[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004. őszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

akkor a bolcsohalal.hu-ról egy kis másik szám... és szerintem inkább ez a valóság.

"A bölcsőhalál hazánkban ritka esemény: 10.000 csecsemő közül hármat veszítünk el ilyen körülmények között évente. Ezzel az értékkel pl. Dániával kerülünk egy rangsorba, míg például Olaszországban 1000 megszületett babára esik 1 bölcsőhalál, az USÁ-ban ez a szám: 0,77 ( 2000 augusztusi adatok: 2.). "
http://www.bolcsohalal.hu/

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Cateye: a madaraszos legzesfigyelo a legjobb, en a helyetekben tuti azt vennem, ikreknel azert fontos lehet!Kép

MI TUneziaba megyunk nyaralni, junius elejen, 5 csillagos hotelbe, alig varom. Maccs, mondjuk mi is azert repulozunk, mert azert jo kihasznalni hogy Lackonak meg minden ingyen vanKép De o mar 17 hos elmulik addigraKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!
Pentek este a hiradoban mar mas szamot mondtak bolcsohalalra (de az is tul magas), szerintem csak uzleti fogas volt es nagyon elitelem.
Eleg panikolos vagyok, de ez azert tulzas.
Lehet hogy az eredeti tanulmany teljesen mas populaciora (pl. eleve betegek) mondta ezt az aranyt. Azert ha van ra mod en is kolcsonzok legzesfigyelot, mert korabban dohanyoztam es fiam lesz es nem ma voltam 30. Allitolag ilyenkor gyakoribb...de meg igy sem nagy a bolcsohalal aranya.
Nalam ugy no a pocak mint a gomba.Naprol-napra erzem, hogy feszit a hasam es egyre nagyobb. Mi lesz igy a vegere?
csengo 21+2
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Nagy gáz van. Tegnap kijött az aranyerem. Nem tudom mitől erőlködésről szó sem volt. Mit lehet ezzel tenni? Vissza fog menni? Most megyek a gyógyszertárba venni valami krémet...

Üdv.

Bibi
17+6
bibi
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok ma?

Tegnap voltam a Brendonban. Vettem egy nadragod magamnak es nagyon jo kenyelmes es olcso volt 5500 Ft. vilagoskek vekony es nagyon jo anyagbol van. Kép

Nos vettem meg a kocsiba olyan ablakra rakhato kis kiallo viragot, amin kukacok lognak es csorok, plusbol, meg egy pluss tehenet amit az ablakba kell tenni es baby on board felirat van rajta. Kép
Eza ketto tobb mint 50 % volt leertekelve. Kép Kép Kép

A nadragot ajanlom nektek is, hogy nezzetek meg. Kép

Egyebkent milyen volt a hetvegetek???
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a Soroksári úton lévő Megatoys-ban feltérképező körúton. Még sosem voltam ott és igazság szerint többre, jobbra számítottam a reklámok alapján. Rájöttünk, hogy a babakocsikhoz tök hülyék vagyunk, majd ha venni karunk, akkor szerintem egy eladónak 1 órán keresztül kizárólag velünk kell foglalkoznia. Kép Kép Ti az ilyen nagyobb baba-mama bevásárlóhelyeket hogyan rangsorolnátok? Pl. babakocsit hol a legérdemesebb nézni? Látom előre, nem lesz könnyű bevásárolni.

Bibi, nekem is van arnyerem és már a terhesség előtt kijött, nem tudom mitől. Szerencsére még sosem volt vadabb fázisban, hol rosszabb, hol jobb. Reparon kenőcsöt használtam és intimtornáztam, így egész jól vissza lehet szorítani, de sajnos bármikor könnyen kiújjúlhat. Kép

Magika, jó hogy mondod a Brendont, már terveztem ellátogatni oda. Tényleg nem volt drága a gatya.

Milyen volt a börze, aki volt?

Mindenkinek szép hetet!

Macsek
18+0

Kép

Kép
macsek11
 
 


Gyöngyi, gratulálok a kislányhoz! Kép

Edit már rég jelentkezett, remélem, jól van!

Kép

Kép
macsek11
 
 


Bibi!
Szerencsére nekem nincs hasonló gondom (még), de az "Anyaságról" topik alatt található egy "Aranyos aranyér - mit tegyek" fórum. Talán az ottaniak tudnak neked segíteni.
Sok sikert a kezeléshez és megszűntetéshez!

Helló Mindenki!
Képzeljétek, ma rekordott döntöttem nem alvásban. Kismaszat folyamatosan a hólyagomon feküdt, és nem sikerült elcsábítanom onnanKépKép Ráadásul annyit mocorgott, és rugdalt, hogy szerintem a mesebeli 7 pár cipellőt biztosan széttáncolta. Reggelre már szabályosan zsibbadt a hasamKép
Éjszaka tehát vagy a mindkettőnknek megfelelő alvó pózt kerestem (hogy ne mocorogjon végre), vagy a WC-re jártamKép
Apja szerint (aki irtó büszke a kisfiára) ez csak azt bizonyítja, hogy sportos kis legényke lesz, aki kihasználja az összes rendelkezésére álló időt a mozgásra - mondván, hogy nappal úgyis "elnyomom" mindenféle ülő testtartással. Na és persze a kedves papa fülig érő vigyorral élvezte a tenyerét érő rugdosásokat, ráadásul nem kellett türelmesen várakoznia egy-egy mozdulat elkapásáig, hanem kész sorozatokat kapott.
Szerintem meglévő és leendő férfi családtagjaim nagy pajtások lesznek, és a pajkos összefogásaiknak én leszek az áldozataKépKép

Süss fel nap!!!!!!!

Csirkesz
(20+2)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, péntek este olyat "művelt" bébiként amit még soha nem tapasztaltam eddig. Egyszer csak a köldököm környékén megfeszült a hasam, odanyúltam, hogy megsimizzem, és kompletten lehetett érezni a baba kobakját, mint egy kis golyót. A papa is nagyon vigyorgott miközben simizte, és azon aggódott, hogy nem "nyomoritja-e" össze a babus fejét a kezével...

Tök poénos furi érzés volt! Kép

Szombaton 4-esre vizsgáztam szóból gazdaságjogból, és az osztálytársaim meg akarták óvni a jegyemet, merthogy nekem biztos súgott a baba! ;)

Orsoly!

Megértem, hogy kihasználjátok a lehetőséget, hiszen a pénz nálunk is a legkevesebb! ;)
Azért vigyázzatok nagyon a babóra, a fej fölötti kis fuvókát zárjátok el, és az sem árt, ha sapkát húztok rá Kép Különben sokan 3-4-6 hónapos bébikkel is utaznak, na ők tudnak igazán betegek lenni szegények! Kép
Érezzétek jól magatokat Tunéziában és ne igyatok sok datolyapálinkát! ;)

Bibi!

Páromnak volt aranyere (úgyan nem a terhesség alatt Kép ) és ő az Aurobin nevű kenőcsöt kente magára. Nagyon jó volt állítólag 3-4 nap alatt alig maradt kidudorodás. Nem tudom, hogy lehet-e terhesség alatt használni, esetleg kérdezz rá a patikában!


Üdv mindenkinek:

Macs
(23)
maccs
 
 


Macsek!

Kösz a gratulációt.

Hétvégén mi is ismerkedő körúton voltunk. A bababútor már eldőlt. Az RS-ben veszük majd meg, és nagyon jó praktis kiságyat pelankázól (később átalakítható) és hozzá illő bútort.
Babakocsiban mi is tanácstalanok vagyunk. Egyelőre van egy kinézett használt, de nagyon jó állapotú babakocsi. Egy kollega adja el, de cska később tudjuk megnézni, mert szabin van, és külföldön.

A Brumimaci bababoltba érdemes szerintem még szétnézni, mert a web szerint olcsóbbak a babakocsik, mint a Megatoysban.
http://www.sztistvan-kozg.sulinet.hu/~konya/

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!
Szombaton mi is voltunk a Brendonban, csak nézelődni, érdeklődni. Ami nagyon tetszett: az eladók nagyon készségesek voltak, mindent jól elmagyaráztak (mi főleg a babakocsikról és a bébihordozókról érdeklődtünk). Szakszerűek, udvariasak voltak.
A babaruha árak nem a legolcsóbbak szerintem, de mindenből elég nagy választék van.

Délután megyek uh.-ra, már nagyon izgatott vagyok...
Szép napot mindenkinek!
eszter28
 
 


MacsKép Gratula a gazdaságjog vizsga eredményéhez! Babafej simogatás: KépKépKép

EszterKép
UH-n biztos minden rendben lesz. Ráadásul találkozol a babáddal. A helyedben én is nagyon várnám már a délutánt...
Eredményt megírod majd?

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Eszter!

Tuti minden rendben lesz, de azért nagyon szoritunk! Majd írd meg a fejleményeket! Kép

Csirkesz! Köszi Kép

Próbáltátok már a Burda boltban a kismama szabásmintákat megrendelni? Be tudják őket szerezni? Vajon mennyiért?

Linzből meg tudom őket szerezni, de az 6-10 euro között mozog. Annyiért már könnyűselyemből egy blúzra való kijön! Kép

Lehet hogy hülye vagyok, de én a babacucc bevásárlásnak még nem láttam neki, talán fura a babonaság, de úgy gondoltam, hogy majd csak a 7. hónap után, amikor már koraszülöttként is nagy valószínűséggel életben tud maradni a bébi... Biztos baromság, de úgy vagyok vele, hogy annyi minden történhet addig még... Tavaly februárban például egy teljesen szokványos napon hazafelé legyalult minket az opelkánkkal egy kamion..

Én mostmár visszafelé számolom a heteket a 28.-ig!

Üdv:

Macs
maccs
 
 


Macs!

Nem vagy hulye!

Mindenki maskepp latja a dolgokat.
en azert vettem mar egy-ket dolgot mert nagy leertekeles volt. Mondjuk a C&A-ban vettem egy pluss rugit 1600-ert 3600 helyett.
ha nem az en gyermekemnek lesz jo, akkor majd elajandekozzuk. Lesz meg egyerek eleg a csaladban. Ha ilyen jo leertekeleseket talalkok altalaban kettot is veszek, mert a sogornomek is tervezik a babat. Akkor majd nem kell rohangalnom ajandekok utan. Kép
Ha meg a mostanival valami tortenne, ugy is lesz kovetkezo is. Annak majd jo lesz. Kép
Optimistan allok hozza.
Kép
Nagyobb dolgokat meg mi sem vettunk, de pl. lattunk olyan gyerekagyat a madrinaban, ami 35 ezer. Azt is meg fogjuk venni, ha lesz meg, mert masol, megatoy-bam 89 000 ft. Hat le ne csusszunk rola. Kép

Magi (20 es 21 kozott)
Vendég
 


Magi!
Ígértél mára új képet... Mikor teszed fel? Égek a kíváncsiságtól.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz!

Ma meg nem tudom, mert hetvegen nem voltunk itthon, igy nem tudtam CD-re irni, hogy elhozhassam. Holnap potolom igerem. Kép

Magi
Vendég
 


Magi!
Remélem lesz ma rá időd... Írd meg, ha már lehet új képet kukucskálni a profilodbanKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


MaccsKép
Én is ilyen fene babonás vagyok, ezért nem vásárolunk, majd csak a végén.KépKép Azért nézem a kínálatot, és szorgalmasan jegyzetelek, de nem akarok előre vásárolni.

EszterKép
Mindenképpen gyere este az UH jó híreivel! Nem lesz tuti semmi gond, ne aggódjál, szorítunk.

OrsolyKép
Maradunk a Madarász légzésfigyelőnél, ikreknek az a legjobb.KépKép

Pusza
Cat
(17+1)

Cat
Kép
cateye
 
 


Macs!

Burda boltban lehet szabásmintát beszerezni. Nekem sikerült. Kismamanacist, és egy másikat is, ahol nadrág, sort, blúz és poló van.
Az ár a Burda katalógustól függ. Az előbbi 600 az utóbbi 700 körül volt.

Én sem szereztem máépg be semmit, bár én már 1-2 ruhadarabot megörököltem a picúrnak nővérem lányaitól. Én csak augusztus tájékán tervezem a beszerzést, amikor már kb.- tudom, hogy mekkora rugival kezdjek, ill. hogy kell-e még valami a kapottakon kívül (méretileg).

Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Csirkesz!

Ma koran megyek haza, lesz ra idom, bar 6-ra jon a vedono, szerencsere, mert nem tudnek elmenni a terhesgondozasra.
Szegeny potyara jon, mert hat egy honap mulva ugy is koltozunk. Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Megint nem voltam pár napig, mert nem volt netünk valami vírus miatt. Én nem vagyok babonás, már elég sok babaruhát vettem, ennek 80%-a kombidressz, úgyhogy elég egyoldalú... 2 db rugink van, 2 pár zoknink, stb...
A pelenkázót az Ikeában vesszük, 40ezer ft, antik fenyő, nagyon szép, és később komódként is lehet használni. Kiságyért nem vagyok hajlandó több 10ezreket kiadni, 20-ért láttam szintén antikfenyőt a Brendon katalógusban. A babakocsi az egy húzósabb tétel lesz, de valahol nagyon jó kis "travel system" kocsikat láttam babahordozóval és biztonsági gyereküléssel 50.000-ért, ez nagyon jó ár.

Más: ha szeretnétek magatoknak pólót venni, javaslom a La Halle-t, ugyanis ott most ha 2 pólót vesztek, kaptok ajcsiba egy harmadikat. Én ma vettem 3 db kifejezetten kismamapólót, nagyon jó az anyaguk és jól is néznek ki.

Ennyit a vásárlásról!

Üdv mindenkinek,
Andi
21+2
Vendég
 


<pre>
POCAKOS TÁBLÁZAT
Hányan laknak
Anyuka neve Szülés várható ideje Szülés helye a pocakban?
Áfonya VII.21
Bellana VIII.5 Jávorszky Ödön kórház
Kormi VIII.30 Bajcsy kórház
Babs IX.1 Máv Kórház
Exile IX.eleje
Betti IX.6 Toldi Ferenc kórház
Pocó IX.7 Dél-Pesti kórház
Noémi IX.8 Máv Kórház
Ildikó IX.8 Kiskunhalas két baba
R.Edit IX.11 Szt.Imre Kórház
Patricia IX.12
Beszti IX.15 Máv Kórház
Momo IX.16 Szt.István kóház
Csengo IX.18 Szt.Margit kórház egy kisfiú
Trompipi IX.18 Bajcsy kórház
Orsoly IX.18 Sote 2-es Klinika
Alice IX.18 Kútvölgyi kórház
Zsófi IX.19 Sote 2-es Klinika
Bea IX.21 Uzsóki Kórház
Dino IX.22 Schöpf-Mérei kórház
Kata IX.24 Máv Kórház egy kislány
Mágika IX.24 Máv Kórház egy kisfiú
Csirkesz IX.25 Uzsoki úti kórház egy kisfiú
Moszi IX.26 Szt.Imre Kórház egy kislány
Linato IX.26 Szt.István kóház egy kisfiú, egy kislány
Laura IX.28 Uzsoki úti kórház egy kisfiú
G.-né Kriszti IX.30 Mezőtúri kórház
Zsuzsa X.2. Kistarcsa
Krisztinke X.4 Péterfy kórház
Moncsi X.5 Barcelona Institut Dexeus egy kisfiú
Persela X.6 Uzsoki úti kórház
Niki X.11 Szt. Margit kórház
Judy X.12 Kútvölgyi kórház
Macsek X.12 Szt.Imre Kórház
Bibi X.14 Szt.István kóház
Liv X.14 Kútvölgyi kórház
Cateye X.18 Schöpf-Mérei kórház két baba
Motiot X.28 Stuttgart/Németország
Eszter X.28 Sote 1-es Klinika három baba
Szila X.29 Péterfy kórház
Edina Sote 2-es Klinika két baba
Orsi XI.24 Sote 2-es Klinika két baba
Babóca XII.15 Schöpf-Mérei kórház</pre>

SziasztokKép

Voltunk uh-n, majdnem 10 perc videóm van róluk. Minden rendbenKép
linato
 
 


Sziasztok! Köszi az érdeklődést, jól vannak mindhárman!Kép
A nagyobbak 9.5 centisek, a Pindurkánk 7,8, neki mindig van kb. egy hét lemaradása. Most viszont nagyon aktív volt, a múltkor azért is izgulhattam, mert nem mozgott.
A méhszáj teljesen zárt, remélem nem is nyílik ki még jó ideig.
Most végre már tudok ennek örülni, eddig minden vizsgálat után tele voltam aggodalommal.
4D-re csak jún. elején megyek, addig már nem fogom megtudni a nemüket.Kép
Látom, itt a középmezőny beleerősített, már mindenki tudja, fiúkája vagy leánykája lesz.

Ha lányunk is lesz, akkor Eszternek fogjuk hívni. A nicknevem is ezért lett Eszter, egyébként Zsuzsa vagyok. Fiúk közül a Bence, Gergely a nyerő.

Maccs, mi sem vettünk még a világon semmit, nem is fogunk, csak a babák születése után. Viszont nézelődünk, tanítgatom a férjemet, miből milyet vegyen, ha esetleg én nem lennék majd vele. Ha az ember tudja, mit akar venni, akkor a bevásárlás tényleg csak pénzkérdés. Meg némi idő...

Linato, nekünk is van videónkKép Olyan édesek, ahogy piszkálgatják, bökdösik egymást a lúrkók!Kép))

Minden jót mindenkinek!
eszter28
 
 


Sziasztok!

Szombaton a férjem felhozott a szüleitől egy szatyornyi babaruhát, s vasárnap voltunk vásárolni, nálunk elkezdett gyülni a holmi. Voltunk a bababörzén, nekünk nemigazán tetszett, mert a nagyja olyan zsibpiac jellegű volt, rengeteg használt cucco árultak, azt hittük, több cég lesz kinn. Anyám azt mondta, hogy mivel mi nagyon sok mindent kapunk ajándékba a családból, ezért ha veszünk valamit, az új legyen. Előfizettünk a vásáron a Kismama újságra, ezzel nyertünk egy nivea csomagot, visszajött legalább a belépőjegyek ára. Egy bébihordozót is vettünk a Brumimacisoktól 8888 ft-ért, a boltjukban a szórólapjuk szerint máj. végéig akció van. Ha belegondolok, hogy egy utcányira lakunk tőlük, kár volt onnan cipekedni. Ezután anyám kitalálta, hogy ha már úgyis feljött vidékről, vegyünk nekem mindenképp ruhát és cipőt. A BNV-től indulva az Árkád adódott ideális célpontnak. Nemcsak nekünk... úgy nézett ki a bevásárlóközpont, mintha kismamainvázió lett volnaKép Mindenki ott landolt a vásár után. Az első bababoltban vettünk pár kombidresszt, mert egy csomó babaruha le volt árazva akár 50 %-al is, azután szó szerint végigjártuk az egészet. A C&A-ban nagyon klassz kismamacuccokat láttam, sajnos az a farmer, ami nagyon megtetszett 42-es méretben épp csak rámjött, s abból nem volt nagyobb. Volt azonban elég sok minden nagy méretben, elfogadható áron. Nem tudjátok, van máshol is ilyen bolt? megnézném azt a farmert máshol is...
Ezernyi cipőboltban jártunk, s annyira elegem van abból, hogy képtelenség találni valami kényelmes talpú, belebújós cipőt... Az egyetlen valamirevaló cipőm fűzős, s egyre nehezebb a pocaktól megkötni.

Moszi!
Köszi az "utazási" csekkes ajánlatot, de idén már tényleg nem megyünk sehova.
Allergia: én sajnos egy kivételével minden növényi allergénre allergiás vagyok, amit csak vizsgálnak, ezen kívül van némi poratka-, gyógyszer- és kontaktallergiám is. (Ez utóbbinak van egy kis haszna is, egy tapintással meg tudom mondani, hogy egy anyag tényleg százszázalékosan pamut-e. Rengeteg olyan babaholmival találkoztam, amire azt írták, hogy tiszta pamut, de a beépített műszáljelzőm jelzett). Az a baj, hogy a férjem is pollen- és poratkaallergiás, s valószínűleg egy kicsit ételekre is, vagyis szegény babánk elég rossz felmenőkkel indít allergia téren. Egyébként ez az egyik engem leginkább érdeklő téma, hogy mit tehetek az ellen, hogy a picink úgy ne járjon, mint mi.

Holnap mehetek cukros vizet inni, vérvételre... Utána azonban megleshetem a babát is, megyek UH-ra. Én lassan előre le merném fogadni, hogy megint mindent meg fog tenni a babánk, ki ne deríthessük a nemét.

Kormi
(25+0 kb.)

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok!

Maccs: koszi, igyekszunk pihenni egy jotKép

Magika: jezusom, hol lattal te 89-ert agyat??? En legtobb helyen azert 20-30 kozott latok, a mienk is ekorul volt ha jol remlik. Lackonak egyebkent Faktum butort vettunk, ajanlom nektek is, mert szepek es olcsoak (bar kicsit meg kell szenvedni az osszeszerelesselKép) Most a kicsinek asszem csak egy ugyanilyen agyat veszek, atalakithato, jo par evig jo lesz nekikKép

Babakocsi: ennek szerintem ugy kell nekifutni hogy szepen mindenki vegiggondolja, neki mi a fontos. Aki lift nelkuli hazban a 2-on lakik, nyilvan konnyut akar, aki varos kozepen rendes aszfaltozott utnal, annak jo a kicsi kereku is, aki falun, terepen, annak nagyobb kereku kell, stb. Allitsatok fel egy listat szerintem ezekrol, es igy induljatok nekiKép

A Brendon szerintem eleg draga minden szempontbol (bar ez a kismamagatya telleg olcso voltKép), babaruhat pl ne ott vegyetek. Joval olcsobb a Kenguru gold, a Babybell, a Minimano stb. A Brendonban babakocsit erdemes nezni, ha pont olyat szeretnetek amit csak ott lehet kapni (Peg Perego, Abc Design, Chicco).

Huhhhh, hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valami kerdesetek van, nyugodtan tegyetek am fel, azert mar eleg rutinos vagyokKép

orsoly
orsoly
 
 


Kormi,
C&A van a Westend City Centerben és úgy tudom, hogy a Pólus Centerben is.

Moncsi
minike
 
 


Sziasztok!

Tegnap volt nalam kint a vedono. Semmit nem csinalt, csak megirta a konyvemet es ment is. Kép
Legalabb nem kellett nekem menni a terhesgondozasra. Kép

Orsoly!
Babaagyat horibilis osszegert lehet kapni a megatoyban es a brendonban is. Sot a madrinaban is van. olyan ami atalakithato, pelenkazo van hozza. Lattam 100-ert is. Felhaborito.
Kép

Magi
Vendég
 


LinatoKép EszterKép
Gratulálok a jó uh eredményekhez. Linato, neked külön is a kis "vegyes pároshoz".

KormiKép
Belebújós, kívül-belül bőr cipőt én a Duna Plázában vettem, ott a földszinten több cipőbolt is van, ami szimpi volt. Igazából Scholl cipőt akartam - de erről még nem tettem le végleg. De már csak szandál lesz belőle.
C&A-t a WestEnd-en ismerek. Ha megírod milyen a farmergatya, amit kinéztél - szívesen megnézem neked ebédszünetben, hogy van-e más méretben, mert itt dolgozom a WestEnddel szemben - és semeddig nem tart átugrani.

Védőnőnél eddig még csak egyszer voltam. Lassan már mennem kellene, de erre jó ürügy lesz a Hepatits szűrés eredménye. Csak előtte fel kellene hívnom, hogy megkapta-e már...

Úgy örülök, hogy végre süt a napKépKép

(A férjem éjszaka tanult, és az előbb hívott fel, hogy megkérdezze, miért nevettem hangosan mellette az ágyban álmomban. Persze nem emlékszem, de ő meg van győződve arról, hogy a baba mocorgásának örültemKépKép)

Szép napot mindenkinek!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


SZiasztok!
Látom, hogy milyen árakon vannak gyerekágyak. Ez tényleg hihetetlen. Mi voltunk az RS diszkontban, és ott 22,000-től vannak ágyak 45-50.000 Ft-ig, és nagyon szépek!
De kinek mi tetszik ugye, szerintem nem sokban különböznek a babáruházakban látható ágyak az RS kínálatától, bár ki tudja:-)

Ma töltjük a 20. hetet, és már szépen észre is lehet venni:-)

Mi már ugye tudjuk, hogy kisfiú, egyáltalán nem volt szégyellős, premier plánban mutatta múlt héten, hogy mije van neki:-)

SZép napot!:-)

Laura
20+0
lau
 
 


Sziasztok!
Most jövök a dokitól táppénzes felülvizsgálatról. Meghallgatta a szívhangot, minden rendben van a picivel. Ami furi, hogy még 21 hetes és 3 napos vagyok, a doki 22 hetet írt a kiskönyvbe, és jövő héten mennem kell terheléses vércukorra. Nem a 24.héttől kell? Mindegy, az asszisztensnek is mondtam, de azt mondta, nem gond...
Éjszaka begörgcsölt a vádlim, de nagyon!!! A páromat úgy ébresztettem fel. Olyan régen volt már ilyen, nagyon rossz volt.

Most úgy döntöttem, ebben a hónapban már semmit nem vagyok hajlandó venni. Jövő hónapban esküvő, majd utána elkezdjük a bútorokat és a megfelelő abakocsit keresgélni. Ismeri valaki az ABC márkájú travel system kocsit? 40 ezer a Brendonban, és van hozzá babahordozó és biztonsági gyermekülés is. Viszonylag nagy kerekei vannak, nagy bevásásárlókosara, állítható a tolókr magassága, csak éppen nem lehet a tolásirányt változtatni - pedig szerintem az fontos. Ti milyet vesztek?

Andi
Vendég
 


Andi!

sajnalom a vadligorcsot. Nekem is szokott lenni, de mar jobb, nem minden ejjel.

Egyutt erzek veled.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Moszi, köszi a múltkori címet, jónak tűnik a bababolt. Járt már valaki a XV. kerületi Szentmihályi úton lévő babakocsi nagyker- kiskerben? Tapasztalatok?
Lányok, nektek jött ki valahol a bőrötökön már valami folt? Nekem most az arcomon van egy kis piros folt és azt hallottam, hogy ebből lesz a májfolt. (?) Nem akarok foltokat!

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsak, nekem kijöttek, pláne, miután tegnap szoliban voltam. Ma megyek kozmetikushoz, remélem, ajánl valami fényvédő krémet. Amúgy is hajlamos vagyok az ilyenre (sajnos).
Vendég
 


Sziasztok
Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül írok, de én is novemberre várom a babánkat, ezért szoktalak olvasgatni benneteket.
Két kérdésem lenne:
-tegnap voltam 13 hét 2 napos, és a nyaki redőt 3,3 mm-nek mérték. Volt valakinek hasonlóan magas?
-a Megatoys-os 4D rendelő számát tudja valaki?

Előre is köszi a válaszokat

Szilcsike
szilcsike
 
 


Szilcsike Kép
A megatoys honlapján (www.megatoys.hu), ha jól emlékszem, ott van a telefonszám. De máshol is van 4D Uh ha ott nem kapnál időpontot.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szilcsike, a kért telefonszám: 06-30-9962-164
Nem lehet, hogy a nyaki redőt egy kicsit későn mérték?

Macsek, én ma reggel láttam, hogy a dekoltázsom környékén több kis apró piros bevérzés szerűség van, mintha egy erecske elpattant volna. Megjelent a sötét(ebb) csík a köldökömtől lefelé, de ez leginkább csak reggel látszik.

Ti kenegetitek magatokat valamivel? Mostanában kénytelen vagyok. A mellbimbóm nagyon hámlik és a hasamat is kenegetem babaolajjal vagy testápolóval, mert viszket.Kép

Pár napja a viszerem is fáj, nagyon nehéznek érzem a lábaimat térdhajlat környékén. Az orvosom szerint nyugodtan kenhetném Venorutonnal, de nem sokat használ.

Na jó, nem panaszkodom tovább. Élvezzétek a napsütést!
eszter28
 
 


Lau!
Én az RS-ben néztem ki a bababútort, amit majd megrendelünk, egy kombi kiságyat, pelenkázóval egybeépítve, ill. hozzá illő színű szekrény. Nekem nagyon megtetszett.

Ma kiderült, hogy 150 %-ra (doki mondta így) lányunk lesz.
Moszi

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Szilcsike!

Pánikra semmi okodKép Regényt tudnék írni arról, hogy mekkora az elfogadható nyaki redő méret.
Én anno szintén 13+2 voltam, amikor 3 mm-esnek mérték a baba nyaki redőjét. Az uh-s doki persze mondta, hogy a nőgyógyászommal konzultáljak, de ő javasolja a további vizsgálatokat. A nőgyógyász pedig szó nélkül siklott át a méret felett. Ezért én kérdeztem rá, hogy mi a véleménye a 3 mm-ről. Azt felelte, hogy a 4, de inkább az 5 mm-es nyaki redő jelentHET rendellenességet, de még az sem biztos. Szerinte a 3 mm teljesen normális. Pesze napokig olvasgattam a különböző cikkeket angol, német és magyar nyelven, ami a nyaki redővel foglalkozik, és azt szűrtem le, hogy még az orvostudomány sem tudja pontosan behatárolni, hogy mit tekint a normál érték maximumának nyaki redő esetében.
Arra hajlanak inkább, hogy a magas (4-5 mm - ezt írták a külföldi cikkek is) érték is inkább csak jelzés értékű, és közel sem biztos, hogy jót mutat. Amire mindenki hagyatkozik, az az AFP vérvétel, és a hozzá kapcsolódó alapos genetikai ultrahang (ikres mamáknál ez sem megbízható).

Szóval akkoriban én meggyőztem magam a cikkek és a nőgyógyászom szavaival, hogy nem lehet baj. Nem is lett, mert az AFP a dokim szerint tökéletes lett, az uh szerint pedig a babának mindene megvan, és pont akkora amekkorának lennie kell. A nyaki redő pedig 19+2 korban lett 5 mm-es, ami szintén normális.

Szóval szerintem próbáld Te is meggyőzni magad, hogy minden rendben van, ne stresszeld magadat és a babádat feleslegesen. Hidd el, a végén Neked is minden eredményed rendben leszKépKép

Fel a fejjel, a babádszép lesz és egészséges!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


EszterKép

Én is kenem magam, de már régóta. A krém, amit használok:
MILUPA - Schwangerschaftscreme. Ez egy terhességi krém. Nem mondom, hogy olcsó (1.000 Ft egy doboz), de nagyon jó. Nekem is viszketett a bőröm, főleg a melleimen és a hasamon. Most, hogy a babám olyan iramban nő, mint akit húznak, már nem csak egyszer, hanem napi kétszer kenem magam, és nem viszketek, nem húzódik. Sőt, jól esik. Én eddig a DM-ben láttam ilyen krémet, de mindegyikben máshová rejtik. Van, ahol a babaápolási cuccok között van, van ahol a pelenkák mellett, van, ahol a tápszeres rész mellett. De keresés alapján eddig még minden Dm-ben ráleltem. Ráadásul most akciózzák, és "csak" 899,- FtKépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Eszter: a visszereim nekem is szörnyűek, nagyon csúnya a lábam. Nekem a Kalmil nevű kenőcs segített, kifejezettem ajnlják kismamáknak. Naponta kétszer kenem, és legalább nem fáj. A látvány persze megmarad Kép

Bea
21+2
tikobaba
 
 


Sziasztok csajok Kép
Sajnos nincs időm visszaolvasni az elmúlt közel 2 hét termését, csak gyorsan bejelentkezem.
Remélem kisebb-nagyobb nyűgöket leszámítva mindenki Ok és a lurkók is szépen fejlődnek.

Mi megjöttünk a nagy angliai túráról, szuper jó volt, rengeteget jöttünk-mentünk, "kocsmáztunk", színházaztunk stb.
Bébi jól bírta, a repülőn sem volt semmi extra reakciója.

Most rengeteg a munkám, de a baba is meg én is jól vagyunk.
Valami elképesztő, hogy mennyit ficánkol ez a kis szaros Kép

Puszi, Edit (22+6)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Már alig vártam hogy reggel elolvasgathassam a melóhelyen hogy miújság Eszter28-ék pocakjában, hát nem bedöglött az egész szar rendszer?! Most egy magán laptopot csórtam el egy kollégától, mert már majdnem szétcsattantam a kiváncsiságtól!

Eszter28/Zsuzsa!Örülök, hogy jól vannak a hármas-apróságok! Kép

Mindenkinek gratula a babák nemét illetően. (Én például azt sem akarom tudni, elég ha egészséges, mindene ott van ahol kell, annyi amennyi kell, és "működőképes", a többi egyáltalán nem számít!)

Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen babonás! Kép

Nem tudom nálatok hogy vannak a közvetlen rokonok, de engem lassan kezdenek kikészíteni azzal hogy mindent túlspiráznak, a hugom szerint az olyan védőnők, mint az enyém nem fogja hazaengedni a picit a korházból (no de mit is várjak egy szoc. munkástól) ha nem vszem meg időben a babacuccokat. -De hát addig még egy csomó időnk lesz rá! (A jegyzetelést különben már én is elkezdtem.) Anyám kitalálta, hogy akkor nyáron átjön hozzánk és kifest"jük" a lakást (érdekes lesz hogy hol fog lakni a 30 nm-es garzonunkban..?!) és már magában már kiszortírozta hogy melyik háziállatkámat fogom én kivágni a lakásból a szülés után. (ugyanis kiállat buzi vagyok és tele a lakás "kis családtagokkal").

Én az Avon Skin So Soft fürdőolaját használom, ugyan nem rendeltetésszerűen, mert én vizesen a tus alatt végig kenem vele magam jó alaposan, és egy laza vizes fröccsel leöblítem a felesleget utána törölközök, de teljesen profin finom selymes maradt tőle a bőröm. Annyi, hogy gyakrabban kell öblíteni a kádat, mert lerakódik rajta. Viszont 1300 Ft-ért 2 hónapja használom és még félig van.

Most muszály mennem, mert várják a laptopot.
Pusz mindenkinek, legyetek jók, egészségesek és gömbölyödjetek szépen! Kép


Macs
maccs
 
 


Szilcsike: a 13. betöltött héten mért nyaki redő kicsit későnek tűnik. Egy héttel korábban szokták nézni.
A Megatoysból most költözött el a 4D ultrahangos rendelő a XIII. kerületbe, a héten már nem a Soroksári úton vannak.

Moszi: szerintem is nagyon szép kis bútorok vannak az RS-ben elfogadható áron!

Eszter: nekem a hasamon szokott feszülni a bőr, olyan száraz, inkább azt kenem.

Bea: azt olvastam, hogy jót tesz a lábnak, ha miután bekrémezted, befáslizod. Nem tudom, mennyire jó, de a visszérnek biztos nem lehet rossz. Mondjuk, ilyen melegben azért nem lehet kellemes viselet.
híztál már végre? ;-))

Laura
20+0
lau
 
 


Eszti Kép
Én mindenhol viszketek, így rászoktam a krémezésre, testápolóval és terhes krémmel egyszerre. Vagyis testápolóval a pocimon kívül mindenhol.

Macs Kép
Az én családomban is voltak hasonló megnyilvánulások, ugyan nem az én rokonaim oldaláról, hanem a páromékéról... tudom, hogy mennyire felhúzza az ilyen az embert.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Lau!
Igen, a fáslizásról én is hallottam, meg a gyógyharisnyáról is, csak ott meg figyelni kell, hogy mindenhol egyformán szorítsd... Bonyolult ez az átok visszér Kép
Igen, képzeld, vágre híztam: egy egész kilót Kép A babám meg a doki szerint akkorát nőtt, mint egy ház Kép Úgyhogy minden a legnagyobb rendben Kép Elküldött terheléses cukorra, de az első alkalommal megúszom a zsömle - tej kombinációval, csak ha rossz az eredmény, akkor lesz a cukros lötty. UH-ról nem volt szó Kép De végülis minden nap érzem, hogy odabent valaki jólérzi magát, így annyira nem bánom Kép
tikobaba
 
 


Sziasztok!

Én minden este testápolóval kenem magam, elég száraz a bőröm + Nivea olajos tusfürdővel fürdök + kaptam anyutól egy Avonos krémet terhességi csíkok és striák ellen, ezt a hasamra kenem. Remélem, fog használni! Kép

Macsek
18+1

Kép

Kép
macsek11
 
 


Orsi, Macs!
Nálunk az anyósom (aki egyébként kedves és szeretem) hadjáratot indított a névválasztás terén. Nagyon szeretné, ha a férjem nevét adnánk a kisfickónak. Mi egyelőre egyetlen fiúnevet találtunk, ami mindkettőnknek egyaránt tetszik - na az anyósom szerint természetesen a világ legrondább neveKépKép
Az idegesít, hogy minden nevet becézve próbálgat a vezetéknevünk elé. MIÉRT kell mindent agyonbecézni?????
A hétvégi névhadjátartban én diszkréten nem szólaltam meg, csak annyit közöltem, hogy mi nem szeretnénk a saját keresztneveinket adni a gyerekeknek. Nem nyugodott meg, mert ez persze náluk így voltKép
Amikor ketteseben maradtam az anyósommal tréfálkozva mondta, hogy ősszel majd titokban vonatra ül, fejön Bp-re és meglátogat, hogy megnézze, hogyan nevelem az UNOKÁJÁT. Nem én a saját gyerekemet, hanem az Ő UNOKÁJÁT.
Elmeséltem a férjemnek ezt a kis epizódot, hozzátéve, hogy az anyukája mivel viccelődött. De aranyos volt, mert ő is azt mondta, hogy reméli, tényleg csak viccnek szánta.

Remélem, ha a bébi már a karjainkban lesz, senkit nem fog érdekelni, hogy mi a neve, hogyan neveljük, csak szereti mindenki feltétel nélkül és őszinténKépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Halihó!

LinatoKép
Én is grazulálok a vegyes pároshozKép

Szilcsike
Gratula a kisfiúhozKép Biztos minden rendben leszKép Nekem is betöltött 13. héten mérte a dokim, de akkor lehet, hogy előbb kell?

Cuccok
Most alig kell venni valamit, persze ha lány lesz kap új cuccokat is, nem csak a Gergőét örökli. Nálunk is egy új ágy kell majd és kész. testvérbabakocsit nem veszek, már most se használja a Gergő az övét, jó lesz az. Nálunk is az volt a fő szempont, hogy terepjárós kerekei legyenek ezeken az utakon.

Has
Hát én kentem, mint a kisangyal, nem is volt nagy hasm, mégis ahogy hazajöttem a kórházból, láttam, hogy zebra lett a hasamKép Most újra kenem, de még a régi csíkok is megvannak, csak halványakKép

Foltok
Nekem anno a nyakamon voltak barna foltok. Jó randa, olyan mintha koszos lenneKép Még nem jött ki eddig.

na pusz, holnap megyek dokihoz én is
Judy (18+1)

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Csirkesz Kép
Az én anyósom azt mondta, hogy novemberben, amikor megszületnek a kicsik, akkor kiveszi az 1 hónap szabiját (!!!!!) és felköltözik hozzánk. Na, ez a párom feladata lesz, hogy elintézze, mert én ebbe nem megyek bele! A nevekről nálunk ilyen vita nem volt, legalábbis még nem tartunk ott, hogy erről velük is beszélgettünk volna.
Egyébként nekem van egy olyan sejtésem, hogy ez a babák megszületése után nem, hogy javulna, hanem egyenesen rosszabb lesz... vagy én vagyok pesszimista?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ez az anyós dolog nagyon fura nekem.. Én szeretem nagyon az enyémet, igazi tyúkanyó típus, de amikor kijelentette, hogy majd feljön a baba születésekor segíteni nekem, akkor kicsit kiakadtam. Én biztos vagyok benne, hogy ezt nem fogom hagyni. Megpróbálom majd neki megmagyarázni, hogy miért nem szeretném, ha ő ott lenne, ha megsértődik, az sem érdekel. Van neki is lánya, miért hiszi, hogy pl a lánya majd az anyósát fogja megkérni, hogy segítsen, nem a saját anyját?? Fura nagyon...
tikobaba
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: