Új privát üzeneted érkezett!

Angéla, hiányzó adatokat pótoltam
Eszter
kornéliusz
 
 


Angéla, megkaptam a táblát, köszi. A telszámom megint lemaradt, mondjuk én tudom, csak hátha valaki fel akar hívni... :wink:

Nóri, a mandalás könyvet nem ígértem, hogy elviszem? Tegnap jutott eszembe. :oops:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Nekem a 19-én is jó, végülis mindegy, sőt az is, hogy délelőtt vagy délután!

Ez a hét tuti nem jó, 20-án meg nem érek rá, mert gyerekzsúrt tartunk :lol: (4 éves), utána meg már közeledik a szenteste...
szóval...
Írjátok meg, ki érne rá és eldöntjük, hol tartsuk, hánykor és mikor! Hm?? :wink:

Nóri!
Azért olyan sokáig csak ritkán vagyok fent. :roll: :D :D :D
örülök, hogy jó volt a buli, és izgulok minden rendben legyen majd holnap.

Na megyek vasalni
ponger
 
 

 
 

Sziasztok!

Angéla!

Légyszi nekem is küldjél majd táblázatot. Köszi.

Nóri!

Gondolok rád holnap, de lehet hogy talizunk is? :wink:

Ponger/Bea!

Örülök, hogy Beni is meggyógyult. Bálint is megy suliba, ma már teljesen jól van, elkezdett enni is. Másfél kilót lepasszolt a betegség alatt. A Normaflore-ból az egész dobozt beadod Beninek?

Szila!

Én olyan amatőr vagyok. Mondtad, hogy vigyázzak mert a Canderel-ben elég sok a ch. Én nem tartottam soknak addig amíg el nem olvastam a másik édesítőszeren lévő táblázatot is. Az eredmény Canderel: 100 g-ban 72,4g ch 1 tablettában 61 mg
Huxol: 100 g-ban 0,2 g ch 1 tablettában 0,0001 g
Köszi az infokat. A hétre már be is terveztem a túrós rétest. :lol:

A tali nekem jó 18-án délután, de lehet hogy 19-ére kellene áttennünk. Akkor Szila és Tünde is ráér. Mit szóltok hozzá?

Jó éjt mindenkinek! Lívi

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Sziasztok Csajszikák.

Tali:
nekem a 18-a délután, a 19-e egész nap jó:)
Remélem akkor már hivatalosan is veletek tarthatok. :)

Nóra:
babaprojekt ... hát. nem is tudom. Most bizakodok, de ma elkezdtem görcsölni, ami lehet a mensi előszele is, bár még van 5 napom addig. Nem tudom, pénteken kiderül. :)
Olyan jó lenne karácsonyra és II teszt. :wink:


Szila:
druuuk a szüléshez. Karácsonyi baba lenne. :)
Vendég
 


Szia Mindenkinek!

Nóra!Itt vagyok,ragyogok,de csak azért tudtam ideülni egy kicsit,mert Gábim altatja Babintinket.Nagyon sokat igényli az együttes játékot,ráadásul a hugaim is rákattantak a netünkre.
Én most kidőltem az egyórányi ringatás után.Nagy hús ez a Marcus:már vagy nyolcszor elszunnyadt volna,de még kinyitotta a szemét,hogy újra láthasson.Megsimogatott,rámnevetett,miközben gyengéden "anya-anyát" suttogott.Amennyire elérzékenyültem szeretetrohamától,annyira el is fáradtam.Néha nem jó,ha én altatom,mert direkt ébrentartja magát.Most mondjátok,hogy ez nem szerelem... :D

Nem tudom,hogy ki kavarodott meg a babinti-maminti-papinti becézéstől :oops: ,ezért most megszólítás nélkül leírom e nevek rövid történetét.Nagyon kedveljük Lázár Ervin meséit.Az ő Négyszögletű kerekerdő című történeteiben szerepel Maminti a kicsi zöld tündér.Amikor Marcim megszületett,sokszor volt kék rugdalózóban,s olyankor úgy nézett ki,mint egy mesebeli kis,kék tündérfiú,ezért a Mamintit lekoppintva elkezdtem Babintinek becézni.Én vagyok az ő mamája=Maminti,Párom pedig ezt a gondolatmenetet követve lett Papinti.Remélem,így már érthető.Sajnos nem annyira eredeti,mert hiszen nem az én agyamból pattant ki,azért tetszik.

Szila!Végtelenül sajnálom,hogy véreztél,és nagyon drukkolok,hogy babócád még kibírja néhány hetet odabent.
Sajnálom,hogy nem hallottam meg a hívásod.Gyakran lenémítom a telefonom,hogy ha Marcus elalszik,nehogy felriadjon rá.Végül elfelejtem visszaállítani,ráadásul ezen a héten minden nap lekötöttek délelőtti és délutáni programok egyaránt.Szerencsére a jövő hét pihisebb,azért megyünk csörgőzni hétfőn.

Mi is,mi is,mi isss menni szeretnénk a talira!!! :D 18-a,19-e,20-a egyaránt megfelel.Hova mennénk?Ismét a Mandalába?Nagyon tetszik annak a helynek a hangulata.Talán ha ott taliznánk,mivel Marcus már ismeri,felszabadultabban viselkedne.

Angéla!Én nem kaptam táblicskut. :( Telószámom elküldjem?Ha minden jól alakul,nemsokára mi is babások leszünk újra. :D Mint Hajniék.

No,már léphetek is a géptől...Irgum-burgum... :evil: Nekem is kellene egy saját gép...Lécci Jézuska.... :wink: :lol:

Szép álmokat,jó éjszakát!
Kép
Kép
Kép
Kép

Ui.:Tegnap kinyomtattattam a hszeiteket,mióta nem tudtam elolvasni.23 oldalt töltöttt meg...Csak győzzem olvasni... :D

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Sziasztok!

Látom a télapó tali után a karácsonyi tali is osztatlan sikert aratott!!! :D

babinti!
Én voltam, de így már mindent értek. :D :wink: Azonban így utólag belegondolva remélem nem értetted félre... :oops: :( nem azért írtam.
Olyan jó lesz találkozni élőben is veled :wink: , mert nagyon tetszik a stílus ahogy írsz, és szeretem emberekhez kötni (arcokhoz) a hozzászólást, valahogy így elevenedik meg az írás számomra igazán! no meg végre élőben megcsodálni a kis Marcit!! :P
Szóval legalább most már mi is tudjuk honnan vannak a nevek! :D

Hajni!
Örülök, hogy te is tudsz jönni! :wink:

Lívi!
Képzeld ma már semmit nem adtam neki, mert reggel furi piros pöttyök lettek rajta, az arcán meg a kezén, délutánra 12 db lett :? , felhívtam az ügyeletet és amit sejtettem azt mondta a dokinő is, valószínű valamelyik gyógyszer alkotórészére lett érzékeny, de, hogy melyikre????? estére halványodott neki
így most már semmit nem adok neki...se gyógyszert, se normafloret, se vitamint se semmit. Ha még valami idióta betegség jön neki, begolyózók!!!! :cry: holnap reggelre kiderül.
ponger
 
 


Jaj mindig elfelejtettem mondani, képzeljétek voltam olyan 2 hete egy turiban Abdán és találtam magamnak is egy tök jó kekizöld H&M MAMA szoptatós pólót, baromi jól néz ki!
Tudjátok menyibe került??? :D :D :D
...
200 Ft volt!! :lol: :lol: :lol:
Ma néztem a Brendonban hasonló 7000 Ft. 8)
APRÓ ÖRÖMÖK AZ ÉLETBEN!! :lol:
ponger
 
 


Sziasztok!

p.Bea!
Rendesen kikapta szegény Beni ezt a nyavaját :shock: ..miközben írtad a pöttyöket,már kezdtem megijedni,hogy rubeola vagy egyéb pöttyös betegség jelei mutatkoznak rajta :?
Gratula a szopzós pólóhoz! :D
Lefénymásoltam a szpotatós lapot,amit Ráheltől kaptunk,bedobom egyik nap!

Lívi!
Örülök,hogy Bálint meggyógyult!Azért nálatok sem volt könnyű menet ez a betegség,jól elhúzódott.A lapot átadom ma vagy holnap :wink:

Tünde!
Igen,mondtad,hogy van egy mandalákat tartalmazó könyved is...pályáznék is rá :wink: :D

nagypocakos kismamik!-Szila,Kornéliusz,Andy!
Jól vagytok?
Szila!
Nem akarlak megszületni!!!! :D ....csak már nagyon közel vagy és nekem ez olyan közel vagy hozzá,hogy én már minden nap gyanakodom :oops: :wink:

Maminti/Kriszti!
Marcusod most is tündér,mint mindig!

Na,most voltam cukiterhelésen...még a közepén vagyok,most megyek vissza.Remélem a szervezetem igyekezett lebontani ezt a rémes löttyöt!Már olyan éhes vagyok,hogy szédelgek :roll: .indulok is!

Pusssz
Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Sziasztok kedves anyukatársak!

Én új vagyok köztetek,ide még nem írtam,de a "Győri anyukák" szívesen fogadtak.
Látom itt már jól összeszokott csapat van,találkozgattok is,remélem azért ti is befogadtok!
Engem Klárinak hívnak,kisfiam Benjámin júliusban múlt 2 éves.
Ő is Beni...

Bea!
A Te Benidet hogy hívják?
Ja,és áruld már el nekem,hol van az a tuti turi Abdán!?-ugyanis én itt lakom,de még nem is hallottam róla! :P

Most mennem kell,de ha lesz időm majd bekukkantok!

Üdv. mindenkinek:Klári!
anyacuka
 
 


Szia anyacuka!

Benedek a neve, és bár élőben ritkán becézem Beninek, itt a fórumon macera leírni a hosszú nevét, így sokszor én is Benit írok.

A turi nem egy bolt, hanem van Abdán egy fickó akinek van egy raktára a főút mellett és van amikor hoznak 1 kamional irtó sok zsák ruhát amit pár nap múlva tovább is visznek Szlovákiába, de a barátnőm ismeri őket és megengedik, hogy átnézzük őket... baromi fárasztó volt és a seggem odafagyott :D , de minden 200 Ft volt, szóval meg megéri főleg a gyerekruhák miatt is, de így terhesen már nem élveztem annyira. Most a házuknál voltunk a garázsban, ott néztünk át a barátnőmmel több órán keresztül kb. 50 zsákot a hidegben... végül én eljöttem, mert már nagyon fáztam és nem akartam beteg lenni!!! a barátnőm még maradt.
ponger
 
 


Sziasztok! :)

Lívi! Nyugi, majd belejössz a számolgatásba és CH nézegetésbe.. Pl. én még most fedeztem fel, hogy a dobozos Mizo-s kakaós ital teljesen szuper. Én meg itt "szenvedtem" a kakaóhiánytól.., s ez csak 3,8g CH-s. :)

Hajni Köszi! :)))

Nóri! Nincs gond.. én is egyre jobban figyelem testem minden rezdülését, változását! De jobban örülnék, ha azért Eszter - mivel időben is előttem van 1 héttel - láthatná a kislányát előttem. Nem azért, mert nem akarom látni Sebit! Csak olyan jó érzés, hogy bent van és még élvezni akarom ezt is! :) Olyan gyorsan eltelt ez az idő! És szeretném, ha bak fiúcska lenne, mint az anyukája! :lol:

19-én én szerintem 3 után leszek szabad. 1-től NST, aztán 2 körül tali a dokimmal. Szerintem is jó a Mandala is, de az Árkád meg csodaszép most!

Bea! Na még egy himlő hiányzott volna szegénykének!! Remélem, hogy ma reggelre minden oké volt!
A himlőtől nagyon féltem végig, én uis. még nem voltam semmilyen himlős. Azt hiszem, hogy a babával együtt majd én is be fogom oltatni magam amint lehet!

Babinti! Majd legközelebb! Biztos lesz rá lehetőség! :)

Anyacuka/Klári! Üdv itt közöttünk! Habár sokunknak még nincs csemetéje, de rajta vagyunk az "ügyön"! :)

Nah nekikezdek dolgozni!

Puszi Nektek! :)

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


helloka,

Livi, neked elküldtem a táblázatot a megadott e-mailcímre.

babinti, te azért nem kaptad meg mert nem adtál meg e-mailt.

üdv. angéla.

Kép
Kép
angel77
 
 


Hello Lányok!

Látom, alig bírjuk egymás nélkül. Tali tali hátán. :D Tök jó, de én most azt hiszem kénytelen leszek kihagyni. 20-án kell mennem doki bácsihoz és így lett volna jobb, ha össze tudom kötni a kellemest a hasznossal, de látom, Beninek akkor lesz szülinapi zsúrja. Legfeljebb kárpótlásul beugrok őhozzá egy szelet tortáért. :wink: :D Na jó, vicc félretéve. Én már taliztam Angélán kívül mindenkivel, úgyhogy nem leszek nagy veszteség. :) Jó bulizást!
Én majd anyukámmal végigrovom 20-án délután a karácsonyi vásárt. Imádom a hangulatát. És bűnözni is fogok, mert a forralt bornak egyszerűen nem bírok ellenállni... :roll:

Nóri!
Köszi a kérdést, egyenlőre tök jól vagyok, persze mire megfőzök, meg még teszek-veszek valamit, addigra kipurcanok, de hát azt hiszem ez ilyenkor már nem is csoda. Amúgy minden oké. Remélem Nálatok is! :) Jól viselkedik a kisfickó?

Szila!
Ez az anyós-após téma padlóra küldött, ahogy olvastalak. Borzalmas lehet. Én már tuti otthagytam volna csapot-papot. Egyszerűen nem bírnék így élni. Mi is együtt lakunk velük, ők alsó szinten, mi padlástérben, de hála istennek, velük nagyon is lehet együtt élni. Persze nem mondom, hogy nem az lenne a legideálisabb, ha saját kuckónk lenne, de óriási szerencsénk van velük. Meg nálunk is már csak a konyha közös, de lesz nekem is itt fent, hogy ne kelljen állandóan lerohangálni.
Gondolom, ha lenne módotok, költöznétek... Esetleg albérletre nem gondoltatok? Valami helyes kis garzon esetleg a kezdetekre? Mégiscsak nyugisabb lenne az életetek, mert szerintem a babával együtt még rosszabb lesz a helyzet. Ha őrá se lesznek tekintettel legalább bagózás ügyileg... az már nagyon nagy baj. Párod se tudja "kiosztani őket" egy kicsit? Istenem, annyira sajnállak, elkeserítő lehet. :cry:

Klári!
Üdv. köztünk! Gyere gyakran, mert lemaradsz! :D Tervezitek a kistesót Bninek?

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!

Szila!

Nemrég jöttünk haza a Sparból és szinte csak diabetikus élelmiszert vásároltunk. :( Jó hogy írtad a kakaót, én is szeretem. Egy csomó időt eltöltöttünk azzal, hogy a termékeken lévő infokat olvasgattuk. De apa is bele fog jönni, ő is nagyon tudományosan olvasgatott. :lol:

Bea!

Bálint is nagyon sok gyógyszerre allergiás tünetekkel válaszolt. Sokszor volt hasmenése, volt hogy a nyaka körben kivörösödött, volt hogy a homloka. Ilyenkor mi is rögtön abbahagytuk a gyógyszerszedést. Calcimuscot adhatsz neki ilyenkor. Akkor nem is ment még óvodába? :( Már biztosan hiányoznak neki az ovistársak.

Bea és Nóri!

Annyiszor szerettem volna már írni, de a kismamaagy mindig kihagy! :lol: Szóval van egy eladó garázsunk a Berzsenyi utcában, (a Madách utcáról nyíló kis utca) ha tudtok valakit akit esetleg érdekelne légyszi szóljatok. Köszi.

Pussz Lívi

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Szila:
most olvastam vissza rendesen, nem semmi amit kiállsz....
Szegénykém, azért ha lesz kisbaba csak normálisabbak lesznek. :roll:

Klári:
Üdv itt.

Lívi:
diétához sok erőt Neked.

Tünde:
júúúúj, az a fal. :shock:

Babinti-Maminti. :)
Szupik a képek, Márton gyönyőrű még mindig. :)

Egy kép a nagyfiamról. :)
Kép
Vendég
 


Öröm ide benézni,itt mindig zajlik az élet! :D

Cukilötyi-teszt kipipálva,túlélve,vérvételek nehezen viselve...szerdán eredmény.

P.Bea!
Jó neked,ha aolnap 10-11 között átcsettegek a lappal,amit Ráheltől kaptunk?Mást nem ígértem neked?

Klári!
Üdv közöttünk,természetesen szívesen látunk! :D

Andy!
Márk nagyon jófiú,a leírtak alapján értékelve Lilit és őt,hát a leányzó viszi a pálmát :wink: ..Márk mocorog,de nem durvul,...egyenlőre.......Néha egy kicsit csodálkozom is,hogy miért ilyen nyugis.... :?

Ma vettem neki könyveket..olyan vastag laposat :D :D :D ..gyorsan ki is olvastam..hatalmas élmény volt! :D :D :D :D :D :D :D :D

Nekem is jók a taliidőpontok,főleg a délelőttök!

Pusssssssz
Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Sziasztok! :)

Andi!
Épp este sírtunk a párommal a dolgon.. Szegénykém ő is kivan ettől..Most alakítja úgy a munkáját, hogy többet tudjon itthonról is dolgozni és akkor nappal is látható lesz. Szeretne rájuk szólni, de mikor este 10 körül hazajön, akkor ők már alszanak és hétvégén nem tudja rájuk zúdítani a bajainkat. Azt mondta, ha itthon lesz nappal, akkor talán majd tud harciasabb lenni. Albi - volt gondolat, de anyagilag nem tudjuk megengedni azt sem magunknak. Plusz költség lenne, mert amellett az itteni házat is ugyanúgy fent kellene tartanunk - mi fizetünk mindent. Így is sokkal nehezebb lesz Sebi születése után.. De reménykedünk, hogy lesz ez jobb is! :)

Lívi! :)
Ez tök jó, hogy a párod is lelkesen segít olvasgatni! Olyan aranyosak ilyenkor (is)! :) Sajnos rá kell jönni, hogy ami diabetikus, az nem biztos, hogy szénhidrátszegény is.. :? Bárcsak tudnám, hogy akkor miért hívják magukat annak.. - valószínű nehezebben szívódnak fel, de ez az én véleményem...

Szila

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


NÓRI!!!
SZORÍTOK!!! És örülök, hogy kibírtad úgy, hogy bent maradt! :)))

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Hajni!
Szuper gyűrűs göndör haja van a fiadnak! :lol: Igazi angyali szépség!
Reménykedem, hogy ezt örökli majd tőlünk is Sebi! :)

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Hajni/Maminti!

A Marcusok mind ilyen szépek? :P
Hajni én azt hittem kislány a kis kukis :wink: Nagyon helyes. Anyósom mesélte, hogy a páromnak volt göndör szőke haja. Ez már csak a múlté. Mára a feje teteje teljesen kopasz. :( :)

Szila!

Igen én is észrevettem, hogy nem mindegyik diabetikus étel nekünk való. Jaj, szegényem sírdogáltatok! :( Nagyon szar lehet a helyzet, pedig neked nyugalomra volna szükséged. Egyébként én is nagyon felizgattam magam egy családi probléma miatt előző este, mikor másnap reggelre elfolyt a magzatvíz. Próbálj meg egy kicsit lazítani, tudom könnyű mondani, hiszen együtt laktok és a párod sokszor van távol. :( Vigyázz magadra!

Nóri!

Írtad, hogy Márk milyen jó kisfiú. Hát én nem tudom milyen eleven lesz a mi kiscsajunk, de most az. Napközben is sokat fent van, rúgdos mindenfelé, de főleg lefelé. Ha este lefekszek, hullámzik a hasam. A Bálint nem volt ilyen eleven csak mikor nagyobb volt. Arra emlékszem, hogy állandóan eltorzult a hasam annyira furcsán tudott elhelyezkedni. Mondta a Krekó, hogy vékony a hasfalam és ezért látni és érezni ilyen intenzíven a mozgását.

Kép
Kép
v.lívi
 
 


Klári üdvözöllek nálunk! Sokszor nézz be, mert nagyon pörög az élet! A kismamák még jobban ráérnek, de majd ha meglesz a bébi.... :wink:

Kép
Kép
v.lívi
 
 


SZiasztok!

Rohanok mert 3-ra jönnek az ablakmosók 8) , csak gyorsan elmesélek valamit, most jöttem meg a barátnőméktől, 11-től már otthon vannak és hívott egy kis szoptatási segítségért, meg kivittem a gépi mellszívómat, szóval tegnap a szoptatás témában merültem el az inetrneten és találtam egy tök jó részt, fel is olvastam neki, és kínukba jót nevettünk rajta milyen igaz!!!! :o : :D

A mell és a szoptatás
Örömök és kudarcok


A baba megszületik, az anyának teje lesz. A baba szopni tud, és az anya mellre teszi. A világ
legtermészetesebb dolga - gondolnánk. De akkor miért kínlódik olyan sok édesanya a
szoptatással?


Könyvespolcnyi irodalma van a szoptatásnak, csak győzze a leendő anya végigolvasni. Már
ha előtte végzett az egészséges várandósság, a problémák terhesség alatt, a fitt kismamaság, a
háborítatlan szülés, otthonszülés, jógaszülés… irodalmával. Nem csoda, ha sokan inkább úgy
döntenek, majd akkor ismerkednek meg a témával, amikor már ott az éhes újszülött.
Csakhogy akkor már nincs idő se olvasgatni, se gyakorolgatni. Mert túl sok minden történik
egyszerre, fáj a seb, zsong a kórházi szoba, tombolnak a hormonok, és persze a legfontosabb:
meg kell ismerkedni a pólyában gubbasztó újszülöttel. És persze megetetni.
ponger
 
 


SZila!

Nálunk a kert végében van a bölcsi és amikor még kicsi volt a Benedek mindennapos programunk volt velük "dumcsizni" a gyerkőcökkel, így már 1, 5 évesen átesett a bárányhimlőn.... :( :D
SZóval az tudtam, hogy nem lehet!
Meg szerencsére én is átestem már rajta gyerekként.
ponger
 
 


Sziasztok,

újra gyönyörű idő van, süt a nap, csak kár, hogy nemsokára lemegy.

Lehet,hogy még én is megyek a talira, ha jól látom, időpont még nincs konkretizálva.

Ponger, ez takarítócég, akikkel mosatod az ablakot? Én belülről ugyan mindent megcsináltam pár hete, de kívülről nem bírom magam rávenni, különben is létra kellene, most meg képzeljétek, annyira megfáztam, semmi szilárdat nem bírok letuszkolni a torkomon, úgy fáj, csak a bodza-kamillatea megy. Egész éjszaka- mivel nem aludtam- lámpáztam, egyenlőre nincs javulás, meg kétszer is pizsit kelltt cserélnem. Remélem, a teák megteszik a hatást, egy megfázás nem húzódhat el.

Hajni, nagyon szép kisfiad van. Nagy huncutságnak néz ki.

Igen, Nóri, én is jól vagyok, túl jól is, úgy értem, a 3. harmad kellemetlenségei még elkerültek nagyjából. Igaza van a tudós könyvnek-Kismamák nagykönyve-, hogy az utolsó hónapban megáll a gyarapodás, én most a múltkori 13+ helyett11+ vagyok.
Nóra, ezek szerint olyan igazi békebeli leporellót vettél? Azok annyira aranyosak! Kisvakond és társai, Erdei mulatság...De jó!

Ponger, múltkor felvetettél egy témát Fabinéhoz kapcsolódva. Írt valaki? Mert én egyenlőre úgy vagyok, megvárom a szülést, utána döntök.

Lányok, nem úgy szokott lenni, hogy ha az orvosunk a kiírt időpont körül nem ér rá, bemutat a váltótársának? Így hallottam. Viszont nekem csak annyit mondott, hogy lesznek napok, mikor nem lesz, én meg bólogattam. Gondolom, ő sem akarja berángattatni a Dúcz Renét karácsonykor, és így akkor az ügyeletesnél fogok szülni.

Anyukám ma is itt volt és egész jövő hétre is tervezi ezt, azt mondja, nem maradhatok egyedül. Nem értem, én vagyok könnyelmű? Gondoltam, ha nincs Győrben a férjem, hívok taxit, azzal bemegyek, azért málnalevél, caulophyllum, meg pozitív hozzáálás ide vagy oda, nem 1 óra alatt fogok megszülni.
kornéliusz
 
 


Szia Mindenkinek!

Nóri!Gartulálok a cukroslötyi győzelemért,tutira az eredmény is szívderítő lesz.
Képzeljétek,milyen balga vagyok:amikor Marcim néhány hetes volt,azzal leptek meg a hugaim,hogy letöltöttek egy halom gyereklemezt a netről.Zeneovikat,Babazenét,Égől pottyant meséket,a Süsü sorozatot és még számtalan remek mesét és zenei albumot.Még nincsenek lementve a gépünkről,de mert már nagyon szeretném,hogy bármikor lejátszhassuk a babaszobában is,ne csak a gépnél mazsolázgassunk róla,megkíséreltem kiírni őket.Persze béna voltam,nem sikerült.De próbálkozásom arra jó volt,hogy felfogjam,mi minden megvan.A Maszkabál is és más Gryllus dalok... :shock: :lol: Én meg majdnem megvettem múlt héten egy halom lemezt karira Marcinak.Szerencsére visszatartott a végösszeg. :wink: :D Összeírom a talinkra,hogy mik vannak meg,aztán elviszem,hogy válogassatok.Egész nap jobbnál jobb zenéket hallgattunk,persze csak a délelőtti csörgő-börgő után.
Hogy ma milyen jó volt a zenebölcsi!Méhviaszoztunk.Még Marcus is segített díszeket csinálni,de bevallom,talán én jobban éreztem magam,mint babintim... :oops: :) Szerencsére Párom is velünk volt... :D
Kép Orsi könyöke és Zsezse ragyogó szemei
Kép Zenebölcsi társak elmélyülten
Kép Marcus csajozik
Kép Egy kis pihi
Kép Építészmérnök

A tali időpontal kapcsolatban csak annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy jövő héten kedden lesz az utolsó Csörgő-börgő délelőtt,amire szeretnénk elmenni,így 19-e délelőtt nem jó nekünk,de később minden oké.Szilának sem jó a kedd délelőtt... :wink: :) Javaslat:ha délelőtt mennénk,menjünk a Mandalába,ha délután,válasszuk az Árkádot.persze,lehet,hogy épp fordítva volna ésszerű a karácsonyi tömeg miatt...
Tünde!Jövő hétfőn nem lesz foglalkozás,csak kedden.(A mandala körökről szóló könyvet én is szívesen megnézegetném.Én néha a netről töltök le kiszínezhető köröket,és megpróbálkoztam a rajzolással is.Nagyon élveztem a kiszínezést.)

Hajni!Marcid nagyot nőtt.Nagyon édes a visszanövesztett göndör fürtökkel.Szupi,hogy megint találkozhatunk.Már év végi pihin vagy?no,mi hír a bauról,bár ha jól emlékszem,csak péntekre ígértél infókat.Szorítok.

Szila!Együttérzésem az anyós-após ügyben.Én sem vagyok jóban anyósommal,de a lehető legkevesebbre szorítottam a találkozások számát,így nyugodtabb vagyok újabban.Csak folyton nyaggat,hogy sétáltani akarja,Marcit.A hideg is kiráz a gondolattól,hogy egyedül hagyjam őket.Abba biztos beleőrülnék,amit neked kell kibírnod,de már bizonyítottad,hogy erős és jó ember vagy.Hinned kell,hogy jobbra fordul a sorsotok.Talán párod,amikor többet lesz itthon,egyensúlyba hozza a dolgokat.Fel a fejjel!Amint megszületik Sebiő lesz az első,és már nem lesz nehéz kimondanod,ami zavar,ami bánt,hiszen a babdért teszed.

Kornéliusz!Örülnék,ha Te is eljönnél a talira. :)

Ponger!Jól megmosolyogtattál. :D Nagyon igaz,amit bemásoltál.De el se hinnéd,nem tanultam ám az első babavárásból,most is ugyanúgy olvasom a rengeteg könyvet.Mindig találok új infót,vagy olyat,ami csak most érthető a számomra.Amúgy én is sokat bújtam annakidején a jobbnál jobb honlapokat,de már nincs rám időm.Le voltak mentve a kedvencekbe,de Párom egy jólirányzott mozdulattal kitörölt mindent.Pedig szívesen idemásoltam volna mind.

Babaúszásra mi Kulcsár ottóhoz járunk.Jövő héten lesz az idei utolsó.Nagyon jók a foglalkozások.Majd ha lesz időm,leírom.Most mennem kell.

De még:Bogi!Megdöbbentett a marsi vízfolyások híre.Nagyon izgalmas.Írj ám még,hogy képben legyek.Párom amúgy laikus kocacsillagász,így teljesen fellelkesült a lehetséges életjelektől.

KépKép
KépKép
babinti
 
 


SZiasztok!

Írtó jó lehet az a csörgő-börgőőőőő már alig várom én is elmenjek majd a kisebbik drágámmal. :lol:
Olyan jó, hogy van ilyen már Győrben is.

LÍVI!!!! Ma kaptam egy tök jó infót!!!
Ha reggel csak úgy magában vagy ebédhez vagy akármihez savanyú káposztát eszel, nagyon szépen segít levinni a cukrod.
Egyik közös kismama ismerősünk (Nóri, Balázsnak hívják a kisfiát, kis szöszke, óvodás társa a Tinódiban a Beninek)
Mesélte, hogy neki most nagyon bejött ez a módszer nem is lett cukros a tesóval, pedig a Balázzsal az volt. :wink:
ponger
 
 


Már csak kettőt kell aludni és megyek 4D-re :D :D :D ...jajjjj,muszáj volt leírnom,mert legszívesebben lefeküdnék aludni és szerdán 15.30-kor kelnék....ugye mert akkorra van időpontunk :wink: 8)

csak ennyi :oops:

szép estét!

Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Már csak kettőt kell aludni és megyek 4D-re :D :D :D ...jajjjj,muszáj volt leírnom,mert legszívesebben lefeküdnék aludni és szerdán 15.30-kor kelnék....ugye mert akkorra van időpontunk :wink: 8)

csak ennyi :oops:

szép estét!

Nóri

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Sziasztok!

Az ember pár napig nem jön, és szinte képtelenség visszaolvasni benneteket!

Livi
A savanyúság mellett még a mozgással lehet kordában tartani a cukrot. Ha mész ellenőrzésre, sétálj előtte egyet. Ha nem kell inzulin, akkor otthon nem kell nézni a cukrodat. Amúgy a cukormérő egy pici tűvel müködik, hosszútávon is inkább idegesítő, mint fájdalmas. Ha kéred a könyvet szólj!

Angéla
Lehet szemüvegben szülni. Én, azt hiszem abban szültem, legalábbis tisztán emlékszem Zselykére. :lol:

Kornéliusz
Szerintem nem vagy felelőttlen, csak hát a leendő nagymamák már csak ilyen aggódosak.

Tündi
Azért remélem szilveszterkor nem lesz itt a szomszéd néni!!! :lol:

Nóri
A 4D tényleg nagyon izgi. Remélem a gyermeked együttmüködő lesz, és mindent megmutat amire kiváncsiak vagytok!

Szila!
Sajnálom, hogy ilyen rossz a helyzet anyosodékkal. Nekünk nincs senki a közelben(szintén Borsod), de ilyenkor úgy gondolom, hogy inkább távol békességben, mint közel bosszantásnak.
:twisted:

Audis feleségek!
Nincs véletlenül eladó audis falinaptárotok feketetokos?

Szép álmokat!!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Babinti!

remélem most már kaptál táblát.
nagyon édi a kisfiad, jók a képek!
főleg a kantáros nacikban tetszik :)

sajnos nem tudok aludni, ugyhogy olvasgattam amiket irtatok. mindig olyan sok a termés, nem győzöm olvasni.

ma délelőtt védőnéninél voltam. holnap megyek nőgyogyihoz.

ma berendelt a főnökasszonyom, gondoltam beugrom egy órára, lett belőle négy: 3-7-ig. :x és persze kérdezte, mikor megyek legközelebb, ahelyett hogy keresne a helyemre valakit. :?

megyek megprobálok aludni. nekem is fáj a torkom, de már hetek óta, néha jobban néha kevésbé.

szép napot!

üdv. angéla.

Kép
Kép
angel77
 
 


Sziasztok,

Most van egy kis időm, igy gyorsan bekukkantottam.

Üdv az újaknak.

Igértem, hogy irok a szülésről pár sort.

Reggel 3/4 5-kor kezdődött a " buli" azzal, hogy elment a nyákdugó, és rögtön 5 perces fájásaim voltak, amik 1/2 óra után 2-3 percesek lettek. Csodálkoztam, nem gondoltam , hogy ez ilyen gyorsan megy.

1/3 7-re beértem a kórházba, ahol egy gyors NST és amnioszkópia után közölte a doki, hogy itt délre baba lesz, irány a szülőszoba, mert szűk 2 ujjnyire nyitva vagyok már.
Csak sajnos neki el kellett mennie, igy beajánlott az ügyeletesnek. Ekkor éreztem úgy, hogy ezer szerencse, hogy fogadtam szülésznőt, igy legalább lesz ismerős körülöttem, mert a férjem nem akart bejönni, én meg nem akartam erőltetni.

Következett az előkészités, ami kibirható minden kellemetlenségével együtt.
Gyors kezdés után, 2-3 órával később szinte ugyanott tartottam, nem akartam tovább tágulni, a baba nem akart lecsúszni a szülőcsatorna felé, végig fenn ficánkolt a pocimban.
Elérkezett a dél, de akkor már elég kimerült voltam, és még mindig semmi. Már " lógott a szike a levegőben", behivtak valami adjunktust, hogy rábólintson a császárra, de mondta, hogy lesz ebből természetes uton is baba.
Ujabb 2 óra 2 perces fájásokkal. Semmi fájdalomcsillapitó nem használt, EDA-t nem kaphattam, mert nem volt szett az osztályon, és olyan aki beadta volna. Ezt nem értettem, mert csütörtök dél révén, nagyüzem volt a szülészeten.

3/4 3-kor végül 3 orvos + vákum segitségével szedték ki Vikit, de akkor már alig voltam észen. Szerencsére nem látszik rajta, hogy vákumos baba.

Ami igazán csalódás volt, az a szülészeti osztály maga. A tisztaság minősithetetlen, kritikán aluli, pedig számitottam rá, hogy nem olyan lesz mint otthon. De ami ott van, az még igy is meglepett.

5-kor toltak ki a szobába, és azon kivül, hogy belémböktek 1 injekciót 7 óra felé, nem nézett rám és a babára senki.
Az osztályos nővérek viselkedése különösebben nem érdekelt, mert én még csak-csak elvoltam valahogy a 4 napig, de a csecsemős növérek viselkedése szintén csalódás volt.
Bármilyen kérdésre 2 válasz volt a felelet: 1. sétáljon a babával a folyosón ill. 2. tegye mellre kismama. Ettől okosabb tanácsot, ha kérdeztem valamit, nem kaptam a 4 nap alatt, már ha láttam csecsemős növért. Persze tisztelet a kivételnek, mert azok mindig vannak, csak lehet, hogy most pont szabin voltak....

Persze mindezt hamar elfelejti az ember, és a kisbaba úgyis lefoglal benn is, csak valahogy mást vártam, mert azt hallotttam, hogy milyen segitőkészek a növérkék.

Hű, kel a lányom , rohanok, mert nem bir várni egy percig sem, ha nem kap cicit, torka szakadtából sir.

M.

Kép
szmoni
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek mint a villám, mert nem érek rá...

1 kérdés csak:

Ki ér rá 19-én kedden délután 16 órakor?

Emailben írjátok meg nekem, ok?
A babanetre ma nem tudok nagyon benézni (munka, posta, bank, ügyfél, védőnő, ovis közös szülő-gyerek karácsonyi bütykölés... :shock: estére kinyúlok :D )
Ja és fontos lenne a helyszín miatt is a létszám.

Köszi :wink: [/b]
ponger
 
 


Szmoni!

Ahogy leírtad, nem volt egy leányálom a szülésed..pedig egész biztatóan indult. Érdekes, hogy a fogadott doktorodnak fontos dolga akadt és beajánlott az ügyletes dokinak..nem véletlenül N. M. volt a fogadott dokid? Mert ha igen, nem ez az első eset amiről hallok, hogy a doktor úr nem ért rá a szülésre. Jó persze vannak halaszthatatlan dolgok, de volt már olyan hogy pestre ment vásárolni és azért nem ért rá. :?
Mondjuk más kérdés, hogy mi van az ilyen elhúzódó szüléseknél. De hát ha az ember odahord egy halom pénzt havonta, meg még a szülésért is adna, akkor jobb lenne az ismert dokinál szülni.
Mind1, lényeg hogy túl vagy rajta és mégegyszer is gratulálok!

Ponger!

Sajnos én nem hiszem, hogy megyek 19-én. Most voltam orvosnál, nagyon magas a vérnyomásom. Többnyire csak a fekvés segít, csak oda megyek el, ahova nagyon muszáj.

Ja a jógát továbbra is csinálom, már egyre többet bírok.
Te hogy vagy?

Nóri!

Majd tegyél fel képet a 4D-ről, ha tudsz!

Lívi!

Hogy állsz a diétával? Miket eszel?

Közben rájöttem, hogy a rosszulléteim oka főleg a szőlőcukor. Minél többet eszek belőle, annál nagyobb inzulintermelésre készteti a szervezetem, aminek következtében jól lemegy a cukrom. Úgyhogy most próbálok nem nassolni, így simán kibírom ebédig rosszullétek nélkül.

Hajni! Babinti!

Édesek a Marcusok!

Kép
babancs
 
 


Móni:
nem semmi szülés, sajnálom a rossz élményeket. :roll:
Nekem is N.M jutott eszembe, a nem ér rá szülniről.. :shock:
De egyébként kb. 1 hete mondta a fordászom, rengeteg szülésznő jár hozzá, hogy ők mesélték neki, h áll. nem is szülhet már, mert rákos vagy valami súlyos betegsége van?! :oops:
De, hogy ebből mi igaz???
Amugy ő volt az orvosod?

Ponger:
nekem ok. írtam mailt is.

Babancs:
pihizz sokat.

Babinti:
pénteken kiderül....

Csajszik:
köszönöm a dícséretet Marcusra! Dagad a májam!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

Móni, gratulálok még egyszer a kislányodhoz, és látom, a rossz emlékeket is feledteti Veled. Éjszaka sokat kell felkelned?

Babancs, mennyi a nagyon magas? Összefügg a pajzsmirigyeddel? Kolléganőmnek már 140/90-re is gyogyit írtak fel, szedte is.

Nóri, én is kíváncsi vagyok az uh-ra!

Szerintem első szülésre nem is volt ez annyira elhúzódó, nem? Na persze nem én éltem át.

Sajnos, nekem is inkább azt kell írnom, hogy nem megyek a talira.
kornéliusz
 
 


Sziasztok! :)

Szilvi! Egyél édességet, csak ne szőlőcukrot. Tudod az gyorsan ható cukor, azonnal megdobja a vércukorszinted és mivel gyorsan felszívódik, gyorsan le is pottyan. Egyél inkább sütikéket, főleg rostosabbakat... :) És tessék sokat pihenni! Fő a nyugi! Tanulgass, nézz tévét, netezzél :)

Móni!
Sajnálom, hogy "magadra" maradtál, ismerős nélkül a szülőszobán és így ilyen körülmények között. De látom, hogy nem vesztél el, nem estél kétségbe a 4 nap alatt és ez nagyon jó. Remélem, hogy minden rendben idekint is, szépen eszik a kislányod :)

A benti higiéniától én is félek.. Tavaly voltam a nőgyógyászaton.. Sosem vártam meg, amíg nagyon kellett kimennem, mert tudtam, hogy az első pár perc takarításból fog állni. Azért tényleg szégyen, hogy egy bevásárló központ mellékhelyisége tisztább, mint a kórházi! Ugyan használni fogok wc ülőke borítót, de előtte azért nagytakarítást rendezek az tuti!

Angéla!
Neked is pihenned kell. Tessék önző lenni és nemet mondani, hogy feleszméljen, hogy nem lehet téged már ugráltatni.. Meg fogja oldani muszájból az első döbbenet után... :)

Pussszi Nektek! :)

Szila

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Kornéliusz!

160/90, pulzus 110

Szila!

Köszi a tanácsokat!
A WC-t meg ne is emlegessük..jöttem haza - az utcánkban megint épül egy kisebb társasház - na épp szippantották a mobilWC-t, ott az utcán..én meg jöttem el mellette. Hát a gyomrom teljes tartalma megindult felfelé. Futólépésekben jöttem haza, alig bírtam a bűzt elviselni.
Én mondjuk nem szoktam idegen helyen ráülni a WC-re, de nemtom szülés után mennyire lesz erőm majd "ráguggolni" messziről. Még így is nagy a fertőzésveszély..elég ha az ember csak a kilincset megfogja..

Kép
babancs
 
 


Lányok!
A WC-problémán azt hiszem csak úgy korrigálhatunk,ha viszünk a kórházba Domestost :D ..na félretéve a viccet,tényleg elég undorító,hogy pont egy egészségügyi központban,mint a kórház,ilyenek a viszonyok :roll: :evil: :?

Pussszanat!

KépKép
f.nóra
Győr
 
 


Mondjuk nálam lesz domestosos törlőkendő... :oops: Guggolni nem tudok majd az tuti messziről, azért is jó az a papír...

KépKép
KépKép
hangolka
 
 


Nóri!
A wc téma tényleg elkeserítő, de nem is mondtál hülyeséget, én már eldöntöttem, hogy viszek Domestos törlőkendőt. Azzal sikálok és aztán rá a papír ülőke. A szülőszoba látogatáskor betévedtem a kórházi wc-re és azt hittem, hanyattesek... A bűz még csak egy dolog. De az a mocsok, ami ott van... :evil:

Móni!
A szülés tényleg nagyon bíztatóan indult és sajnálom, hogy mégsem ment olyan könnyen, de az a lényeg, hogy mostmár minden oké. A bent töltendő pár naptól én is tartok kicsit, de hát mit lehet tenni, majd valahogy túléljük. Azon meg már nem is izgatom magam, hogy a doki esetleg nem lesz ott. Legalább megúszom a tarifát... mert az ügyeletesnek nem szándékozom fizetni. Úgyis a szülésznő lesz a lényeg. Ő meg, mint írtad is, főnyeremény, tehát az, hogy a nyisszantást meg a varrást ki csinálja, akkor már abszolút nem fog érdekelni, szerintem. Az a 1/4 óra az életemből nem fog földhözvágni. :) Talán...

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok ,

Igen, talált , N.M. volt a doki bácsim. Hát igy jártam.

Szila,

Én is WC ülőke boritóval oldottam meg a dolgot, de még igy is féltem,hogy összeszedek valamit. De ne csak itt számitsatok mocsokra: a tusoló ( még a törölközőt is alig mertem felakasztani ) , sőt még a szobák is!!!

Egyéként Krekó volt az ügyeletes, és ahhoz képest, hogy akkor látott először , nagyon rendes és gondos volt. Gondolkodom a doki váltáson!

Andi,

Engem " stoppoltak " vagy fél óráig az biztos! Nem mondom , hogy nem fáj, de akkor már nem érdekel semmi, csak az , hogy túl vagy a nehezén.

M.

Kép
szmoni
 
 


Sziasztok Lányok!

Móni!

Történetedet olvasva kissé elszmorodtam.
Írtam is egy e-mailt Gardó professzor úrnak, amelyben beszámoltam neki az utóbbi hónapokban sajnos megint általánossá váló véleményről, ami a szülészetet és a gyermekágyas osztályt illeti.

Mi már egyszer, másfél éve egyeztettünk, akkor is hasonló vélemények voltak itt a babaneten, sőt egy vita is fellángolt (amit megint én robbantottam ki).
A lényeg az volt, hogy én hittem benne, hogy legalább az emberi dolgokon lehet változtatni, ha már az anyagiakon nem is, és a szülészet minden főorvosával, főnővérével elbeszélgettem a kórházban egy délelőtt a problémákról. A vitát az robbantotta ki, hogy voltak, akik nem hittek ebben, és jól lehordtak, hogy halott ügy az egész.
Akkor kitettek egy ládikát az osztályon, amiben a neves, vagy névtelen véleményeket kérték. Nem tudom, hogy kint van-e még.
Ez azt a célt szolgálná, hogy azok a kismamák, akik nem mertnek, vagy nem akarnak szólni az igazukért, legalább leírhassák, ha valami rossz volt.

Most is, mint akkor a kismamák kilétét elhallgatva írtam meg a levelet, úgyhogy nem kell senkinek semmitől tartani.
Egyszerűen csak bízom abban, hogy talán megint jobb lesz egy kicsit a helyzet, mire a többiek oda kerülnek.

Azért a védelmükre legyen mondva pár dolog.

A WC, zuhanyzó állapota sajnos nem csak a takarító személyzeten múlik.
Én is kétszer tapasztaltam az alábbiakat:
A takarítónők naponta nagyon sokszor betérnek a WC-be, zuhanyzóba.
Ez a két helyiség pár éve lett teljesen felújítva.
Ebből sajnos semmi nem látszik. Hogy miért?
Mert az anyukák úgy érezték, hogy van pár dolog, amit személy szerint nekik raktak ki, így el is vitték.
A WC-t nem húzzák le maguk után, úgy hagyják ott, ahogy és amit csináltak vele, benne.
Ezt még csak-csak el tudják takarítani a takarítónők, de a balkáni állapotokat sajnos nem tudják megszüntetni.

Mi, Ti igényesek vagyunk a környezetünkre, a gyomrunk felfordul ha bemegyünk ott a WC-be, de gondoljunk arra, hogy kismama és anyuka társainknak köszönhetjük, hogy úgy néz ki a helyiség, ahogy.
És aztán ne a kórház személyzetét szidjuk, hanem a társainkat, akik igénytelenek a környezetükre.

A csecsemős nővérek munkájára anno nagyon sok panasz volt.
1. Volt, aki nem pohárból adta a lefejt tejet a babának, hanem cumisüvegből.
2. Volt aki az egyik gyerek szájából a másikéba dugta, cumi csere nélkül az üveget.
3. A gyerekek sorozatosan szájpenésszel, szájfertőzéssel mentek haza a kórházból.

Erről azt gondolom, hogy személyi hibák, problémák, ezeken lehetne változtatni.
Ha többen szólnának valószínűleg jobban is ellenőriznék ezt a dolgot.

Én anno megértettem valamennyire a nővérek indokait is, miszerint a kismamák kutyába sem veszik őket, nemhogy ember számba.
És sorolták ők is a panaszaikat. Ezt csakis kompromisszummal lehet megoldani.
A mostani problémát azonban nem abban látom, hogy esetleg Móni nem megfelelően szólt volna hozzájuk. Móniról nem tudom elképzelni, hogy ez a jámbor ember bárkihez is úgy szólna.
Vagyis valószínűleg itt valós problémáról van szó, ami miatt igenis fel kell emelnünk a hangunkat.

Nem tudom, hogy Ráhel/Bea ebben mennyit tudna Nektek segíteni de talán ő is ismeri annyira a kórházat, hogy tud Nektek tanácsot adni.


Ez a Domestos dolog egyébként tetszik. Vegyetek mindenképpen a gyógyszertárban ilyen WC ülőke papírt, és akkor nem kell messziről ráhajolni.

Hülyén hangzik, de én azon gondolkoztam, ha megnyerném a lottó 5-ös, biztos felújítatnám a szülészetet a kórházban. :)

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ezt a N.M. dolgot nem nagyon értem.
Valahonnan megbízható forrásból kéne információt szerezni róla.
Ezt a daganatos dolgot már valaki egyszer felhozta vele kapcsolatban, lehet, hogy mégis van benne valami?

Móni!
Fantasztikus a hozzáállásod a dolgokhoz.
Amúgy én a helyedben biztos váltanék dokit.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

a kórházi tisztasággal én sem voltam megelégedve, abszolut nem takarítanak. aztán persze hogy nem múlik el a gombás fertőzés. :oops:

babinti, nézd meg légyszi hogy nem maradt e le egy betű az e-mail címedről, mert visszajött a mail.

babancs, képzeld a te párod meg az én párom osztálytársak voltak a révaiban.

ma voltam nőgyogyinál. és elküldött diétás tanácsadásra merthogy magas a cukrom (egy hónapig jól titkoltam, de most lebuktam :oops: )
a cukorterhelésen 8 lett. utána nézte a házidoki akkor 5,2 lett, aztán tegnap nézte a védőnő akkor meg 4,9 lett.
Szila! ha tudsz tanácsot adni, légyszi irj nekem. előre is köszi. ti milyen gyakran méritek a cukrot?
kellett vegyünk a cukormérőbe tűt, meg elemet, meg tesztcsíkot: 5 300 Ft. :(

nekem a pihenés nem nagyon akar összejönni. de ami nagyon jó, hogy nincs a sok stressz.

nekem jo a keddi találkaidőpont, végre én is mehetek :)

én január 2. án megyek uh.ra. jön még valaki?

nekem még mindig nincs fogadott dokim. úgy látom nem is lesz. mert többektől hallom, hogy hiába volt dokija, szülésnél meg nem tudott ott lenni.

Kép
Kép
angel77
 
 


Móni!

nem tudsz a bébiről felrakni képet!!?? :D

Kép
Kép
angel77
 
 


a táblázatból is hiányzol!

Kép
Kép
angel77
 
 


Lányok,én múlt hét csütörtökön várakoztam elég sokat a szülészeten a dokimra, végül be kellett, hogy menjek a vécébe, amely teljesen tiszta, rendezett volt, holott láttam, hogy előttem vagy5-6 kismama használta, és takinéni nem jártott ezalatt. Úgy látom, szerencsém volt.
kornéliusz
 
 


Sziasztok!

Babancs, ez tényleg magas. :( Vigyázz magadra!!!

Amikor én szültem, akkor takarítottak rendesen. Az sajnos igaz, hogy a takarítóknak nincs arra kapacitásuk (és nem is dolguk) hogy mindenki után bemenjenek a klotyóra, hogy vajon rendesen használták-e, és kihasználták-e az összes funkciót...
Én 10 évig dolgoztam kórházban, és ne tudjátok meg, az emberek mit tudnak művelni. Talán a legdurvább az volt, amikor a kedves beteg a radiátoron lévő párásítóba tette a sz@rt (bent, a kórteremben)... télen, fűtési időben. Jó pár nap eltelt, mire meglett a bűz forrása.
És én is nagyon sajnáltam a betegeket, amikor jöttek panaszkodni, hogy hogyan néz ki a wc, takarítónő meg már nem volt. Sajnálom, de nem voltam hajlandó klotyót pucolni...

Krisszi, tök jók a csörgős képek. Ha jövő héten csak egy nap lesz, akkor valszeg megint kihagyjuk, gondolom nagyon sokan lesznek. :( Marci nem ijedt meg a Mikulástól?

Hajni
, huh, mekkorát nőtt Marcusod, amióta nem láttam! És nagyon tuti a haja!!! Zita irigy-irigy-irigy :)

Orsi, apa utánanéz a naptárnak, de azt mondta, ezt ingyen osztogatják...

Móni, sajnálom, hogy így elhúzódott a szülésed, majd a következő gyorsabb lesz! :wink: És a Krekóról csak jót tudok Neked mondani! :)

Angel, köszi az újabb táblákat! Maminti emiljének az eleje: asszonyfajzat, ha jól látom, az "a" betű maradt le.

Tegnap sütöttem buktát, Zitára tekintettel rizstejjel, nagyon ízlett mindenkinek, most vettem ki a mai adagot a sütőből.
Zita ma a spar parkolójában játszotta el a földön fetrengős hisztit. :( Nem engedtem, hogy az autóig úgy jöjjön, hogy nem fogja a kezem, mert ugye féltem az autóktól. Micsoda egy gonosz anya vagyok, ugye? A hónom alá kaptam, és úgy vittem a kocsihoz, még jó, hogy nem voltak olyan sokan... A 10 perces utat végigbömbölte hazáig, ebédet se volt hajlandó enni.
Hhjajjj, és ez még csak rosszabb lesz, azt mondják, a dackorszak később kezdődik.

Babancs, a kórházi listát fel tudnád tenni még egyszer?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!
Egyetértek abban, hogy főként a kismama-anyuka társak a hibásak a kialakult helyzet miatt. Hiszen, ha az összes mellékhelyiséget használó mindent úgy használna, ahogy kell, akkor takarítókra sem lenne szükség.. De sajnos van aki csak a pottyantóst ismeri.. Közintézményben dolgozó révén sok ilyen rossz tapasztalatom van.. Csak a kórháztól picit másabbat várunk el, hogy ott a fertőzések miatt sűrűbben történjenek a fertőtlenítések...

Angéla! Írtam privit. Ha én elkezdek beszélni, akkor oldalakat írok, s nem akartam erre is itt válaszolni, mert akkor ismét lapozunk! :D

Szép estét mindenkinek! :)

Szila

KépKép
KépKép
hangolka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: