[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Mj-Móni!

Nagyon köszi az ötletet! Felhívtam a gyártót, és egy nagyon kedves pasassal beszéltem, aki egyértelműen azt mondta, hogy ne vegyem be. Szal nem is fogom! Most lemegyek a gyógyszertárba, hátha tudnak valami gyógynövényes dolgot ajánlani, amit lehet ilyenkor szedni.

Köszi!

Bogárka (12+5)

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Aniko Kép
Ezek tényleg "szimpla" terhességi tünetek. Csak arra vigyázz, hogy ne gyengülj le nagyon, igyál sokat és egyél, amennyit tudsz (sokszor keveset) És pihenj!
Én sokat hánytam az elején, és amint felálltam, elszédültem. Kép Ez szerencsére már elmult.

Pusz
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok,
Rég nem irtam, de olvaslak titeket, es a szomorú hireket is Kép. Kivánom, hogy Zsófi és Juca hamar kiheverjétek, és minél előbb itt legyetek újra!!
Tegnap voltam a nődokimnál. Na, engem sem szeretett annyira, miert csak most mondtam el hogy a talpamon levő szemölcsöt egy Schol termékel kezelem, amiben (szerintem) egy kis enyhe acetilszalicilsav van (mint aspirinben). Na jol kiakadt, hogy csak most mondtam el (eddig mindig elfelejtettem, volt más bajom is). De megértem őt is. MEllesleg, tisztán emlékszem hogy az elején azt mondta aspirint lehet szedni (vagy amnezias lettem???)
Mindegy a lenyeg most: nem lehet szalicilátokat szedni!! Ti tudtátok? Egyébként meg vagyok győződve, hogy ez a pár csepp amit a talpamra használtam, nem ért fel annyival mintha egy szem aspirint bevettem volna.
Szóval én is mehetek bőrgyógyászatra. Lehet hogy nálam is leégetik?? Fejeske, ez fájt??
AFP-re jan. 3.ra rendelt be, amikor 16+5 leszek!! csajok, ez nem hoz majd rossz eredményt??
Másik hogy akik mennek 4Dre, mennyire kell előre bejelentkezni?? Asszem mi elmegyünk a 18. héten, és az már jan közepe!! Szóval ideje lenne elkezdeni telefonálgatni??

Na szép napot,
Timi
(14+0??)
splendida
 
 

 
 

Mj----Móni!
Köszi a "kiosztást"! Minden oké, így legalább tudjuk mihez tartani magunkat. Bár ilyenkor egy kicsit mindenki jobban aggódik, éppen ezért jók az ilyen őszinte "helyre-rakások"!
Üdv.
Fejeske
fejeske
 
 


Sziasztok,

Moni, en nem vagyok benne a tablazatban!
Bekerulhetek? Aniko, 31 ev, masodik terhesseg 4+3
szules varhato ideje augusztus 10, elso gyerek Matthieu 1999/07/26
Koszonom
Minyu es a tobbiek, megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok egyedul, de sajnos nem sokat segit. Remelem nem fog sokaig tartani. Dolgoznom kellenne, de mindig visszajovok es megnezem ki mit irt.
Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Adire!
Rh összeférhetetlenségem nekem is van, és volt. Mert én negatív vagyok a férjem meg pozitív. A kislány /9/ szintén pozitív lett. Szülés után kaptam egy Anti D nevű injekciót, ami állítólag megvéd a második /jelen/ terhességemkor. Emiatt 3x,vagy 4x vesznek vért, hogy van-e ellenanyag termelés a szervezetemben.Az első eredmény már megvan, az jó lett. Egy kicsit azért én is be vagyok rezelve emiatt, de elméletileg nem nagy az esély a bajra! Hát legyünk optimisták! De neked, ha első baba, akkor semmi gáz!
Splendida!
A fagyasztás nem fájt, inkább kellemetlen. Annyira hideg, hogy szinte már éget! Gondolom ismerős ez az érzés! Egyébként a környéke elég csúnya piros, inkább vörös / mint egy kis égés/ de állítólag elmúlik. Legalábbis remélem!
Szoval a fájdalomtól ne félj!
Csáó!
F.
fejeske
 
 


Timi Kép
Én már a 17. betöltöttem (a mensi szerint számolva), amikor AFP-re mentem, és jo lett az eredmény. Az eddigi UH-k mind "fiatalabbnak" mutatták, ezért küldött a doki pár nappal késöbb.

Mi jövö hét kedden megyünk a Praxisba, és én most hétfön jelentkeztem be. Nem tudom, más helyen hogy van, itt kb 1 héttel elötte elég szolni. Persze, informálódni lehet hamarabb is.

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Bogárka!
Aktil Duó-t kaptam. Ez az embrióra nem ártalmas, de szoptatni már nem lehet vele. Remélem, h. azóta már megoldódott a gyógyszer-ügy!

Anikó!
Én is a sorstársaid közé tartozom. Első terhességnél szinte semmi, most meg nagyon erős hányinger, gyengeség stb.. A konyhába csak úgy tudok bemenni, h. elfordítom a fejem a hűtőhöz érve. Vki tanácsolta a szénsavas italt, nekem ez egy kicsit segít, de hosszabb időre ez sem megoldás. Mi lesz így karácsonykor?

Móni!
Még én sem vagyok benne a táblázatban. Adataim: Csmarti/Márti/32/4-5.hét(pontos meghat.nincs)/ 2005.aug.15-20./Kútvölgyi/név: még nincs/Eszter (2002). Köszi!

Sziasztok:Márti
csmarti
 
 


Fejeske, szerintem ne izgulj!Kép
Mj Móni köszi a tanácsot!
Az engem is érdekelne, hogy a 4D-re mennyivel előtte kell bejelentkezni, januárban szerintem én is elmennék!
katica78
 
 


Lányok!

Pár napja úgy tűnik enyhülnek az émelygéses tüneteim (lehet, hogy már írtam, akkor bocsi! Kép).De ez nagyon jó érzés. Most viszont kezd nagyon ehetnékem lenni. Kép Kép Kép

Márti!

Ez a 'hűtőre rá se merek nézni' "szindróma" nálam is fennállt rendesen, de ma már bátran kinyitom. Kép (Na jó..azért még nem tökéletes.)

Kedden reggel megyek a 12hetes UH-ra. Jaj, annyira izgulok már!!!

Viki
vikó
 
 


Viki!
Te mit csináltál amikor émelyegtél? Van vmi recepted a túlélésen kívülKép? Nekem a 12. hét még messze van! Kép
Márti
csmarti
 
 


Márti!

Én írta a szénsavas víz kortyolgatását, de ez tényleg csak pillanatnyilag használ... Próbáltam mindig enni valamicskét, akkor jobban voltam. De sajnos tuti tippem nincs. Még kb. egy hete pl. emlékszem, hogy majdnem hisztizni kezdtem, mert már olyan régóta tartott ez az állapot. Kép
Reméljük gyorsan fog repülni az idő! Kép

Viki
vikó
 
 


Móni és Fejeske!

Köszönöm az Rh összeférhetetlenségről szóló infokat. Nekem is valahogy úgy rémlett, hogy csak a 2. gyereknél gázos. legfeljebb megszúrkálnak egy kicsit, habár félek a tűtől, mint a tűztől. Kép Anyuéknál is volt összeférhetetlenség, csak azért nem mertem megkérdezni tőle, mert a család csak karácsonykor tudja meg a nagy eseményt és ez így egy kicsit feltünő lett volna.

Lányok!
Másik nagy problémám a hízás. Ki hol tart? Én most vagyok 8+3 és már 2,5 kg-ot híztam! És főleg nem a pocómra, hanem a combomra. Alig mennek rám a nadrágok, popsinál meg combnál szorítanak. Mi lesz így? Mindenhol azt olvasom, hogy az 1. trimeszterben kb. 2 kg hízás ideális. Nekem az még 3 hét és beleesik a karácsony! Pedig teljesen normálisan eszem és tornázom is. Lehet, hogy az a gond, hogy terhesség elött nagyon intenzíven aerobicoztam, hozzászokott a szervezetem és mivel kb. ugyanannyit eszem, de sokkal kevesebb kalóriát égetek el, hízom? Teljesen két shake-be vagyok esve. Kép Kisbálna leszek?

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Móni!

Már többször is akartam írni, de mindig elfelejtettem. 29 éves vagyok. Beírod a táblába?

Köszi

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok!

Ki mondta azt a marhaságot, hogy a 12. hét után jobban leszünk?Kép Én most érzem csak igazán ezt a ringlispil témát...

Krimo!
Ne aggódj, én is a várost szelem át éhgyomorra, reggel a jövőhéten. Megalkotom a Mátyásföld- Tétényi villámvonalat.

Móni! Tényleg jól kiosztottad a társaságot, a sarokba álltunkKép

Nálunk kiderült, hogy a skarlát vaklárma volt! Egyeszerűen még káromkodni sincs kedvem. Itt ülök 3 hete a gyerekkel, nem tudok vásárolni karácsonyra, egy sort képtelen voltam tanulni, hülyére paráztam magam, hogy elkapom a 12. hétig, szóval bekaphatják! Most meg már nem vihetem, mert téliszünet lesz...

na, csaó

v.
lenocs
 
 


Adire
És mi van akkor ha kisbálna vagy nagybálna leszel? Semmi.

Majd akkor aggódj, ha a gyerek szülése után 1 évvel is rajtadmaradt még 10 kiló. Különben én is hizom az elején. Már most 1,5-2 kg-nál tartok, de ez igy volt anno is. Akkor 18 kilót szedtem fel totál, és szüléskor lement 12!

Szóval nyugi a kilók miatt egyelőre ne aggódj, főleg most, hogy jön a karácsony és főleg ne most, hogy ha sokszor csak az segit ha eszel valamit a rosszullétek ellen vagy valamit megkivánsz.

Ja és az IDEÁLIS hizási táblázatot is felejtsd el! Teljesen embere válogatja a dolgot. Nem azt mondom persze, hogy orrvérzésig kell zabálni és két fő helyett enni! Félreértés ne essék! De a hizás ilyenkor egy természetes folyamat!

Élvezd, hogy a kismanó ott van a pocidban.
Üdv,
Móni
9+5
mj__móni
 
 


Adire!
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Képzeld el! Én meg nagy bálna leszek, merthogy eleve magas vagyok, úgyhogy ha még jól meg is hízok, akkor egynesen elefánt lesz belőlem. Az első terhességemkor sokkal csinosabb voltam, de most comb, mell, derék -- szóval minden jól berakodott pedig még félidős sem vagyok.
De az "uram" azt mondta nem probléma!
Más meg nem lényeg! Na csákó!
fejeske
 
 


Móni és Fejeske!

Köszi a bíztatást. Kép Igazatok van, nem aggódom a kilók miatt!

Egy problémám akkor is marad. Nem is tudom, hogy írjam le. Nagyon furcsa. "Fáj" a külső combom, a popsim, szóval azok a helyek, ahová hízom. Ez nem igazán fájdalom, de nem tudom leírni, hogy mi pontosan. Valaki érzett már ilyet?

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Adire,

Ne aggodj, ugy gondolom a hizas sokunknal alkati kerdes is. Hiaba zsortolodnek az orvosok, mindig csak a statisztikat veszik figyelembe, holott mindenki mas.
Az elso terhessegem 48 kilorol kezdtem, vigyazni eppen nem vigyaztam, de nem is vittem tulzasba az evest megis ram jott 25 kg. Pedig vilag eletemben kisevo voltam.
De le is ment 8 honap alatt. Most a masodik terhessegem 53 kiloval kezdtem es az allando hanyinger miatt pillanatnyilag elveszitettem 1 kilot, de gondolom majd nemsokara bepotolom ):a lemaradt kilokat. A furcsa az, hogy mar latszik a hasam 4+3??, bar meg minden nadragom boven ramjon, de a farmeroknal mar kezdem erezni egy kicsit a szoritast.
Egy baratnom szerint ez termeszetes, mert a hasfal egyszer mar kitagult igy masodjara ez konnyebben megy.
Nalatok is igy van?
Marti,
Nekem ma ajanlottak magneb6-ot, hideg coca-colat,
patikaban veheto szirupot, de azt hiszem el fogok menni a haziorvosomhoz, mert mar ket napja nem ettem semmit vagy amit ettem az mind kijottKép
Ha valami jo tanacsa lesz majd irok
udv
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Anikó!
Arra nagyon vigyázz, h. nehogy kiszáradj és legyengülj a nem-evéstől! Nekem is nagyon nehezen megy a kajálás, pl. nem is tudom, h. mikor ettem utoljára meleget. Inkább ilyeneket eszem: saláta, gyümölcs, zsemle, és ahogy olvashattad fentebb, bevált a szénsavas innivaló (Viki ajánlotta). Ha ez kicsit megböfögtet (elnézést!), máris jobban érzem magam. Én a colat nem pártolom a cukor-, és koffeintartalma miatt. (A vérnyomásom magasabb az átlagnálKép )

Kilók: Tényleg egyénileg változó. Szerintem is csak arra kell vigyázni, h. ne egyen össze-vissza az ember, és pláne ne kettő helyett! Én az elsőnél 13-at híztam, szülés után két nappal ugyanennyi le is ment. A szoptatásnál 3-4 jött vissza, aztán az is szépen leolvadt.

Tudtok olyan oldalt a Babaneten kívül, ahol képekkel illusztrált a méhenbelüli hetenkénti fejlődés?
Márti
csmarti
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem nagyon tudtam eddig írni és olvasni nektek és titeket, mert nem volt semmilyen netem. Most legalább gprs van, aztán majd áthozzák az adsl-t is.

Kérlek, írjátok át a táblázatot: Kiderült, hogy egy héttel idősebb a baba Kép Szóval ma vagyok 11(+0) hetes. A doki elküldött UH-ra múlt hét szerdára, hogy nézzék meg, hogy 8, vagy 9 hetes-e a baba, erre kiderült, hogy 10 Kép Hülyét kapott szegény, de mondta, hogy semmi gond, ilyen előfordul, és legalább tudjuk, hogy idősebb, mert akkor úgy ír majd ki.
Adott mostmár papírokat, holnap megyek vérvételre, vizeletvizsgálatra és kaptam beutalót a védőnőhöz is mostmár.

Nekem a hasamon már legalább három hete látszik, hogy van benne valaki, a nadrágjaim pedig nem jönnek rám. Mértem magamat, 2-3 kilót híztam, ez elvileg nem indokolna ekkora hasnövekedést szerintem, szóval egyértelműen a baba látszik.. barátnőm szerint is (ő egészségügyis).

A múltkori UH-n egyébként már lehetett hallani a szívhangját, és rettentően ficánkolt, alig bírta belőni a doktornő a gépet, hogy megállítsa picit. 28 mm-es volt.. tulajdonképpen szombaton megyek vissza nyaki redő vizsgálatra.

Nekem az evés-ivásra azt mondta a doki, hogy igyak amennyi jólesik, mert fontos a sok folyadék ilyenkor, és hogy ha nem muszáj, ne hízzak. De eddigi ismereteim alapján az a jó, ha a kismama 9-15 kilót is hízik a terhesség alatt, amiből az első harmadban megy fel általában 3-4 kiló. Én így tudom.. ez egy átlag.. de természetesen alkati is nagyon. Én pl. elég hizékony vagyok, szóval nekem az, hogy csak 2-3 kilót híztam, egy nagyon jó dolog. De bevallom nagyon oda is figyelek a kajálásra, mert enni bírnék bármennyit! Amikor rámtör a zabálhatnék, inkább narancsot, mandarint, vagy más gyümölcsöt eszek, néha barackbefőttet, vagy iszok egy cukormentes kakaót(édesítőszerrel) ha édesre vágyom.. és tudom! nem kéne édesítőt "ennem", de ha minden édesítő helyett cukrot tennék a teámba, akkor már most 10 kilót híztam volna. És hát úgy gondolom, az sem jó a babának. Márpedig én üresen nem vagyok hajlandó meginni a teát..
Sőt, most is bűnözk, mert kólát iszok.. de ezt is tényleg csak kéthetente egyszer (édesítőből is elég keveset teszek bele --> 2 literbe kb. 5 szemet). Mondjuk én arról is meg vagyok győződve, hogy egy egészséges babának ennyi ilyen nem fog megártani. Aztán persze lehet, hogy nincs igazam, de biztos kevésbé árt, mint a permetezett gyümölcsök, vagy a higannyal dúsított paprika megevése.. én egyébként gyümölcsökből is mindig keresem a magyart, vagy a bio-t.. de még igy is ki tudja, mit eszünk, iszunk meg.
Egyébként bátran ajánlom bárkinek a KUBU nevü italt.. (mostmár 4 féle izben is lehet kapni).. ezt kisbabák is ihatják, tiszta gyümölcslé.. ára is elég tiszta, de én pl. ezzel úgy vagyok, hogy nem érdekel, ezzel jót teszek a babának és magamnak is.

Ti nem tapasztaltátok, hogy olyan kajáktól is ég a gyomrotok, amiktől eddig soha? Nekem mostanában nagyon sokszor ég.

És sajnos kezd fájni a gerincem is Kép (már irtam korábban, hogy porckorongsérvem van). El fogok menni a gerincorvosomhoz is hamarosan, mert érzem, hogy kezd megváltozni a testem súlypontja, és sokszor már úgy fekszem le aludni, hogy fájnak a lábaim is. Remélem nem lesz rosszabb később, amikor nehezebb leszek.

Én tegnap kaptam egy jó könyvet: Az a címe, hogy "Az a 9 hónap" elkezdtem olvasgatni, és nagyon jó! Majd megnézem nektek ki írta, merem ajánlani mindenkinek, azt hiszem orvos irta.

Most megyek, mert mennem kell, majd jövök még és untatlak titeket tovább Kép

Ezer puszi mindenkinek!

hanee
(11+0)
hanee
 
 


Adire!

Nem kell aggódni az Rh összeférhetetlenség miatt. Én is A Rh- vagyok, illetve az egész családom Rh-. Tehát van tapasztalat. A nővéremnek 3 teljesen egészséges gyereke van. Most már ezt elég hamar megoldják egy anti D injekcióval, amit a szülés után adnak be. Hiszen ez a probléma csak akkor lép fek, ha az első szülés során (vagy ab. :-(! )a gyerkőc vére (aki Rh+) és a te véred keveredik. Ileyenkor ellenanyag kerülhet a véredbe ami ott is marad a köv. terhességig, és ha 2. baba is + akkor arra károsan hat. Ha megkapod ezt a szert, nem lesz ellenanyag a véredben. Egyébként az a lényeg, hogy a terhesség során legaláb 3* meg kell nézetni ezt a szintet függetlenül attól hogy hányadik terhesség. De ezt már úgyis elmondták a többiek.Tehát ne izgulj!!

Wica 14+1
wica
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek jó pocakosodást kívánok! Kép

Én a második babámat várom, és persze a mostani terhességem sem mentes az aggodalmaktól...
Látom az Rh- dolgokról beszélgettek, hátha van, aki hozzá(m)értő. Most vagyok 7+2 hetes, néhány hónapja meghalt egy 4 hetes babám. Én Rh- vagyok, és az érdekelne, hogy a 4. hétig kialakul-e egyáltalán a babának a vére (vagy mittoménKép), ami miatt antiD-t kellett volna kapnom? A már megszületett gyerkőcöm szintén Rh-, szóval miatta nem kellett. Már írtam ide a Rendelőbe, de nem válaszoltak Kép.

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Hanee, az tenyleg jo konyv, nekem is megvan!
Kicsit be vagyok tojva, mert kezd elhatalmasodni az influenza rajtam!Kép Tegnap mar 37,8 volt, ugyhogy be-ultem a kadba es fokozatosan engedtem magamra a hideg vizet, ettol gyorsan lement.
A 37,8 mar veszelyes?
Annyira nem hianyzott most ez!!!Kép Kép
katica78
 
 


Lányok!

Köszönöm az info-kat az Rh összeférhetelenséggel kapcsolatban. Igazából nem izgultam, csak nem tudtam pontosan, hogy mi, ezért kérdeztelek Titeket. Kép Mi is hárman vagyunk testvérek és anyuék között is összeférhetetlenség van. Már írtam, hogy azért nem tudtam tőle megkérdezni, mert csak karácsonykor tudják meg a nagy hírt. De ha megtudják.... Szerintem anyu órákon keresztül magyarázni fog, ahogy ismerem. Kép De hát a mamák már csak ilyenek...

Hízás: Valószínüleg sokat fogok hízni, annak ellenére, hogy keveset eszem és tornázom. Sajnos hízékony vagyok. Azon kevesek közé tartozom, akinek az ég világon semmi baja nincs így a terhesség elején. Talán eddig kétszer éreztem émelygést, egyszer egy kisebb hányingert.Nagyobb étvágyam sincs, talán a sajtféléket jobban kívánom mint eddig. Szóval nem eszem többet, mégis keményen hízom. Mind1. Biztos tudja a szervezetem, hogy miért csinálja. Igazából ezen sem aggódom, csak kicsit furcsa.

Adire
(8+4)

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Miszike!
Ha te is negatív vagy meg a kisgyerkőc is, akkor nem volt minek keverednie! TEhát a második terhességed során semmi veszély nem fenyeget. Ha viszont ez a pici pozitív lesz, akkor Te is megkapod az Anti D-t, és szülhetsz még kedvedre akármennyit is! :-)))
Csá! F.
fejeske
 
 


Sziasztok lányok!

Tegnap voltam dokinál, minden rendben van babóval. Kép)
14 cm körül van már és úgy izeg-mozog. Kép)
kiderült, hogy kisfiam lesz Kép
A férjem nagyon boldog volt. Kép

Hajni
Vendég
 


Szia,

hajni, gratulálok!!!!

Gondolom, nem csak a férjed volt boldog... Egyébként a Marcell nagyon szép név. (azUramat is így hijják)

Kata
kátyuska
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Meg kell erőltetni magad, hogy egyél!én is sokáig nagyon rosszul voltam a szagoktól,kajáktól (még a gondolatától is), de ilyenkor mindig el kezdtem agyalni, hogy mi az amit le tudnék gyűrni. Nehezen kezdtem el mindig az evést, de az első falat után már ment... Kép Muszáj! Inni meg pláne!!!

Hízás...

elég hamar híztam majdnem 2 kilót, aztán 1 hete fogytam kb.1-et.Mindezek ellenére a hasam nagyon megnőtt!Hihetetlen! Átadták a helyet a metrón!!! Kép És most nem tartok 2 kiló hízásnál sem, mégis nagyon látszik! Azt hiszem, hogy lement onnan az a kis felesleg, ahol eddig volt és ezért nem lett jelentős a súlygyarapodás.
Szabolcsnál is nagyon hamar látszott, hogy babás vagyok. A 6. hónap végén már mindenki azt hitte, hogy napjaim vannak hátra Kép annyira tolattam, és még akkor nem volt vége...A kiírt időpont elött 1 nappal szültem, addigra 15 kiló ment fel rám, de szinte kizárólag a pocimra. Nevettek is mindig rajtam, hogy "Jön a has.. Kép". Szülésnél 8 kiló jött le rögtön, aztán 1 hónap alatt a maradék. (Persze csináltam a szülés utáni tornát, amiről a leírást a védőnőtől kaptam. A 6 hetes kontrollnál a dokim azt mondta, hogyha nem nála szültem volna, nem hiszi el, h. szültem valaha is, annyira visszaállt minden. Kép)
Remélem ez most se lesz másképp! De azért tenni is kell érte valamicskét. Kép

Puszi

Viki(11+3)
vikó
 
 


Kátyuska!

Köszi. Kép
Persze, én is boldog voltam, ár halkan megjegyzem,. hogy én kislányt szerettem volna. Kép
De az a lényeg, hogy egészséges legyen. Kép

Hajni
Vendég
 


Szerintem az apukák mindennek örülnek!
Nekem mindkét lányomnál apuka körbeugrálta a rendelőt, és most hogy megtudta, hogy fia lesz, szintén ugrott egy szaltót.
Én is lány párti vagyok. Két lány után mi lehetek? Szoknom kellett egy kicsit a gondoltatot, hogy most fiam lesz, de most már nagyon-de nagyon örülök neki!!!!! Legalább belém is lesz szerelmes valaki....
kata
kátyuska
 
 


Hajni!Kép

Annyira szuper!!! Gratula Nektek!

Nálunk a Kisfiam öcsikét szeretne, de már mindenki "belémbeszélte" a kislányt, úgyhogy mostmár én is azt hiszem kislányom lesz. Kép Egyre kíváncsibb vagyok. Kép
vikó
 
 


Vikó!

Köszi. Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Mi a helyzet Lányok? Ma nagy a csend... Kép
Bocsi, de annyira nincs hangulatom a melóhoz! Kép Inkább beszélgetnék.

Na akkor untatlak Titeket picit. Kép

Pár napja néha-néha érzek bent "valamit". Ma pl. egy hatalmas tüsszentés után. Lehet, hogy szólt, hogy hagyjam már aludni? Kép De leginkább esténként, mikor ledőlök, kis kaparászás, pattogásszerű. Tök furi, mivel én már ezt érezhettem 10 éve, de most mégis bizonytalan vagyok. Meg, hogy ilyen korán...? De mégis, mi más lenne?

Viki
vikó
 
 


Vikó!
Nekem sincs kedvem dolgozni! Szóval Te is kb 10 éve voltál kismama? ( mint én ) Én most 16. hétben vagyok, de még nem érzem, hogy mozogna bár a doki szerint nagyon "ügyesen" mocorog.
És neked mi van otthon, fiú lány??
És most mi lesz tudod már?

Pusssz! F.
fejeske
 
 


Szia Fejeske!

Igen, a Kisfiam (Szabolcs) aug.ban volt 9 éves. Neked? Jól látom, hogy nem vagy a táblázatban?
Azt hiszem ezt a mozgást csak később tudom biztosan beazonosítani. Pár hét. Állítólag a 2. baba mozgását hamarabb megérzik a kismamák, dehát ez nem törvényszerű, mint sok más sem. Annyi mindent mondanak, és sokminden egyáltalán nem úgy van. Meghát mindenki más (szerencsére)Kép.
Kedden megyek UH-ra, kíváncsi vagyok mit lehet látni majd. Eddig csak nagyon elmosódott foltokat láttam, meg egy mozgó kis pontot. Kép
Te tudod már a nemét?

Viki
vikó
 
 


Helló Vikó!
Az én kislányom júliusban volt 9 éves, és a 12 hetes hüvelyi ultrahangon a doki azt mondta talán fiú!:-)) Teljesen el voltam ájulva, mert a kislányomnak kislány kell, a férjemnek meg tök mindegy! De még senkinek nem mondtam, csak az "uram" tudja, meg az anyukám! Kedden is megnézett a doki, de a hasi UH.-n még nem látszik
EGyébként én is teljesen másképp érzem magam mint először. Akkor semmi bajom nem volt, most +!! állandóan álmos vagyok, kezdetben sokat fájdogált a hasam, ráadásul epekövet találtak és diétáznom kellene ezerrel.Szerinted a vérvételek, + az Uh. elég biztos adatokat adnak? Állandóan parázok magamban, hogy nehogy valami baja legyen már ennek a gyereknek!
Na most jól kipanaszkodtam magam!
Helló F.
fejeske
 
 


Vendég
 


Nagyon szép a Marcika!
Gratu!
Fejeske
fejeske
 
 


Sziasztok Csajok!

Az előbb már irtam egyet, de elszálltKép. Na szóval: Ezer éve nem irtam, de egyszerűen képtelen vagyok / voltam. Olvasgatni azért szoktamKép. A rosszullétek elmaradozásának nem sokáig örülhettem, ugyanis felváltotta egy betegség. Már vagy 1 hete szenvedek: torokfájás, köhögés, takonykór, orrdugulás és baromi rossz közérzet. Valaki nyugtasson már meg, hogy ez nincs kihatással a babócára!!!
A másik nagy bajom, amiért most kicsit le vagyok törve, az az, hogy úgy volt, hogy ma megyek a 12. hetes uh-ra, erre nem kaptam időpontot, csak a jövő hét csütörtökre. Már 5 hete nem láttam Őt, erre várhatok továbbKép. Menszi szerint 13, a dokim és az uh. szerint 12 hetes vagyok. Szerintetek értékelhető lesz igy a jövő heti uh.?

KútvölgyisekKép!
Nálatok is ennyivel későbbre adtak időpontot a nucha szűrésre a 3d-s rendelőbe? Én kedd reggel próbáltam bejelentkezni.

Na most ennyi, de majd még jövök, csak le kell pihennem.

Hajni
Édes Marcid vanKép

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Fejeske, Banyóci köszi. Kép)

Hajni
Vendég
 


Sziasztok!
egy kis idore eltuntem, de azert remelem emlekeztek meg ram. Ma voltunk a 12hetes uh, ahol a tarkoredo 1,1mm volt, es a baba ulomagassaga 6cm. Szerintetek ezek jo meretek? A nemet meg nem lattuk, de a kezen az ujjacskait, a labacskajat, bordait, gerincet, szivet lattuk. Nagyon kivancsi vagyok, hogy fiu-e, vagy lany.

Lenocs!
En is betoltottem a 12.hetet, es ha mondhatom meg rosszabbul vagyok. Erre ma azt mondta a doki, hogy lehet, hogy 15-17 hetig tart Kép En addig nem birom ki. Szerinted egyszerre szulunk Kép

Adire!
Ne aggodj a kilok miatt. Engem a terhesseg elott telenyomott egy doki szteroiddal, meg hasonlokkal, hogy legyen baba, es 15kg plusszal kezdtem a terhesseget. A hanyastol fogytam 4 kilot, es azota csak egy jott vissza. Nem is merem megirni mennyi vagyok most. Rettegek, hogy meg hizni fogok min egy 10kg

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!

Szertintem jók az eredményeid. Az NT 3 mm-ig jó. ( Nekem 1.2 mm lett) az ülömagasság pedig 43 mm ( de én akkor 11+1 voltam). tehát szerintem minden ok. Kép
A rosszul lét nekem is a betöltött 15. héten lett jobb. meg mikor először mozdult meg manó. Kép

Hajni
Vendég
 


Banyoci, en is teljesen beteg vagyok, ha nincs magas laz, akkor nincs miert aggodni! Csak azt nemtom en sem, hogy mi szamit magasnak..Kép
En 12+ par naposan voltam a 12. heti UH-n a Kutvolgyiben, es jo lett az ertek (1,9)
katica78
 
 


Hajni!
Hogy lehet, hogy neked mar lattak, hogy fiu? Most vagy ugye 15hetes? En mar annyira kivancsi vagyok. Szeretnem tudni!

Banyoci!
Ne izgulj, en is betoltottem a 12.hetet, mar majdnem 13.nal tarok, de a doki megnyugtatott, hogy 12-13 barmikor meg lehet csinalni. Gondolj arra, hogy addigra mar sokkal tobbett fogsz latni. Par nap alatt is sokat nonek.

Most mennem kell a vedonohoz. Megtudnatok irni, hogy milyen idokozonkent kell vedonohoz menni?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Bocs, megy annyit, hogy valamelyikotok kerdezte, hogy hol lehet a baba fejlodeserol leirast talalni. Itt egy cim, remelem tudtam segiteni: http://mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Ezvicc!
A tarkóredő tökéletes (elvileg 3 mm-ig jó), a 6 cm viszont szerintem sok a 12 héthez. Nem mondták, hogy szerintük idősebb lenne? Vagy az a gép nem ír ki ilyet? Nálunk 4,8 volt az ülőmagasság, és pont 12+0-t írt ki a gép. Petra adataival összehasonlítva úgy látom, hogy ilyenkor 1mm-t számol naponként a gép, tehát elvileg a Te babódra 13+5-öt írt volna. Szerintem ...

Klassz, hogy már többen is tudják a nemet, csodálkozom is, hogy hogyhogy ilyen hamar. Biztos vmi szupijó felbontású uh. Mi Petránál a 20. hétben tudtuk meg, hogy lány, a "nagy" uh-n, előtte a dokim is próbálta bejósolni 16 hetesen, az ő kis gépén, de fiút tippelt. Kép
Most nagyon kíváncsi vagyok, tegnap a babával álmodtam, és azt, hogy fiú, meg valahogy azt is érzem ... meg persze most azt is szeretnénk.

Hanee!
Milyen édesítőt használsz? Nekem anno Petrával kicsit magas lett a terheléses cukorértékem (nem érte el a határt szerencsére, de közel volt), és a kórházi dietetikus, akihez a dokim elküldött az aspatram alapúakat (pl canderel) ajánlotta kismamáknak, a többit (K-aceszulfam, Na-ciklamát) állítólag nem szabad. Most így az első harmadig én azt se használtam, de mostmár talán teszek majd én is a reggeli teámba (eddig cukor nélkül ittam, de hát úgy nem az igazi...)

Üdv mindenkinek!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Üdv mindenkinek, de most külünösen a "régi újaknak", és gratula a jó eredményekhez!

Lányok! Ne keserítsetek el, h. ezek a rosszul létek még a 15-17. hétig is eltarthatnak! KépKépKép Én már most is (5. hét!) nagyon rosszul bírom, pedig ez még csak az eleje. Mi lesz ezután?

Banyóci!
Mi még nem tartunk ott, ahol te, így nem kellett 3D uh-ra menni. Majd kérek tőled infókat pár hét múlva.

Márti
csmarti
 
 


Szia Fejeske!

Úgy látszik a kislányok babázni szeretnének a hugukkal, a fiúk meg focizni az öcsikkel. KépDe Szabi végülis azt mondta, mindegy, jó a lány is. Kép
Az álmosság az nálam is rendszerint terítéken van... De ez az epekő, biztos nem kellemes. Nekem nagyon sok baj van a bélrendszeremmel és mindenfélére allergiás vagyok, úgyhogy a napi kajálások után estére néha már úgy fáj a hasam, hogy menni alig tudok. Nekem is azt hiszem diétáznom kellene, de ezt olyan nehéz betartani!

Szerintem ne aggódj! Biztos elég a vérvétel, meg az UH! Főleg ha arra gondolok, hogy annak idején összesen 2 UH-n voltam a legelső hüvelyivel együtt... Kép Mégis szép, nagy, okos fiacskám lett! De azt hiszem mindannyian aggódunk és ez normális! Csak nem szabad túlzásba vinni!

Hajni!

MArcika nagyon édes! Kép

Banyóci!

Vigyázz Magatokra! Egyél sok c-vitamint! Ha lehet, ne legyél lázas.

Puszi:

Viki
vikó
 
 


Ezvicc a 16. hétben vagyok. és már ilyenkor lehet látni. Kép) csak ügyes orvos kell hozzá. Kép)

Hajni
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: