Új privát üzeneted érkezett!

75rita, üdv itt! Sok-sok drukk!!!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a genetikai uh hányadik héten esedékes? Lányommal a 18. héten kellett mennem, de most sok kismami azt mondja, hogy a 11-13. hét között esedékes.

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


rita,

üdv,ő most a negyedik bébid lesz :D ?ha most csajunk lesz nekünk is adél lesz :lol: :lol: és én is csütörtökön megyek dokihoz de már tűkön ülök :lol:

anikó,
genetikai afp után van a 12.heti a a tarkóredő mérés.azaz nálam így volt.

körkérdés:valakinek volt pecsételő vérzése,azaz jobban mondva barnázása bármelyik terhessége alatt???????????nekem igen b-nél 7+5nél és most közeleg ez a dátum és úgy félek :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Gigi, jaj de jó, még egy Adél!!!
Te 83-ban születtél???
Elég sokkoló! :)

Szerintem, ha a kisfiaddal sem lett belőle baj, ne aggódj előre a pecsételés miatt! A barna normális, azt mondják, nem jelent bajt. NYUGI!
Most nagyon magabiztos vagyok, pedig úgy tudok aggódni... :)

Anikó,
Igen, negyedik, és egy nagyon várt negyedik. :) :)
Már Adélnál is magyaráztam eleget a "kedves" érdeklődőknek, hogy nem véletlenül csúszott be. (Egyébként nincs ezzel semmi baj, de miért feltételezik, hogy egy harmadik CSAK véletlen lehet??? :shock: )
Genetikai szerintem is az afp eredmény ismeretében esedékes, azaz a 18. hét táján. A 12. héten is van ultrahang, de az nem genetikai. De régen volt, nem emlékszem biztosan! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

 
 

gigi83
nekem a lányomnál nem volt tarkóredő mérés, se terheléses vércukor vizsgálat.

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


rita,
igen :lol: :lol: :lol: :lol: és olyan büszke vagyok rá :wink: szuper jó fiatal maminak lenni 8) és én paramami vagyok :roll: így vénségemre meghülyültem :shock: :lol: :lol:
én kérdeztem hogy negyedik e és nem feltételeztem hogy véletlen :wink: amúgy meg nem tom hogy lehet véletlen terhes lenni :shock: :shock: én nem szoktam kicsit kefélni meg kicsit terhes lenni :roll: :wink: és mi 3at akarunk de nem zárkódzunk el egy negyedik elől sem :wink:
Vendég
 


ritus,
kihez jársz dokihoz?találkozunk csütörtökön :wink: ?
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó: genetikai UH valóban az afp után van, tehát 18-20. hét körül. De nem mindenhol csinálják meg kötelezően, van ahol csak akkor, ha nem lett jó az afp.
Hogyhogy nem volt tarkóredőmérés? Én úgy tudom, hogy azt mindig nézik a 12. héten... Meg a terheléses vércukorszint mérést is a huszonvalahányadik héten.... (mintha a kötelező vizsgálatok között lenne)

Rita: Gratulálok ehhez a sok gyerekhez :). Mi 3-at tervezünk, remélem, össze is jön annyi :D . (a mostanival is már kb. 8 hónapja próbálkoztunk :))

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


timóca,
a lányommal 2001 szeptemberében estem teherbe. Akkor ilyen vizsgálatok nem voltak, csak afp és genetikai uh. Kérdeztem is a védőnőt, hogy hogy van ez, hogy nekem akkor nem volt se tarkóredő, se terheléses vércukor. Azt mondta, hogy ezt azóta tették kötelezővé.

Mi két gyermeket terveztünk, a másodikra a lányom születése óta várunk. Most sikerült. :lol:

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Sziasztok!

Rita!
Üdv. itt! Nem semmi a 4 gyerkőc :!: :wink: Gratulálok! :)

Mi is megvagyunk, csak ritkábban, mert nagyon sok az elintéznivalónk, a futkosás stb. és estére meg kifulladok.

A nevekkel mi is gondban vagyunk, férjem mondta, ha lány lesz, akkor Dorottya Viktória. :lol: (Lányom Viktória Dorottya) Na azt azért mégsem! :)

Gigi!
Barnázás nem volt nekem, de csomó barátnőmnél igen, és ez tényleg tök normális dolog az elején. Nyugi! :wink:
Mondjuk, én mondom ezt a nyugit, amikor a legutóbb a dokinál, levette a citológiát és megállapította, hogy van egy elég nagy méhszájsebem. :cry: De mivel tökéletes és negatív lett a rákszűrés eredménye, ezért azt mondta teendő nincs vele, egyébként meg semmi panaszt sem okoz. Állítólag a szülés(ek) következménye lehet valószínűleg, és nem befolyásol semmit. Mindenesetre szépen utánanéztem a neten, és jól be is ijedtem, tőlem nem megszokott módon. :roll:

Dóri
Vendég
 


Gigi, nem is feltételeztem, hogy te így gondolkodsz, lehet, hogy túl mérgesre sikeredett ez a mondat, csak kicsit megviselt Adélnál, előre támadok már.
Bocsánat.
De én sem nagyon értem, nem feltételezik, hogy tisztában vagyok az alapvető családtervezési módszerekkel??? :)
Sztanyik doktorhoz járok, a Margitban fogok szülni. (Remélem)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!

Megértem, hogy "támadsz" :wink: Bár szerintem nem volt támadó :)
Engem is hülyének néznek minek nekem még egy harmadik gyerkőc, ráadásul, úgyhogy Viki épp most egy éves lesz. De mi pont így szerettük volna. :)

Egyébként Vikit mi nem akkor terveztük, mikor sikeredett, pedig tisztában voltunk a módszerekkel. :lol: De a természet produkál csodákat, hidd el! És nagyon örülök, hogy így van! :D

Tényleg, Többiek Ti hol fogtok szülni ? Én maradok a jól bevált dokimnál és az Uzsoki Kórháznál.
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak itt!!! Rita, ez nagyon szép, hogy a negyediket várod 31 évesen! Gratulálok!

Hányinger: Nekem a kislányommal segített, hogy amikor nagyon hányingerem volt, abbahagytam a terhességi vitamint egy kis időre.
Az nekem mindig étvágyat (éhségérzetet ) csinál, ez együtt azzal, hogy semmilyen kajára nem bírok ránézni, kínszenvedés. Elég csak a folsavat szedni sztem ebben a kritikus időszakban.

Gigi! Hajrá paramamák! Csak nehogy bemagyarázzunk magunknak vmit, ami nincs.
Barnázás: azt olvastam valahol, hogy 7-8ik hét környékén belefér, mert akkor van vmi a placentával, talán akkor veszi át a működést???

Most mennem kell altatni, majd jövök..

Kép
Kép
szilvih
 
 


rita,
nem vettem támadásnak:wink:csak tisztázni akartam magam :oops: szóval nyugi,tényleg nem volt bántó vagy bármi :)

dóri,
na szuper,"egy csak egy legény VOLT talpon a vidéken" :wink: hát mi lesz így velünk :lol:

szilvi,
és a 6+4 minek számít? 7.hétnek???????????????????

és én szülni szent imre
Vendég
 


Dóri, látod, ez a jó a babanetben, itt mi biztos nem nézzük egymást hülyének. :) :) :)
Persze tudom, igazad van.
Akkor inkább úgy mondom, miért, ha becsúszott sajnál (mármint aki kérdezte) ? Ha terveztük, akkor oké?
Meg mégis mit vár az ilyen kérdésre, piruljak el, hogy hát, nem bírtunk magunkkal, becsusszant, de ha már itt van megtartjuk???? :evil:
Na, mindegy, nem is akarok ezen rágódni ennyit, csak magyarázom a bizonyítványom. :) :wink:
Lényeg, hogy örülünk, a család is örül, és erre a babára vártunk a legtöbbet. Vagyis rá vártunk... :)
És nálatok a nagy fiú mit szól a picikhez?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


rita,
ezeken ne húzd fel magad,peregjen le,kit érdekel más véleménye????????????meg amúgy is,senkinek semmi köze hozzá hogy ki hány gyereket vállal,nekünk kell felnevelni,akkor meg?????????????????én attól akadtam ki mikor már a végét jártam b-vel,és gyalog mentem valahová az óriási pocakommal és megkérdezték hogy "te még nem szültél meg" :roll: :roll: tudtam volna mondani hogy dehogynem,csak most dinnyét csempészek :lol: :lol: grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :evil:
Vendég
 


Gigi!
:) Annyira magam előtt látom a szitut.. Én Gergőt 2 héttel, Vikit 4 nappal hordtam túl, pedig Vikit hamarabbra jósolták a nagytudásúak, és úúúúgy utáltam, amikor jött a kérdés a maga nemes egyszerűségéban: "Jééé, egyben vagy még?" Ááááá, erre nem tudtam jópofát vágni. :? :lol:

Rita!
Értem én :) Tényleg, Te hogy viselted a trehességeket a pici(k) mellett? Nekem lesznek kétségeim, mert Gergő már suliba jár, így Vikivel könnyű volt a dolog, mert fél 3-ra megyek érte, és itthon tanulunk együtt. De Viki itt van velel non stop, és sokszor alig várom, hogy aludjon egy icipicit, hogy én is pihenhessek. :roll:
Nagy pocakkal meg más lesz nehezebb.. dehát megoldjuk! :)

Gergő nagyon szereti a kishugát, ő már igazi segítség. :) És mindenáron kisfiút szeretne, nehogy megint lány legyen. :lol: - mondja Ő.. Ha megkérdem tőle, és ha kislány lesz, akkor mi lesz, nem fogod szeretni? Erre DEHOGYNEM! Csak háááát mégiscsak válasszunk fiút. :lol:
Vendég
 


Viktória Dorottya a kislányod? Az egyik ismerősöm kislánya is Viktória Dorottya! :lol:
Tényleg, neveken gondolkoztatok már?

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


dóri,
én b-t egy héttel hordtam túl de mikor a kiírt dátum után a védőno is hivogatott majdnem eret vágtam magamon :evil:
Vendég
 


Dori,

Én Dorkát az Uzskoiban szültem, nem nagyon vágyom vissza oda. Neked ki volt a dokid? Jobb lett, mióta felújították? Pl van már Wc a szobákhoz, vagy még mindig folyosó vége?

Rita, most nézem a születési dátumokat, úgy látom, te alapvetően az év ebben a szakában vagy termékeny...:) Két gyermeked is májusi már.:)Nehogy vmi élt sejtsél a szavaim mögött, csak sok ismerősömnél megfigyeltem ezt, hogy ugyanakkor esnek teherbe.

Szül valaki a Szt. Imrében? Én majd ott szeretnék egy jó kis dokit találni.

Nekem vasárnap óta bejelentkezett a régről ismert jó kis hányinger. :twisted: Kár volt panaszkodnom :roll: De amilyen hülye vagyok, örülök is neki. :twisted: A páromat megint letiltottam a kedvenc illataitol (tusfürdő, spray), mert az erős illatoktól forog a gyomrom.

Mai dokis sztorim: Igaz, még elég korai, de gondoltam, megpróbálom az sztk-ban, hátha készítenek egy sztárfotót a picimről. Bementem, szokásos bunkó dokik egyike, megkértem szépen, nem lehene-e megnézni uh-n, látszik-e már a petezsák. Mondta, hogy terhességet megállapítani manuális vizsgálat nélkül nem lehet, hogy tapintással ki kell zárni a méhen kívülit. Mondtam, ha az uh-n látszik a petezsák, akkor ki van zárva, nem?
Erre nem tudott mit mondani, de nem ment bele, úgyhogy eljöttem... :roll: Majd egy hét múlva lehet, hogy már nem parázok annyira, hogy túlságosan megnyomogat.
Nektek csináltak manuális vizsgálatot?

Hogy monológozzak még egy kicsit, akinek unalmas, ugorjon: Nálunk az Sztk-ban soha nem kell várni a nőgyogyiknál. Magándokikról tapasztalat, hogy mindig órás sorok vannak, hiába időpontra mész. Ez egy 2,5 évessel szempont bébiszatyor vagy várás szpontjából. Azt meg hogy havonta megmérjék a vérnyomásom, meg a súlyom, meg uh-zanak, talán az sztk-s dokik is meg tudják csinálni, még ha mindegyik olyan is, mint egy pokróc.
Csak ezért gondolkodtam el azon, hogy csak a végén kellene dokit választanom...

Na tényleg dugultam...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi!

Egész más lett, én pl. az egyágyasban voltam (babák melletti) , saját fürdő+wc-vel, és férj akkor jött, amikor akart, nincs folyósón üldögélés, alkalmazkodás másokhoz stb. Én csupa jót tudok mondani róla, és le nem cserélném semmi pénzért. A dokimat sem. :D A Kalocsai doktornál szültem.

A többi szobákhoz is van fürdő, és vannak 2-4 ágyasak is, de mivel én arcüreggyulladással szültem :( magányra voltam ítélve, de így utólag is ide mennék, ebbe a szobába.
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi: szerintem meg pont fordítva van, inkább a magánrendelésen nem kell várni, az sztk-ban meg ezren vannak (legalábbis nálunk).
Nekem csináltak manuális vizsgálatot, de nem volt semmi különös. Nem fájt, nem volt semmi utóhatás :). Persze az orvosom nagyon óvatos volt :)

Én a Kútvölgyiben szültem Livit, ugyanoda megyek most is.

Lányom 3 héttel előbb jött, így megúsztam a kérdezgetéseket, hogy mikor születik már meg :). De olyan nagy hasam volt, hogy amiatt viszont rengeteget piszkáltak :(.

Nekem a fogmosás horror. Régen is ez volt a halálom. (meg az utazás, buszon, kocsiban mindig hánytam :(.) Pedig reméltem, hogy most megúszom.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Jó reggelt!

Szilvi :) Igen, mi tagadás, elég sok gyerekem májusi... :) :)
Bár ha jól számolom ez a bébike jún. eleji lesz, de Adél egy héttel korábban született így bármi megtörténhet. :)
Szeretek így terhes lenni, ősztől tavaszig, olyan jó, ha nyáron rögtön ki lehet velük menni.
Bár a kisfiam egy hónapos sem volt, amikor már játszótérre járt februárban...
De ez így bevállt, tényleg. :) Csak a május egy horror születésnap szempontból, mert a lányaimon kívül a húgomnak meg az unokahúgomnak van szülnapja, az anyukámnak meg névnapja meg anyák napja... Erős egy kicsit. :wink:
Dokis sztori jó, nagyon kedvesek lehetnek ott az sztk-ban! :roll:
Furcsa, hogy a magánon kell várni, akkor tényleg nem éri meg, hogy a hosszas várakozásért még fizess is.
Azt nem lehet megbeszélni egy választott dokival, hogy az sztk rendelésre járhass hozzá??

Most megyek oviba :) , még jövök!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


jó reggelt,
paramamai bejelentkezik :roll: ma reggel rájöttem hogy már nem feszül a cicim :oops: az baj?ááááááááááááááááááááááááá,megőrülök esküszöm :shock: miért múlt el????????????????

szilvi,
szelektíven olvasol,én a szent imrében szültem/fogok szülni :lol: kérdezz :wink: kézi vizsg.nálam is volt v-bél is meg most is az lesz szvsz:lol: amiatt ne félj :!: de talájunk már ki valamit hogy hogy csinálnának nekünk egy Uh-t MOST :lol: :lol: :lol: és ne reménykedj hogy para elmúlik :roll: nálam egyre rosszabb és már egész nap azon vagyok hogy hova mehetnék el Uh-ra ahol azonnal meg is csinálnák...........
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, megpróbálok mindent, ma voltam dokinál, Renit írt fel, az talán segít. Azt mondta, hogy nagyon szépen látszik az Uh-os képen a Babuci, a petezsák 20 mm, az embrió 4-5mm.



A hányósoknak kitartást, a többieknek egészséges gömbölyödést.:-}
bindi
 
 


csajok,
na mi van egyedül vagyok ma?én már megjártam egy műkörmöst meg pediküröztettem és voltam védőnéninél is 8) ti meg még nem is jeletkeztetek :? irgumburgum :lol: tessék írni :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi: én meg megjártam délelőtt a játszóteret :). Aztán aludtam délben a lányommal :). De a Te programod is jó volt :D
Védőnéninél kaptál kiskönyvet? Vagy nem azért voltál?

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


timi,
nem,nem kaptam,beutalókért voltam mert mindenre szakorvosnak kell már beutalót adni de az én dokimnak nincs olyan formanyomtatványa ezért azt a védőnő adja de a dokival kell lepcsételtetni.szóval érted......és hogy ne kelljen ezért külön dokihoz mennem egy lépéssel előrébb járok :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak lemerültem kicsit.. :oops: :?
Hátha a sütőben már majdnem készen lévő sütőtök feldob egy kicsit.. :roll:

Én jövő hét szerdán megyek a kiskönyvért, csüt dokihoz, és rá egy hétre uh, a bűvös 12. heti. :)

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!!!

Kettes számú paramama:)

Hú, Dóri, akkor te már majdnem túl vagy a 12ik héten... De jó! :) És még mindig elviszik a babákat éjszakára az Uzsokiban? Meg egész délelőttre orvosi vizit címén? És bezárják már a nővérszoba ajtaját, miközben vizsgálnak? :roll: Annyi rossz élményem van. Én SZtakónál szültem, Kalocsaira nem emlékszem, pedig biztosan vizsgált...

Indi, Neked is tök jó, hogy láttad ma babócát! Irigy-irigy!
:D

Rita, pontosan mikor is volt az utsó mensid? Mert peteérés szerint nekem is jún 04 a dátumom, mensi szerint május 28. Lehet, hogy egyszerre szülünk? Nálunk meg mindenki ikrek, vagy a névnapja van júniusban, de nekünk is olyan ez az időszak, mint egy másik karácsony. Remélhetőleg most lesz még egy ikrek.

Anna! Régen jártál erre! Mikor tudod meg, hogy egy vagy két baba lakik a pocakodban?

Gigi, kire szoktad bízni Bálintot, miközben ügyeket intézel? Én mindenhova cígölöm magammal Dorkámat. :( Mivel én ma méhenkívüli ügyben paráztam :roll: :twisted: , elolvastam egy csomó dolgot róla, sztem menj el a dokihoz azzal, hogy szúr az egyik oldalon, mindig uott, és tutira csinál egy Uh-t a méhen kívüli kizárása miatt. A barnázásról meg azt olvastam, hogy a kihordott terhességek 20%-ban van barnázás vagy vérzés, de azért jó azonnal dokihoz vonulni vele. Mellfeszülés: Nekem egyáltalán nem volt.:) Ha ez megnyugtat kissé.
Mai egyéb paráim: Miért viszket az egyik szemölcsöm (bőrrák??? :x ), meg miért vannak fehéres foltok a mellbimbómon. Szoptatás abbahagyása óta, de ugye most parázok miatta. Meg persze mióta a doki kiejtette a méhen kívülit, én be is képzelem magamnak, egyik oldalamon szúr. :twisted:
Sztk doki: nálunk a kerületben ritka ronda stílusú és undok, szemét dokik vannak, sztem azéert nem jár hozzájuk senki. Biztosan nem azért, mert olyan gazdag emberek laknak erre. :twisted: (XIX. ker.)

Na dugultam, én inkább csak este tudok jönni, nap közben még a monitor nézésétől is émelygek. De!: Ma megettem egy egész pizzát ebédre! :P

Kép
Kép
szilvih
 
 


Jó reggelt!

Szilvi!
Akkor viszik el a babákat éjjelre, ha Te kéred. Az a rutin, hogy inkább maradjanak. Megjegyzem, én bíz jópárszor kértem, hogy hadd pihenjek éjszaka :oops: (ha hazamegyek úgysem fogok tudni :roll: ), és ezzel sokan voltunk így. De ha akarod, marad.
Reggel vérvételkor meg spec vizsgálatokkor valóban elviszik a babákat, ez kb 1 óra. Szerintem ez máshol is így van, nekem ezzel nincs bajom. Sajnálom, hogy ennyire rossz tapasztalataid vannak a kórházzal kapcsolatban, én egyetlen alkalommal sem tapasztaltam és éreztem még csak hasonlót sem. De oda menj valóban, ahol jól érzed magad, ez a legfontosabb! :)

Ja, mondtam a védőnőnek, hogy megyek hozzá, erre ő: persze, és vigyem az ÖSSZES LELETEMET. Megint fel kellett világosítsam, hogy NINCS egyéb leletem a 2 db uh-on, és a dokim által adott papíron kívül. És az első vérvétel csak az AFP-vel együtt lesz. Ezen mindig kiakad. :lol:

Dóri
Vendég
 


Jó reggelt!
dori_bp, akkor nálatok se olyan sűrűn van vizsgálat!
Milyen papírt kaptál a dokitól? Azzal kell jelentkezni a védőnőnél?

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Anikó!

A legutóbbi uh leletemre ráírta a státuszomat és kéri gondozásba vételemet. Semmi extra. :) Az AFP után terh.cukor huszonvalahanyadik héten, aztán asszem még egy utolsó labor a végefelé, összesen 3 vérvétel. Engem ez egy cseppet sem zavar.
Vendég
 


Én nézegetném minden héten az uh-t. :lol: :lol: :lol:
Annyi minden változott, mióta a lányommal voltam terhes. És a jó részét már teljesen elfelejtettem.
Pl. annak idején én a védőnőhöz is úgy mentem, hogy mondta a doki, hogy jelentkezzek. Nem kellett semmiféle papír hozzá.
Se tarkóredő-vizsgálat, se terheléses vércukor nem volt.
Ennyi minden változott?

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


paramami kettő :lol:
bálint általában mimizik ha én dolgozom vagy egyéb elfogaltségom akad.de pl fodrászhoz viszem magammal mert imád fodrászhoz menni.
fehéres foltok a bimbimen nekem is vannak,ez oké,ez miatt ne parázz én sem teszem :wink:
méhen kívülit is már észrevetted volna nyugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,ez miatt sem aggód,ez megint nem fordult meg a fejemben :wink:
szemölcs meg szvsz a pigmentálódás miatt viszket,nincs bőrrákod sem :lol: :lol: :lol:
hogy nincs mellfeszülésed viszont láss csodát megnyugtatott :lol:
azonnal doki téma:holnap megyek :lol: :lol:
ő tuti nem fog csinálni Uh-t mert nem szokott csak a szemben lévő ajtónál a szonográfus :? akihez szintén ip.kell.és az nekem nincs :? de megpróbálom magam berimánkodni ha meg nem megy kérek egy ip-ot a praxisba oszt kész :twisted:
tudod én tényleg nem merek ilyneket mondani mert folyton attól félek hogy tényleg igaz lesz :oops: és eddig nem vagyok méhen kívüli terhes de ha ezt mondom a dokimnak tuti az leszek magamban :lol: :lol: :lol: :roll:

dóri,
én is el akarom sunnyogni az első vérvételt :lol: holnap meglátjuk mit sikerül beszélnem a dokival ezügyben :wink:
Vendég
 


Gigi,
én is tuti megpróbálnék kisírni egy időpontot most és azonnal az uh-on! :lol: Neked még egyáltalán nem is volt?

Érdekes, mert én (is) úgy tudom, hogy olyan 5-6 hetes korban érdemes megnézni a babót először, egyrészt, mert akkor már fellelhető (elég nagy a terh. megállapításához), megnézik élő-e a terhesség, méhen belül vagy kívül van-e. Nekem ezeket mondta a dokim mindig. De tényleg ahány ház, annyi szokás..

Anikó!
Szerintem kellett, hogy nyakiredőt mérjenek, ez nagyon fontos, csak max nem kötötték az orrodra, hogy éppen mit mérnek. :D Terh. cukor 8 éve Gegrőmnél sem volt, de Vikinél már igen.

Viki másfél órája alszik! :) Felkel, akkor újult erővel támad. :twisted: Megyünk tortát is rendelni jövő hétre a bulijára.

Szép napot!

Dóri
Vendég
 


Igen, az lehet, hogy mértek, és nem kötötték az orromra! Bár a védőnő azt mondja, hogy ezt a vizsgálatot nem olyan régen tették kötelezővé! A lényeg, hogy egészséges a lányom!

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


dóri,
nem bizony,nekem még semmi nem volt :cry: és még doki sem látott :oops: mikor b-vel terhes lettem és 6 és fél hetesen voltam nála mondta hogy korán jöttem,semmit nem tud mondani menjek vissza két hét múlva :roll: na és ez helyett megyek most 7+3nál,szóval a kettő között.......de UH-t már akkor is csak a 12.héten csinált.és most is.nem egy sietős pasi :lol: :lol: :lol: b-nél nem is zavart csak most para vagyok és kicsit frusztrál :?
sajnos azonnal sztem tuti nem fognak megnézni de péntekben reménykedem.
na én lassan el mert valamikor dolgozni is kell 8)
Vendég
 


Gigi,
Akkor csak mond el a dokidnak, hogy nagyon aggódsz, ha normális, biztos megérti, és beutal uh-ra. Majd szorítok, este meg majd mesélj!
Hű, ez tök jó, hogy írtad a fehéres foltokat. :twisted: :roll:
Már nem is aggódom annyira miatta.
A szt imrében Ki az orvosod? Bocs ha már írtad, de kicsit szita az agyam... (VAjjon mért?? :P )

Dóri, jó, hogy változott a kórház sok téren, végülis csak 2,5 év telt el, mióta ott voltam, és ezek mérföldkövek.... De biztos, hogy nem teszem oda be többet a lábam, túl sok negatív élmény ért ott. Örülök, hogy te szereted.

Ma érdekes módon nem paráztam semmin, egész nap arra figyeltem, hogy egyek is vmit, érdekes módon a tegnap jó étvággyal evett húslevesre ma rá sem bírok nézni :roll: :?: .
Ha ez így halad, nem sok mindent fogok tudni enni a 12 hét végére. :roll:

Aniko, biztos, hogy sok minden változott, mint ahoy a gyerekellátásban, pl. kapkodod majd a fejed az új oltási rendszer miatt is.

Léptem, álomkóros is vagyok...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak!
Velünk minden oké, múlt hét csütörtökön az uh-n ott volt a manó, nőtt is, dobogott a kis szíve, úgyhogy megnyugtató. legközelebb két hét múlva megyünk...
Van kiskönyvem is már!! kezdhetem a vérvételre járást... :(

én is egész nap alszom. Most keltem 11-kor, de már megint álmos vagyok. és állandóan szarul...ez az émelygés borzasztó!

szép napot :D anna
8+3
madaran
 
 


szilvi,
szita ám az agyam nekem is,dokis kérdésedre soha nem válszolok :roll: de most visszaolvastam és újra észrevettem :lol:
szóval doki téma elég nehéz,sokan terheseket már nem vállalnak :cry: kérdés hogy mennyi pénzt tudsz rászánni és mennyi időd van várni........én tegnap két és fél órát vártam úgy hogy volt ip-om :? és ez még nem volt durva.Így helyből ha ajánlhatok valakit aki sztem rohadt jó és nem is annya túlterhelt és vállal újakat akkor az a barna péter.Én mikor szülem találkoztam vele többször is és nekem nagyon bejött.fiatal pasi és helyén van a humora is,nálam ez nem utolsó szempont :wink: soha nem akart "feleslegesen" megvizsgálni meg amúgy is békén hagyott :lol:
sokan járnak még a bálint dokikhoz, a baloghozés a faludyt is szeretik,ez utóbbi kettő rendel sztk-ban is.
na kérdezz még :lol:

cupp
Vendég
 


Sziasztok!

Csak jelenteni szeretném, láttam a kis Kezdeményt, 11 cm-es petezsák egyelőre, de jó helyen van, látszik, szép. 4 hét múlva megyek megint :) :)
Addig se vérvétel, se védőnő, semmi, de jó!
És még teljesen jól érzem magam, bár így maradna ez!
Igaz, az álomkór már támad, de ez legyen a legnagyobb bajom. :)
Bár a súlyom szempontjából talán egy kis rosszullét nem is jönne rosszul... :oops:

Dóri, Viki tortája milyen lesz?

Gigi, te dolgozol a kétévesed mellett??

Most megyek, gyertek!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Dóri kérdezted hogy bírom gyerekek mellett: háááááát, most valószínűleg nem fogok egy hónapig a terszon üldögélni és napozni (és hízni :? ) mint Majával, de eddig (6. hét... :D ) minden oké.

Anikó,
Neveket nézegetjük már, nekem ez a teszt után a második dolgom. :)
De hogy mire jutunk, nem tudom, nem könnyű szépet, jót, ne gyakorit, de ne is ismeretlent, vezetéknévhez illőt, a családban mindenkinek tetszőt, satöbbi... satöbbi... találni.
Valami neve biztos lesz neki is. :)
Az eddigiekkel elégedett vagyok, és azért a kétezer-nemtomhányszáz keresztnév között csak akad egy-két tökéletes!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


rita,
igen,én dolgozom :roll: van egy vállalkozásom és bezony vannak dolgok amit nekem kell elintéznem.de az a jó hogy azért csak én osztom be az időmet és nem egrecíroztat senki így akkor csinálom a többit mikor b már alszik.Ilyen egy vállalkozó nő élete :lol:
Vendég
 


75rita, igen a névválasztás elég nehézkes dolog! Egyiknek ez nem tetszik, a másiknak meg az!
5+1-nél volt a 11 cm-es petezsák? Nekem ugyanezen a terhességi héten-napon 7.3 cm mért. Kedden megyek uh-ra, remélem, hogy már látom a baba szívecskéjét dobogni. Akkor leszek az uh szerint 9+2.
(sajna nem egyezik az utolsó mensivel, a védőnő szerint uh kell figyelembe vennem)

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Sziasztok!

Ez az émelygés egyre rosszabb.. Minden nap... Jó lenne tudni, hogy most már könnyebb lesz,
és már nem befelé megyek ,hanem kifelé... Csak este bírok enni, de egyre kevesebbet. Ma pl.
a vajas kenyér paprikával volt a nyerő, semmi másra nem bírtam gondolni... De szeretnék pár héttel
öregebb lenni!!!

Gigi, köszi a dokitippet, megtaláltam a Barna Pétert a honlapon,
mint szakorvosjelölt, akkor lehet, hogymég nem is vállalhat kismamát... Kezdek parázni, hogy mindenki így tele van. ÜGyeletesnél szülni meg mégsem akarok, persze annak is vannak jó oldalai... Nem is írtad, hogy mit mondott a doki?

Lehet, hogy most nem leszek pár napig, úgyis csak panaszkodni jönnék... :(

Sok erőt mindenkinek!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem voltam egész nap gépközelben. Most pótlom.
Délelőtt voltam UH-on. Már 4 mm a baba, és láttam kalimpácsolni a kis szívét :). Olyan megnyugtató :). Amúgy megkaptam a dokitól a papírokat, mehetek a védőnőhöz a kiskönyvért...
Este meg osztálytalálkozóm volt :). A 10 éves érettségi :). Suli óta nem találkoztunk. Most is az iwiwen szedtük össze egymást :). Igaz, hogy csak kb. az osztály 1/3-a tudott eljönni, de azért olyan jó volt :). Sőt, még váratlanul az osztályfőnökünk is megjelent meglepiből :).

Szilvi: az émelygés nálam is egyre rosszabb. Kezdek mindentől egyre jobban undorodni... Én is pont azon goldonlkoztam, hogy fogom ezt a pár hetet kibírni :oops:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

megjártam a piacot (kocsival igaz), de ooolyan hideg volt (6 fok :shock: ), de talán már jobb lesz az idő.

Timi, Szilvi, kitartást a hányingerrel, nekem mintha jobb lenne (kopp kopp kopp) pár napja, inkább este rosszabb, meg azt figyeltem meg, ha nem eszem vmit 1.5-2 óránként akkor rosszabb. Elég egy falat is, ropi vagy bármi, de kell. Csak hogy én is mondjak vmit, ami miatt épp nem érzem jól magam, az az, hogy fáj irgalmatlanul a fejem tegnap este óta, nem sikerült sem kialudnom sem semmi. :cry:

Rita!
Főzött csokitortát rendeltem, de Vikinek nem adok belőle, én úgy vagyok vele, hogy nem hagyom széttrancsírozni egy tortát, ő kap vmi neki való finomságot,a torta meg a családé. Se tejet, se tojást nem adok neki.

Szép hétvégét lányok!

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri: Nekem is fáj egész nap a fejem, pedig délben aludtam is Livivel. Sőt, anyukám meg anyósom is panaszkodott. Úgyhogy biztos front van. Vagy eső lesz...
Nekünk sem volt trancsírozós tortánk tavaly. Beérte azzal is, hogy a dédiéből evett egy falatot :).
Lassan nálunk is szülinap lesz, de még nem tudom, hogy idén milyen bulit rendezünk neki. Tavaly azért is volt nagy összejövetel, mert akkor volt a keresztelője is Livinek, és így együtt tartottuk a szülinappal.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok lányok!

Bocs a zavarásért; de gondolotam hátha érdekel valakit:
Eladó vadonatúj Avent Isis mellszívó tárolóval; original dobozban!
Tartalma:mellszívó,125 ml cumisüveg, 5db 180ml tároló;2db etetőcumi.

IÁra:12 000.-Ft

Átvehető:
Kőbány Újhegyi ltp;Köbánya-Kispest metróállaomásra ki tudom vinni.

Érdeklődni:
gurzo@citromail.hu

delfinke
 
 


Sziasztok, jó reggelt!
Hogy vagytok ma?

Kép


Kép
aanikoo28
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: