[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2004. őszi kisbabák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

EszterKép
Szerintem kérj sűrűbb ellenőrzést, mert a 3 hetenkénti nem elég. Legalább is én úgy tudom, hogy 3 babával nagyon hirtelen és tünet nélkül kinyílik a méhszáj. Az Indexes fórumon egy kismamának a 24. héten kinyílt, és még nem feküdt kórházban. Sajnos, meg kellett születtetni vele a piciket, mert nem tudták megállítani a tágulást.Kép
Sokat pihenj, hogy ne legyen a méhnek nagy a megterhelés!

CsirkeszKép
Gratulálok a fiatalemberhez! Biztos kosaras leszKépKép

A légzésfigyelő kultusszal egyet értek, csak sajnos nálunk és Eszternél is biztos korababák lesznek, így készülnünk kell azzal is. Egy normál súlyú babával biztos nem vennék, mert én is sok téves riasztásról hallottam.

LauraKép
Nekünk lombik beavatkozásra lettek párosan a lurkók. Elsőre összejött, de 2 évi várakozás után.

CsirkeszKép
Én kibírom az éjszakát pisilés nélkül, de este lefekvés előtt kimegyek mindig, reggelre meg igencsak feszít a hólyagomKépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Csirkesz: nagy nagy gratula a pici fiúhoz!:-)
Nekünk is 100 %-ra mondták, de a lánynév nálunk is a tarsolyban van!

Rubint Réka kaziját én is megvettem, de sajna engem is idegesít a reklámszöveg, és csak nagyon ritkán használom, van, amikor nincs energiám otthon a kazit betenni, hanem inkább zenére tornázom 20-30 percet.
Jót tesz nagyon és a problémás területeket erősítem vele.
Most másfél kilónál tartok, a babó 341 gramm, plusz magzatvíz meg méhlepény - ami ilyenkor még nem jelentős, de a víz biztosan, mert első fiamnál is nagyon sok vízem volt.
Nekem is szokott feszíteni a hasam, ami tulképpen abból a szempontból nem baj, hogy kicsit visszafogom a kajálást, mert mikor eszem, utána még jobban húzódik. Reggel és este is kenem krémmel, hogy ne repedjen, húzódjon a bőr.
Meg is fogom mérni este én is, mert szerintem nálam is pocaknövekedés áll fenn.

Minike: Pisilni nekem is többször kell mennem, ha éjjel esetleg felébredek, akkor is, mert nem tudok visszaaludni anélkül, hogy ki ne mennék:-)

Eszter: uhh...három gyerkőc:-) Legalább nem unatkoznak bent:-) A 24. héttől kórházban kell akkor ezek szerint lenned? Legalább mind a négyen biztonságban lesztek:-)
Csak biztos unalmasnak tűnik majd, de mindent megér, ha három gyönyörű baba születik!!:-)
lau
 
 


Cateye: nekünk is majdnem két évi várakozás után jött össze a baba, már mi is elindítottuk a kivizsgálásokat, mikor mentünk volna az eredményekért, derült ki, hogy babás vagyok:-)

Mi is örültünk volna, ha ikrek lesznek, de a családban nem fordult még elő ikerszülés, csak eljátszottunk a gondolattal:-)
lau
 
 

 
 

MinikeKép JudyKép CatKép LauKép
Köszi a gratulákat.

Az esti hascentizés nem is rossz ötlet, legalább kiderül, hogy vasárnap este óta mennyit változott. Legutóbb 87 cm-nél ért körbe a szalag.

LinatoKép
Tudom, hogy mindig van valami kérésem a táblával kapcsolatban, de arra gondoltam, hogy ha kedved, és erőd lenne egyszer kiegészíthetnéd a táblát a babák nemével isKépKép
Persze csak akkor, ha ez a többieket is érdekli. Ha én vagyok az egyetlen, aki erre kíváncsi, akkor inkább hagyjuk.

Eső, felhő, rosszidő KépKép

De legalább összebújós, kucorgós ma az idő. Teázgatni fogok otthon és lábakat jó magasra pakolni és semmittenni.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


CsirkeszKép
Linato védelmében, a babák neme benne van a táblában. A Hány pocaklakó oszlopban akinél tudta Linato beírta. Szerintem a kispasidat is beírja legközelebbKépKép De lehet, hogy a nevét akartad kérdezni ?

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok!! Kép
Nekem speckó 2 hete még nem tudta megmondani a doki, mert annyira elfordult, most viszont úgy szétdobta magát, hogy csak néztem. Olyan aranyos.
Türelem lányok, hamarosan Ti is megtudjátok!! Olyan érdekes érzés, mert így már teljesen azzal vagyok elfoglalva, hogy milyen is lehet az én kislányom, milyen személyiség lehet és így figyelem a mozgását is.

Haskeményedés: nem tudom emlékeztek e még, de én már ezekről a 15. héten is beszámoltam és kicsit megrémülve benneteket faggattalak, hogy ez most normális. Nos szerintem normális, mert nekem semmi bajom nem lett. Egy a fontos, hogy ne vérezz és a keményedés csak pár másodpercig vagy max pár percig tartson. De általában ahogy megkeményedik, úgy azzal el is kezd ernyedni. Én kétféle keményedésről tudok beszámolni. Van, hogy az egész hasam kemény lesz, de azt is megfigyeltem, hogy ahol a baba nekifeszül (de nem olyan érzés mikor rúgdos)ott is szokott, de akkor csak azon részen, nem az egész pocim. Ezt a dokim is mondta, hogy lehet attól, hogy a baba jobban odapréselődik az egész testével. Ez tök normális, csak picit furi érzés. Aztán a másik keményedés nálam olyan, mikor az egész méhem egy gombócba összeugrik. Ez nem túl kellemes, és nem is túl jó, mert ilyenkor figyelmeztet a méh, hogy valami nincs rendben, pl, kicsit túlpörgettem magam, és pihenésre van szüksége az embernek. Ez figyelmeztetés, de ez sem veszélyes, ha az ember lánya nem vérzik. Én ilyenkor tényleg lefekszem és a babóval foglakozom, ilyenkor el szokott múlni. Doki is ezt tanácsolta + magnézium.
Azért szerncsére az utóbbi ritkán fordult elő, de volt rá példa kb. 4-5 ször. És mondom nálam már a 15. héten jelentkezett. Kezdem megszokni, de figyelek rá, probléma még nem volt. Ja és tényleg csak pár másodpercig tart ez is.
Nekem ezek a tapasztalataim.
Pisi: már álmomban járok pisilni, így van, hogy nem is tudom, hogy hányszor voltaKép Viszont babó mindig felébred rá, és azt hiszi, hogy reggel, mert tornázik egy sortKép

kata
katta
 
 


CatKép Köszi - úgy tűnik figyelmetlen vagyok. Pont erre gondoltam, nem a nevekre. Persze az sem rossz ötlet, hogy a neveket is lássuk azoknál az anyukáknál, akik már biztosak a választásukban.

LinatoKép Bocs, vedd úgy, hogy nem írtam semmit. Egyszerűen nem az olvastam, amit a szemeim láttakKépKép

Éjszaka én már nem csak arra ébredek fel, hogy menni kell WC-re, hanem arra is, hogy Kismuki pont ott rugdalja a pocakomat belülről, ahol az kívülről érintkezik a matraccal, amin fekszem. Nem tudom, hogy ez véletlen-e, vagy direkt csinálja, mert zavarja a póz, amiben fekszem.KépKép Remélem nem zavarja, csak viccelődik, mocorog és éjszaka is sportolKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Haskeményedés: fura, he nekem nem mondja a védőnő, hogy ez az, akkor csak azt hittem volna, hogy a szokásos nő-a-méhem-ezért-fáj-a-poci dolog ez is Kép Mivel nekem nem fáj, csak éjjel, amikor fordulok.. Vagyis most már akkor se, de azért szedem a magnéziumot.

Csirkesz: engem a baba éjjel nem piszkál, és reggel 9 előtt általában nem is szoktam érezni Kép Jó lenni, ha ezt a szokását idekint is megtartaná ;)


Az én videókazimat valamelyik reggel teljesen begyűrte a videó, szerintem megunta, mert amúgy még sosem csinált ilyet.. Úgyhogy azóta igazoltan lustizok Kép De a kismamajógára én is be fogok nevezni, arra nagyon kíváncsi vagyok! Kép
tikobaba
 
 


Sziasztok!

Csirkesz!
Egyébként ha már valaki tud nevet, hogy mit szeretne adni a babának, ill. babáknak azt is beírom majd.Kép

Most beszéltem a dokimmal. Azt mondta, hogy magas az Afp, ahogy ez ikreknél mindig.Kép
Hétfőn 1/4 5-re kell menjek ultrahangra.Kép
Most felírok egy csomó kérdést ami addig eszembe jut, mert tuti elflejtem mire odaérek.Kép
linato
 
 


<pre>
POCAKOS TÁBLÁZAT
Hányan laknak
Anyuka neve Szülés várható ideje Szülés helye a pocakban?
Áfonya VII.21
Bellana VIII.6 Jávorszky Ödön kórház
Kormi VIII.30 Bajcsy kórház
Babs IX.1 Máv Kórház
Exile IX.eleje
Betti IX.6 Toldi Ferenc kórház
Pocó IX.7 Dél-Pesti kórház
Noémi IX.8 Máv Kórház
Ildikó IX.8 Kiskunhalas két baba
R.Edit IX.11 Szt.Imre Kórház
Patricia IX.12
Beszti IX.15 Máv Kórház
Momo IX.16 Szt.István kóház
Csengo IX.18 Szt.Margit kórház
Trompipi IX.18 Bajcsy kórház
Orsoly IX.18 Sote 2-es Klinika
Alice IX.18 Kútvölgyi kórház
Zsófi IX.19 Sote 2-es Klinika
Bea IX.21 Uzsóki Kórház
Dino IX.22 Schöpf-Mérei kórház
Kata IX.24 Máv Kórház egy kislány
Mágika IX.24 Máv Kórház egy kisfiú
Csirkesz IX.25 Uzsoki úti kórház egy kisfiú
Moszi IX.26 Szt.Imre Kórház
Linato IX.26 Szt.István kóház két baba
Laura IX.28 Uzsoki úti kórház egy kisfiú
G.-né Kriszti IX.30 Mezőtúri kórház
Zsuzsa X.2. Kistarcsa
Krisztinke X.4 Péterfy kórház
Moncsi X.5 Barcelona Institut Dexeus
Persela X.6 Uzsoki úti kórház
Niki X.11 Szt. Margit kórház
Judy X.12 Kútvölgyi kórház
Macsek X.12 Szt.Imre Kórház
Bibi X.14 Szt.István kóház
Liv X.14 Kútvölgyi kórház
Cateye X.18 Schöpf-Mérei kórház két baba
Motiot X.28 Stuttgart/Németország
Eszter X.28 Sote 1-es Klinika három baba
Szila X.29 Péterfy kórház
Edina Sote 2-es Klinika két baba
Orsi XI.24 Sote 2-es Klinika két baba
Babóca XII.15 Schöpf-Mérei kórház</pre>
linato
 
 


Linato!

Ne aggódj ám a vizsgálat miatt, biztos minden rendben lesz. Eddig sem volt ez máshogyKép
Az AFP meg tényleg nem mérvadó az ikres mamáknál.
Mindenesetre megy a drukk neked, hogy uh-n jó híreket kapjKép

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Linato!
Köszi a táblázatba beírástKépKép (Kisfickó nevében is Kép)

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Linato, köszi, hogy beírtad a kislányom, olyan jó látni Kép
És milyen sok a kisfiú, lesz udvarlónk bőven. Kép
Tikobaba, én is megyek majd jógára az Arany János utcába. Nekem elég szimpi a leírás, meg tetszik, hogy légzéseket is gyakorolnak.

Mávosok!, hahó, tudja valaki, hogy mikor lehet szülőszobát megnézni, és ennek mi a menete? Kinél kell bejelentkezni? Illetve, hogy lehet a szülésznőkkel megismerkedni, hogy az ember ki tudja választani, hogy kivel szeretne szülni? Tudom még picit korai, de engem ez már nagyon foglakoztat.

kata
katta
 
 


Most olvasok egy amerikai ikres könyvet. A szerzők azt javasolják, hogy akinek keményedik a hasa, az feküdjön oldalt és egy órán át figyelje, hányszor keményedik és meddig tart. Óránként négynél nincs probléma, de hatnál már fel kell(ene) hívni a dokit és irány a kórház.
Azt is javasolják, hogy sok folyadékot kell inni, az egy kicsit megakadályozza a méhösszehúzódást. Ja igen, a házimunkák nagyrésze is méhösszehúzódást okozhat, (pl. porszívózás, felmosás, hajlongás, emelgetés), tehát ezeket is érdemes lenne elkerülni.

Cat, az indexet olvasom, (írok is zsuzska75 néven) értesültem a hármasikres kismamiról és az egész szörnyűségről.Kép Kép Kép

Lányok, azon gondolkodom, hogy ha a manóim nőnek és rugdalóznak, akkor nem fogják egymást összerúgdosni? Pont a legkisebb babóca van középen, kék-zöld lesz, mire megszületik.Kép
eszter28
 
 


Linato,

Én is kisfickót várokKép Légyszi írj be minket is. KösziKép Úgy látom, hogy egyelöre a srácok vannak többenKép Hajrá lányok!KépKép

Moncsi
minike
 
 


Eszter,
Szerintem ne aggódj, mert vízben belül olyan nagy erövel nem tudnak rugdosódni. Meg különben is, biztos, hogy nagyon szeretik egymást, vigyáznak egymásraKépKépKép

Moncsi
minike
 
 


Sziasztok!

Tegnap jártam a dokimnál, minden rendben, méhszáj zárva, a méh már egy ujjnyival a köldököm fölé ér, azaz nő a baba rendesen. Ezt ő mindig megnézi. Hivatalosan 2 kilót híztam eddig, amit a doki még elfogadhatónak talált. Amin mindig jól szórakozom, megint, mint minden alkalommal, átszámolta a baba korát, végül bejelentette, hogy fogalma sincs, hol tarthatunk, de kb augusztus 25. táján csak megszületik majd. Hallgattunk babaszívhangot, ez elől menekült a pici. Ezután elbeszélgettünk, milyen összegtartományban lehet nála a szülésről gondolkodni. (enyhe horror...)
Az tetszett, hogy nagyon papásszülés párti, mert mondtam, hogy mi még egy picit bizonytalankodunk, hogy a férjem bejöjjön-e velem, erre a doki azt mondta, hogy több mint 1500 szülést levezetett már, s a tapasztalatai szerint nem szabad a papának kimaradnia belőle. S mindenképp járjunk el a tanfolyamra a kórházba, ami nemsokára újraindul.
Elöttem volt benn egy mindenórás kismama, szegény, alig bírt már mozogni, piszok nagy hasa volt. Valahogy csak az utóbbi napokban tudatosult bennem, hogy meddig 'nőhetek' még. Mostanában itt a belvárosban annyi pocakos kismamát látok, s még több gyereket, hogy alig hinném el, hogy fogy a népesség.

Annyira várom én is, hogy megtudjam a baba nemét! Kedden megyek UH-ra meg megint mindenféle vérvételre, többek közt ihatok cukros vizet is, s újra nézik az ellenanyagokat is.

Kismamabörze: én már nagyon várom a vasárnapi nagy börzét, szülinapomra is azt kértem, hogy majd ott szétnézhessek és bevásárolhassak. Ha minden igaz, előtte a férjem felhozza vidékről az ő családjában összegyüjtött babaruhákat, így hétvégén kiélvezhetem a babaholmikat Kép

Babanevek: van akinek megvan már biztosra, hogy fogják hívni a picit? Nem áruljátok el? Nálunk a férjemmel talán megállapodtunk, csak a mostani verzió az ő szüleinek nem tetszik. Ha fiú lesz, akkor Benedek, kivéve, ha vasárnap születik, mert akkor Domonkos, a lánynevünk pedig Ágota, ami elég kompromisszumosan jött össze.

Holnap hajnali 8 órára mehetek a védőnőmhöz Kép Mondjuk kedden a kórházba valamikor fél 7 körül kell elindulnom. tetszik a Bajcsy kórház, csak kb 1 órát tömegközlekedek, mire kiérek oda. Az a baj, hogy 10 óránál sose kelek korábban, a férjemet meg 12 előtt lehetetlen kirugdalni az ágyból.

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Kormi!
Sugárzik a leveledből az erő,pőrgés.Tudom másokat is hívnak Ágotának de megérintett,hogy nektek is tetszik ez a név.Tudod így hívják a kislányomat.Geszti Ágota Virág.Állítólag nagyon illik rá a név,jó választás volt.Nekünk a férjem választotta.A név kötelez.
Aki túl van a genetikai ultrahangon megírná 19 hetes kórbam mekkora volt a femur és a BPD?
Ez azért érdekelne mert elővettem a lányom papírjait és a pícúrnál minden kisebb majdnem egy centiméterrel.
Kedden megyek a védőnőhöz majd ő biztos magyarázatot ad rá.
Négy hét múlva megyek UH-ra.Szerdán voltunk de már nagyon várom.
Nem tudom hol de találtam egy nem kalkulátort itt a neten.Valaki csinált már ilyet?Bejött valakinek?
Kellemes napot mindenkinek.GnéKriszti
gnékriszti
 
 


Sziasztok!
Legyszi engem is az egy fiu gyeremekhez irjatok.De beirhatsz ugy is hogy Miklos a babaKép
En barmilyen amerikai, kinai horoszkop stb oldalra mentem az fiut josoltKép De nem hiszek benne, csak jatszadoztam.
En minden ejjel 3x megyek ki pisilni.
Viszont a nagy dologgal meg mindig baj vanKép

csengo
Vendég
 


Csengo!
Gratulálok a fiadhoz!(irígy vagyok,hogy tudod ki lakik bent)
Nekünk lány nevünk nincs csak fiú.Már Ágota is Attilának készült.Most is ez a fiú nevünk.Lányt még nem találtam de ha négy hét múlva azt mondja a doki,hogy lány lesz még 16 hetünk van gondolkozni.
Ramaty idő van!GnéKriszti
gnékriszti
 
 


Sziasztok!

Nos voltam ma reggel a praxisban. Nagyon rendes votl az orvos. Mindent tok jol megnezett es megmutatott. Nos es mostmar 100% hogy fiu. Kép

Csinaltis rola kepet. Jaj es olyan jol nezett ki. Majd jol kielemezem a videot ha hazaertem eset. Olyan boldog vagyok.
Hetfon meg rakok fel frissebb kepeket. Kép
Vendég
 


GnéKriszti!

Anyai nagyanyámat Rübina Agápiának hívták, s a család úgy gondolta, ennek a névnek a magyar megfelelője az Ágota, így nevezte el a 6. lányát, anyámat. Sajnos a nővérem lenyúlta előlem ezt a nevet második névnek, anyám többször mondta, hogyha nem adta volna neki ezt másodiknak, akkor engem most Ágotának hívnának. Így megkaptam anyám 2 nővérének nevét, s lettem Klára Irén.

Erről jutott eszembe nagyszüleim családtervezésének sikeressége. Született 2 fiuk, s úgy gondolták, hogy ez épp elég lesz, nem akarnak több gyereket. Aztán egyszercsak összejött még egy lány. Ezután már úgy gondolták, üsse kő, ha jönni akarnak, jöjjenek a gyerekek, ahol 3 gyereket etetni tudnak, ott elfér több is. Ezután született még 5 lányuk.Kép

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Lanyok!

Fontos kerdes?

Ti hova mentek es mikor nyaralni az iden, ha mentek?

Nekunk kicsit tobb mint egy honapja volt az eskuvo es nem voltunk naszuton.
el szeretnenk menni, juniusban, de a rokonsag nagyon ellenzi. Kép

Nektek mi a velemenyetek errol???

Magi
Vendég
 


EszterKép
Biztos nem rugdossák össze egymást a lurkók, mert a magzatvíz letompítja a mozgásukat. Olyan mint amikor Te akarsz verekedni a tengerbenKépKépKép

A keményedésről én is olvastam ma. Ha nem túl sűrű, akkor az természetes, mert tágul a méh, és ez segíti a rugalmasságát növelni. Ha sűrű és szúrkálással is jár, akkor pihenni kell, mert megerőltető amit csinál a kismama.

CsengőKép
Gratulálok Miklós babához !

MagikaKép
Neked is gratulálok a pici fiúhoz.

Szerintem ha nyaralást terveztek akkor minél korábban menjetek. Nem tudjátok júniusra előrébb hozni ? Egyébként szvsz ne hagyjátok ki a nászutat, mert egy darabig nem lehettek majd kettesben. Egy barátnőm decemberben volt Egyiptomban, és január végén megszült. Kutya baja nem lett, pedig sokat búvárkodott a Vörös tengerben. Még egy olyan víz alatti fotó is készült róla, hogy a baba teljesen kirajzolódik a pocijában, mert a víznyomástól eldeformálódott a hasa.KépKép

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!

Koszonom a biztatast. Kép
Junius kozepere tervezzuk, meg nem tudjuk, hogy hova.
Most megnyugodtam. Kép
Ki nem hagyjuk, csak meg toprengunk, hogy hova menjunk. Kép
Vendég
 


sziasztok!

Alig bírtam végigolvasni a két nap hozzászólásait. Nagyon belelkesültem, hétvégére lemondtuk a családlátogatást, megyünk a vasárnapi bababörzére. Először azt hittem, hogy ez csak ruhabörze, de azóta többen mondták,írták, hogy minden lesz.
Gratulálok azoknak, akik már tudják, hogy ki lakik a pocakjukban, én még nem tudom, viszont lassan a teknősbéka effekt kezd eluralkodni rajtam, éjjel egyre nehezebb az egyik oldalról másikra fordulás. Hirtelen szeretném, mint eddig, de ez már nem megy, mert fájni kezd a hasam. Vissza kellett vennia tempót, és kiküszöbölni minden hirtelen mozdulatot.
A hátam nem fáj, panaszaim nincsenek, csak a cicibimbóim nagyon érzékenyek és néha csepegnek, gondolom ez főpróba, Maszatka ellenőrzi a készletet. Amit nehezen viselek: ha zöldséget, gyümölcsöt eszem, megy a hasam. Imádom ezeket, főleg, hogy jön a nyár. Két hét múlva majd megkérdezem a doki bácsitól, hogy mit tegyek.

Jó hétvégét mindenkinek, sikeres börzét! Hajrá Picurkák, legyetek jók!

üdv:zsófi 21+2
papzso
 
 


Magi, nehogy hagyd magad lebeszélni. Most tudtok még kettesben, nyugiban egymásra figyelni. Használjátok ki. Ha röpcsivel mentek, nem lesz semmi baj. Ezt tapasztalatból mondom!! Persze ne tengeren túlra menjetek. Kocsival meg még egy Horvátország is bevállalható. Olyan régimódi baromság, hogy a kismamák maradjanak otthon, lehetőleg ágyazzák magukat vattába. Nem a halálunkra készülünk. Ha nincs semmi panaszod akkor menjetek, mert meg fogod bánni. Persze ne vadvízi evezésre, vagy valami őserdő felfedező körútra fizessetek be Kép
Én hosszúhétvégét csaptam a múlt hétvégén Mallorcán. Tök jó volt, végigjártam mindent amit látni akartam, ha úgy éreztem, hogy fáradok, akkor beültem egy üdítőre egy kávézóba. Az út is elég rövid, bár én Bécsből indultam, de így is csak 4 óra volt. (2 óra Bécs kocsival, 2 óra Mallorca repcsivel)Ja, és a férjecském nem is volt velem, és ő is megkapta a rokonoktól, hogy, hogy mer egyedül elengedni. Ő meg szépen elmagyarázta mindenkinek, hogy semmi panaszom sincs, és ez az utolsó alkalom (egy jó kis ideig), hogy egyedül a barátnőimel kipihenhessem magam. Nem bántam meg!!!

puszi kata
katta
 
 


Kata!

De jo neked. En mar olyan faradt vagyok. Munka, most vannak vizsgaim, szerencsere eskuvotervezes mar nincs, de maradt az epitkezes. Szerencsere, mar az is kesz van, mar csak nemi utomunka es koltozhetunk, de ugy erzem belerokkantam. Nem birnam ki utazas es pihenes nelkul. Kép

Mi Tuneziara, Santorinire, vagy Kenyara gondoltunk. Kenyarol mar lebeszeltek, de Tunezia meg Santorini nem rossz. En oda szivesen mennek. Tuneziaban mar egyebkent is voltunk. Igaz most masik reszere mennenk.
Menni minden keppen megyunk, csak meg azt nem tudom, hogy hova.

Egyebkent meg tegnap annyira mocorgott bent a babo, hogy csak ugy leste a papa. Nagyon oda volt tole. Kép Kép Kép

Magi
Vendég
 


Magika!

Idegenforgalmis vagyok, szerintem utazz nyugodtan, de csak kényelmesen (buszos spanyol v. görög út kizárva). Érdemes Eu-s országba menni, és előtte az OEP-től a (ha jól emlékszem 101 vagy 111-es számú) nyomtatványt kikérni, mert akkor a sürgősségi ellátás (ne adja az Isten, hogy szükség legyen rá, de jobb félni...) ingyenes, még a koraszülés is.
7 hónapos kor után a légitársaságok nem engedik a kismamát fel a repülőre, de én sem javasolnám, mert az az időszak már a koraszülések szempontjából rizikósabb, és a repcsis út alatt azért elég komoly nyomáskülönbség és légkondihatás éri a szervezetet.

A babával, ha megszületett, az első évben semmiképen sem javaslok hosszabb túrát, pláne nem repülőn. (Telepített idegenvezető voltam, és sokan ki akarták használni azt, hogy a bébi 2 év alatt tulajdonképpen ingyen utazik. E miatt azonban a csecsemős szülőkkel az egész hetet a gyógyszertárakban és orvosi rendelőkben töltöttük!)

Úgyhogy szerintem hajrá, irány most valami szuper kis hely! Érezzétek jól magatokat, egymást Kép
Különben én is június elejére tervezek valami rövid 1 hetes okosságot, mert mi meg márc. 12-én esküdtünk.. Kép

Ja, és arról azért szólok, hogy nekem a közvetlen napozást nem igazán javasolták terhesen, jó ha az ember nem felejti el nyaralás közben..

(Most, hogy igy végig olvastam, olyan mintha "osztanám az észt", pedig nem is vagyok ám én ilyen okoska.. Csak végre van valami amihez úgy érzem, hogy egy kicsit értek! Kép )

Üdvölet mindenkinek:

Maccs
maccs
 
 


Maccs!

Koszonom az infot. szerinted Tunezia nagyon gaz???
Voltam Babysitter es ott is a csalad egesz kicsi gyerekkel ment nyaralni, vittek engem is, de nem volt semmi gond.
Nalunk papa orvos, mindig visszuk a gyogyzserkeszletet. TEljesen kivan, ha nincs vele. Abban meg "doglott legy"-nek valo is van. Kép Kép Kép
Csak nem lesz semmi baj.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Az Origo hírcentrumában van egy cikk arról, hogy kik és hogyan igényelhetnek ingyen légzésfigyelőt! Akit érdekel, a cikk címe:
"Légzésfigyelőt osztanak a bölcsőhalál ellen"

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Magika!

Szerintem is utazzatok el nyugodtan, mi is megyünk. Az úticél Korzika autóval és komppal, de nem 1 nap alatt, hanem pihenővel. A dokim is azt mondta, hogy nyugodtan mehetünk. Én a repüléstől kicsit jobban tartok, ezért választottunk autós nyaralást, de kinek mi a jobb. Amúgy én 21-22 hetes terhes leszek, amikor megyünk.

Maccs, pont ma reggel hallottam a TV-ben erről az OEP-es nyomtatványról, jó dolog. Nem tudod, hogyan lehet hozzájutni?

Csajok, tegnap beszéltem a védőnővel telefonon és már telefonon keresztül sem bírom a nyávogós hangját. Olyan béna az egész nő, hál' istennek nem ragaszkodik a túl gyakori találkozóhoz, még csak 1-szer voltam nála és majd akkor kell mennem, ha meglesz az AFP eredmény. Kár, hogy védőnőt nem lehet választani.

Ma megyünk ballagásra és még belefértem egy tavalyi elegánsabb ruhámba. Nagyon örültem neki! Kép

Lesz még idén nyár? És mikor?

Irigy-irigy aki már tudja, hogy milyen nemű a babája! Kép Nálunk a két esélyes név a Nóra és a Márk, de még nincs vége a meccsnek. Kép Férjemnek semmi sem tetszik és javaslata sincs. Pasik... Kép

Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok!
Utazasrol en is mindenkinek annyit javasolnek, hogy erzi o hogy tud-e menni. Engem egy ket oras auto ut is lefaraszt, de a sogornoim szules elott is a horvat tengerpartra jarnak. Ne hagyd magad lebeszelni a csalad altal, csak tenyleg koss biztositast es gondolom nem Albaniaba akarsz mennie egy olyan faluba ahol nincs viz. Ha viszont ugy erzed megterhel az utazas akkor ne menj.Meg ahogy mondjak a nagy konyvek, ha zavar az ut , alljatok meg a kocsival es setalgass, vagy tenyleg csak olyan jarmuvel utazz ami 'kenyelmes'
Szoval mindenkinek szep nyaralast, titokban en is szervezem, mert vagyom hogy kettesben legyunk, de en max a Balcsira vagy a Zemplenbe keszulok. A ferjem miatt inkabb, mert o soha nem vezetett sokat en meg mar nem tudok ugy, mint tavaly a naszuton oda-vissza.
NEkem is neha kemenyedik a hasam, eleinte meg ijedtem reggel, de irtatok hogy ez oke es aztan utanaolvastam, hogy tenyleg csak akkor gaz ha rendszeres (nagyon gyakori) es faj is.
Mindenkinek szep napot. Az ikreseknek pedig kitartast, nem aggodni, nem elhinni masok remtorteneteit, amikor annyi szep ikergyereket latni az utcakon....
(LEgkozelebb hatha nekunk is ketto lesz)

csengo 20+6
Vendég
 


Szia Magika!

Tunézia - klassz! Kép

A higiéniára azért ügyelni kell. Pl.: terhesen csak a palackos vizet javaslom, (ami kincs és kicsit drága) még a fogmosáshoz is, illetve nyers gyümi és zöldség fogyasztását sem javaslom, pont azért mert a nem 100%-osan megbizható vizzel mossák, (+ toxoplasma veszély, de akkor erről akkor a kedves papa tud majd neked mesélni).

Alapjáraton én megittam a csapvizet, de volt nálam egy üveg "viszki" és hasmenés esetén azt alkalmaztam "fertőtlenítésként". Terhesen azért nem vállalnám be. Kép

Egyes 3 csillagos hotelek egész jók, de a 4 csillagosak már klasszisokkal jobbak. Ha közelebbi részletek is érdekelnek írok inkább e-mail, voltam ott study-touron, de nem akarom regényekkel untatni a többieket! ;)

/Cipruson voltam sokáig és a repcsis csecsemős utazókkal jártam állandóan dokihoz, nem bírják a bébik a légkondit a gépen./

Az orvos mindig jó a háznál, még ha hordja is magával az orvosságokat! Kép
Az én párom autóvillamossági szerelő, nálunk mindig 6 kiló szerszám, csavarhúzó, stb.. van. Az még nehéz is, de legalább ha lerobbanunk, áltlában sikerül hazáig eljuttatni a lecsotrogányabb autót is! Kép

Szerintem biztos nem lesz semmi baj, csak a pozitiv hozzáállás a fontos! Kép

(És kerüld a tevéket, mocskos bűzös és kiszámíthatatlan állatok! Kép Kép Kép Kép )
Maccs
maccs
 
 


Szia Macsek!

Sajnos be kell menni egy OEP képviseletre, kell vinni lakcím kártyát, személyit, taj kártyát és munkáltatói igazolást magaddal. Vársz röpke néhány órát a sorban, és pikk-pakk meg is van. De úgy tudom, hogy mindenki csak személyesen kérheti, tehát pl. a férjedét már nem veheted te át..

Muris dolgok ezek, szerintem kifejezetten a jónép szórakoztatására találták ki! Kép
maccs
 
 


Maccs!

nalunk mindig van hyperol, nem tudom, hogy jol irom e, de aza fertotlenito tabletta, amiben a muszerek aznak. Hat ha abba beaztatok egy furt szolot, tuti tiszta lesz. Kép Kép Kép
Csak az ize lesz majd kicsit fura, de nem nagyon.

Jaj most ugy orulok, hogy megnyugtattatok. Kép
Mindenki ovott tuneziatol, de mi is jartunk ott. 3* hotelben, de olyan volt mint az 5*

most 4* neztunk ki All inclusive ellatassal 2 het. Meg varunk, hatha lesZ last minute-ben. :o)
Vendég
 


Maccs, ez nagyon rossz hír. Azért megpróbálok még utána érdeklődni, hátha van emberibb útja is a dolognak, bár nem sok esélyt látok rá.

Kép

Kép
macsek11
 
 


Lombikosok!

Gratula a türelmetekhez. Mi 3 évet vártunk, aztán SOTE Baross u. asszisztált reprodukciós osztály, aztán 1 év eredménytelenség, türelmetlenség, és totális feladás, abbahagyás következett. Képzeljétek, most 6. év végén, amikor már teljesen lemondtam róla, hogy nekem még ebben az életben babám lesz, teljesen spontán "becsúszott" Kép)


Macsek!

Ha véletlenül megtudsz egy jobb módszert, légyszi szólj, mert nekem is ki kell kérnem..!

Magi!

Szerintem még lesz last minute, csak kérdés, hogy pont az a szállást is akciózzák-e majd. Kép)

Kakukkvirágos jókedvet mindenkinek,

Macs
maccs
 
 


MagikaKép
Mi is voltunk Tunéziában, és szerintem néhány szomszédos ország sokkal gázosabb. Semmi bajunk nem volt, pedig sivatagi túrát is bevállaltunk, népe eledelekkel és helyi egzotikumokkal.

A napsütéssel azért vigyázzatok. Pont a héten voltam bőrgyóygásznál, mert érzékenyebbek lettek az anyajegyeim, és Ő figyelmeztetett, hogy közvetlen napsütésnek ne tegyem ki magam kismamaként, inkább árnyékos helyet keressek. Sajnos egy ismerős kismamánál nagyon komoly gondok lettek a bőrével, amit a terhességi hormonok váltottak ki nála.

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Maccs!

Remelem akciozva lesz. De van vagy 4 db 4* all inclusivos hotel, egy csak le lesz akciozva. Kép
Meg ket hetet kell varni. Kép

Cat!
Igyekszem majd nem sokat napozni. Marmint inkabb arnyekban maradni. De naptejet is viszunk majd amit itthon elotte letesztelunk. Kép

Magi
Vendég
 


Magika,
Bátran vállald az utat. Gondolj bele, hogy ez lesz jó ideig az utolsó nyaralásotok kettesbenKép

Papzso,
A zöldség, gyümölcs engem is meghajt. Ha a dokibácsid mond rá valami okosat, akkor majd légyszi meséld el. Mert az én dokim diétát mondott (rizs, krumpli, hal, csirkemell olaj nélkül), de ez csak átmenetileg segített, aztán újra visszaesek, ha nekiesek a gyümölcsnekKép

Lányok,
Ti szoktatok már álmondni szüléssel, szoptatással? Én rendszeresen szoptatok álmomban, és mindig rengeteg a tejemKép Remelem így lesz ez az életben isKép

Mindenkinek szép napot!
Moncsi
minike
 
 


Livnek hála megtaláltam az origón a légzésfigyelőről irottakat és bemásolom, hátha másnaki is jól jön.Kép
Légzésfigyelőt osztanak a bölcsőhalál ellen

2004. május 6., csütörtök, 16:16

Bármelyik kisgyerekes család kaphat ingyen légzésfigyelő készüléket, amely jócskán lecsökkentheti a bölcsőhalál bekövetkezésének esélyét. Az Országos Inkubátor Alapítvány eddig 1 millió családhoz jutatott el ilyen készüléket, a tervek szerint azonban a jövőben minden csecsemő kapna az életmentő készülékből. Magyarországon az újszülöttek 10 százaléka veszti életét a légző- és keringési rendszer koordinációs problémája miatt fellépő bölcsőhalálban.
Ők nyugodtan aludhatnak
Ajánlat
Bölcsőhalál.hu

Hogyan előzheti meg a tragédiát? Ezen az oldalon megtudhatja.
A bölcsőhalál megelőzését segítő készüléket mutatott be csütörtöki sajtótájékoztatóján az Országos Inkubátor Alapítvány. A felszerelés egy érzékelőkkel felszerelt puha matrac, amely figyeli a rajta fekvő csecsemő légzését és mozgását. Ha a gyerek 21 másodpercen át nem mozdul meg, vagy nem vesz levegőt, akkor a készülék csipogó hangjelzést ad. Kis méretének köszönhetően a 9 Voltos elemmel
működő gép nem csak a gyerekágyban, de a babakocsiban is könnyen elfér.
Az alapítvány eddig közel 1 millió családhoz jutatott el ilyen készüléket 3 éves működése alatt - mondta az [origo]-nak Zembler Andrea, az alapítvány sajtóreferense. Főleg rászorultsági alapon, a védőnők, vagy kórházak ajánlására osztották ki a készülékeket, bár az alapítványnál bárki igényelhet légzésfigyelőt (az alapítvány címe és telefonszáma, ahol érdeklődni lehet: Budapest, 1116 Fehérvári út 130. 06-1-3821547). A korlátozott szám miatt eddig csak egyéves használatra adták térítésmentesen a bolti áron 40 ezer forintba kerülő gépet, a jövőben viszont szeretnék elérni, hogy minden csecsemőnek jusson belőle. Zembler szerint az alapítvány jelenlegi forrásaiból az igények 70-80 százalékát tudja kielégíteni, de bíznak benne, hogy befektetők bevonásával az összes igénylőnek tudnak majd adni a felszerelésből.

A bölcsőhalál a keringési és légzőrendszer koordinációs problémája, amely gyakorlatilag azt jelenti, hogy a csecsemő "elfelejt" levegőt venni. A halált okozó probléma általában 2-12 hónapos gyerekeknél lép fel, a legveszélyesebb időszak a 3-6 hónapos kor. A fiúk hajlamosabbak a bölcsőhalálra, mint a lányok. A rendellenesség előfordulását emellett több más tényező is növelheti: gyakrabban fordul elő olyan családokban, ahol már korábban volt bölcsőhalál, de az átlagnál
veszélyeztetettebbek a koraszülöttek, a kis súllyal, vagy légzésszervi rendellenességgel születők, illetve a dohányzó vagy drogfogyasztó anyák gyerekei.
Az újszülöttek közel 10 százaléka veszti életét minden évben bölcsőhalálban - mondta Zembler. A sajtóreferens szerint a legfőbb gond, hogy a kisgyerekes szülők nagyon kis része ismeri csak ezt a problémát, így legtöbben azt sem tudják, hogy védekezniük kellene.
[origo]

Táblát most nem rakok, de mindenkihez beírtam a baba nemét aki eddig megtudta. Majd ha archiválják az oldalt a következőre felteszem.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Irigykedek itt a nyaralásaitokra... Mi legutóbb a nászutunkon voltunk külföldön, 6 éve, amikor kimentünk egy konferenciára Portugáliába. (összekötöttük a két dolgot) Ált. Portugália nem egy tipikus célország, de nekem nagyon tetszett. És amilyen szerencsénk volt, akkor volt ott a világkiállítás is, meg tudtuk nézni.
Azóta viszont csak itthon nyaralunk, vagy a Balcsinál, vagy a Tisza-tónál. A problémám az, hogy ha csak egyszer is elhagyom nyáron a várost, akkor olyan szinten kijön az allergiám, hogy egész ősz végéig kitart. Ennek megoldására a család idénre kerek-perec megtiltotta, hogy elhagyjam Bp-et. Kép

Kormi

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Kormi!

Sajnalom! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kormi: nem hiszem, hogy a nagymamáknak kell megválasztaniuk a baba nevét:-) Nagyon szép neveket választottatok!! Nagyon tetszik a történet a nagyszülők családjáról:-))

Csengo: én a kínai oldalon voltam, ahol fiút jósolt, máshol nem néztem még. Tudsz esetleg ajánlani olyan oldalt, ahol "megmondják"?:-)
Kisfiú, mint kiderült, csak kíváncsi vagyok!

Kriszti: nekünk van névből már megvan mindkettő, most a Balázs került előtérbe, de persze, nem felejtjük el a lánynevet - Noémi -, mert ha esetleg az 1% érvényesül, és kislány lesz, akkor se legyünk meglepődve:-)

Magika: akkor gratula a kistököshöz!!:-)) És irigykedem kicsit a nyaralásotok miatt:-))

Papzso: hirtelen mozdulatokra nekem is figyelnem kell. Meg a sietéstől is. Ma reggel szedtem a lábam a munkahelyemre, tíz perc gyorsmenet után már örültem, hogy beértem, kezdett már fájdogálni a pocakom. A tempóból vissza kell venni:-)

A nyaralással kapcsolatban: mi mennénk, csak én nem vállalnám be az órákig tartó utazást, ugyanis a Horvát tengerpartra mennénk le. Majd legközelebb, meglátjuk, jövőre a babóval neki merünk-e vágni:-)
Megyünk a telekre, ott is nagyon jó lesz, majd kiruccanunk a strandra.
lau
 
 


Sziasztok!

Linato!
Valószínűleg kidlány lakik a pocakomba. Légy szíves írd be a táblába. Köszi.

Mi is belföldön nyaralunk. Most nem mertem bevállalni én sem a külföldi nyaralást, pedig jó lenne. Sok fele jártunk már kempingezni, nászúton is kempingeztünk Páriszban. Mi nagyon élvezzük a kemping szabadságát, és olcsóságát.

Kormi!
Az Eurorest indít akicókat, ahol "üdülési" csekket nyerhetsz, amiért 3 e. Ft kell fizetned, mikor küldik. Cserébe sok szállodában nyaralhatsz, telelhetsz kedvező áron. Szállás ingyenes, csak ellátásért fizetsz, aminek a díja szállodánként változik. Általában: 3-4 e/fő/nap, és ez általában 2 étkezés.
Itt több infót találsz: www.eurorest.net
Mi már próbáltuk, és nagyon tetszik. Most ilyen csekkel megyünk nyaralni.
Mire vagy allergiás? Csak mert, akkor ez behatárolja, hogy hova mehettek.

Moszi (20+0)

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok
a bolcsohalalos cikkben nem tuloznak a szazalekkal????? En kb 100 emberbol egyet tudok akinek a gyereke meghalt bolcsohalalban, de meg az sem biztos hogy nem mas baja volt. Szerintetek nem tuloznak?????
csengo
ja, nem tudok most olyan oldalt ahol megmondjak a nemetKép
Vendég
 


Csengő, szerintem teljesen igazad van, én nem is figyeltem oda erre a százalékos arányra. Nem lehet, hogy ez nem magyarországi statisztika, hanem valamilyen egyéb, összesített, ahova beleszámítják az elmaradottabb országokat, ahol nagyon rossz még az orvosi ellátás, vagy ilyesmi? Mert én sem tudom elképzelni, hogy ez a magyarországi százalékos arány.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Tudok egy nagyon jó kismama- és babaruhaboltot, ha valakit esetleg érdekel, nagyon jó minőségű ruháik vannak, és szerintem elég olcsón: Week-End: Budaörs, Budapesti út 87.

Kép

Kép
liv
 
 


Csengő Kép
A számot én is furcsállom.. szerintem ez nagyon sok. Amit én olvastam az tavalyi adat, akkor 76 baba halt meg bölcsőhalál miatt... a 10% meg összesen nincs Magyarországon a csecsemőhalálozás, hanem 6%, ha jól emlékszem, és ebben minden benne van.
Nem szeretem az ilyen pánikkeltő cikkeket.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: