Új privát üzeneted érkezett!

Dia: igen, ismerem Mesit, tudom, hogy olyan gyerek, aki képes meggebedni, csak hogy gyerekek között lehessen. A zongora nem ilyen lesz, viszont az nagyon régi vágya.
Az úszás ugye nálunk a mozgás, és ahhoz én is ragaszkodom, mert nem valami sportemberek a gyerekek, rájuk fér egy kis fejlesztés (és még szeretik is), a másik meg az, hogy egész nap ülnének...
Rajz: szerintem ez lesz az első, ami kiesik Mesinél. Zazánál viszont ezt nem hagyhatom el, mert nagy kár lenne érte... ha nem is lesz híres festőművész, ami benne van, azzal sokat tud majd kezdeni, ha megnő. Mesi elsősorban a színekkel bánik jól, hm... majd máshol éli ki.
Zene: én is zenélek kicsi korom óta, ez is inkább a nyüzsi, leeresztés színhelye volt számomra, nem a fegyelemé,... kérdés, hogy a gyerek hogyan fogja fel. Mesi nem viszi túlzásba a gyakorlást, ami kell, az megy neki (azért egy parasztfurulya nem hegedű...). Meglátjuk. Szerintem kihagyható.
A németnél meglátjuk, van-e értelme, ha nincs, abbahagyja. Szóval egyelőre tudom, hogy sok, és rugalmasan kezelem a dolgot.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Teljesen igazad van. A gyerek valószínűleg nem lesz Minimozart, vagy Minibeethoven, csak csokigolyó- és kutyarajongó :lol:
Bár Lilinek álma a művészi pálya, úgyhogy amíg kedvvel csinálja, addig támogatjuk ebben.

Lányok, biziosztás megvolt? :D

ayse
 
 


Lilinek ki kell venni a manduláját. ismertek jó gyerekgégészt?

ayse
 
 

 
 

Ayse: akit ismerek, sajnos gyesen van :(
Biziosztás: megvolt. Sajnos kiválóan megfelelt lett, pedig szerintem nem érdemli meg, de nem én vagyok a tantónénije :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!!!

Úúú, rossz olvasni a betegekről. Jó a gyógyulásokról!!!!!

Nagy hírrel jövök(na de ha nem így lenne sem lennék szomorú),

Blani kitűnő lett!!!

100 és 96 %-os lett minden témazárója. Nagyon örült!!!El is mentünk az Operába, a Carmenre, jujj de élvezte!!!!!Most nagymamázik, aztán jönnek a táborok.


Csöre!!!Gratulálok a bizihez!!!!!
Háát a szorgalom nálunk is necces volt, mert az utcsó hónapokban volt 3 szorgalmi ami nem volt kész, no de összességében az is 95 % feletti átlagú, csak a max elvárásokhoz mértem nem annyira lelkes, stréber szorgalom.

És annyira inspirálta a kitűnőség, hogy azóta is napointa agykontrollozik, azzal alszik el, stb, és a matek nyári szorgalmit elkezdte csinálni, meg a kötelező olvasmányt is olvassa(mellette 3 könyvtári titkos írásos titkos könyvet is elolvasott már) és fejezetenként írja, rajzolja is a Micimackó kunyhóját-ez a kötelező, új címmel, mondatokkal. hááát elég necces nem? A magyar kötelezőn kívül szorgalmi még 1 könyv olvasónaplóval!!!!!!Hát ugye napi, 2 napi egy könyv lecsúszik, mert falja, de a naplóíráshoz nincs kedve!!!

Nálatok sok a házi???

Mi aug 31-én még nyaralunk, most volt itthon, meg júliusban, akkor tud kötelezőzni, augusztusban full pihi lesz!!!!!!

Megkaptuk a tankönyveket és a füzetlistát is. Nem is kell olyan sok!!!!!!
Új táska, tolltartó nem lesz, jó a mostani, azt mondta a csaj. Tornacipő kell kinőtte.

Meséljetek!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: nálunk SEMMI házi nincs, a tanítónéni szerint a nyár pihenésre való, és egyetértek vele...
Gratula a kitűnő bizihez!!! És a szorgalomhoz is.... nálunk töredéke sincs meg...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: "sajnos kiválóan megfelelt" :lol: :lol: :lol:
Jó, jó, értem... De azért nagyon gratulálok!!!! :D :D :D

Ákosbenianya!
Blaninak is, ez igen!!!! :D :D :D

Házi feladat: nálunk naplóírás lesz, nem súlyosan kötelező jelleggel. Lili amúgy magától is imád naplót írni, nem lesz gond.

Lili is kitűnő lett. :D Énekből és magyarból dícséretet kapott. Magatartásáért, szorgalmáért, kiváló tanulmányi eredményéért tantestületi dícséretben részesült, amiért jutalomkönyv is járt és a kitűnő tanulók neve benne lesz a helyi lapban is. :lol:

ayse
 
 


Ayse: gratula Lilinek is :) a dícséretekhez is külön!
Jó jó, büszke vagyok Mesire ám :wink: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Szasztok!

Először is, gratula mindenkinél a kitűnő bizikhez, nálunk is az lett, bár várható volt, Bori teper, mint egy tank. És nagyon büszke magára - de van is miért. Kapott jutalomkönyvet is, Lázár Ervint, annak is nagyon örült.

Tegnap óta 9 éves. Annyira gyorsan megy az idő. Persze, a nyár miatt nem volt már itthon, pontosabban, pont tegnap reggel utazott el, de a hétfőt emiatt nagyjából meló nélkül, családdal töltöttük. Bár a délután nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, ingerült voltam a fájós fogam miatt, nem bírtam teljesen uralkodni magamon. Azért nem volt teljesen veszett fejsze nyele.

Nálunk sincs semmi házifeladat a nyárra, tantónénik ugyanúgy a pihenés hívei, mint Csöreéknél.

Csajok, remélem, nem bántottam meg senkit a különórás véleményemmel, és remélem, nem voltam túl sarkos.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Ja, tankönyvek, füzetlista nálunk csak szeptemberben lesz.

Bori körme meg nő szépen lefelé, nemsokára szerintem le is fog esni.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: Borinak is gratula a bizihez, és utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT Neki!!! A fogadnak jobbulást!
Füzetlistát mi már kaptunk, de nálunk csinál csomagot ez alapján a helyi írószerboltos, így nem rohangálok utána, megveszem itt, akkor is, ha picit drágább (nem tudom egyébként, hogy az-e). Könyv augusztus végén lesz.
Jutalomkönyv: nálunk minden kitűnő kapott, volt, aki kettőt is, Mesi csak egyet, valami állatos ismeretterjesztőt (A világ állatai sorozatból). Ő nem járt versenyekre, de lehet, jövőre már majd beíratom. De én nem szeretem ezeket a szülő küldi-befizeti versenyeket... vagy hülye vagyok?
A véleményeddel engem egyáltalán nem bántottál meg, sztem Mesit sem, és sok mindenben igazad van, szerintem komolyan át kell gondolnunk a dolgainkat a csajszival. Az a baj, hogy megőrül a társaságért és a függetlenségért (mármint hogy önállóan, nélkülünk is csináljon valamit... persze velünk is szeret lenni, de ő már nagy, vagyis szeretne nagy lenni, vagy nem is tudom). Most, hogy táborban van (elment végül sporttáborba is a szomszéd városba), teljesen kivirult. Barátkozik, sokat mozog, jól érzi magát. Zaza sajna lerobbant, ő nem ment.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Gratula Borinak a bizihez és boldog születésnapot kívánunk! :D
Nem bántottál meg, nekem is sarkos véleményem szokott lenni. :wink: :lol:
Jobbulást a fogadnak!
Hova ment Bori?

Csöre!
Jobbulást Zazának!

A gyerekek - mindenki - kapott a tanítónénitől egy foglalkoztató füzetet (nem kötelező jelleggel) és abban benne volt a foglalkoztató füzet a szülőknek - a tanszerlista. :lol:
Mi az Auchanba szoktunk menni, mert a férjem kap olyan beiskolázási cafetériát és azt csak az ilyen nagyobb helyeken számítják el. Amúgy nem szeretem az ilyen nagy áruházakat, de el kell ismernem, hogy a tanévkezdés előtt nagyon nagy választék van, mindent kaptunk és többféle kategória közül választhattunk, ráadásul nálunk nem is szokott az az őrjítő tömeg lenni. Úgyhogy idén is ez a haditerv.

Lili most ökotáborban van, ami nagyon jó, egy baj van: az időjárás. Nem ottalvós a tábor, a falu környéki erdőket, élőhelyeket térképezik fel, és amit délelőtt tapasztaltak, azt du. kézművesfoglalkozáson feldolgozzák. Két egész napos elmenős program is van. Andris is oviban van ezen a héten, aztán mindenki itthon :)

ayse
 
 


Köszi, Ayse! Már jobban van kicsit, tegnap elmentünk a dokihoz, kapott antibacit... de elég élénk volt már előtte is. Jövő héten mennek nyaralni Mamával, Papával, nem lenne jó, ha beteg lenne.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!Blani meg holnap megy ottalvós ökotáborba!!!!!És gumicsizmája nincs, minek, gondoltam, úgysem veszi fel csak évente 1x, és évente kell nagyobbat venni. Erre most iderül az erdő bizony a jövő heti napsütésben sem szárad fel-a kinaik ma nincsenek nyitva, igy vehetek drágábban, de mindenképpen kell, még ha nagy helyet foglal is. Istállóba is jó szolgálatot tesz, nem kell az edzőcipőt trágyátlanitani. :wink:
De olyan ütemben nő a lába, 30 ból hirtelen 33-as szandi kellett!!!!!

Nekünk is megvan a tanszerlista, én is szertem a nagy áruházakat, csak valóban haditerv kell, meg idő, mert tengernyi áru között megtalálni majd a 3.-os vonalazású füzeteket, hozzá a boritót stb. És össze szoktam hasonlitani a tesco, cora, müller , sari kis irószerbolt árait, füzetboritó, cimkék stb terén. 20 db-nál nem mindegy mennyiért veszem. Idén a táska marad, de a kitűnő biziért jár egy Hy Scool Musical-es tolltartó és füzetbox, de akkor már jó lenne olyan füzetboritó is(idén még hercegnős volt, de nőnek, csajszisodnak) .

Olyan jó lesz, én úgy imádok Blanival tanszereket venni!!!!!!!!!!!

Dia! Boldog szülinapot a nagylánynak. Foghoz, és a többiek nyavalyáihoz is gyors gyógyulást!!!!!


Hallottátok, hogy a gabona hormonbotrány kacsán mit mondott a doki? A mai lányok 8 éves korukban kezdenek pubertálni!!!!!Miteszerek, szőrnövekedés, aztán a belső szervek-félelmetes-az elsú kettő már beindult!
Még most volt totyogós, őrület,hogy telik az idő!!!!

Dia!!!Mit kapott 9. szülinapjára a lányod????

Jutalomkönyv a biziért a suliban:
Magyarország-Legenda és valóság. Graph-Art kiadó.
mondák, eredetmitoszok, krónika, szómagyarázat--sok sok nagy szép képpel, érthető szöveggel. Nagyon szééép!!!!!

Fel a fejjel Anna-Malomvölgyi lovaskalandokat kapott mamaától, 1 nap alatt elolvasta. :lol:
Szabó Magdát is kapott az kicsit nehezebb, még nem kezdte el. Már 4 könyvet elolvasott, imád olvasni. Ehhez képest a fogalmazás még nem olyan jó, elmesélni nem tudja még olyan jól, valszeg ezt kell majd fejleszteni.

Szééép hetet mindeninek!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!
A nagyokat most viszik el a nagyszülők nyaralni... mit mondjak, nem örülök :? HR, tengerpart, és tudom, hogy Mesi cseppet sem kevésbé vakmerő, mint az anyja :roll:
Ó, Benianya, én 37-es bakancsot vettem Mesinek... (ja, túrázás előtt rákérdeztem, hogy jó-e még rá a régi... persze, hogy nem, így betörni sem volt ideje, de szerencsére nem lett baja, nem fájt benne a lába) oda kell figyelnem, ezek a cipők már jók rám, csiniket kell venni, hogy meg tudjam örökölni, ha nem rúgja szét :wink: :lol: :lol: :lol:
Hú, a táskát nekünk cserélni kell.... az a széles fazon van Mesinek, hát, nem kicsit néz ki viccesen a szekrény hátán, arról nem is beszélve, hogy a cuccai sem férnek bele :?
Tanszerlista: a tantónéni olyan szinten megadta, hogy a ceruza, festék márkáját is meghatározta, hogy egyforma legyen a gyerekeknek, ne legyen gáz, hogy egyeseknek olcsó, de használhatatlan cuccai legyenek. Olyan gáz némelyik írószer...
Gabonabotrány: szerencsére enyém gyerekek elég kevés zizit esznek... bár gabona másban is van :? nálunk eddig semmi miteszer, szőr, viszont melegben határozottan hm... szagosat izzad már. Én nem érzem büdösnek, de van szaga, az tény.
Hát, szép estét, reggelt, napot, amikor olvassátok :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Fuzárium: az ismerettségi körünkben van olyan 6 éves kislány, akinél komoly gondok kezdődtek :? :?

Nem lehet mindez az agyonösztrogénezett ivóvíztől is? :roll: :roll:

ayse
 
 


Ayse: miért ösztrogénezik a vizet? Hogy nálunk a faluban milyen víz van, arról jobb nem is beszélni :? barna, büdös, de állítólag egészségügyi határértéken belül van :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
A fogamzásgátlótablettákból a vizelettel kerül a vízbe. A rádióban egy orvos arról beszélt egyik nap, hogy ez az egyik oka a férfimeddőségnek, a nem megfelelő számú spermának.

ayse
 
 


Hmmmm, ezért igyon a férfi viz helyett bort......csak vicc volt.
Tény, hogy a vizzel mindenbe bekerül:zöldségbe, gyümölcsbe, párizsiba stb.

Ayse! Milyen gondok 6 évesen? Mit evett???

Csöre! húúúú de jó helyre mennek nyaralni!!!!!Tök jó fejek a nagyszülők!!!!!!

Aloe-stift-nem aluminuimos és jó, érdemes már most hónaljstiftet használni.
Ez az izzadás korszakos dolog, érdemes tenni ellene, minthogy csúfolják egymást a szag miatt.

Érdekelne milyen szines cerkát, rotringot festéket irt fel a tannéni---mi a jó. Nálunk a lyra cerkában és a tempera festékben vált be. Zsirkrétában a crayola.

benianya
ákosbenianya
 
 


Ayse: igen, közben utánaolvastam, hogy írtad... hát, ez azért nagyon gáz, mert tenni sem nagyon lehet ellene. Itthon ugyan ki tudja az ember szűrni méregdrága víztisztítókkal, de kérdés, mennyire hatékony, és tényleg baromi drága :?

Benianya: ceruza: koh-i-nor, tempera: pannon color (ezt még nem is hallottam). Lyrát még nem használtunk, a crayola tényleg jó, bár itthon nem nagyon zsírkrétázunk, ezért személyes tapasztalatom nem nagyon van. Jók még az adel cerkák és egyéb írószerek is.
Bár idén kifogtunk valami rossz szériát, most nem is tudom, melyik márka volt... az összes ceruzának ripityára volt törve a hegye belül :?
Ami nagyon gáz volt, és valakitől kaptuk, az a sky márka.
Dezodor: köszi a tippet, valamit tényleg beszerzek neki, mert ha még nem is csúfolják, őt zavarja.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bori Sopronban volt a nagymamámmal, épp tegnap jöttek haza, úgyhogy most gyerekezek! Nagyon vacak idejük volt, végig esett, Bori mindenesetre élvezte, álló nap a medencében csücsült, ha meg nem, csalinkázott jobbra-balra a szállóban, leparolázott még az igazgatónővel is, szóval, elvolt.

Szülinapjára kapott Catan kiegészítőt (Lovagok és városok tőlünk, Tengeri utazó apáméktől, Bővítő 5-6 játékosra az osztálytársaktól), kapott könyveket (Lakfándió és Sző, fon..., Elza kölykei), egy hatalmas szappanbuborékfújót, meg matricákat, meg ilyen apróságokat.

Fuzárium-ösztrogén: a kislány tünetei a fuzáriumtól voltak, ez biztos. A pasik spermaminőségének gyengülése pedig alapvetően evolúciós folyamat - a gyenge kis Y kromoszómájukról folyton le-leesik egy-egy gén, aztán így örökítenek tovább, érdemes ezügyben elolvasni Szendi A nő felemelkedése és tündöklése című könyvét.
Megvallom őszintén, én ebben az ösztrogénes dologban annyira nem hiszek, inkább pánikkeltésnek érzem, mintsem valóságnak. Ha viszont így van, akkor az otthoni kis szűrőkkel sem érünk semmit, a hormonokat ugyanis azok szinte biztosan nem szűrik ki.

Ceruzában én Faber Castell hívő vagyok, hehe, mondjuk inkább rajongónak, mert bármennyire szeretem, képtelenség ezzel ellátni a gyereket egész évre, annyira drága. Temperából a legmezeibbet veszem mindig. Fekete cerkából Koh-i-Noor. Radírból van mindig egy jó minőségű, meg egy rakat divatradír, hogy vagizhasson velük a lelkem az osztályban.:)

És képzeljétek: ma megjelentem a print sajtóban is, konkrétan a HVG Lifestyle Plusz 2009 különszámában, a 74. oldalon olvashatjátok a cikkemet. Már ha van kedvetek, meg 995 forintotok.:)
dia
Budapest
 
 
 


Na, még egy hírem van: a Gyerekszoba blog a Goldenblog Kulturális blog kategóriájába bejutott 100 blog közül a 10. helyen végzett. Elképesztően boldog és büszke vagyok! És meg kellett osztanom veletek!
dia
Budapest
 
 
 


Dia: hatalmas gratula, nagyon ügyes vagy :D Szuper!!!! (A HVG különszámot megkapom a héten... mindenképpen elolvasom :D)
Na ja, Faber Castell.... :D jó is az :D
A festékekkel óvatos vagyok, mert vízfestékkel jártunk már úgy, hogy nem fogott.
Ösztrogén: nem tudom, lehet, hogy igazad van... én a környezetemben pont azt vettem észre, hogy a kislányok később érnek, mint annak idején mi, de mostanában gyakrabban hallok ilyen nagyon korai szórvány esetekről, ami lehet akár betegség is, lehet gabonától, víztől, nem tudom. A hormonokat a főzés sem viszi ki... A házi víztisztítókat kifejezetten azért nézem, mert nálunk büdös és barna a víz (természetesen a mérések szerint egészségügyi határértéken belül, de igya rendszeresen az, aki méri, nekem nincs gusztusom).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia!
Szívből gratulálok!

SZG-ral szemben averzióm van :oops: :oops:

Ha a mis "kislányunkról" írtad, hogy a fuzárium áll a háttérben...hát legyen igazad!
Még két dolog lehet:
1. agyalapi daganat
2. túl korai nemi érés - ilyen is van, egyre gyakrabban, mindenfajta megmagyarázható indok nélkül (akkceleráció?)
Még várjuk a laboreredményeket.

ayse
 
 


Ayse: lesem a blogodat tipp reményében, de nem látok sárgabarack lekvár receptet.... nem csinálsz? Már egy dzsemet elraktam (dzsemfix-szel), most fő a szaliciles változat, de még van egy csomó, teljesen nyitott vagyok mindenféle megoldásra :wink: ha van valami bevált recepted :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Aranyos vagy!

Az én módszerem, az, hogy megkérdezem anyósomat:
- Ugye akkor idén is tetszik főzni olyan isteni finom baracklekvárt? :lol: :oops: :oops:

ayse
 
 


Ayse: :lol: :lol: :lol: :lol: tavaly nekem is Anyum tette el, de most nyaral, a barack meg potyog a fáról.... nem bírná ki, amíg hazaérnek... hát, akkor egyelőre maradok a hagyományos változatoknál, bár ma szülői hallottam egy érdekeset: főzés nélküli változat, majd betesztelem a következő körben :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia: vajon ez olyan különszám, amit nem kapnak meg a klubbosok? Nem jött meg a postával.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat, még mindig tart az öröm.:)

Csöre, igen, ez sajnos olyan különszám, újságárusnál veheted csak meg, ha rászánod azt az ezrest.:)

Pusza, rohanok blogot írni, mert most egyedül tartom a frontot, bloggerináim szabin vannak.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: hát ez szomorú... mit ér a klubtagság, ha csak az adó, tb, stb,,, különszámokat kapom meg (ok, tudom, nekem annak idején megérte...)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, nem tudom, hogy ez hogy működik.... Mondjuk, ezek tényleg magazin formátumúak, minőségi, vastag papírra készülnek, szép tipográfiával, sok képpel.... Gondolom, hogy nem két fillérbe kerülnek...
dia
Budapest
 
 
 


Értem én Dia :wink:
Képzeljétek, éppen 5 gyerekem van :D :D :D itt van Mesiék 2 unokatesója is nyaralni :D Elvannak, most éppen gyöngyöt fűznek, estére meg szalonnasütést tervezünk. A héten lesz majd egy grillparty is :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!

Huhh, le a kalappal előtted.:) És hogy bírod?:D

Én meg hetek óta gyerektelen vagyok, rettenetesen nehezen bírom... Nagyon hiányzik az én kis banyám.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: jól bírom :D Nem kellek én nekik, délelőtt strand (van egy olyan kis kerek medencénk, 3,5 méteres átmérőjű), 11-től bent vannak, gyöngyöznek (egész sok mindent fűztek már), legóznak, üvegfestenek. Ebéd után folytatják a benti programot (ma még halakat is költöztettünk), aztán délután fürdés, van, amikor 9-ig. Az a helyzet, hogy szerintem sok gyerek sokkal jobban elvan, mint a kevés, elszórakoztatják egymást. Közel egy idősek (7-11 évesek).
A szalonnasütés viszont elég "melegre" sikerült... volt vagy 50 fok a tűz mellett... A grillparty-t is halasztom, pénteken talán jó idő lesz hozzá.
Gáz, hogy kupit csinálnak, behordják a koszt (persze mindegyik, kivétel nélkül), és néha békebíróskodni kell (ezt tűröm a legnehezebben). Ma gyöngyöt gyűjtöttek és válogattak Hamupipő módjára... kiborították a kásagyöngyöt, vagy 6 dobozzal.
Nem csodálom, hogy hiányzik Bori :) Nekem is hiányoznának, ha nem lennének itt :D Már nyaraltak a szüleimmal, és még be vannak ígérve Anyósék is, hát nem tudom... nem biztos, hogy szeretném, de ha már megígértük :roll: Majd kiderül.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, Boris most vasárnap hazajön, szóval már csak egy kicsit kell bírnom, aztán két hétig itthon lesz. De utána augusztusban megint egyedül leszünk, apával, de főleg én egyedül, mert ugye, apa meg dolgozik sokat (és akkor éjjel ér csak haza)...

Na, nyafkázás befejezve.
dia
Budapest
 
 
 


Csajok, végre gyerekes vagyok - bár ezt eddig is tudtam.:)

Szombaton ott lesztek a talin?

Pusza!
dia
Budapest
 
 
 


Dia!

Írtam privit. SOS

ayse
 
 


Ayse, válaszoltam is.

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

ayse
 
 


Gyors bekukk, hazajöttünk a nyaralásból.

Ayse: Roli :cry: remélem, rendbe jön

Dia: míg nyaraltunk, megjött a melléklet :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Szóval Dia: teszett a cikk, és nagyon egyetértek túlnyomó részével, azaz nem is tudnék olyat mondani, amivel nem :wink: a gyerekszoba stílusának kérdésén kicsit elgondolkodtam... végülis egy még hátra van :wink: :lol:
Tali: mi nyaraltunk :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Na, mi nyaralás helyett gyerekszoba felújításba kezdtünk. És még benne vagyunk, bár csak 6 nm a szoba, kegyetlen.... Az egyik falra friss vakolat kerül, a többit csak javítani kell, glett, miegyéb, de addig se melegvíz, se semmi...

Csöre, örülök, hogy tetszett, ha meglesz a plusz 1 gyerekszoba, tájékoztass, milyen stílust választottatok.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia: ó, sajnálom, hogy nincs nyaralás. Hajrá gyerekszoba :D Milyen lesz?
+ egy szoba: Saci-lak (egyelőre velünk lakik): egyelőre kék színű, na ez tuti, hogy nem marad így. És tök üres, úgyhogy bármi lehet belőle. Nem lesz könnyű, mert tetőtér, a szekrényt talán csak asztalossal tudjuk megcsináltatni, mert nem fér el a standard méret. Meglátjuk. Nem közeli téma, Saci még fél évet tuti velünk lakik.
Rólunk: Sárospatakon kempingeztünk (faházban, azért a sátrat nem mertem volna Sacival bevállalni) 1 hétig. Volt minden: strand, kenu, városnézés, várba mászás (sárospataki és füzéri), sok-sok láblógatás :D Aztán egy hét regenerálódás Apussal, közben elnéztünk Százhalombattára egy régészeti parkba, meg a tropikáriumba. Jó volt, lehetne többet is itthon Apus. Már dolgozik. Lassan készülünk a sulira. Megvettem a füzetpakkokat. Még majd táska kell mindkét gyereknek (Mesinek vicces a szekrény hátán az elsős táskája... Zazának meg nem kevésbé széles a háta, neki már eleve függőleges formájút veszek).
Mesinek megvettük első dezodorját, ez a nyár meggyőzött arról, hogy szüksége van rá. Hát, nem sok alumínium-mentes cucc van. Ja, és megmértük Mesit is, meg Zazát is, amikor Sacit vittem védőnénihez. Mesi 148 cm... lassan nem kell ülésmagasító a kocsiba. Nem kicsit nőtt a nyáron. Zaza 137 cm, ő nem sokat nőtt.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam, bocsánat, de sűrű a nyár. Sokkal könnyebb ugyan, mint vártam, nagyon jól megvagyunk a gyerekekkel, illetve ők egymással, de azért egész nep jelen kell lenni. Hihetetlen, hogy az utolsó nyári hónapban járunk, tényleg nemsokára iskola... :shock:
Nálunk izgalmas lesz az idei tanév, Bernát iskolába megy (még csak most, jó 7,5 évesen, így láttuk jónak. Csöre, nem tudok pontos méretet, de Zaza fiatalabb B-nál, viszont kb 10 cm-rel lehet magasabb... :shock: ), Peti meg bölcsödébe. :( Egyik gyerekem sem járt, le is vagyok törve, de muszáj beszállnom az anyagi javak termelésébe. És a négy gyerek négy különböző helyen lesz, na ez lesz a legizgalmasabb, és nem tudok vezetni. Izgulok ettől nagyon.

Füzeteket még nem vettem, tervezem, hogy pontosan összeírom, kinek mi kell, és akkor majd együtt, és lehetőleg tényleg csak azt, amit kell. Férjem múltkor megkérdezte, miért kell füzetet venni, azt nem kapják? :shock: :lol: 3 éve van iskolás gyereke! :D Aztán már csak viccből folytatta, ne vegyünk füzetet, jó lesz a tavalyi, B-nak meg Maja elsős füzetei. :D
Ez vicces volt, de azért egy kicsit elgondolkodtam azon, hogy most az a probléma, milyen díszítés legyen a füzeten, emeletes legyen-e a tolltartó vagy sem, régen meg tényleg sok családban egy pár cipője volt a sok gyereknek. Tudom, szélsőséges példa, csak néha elszomorít, mi mindenre költ az ember feleslegesen.

Dia, mi mindent csinált Bori? Te dolgoztál egész nyáron, azért nem volt otthon? ((Ja, nálunk ez is újdonság, most leszek pályakezdő, még nem tudom, hogy itthon vagy mh-en fogok-e dologzni, de tkp most fogok a mély vízbe vetődni. Huhh)

Ayse, felfoghatatlan ez a sok gyerektragédia. Nem lehet erre mit írni.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita: örülök, hogy jöttél, tényleg régen voltál :)
Írószer beszerzés: naná, igazad van, de azért amikor mi gyerekek voltunk, akkor is már volt témázás a tolltartón, táskán, csomagolón... igaz, mi Öcsémmel gyakran varrtunk magunknak tolltartót, olyan cipzárosat. Na, ilyet nem várok el azért Mesitől, de az tényleg személyre szabott volt :D Meg aztán volt a szőttes tarisznya iskolatáska, de az már tényleg később.
Zaza tényleg szép szál legényke, de nem sokkal fiatalabb, mint Bernát :wink: Az oviban 1/2-1 fejjel a többi nagycsoportos fölé tornyosult. Ez van, nagyra nőttek :D Nem Bernát kicsi, nyugi :wink:
Bölcsi: hát, akkor sem tudnám járatni Sacit, ha akarnám... nálunk nincs. Semmi. 3 éves kortól van óvoda, addig oldd meg.
PÁlyakezdés: hát, nem irigyellek... nagyon nehéz ilyen korban indítani (bocs, ez nem leöregezés volt, legalábbis nem annak szántam). Mit is tanultál?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Nem vettem leöregezésnek Csöre :), bár már volt egy hely, ahol azt mondák, ne haragudjak, egy fiatalt választottak. Ettől azért kicsit lelkibeteg voltam. Van két tanárszakos bölcsészdiplomám, közben már születtek a gyerekek, meg tanítani nem is szeretnék. Most januárban lett meg a logopédusi diplomám, ezt csinálom már egy éve, de csak kicsit. Mostantól jó lenne többet.

Persze, nálunk is volt emeletes tolltartó, meg ilyesmi, csak olyan gáz, hogy a füzetekre, fogkefére, mindenre rányomják pl Hannah Montánát, ha így kell írni, a lányok meg rázizzennek. Maja erre éppen nem, de biztos ő is szívesebben venne mondjuk állatos füzetet, mint sima kéket. Csak olyan undorító ez, hogy a gyerekeket ennyire manipulálják. Úgyis vannak vágyaik, ami nem baj, sőt, hasznos, de minek felesleges vágyakat teremteni, meg ezzel ellentéteket vagy rossz érzéseket gerjeszteni.
Bár kicsit más téma, de beleolvastam egy kisbabás fórumba, ahol éppen arról volt szó, miket vesznek az újszülötteknek. Igazán nem nagyok a gyerekeim, és egyáltalán nem vagyok a jóízű vásárolgatás ellensége :), de a dolgok harmada olyasmi volt, amiről 4 gyerek után, azt sem tudtam, micsoda... Így nem csoda, ha az él az emberek fejében, mekkora hatalmas anyagi áldozat egy gyerek. Tény, lehet neki vásárolni születése előtt többszázezer forintért is, egy iskolakezdés is kerülhet százezerbe simán, de azért ez nem szükségszerű. Lehet, hogy igénytelen vagyok, de a gyerekeim ruhatárának 90%-a legalább ebayről vagy teszveszről származik, a játékok fele is legalább, igaz RENGETEG játékuk van..
Jól elkalandoztam. :) Na mindegy, csak ez a veddmegveddmeg, különben nem vagy jó szülő, mert a gyereked nem lesz menő nagyon zavar. Persze nem kell beállni a sorba, nem is akarok, a gyerekeknek is el lehet magyarázni, meg is értik többnyire. Az elv zavar, az a szemétség, hogy őket használják ki.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Csöre, most eszembe juttattad: :) Én is varrtam tolltartót, meg folyóíratba kötöttem a füzeteimet, sőt montázsokat ragasztgattam a spirálfüzeteimre, és lelkibeteg voltam, amikor betelt. :) (((Ehelyett most vannak spirálfüzetek 3-4ezer ft-ért...)))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


És neked mi a foglalkozásod? És mennyit dolgoztál? Visszavesznek majd a régi helyedre?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita: visszavesznek a régi helyemre, januártól újra nyomom itthonról (ha minden igaz). Közgazdász-politológus a végzettségem, de soha nem dolgoztam egyik területen sem. Becsületes aktakukac vagyok, eu-s oktatási (szakképzési) pályázatok pályáztatásával és nyomon követésével foglalkozom. 98 óta dolgozom, akkor diplomáztam, ez az első munkahelyem, 4 év kihagyás volt a nagyokkal.
Még vásárlás téma: szerencsére itt vidéken sokkal enyhébb lefolyásúak ezek a divat dolgok. Nálunk a füzet egyébként a hagyományos, nem nyomott mintás, csomagolni fogjuk papírba, meg nejlon bugyiba. Tolltartójuk még jó, az valami macskás MEsinek, bogaras Zalánnak. Inkább azt néztem, hogy praktikus legyen, de megbeszéltem velük, milyet szeretnének. Ugyanez lesz a táskával is. Százezrek iskolakezdésre? Uff... Apus azt szokta mondani, hogy a sok pénzt is kell tudni elkölteni. De nem örülnék neki, ha a gyerekeim olyan osztályba kerülnének, ahol a gyerekek szüleinek ilyen nemtomelkölteniapénzem problémái vannak.
Ó, én már nem is emlékszem, mibe csomagoltam a könyveket. A gyerekekét nálunk nem kell, csak átlátszó bugyi kell rá, hogy lássák az elején a mintát.
Na, bedugulok, ezt a hsz-t 5-kor kezdtem írni, csak közbeszóltak az események :D

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hol van mindenki?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: