Új privát üzeneted érkezett!

Hellóka!

Ági, úgy látszik a többiek nagyon pihiznek, (remélem nem nagyon beteg senki) mert nem ír senki.
Nálunk dúl a nátha. A múlt héten végig Kitti, Gabi is, Peti enyhén. Ezen a héten Peti viszi a pálmát Gabival kettecskén, percenként prüszkölnek, és folyik az orruk. Kitti már ment oviba, remélem nem lesz gond belőle, de már annyira akart menni.
Múlt héten pénteken az oviban össz. 16 gyerek volt, na most az össz. létszám 4x23! Nem semmi!

Nekem csak a torkom fájdogál, de már napok óta.

A jelmez ügyben nem nagyon tudok tanácsot adni, én nagyon béna vagyok készíteni szinte semmit sem tudok.
Lehetne Gergő cowboy? Azt imádják a fiúk, bár a mi ovinkba nem engednek be pisztolyt.
Vagy Batman.

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, csak nagyiztunk. Eszter az utóbbi hetekben teljesen stabilan elindult, most már nagyon ügyesen járkál, szinte már egyáltalán nem megy négykézláb. 6 foga van, s a múlt héten ő is belépett az 1 évesek klubjába. Ja, a beszoktatás szuperül sikerült, Eszter jól érezte magát a bölcsiben, s nem is sír.
Ági!
Nálunk még nem mondták, hogy lesz-e farsang, de Emese nagyon készül rá, kisegér akar lenni. Mivel semmilyen szürke dolgot nem találtunk, fehéregér lesz, rózsaszín fülekkel, meg farokkal. Az arcát meg kifestem. Szerintem ez sem egy nehezen kivitelezhető jelmez, s ha van szürke harisnyátok, meg pólótok, akkor szürke fülekkel, farokkal még fiús is.
Puszi:
Zita
zait
 
 


Halihó!

Eszternek utólag is nagyo boldog szülinapot kívánunk! Kép
Azért egy tortás képet megnéznénk! Kép

Jó ötlet az egér, de amilyen béna én vagyok, még azt sem tudnám megbuherálni.

Pusz.
Andi
andi68
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is sok boldog születésnapot kívánunk Eszternek!!!

Megoldódott a jelmez, Gergő béka lessz, majd küldök képet róla. Már minden gyerek az oviba ojan lázba van, lessz valami koncert is aznap az oviba és utánna a buli.Jövőre pedig csikós legény, addigra remélem bele nő abba a ruhába.
Meg van a kazetta a bölcsis évekről és egyuttal Andris beirattam a héten a bölcsibe. Már biztos hogy csak szeptembertől megyünk mert nincs hely hamarabb. Az én Andrisom még nem jár de sejtem hogy miért, nálunk elég nagyok a távolságok bútortól bútorig és mikor elindulna ojan messze a cél hogy inkább leül és mászik. Amúgy a feneke is elég nehéz.
Tegnap kimentünk a havazásba, nagyon élvezte mind a kettő, Andrisnak kint volt a nyelve hogy a hópehely hulljon rá és kostolgatta, Gergő meg hógolyózott és szánkózott a téren.
A mi ovinkba volt a héten szülői, én egy kicait már unom ez már a 2-ik az első fél év alatt és semmi ujat nem mondanak, ami viszont jó hogy az első ovodai év végére fognak tudni úszni.
Most ennyi jutott eszembe, írjatok mindenről!
Puszi Ági!
danyoi
 
 


Sziasztok!

Mi is visszajöttünk egy időre, megcsinálták a cirkót, az egész lakás romhalmaz...
Eszternek sok-sok boldog szülinapot! És nagyon jó bölcsizést!Kép
Mi is nézegettük a kerületieket, hova jár Eszter? És nem szopik már? Kár, hogy nem tudtunk találkozni a múltkor, nem tudtuk az időbeosztás témát kivesézni. Képzeljétek, Saminak gyenge az immunrendszere, vagy születetten, vagy a betegségek miatt, ezt a Svábhegyi gyerekklinikán állapították meg, és azt mondta a Doki, legyen a lehető legjobb levegőn, egyen biokaját, és teljesen próbáljuk meg kizárni az életéből az allargizáló tényezőket. Jó kis lecke van feladva! MOST MIT CSINÁLJAK??? Menjünk el lakni egy kis hegyi faluba az istenhátamögé?
Örülök, hogy farsangoltok, meg vígan vagytok, rakjatok majd képeket!

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Évi!
Végre újra "látunk"! Kép


Mi is betegek vagyunk, már majdnem 2 hete. Kép

Most nem akarom itt a Dr. Andi figurát felvenni, de én nem igazán hiszek abban, hogy az egyik csecsemőnek ilyen meg olyan immunrendszere van, a másiknak meg nincs. Majd megerősödik és kész.
A biókaja meg a jó levegő, ugyanolyan fontos minden gyereknek.
Szóval Évikém, szerintem már megint túl sok a para, de te tudod. Kép Azért remélem nem hari, hogy megírom a véleményemet!

Nélunk tegnap még hasmenés is kezdődött Kittinél.

Jaj, Peti sír.
Még jövök!
A.
andi68
 
 


Na.
Egy két órás maratoni szopi után újra itt.

Hú, ezt nem tudom hogy fogjuk bevezetni, de már kezd nagyon elegem lenni ezekből a hosszú szopizásokból.

Az előbb felébredt 20 perc alvás után. De persze hogy nem azért mert kialudt magát. Ilyenkor csak a cici jó. Viszont ahogy le akarom szedni róla nagyon nagyon ordííííííííít! Nem alszik vissza.
Cicin akar aludni.
Mondjuk én is tudtam aludni egy kicsit, de nem kívánom senkinek sem az ilyen alvást.
Na, most beteg még kap, de ha meggyógyul akkor valahogy el kellene felejteni a szopit. Kivéve a reggel este még maradhat részemről.

Nálatok hogy megy a szopi téma?

Puszika!
Andi


Ui.
Gergőnek üzenem, hogy Brek-brek-brekekeke! Kép
Aranyos brekusz lesz!
andi68
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a köszöntést! Sajna nincs lehetőségünk képeket feltenni, de remélem hamarosan azért erre is sor kerülhet!
Évi! Mi úgy erősítettük fel anno Emese immunrendszerét, hogy kapott napi 5 csepp bérescseppet, meg egy C vitamin rágótablettát. Eszternek nem adok, csak ampullás C vitamint, ami elég jól felerősítette őt. Azért egy kis kötőhártya-gyulladás becsúszott, úgyhogy holnap nem megy még bölcsibe. Remélem kedden már tudom vinni, mert rengeteg házimunkát beterveztem a hétre.
Sajna az a nyelvtanfolyam, amire befizettem, nem indul, így rohamléptekben kell keresnem egy másikat.
Ági! Nagyon tetszik ez a béka jelmez ötlet, lehet, hogy egyszer mi is kipróbáljuk, hacsak nem lesz jövőre,( meg azután stb...) királynő Emeséből. Ki találta ki Gergő jelmezét, ti, vagy ő? Nálunk Eme volt az értelmi szerző. A héten totál véletlen találtam egy boltban füleket, farkat, meg egy csokornyakkendőt a jelmezhez, úgyhogy már csak arcfestéket kell majd vennem valamelyik kreatív boltban.

Egyébként még én is szoptatom Esztert. Kap reggel - bölcsi előtt -, amikor érte megyek, aztán itthon is, lefekvés előtt, meg éjjel 2x3x. Én majd erről fogom rövidesen leszoktatni.
Én nem engedem már jó ideje cicin elaludni Esztert. Eleinte sírt, aztán megszokta, hogy nincs cuclizás. Tudom, hogy ezt baromi nehéz kibírni, de máshpgy nem megy.
Puszi:
Zita
zait
 
 


SZIASZTOK!

végre teljes a létszám!
Évi! szerintem sem higgy el mindent a dokiknak, mi is a C vitamint nyomatjuk mind a két gyereknek reggel este 10-10 csepp és Gergő kapja a homeos immunerősitőt ECHINACEA ANGUSTIFORIA 5szem egy hétig minden nap aztán szünet egy hétig. Ha már tele az orra aakkor gyorsan jön a többi homeos bigyó és asima sós orrcsepp amig kiürül. Szerencsére ez eddig mindég bevállt, de nálunk is minden hétvégén Andrisnak kicsit fojik az orra aztán hétfő -keddre rendbe jön. Nem értem talán hétvégén több emberrel találkozunk?!
Andi! ugye megmondtam nem lessz jó vége ennek a sok cuclizásnak, de úgyis a végén Te fogsz besokallni és jön a sírás.
A béka jelmez szerintem is jó, Gergő választotta de másnap jött a probléma hogy Őt ki fogják nevetni mert a békát megeszi a golya. Na végül abba maradtunk hogy mérgező nyelvű béka lessz ezt ő ismeri és attól félnek a többi állatok.Már csak arcfestéket kell vennem.
Andris ma megint tett pár lépést de aztán jön a biztonságos mászás és a sok nyafi mert ujjaban a kulcs a mobil telefon és a mosogatógép a sláger amit persze nem szabad piszkálni, no meg a kuka.
Nem tudom írtam-e hogy meg van a bölcsis kazetta, valamikor megnézhetnénk.
Voltatok szánkózni? Mi voltunk a nagyiéknál hétvégén és ott szép nagy dombok vannak de hó nem volt valami sok ( Miskolc mellet)
Na sziasztok és írjatok!
Puszi Ági!
danyoi
 
 


Sziasztok!

Na, én tegnap du. megint kikészültem, a két óra szopi után, megint egész du. csak azt akarta, vagy pedig hogy le-fel sétáljak vele! Nem akartam engedni, gondoltam majd csak abbahagyja a sírást. De nehogy azt higyjétek, hogy nem vettem fel!
Csak nem járkáltam vele, de próbáltam nyugtatni, játszani vele, mindent. Hiába, vetődik hátra, bontogatja a pólómat, neki csak a cici kell. Nem adtam.(főleg hogy szerintem semmi nem is volt benne) Próbáltam az itató poharat, finom narancslé volt benne. Na, kb. 20 perc ordítás után elfogadta az üveget. Jó sokat ivott. Aztán kb. 2 percet játszott,akkor történt valami amiért sírni kezdett és megint cici. Akkor már nem bírtam tovább és adtam azonnal.
Nem tudom mi lesz, de lehet hogy elutazom pár napra. Kép
Bár nagyon nem szeretném.
De ezt sem bírom már idegekkel.

Most is sír, megyek altatni.
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Andi küldtem neked farsangos képeket, kérlek tedd be ide.
Köszi Ági!
danyoi
 
 


Hali!

Jók a képek!! Nagyon!

Teszem is be.

Most csak a békásakat, mert vacsizunk.
Kép
Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép Béka!Kép Most látom, hogy Andris tiszta Gergő, vagy fordítva?!Kép
Andi, hihetetlen ez a Peti! Elkapattad!Kép
Képzeljétek, orrmandula-műtétre megyünk, lehet, hogy már pénteken. Doki szerint nem lehet meggyógyítani már neki, annyira elfertőződött. Egy napot éjszakástul bent kell lenni, altatni fogják. Utána, azt mondja Doki, meglátjuk, makkegészséges lesz. Remélem...
C vitamint én is adom neki, homeo-kat is kapott, de az egész arzenál nem tudta kivédeni ezt az orrmandula dolgot. Most izgulok, meg pakolok, és drukkoljatok!!!!

É
rizike
 
 


Hali!

Évi!
Na, most meg a mandula? Ezt idáig nem is írtad!
Nekem is kivették, de nem emlékszem semmire. Igaz, nekem a garatot is. Azóta nem tudok lázas lenni! Kép
Nagyon drukkolunk, minden szuper jól fog sikerülni.
Azért amikor ébred, számíts rá hogy nyügi lesz, én dolgoztam kórházban és láttam mennyire nem tudják szegények mi bajuk lehet.
Melyik kh-ban lesz a műtét?

Puszika mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Évi szoritunk nektek! Gergőt is altatták 6 hónaposan egy sérv mütét miatt de ő nagyon jól viselte, igaz még kicsi volt nagyon.Utánna viszont belázasodott és a Cataflam cseppek nagyon jók voltak akkor mert fájdalom csillapitó is. Nekem is kivették az orrmandulámat gyerek koromban de tuti hogy már vissza nőtt. Ne izgulj a gyerekek hamar túl vannak az ijesmin, én teljesen meg voltam lepődve hogy Gergő az alhasi műtét után már emelgette a lábát mintha semmi sem történt volna.
Szóval ne izgulj!
Nálunk mindenki jól van csak Andris taknyos de ő nagyon, megint hozott anyám egy kis vírus csomagot a gyerekektől...
Andi mit szólsz az ovónénikhez? Jól fel voltak öltözve?
Na puszi, írjatok!
Ági.
danyoi
 
 


Sziasztok!

Nem is tudtam, hogy Gergőnek volt sérvműtétje, egyébként nekem is volt kettő, kicsi koromban. Megpróbálok nem izgulni. Nem tudtok valami jó kis hizlaló gyerekkaját? Amire tuti, hogy buknak az egyéves kisfiúk? Kép Fel kéne hizlalnom kicsit Samit, nemigen eszik a nátha miatt. Mit csináltok ebben a nyomi télben? Sajnos, mi nemigen járunk ki sehova, itt abajgatjuk egymást a lakásban.
Mi újság Petivel?

Köszi a biztatást!
rizike
 
 


Sziasztok!

Nem is tudtam, hogy Gergőnek volt sérvműtétje, egyébként nekem is volt kettő, kicsi koromban. Megpróbálok nem izgulni. Nem tudtok valami jó kis hizlaló gyerekkaját? Amire tuti, hogy buknak az egyéves kisfiúk? Kép Fel kéne hizlalnom kicsit Samit, nemigen eszik a nátha miatt. Mit csináltok ebben a nyomi télben? Sajnos, mi nemigen járunk ki sehova, itt abajgatjuk egymást a lakásban.
Mi újság Petivel?

Köszi a biztatást!
rizike
 
 


kétszer küldet el ez a dilis gép, bocs!
rizike
 
 


Hellóka!

Csak egy pillanatra ugrottam be.

Azt nem is írtam teganp, hogy nálunk most a hányás hasmenés van soron, Peti nagyon szarul van.
Kép

Azért már javul a tegnaphoz képest, de nagyon levert szegénykém.

Évi!

Hízlalásra nekem is kellene recept, bár én nem bánom hogy Peti filigránabb, mint Kitti volt anno.

Az biztos, hogy nem háromszorozta meg a születési súlyát, de Kitti meg majdnem megnégyszerezte, úgyhogy ha ketté osztjuk akkor megvan talán. Szerintem most éppen hogy 9 kiló, biztos vagyok benne, hogy nem hízott november óta semmit.

Sami meg mikor is volt 9 kiló?
Úgy 6 hónaposan?
Ja, jó. Kép


Ági!
Arik az ovó nénik is!

Nálunk csak jövő héten lesz farsang. Kitti most kutya akar lenni a változatosság kedvéért.
Honnan van a béka cucc?

Hol van már Füles Csacsi?
Teljesen kihal a másik topikunk. Kép

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Ui.
Most visszaolvastam egy tavaly májusi archivot a topikból és annyira jókat derültem magunkon!

Milyen rég volt!!!! Olyan ez, mint egy napló, az akkori dolgokat már rég elfelejtettem, de így persze eszembe jutottak.
Nagyon érdekes, próbáljátok ki!

Cupp!
andi68
 
 


Sziasztok!

Én is szoktam vissza olvasni régi leveleket és az tényleg nagyon jó...
A Nagymező utcába vettük a jelmezt egy szinház kellékes boltban, de kutyát nem láttam bár lehet hogy van, van viszont sok más jelmez.
Hizlaló kaja a sok szénhidrát pl. kekszek, kenyér makaróni, rizs krumpli, banán.Persze nem kell tulzásba vinni, a gyerekek tudják mennyi kell nekik. Mostanában Andris sem eszik sokat, de nem fogyott szerintem, ő inkább az alvást mellőzi napközben és ez sem valami jó, mindég lábalatt van.Képzeljétek imádja a teletabit és sokáig nézi, és nagyokat sikít meg nevet közben, talán csak nem érti???
Gergő meg a legelő hőseit nézi most is, pedig itt az alvás idő.
Na sziasztok, puszi Ági!
danyoi
 
 


Sziasztok!
Beugrottam köszönni, de csak egy percre, mert rohanok, hiszen egy buliban vagyok a barátnőmmel.
Gyönyörű Gergő békajelmezben!!!!
Jobbulást aminak a műtét utánra, hisz most már túl van rajta.
Petinek is üzenem, hogy gyógyuljon meg hamar!
Nálunk a farsang 24-én lesz, de a szülő nem mehetnek. :-(
Sok puszi mindenkinek.
Zita
zait
 
 


Sziasztok!

Évi!
Megvolt a műtét?
Jelentkezz!!!!!!
Remélem jól vagytok, és mindenki.
Mi már gyógyulunk.

Szerdán lesz a farsang, nálunk nyilvános.
Én akkor is bementem,amikor a szülőket nem hívták, vittem egy fényképezőt és örültek az óvónénik hogy fényképezek.

Hali!
Andi
andi68
 
 


Cshajjjok! Valószínű jövő kedden lesz kb. a műtét, nem találták alkalmasnak rá Samit, mert hörghurutja van, és állítólag a műtét szövődménye lehet így a tüdőgyuszi. Úgyhogy most antibiotikumot szed: Zeftil vagy mi, és hétfőn kell mennünk újra a kórházba, ahol az altatóorvos majd megnézi újra, hogy mehet-e műtétre. Gondolhatjátok, már nagyon elege van szegénykémnek, ha meglátja az orrszívót vagy valami üvegcsét, a frász töri ki. Viszont voltunk ma a vidéki nagyinál, kicsit szánkóztunk, nagyon élvezte, kacagott, aztán hatalmas adag cukorborsót evett... Még a cicát is megkergettük, meg a dédit is... Szóval jók is történnek.
Ahogy van valami újság, írok!

Évóék
rizike
 
 


Sziasztok!

Évi!
Örülök, hogy azért jó dolgok is történnek veletek! Kép

Drukkolok, hogy keddig rendbe jöjjön ez a srác!

Peti is kezd javulni, ma már csak 2 kaki volt, de az elég folyékony még. Szerintem az anyatej miatt van, mert még mindig nem eszik mennyiségeket.

Szopizni viszont sokat akar.

Cupp!
Andi
andi68
 
 


Andi, nálunk is több a szopi, éjjel is kettő kb., kicsit ( kicsit NAGYON) megvisel azért, így terhesen...De valahogy megváltozott viszont, olyan bújós, intim az egész, a végén odahajtja a fejét, mosolyog meg minden, szóval jobb, mint valaha!
Örülök, hogy javultok!

Köszi a drukkot! Nagyon szeretnénk már túllenni végre a betegségeken, és nem folyton ezen rágódni.

Sok puszi, gondoljatok ránk holnap!Kép
rizike
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy idetolakszom, csak így egyszerűbb magtalálnom Évát, mint mélben Kép
Éva, látom mégis mandulaműtét! Hol csinálják? Ne izgulj, biztos nem lesz semmi baj! Nálunk segített a műtét, de enyimnek a torokmanduláit is kikapták egyúttal...
Drukk és puszi,
Klára
klara
 
 


Klára!KépNagyon jólesik, hogy törődsz velünk!KépKépKép
Képzeld, végülis a János kórházban lukadtunk ki (a kör bezárult, Sami ott született, szegény jámbor), de voltunk előtte már a Svábhegyi klinikán is, ahol megállapították hogy alacsonyak
az mmunglobulinértékei:

IGG:5.10 g/l referenciatartomány:5.00-12.00
IGA:0.09 0.14-1.40
IGM:0.35 0.50-1.99

Ezek az értékei. Nem tudom, nem tűnik valami nagyon jónak, ugye. Allergiája nincs, sem egyéb bajok. Csak ez, meg a felhízott orrmandula. Lehet, hogy jobb lenne, ha a torokit is kiszednék?! Egy olyan dokinőnk van, aki senior úszóbajnok és táncdalénekes is volt, Balázs Boglárka, igen temperamentumos hölgy... Talán felvetem neki, nem tudom, mit fog szólni.

Holnap eldől, kiszedik-e kedden, addig nagyon drukkoljatok légyszi, nagyon köszi előre is!!!

É
rizike
 
 


most látom, mi lett a számokkal, a második két érték egybemosódott a referenciatartománnyal, de azért ki lehet venni remélem!

Klára, azért valamit magatokról...!Kép
rizike
 
 


Éva, dehogyis, isten őrizz, hogy a torokmandulát kiszedjék Saminak! Nagyon pici hozzá, és nem is kifejezetten azzal szokott baja lenni, ha jól emlékszem. Enyimnek sorozatos tüszős mandulagyuszik után vették ki, de még így sem biztos, hogy tényleg így volt-e a legjobb, ő is pici volt hozzá (2 és 3/4 éves).
A jó doki néni, akihez Ceglédre (?) jártok, mit mond? Műtét, szerinte is? Az értékek valóban nem magasak, de nagyjából a normális tartományon belül esnek azért.
Mirólunk? Semmi különös, a zuglói meg a XV. kerületi anyukákhoz szoktam írogatni egyébként, mostanság nézegettünk bölcsit szeptemberre, meg szeretnék lassan találni valami állásfélét. Nem könnyű, az én hülye szakjaimmal Kép
Drukkolok akkor, és a többiektől bocs a belekotyogásért!
Sziasztok, Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek jobbulást kívánunk, nálunk minden a régi, Andrisnak még néha ki kell szívni az orrát de már jól van és eszik is jobban.
Szombaton cirkuszba voltunk Gergővel nagyon élvezte és este őt is ki kellet festeni bohócnak, amúgy tényleg nagyon szuper volt igazi olasz bohóc nagyon szép festéssel az arcán és jó számokkal, sokat nevettünk. Majd megint megkérem Andit hogy tegye fel a képet. Az állatok is szuperek voltak főleg a fókák, nekem az tetszett...
Évi szerintem sem szabad mindent kivetetni mert végül is a mandulának is van dolga a szervezetünkben, és ha nem azzal van a baj akkor fölösleges kivetetni, de ez csak egy laikus véleménye volt.Ismerek ojan felnöttet akinek gyerek korában kivették és azóta a légcsöve mindég begyullad akármijen kis fagyi evéstől vagy szimpla megfázástól.
Nálunk a vezérelv: minden nap fagyi a gyerekeknek hogy a szervezetük ismerje meg azt is ígyhát nem telik el nap, de legalább minden második nap esznek fagyit és már a kicsi is nyomatja. Persze azt is hozzá teszem hogy a férjem is nagy fagyis ezért majdnem mindég van itthon, ha nincs akkor gyümölcs joghurtot szoktam lefagyasztani.Állitólag mandula mütét után is jó a fagyi.
Szoritunk Nektek!
Szép álmokat mindenkinek! Puszi Ági!
danyoi
 
 


Sziasztok!

Na, ha Kittinek még nem vették ki a manduláit (garat) a legalább ezer tüszős mandula gyulladás miatt, akkor Saminak sem kell. Nem is volt mandula gyuszija, nem?

Az orr mandula nem tudom mitől gyullad be. Nekem semmilyen mandulám nincs, én is ezer mandula gyuszi után kerültem kés alá, de akkoriban szigorúan megvárták az öt éves kor, mert állítólag visszanőhet.
Kittinek is azt mondta a doki, hogy várjunk, amíg legalább iskolás nem lesz, mert állítólag úgy hat éves kor körül a mandulák "inaktív"-abbak lesznek, már nem fognak minden szirre-szarra begyulladni. És tényleg, nehogy már elkiabáljam, de tavaly talán csak 2-3 mandulagyuszi volt egész évben. Ami már nem is olyan vészes.
Ja, és antibiotikum nélkül meggyógyult homeos bogyókkal! Ami nagy szó!

Ági!
Mi is nagy fagyievők vagyunk, de inkább nyáron kívánjuk. Akkor aztán minden nap ovi után, ott a Wesselényi utcai cukiban, közel hozzátok.

Évi!
Nagyon szorítunk!!!!!!!!!!!!!!

Sok puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Íme Gergő, a bohóc!

PUsz.
Andi

Kép

Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Évi! Hírek?????

Ági! Nagyon édes Gergő!!!!! Én már úgy várom, hogy mi is farsangoljunk a törpökkel!

Andi! Nem akarod felhívni Évát, hogy mi van velük? Nekem szokás szerint nem veszik fel, vagy ki van kapcsolva... Most Gulácson vannak?

Mi jól vagyunk, már várom a Tavasz-talit! Ugye jöttök, Andi? És többiek?
Fulescsacsi
 


Köszi hogy feltetted a képeket.
Remélem mindenki jól van, nálunk az oviba 5 gyerek van de Gergő teljesen rendben van szerencsére. Azt mondják az ovonénik hogy akik úszni járnak még nem betegek és remélem ez így is marad.
Andrisnak még szívjuk egy kicsit az orrát de már teljesen jól van. Ma is kint voltunk több mint egy órát és nagyot aludt.
Évi biztos a korházban halálra izgulja magát de szoritunk nekik!!
Na megyünk vacsizni, sziasztok
Ági.
danyoi
 
 


Sziasztok!

Na, végre itt vagyok én is! Kép

Nálunk el ne kiabáljam, most senki sem beteg.
Ma vettük meg az agyhártyagyulladás elleni oltást.

Ági, te nem voltatok Onódynál emiatt?

Szerencsénk van, mert 1 éves korig olcsóbb, és mi már túl vagyunk rajta, de nem egészen 1 hónappal, és a doki kiírta január 10-i dátummal és még elfogadták a gyógyszertárban. De nagyon határeset azt mondta a csaj, mert nem a felírás számít,hanem a kiváltás. Elkeztdem sírni, hogy jaj, de betegek voltunk, ami igaz is. Erre kiadta fél áron.
Szóval szerencsénk volt.

Meg van az 1 éves státusz! VÉgre!

9.30 kiló(november óta sikerült 10 dekát híznia)Kép
77 cm.
fej: 46 cm.
törzs: 47 cm.

Egy szó mint száz, hosszúak vagyunk és vékonyak!

Laut én is próbáltam hívni, de ki van kapcsolva mindkét szám.

Tavasz talira persze hogy megyek, remélem nem jön közbe semmi!

Na, puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok, itthon vagyunk!
Mobilom szétesett, darabjaiban hever, matáv ki van kapcs., ha Sami alszik! És most alszik jócskán, mert bent nem aludtunk semmit-agyműtött bébik a szomszéd szobában, minden lámpa ég, iszonyú kaja...
Viszont végre túlvagyunk rajta! Simán ment, csak az altatás utáni ébredés volt elég rossz, féléber sírás, véres orrocska...
Falura Kép most nem tudunk menni a héten, sztem ott legalább mínusz 15 van most, és frissen műtve az nem ideális-megvárjuk a jövő hetet.
Ja, én meg gyomorrontást kaptam valami vendéglős levestől, egész nap, mint a lakodalmas kutya...
Agyhártyagyuszi oltást én is beadatom, de mi csak egy hónap múlva kaphatunk oltást, a műtét miatt, még a 15. hósat is csak akkor.
Klára, a ceglédi doki megér egy külön topikot-azt hiszem nem fer (fairKép) a csaj, a pénzt beszedi minden kezelésre, de nem ad korrekt tájékozatást. A mostani dokink szerint már hónapokkal elkéstünk így a műtéttel, nagy, nyálkás, piros meg mittudoménmilyen volt a mandula, rég megérett a kiszedésre, gyógyítani nem lehet már ilyen stádiumban, csak arra "jó", hogy folyamatosan betegen tartsa a gyereket. A ceglédi doki 25 vagy 30 évet húzott le a Tűzoltó utcában, mint fül-orr-gégész, és én nem hiszem el, hogy ő ezt a helyzetet nem látta...
Én azt hittem, téged visszavesznek az előző m.helyedre!! Mi történt?

Most rohanok ebédfőzni, mindenkinek 1000 köszi a drukkért!
rizike
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülünk hogy minden jól ment és jól vagytok!
Mi nem voltunk státuszon csak januárban de mi is kell menjünk beadatni az agyhártya oltást, itt van a hütőben már vagy 3 hónapja. Én félek ezektől az oltásoktól hogy utánna mi lessz?
Ma nem volt úszás ojan kevesen voltak az oviban.
Andris jól van ma is kint voltak, mentek Gergőért.
Ma is kidolgoztam magam de elég rossz bent a hangulat mert az öreg dokinak holnap veszik ki a fél tüdejét, nagyon sajnálom.
Megyek mert Gergő nem hagy békén.
Puszi Ági!
danyoi
 
 


Sziasztok!

Évi!
De jó hogy végre vége a betegeskedésnek! Nagyon remélem, hogy most már minden oké lesz Samival.

Kép

Gyomorrontás Kép de reménykedj hogy tényleg csak a leves volt, mert most megint ugyanolyan rota vírus járvány van mint a nyáron! Kép Nagyon durva.

Nálunk is alig van valaki az oviban. De a múlt héten még kevesebben voltak.
Pedig én úgy tudom, hogy a minuszokban nem szaporodnak a vírusok? Vagy ezek már azt is bírják?

Ági, gyere el velem kedden oltást beadatni!!!
Nehogy lejárjon a szavatossága! Kép
Kaptunk beutalót ortopédiára és szemészetre is. Ti?

Doki szerint még csak lázat sem okoz. Meg ez nem egy olyan legyengített kórokozó, ami meg szokta viselni a gyerekeket.

A dokikról még annyit, hogy tegnap voltunk szemészeten Kittivel, és 7 ezer forint volt a maszek doki néninél. Igaz, 40 percen át vizsgálta, de akkor is nagyon sok. Ja, és vigyem Petit is, mert max. egy éves korban meg szerette volna nézni őt is. Majdnem megkérdeztem, hogy van-e testvérkedvezmény, de nem mertem.
Petit inkább viszem a körzetihez, amíg nincs semmi panasza. Remélem nem is lesz.

Na mentem alukálni.

FCS, merre jársz?

Zita, hogy megy a bölcsizés?

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziastok!

Andi, kedden mikor menjünk, mert én du. 2-re megyek dolgozni. Addig remélem tulleszünk rajta.
A Kitti fogaival kapcsolatban csak annyi hogy ha már kint van a maradó és még a tej is masszivan áll akkor érdemes megmutatni egy fogdokinak, különben nem kel bojgatni biztos ki fog esni a tej.
Évi, én is hallotam a hányós hasmenéses vírusról ami most terjeng vigyázz magadra!
Gergőéknél ma már csak 4-en voltak ez borzasztó hogy mennyi baci van.
Minket mék nem küldtek sehova de a szemészetre be vagyunk jelentkezve.
Többiek hol vagytok????
Na megyek
puszi Ági!
danyoi
 
 


Sziasztok!

Andi, nagyon aranyos a kép!Kép Saminak is NAGYON tetszett! Jöhetne még egy! Képzeljétek, kis családunk felváltva rohamozza a klotyót, Sami is (a maga módján), úgyhogy mi elkaptuk a rotafrancot, azt hiszem. Talán a kórházban??? Én szökőévente voltam beteg idáig, egyszerűen nem értem, mi történik! A belváros teszi ezt? Úgyhogy most diétázunk, főtt krumpli meg alma, és mindent megadnék egy hatalmas tál kocsonyáért...

Ági, ez a fagyievés nagyon vicces! Ez valami bevált praktika? Fogaknak nem rossz? És ilyen hideg időben mikor eszitek? Reggeli, vacsi? Én életemet adom a csokifagyiért-úgyhogy nagyon tetszik az ötlet!
rizike
 
 


Sziasztok!

Délután írtam egy jó hosszút és erre Peti pont akkor kapcsolta ki a gépet, amikor már majdnem elküldtem!

Most meg már nem is emlékszem mit írtam.

Évi!
Gyógyuljatok!
Remélem csak 1-2 nap lesz.
A fontos a folyadék bevitel, a többi ilyenkor nem számít.

Ági!
Menjünk akkor inkább csütörtökön, mert kedden pont 2-től van bent a doki. Oké?

Szemészetre mikor mentek?
Én is mennék veletek, hogy ne unatkozzunk, csak be kellene jelentkeznem. Jó lenne egy hely arra a napra.

Na, mentem!
Jók legyetek!

Zita!
Hogy megy a bölcsi??????????

Puszika.
Andi
andi68
 
 


Helló!
csütörtök is jó de mikor és du. mi utazunk el, biztos nem lessz lázas meg nyűgös nem akarom végig ölbe hurcolászni.Jobb lenne jövő héten megejteni a dolgot.
Szemészetre mi egy barátunkhoz járunk és ő magánrendel az oktogonnál. Nem tudom mennyi a vizit de ha gondolod megkérdezem.
Évi írj ha van időd, a fagyi evés nagyon jó még télen is próbáljátok majd ki, kezdjétek a hütőböl kivett gyümi joghurokkal és szép lassan térjetek át a fagyira.
Zita hol vagy?
Megyek mert mindjárt indulok dolgozni, Puszi Ági!
danyoi
 
 


Hellóka!

Ági!
Oké, legyen jövő hét kedd, de akkor tényleg, és ne halogassuk. De akkor is du. rendel 14-től és akkor dolgozol, vagy nem?
Vagy csüt. de.

Nekünk adott beutalót a Pétereffybe a doki. Én inkább odavinném, minek fizessek szerintem tényleg semmi baja a szemének.
Először Kittit is odavittük, és ott jöttek rá, hogy gyenge a szeme.
Ma lett kész az új szemüvege, remélem minden okés lesz vele.
Meg orthopédiára is adott kontrolra beutalót. Jelentkezzek be mindkettőnk nevében?
Ha jöttök ti is.
De akkor én aznapra szeretném a szemészetet is, nem szeretek odajárkálni.

Évi!
Hogy vagytok?
Nagyon keveset írsz!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Kitörölte ez a nyomi amit írtam!!! NEEEEM!
Megvagyunk, halálosan unjuk a telet! Étvágy nuku! Nálatok? Hogy lehet a tavaszi influenzajárványt kikerülni? Lehet, hogy sikerül elutaznunk egy hátre egy mátrai üdülőbe, olyan jó lenne. Rámenősnek kéne lennem, de én terhesen egy tökéletesen bárgyú malackára hasonlítok legjobban...Kép

Mi újs?
rizike
 
 


Hellóka!

Na, a tél unásban társak vagyunk!
Nekem is elegem van.
Bezzeg Karácsonykor nem tudott havazni.

Ez a rossz ezzel a magyar időjárással.

Télen fázunk, és nyarat akarunk.
Nyáron megdöglünk a melegtől és hideget akarunk.
Amikor ez a kettő nem aktuális, akkor ronda esős és szeres idő van.

Mennyivel jobb Californiában! Ott csak a föld mozog egy kicsit néha. Kép


Nálunk most van étvágy. Nagyon eszik Peti, de szopizik is. Egész jó gyerek mostanában.
Remélem hízik egy kicsit, hogy behozzuk a lemaradást.

Puszika mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


Hajhaj, de szép lenne egy napos tengerparton! Most dühös vagyok nagyon egyébként Amerikára, ponta ma lettem rá dühösKép-a Kyotoi egyezményt nem írják alá, nem értem, miért, hogy nem fogják föl, milyen következményei lesznek ennek...Mi a véleményetek?
Ma végre kint voltunk Szuszival, elmentünk a piacra (ez már hatalmas esemény, képzeljétek el a többit), aztán délután bent rostokoltunk a lakásban, amiből halál elegünk van, többször nem írom!Kép
rizike
 
 


Sziasztok!

Mi is unjuk már a telet és napfényre vágyunk de azért nem ojan unalmasak a napok. Én dolgoztam egymás után két nap mert csütörtökön haza utazunk és elcseréltem a napokat.Gergő jól van most a "kaka" szó a legujabb aminállandóan nevet és kiderült hogy ez megy az oviba. Andris is jól van Őjól eszik és az első szava az "ezt" mindenre rámutat és ezt mondja, ha pedig odaadjuk ledobja. Andi a jövő héten megejtjük az oltást. Szombaton megnéztük a Sorstalanságot, hát nem voltunk elájulva tőle, ki látta? és mit hallotatok róla? De sajnos lejárnak a szabad hétvégék mert anyukám jövő héten haza megy és már nem jön vissza egy darabig mert aztán megint elmegy 6 hónapra amerikába.
Na befejezem , mert nem tudok figyelni az országértékelő beszédre.
Sziasztok és írjatok!
Puszi Ági!
Hétfőn jövök.
danyoi
 
 


Hellótok!

Hát igen ronda egy idő van ma is. Kép

Na nem baj, inkább most mint majd a nyáron.

Tartsatok ki!

Évi!

Én nagyon tájékozatlan vagyok, mi ez a kyotoi egyezmény?

Ha már kijártok és tényleg kicsit kisüt a nap, talizhatnánk a Klauzálon! Jó lenne!

Képzeljétek, Peti tegnap akkorát esett, hogy azt hittem betörte a fejét. Kép

Most már elég nagy sebességet ér el, eddig csak ilyen pingvin járása volt, de tegnap már kezdett szaladni. Na, megállni viszont csak "kézifékkel" tud, vagyis a hasán landol, és valahogy rosszul számolta ki a távolságot, és a homlokát úgy beverte az ágy fa keretébe, ami ráadásul még hegyses is, hogy csak na. Kép
Szerencsére pont volt az asztalon egy bio joghurt, ami üvegben van, és jó hideg volt, mert akkor vettem ki a hűtőből. Gyorsan rátettem a sebesülésre, és lássatok csodát, egyből lement a kék véraláfutás, és csak egy kicsi pukli lett.
Pedig azonnal nagyon kék lett, és még az ágy sarka lenyomata is látszott rajta.
Szóval elég ijesztő volt a dolog.
Kitti mindig olyan óvatos volt.

Ági!

Én most olvasom a Sorstalansátot, mert eddgi mindig úgy volt, hogy ha filmen láttam először akkor a könyv nem tetszett, de fordítva igen.

Jó nektek, hogy moziba is tudtok menni. Vagyis tudtatok, hát az nem jó ha elmegy anyukád olyan messzire és olyan hosszú ideig.
Ugyanoda megy vissza, mint ahol volt?

Képzeljétek, a másik topik, ahova szoktunk írni, (Ági nem) a korosztályos, most nem megy, és átmentem a felette levőbe, a 2003 telén született gyerekek topikjába, mert egy nagyon kedves invitálás volt a másik topikba, hogy menjünk át.
Szóval ott is vagyok, bár elég sokan vannak és még nem nagyon ismerem ki magam.

Na, most jó sokat írtam, mert Peti alszik.

Sok puszika mindenkinek!
Andi és Szélvész Peti.
andi68
 
 


Uhh, ez a fejreesés! Nálunk is volt! Sami a fotelben állt, megingott, fejjel lefelé derékszögben a földnek a fejére esett, tiszta erőből. Meg se nyikkant, na, mondom, akkor ennyi volt... De nem lett baja, kicsit sírt, meg egy Petiéhez hasonló kék pukli. Mit kibírnak!
A kyotoi egyezmény a globális felmelegedést okozó ipari szennyezés,károsanyag, gázok, stb. kibocsátásának korlátozását írja elő, és ugye pont Amerika a fő szennyező-és pont nem írja alá, pedig hát mérhetően emelkedik a hőmérséklet, a tengerszint, stb. De fontosabb a hambi meg a kóla. Na jó, nem akarom leegyszerűsíteni, meg nem is értek hozzá-de azt hiszem, nagyon ronda dolog, hogy nem írják alá. Iszonyat nagy felelőtlenség.
Hó de irigylem én is a mozit! A Sorstalanságot olvastam pár éve,nekem tetszett, bár talán nem ez a jó szó erre. Olvastam még Kertésztől a Gályanaplót, szerintem nagyon jó író. A filmet nem volt alkalmam megnézni,és sokat nem is hallottam róla, sajnos, úgy kiesetm most a világ folyásából, hogy csak na. Vissza kell esnem.Kép Viszont a Hitlerről szólót láttuk, mi is a címe, a Birodalom végnapjai? Német szemmel Hitler. Szerintem érdemes megnézni.
Egyébként Sami is mindent eldobál, kaját is, amitől a falra mászok, mert minden evés után fél órát takarítok.ZZZZZZ! Hogy kell gyereket nevelni???Kép

Andi, én is olvastam az invitálást, bele is olvastam az új topikba! Végülis jó ötlet, valahogy lefagyott a másik, az elején pedig annyi ember volt! Remélem, ez sikeresebb lesz!
rizike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: