[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004. őszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Orsi!
Én bízom benne, hogy a dolgok javulni fognak, és remélem a jövő ezt támasztja majd alá, de ha le kellene tenni a nagyesküt valamelyik verzió mellé, hát nem tudnék biztos szívvel sz optimista oldalra állniKépKép
Már csak azért sem, mert az én anyósom szeptembertől egyáltalán nem fog már többet dolgozni.
Bár engem még senki nem kérdezett, de én úgy tervezem, hogy az első 2-3 hétben a férjemmel és a babával közösen próbáljuk megszokni egymást, kialakítani a szokásainkat, és nem kérünk segítséget.
Utána, amikor egy kicsit már ismerős lesz a napi rutin, és a gyereket sem idegen tárgyként tartom a kezemben szívesen veszem majd, ha jönnek a nagymamák segítgetni (nem beleszólni!!!). De az első hetekhez ragaszkodom.

Hogy utána mi lesz, nem tudom... remélem mindenki szól ha jön, csak segíteni jön (és nem azért, hogy még őt is kiszolgáljam...)

Ettől a részétől még félek egy kicsit. Már csak azért is, mert a beszélgetések alapján én máshogy tervezek, képzelek dolgokat, mint ahogyan azt a két nagymama (saját anyukámat is beleértve). Elhiszem, hogy az ő idejükben máshogy csináltak dolgokat, de ahogy ők nem szerették, ha más beleszólt, úgy én sem szeretném ezt. Kezdve ezt a babaszoba hőmérsékletétől, a ráadott ruhamennyiségtől, stb...

Na de majd csak jó lesz minden úgy, ahogy lesz.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CsirkeszKép
Előre az önző anyósokért!KépKép Az enyém is rendszeresen kérdezi, hogy hogy vannak az Ő UNCSIKÁI ? Nem engem kérdez, az le van tojva, hanem az Ő unokái. Úgy látom, hogy máshol is van gond az anyósokkal. Az enyém egyébként nagyon jó fej volt korábban, de meg van őrülve a gyerekekért, és az egy sárkányt csinál belőle, ha az unokákról van szó. Már megbeszéltük a párommal, hogy nem avatjuk be Őket dolgokba, mert az idegeinkre mennek. Így a babák nemét sem fogják tudni, sőt a névválasztást sem.

LinatoKép
Gratulálok a vegyes pároshoz!!!!KépKépKép

MacsKép
Eddig tartott a babonám. Betértem a C und A-be, és 1.590-ért adtak 3 db bodyt. Persze muszáj volt vennem 2 csomaggal, meg vettem 2 rugit 2100 Ft-ért. Ezek olyan jó árben voltak, hogy nem hagyhattam ott őket.KépKép

Eszter28Kép
Nekem egy kozmetikus barátnőm mondta, hogy a régi zsíros Nivea krém nagyon jó a pocakra, és a mellre is. Este szoktam kenni vele, és tényleg ritkán viszket a bőröm.KépKép

Egyébként a gyógyszertárban kapható sima mosakodókrémet ajánlják kismamáknak fürdéshez, mert ez megszünteti a viszketést.

Pusza
Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Csak meglepődve olvasom a nevekkel kapcsolatos problémákat. Nekem az a furcsa, hogy más akarja megszabni, hogy mi legyen a gyerkőc neve.
Meg oda akarnak költözni segíteni...de hát tényleg, ahány ház, annyi szokás.
Annak idején a fiammal mikor hazamentünk, otthon volt a férjem két napig, és anyu csak akkor jött át, ha megkértem. Anyósom meg nem is jött, mivel közöltem a családdal, hogy 2-3 hétig senki sem jöhet - igaz, akkor december volt, influenzás időszak -, majd csak utána, és akkor sem járhatott kézről kézre a baba.
Szerintem álljatok a sarkatokra, mert ha az elején engedtek, akkor utána nincs megállás, csak nagyobb lesz a sértődés is!

De nem akarok belepofátlankodni, csak egy kicsit kiakadtam:-)
lau
 
 

 
 

Sziasztok!
Én búzacsíra olajat és oliva olajat használok a pocimra és a mellemre, eddig jól bevált, a búzacsírát gát masszázsra is ajánlották.Kb 870 ft 1 üveg, sokáig elég, estére használom, mert idő kell felszívódására.A babó nemét egyenőr nem tudjukKép De a lényeg hogy egészséges, és szép erőseket rúg KépKép.Reggel ötkor már ébreszt.....küld reggelizni.Kép
Babarucit még nem vettem, kiságyat és pelenkázót egy ismerősömtől kapunkKépAz összes többit venni kell.Anyum vett szoptatós hálóingeketKépHehe felpróbáltam.....olyan nehéz elképzelni.....
Pedig néhány hónap mulvaKép
Na....elkalandoztam.
Legyetek jók!
Noémi
fantikbaba
 
 


Edit!

Üdv újra itthon. Örülök, hogy a kiruccanás jól sikerült.

Lányok!
Én már döntöttem, határozott leszek a látogatások, névválasztás és egyebek terén. Én szeretem az anyósomat, és nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal is. Mindezek ellenére tudom, hogy egy kicsit duzzogni fognak, de hát ez van. Csak úgy gondolom, hogy a "mi hogyan képzeljük" felvilágosítást mindenkinek a maga szüleivel kell tisztáznia (legalább is nálunk), mert úgy könnyebben elfogadják a szülők is, és a sértődés lehetősége is kisebb, ha a saját gyerek mondja azt, hogy edigg-addig ne gyertek, a neve X lesz és nincs vita, stb...

Remélem én túlzom el a dolgokat, és tényleg nem lesz sértődés. De ha lesz, hát lesz. Ha akanak unokázni, úgyis át kell gondolniuk a hozzáállásukatKépKép
Az boldogít, hogy a férjem egyelőre velem egyformán gondolkodik ezekről a dolgoról. Bízom benne, hogy nem fog változni, és kiáll mellettemKépKépKép

Judy!
Írd majd meg, mi volt a dokinál!!!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok Lányok Kép

Szeretnék bejelentkezni hozzátok én is. Néhányan már ismernek a "megint megjött" topicbol. Eddig is olvastalak titeket, de még nem írogattam. November 6-ra vagyok kiírva, és az első babámat várom.

A névválasztással kapcsolatban mi sem akarunk senkit beavatni, mert ha eddig szóba került, mindenki más véleményen volt. Apósom szerint miért nem adjuk a saját nevünket a gyereknek. Ezt anyósom is azonnal lehurrogta. Ő elég rugalmasan állt a kérdéshez. Viszont a barátok, ismerősök is minden névre tesznek valami megjegyzést. Úgyhogy a legjobb módszer, amit most hallottam egy barátnőmtől: senkinek nem mondták meg a születendő gyerek nemét és nevét sem, csak amikor megszületett, akkor tudatták mindenkivel, hogy megszületett Anna lányuk.

Alena
alena
 
 


Csirkesz Kép
Az első pár hetet én is úgy gondoltam, ahogy Te is írtad. Szeretném, ha megszoknánk egymást a babákkal, mi négyen az új család. Ha már lesz rend és rutin (vagy kijelentjük, hogy nincs rend Kép) akkor jöhetnek a nagymamik.
A szüleimmel semmi gond, ők megértik, és szerintem nem is sértődnek meg, de az anyósomékkal nem tudom mi lesz... majd a párom lerendezi őket. Kép

Cat Kép
Te már vettél ruhácskákat? Én még nem mertem. Teóriáim szerint a 25-28. héten fogunk vásárolni, mert utána már nem hiszem, hogy olyan könnyű lesz a mozgás, akkor feljön a mamám és ketten megveszünk mindent, ami csak kell. Kép

Alena Kép
De jó, hogy idetaláltál Kép

Lányok Kép
Még valami.. nevek. Képzeljétek lettek közös neveink a párommal Kép Ez nálunk órisái előrelépés, mert eddig teljesen ellentétes elképzeléseink voltak Kép Persze végeleges döntés még nincs, de 2 leány és 1 fiú nevünk van már Kép
(hancúr helyett sajna ez az esti program Kép )

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nekem nincs gondom az anyossal. Nem akar jonni es azon kivul, hogy orul nem mond semmit.
valoszinu azert, mert mar van ket unokaja a sajat lanyatol. Oda jarkal, de oda sem sokat. Nem is szeret rajuk vigyazni, mert azt mondja, hogy O mar nem birja es idos hozza. Majd ha nagyon leszenk.
Igy en ezt meguszom. Kép

Szerencsesnek erzem magam. Kép
Vendég
 


Nektek legalább van anyósotok, a párom szülei sajna már nem élnek, így anyu segíthet csak be (szakképzett dajka) őt kérem fel a babaruha vizitre isKép.A babám szűz jegyű lesz, és nem szereti a nyüzsgést (én is ebben a jegyben)Kép.Így korlátozni fogom a rokon és ismerős rohamot, jobb a nyugalom mindkettőnknek az első hónapban.
Noémi
fantikbaba
 
 


Most olvasom vissza a hozzászólásomat:-))
Nem két napig, hanem két hétig volt otthon a férjem annak idején:-))
Nem mindegy.

Alena: szia, örülök, hogy Te is itt vagy, bár még én sem vagyok régi motoros ebben a topicban:-)
Nálunk is kérdezik már, hogy fiú vagy lány, és mi lesz a neve. Eddig még csak egy esetben kaptam olyan visszajelzést, hogy jaj, pont az a név, neki milyen rossz emléke van X emberről, akit így hívnak (Balázs). Ennyiben maradtunk. Nekünk tetszik a férjemmel, és ez az egyetlen név - eddig - ami mindkettőnknek bejön és megy a vezetéknévhez. Ez is ritkaság, mert eddig amit mondtam, semmi nem volt jó:-)
lau
 
 


A párom "rámbízta" a névadást, a lánynévbe (Anna) beleegyezettKép Ha fiúnk lesz Alex lesz talán a neve(a férjecském Alexander) Kép
fantikbaba
 
 


Alena,
Üdv közöttünk!Kép

Pocikrém
Én kétfélét használok. Reggel az Avon "terhescsík" elleni krémével kennem magam, este pedig a hagyományos, jó zsíros, tégelyes Nivea-val. Az egyik barátnöm a terhessége alatt végig ezt a Nivea-t használta és nem is maradt csíkos a hasa. Majd meglátjukKép

Linato,
Tök jó, hogy vegyes párosod vanKépKépKép Gratulálok hozzá!

Szép napot Mindenkinek!
Moncsi
(19+0)
minike
 
 


Sziasztok!

Kicsit szabiztunk, s alig bírom követni az eseményeket..

Minike:
én rendszeresen álmodtam ezzel, már szoptattam a húgomat (20 éves), a férjemet ámomban, ők nem értik az álomban, hogy ez miért fontos, akkor ölbe veszem őket, és szoptatom, igen ölbe, ugyanis kis babák lesznek belőlük. Egyébként nekem csepegnek néha a ciciim, olyankor, ha nincs rajtam melltartó, és akkor is csak néhány csepp, ami foltot hagy a pólón-hálóingen, és megkeményedik egy kicsit, ha megszárad. Nektek van ilyen?

Macsek:
Szombaton kimentünk a Szentmihályi útra, egy garázsban van berendezkedve a Bergon, először azt hittük, hogy tévedtünk, de rengeteg babakocsijuk van, előreláthatólag mi ott fogunk venni.
38-47 ezer között vannak kocsijaik, átalakíthatóak sportkocsivá, 11 800 körül a bébihordók, amik egyben kb. 1 éves korig autósülésként is funkcionálnak. Utána ugyanennyiért lehet venni egy fixre beszerelhetőt 13 kg-ig.
A Bergon mellett van egy másik bababolt is, ott olcsóbbak a babakocsik valamivel, főleg ROAN-t árulnak. Mindkét heylen tündériek az eladók, s bevallom, fogalmam sm volt róla, hogy manapság ennyi mindent el lehet mondani egy babakocsiról. A férjem rá is kérdezett, hogy ugye van használati útmutató hozzá Kép

Berendezés:
én KIKÁs ágyat veszek 15000-ért, csak azért , mert az egyetlen, amit eddig láttam, ami bölcsővé alakítható. 60*120-as. A két közeli lába van összekötve egy hajlított fadarabbal, ha leveszed, akkor hagyományos kiságy. Még pelenkázókomód kellene majd, azt szerintem a netről fogom beszerezni, fenyő lenne a lagjobb. Nem szeretnék smmivé átalakíthatót, mert majd emeletes ágyat szeretnénk betenni a gyerekszobába, beépített szekrény lesz, ha majd lesz pénzünk, tehát inkább most olcsóbb bútort szeretnék, amit néhány év múlva eladok, vagy elajándékozok.
Ruhákat nem vettünk. Ugyan nem vagyok babonás, de a férjem nővére február végén szült, így majd tőle örökölünk.

Mindenkinek jó egészséget, sok vidámságot! Köszi az infókat a babakocsikról, majd még az Abcnek is utánanézek, hogy majd tudjunk dönteni.

zsófi 22+5

ui: állandóan mocorog, néha akkorát bukfencezii, hogy feljajdulok Kép
papzso
 
 


AlenaKép

Üdv közöttünk. Örülök, hogy gyarapodik a számunk, mert ez azt jelenti, hogy egyre többen vagyunk, akik gyerkőcöt vállalnakKép

Jó gömbölyödést és sok egészséget kívánok!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Nekem is nagyon száraz lett a bőröm. Baba előtt nem használtam testápolót, krémeket. Most kénytelen vagyok. Mivel a testápolót gyakran elfelejtem, vagy lusta vagyok előszedni, így Dove-t kezdtem el használni, ami nekem nagyon bevált. A hasamra én is használom az AVON terhességi krémjét (bár én Avonozok, így könnyebben beszerzem). Nekem eddig bevált, mert semmi csík nincs rajtam.

Nekem szerencsém van, mert a szüleim Borsodban laknak, és az anyósom is. (Az anyósommal nem túl jó a kapcsolatom, de ez egy hosszú történet.) Így nem valószínű, hogy valaki is felutazik, bár anyukám lehet, hogy 1 hétre feljön segíteni, de én jobban örülnék neki, hogy ha inkább pihenne, mert beteges.Kép

Nálunk a nevek eldöntése, a mi feladatunk. Mivel a párom sokat dolgozik, én összeállítottam egy listát, amihez ő hozzáfűzte észrevételeit ill., ha eszébe jutott valami, akkor hozzá tettük a listához.
Nálunk eldőlt, hogy kislány, így a neve az első variáció szerint (valószínűleg marad is) Viktória Anasztázia.

Csirkesz!
Szerintem igazad van. A szülők, azaz mi döntsünk a gyerekkel kapcsolatban és ne a nagyszülők.

Alena üdv köztünk. Kép

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!

Az anyóstémához:
"kedves anyuka" elég sokat jár hozzánk, van hogy hetente 2-szer is, amit már a párom is nehezen visel! Biztos, hogy én is szigorítok egy kicsit, ha meg lesz a baba, majd ráfogom a náthás idöszakra! Kép Anyukám az csak 1-2 hónapban! 1-szer jön, inkább mi járunk hozzá, de ö nem az a tipus, aki ott nyüzsögne (csak el ne kiabáljam!)!

A neveket mi viszonylag egyszerüen megoldottuk, ha fiu, akkor az apja nevét kapja (Róbert), ami nekem is tetszik, ha lány, akkor meg enyémet, egy kis módosítással: nem Marianna, mert az nov. 1-en van, és kb. akkor fog születni, hanem Mariann.

Alena!
Majdnem egyszerre fogunk szülni, november 9-re vagyok kiirva! Eddig majdnem mindenki elöbbre jár, örülök, hogy lesz kivel megosztanom (ha ráérek) az eseményeket!

Sziasztok!
Marica
marica69
 
 


Alena Üdv köztünk! Kép
Érdekes a neved? Orosz eredetű?Kép
fantikbaba
 
 


Fantikbaba Kép
Ez teljesen álnév Kép, semmi köze az igazi nevemhez. Igen, tudtommal szláv eredetű.

Alena
alena
 
 


Sziasztok!
Nekem megprobal mindig kedves lenni az anyosom, de en megmondtam a ferjemnek, hogy csak akkor megyek hozza, ha nem jon el hozzank, csak nagyon ritkan....
Sajnalom de nem lehet elviselni.
Volt is nagy sertodes, de amikor a babat bejelentettuk rogton mondta, hogy csak Miklos ne legyen. Azota tudom, hogy fiam lesz es csak azert is MIKLOS! (a ferjem es aposom is Miklos)
Kép)))
Vegulis az anyosom adta a kicsinek a nevetKép
Azert az anyamat sem hagynam beleszolni....
Udv: Alenanak es minden ujnak, aki ugyanazt erezheti amit mi...

csengo 21+3
Vendég
 


Sziasztok,

Először is üdv az újaknak, gratula azoknak (és irígykedés) akik már tudják a babák nemét.

A mi családunkban olyan fordult elő hasonló nyomásra (nagyi, dédnagyi), hogy a gyerek keresztelőjén (!) tudták meg a felmenők, hogy nem a szokásos keresztnevet kapta a gyerek. Egyszerűen előbb nem merték megmondani nekik a szülők. Azért ez is nagyon durva.

Mi már akkor megállapodtunk párommal a nevekben (egy fiú és egy lány nevet sikerült egyeztetnünk) amikor elkeztünk beszélgetni arról, hogy jó lenne, ha már hárman lennénk. Gondban lennénk ha két azonos nemű babát várnánk. Egyébként tudatosan törekedtünk arra, hogy olyan nevet találjunk ami sem náluk sem nálunk nem volt még (tudtunkkal) a családban ja és passzoljon apuka vezeték nevéhez. Kép Szerencsére nálunk senki nem akart beleszólni a névválasztásba. Csak anyósom - akit egyébként imádok - kerget visitásba azzal, hogy mozog-e már.... Kép

Bibi
18+0!
bibi
 
 


Sziasztok!

Alena! Üdv. köztünk.Kép

Nekem is kezd viszketni a hasam, ezért tegnap óta krémezem.
A kislány neve Lorena Liza lesz, a kisfiúé Ruben Márk. A Márk még nem biztos a többi igen.Kép
linato
 
 


Maccs, nagyon aranyos vagy, hogy így érdekelődsz! Köszike.Kép Kép

Köszönöm mindenkinek a krémezési tanácsokat. Van ám miből válogatni!

Lányok, nekem máris sikerült szinte minden rokonnal összebalhéznom. Anyukámmal pont anyák napján.Kép 350 km-re laknak tőlünk, de ő kitalálta, hogy majd az ikrek megszületése után pár hónapra hozzánk költözik segíteni. Megjegyzem, apukám igazi férfi, főzni, mosni, mosogatni, takarítani nem tud, tehát egyedül teljesen életképtelen. Nem is tudom, hogy gondolták. Csak az a baj, hogy még hálásnak is kellett volna lennem, hogy vállalnák ezt a nagy áldozatot.

Anyósom viszont a szomszéd utcában lakik és már most bejelentette, hogy majd naponta jönni akar a kis unokáihoz.Kép Brrrr!
Tudjátok, az borít ki leginkább, hogy egy nyugodt percem nincs addig, míg meg nem születnek, jaj, csak egészségesek legyenek, ne szülessenek túl korán és már most ilyenek miatt kell hadakoznom.
Az az igazság, ha várhatóan 4 kilós masszív, egészséges gyerekeknek ígérkeznének, akkor azt mondanám, jöjjön bárki és gyomrozza őket. De olyan nehéz már most is belegondolni, hogy lehet, hetekig a koraszülött intenzíven lesznek, tele csövekkel. Ha hazaengedik őket kis két kilósan én bizony senkinek a kezébe nem merem őket adni! Legfeljebb olyanéba, aki csecsemógondozó vagy hasonló. Már most nagyon féltem őket.
Ezen kívül még páran felajánlották a segítségüket. De azt tényleg nem akarom, hogy a náthás időszakban itt százan nyüzsögjenek és a "segítség" ürügyén vendégeskedjenek. Arra végképp nem lesz szerintem energiám.

Apukám a múltkor megkérdezte, milyen neveket akarunk nekik adni. Látta, szíve mélyén jólesett volna neki, ha az egyik Miklós lenne (ő az, a tesóm is, de a gyerekünk tuti nem lesz az). A férjem is szeretné, ha az ő nevét kapná a fiunk. Mondtam neki, legyen, de a Ferenc mellé adjunk neki mésik nevet is (pl. Bence). Erre a férjem nevetve megjegyezte, akkor mi értelme van, ha én úgyis Bencének fogom hívni.Kép Én egyébként nagy híve vagyok a két névnek, majd a gyerek eldönti, melyik tetszik neki jobban.

Linato, szép neveket választottatok.Kép Lányaid mit szólnak, hogy lesz öcsikéjük?
eszter28
 
 


Sziasztok!

Hát az anyóstéma nagyon húzós, szerintem jobb, ha mindenki felkészül arra, hogy csak rosszabb lesz a helyzet. Főleg, ha az első unoka, mert akkor végképp képesek vérszemet kapni Kép Én legalábbis mindenhol ezt láttam ismeretségi körömben. Szerencsére én még az elején kifejtettem, hogy nem igazán szeretném, ha bárki beleszólna a mi kettőnk dolgába. Persze jópárszor volt sértődés, de legalább annyit nem nyüstöl minket senki KépKépKép Szóval jobb még a legelején leállítani mindenkit, mert később még nehezebb lesz.
A névválasztást mi anno úgy oldottuk meg, hogy a párom is meg én is kiírtuk a Magyar utónév könyvből azt a 10-15 nevet, ami nekünk tetszett, és ezt egyeztettük. Volt a fiúk között is kettő egyező meg a lányok között is. A fiú név még mindig megvan, remélem most ezt is tudjuk majd használni KépKépKép
Első babánál én is nagyon babonás voltam, a 7. hónapig semmit sem voltam hajlandó venni. De utána meg ugye az volt a hátrány, hogy kissé már nehézkes volt a rohangálás, vásárolgatás Kép Most már azért 2 hete vettünk egy kiságyat, meg a hozzá való fejvédőt. A többi pár dolog meg majd ráér, sok minden nem is kell már nekünk, mert szinte minden megvan még a lányomtól Kép

Pocó 22+6

Kép
Kép
pocó
 
 


Sziasztok!

Udv az ujaknak es en is irigykedem azokra, akik mar tudjak a pocaklako nemetKép

Amit mi vettunk, a Faktum-butort, szinten az RS-ben lehet kapni. Illetve meg a Megatoysban is, ott egy picit dragabb. Ja es legolcsobb allitolag a Lehel teri bababoltban.

Babahordozo: lanyok, itt azert probaljatok nem a legolcsobbra torekedni (foleg aki sokat autozna majd a babaval), mert azert ez az ules eletet menthet! Szal ha megengedhetitek magatoknak, inkabb vegyetek valami megbizhato markat.

Anyos-anyuka: szerintem az a titka, hogy mar az elejen nem szabad engedni hogy beleszoljanak a dolgokba. Bar az enyemek szerencsere nem igazan akartakKép Viszont nekem nagyon jolesett hogy anyu ott volt egy hetig mikor hazajottunk a korhazbol, azert fontoljatok megKép Foleg az ikresek. En total be voltam sz.rva, hogy mit kezdek en egy csepp babaval itthon, jajj. Es azert jo volt a tudat, hogy ott van anyu, aki mar latott ekkora gyereket kozelrolKép No meg amig en babaztam addig o fozott, mosott, stb.

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok,

Hozzászólok én is ehhez az anyósos-anyukás témához. Szerencsére nálunk még egyik sem pedzegette, hogy idejönne huzamosabb időre, ha megszületik Lili (vagy, ha mégis meggondolná magát, akkor Bendegúz - hogy a névválasztáshoz is hozzászóljak). A lányom születésekor (igaz, akkor még másik anyósom volt) sem volt ebből gond, anyám nem az a nagymama típus (amit azért máskor nagyon tudok bánni), anyósom pedig jött volna, de az első két nap után leállítottam. Én nem szeretem, ha a lakásomban más pakolászik, tesz-vesz, és a gyermekemet is természetesen én akartam fürdetni (ő kijelentette, hogy ő fogja).
Szóval azóta vidékről Pestre költöztünk, anyám viszont vidéken van, így nem gyakran jön fel hozzánk, és ennyi pont elég belőle (nagyon szeretem, ő is engem, de inkább naponta beszélünk telefonon Kép). Annyit kértem tőle, hogy ha rámjön a szülés idő előtt, akkor legyen készenlétben, hogy a 8 évesre tudjon vigyázni, de persze, mire ideér, addigra már lehet, hogy a baba is megszületik. A barátnőm is ugrásra készen áll majd, akár éjszaka közepén is szólhatunk neki, ha arról van szó. Anyósom nem az a típus, akire szívesen rábíznám a gyerekeimet. Nálunk annyival bonyolultabb a helyzet, hogy apám élettársa, aki amolyan pótnagyi, kijelentette, hogy ha megszültem, és anyám is hazament, akkor ő feljön 1 hétre nekem segíteni. Na, ettől mentsen meg engem az ég!!!
Szerintem mindenki legyen határozott. Vannak ám olyan anyukák is, akik nagyon elanyátlanodnak szülés után, a babát sem tudják megfogni, szoptatni sem tudnak, és szükségük van a segítségre - nekik biztosan jól jön majd a szülői támasz. De én köszönöm, nem kérek belőle, legalábbis olyat nem, ami napokig-hetekig tart.

Üdv!
Vendég
 


Sziasztok kismamák, üdv az új csatlakozóknak.

Nem gondoltam, hogy az anya-anyós téma ennyire napirenden van mindenhol. Én úgy oldottam meg, hogy már a legelején felkértem anyut, hogy szülés után egy hétre jöjjön el majd hozzánk. Már most tudom, hogy munka mellett nehezen vezetem a háztartást, és láttam, hogy a barátnőimnek is jól esett, hogy az elején nem nekik kellett főzni, mosni, vasalni, bevásárolni, hanem valamelyik anyuka felvállalta a feladatot. A szülők vidéken laknak, tehát ne hiszem, hogy sürün jönnek, igaz autópályán másfél óra háztól házig, főleg ahogy az apukák vezetnek.

Attól nem félek, hogy a szülők átvennék az irányítást, mert ha minden terv szerint alakul, akkor a férjem a szülést követő három hétben otthon lesz velünk, szeretném mindenbe bevonni, amibe lehet, hogy ne érezze magát kirekesztve. Ez ellen csak anyósom beszélt, nem értette, hogy férfi létére miért jön be a szülőszobába, mint ahogyan azt sem, hogy miért akar otthon maradni velünk, miért nem dolgozik helyette gőzerővel.

A babával kapcsolatos dolgoknál sikeresen kivágtuk magunkat azzal, hogy ne vegyenek bútorokat, mert macerás, hogy megveszik , hazaviszik, aztán mi is utaztatjuk, inkább mi beszerzünk mindent.

Szóval mindig elébe mentünk az esetleg felmerülő problémáknak, és úgy közelítettünk, hogy kímélni szeretnénk őket, és nekünk meg meg kell tanulni megoldani a gondokat magunkban.

A névválasztással sem volt sok probléma. Én lefektettem, hogy Róza vagy Péter, és nem nagyon érdekelt senki véleménye. A férjem nem nagyon szólt ebbe bele, amikor Mózest akartam múlt héten Péter helyett (nagyapámat hívták így), akkor megjegyezte, hogy talán ez nem lenne túl szerencsés, de ennyi. Nekünk mázlink volt anyósékkal, mert sógornőm néhány hónapja szült, és teljes erővel támogattuk mindenben, hogy ne szóljanak bele a döntéseibe a szülők, így nekünk már könnyebb az utunk. Az ő lányukat Kittinek hívják, én megmondtam anyósomnak, hogy nekem nem tetszik annyira, mert arra is kell gondolni, hogy valamikor felnőtt lesz, de tiszteletben kell tartani, hogy a szülőknek ez a választása, különben meg, ha Eufrozinának hívnák is, épp úgy imádnánk a csöppséget.

Puszi nektek, fel a fejjel, nem hagyni legyűrni magatokat! Egyébként az anyukákat is meg tudom érteni, hiszen a babával azt élik át, mint amikor minket tartottak a karjukban, s ez életünk nyilvánvalóan legcsodálatosabb időszaka volt.

Kérdés: Ti meddig dolgoztok, hanyadik hétig ?
Én már most úgy érzem, hogy kolonc vagyok a munkatársaim nyakán, (persze ők örülnek, hogy itt vagyok, állandóan a pocakomat nézegetik )mert nem dolgozom olyan erővel, mint régen, s gondolataim zömét Maszatka foglalja le, főleg amikor rugdos...

zsófi: 22+6
papzso
 
 


Kakukkvirágos jó reggelt!

Tegnap egész nap nem működött a rendszerünk, ergo nem tudtunk semmit csinálni, merthogy az a dolgom, hogy a rendszeren rögzítsem az adatokat. Kép Még sok ilyen munkanapot! Kép

Nálunk szerencsémre anyós már kiesett a képből, amúgy elég undok és elviselhetetlen tudott lenni alapjáraton is, tehát pont ő hiányozna még nekem! Kép

Anyám eredetileg azt akarta, hogy az első pár hónapban költözzünk el hozzá a 30 nm-es garzonból a 6 nm-es vendégszobájába (2 felnőtt + a bébi), hogy segíteni tudjon nekem. Persze még aktívan dolgozik ő is. Érzitek a logikát, nem?! ;)

Az a baj, hogy én elég határozottan képviselem az elképzeléseimet anyámmal szemben, így a következő cirkuszt játszuk állandóan: ő izélget > én letorkolom > ő megsértődik > én érzem szarul magam.

Név ügyében is cseszeget, hogy jó lenne már dönteni, de igazából nem tud hatni rám. Segítségképpen már javasolt egy párat, nem inkább nem is idézem, olyan idétleneket! Kép
(pl.: Vilmos, amiről kapásból a körtepálesz ugrott be fantával! Kép )

Képzeljétek! Az egyik legrégebbi barátnőm felajánlotta a komplett gyerekszoba szettet, pelenkázóval kombinált kiságy, kiskád, babakocsiba betehető, autórögzíthető, kézifogantyús babahordót, kisingeket, kisruhát, stb. Neki a harmadik babája most féléves, de olyan fejlett, mint egy egyéves, semmi sem elég nagy neki, és most egyenlőre nem is akarnak többet.. JUHU-JUHU! Kép Ha veszünk is pár új dolgot, akkor is egy vagyont spórolt nekünk! De elhozni akkor is csak a hetedik hónapom után fogom a cuccokat ;)

Zsófi!
Nekem kifejezetten erősen folyik a tejsavó. Kérdeztem is a dokit, hogy kell-e vele valamit csinálni, mert úgy csöpög esténként, mint a rosszulzáró vízcsap, de mondta, hogy semmit ne csináljak ez periodikusan lesz, hol erősebben, hol gyengébben, mert a szervezet felkészül a tejtermelésre. Annyit javasolt, hogy vattapárna vagy pzs a melltartóba, és semmikép nem masszírozzam, vagy fejjem, mert az görcsöket okozhat. Kicsit fura, hogy nyomot hagyok magam után, mint egy csiga, de azért nem elviselhetetlen, ez legyen a legrosszabb dolog a várandósságomban! Kép

Különben ez állítólag nem jelent semmit, anya is azt mondta, hogy egész terhessége alatt végig ragadt, de aztán 1 hetesen elapadt a teje Kép

Alena!
ÜDV! Kép

Na! Megint sikerült egy jó kisregényt összehoznom, sajnálom, de tegnap annyit unatkoztam!

Puszancs mindenkinek, legyetek jók és egészségesek és kiegyensúlyozottak (ha tudtok!) Kép

Macs
maccs
 
 


Hali!

Maccs köszi, legalább tudom, hogy másnál is van. Anyám is hasonló jókkal kecsegtetett, azaz, hogy ha most van, akkor majd nem lesz, de ez rólam lepereg, annyit olvastam ez ügyben, hogy szerintem nehéz újat vagy rémisztőt mondani. Én bízom a szervezetemben. Ha kell a babának tejci, márpedig kel, akkor lesz, és kész. Annyiszor szoptatok, ahányszor a baba kéri, s akkor szerintem nem lesz gond. Nálunk egyik anyukának sem volt teje, de hogy is lehett volna, amikor szülés után elkülönítették a babát, éjszaka nem szoptathatták, és különben is szülés után három napig csak mutatóba látták. Minden normális szervezet erre úgy reagál szerintem, hogy ok, ha nem kell, akkor frászt fogok én ezzel bajlódni, hogy tejet termeljek. Hoppá-hoppá, nem akartam ennyire szenvedélyes lenni.

Orsoly!

Te tudsz arról, hogy a klinikán lenne valamiféle szülésre felszítő tanfolyam? A főnököm szólt, hogy nézzek utána, nehogy lemaradjak. Lassan itt lenne az ideje a tornának is, a sógornőm szerint a légzéstechnika nagyon hasznos, őt meg is dícsérte a doki szülésnél Kép De szerinte sokat kell gyakorolni, mert ha nem rögzül eléggé, akkor szülés közben mindent fogsz csinálni, csak azt nem , amit eredetileg szépen elterveztél... Te jó ég, kezdem átérezni, hogy nemsokára szülünk...

Kicsit izgulok, frászt nagyon!
papzso
 
 


SZiasztok!

Tegnap annyit ficánkolt a kismanónk, hogy már a végén zsibbadt a pocakom:-)) Édes volt nagyon:-)

Szoptatással kapcsolatban: aki akar, általában tud is szoptatni, de sajnos volt olyan barátnőm, aki három hónapig tudott csak, utána akárhogy fejte, akármit ivott, már sajnos nem sikerült neki. Nekem 5 hónapos koráig csak szopizott a fiam, és utána 10 hónapos koráig tudtam szoptatni. Szóval, senki ne érezze úgy, hogy azért, mert esetleg nem fog sikerülni, kevesebbet ér mint anya. Az sem mindig törvényszerű, hogy úgymond "öröklik" a kismamák az anyukától, mert az én anyukám is csak 2-3 hónapig tudott szoptatni.
Igaz, akkoriban nem volt "divat" a mell fejése, és nem csak azért nem volt tejük a mamáknak, mert nem kapták meg három napig a babát.
Nekem három napig nem is akart szopizni a kisfiam, és nem apadt el a tejem, mert fejtem rendesen, és mindig leadtam a csecsemősöknek, azt adták neki oda, mikor felébredt éjszaka.

Zsófi: én a 32. hétig tervezem, hogy dolgozom, azt augusztus 3-án töltöm majd. Ez mondjuk attól is függ, hogy hogy bírom majd a meleget, meg az utazgatást reggel-este.

Eszter: mivel ikreket vársz, lehet, hogy jól fog jönni egy kis segítség otthon, de azt mindenképp meg kéne várniuk a rokonoknak, hogy Te kérd fel őket. Eszembe sem jutna még a legjobb barátnőmhöz vagy a családban bárkihez odamenni hívatlanul.

Remélem, mindenki jól van és a babókák is sokat mozognak!!:-)

Lau
20+1
lau
 
 


Lányok, Orsolynak szerintem nagyon igaza van. Bébihordozóból, gyerekülésből érdemes jó minőségű, biztonságos darabot venni. Az autós újságok tesztje szerint a Römer a legbiztonságosabb. A bébihordozójuk nem is a legdrágább, a gyerekülés már húzósabb, de érdemes meggondolni, hogy a legtöbb gyerekülés (a drágák is) biztonságot nem nyújtanak, max. arra jók, hogy a rendőr meg ne büntessen. Kép
A májusi Autó kettő újságban volt egy teszt, az újságírók szülőknek álcázva magukat elmentek a boltokba autósülést venni. Pontozták az eladók készségességét, szakértelmét. Nagyon jó minősítést kapott a Madrina és a Brendon, de a hipermarketeket (Tesco, Auchan) ilyen szempontból nem ajánlották. Tehát aki nem tudja pontosan, mit is szeretne, érdemes talán olyan helyre menni vásárolni, ahol mégiscsak korrekt, szakértő tanácsokat kap.

Szép napot Nektek!
eszter28
 
 


Napsütéses szép napot MindenkinekKép

ZsófiKép
Amikor bejelentettem a munkahelyemen, hogy babát várok szeptember végére, a főnököm helyből megkérdezte, hogy UGYE augusztus végéig azért még dolgozni fogok??? Akkor még lelkes voltam, nem uralkodott el rajtam a "figyelgetem a babámat, ahogyan a pocakomban mocorog" érzés, és persze igent mondtam.
De azóta már hatalmába kerített az anyaság érzése, és semmi pénzért sem maradnék aug. végéig. Így július 26-tól aug. végéig szabin leszek, utána szülésig táppénzen, és a szüléssel fogom megkezdeni a szülési szabadságomat. Ez azt jelenti, hogy a 31. hetet már otthon töltöm.

MacsKép
Jót vigyorogtam a Vilmos-képzeteden. Csak sajnos hangosan és pont akkor, amikor a főnök bejött reggel, hogy megnézze mennyire szorgalmasan dolgozunk. Rá is kérdezett, hogy minek örülök ennyire - és kénytelen voltam azt füllenteni, hogy a haveroktól kapott vicces e-mailen. Na rögtön rácsapott a témára, és kérte, hogy neki is küldjek át párat, mert kicsit ő is feldobódnaKépKép Na kerestem neki gyorsan 1-2 levelet, és már azon vigyorog az irodájában.
Most valljam be neki, hogy a munka egyáltalán nem érdekel, és már reggel is a Babanet-en lógokKépKép?

Úgy néz ki, ma lógos napot fogok tartani. Tegnap végülis felhívtam a védőnőmet, aki persze rögtön berendelt magához ma 13.00-ra. Nem is bánom, legalább jó hosszú lesz az ebédszünetem. Ami külön öröm, hogy az otthon tanuló férjemet is sikerült rávennem (erőlködés nélkül), hogy velem tartson, és végre ő is hallgassa meg a baba szívhangjátKépKép. Pillanatok alatt ráállt, és legalább nem egyedül megyekKép

Délután pedig az Uzsoki Kórházba megyek a szülés előkészítő tanfolyamra, mert ma lesz a "szülés eseményei" c. előadás, a vendég pedig maga a szülésznő. Utána szülőszoba kukucskálás - ha éppen nem lesz foglalt.
De azért, hogy időben odaérjek, korábban lelépek a munkahelyemről. Próbáltam ide is csábítani a férjemet, de szegény ettől még be van tojva, és egyelőre idegennek érzi a sok pocakos társaságát.

Egyébként Ti hogy álltok az apás szüléssel?
Én kezdetektől szerettem volna, ha bejön, de a férjem sokáig elzárkózott ettől, mondván, hogy neki az egész kórházasdi olyan idegen, és egyébként sem akar engem szenvedni, vérezni, stb.. látni.(itt különböző horrorfilmbe illő jelenetekbe képzelt engem beleKépKép)
Aztán úgy változott a hozzáállása, ahogy a baráti társaságban a megszületett gyerkőcök apukái elmesélték neki, hogy milyen nagy élmény volt nekik, hogy pont akkor, és pont ott lehettek, amikor a babák világra jöttek. Igaz, hogy továbbra is azt mondogatja, hogy csak azért jön be, hogy nekem támaszom lehessen, mert nem szeretné, ha teljesen egyedül lennék idegen emberek között, egy éltemeben először zajló esemény során. De azt mondja, hogy az eseményeknek háttal szeretne lenni, és csak az arcomat akarja látni, a kezemet pedig fogni - hogy közösen kapaszkodhassunk egymásba.
Jól esik, hogy ennyire igyekszik legyőzni magát, és ezek után nem tudnék rá haragudni, ha menet közben kiderülne, nem bírja az eseményeket "élesben" elviselni, és inkább folyosón várna. Bár az az érzésem, hogy most már a világért sem maradna kívülKép

Látszik a levelem hosszúságán, hogy nem túl nagy ma a munkakedvemKépKép

Vidám napot mindenkinek!

Csirkesz
(20+4)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Lau:
Bocsi, egy kicsit elragadtattam magam, az átlagos anyukákról beszéltem. Akkor is voltak olyanok, akik sokáig szoptattak, a körülmények ellenére, s most is vannak olyanok, akik vért izzadnak minden cseppért. A felfogás azonban megváltozott, pontosabban kezd természetesebb lenni, s nekem ez tetszik. Mindnyájunknak kívánom, hogy addig tudjunk szoptatni, ameddig csak lehet!

Én két héttel korábban megyek táppénzre (30.), ha nem lesz addig hülye kánikula, kivételesen most a hűvösebb nyárért szurkolok, bocsika...

További jó ficánkolásokat!

zsófi
papzso
 
 


CSirkesz!

Hasonlóképp érzek, munkakedv 0, de szerencsére nagyon kímélnek itt bent, alig kapok munkát.

Nálunk apás szülés lesz, de én jobban be vagyok tojva. Azzal vigasztalom magam, mint a vizsgaidőszakban, hogy mások is megcsinálták, és nem haltak bele, így van esély, hogy én sem fogok. Ugyanakkor nagy izgalommal várom, hogy végre az apja is megölelhesse, mint én. Próbálom ezt az oldalt erősíteni magamban. Nálunk az apás szülés magától értetődő volt,anyósom legnagyobb döbbenetére ( nem jó kitárulkozni ilyenkor az embernek a férje előtt, hiszen eltorzul az arca a fájdalomtól, és nem kelt igazán nőies benyomást...stb...). Egyébként az apa úgyis az anyukával foglalkozik, a véresebb részt az orvos látja. Én anyu hasában éltem át az ő szülészet gyakorlatát, az első szülés után anyám kiment a folyósóra és zokogott, hogy nem akar szülni, ez túl véres, meggondolta magát. Aztán anyu azt mondta, hogy az ember fejétőlnézve már nem szörnyű, szóval a páromat ezzel vigasztalom, habár őt nem kell, szerintem inkább titkon magam erősítem.

üdv:zsófi
papzso
 
 


Csirkesz: az én férjem sem volt bent, amikor a kisfiam született, de most megkértem, hogy legalább a vajúdás alatt legyen bent, aztán, ha élesben van a dolog, kimehet, ha nem bírja.
Bízom benne, hogy most is gyorsan le fog zajlani majd a nagy esemény, első babát is 3,5 óra alatt megszültem. Reméljük, most is szerencsénk lesz.
Bár szülésznő barátnőm mesélte, hogy ha már a vajúdás alatt bent van az apa, utána már nemigen akaródzik neki kimenni:-)
A munkakedv hasonlóan alakul nálam, mint nálad, legszívesebben lemennék a telekre és a kertben tennék-vennék. De ez van, még július végéig ki kell bírnom. Én már az elején mondtam, hogy nem is fogok dolgozni már augusztusban. Igazából azért, mert a fiam a 36. héten született, és nem akarom túlerőltetni magam a vége felé.
Uzsokiba szerettem volna ma én is elmenni, de sajnos nincs rá ma délután időm.
A szülőszobát meg láttam már pár éve:-)

Zsófi: az volt az érdekes, hogy anyósom mondta, hogy ő is keveset tudott szoptatni, pedig mekkora mellei voltak:-) Még csak nem is a mellmérettől függ, hanem a tejmirigyek számától. De nem akarok tudálékosnak tűnni, csak ebben már van tapasztalatom, mint kisgyerekes anyukának:-) Sajnos igaz, hogy mostanában azt erősitik a kismamákban a médián keresztül, hogy aki nem szoptat, az nem is tud kialakítani jó kapcsolatot a gyermekével. Na, mindegy nem is akarom tovább szaporítani a szót, a szoptatás ugyis arrébb van még kicsit:-)
lau
 
 


Csirkesz!

Örülök, hogy sikerült derüt vinni a reggeledbe, és bocs, hogy majdnem ború lett a vége! Kép
Én is szoktam félhangosan mosolyogni a monitor előtt, csak én rutinosan ráfogom a babára, hogy olyan édesen furán csikálandoz belülről, hogy muszály nevetnem! Ezért aztán igazán nem lehet mérges a big boss! Kép

/fönököm pont most kapott egy humoros mailt, hangosan nyihog, továbbküldjem?/

Munkakedv itt is a béka popija alatt 5 kilométerrel, úgyhogy ki is talátam, hogy mivel szépen süt a nap, és a cég jópofa kis pázsitos kertjének gondozását is elvállaltuk mi dolgozók, ki is megyek, és inkább a kertben ténykedek egy kicsit a levegőn "kertészkedés" címszó alatt! Kép

Nálunk nem lesz papás szülés, hála istennek mindketten ugyanúgy gondoljuk. Én azért nem szeretném, mert tudom, hogy egy komolyabb fejfájásnál is már totál agresszív vagyok, és mindenkit elzavarok a közelemből bizonyos nyomdafestéket nem tűrő szövegkörnyezetben. A párom meg nem bírja még a kórházszagot sem, a vért meg no pláne nem. Múltkor elvitt reggel az AFP vérvételre, és mikor kijöttem felelőtlenül megmutattam a kis vatta buci alatti piros pontot: Nézd! csak egy kis szunyogcsípés volt!
No, az én drágám lesápadt és közölte, hogy azonnal vegyem el az orra alól a mancsom, mert ez véres, és különben is elájul a fertőtlenítő spray szagától. Mondanom se kell, hazafelé majdnem nekem kellett vezetnem Kép
Szóval papásszülés kizárva Kép

Macs
23+2
maccs
 
 


Lányok Kép
Voltunk a praxisban Kép Lehet, hogy egypetéjűek Kép Kép Kép A Győrffi doki volt, és azt mondta, hogy csak 1 méhlepényt lát Kép Biztosat a 16-18. héten tud majd mondani, mert most még kicsik voltak, és lehet, hogy nem látta jól... de lehet Kép
Minden rendben. Nagyon aranyos volt, ahogy örült a babáknak. Karcsinak is nagyon tetszett, nagyon élvezte.

Orsi
12+0

Betöltöttük a 12. hetet Kép Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!

Nagy gratula neked. Kép
Juj de jo neked. titkon en is remenykedtem abban, hogy egypeteju ikreim legyenek. Parom ugyanis egypeteju iker egyike. Kép

Magi
Vendég
 


OrsiKép

Nagy-nagy-nagy gratula. Hogy megy az idő... Jó, hogy már Te is bejutottál a középső harmadbaKép Babócáknak jó gyarapodást, Neked jó gömbölyödéstKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Jór égen írtam, de jól vagyunk.
Nekem is sikerült 2 nacit végre beszereznem, 2 in 1-ban, bár az anyagmennyiség és a munkaköltséghez képest aranyáron mérik. Ha az egyik ismerősöm tud nekem segíteni levenni a kész naciról a szabásmintát, akkor szerintem én is képes leszek megvarrni. Mert még szeretnék más szinekben meg kicsit más fazonban is (jobban tetszik ez a nadrágos-pólós összeállítás, mint a ruci), de már nem akarok ennyit költeni rá.

Orsi!

Éljenek az ikrek. Meg az is, hogy jól vagytok!KépKép

Szoptatás:
Szerintem ez elég kényes kérdés. Olyan sok minden kering a köztudatban, hogy egy kezdő kismama számára szinte lehetetlen kiválasztani, hogy mit hogyan kell csinálni. Pedig a legtöbben anatómiailag képesek lennének szoptatni, ha ez valahol nem romlana el. És sajnos az okok között szerepelhet az a teljesítménykényszer, amik az anyukák felé diktál minden mostanában. Szerintem a legfontosabb:
1. Mindenki bízzon önmagában, már most, gondolja úgy, hogy tudni fogja szoptatni a kisbabáját, mert így vagyunk kitalálva.KépKép Nem érdekes, hogy anyuka, anyós meddig tudott szoptatni (ki tudja, hogy mi volt az oka, a szülés utáni szeparáció, a szigorú szoptatási rend, a 6 hetesen elkezdett gyümölcslevezés stb.), ill. az sem, hogy kinek mekkora melle, folyik-e szülés előtt az előteje.
MaccsKép! Nekem a nagyobbnál folyt rendesen, a kisebbnél nem, és a nagyobbat 13 hónapig, a kisebbet 22 hónapig szoptattam (még most a terhesség félidejéig is)... Nem jelent semmi, hogy igen vagy nem.
2. A szülés után igyekezzen mihamarabb megszoptatni. Nem baj, ha nem azonnal (pl. altatásos császár miatt), de amint lehet. És nem érdekes, hogy látszólag nem tud semmit szopni a kicsi, az inger nagyon fontos az anyai szervezetnek.
3. Tájékozodni kell minden lehetséges helyről (újságok, honlapok, szoptatással kapcsolatos baba-mama klubbok, szülésfelkéstzítő tanfolyamok), mert bizony a kórházi személyzet időnként nagyon nagy butaságokat tud mondani, és ennek csak akkor lehet ellenállni, ha tudjuk, hogy hogyan kellene elméletben csinálni... Ha elméletben tudjuk, még akkor sem könnyű megvalósítani (milyen pici tud lenni egy újszülött szája a mama melléhez képestKépKép, és persze össze kéne a kettőt hozniKépKépKép).
4. Probléma esetén szakszerű segítséget kell kérni. És ez nem mindig a kórházi személyzet!!! (Sajnos...) Ma már ált. szinte mindenki visz a kórházba mobiltelefont, már ott föl lehet híni olyanokat, akik jártasak szoptatási kérdésekben (pl. http://www.lll.hu/telefon.shtml). Ált. nem mennek "házhoz", elsősorban telefonos segítséget lehet kérni, de ha nagyobb gond van (pl. koraszülött kisbaba), még az is előfordulhat, hogy a tanácsadó megoldja, hogy meglátogassa kismamát.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Icsilya! Kép
Gratula a két kis manóhoz a hasadban!

Mi ma töltjük be a 9. hetet! Hogy halad az idő!
El se hiszem...Kép
És már van kiskönyvem is.
Közölte velem a Védőnő, hogy max 8-10 kilót hízhatok a terhesség alatt. És azt is mondta, hogy egyszerre ne egyek meg egy egész lábas főzeléket! Biztos rossz tapasztalatai voltak előttem, hiába mondtam neki, hogy soha nem tudtam sokat enni...Kép
De egyébként rendes nő.

Szép napot Mindenkinek! Kép
Babóca (9+0)
babóca
 
 


Beszti!

Kösz a részletes infot szopi ügyben!
Én is abban bízom, hogy a szülés is és a szoptatás is teljesen természetesen fog menni, mert tényleg úgy vagyunk megtervezve, hogy menjen.
Azért ha őszinte akarok lenni momentán még teljesen elképzelhetetlen számomra a szitu, tehát hiába tudom az eszemmel, mégsem tudom előre elképzelni, átérezni, megérteni ezt az egész dolgot.
Sőt tovább megyek, hiába örülök rettenetesen a babusnak, néha rámtör az az érzés, hogy jézus máriám, milyen lesz anyának lenni?! Ez is olyan, amit tudom, hogy mi az, de nem fogom fel..
azért nem parázunk, próbálok teljesen optipistán hozzáállni a dologhoz.

Orsi!

Gratula! Kép


Macs
maccs
 
 


Orsi: gratulálok az picurkákhoz!:-))

Beszti: ennél részletesebben le sem lehetett volna írni, nagyon jó, és önbizalmat ad a kismamáknak!
Nagyon szép és jó holmikat láttam én is a 2 in 1-ben, egyelőre még nem jutottam el oda, hogy vegyek is.

Maccs: nyugi, kialakulnak majd a dolgok:-)
lau
 
 


Sziasztok Kép
Köszönöm a kedves fogadtatást.

A munkakedvem sajnos nekem is a nullával egyenlő. Ma már minden lehető információt elolvastam a neten, és háromszor kezdtem neki egy amúgy nem túl megeröltető feladatnak, de még mindig nem végeztem. Kép
Én úgy terveztem, hogy mivel november 6-ra vagyok kiírva, szeptember végéig fogok dolgozni. Most már nem vagyok ebben egész biztos, majd meglátjuk.

Alena
alena
 
 


Sziasztok!

Zsofi: asszem keddenkent, 14.30-tol van szulesfelkezsito a klinikan (hacsak meg nem valtozott, Orsi, tudsz rola valamit?). A konyvtarban van, a foldszinten, a portas meg tudja mutatni. Utana van torna, ha minden igaz, legzestechnikaval (vagy ez a tanfolyamon is van? jajjj, nem emlekszemKép).

Nalunk papaps szulesnek indult, azzal a felkialtassal, ha nem birja kimegy (szinten ajulos tipusKép) Nos, a vegen ki szeretett volna menni, de mar nem birt (korbebastyaztak mindenfelevel), igy aztan maradt, de sajat elmondasa szerint nem sok hianyzott az ajulashozKép Igy most valoszinu kinn marad majd, de nem baj, en is maganyosan szenvedo fajta vagyokKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!
Nem volt netem három napig mert a férjemnek kellett ez a mobil nem győztem olvosni miket írtatok.
Anyós!Eljött megnézni a picúrt,úgy volt,hogy segít majd kitalálta,hogy megfázott.Azóta sem jön sűrűn.Ami nem jó mert Ágota hiányolja.
Anyukám!Nagyon szeretné ha most fiam születne.Ez a legfontosabb kérdése minden vizsgálat után.Ezér aztán mi úgy döntöttünk a férjemmel,hogy nem mondjuk meg milyen nemű a csemete majd megtudják ha megszületik.
Szülés!Első terhességem alett úgy volt,hogy nem lesz bent a férjem.Két nappal a szülés előtt csak annyit mondtam neki,hogy jó lenne ha ott lenne de a doki jelenléte is elég lesz.Bementem szülni,Ő dolgozott majd jött utánnam.Egyszer csak látom,hogy a szülésznő készít össze valami zöld ruhát.Mondtam neki,hogy fölösleges mert az apuka nem jön be.Erre ő csak annyit válaszolt:-Már itt van és bent lesz csak át kell öltöznie.
A lányom születésén kívül ez volt életem legszebb meglepetése.Ő sem bírja a vért de szerinte nem ez van előtérden a gyerekünk születésénél.Fantasztikus volt VELE átélni.(most elérzékenyültem)
Szoptatás!5,5hónapig szopott a lányom tovább nem akart.Hiába fejtem egyre kevesebb tejem volt,majd elfogyott.Lelkiismeret fúrdalásom lett,hogy nem teszek meg mindent de kiköpte a cicit és nem volt hajlandó szopni.Remélem majd a picúr jobb evő lesz.
Kedden voltam a védőnőnél.Megkértem nézze meg a baba méreteit mert szeinten kicsi a korához képest.Szerinte is így van de aggodalomra semmi ok.Mert arányaiban kicsi,és majd behozza a lemaradást.Igazából ő sem értette,hogy mért nem nagyobb mert a súlyom szépen emelkedik.Három hét múlva kell mennem UH-ra majd ott megnézik,hogy szépen fejlődik e.Azért félek.
Kellemes napot mindenkinek.
GnéKriszti
gnékriszti
 
 


SziasztokKép

Tegnap voltam a dokibácsimnál. AFP-m jó lett, és minden rendben. Most már nekem is kell szednem a vasat. Méhszáj zárt, meg is dícsért, hogy 2. gyereknél ritka, hogy a külső is ennyire zárt.
UH-n is kukucskáltunk, láttuk a szívecskéjét, meg integetett is. A neme nem derlt ki, majd 24-én megyek genetikaira, talán ott.
A belgyógyász irományán jót nevetett, ilyeneket írt ugyanis, hogy "tiszta tudat" KépKép
A súlyomra csak vigyorgott, hogy megjött az étvágyunk? Kép

Más.
anyós-anyuka téma. Kicsit szomorúan olvastam amit erről írtatok. Szerintem előre kicsit ellenségesek vagytok, pedig ők tényleg úgy gondolnak a gyerkőceinkre, mint az ő UNOKÁJUKRA. Régen egyébként én is ilyen voltam, de amióta van gyerekem, egész máshogy gondolok a szüleimre és a párom szüleire is. Az ember olyan szeretetet ismer meg, amit azelőtt nem ismert. Én sajnálom, hogy olyan messze lakunk a szülőktől és az anyóséktól, mert látom, hogy Gergő IMÁDJA őket és viszont. Szerintem nagyon fontos ez a cinkos nagymama-unoka kapcsolatKép

Szülés
A párom bent volt és ennek nagyon örülünk mind2-en. Bár ő azt mondja, hogy nekem könnyebb volt, mert én fekhettemKép Na, egyszer ő is majdnem elájult, pedig nekem könnyű szülésem voltKép De tényleg hihetetlen élmény, együtt potyogtak a könnyeinkKép

Szopi
Nekem talán egyszer volt egy csepp előtejem. De 15 hónapig szoptattam a fiamat, viszont én is minden cseppért megküzdöttem és hihetetlen nehezen indult a dolog, hála a "jó" tanácsoknak, hogy 3 óránként 1 mellről szabad csak szoptatni.
Remélem mostmár simábban fog menni, mert a kistesót is szeretném sokáig szoptatni.

pusz, szép napot
Judy (18+3)

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Szia Juty!
Szerintem nem ugyanarról beszélünk az anyós-unoka dolog kapcsán. Én nem az unokájától akarom megfosztani a nagyit, egyiket sem, én azt nem akarom és fogom hagyni, hogy az anyósom odaköltözzön hozzánk az első időben! Ez azért más. Mert látogatóba jöhet majd, meg mi is megyünk hozzájuk, ez teljesen természetes, de ha nekem gondom lesz, én az anyukámat fogom megkérni, hogy jöjjön át, segítsen, nem az anyósomat. Nekem ez a bajom, az teljesen rendben van, hogy látni akarja majd gyakran az unokáját, ettől nem is akarom megfosztani!

Bea
tikobaba
 
 


Sziasztok!

Juty: valóban ott volt itt a gond, hogy - általában - az anyósok előre bejelentették, hogy majd ők jönnek segíteni, meg odaköltöznek. Nekem is van már kisfiam, és egyáltalán nem szoktam mérges lenni amiatt, hogyha átmegyünk apóshoz, vagy anyukámhoz, ott elkényeztetik őket. Azért nagyszülők, hogy ezt tegyék:-) Anyukám a mai napig (5,5 éves a fiam) katonákra vágja a szendvicset, míg nálunk egyáltalán eszébe sem jut ilyet kérni:-)) Sajnos, anyósom két éve meghalt:-(
Nagyon-nagyon jó kapcsolatunk volt vele, egyáltalán nem akart semmibe sem belszólni, sőt még az sem jutott eszébe, hogy beköltözzön hozzánk!

A szoptatásnál én soha nem tudtam úgy szoptatni, hogy 1 mellet ürítsen ki a baba, mindig, minden szoptatásnál mindkét mellből szopott, és utána mindig kifejtem a maradékot. Van, akinek bőven sok a teje, az szerencsés, és elég az, hogy 1 mellből ad a kicsinek.

A 3 órát sem tartottuk be, volt, hogy 1,5-2 óránként volt szoptatás, főleg az első időkben. Végülis van időm egész nap, nem?:-)

Nagyon kemény éjszakám volt mára virradóra:-( Annyira fájt a medencecsontom, hogy már sírtam is, csak úgy tudtam megfordulni, hogy nagyon óvatosan felültem és a másik oldalamra feküdtem le.
Most egy kicsit jobb, férjem behozott a munkahelyemre, mert ha otthon maradok, akkor sem lenne jobb, itt meg legalább ülök, nem fekszem, mint otthon tenném.
Remélem, nektek jobb éjszakátok volt!

Lau
20+2
lau
 
 


Orsoly Kép Zsófi Kép
A szülésfelkészítőről nem tudok semmit, és a kismama tornáról sem. Majd mostanában kezdek ennek utána járni.
Mikortól lehet ilyenre járni?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

JudyKép
Gratula az AFP-hez. Gergő is szégyenlős volt, vagy csak a második gyerkőcötök az? Mit kell szedned a vérszegénységre? A belgyógyász mire írta a "tiszta tudatot"? Azt hittem ennek megállapítása az orvostudomány más ágára tartozikKép

Újra anyós a téma: hi-hi. Nagy határozottan írtam nektek, hogy az első 2-3 hétben önállóan igyekszünk megtanulni az új családi életet. Ehhez képest a férjem tegnap azért mégis kifejtette, hogy miután a kórházból hazaértünk rá pár napra jöjjenek csak el nyugodtan az összes nagyszülők - de csak látogatóba. Reggel jönnek, este mennek. Eleinte nem tetszett a gondolat, de abban igaza van, hogy a nagyszülőket nem zárhatjuk ki az unoka érkezése miatt érzett örömből. Úgy látszik a környezetemben csak azt nem érti senki, bár magyarul mondom, hogy nem kizárni akarom őket, csak szeretnék egy kicsit hozzászokni az új helyzethez, mielőtt a rokonok ismét szerves részét képeznék életünknek.
Végül is nem bánom, jöjjenek eleinte látogatóba, és ha beadom a kulcsot a fáradtságtól akkor szívesen veszem a segítséget, csak várják meg, míg hívom őketKépKép

A védőnőnél tegnap nem jártunk sikerrel a baba szívhang-hallgatás terén. Szegénynek olyan ősöreg szerkentyűje van, amivel még az én hasi aortámat és vénámat sem lehett hallaniKép Viszont Kismukk olyan cirkuszt levágott, mint még soha. Bár a védőnő nagyon óvatosan mozgatta a mikrofont a hasamon, a kisfiam nem szerette az idegen tárgy érintését. Mindig ott rugdosott, ahol a mikrofon volt. A védőnő meg egyfolytában elkapta a hasamról a szerkentyűta "nem fáljt?" kérdés kíséretében, mert szemmel látható volt minden rúgásKépKép Mire én - dehogy fájt, mindig ekkorákat rúg. És közben irtó büszke voltam, hogy milyen erős is a kisfickó a pocakomban. Apuka pedig diszkréten a mosolygott az ágy mellett állvaKép

A kórházban a szülésről szóló előadás nagyon tetszett. Két hét múlva az együtt szülés lesz a téma, jövő héten meg a baba-mama fogápolás, és egyéb fogas kérdések. Azt hiszem elmegyek mindkettőre.

Ki dugta el a Napot??????

Csirkesz
(20+5)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: