Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

szupi a tablazat, de én még hozzatüzném az e-mail cimeket is, informacionak.

Ezt meg kéne tenni még a mensinemvarok-nal is.
Igy közvetlenebb lehetne a kapcsolat, ha akarunk valakinek személyes levelet irni. Kép

Bocs, hogy belekontarkodtam..

Gabi
Gabi
 


Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok!
Nagy nehezen nekem is sikerült teherbe esni és nagyon boldog vagyok! Most 9 hetes és 5 napos vagyok!

A hasfájás miatt ne aggódjatok! Nekem is sokáig úgy fájt a hasam, mintha meg akarna jönni. De nem úgy lettKép

Jah...a táblázattal kapcsolatban szeretnék kérdezni...mi az hogy 1c,1b vagy 2n?

Sziasztok!
helga (helga)
 


Sziasztok!

Helga!
Azonnal felveszlek a listába. Köszöntelek közöttünk, és gratulálok a picurkához. Szükség lenne még arra, hogy melyik városban élsz, hány éves vagy, hányadik ciklusban sikerült a baba (1c=első ciklus), hanyadik babát várod (1b= első baba), és mikorra vagy kiírva. A 2n az azt jelenti, hogy 2 nap, amit Te megadtál.

Azoknak, akik nem jönnek hétvégén, Kellemes Húsvéti Ünnepet Kívánok, pihenjétek ki magatokat a hosszú hétvégén.

A téblázatba az e-mail cím behelyezését nem tartom jó ötletnek, mert ha még valamit belerakunk, elveszti normális formáját. De ha a többség úgy gondolja, akkor benne lesz. Ha valaki akar személyeset írni, elkéri úgy is az e-mail címet.

BGabi
Bánhidi
 

 
 

<pre>
Lara 1.c. 13 hét 5 n Szeged 25 év okt. 16. 1.b.
PK 2.c. 12 hét 4 n Svájc 29 év okt. 23. 1.b.
Kiraly Kati 8.c. 11 hét 6 n Budapest 25 év okt. 28. 1.b.
Helga 9 hét 6 n
Eszter 2.c. 9 hét 0 n Budapest 24 év nov. 16. 1.b.
Viráganya 4.c. 7 hét 2 n Dunaújváros 29 év nov. 29. 2.b.
Gabi 1.c. 7 hét 2 n Nyíregyháza 27 év nov. 28-29. 2.b.
Laura 8.c. 7 hét 1 n Budapest 29 év nov. 28. 1.b.
Beja 8.c. 6 hét 5 n Budapest 25 év dec. 3. 1.b.
Kinga 1.c. 5 hét 4 n Maglód 33 év dec. 11. 4.b.
Niki 10.c. 5 hét 5 n Bp. (Érd) 27 év 1.b.
Évike 3.c. 5 hét 4 n Budapest 29 év dec. 11. 1.b.
Mariann 3.c. 5 hét 0 n Miskolc 30 év dec. 14. 2.b.
Orsi 8.c. 4 hét 6 n Komló 26 év dec. 15. 1.b.
</pre>
Bánhidi
 


Sziasztok szép jó reggelt mindenkinekKép

Ma olyan de olyan jó kedvem vanKép))
Egy . Süt a napocska, ami azért a héten nemigen volt jellemz&#337;Kép
Kett&#337; tavasz van, amit imádokKép
Három hosszú hétvége kezd&#337;dik ami nekem 4 nap lesz mert kedden is szabin leszekKép
És négy és a legislegislegfontosabb: tegnap a dokinál minden rendben volt, és most már tuti tuti biztos hogy babóca van a pocakomban és uh-n is láttamKép)

Most már csak azon izgulok, hogy mikor jelentsem be a munkahelyemen de azt hiszem még ráérek vele. Ti mikor teszitek meg?
Puszi mindenkinek,
Évike
Évike
 


Sziasztok lányok, szép jó reggelt mindenkinek!

Évike szija! KépKépKép

GratulaaaaaaKépKépKép Vigyázz nagyon az icike-picike pontraKépKép

A melóhelyen való bejelentéssel úgy vagyok, hogy majd vmikor május végén-június elején jelentem be, akkor leszek kb. 10-11 hetes.

cuppp, Beja
Beja
 


Napsütéses jó reggelt mindenkinek!
Évike!
Gratulálok, ez fantasztikus hír Kép!
A munkahelyemen én is a 12. hét környékén (május elején) tervezem bejelenteni. Gondolkodtam rajta, hogy késöbbre halasztom, de ahogy elnézem magam, jó, ha addig el tudom titkolni. Nekem már határozottan megnött a hasam, csak bö felsöket tudok hordani.
Helga!
Szia, neked is gratulálok.
Az e-mail-el kapcsolatban egyetértek Gabival (mármint Bánhidivel, mert ez most nem egyértelmü).

Eszter
eszter
 


Sziasztok!
Tegnap sajna nem tudtam jönni, így is este 8-ig dolgoztam, enni is alig volt idöm.

Beja!
Én is pont így vagyok! Rendszeresen estére tolódik a föétkezés. Kicsit aggódtam, hogy így többet fogok hízni, de egyenlöre minusz 1 kg-nál tartok. Csak azt nem értem, akkor miért szorítanak a nadrágjaim? Engem viszont a paradicsomos ételekkel lehet kiüldözni a világból!

BGabi!
Megnéztem. Eddig nem hittem volna, hogy nyelvtanilag fogok elemezni egy jogszabályt. Lehet, hogy igazad van, most már teljesen elbizonytalanodtam. Megnézem otthon, hátha van hozzá egy számítási példa. Szerinten azért pofátlanság, hogy a családi kedvezményböl levonatják az adójóváírásokat!

Lányok!
Holnap reggelre tervezem a bejelentést a páromnak. Azt még nem tudom, hogy a nagyszülöknek bejelntsem-e. Most húsvétra jönnek, utánna nem tudom mikor fogunk tudni találkozni legközelebb.
Nálunk is ezerrel süt a nap, nehezen tudom elképzelni a hétvégi havat, és hideget. Remélem nem jön be!

Mindenkinek szép napot!
MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

Orsi
Orsi
 


Eszter!

Tegnap kérdezted, csak nem volt idom válaszolni, hogy miért megyek 10 nap múlva dokihoz, ha hétfon voltam.
Nem tudom, hogy mennyi idonként kell majd menni, de o azt mondta, hogy "mivel következo hétfo húsvét lesz, ezért csak utána egy héttel kezdjük el a terhesgondozást".
Tehát - gondolom - nem kell majd kéthetente mennem a továbbiakban, csak el akarja indítani a terhesgondozás folyamatát.
És szólt, hogy vigyünk videokazettát, mert akkor már látni lehet majd a babucit. Kép
Úgy várom már!


Helga!
Örülök, hogy ránk találtál! Kép Kép Ha nem tévedek, akkor most te lehetsz a legidosebb kismama közöttünk. (Mármint a terhesség idejét figyelembe véve.) Hogy vagy? Hogy viseled a várandósságot? Te megmondtad már valakinek?


Évike!
A munkahelyemen én nem tervezemen korán megmondani. Legszívesebben meg sem mondanám, de mivel 91. napos terhességtol jár 3.000,- Ft adókedvezmény, így kénytelen leszek legkésobb az aktuális számfejtés elott bejelenteni.


Képzeljétek, Lányok!
Mi sem akartuk bejelenteni senkinek az elso 3 hónapban, de a párom egy közös baráti párnak elkottyintotta a nagy hírt. A lány nagyon örült, hihetetlen lelkes tett, és annyira jó érzés volt az, hogy mások így örülnek az örömünknek, hogy az hihetetlen. Majdnem egész este ezzel voltak elfoglalva. Ajnároztak össze-vissza, magyarázták, hogy ezt egyek, azt igyak, ide üljek, vigyázzak magamra, stb.
Hát, nagyon jól esett. (Foleg a fonökömmel való konfliktusom utáni rettentoen lehangolt lelkiállapotom után tett ez nagyon jót.)


Na, lakatot teszek az ujjaimra,
puszillak benneteket: Laura
Laura
 


Lányok!
Megtaláltam! Szülési szabadság idejére jár a tgys! Hát ezek után biztos, hogy nem leszek munkaügyis! Érdekes, hogy azok a jogszabályok, amik az átlag emberekre vonatkoznak sokkal érthetetlenebbek, mint amik a cégekre vonatkoznak, pedig eddig meg voltam gyözödve, hogy csak ez utóbbiakhoz kell szakmai elöképzettség.
Vettem egy könyvet: A kismama, kisbaba egészségkönyve (vagy valami ilyesmi). Nem mertem felhozni, nem szeretném, ha idö elött megtudnák a munkahelyemen. Én majd csak a 12. hét után tervezem bejelenteni, ha addig le nem bukom!

Nagyon kiváncsi vagyok,hogy fogadja majd a párom a nagy hírt! Hogy fogom kibirni holnapig? Ma zenés est lesz nálunk a sörözöben. Mennék is meg nem is. Már rég óta nem voltunk táncolni, de egy kicsit aggaszt a dohány füst. Eddig sem nagyon bírtam, most viszont duplán zavar!

Orsi
Orsi
 


Sziasztok!

Súly ügyben megnéztem pontosabban:
Elkerülhetetlen gyarapodás: 3 kg baba, 1.5 kg magzatvíz, 0.5 kg méhlepény (ezek eddig megszûnneka szülés órájában), 1.5 kg vér (gondolom többlet), 2.5 kg vízvisszatartás. Ez összesen 9 kg. Ehhez jön még a szervezet zsírtartalékolása, a baba táplálása végett. (forrás: Kismamák és kisbabák egészségkönyve, Kossuth kiadó, 1994)

Lara. Csak mivel azt írtad, 27. hétig vetélés történik, nos akkor ennél az anyukánál 27. hét elõtt szülés történt valószínû. De tök mindegy.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Lányok!

MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK, LEGYETEK JÓK, VIGYÁZZATOK NAGYONNAGYON MAGATOKRA, EGYETEK, AMI JÓL ESIK, A SOK KÖLNISZAGGAL VIGYÁZNI KépKépKép

Kedden ugyanitt!!!

cuppppppppppp, Beja
Beja
 


Lányok!

Lassan én is megyek hazafelé, tehát NAGYON KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK NEKTEK. VIGYÁZZATOK MAGATOKRA ÉS A POCAKLAKÓKRA, PIHENJETEK SOKAT!

Millió puszi: Laura

Ui: Van valaki hétvégén is? (Én hébe-hóba.)
Laura
 


Lányok!

Az apeh.hu oldalán, az adóelõleg számolása során figyelembe vehetõ kedvezmények között találtam a következõ szöveget:


a családi kedvezményt, mely egy kedvezményezett eltartott esetén havonta 3 000 Ft, két eltartott esetén, kedvezményezett
eltartottanként és havonta 4 000 forint, három vagy több eltartott esetén kedvezményezett eltartottanként havi 10 000 forint.

A link: [url=http://www.apeh.hu/inf2001/e015_2.htm" TARGET="_top]http://www.apeh.hu/inf2001/e015_2.htm[/url]#3
Ja, és megnéztem, 30 ezret kapunk az adóelõleg levonásnál kedvezményt.

Ildi

U.I.:Kellemes húsvétot mindenkinek
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Én is szeretnék elköszönni és kellemes ünnepeket, sok locsolót Kép kívánni mindenkinek. A jövö héten szabin leszek, lehet, hogy nem tudok feljönni, de igyekszem! Csak legyen majd idöm bepotolni az olvasást!
Szurkoljatok, mi is a hétvégén avatjuk be a szülöket.
Millió puszi mindenkinek!
Eszter
eszter
 


Sziasztok, már aki még olvassa...

Én is kívánok kellemes húsvátot mindenkinek. Legyetek jók, vigyázzatok magatokra és a babócáraKép

Puszi,
Évike
Évike
 


Hello Frisskismamák!
A táblázatotok szuper, az email-címek miatt ne aggódjatok, ha Gabinak, a szerkezst&#337;nek küldtök egy emailt, feltesz benneteket a Babanetes családok táblázatba, amit a kezd&#337; oldalról el lehet érniu és oda pl. az email-címet is fel lehet tenni!
További boldog babavárást nektek!
Kata
kata (kata)
 


BGabi!

Köszi, hogy felvettél a listára! Nagyon jó érzés ott látni a nevemet a sok kismama között!
Akkor leirom a hiányzó adatokat!Kép
22 éves vagyok és az els&#337; babát várom. Debrecenben élek. A pocaklakóra már több mint két évet vártunk. Idén a 2. ciklusban sikerült! Kép
A dokim azt mondta, hogy csak a 12. hét után menjek terhesgondozásra, úgyhogy még nem vagyok kiirva, de a terhességi naptár szerint november 10-én érkezik a kicsi! Kép

Laura!
Nem én vagyok a legid&#337;sebb babaváró, mert még csak a 9.hét 6. napjában tartok.
És hogy hogyan viselem?
Nagyon boldog vagyok!
Szerencsére a reggeli rosszullétek már elmúltak és normálisan tudok enni. Arra is rájöttem, hogy az Elevitet inkább kétszer fél adagban jó bevenni, mert akkor nem lesz hányingerem t&#337;le.Kép
Egyébként sajnos még nem látszik a pocakom (a férjem szerint persze igenKép), de már alig várom a kismamaruhát!
Mostanában a zöldf&#337;zelékeket kivánom nagyon és a savanyú almát. Kép
Nálunk a cslád már tudja a nagy hirt és persze a legközelebbi barátok is.
Huh..jó sokat fecsegtem, remélem nem untattam senkit! Kép

Mindenkinek boldog babavárást kivánok és kellemes húsvétot!Kép
helga (helga)
 


Sziasztok!

Helga! Még egyszer köszöntelek közöttünk, jó egészséget és boldog babavárást kívánok. Én külön örülök, hogy van valaki végre, aki viszonylag közel van hozzám. Még egy kérdésem lenne, én beírtam neked ciklusnak a 26-ot, légy szi pontosíts, ha nem jó.
Köszönöm
Sziasztok

BGabi

<pre>
Lara 1.c. 13 hét 6 n Szeged 25 év okt. 16. 1.b.
PK 2.c. 12 hét 5 n Svájc 29 év okt. 23. 1.b.
Kiraly Kati 8.c. 12 hét 0 n Budapest 25 év okt. 28. 1.b.
Helga 26.c. 10 hét 0 n Debrecen 22 év nov. 10. 1.b.
Eszter 2.c. 9 hét 1 n Budapest 24 év nov. 16. 1.b.
Viráganya 4.c. 7 hét 3 n Dunaújváros 29 év nov. 29. 2.b.
Gabi 1.c. 7 hét 3 n Nyíregyháza 27 év nov. 28-29. 2.b.
Laura 8.c. 7 hét 2 n Budapest 29 év nov. 28. 1.b.
Beja 8.c. 6 hét 6 n Budapest 25 év dec. 3. 1.b.
Kinga 1.c. 5 hét 5 n Maglód 33 év dec. 11. 4.b.
Niki 10.c. 5 hét 6 n Bp. (Érd) 27 év 1.b.
Évike 3.c. 5 hét 5 n Budapest 29 év dec. 11. 1.b.
Mariann 3.c. 5 hét 1 n Miskolc 30 év dec. 14. 2.b.
Orsi 8.c. 5 hét 0 n Komló 26 év dec. 15. 1.b.
</pre>
Bánhidi
 


Szia Gabi!

Valóban jó, hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz!
Úgy látom, sokan Pestr&#337;l vagy Pest környékér&#337;l "vannak"Kép
A 26. ciklus amit irtál, szerintem jó. Csak körülbelülre tudom megmondani, de azt hiszem amit irtál, az közel áll az igazsághoz. Kicsit ijeszt&#337; ez a nagy szám a többiekhez képest...Kép

Mindenkinek boldog babavárást! Pihenjetek sokat!
h
 


Sziasztok Babavárók!

Hogy vagytok?

Képzeljétek el, én mostanában annyira álmos vagyok, hogy az borzasztó. F&#337;leg délután tör rám az álmosság, és alszom 2-3(!) órát. Ezután alig tudok ébren maradni, volt, hogy du. 5-10-ig aludtam! Persze ezután éjszaka sokszor felébredtem, úgyhogy ezentúl megpróbálok nagyon szigorú lenni magamhoz, és csökkenteni a délutáni alvásokat. (Régebben sohasem tudtam nappal aludni.) De ha leülök, úgy érzem, rögtön elalszom. Most is akkorákat ásítozom, hogy csak na. Hogy fogok én kedden dolgozni menni?

Remélem, ti jól vagytok.
Vigyázzatok magatokra és a pocaklakóra.

Puszi: Laura
Laura
 


Sziasztok,kismamák!

Remélem jól pihentekKép

Szerintetek már a terhesség miatt görcsölt be 2x is a lábam?Korábban soha,az elozo terhesség alatt pedig nem ilyen koraterhesség alatt fordult elo.Erre is jó a MagneB6?

Sziasztok,Mariann
Mariann
 


Én is jókor találok rátok! Már nem számítok "friss" kismamának, mert a 19. héten járok, de még mindig nem fogtam fel igazán a dolgot.
cory
Névtelen
 


Mariann!

Igen, és jó az is, ha pótolsz egy kis kalciumot, káliumot. A magnézium inkább akkor valószín&#369;, ha közben a pocid is fel-felkeményedik. Amúgy inkább a másik kett&#337;. Nekem bevált az is, hogy kalcium és kálium tartalmú ásványvizet ittam.

Szia:

Dia
Dia
 


Sziasztok!!

Remélem, jól telt a hosszú hétvégétek, a húsvét. Nekünk nagyon jól telt, persze nem a locsolkódás miatt, hanem mert összegy&#369;lt az egész család, és jó volt végre mindenkit újra látni.
Csak kár, hogy ilyen hamar eltelt.
Én szerencsére teljesen jól vagyok, leszámítva, amit elég nehezen viselek, a szájkiszáradás. Reggelre alig tudok nyelni, most már fogok éjszakára magam mellé rakni egy üveg vizet, mert egyre rosszabb. Nektek is van ilyen mérték&#369; szájkiszáradásotok?

Felrakom a mai reggeli frissítést.

Sziasztok!
BGabi

<pre>
Lara 1.c. 14 hét 2 n Szeged 25 év okt. 16. 1.b.
PK 2.c. 13 hét 1 n Svájc 29 év okt. 23. 1.b.
Kiraly Kati 8.c. 12 hét 3 n Budapest 25 év okt. 28. 1.b.
Helga 26.c. 10 hét 3 n Debrecen 22 év nov. 10. 1.b.
Eszter 2.c. 9 hét 4 n Budapest 24 év nov. 16. 1.b.
Viráganya 4.c. 7 hét 6 n Dunaújváros 29 év nov. 29. 2.b.
Gabi 1.c. 7 hét 6 n Nyíregyháza 27 év nov. 28-29. 2.b.
Laura 8.c. 7 hét 5 n Budapest 29 év nov. 28. 1.b.
Beja 8.c. 7 hét 2 n Budapest 25 év dec. 3. 1.b.
Niki 10.c. 6 hét 2 n Bp. (Érd) 27 év 1.b.
Kinga 1.c. 6 hét 1 n Maglód 33 év dec. 11. 4.b.
Évike 3.c. 6 hét 1 n Budapest 29 év dec. 11. 1.b.
Mariann 3.c. 5 hét 4 n Miskolc 30 év dec. 14. 2.b.
Orsi 8.c. 5 hét 3 n Komló 26 év dec. 15. 1.b.
</pre>
Bánhidi
 


Jó reggelt lányok!

Dia,köszi a tippet!Meg tudnád mondani az ásványvíz nevét?
BGabi,a szájszárazságról szerencsére nem tudok semmit.
Mariann
Mariann
 


Szia Mariann!

A lábgörcsölés nekem még nem volt, úgyhogy arról nem tudok semmit. Nekünk itt a munkahelyemen Theodora Quelle ásványvíz van, megnéztem, és azt írja, hogy kalciumban, magnéziumban gazdag. (És hogy vastalanított. Pedig milyen jó lenne egy kis természetes vas!)


BGabi!

A szájszárazság nálam akkor jelentkezik a legjobban, ha száraz a szoba levegoje. Úgyhogy én szoktam a futotestre rakni egy-két tálba vizet (ilyen muanyag salátástál, amibe a hidegkonyhai készítményeket lehet kapni, a nagyobbik fajta). És ha az össze víz elpárolog, és elfelejtem megtölteni (mint pl. tegnap este) akkor nekem annyira száraz lesz a szám és a torkom, hogy utána egész nap fáj, bármennyit is iszom (ez lesz ma).
Próbáld meg egy kicsit párásítani a szoba levegojét, hátha jobb lesz.

Puszi: Laura
Laura
 


Sziasztok lányok, jó reggelt mindenkinek! Kép

Remélem, jól telt mindenkinek az ünnep.

Gabi, szija! A szájszárazság engem is kínoz éjjelente, de fõleg inkább már hajnalban. A víz jó megoldás ilyenkor, pár korty, és máris jobb.

A másik dolog, ami engem méginkább kínoz, az a székrekedés. Olvastam, hogy ez is a terhesség következménye, mert lassabban mûködnek a belek. Rájöttem, hogy nekem, mikor fáj a hasam, inkább bélgörcseim vannak, mint a méhbõl és környékérõl eredõ fájdalmak.
Lányok, valakinek vannak ilyen panaszai? Ha igen, mit csinál, hogy enyhítse? Vagy mit lehet ilyenkor csinálni? Van erre valami gyógytea, vagy gyógynövény készítmény? Mert ugye gyógyszert nem akarok bevenni... Segítsetek.

cupp, Beja
Beja
 


Mariann!

Csatlakozom Diához, és annyival egészíteném ki, hogy nekem az elmúlt néhány évben terhesség nélkül is voltag lábgörcseim, tipikusan fárasztóbb napok után. Nemrégiben vettem MagneB6-ot, és mikor érzem a lábamon a dolog kezdetét, akkor beveszek, és azóta nem görcsölt be (elõtte olyan volt, hogy elõbb érezgettem, hogy készül görcsölni, vádlim, illetve a vele szemben levõ izom, és éjjelente arra ébredtem, hogy totál görcsben van, semelyik irányban nem lehetett ellentartani neki, mert ha pipa felé feszítettem a lábfejem, az jó volt a vádlinak, de görcsölt a párja, ill ha spicc felé, akkor meg a vádli görcsölt. Amúgy ilyenkor a ráállni és kicsit sétálni módszer mûködött.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Beja!

Szilvalekvár!!!
ILdi
Pethes Ildikó
 


Ildi szija! Kép Köszi! És... este egyek pár kanállal? Vagy reggel? Vagy hogy...?
Köszi elõre is!
cupp, Beja
Beja
 


Beja!

Köszi az infót, kicsit megnyugtattál.
Székrekedésröl. Sajna ez tényleg a terhesség velejárója. Egyrészt ahogy írtad a lelassult bélmüködés miatt, másrészt ha szedsz vitamint (Elevit, Materna, Multivitamin Terheseknek közül valamelyiket, majd késöbb még szoktak felirni + vasat), ezekben sok a vas, ami szintén székrekedést okozhat. Nekem ezt az elsö terhesség alatt sikerült kivédenem. Reggeltöl délig csak gyümölcsöt ettem, ami gyönyörüen rendben tartotta a székletemet, és egyszer sem volt székrekedésem. Persze már most nálam is kezd jelentkezni, úgyhogy maharosan megint el kell kezdenem ezt a gyümölcs kúrát. Próbáld meg. Ja, és gyümölcsöt csak éhgyomorra szabad enni, úgy használ.

Szia
BGabi
Bánhidi
 


Gabi, köszi a tanácsot, tehát akkor gyümölcs egész délelõttKép Este pedig majd megeszek pár kanál szilvalekvártKép Muszáj lesz, mert minden nap legalább egyszer, de inkább kétszer görcsöl a hasam, és majdnem minden éjjel is erre ébredek. (Nnna... most is kezdi.... kellett nekem róla beszélnemKép )

cuppp, Beja
Beja
 


Sziasztok!

Képzeljétek vasárnap reggel elmondtam a páromnak a nagy hírt. Vettem neki húsvétra egy maxi kinder tojást, ahhoz csomagoltam egy játék babát (hosszas keresgélés után találtam egy egész élethü, alvó babát). Kicsit meglepödött, mikor kibontotta, de mikor megnyugtattam, hogy ha jó lesz, akkor karácsonyra megkapja az igazit is, mindjárt jobb kedve lett! A családnak még nem tudja, bár nehezen álltam csak meg. Azért most, hogy már nem csak én tudom, kicsit könnyebb nem beszélni róla!

Beja,
a székrekedéssel nekem is gondjaim vannak. Nekem is a szilvalekvárt javasolták, nekem még a mozgás is segít (amelyik nap futok - kocogok - azon nincs gondom).

Sziasztok!
Orsi
Orsi
 


Laura,P.Ildi,köszi a tanácsokat.
Beja,rostdús kaja+a mozgás tényleg nagyon jó.
off
BGabi,mennyi lesz a korkülönbség a babák között?Az elsovel mennyit híztál?
on
Lányok,ne röhögjetek ki,de azon gondolkodtam veszek még egy tesztet.A következok miatt:pénteken voltam dokinál(más ügy-folyás miatt),aki a vizsgálat után azt mondta,hogy egyelore csak annyit érez,hogy puhább a méhszáj.De más egyelore nem utal a terhességre.PÉnteken megyek hozzá UH-ra.Nekem néhány kóbor lábgörcsön kívül semmi tünetem sincs.Szóval itt nézegetem a pozitív tesztemet:terhes vagyok egyáltalán?(nem kell hangosan nevetni!)

Mariann
Mariann
 


Orsi!

22 hónap lesz a két baba között, ha minden rendben lesz. Az els&#337;vel 5 kg-t híztam, de nekem nagyon kellett vigyázni, mert egyébként is súly problémáim vanna.
Szia
BGabi
Bánhidi
 


Bocsi Orsi! Mariannak akartam írni!

BGabi
Bánhidi
 


BGabi,nálunk 23 hónap lesz,ha itt is rendben lesz minden.(Ja,ha terhes vagyokKép)
Hogy fenében lehet 5 kg-ot hízni?Diétáznod kellett?Milyen súlyproblémáid voltak?(ha nem indiszkrét!)

Viráganya,te mit fogsz tenni,hogy csak annyit hízz,amit a dokid mondott?(vagy inkább mit nem fogsz enni?)

Mariann
Mariann
 


Mariann!

Szívembol szóltál: a tesztelés nekem is eszembe jutott már egy párszor. Ennek több oka van:
- nekem eddig csak nagyon halovány második csíkjaim voltak, jó lenne már egyszer egy "tisztességes" kétcsíkos tesztet látni!
- én is nagyon nehezen fogom fel, hogy végre sikerült. Minden egyes alkalommal, amikor mosdóba megyek, nézegetem a fehérnemumet, hogy nem jött-e meg. Ez a reflex még nem törlodött ki.
Azt hiszem, annyira én nem kételkedem a terhességben, csak nehéz elhinni, hogy végre sikerült.

Lányok! Errol jut eszembe: ti nem aggódtok a baba egészsége felol?
Én ugyanis rengeteget. Állandóan az jár a fejemben, hogy megmarad-e a terhesség, és hogy a végén egészséges lesz-e a baba. Tudom, hogy a természet "szelektál", és a nem teljesen egészséges pocaklakó nem marad meg, de én sajna nem tudok másra gondolni. Tiszta hülye vagyok.


Puszilok mindenkit: Laura
Laura
 


Mariann!

Komoly, és nem volt, hanem van. És igen, diétáznom kellett. És most is kellene.

Sziasztok!
BGabi
Bánhidi
 


Laura, szija!
Laura, figyu... mintha a soraidat én írtam volna...

Az egyik az, hogy én is gondoltam már rá, hogy csinálnék szívesen még egy tesztet. Totál nevetséges ez az ötletem, mert egy laborvizsgálat és a doki UH-ja is "megmondta", hogy igenis ott van Babszemjankó... De akkor is szeretnék egy erõs második csíkot látniKép Meg már csak azért is, mert még mához 3 hét, hogy megyünk megint a dokihoz, az még olyan hosszú idõ... látni akarom valami biztos jelétKép
A mosdóban a bugyinézegetéssel is dettó úgy vagyok, mint Te... sõt, esténként fürdéskor nézegetem a hüvelyváladékot is, nehogy rózsaszínes legyen...
A harmadik pedig az, hogy sokat gondolok azokra a lányokra, akik már veszítették el babájukat az elsõ harmadban. Nagyon szeretnék már túljutni ezen az elsõ, vetélés szempontjából a legveszélyesebb idõszakon...

Lányok, ne haragudjatok, ha most kiborítottalak Benneteket a sok hülyeségemmel, de kiszaladtak a betûk az ujjaimból.

cupp, Beja
Beja
 


Mariann, Laura, Beja!
Én is ugyanígy vagyok ezzel. Talán csak akkor fogom tudni elhinni, ha megmozdul a babóca, de lehet, hogy majd csak a szülöszobán Kép. Nekem volt otthon még egy tesztem, ezért mielött beharangoztam volna a páromnak teszteltem, harmadszorra is + lett. Három különbözö tesztet használtam, így remélem nem téves mind a három. Egyébként én is folyamatosan aggódom. Engem a barátnöm nyugtatgat, hogy nincs min aggódni, egészségesek vagyunk, egészségesen élünk. Hát én sem bánnám, ha már túl lennék az elsö harmadon!

Sziasztok!
Orsi
Orsi
 


Sziasztok Csajok!!!

Remelem mindenki jol vannak es jol teltek a Husveti Unnepek!!!!

Eszter,
Varom a beszamolot a csaladi bejelentesrol!!!!

Laura,
Alomkor? Tejesen normalis. En eddig 7-7esfel orat aldtam, miota terhes vagyok inkabb a 10 az atlag. A munka miatt meg ne idegeskedj, ha tudod irasd ki magad. Szerintem az jo otlet.

Evike,
A folsavot en majdnem 3 honappal a teherbeeses elott kesdtem el szedni es a 9heti UHon mondta a doki, hogy mar kialakult a gerinc es mar felesleges a szedese. Most a vervizsgalaton kiderult vashiany, szoval holnaptol vasat szedek. Mindig csak amit tenyleg KELL.

Helga,
Orommel latom, hogy atjottel! Neked is a legjobbakat!

Orsi,
Gondolom nagy volt az orome a parodnak!!! Otletes a bejelentes! Ja es a paradicsom volt az elso amitol undorodni kezdtem es ez a mai napig nem valtozott.

Mariann,
A labgorcsrol olvastam egy csomo helyen, hogy az egyik kellemetlen mellektunet. Holnapra megnezem, hogy pontosan mitol van, es hogy mit lehet tenni ellene.


Velunk a kovetkezok vannak:
-Ma reggel voltunk a masodik UHon (Ma vagyunk 13het es 1 naposak) A baba (labak nelkul, mert az be volt hajlitva) 75mm hosszu. Hasi UH volt, latszott a feje, a teljes hosszu szep gerince,labai es kezei, szive. Az egyik keze a fejenel volt mint ha vakarna hatul. AMugy latszott, hogy nagyon mozgekony, rengeteget mocorog. Vernyomasom OK, verkepem jo, a vas kivetelevel-arra kaptam gyogyszert. Megint vettek vert es pisilnem is kellett. Hihetetlen, hogy 4 het alatt tobb, mint a haromszorosara nott. legkozelebb pont egy honap mulva megyunk.
-Megtortent a bejelentes a hetvegen. Ugy tortent ahogy sejtettuk. A szulok nagyszulok akik meg eletukben nem latak UHot csak neztek hogy mi is az amit latnak. A parom nagymamaja azt mondta, hogy ez valami meteorologiai jelentes vagy hasonlo. Szoval a szuleimnel odamentem a kepernyohoz (videon vetitettuk az UH felvetelt, kozvetlenul bevagva egy nyaralasi video utan) es azt mondtam, miutan a mi ez kerdes tobbszor elhangzott: ez itt a feje ezek itt a labai es a kezei valamint a szive a fel ev mulva szuletendo unokatoknak. Nem hittek el annyira varatlanul jott. A parom pedig azt mondta a mi ez kerdesre, hogy valakinek az unokaja, valakinek a dedunokaja. Az apukajanak esett le eloszor, mar o gratulalat, az anyukaja sirt es a nagymama meg mindig nem ertette. Szoval jol jott ki - majdnem minden. A tesomnak sajan nem volt fel oraja hogy osszefussunk annak ellenere, hogy 3 honapja talalkoztunk es egy honapja mar hivogatom, hogy szeretnek vele beszelni tegye magat szabadda. Szoval o meg nem tudja. A haverok is nagyon orultek, meg persze mindenki!!


Hat ennyi, bocsi "egy kicsit" hosszu voltam.

Udv
PK
petrakovacs50
 


Lányok...

Mennyire kell komolyan venni azt a dolgot, hogy nem szabad hajat festetni?
Én igazából nem is festeni szoktam, hanem színezni... Tudjátok... Poly Counrty Color... Casting... Londeston... és mégcsak nem is szõkére (amiben hidrogénperoxid van), hanem mahagóni színüre...

Szerintetek ne kísérletezzek? Vagy nyugodtan színezzem tovább a hajam?

Véleményeket kérek, lányok.... Köszi elõre isKép

cupp, Beja
Beja
 


Szia Petra!

Örülök, hogy egészségesek vagytok, mint a makk! Kép Kép Kép Úgy szeretnék már én is 13 hetes lenni! Az én pocaklakóm még csak 13 mm a könyvek szerint.
A bejelentés ahogy leírtad óriási, biztosan nagyon szórakoztató lehetett!


Beja!

A hajfestéshez: én csütörtökön megyek fodrászhoz, nekem dauerolni fognak. Ennek és a festéknek is az a szúrós szaga, tehát a goze az, ami nem túl jó. Én meg fogom kérni a fodrászt, hogy nyissa ki az ablakot. Ha te színezed magadnak, szelloztess sokat. (Vigyázz, meg ne fázz!)


Pusssssssz: Laura
Laura
 


Laura, én is erre gondoltam.... hogy nyitott ablaknál megcsinálom... a szinezés megvan 10 perc alatt, azzal nincs gond, csak utána fél órát kell ugy ülni, festékes fejjel... Nem ülhetek végig a szabadban, ahhoz még hideg van....
cupp, Beja
Beja
 


A festesrol:
en az elso harom honapban nem festettem. Most elmentem fodraszhoz megkerdeztem azt mondta, hogy ezek nem artanak. Szerintem 5-6hetente nem art. Amugy megkerdeztem kismamakat a forumon akik mar szultek es festettek a hajukat , ok is ezt tamasztottak ala. Szoval az elso harom honap ha lehet ne, utana nem gond.

PK
petrakovacs50
 


Sziasztok, lányok!
Örülök, hogy mindenki jól van. Ezt sajnos én nem mindig mondhatom el magamról...rengeteget hányok, egész nap folyamatosan hányingerem van, egészséges kajákra rá sem tudok nézni, de az egészségtelen is hamar távozik bel&#337;lem...elég, ha csak a hányásra gondolok, máris rohannom kell...már röhögök magamon, ez jobb, mint az önsajnálat. Még a gyerekeknek a suliban nem akartam elmondani, de holnap kénytelen leszek, mert nem fogom tudni palástolni a rosszulléteimet. Arra is gondoltam, hogy kiíratom magam, de itthon sem jobb, a suliban legalább elfoglalom magam. Nagyon várom már a hetek múlását, mert nagyon rossz ez a pocsék közérzet...Kép

Hajfest&#337;k! Szerintem nyugodtan! Mi már annyira tudományos alapon csináltunk mindent, hogy ezt igazán megengedhetjük magunknak...Kép. Különben is, a festék nem kerülhet bele a vérkeringésbe.

Virág minden este puszilgatja a hasamat (ami már elég nagy, de hát csak a hájacskák miatt...Kép ), nagyon élvezi a terhességemet. Remélem, én is hamarosan élvezhetem! Az utcán minden ismer&#337;s arról érdekl&#337;dik, miért nézek ki ilyen botrányosan.Kép
Na, sziasztok, drukkoljatok, hogy a szünetekben járjak csak hányniKép
Viráganya
Viráganya
 


Szia Lányok!

Beja átcsábított a másik topicbol, merthát ugyebár én is babocát várok, vagy mi. Ugyhogy örülök, hogy régi, kedves ismerösökkel futhatok itt össze zebraként. Tegnap voltam 4 hetes terhes az ovuláciotol számitva. Két hét mulva megyek dokihoz.


Beja!

Örülnék, ha böven irnál a Hercegh dokirol, mert a lányoktol is jokat olvastam rola. Az e-mail cimedet nem találom sehol... Kép Megirod??? Köszi! Nagyon szeretnék irni neked, hogy megvitassuk ezt a kérdést.


Laura!

Nekem is ilyen idétlen kényszerképzeteim vannak, hogy nem lesz egészséges a pici. Nekem a Down kor a riadalom fö oka, bár a családunkban ilyen nem volt. Nagyon félek töle. Nyilván minden rendben lesz, de akkor is...


Az én tüneteim is hasonloak a tieitekhez: álomkor, állando szomjuság, állando éhség (bár fogytam 3 kilot, de rengeteget eszem...)A mellfeszülés most kezd enyhülni, kegyetlenül fájt a 2-3-ik hét körül.

Pusszancs Nektek!

Niki
Niki
 


Sziasztok!
Beja, a hascsikarás engem is iszonyatosan gyötör, pedig már a 32. hetet nyomo, de kb. a 12. hétt&#337;l van. El&#337;ször én is nagyon megijedtem, aztán rájöttem, hogy mit&#337;l van. A lányok nagyon jó ötleteket írtak, nekem ami bejött, az az volt, hogy megfigyeltem, mit&#337;l görcsöl be. Az els&#337; id&#337;kben ol. a paprikától, aztán már a banántól is, de az sokat segített, ha kerültem ezeket az ételeket. Én a szorulás ellen reggelente két kiskanál lenmagot ettem vízzel, de csak mértékkel, mert egy után túl nagyot lendített rajtam. :-))Olyankor tartottam egy hét szünetet. Ja, a mozgás nekem is sokat segít/segített!
Az izgulóknak kitartást és sok-sok pozitív gondolatot kívánok!!!!
Kata
kata (kata)
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: