Új privát üzeneted érkezett!

Helló Mindenki!

Na, úgy látszik már nem írunk ide sem. Kép

Akkor én mégis elkezdem!

Jól vagyunk, szerencsére senki nem b....g. ( Nem merem leírni, Murphy miatt.

Nagyon unom a telet, szerintem már mindenki, ezért is ilyen szakadozott a csevegés.

Peti nagyon ügyes kiscsávó, jön megy egész nap, nincs megállás. Szerencsére az alvással sincs p..... (ezt sem akarom elkiabálni)

Kittiéknél megvolt a farsang, de nem volt olyan nagy szám. Készültek képek is, és az egész farsang arról szólt, hogy valami nagyon ronda zenére ugráltak az óvónénivel, és sorbaálltak a fényképhez. Viszont, mivel az egész ovit az ő csoportjukban fényképezték, kb. 90 gyerek, így elég sokáig tartott. Nem is vártam meg.
A képek viszont egész jók lettek.

Jaj, Peti most szórta szét ezredszer az összes papíromat, most a szoba kb. egy MÉH-telephez hasonlít.

Mentem.

Írjatok már ti is, bár nekem sincs ihletem.

Ja, Kitti nemsokára lesz 6 éves, már tervezi a szülinapot!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi holnap mikor megyünk? Szerintem legyünk elsők hogy minnél hamarabb túl legyenek rajta.
Sajnos nincs semmi új amiről írhatnék, nálunk is mindenki rendben van, Gergőék ma voltak kirándulni busszal valahol, tiszta víz volt mindene mire haza értek.Andris is jól van de kiváncsi vagyok mi lessz az oltás után?
Én is elkezdtem olvasni már egy éve a Sorstalanságot de annyira vontatott volt hogy még most sem jutottam a végére, talán majd most a film után befejezem.
Esés?! hát sajnos biztos lessz még párja nálunk a kicsi szokott úgy eldőlni, persze mikor már nagyon fáradt, hogy most is kék a homloka, de ő annyira óvatos hogy ami egy kicsit messze van azt csak mászva közelíti meg.Nem is várom azt az időt amikor mindent nagyon hamar elér, már ígyis túl gyors a mászás is, főleg mikor meglátja a kukát vagy a mosogató gépet.
Akkor írj vagy hívj hogy mikor jössz a dokihoz!
Puszi Ági.
danyoi
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy mindenki jól van! Andi, a Zsidó tradíciós topikodban új látogató van! Én is mennék, érdekel is (valahogy mindig zsidó barátaim voltak, mindíg csodálkoztam ezen, már általánostól kezdve!), csak semmi "szakmait"Képnem tudok mondani a témában! Bár anyukám szerint egyik távoli erdélyi ősünk zsidó volt...
Sami eszik, ami egészen új, hatalmas adagokat, akkora megkönnyebbülés! Bárcsak már sütne a nap!

A Kitti&Peti táncol film hihetetlen!!! Honnan tud Kitti így táncolni??KépKép
rizike
 
 

 
 

Hellóka!

De jó hogy írtatok! Kép

Ági!
Az a gond, hogy Peti pont aludni szokott 2-kor.
12-kor szoktam letenni, és van hogy fél 2 van hogy 2 óra mire felébred. Bár ma teljesen máshogy csinálta az egész napját, mint ahogy szokta.
Andris mikor alszik?
Nem lenne úgy jó, ha rádcsörgök ha felébredt és akkor indulunk?
Nem hinném hogy töbeg lesz.

Évi!
Köszi az infót, majd megnézem a zsidós topikot!
Nem is kell semmi szakmait mondani, én sem tudom soha mikor vannak az ünnepek.
Örülök, hogy jól van Sami!!!!!!

A táncolás neki csak úgy jön.
Peti még nem viszi túlzásba, de ő is próbálkozik.

Van itt egy suli a Dohány utcában, ott van dráma tagozat, színjátszás, tánc, szerintem rábeszélem apukájukat, hogy ne abba a nagyon erős 2 tannyelvűbe adjuk majd Kittit, hanem ebbe. Itt ha mást nem, legalább a színjátszást élvezni fogja!
Remélhetőleg.
Az a szerencse, hogy ide tartozunk, így ha amoda nem veszik fel (elitképző) akkor marad ez.
A templom melletti suli az a kéttannyelvű.
Tudjátok!?

Szerencsére még van egy év haladékunk!

Pusz!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem már, nehogy azt higgyétek, eltűntem...

Megvagyunk, de Andihoz hasonlóan én sem vagyok az a hajde jókedvű...

Évi! Pocak hogy van? Nálunk sajna meggondolta magát a babuci, úgyhogy nem lesz közös pocisodás, marad az eredeti év végi projektindítás.

Andi! Milyen táncolás? A dráma tagozat nagyon klassz, szokták szeretni a törpök, másrészt egy jó kéttannyelvű osztály is rengeteget ér, mert ilyenkor még sokkal fogékonyabbak a nyelvekre... Nincs a kettő kombinációjában? Az unokahúgom Miskolcon kéttannyelvűbe jár, de mellette van néptánc, társastánc, meg mindenféle választható kölüncucc is.

Ági! Most már jelentkezem a vegakaják miatt, csak mindig elfelejtem Kép.
Fulescsacsi
 


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar és norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
sadrien
 
 


csajok, 125x írtam, egyik se sikerült, most dühöngök egy kicsit még, aztán írok!
rizike
 
 


Sziasztok!

Én is úgy jártam, mint Évi, de mindig elmentettem az írásaimat! Most mégsem találom!!

Na, mizujság mindenkivel????

Mi megint kezdjük a nátha jeleit mutatni. Kép

Elegem van a vírusokbóóóóóóóóóól!!!!!!!!!

Meg a télből is.

Fcs!

Wellcome újra itt!!!!!
(ezt már legalább tizedszer írom le!!! Kép )

Most beszéltem egy anyukával aki ROgers iskolába járatja a gyerekeit, és nagyon nagyon szeretik a gyerekek és a szülők is!!!
Sajnos 40 ezer körül van havonta. Kép
Hát ez elég borsos.

Mennem kell aludni!!!!!!!!!!!!!!!!

PUszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi! A Rogers pedagógiája nagyon jó, de a magyarországi megvalósítás nem az igazi sajnos... Hiába a magas tandíj, de az infrastruktúra, és a nem egészen megfelelő padagógusok rontanak a dolgon rendesen... Éppen a blogos Miklós írt erről, kikeresem neked, ha akarod, aztán beírom, mikori archívot keresd.
Fulescsacsi
 


Oké, az jó lesz!
Én mégis most annyira engedtem rábeszélni magam, hogy ha meg tudjuk majd esetleg engedni magunknak, nagyon jó lenne.
Tesókedvezmény is van, bár még így is horror, de én nagyon nagyon utáltam a sulit,(kb. ötödiktől!) és emiatt csinálok most ebből ilyen gondot.
Ennek az ismerősömnek meg mindkét gyereke odajár, és nagyon rábeszélt.

Mi lett a blogos sráccal? Nem folytatja?

SZabolcs meggyógyult?
Mi most kezdünk náthásak lenni.
De szerencsére még nem nagyon.

Többiek??????????????

Pusz!
Andi
andi68
 
 


Szióka!

Ez a nátha horror. Igaz, mi most nem vagyunk benne, de kijutott rendesen. Rogers suliról mintha mi is tanultunk volna a tanárképzésben, de ha agyonvertek, se jut eszembe róla semmi, igaz, volt egy év, amikor csak reformsulikról volt szó, de minden félórában másikról, és összekeveredtek az elvek és tanítási módszerek totál a fejemben.
Fcs, remélem nem búsultok nagyon...Semmi "okosat" nem tudok írni...Tudom én is, milyen érzés.

Az én pocakom jól van egyelőre,köszönöm, csak most épp megint farkaséhes vagyok-hiába 4 szelet kuglóf, leves, sültgesztenye és 1 Milka Waffelini...
Sami két hét múlva kapja meg a 15 hós oltást, a műtét miatt halasztották eddig, de megmérték a rendelésen és 12 kiló meg egy pici, úgyhogy visszahízott kicsit, bár nyáron kétszer ennyi husi volt rajta, meg persze most magasabb. Vasat meg folsavat továbbra is szednie kell, és tartósítószert nem ehet.
Én általában végig há..om az autóutakat, levert vagyok, mint az őszi légy, legszívesebben állandóan aludnék vagy fagyit ennék-de közben hadd legyek bent egy jó előadáson, nyüzsögjenek körülöttem és törődjenek velem, de közben hadd nézzek egy jó filmet egy moziban, de közben hadd legyek Samival, de közben hagyjon békén mindenki, de hadd egyek közben fagyit...
Ismerős? Vagy csak nálam üt ki így a terhesség?
rizike
 
 


Hali!

Évi!
Akkor most nagyon szórakoztató társaság lehetsz! Kép

Amúgy felhívott a férjed pénteken, és simán hozzád beszélt! Kép Nem mondta?
Nagyon jót nevettem! Kép

Mi megint kezdünk náthásodni, főleg apuka, de a gyerkők is. Én még nem szerencsére.

Kellene valami immunerősítő szer.

FCS!
Nem is tudom elküldtem-e neked amit írtam a tesókáról, aki most nem lesz! Azt hiszem pont akkor nem is ment át, szóval csak annyi volt hogy nagyon sajnálom. Nekem is volt ilyen, Peti előtt.


Jóccakát!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi!

Novemberben írt róla, 23-án van bejegyzés, de lehet, hogy a körülötte lévő napokban is.
Úgy fest, nem lesz többet blog... Írtam neki, de nem válaszolt... majd még próbálkozom, de nem akarok erőszakos sem lenni, lehet, hogy valami nagy baj van...

Nézz utána több iskolának is, én pl. a Waldorfra esküszöm, de az a zsidó suli is szuper ám, mi lehet, hogy oda megyünk majd, nektek meg igazán van kötődésetek...

Drágák vagytok a tesóka miatt, igazán... Igazából, amikor negatív lett a teszt, és felhívtam a dokit, és mondta, hogy ezek szerint nem ágyazódott be, le sem esett, hogy mi történt, csak valamivel később, és akkor kicsit elkettyentem, de itt van Szabolcs, úgyhogy azért annyira nem viselt meg. Kicsit lelkifurdalásom van inkább, hogy ahelyett, hogy felhőtlenül örültünk volna - én próbáltam, nem rajtam múlt - válságoztunk, meg minden (nem csak a baba miatt, az hab volt a tortán.) Most már túl vagyunk rajta szerencsére, és ha most jönne, biztosan nem fordulna vissza... De most már tartjuk a a tervet mindenképpen.
Fulescsacsi
 


Csokit, cukrot, fagyit!!!Kép
Fcs, mi is iszonyú sokat veszekedtünk az utóbbi hónapokban, lehet, hogy ez "első gyerekesek" krízis? Andi, Ági, Zita-nálatok nem volt ilyen, hogy hagyjuk egymást örökre békén, elegem van a hülyeségedből, unlak, stb.? Nálunk lyenek voltak, hála az égnek, most elmúlt, mintha nem is lett volna. Biztos a kimerültség is teszi, és hogy az embernek nincs ideje a másikra, akiért voltaképp addig élt, meg minden.
Lelkifurdalásod szerintem ne legyen, egyáltalán, persze, mondani könnyű, de szerintem
semmi köze a "válságozásotokhoz" annak, hogy a pici nem maradt végleg. De nem szomorítlak ezzel.
Andi, Miklós mondta, hogy elkezdte neked nyomni a szöveget, mit hova pakolj, kinek mit mondj, aztán rájött, hogy mi van...
Immunerősítő nekünk is jót tenne, de csak a Béres cseppet tudom, az Aloé Verás dolgokat nem ismerem.
Ne náthásodjunk már tovább, mert legközelebb akkor fogunk találkozni, mikor érettségiznek a
srácok!
Mai napon nálunk semmi étvágy nem volt, sápadt
kis pofa, de kint nagy vidámkodás a játszótéren. Anyukám vitte ki Samit, amíg én a suliban voltam, hogy megint nekivágjak a diploma felé vezető rögös útnak...

Most megyek kenyeret meg sütit sütni, írjatok, mi újs?
rizike
 
 


Sziasztok!
megjöttünk tegnap és most van időm írni.
Látom egész komoly témákat dobtatok fel.
Szerintem hullámvölgyek mindenhol vannak csak az a kérdés meddig tart, ahogy telnek az évek már annyira ismeritek egymást hogy fogjátok tudni egymásról mennyire komoj a helyzet. Nekem ez a tapasztalatom és így 15 év után megfogadtuk hogy haraggal sosem fekszünk le és ezt be is tartjuk.
Nálunk az első gyerek után lett meg a poroszlói nyaraló mert már nem bírtam tovább és mindennel baj volt, persze pont így volt hogy már egy fél éve bent ültem a lakásba, tél volt és depresszió.
De már nemsokára itt a tavasz,és akkor minden jóra fordul.
Homeos immunerősitő az echinacea, de már sokszor írtam.
sziasztok majd még jövök.
danyoi
 
 


Sziasztok!

Azért ez megnyugtató, hogy ez általános Kép. Bár nálunk a férjem volt az, akire rátört a dili, nem én Kép. De most már tényleg minden rendben...

Évi! Kenyér és kifli recept jöhet!!!!!!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

most jöttünk az oviból és egy kérdést szeretnék feltenni mindenkinek: szerintetek baj az ha a gyerek mind a két kezét egyformán használja?
Nem értem, azt mondja az egyik ovónéni hogy ez nem jó mert bezavarja a gyereket és ettől szétszórt de én nem értem az összefüggést?!
Lehet hogy őt zavarja ez be?
A recept engem is érdekel főleg ha nem csak fehér liszből lehet megcsinálni!
Mára ennyi, sziasztok!
danyoi
 
 


Ági! Lövésem sincs, hirtelen ezt találtam itt, de még keresek lefektetés után!

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/107996.html?1096549247
Fulescsacsi
 


Ági!

http://www.hetek.hu/index.php?cikk=1282

Ez a dyslexiáról szól. Azért ne pánikolj be, kérdezz utána inkább!!!! Ötéves korig kell kialakulni elvileg a kézdominanciának, mennyi idős most Gergő? Az óvónéni kicsit hülyén fogott a magyarázathoz, vagy ő se tudja, miért kellene ki alakulnia a kézdominanciának. A dyslexiás gyerekek gyakran kétkezesek, illetve szétszórtak, meg még sok más ismérv van.

Van egy dyslexiásokat tanító öreg barátném, akinek a fia is az, ha gondolod, megadom az emilcímét, és tőle biztosan kapsz választ minden kérdésedre. Miskolci, de azért talán abban is tud segíteni, hogy itt kihez kell ezzel fordulni.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Na, kicsit elmaradtam, bocsi! VIszont nagyon örülök, hogy végre írtok és nem olyan nyögve nyelősen megy a dolog.

A mai éjszakámat jól elcsesztem, lefeküdtem 10-kor aztán éjfélig kialudtam magam.

De mostmár azért megint álmos vagyok. (szerensére)

Nálunk is voltak hullámvölgyek, nálam főleg a terhességek idején.
Egy két hiszti részemről becsúszott, pl. ennek következtében kidobtam a harmadik emeletről egy tök jó hidegpárásítót, mert összevesztünk a férjemmel, hogy ki pucolja ki.
Na, annak annyi lett, mert amikor kb. 10 perc múlva megbántam a dolgot, lementem érte, de 20 darabban volt.
Azóta sincs másik.

Viszont ez megtanított arrra, hogy akármi van,ne tegyek visszanemfordítható dolgokat. Megpróbálom.

FCS:
Melyik zsidó sulira gondolsz?
A Sheiber Sándorra?

Ott közel hozzátok van a Deák diák suli, az Orczy kertnél. Én is oda jártam, csak akkor még a Deák téri ált. iskola nevet viselte.

Érdekes, hogy mindkét suli ahova jártam, megváltozott helyileg is, meg névileg is.

Ági!
Szerintem Gergő nem lesz diszes, persze ezt nem lehet így megérzésre mondani, de én mégis úgy érzem. Valahogy működik ez nálam.
Dani viszont mindig is gyanús volt nekem. Nem szoktatok talizi Andival?

Bocsi, Dani egy közös ismerősünk kisfia.

Na, most már remélem fogok tudni alukálni!

Puszkó!
Andi
andi68
 
 


Andi, nem, a Lauderre.

http://www.lauder.hu/

nagyon klassz, sok nem zsidó is jár, mert nagyon jó a szellemisége, a pedagógiája. Nem ismered? Ráadásul tizenkét évfolyamos.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Az tényleg jó suli mi viszünk oda árut és már voltunk bent többször nagyon szép is a suli. A másiknak pedig Sheiber Sámuel a neve ha jól tudom és az még a Laudernél is jobb.Ma már 2szer írtam és eggyszer Andris kapcsolta le a gépet aztán meg a babanet vacakolt és nem ment el.
Utánna olvastam a disznek, és még jó hogy időben elkezdhető a megelőzés, de én is abban bízom hogy kicsit felfújták ezt a dolgot. Nálunk sajnom mindenki anti tehetség rajzban így mit várjak Gergőtöl és az a baj hogy nem is tudom lekötni sokáig a rajzolással A lába jobbos a keze mind akettő és a szeme talán balos de ezt még meg kell nézzem.A beszéddel nincs gond sem a kifejezésekkel, sőt.Még 4,5 éves, hát acipő bekötés az tényleg nem megy de most ráerősitünk.
Danival már rég nem találkoztunk.Nálunk apósom mind a két kezét egyformán használja.
Sziasztok majd jövök!
danyoi
 
 


Sziasztok!

A felvetett témák közül leginkább az ablakon
kihajított hidegpárásítóhoz tudok hozzászólniKép É
n is hajigálós voltam, a különféle albérletekben a legkülönfélébb tárgyak landoltak az ablak alatt: gipszangyalok, főtt tojás, lábos, lámpa...

Ági, szerintem egyáltalán ne gondold, hogy Gergőnek rögtön diszlexiája van, az ember frászt kap, mert egy hozzá nem értő beijeszti, aztán kiderül, hogy semmi alapja nincs az egésznek!

Recepteket felrakom!
Lányok, nálatok hogy megy a szoptatás? Néha úgy érzem, nálunk már inkább lelki dolog-nem mennyiség igazán.
rizike
 
 


Hellóka!

Gyors leszek, mert nagyon vacakul vagyok.
Fáj mindenem és ég a szemem.

A Lauderről tudok rosszat is írni.
Odajárt egy egész jó barátnőm kisfia kiscsoportos ovisként.
Az ár horror volt, de ők kipengették.
Aztán többször előfordult, hogy megy az anyuka a gyerekért, és nem találják.
Nyugldjon meg anyuka, itt van valahol.....
10 perc után lett meg egy másik csoportban.
Egyszer meg dög hidegben kint a gyerekek az udvaron, sapka nincs a gyereken. Anyuka: Miért nincs sapi a gyereken. Óvónő: Nem akarta felvenni, majd szól ha fázik.
Ez többször is előfordult, kabáttal is.

A Sheiber Sándor suli, az én sulim utódja.
Igaz, akkor még csak gimi volt, azóta lett ált. isk. rész is.
Hát a gimis tanáraimról nem tudok sok jót mondani, aki jó volt meg már nincs ott.
Ráadásul minden évben kétszer télen és tavasszal műsort adtunk elő, és ezzel teljesen elhanyagoltuk a tanulást, majd rohamléptekben pótoltuk. Nagyon sokszor 7-re kellett menni, és 8. óra is volt.
Csoda hogy nem szerettem suliba járni?

Persze ez bárhol előfordulhat.

Évi!
SZopi nálunk is ugyanaz, de napi 4-5 még mindig van, és néha éjszaka egyszer.
De nagyon röviden, és még van benne, mégis abbahagyja a szopizást. Reggel viszont csontra kiszívja, kb. 20-40 perc alatt.

Most hogy taknyos alig szopizott.

Rohanok aludni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Andi, remélem, nem az influenza!! Vagy mégis?? Hogy vagytok? Én próbálom megúszni, de állítólag még 8-10 hétig velünk lesz a járvány, és azt kibekkelni...! Ahhoz már tehetség kell!
Szernecsére éjjel már nincs nálunk szopi, a betegségekkel együt elmúlt. Na majd ősszel...
Érdekes sulid lehetett! Nincsenek felvételek? Én 14-18-ig elástam magam egy szerintem
totál nem hozzám illő iskolában, úgyhogy kb. 25 éves lettem, mire sikerült annak a hátrányait valamenyire ledolgozni, legalábbis remélem...Úgyhogy tényleg fontos a suliválasztás! Mi is gondoltunk zsidó sulira, de én a Radnótiból indultam ki, ahol nemigen van azért nem-zsidó diák, és nem tudom, milyen szemmel néznek arra, aki nem az-tudjátok, az ELTE gyakorlógimije egyébként.
Receptekkel még jövök, csak ma még semmit nem csináltam itthon, és rétegesen áll a kaja a parkettán, meg a mosatlan edény, stb...
rizike
 
 


bocs a sok hibáért, rohantam!
rizike
 
 


Hellóka!

Hát azért még van időd a suliválasztásig!

Lehet, hogy addig el is költöztök, és akkor már megint más lesz a helyzet.

Mi most nagyon bennevagyunk az utazásunk szervezésében,(Anglia) és ha minden jól megy már lesz is munkám kb. májustól.

Sőt, ha más nincs, Gabi is ott dolgozhat, ahol én, felváltva a gyerekek miatt. Igaz, így sokat nem fogunk találkozni,de majd meglátjuk.

Na, de ez még annyira gyerekcipőben van, hogy nem akarom elkiabálni!

Amúgy nem hiszem hogy influenza, csak egy ronda takonykór. Rengeteg hapcival fűszerezve.

Jóccakát!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Nálunk is taknyos a kicsi és még hőemelkedése is volt tegnap. A nagynál nem tudom mi lessz mert ma ebben a ronda időben vitték őket kirándulni valahova busszal. Nem tartom jó ötletnek.
Andi NE!!! már megint el akartok menni!

Megyek főzni valamit de nincs ötletem.
Puszi Ági.
danyoi
 
 


Andi, szeretnénk a poggyászba bekéredzkedni!!! Mit fogtok dolgozni, ha nem titok?
Főzés: ma sikerült létrehoznom életem legrosszabb gyümölcslevesét, nem is éreztem még ilyen ízt, mintha felmosórongyot főztem volna mosogatóronggyal, romlott zsírban...Kép Zzzzzz
Nekem se volt ihletem.

Gyógyuljatok! Miylen lett Gergő kirándulása? Nem fagytak meg?
rizike
 
 


Hellóka!

Na a főzési undorhoz én is társultam, de én semmit sem főztem egész nap, szerencsére volt hideg kaja. Nálunk a péntek a hideg kaja nap amúgy, mert Gabi mindig hagymát enne, de nem szokott, mert fél hogy hiába most fogat, megérezni rajta másnap.

Ági!
Nem már megint, hanem még mindig!!!!! Kép

Andrisnak gyógypuszika! De mikor lesz ebből oltás?
Nálunk sem 100% még a helyzet.
Hétfőn mentek fogászatra? Mennénk mi is, ha gondolod hogy jó ötlet.

A munka:
Sérült emberek otthonában segéd ápoló. (Down kórosak, Autisták, meg ilyesmi.)
Viszont 2 év alatt el lehet végezni valami sulit ingyen. 1 év után a fizu is emelkedik, addig minimálbér. Na, ez nem lesz azért könnyű, de a lakást is ki akarjuk adni, így talán szűkösen ki fogunk jönni.

Ilyen hóban én sem örültem volna, ha kiviszik őket, és főleg járművel!!!!

El nem felejtem, ma volt Kitti 6 éves!!!! Nagyon büszke magára! Kapott egy "fiúbarbit" amit már régóta szeretett volna. (hiába próbálom lebeszélni róluk) Meg egy ari műanyag lovacskát. Anyukám meg beszáll egy gyerekfotel felébe, de még nem vettem meg. Közben meg anyu azt mondta Kittinek, hogy már feladta postán az ajit. Szóval gyorsan kell szereznem egy gyerekfotelt.
Vittünk egy tortát az oviba, ott voltunk Petivel 2 órát. Nagyon jól érezte magát Peti is.
Aztán egész du. engedtem hogy azt csináljon amit csak akar. Eredméyn: 2 óra számítógép, 1 óra tévé, a többi a szokásos játszás, de aztán este mindenképp meg akarta nézni a kövér nénit a "Benne leszek a Tévében"-ben.
A végére már félájult volt.

Évi!
Beférsz a csomagtartóba, kérdés mekkora a pocak?

Tényleg, látszik már?
Saminak mondtátok?
Hányadik hétben vagy?
Mikor jön a baba?

Részleteket!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép

Most mentem!
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

ez az elmenés már biztos? Akkor mi lessz a sulival Kittinek?
BOLDOG SZÜLINAPOT KITTI!

Igen Évi, részleteket,hadd éljük át újra azt a fantasztikusan jó érzést ami a várandósságal jár!!!

Vissza a témához vagyis az elmenéshez, nem tudom és ojan gubó vagyok és a biztosat ojan nehezen adom fel vagyis inkább a kényelmeset de ezért is nézlek bátornak Benneteket.
Küldök legujjab képeket Andrisról, Andi kérlek tedd fel. Az a legujjab mániája hogy egyedül akar enni és hát nem fojtatom hogy mi van ojankor.Ezek a képek is akkor készültek. Videót is próbáltam küldeni de nem ment át.
Gergő szerencsére nem lett beteg csak a nadrágja meg mindene elázott. Ma usziba voltak az apjával mi Andrissal sajnos itthon maradtunk mert neki még fojik az orra.
Hétfőn mikor van a fogorvos? De én dolgozom délután és Pisti kettővel nem tud menni.
Írj addig!
Sziasztok!
danyoi
 
 


Hali!

Ági!
Nem te mondtad hogy hétfőn délután van?

Én soha nem tudom megjegyezni, látod azt is elfelejtettem hogy dolgozol pedig már vagy 10x mondtad.

Nekem bármelyik nap jó!!

Angliában 5 éves kortól van kötelező suli, így menni fog Kitti. A gond csak az, hogy ők már 6 éves korukra olvasnak és számolnak, és Kitti még nagyon nem. Főleg nem angolul.
De nem gond ha lassabban halad, majdcsak beéri a többieket.

Hova mentek usziba??? Mi újság a szemölcsökkel?

Mi sem járunk most, mert mindig taknyosak.

Peti ma esti cicizés alatt, meglátta hogy kortyolok a teámból. Erre egy nagy cuppal kihúzta a cicit a szájából és kérte a teámat!!!!
Ez már egy jó jel!!
Még szerencse, hogy olyan gyönge babateát iszom!

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Hali!

Íme Danyó Andris, aki egyedül étkezik!
Nagyon aranyos, gratulálok!!!!
Kép
Andi

Kép
Kép
Kép
Kép
andi68
 
 


Szisztok Lányok!

Drágák vagytok, írok is nemsokára részletesen, de ez a hétvége iszonyú fárasztó volt, és még főznöm kell, mert holnap a genetikai UH-ra megyek, és izgulok is kicsit...
Mi ez a finom, amit Andris ekkora kedvvel eszik? Ráadásul ilyen hosszú kanállal?? Egyszerűen gyönyörű ez a krapek!!!KépAz egyedül evés után nálunk úgy néz ki minden, mintha orkán lett volna a szobában, dehát muszáj megtanulni egyedül enni, nem?
Kittiről, a szupercsajról nincsenek képek? És Petiről? Így mindenről lemaradok, nem ér!Kép
rizike
 
 


Sziasztok!

Először is: Isten éltesse Kittit!

Andi! Én is valahogy azt hittem, mert annyira elemezted az itthoni sulikat, hogy maradtok, rá is akartam kérdezni mélben, csak mindig elfelejtettem. Hova mentek, melyik városba? Jól hangzik ez a munka! Amúgy lehet, hogy mi is megyünk, bár, hogy én mit tudnék ott dolgozni nyelvtudás nélkül... Addig azért próbálok ráerősíteni... Peti mindenképpen szeretne menni, de előbb jogsit szerez.

Ági! Nagyon édes Andris! Szabolcsnak esze ágában sincs egyedül enni, már az is csoda, ha le tudom ültetni az asztalhoz, mert meg nem áll, császkálás közben kap be egy-egy falatot... Az etetőszékben mindent kiköpköd.

Éva! Hű, már genetikai ultrahang? Az a 12. hét? Neked még nem fognak olyan pocakszurkálós vizsgálatot csinálni, ugye?

Szabolcs már megint lázas. Tegnap délután kezdődött 38,8-cal, de éjjel 39,9 is volt Kép. Ma csak egyszer ment 39 fölé és le is ment könnyen, kicsit lehűtötttem az esti fürdővizét - milyen cseles vagyok, mi? Még "szerencse", hogy éppen fürdés előtt ment fel a láza Kép -, meg kapott gyógyszert, és a lefekvés előtt már normális volt a hője. Remélem, ez a tizenöthós utószele - tegnap volt a nyolcadik nap, pöttyök is voltak -, és nem megint valami vírus... Amúgy jó a kedve, és eszik is, ha éppen nincs egekben a láz.

Tavaszt akarok!!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Andi kösz hogy feltetted a képeket, már megtanulhatnám hogyan kell mi?
Tényleg Éva hogy telik az idő, és nálunk sem néz ki különbül a lakás, én már el sem teszem a porszívót mert ha nem takarítani kell akkor az orrát kell szívni a kicsinek. Már mondtam Pistinek hogy lassan kérgesedik a térdem és porszívó nő ki a jobb kezem helyébe.
Andris bébi kaját evett és azért adom ijen nagy dobozból mert abba könnyeben beletalál, ja és igazi fém evőeszköz kell neki a műanyak nem jó, és a villát is kiköveteli magának.
Fülescsacsi nálunk a Gergő volt ijen menve evős és még ma is nagy veszekedések árán ül az asztalhoz, mindég a tálcát kéri, ez szoktatás kérdése szerintem, Andrisnál már több volt a tapasztalatunk.
Uszodába a Margit szigeten voltak és Gergő volt az irányitó mert Pisti még nem volt ott és nagy boldogan kalauzolta az apját és mondta mi hol van és hogy szoktak úszni egyzésen.Szóval 10-kor mentek el és fél 2-kor jöttek haza, már nem tudtam hol vannak ojan sokáig.
Ma vendégségbe voltunk 2 helyen is, szerencsére sehol nem volt beteg senki, Andris is már egész jól van csak az orrát kell még szivogatni.
Hát nem tudom mikor menjünk, ird meg Te mikor viszed Kittit és megírom hogy jó-e.
Puszi Ági.
danyoi
 
 


Hellóka!

Még én sem tudom mikor megyünk, mindig közbejön alami. Ha máskor nem talán hétfőn ovi után.

A képeket meg mindig elfelejtem mondni, hogy nem is kell lekicsinyíteni, egyszerűen feltöltöm.
Neked hol akad el?????

Évi, Csacsi, Zita, többiek???????

Puszi mindenkinek!!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Mióta bejárok a suliba, mínuszban vannak az energiáim! Nem beszélve arról, hogy az egyik kezem helyén porszívó, a másik helyén vasaló nőtt ki!Kép
Nálunk most IKEA kistányérok vannak, bumfordi kanalakkal, de valahogy mindíg minden a földön köt ki...kis túlzással.
Holnap megyünk 15 hós oltásra, drukkoljatok!!! Ma ötkör keltett Sami, úgyhogy nem vagyok eszemen, megyek aludni, de aképeket még mindíg nem látom Kitti szülinapjáról, meg semmiről! Andi!

És igen, én tahó még nem is köszöntöttem fel, itt küldök egy kis szülinapi cicát!
Kép
rizike
 
 


Köszi Évi!
Drukkolunk az oltáshoz!!

Pusz!
A.
andi68
 
 


Sziasztok!

Mi is szurkolunk!!!
Ma este mentünk a dokihoz mert Andris de. nyügis volt és úgy szembe verte magát a zokni lehúzása közben hogy nem tudtam eldönteni hogy kötőhártya gyulladás vagy az ütés miatt hunyorog és hisztizik. Szerencsére egy kis alvás után már semmi baja nem volt de azért elindultunk a dokihoz.Mikor bementünk a rendelőbe annyian voltak hogy rögtön ki is jöttünk, nehogy felszedjünk valamit.
Gergőék ma múzeumba voltak szerencsére és nem kint a hidegbe, és pénteken a Petőfi szoborhoz mennek és kokárdát is kell rájuk tenni, ezért külön szóltak!
Ennek örülök mert egy kis nemzeti öntudatot ideje nevelni a gyerekekbe.
Mára ennyi
Sziasztok!
danyoi
 
 


Sziasztok!

Évi! Ne izgulj, maga az oltás - a szúrás - nyilván jár majd némi hanggal Kép, de általában ez az oltás nem okoz csak minimális tünetet - kivéve nálunk, de hát nem is számítottam másra.
Mi volt az ultrahangon, arról nem is írtál! Most végül is hol fogsz szülni? Sikerült a dokicsere?

Ági! Szabolcs délután volt nyűgös...

Jó téma ez a nemzeti öntudat. Tavaly egy barátunkhoz mentünk 15-én, és a metróról a Kálvin téren szálltunk át a villamosra, a megállóba pedig odahallatszott a műsor a Múzeumtól. Nagyon érdekes érzés kerített hatalmába, mert valahogy évek óta nem ünnepeltem igazán március tizenötödikét, mert valahogy összekapcsoltam ezeket a nemzeti ünnepeket a politikával, de ekkor teljesen meghatódtam, eszembe jutottak az általános sulis, gimis megemlékezések, a készülés a műsorokra, a hangulat, és a legérdekesebb az volt, hogy a férjem teljesen ugyanezt élte át, és ott álttunk meghatódva, kendőbe rámkötve a gyerek, meg is beszéltük, hogy jövőre - vagyis idén - kijövünk megnézni a megemlékezést Kép. Remélem, nem derül ki az utsó pillanatban, hogy dolgozik a férjem...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nálunk a férjem az, aki nagyon kokárda meg zászló ellenes. Nem igazán értem miért, neki a zászló az zászló, ha román,ha magyar. Kép
Fel nem tenne egy kokárdát!

Nekem mindegy én úgyis olyan sehova sem tartozó hazánkfia vagyok!

Szerintem sincs semmi gond egy kisebb fajta kokárdával, de Gabi szerint ettől még senki nem lesz ilyen, vagy olyan.

Na, ezt jól megaszontam.

Gyógyuljon aki beteg!!
Mi kezdünk kilábalni, de ma nem mertem elvinni őket oltásra, mert holnap programunk van, amit nem akarok elmúlasztani. Kedden du. kellene menni.
Csak addig nehogy megint becsússzon egy nátha, mert idegbeteg leszek.

Jó hétvégét!!!!!!!!!!!!!!!!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Én is kokárdaellenes lettem, amikor O.V.-ék elkezdték a polgári körösdit... Na, nem akarok politizálni, és azóta úgy gondolom, hogy egy csomóan tényleg jó szaándékbó léptek be a mozgalomba, de azért nekem még mindig borsódzik a hátam. Amúgy én sem vagyok az a nagy nemzetieskedő, vagy valami, de ez az érzés olyan érdekes volt tavaly, negyvennyolc nekem amúgy is olyan vonzó, nagyon romatikus a forradalom, Petőfi szavalja a Nemzeti dalt, hát tudjátok... Ez olyan infantilis érzés egy kicsit, de hát itt küzdve a felnőtté válással, ennyit megengedek magamnak Kép. A kokárda pedig csak azt fejezi ki szerintem, vagy is nekem, hogy emlékezünk a forradalmárokra.

Andi! Én nem viszem holnap Szabolcsot, mert eddig minden tali után beteg lett Kép. És mégiscsak járvány van. Még jó, hogy ti nem tömegközlekedtek, csak egy kicsit sétáltok Kép.
Fulescsacsi
 


Hát, Petit én is legszivesebben itthon hagynám, de nincs kire.
Majd talán apucija odajön fél hat körül!!!!

Évi, Ági, Többiek!!!!
Nincs kedvetek egy kis TAVASZ-os talizáshoz???

Holnap 16 órakor a KFC-ben.

Puszó!
Andi
andi68
 
 


Szia Csajok!

Engem már minden politika hidegen hagy-valahogy olyan groteszk most ez az ország, ügynököstül, mérgezett paprikástul, agresszióstul, zúzásostul, mindenestül...
Sajnos, mi sem tudunk menni a TAVASZ-os bulira, a járvány miatt, és hát tényleg MINDENKI köhög meg náthás a városban! Az oltáson szerencsésen túlestünk, egész pici kis sírással, köszi-köszi-köszi a drukkot!
Most rohanok fürdetni, még jövök

Évóék
rizike
 
 


Sziaszok!

Most jöttem a melóbol éa látom beindult a csevej!
Mi holnap elutazunk és szerdán jövünk visza , persze egyenesen a munkába megyek.

Mijen másak vagyunk, persze ez abbol is adódik hogy nem ugyanott nőttünk fel... Mijen öröm volt ha titokba felvehettünk egy kis otthon gyártott kokárdát, persze dugiba nehogy meglássák az utcán, és a suliba mutogattuk titokban a többi osztájtársnak, és a magyar órák akkor voltak a legjobbak...
Erre büszkén kell megemlékezni, és ez a nagy baj hogy ezt irtották ki sok generációbol tudjátok hogy kik, és a mi feladatunk hogy újra éledjen!
Gondoljátok el ha pl. olaszok vagy bármijen más nemzetiségüek volnánk, na lenne ott nagy ünneplés és büszkeség főleg amire lehetünk is!
De nem filozófálok tovább mi haza megyünk és szerencsére már sokat változott a helyzet és nem szólnak ha rajtunk lessz a kokárda és rajtunk is lessz.

Andi holnap találkozunk a Péterfiben!
Megyek aludni!

Üdv Ági!
danyoi
 
 


Én azért vettem ma egy kokárdát, de valahogy senkin nem látom az utcán!

Remélem nem fogunk elkésni, Peti már most nagyon álmos és még fél óra mire elindulunkl. Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Ági, nagyon irigyellek, az én iskoláimban nyoma sem volt semmilyen őszinte ünneplésnek vagy örömnek, vagy ilyesminek. A kokárdát azért büszkén viseltük, és annak volt egy nagyon-nagyonjó hangulata, mi gyerekek azért éreztük, a szüleink persze mesélték, hogy is volt, mint is volt a "negyvennyolc". Van egy marosvásárhelyi barátnőm, és én úgy érzem, hogy "odaát" valahogy egy csomó érzelem meg gondolat valahogy sokkal őszintébb, mint itt. Úgy általában. Mit gondoltok?

Egyébként a politikával én arra gondoltam voltaképp, hogy annyira van már egy tényleg jobbos-balos szétválasztódás, hogy szinte bármit csinálsz, komolyan, hogy melyik lábaddal lépsz ki az ajtón, már politika.És az emberek gyűlölködnek, és ez az, amit iszonyú nehezen viselek.

Ti mi találtok ki Húsvétra a gyerekeknek?
rizike
 
 


Hellóka!!!!!!

Végre itt a tavasz!!!!! Olyan jó kedvem van!!!

Ennek örömére ma mindkét gyereket beoltattam, végre összejött. Kittike egy hős volt, kérdezete a doki, hogy fél-e? Kitti azt válaszolta, hogy ő bátor mert szembe néz a félelmével!!! Micsoda szöveg!!!
Tényleg egy könnycseppet sem ejtett, de itthon kb. 3 óra múlva olyan sírás jött rá, és még ő sem tudta miért sír. Szerencsére hamar abbahagyta!

Kellene egy talit szervezi a Klauzálor!!!!! Mit szóltok!

Remélem jó idő lesz a jövő héten is!

A Húsvét még odébb van, nem tervezek semmit egyelőre, bár a párom szeretne elutazni valahova, de csak egy napra, talán Ópusztaszerre, mert még nem láttuk a Feszty kőrképet. Bár a gyerkőknek ez nem hiszem, hogy olyan nagyon érdekes lenne.

Pusz!
Andi
andi68
 
 


Szia Mindenki!

Gratula az Oltásosoknak! Kitti nagy volt!
Rajtunk nem jött ki láz, csak levert volt kissé Sami. Mi jövő héten valószínűleg utazunk egy hétre, mert állítólag a Nyúl már tojt egy-két tojást a kertünkbe...
Aztán megyünk a Klauzálra játszózni! Ma a Szabadság téren lógtunk fél napot, aztán másik felet a Szent István parkban-csak az volt az érdekes, hogy délelőtt tavasz volt, du. meg tél.
Hogy vagytok?
rizike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: