Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Erika!

Azért elég nagy munkába fogtatok. Biztos minden nagyon szép lesz, de kitartást az őrülethez és a koszhoz, felforduláshoz! Hihetetlen mennyi energiád van , bár olvasom nem jut időd a tanulásra. Az angol miatt irigyellek. :lol: Én még nem fogtam bele, de ha végre átköltözünk, januártól elő akarok venni minden könyvemet, hogy felfrissítsem a nemlétező tudásomat. :lol: Na jó, valami biztos van ott megbújva a buksimban. Csak kapkodom majd a fejem mikor Nigellel fogsz beszélgetni. Ügyes vagy nagyon!
Gyerekek? Szegény kicsi Martin! Jobbulást neki. Martin nem hiányolja Domit, míg ő oviban van? Jól elvan Martin egyedül? Nem nyaggat folyton?
H1N1... osztom Helga véleményét! NEM adatom be senknek a családban. Egy olyan oltóanyagot, ami nincs tesztelve embereken. Nekünk a védőnéni is ellenzi, sőt...
Tudjuk mire megy ki a játék... Van több millió oltóanyag, ami a kutyának sem kellett, hisz nem terjedt a járvány... most pánikkeltés, hogy ugyan csak fogyjon már el ez a hüle oltóanyag, ha már annyi pénzt beleöltek. Az nem lehet, hogy bukjanak rajta. Muszáj pánikot kelteni, hogy az a szerencsétlen beadassa magának. Az, hogy később milyen következménye lesz az ltóanyagnak, vagyis milyen mellékhatásai, na ezt senki nek tudja, hisz akik most oltatják magukat, azok a kísérleti nyulak. Majd lez velük valami. Nem számít, csak nyereséggel zárjon a csapat.
Van járvány? Súlyos? Dehogy is. Enyhébb, mint bármely influenzavírus, mi valaha is terjengett. Gyógyszer nélkük pár nap a a lefolyása.
Több gyerekorvost is kérdeztünk, vagyis anyu, hsz neki a rokona pesten gyermekgyógyász és közölte, ő be sem adja senkinek.
majd figyeljétek meg, elfogy az oltóanyag, vagy mihelyst nyeresége lesz a buli, el is tűnik ez a hírhedt vírus. :lol: Ez mindig így szokott lenni. A védőnő is mondta, hogy detto mint a pneo... agyhártyadulladás elleni. Az is csak addig folyt a csapból is, míg nyereségesek nem lettek. Most hallani róla? Hírekben? Dehogyis.
Csak mivel az emberek 80%-a mindennel megetethető, amit a hírekben leadnak, hihetetlen jó biznisz.
Én azt mondom, hgy aki beadatja, maga dolga, én nem fogom kitenni semminek a családomat.

na de erről ennyit, nem többet.... :lol:

Helga!

Nektek is jobbulást!!! Jól kijár nektek is. Hogy vagytok? A sok gyümölcs és zöldség tényleg jót tesz. ha tudsz, gyümölcscentrifugán nyomj le répát, céklát és almát. Az alma édeskés ízt ad neki és sok benne a vitamin,ásványi anyag. Jót tesz. Biztos Lolli is megissza. Zsófi nagyon szereti. Vagy narancslevet facsarj és rosstal együtt igyátok meg.
Ezen a dokis dolgon jót nevettem. Hihetetlen. És ez a statisztika? :lol:

Jajj, mennem is kell, mert Ebédelni fogunk.
Majd leszek még.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Eryka, nezd meg ezt a riportot a H1N1-rol!

http://www.youtube.com/watch?v=EgFT9Jnp2nc

Nigel olvasott evekkel ezelott nehany konyvet ettol az urgetol, csak en leallitottam, mert nagyon lelombozo volt. Leirja feheren-feketen, hogy miket muvelnak a nagyvilagban ellenunk, kisemberek ellen. Sot, 5-6 eve, amikor Nigel felolvasast tartott a konyvekbol nekem, legyintettem, hogy hulyeseg. Csak evek mulva ki is derultek azok a dolgok, amiket David I. annak idejen megirt. Na, ekkor elgondolkodtam. Azota jobban adok a velemenyere. Csak sokat nem olvasgatok tole, mert a vegen meg depisse teszi az embert. Azert valamilyen szinten jo, ha tajekozott az ember.

Amugy nagyon sz@r ejszakank volt. En 5 orat tudtam aludni, azt is 1-szer 2-szer megszakitva. Lolli vacakabbul van. mint en, de ha igy fog menni, en se epulok fel egy hamar. Az en szervezetem nem birja az ilyen keves alvast. Ha teljesen egeszseges vagyok es csak 5-6 orakat alszom napokon at, akkor is lerobbanok, hat meg igy betegen, nem tudom, mi lesz. Nyomom magamba a mezes-citromos bodzaviragteat, eszem egy csomo mandarint, narancsot, szedek multivitamint es meg kulon C-vitamint is, aztan meglatjuk.

Lollinak meg ma reggel kezdtem adni Oscillococcinum (homeos bogyok influenzara), a kohogese viszont nagyon ronda, ugyhogy arra a landzsas utifu szirupon kivul adok Sinecod szirupot, amit meg majusban otthon irt fel neki gyerekorvos, csak akkor nem adtuk be neki, mert par nap alatt a homeos cuccoktol is meggyogyult.

Holnap lenne az egyik szomszed kisfiu szulinapi partija. Hat... Szegeny Lolli nagyon ki lesz akadva, ha nem megyunk. Mar ma reggel is ugy ebredt, hogy megyunk a partira. :( Amugy a hangulatan nem erzodik, ugyanolyan vidam, mint mindig. Csak az orra folyik allandoan. A kohoges meg fekveskor jon neki leginkabb elo. Gondolom ilyenkor a garatba folyik neki a valadek es attol kohog nagyon.
Felhivtam ma a bolcsit, hogy a heten nem megyunk. Mar a pofam eg, hogy minden masodik heten megyunk csak. :oops: Viszont ugy vagyok vele, hogy annak ellenere, hogy nincs laza, en inkabb itthon tartom es heverje ki. Persze ez csak az en felfogasom, mert az angol anyukak igy is viszik a gyerekuket (valoszinuleg ezert is beteg allandoan Lolli, mert sikerul elkapni toluk), csak akkor tartjak otthon, ha lazuk van.

Na, leptem, lehet, hogy ledolok en is egy fel orara, mielott felebred Lolli.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


csak benézek, mint csabai öskövület:)
rőviden annyit most magamról, hogy itt élek immár több, mint 41 éve és bár elég vénséges vagyok, de kismaminak is kismami...(lassan félidönél), a férjemmel több, mint 20 éve együtt...
Kicsit bonyolult a családi létszám meghatározása, van 6+3 gyermekem...6 eredendöen saját, 4 fiú és két lány és van 3, akiket örököltem (a szüleik, köztük a testvérem meghaltak), de a szívem szerint azért ők is az enyémek...
A 6 sajátból 2 egyetemen van, egy most harmadikos gimis és van egy most nyolcadikosom, negyedikesem és egy középsös ovisom... a 3 örökségből, pedig az egyik már diplomázott, a középső egyetemen tanul és a kicsi sem kicsi, ő most megy majd egyetemre...
Tehát nagy család sok ki-nagy emberrel és ezek mellé jön most egy kicsi lány, ha minden jól megy és ez utobbiban öszintén bizom...mást egyenlöre ugysem tehetek...

Ja és még egy itt emlegette valaki, hogy milyen sulit szeretne majd sok sok év múlva, hát az én 3 nagyom a város egyetlen nemzetiségi iskolájába járt..(a két kicsi csak azért nem mert egyfelöl közben kiköltöztünk a város másik végére és mert féltem, hogy a diszes problémák miatt nehéz lesz...(ezt el is rontottam)
Szóval a 3 nagy oda járt, ovi kiscsoporttol egészen érettségiik és én azt hiszem nincs még egy ilyen családias, bensöséges suli a földön...Kevés gyerek, a gyerekek együtt válnak kicsiből felnötté és az életük telis teli közös élményekkel, és minden olyan fontos emberi dologgal, ami tartalmat ad akár az egész életre...A tanárok mindenkit ismernek kicsitől nagyig és azt is tudják, hogy ki mire képes, mikor van hagyjuk ma kicsit békén napjuk és mikor van nogassuk mert erre is képes lesz idöszakuk...Ismerik a személyiségüket és, ami fontos tisztelik is azt és nem akarják átformálni, csak legfeljebb kihozni abból a legjobbat...
Szóval, amig élek hálás leszek ennek az iskolának, mert nem csak abban segített, hogy értelmes emberekké váljanak, hanem abban is, hogy jó emberekké, akik tartalmas és emberséges életre készülnek...

Na jó hosszú lettem, de ez van, amikor egy vészipirtyó kezdi el a monologját...:)

csak semmi pánik:)
szferleanya
 
 

 
 

Az én kicsim eddig nem volt beteg, 4 és fél éves. Na most szombaton nem tudom ezt az influenzát vagy mást, de valamit elkapott...41 fokos lázzal mentünk kórházba, szerencsére haza is hozhattuk. Mi voltunk majd a 80-ikak az ügyeleten és mind nagyon magas lázzal...állitolag influenza, de nem volt teszt...
Egy rázos éjsaka után jobban lett és ma már teljesen rendben van.
Azt mondják ez az új influenza pont az erösebb immunrendszerü gyerekeknél jár erösebb tünetekkel...
Végül is egy már túl van rajta, a többi gondolom hamar követi és igy legalább nem kell az oltással kapcsolatos tépelödésbe elmélyednem, hisz nálunk a kocka már el van vetve...

csak semmi pánik:)
szferleanya
 
 


Sziasztok!
Nagyon félek ettől az oltástól, de a rémhírektől is. Tudom, hogy sok a pánik keltés a pénz miatt, de azért aggaszt a halálos kimenetelű járvány is. Állítólag ezután jön a java. Ha valami történne bármelyikkel és azért mert nem kapták meg az oltást, nem tudom hogy élnénk túl, bár a másik variáció sem jobb,hogy az oltástól lesz valami probléma.
Szóval jól be raktak minket a hintába és mindenki döntse el maga. Mindenki mást mond, az orvosok is.
Az ember meg ott áll két vagy több vagy kevesebb pici gyerekkel, vagy naggyal és most döntsd el mivel teszel neki, nekik nagyobb kárt.
Egyben biztos vagyok minden szülő akár beadatja, akár nem, a legjobbat szeretné a gyereknek. Ártani semmiképpen nem akar nekik senki. Sanyi azt mondta ha Dominak beadatjuk Ő is beadatja magának, mert ez így fer. A kicsi nem kaphat egyedül ilyen oltást.
Mérlegen van mindkettő és hol erre, hol arra billen. Ha eldöntöm, hogy nem kapja meg akkor elbizonytalanodok, vagy fordítva.
Imádkozom és majd megoldódik, nem aggodalmaskodom a holnap miatt. Megpróbálok legalábbis!

Kép
Kép
Kép
eryka
 
 


Sziasztok!

szferleanya, csak gyere surubben, jol jonnek a tapasztalatok! A szlovak suliba jartak a gyerkoceid? Sajnalom, hogy engem nem oda irattak be, akkor most legalabb beszelnem az "apanyelvemet" is. Apukam felol az egesz csalad szlovak. A dedszuleim Eperjes mellol telepultek Csabara az 1800-as evek vegen. Sokszor belegondolok, hogy lehet, hogy az en dedunokaim sem fogjak beszelni a nyelvemet? Sajnos van ra esely, ha itt maradunk Angliaban. :( Eddig nem izgatott a szlovak nyelv, csak mostanaban kezdtem el sajnalni, hogy nem beszelem. Egyreszt emiatt, hogy belegondoltam, megiscsak felig szlovak vagyok es nem beszelem a nyelvet, masreszt meg itt az egyik lejobb baratnom cseh es ugyan nem teljesen ugyanaz a ket nyelv, de siman megertenenk egymast. Persze angolul is elvagyunk, csak o biztosan nagyon orulne, ha csehul szolhatna hozzam. Igy is annyira tud orulni, amikor egy-egy szo, kifejezes eszembe jut vagy eppen megertem, amikor a fianak mond valamit csehul. Apukam azert probalkozott kiskoromban megtanitani, csak nem nagy sikerrel. Nem baba koromban kezdett hozzam beszelni, hanem amikor mar nagyobb voltam es az mar keso volt.

Az iskolara visszaterve, en is egy ilyen sulit szeretnek talalni Lollinak, ahol kicsi a letszam, csaladias a hangulat. Persze ez itt meg nehezebb lesz, de probalkozom.

Szfelrelanya, ha jonni fogsz maskor is, akkor ha van egy kis idod, csinalj magadnak vonalzot, hogy tudjuk kovetni, hanyadik hetben jarsz! Azt nem mondom, hogy minden gyerkocodnek csinaljal, mert az eltartana egy darabig. :wink: Jo lehet ilyen nagy csaladban elni. A karacsony biztosan erdekes nalatok. Mekkora nyuzsi lehet?! Majd szamoljal be rola!

Eryka, pont ma este beszelt Nigel a kanadai baratnoejevel a H1N1 oltasrol. (Ne aggodjatok, nem vagyok feltekeny, leszbi a csajszi. A rendorsegen voltak kollegak.) Szoval, o is aggodott a H1N1 miatt es gondolkozott az oltason. Elment a haziorvosahoz tanacsot kerni. Azt mondta neki a doki, hogy semmi keppen ne adassa be, ha vedekezni akar, a legjobb modszer, ha szed D vitamint! Ezt egyebkent mar olvastam valahol, csak nem emlekszem, hogy hol. Pont a napokban terveztem, hogy utananezek jobban.

En amugyis nagyon utalom az oltasokat, mivel Lolli minden oltas utan beteg volt. Nigel mar kozolte, hogy o tobb oltast nem enged neki. A huga az elso gyerekenek mindent beadatott, a masodiknak semmit. Nem tudom, hogy veletlen egybeeses-e, de az elso gyerek minden virust el szokott kapni es sokat beteg, a masodik, aki nem kapott oltasokat makk egeszseges, sokkal erosebb az immunrendszere. Tulajdonkeppen David Icke is ezt magyarazza a videon, hogy ezek az oltasok megkavarjak a fejlodo immunrendszer es nem lesz olyan vedekezokepessege, mint oltasok nelkul lenne.

Na, jo, most mar abbahagyom, eleg volt az oltas temabol.
Amugy igazad van Eryka, minden anya a legjobbat szeretne a gyermekenek, csak nagyon nehez eldonteni, hogy mi a legjobb, amikor mindenfelet hallani.

Akkor most teljesen mas tema. Probaltatok mar termeszetes tisztitoszereket hasznalni? Van nalunk egy takaritos musor a tv-ben, ahol tippeket szoktak adni. A ma delutani tippjuk nagyon jol jott, ugyanis Lolli este kitaccsolt a szonyegre. Nincs meg 1 eves se a szonyeg, ugyhogy igen orultem. Nem engedte, hogy kiporszivozzam az orrat es ugy felhergelte magat, hogy kipakolt nekem a szonyegre. Szep narancssarga volt az edeskrumplitol. :oops: A szonyeg meg drapp (eleg vilagos), ugyhogy igen jol mutatott. Aztan nekiestem mososzoda, ecet, viz es teafaolaj keverekevel es semmi nyoma. Leginkabb a szagtol feltem, ugyanis halacskas vacsora volt, en meg rosszul vagyok a hal szagatol is, hat meg ha a szonyegen kot ki. Ez a tisztitoszer keverek ugy elvette a szagat, hogy meg nem mondanam, hogy ott valaha is tortent valami. Ja, es a musorban azt mondtak rola, hogy termeszetes antibakterialis hatasa van. Szoval, a legjobbkor neztem meg ezt a programot. :D

Most mar megyek aludni, ugy tunik ma ejjel jobban alszik Lolli, talan meg ki is pihenem magam. :roll:

Ja, Anyko, nem tudom, hogy irtam-e mar, hogy Lolli mostanaban Dzsofinak hivja Zsofit. Egyre jobb, na de Zsofikank majd kijavitja, ha talalkozunk. :lol:

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen a megerősítéseket a névvel kapcsolatban, szerintem Ginának fogjuk majd becézni.
Én beadattam magamnak az oltás a múlt csütörtökön, 23 és fél hetesen. Először nagyon ellene voltam, de végül így döntöttem. Én azért nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy csak pánikkeltés az egész. Arra jutottam, hogy nem akarok márciusig rettegni, hogy elkaphatom, meg utána a gyereket is félteni mindenkitől, táppénzre meg anyagi okok miatt nem akarok menni, ha nem muszáj, meg halálra is unnám magam otthon.
Remélem nem tettem ezzel rosszat a babának, de azt hiszem, hogy egy esetleges betegség esetén beszedett gyógyszerek is árthatnak.
Ja, és igen, a 3-as suliba jártam Békésen, 1996-ban ballagtam!
aniko20
 
 


Sziasztok! :)

Tegnap már nem volt lelki erőm jönni, de ma látom, hogy milyen sokat írtatok. nagyon örülök neki, mert szeretem olvasni.

Szferleanya!

Nagyon örülök, hoyg ránktaláltál és írtál is. Szerintem nagyon jó kis csapat jött össze. Én jól érzem itt magam.
Nem semmi, hogy ilyen nagy családot alapítottatok. Ez annyira jó. Mert emlékszem, mikor még nagyi élt, összetartotta a családot. Neki is ugye 6 gyermeke volt és nagyon szerettük a nagy összejöveteleket.
Őskövület?? :lol: MI így hívtuk egy időben a szüleinket tesómmal. De hogy elmondjam mennyire nem vagy az, párom anyukája 42 éves volt, mikor párom született. :wink: Úgyhogy ne hívd így magad, inkább kismaminak! :wink:
Gratulálok a kicsihez! Lehet írtad, de tudjátok már, hogy kislány vagy kisfiú lesz?
A 4 és fél évesednek jobbulást! Szegényke. Remélem már jobban van.

Olive!
Hogy van Lolli? Milyen volt az éjszaka? Tudott aludni? Ha igen, az azért már a jobbulás jele nem? De a bölcsi mindig ilyen. 1 hét bölcsi 1 hét otthon. Na emiatt biztos ne érezd magad hülyén. Inkább az, aki betegen viszi a gyereket a bölcsibe és ezáltal forog körbe a nyavaja. Nem tudom, itt is ez van. Jajjj, csak köhög, jajj csak folyik az orra. De épp ezek azok, amiket elkapnak egymástól. Mert ugye óhatatlan, hogy ne köhögjön a másikra, ma meg a ruhájába törlis az orrát, onnan meg ki tudja hova kerül... szóval... Bár itt néha megértem a szülőt is, aki nem tudja kire bízni a gyereket, hisz dolgozik, és ha sokszor megy táppénzre az állását is elveszítheti. De ennek nem így kellene lennie. Mármint, hogy egy nő enniyre meg legyen fogva mindennel.
Na de ez van és ha panaszkodunk sem lesz jobb, ezért nem is panaszkodunk...
majd erősödi kicsit Lolli és nem llesz ilyen kis beteges.
Te hogy vagy? Tudtál pihenni? Én nem bírom kipihenni magam, pedig betegek sem vagyunk.
Ez a pasit már én is hallgattam. Folytathatunk strucc politikát, de azzal nem oldjuk meg a gondokat. El kell fogadnunk, még akkor is, ha félünk elhinni az igazságot. Ez van.
Ha tudná az ember mi vana húsban és kajákban, mi van az oltóanyagokban, a gyógyszerekben... Több ember hal meg a gyógyszer mellékhatásaiban, mint a betegségben, csak ezt el kell hallgatni. És még sorolhatná az ember. Erre mondják, hogy boldogak a lelki szegények. :lol:
Az oltásba nem mennék bele, hisz mindenki azt csinál, amit akar. Úgy dönt, ahogy ő a legjobbnak látja. És ebben mindenkinek igaza van.
Az biztos, hogy én nem adatom be senkinek a családban. Az egyik iskolát bezárták, mondván hogy szinte mindeki beteg lett és pánik van. Csak az egyik ismerősöm fia oda jár és az is beteg lett. mondta, hogy pánik nincs csak a híradó fújta fel. A betegség 1 nap volt rossz, 3 nap alatt elmúlt minden baja a gyereknek és a hírekkel ellnetétben senki nem került kórházba és senkinek nem súlyos az állapota. Csak a hírekben úgy adták le, hogy egy csomóan a kórházban, súlyos az állapotunk, pánik van. :lol: Ez a híradó! :lol: Az egyik barátnőm az M1-nél volt riporter, most gyesen van. A másik barátnőm a Tv2-nél, ő most is ott van. Mondta mind a kettő, hogy a híreknek 10 %-a igaz, a többit nekik meg megírni úgy, hogy az ütős és figyelemfelkeltő legyen.
Szóval a híreknek én nem hiszek. :lol: De jól lehet vezetni vele az embereket. :wink:

Olive!
Ezt a mosószódát már hallottam. De nem vettemmég. Dm-ben van? Majd megnézem. Én a venish port használom, szeretem, jó nagyon. Csak macera bekeverni, pacsmagolni a foltokat, majd úgy hagyni és utána mosni. De akkor megnézem. Ez aműsor is jó lehet. Szeretem apraktikákat. Anyu is ad pár tanácsot, hogy régen hogyan csinálták és mit használtak.
Amúgy most mi is ki akarjuk takarítani a szőnyeget. 2 éves folt van rajta, mert felszedtük és csak állt a garázsban. Azt hittük sosem kell már, de most a lakásba meg jól jött. Viszont koszos is foltos is. Akkor az egséz szőnyeget ki lehet így takarítani? HOgy álljak neki? Van amúgy a takarítógéphez tisztítószer, de az nem bánik el a makacs foltokkal. ... jeszus úgy beszélek, mintha reklámban lennék. :roll: :lol:
Meg kérdezni akartam, hogy NIgel hogy bírja a diétát? MIket eszik? Az adagot is meghatároztad? vagy amiket eszik, azokból ehet rendesen? Én is akarok valamit, mert hamar kimerülök. Lehet a költözés, meg egyfolytában zakatol az agyam, nem tudom, de fáradt vagyok állandóan.

Na ez a költözés... Kész vígjáték. :lol: Pakolom a ruhákat dobozokban. Egyik dobozba ami kell a lkaásba, másik dobozba, ami már nem kel oda sem. Pakolok én mindent, de Gabi dolgait csak neki kellene. KÉrtem pakolja ki a szekrényből, ami kell neki, meg ami nem kell, stb.. elmagyaráztam, mi szerint csoportosítunk. :lol: Erre mindent egybe bele a dobozba. Úgy gyűrve, stb... :roll: :lol: Mondom drágám, mit csinálsz? Pakolok... MOndom ezt mind hozni akarod abba akicsi lakásba??? :lol: :lol: Ááá dehogy... akkor minek egy dobozba pakolsz mindent? ??? Mert, hogy kell??? Ááááá.... :lol: :lol: :lol: És így dobozolunk...

Anikó!
MIndegy hogy beadattad vagy sem, biztos vagyok benne, hogy a sok infóból ami éri az embert, úgy döntöttél, ahogy neked alegjobb. A babának bizti nem lesz baja. nyugodj meg. És megértem, hogy így döntöttél.
Jajj de kis fiatal vagy!!! :wink: És 94-ben érettségiztem. Szombaton volt az osztálytalálkozó. Már a 15. !!!! :shock:

Na megyek,mert éhes a nőm. :)
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Jesszus mennyit írtam!!!! :shock:
De higyjétek el, kb 1 óra alatt jött össze. Mert mindig elpattantam a géptől pakolni.
Most aztán olvashattok! :lol:

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko, nekunk is szombaton volt erettsegi tali, csak sajnos nem tudtam elmenni. Ugy tunik en minden masodikra jutok csak el, ugyhogy a nagy szamok torvenye szerint a 20.-on ott leszek. Ugy latszik csak a kerek szamok jonnek be nekem. Az 5.-en sem voltam, a 10.-re viszont mentem. :lol:

Ugy latszik, a ferifiak nemzetisegre valo tekintet nelkul, nagyon egyformak. Nigel valoszinuleg ugyanigy dobozolna. Sot, en nem voltam itt a koltozesnel, mert pont akkor voltam otthon szulni es kb. igy tortent a dobozolas, ugyanis mindent athozott es itt kezdtunk selejtezni. :twisted:
Az en anyosom 35 volt, amikor a fiat szulte es 40 amikor a lanyat. Anyukam is 35 evesen szult. Ugy latszik a mi csaladunkban nem divat koran szulni. :lol: En meg el is kapkodtam, nem vartam meg a 35-ot. Na, majd a masodikkal. :wink:

Aniko20, szerintem ez az oltas az elso trimeszterben lehet veszelyes, amikor meg csak fejlodnek a szervek, gerinc, vegtagok, akkor biztosan nem adatnam be magamnak. Te viszont ezen mar regen tulvagy.

Ja, Lolli a mult ejjel jol aludt. Azt hiszem az esti rokazas jol tett neki, kijott az osszes slejm, ugyhogy siman tudott aludni. Ma mar az orra se folyt allandoan es a kohogese is szakad fel. Ugy tunik most mar javulgat.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mar regen igertem a kepeket Lolli mellenyerol es van meg egy kardigan is. Most vegre lekicsinyitettem a kepeket, ugyhogy fel tudom rakni. Viszont a szomszed kisfiu sapijarol es saljarol keszult kepet meg nem toltottem le a fenykepezogeprol, ugyhogy az a tartozasom meg megmarad.

Kép Kép Kép Kép

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Egy pillanatra visszajottem.
Anyko, visszaneztem a tortakat, amiket korabban csinaltal es nem birok betelni veluk. Annyira szepek! Mar gondolkoztam rajta, hogy Barbie tortat csinalok a baratnom kislanyanak es a neten kerestem is receptet hazilag keszitheto marcipanrol, de latom, hogy van benne nyers tojas, ugyhogy abba nem merek belevagni. Te hazilag keszitetted vagy vetted valahol keszen a marcipant hozza? Egyenlore ugy nez ki, kastelytortat fogok csinalni. Persze januarig meg 5-szer meggondolhatom magam. :lol:

KépKép
olive
 
 


sziasztok!
Ádámka véletlenül megszületett. Kora és Zalaegerszegen, mert épp ott voltam. nov 4-én, 2980 g és 50 cm, tehát jó hogy hamarabb mert mekkora lett volna... az otthonszülést tehát elnapoltuk, és imádnivaló volt mindenki a zalaegerszegi kórházban. kicsi börtön feeling a 2 hét alatt, kajától hasmenés, de minden egyéb tök jó volt. De rendben van minden, jelenleg a nemalvást gyakorlom. vicces, a vonalzón még lenne 11 napunk... iwiwen töltöttem fel képeket, Boa Veronika csak egy van, na , ott... http://iwiw.hu/pages/image/albums.jsp?userID=8024793
Veron Boa

Kép
boa
 
 


Sziasztok!

Szia Boa!
Én megnéztem, gyönyörű pici fiú ,annyira kis formás! Gratulálunk és jó egészséget Nektek! Akkor egy hónappal hamarabb jött?
Természetes úton született? Azért remélem az kórházi szülés ellenére csodálatos élmény volt? Sok sok puszi Nektek!

Oltás!
Mi beadattuk, az egész család megkapta! Remélem jól döntöttünk!
Eddig semmi nem történt, mindenki jól van, semmi bajuk nem volt a kicsiknek utána, bár nem is szokott lenni egyik oltástól sem!
Ennyit erről! Majd imádkozunk!

Nagyon édes ez a Lolli jó, hogy tettél fel képet róla!
Anikó megy már a játszóház?
Dolgozol te is?
Örülök, hogy többen írtatok!
Ez a nagy család mindig is tetszett, szerintem nagyon jó lehet ennyi gyerek!
Le a kalappal szferleanya rajtam sokszor ez a kettő is kifog! Sajnálom a testvéredet az ő gyerekei voltak? Azért nem lehetett könnyű ezt feldolgozni!
Számomra sem lenne kérdés egy ilyen helyzetben a gyerekek sorsa!
Anikó ti hol laktok már a lakásban? Meddig ha igen?
Milyen? Készülsz az ünnepekre, el tudom képzelni mindent te csinálsz az összes díszt és ajándékot! :D
Másik Anikó remélem jól vagy és ne aggódj a baba miatt az oltással kapcsolatban! Semmi baj nem lesz!
Puszi Nektek!
Erika

Kép
Kép
Kép
eryka
 
 


Sziasztok!

Boa, nagy-nagy gratula! Gyonyoru a pici fiad, megneztem a kepeket. Pont a napokban gondoltam ratok, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy egy ideje eltuntel. Akkor most mar ertem. :lol:

Eyka, Martin mar nem taknyos? Mi ha elkapjuk, nem tudunk kilabalni belole. Valoszinuleg az eghajlat miatt, masra nem tudok gondolni. Ugyanigy van vele egy itteni magyar baratnom. Tavaly is egyutt kinlodtunk, nem birtunk meggyogyulni. O is vegul amikor hazament Magyarorszagra, par nap alatt ott gyogyult meg.

Oltas ellenessegben mi meg kitartunk. Itt nem csinalnak akkora propagandat, meg panikkeltest, mint Magyarorszagon. Bar, azert neha beprobalkoznak, mint pl. tegnap. Azt mondtak a hirekben, hogy egy 5 eves kislany meghalt valoszinuleg H1N1-ben. Ilyet mar mondtak maskor is es amikor kiderult, hogy megsem H1N1, arrol mar nem szamoltak be a hirekben, csak veletlenul halotta meg az ember. Nigel egesz nap hallgat radiot es ott neha elhangzanak olyan dolgok is, amik a hirekben nem.
Mondjuk Lollinak, meg nekem be se adnak az oltast, mert ugye allandoan meg vagyunk fazva. Ez nalunk igy szokott menni altalaban, amig haza nem megyunk majusban es akkor otthon par nap alatt rendbe jovunk. Egyre jobban kezdek hinni benne, hogy a D3 vitamin hianya felelos az allando betegsegunkert. Ugye itt nem sok nap er minket es a legsotetebb idoszakban tenyleg mindig betegek vagyunk. Be is vasaroltunk D3 vitaminbol es remenykedem, hogy segit kimaszni ebbol a nyavajabol es utana meg megelozi a kov. betegseget. Na, meg H1N1 megelozesere is jo allitolag.

Egyebkent mit mondanak a dokik errol az oltasrol? Hany kell belole es hany evre nyujt vedettseget? Bar, gonolom ezt nem tudhatjak, mert nem volt idejuk a tesztelesre.
Mar csak azert kerdezem, mert az egyik baratnom (Magyarorszagon) beoltatta a gyerekeit baranyhimlo ellen es neki azt mondtak, hogy egesz eletre nyujt vedettseget. Itt meg azt mondjak, hogy csak 10 evre. :roll:

Anyko, ma latott gyerekeket Lolli a tv-ben tancolni es volt egy Gerihez hasonlo koru fiu is, erre Lolli megorult es mondta, hogy "ott van a Geri, tancol." :lol:

Ma nagyon boldog vagyok, mert felhivtuk azt az ovit, amelyikbe szeretnenk Lollit adni aprilistol. Aki marc. 31-ig betolti a 3 evet, az aprilistol mehet oviba. Nagyon feltem, hogy nem lesz hely, mert ez nem egy allami ovi es nagyon jo a hiruk. Viszont, ha valaki betoltotte a 3 evet, akkor heti 5 delelottot tamogat az allam itt is, ugynugy, mint az allami ovikban. Szerencsere azt mondtak, lesz hely. Szerdan du. megyunk megnezni, meg pontositani. Bar, en mar jartam ott, mivel a baratnom lanya is odajar. Ez egy Montessori ovi, lehet, hogy hallottatok rola, mert azt hiszem mar Magyarorszagon is van. Itt sokkal kevesebb gyerek jut egy ovonenire es tobbet fogalalkoznak a gyerkocokkel. Pont egy ilyet szerettem volna Lollinak, mert o nagyon igenyli a foglalkozasokat. Pont ez a bajom a mostani bolcsijevel, hogy csak ugy eljatszanak, de nem nagyon foglalkoznak veluk.
Egyebkent Irorszagban a sogornom gyerekei is ilyen oviba jartak es ok is nagyon dicsertek.

Most mar csak egy autot kell venni, mert oda gyalog nem jutunk el. :roll: Nigel mar nezegeti is az autokat, aztan ha talalunk valamit jo aron, akkor megvesszuk. Szoval, Anyko, ugy tunik, vege a vezetesmentes eletemnek. :wink:

Megyek, mert elfogyott a kenyerunk es olyan ronda ido van, hogy nem megyunk ma boltba, ugyhogy kenytelen vagyok sutni egyet, amig Lolli alszik. Mondjuk finomabb is, mint a bolti.
Olyan edes Lolli, ahogy utanozni akar egy csomo mindenben! Tegnap o is kenyeret sutott rozsaszinu gyurmabol. :lol:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Boa!

Szívből gratulálok! Álomszép kisfiú Ádám Csaba! Remélem jól vagytok! kívánok minden jót és ha lesz időd, energiád, azért írj, hogy milyen volt kórházban szülni.
Én is épp tegnap reggel gondoltam rád, hogy mi lehet. mert ha nem is írok, néha benézek, de nem láttalak.

Erika, Olive, Anikó!
Ne haragudjatok, hogy nem írok, de péntekig át kell költöznünk, így tényleg le vagyok kötve. De van már net ott is, ma lett készen, így ha ott lakunk, mostmár fogok tudni jönni minden nap, míg Zsófi alszik.

Azért még gyors annyit, hogy aki beteg, gyógyuljon meg gyorsan!
Sok sok gyógypuszit küldök.

Hétfőn már szerintem jövök napi rendszerességgel és akkor reagálok mindenre!

Puszi
Anikó

Kis karácsonyi hangolódás. :)
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan/

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem, ma ide jövök hozzátok reggel. :)
Kicsit rólunk....
Jól vagyunk, csak fáradtan és kimerülten. Bár apa az nem. Ő élvezettel csinálja. És tényleg nem fárad el. Csodálom nagyon. Gyerekek nem élvezik a felfordulást, Geri pedig szomorú. De szerencsére csak azért, mert ő már ott szeretne lenni. Itt nincs sok bútor már, kopaszak a falak és így nem szeret itt lakni. De már csak pár nap.
Zsófival sincs semmi gond, csak az, hogy mindig... anya...anya...anya.... De majd lesz ez máshogy is.
Készülünk a karácsonyra, igaz még csak lelkiekben. Pár képeslapot csináltunk csak, illetve ablakképeket papírból.
Hétvégén pedig már meg kell gyújtani az első gyertyát a koszorún, ami nincs is még.
Ti szoktatok készülni? Mi december elején feldíszítjük a lakást. És csak január 7-én bontjuk le a díszeket.
Na meg a karácsonyi mézes. Ha átpakoltunk és ott leszünk teljesen, akkor megsütjük. Most sütünk vonatot is, ha sikerül. :)

Olive!
Írtó édes Lolli! Mindig imádtam, ahogy pózol!!! :lol: Igazi kis huncut csaj. A kötött mellény, az az indiános!!! :shock: gyönyörű!!! De a másik kis kardigán is nagyon szép lett! Minden elismerésem a tiéd! Nagyon ügyes vagy.
Hogy vagytok? Javulgattok? Vagy egyszinten vagytok végig télen? De azért ez tényleg fura, hogy ott betegek vagytok, hazajöttök és pár nap alatt meggyógyultok. Csak ott van valami. D vitamin... hát lehet. Azért itt a nyáron szedünk össze jócskán, ami kitart sokáig, de ha ott alig süt ki a nap, akkor elég nehéz a természettől kicsikarni egy kis d vitamint. Lehet jót fog tenni. Én 1 hét taknyosság után is ki vagyok készülve, bár kopp kopp nem sűrűn vagyok az, max 1 hét / év, de hogy végig annak lenni, nagyon kiborító lehet. Lolli lehet nem úgy veszi fel, mint te, csak éjjel gyötri meg. De akkor is rossz lehet.
Gyógyuljatok, kúráljátok magatokat. Ha kint vagytok a friss levegőn, akkor nem jobb? Mert ha Zsófi taknyos, akkor a friss levegőre ha kimegyünk, elmúlik. Csak lakásban az. Így mikor lefektetem délután, teljesen kiszellőztetem a szobáját. És akkor jót tud aludni.

Torta!
Húú, amit csomagolni is lehet? De ezek lükék? A gyerek nem kívánja meg ott? Az enyémek tuti befalnák ott helyben a tortát. :lol: Milyen krémet teszel végül a tortába? És milyen torta lesz? Kastély? Van tipped hogyan oldod meg? Mert én valahol láttam már lépésről lépésre és nem volt bonyolult! Sőt! Meglepően egyszerű volt.
Marcipánt én Békéscsabán veszek kg-s kiszerelésben és nincs 1400ft. Házilag még nem csináltam, de itt van pár recept:
http://www.tortaimado.hu/2009/01/marcip ... sztse.html
Itt szerintem van olyan, amit el lehet egyszerűen is készíteni otthon.
Majd megkeresem a kastélyt is.

Örülök, hogy Lolli emlegeti Zsófit és Gerit. Mert ez azt jeleni, szereti őket. :) Zsófi is nagyon sokszor emlegeti Lollit. De ő legtöbbször Izabellának hívja. Tegnap is mikor játszott, hallottam, hogy Izabella, Izabella. Na meg ha a nacikat viseli, akkor mindig hozzáteszi, HOgy Lollikától kaptam. :lol: Geri is néha szóbahozza. Nigelt úgy, hogy tudod anya, az a bácsi, aki nem magyarul beszél. :lol: Nem bírja megjegyezni a nevét.

Na majd ha jöttök. Remélem jól ellesznek akkor is. Bár Zsófi ugyanolyan félénk, de mostmár hamarabb oldódik.
A vezetésmentes élet is jó lesz. Épp mondtam apának, hogyha megépül a ház, akkor megszerzem a jogsit, de aztán kérek egy autót is. :lol: Viszont azt is mondtam apának, hogy először megtanulok vezetni, csak aztán iratkozom be tanfolyamra. :lol: Lüke vagyok , mint mindig.... :roll: :lol:

Erika!
Hogy vagytok? Fiúk? Te hogy bírod? Iskola? És hogy áll a felújítás? Vagy a tereprendezés? Jut időd magadra is és a pienésre, vagy most nagyon túl hajtod magad? Vigyázz magadra, mert nehogy elfogyjon az energiád. Én erre hajlamos vagyok és csak akkor kapok észbe, mikor szakad a cérna.
Angol milyen? Annyira jó neked. Ügyes vagy és nagyon kitartó. Én nem mertem volna belevágni. Az angolt viszont januárban el kell kezdenem apával. De majd szeretnénk egy tanárt is fogani.
Domi? Várja a Mikulást? Jézuskát? Mert gondolom Martin még annyira nem fogja ezt fel. Geri azt mondta, hogy az oviban már volt a télapó!!! :roll: Kicsit korainak tartom, de ők örülnek neki.
Télapóra most mást kapnak, mint eddig. Eddig csak édességet kaptak és meg voltak tőle kergülve. Hiába dugtam el, úgyis adtam nekik néha valamit belőle. És nagyon látszik rajtuk, ha édességet esznek. Kergebirkává válnak. :lol: Így most kapnak csokimikulást, és 1-2 db igazi, jó minőségű csokit. Na meg sok gyümölcsöt és lesz egy kicsi játék, mesekönyv a csomagban. Remélem azért örülni fognak neki.
A játszóház tegnap nyitott meg. Sokan voltak. :) Bár mi csak kicsit voltunk ott, mert siettünk. December 5-én délután 4-től fél 6-ig pedig mikulásünnepség lesz. Ez szombat. ha van kedvetek, gyertek át. Kb fél 5-kor jön a télapó. Lesz élőzene és énekelünk. Erre jön majd be a Télapó. Vettem szaloncukrot, ezt fogja osztogatni majd a gyerekeknek. És persze szabad a játék. Lehet majd színezni is, mert van egy szép nagy asztal kis székekkel. De van egy nagy bárka is bent, amire lépcsőn lehet felmenni és csúszdás a másik oldala. Ingyenes.
Ha van kedvetek gyertek!

Anikó!
HOgy vagytok?

Na megint sokáig írtam, el is telt az idő. De énnem tudok egy helyben maradni egy hsz erejéig sem. :lol:
Puszi és ha lesz időm, jövök. :)

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Kérem,aki tudja írja le,mi a környékén lévő legnagyobb, vagy legszimpatikusabb bútor üzlet neve.
Előre is köszönöm,egy munkába most visszatérő anyuka:

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Anyko!

Köszi az érdeklődést, jól vagyunk :-) Csak úgy másznak fel a kilók egymás után, de szerencsére csak a pocimon látszik. Ez már a 26. hét!
Ja, és bejelentkeztem 4D-re Jurdi Imadhoz, dec 10., 18:30!
Majd jövök!

Minden jót nektek!
aniko20
 
 


Szia Anikó!

Örülök, hogy jól vagy. Az uh után írd meg, hogy mi volt! Biztos nagy élmény lesz. :D Róla is csak jót hallottam eddig. Így biztos pozitív élménnyel tértek haza.
A kilók miatt ne aggódj. Én mindkét gyerekkel 14 kg-t híztam. Gerivel simán lement minden edzés és fogyi nálkül, Zsófival szenvedtem , de le tudtam fogyni.
Úgyhogy ha nem szedsz fel magadra 20 vagy afelett, nem lesz gond.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Próbálok jönni minden nap. Most kávészünetet tartok. Aztán telepakolom az üres dobozokat.

Remélem minden beteg jobban van már.
Mi jól vagyunk. Ma voltunk a játszóházban is egy kicsit. Készítek majd képeket, jó? Festik a bárkát is. nagyon szép lesz!

Majd benézek még.
Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Anyko, kitartas! Nemsokara vegzel a dobozolassal. :wink:
Lolli ugy tunik jobban van, a horgese is kezd elmulni. En valtozatlanul vagyok, stagnaltam. Attol felek, hogy ez mar igy marad egesz telen. A torkom egyaltalan nem veszes, de az orrom allandoan tele es tusszogok is. Estefele azert a kohoges es a fejfajas is elojon. Mar nagyon kezd elegem lenni belole. Nem tudom, tavaly hogyan birtam igy 5 honapig. Ugy latszik nagyon allergias vagyok Angliara.

Valoszinuleg nem marcipanozok, talan feher csokival vonom majd be a kastelyt, a tornyok kupolait meg rozsaszinure csinalom. A Barbie tortat itt cukormazzal szoktak bevonni, de szerintem sokkal szebb marcipannal, ahogy te csinaltad. Koszi a marcipanreceptet, azert lehet, hogy valamikor csak csinalok majd olyat is.

Aniko20, nagyon jo lesz a 4d-s UH, majd meglatod! Kepeket mindenkeppen mutassal majd nekunk!

Kepzeljetek valamelyik nap akkora orom ert! Lolli ezt mondogatta:
"Apa angolul beszel, apa angol, Lolli magyar. En magyar vagyok!" Tokre orulok, hogy nem angolnak gondolja magat. Bar, ha majd minden nap iskolaba jar, lehet, hogy maskepp fogja latni a dolgokat.

Na, megyek es kotogetek, amig Lolli alszik. Nem haladok a mellennyel, amit a volt szomszed kislanynak csinalok a szulinapjara. Eddig ugye volt nehany szabad delelottom, amikor Lolli bolcsiben volt, de mar 2. hete nem viszem. Addig nem akarom vinni, amig teljesen felepul. Beszeltem a titkarnovel es azt mondta, hogy nagyon sokan betegek es meg a szemelyzetbol is hianyoznak. Szoval, inkabb meg gyogyulgatunk.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Sajnálom, hogy nem javulsz! De legalább Lolli jobban van. Ez is nagyon jó hír!
Remélem te is javulni fogsz. Kész rémálom lehet, hogy este még a fejed is fáj hozzá.
De ha a bölcsibe is sok a beteg, meg sokan is hiányoznak, jót tesz egy kis otthonlét Lollinak, hog yteljesen rendbe tudjon jönni. Nem adsz neki valami immunerősítőt? Bár tudom te is olyan vagy mint én. Inkább valami természetes. Béres csepp vagy valami? Bár én Bérest sosem ittam, nem tudom milyen, mennyire hatásos.

A tortádra nagyon kíváncsi vagyok! De nagyon ügyes vagy, biztosan nagyon szép lesz. Rózsaszínt hogy csinálsz? Ételfestékkel?

Az, hogy Lolli magyarnak tekinti magát, olyan jó érzés lehet neked. De ezt hogyan veszi Nigel? Őt nem bántja, hogy a kislánya nem angolnak mondja magát? Jajj persze ez még nagyon korai, hisz Lolli kicsi, és nem tudni mennyire érti még ezeket a dolgokat. Kiderül nagyobb korában. Csak tudom, hogy ez milyen nagy öröm neked, Nigel meg mit szól ehez?
Amúgy haláli, hogy így elmondogatja. :lol:

Jó kötögetést!
Én is megyek az ágyba... ma ilyen korán. Játszunk még egy kicsit és alvás, Holnap iskola.

Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!


Csak bekukk, de látom még senki.
Azért egy kérdést felteszek.
Szerintetek gyes mellett hány órában lehet dolgozni?

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko, a GYES kerdesben nem tudok segiteni. Azt tudom, hogy regen napi 4 orat lehetett, de akartak rajta valtoztatni, talan teljes munkaidore. Persze azota olyan kavalkad van Magyarorszagon, hogy fogalmam sincs, mire jutottak ez ugyben.

Nigel egyaltalan nem zavarja, hogy Lolli magyarnak vallja magat. Sot, szerinte is magyar, mivel Magyarorszagon szuletett. Ezt a felfogast mondjuk sosem ertettem. Akkor ezek szerint a keresztanyam angol, mert Angliaban szuletett, Boa kisfia zalaegerszegi, mert ott szuletett? :roll:

A rozsaszinu kupolakat meg nem tudom pontosan, mivel fogom megfesteni. Ha lehet termeszetes szinezeket szeretnek hasznalni, nem mestersegest. Gondoltam ceklalere.Gondolom, ha keveset teszek belole, akkor abbol rozsaszinu lesz, bar meg sose probaltam.

Lollinak kezdtem adni Echinaecia (kasvirag) homeos botyokat, vettem neki valami gyerek multivitamint is. Eddig sose adtam neki vitamint, mert sok zoldseget, gyumolcsot eszik, de most megprobalkozunk vele. Van benne D3 vitamin is. Hatha tenyleg ez fog segiteni a tovabbi influenza megelozeseben. Bar a gyerekvitaminban nincs olyan hatalmas mennyiseg belole. :)

Gondoltam ma rad, ill. Gabira, ugyanis egy ujabb vega kajat otlottem ki vacsorara. Csicseriborso lisztbol csinaltam palacsintakat (csb. liszt, viz, so, szaritott snidling, hagyma es fokhagymapor). Meg nyersen a pal.tesztaba reszeltem paszternakot es edeskrumplit es kiolajozott teflon serpenyokben sutottem ki. Vastagabbra hagytam a tesztajat, nem olyan vekony, mint az europai palancsintae. Tok finom lett. Nigelnek zoldseges paradicsomszosszal toltottem meg, en meg Lolli nem tartottunk veganapot, ugyhogy sonkaval es sajttal (raolvasztva) es csemegeubival ettuk. :)

Nigel tegnap allt a merlegre es mar csak 83 es fel kilo. Azert ez mar baratsagosabb, mint a kozel 100. A vernyomasa is tokeletes mostanaban, sot lassan majd kaveval kell itatnom, mert kezd alacsony lenni. :wink: :lol: Szoval, ugy tunik egesz jo dietas nover vagyok. :lol:

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Martin nagyon rossz, eleven állandóan pakol és rombol.Sokkal huncutabb, mint Domi volt ilyen kicsinek! Nehéz dió!
Nagyon sok mindent tönkre vágott már, például a könyveket harapdálja, eltépi, Domi nem volt ennyire kártékony, persze ő is kicsit próbálgatta, de hamar megértette ezt nem lehet és azóta nincs vele gond, de Martin!
Letör, mindent ami kiáll, a virágaimat is lerendezte már, szóval kész anyagi csőd!

Anikó! A gyes mellett bármennyit lehet dolgozni, nincs időhöz kötve.
Szeretnél dolgozni? Zsófi?
Mi van a játszóházzal? Ott leszel?
Hol van ez Békésen? Most már nem sok van hátra és ott lesztek az új helyen! Meddig fogtok ott lakni?

Olive!
Nagyon ügyes Nigel, kitartó. Ez szép teljesítmény.
Dominak is adok multivitamint, nagyon szereti! Mindig többet akar beszedni belőle, mint amit szabad, annyira ízlik neki.
Nagyon jól hangzik ez a palacsinta amit sütöttél!
Mi van Nigelnek azzal a fénykép sorozattal amire lehetett szavazni? Azt a munkát csinálja még?

Boa!
Remélem jól vagytok, milyen babázni? Jól alszik Ádám baba?
Suli? Most gondolom nem jársz, de most annak vége lett?
Írj majd ha van egy kis időd! A szülésről is, hogy milyen volt!

Anikó20!
Hogy vagytok? Ti merre laktok Csabán?
Dolgozol még? Ha nem hol dolgoztál?

Én most valahogy annyira nem vagyok karácsonyi hangulatban, igazán az idő sem olyan, meg nem tudom, totál meglepődtem, hogy jövő hét végén már jön a télapó, aztán két hét és itt a karácsony. Megint rengeteg pénzt el lehet költeni, mi még sehogy nem állunk, csak a gyerekeknek vettünk dolgokat. Mindig egész évben vásárolunk és el tesszük a dolgokat. Névnapkor, szülinapkor szelektálunk és oda adunk nekik egy pár játékot. Most is csak kis apróságokat kell venni nekik.
Így könnyebb nekik vásárolni, mint egyben. Most ahány könyvük van, abból marad is jövőre majd jó lesz névnapra.
Gyűjtünk nekik pénzt is abból vesszük meg a többi ajándékot ami még kell. Nagyon drágák a játékok, most volt Martin névnapja novemberben na neki nagyon nehéz vásárolni, mert Domitól sok mindent örökölt, de szinte minden amit kinéztem 10 ezer fölött volt, nehéz volt neki összeválogatni az ajándékokat. Ráadásul a mamák, tesómék, mindenki pénzt ad, hogy én tudom mit szeretnénk venni, nem akarnak hülyeséget, így különösen nehéz, ezt ettől ,azt attól. Ruhákat is szoktak kapni, bár Martinnak az is sok van. Két gyereknél olyan nehéz. Ruhákat is sokat vásárolok használtan. Azt nem adom oda ajándékba, ami játszóruha!
Szóval most a karácsony is ezzel fog eltelni, ezt nem szeretem!
Na írtam egy csomót! Puszi Nektek!
Írjatok!

Kép
Kép
Kép
eryka
 
 


Sziasztok!

Eryka, Magyarorszagon minden olyan draga! Kulonosen a gyerekjatek, gyerekruha, cipo. En egyedul hosszuujju bodykat szoktam otthon venni Lollinak, mert ugy tunik, az angol gyerekekre azt nem adnak, ugyhogy nagyon nehez itt beszerezni. Viszont minden mast itt veszunk, mert itt olcsobb.
A gyerekcipo arakon vagyok a leginkabb kiakadva. Egy par tobb mint 10e Ft es egy par nem is eleg. Itt 9-10e Ft korul mozognak (atszamitva), de csak akkor veszem a cipot Lollinak boltban, ha le van ertekelve. Amugy nem latom ertelmet, mert kell neki legalab ket par es nagyon hamar tonkreteszi oket (kulonosen az angol cipoket - nem valami jo minoseguek mostanaban). Ezert azt interneten veszem. A spanyol, francia es nemet gyerekcipoket szeretem. Nagyon szepek es kenyelmesek. Addig szoktam keresgelni, amig nem talalok max. 6000 Ft-ert. Ennel tobbet nem vagyok hajlando cipore kolteni. Valamikor nagyon szerencses vagyok es sikerul ennel sokkal olcsobban is talalnom. Pont a napokban vettem egy par magasszaru cipot Lollinak es az nem volt tobb, mint 5000. Ja, es csak bor cipot veszek neki. Utalom a nubuk cipoket, mert azok olyan koszosak lesznek es nem konnyu tisztitani, na meg nem vizallo.

En is szoktam Lollinak venni hasznalt ruhat, mert sajnalnam, ha bolcsiben tonkretenne a szep uj ruhait. A bolcsis cuccain vannak is filctoll, meg ki tudja milyen foltok, amiket nem tudtam kiszedni. Anyukam szerint ezert volt jobb, amikor en voltam bolcsis, hogy volt egyenruhank (valami kantaros nadrad) es annak mindegy volt, mit muveltem vele. :lol:

Anyko, miben torod a fejed? Mit szeretnel dolgozni?

Eryka, nekem sincs meg karacsonyi hangulatom, pedig itt mar szeptember ota tele vannak a boltok karacsonyi diszitessel es ajandekokkal. SZerintem ez egy kicsit tulzas is.

Mar akartam is tanacsot kerni toletek. Nem akarom Lollit bekavarni a karacsonnyal kapcsolatban, de egy kicsit tanacstalan vagyok, hogy hogyan magyarazzam neki. Itt teljesen masok a szokasok. Nincs dec. elejen Mikulas, az un. Santa vagy Father Christmas csak 25-en hajnalban hoz aprosagokat a gyerekeknek. Az osszes ajandekot, ami a fa alatt van, a rokonoktol, baratoktol kapjak, nem a Jezuska hozza.
24-en este nem unnepelnek, csak 25. es 26. az unnep.

SZerintetek az jo, ha most ugy csinaljuk, ahogy az angolok, mivel itt unnepeljuk a karacsonyt, de pl. ha Magyarorszagon unnepeljuk, akkor meg a magyar szokasok szerint. Lollinak meg az iden csak az angolt magyaraznam es ha jovore otthon leszunk karacsonykor, akkor meg elmondanam neki a magyar szokasokat es megmondanam, hogy most Magyarorszagon vagyunk, ugyhogy maskepp tortennek a dolgok.

Tavaly meg egyszeru volt, mert akkor meg nem nagyon ertette, ugyhogy unnepeltunk magyarosan is meg angolosan is. Csak ha most ugyanugy csinalnank, akkor szerintem megzavarodna.

Az az egy kinos abban, ha az osszes ajandekot 25-en bontjuk, hogy itt lesz az anyosom is es akkor latja, hogy mennyi mindent kap Lolli masoktol. O meg tavaly pl. vett neki 2 harisnyat. Anyukamektol meg kap konyveket, magyar DVD-ket, CD-ket, ruhat, meg meg valami jatekot is. Meg meg unokatesok, nagynenik is szoktak kuldeni neki ajandekot. Ezt tavaly ugy csinaltuk, hogy 24-en, magyar szokasok szerint bontottunk ajandekokat, csak par darabot hagytunk masnapra. Igy anyos nem latta, hogy mennyi mindent kapott Lolli.

Most ne ertsetek felre, nem varom el, hogy halmozza el ajandekokkal! Nigel van ra nagyon kiaakadva, mivel mindenfele elszorja a penzet (templom es olyan nyermenyjatekok, ami csak beetetes - rendszeresen kuld penzt valami svajci bankszamlara, amit sose fog viszont latni), de az unokaira fillereket kolt. Es utana meg nyavog, hogy neki mennyire nincs penze. :roll:

Annyira orultem, amikor anyosom kitalalta, hogy o az iden megy Irorszagba karacsonyozni a lanyaekhoz, de ebbol nem lesz semmi. Sogornom felhivott, hogy beszeljuk le rola az anyjat, mert o pont azert nem jon ide karacsonyra, mert semmi kedve 1 hetig az anyjaval veszekedni. Ugyhogy eleg vilagosan a tudtunkra adta, hogy o aztan nem akar az anyjaval karacsonyozni. Sajnos ennyire kibirhatatlan az oreglany. :twisted:
Ez annyira rossz, mert igy Lolli iszonyu ritkan latja az unokatesoit. A draga nagymama miatt nem jonnek. Tavaly, amikor itt voltak, anyosom ugy kikeszitette oket, hogy meg a 15 eves kiscsaj is sirt es amikor visszautaztak, kozoltek, hogy ok tobbet nem jonnek.

Na, nem ragozom tovabb, csak kivancsi vagyok a velemenyetekre, hogy ti hogy csinalnatok a karacsonyt a helyunkben.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Ja, Eryka, nem valaszoltam. Nem tudjuk, hogy mi az eredmeny a versennyel kapcsolatosan, meg nem ertesitettek.

Van meg egyebkent Nigelnek egy csomo retusalnivaloja, csak be is kellene scannelni a negativokat es ez igy nagyon sok munka. Most karacsony elott van egy csomo hazfelujitos munkaja is, ugyhogy a retusalast pihenteti. Most nekem van vele munkam, mert a web oldalara folyamatosan kell toltogetnem az eddig retusalt kepeket. Csinalom is, csak lassan haladok vele. Nagyon maceras.
Tudom, hogy mindig idohianyban szenvedsz, de ha veletlenul akad egy kis idod, akkor megkukkanthatod a web oldalat:

http://www.colonialphotographer.com

KépKép
olive
 
 


Eyka, meg valami.
Ha a web oldalon a STORY menupontra huzod a kurzort es a RALPH`s TIMELINE-ra kattintasz, ott talalsz Nigelrol egy fenykepet 20 evvel ezelottrol. Nem hiszem, hogy raismernel. :lol:

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Hú de termékenyek voltatok. Legalább volt mit olvasnom.

Erika!
Örülök, hogy te is írtál bővebben. :)
Hogy vagytok?
Azért Martin mellett nem unatkozol. Erre mondják, nincs két egyforma gyermek. És nálunk is akisebbik az eleven. Geri is az volt, de Zsófi most nagyon. Igaz nem rombol, azt Geri csinálta, de folyton beszél és pakol és jön és megy és anya és figyelni kell rá, mert különben dühbe gurul....
A rombolást majd elhagyja, de azért oda kell figyelni és figyelmeztetni, stb... Geri ezen téren szörnyű volt. De ugye neki voltak gondjai amúg yis. Nem volt ép játéka. Volt, hogy 10 perc után már tört. Igaz a gagyik, de nem mertem bevállalni egy drága játékot. Mesekönyv... hú mennyi cellux kellett. Tépte, nem tudott rá vigyázni. Egyedül a virágok maradtak épségben. Pedig mindig rászóltam, elmagyaráztam, hogy mit miért nem szabad és mit szabad, stb... De most nagyon vigyáz mindenére. Kb 4 éves koráig volt ez.
Zsófi meg a ceruzával akaszt ki. Nagyon észnél kell lennem velük.
De majd Martin is egyre nagyob és jobban megérti mit lehet mit nem. Bár tudom ez nem vigasz.

Ajándékok... ne is mondd... mi csak keveset veszünk nekik, sőt azt is összedobja a család. De Zsófival tanácstalan vagyok. Eddig konyhát akartunk, de nem fér már el szobájukban. Így arra jutottam, hogy kirakókat kap. nagyon szereti. Olyan ügyes. A Thomas-os kirakót is pikk pakk kirakja és nagyon élvezi. Így szerintem kirakót fog kapni.

Igen, szeretnék dolgozni. Zsófit pedig beíratném bölcsibe. majd holnap elmegyek érdeklődni mik az esélyeim munka téren. Aztán ha van valami kilátásban, akkor Zsófi megy bölcsibe.
Játszóház tetszik, szereti Zsófi nagyon. Vanna is azért páran mindig. Van egy nagy bárka benne, az a kedvence Zsófinak. ha egyszer lesz fényképezőm, le fogom fotózni nektek.
De nem, nem itt fogok dolgozni. Nem is terveztem.
Csak segítek, maiben tudok és amire van erőm most. De hát az nem sok.
Ma alszunk itt utoljára. Holnaptól ott leszünk. Nem örülök azért, mert nem szeretek ott lenni. A gyerekek szeretik, de akkor dől el menyire, amikor ott kell aludniuk.
Én teljesen lelki beteg vagyok emiatt. Tegnap már sírtam is. Na de majd csak túl leszünk ezen is. A szomszédokkal semmi gond nincs, kedvesek, barátságosak. Sok a fiatal gyerekekkel.
De erről ennyi elég is lesz, mert tényleg nem várom, hogy ott lakjunk. Majd eljöttök megnézni egyszer. Meg Helgáék is, ha jönnek addig, míg ott vagyunk.

hazsnált ruci... én is sok használtat veszek a gyerekeknek. nekem is van 1-2db, bár nekem amúgy is alig van pár db ruhám. De a gyerekeknek nem veszek újat csak azért, hogy az oviban tökre is tegye valamivel vagy Zsófi itthon. Ő még elég ruhapecsételős időszakot él. Szóval sok a használt, főleg Zsófinak. Van pár db új, nem vitatom. Azokat is Angliából hozatom. Tényleg sokkal jobbak az árak, mint itt. De az is igaz, hogy a nagy akciókban szoktam vásárolni, mert mindent féláron van és nagyon nagyon jó minőségűek. Egyedül cipőt veszek újat. Tavaly Zsófinak sikerült vennem siestát 4500ft-ért. Igaz ez a hülye nubuk volt, kuka is lett. De most sikerült george-ot vennem Angliából és csak 2500ft volt és nem nubuk. Szuper, imádom és Zsófi is szereti. Csizmában most hótaposót vettem, könnyen tisztítható, végig jó kis bundás. Tuti meleg. De nem tudok kiadni és nemis akarok 5 számjegyű összeget kifizetni egy cipőért, csizmáért.
De nagy ritkán ki lehet fogni olyan használtat, ami max 1x volt gyerek lábán és az sem látszik. Így vettem tavaly szandit Zsófinak. Gondoltam motorozni milyen jó lesz, aztán olyan szép volt, hogy ez volt a kimenős szandija.

Olive!
Nagy gratula NIgelnek!!!! :wink: Milyen ügyes! Le akalappal előtte. Örülök, hogy ilyen gyorsan tudott változtatni és minden rendben van.
nagyon jó kajákat csinálsz. Recept is jöhet majd, mert januártól muszáj lesz fogyóznom. A költözés miatt össze vissza ettem és nem tudok főzni, így kenyér meg ami jön még hozzá. Sikerült 62-re tornáznom magam megint. De egyszerűen most nem tudok odafigyelni semmire. meg konyhám sincs. De ha lesz konyhám, meg gáz és tudok főzni, akkor bele akarok vágni egy diétába. Írhatnál heti étlapot. :lol:
De tény, sok sok zöldség, tk liszt, gyümölcs, zöld turmix lesz az alap.
De előtted is le a kalappal, mert nagyon ügyes vagy!

Húúú, anyós témában nem sokat tudok segíteni. De vigasztaljon, hogy neked az anyósod ilyen. Sajnos anyukámmal nagyon megromlott a viszonyunk. Mindenért bántott már, semmit sem csinálok ( csinálunk ) jól, mindenért kiosztott, stb... Beszól stb... Neki elege van mindenből meg aköltözésből is. Pedig higyjétek el, sosem terheltük őket, mindent próbáltunk úgy megoldani, hogy nekik ne kelljen semmit sem csinálni. Most ott kellett hogy legyenek a gyerekek, de anyunak semit nem kellett csinálnia, csak a gyerekekre vigyázni pár órát. Apu az jött pakolni a bútorokat, mikor vitték átt a lakásba. De próbáljuk úgy aalakítani, hogy nekik a lehető legvesebbet kelljen részt venniük ebben.
MÉgis anyunak van elege. És ezt komolyan hangoztatja. Tegnap végül elmentünk és mi lett a vége, hogy egyből nekemesett. Én mondtam, hogy ennek semmi értelme és kijöttem a házból. Gabi még ott maradt. De már mindent a fejéhez vágott neki is. Rossz szülők vagyunk, meg nem tudunk gyereket nevelni, meg semmit nem csinálunk jól. A gyerekek is csak élnek a világban, nincs velük foglalkozva, stb... Ha nincs elük foglalkozva, akkor honnan tudják a verseket, honnan ismerik a közúti táblákat, honnak tudnak ennyi mindent? Járunk csavarogni is velük, meg mindenhova, amit szeretnek a gyerekek. Játszóházba is, babaklubba is, stb..
Gabi azt mondja, hogy nagyon jó anya vagyok. Biztos lehetne többet is adni nekik, de akkr ki pakol és dobozol és költöztet? Most ez van, de azért figyelek rájuk most is.
Na nemis mondom tovább, mert kiakaszt nagyon. Tegnap már sírtam egy sort és jól is esett.
Így azt hiszem egy darabig énnem fogom keresni őt. Nem látom értelmét. Most kinek lenne jó, hogy úgy legyünk együtt, hogy húzzuk csak a szánkat. Karácsony így csak négyesben lesz.
Szóval Olive, tényleg nem tudom mit csinálnék a helyedben anyóssal. nagyon nagyon nehéz dolog ez.

A karácsonyt pedig úgy ünnepled szerintem, hogy most az ottani szokás szerint. És szerintem ez legyenneki az alap. Szóval hogy neki ez legyen a természetes. Hisz ott fogtok élni. De ha majd elég nagy lesz ahoz, hogy megértse, itt mások a szokások, akkor ezt is tanítsd meg neki, hog ytudja, innen is származik, és ezeket a szokásokat is ismerje és majd át tudja adni a gyermekeinek. És ha itt töltitek a karácsonyt, tudja, hogy itt ezek a szokások és kicsit másképp zajlik az ünnep.

Viszont az a szemlélet, hogy mindenki az, ahol született... akkor én gyulai vagyok? :lol: Alig ismerem Gyulát. De ugye ők másabbak, mint mi. Más a temperamentumuk is, a gondolkozásuk is. Máshogy vélekednek dolgokról. De nem is ez számít. Az a lényeg, hogy szereti.

Ételfestéknek a cékla is jó, bár az nem lilás lesz? Bár ha picike megy bele, akkor lehet rózsaszín. Még nem próbáltam, de ez nagyon jó.
Ha elkészült, mutasd meg jó?

Boa!
Hogy vagytok? Ha lesz egy kicsike időd, majd írj!

Megyek,mert gabi lassan jön. Elvitt egy nagy adagot a lakásra. De még azért akad itt dobozolnivaló.

Puszi
Anikó

Hibákat nézzétek el, nagyon gyorsan írok és ilyenkor nem figyelek a hibákra.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Jajj nekem. Biztos elriasztottam mindenkit a hosszó hozzászólásommal...... :oops: :roll: :lol:
Ma már ott fogunk aludni. Így azt iszem ez az utolsó strapás napunk. Vagyis remélem.
Szinte üres a ház. Csak a gép van itt, meg zsófi kiságya, mert ebéd után ő még itt fog aludni.

Tegnap este elmentünk anyuékhoz. Vettem süteményt. KÉrdeztem, hogy most ezt akarja csinálni vagy békességben élni. :roll: Most jobb a helyzet, mint volt.

Na mentem is pakolok tovább, de néha muszáj leünöm, mert nagyon fáj a hátam. Jót tenne egy masszázs, de most arra nincs lehetőségem. Talán majd egyszer apa....

Puszi
Anikó

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Martin megint vissza esett, szerintem megint taknyosabb mint volt. Tegnap kiszedte a virág alól a földet, amíg én azt hittem alszik, és altattam Domit, hogy le kellett tusoltatni. A feje búbjáig tiszta föld volt. Pedig a bébiőr is be volt kapcsolva, de olyan óvatosan kijött a szobából ,hogy nem hallottam, csak kis szöszmötölést, azt hittem apa, aztán mikor megláttam. Ne tudjátok meg, a lépcső végig, oda dobálta a földet. A ruhája, még a kis takaróját is kihúzta maga alá, szóval nagyon elromlott. Pár nap alatt, nem bírunk vele, szinte egyik napról a másikra, nem érti, megy és addig csinálja amíg úgyis el éri amit akar. Agyon nem üthetjük, szóval nehéz fegyelmezni, mert amit mondunk az elmegy a füle mellett. Nem hat rá semmi, csak vigyorog ha szigorúan mondom vagy ilyenek az semmit nem jelent. Nem tudom mi lesz velünk később, még csak 15 hónapos!
Na mindegy, Domi meg ma az oviba, bementem érte és csurom víz volt a csizmája. Azt mondta bele engedte a vizet a csapnál, mert így akarta! Totál kiakadtam!
Benti cipőbe kellett hazahozni, mert nem tudtam ráadni! Az óvónénik sem tudták mikor csinálta, mert nem tűnt el soha.
Nagyon mérges voltam rá ,meg mindenkire, hogy senki nem vette észre, még jó hogy kocsival voltam, mert gyalog nem lehetett volna hazáig vinni szandálba!

Anikó!
Örülök, hogy beszéltél anyukáddal, mert ez így sokáig úgyse mehet, legalábbis én nem tudok anyával összeveszni. egyszer volt, hogy nem beszéltünk egy hétig talán, de nagyon rossz volt mindkettőnknek. Sajnálom Helga viszonyát az anyósával nekem sem volt séta galopp de most már rendeződött a helyzet közöttünk. Egy párszor jól összevesztünk azóta minden oké.
De nagyon rossz így élni, azt mondják ha nincs problémás a családodra számíthatsz, ők majd csinálnak neked, szerintem ez annyira igaz!
Kíváncsi vagyok milyen lesz az első éjszakátok, remélem tudtok majd aludni. Nekünk Domi nem sokat aludt amikor ide költöztünk annyira érdekes volt minden totál be volt pörögve. De nagyon ari volt, nem lehetett rá haragudni, minden érdekelte!
Hamar meg is szokta, nem volt vele gond! Jó lesz biztos, meg csak átmeneti állapot, aztán meg lesz egy szép házatok!

Helga!
Szerintem mindenképp mond neki 5-én este, hogy ma jön a magyar mikulás, még ha nem is adtok neki semmit. Azért tudja, hogy nálunk így van. Bár én lehet ki raknám a kis csizmáját az ablakba, csak egy kis apróságot tennék bele és megmondanám, hogy a mamáék Mikulása eljött ilyen messzire!
Na most mennem kell majd írok ! Puszi Erika

Kép
Kép
Kép
eryka
 
 


Erika!

Jajj szegény! Martin akkor tényleg nehéz eset most. Lehet, hogy érti ő, mit szabad és mit nem, csak agyilag most ért oda, hogy feszegesse a határokat. Elég okos ő már ahoz, hogy kitapasztalja meddig mehet el. vagy csak felhívja magára a figyelmet. Elhiszem, hogy ki vagy teljesen. Én is kilennék, mert én amúgy is hamar kivagyok mostanában. Reméljük hamar túl lesz ezen Martin!
Domira meg is nem is tudok mit mondani. Micsoda ötlet!!!! :roll: És azt nem értemmeg, hogyha ezt nem veszi észre az óvónő és senki más ott dolgozó, akkor ebben a nyugalomban le is léphet a gyerek? Mert egy cszmát megtölteni vízzel nem 1 másodperc. Sőt oda is kell vinnie a csaphoz, stb... Én értem azt is, hogy sok a gyerek, kevés a felnőtt, de sajnos akkor is muszáj mindre figyelni. Nagyon nehéz.
Remélem ennél már csak jobb jöhet.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Akkor az első napról és az elszakadásról...
Tudtam nem lesz könnyű onnan eljönnöm. De azt nem gondoltam volna, hogy majd állok bent és sírok és sírok és sírok. Tudom, hogy hamarosan kész lesz a szép új házunk, meg minden, de az a sok emlék, meg csak ott éltünk és minden a 2 kezünk munkája és..... nehééééz..... :cry:
Ez a lakás nem otthonos nekem. Hiába minden dolog a miénk, mégis idegen az egész. Meg hideg is. A gyerekek szobájában aludtunk, ott fűtünk az olajradiátorral, ami pokolian büdös.... :roll: Mi a földön szivacson, a gyerekek meg az ágyukon.
Hát nem sokat aludtam. Mindenem fáj már. Na nem a földön alvástól. hanem mert egy hónapja pakolok, cuccolunk, dobozok fel, dobozok le, stb...
Itt nagyjából megvagyunk. Most a wc-t csinálják apáék. vagyis ma. Így most tartogatnom kell, de ez van.... Végülis van bili... :lol:
Mostam egy adagot, mert a gép már itt van egy ideje, így a házban jól felgyűlt a mosnivaló. Erre itthagytam a gépet, elmentünk sétálni és eltört valami cső, minden a fürdőben úszott. És nincs ám középen összefolyó.. az nincs, meg ugye minek is. Itatni kellett a vizet.... :roll:
De amúgy a gyerekek szeretik, a nagyfiam meg élvezi is. 100x mondta el tegnap, hogy anya ugye milyen jó itt lakni???? :roll: :oops: Én meg, persze kisfiam... Közben meg ha tudná...
Dobozolok ki mindent. Van dolgom most elég.
De túl vagyunk a nehezén. Már csak gáz kell.
Zaj az van. Ehez hozzá lehet szokni????

Na erről ennyit, nem többet. De az biztos, ha beköltözünk a szép új házba, akkor nem lesz rinyálás, csak áradozás. :lol:

Kép

KépKép
anyko
 
 


Jaj.. és nekem van karácsonyi hangulatom, de ezt aházat valahogy nincs kedvem csinosítgatni. Pedig itt van minden dísz. Azt hittem, hogy egyből neki fogok ugrani, de nem. Lehet belefáradtam már a pakolásba, de ez a dekorálás most nem megy.
LÁtom nálatok sincs sok kedv ehez. Na majd lehet kicsit később.

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Eryka!

Békéscsabán Jaminában lakunk, a Táncsics utcán.
Még dolgozom, ebben az évben biztosan, aztán majd meglátjuk..
Március elejére vagyok kiírva.
Ja, és a Kistérségi Irodában dolgozom Békésen, ez helyileg a Polgármesteri Hivatalban van, de külön "cég" vagyunk.

Majd mindenképpen jövök a képekkel!

Minden jót nektek!
aniko20
 
 


Sziasztok!

Jovok majd bovebben is, csak gyorsan ideszolok, hogy elunk, meg minden, csak egy kicsit mozgalmasak voltak az elmult napok. Ugy nez ki, hogy holnap estetol lesz mar kocsim, persze mielott beleulnek ugy igazan vezetni egy kicsit forgalommentes terepen szeretnek gyakorolni, mivel mar 10 eve nem vezettem. :oops:

Ma voltunk Lolli leendo ovijat megnezni es tetszik Lollinak is, apanak is meg nekem is. Sot, azt javasolta a vezetoovono, hogyha meg tudjuk oldani, akkor ne hirtelen aprilistol vigyuk oda heti 5 delelott, hanem kezdjuk januartol heti 1 delelottel, hogy szokja azt a tarsasagot. Lolli nagyon lelkesedik, mivel az egyik baratnoje is odajar, aki tobb mint 1 evvel idosebb nala. Itt ket es fel eves kortol 4 eves korig vannak a gyerkocok es nincs kiscsoport meg kozepso, stb. Egy csoportban van mindenki, de amikor foglalkoznak veluk, azt kb. 5-os csoportokban csinaljak es az mar korosztaly szerint van. Nagyon kedvesek voltak az ovonok is. Ahova most jar, ugy erzem, csak eroltett kedvesseg es a hatuk kozepukre nem kivanjak a gyerekeket. Itt pont forditva ereztem. Egybol megtalaltak a szot Lollival, rogton beszelgetett is veluk. Jovo hetfon meg visszuk masfel orara egy probafoglalkozasra. Azt mondtak hagyjuk ott nyugodtan, hivnak, ha nagyon nem tetszik neki. Szerintem jol fogja magat erezni, mert mar most is ott akart maradni, na meg ott lesz a baratnoje is.
A mostani bolcsijeben, amikor ilyen probafoglalkozason voltunk, ott se hagytam, vegig ott maradtam vele, de igy is mar 5 perc mulva kozolte, hogy Lolli megy haza es felallt, a kijarat fele vette az iranyt. Csodalkoztam is, mivel o nagyon szereti a tarsasagot, de ez a bolcsi valahogy sose volt neki szimpi. Na, nem mintha annyira meg lennek lepodve rajta, mert azota mar tobbet lattam en is es nekem se tetszik.
Szoval, most nagyon orulok, hogy felveszik majd ebbe az oviba.

Most csak diohejban ennyit rolunk, aztan majd jelenkezem, ahogy tudok, mert Anikonak es Erikanak is szeretnek nehany sort irni majd a hozzaszolasukkal kapcsolatban, de most tenyleg mennem kell.

Addig is puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Erika!

TUdom nem fog megnyugtatni, amit írok, de Zsófi is ma egész délelőtt teljesen zizi volt. nem bírtam vele. Örjöngött, hisztizett, sírt, akaratos volt. Már a sírás környékezett, de be bírtam zavarni az ágyába aludni. Rettenetes volt. Kezdte reggel. Aztán elmentünk. De vinni kellett a vízfestékjét. Azt 3x elhagytuk, vissza megkeresni. Mikor elraktam, hogy mostmár elég, nem szórakozunk ilyet tovább, elkezdett annyirí sírni, hogy már tök furán néztek rám az emberek.
Visszaadtam, de akkor már annyira feltúrbózta magát, hogy eszméletlen.
Ja és mivel itt a tömbben mindent hallani, suttogva kiabáltam vele. Na ez tiszta poén volt.
Azt hittem sosem lesz vége már.

Szóval én is tanácsot kéreeeeeek!!!!! :roll:

Remélem azért Martin megjavult. Én most ráfogom a teliholdra. Aztán lehet nem is az, hanem én rontok el valamit, de nagyon. :cry:

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Olive!

Nagyon sok boldog névnapot kívánunk cuki Lollinak! :lol:

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Olive!

Nagyon örülök, hogy szuper az ovi és hogy fel is veszik. Annál nincs fontosabb, hogy a gyerek jól érezze magát. Akkor lesz kiegyensúlyozott is, ha olyan környezetben van, ahol tudja szeretik. És neked sem utolsó szempont, hogy tudod odafigyelnek rá, jó helyen van.
Kíváncsi vagyok milyen lesz ez a próba nap. :)
Biztos nagyon fogja élvezni.
Amúgy én már azon is agyaltam, hogy Lolli lehet azért beteg sűrűn, mert ugye a betegségek nagy része lelki eredetű. És mivel ott nem érzi jól magát a bölcsiben, lehet így jelenik meg rajta.
Én tudom magamról, ha tartósan nem érzem magam jól, tuti beteg leszek. Amikor pedig elememben vagyok és jól érzem magam a bőrőmben, kutya bajom.

Te hogy vagy? Jobban? Javulsz? A vezetéstől ne parázz szerintem, mert gondolom olyan, mint a biciklizés. nem lehet elfelejteni. Csak hozzá kell szokni a sok dilishez, akit kiengedtek a forgalomba.
Bár lehet ott nem ilyen vadak az emberek, mint itt.
Neked is jobb lesz, mert rugalmasabb leszel.

hamarosan készül a torta is. 5-re lesz ugye?

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


MI meg a Mikit várjuk. Ma vittem el neki a sok szaloncukit. Azt mondta, hogy ő is izgul nagyon. Kérte írjam le, mit mondjon ennyi gyereknek. Mert ő csak házhoz jár és mindig elmoondják a szülők, hogy milyen a gyerek, stb... Ez az első nagy bulija neki is. :)

Tegnap a nagyszobát díszítettem fel. Kicsit jobb lett akedvem, de rájöttem, nincs is igazi karácsonyi hangulatom. Valahogy nem érzem azt, hogy pár hét és karácsony.
Lehet túlságosan le vagyok foglalva mással. Pedig Geri már várja mézeskalács sütést is.

Na majd csak lesz valami kedvünk hozzá.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Nem is mondtam, hogy a nagyfiamnak kipottyant még egy foga. :D

Kép

KépKép
anyko
 
 


Egy hírdetést szeretnék most feltenni! :roll:

Tudom, hogy sokan olvassák ezt a topikot, nem csak mi.
Így hátha tud valaki segíteni nekünk.

Gerim elvesztette a kiskutyáját. Ez volt a nagy kedvenc.
Rossmanban lehetett kapni. Kis fekete fehér. nagy fülekkel.
Ha valakinek lenne ilyen és nincs rá szüksége, szívesen megvenném.
Nagyon hiányzik a kisfiamnak.

Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:54-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!


Reklámozok egy kicsit, jó? Hátha jól jön. Ha nem szeretnétek olvasni, lapozzatok nyugodtan tovább!

jól árasított társasaink és készségfejlesztők kisebb gyerekeknek

Szívesen segítek választani, ha esetleg a családban valami távolabbi rokonnak kell ajándék és nincs ötleted. gyereknek, felnőttnek egyaránt tudunk jópofa, újszerű ajándékot. Jobb, mint egy üveg ital! Rendelhetsz a weben www.jateksarok.eu vagy megtalálsz a Győri Anyukák topikban is.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy kis karácsonyi hangulatot. Most fotóztam a díszeket, amiket kitettem eddig. A gyerekek odáig vannak értük. Pedig a villogó karácsonyfa még nincs kirakva. Sőt kettő is van, csak nem tudom hol.

Remélem mindenki jól van. :)
Puszi
Anikó

Kép
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Ezt a nagy hópihét én csináltam papírból. Majd a gyerekek szobájában lesz, de Zsófi alszik, így nem tudtammég bevinni.

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Adventi koszorú. Igaz a tavalyi és ezt volt tavaly előtt is, csak gyertyát cserélek rajta.

Kép
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


adventi kalendárium a falon, de üres, szóval csak dísz. :)

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Kicsit ciki, hogy az utolsó 100 hozzászólás az enyém, de elújságolom, hogy januártól Zsófim bölcsis.
A szomszédban van a bölcsi és azt mondták tegnap anyunak, hogy van hely, sőt kevesen vannak és várják Zsófikámat. Hétfőn megyünk be a bölcsibe, de biztos kezdünk januárban. Akiket ott ismerek, azok mind aranyosak, kedvesek és szeretik is a gyerekeket.
Drukkoljatok, hogy Zsófi is szeresse. Ottalvós lesz majd.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: