Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát alig tudtam behozni a három napos lemaradásomat, nagyon sokat írtatok!

Egy kicsit visszatérnék a baba-mama klub témához: Tudtátok, hogy az Árkád melletti megmaradt házban egy ilyen klub szerűség nyilt? Ha jól emlékszem van "babamegőrző", baba-mama torna, kismama torna, játszóház, babysitter kölcsönzés.

Orsi! ment a privi!

Angel, kihez jársz orvoshoz? Nekem sincs saját orvosom, és nem tudom, hogy legyen-e. Akivel beszltem mindenki szülésznőt javasolt.

Móni! Nagyon erős csaj lehetsz, hogy szinte egyedül csináltad végig! Tegnap voltam szülési felkészítőn, ahol csak imitáltuk a szülést. Hááááááát, egy kicsit megijedtem!
Gratulálok a babádhoz!

Dea

Kép
Kép
deus
 
 


hello Deus!

én a Csenge Titanillához járok. nekem is azt mondják, hogy a szülésznő a fontos.
volt a kórházban egy szülésznő Márti a neve, csak sajnos nem tudom mi a vezetékneve, ő nagyon szimpi volt, segítőkész, figyelmes.

látom egy hét van közöttünk. én is jelentkeztem szülés-felkészítőre, de engem még nem osztottak be, nem tudom mikor mehetek, majd ha már akkora pocim lesz, hogy nem tudok menni. :(

te nem akarsz a táblázathoz csatlakozni?

üdv. angéla.

Kép
Kép
angel77
 
 


Zitaanyu!

Kórházi lista

- Két pár papucs (egyik zuhanyozni, másik járkálni).
- Köntös, zokni.
- 2 törülköző + 1 kicsi a szülőszobára
- Mély gombolású vagy szoptatós hálóing, legalább 2, de jobb, ha több van. Ha lehetőséged van rá, inkább kérj kórházit, mert csupa vér lesz
- Tena inkontinencia-betét (gyógyszertárban kapható, az intimbetét kevésnek bizonyulhat), esetleg pelenkabetét

- Szoptatós melltartó (2), elég az utolsó hónapban megvenni
- Melltartóbetét vagy tejgyűjtőkagyló (pl. Avent Isis, Medela)
- Rádiótelefon, ha van, vagy tudsz kölcsönkérni. Telefonkártya, aprópénz
- Szoptatós könyv, kismama könyv, amiben tanácsok és ötletek vannak a gyermekágyas időszakra vonatkozóan

Iratok:

- Személyi igazolvány
- TAJ-kártya,
- kismamakönyv
- leletek
- 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat
- apasági nyilatkozat, akik élettársi viszonyban élnek
- elvált vagy különélő szülők esetében az anyakönyvi hivatal ad személyre szóló felvilágosítást

Szülőszobára

- Ivólé, szénsavmentes ásványvíz (apuka folyamatosan pótolhatja)
- Szendvics, ha este szülsz
- Szőlőcukor, citrom a vajúdás közben
- Laktoherb szoptatós tea.


Csecsemőosztályra

- Eldobható pelenka, a kezdeti időben a legolcsóbb is jó (a legtöbb helyen adnak, de 3-4 kellhet pluszban)
- 2-3 textilpelenka: büfiztetni, a feje vagy a fejed alá
- Vastag popsitörlő (esetleg), ez az anyukának is jól jöhet a gátseb miatt, vagy puha WC- papír. Jó még a Szilvia papírtörlő, csak odateszed, és felszív mindent.
- Gyógyszertárban kapható WC-ülőkére papírülőke (higiénia miatt)
- A gátseb öblítésére kamillatea (vatta, kis tálka)
- Tusfürdő, antibakteriális folyékony szappan
- Ha van egy kisméretű, felfújható úszógumi, a gátsebbel így könnyebben lehet ülni
- Sok alsónemű, legjobb a sötét színű vagy az eldobható
- Szalvéta, evőeszköz, pohár, konyharuha
- Néhány helyen szükséges lehet előre felíratni a köldök- és popsiápoláshoz való patikaszereket, ezt érdemes előre megkérdezni
- Kispárna anyukának

- A mellek ápolására: Garmastan kenőcs /gyógyszertárban recept nélkül kapható/, Mamilla törlőkendő a szájpenész megelőzésére /bababoltban, gyógyszertárban kapható/)

- C-vitamint, maradék Prenatal terhességi multivitamin (ezt a védőnő ajánlotta), kis arckrém, szőlőzsír


Egy anyuka saját tapasztalata a listával kapcsolatban:
- kihangsúlyozni, hogy a hagyományos ("szigetelt") intim betét nem jó (én magam nem tudtam, és sikerült egy kis fertőzést kapnom emiatt)
- a Garmastan kenőcsöt az én babám nem tolerálta (már kezdtem pánikolni, hogy a második napon miért nem szopik, amikor az első pillanattól kitűnően ment a dolog, amikor rájöttem, hogy alaposan le kell mosnom ezt a kenőcsöt; a későbbiekben sem volt jó, helyette az Ung. contra rhag. mamill-t adta az SM szoptatási szakembere)
- az SM-ben nem jó a csecsemőosztályra a tégelyes kiszerelésű popsikrém, csak a tubusos (állítólag nem nyúlhatnak bele).

Kép
babancs
 
 

 
 

Szia Angel!

A szülési felkészítő nekünk dec. 20.-ig tart. (Akkor lesz a kórház látogatás.) Szerintem csak januárba fog indulni a következő. Nekünk heti két alkalommal van, összesen 8 előadás. Nagyon jó! ha lemaradnál valamiről majd tudok segíteni.

De szeretnék én is a táblázathoz csatlakozni! hova küldjem az adatokat?

Dea

Kép
Kép
deus
 
 


Sziasztok!

Most voltam a cukiterhelés eredményéért és minden ok,4.3 lett :D :D :D ...ma délután megyünk 4Dre,úgyhogy teljes a mámor :)

Mindenkinek szép napot!

Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Nóri!

Örülök a jó eredménynek! Ez nagyon megnyugtató! Ennek örömére egyél valami finom édeset! :lol:

Akkor ma szép napod van/lesz!

Kép
babancs
 
 


Babancs!
Az a baj,hogy tegnap még be voltam tojva,hogy nem ehetek többet édeset és benyakaltam egy fél doboz fagyit :oops: ...utána olyan rosszul lettem,hogy azt hittem visszajön az egész. :shock: :roll: Lehet,hogy ma kihagyom az önjutalmazást :wink:

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


hello Deus!

az adataidat küld el pü-be nekem.

nóri, de jó neked.

Kép
Kép
angel77
 
 


Nóri!
Gratulálok! Ez már szinte alacsony! :) Mennyi volt az induló érték, a 0.órási?

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Szila!
Az induló érték 4.3 volt,a másodszori mérés volt a 4.1
Igen,látom,hogy az előzőekben fordítva írtam :oops:

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Woww.. a szervezeted imádja a cukrot! :))) Nem csoda, ha még utána éhes is voltál! :)) Akkor lécci helyettünk is hamizz finomakat! :)

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan!

telepítettem a skypot.
a nevem: macski_

légyszi vegyetek fel én még béna vagyok ehhez, megszoktam az msn-t :)
Vendég
 


SZiasztok!

Most értem haza, olyan sokat írtatok megint, alig bírok reagálni. :D

Egy dolog ami eszembe jutott aztán este ha több időm lesz még írok, szóval, nekem az volt a furcsa anno a szülészeti Wc-ben, hogy meg lehetett fulladni a cigifüsttől!!!
A sok igen "okos" kisanyuka oda járt cigizni!!!! :shock: :evil:
Én ezen akkor teljesen kiakadtam.

Szmóni!
Sajnálom, hogy minden ilyen nem jól alakult a kórházban, azt nem mondom, hogy meglepődtem, mert én is zombiként tértem haza anno és csak rossz élményeim vannak az egészről... :(
A kis Vikiről viszont várjuk a fotót!!! :wink:
ponger
 
 


Nóra, tök jó, hogy ilyen alacsony a cukrod, legalább büntetlenül bűnözhetsz!

Most jöttem meg a kórházból, fél 11 óta ott voltam, ebben 1 nst meg 1 uh volt. A babámat már most 3767gr-ra becsülték, kicsit megijedtem, különösen a fejétől :98mm. Az nlc-n azt olvastam, ha 100 fölött van, tuti császár, mert nem fér ki. Tud írni vki vmi bíztatót? Nem is értem, hogy nőhetett meg ennyire, hisz minden olyan átlagos volt. Ráadásul a lepény csak II fokban érett, tehát marha jól érzi magát benn a kicsike, amit az nst is igazolt.
kornéliusz
 
 


kornáliusz:
igen, a 100 mm a BPD határa.
Nekem 99.5 volt. :)
És kifért. Igaz 36-os fejjel született. Nekem erre becsültek 4860 g-ot és 57 cm..
Na ebből lett 3250g és 49 cm. :)
Ennyit a becslésről. höhö:))
Vendég
 


Hajni, hogy tudták így "elbecsülni"?
Mikor volt 99,5? Közvetlenül a szülés előtt nézték? Mert én még csak 38+4 vagyok. Úgy nekikeseredtem...
kornéliusz
 
 


Eszter!

Nekem 38+5 napon a BPD 92mm volt, a lepény érettsége ll-lll. Nem akarlak elkeseríteni, de betöltött 41. héten bújt ki Zita, ezután 16 nappal.Szülés előtti nap a BPD uennyi volt, de azért a haskörfogata nőtt, szóval hizlalta bent magát. :D
És a Krekó mit mondott a méretekhez? Sztem ha Ő nem aggódott, Neked sem kell.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


szia Kornéliusz:

Nálam 40+ 5 naposan a Beninél a BPD: 105 mm volt, császár lett belőle... :? :cry:
De nem túl bíztató, ha ennyire félre mérnek meg becsülnek mint amit a Hajni is írt, mert a császár visszafordíhatatlan.
Nekem is a valóságban a feje 36 cm volt... és 3,85 kg és 53cm lett.
ponger
 
 


Kornéliust, igen a szülés napján volt ennyi.
De én túlhordtam ám 10 nappal.
A betöltött 40. héten is volt uh, akkor 97 mm volt, tehát 10 nap alatt már csak 2.5 mm-t nőtt.
Elmérni pedig úgy tudták, h a BPD.ből számolnak egy méretet, és hát 36-os fejjel 4 fölötti és 57 cm-es körüli babák születnek. Azt senki nem gondolta,h Marci 49 cm lesz csak. :wink:
Ha mondjuk 55 cm lett volna, már simán 4 kg felett lenne...
Szval sztem ne izgulj, a doki majd tudni fogja mit csináljon.
A lepény érettsége: Nekem a 10 nap túlhordással is I. fokban volt csak érett, szval az sem jelent semmit, lehet ma éjjel megindul a szülés. :lol:
Vendég
 


Jó, hogy írtatok. A Krekó nem aggódott. Azt hiszem, megnyugszom. Aggódással úgysem megyek semmire.Még egyszer kösz!
kornéliusz
 
 


Kedves beszélgető Kismamák, Anyukák!

Unokámat szeretettel váró és a nagymamaságra nagy igyekezettel készülő 50 éves asszony vagyok. Nagy örömömre a családban is baba születését várjuk , ezért is kiváncsiskodtam be erre a honlapra.
Nagyon meglepett a dolog, amit itt olvastam mert nem igazán erre számítottam. Úgy gondolom a várandósságra, anyaságra nagy-nagy szeretettel készülni kell!
Nem kis feladat!
Ehhez szükség van segítségre,bátorításra sok sok pozítv töltésre.
Annyi negatív kisugárzás van egy-két véleményben,ha most kellene szülnöm én bizony megijednék.

Ez nem lehet a céljuk ebben biztos vagyok!

A saját bizonytalanságukat, a hiányos ismereteket,a nem megfelelő ráhangolódást az anyaságra nem szabad úgy leplezni, hogy akár a kórházi személyzetet akár a munkájukat ilyen formában bírálják. Bár Önök bizonyára a munkahelyükön emberileg és szakmailag egyaránt tökéletes teljesítményt nyújtanak/nyújtottak. Ezzel elijesztik és előítéleteket gerjesztenek azokban akik segítséget és bátorítást várnak önöktől a "tapasztaltabbaktól".
Én sok praktikus tanácsot,ötleteket,örömöt pozitív gondolatot várnék no meg a kisunokámat de nagyon.Segítsék és támogassák egymást !
Kalkuttai Teréz Anya gondolataival kívánok mindenkinek jó egészséget és sok boldogságot gyermekeikben.

" az Élet szépség - csodáld meg
az Élet boldogság - ízleld meg
az Élet álom - tedd valósággá
az Élet kihívás - fogadd el
az Élet kötelesség - teljesítsd ! "
nagymama
 
 


Kedves Nagymama!

Én személy szerint örülök, hogy ilyen ez a fórum, amilyen. Azért is jöttem ide, mert itt tabuk nélkül, őszintén beszélhetünk aggályainkról, problémáinkról, a valóságról!
Többed magammal vagyunk első gyermekét váró anyukák, de magam nevében nyilatkozok most.
Én tudni szeretnék mindent arról is, ami a felhők mögött van és nem álomvilágot kapni, amiben minden szép és jó és hamis képet kapni, hogy majd ott és akkor a kórhában, a babával kezemben kelljen rádöbbennem, hogy nem minden habostorta.
Szerintem mindenki nagy-nagy örömmel várja bébijét, a világ legcsodásabb dolgának tartjuk, hogy ez az öröm érhet minket, hogy anyákká váljunk! De ehhez hozzátartozik mások és saját tapasztalatunk is, hogy kellően felkészülhessünk a gyermek születésére.
Szerintem egyikünk sem ijesztgeti itt a másikat, sőt próbáljuk egymást megnyugtatni aggályaiban.
S mivel Ön is a kórházi dolgot hozta fel példának: ha nem beszélnénk meg ezt a gondot, akkor sokunk nem lenne felkészülve arra ami bent várja, s ott állna első alkalommal döbbenve: hogy ha ezt tudom, akkor hozok magam védő dolgokat.

Sorolhatnám még előjövő gondolataimat, de nem teszem.
Higgye el, hogy a találkozásaink is arra irányulnak, hogy segítsük egymást!

Kellemes és boldog unoka várást kívánok Önnek!

Üdvözlettel:
Élesné Szilvia

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Kedves nagymama!
Bizony,bizonytalanok vagyunk,mi,első gyermekünket váró kismamák és számítunk a nálunk tapasztaltabb anyukák véleményére,élményeire,a jóra,rosszra egyaránt.Sokan már személyesen is ismerjük egymást és bátran állíthatom,hogy senki sem nagyolná el az átélt problémáit csak azért,hogy rémísztgesse a többieket.
Senki sem tökéletes.Ezt mindannyian tudjuk,vannak az embernek jó és rossz napjai is,nekünk is és a kórházban dolgozó nővéreknek is.
Azzal,hogy itt élményeket és véleményt cserélünk,felkészítjük egymást a ránk váró nagy és szép feladatra és lelkileg felkészülünk a dolgok kellemetlenebb oldalára is.Milyen rossz lenne óriásit csalódni negatív irányban a szülészeten,de így,mások élményein keresztül fel tudunk készülni az esetleges kellemetlenségekre is.
Én személy szerint sokkal elveszettebb lennék,ha nem tartoznék ide,nekem sokat jelentenek ezek a sorok és a személyes találkozások az összes élménybeszámolóval egyetemben.

Sok boldogságot kívánok születendő unokájáho!

Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Nóri, mesélj már, milyen volt a 4D????

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Voltunk 4D-n és óriási élmény volt!!!! :D
Az elején nagyon jól viselkedett a kicsi Márk,premierbe láttuk az arcát. :D Mindenét meglestük(kezek,lábak,szivecske),"leltárilag "rendben!!! :wink:
Mutatok egy képet róla!!!!

Puszkó

Kép

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Az apja is teljes mámorban úszott!!!!
Már nagyon szeretnék vele szemtől szemben taliznni!!!!...persze azért csak várja ki a sorát!!!!!!!!!!!!!! :D

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Kedves Nagymama!

Én is egyetértek Hangolkával és Nórával.
Úgy készülök a szülésre, mintha vizsgázni vagy fogorvoshoz mennék. Felvértezem magam minden információval, felkészülök a lehető legrosszabbra. Ez a stratégia eddig mindenen átsegített eredményesen. A leírt tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy a szülés és utána kórházban eltöltött napok egyáltalán nem sétagalopp. És itt elsősorban erről esik szó, hiszen a szülés és a kórház az, amitől legtöbben tartunk.

Az pedig teljesen kézenfekvő, hogy kiváncsiak vagyunk a negatívumokra. Pl. nem megyünk ahhoz az orvoshoz, akinek rossz híre terjeng. Az emberek ma már szinte mindenben szeretnek biztosra menni, miért a szülés lenne épp kivétel (ahol amúgy is olyan sok az előre nem tudható tényező).
Persze más dolgokról is beszélünk..amiben nincs semmi negatív, sőt..(találkozni is szoktunk :lol: )

Majd ha túlleszünk ezen a megpróbáltatáson, meglesz a baba, akkor bizonyára képeket rakunk fel, nagyon fogunk örülni. Addig is boldogan készülünk az anyaságra.
Az más kérdés, hogy legalább lesz egy reális képünk arról, hogy ne túlzott illúziókkal menjünk be szülni.

A munkahelyet illetően..hát igen. Az én munkahelyem infrastrukturálisan eléggé lepattant, de ezt ellensúlyozva legalább nem küldöm el ridegen az ügyfelet, arra hivatkozva hogy sétáljon és hagyjon engem "aludni". (mint egy éjszakás csecsemősnővérkéről hallottam..)

Én mondjuk már voltam kórházban..szerencsére a Zrínyi volt az. Egy rossz szót nem mondhatok sem a személyzetre, sem az ellátásra, sem a higiéniára. Lehetséges, hogy ez a szülészeten nem így lesz. Biztos felül tud az ember emelkedni az ilyen problémákon. Nekem legalábbis nem ez lesz az elsődleges szempont..meglátjuk. 8)

Még annyit, hogy ez a fórum ugyan nyilvános, de nagyon sokan "csak olvassák". Az információkat általában egymásnak írjuk..
Becsülöm, hogy Ön vette a bátorságot és írt nekünk.
Örömteli unokavárást és jó egészséget kívánok!

Kép
babancs
 
 


NÓRI!
Ugye milyen csodás élmény? Örülök, hogy Te is láthattad a pofikáját!
Kicsinyíts kérlek picit a képen! :) De szuper, szépen látszik a mellkasa is :wink:
Úgy feldobnak engem is az ilyen élmények! :)
Pussszi!!!

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Nóri!

Márk baba gyönyörű!
Olyan mintha épp énekelne, vagy legalábbis fütyörészne. Vagy csak nekem tűnik úgy? :lol:
A sok zenehallgatás biztos megtte a hatását. :D

A videó is jó lett?

Kép
babancs
 
 


SZiasztok!

Nóri!!!
Csupa jó dolgok történnek mostanában veled!!! de jó! úgy örülök!!! :wink: :D

Nagymama!
Én is egyetértek az előző hozzászólókkal, sőt nagyon tetszett ahogy a többiek megfogalmazták a gondolataikat (hangolka, babancs, fnóri), kicsit furcsa és egyben bántó is, hogy csak olvasgatás után valaki azt szűrje le a beszélgetéseinkből, hogy mi milyen rosszindulatúak és negatívok vagyunk... amikor pedig ehhez köze nincs a beszélgetéseinknek.
Más részről szerintem teljesen más egy szülő nő a kórházban azoktól akik esetleg a betegségükből lábadoznak. Teljesen más lelkiállapotban van abban a pár napban, sokkal érzékenyebb minden pici negatív dologra is, persze senki nem egyforma, van aki minden akadályt könnyen vesz, de van, aki esetleg hamarabb kiborul.

Kornélusz!
Szerintem se aggódj és idegeskedj, bízz az orvosban és magatokban (magadban és a babában) !!!! :wink: :D és bár nagyon hideg van sétálj minél többet!!!!

Hajni!
nem semmi amiket leírtál? és milyen szülésed volt? könnyű?

Hangolka!
Hogy vagy??? Örülök, hogy hamarosan személyesen is megismerhetlek. :wink:
ponger
 
 


Lívi!!
Mi van veletek???? Sikerült az ausztriai babaruha vásárlókörút?? :wink:
ponger
 
 


Lányok!
Köszi a gratulákat,nagyon boldog vagyok és Ponger/Bea,mostanában tényleg eléggé összejönnek a dolgok!...pedig ez az év elég rosszul indult,lehet,hogy most kárpótolnak érte???????? :wink:

Valamilyen szempontból örülök,hogy nagymami felszólalt itt.Kiderült,hogy,...amit persze sejtettünk...,hogy nagyon összetartó csapat vagyunk és ez tök jó!!!!Szila is szinte velem egyidőben fogalmazta meg lényegében ugyanazt a pár sort,amit később Babancs is és Bea is.
Most egy picit érzelgős leszek,.....bár ez nem annyira jellemző rám.......amikor babaváró lettem,boldognak,de elveszettnek éreztem magam tele kérdésekkel és sehol egy hasonló pocakos,mint én!!!!!!!Az,hogy megtaláltam ezt a fórumot és persze titeket,nagyon sokat jelent nekem és borzasztóan örülök neki!!!!!

......na,csak ennyi :wink:

Puszkó
...most megyek és újra megkuksolom a felvételt kicsi fiúnkról 8)

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Bea!
Köszi, jól vagyok...
Habár most pityergek. A fiam már 1 órája Alienkedik. Még ilyen aktív sosem volt, akkorákat ugrál, pattog, hogy szinte tengeri beteg vagyok tőle. Még a cukrom is megnéztem, hátha magas, attól ilyen, de nem .. valószínű most jól érzi magát és tetszik neki, hogy zenét hallgatok. És azért pityergek, hogy na most vagyok itthon a párom nélkül... Olyan jó lenne, ha már hazajött volna a munkából és ezt ő is végignézhetné velem... Nagyon érzékeny vagyok most.. :( , de boldog!
Én is örülök, hogy találkozhatunk! Kopp-kopp! :)

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Jaj Nóri, ezt olyan aranyosan írtad le, én is elpityeredtem magam!

Lányok kezd összeállni a keddi találkozó "csapata". :lol:
Sajnálom, hogy páran nem tudtok jönni, pedig most nem egy teaházban hanem nálam fogunk találkozni. :D
Majd teszünk fel nektek fotókat.

Szila!
Nálad nem szokott olyan lenni, ha a párod odateszi a kezét a pocidra hirtelen megáll a tornamutatvány odabent??? :D :D
velem mindig ezt csinálja :shock: ...szegény Balázs már csak tiszteletből rakja oda, mert látja rajtam én milyen lelkes vagyok, de néha kap csak egy-egy rúgást, amíg én előtte 20-at... :? :D

A kis Sebi gondolta felvidít, mert nincs otthon az apukája.
ponger
 
 


Jajj Szila!!!
Sok gyógypuszi a lelkedre!!!!Ne pityeregj!!! :wink: A kis Sebi meg már annak örül,hogy nemsokára láthatja az anyukáját...nem csak belülről!!! :wink: Még örömtáncot is jár :D
Majd ha nem csak 1-2 percet kapok a gép előtt,akkor kicsit korrigálok a babyfotó minőségén,hátha nem lesz ilyen homályos.
Pusssssssz

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak így "betörök" közétek, anno én is írogattam, de aztán elmaradt mindig. Júniusban szültem a kisfiamat, és a kórház-téma miatt szeretnék írni, egy kicsit védeném őket... Amikor én benn voltam, lehet, hogy csak mázlim volt, de a wc mindig tiszta volt, a takarítók naponta többször is bementek kukát üríteni és felmosni. Sajnos sokszor volt viszont olyan, hogy mérgelődve mesélték, hogy megint a wc mellől, a kuka mellől szedték fel a betéteket, mert IQ lightos anyukáknak nehezükre esett beledobni azt a kukába. A cigizés hasonló probléma volt, mindig volt olyan, aki dohányzónak használta a wc-helyiséget, de erről nem a takarítók tehettek.
A csecsemősökről: én is a legrosszabbra számítottam, mert ugyebár az ember ilyenkor körbeérdeklődik, és szinte mindenki azt mondta, hogy ők voltak a legrosszabbak. Nekem velük kapcsolatban is nagyon jók voltak a tapasztalataim. Mindig segítőkészek voltak, csak úgy kellett hozzájuk szólni.

Bogi!
A doboz akkor még kinn volt a pulton, de nem tudom, hogy voltak-e benne levelek, és hogy valaki ellenőrzi-e azokat.

Hangolka!
Én is téti vagyok... A múltkor láttalak is a védőnőnél, mi kinn beszélgettünk Melindával, míg Te benn voltál. :)

Csak ennyit szerettem volna (és ha nem bánjátok, néha-néha benéznék...)

Sziasztok!

Kép
Kép
norwell
 
 


SZia Norwell!

Szerintem senki nem írt csak úgy valami negatívumot a kórházra, a nővérekre, a dokikra, ha valójában tényleg lett volna rossz tapasztalata.
Félreértitek a dolgot.

Én csak a magam nevében tudok beszélni:
- én is írtam korábban a wc-ben a cigi szagot, de ez miatt csak is a kismamákra tudtam haragudni!!!! soha eszembe nem jutott volna a személyzetre...

Nekem speciel a tisztasággal nem volt bajom, inkább azzal, hogy abban a Wc-ben amelyik a császárosokhoz volt közel, nem volt ülőke... így a kis papíralátétemet sehova se tudtam tenni :? , a seb miatt meg muszáj volt leülnöm, így átballagtam a másikhoz.
De nem hiszem, hogy erről is a személyzet tehetne, sajnos tényleg vannak olyan bunkó emberek és lehet ez kismama is, aki azt hiszi ami a kórházban van az mindenkié?!!! :shock: Szomorú dolog ez.

De ez a fórum nem a kórházi személyzet ilyen-olyan szintű lehúzásáról szól, csak és kizárólag személyes tapasztalatokról melynek célja nem a bántás és ha valakinek ez nem tetszik, NE OLVASSA EL!
Átsiklik felette és lapozzon ahhoz a részhez amikor a jó dolgokról írunk, bár kicsit olyan furcsa kukkoláshoz hasonlít így meg a dolog... :? na mindegy
ponger
 
 


ELÍRTAM, BELEZAVARODTAM!!! :oops:
újra :D
:
Szerintem senki nem írt csak úgy valami negatívumot a kórházra, a nővérekre, a dokikra, ha valóban tényleg NEM LETT VOLNA rossz tapasztalata.
Félreértitek a dolgot.
ponger
 
 


Bea!
De folyton ezt csinálta eddig. Mostanában kezdett erősödni a mocorgás és így már a férjem is kapott belőle. De a maiból biztos sokat láthatott volna. Meg sem kellett fogni, mert nagyon mozgott a pocim :)

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Szia Norwell!
Üdv közöttünk!Van olyan anyuka itt,aki szintén jó tapasztalatai vannak a kórházban töltött időről,mint neked!Reménykedünk benne,hogy mi is hasonlóan jó élményekkel jövünk majd haza!Írj gyakran,így megismersz bennünket és meglátod,nem akarunk mi bántani senkit,egyszerűen csak beszélgetünk.

Szerintem sokan olvasnak bennünket csak úgy kívülről,ami nem baj,de amég nekik ez csak egy kis folytatásos regény,addig nekünk a napi gondolataink,élményeink,örömeink,félelmeink.Ha szemtől zemben ülnénk egymással,akkor is ezeket a dolgokat mondanánk.Ha valakinek építő jellegű hozzászólása van,írjon bátran,csak ne felejtsük el,hogy NEM KELL MINDENBEN EGYETÉRTENÜNK!!!!! :wink: Szerencsére nem vagyunk egyformák és ez így jó!!! :D

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Norwell! :)
Akkor már nem vagyok egyedül! Ez nagyon jó! Legközelebb szólíts csak le nyugodtan! :)

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Szila!

Biztos igen nagy élmény lehetett. Kár, hogy a férjed pont nem volt otthon. Milyen érzés így a finisben? Nem izgulsz egy kicsit sem?
A közös dokinkkal beszéltél már a szülésről? Kiváncsi vagyok milyen egy ilyen megbeszélés. Ott a terhesgondozóban valahogy nincs kedvem kérdezni az asszisztensnők előtt. Na meg nálam még a szüléssel kapcsolatos kérdések odébb vannak.
Egyelőre azt várom, hogy megmozduljon. Tegnap egész nap fájdogált a hasam.

Kornéliusz!

Te hogy érzed magad?

Andyka!

Merre vagy? Mi újság?

Kép
babancs
 
 


sziasztok,

Ponger, ő Beni? Nagyon aranyos, de gondolom, még kisebb korában.

Nóra, már vártuk a képet, én úgy látom, mintha nekünk balra kidugná a nyelvecskéjét. Jól látom?

Babancs, fizikailag semmi változás, pedig tegnap uh-ra várakozás közben volt 4 olyanom, hogy szinte pontosan 5 percenként megfeszült, keményedett a hasam, húzott, ez mindegyik eltartott 40 mp-ig, már azt hittem, lesz vmi, aztán persze nem lett.

Te vajon fekszel? A vérnyomi lejjebb ment? Van neked otthoni vérnyomásmérőd? Lehet, megnyugodnál, ha látnád, hogy otthon pl nem is olyan vészes. Csak azért írom, mert én kölcsön tudom adni akár az egész terheséged időszakára, nekem nincs rá szükségem. Legközelebb hétfőn leszek a kórházban,vagy belvárosban, ha kellene.

Lányok, tegnap, miután benyomtam egy egész doboz konyakosmeggyet, meg is nyugodtam a nagyobb buksi miatt. Látom, nem egyedi eset, sőt , pont a nálamnál sokkal kisebb kismamák szenvedtek meg ezzel így vagy úgy, bíztató az is, amit Tünde írt, hogy olyan is van, hogy 2 hétig nem nő semmit, szóval, fel a fejjel.

Andika, hová tűntél?

38+5
kornéliusz
 
 


Sziasztok!

Nóri, tök jó a kép, bár kicsiben tényleg jobban kivehető lenne.

De jó Nektek Lányok, hogy ilyen jó a kedvetek, én mostanában csak panaszkodok. :(
Éppen az előbb bőgtem egy sort. :( Ebben a hülye Bricanilban most valahogy több nafta volt, amikor fújtam (keményedések miatt kell), és most teker a szívem ezerrel, nyugalomban olyan 110-120/perc, de amikor le akartam szedni a száraz ruhákat, felment 150 fölé. :( Babancs, nem is tudom, Te hogy bírod ezt.
Apa persze külföldön, késő este jön meg, nekünk meg 11-kor el kéne menni itthonról, mert időpontunk van a szemészetre, Zitát vinném szűrésre. Hát azt hiszem, ezt ma kihagyom. És gőzöm sincs, mikor viszem el, mert még szeptemberben kaptam mára időpontot.
Most lehet, hogy a drága "Nagymama" megint felkapja a fejét, de nekem már elegem van ebből az egész terhességből.
Irigylek mindenkit, akinek rózsaszín ködben telik a 9 hónap, hát én sajnos nem tartozom közéjük.

Andi,
a banán is vízhajtó hatású, én nem akartam elhinni, de aztán tapasztaltam a napokban.

Boglárka, merre vagy? Ajnának utólag is boldog szülinapot kívánunk! Tudtatok ünnepelni vasárnap? Te jól vagy?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok Csajok!

Körkérdés:
Nem tudom, hogy ki, hogy van vele, de engem nagyon zavar, hogy számámra vadidegen emberek belelátnak a mindennapjaimba, az örömömbe, a bánatomba és akkor ismeretlenül beleszólnak...
Ebből kiindulva nyitott könyv az életem előttük...
Nekem lenne egy olyan javaslatom, ezt már a másik topiccal is megtettük, hogy csinálni egy zárt fórumot, ahova csak az írhat, olvashat, aki kért hozzá jogosultságot....
Én megycsinálom, illetve van is egy amit nem használunk, mert csináltunk máshova már...
Aki úgy érzi, hogy neki az megfelelőbb lenne akkor jelezze.
Ha Titekez nem zavar, és maradnátok itt, természetesen azt is megértem.
Vendég
 


Hajni én személy szerint támogatom az ötletet. Engem már többször megszólítottak, sőt, apát is a munkahelyén, hogy olvasták, hogy ez meg az, a babaneten.
Már így is vigyázva írok, meg nincs fotó sem, néha üldözési mánia tör ki rajtam, amikor vki jobban megnéz minket az utcán, orvosnál.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Gardó professzor tegnap reggel válaszolt is a levelemre. Továbbította a kollégáinak a leírtakat, és meg is beszéli velük!
Remélem, hogy mi re oda kerültök, lesz változás.

Norwell!
Én emlékszem rád természetesen.
Én is téti vagyok :) Vagyis annak vallom magam.
Tegnap Pápáról hazafelé kétszer is beugrottunk a nagyszüleimhez.
Te mióta vagy téti? Mert akkor biztos, hogy ismered a rokonaimat.
Ezt pl. nem is tudtam rólad :)

Képzeljétek kaptam autót :)

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


HAJni!!!!

Az ötlet szuper!!!!!! Én is támogatom!!!! :wink:

Bevallom, én sose olvasgatom mások topicját még ha nyílt fórum akkor se... :?
ponger
 
 


Bogi!

Minden elismerésem a korábbi kezdeményezésedért is, meg a mostaniért is!!! :wink:

A fotón a Benedek van, 4 hónapos rajta! most meg már 4 éves lesz pár nap múlva... :roll: :D
ponger
 
 


Kép

Na,megpróbáltam lekicsinyíteni a lépet............remélem sikerrel :oops:

Hajni!
Maximálisan támogatom az ötletet zárt topic megvalósítása ügyben. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Márk mosolyog a képen, kerestem,hátha tényleg a nyelve lóg ki,de azt hiszem nem.....ő épp elégedett.Amúgy lehet valami az UH zavaró hatásával,mert a vizsgálat vége felé,egyfolytában takarta a kezeivel a szemét,arcát. :( Meg is sajnáltam szegényt :(

Tünde!
Nagyon sajnálom,hogy rossz passzban vagy!Már nincs sok "hátra".Nagyiügyben mozgósítottam pár ismerősömet,szólok,ha lesz valami fejlemény! :wink:

Bogi!
Jó lenne a pozitív változás,rendes vagy,hogy foglalkoztál az üggyel!

Lívi,Andy!
Merre vagytok?,?

KépKép
f.nóra
Győr
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: