Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Kata! Irigyellek,hogy most már szeretsz vasalni. Két éve én is azért kaptam ilyen vezeték nélkülit, mert utáltam. Hát,jelentem, még mindig uÚÚÚtálok. Amióta Csongi megvan, pedig nincs is időm rá. Hogy csinálod mindezt? Két gyerekkel?
Csongi éjfélkor aludt el már két napja, 9.30-kor kelt. Én szintúgy. Éjjel viszont csak két rövidebb szopi kellett. Most kipihent vagyok. És cici nélkül bealudt este!
Hétvégén nem fértem a géphez...
Járóka: nekünk "cam" márkájú van, kölcsön kaptuk, hálós és nagy. Jelenleg ha WC-re megyek, meg zuhanyozni, a hordozóba teszem Csongit, onnan eddig még nem tudott kimászni,előre sem esett; fürdőbe beviszem, WC-ből kukucskálóst játszunk. Hát ha mászni fog , nem tudom mi lesz, mert egy zuhanyzásnyi időt nem bír ki úgy,hogy ne lásson.
Én a régi magyar filmeket szeretem, az újabbakat már nem. A Csak szex és más semmi érdekelne, de mikor jutok én újra el moziba? Vanda, irigyellek a mozizásért! Jó,hogy ki tudtál kapcsolódni! Nekünk a nagymamik sajna nagyon messze laknak, így eddig sehol nem voltunk még Csongi nélkül.
Kata! a zenei ízlésem teljesen megegyezik a Tiéddel, a Nox most nagyon megy nálam.
Szupi,hogy már kúszik Mini,meg Zsófi is kezd! Nagyon ügyik! Csongit ez a dolog vhogy nem érdekli.
(Na,megyek, mert megint hív. A hétvégi termést ki kellett nyomtatnom,hogy kinn elolvashassam, amíg sétálunk.)
Hol vannak a fotóitok,amiről beszéltetek?
(Én is benne vagyok a wiwben)

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Kata, most végeztem a vasalássalKép Egyébként én szeretek vasalni....KépA 25000 szerintem drága, de egy szupi feleség minden pénzt megér!!!Kép
Mariann, én semmit sem tudok Rólatok. Mikor született Csongi? Hol éltek? Mivel foglalkozol/ foglalkoztál?

Irigylem a kipihentségedet, nekem leragadnak a szemeimKép
Kúszás: Tegyél elé el nem érhető távolságba valamilyen játékot, amit nagyon imád! Meglátod egy idő után elkezd tornázniKép, hogy megkaparintsa!!!! Zsófi Karácsonyra kapott egy olyan repülőt, ami, ha beindítod, gurul előre a földön és nyitja-csukja a szárnyait, közben zenél. Egy idő után megáll és elkezdi csalogatni a babákat vicces nevetéssel.Ha esetleg utoléri a baba és hozzáér, azonnal indul tovább, szóval egy igazi babacsalogató csoda. Zsófi megőrül érte, már többször megszerezteKép
Milyen fotókra gondolsz? Zsófinak vannak albumai a www.babaszoba.hu-n, Egyed Zsófi, Egyed Zsófia Flóra nevek alatt-ha jól emlékszem összesen 3 albumot csináltam. Ezenkívül a privát e-mail címeinkre küldtünk fotókat egymásnak a családról. Neked is szívesen küldök, ha érdekel, én ugyanis nem tudok ide feltölteni...Kép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Erka, Kata,
nagyon ugyesek a porontyok, hogy elekzdtek kuszni. En annyira elvezem, amit Mate muvel, olyan vicces, hogy most mar onallo kisember, oda megy, ahova csak szeretne. Kuszik utanam a lakas barmelyik pontjara, ha lat. Imadom!

Hogy mit jelent Matenal a nem eves? Egyszeruen ugy tunik, hogy nem szivesen eszik. Egyszer szereti a tapszert, masszor utalja. Egyszer eszik gyumolcsot, masszor nem. Egyszer szivesen kajal szilardat, masszor latni sem akarja. Ha izlik is neki valami szilard kaja 100-120 gr-nal tobbet nem eszik meg abbol sem.

Tapszerigenye is kiszamithatatlan, van, hogy 70-et kajal, van, hogy 260-at.
Ujra irom a kaja adagjait. Gyengebb napokon 700 gr-mal beeri, jobb napjain 950-et is benyom. Normalis ez?

Ha nem akar enni, nincs az az ember, aki be tudja tenni a kanalat a szajaba. Ha viszont szivesen eszik, nem tudod eleg gyorsan lapatolni a kajat.

Gyarapodas meg attol fugg, mit nevezunk normalisnak? Azt, hogy megduplazta-e a sulyat 6 honapos korara? Mert akkor igen. Vagy azt, hogy hizik-e havonta 5-600 gr-ot, mert akkor nagyon nem. Kb 300 az atlag havi gyarapodasa.

Jaroka: nekunk nagy fajarokank van 120x120-as es Mate nagyon szereti, pedig neki aztan tenyleg iszonyatos a mozgasigenye. Csak nagyon ritkan nyoszorog benne, es nekem nagy konnyebseg, amikor porszivozok, fozok vagy WC-re kell mennem. Foleg most, hogy megkezdte a viragirtast a draga manocskam.

Mariann,
Csongi mit csinal ejfelig? Benneteket szorakoztat vagy elfoglalja magat es csak ilyen ejjeli bagoly tipus?
vanda72
 
 

 
 

Sziasztok,

Vanda, eszméletlen, hogy Máté már így tud kúszni!
De akkor baromi nagy tisztaságnak kell lennie nálatok, hogy nehogy ő nyalja felKép a lakást! Nálunk nincsenek szőnyegek, csak parketta és kő, így majd naponta többször porszívózni kell, no meg felmosni!

Én nem aggódnék a helyedben, Zsófinál én egyáltalán nem nézem, mennyi a gyarapodása, de neki is biztosan kevesebb 5-600 grammnál. Mátéban pedig így is van rengeteg energia!!!!

A tegnap éjszaka megint szörnyű volt, 9-fél 10 helyett éjfél körül aludt el a kicsi Drága (akkor is úgy, hogy anya ringatta rendületlenülKép), igaz, hogy utána már "csak" kétszer ébredt.

Kata, örülök, hogy megkaptad a meghívót, azóta ugyanis lehetetlen újat küldeniKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Vanda,
Szerintem se aggódj, pláne ha gyarapszik Máté!

Erka,
Ilyen repcsit hol lehet beszerezni???
Mi tudod, mire "indult el"? A Clemmy tratkorja volt számára az izgi Kép

Az éjszakát sajnálom Kép

majd még jövök, csak most zsufi a nap,

Pusz
Kata
pankata
 
 


Repcsi: Az Uram a Tesco-ban vette, Hasbro termék, az oldalára rá van írva, hogy Playschool.

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Köszike, majd utánanézetek (Nálunk is az uram a hipermarket-mániás, imád oda járni, szal adok neki egy kis feladatot Kép).
naggyon szűkszavú voltál Kép

jaj, olyan jó kis délutánunk volt, a két sráccal elmentünk a füldokihoz, hála az Égnek, Mini teljesen rendbejött, már cseppenteni sem kell. Utána sétáltunk egy nagyot Plázában, auztán meg játszótereztünk hármasban Kép
Szupi volt Kép

Tényleg, Mariann, erről jut az eszbe, kérdezted hogy 2 gyerkőccel hogy lehet mindent kivitelezni (vagy vmi hasonlót Kép). Hát hallod, nekem most sokkal több időm van, így hogy Minivel itthon vagyok, Ádika az oviban és a délután az "szent", vagyis a gyerekeké. Mert eddig is így volt, csak Mini előtt ugyebár dolgoztam rendesen. Így az itthoni munkára kevesebb idő jutott, volt is segítségem, mert nem akartam sem a délutánt, sem a közös hétvégét elvenni a családtól és Ádikától legfőképp.
Most pedig Mini mellett itthon mindent meg tudok csinálni, még vasalni is Kép Hihetetlen, de nekem könnyebb kettővel. Azért kérdezzetek meg 3 év múlva is KépKépKép

Vanda,
esztek már husis kajákat? Mert nekünk akkor mondta a dokinéni, hogy vezessük be, heti 2x, amikor kicsit leálltunk a gyarapodással.

Rita,
Minden oké? Rég hallottunk Rólad...Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Kata,

szűkszavú voltam, mert írtad, hogy még jössz, és az előző hsz is tőlem származottKép
De jó lehetett a délután!!!Egész más lehet hármasban kimozdulni, mint egy picivel, hiszen Ádival már dumálni lehet, persze Minivel is, csak még nem mindig érted a választ!Kép
Áldott jó fiaid vannak! Klassz, hogy Mini mellett mindenre jut idő! Zsófi most alszik, ami mostanában igazán nem jellemzőKép

Nem tudom, mondtam-e, hogy elromlott a telcsim (beleesett a fürdőkádba, ami persze nem volt üresKép), ma kiderült, hogy nem lehet megjavítaniKép Így újat kapok, már kiválasztottunk egy csini kis Nokia modellt, majd, ha megkapom, megírom, melyik azKép

A paradicsomos krumplit te készíted, vagy valamelyik cégnek van ilyen terméke, esetleg mindegyiknek? Ma rendeltem sütőtökös krumplit, holnap hozzák, kíváncsi vagyok a fogadtatásraKépKép

puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erkám,
Jól van nna, szűkszavú, de hasznos voltKép
A paris krumplija a Kecskemétinek van, én azt adom. Egyébként el lehet készíteni ha van otthon házi parileved.
Te a babakaját rendeled? Honnan?

Kiváncsi leszek a telcsidre, hogy melyik az!
Pusz,
Kata
pankata
 
 


Kata, oké, akkor majd Kecskemétit veszek.
A Corából szoktam rendelni, de nem csak bébikaját, hanem egyéb élelmiszereket, pelust stb. is, ha nincs időnk vagy kedvünk a hétvégén bevásárlást beiktatni.

Képzeljétek, Zsófi elkezdte mondogatni, hogy bá-bá, gá-gá, ma-ma, persze csak ritkán, de jól kivehető, annyira cukiKép

A telcsit már nagyon várom, bár kiderült, hogy működik a régi, csak nem világít a kijelzője, de nappal és lámpánál használhatóKép Remélem azért kapok másikat...Kép

Puszi

Erka


Mariann, Rita- én jöttem, Ti pedig mentetek?????Kép

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Tuti kapsz másikat, én neked szurkolok Kép Kinéztétek már a modellt?

Olyan édesek már, amikor gagyognak, nálunk az aaaa-pa gyakorlása folyik Férjuram legnagyobb örömére. Ezt sokkal könnyebb kimondani, mint az anyát, miért nem minket hívnak apának ?KépKépKép

Sztem majd jönnek a Lányok, ha tudnak, ugye???
pankata
 
 


Köszi a szurkolást, én egyre kevésbé érzem valószínűnek! A modellt kinéztük, ha már tuti lesz, hogy megkapom, vagy sem, akkor elárulom, melyiketKép

Anyukám emlékei szerint is az én első szavam annak idejénKép az apppp volt!!!

Remélem, nem én ijesztettem el a többieket...Kép

Vanda, csak nincs vmi baj? megkérdezted a férjedet?

Ti milyen pelust használtok? Mi Liberót, már egy hónapja a 7-14 kg-os méretet, én nagyon elégedett vagyok vele, miután mindent kipróbáltunk, de a baleseteketKép egyikkel sem tudtuk elkerülniKép

Ma sütőtökös almát ettünk a Hipptől, egyértelműen sikere volt! Mely gyártó bébiételeit tartjátok jónak? Miért?

Én még csak a Hippet próbáltam....

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Ma voltunk védőnéninél, Zsófi 7600 gramm és 71 cm, súlya egy picit nagyobb az átlagosnál, a hosszúsága átlag feletti.
A védőnő azt javasolta, hogy minden új zöldséget krumplival adjak, mert, ahogyan ő fogalmazott, abban van a szuflaKép Tehát most 1 hónapig sütőtök, répa, cékla, cukkini krumplivalKép

Zsófi is elkezdett folyamatosan gagyarászni, a sikítozás kezd elmaradni, mindenki legnagyobb öröméreKép

Nem ír senkiKép, lehet, hogy egyedül maradtam???Kép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
Én vagyok, csak tegnap délután nem jutottam géphez, anyás napja volt a Fiaimnak Kép Élveztem nagggyon!

Tényleg szép hosszú a Zsófi! A Hipp sütőtökös krumplija is fincsi Kép
Én Hippezek, meg kecskemétizek, sztem azok a fincsik. Ja és Mini szerint is!
ma mit kap a Zsófi ebédre? Kipróbálsz vmi krumplisat?

Pelusban Pampers-hívő vagyok Kép Ádinál is az vált be, Mininél nem volt kérdés, én nem is próbálkoztam mással.

ja és megyünk a Kolpingba! Hurrá!

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Nincs semmi baj, csak van egy nem alvo gyerekem es haztartasom Kép

Bebietel:
en is Hipp fuggo vagyok, csak nem eleg szeles a valaszteka szerintem. Mate kedvence is a sutotok alma, es ma rekord mennyiseget evett gesztenyepures-almas-csirkes Kecskemetibol. 180 gr-ot kajalt szilard kajabol, nem hittem a szememnek. Csak az a baj, hogy minden csak elsore izlik neki, amikor mar tobbedszer szeretnem adni neki, akkor mar csak kisebb adagot hajlando befogadni.
Viszont van egy kerdesem hozzatok:
Rajottem, hogy Matesznek nem fekszik a gyumolcs. Nagy baj szerintetek ha egy nap 2x kap fozeleket? Mar ha pl a sutotok-alma fozeleknek szamit?

Pelus kerdes:
Pici ujszulottnek a Babylove-ra eskudtem (DM sajat markaja), most viszont mar jo ideje Liberozunk. Erdekes, hogy nekunk meg a Pampers nem jott be igazan. Mast nem is probaltunk, ez a 3 marka kerult eddig teritekre. De en azt figyeltem meg, hogy valahogy minden testsulyhoz masik gyartonak van jo pelusa. Kivancsi vagyok, ha vegre elerjuk a 7-8kg-t, akkor melyik illik majd a fenekunkre?

Zsofinak nagyon szep a sulya, majdnem 1kg-val nagyobb, mint Mate. Hosszra viszont szerintem egyformak, mert Matet kb 5-6 hete mertuk 68cm-nek.

Es Mini mennyire mini?

Kata, mikor mentek Kolpingolni? Es mennyi idore?

Na puszi!
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

Sztem egyáltalán nem gond, sőt a barátnőmnek azt mondták, hogy egy babának napi 3x kell főzeléket ennie (a tejpép is annak számít). A gyümit az étrendbe máshogy is be lehet csempészni, pl gyümölcsléként sztem...

Minikém azért nem igazán szolgál rá a nevére Kép, mert 8900 gramm és 76 cm Kép

Március végén megyünk 5 napra, ott ünnepeljük a házassági évfordulónkat négyesben Kép Már nagyon várom, ma küldtem el a megrendelőt, Apának is tetszett az ötlet.

Tényleg, a tejpépekkel hogy álltok? és milyen tápit kap Máté? Most már mi is tápisak vagyunk...

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

Zsófi ma a tegnapi sütőtökös alma másik felét fogja ebédelni. Õ még csak fél üveggel fogyaszt naponta. Almát tízóraizott, de azt nem nagyon csípi...

Zsófi december 8-án 68 cm volt, akkor Máté is 70 felett lehet mostKép

Ti még jártok védőnőhöz havonta?

Képzeljétek Zsófi olyan keservesen felsírt az előbb játék közben!Persze azonnal odarohantam, beszorult az ujjacskája a csörgő nyílásábaKép Õrület, hogy ilyen balesetekre is számítani kell!!!!Kép Szerencsére gyorsan megvígasztalódott.

Mini olyan igazi kis hurkás baba lehetKép,szülők, nagyszülők álma....Kép

Kata, de jó Nektek! Majd számolj be a Kolpingról!!!

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,

Én is hallottam, hogy az almát magában nem minden baba fogadja el. próbáltad már banánnal, vagy barackkal?

Mi nem járunk tanácsadásra, mert van itthon mérleg és mondta a dokinéni, hogy mérjem le és írjam be nyugodtan a kiskönyvbe. Ha vmi kínom van, akkor meg elérem a védőnéninket telcsin és ki is jön hozzánk szívesen, nagyon aranyos és tapasztalt, csípem Kép
Annyira ám nem hurkás, mert nagyon hosszú is, Ádikám sokkal hurkincásabb volt, de "rövidebb" is vmivel...

Most néztem meg, Mini elalvás előtt teljesen leoperálta a fejvédőjét, igaz a fal felőli oldalon, hát max a tapétát csodálhatta meg Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata,
Mate a Humana Baby Fit 1-es tapszert eszi, ez bananos izu es AR-os. A sima HA-tol annyit bukott, hogy orulet, pedig elott az anyatejtol soha.

Hu, hat Minit a jovoben Maxinak hivom, ha nem gond Kép

En is ugy gondolom, hogy eleve rengeteg bebietelben van valamifel gyumolcs, igy talan nem akkora a gond.

Egyebkent tobbek kozott az almat sem eszi meg Erka!

Tejpepet nem szerette, igaz csak 1x adtam neki eddig, de nem eroltettem, mert a dr nenink nem orult az otletemnek egyaltalan. Marmint, hogy tejpepet szeretnek adni neki.

A vedoneni jar hozzank automatikusan havonta 1x, de most, hogy utanagondolok, december 5-en jart nalunk utoljara es nem is jelezte, hogy jonne. Kedvelem ot, bar nem sokat segit.

Kata,
te Minimaxit csak lerakod es o elalszik magatol?

Kimentem delutan a Brendonba, hogy vegyek Matesznak gesztenyes kajat, ha mar ennyire szereti. Persze nem volt 1 darab sem belole, kicsit pipa voltam. Most indulhat a hajtovadaszat.

Holnap reggel megyunk vervetelre, szegeny Macikat ugy sajnalom. Azt sem tudom, honnan vesznek majd neki vert?

Pszichologus levelironkhoz lenne egy kerdesem: mi az idealis korkulonbseg testverek kozott? Van ilyen egyaltalan vagy ugyis a gyerekek szemelyisegetol fugg, hogy hogyan viselik el egymast?

Jo ejt,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,

Mi is AR-en vagyunk, csak Milupán, Minikém ugyanis bukott rendesen.

Jogos az elnevezés KépKépKép

Nálunk nem volt gond a tejpép, mármint a dokinéni szerint, nálatok miért nem díjazta?

Alvás: hihetetlen, de igaz... Lerakom és magától alszik el. Jó, megvárom míg elálmosodik, ezt "megismerem" rajta és akkor be az ágyikóba. Pár perc múlva szundi. Ez van napközben. Este, amikor nagyobb a sürgés-forgás, mert Apa meg Bátyus is még a toppon van, akkor tovább tart amíg magától elalszik, de kopp-kopp, akkor sincs gond. Kép

Rám gondoltás tesó-ügyileg Kép ? Nehéz kérdés, mert ugye általában a 3 éves kor előtti időt szokták megnevezni, hogy akkor még nem szokik hozzá annyira ahhoz, hogy csak ő van. Másrészt pedig 2 éves korig nagyon erős a kizárólagos kötődés érzése a gyerkőcben, ami az önállóság fejlődésével kezd el csökkenni. ha így nézzük a 2-3 éves kor közötti az "ideális".
De én azt gondolom, hogy leginkább, amikor a szülők úgy érzik, hogy jó lenne egy kistesó és fel tudnak készülni arra, hogy lesz féltékenység, ami természetes a Nagyobbik részéről. Ha ezt így tudják felfogni, sztem tulajdonképp mindegy a korkülönbség...
Nálunk megjegyzem, eddig úgy tűnik, a nagyobb korkülönbség is bejött Kép

Miért is kérdezedKép???

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Próbáltam már banánnal az almát, úgy persze jobban szereti, de már 2 napja nem volt kaki, így a banánt próbálom mellőzniKépDe tegnap a sütőtökös almát sem kérte, 3 falat után anya falta fel a finomságotKépKép:

Kata, a fejvédő "lebontása" nálunk is mindennapos program, állandó félelmem, hogy megfullad alatta......

Zsófi nappal szopi közben alszik el (ha elalszikKép), este pedig fürcsi és szopi után leteszem az ágyába, bekenem az ínyét dentinox-szal, jó éjt puszi és kijövök a szobából, 10 percen belül magától alszik el. Mátéval mi a helyzet? Álomba ringatod, Vanda?

Vanda, milyen ez a gesztenyés kaja?

Vanda, csak nem? Újra felkészültnek érzed magad a babavállalásraKép? Mi is szeretnénk kistesót, valamikor az év 2. felében lenne jó, ha megfogannaKépAkkor cirka 2 év lenne a 2 babó között.

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok Lányok,
ma vagyunk fél évesek Kép
Kinéztem egy tojcsimentes tortát, mindjárt megsütöm és kap Minikém egy fél tortát Kép A csaéládnak meg tatáros beefsteaket csinálok vacsira, hogy ők is érezzék az ünnepet Kép

Erka,
nahát, de izgi lenne, ha majd pocakosként is írnál ide Kép
Nálatok még magasan van a kiságy? Még mi nem tettük lejjebb, bár tegnap Minike próbálkozott a felüléssel, egész ügyin húzta magát, de aztán félbehajtotta magát Kép
ja és a balesetekről, Mini tegnap majdnem magára húzta a dohányzóasztal tartalmát terítőstől. Kicsit megijedtem..... Úgy néz ki, lassan pakolnunk kell, bár ki tudja, Ádika soha nem volt sem pakolós, sem szájbavevős.

Vanda,
Jut eszembe, írtad, hogy hotmailes címed van, szívesen küldök meghívót a google levelezőjébe, ha gondolod! nagyon profi!
Erka, neked is persze Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Helloka!
Boldog fél éves szülinapot Mininek!
Csongi ma is 20 percet aludt eddig. Képtelen vagyok géphez ülni, illetve mint a wiwről már kiderült, tanulok is, így dolgozataimat írogattam mostanában. A google-ban nekem is van címem, de ma nem tudtam bejelentkezni, egy új narancsszínű portál van, már nem kell meghívó (nem tudom mióta, ott sem voltam régóta), na és ez a megújulás azt is jelenti, hogy régieket már nem enged be? Kata, Te nem így vagy ezzel?
Én is szívesen tennék be smiley jeleket soraimba, de Ti honnan veszitek? Honnan kell beszúrni? Úgy látszik nagyon kezdő vagyok.
Egyébként decembertől van Internetünk itthon, addig elég uncsi volt egy nap!
Kata! még mindig csodállak, hogy tortasütés, meg tatáros bifsztek! Nekem az uram hozza a Szote-menzáról a kaját, és estére ált. megevésben is csak a feléig jutok el.
Na majd még jövök! Kiviszem Csongit, aztán hátha alszik utána egy kicsit!

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok,
Tudom, hogy ismeritek, de ide megyünk pontosan Kép

http://www.kolping.hotel.hu/cgi-bin/hu/istvanhaz.php

Mariann,
Azért ám nincs mindig így, hogy konyhatündérkedek Kép de az ünnepek másak, akkor igen Kép nekem szerencsém is van, Minike jó alvó, így meg tudom csinálni ezeket.
Mososly azt úgy kell, hogy : ) szünet nélkül,
vigyor pofa pedig : O szünet nélkül (kettőspont és nagy o betű)

Hány dolgozat vagy vizsga van még hátra?

Ez a gmail.com,oda meghívó kell, ma isküldtem egyet, onnan gondolom, nem a gmail.hu, te melyikre gondoltál?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Hello!

Kata! Megnéztem a képeket! Szépek vagytok! Hát, nem emlékszem, hogy láttalak volna az utcán, de most majd biztos jobban feltűnsz, hogy láttalak fotón! Nem Szegedieknek magyarázat: Szegeden mindenki mindenkivel összefut legalább egyszer az utcán!

Ja, nekem is gmail.com-om van, de tegnap gmail.hu-t írtam be véletlenül, és csodálkoztam, hogy minden megváltozottKép de most már újra be tudtam lépniKép
még jövök.
m.

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Na, újra itt! Senki azóta?

Megnéztem Zsófi fotóit! Aranyos! Néhány pozitúra Csongiéval teljesen analóg!
Zsófi alvási szokásai is hasonlóak a Csongiéhoz! Mármint hogy nappal keveset alszik, meg az éjszakai ébredések. A többi baba mennyit alszik nappal?

Már megint éjfél előtt 10 perccel aludt el. Ja, hogy mit csinál addig? Este 9-kor szopi, utána régen elaludt. Most kinyitja szemét és felveszi legszebb mosolyát, és babrálgatni kezdi az arcom. Ezek a nap legmeghittebb percei, így nem tudok neki ellenállni...Próbáltam már 10-kor bevágni a pléhpofát, de addig nézett rám szép szemekkel, míg újra mosolyogni kezdtem...
Szerintem teljesen átvette az én alvási szokásaimat. Amikor már 9-kor beestem az ágyba, ő is elaludt, aztán szépen idomult hozzám.

Kata! Szóval Te csak leteszed és alszik! Ez Ádival is így volt? Csongival próbáltam eleinte, hogy amikor már nem szopizik, és még nem alszik, akkor tegyem le, hogy egyedül aludjon el, de gyakorlatilag nincs ilyen pont. Õ szopizás közben mindig alszik is,vagy legalábbis "relaxál", és amikor befejezte, akkor már mély álomban van. Vagy teljesen éber, s akkor már nem alszik tovább. Ezekkel a "relaxációkkal" bírja szinte végig ébren a napot.

Na most jut eszembe! Ma Csongi rájött a trükkre! Legalább 5x átfordult hasról hátra! Az elsőt persze nem láttam, akkor csinálta, amikor éppen félrefordultam, de aztán folyamatosan hemperegni kezdett. Előtte persze meg kellett edzeni a karizmait. Pár napja már sokkal magasabbra emelte magát hason, mint addig. Olyan repcsit majd mi is nézünk a Tescóban, de egyenlőre még nem tudtunk. Viszont a labdák, meg mindenféle guruló cucc nagyon bejött nála, meg az, ha pattogtattam a játékait előtte.

Pelus: én sok mindent kipróbáltam már, és nálam szinte minden bejön. Pelenkakiütése soha nem volt. Kezdetben Liberó és Rossmannos volt:nem volt különbség. Aztán midiben Rossmannosat használtam, viszont azt hamar kinőtte. Maxiban próbáltam Liberót,Lidl-öst, Huggiest. Na a Huggies maxija az kicsi neki, olyat ne vegyetek, pedig 14 kg-ig szól az ajánlás. Főleg éjszakára nem elég, ill. bevágódik a záródásnál.

Hozzánk jár a dr. néni havonta. Szerencsére nem volt még beteg a Csongi, így tul. képpen nem sok értelme van, de hát végül is azért fizetjük a dokit, hogy maradjon is egészséges. A védőnő viszont össz. 4x volt itt, mióta Csongi megszületett, ebből 2x az első hónapban. Először akkor futamodott meg, amikor kértem, h. mutassa meg a kézi (ill. "száji") csecsemő üveggömbös orrszívó használatát...Így azt is a dr.néni mutatta meg.
Újra megkérdeztem a Konakionról is, azt mondta, 3 hónapos korig szól a szakma ajánlása, de ez is túlbiztosítás. Ártani nem árt, így adják, de valójában csak a koraszülött, kis súlyú csecsemőknek van igazán szüksége rá.

Röviden magamról: MÉG NEM IGAZÁN SIKERÜLT MEGTALÁLNI ÖNMAGAMAT, PEDIG KERESTEM SOKFELÉ. (Ó, benyomtam a Caps Lock-ot? KépMost már nem írom át.)Biológus szakra jöttem Szegedre, de 4 év után kihullottam. Aztán 5 évig Németországban voltam (Göttingen) tékozló fiú, azaz kóborló leány. Dolgoztam Földhivatalban, moziban, voltam tolmács egy cégnél. Szociális munkás szakra kezdtem el járni Szekszárdra, most halasztottam egy évet,jövőre végzek. Párhuzamosan vallástanár szakra jártam, ill. azt nem halasztottam, így most is járok (4.éves vagyok). Még egy szigorlatom van: valláspedagógia-valláspszichológia komplex szigorlat szombaton. Utána majd sűrűbben jövök ide.
Ja azért egyre jobban tetszenek az újabb dolgok , amibe belekezdek. Ez az anyaság is elég jól bejön a fáradság ellenére is. Nagy űrt töltött be bennem. Ez szerintem kell egy nőnek, akkor is, ha nem tud róla.
Csongi június 30-án született 21 órás vajúdás után 4500 grammal. Most 6 és fél hónapos, 8700 gramm.

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,

Te hol szültél? Klinikán vagy a Kórházban?

na igen, nekem nagy szerencsém van mindkét Sráccal, Ádika is ilyen volt, talán napközben nehezebben aludt el, de ha elaludt, akkor elég sokat Kép Igaz, ő 3 éves korától itthon már nem alszik napközben, az oviban is nagyritkán.
Szívesen leírom Minikém napját, de ne irigykedjetek, oké??? Kép
Szóval
8-kor ébredés,
fél9 kajcsi,
fél10-től szundi
fél12 ébredés,
12-fél 1 kajcsi,
1-fél2-től szundi,
4-fél5 ébredés,
fél5-5 uzsi,
séta, kolbászolás, közben pici szundi,
fél 8 fürcsi, kajcsi és fél 9 körül szundi reggelig...

Nem semmi az az életút, amit leírtál! gandolom, a németországi tapasztalatok nagyon hasznosak voltak!
21 óra vajúdás!!! Egyszer, makjd szigorlat után leírod a szüléstörténetedet?

Tényleg Lányok, Ti leírnátok? Én úgy szeretem olvasni, olyan megható Kép Majd én is megosztom veletek, ha kíváncsiak vagytok, nekem egyik sem túl hosszú Kép


Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Mariann, köszi a képeket Csongiról, nagyon édi baba és valóban Zsófiéhoz hasonló testhelyzeteket produkálKép Zsófinak is van egy "bogárkája", ő egy polip, akit Zs. is Csongihoz hasonlóan vizsgálgat.
Hát ha átfordult a gyermek, innen már nincs megállás!!!KépZsófi folyamatosan ezzel foglalatoskodik egész nap!Kép
Nagyon tetszik, ami írtál a levél végén az anyaságrólKép
Csongi is jó nagy bébi, Minikéhez tudnám hasonlítaniKép, dehát a fiúk persze, hogy nehezebbek....

Kata, sok boldog szülinapot Mininek (még nem léptem túl a 8 napot...Kép)A tesómnak is jan. 13-án van a szülinapja, de az övé már a 31. volt, ma megyünk felköszönteni, fincsi ebéddel várnakKép
Hogy sikerült a buli? Mini értékelte a tortát????KépKép

Megnéztem az István házat, nagyon szimpi! De azért az árai elég borsosak ennek a hotelnek. Ti igénybe vesztek valamiyen extra wellness programot is?

A kiságy még nálunk is magasan van, éppen mondta a védőnő, hogy lassan lejjebb lehetne tenni.

Pocakosság: Ezek a vágyaink, azután ki tudja, lehet, hogy úgy alakul, hogy nem is lesz több babánk. Én Zsófi előtt attól tartottam, hogy esetleg nem is lehet gyerekemKép Erre mondja az Uram, hogy parakirálynő vagyokKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Kata, egyszerre írtunkKép

Én igenis irigykedemKépKépKép

Az én szüléstörténetem elég borzasztó, azt hiszem már az első hozzászólások egyikében leírtam, de majd utánanézek....


Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Vegre nyugalom es beke honol, gyermek alszik, draga edesapja meg elment a szuleihez lazacozni, amit en utalok, igy nem sajnalom.

Nem is tudom hol kezdjem a valaszokat, biztosan a felet kihagyom majd, elore is bocs Kép

Gesztenyes kaja: Kecskemeti bebietel, gesztenyepure-alma-csirkehus cimen fut, eddig nagyon bejott, remelem nem unja meg ezt is olyan hamar, ahogyan a tobbit. Bar most nem panaszkodom kajailag, tegnap vegre 1000gr-ot evett egy nap, amit meg sosem ertunk el eddig. Ma is kajalt rendesen, igy vegre 6870gr volt (mi mindig vasarnap merunk). Ugyhogy Erka, az en fiam azert nem tartozik a "persze, hogy a fiuk nagyobbak" kategoriaba Kép

Alvas: Mate napkozben 2x fel orat alszik. Egyet meg delelott, egyet pedig babakocsizas kozben koradelutan. O is kaja kozben relaxal, ahogy Csongi.
Este viszont 1/2 8 korul a kajalasba belealszik es igy is marad kb 1/2 7-ig. Kicsit tartok is tole, hogy ha majd magatol kell elaludnia, hogyan fog menni, mivel eddig nem kellett ot altatni sosem.

Szulestortenet: ctg-n es vizsgalaton voltam delutan 1 korul a korhazban, ahol kicsit elkezdtek levalasztani a mehszajat, mert nagyon vizes voltam mar, es mondta a dokim, hogy ettol lehet, hogy beindul a szules, de ha nem, akkor 2 nap mulva talalkozunk ujabb ctg-n. Hazamentem, picit fajt a hasam, de ezt mondtak, hogy tok normalis ilyen vizsgalat utan. 1/2 6 korul meg mindig fajdogalt kicsit, ugyhogy felhivtam a ferjemet, hogy jojjon mar haza, menjunk be a korhazba, nezzenek inkabb ram, mert en mindenkeppen epiduralt akartam. Beertunk 6-1/4 7 korul, es mondtak, hogy bizony 3-4 ujjnyira ki vagyok mar nyilva ugyhogy burkot repesztenek. Na aztan jottek az 1 perces fajasok, azt hittem megpusztulok. Maszkaltam, de nem voltam valami utos allapotban. Belemnyomtak 2 zacsko infuziot es jott az enesztes doki, aki 9 korul vegre beadta az eda-t, ami maga volt a mennyorszag. Amikor beertunk azt mondtak, hajnalra lesz baba, ugyhogy helyezzuk magunkat kenyelembe. Az eda utan nagyon beindult minden, a dokim is eppen hogy csak beesett, ot a szuleszno riasztotta, hogy ez bizony nem hajnali baba lesz, ugyhogy keljen fel a libamaja mellol es spuri. Beert, meg at sem oltozott csak felhuzta az inge ujjat. En mondtam, hogy szerintem nekem nyomnom kell, ugyhogy ne menjen messzire. Mondtak, hogy probaljam meg nyomni, ha ugy erzem, es 9 perc alatt kint volt Mate ugy, hogy az elso nyomas utan mondtak, hogy ne nyomjak inkabb, mert repedni fogok, csak lihegjek, mert jon ki magatol a baba. Es aztan a hasamra tettek az en kis elallo fulu, lila kibabamat, aki olyan csendesen sirt fel, hogy en nem ishallottam, csak a dokim es a szuleszno mondta, hogy mar regen felsirt. Szoval Mate nagyon ugyes volt, 22:41-kor bujt ki. De nekunk elmaradt a katarzis, mivel elvittek ot levegozni, mert kicsit hulyen vette allitolag a levegot. Ennek ellenere 10/10-es Apgart kapott. Szoval nekunk sajnos nem adatott meg az, amire annyira vagytam: 3-asban a szuloszoban konnyes szemmel...
Aztan osszevartak, mert azert kicsit megrepedt a huvelyem, de szerencsere a gatmetszest megusztam.
Ennek aztan masnap reggel vettem nagyon nagy hasznat, amikor 8 oraval a szules utan mar mentem is manoka utan a Tuzolto utcai ujszulott intenzivre, es gubbasztottam az inkubatora mellett a 900Ft-os feher muanyag szeken parna nelkul, kisirt szemekkel, hogy mi lesz most az en csodalatos kisbabammal?

Hat nekem ennyi a szulestortenet, ami szep is meg rettenetes is. Es mivl a kovetkezo babat mar csak csaszarral szulhetem, ezzel a zuleselmennyel kellene beernem, de nem tudtam azota sem feldolgozni ezt a csalodast es egy oriasi ur tatong bennem erzelmileg...

Testver ugyben pedig nagy kerdes, hogy mikor vagjunk bele a kovetkezobe, ha egyaltalan akarunk masodikat?
Erka, nyugi, en is meg voltam gyozodve arrol, hogy nem lehet gyerekem, minden lombikos konyvet kiolvastam mar. Erre elso honapban osszejott Mate.. Kép Azota en is csak rohogok, hogy mekkora paramatyi vagyok...

Ja, es tul vagyunk a vervetelen, szornyu volt. El tudjatok kepzelni, hogy egy 6,7 kg-os bababol 7 kemcso vert le lehet venni? Rettenetes volt, 4x szurtak meg szegeny kicsibabamat, a szivem verzett, nagyon sirt. De tul vagyunk rajta, remelem nem talalnak semmit nala, mert abba vegleg beleorulnek...

Na most ennyi, ha valamit kihagytam, kerdezzetek meg ujra, mert kicsit lutyi vagyok mostanaban...

Puszi mindenkinek,
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok, Virnya vagyok a 2005/2006 téli babáktól.
Baby björn kengurut vennék, ha van valakinek eladó.
virnya kukac freemail hu

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Vanda,

Tényleg nem lehetett könnyű neked, mert olyan sok mindent eltrvezünk az alatt a 8-9 hó alatt, amíg várjuk Életünk Értelmét, hogy ha másképp történik, az nagy csalódás. Az én Férjem sosem tervezett előre a szüléssel kapcsolatban, mert mind a kétszer azt mondta, szeretne bent lenni, de nem akar csalódni. Sőt, Õszerinte minden szülés és születés egy "kis halál" és inkább újjászületésnek nevezné az anya és a baba miatt is...
De tudod, a legfontosabb, hogy minden jóra fordult, sőt a legjobbra, mert van egy gyönyörű, ügyes babócánk (nekem kettő Kép), aki imád minket és akiknek mi vagyunk a legfontosabbak.

És miért csak császár lehet a következő? Mondjuk szerintem mindegy, ha a baba és az anya érdekében történik, sőt!!!

Ti ügyibbek voltatok, nekünk a tervezéstől Ádika a 3. hónapban, Mini a 2.-ban sikeredett Kép

Miért kellett vért venni Mátétól? Kivizsgálás?


Erka,
A buli jól sikerült, torta is fincsi volt, a család szerint is. Mini is kapott belőle pár csipetnyit:
Kép

Kép

Hát a mi tecsónkban nem volt repcsi Kép
De kinéztem egy Little Tikes bábut, kis távirányítós, kacag meg zenél, csak most nincs a Brendiben, de mjad kapnak, lehet olyan lesz a mi csalogatósunk Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Szuperek a képek!
Mennyit változott Mini a profilodban található kép óta!!! Zsófinak is ilyen szürkés-zöldes színű a szeme.
Milyen etetőszéketek van?

Sajnálom, hogy nem volt repcsi, de biztosan sok egyéb játék is megfelel a célnakKép

Megkaptam a telcsit, Nokia 6101-es, fehér, a tiédhez hasonlóan, nőies kis telcsiKép!!!!

Képzeljétek Zsófi most nyomott be egy fél üveg sütőtököt, amit összekevertem egy kisebb főtt, a főzővíz levével összeturmixolt krumplival! Utána szopizott egy picit, most végre alszik. Annyira boldog vagyok, hogy rendben megy a hozzátáplálásKépKép

Az éjszakáink még mindig borzasztóak, de fog még seholKép Mivel mi egy szobában alszunk Zsófival, Apa ma hullafáradtan ment dolgozniKép

Folytatom a főzőcskézést, puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Hello!

Na, tanulnom kéne, alszik Csongim, aztán itt vagyok...
Kata, látom te több topicban is benne vagy, meg szinte mindenhol felfedezlek most már. Hát én is irigykedem a napirendedre! Kép Csodálkoznék, ha telefonálásra nem használnád az internetet? Én a Skype-ot használom, meg a Yahoo Messengert, ti ismeritek? Azonosítóm a teljes nevem szóköz és ékezet nélkül, ide nem írom ki. Aki szeretné, küldök meghívót. Szóban néha egyszerűbb, nekem ugye a percek is számítanak...
Ja, meg látom Kata, Te az emil címedet is kiírod mindenhova, nem jönnek aztán a spamek?

Én a klinikán szültem, és Te, Kata? Sejtésem szerint Te is. Szóval a mi tescónkban nincs röpcsi Kép
Erka, gratula a telcsihez!
Nekünk még nincs etetőszékünk, Csongi is kinézi ugyan néha a szánkból a kaját, de ha adunk neki, kiköpi, fintorog. Almát meg körtét próbáltunk eddig. Rágicsálni szereti, enni nem. Szerintem ő azt hiszi, mindennek anyatejízűnek kellene lennie...Kép

Üdv:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Erka,
Gratula a telcsihez, tényleg nőies Kép Most aztán vigyázz a fürdőszobával Kép

Az éccakák meg majd csak jobbak lesznek Kép És mikor felébred, szopizik is, vagy kér inni is?

Mi jót főztél?
Ja az etetőszékünk olasz, olyan mint a PP, de mégsem az, de ugyanazokat tudja, duplatálcás, mindene állítható, kicsire összcsukható, 5 pontos biztonsági öv stb.

Mariann,
na igen, ilyen napirend mellett van időm netezni, az biztos, és ami érdekel, abba "pofingózok" is Kép
Látod, telefonálásra nem használom a netet... Amúgy meg fent van a neten az emilcímem alapból, az egyetem miatt, így igazából mindegy, a legtöbb spam az oktatói köremilcímre jön....

Én is klinikán szültem, az alapítványi szobában voltam, nagyon jó volt! Volt választott dokid? Kinél szültél?
Csongi tudhat valamit az ízekkel kapcsolatban Kép Rágcsálgat? Hány fogatok is van??? csak hogy irigykedjek már én is Kép

Vanda,
Nálatok mi a helyzet, van már eredmény a vizsgálarokról, vagy csak később lesz?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

igen, most azután vigyáznom kell a telcsimre, örülök, hogy tetszikKép

Zsófi ha felsír éjjel ált. szopizik is, tegnap először sikerült egy kis ringatással visszaaltatni. Kipróbáltuk a Viburcol kúpot, nem tudom, hogy annak köszönhető-e,de csak kétszer ébredt tegnap éjjel, éljen, éljen, éljen!!!Kép


Vörösboros marhapörköltet főztem tarhonyával, fincsi lettKép Régen meg nem ettem volna a pörkölteket, paprikásokat, most pedig kifejezetten szeretem őketKép

Képzeljétek holnap megyünk az Óbudai Művelődési Központba Tücsökzenére, nagyon kíváncsi vagyok, remélem Zsófcinak tetszeni fog, a Rák babák nagyon muzikálisak!Kép

Nektek nem szokott fájni a hátatok? Nekem különben is voltak gondjaim (gerincferdülés), de a terhesség alatt és azóta is komoly fájdalmaim vannak. Szombatonként van gerinctorna ugyanebben a Műv.Házban, lehet, hogy kipróbálom....

Vanda, miért volt szükséges ez a vérvétel? Szegény Pici, el tudom képzelni mekkora trauma volt számára, meg persze a MamaKép számára is Kép

Puszi, vasalnom kell....Kép

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
csak gyors bekukk, ma egész nap nem volt jó a babanet, erre most, amikor mennénk sétikálni, megjavul!!!
Nahát.
Szóval ez a kajcsi jól hangzik! Zsófinak hogy ízlett?KépKépKép
Mini is mádja a zenét, van ebben a Rákságban valami Kép Kiváncsi vagyok a Csajszi reakciójára, majd feltétlen meséld el!

Hátfájás: nekem nincs, sztem Ádika megedzett, mert még 15 kilósan is volt "jöszve", vagyis ölben fel a 4. emeletre... Ezek utánKépKépKép

Nálatok milyen idő van? Tudtok sétálni? Nálatok benne van a napirendben?

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok,

Kata, jó neked, hogy nem fáj a hátad, sokkal könnyebb lehet....

Nálunk ma nem volt rossz idő, de mindig úgy elmegy a nap, hogy nem is sétálunk. De holnap megyünk Tücsökzenére és az egész napot a barátnőméknél töltjük (neki egyidős a babája Zsófival), és biztosan fogunk sétálni is...Kép

Igy holnap nem leszek, szép napot nektek!

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,
Én is nemrég értem vissza a vizsgáztatásból, Mini ma egész délelőtt Apázott Kép De úgy elfáradt, hogy most megint bevágott egy "luxusszunyát", pedig ilyenkor szokott ébredni Kép

Erka,
Milyen volt a progi? Jól éreztétek magatokat? Képeket csináltatok?

Hátfjásra jó lenne a gerinctorna, jut az eszbe, tegnap megkérdeztem Hugimat, ő is tart és mondta hogy sok anyuka jár hozzá. Érdemes minél előbb elkezdeni ám aszonta Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Na milyen volt a Tucsok klub? Allitolag nagyon jok ezek, lehet, hogy hamarosan en is elkezdem Mateval. Imadja o is a zenet, mostanaban mar "enekel" is, nagyon vicces.

Ja, es kepzeljetek, termeszetesen megkezdte a viragirtast, amit en nem hagyok, es mindig raszolok, hogy: Mate, nem szabad! Mostanaban viszont azt vettem eszre, hogy megy viragozni es magara raszol, mindig ugyanazt "mondja" ugyanazzal a felhaborodott hangsullyal.

Seta: en minden nap viszem Matet szellozni, van egy 45-50 perces korunk, ami nekem rohadt faraszto, mert a terep igen kemeny. De o nagyon jot szundit kozben, termeszetesen csak fel orat, erre azert vigyaz, nehogy tul sokat pihenjen.

Tejpep: meg azt hiszem kerdeztetek, miert mondta a dr neni, hogy ne etessem vele. Hat szerinte ettol lesznek ilyen felfujtak a gyerekek. De mivel Mate inkabb vekonyka, talan jot is tenne neki, ha kicsit "fujodna felfele", ugyhogy ma ismet vettem neki Hipp tejpepet, csak most a barackos valtozatot, mivel a vanilias-almas nem izlett neki. Holnap megprobalom nala ismet, olyan jol eszik ujabban, hatha tetszeni fog most neki.

Hatfajas: szerencsere nincsen, a szules utan elmult. Nekem a terhesseg alatt fajt nagyon, de akkor is inkabb a derekam. Ott valami be lehetett csipodve, mert volt, hogy nem tudtam az egyik labamat rendesen mozgatni.

Vervetel: azert volt ra szukseg, hogy megnezzenek nehany genetikai dolgot, ami az agyverzese miatt fontos. Verzekenyseg, infarktus es visszer gondok. meg akkor mar megnezik a szokasos rutin dolgokat is.

Mariann, valasolok am hamarosan a wiw-en, csak nagyon ritkan van idom netezni, latod ide is egy nap altalaban 1x jovok!

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok,

klassz volt a tücsökzene, vettünk is bérletet nyombanKép Egy vidám, kedves kis hölgy tartja, mondókákat mond (mi sajnos nem sokat ismertünk, de majd lassan megtanuljuk őket), dalocskákat énekel-anyukák vele együtt, "hangszereket" oszt ki a babáknak, amit aztán lehet rázni ezerrel, a mondókákhoz többnyire vmilyen mozgás is tartozik- hajladozás, guggolás, nyújtózás, séta stb. 30 perc az egész, pont elég ilyen piciknek. Persze mi voltunk a legkisebbek, Zsófi érdeklődve nézelődött, szerintem élvezni fogjaKép

Gerinctornára próbálok bejelentkezni, de ki van kapcsolva a gyógytornász- egyelőre.
Klassz, hogy nektek minden ok a hátatokkal, remélem egyszer majd én is elmondhatom ugyaneztKép

Puszi, ma Csülök pékné módra van "műsoron", kezdem pucolni a krumplitKép
Tényleg, Ti milyen gyakran főztök?

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Szia Erka,

de jo, hogy elveztetek a tucsokzenet. Tenyleg annyira kulonleges mondokak meg enekek vannak, hogy nem is ismeritek? Huha, jo lesz belejonnunk...

Hol faj a hatad? Gerinced vagy inkabb lapocka, esetleg derek?

En minden nap fozok, kiveve ha tul sok kaja marad meg elozo napokrol. Akkor morzsapartizunk, de egyebkent szinte minden nap van valami uj kaja. En nagyon szeretek fozni, ez a szerencsem. Ha utalnek, es kenyszerbol kene fozocskeznem, biztos nagyon nehez lenne.

Ejszakatok milyen volt?

Vanda
vanda72
 
 


Szia Vanda,

lehet, hogy nem annyira különlegesek a mondókák, csak én vagyok elmaradva, a Csip-csip csókát ismertem egyedülKép

Hát, a gerincem, a lapockám és a derekam is fájKép De tudod, nekem régen gyógytornára és úszni is kellett járnom a gerincferdülésem miatt, egészséges gerincet biztosan nem visel meg hosszú távon a terhesség....

Én is gyakran főzök, és szeretem isKép

Éjszakánk 2 ébredésesKép volt, ez már nem számít rossznak....Köszi az érdeklődést!

Máté fogacskáival mi újság? Vérvétel eredmény van már?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok Lányok Kép

na ilyenkor érzem, hogy "vidéken" lakunk Kép Én nem tudok ilyen progiról itt, de lehet csak én vagyok a tudatlan, meg most a suliválasztás lázában égünk és nem figyeltem fel, de jó lenne!

Én szeretek főzni, de szinte csak hétvégén élhetem ki ezt Kép Apa ugyanis hozza az ebédet, ott ahol dolgozik, istenien főzenek, de tényleg! Estére meg elég valami kis lazább, kevésbé főzőcskés kajcsi...

meséljetek vmi jót Kép Mi újat csinálnak a babók?

Képzeljétek, mi megkóstoltuk a kenyeret Kép Nagyon ízlett Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Erka,
nem tudtam, hogy voltak gondok a gerinceddel. Akkor ugy tunik tenyleg marad a torna mielobbi megkezdese, nehogy valami gond legyen kesobb Kép

Amikor Zsofi felebred ejjel, mennyi ideig van fent?

Vervetel eredmeny meg nincsen, pontosabban meg nem hivtuk a korhazat, mert azt mondtak, hogy kb 10 nap, mire minden eredmeny visszaerkezik hozzajuk. Kicsit struccpolitikazom is, nem szeretnek valami rossz hirrol ertesulni...

Fogacskai jol vannak, koszonjuk. Szepen bujnak elo, nagyon edesek. Annyira picik ezek a fogacskak, biztosan el fogom tenni oket, ha majd kipotyognak ugy 6-7 ev mulva...

Kata,
most mar en is azt mondom, hogy kezdelek irigyelni Kép Nem eleg, hogy van egy szinte egesz nap alvos kismanod, es meg foznod sem kell! Kiprobalnam szivesen, legalabb 1 hetre... Ugye tudod, hogy csak vicceltem? Kép Kép

Mate nagyon ujdonsagot nem csinal most, kiveve, hogy most mar oriasi felfedezo lett. Eddig csak oda kuszott, ahol en voltam, vagy latott valami erdekeset. Most meg olyan siman jon megy a lakasban egyedul, hogy neha nem is tudom, merre van. Mert persze az igazan izgalmas dolgok felfedezese teljes csendben tortenik... Kép

Es feletek mik az uj dolgok?

Vanda
vanda72
 
 


hello lányok,

Kata, szinte biztos vagyok benne, hogy Szegeden is van Tücsökzene/Baba/Manómuzsika, Mini is biztos élveznéKép

Hűűű, Ti már suliválasztásnál tartotok....Várja Ádi??? Valamilyen tagozatra fog járni-nyelvi, zenei, sport????

Kata, igazán jó dolgod van, főzni csak hétvégén, vezeték nélküli vasaló, Kolping...egy szavad sem lehet!!!KépKépKép

Szombaton megyek gerinctornára, beszéltem a gyógytornásszal, már nagyon várom!!!!

Zsófi szopi közben el is alszik éjjel, ezzel nincs gond, a probléma az, ha óránként felsírKép

Zsófinál nem nagyon van újdonság, nem kúszik, nem mászik, nem áll négykézlábra és még nem tud felülni egyedül, de ha felültetem, jó sokáig tud ücsörögni egyedül és élvezi, eljátszik ülve, nagyon cuki!!! Ma alma-burgonyát ettünk---Utálta!!!!Kép

Puszi

Jó éjt!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Vanda,
Mi is eltettük Ádikám eddig kipotyogtatott fogacskáit, 3-at Kép Az elsőből majd csinálunk medált Kép
pedig én ám főznék szívesen, de tényleg, mert nagyon szeretek, de így nincs értelme, olyan fincsi kejákat hoz haza Apa.

Erka,
Egy szavam sincs Kép
majd utánanézek a Tücsökzenének, végül is a Százszorszépben lehet, hogy van...
Ádikám, hát hol várja, hol nem, de ez természetes sztem. Közös megegyezés alapján sporttagozat, de még nem biztos, csak talán az iskola... ott indul még kéttannnyelvű is, sztem a tanítónéniktől is függ, hogy melyik tagozat. Igazából matekból nagyon jó, de állítólag ez ebben a suliban alapból erős.

Pusz Lányok,
A hétvégén nem tudok jönni, itt lesznek Anyuék Kép

Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Na, túl vagyok a szigorlaton!!! Kép 4-est kaptam végül, 2x éjszakáztam, egyx reggel 6-ig. Bár 5-öst szerettem volna, mert nem nehéz egy tárgy, de ahhoz még egy éccaka kellett volna...

Kata! A fogacskáinkra nincs mit irigykedned, mert még nincsenek, bár én nem bánom ezt különben, addig sem harap a cicimbe Kép !

Erka! Mi az a Viburcol kúp? Csongi is szopizik éjjel, ha felsír, de mióta mellette alszom, és ágyban szoptatom fekve, ez nem visel meg annyira, kipihentebb vagyok reggel. Bár maga a szoptatás nekem sokkal kényelmetlenebb ágyban, mint fotelben. Szopizásra azonnal visszaalszik.

Nekem szerencsére nem fáj se hátam, se derekam. Nem az emelgetéstől van neked Erka, vagy rossz szoptatási testhelyzettől? Nem mindegy ám, milyen testtartásban emelünk, hajolunk. Nekem is van gerincferdülésem. A terhesség alatt nekem inkább a térdem fájt, de csak a végén, hamar elmúlt. Ja, a derekam fájt egyszer, amikor féloldalasan lehajolva súroltam a kádat. Többet ilyet nem tettem Kép :párom átvállalta a takarítást. Kép
Na, én már egyszer írtam, hogy egyáltalán nem főzök, hozzuk az ebédet egy menzáról, ott már jól ismernek minket, mindig jó sokat kapunk. Kettőnknek is elég, nem is érné meg főzni. Csak a változatossággal van nekem némi gondom, mert hát nem lehet enni tojást, tejet, meg egy csomó allergizáló anyagot. Csongit még a banán is kiüti anyatejen keresztül. Nektek nincs/nem volt ilyen gond a táplálkozással?
És még mindig nem értem, Nektek hogyan fér ez be az időbeosztásotokba? Ha én felteszem forrni a teavizet, Csongi biztos elkezd nyűgösködni, vagy bekakil,vagy megéhezik, szóval valami mindig van, aztán már csak azt veszem észre, hogy üres a fazék...Kép Engem teljesen lefoglal Csongi. Ha nagyon muszáj, mirelitből összeütök valamit. Eleinte még próbáltam főzni, de este 6-ra készült el az ebéd...Kép Ja, és 4 hónapos koráig Csongi 1-1,5 óránként szopizott. Éjszaka is. Most már csak 2,5-3,5 óránként.

Csongi ma pohárból evett pardon ivott Kép egy kis almát, úgy hogy 40 ml anyatejet kevertem bele...

Kata, Te még vizsgáztatsz is? Szóval Te most is dolgozol? És közelebbről milyen tárgyat tanítasz, miből vizsgáztattál? Alkalomadtán megkeresem majd az egyetemi honlapon is.

Én is szeretném vinni Csongit baba-móka alkalmakra, de még nem volt időm megnézni pl. a Százszorszépben, h. van-e, de egyik barátnőm mondta, hogy 5 éve még volt, ő vitte a kislányát. Reméljük, azóta nem épült le a program. Mi babamasszázsra jártunk az Ifjúsági Házba, meg a körzeti rendelőbe is. A masszázs, az nem érdekli különösen Csongit, de a babáktól eláll a szava! KépKép Kép

(Apa kérdezi, hogy azt meg szoktam-e írni ide, hogy amikor levelet írok, ő pakolja el utánam a vacsi-asztalt Kép Modtam neki, most megírom.)

Csongi sem csinál semmi újat, ill. lankadatlanul gyakorolja most már a hempergőzést: most már nem tudom pelenkázni, mert folyton hasra akar fordulni közben.Kép Néha azért, ha elfárad, még mindig nem tud onnan visszafordulni. A kúszásra nekünk szerintem még sokat kell várni. Nehéz az a pocak, amit fel kellene emelni.Kép

Üdv.Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Hű Mariann, jó sokat írtál, persze, hogy kellett hozzá a vacsiasztal leszedésével elpazarolt időKép

Gratulálok a négyeshez, gyerek mellett szerintem ez gyönyörű teljesítmény, nekem nem lenne energiám tanulni (vizsgáztam már eleget életemben, gyerek nélkül is éppen elég megerőltetőKép), minden elismerésem a tiéd!!!

A Viburcol egy homeopátiás kúp, recept nélkül kapható, ha nagyon nyugtalan a baba pl. a fogzás következtében, akkor ajánlatos alkalmazni, én nem nagyon vettem észre változást a hatására, de van aki esküszik rá-pl.a védőnőnk.

Biztosan az emelgetés és a nem túl szerencsés szoptatási helyzet is hozzájárul a hátfájásomhoz, a kanapén ülve szoktam szoptatni, aminek nem túl magas a háttámlája, így nem a legkényelmesebb. Fekve csak fürcsi után, lefekvés előtt szoptatok, hogy ezáltal is el tudja különíteni az éjszakát a nappaltól, az esti rítus részeKép

Nem tudom, neked milyen típusú gerincferdülésed van, nekem Scheuermann, ami nem egy oldalirányú görbület, mint a scoliozis (ezt lehet, hogy nem így kell írni), hanem a gerinc közepe táján található csigolyánál okoz panaszt. Nagyon jó volt a gerinctorna, teljesen átmozgatott, már nagyon hiányzott egy kis mozgás, fogok is járni hetente egyszer.

Én már mindent eszem, eleinte sok mindenről lemondtam a védőnő utasításai szerint, de most már mindent eszem és Zsófinak szerencsére nem lesznek kiütései. Csonginak testszerte megjelennek ezek a kiütések, vagy csak bizonyos helyeken?

Főzés: nekem is eltart gyakran fél napig is a főzőcskézés az általad említett okok miatt, de általában egyszerű dolgokat főzök. Összességében simán belefér az időmbe, Zsófira rálátok főzés közben, ahogyan ügyesen eljátszik a habtapiján egyedül, ha szólítKép, akkor azonnal megyek, főzés ide vagy oda....Szóval megoldható a dolog.

A pelenkázás nálunk is ilyen, kész küzdelemKép
Kúszás Zsófinál sincs láthatáron...

Puszi nektek


Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,

Hát megálapítottam, netfüggő vagyok Kép Alig vártam, hogy leülhessek a gép elé, bár nagyon jól telt a hétvége, Anyuékkal, ilyenkor csavargunk, shoppingolunk, miegyéb Kép

nekem ugyan lenne időm főzni, de fölösleges, mert Férjecském dolgozójában finoman és változatosan is főznek.

Mariann,

Nagy gratula a szigorlathoz, tényleg nagyon ügyi vagy, le a kalappal előtted!!!

Nálunk Ádika volt ilyen, bármit ettem, meglátszott rajta, amíg szoptattam, mondjuk ez nem tartott sokáig, sajna . Végül ő szójatápin nőtt fel, meg 1 éves koráig semmi tejeset, meg allergizálót nem kaphatott.
Tényleg, hol vannak Nálatok a foltok? Nálunk az arca és a hasa volt nagyon csúnya piros, de nem piszkálta, gondolom, nem viszketett neki.

ja, én a BTk Pszichológia Tanszékén dolgozom, leginkább szociálpszichológiát oktatok, több karon és szakon is.
Egyébként nem dolgozom, de mivel az ucsó pillanatig dolgoztam és oktattam, az egyik tavaszi évfolyamnak megígértem, hogy ott leszek a szigorlatukon most télen, hisz a két féléves anyag egyik felét én, a másikat egy kolléganőm oktatta és szerették volna, ha mi ketten kérjük számon. Részükről jogos, ezt a pár alkalmat pedig megoldjuk Apával.

Erka,
örülök, hogy jó volt a gerinctorna.
És ez a fajta gericferülés a várandósság alatt is bekavart, szal fájt?
Mi finomat kap ma Zsófi?
Az alma-krumpli sztem is "érdekes" Kép Van ízlése a Lánynak Kép

Pusz,
Kata

ja, elfelejtettem írni a hétvége "terméseit" Kép
Átléptük a 9 kilót (9140 gramm és 77 cm a Fiatalúr) Kép és
négykézlábra álltunk (még nem indult így el, csak kúszva, de kitolta magát) Kép
pankata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: