óvódába, mivel a környékünkön egyszerűen nincs bölcsőde.
Ide felvették őt, most szoktatom.
Volt egy kis szülinapi felköszöntés az oviban de nem értett belőle sokat:)
Cserfes a kisasszony jó nagy dumája van és akarata.
Küldök pár képet majd róla csak le kéne kicsinyítenem őket!
Millió puszi mindenkinek..és ígérem néha jövök!!!!

KépKép
csema
 
 


Alex! Mennek a gyógyok!!! ++++++++++++ Aztán gyorsan ki onnan!

Ildi!!! Nem vetted meg még azt a cukit sem??? :lol: :wink:

Lidkéről: Jön majd és mesél. Nemrég zaklattam és jól vannak a körülményekhez képest. A történetet nem lőném le helyette. Pénteken hazamehetnek.

Akkor publikálom: csütörtökre rögtönöztünk egy kisebb babás zendülést nálunk. Aki szeretne csatlakozni, azt nagyon szívesen látom, bár a körülmények hmm még azért szerények. De meleg és jó nagy hely az van! :lol: Kedvcsinálónak: eddig jó sokan leszünk. :lol:

Ha nem merülök le, akkor még jövök... :(

Mamacka! Én örülök neki, csak sajnálom, hogy én is mindig potyára megyek be...

Meli!!! Nagyon sokat pihenj! Istenem! ++++++++++ nektek is!

Puszi,

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta!
Hova és hány órára??? :lol: Mi mennénk, ha valakihez beférünk... Vagy BKV-val ki lehet oda jutni?

Ildi! Várgesztesen már voltunk vagy 3x... kicsit kezd már uncsi lenni. De most úgy tűnik van két ház is még szabadon, marad a Kolping. Azért köszi! Pusz!
Bartiék

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Csema: Boldog szülinapot a cserfes 2 évesednek :lol:


Kép


Melitta: Hmmm ... ez nagyon csábító ajánlat, elgondolkozom egy nap szabin :wink: Jó lenne talizni, ezer éve...
Mikor kezdődne a hepaj???

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vanilka:)
Köszönjük!!!
Próbálkoztam a képekkel közben elment a net, és ujra be kellett jelentkezni és az üzi elszállt :( szóval holnap ovi után

KépKép
csema
 
 


Most jöttünk meg uhuról ma vagyunk 29 hetesek egy naposak! (méret alapján 29+4) és ehhez másfél kilósak ami állítólag kicsit több mint az átlag de nem vészes (azért remélem rá tudom adni az 56-os ruhákat. :shock: :roll: :lol:

Adataink
magzat fekvése: far ugyanúgy mint Áron a végén farol be nekem :(
Placenta helyzete: melső
Magzatvíz mennyisége: átlagos
Ép koponya szabályos agyállomány. Szívműködés jó, négyüregű szív, ép kiáramlás
Ép rekeszizom.
Gyomortelődés, hólyagtelődés látható.

Biometria:

BPD: 75 mm
HC: 270mm
AC: 255 mm
FL: 56 mm
Anomália nem látható


Mondtam a hasfájást és a derékfájást, kérdezte, hogy volt-e fizikai, lelki megterhelés, mondtam, hogy de még milyen! :)

Ezért megnézett manuálisan is (életemben most vizsgáltak így még csak harmadszor :) + egyszer szültem) : kissé felpuhult a méhnyak, de ez másodszorra szülőnél normális, zárt a nyakcsatorna.
A hasi uhun meg is mutatta, hogy látszik a zárt méhszáj, kérdeztem, hogy a külsővel mi a helyzet az ugyebár nem látszik, erre azt mondta, hogy az nem is érdekes, a belső állapota a fontos.

Az egyéb hüvelyrepedéses dolgokra tök mást mondott mint aminek én neten utánna néztem, azt mondta, hogy a hüvelyrepedésnek nincs köze az inkontinenciás panaszokhoz, az attól független. Ami még érdekes volt, hogy azt is mondta ilyenkor már nem jó a gátizomtorna mert túlságosan megedzi a gátat és pont, hogy nehezebb lesz a tágulás, ráérek szülés után, akkor viszont kifejezetten ajánlja mert teljesen rendbe tudom vele tenni a panaszos dolgokat... no most légy okos domonkos... :(
Az olajos gátmasszázst ő is ajánlotta.

A labor anyagok elkeverve megint... kiakadt, hogy mennyi felesleges dolgot néztek nekem vérből aminek semmi köze a várandósághoz(volt olyan amiről ő sem tudta, hogy mi fene), de ami fontos lenne az mérhetetlen (bárányhimlő) a toxoplazmát meg nem is nézték... :(
A cukros papírom, meg nem rakták be a mappájába így az nincs nála, majd telefonálni kell.


... és akkor jöhetnek a képek...



Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Minden két évesünknek:
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Nancsika:
jobbulást Alexnek!!!
hidd el, egyszer vége lesz ennek a sok betegeskedésnek, Patríciám is 6 éves koráig 2-3 hetente beteg volt, aztán elmúlt ez a rossz korszak, ráadásul ő nem is szopott, úgyhogy fel a fejjel!!!!

Mamacka:
örülök, hogy minden rendben, legalább ezen nem kell idegeskedned!!! :)

Csema
Nagyon boldog 2. szülinapot Szófinak!!! :P

Ildi:
nehogy azt hidd, csak Te járkálsz üres pénztárcával... :lol: :?

Melitta:
pü-ben dobsz egy címet és telcsiszámot?? hátha el tudunk menni
mettől meddig lesz a bababuli??

Gyöngyi:
kimondottan jól nézel ki!!!! egy haj mennyit számít!! :)
cukik vagytok összenőve :lol:

Angi:
Lidi hamar gyógyuljon meg!!!

Edit:
nálunk még egy kósza pisi sem volt wc-be :?

Évi:
mi újság Veletek????

Meli:
vigyázz Magatokra, drukkolok, hogy jó sokáig egyben legyetek még!!!
Nekem Dorinával félidőtől nyitva volt a méhszáj és betöltöttük a 40. hetet együtt :)

Ildi:
ma volt az első sminkes órám, eszméletlen jó!!! mondjuk 1 órába telt mire meg tudtuk tanulni az első alapsminket... :roll: :)

na leragad a szemem, Mindenkinek jó éjszakát!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


sziasztok

Tünde: :) köszi. Az a 10 kiló minusz is rátett azért,nem csak a haj :D

Csema: Mi is boldog szülinapot kívánunk. Bocsi a késedelemért :oops: , de nem sokszor láttam a vonalzótokat, így elfelejtettem.

Mariannkáék is ünnepeltek már nem? Nekik is utólag sok boldogságott :)

Mi kihadjuk a bulit,mert ma megyünk orvoshoz,meg holnapra van már program :? sajnálom

na megyek

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Csema,
Szofinak utólag boldog szülinapot kívánok! Várom a képeket!
Kép


Tünde,
klassz lehetett a sminkes óra. :) Köszi, jól van Lidi. Ez a köhögés azért nem hatja meg, szerencsére.
Melitta,
jó bulit! Nekünk nagyon messze vagytok...
angi79
 
 


Csema: Jók lesznek azok a képek ma délután is :D Mi nem vagyunk türelmetlenek :wink:

Mamacka: Engem meg mindig azzal rémisztgettek, hoyg kicsi a gyerek, és mégis normál súlyú lett. Nagyon sokat tévedhet az UH, lehet, ha most mérnék egészen más értéket adna. Ezen sztem nem kell idegeskedni. Az a lényeges, hogy minden szerve ép :)
Jók a képek is :)

Angi: Hát mikor kezdesz el végre vezetni??? :wink: A múltkor még megvolt az elhatározás :wink: :lol:

Tünde: Küldtem pü-t!!!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Edit! légy szíves igazíts elmindenkit tali ügyben, mert nem tudok fél percnél többet írni a gép miatt!!!!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Vali,
ha apa vesz nekem 1 olyan autót, mint a tied. :wink: Ezt a nagyot, ami van nem merem. Vagy ez csak kifogás? :oops:
angi79
 
 


Angi: Nem kifogás. A másikat, nagy autót, én sem merem vezetni, pedig most már szereztem egy kis rutint. De mégis félek tőle, pedig azt mondják, hoyg nagy autóval sokkal könnyebb boldogulni :shock: Én mégis maradok a kicsi, lapos seggűeknél, hogy a parkolással se kelljen nagyon szenvednem :roll:

Akkor kezdjed rágni Feri fülét, lassan itt a jóidő, lehetne menni mindenfelé :wink: :D

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Jah .. meg azt mondta apa, hogy ha ezt el tudom passzolni jó áron, akkor kaphatok helyette egy ótómata váltósat :lol: :lol: :lol:

Szóval ha érdekel .... :wink: :lol:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Az ígért képek:
Kép Krisz és Szófi

Kép

Kép


Kép


Kép

Kép tegnap 2 évesen az oviban...

KépKép
csema
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat, remélem hatni fognak.

A méhszáj teljesen zárt, egyértelműen én vagyok az oka, mert az az igazság, h szombat este eléggé felhúztam magam Boglárkán.
Szóval no stresz és ok lesz minden. Kaptam nyugtatót is, ha mégsem tudnám magam kordában tartani. Remélem nem lesz rá szükség.
És pihenjek sokat. Na ja!!!
Pl. az előbb mostam le a széktámlát mert összefirkálta, erre most mit csinál. Áll és vigyorogva újra firkálgatja. No stresz.
Vendég
 


Újra lemostam, erre csak firkálgatja....Hogyan értessem meg vele kiabálás nélkül, h nem szabad, mert ha csak szépem mondom átt és vigyorog????

Mamacka!
Már hetek óta nyitva van.
Ha érdekel napló dizájn akkor klikk a linkre:
http://katica-boglarka.freeblog.hu/sear ... iz%c3%a1jn
Miért akarod bezárni???
Sikerült végül vegyél Naniát??
Mi hála Boscóéknak hozzájutottunk egyhez, bár 28eFt volt, íme:
Kép
Vendég
 


Sziasztok

Lányok!!!
Jó ha átrakjuk a holnapi bulit hétfőre? :wink:

Melitta nevében írok ,mert nem tud jönni. :lol:


Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Nem baj az, csak a kulcsot hagyja a lábtörlő alatt :P :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali
Annyira nem aggódok ám! De vicces lenne ha a rengeteg 56-os ruciból egyet sem tudnék ráadni! :lol: :lol: :lol: :lol:
29 hét 1 naposan 29 hét 4 naposnak mérte a gép így nem is akkora a különbség.

Meli
Örülök, hogy sikerült a kocsi!
Én most megint azon vagyok, hogy lehet inkább adaptert veszek használt maxi cosival úgy talán jobban jövök ki, igaz összeségében tuti nehezebb lesz... :(
Sajnos itthon nem találtam jó áron... ill. egyet használtan 18000-ért és még autós talp is volt hozzá, no de azt pikk-pakk el kapkodták...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Lidke család!
Várjuk a törpéről a képeket! :)

Meli
Az lemaradt az előbb, hogy igazából magunknak kezdtem el a naplót és még nem tudom eldönteni, hogy zavar-e, hogy bárki olvasgathatja... hajlok a zavar felé! :)
Főleg, hogy már egyszer rámtalált egy beteg kislány.... :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Edit: Na és merre is van pontosan a helyszín? :) Most akkor a holnap stornó és helyette hétfő? Mert azt lehet,hogy megtudom bulizni

Voltunk dr.néninél. Kaptunk másik homeo golyókat és végre kimentünk uncsitesót látogatni. A Lili tök jól elvolt az Illéssel. Ugráltak az ágyon és vigyorogtak 1000-el. A kicsi babó meg olyan helyeske (jó kis tokás baba :D )

na lépek

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi
Igen :lol:
Nagyon örülnék ha tudnátok jönni. :lol:
Kerepes"Szilasliget"

Vali
Neked jó a hétfő? :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Még valaki tud jönni???? :lol: :lol: :wink:
Melittának megszervezem én :oops: :lol: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Na, csajok, a legjobb ha tényleg nem veszek részt a szervezésben, hanem egész egyszerűen csak beállítotok! :lol:

Zazi belázasodott, de mivel sanszos, hogy csak a rágója, ezért a hétfőt tartsuk evidenciában. Addigra úgyis előjön hogy mi okozza: vagy lesz belőle fog, vagy takony... :evil: De ha csak fog, akkor hétfő rulez!
Tömeggel: az Örsről a Gödöllői HÉV-vel Szilasliget megállóig kell eljutni, innen korlátlan mennyiségű fuvart vállalok! :lol: Gyöngyi, örülnék nektek is!
Akkor aki bújt azt nem tudom, aki jött volna holnap, azoktól kérek egy visszajelzést a feltételes hétfőre, hogy tudjak poharakat gravírozni... :lol: :lol: :lol:
Tehát:
Babetta
Annácska
Bartika
Ildi
Vok
Tünde

Holnap este lesz gépem és fogok tudni privit is dobni telszámmal és pontos címmel, csak nem tudom, hogy Edit mennyit szorgoskodott ma... :lol: Szóval ki kér tőlem pontos adatokat?

Többiek?

Lidkéékről:
"Déva nem csinál mást csak szopizik meg 20 perceket alszik. A hangja olyan, mint egy macskáé. Puszi nektek!"
Már jobban van, mert szedi a szuper homeos bogyókat és irigy-irigy a tali miatt. :lol: Lidke, nyugi, már csak 5 és fél hét... és addigra talán meleg is lesz... :lol:

Vok! sms :lol: :wink:

Meli! És ha elveszed tőle? Nálunk ez elég jó iskolapélda szokott lenni. Ha rárajzolsz, elveszem. Slussz. Egy napig semmi. Újra kéri, odaadom, de megmondom neki, hogy ha rárajzolsz a székre, elveszem. Nekünk működik. De tudom, hogy marha nehéz és könnyű papolni, úgyhogy vedd úgy hogy nem is írtam semmit.

SZÓFIKA ISTEN ÉLTESSEN UTÓLAG IS!!! Micsoda tuskó vagyok! És gyönyörűséges szép kislány lettél!!! Tényleg Csema! Hogy vagytok?

Lyly, ti is szépségesek vagytok! Gyere többször!

Valiiii, új autó??? Hmmm, nyami!

Szépséges estét!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


jajj,Edit úgy ég a fejem :oops: , Apa tök kibukott,mikor tálaltam neki a hétfői akciót.Nem a tali miatt, hanem mert tőlünk elég messze lesz (aggódik a drága).Szóval, próbálgatom puhítani és ha sikerűlt...ott leszek.A pasik azt hiszik, hogy csak ők tudnak profin vezetni. Ahelyett, hogy örülne,hogy kimozdulok itthonról,itt puffog. Na nem is hergelem tovább magam. Még nem adom fel azért

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Melitta: Zazinak jobbulást! Remélem nálatok is tényleg csak a foga kavar be :? Mi is megszenvedünk mindegyikkel :(

Légyszi, ha még beférünk, hétfőre írj fel a listádra :wink: Holnap akkor szólok odabent, hogy veszek ki egy nap szabit. :) Jajj de jó lesz újra talizni :D

Lidkét és a kismacskáját sokszor pusszantom :D

Csema: Érdemes volt kivárni a képeket :) Nagyon szép csini kétévesed van :D

Meli: Én is csak azt tudom mondani, hogy vedd el tőle! Én pl. sosem hagyom, hogy bármiben is kárt tegyen itthon. Persze vannak "balesetek", mert mindig nem vagyok a nyomában, hogy mit csinál, de ha tudom, hogy előszeretettel firkál, akkor vagy nem adom neki oda a ceruzát/tollat, vagy csak szigorú felügyelet mellett.

Gyöngyi: Remélem megpuhítod apát, szeretnék élőben megbizonyosodni róla, hogy tényleg te vagy a mostani képeken :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Nancsika: Hogy van Alex? Ugye már otthon lábadoztok? :)

Képzeld ... ma bekötötték a telcsit :) Köszi mégegyszer a közbenjárást :D

Ildi: Ma merre csavarogtál? Igazolás? :wink:

Tünde: Pü ment megint :roll:

Én megyek tentézni, mindenkinek jó éjt,

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vali, OK! :wink:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Vok! Erának nem szólunk? Hátha lenne kedve vagy ideje egy kicsit kikapcsolódni... Mondjuk biztos nem a kedvén múlik a dolog... :oops:

Kismotort mindenki hozzon!!!

Gyöngyi! Te honnan jönnél?

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Alex hogy van??? Tényleg! :oops:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Több szösszenetet tényleg nem írok, de ANITA, te nem vágsz bele??? :roll: :wink:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta, drága! Beszéltem Edittel, talán Te is? :lol: Lelövöd a poént, hogy legyek így meglepi vendég? :cool:
Hétvégéig írok, de úgy van,h tudunk menni. :D Szóval grívorozz, kérlek nekem is! :wink: Apánknak úgyis van dóga arra...

Éljen Déva! :D

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


HÚÚÚ! Mi is megyünk! Az Örs nincs ide messze! :) Hány megálló a Szilasig? Időben mennyi? Mit vigyek? Éni s kérem a telcsiszámot, meg a fuvart is a HÉV megállótól. :)
DÉVA! Csak így tovább! :lol:

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: