[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2005. nyári babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Juca
Nagyon sajnalomKépKépKépKép
Ahogy Barbi is irta,fel a fejjel-bar tudom,hogy nehez...Es igaza van Barbinak,fognak jonni a kistesok hamarosan.
Nekem juniusban volt miss ab-om a 9. heten,es augusztusban megfogant PrucsokKépKépBiznod kell abban,hogy sikerulni fog.

Pihenjel sokat!!

Mi elkaptunk egy hasmeneses virust,kezdunk kilabalni belole.Szerencsere a baba szepen fejlodik,es ma ujra latom OTKép

Kriszta
18+4

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Juca Kép
Nagyon sajnálom, ami történt. Nem is találok szavakat. Azt kivánom, hogy miharamarabb ujabb pocaklako érkezzen hozzátok, ami enyhitheti fájdalmatokat! Vigyázz magadra!

Márti Kép
Hol gombásodsz? Mert a lábgombát mi ugy kezeltük ki a páromnál, hogy Terbisil + vettünk valami lötyit a gyogyszertárban (nem jut eszembe a neve, otthon megnézem, de a gyogyszertáros nöci mondta, hogy mit szoktak ilyenkor venni, mert én elfelejtettem. Hüü, formalin, vagy formaildehid, vagy fenoftelein, vagy valami F betüs...)
Na, szoval az összes zoknit be kellett áztatni ilyen lötyis vizbe + a cipöibe tenni lötyibe áztatott vattát, és 1 éjszakára jol bezacskozni.
Nekünk ez bevált, elüztük a gombákat.
Meg most mondta a kolléganöm, hogy a Richternek van valami csodakenöcse, de nem tudja a nevét. (tök jol megvagyunk itt 2 amnéziás csajszi Kép )

Kriszta Kép
Kezd már mulni a hasmenés?
Juj, és ma mentek UH-ra? Majd irjál, hogy mekkora! Mi szerda, csüt megyünk! Képzeld, megint csináltam pocis képet, mert most elég nagyot nött 1 hét alatt, de apuméknál hagytuk a digicam-et Kép Majd megirom neki, hogy töltse le, és küldje át mailben.
Na, majd irok priviben is, csak ugy megörültem, hogy láttam a neved!

Puszka
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Fejeske Kép
Ha már itt tartasz.. Kép nyugodtan Kép Nem tudtam, hogy a 16. hétben jársz. Én is szeretnék már itt tartani.

Bogkárka Kép
Sajnos én is voltam már felfázva, szép kis petefészek gyulladással egybekötve. A melegítőpárnázás a derekamra borzasztó jól esett.

Csmarti Kép
Ha ezek a krémek nem segítettek, szerintem el kellene menned a bőrgyógyászhoz. Épp a terbisil-t akartam írni, de látom nem használt. Vannak spec. patikai bekavarós krémek, hátha olyanra van szükséged.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 

 
 

Na, rákerestem a neten, ezt találtam gombaügyben:
http://gyongymasszazs.hu/pedikur/pedikur.html

Pusz minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Juca!

Nem tudom hogy olvasol-e még minket, de tényleg fel a fejjel!
Nekem is volt ilyenem, kerek 3 hónapra rá már ott lakott Lili a pocakomban. Úgyhogy nem kell olyan sokat várni. Hogy egy kis orvosi hozzáfűzés is legyen. Egy ilyen műtét után a nyálkahártya megerősödik, és nagyobb az esélye a terhességnek, és annak, hogy minden rendben lesz.

A lelki részét én meglepően jól viseltem, pedig egy évig próbálkoztunk, mire az a baba összejött. Valahogy azonnal az volt bennem, hogy előre kell nézni. Elbúcsúztam a babától egy vasárnapi misén, és csak pozitívan gondolkoztam.
Meg is lett az eredménye.

Nekem majd csak két hét múlva derül ki, hogy mi újság a pocakomban, de most nincs időm a terhességre gondolni. A 10 hónapos csörföskata leköti az időm 99%-át Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ismét Kedves Mindenkit Kérdezek!
Főleg aki ráér! Hogyan kell itt frissíteni! Mármint a beszélgetéseket! Mert az újakat csak úgy tudom elolvasni, ha újra elindulok a topikok- magzatok kor szerint- 2005 nyári babák úton! ezt így kell? mert szerintem biztos nem, de én még nem jöttem rá mi az egyszerűbb módja!
köszi
Fejeske
fejeske
 
 


Fejeske Kép
Fent a fejlécben a stop (x) gomb mellett látsz egy "papírt két nyíllal", az a frissítés. Megnyomod, és "frissül" az oldal.

Vanda

Kép
vanda
 
 


Sziasztok!
Én a Zsófi férje vagyok és sajnos azt szeretném üzeni nektek hogy a manócskánk elment!

Pénteken de. elkezdett görcsölni a Zsófi pocakja elkezdett kinyilni a méhszáj és most éjszaka elment.

Tamás
zsófi76
 
 


Zsófi, Tamás KépKépKépKép

Annyira sajnálom. KépKépKép

Mostmár én is rendesen félek.

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Zsófi 14 hetes terhes volt, most néztem meg a táblában.. Hogy lehet ez? KépKépKép

Jajj lányok, bevallom döbbenettel olvasom sorra a rossz híreket..

Vanda

Vanda

Kép
vanda
 
 


Viko, Vanda, Katica, Fejeske!

HŰŰŰ, lányok annyira megnyugtattatok! KÖSZÖNÖM! De tényleg! Képzeljétek, most émelygek! Tiszta hülyeség, hogy az ember ennek örül.KépFurcsa, mert néha nagyon fáradt vagyok és bárhol elaludnék, de van amikor nagyon rosszul alszom. Ehhez azért az éjszakai pisilések is besegítenek. Okés, megpróbálok optimista lenni, de azért akkor is nagyon várom a 22-ét! Kép Bárcsak hallanám már a babóca szívhangját.

Olyan szörnyű, amikor azt hallja az ember, hogy elment a baba. És most itt két babával is megtörtént. Kép Kép Kép

Zsófi, Tamás, Juca!
Nagyon, nagyon sajnálom! Kép Annyira rossz ilyet hallani.... Tényleg fel a fejjel! És legyetek optimisták, az nagyon fontos! Az egyik barátnőmnek is elment a babája és két hónapra rá teherbe esett. Most jár a 32. hétben és óriási pocója van Kép

Bogárka!
Megtiszteltetés, hogy beléphetek a klubba. Kép Akkor majd január közepe felé talizunk! Kép

Adire
(8+0)

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Ezt nem hiszem el..Kép
Annyira biztatjuk pedig egymást! Főleg 14 hetesen nem értem, elvileg akkor már nagyon kicsi az esély..Persze, végig a 9 hónap alatt lehet gond, de olyan jó lenne a 12. hét után megnyugodni..

Annyira sajnálom!Kép Kép
katica78
 
 


TJuca, Zsófi!

Nagyon sajnálom, hogy ez történt. Juca, pedig annyira pozitív voltál, Zsófi, pedig annyit kiállt már a babócád... Nekem azért eszembe jut sokszor, hogy ha nem ment volna el egy babaám, most nem lenne Panna. Ebből az irányból nézve azért egy kicsit vígasztalóbb, nektek is lesz valaki, akire ha ránéztek, azt mondjátok, hogy örültök, hogy ő van itt..

Mindenki!
Szerintem fölöslegesen ne idegeskedjetek most! Éppen elég, hogy Zsófival a 14. héten esett meg a dolog, de emlékezzetek vissza, hogy sajnos az elején volt a méhenkívülis altatása és beavatkozása, szóval nem egy simán menő, problémamentes terhesség volt. Ennek a 14. héten már valóban kicsi az esélye!! Nyugi!
lenocs
 
 


Zsófy, Tamás!

Nektek sem tudok mást írmi mint Jucának. fel a fejjel.
Az életben mindennek van oka, fájó ezt monmdani de ennek is van. Kép(
Kívánom hogy lelkileg minél előbb felépüljetek, és újult erővel nézzetek a következő baba elé.

Minden jót Nektek:

Hajni
Vendég
 


Jajj lányok!

Eddig mindenkinek olyan jól ment minden , mostmeg....
Holanp megyek dokihoz szorítsatok, hogy én jó hírekkel jöjjek vissza.
Úgy izgulok.

Hajni
Vendég
 


Kedves Zsófi, Tamás!
Sok erőt kívánunk nektek a történtek feldolgozásához. Nem vagytok egyedül!!! Szeretettel:Márti és Csaba

Lányok!
Gomba-ügyben köszi a sok infót.Ez sajnos nem a lábamon van, hn. egy testhajlatban. Nyilván azért nehéz kiölni, m. az összeérő felületek jó táptalajt adnak neki. Ebből már bőrgyógyász lesz! Kép

Más: egyre sűrűbben vagyok rosszul, forog a gyomrom, fáj a mellem stb. Tudom, ez jó jel! De mi van a hasgörcsökkel? Szabad úgy fájnia a hasamnak, mintha meg akarna jönni? Barnázás/vérzés nincs, de nagyon fáj az alhasi részem. Kb.1 óra körül kezdődött és még most is erősen érzem. Mi ez? Help me!!!

Ráadásul ma fogorvoshoz kell mennem. 3 hete tömött egy fogamat, ami azóta lüktetve fáj, hidegre/melegre érzékeny. Na, jól nézek ki! Bocs, ha sokat sírtam!
Márti
csmarti
 
 


Zsófi, Tamás Kép
Szivböl sajnálom, ami történt. Vigyázzatok magatokra! Remélem, mihamarabb fel tudjátok dolgozni.

Hajni Kép
Ne aggodj, minden rendben lesz! Én szerdán megyek dokihoz, és a sok rossz hir után nekem is eszembe jutott, hogy Jaj Istenem, mi lesz velünk, de pont ma délelött éreztem elöször határozottan, hogy bököd a babuc. Kép Mintha jelezte volna, hogy én jol vagyok, ne aggodj. Kép Persze, ezt lehet, hogy csak én képzelem be.

Viszont én is izgatott vagyok, mert keddre kaptunk idöpontot a Praxisba, és Györfy doki lesz aznap Kép Huuu, olyan izgis.

Pusz mindenkinek, és vigyázzatok magatokra!
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Lányok! Köszi mindenkinek a bíztató szavakat, nem vagyok elkeseredve a szó szoros értelmében, csak az a nyugtalalnság motoszkál bennem, hogy ezt nem akarom megismételni, holott, ha ismétlődik akkor sem tehetek ellene semmit.

Zsófi, Tamás!

Együttérzésem, pláne, hogy nálatok sem egyik pillanatról a másikra jöttek a gondok. Azt hiszem most jött el az a pillanat, amikor igazán az Istenbe vetett hit a legfontosabb.
Kedves Zsófi! Tudom, hogy a fizikai része sem könnyű, és bizonyára mindenki tudja, aki már átment ezen, de gondolj arra, hogy nem vagy egyedül, és ahogy olvasom a párod is igazán a párod, tehát együtt könnyebb a bánat, és majd az öröm elviselése is. Azt hiszem az egészben az volt ami iagzán erőt adott, hogy olyan szobatársaim voltak egytől egyig, akik elvetették a gyereküket, tudom, hogy ez most rém furcsán hangzik.
Vártam azt a pillanatot, amikor azt mondhatom, hogy felnőttem, hát így jött el. Még soha nem éreztem át ennyire a súlyát annak az eskünek, amiben azt vallottam meg hogy jóban, rosszban, és elfogadom a gyereket, mint ajándékot (betegen is). Most jött el az a pillanat, amikor rádöbbentem, hogy milyen nagyszerű fiú váalsztott engem, és mennyire számíthatunk egymásra.

Mindenkienk kívánom, hogy az örömeit is bánatát is a TÁRSÁVAL élje úgy meg, hogy kapjon ugyanúgy ajándákot, mint mi, még ha nem is annak látszik.

Nos mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok, és most már nem nagyon foglak olvasgatni titeket, csak néha, ha rámjön, és hiányolni fogom, a beleakadtam a TV zsinórba, miközben igézőt lejtettem apának, vagy a viliemhanna-jozefbarbera poénokatKép Ehhez persze az kell, hogy termeljetek ilyeneketKép

Juca

tjuca
 
 


Kedves Juca!

Neked is kellemes ünnepeket és nagyon boldog új évet kívánunk.
Kívánom, hogy az álmaid valóra váljanak. És bízz abban hogy jövőre már hármasban töltitek az ünnepeket.

Ehhez nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

Hajni
Vendég
 


Kedves Juca es Zsofi,

Igy ismeretlenul is gondolok ratok es szivbol sajnalom, ami tortent veletek.

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Lányok mi van itt Kép
Teljesen magam alatt vagyok KépKépKép

Zsófi, Juca és Tamás,
Azt hiszem a lányok már mindent elmondtak amit én is el akartam volna mondani. SAJNÁLOM!
Nagyon vigyázzatok magatokra és egymásra.
MJ-Móni
9+3
mj__móni
 
 


Sziasztok!

Zsofi,TamasKép

Nagyon sajnalom.Felfoghatatlan,nem tudok mit irni...KépKép

MinyuKép
En is orulok,hogy itt is latlakKép
Hasmenes ma megint 2szer voltKépUgyhogy meg par napig nem megyek melozni...
Pocis kepet pedig nagyon varjuk!!

Kriszta es Prucsok 18+4

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok,

Juca, Zsófi, Tamás!

Sajnálom ami veletek történt!
Még Jucának tudtam volna írni, hogy nekem is volt vetélésem az első gyerkőc után. Azóta már van egy (az eü. tisztogatás után 3 hónappal foggant) és most jön a következő Szóval tényleg fel a fejjel!
De Zsófi babája már "nagy" volt! Már túl voltatok a kritikus 12 héten... Mi történhetett?
Mindenesetre ne magatokat hibáztassátok. A természet tudja a dolgát! Nemsokára egy makkegészséges baba fog csücsülni a pocakotokban!

Mégegyszer sajnálom ami veletek történt, de tényleg sokat segít, ha van egy erős támaszotok!
kátyuska
kátyuska
 
 


Sziasztok!

Katica78!
Az AFP-t nekem kedden vették le, és pénteken délelőtt mikor telefonáltam, már meg volt az eredmény. Nem is értem, a saját kórházamban miért csak két hét múlva érkezik meg.

A Schöpf-Mérei laborjának közvetlen száma: 476-4458 Ezt a labor veszi fel, mondani kell, hogy AFP eredményről érdeklődsz, kérik a TAJ számot, és már mondják is az értékeket Kép Kép Tudtommal a Bp-en levett AFP vért mind ide viszik, a vidékieket nem tudom.

akiren
akiren
 
 


Szia Akiren,
ezt jó hogy irod. Én jövő héten hétfőn megyek AFP-re a Shöpf MÉreibe, ezek szerint csütörtökön meglesz az eredmény - az azért jó,mert pénteken már szenteste, nem szeretnék karácsony utánig várni ezzel. (Bár a dokim is karácsony előtre igérte az eredményt.)
Akiren,
éhgyomorra kell menni a vérfételre? (már elfelejtettem...)

Köszi,
kátyuska
kátyuska
 
 


Kátyuska!

Az én dokim határozottan azt mnodta, hogy éhgyomorra menjek. De hallottam már olyat, akiknél megengedték, hogy reggelizzenek. Ez nem tudom, mitől függ, talán csak a kórháztól.
Mindenesetre ha éhgyomorral mész el nem ronthatod Kép Kép

Akiren
akiren
 
 


Sziasztok,

Olyan furcsa, hogy az elso terhessegemnel nem emlekszem semmifele rosszulletre, most meg az otodik hetet taposva minden bajom van. Hanyinger, szedules stb. Visszaolvastam az irasokat es talaltam ra utalast, hogy a magnezium segithet. Igaz ez?
Van olyan koztetek, akinek szekrekedese van? Mit lehet tenni ez ellen?
Koszi
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Jaj, lányok segítsetek!
Már a 10. hétben járok és még mindig olyan, de olyan sz@rul vagyok. 2 hete elkezdtem szedni az Elevitet és jó is volt tőle úgy 1 hétig, de úgy tűnik olyan mint a drog, hozzászokik az ember a dózishoz és kezdődik minden előről.

A homeopátiás bogyó max 1 óráig hat és hát mégsem szedhetem nyakra főre. A b6 vitamin sz@rt sem ér.

Már szégyellem magam, hogy képtelen vagyok a gyerekkel otthon játszani, mire hazaérek a munkából, mert annyira fáradt vagyok és persze rosszul is. Alig várom, hogy elaludjon Chris, hogy ledőlhessek egy kicsit. Ja és akkor még nincs vége a dolognak mert most vannak a vizsgáim a suliban, ez az utolsó félévem. Szinte állandóan bűntudatom van, hogy munka, háztartás, suli és a terhesség mellett egyszerűen nincs energiám a gyerekre otthon Kép na és a páromra? meg főként nincs energiám! De szerencsére ő jól birja a dolgot Kép

Bocsika, hogy igy kipanaszkodtam magam, de mivel még nem tudja a családban és a munkahelyemen senki a babásságot, kénytelen vagyok nektek panaszkodni és megvallva az igazat nagyon jól esik Kép

Na megyek dolgozni,
Pusszancs mindenkinek,
MJ-Móni
9+4
mj__móni
 
 


Akiren, köszi! Kép

Én kezdek sajnos beteg lenni, tegnap már kezdett fájni a fejem, ma meg a torkom. Nem merek gyógyszert bevenni, szaunázni nem lehet, teát meg nem ihatok literszámra. Szerintetek mit lehetne?

Kata
katica78
 
 


Sziasztok!

Anikó!

Hányinger ellen sokminden nem segít.Max. a B6, meg sokszor kell enni keveset, napközben rágcsálni. Nekem pl. azonnali segítség pár korty szénsavas ásványvíz.
Székrekedés megelőzéséről a régebbi írásokban rengeteg tanácsot találsz, érdemes keresgélni, hátha valamelyik bejön. Hirtelen ami eszembe jut:
reggel citrusfélék kifacsart levével kezdeni a napot, vagy előző nap beáztatot aszalt szilvával (7-8 szemmmel). Kerülni a fűszeres dolgokat. Sok rostosat fogyasztani, és INNI rendesen!

Lányok!

Holnap megyek dokihoz, megbeszéljük a 12.heti UH-t. Annyira izgulok már!!!!!!!! Drukkoljatok nekem. Azt nem tudom holnap megnéz-e, de remélem csak jót tud mondani! Kép

Puszi:
Viki(11+2)
vikó
 
 


Móni Kép
Panaszkodj csak, mi mindig meghallgatunk. Föleg, hogy minadannyian szoktunk panaszkodni Kép

Aniko Kép
A magnéziumot nem tudom, de Móni pont most sorolta fel a lehetöségeket, amik vagy használnak, vagy nem Kép
Székrekedéssel sokan küszködnek/tek itt én egyelöre nem (kopp-kopp-kopp) Sok rostosat kell enni, minél több nyers zöldséget, gyümölcsöt, és mindeféle korpákat-búza, rozs, valamint joghurtot, kefirt, stb stb. Én pl buzacsirát szoktam joghurtba (gyümölcsös) tenni.

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Katica Kép
Inhalálás? Vagy az ilyenkor nem segit? Narancslé, limonádé, ha birja a gyomrod, sok-sok vitamin, de ha lázas lennél, mindenképpen hivd fel a dokidat, hogy milyen bogyot vehetsz be.

minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MJ-Móni!

Tudom nem nagy vígasz, de ezzel sokan így vagyunk még. Én már múlt héten hasonlóan "kibuktam", mert tényleg elég nehéz így "rendesen" végezni a napi dolgokat. Én is úgy sajnálom kisfiamat néha, de szerencsére Ő már lassan 10 éves, elég jól meg lehet beszélni vele ezeket a problémákat!
Viszont, jó hír (remélem!), hogy 1-2 napja mintha csillapodnának ezek az émelygéses dolgok. /persze ilyenkor meg azon aggódok nincs-e baj, dehát elkezdtem a 12.hetet, elméletileg ez így van rendjén/. Úgyhogy fel a fejjel!!! Kép
És nem baj ha panaszkodsz!!! Szerintem mind ezt tesszük néha. Kép

puszi

Viki
vikó
 
 


Katica

A rendes fekete tea helyett gyümölcsteát igyál, azt lehet literszámra is Kép Kép Én is átváltottam arra, mert én így télen nem bírok meglenni tea nélkül. Lehet kapni filteresben is sokfélét.

Akiren
akiren
 
 


Lányok! Basszus a 13. hétben vagyok, erre most dobtam egy rókát és szarul vagyok. Mondjuk szalonnáztam, de akkor is. Eddig tök jól voltam...
torok:
sósvizes öblögetés

csaó
lenocs
 
 


Sziasztok,

Köszi, akkor éhgyomorra megyek AFP-re

Lenocs, nekem is jött/jön a róka, amikor sokat ettem és keményet. De néha én is úgy kivánom a töltött káposztát, a pizzát, a, a, a.... - még akkor is, ha tisztában vagyok a következményekkel!

Torok: mézes, citromos tea - gyömölcsös. Én már átszoktam a filter nélkülire - szerintem sokkal finomabb és télleg literszámra ihatod. Nálunk mindenki ezt issza! - egyébként nekem is fáj a torkom!

Hát mit mondjak, én is kicsit idegesebb vagyok a lányaimmal, mint pocak nélkül. Főleg, mikor a kicsi tizedszer kell fel éjszaka, teát kér, és amikor kap, akkor üvöltve, de ÜVÖLTVE: nagyobbat kérek! nagyobbat kérek! (ez azt jelenti, hogy nem tele, hanem csak háromnegyedig volt a cumisüvege). Persze erre felkel a tesó is - és Ő is követeli, hogy felé forduljak az ágyban, miután kb. hajnal kettő után már náluk és köztük folytatom az éjszakát.

tamara
kátyuska
 
 


Lányok!
Ki melyik csillagot kéri az égről? Lehozom nekiKépKép Annyira boldog vagyok! Szeretném megosztani veletek: egy szerencsétlen véletlen (lásd.lentebb) folytán ma kellett dokihoz mennem péntek helyett. Megcsinálta a hüvelyi uh-t, és láttam dobogni Pocibaba szívét! 3+2 hetes, tehát nagyon picike, de olyan megnyugtató volt. Szóval minden rendben! Hurrá!!!

A véletlen: tegnap este éreztem,h. olyan érdekesen fáj a pisilés, és rengetegszer kell wc-re menni. (Tegnap írta vki, h. szintén felfázott, ha jól emlékszem!?) Éjjel 2-kor ébresztettem apát,h. indulás az ügyeletre,mert annyira fáj a hólyagom, ráz a hideg stb.. A XIII.kerületi sima ügyelet nem fogadott(!!!), így átmentünk az V-be, ahonnan viszont visszaküldtek a Szabolcs utcába,m. ott van urológiai ügyelet. Vizeletvizsg.:pocsékKép, tele bacival, így antibiotikumos kezelést javasolt az orvos. Nagyon elképedtem, és ezért mentem már ma a Kútvölgyibe péntek helyett. Így történt a találkozás az uh-on keresztül. A nőgyógyász is és a házi orvos is megnyugtatott, h. nem lesz semmi baj a gyógyszertől, sőt csak jót tehet. A sok baci ui. lázat okozna, az pedig vetélést. Így nincs mit tennem!

Mj-Móni!
Szerintem is panaszkodj csak bátran! Sokszor már az is jót tesz, ha leírod.

Katica!
Ha vírusos jellegű a dolog, akkor rengeteget igyál, mert az kimossa a szervezetből a kórokozót! Nekem bevált a Mebucain Forte, a Ca pezsgőtabletta . Utóbbi a torok gyulladtságát csökkentheti. Ha viszont lázas vagy, akkor fordulj orvoshoz!!!

Viki!
Nagyon szorítunk! Meglátod minden rendben lesz!

Hála a Maminak, én most pihizhetek kicsit, ui. Eszter ott van nála Szolnokon. Csütörtöktől újra itt lesz, úh. addig meg kell gyógyulnom!
Bocs, ha ismét hosszú voltam!
Sziasztok: Márti
csmarti
 
 


Köszi a tanácsokat lányok!Kép Ha gyümiteát lehet inni, az jó, főleg hogy én tejszínnel imádom, nehogymá' ne hízlaljon...Kép Kép Kép
Láz még nincs, remélem megúszom!
Azért örülök, hogy végre olvashatunk jó híreket is, kissé letörtek a történtek...

Tessék mindenkinek melegen öltözni, jó nagy Bridget Jones-os tundrabugyikat felvenni!!!Kép
katica78
 
 


Sziasztok Lányok!

Meg kell, hogy osszam veletek egy tegnapi, számomra nagyon kedves történetet.
Kisfiam este pocimat nézegette, majd azt kérdezte: Anyu, szerinted már hall valamit a Pici?
Én erre azt mondtam, hogy nem tudom, de valamit biztos érzékel és ha pl. énekelnél Neki, az biztos, hogy csak jó lehet!
Erre ő odahajolt a hasimhoz, és el kezdett énekelni valami altatót. Majd pár másodperc múlva, kissé pityeregve azt mondta:
Ilyenkor sírnom kell, úgy elérzékenyülök, hogy tudom, hogy kistesóm lesz. És már most annyira szeretem...

Viki
vikó
 
 


Vikó!

Ez nagyon édes. Kép Nekem a párom próbált a 7. héten! szívhangot hallgatni a pocómot keresztül. Majd megzabáltam. Még uh-on is alig látszik a pici, de ő szorgalmasan ráfeküdt a pocimra, hátha hallja a szívhangot. Persze tudta, hogy ez lehetetlen, de olyan édes volt.

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Hali lányok!

Ó ez a sok szomorú hír! Kép Biztos müködött a tudatalattim, ugyan nem olvastam nagyon mi történik, de én tegnap egésznap bömböltem. Kép
Délelőtt a melóhelyen borítottak ki, este meg az orvos. Nem mondtátok , hogy ez ilyen Kép Vagy csak nekem? Mindenesetre nem én voltam a legszebb kismama reggel Kép Mint egy varangyosnak olyan buci szemeim voltak Kép

A lényeg, hogy végül nem adott beutalót AFP vizsgálatra, mert voltam olyan bizalmatlan, hogy másik dokihoz mentem, mikor (szerintem) elfelejtkezett a 12. heti uh-ról. Mostmár menjek ahova akarok, persze hozzá is mehetek, (ezek után gondolom rohanni fogok!) csak akkor ne mászkáljak ide meg oda hanem bizzak benne. Különben sem olyan fontos az a 12. heti uh...

Hát inkább átkúszok a városon éhgyomorra, mint az ő tanácsait megfogadjam, amit persze nem is adott...
Szerencsére a másik dokim az tök normális, ma felhívtam, mondtam neki, hogy itt helyben senki nem ad nekem beutalót, (aztmonta ezek mind hülyék Kép ) szóval ki megyek csepelre punk tum.
Föleg hogy visz az ember autóval, nem is tudom mit szenvedtem itt ezen...

Viki!
Édes a kisfiad! Kép

krimo

Kép
krimo
 
 


Sziasztok!

Márti!
Mi a neve a gyógyszernek, amit kaptál? Nekem telefonon kersztül Nolicint javasolt a nőgyógyim, épp ma voltam a háziorvosnál, így vele fel is írattam, de most itt dilemmázom, hogy bevegyem-e. Végülis komoly tüneteim nincsenek, csak annyi, hogy még néha szúrkál oldalt-hátul, a bogyóra meg ugye rá van írva, hogy terhesség és szoptatás alatt nem szedhető. Persze a dokim azt mondta, hogy a babának nem lesz tőle semmi baja, csak azt éppen elflejtettem tőle megkérdezni, hogy vajon a "Nagybabának" se árt, merthogy ő még napi 3x-4x szopizik. És egyik napról a másikra olyan drasztikus lenne elválasztani. Úgyhogy aszem át is nyargalok a Szopi-topicba, hátha van ott valaki, aki tud okosat mondani.

Jóéjt Mindenkinek!

Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok lányok,

Na nekem jól bedurrant a torkom reggelre, alig van már hangom..Kép Csak lázam ne legyen!!!
Remélem megúszom gyógyszer nélkül valahogy...
katica78
 
 


Helló Mindenki!
Hétfőn este voltam bőrgyogyinál. Azt mondta erre a kis bőröcskémre, hogy vírus és lefagyasztotta. Most én is úgy nézek ki mint egy bőrhibás aligátor. lényeg, hogy azt mondta, hogy nem árt a babának. Szerintetek becsapott???? Mert ha az arcán lesz valami kis piros folt, én felrobbantom a nőt!
Ja! a dokim megnézte a kisbabát, azt mondta mocorog klasszul. De én meg még nem igazán érzem!
Ti érzitek már???
Na pussz!
fejeske
 
 


Fejeske
Amikor legyantáztattam a lábamat attól féltem, hogy a gyerek lába tök piros lesz mikor megszületik. Persze nem volt semmi baja, azóta már tudom, hogy hülyeség volt az ijedtség Kép

Nagyon sok alaptalan és hülye hiedelem van anya és magzata között (csúcsos has, túl lapos has, túl nagy has, ha hátulról csinálod fiú lesz, meg ilyenek). Szóval ha hinni akarsz benne akkor rajta, csak aggódj miatta, vagy elfelejted és örülsz, hogy megszabadultál egy kis fagyasztással a virustól, ami egyébként ha nincs kezelve tovább terjedhet.

KrimoKép
Nekem túl bonyolult ez a két orvos egyszerre, nem is csodálom, hogy nem tetszett a dokidnak. Nem tudom mi a foglalkozásod, de ez olyan lehet, hogy egy főnöknek két titkárnője. Persze, hogy azok is összevesznek. Azt javaslom DÖNTSD el végre mit akarsz és maradj egy orvosnál. Akár egy harmadiknál és akkor nem fognak neked rossz éjszakákat, estéket okozni az orvosok.

Az orvos ugyebár csak akkor tud felelősséget vállalni a tettéért, ha egyedül kezelte a terhes anyát. Vagyis egy picit úgy gondolom valóban joggal van felháborodva, mert mi van, ha a másik valamit elcsesz.
1 szó mint 100 DÖNTSÉL, jó?

BogárkaKép
Te se görcsölj, inkább hivd fel a gyártót és tudakold meg az ottani okos fejlesztőktől, hogy mi a helyzet a gyógyszerrel. Tudod mérlegelni kell a veszélyt amit maga a betegség hordoz és a babát a hasban és annak alapján kell dönteni.

Katica78
Te se kinozd magad, vegyél be valami homeós bogyót, pl. az Oscillococcinum tuti meg a Stodal szirup torokra. Neked is azt mondhatom, amit Bogárkának mérlegelni kell a betegség és a magzat összefüggéseit. Ezek a homeós dolgok meg nem ártanak, sőt kifejezetten jók saját tapasztalatom alapján. Mellette nyomasd ezerrel a c vitamint, a paprikát és hagymát (hagyma virusölő).

Na, most hogy ilyen "kiosztós" kedvemben voltam, amiért előre bocsika, megyek és dolgozom egy kicsit.
Üdv,
Móni
9+5
mj__móni
 
 


Sziasztok!

A múlt héten voltam vizeletet leadni, meg vért vettek. Az eredmény: "A" vércsoport RH negatív. A férjem "B" RH pozitív. Ellenanyag termelésem negatív. Azt tudom, hogy ez valami összeférhetetlenséget jelent, de hogy pontosan mi? Tud erről valaki valamit?

Adire

Kép
[/url]



Adire
adire
 
 


Sziasztok,

Ma reggel voltam vervetelen es vizeletmintat kellett adnom. Remelem minden rendben lesz.
En kb ket napja nagyon rosszul vagyok. Egyfolytaban hanyas, szedules stb.
Tegnap este jott haza a ferjem egy 1 hetes uzleti utrol es arra sem volt erom,hogy megvarjam, amig megvaszorazik. Le kellett fekudnom, annyira rosszul voltam. Mit gondoltok, menjek el dokihoz vagy a terhesseg valoban tudja ezt okozni. Nincs sok tapasztalatom, az elso terhessegemnel abszolut nem volt semmi bajom.

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Adire,
Ezt nevezik RH összeférhetetlenségnek, ami a + és - által mutatkozik meg. Ekkor az anya idegen szövetként kezeli a már meglévő magzatot és kilöki azt előbb-utóbb a szervezetéből

Ismereteim szerint az ellenanyag termelés a 2. terhességnél (ugyanattól az apától és nem babák számától, hanem terhességtől függ) kezdődik el, mivel akkor már az anya felismeri az IDEGENT.

Mivel az ellenanyagtermelésed negatív ezzel úgy gondolom nincs semmi teendő, majd a 2. gyereknél kell rá figyelmeztetni a dokit. Ha nagyon aggódsz, akkor nyugodtan hivd fel a dokidat és beszéld meg vele, hogy megnyugtasson.

Manapság nem nagy "ügy" az eltérő RH faktor, csak kis odafigyelés kell hozzá, mivel 1-2 inyjekcióval korrigálható Kép akár a terhesség alatt vagy a baba megszületése után.
Móni
9+5
mj__móni
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam dokinál.Most nem vizsgált, mert jövő hét elején úgyis megyek UH-ra. Kép Igaz semmi különös nem történt, de most valahogy sokkal jobban érzem magam. Nagyon szimpi a doki, mert annyira odafigyel, már ahogy beszél az emberrel és ez jó érzéseket kelt. Hetente kellene járnom hozzá és akkor mindig tök vidám és optimista lennék! Kép Na hívom az ismerősömet, aki pont a nőgyogyin dolgozik a kórházban, így nem kell várnom az UH-n. Kép

Anikó!

Szerintem ne aggódj, mert nagyjából hasonló tüneteket produkál mindenki! Első terhességnél nekem sem volt semmi ilyesmi, de most aztán jól bepótolom! KépDe ha nagyon elfajul, talán kérdezz rá a dokinál.

Viki(11+2)
vikó
 
 


Sziasztok!

Anikó! Ez teljesen lehet a terhességtől, nálam is sokszor előfordult. Az orvos felírhat mindenféle vitamint, illetve vastablettát, ami segít valamennyit, beszéld meg vele.

<pre>
azonosító név kor terh hét terh nap szülés ideje kórház baba neve korábbi babák
Bkriszta Kriszta 24 18,00 6,00 2005. május 12. Szt. Imre Ákos/Anna -
Minyu Edit 25 18,00 6,00 2005. május 12. Schöpf-Mérei Nándor/Gerda -
Inez Ági 41 17,00 4,00 2005. május 21. István ? -
Akiren Akiren 31 17,00 0,00 2005. május 25. Péterfy Dániel/ -
Gomboc Betty 27 16,00 6,00 2005. május 26. ? ? -
Pipocska Andi 30 16,00 6,00 2005. május 26. Péterfy Kitti/ -
Beus79 Beus 25 15,00 6,00 2005. június 2. Rókus Balázs/ -
Mircimama Mircimama 30 15,00 6,00 2005. június 2. Szt.István ? Bence, 2001.05.07
Katica78 Kata 26 15,00 4,00 2005. június 4. Kútvölgyi ? -
Bannamari Annamari 24 15,00 4,00 2005. június 4. Uzsoki Gergő(Tamás)/Eszter(Lilla) -
Krimo Kriszta 34 15,00 1,00 2005. június 7. ? ? -
Hajni20 Hajni 20 15,00 1,00 2005. június 7. Győr Marcell/Mara -
Dudu Vera 25 15,00 0,00 2005. június 8. Tatabánya ? -
Kátyuska Kátyuska 33 14,00 5,00 2005. június 10. Schöpf-Mérei Zsigmond Benedek Borka Dorottya (4,5), Luca Sarolta (2,5)
Wica Éva 30 14,00 1,00 2005. június 14. Szt. István ? -
Splendida Timi 28 14,00 0,00 2005. június 15. Szt. János ? -
Johanna1975 Johanna 29 13,00 6,00 2005. június 16. Szt. Imre sok-sok ötlet -
Tétényke Zsike 25 8,00 3,00 2005. június 19. Baross?? Ikrek??? Tétény/Zselyke -
Vanda72 Vanda72 32 13,00 0,00 2005. június 22. István ? -
Manóka Manóka - 13,00 0,00 2005. június 22. DEOEC ? Imre, 2003.12.30
Bgy Gyöngyi 29 12,00 6,00 2005. június 23. Erinville ? -
Bogárka75 Zsuzsi 29 12,00 5,00 2005. június 24. Szt. Imre ? Petra, 2003.06.27
Lenocs Lenocs - 12,00 4,00 2005. június 24-26. Szt. Imre Kinga Kamilla Panna, 2000.
Ezvicc Judit 24 12,00 3,00 2005. június 26. Jahn Ferenc Attila/ -
Banyóci Brigi 25 12,00 0,00 2005. június 29. Kútvölgyi ? Gyurci, 2002.08.18
Drika Drika 24 11,00 4,00 2005. július 2. ? ? -
Gyike Györgyi 25 11,00 3,00 2005. július 3. Pécs ? -
Mzx Mzx-Móni 29 11,00 3,00 2005. július 3. Szt. István ? -
Vikó Viki 28 11,00 2,00 2005. július 4. Bajcsy-Zsilinszky ? fiú, 1995.
Edi2 Edi 28 11,00 0,00 2005. július 6. Rókus ? fiú, 1995.
Ahimsa Judit - 10,00 6,00 2005. július 7. ? ? -
Hrk Rita 26 10,00 5,00 2005. július 8. SOTE II. Zalán/Dorottya -
Judyt Judyt 28 10,00 3,00 2005. július 9. Nyíregyháza Ikrek??? -
Moon Moon 27 10,00 1,00 2005. július 11. Tatabánya/Szt. Borbála Ikrek Ákos/ -
Farkasbogi Bogi 27 10,00 1,00 2005. július 11. ? ? Lili, 2004.02.10
Hanee Judit 23 10,00 0,00 2005. július 12. Szt. Imre Szabolcs Attila/ -
Vanda Vanda 28 9,00 6,00 2005. július 14. ? ? -
Mj_Móni Mj-Móni 31 9,00 5,00 2005. július 15. Margit Dominik/Sophie-Ann Christopher, 2002.11.13
Adire Adire ? 8,00 3,00 2005. július 24. Szt. Imre ? -
</pre>

Ha valaki nincs még benne a táblázatban, akkor szóljon!

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: