Új privát üzeneted érkezett!

BUEK :lol: :lol: :lol:

Kriszti, Nekem eloszor azzal kell megbaratkoznom, hogy lassan a Barnus is elmegy oviba. Egyelore olyan hihetetlen :roll: En a Marcit is megkonnyeztem elso nap :oops:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


én ebbe nem vagyok hajlandó belegondolni :D
dorki
 
 


Hát igen én is kivagyok ettől,hogy egy év múlva ilyenkor suli info lázba fogunk élni :( :(

Na arról már nem is beszélek,hogy Ricsivel kapcslatba is igen sok mindenbe kell belegondolnom pár hónap és 12 éves
szuszoka
 
 

 
 

Írtam a receptesbe!

Ha van időtök, ti is írjatok.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok,

Nagy a csend :?

Mindenki elvezi a telet, ill. jelenleg a tavaszt? Mi jol vagyunk. Korizunk, szankozunk stb. Most meg amennyit csak lehet kint vagyunk ebben a szep idoben.

Fozos topikba nem sok mindent tudnek irni. Manapsag a jol bevalt gyors kajakat eszuk 8)

Irjatok, Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Nálunk Boga betegeskedett , 2 és fél hétig volt itthon középfülgyulladással. szegénykém süket volt, mint az ágyú, állandóan visszakérdezett, hogy "mit mondtál, anya?" :shock: Félelmetes volt. Komolyan. Mostmár jól van szerencsére. (2 hétig kellett szedje az Augmentint- 2 üveggel benyakalt :cry: )
Utálom ezt a betegeskedő időszakaot! :evil:
Áprilisban Csilla 3 éves lesz, így kéne mennem vissza dolgozni, csakhát nem nagyon lesz hová... Most bújom a hírleveleket, de azért jelentkezni még korán van. Kicsit zizzent vagyok ez miatt.
Ha tudtok valami jó állást, szóljatok! 8)
Többiek????

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!!

Üdv.: Bea
vbea81
 
 


Merre van mindenki???

Andi, Szegény Boga. :( Remélem már jobban vagytok. Munka ügyben meg drukkolok. :wink: Én is félek előre. Állást is nehéz találni, hát még úgy, hogy reggel még el tudjam furikázni a gyerekeket és délután is időben össze tudjam őket szedni. Én emiatt még jobban félek. Te merrefelé nézelődsz, mert azért csúcsidőben neked sem egyszerű Pestre bejutnod. Helyben is vannak lehetőségek?

Nálunk kb 2 hete a Marci szedett össze egy jó kis kötőhártya gyulladást. A doktonénink szerint nem is akármilyet. :roll: Persze pár nap múlva már a Barnus is elkapta. :twisted: Úgyhogy néhány napig szinte csak csöpögtetésből állt a napunk. Hol ordított mindkettő, hol csak mindenféle idétlen időhúzó kifogásokat találtak ki. Néha már nálam is kiborult a bili :oops: Szegény Dóri meg csak rémülten nézett minket.

Farsangon ki mi lesz/volt? A Marci kitalálta, hogy cápa lesz. Vannak ötleteim, de hogy mennyire lesz kivitelezhető nem tudom. Majd rakok képet a végeredményről.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Hahó!

Boga 4 nap ovi után ismét megbetegedett :shock: , azóta itthon van... épp ma 2 hete, és már ezen a héten nem is megy. Újra középfülgyula, és nagyon ronda hugyuti gyulladás is, ha az első nem lett volna elég... ismét 2 üveg ab - de már a komolyabb fajtából Zinnat :cry: Holnap lesz kontroll vizelet vizsgálat...
Már minősíteni sem tudom ezt az időszakot :cry:

Brigi, a kötőhártya sem hangzik jól! Nem bírták a cseppentést? Szerencsére nálunk a legtöbb ilyen atrocitást jól bírják, az orrszívásért meg egyenesen versenyeznek, hogy kinek legyen először :shock:
Melót inkább én is a környéken nézegetek, nem szívesen mennék be a belvárosba nap mint nap, ráadásul párom 3 műszakban melózik, és nyugdíjas nagyi sincs egyelőre kilátásban.
Épp most beszélgettük barátnőmmel, hogy ha ennyi időre eljönnék táppénzre, mert beteg a gyerek, simán egyből kirúgnának... hát mi lesz így?! tök gáz!!

Farsangot szerencsére elhalasztották a jövő hétre, így tündér-hercegnő vagy mi a szösz lesz a nőszemély. Tavaly, meg előtte még tök jókat talált ki (sárkány, virág), de sajnos eljött ez a hercegnős időszak is. na mindegy, majd túl lesz rajta.
De a cápa naaaagyon jó!! Mikor farsangoltok?

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi

Nálunk farsang ugyan ez. Tavaly még tjicejatopsz akart lenni :) aztán katica lett. Most meg tündér, hercegnő, akármi csak rózsaszínű legyen. Én már nem is vitatkozom, úgyis ez a legegyszerűbb. rajtuk van a ruha 2 órát és kész.

M.hely majd nekem is kell, de foggggalmam sincs merre, hova. Főleg most. Apánk még mindig nyomja a 3 hét kint 1 hét itthon forgást. utálja nagyon, de közelebb nincs más csak messzebb, az meg nem jó.

Mi is hol takonyból ki, hol be megyünk, de azért kezelhető.
csajodnak jobbulást. vagy már csak a tavasz segíthet ? :)

Niki pár napot Gödön volt a mamáéknál és végre most esett a hó. Nagyon várta már, jól is érezte magát.
dorki
 
 


Kép

hóember,hómacska + Niki
dorki
 
 


Eszterem bárányhimlős...

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti,
hogy viseli??És Borika nem kapta el??Azonnali jobbulást kívánunk!
De legalább túl vagytok rajta egy életre....
Eszti még mindig nem kapta el,pedig vittem oviba,amikor volt bárányhimlő.Én jobban örülnék,ha most letudnánk a barit,mint mondjuk majd iskolában.

Mi jól vagyunk.Igaz,kissé taknyos meg köhög.Vettem neki Homeogene 9 szopogatós tablettát,ti adtatok már ilyet?Azt írja ,egy felet szabad adni,én adtam egy egészet.....bár ettől tutira nem lehet baja.

Kivagyok már ettől a Szibériától.Ez nagyon szupi lett volna decemberben,de azért ennyi havat....5 éve nem esett ennyi összesen :shock:
Fűtésszámlánk horror.

Kép
Bori
mbori
 
 


Kriszti, Mi van a lányokkal? Borika is elkapta a bárányhimlőt?

Nálunk most a változatosság kedvéért a Dórika tiszta takony. Én is nagyon várom már a tavaszt. Leginkább a napi többszöri öltözés-vetkőzést unom. Mi kb fél órával később érünk be az oviba mióta overálos idő van :oops:

És a farsangi képek. A fejemben kicsit jobban nézett ki, de a Marcinak nagyon tetszett és az a lényeg 8)

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,
gyors leszek, Eszter jól van már, Borikán ma jöttek ki a pöttyök. Sajnos elkapta :cry: .
Majd jövök.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Szegény Borika :cry: Jobbulást kívánunk neki!!!

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Kriszti, Hgy vagytok???

Lányok, Egy közös program valamelyik hétvégén? Egy színház vagy bábszínház? Én elvállalom megint a jegyvásárlást :lol:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,

Brigi,
köszi kérdésed, mostmár sokkal jobban. Sajnos a bárányhimlő annyira megviseli az immunrendszert, hogy a drnéni szigorúan ránk szólt, hogy ha csak köhög is, ne várjunk, azonnal vigyük orvoshoz!
Ugye azért a szövődménye nem semmi (tüdőgyula, hogy csak a lájtosat említsem).
Szóval szerencsére túl vagyunk rajta, soha többet nem lesz b.himlős, maradt a z övsömör sajna. Szóval azt bármikor elkaphatja (mint mindenki, aki volt b.himlős), ha gyenge az immunrendszere.
Eszterem is hétfőn már ment oviba (3 hét után), őt is kell félteni, hiszen aki megkapta a csoportjából, annak az anyukája mind mondta, h a gyerek köhög/taknyol/bengás. Ezért vártam még az ovibavitellel.

Eszter jobban megviselte, Borinál már a kezdetektől használtam egy habot, ami kifejezetten a bárányhimlőre lett kifejlesztve. Aki nem ismeri, annak elárulom, hogy Pox Clin a neve és szenzációs. Amíg Eszter kaparta magát, Borika nem. És persze homeopátiáztunk is.

Viszont megdőlt az eddigi álláspontom. Ha most Borika nem kapta volna el, én bizony beadattam volna Neki az oltást. Tehát Lányok, aki nem volt, ajánlom, mert szörnyű, mit kínlódtunk.

Megyek, mert ordít.
Majd jövök

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti
sajánom, hogy nálatok ennyire gáz volt. Általában azért a b.himlő nem ilyen súlyos lefolyású. Felnőttkorban igazán veszélyes.

Nálunk nem volt még egyik gyereknél sem. Ha Niki iskoláig nem kapja el ,akkor én is beadatom az oltást.

brigi
én benne vagyok bábszínházban :)
dorki
 
 


Kriszti, Örülök, hogy jobban vagytok :D

Dorki, márc 28-29 vagy ápr 4-5 jó nektek ?

Többiek :?:

Andi, Szerintem a Csillus nagyon élvezne már egy bábelőadást. Én a Barnussal rendes színházi előadáson voltam és azóta is emlegeti.

Bori, Ti nem vállaltok be megint egy kis vonatozást?

Zsuzsi, Panu???

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


brigi
nekem a 28-29 nem jó, mert akkor jön az ember. Ápr. 5 már jó vagy utána 3 hétig :)
dorki
 
 


Oké. Nézem a műsort :lol: Ha nincs már jegy valami más közös program is jó? Mi mostanában múzeumba is szeretünk menni :D Vagy ha jó idő van gyerekvasút, fogaskerekű ilyesmi? Oda a Csabit is tudod hozni :wink:

Többiek?

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Közös program - jó lenne! Csak intézzétek már el, hogy jó idő legyen! :shock:

A változatosság kedvéért most nekem volt gennyes torokgyulladásom... 8)

Szerencsére nálunk már mindkét lány túl van a barin (2007 tavasza) - Csillus volt a második, és a durvább is. A pocakján van egy jó nagy heg, de szerencsére csak ez az egy látványos.

Homeogenet én is most vettem, de mivel Boga torka is piros volt, így neki is adtam, kb2-3-t egy nap. Nekem nagyon jól bevált.

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Brigi
nekem is jó a kinti program. mi még a a vasúttörténeti parkban sem voltuk . :( Akár állatkert is lehet tőlem.

Andi
munkával van valami ? Neked is a legjobb időben kell keresni...
dorki
 
 


Sziasztok!

Ápr. 5 nekünk is jó!
Minden program érdekel minket is!!!!
szuszoka
 
 


Megnéztem a köpönyeg-en és ápr.5-re 18 fokot ír :lol: Még ha pár fokot tévednek is szerintem legyen akkor valami kinti program. Akkor én is tudnám a Dórit is hozni. Már csak azt kellene kitalálni hogy hova menjünk. Állatkertbe holnap mennek a fiúk. Vasúttörténetiben már többször is voltunk, de ha mindenki arra szavaz azért nem hagyjuk ki :wink:

Majd gondolkodom én is :roll:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,

Ki hogy van? Mit szóltok a hirtelen jött meleghez?

Tulképp a vasárnap miatt írok. 10.30-11.00 körül a Vasúttörténeti parkban jó lenne?

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Boga sajnos megint beteg, tegnap voltam vele a klinikán, kivizsgáláson. Ismét hugyuti gyulladása van, de szerencsére nem tartották benn, mert nem lázas. Persze megint antibiotikum kell. :cry:
Szóval mi passzoljuk a vasárnapot - bizom benne , hogy a húsvéti ünnepekre rendbejön teljesen, hogy legalább akkor majd tudjunk valami programot szervezni a családdal...
De azért aki megy, annak jó mulatást!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
paff... Sajnálom, hogy betegek vagytok!
Mihamarabbi gyógyulást Bogának. Hogy viseli?
Munkahellyel van már valami?

Bori,
ezer éve nem írtál! Hogy vagy?

Mi megvagyunk, a változatosság kedvéért Borcsi még mindig beteg. A b.himlő nagyon legyengítette az immunrendszerét, így a náthával sem tudott megbirkózni: fülkürthurut és akut garatgyulladás lett belőle. Mi is antibiotikumot kaptunk rá, amit egész ügyesen be is vesz már. Néha kell csak kényszert alkalmazni, de nincs nagy hiszti.

8 hónaposan a himlője kezdetén felült, majd két nap elteltével elkezdett mászni is. Annyira édes és tündéri, ahogy pakolgatja a kezeit :). Eszter sokkal nagyobb volt, amikor elkezdett mászni.

Szerencsére kifele megyünk belőle. Örülök a jó időnek végre, február közepe óta a sok eső, betegség már kicsit kikészített, de végre jó idő és gyógyulgatás és alapozás. A hétvégén a fiúk kiásták a házunk alapját, ma már betonoznak a mesterek. Bankban a papírok, arra várunk, hogy igen-t mondjanak a kölcsönre (ne kommentáljátok plíz!), ha ez is oké, akkor sínen az ügy.

Szép napokat mindannyiótoknak!!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszi
fiúknak jó munkát :) most milyen házban laktok? egy teljesen különállót építetek?

Brigivel és Panuval sikerült összehozni a vasárnapot
dorki
 
 


Kép

Kép
dorki
 
 


Kép

Kép

Kép
dorki
 
 


Kép
dorki
 
 


Csillusnak és Csabinak BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk :lol:

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Köszönjük :)

És persze Dórinak is hasonló jókat !! :D
dorki
 
 


Sziasztok Lányok!

Dórinak boldog első,
Csabinak boldog második,
Csillusnak boldog harmadik szülinapot kívánok!!!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Köszönöm a köszöntéseket a szülinapos nevében 8)

Hogy vagytok? Mi már számoljuk vissza az ovis napokat :D

Egyébként jól vagyunk. Sokat vagyunk kint, bringázunk - mármint csak a fiúk. Dórika ezerrel teper a koszban, mert egyelőre nem hajlandó egyedül elindulni :roll: Naponta 3 váltás ruhát dobunk a szennyesbe.

Voltunk anyáknapján. Csak egy zsepit bőgtem tele :wink:

Írjatok, Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket Csili nevében!
Dórinak és Csabinak mi is hasonló jókat kívánunk!

Múlt héten voltunk egy pár napot Sopronban. Tök jó volt, átmentünk a Meseparkba is a sógorokhoz. Lányok tök bátran fölültek mindenre, amire lehetett. Persze én kihagytam a hullámvasutat és a seadragont is (egy nagy hajó-hinta). 8) Majd teszek fel képeket! Az utolsó előtti napon persze haza kellett jönnünk, mert - szerintem már meg se lepődtök: Boga megint megbetegedett... most éppen tüszős mandulagyulladása van. Eddigi legmagasabb lázát most produkálta:39,7 :shock:
Ezért lemaradtunk az oviban az anyák napi ünnepségről is. :( Pedig Boga is mondott volna verset...

Csilli is megkezdte az ovit (pont a szülinapján), Bogával van egy csoportban, bár eddig még nem sokat volt ő se, mert külön minek vigyem őket, ha egyik beteg, akkor szerintem maradjon itthon a másik is.

Új melóhely téma egyelőre nem aktuális, egyelőre úgy tűnik, hogy még maradok itthon egy pár évet! :wink: :wink: :wink:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Váóóóóóóóó Andi!!!

Gratulálhatunk :wink: ?

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, voltunk pár napot Erdélyben, Apának volt a 20 éves érettségi találkozója.
Eléggé féltem az úttól, mert Borbála nem volt még ilyen hosszan, de szerencsére minden rendben volt. Este utaztunk oda is és vissza is, így alvás volt részéről.
Eszter persze hozta a hányingeres témát, de benne maradt minden :).

Kész van a házunk alapja, ha minden jól alakul, augusztus végére kész a ház is, egyéb munkálatok miatt novemberre várhatóan beköltözünk végre.
Elegem van ebből az albérletből. Lepusztult pénznyelő, minden rossz benne, de nem is ecsetelem. A szép kis lakásunk után elég nehéz élni egy lepukkant kecóban....
Iwiwre tettem fel képeket az alapozásról.
Egy jó dolog van itt, a csönd
8)

Eszter is jön szeptembertől az itteni oviba, ahol 20 fiú van és 7 csaj - Vele együtt :).

Borika növöget szépen. Volt kis visszaesés a betegségek miatt, de szerencsére minden rendben.

Andi,
Bogának gyógyulást. miért ez a sok betegség? Doki mit mond?

Az Anyák napjáról mi is lemaradtunk Erdély miatt.

Szép napot!

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Naaaa, Andi !!
Örülök nagyon nektek :)
dorki
 
 


ANDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!
Ne hagyj minket kétségek közt plíííííííííz! :o

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hali!

Na jó, kerekedek.... 8)
NEm mondtam senkinek túl korán, mert tavaly volt 2 rossz élményem, és ezt most nem akartam.
Tegnap voltam 18.hetes UH-n és minden rendben, de a nemét még nem tudta a doki mert mint ahogy mondta, "mozog, mint a motolla" :lol:
Kriszti, ari vagy! :lol:
Örülök, hogy haladtok a házzal! Azért így biztos könnyebb elviselni az albérletet!
Boga betegségeivel kapcsolatban nem tudom, tanácstalan vagyok. Már orvosváltáson is gondolkodtam, de még egy kicsit kivárok, mert nem akarok más városba átjárni, főleg hogy ősszel jön a pici.
Most éppen a sok úszásra fogom, és lehet, hgy ősztől nem fogom vinni... Még nem tudom hogy lesz... :roll:

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


ANDI!

Ez csodálatos :) ! Gratulálok Nektek! Hogy viseled a várandósságot?
Mikorra vagy kiírva?

K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Esztereknek nagyon boldog névnapot kívánok!!!


Kriszti, köszi... :)
Mostanában már egész jól vagyok, de az eleje gáz volt, bár nem hánytam, de sokszor voltam rosszul és gyakran fájt is a pocak.
Október 18-ra vagyok kiírva, de ha ő is hasonlít a nővérkéire, akkor biztos valamivel hamarabb fog jönni. :)

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Andi,
köszönjük a köszöntést!

Egy kis szösszenet Esztertől. Mert azért már ők a nagyok, azért még nem nagyok :).

Tehát:
"Anyucika, a lánynyusziknak is van bajuszuk?"
Igen, Kicsim.
"És a lánycicáknak is van bajuszuk?"
Igen, nekik is.

És elmerengve nézett a távolba. Láthatólag érthetetlen volt, pedig mondtam, hogy ők azzal szagolnak.
Ilyen szempontból viszont az is jogos, hogy a férfiaknak miért van mellbimbójuk?

Ennyi mára :)

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi,
Boga vonalzójában hogy csináltál rózsaszín ruhás kiscsajt? Nekem csak sárga van, egyéb opció nincs.

Köszi,
K

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Szia Kriszti!
Őszintén szólva gőzöm nincs, hogy mitől rózsaszínű a ruhája, már jó régen megcsináltam a vonalzót és azóta nem is foglalkoztam vele... 8)
bocsesz!!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: