Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Érdeklődtem a Mártonhegyi úti bölcsiben, nincs játszóházuk. A kerületben csak a Zalai úti nyújt ilyen szolgáltatást, ill. néhány a Gazdagréti is. Hallotatok már a Csillebérci játszóházról? Tudtok róla valami infot?
Vacak: Ti hol laktok? Mi a Lóránt úton.
almafa
 
 


Sziasztok!

Vacak,
köszi a gratulációt, tényleg olyan nagynak látom a fiút most, főleg, hogy felidéztem, hogy tavaly milyen pici volt ilyentájt.Kép
Örülök, hogy népszerű vagyok a lányodnál!Kép Nekem is nagy kedvenceim a Weöres-versek, de a fiammal még nem sikerült egyértelműen megkedveltetni őket... lehet, hogy az előadásmóddal van a gond? Kép
Én mindig a kerület másik végében lakom. Az ember azt hinné, hogy a préri közepén áll a házunk.Kép
Smileyk:
Kép = : )
Kép = : O
Kép = : (
csak mindegyik szóköz nélkül.
Topiktali: jó lenne és egyben merőben újszerű a topik eddigi életéhez képest.
Most tudatosul bennem, hogy Neked még nagyon friss élmény a szülés. Hol szültél, milyen volt? Hogy bírod a strapát?

Almafa,
sajnos nem tudok Csillebérc témában segíteni. A Zalai nagyon messze van Nektek?

Bóbita
bobita
 
 


Visszaszívom, hogy a tali idegen a topiktól, mert Beával többször is voltunk a Tündérvár játszóházban. Kép

Bóbita
bobita
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is smiley próba: Kép
Köszönöm Bóbita.
Az a Tündérvár, ami az Apor Vilmos téren van? Oda mi elég gyakran jártunk még nyár előtt, és mostanság, hogy majd jön a csúnya, esős idő, ismét fogjuk látogatni. Sőt, a különböző foglalkozásokra is szeretnék menni a nagyobbik lányommal. Mész te is?
A szülésről röviden annyit, hogy életem egyik legszebb élménye volt, és ha csak ezen múlna, még vagy kettőt biztos szülnék, csak ne lenne előtt ott 3-4 hónap nagy pocakos kínszenvedés. A részletes történetemet egyébként a "Szülészetek, Kórházak" alatt a Péterfys topikban találod, szeptember 13-án írtam le, az archívumok között megtalálod, bocs, hogy nem írom le még egyszer. Így kiderült, hogy a Péterfyben szültem. Nagyon meg voltam elégedve mindennel, ha elolvasod a beszámolót, meglátod... Kép
Weöres versekhez annyit, hogy talán még pici az egy éves kisfiad, de biztosan fogja élvezni őket, a lányom is másfél éves kora óta szereti nagyon, és főleg a jó ritmusosakat (Galagonya, Kis versek a szélről, Haragosi, stb.)

Almafa!
A Fodor u. vége felé lakunk, egy kis nyúlfarknyi zsákutcában: Fodor lejtő. Lóránt út nincs messze. Kép

Vacak
vacak
 
 


Sziasztok!

Kicsit ritkán van időm jönni, de azért próbálkozom. Kép

Vacak,
igen a Tündérvár az Apor téren van. Mi főleg nyáron jártunk oda, mert akkor nem volt más, de túl drága ahhoz, hogy rendszert csináljunk a dologból. Pedig nagyon jó kis hely. Most, ősszel inkább a Virányosiba akarnánk eljutni, ha összejönne, meg a Zalai úti bölcsi játszóházába. De ha esetleg mentek, egyszer-egyszer csatlakozhatunk, bár ahogy nézem, a korosztályok pont nem igazán hasonlóak a gyerekeinknél.
Elolvastam a szülés-beszámolódat, gratulálok, hogy ilyen jól siekrültek a dolgok. Kép Én is nagyon szép élményként éltem meg a szülést, pedig nálam az orvostudomány összes szülésgyorsító trükkjét bevetették.

Dorinanya,
ha még erre jársz, nem tudod véletlenül a Zalai játszóház telszámát? A bölcsit hívtam, azt állították, hogy a játszó független tőlük, és a telszámát se tudják, amit mondjuk nem hiszek.

Bóbita
bobita
 
 


Helló Vacak!

Ritkán járok ezen a fórumon, nagyon áttekinthetetlen ha nem jössz fel egy darabig, mindent át kell olvasnod, hogy tudd, van-e üzenet/válasz ... Szóval az nlc jobb.
Nade, mi is a temető felöli vége vagyunk, a mártonhegyi út mellett majdnem. Ez még Mártonhegy.
Én még nem jártam babás játszótéren, majd tavasztól...KépAddig csak az ismeretségeket keresem.
Jck
jck
1112
 
 


Sziasztok!

valamiért ide nem nagyon jönnek XII. ker-iek, olyan kár! Kép
megnéztem a Nők Lapja Café XII. ker-i fórumát, hát nem sokkal jobb, ill. ott, ha jól látom, csak pocakosok vannak, gyakorló anyukák nem. Én meg inkább ilyet keresnék.
Ha valaki tud másik, kicsit mozgalmasabb XII. ker-i fórumot, legyen olyan kedves tájékoztasson engem is! Akár itt, akár a vacakcica@yahoo.com email címen! Köszönöm szépen!
vacak
 
 


Sziasztok!

Kezdem megérteni Nyanya67-et, hogy üldözi az ilyen minden-topikba-beleírom-a-reklámomat típusú hsz-okat. Kép

Vacak!
Én gyakorlatilag mindig szoktam ide beírni, ha azt látom, hogy élet támadt ebben a topikban, aztán mindig azon kapom magamat, hogy magammal társalgok, senki nem válaszol. Kép Biztos bennem van a hiba.

De nem ezeket akartam mondani, hanem be akartam számolni, hátha más XII. kerületieket is érdekel, hogy voltunk a Zalai úti bölcsi játszóházában többször is. Nagyon jó kis játszó, legalábbis a gondozónők (vagy hogy hívják őketKép) kivétel nélkül nagyon-nagyon aranyosak. Ha a fiam már megszokta a környezetet, én simán el tudom képzelni, hogy pár órára otthagyom, ha valami sürgős dolgom van. Ezt eddig sehol sem tudtam elképzelni, pedig szoktunk járni pár helyre.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Nem is igaz, hogy egyedül vagy ebben a topikban, itt vagyok neked én!

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Jaj, ne haragudj, rólad megfeledkeztem! Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok Bóbiták! Kép

Már olvasgatom a topikot egy ideje, csak nehezen tudok így nyilvánosan hozzászólni. Mi is a XII. kerületben lakunk, az Apor Vilmos térhez közel. A kislányom, Juli 14 hónapos, két héttel idősebb Kolosnál, ahogy a profilodban látom (és nagyon lelkes vagyok, mert most kezdett el járni pénteken!) Neki keresek programokat és társaságot. Voltunk egyszer Tücsökzenén, de picit még korainak érzem. Kipróbáltuk a Tündérvár játszóházat is, az jó volt. Írtál a Zalai úti játszóházról, írnál róla pár szót, esetleg megadnád a telefonszámukat? Lehet, hogy kipróbálnánk mi is. Köszi szépen!

Habu

Kép

Kép
habu
 
 


Szia Habu!

Gratulálok Julihoz! Kép Kolosnál nincs egyértelmű dátum, hogy mikor kezdett el járni. Ha akarom már jár egy ideje, ha akarom, még most sem jár. Viszont olyan marha fárasztó mostanában a srác, hogy az kriminális. Nálatok nincs ilyen tendencia? Én kezdek teljesen kitikkadni. Kép

A Tündérvárat mi is kipróbáltuk többször, tényleg nagyon jó, csak picit drága, hogy rendszert csináljunk belőle.
A Zalai úti játszó a Zalai úti bölcsiben van, teljesen olyan is, mint egy bölcsöde, van sok játék, van 3 gondozónéni, nagyon aranyosak. Általában nincs valami nagy tömeg, max. 3-4 anya fejenként 1 gyerekkel, meg az állandó 2-3 kisgyerek. Ha jól emlékszem 8-3-ig van nyitva, de 2-3 felé már senki sincs, inkább délelőtt van nyüzsi.
A telefonszámuk: 3980772. Az óradíj asszem 190 Ft.
A Moszkváról a 158-as busszal kell menni az Iparművészeti Egyetemig, vagy Virányosi Iskoláig, nem tudom, mi a megálló neve.
Ja, meg van nagy kert is a játszó körül, ez most nem játszik olyan nagy szerepet, de majd nyáron nagyon jó lesz.
Mennyi számot írtam! Kép

Ha tényleg kipróbáljátok, írd meg, megpróbálunk mi is odamenni, Kolosnak is kell a társaság! Kép
Mi tök közel lakunk a Zalai úthoz még másfél hónapig, aztán ki tudja, hova költözünk... lehet, hogy az Apor Vilmos tér közelébe. Kép

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Köszönöm szépen az infót! Szerintem kipróbáljuk, talán a jövő héten, ha túl leszek ezen a megfázáson. Jó lenne, ha ti is jönnétek.

Juli is nagyon fárasztó, leginkább az, hogy folyamatosan a sarkamban van, és folyton fel kell vennem, mert kiabál. Főleg azt nem szereti, ha a konyhában dolgozom, empatikus típus Kép. De nálunk ez nem újdonság, mindig teljes embert kívánt. Nálatok is hasonló a helyzet?

Habu

Kép

Kép
habu
 
 


Szia Habu!

Mintha Kolost jellemezted volna. Ő a konyhában viszonylag szeret lenni, mert ha én is ott vagyok, lehet garázdálkodni a szekrényekben.Kép
De ő is kitölti a szabadidőmet, az tuti. Nemtetszése jeléül szokott rikácsolni, sikítozni és üvöltözni. De igaziból vidám srác, csak legyen az, amit ő mond. Kép
Ez jó lesz, ha jöttök a Zalaiba! Nekem mindig egy kis lazítás az, mert K. jól elszórakozik a játékokkal, meg a többiek tanulmányozásával.Kép
Gyógyulj meg gyorsan, és ha kiderült, mikor mentek, feltétlen szólj!

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

A torkom még mindig rendetlenkedik, de most szigorú kúrába fogtam. Remélem, ez segít. Ha igen, akkor pénteken szeretnénk menni a bölcsibe. Nektek az jó lenne?

Szóval Kolos is hangot ad a véleményének! Színes a repertoárja Kép

Juli most éppen alszik, ezt rendszerint szopizva teszi, itt van az ölemben. Nemcsak az elalvást, hanem az egész alvást így tölti, nem enged el. Pedig ilyenkor lehetne kicsit házimunkázni. Nem tudom, hogy változtathatnék ezen, persze tudom, hogy majd idővel abbahagyja Kép

Gyógyulok, és jelentkezem,
Habu

Kép

Kép
habu
 
 


Szia Habu!

Mielőbbi jobbulást!

Nekünk a péntek eléggé bizonytalan sajnos. Hány órakor mennétek?

Nekünk is volt egyébként egy hosszú időszak, amikor Kolos is csak cicin volt hajlandó aludni napközben. Ha le akartam rakni, tutira felébredt. Az az igazság, hogy a végén nekem ehhez a szokásához már elég kevés türelmem volt, úgyhogy minden tiszteletem a Tied, hogy ilyen türelmesen viseled a dolgot. Nálunk kb. 11-12 hósan múlt el ez, magától. Azóta napközben egyszer alszik, nagyon kevés kivétel van, amikor nem hajlandó.
Képzeld, nálunk volt éjszakai nemalvás is, na, az végképp fárasztó volt, de úgy tűnik, ebben is javulás mutatkozik az utóbbi hónapokban. Már "csak" 2-3-szor ébred éjszaka és cicire mindig visszaalszik. Volt egy kis terrorunk ezügyben, nem volt szabad járókán kívül játszani éjszaka. Kép

Már nagyon kíváncsi vagyok Julira! Kép

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Látom, újabb hasonlóságot fedeztünk fel Kolos és Juli között Kép. Jó, hogy Kolos már túlvan a cicin alváson, akkor talán Juli is hamarosan abbahagyja. Próbálgattad letenni, és egyszercsak sikerült? Ez nálunk is előfordul, de ilyenkor általában hamarosan felébred, és cicin folytatja az alvást.
Az éjjeli nemalvás nálunk ritka, persze szopi van, kb. mint nálatok. Eddig talán háromszor volt, hogy egy-egy órát virrasztottunk éjszaka. Járóka-terror Kép

Pénteken olyan 9:30-10 felé mennénk, 11:30-ig maradnánk. De eltolhatjuk jövő hétre is, szerda kivételével minden nap jó, a hétfő és a kedd azért jobb.

Én is nagyon szeretném már megismerni Kolost Kép, meg Juli is, csak ő még nem tud róla Kép

Habu

Kép

Kép
habu
 
 


Szia Habu!

Akkor addigra (f10-10) mi is odamegyünk pénteken, úgy néz ki, megoldható a dolog. Véglegesítsük ezt?
Egyébként 11.30-kor szokott érkezni az ebéd oda, úgyhogy ha nem rendeltetek, akkor az pont jó időpont a távozásra, főleg, ha Juli olyan típus, aki egyből kér, ha mások kajálnak. Kép

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

De jó! Akkor találkozunk pénteken a bölcsiben.
Felhívtam őket, és mondták az ebédet, azért is így terveztem az időt.

Habu

Kép

Kép
habu
 
 


Sziasztok!

Bóbita! Most nézet meg az albumod, mert eléggé ráérek és ilyenekkel ütöm el az időmet. És Balázst ismerem!!!És tényleg tiszta apja ez a györök, nagyon szép kisfiú!

De Tégen nem ismerlek és ezt nem értem?!Lehet csak a pasikra voltam kihegyezve az egyetemen?!

csak ezt gyorsan leírtam, mert annyirra megörültem nekiKép!

Szia
Rékacs(40+2)+ Hanga aki jól érzi magát odabennKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Rékacs! Kép
Mutattam Balázsnak, azt mondta, ő is ismer Téged a büfé környékéről. Kép Hát igen, Balázs egy ismert arca azoknak az időknek. Kép Én meg nem nagyon jártam be, csak amikor nagyon muszáj volt.
Hangához gratulálok, és nem irigyellek, Kolos majdnem egy héttel előbb bújt ki, de a végefele már így is eléggé strapás volt.
Lehet, hogy ezt már nem is 2 in 1 olvasod majd? Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a Virányos úton van-e Tücsökzene és ha igen mikor?

Köszi,
Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Szia Brigi!

Van, de nem tudom, mikor. Kép
Ez a Virányosi KH telefonszáma, itt biztos meg tudják mondani: 200 8713.

Bóbita
bobita
 
 


Köszi Bóbita!

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok,

Szia Rékacs,
Nahát, itt is találkozunk?!Kép Még egyszer nagy gratula a kis Hangához, gyönyörű szép kisbaba!

Vic
vic
 
 


Sziasztok Lanyok!

Most kezdtem csak nezegetni ezt a topikot, mivel en "os-honos" XII-i vagyok, azon belul zugligeti Kép es iden aprilis vegen visszakoltozom kis csaladommal gyermekkorom helyszinere. Ezert erdekel, hogy kik vagytok, akikkel esetleg akar szemelyesen is fogok tudni talalkozni pl. a Zalai bolcsiben, vagy a templom elotti jatszoteren, vagy netan tucsok-zenen a Viranyosi k. hazban.

Bobita, koszi a jatszohaz adatait! Hova koltoztetek vegul??

Andrea
amoko
 
 


Sziasztok!

Andrea,
nem Te laktál Bkeszin? Bocs, de biztos, hogy olvastam már a neved, de nem emlékszem pontosan, hogy hol.

Mi most Bkeszin lakunk anyukámnál, mert eladtuk a virányosi lakásunkat és vettünk egyet a Kuruclesi úton, de az csak április végén kerül a birtokunkba. Az már II. kerület, de végül is nincs messze pl. a Zalai úti bölcsi játszóházától, oda biztos vissza fogunk járni, mert nagyon kedvesek a gondozónénik.
Már többekkel sikerült közös játszózást összeszervezni a babanetes XII. kerületiek közül, ha gondolod, csatlakozz, bár mostanság a téli betegségek miatt kissé halasztódik a dolog.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bobita!

De en vagyok az, mar en is nezegettem, hogy Te ugyanaz vagy-e ;) :D
Aprilis vegeig meg Bkeszin lakunk, de utana mar a XII-ben. Ahogy latom, akkor kb ugyanakkor koltozunk a kornyekre! Kép Szuper!!

Most mennem kell, majd meg jovok!

Sziasztok!
amoko
 
 


Szia Andrea!

Hát, mi ápr. végére csak odáig fogunk eljutni, hogy a felújítást elkezdjük az új kéróban, de remélem, pár hét alatt kész leszünk.
Hova költöztök? Mostanában vettetek lakást a Zugligetben? (Már, ha vettétek.) Csak azért kérdezem, mert annyi eladó lakást láttunk az elmúlt hónapokban, hátha a Tiéteket is láttuk. Kép

Ja, és gratulálok a babócához, amikor utoljára beszélgettünk, még meg sem volt. Kép Milyen az élet kétgyerekesen?

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bobita!

A Zugligeti utra koltozunk, a regi csaladi hazunkba, ill. annak csak egy reszebe. En ide szulettem es itt is nottem fel. Csak az a baja, hogy nem leszunk egyedul, mert a szuleim es a nagynenemek is ott laknak... De most megis ez a legoptimalisabb megoldas.

Koszi a gratulaciot, Natalie julius 27-en szuletett, ugyhogy most mar "nagylany" ;) 6 honapos!!!
Kerdesedre valaszolva, kisse kaotikus igy az elet ket gyerkoccel. Nem megoldhatatlan, csak jobb szervezest igenyel, mint 1 gyerek. Es ez tobb koncentraciot igenyel - legalabbis tolem! Az embernek nem nagyon marad ideje sajat magara, mert mar egy pici mellett is nehez volt telefonokat bonyolitani, de ketto mellett szinte lehetetlen. De azert ez majd javulni fog, ahogy nonek!

Ti melyik reszere koltoztok a Kuruclesi utnak?

Andrea
amoko
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok?
December 7-én született a kisfiam, úgyhogy most lesz 2 hónapos.
Mi a fogaskerekű mellett lakunk a Trencséni utcában. Nagyon örülnék, ha megismernék egy környéken élő anyukát, akivel együtt mehetnénk sétálni. Jkc nem lakik messze (őt amúgy ismerem is az NLC-ről), de ott még várni kell márciusig a babára.

Dóri

mardor
mardor
Telki
 
 
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a XII. kerületiekhez. Október 26-án született kislányunk Luca. Mi a Levendula utcában lakunk a Németvölgyi úttól nincsen messze.
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudtok véletlenül olyan helyet a kerületben, ahol babamasszázst lehet tanulni?

Dóri!
Nagyon aranyos a kisbabátok!

Gabóca
gaboca2
 
 


Sziasztok!

Andrea,
háát, igen, ahogy mondani szokták, kell akkora távolság, hogy papucsban ne tudjon átjönni a rokonság... Kép
De azért nagyon jó lehet egy családi ház a Zugligetben. Melyik részen vannak ott családi házak? A Zugligeti út egyik oldalán van egypár, azok közül vmelyikben laktok?
És amúgy most még Bkeszin laktok? Mert ha igen, akkor most is egy városban lakunk. Kép
Majd kifaggatlak a Bkeszi lehetőségekről, mert lassan kilábalunk a betegségekből és kéne mennünk a sráccal mindenféle gyerekprogramokra.

Mi a Kuruclesinek eléggé a végére költözünk, a zsákutca részre, de még az utolsó kis kanyar előtti szakaszon van a leendő lakásunk.

Dóri és Gabóca,
üdv ebben a topikban és gratula a babákhoz! Kép Ritkaság, hogy ennyien összegyűlünk itt. Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Gabóca, akkor nem laktok tőlünk messze! :-))) Nincs kedved néha együtt sétálni? Már sokszor jártunk arrafelé, a Stromfeld Aurélon szoktunk menni lefelé.
Babamasszázs: a védőnőnél kell érdeklődni. Mi a Normafa utci gyerekrendelőbe megyünk, ami ez egyik fogasmegállónál van. 3x1 óra, és ingyenes. :-) Úgy tudom a MOM műv.kp.-ban is tartanak.

Bóbita, köszi! Reméljük sikerül fellendíteni a topikot! :-)

Na most mennem kell, mert a fiam nagyon reklamál. :-)

Dóri

mardor
mardor
Telki
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk:
Dóri,
A képeiteket nézegetve szerintem párszor már elmentünk egymás mellett a StromfeldenKép
Gabóca,
Lehet, hogy Veletek is találkoztunk már párszor?!
Kép

Üdv,

Vic
vic
 
 


Komolyan? :-) Na, akkor legközelebb már nem megyünk el egymás mellett, hanem együtt sétálunk, OK?

Lehet itt valahogy privát üzenetet írni, hogy megadjak címet, tel.számot séta időpont egyeztetés érdekében (ha van kedvetek hozzá)?

Dorka állati aranyos! :-) Alig várom, hogy az én fiam is ilyen jókat játszon! Bár a mostani időszakot is nagyon élvezem, leszámítva a hasfájást és a hajnali keléseket...

mardor
mardor
Telki
 
 
 
 


Dóri, Gabóca,
Én eléggé vakegér tudok lenni sétáltatás közben (és folyton Dorkához gagyogok valamit), úgyhogy ha én nem szúrlak ki Titeket, akkor nyugodtan szólítsatok le! (Ja, mi kb. 1/2 11-11 körül szoktunk sétálni egészen délig. Ilyen hidegben nem szeretek órákig sétálni.)

Dóri,
Nálunk is volt pocakfájásKép Aztán amilyen hirtelen jött, olyan hirtelen múlt el, amikor Dorka 3 1/2 hónapos lett. A masszír nálunk nagyon jót tett. Úgyhogy kitartás!

üdv,

Vic
vic
 
 


Vic, akkor majd csatlakozom valamikor! Mi ebben a hidegben ki se mozdulunk, mert a férjem és a doki nagy egyetértésben eltiltott a sétáktól. :-(
Ha kicsit enyhébb idő lesz, nekiindulunk!

Nagy sétákat szoktunk tenni, bár a baba 3 óránkénti kajálása (kizárólag tejcsi) még korlátozó tényező.
Igyekszem mindig új területet felfedezni, de a fő útvonalak a következők:
- a környékünkön keringünk = Trencséni u. (itt lakunk), Tusnádi u., Álom u. környéke
- a Stromfeld Aurélon a MOM irányába
- Fodor utcán végig
- lemegyünk a Városmajorba
- fel a fogassal valamerre (pl. Jókai klub környéke, vagy a végállomás) Amúgy az Orgonás megállóhoz lakunk nagyon közel.
Szóval van választék. :-) Szívesen csatlakozom valakihez, aki a fenti útvonalak valamelyikén sétál.
A profilomban megadtam az e-mail címemet.

Pocakfájás ügyben nekünk bejött az Infacol, de azért még így is vannak nyűglődések. Remélem 3 hónapos kor körül nálunk is abbamarad!
Masszírozni és tornáztatni én is szoktam, az tényleg jót tesz.

mardor
mardor
Telki
 
 
 
 


Dori és Vic!
Mi is benne vagyunk közös sétában! Lehet, hogy tényleg találkoztunk már, csak én állandóan rohanok, mert abban az egy órában akarok mindent elintézni. Majd ezen változtatok :-)Mi 13-14 óra között szoktunk sétálni, de szép lassan át tudom ütemezni korábbra a sétát. Nemsokára jó idő lesz és akkor mehetünk délelőtt délután Kép Mi többnyire a következő helyeken szoktunk sétálni:
- MoM park felé
- Stromfeld Aurélon
- Németvölgyi
- Böszörményi
Onnan lehet felismerni, hogy világoskék sídzsekiben vagyok többnyire és barna rövid hajam van.
Szerintem is egyeztessünk e-mailen. Megnézem benne van-e a profilomban az e-mail címem. Mi ilyen hidegben is sétálgatunk.

Dóri,
Pocakfájásra nagyon jó, ha 5 perc kaja után egyszer megböfizteted és utána hagyod tovább enni. nagyon sok levegőt nyelnek az elején. nekünk nagyon bejött ez a módszer, én a mai napig így etetem.

Ma voltunk babamasszázson a MOM-ban és nagyon klasz volt. Tudom mindenkinek javasolni!
Gabóca
gaboca2
 
 


Szia Gabóca!

Mi 13 és 15h között szoktunk sétálni, úgyhogy akkor tudunk találkozni!
Úgy örülök nektek! Állandóan babakocsis anyukákra vadászom séta közben, de vagy nem látok egyet sem, vagy nem egyedül vannak, vagy mobilon beszélnek...
Köszi a böfiztetős tippet! A dokink is ezt javasolta, úgyhogy szoktam is alkalmazni, tényleg segít!
Babamasszázsra mi azt hiszem jövő héttől megyünk. Nem a MOM-ba, hanem a normafa utcai gyermekrendelőbe. Remélem az is legalább olyan jó lesz, mint a MOM-os!

Vic, sajnos nálunk pont akkortájt jön egy etetés, amikor ti sétáltok. :-( Nem tudom, hogy sikerül-e átütemezni, lehet, hogy meg kell várnom, amíg a kisfiam magától átrendezi a kajálásokat (pl. amikor később kel majd, nem hajnali 5-kor).


Dóri

mardor
mardor
Telki
 
 
 
 


Küldtem egy üzenetet, de valahol elszállt Kép

Mardor,
Küldtem neked e-mailt, így egy kicsit könnyebb lesz egyeztetni.

Vic,
nagyon tündéri a kislányod!!! szerintem is találkoztunk már, majd mostantól jobban figyelek.

A gaboca2 és a gaboca3 ugyanaz, csak újra kellett regisztrálnom magan Kép

Gabóca
gaboca3
 
 


Sziasztok!

Ismertek a kerületben olyan óvodát, ahol van minicsoport? A kislányom csak decemberben tölti be a 3-at, de szeretném ha szeptembertől oviba járna.
Charlot
charlot
 
 


Sziasztok,

Dóri, Gabóca
Köszi szépen, én is meglestem ám a manók fotóit. Nagyon édesek!!!
Ne aggódjatok, természetes, hogy első mindig az etetés! A köztes időszakban jöhetnek a többi teendőkKép Emlékszem, amikor először vittem le sétálni Dorkát, úgy remegett kezem- lábam, és olyan büszkeség fogott elKépNagyon jó érzés volt...És siettünk haza szopizni. Szóval megértelek!
Majd ha jön végre a jó idő, akkor délután is megyünk sétálni. Nekünk ált. 1/2 1- 1- től van csendes pihi 3- 1/2 4- ig. Aztán majd nyáron már mehetünk le a játszótérre.
Dóri, Boldog 2 hónaposságot!
Húh, mi kedden lettünk 13 hónaposak!
Gabóca, A Te manód mennyi idős?

Vic
vic
 
 


Szia Vic!
Luca 2004 október 26-án született, szóval mi 3,5 hónaposak vagyunk. Ez ám a kor! Kép
Gabóca
gaboca3
 
 


...Hát igen...nagyon szaladnak a napok, hipp- hopp 1 évesek lesznek a manók, aztán óvoda, ballagás, iskola....soroljamKépKép?!
Vic
vic
 
 


Sziasztok új topiklakók! Kép
vagy inkább magamat kéne "öreg" vagy "régi" lakónak hívnom?
Már hónapok óta nem néztem ide be, most meg el vagyok ámulva, hogy fellendült a fórumélet! Kép
Én 2 gyermekes anyuka vagyok, a nagyobbik lányom 2,5 éves múlt, szeptembertől ovis lesz (őrület az oviválasztás a kerületben Kép, na de ez titeket MÉG nem érint...) a kisebbik tavaly szeptember elején született, a jövő héten lesz 6 hónapos (kezdem a hozzáetetést...)
Nem tudom csatlakozhatok-e hozzátok, esetleg még sétákra is, bár az az igazság, hogy "nagy"lányom miatt mi sokat járunk inkább játszótérre.
Mindenesetre mi a Farkasrét felőli oldalán lakunk a kerületnek, a Bürök és Denevér utca fölött, a Mártonhegyi út alatt. De előfordulási területünk az Önkormányzat környéke, Böszörményi út, ill. a polg. mesteri hivatal mögötti játszótér, Apor Vilmos tér, MOM Park környéke.

Üdv. nektek!Kép

Vacak
vacak
 
 


Szia, Vacak! Jé, mi ilyen közel lakunk egymáshoz? Kép Ti. mi a Deresben lakunk, de fájdalom, én már az első két gyerekemmel sem sétáltam, pláne nem játszótereztem, mert inkább a Mamámnál voltunk a kertben. De lehet, hogy vénségemre változtatok a rögzült szokásaimon... Végül is melyik ovi mellett döntöttetek? Az én két nagyobbikam a Táltosba járt a Lejtő út tetején, és nekünk bizony nagyon bejött.
Kr.
P.S. Már csak 18-at kell(ene) aludni!
krtek
 
 


Szia Kr!
Ez ám a meglepi! Kép
Hol van a Deres? Most hirtelen nem tudom belőni, merre... Erre felénk azért nem ideális a séta (Fodor u. vége, Mártonhegyi körül), mert elég meredekek az utcák, és kevés a járda, sokszor kényszerülünk az úttestre, ami nem épp ideális babakocsival + 1 gyerekkel. Egyébként nálunk is egyre "játszóteresebb" a kert,a tavalyi homokozó és hinta után az idén kis kuckó, házikó is készül, most még csak a nagyobbiknak. Az biztos, hogy nagy melegben én sem fogom kidugni az orrom itthonról. Csak sokszor úgy gondolom, jobb, ha a lányom más gyerekeket is megismer, megszokja, hogy nem csak ő van egyedül. Habár most a tesóval ez úgyis megtörténik...
Ovi? Hát én a Táltosba nem akartam vinni, sokan mondták már, hogy elképesztő nagyok a csoportok, 28 fősek is, meg hogy oda kötelező felvenni a táplálékallergiásokat, ezért egy kicsit speciális a hely. Azt már látom, hogy önkorm. óvodában nem tudom elkerülni a nagy létszámot, de legalább valami jó világos, tiszta szép ovit keresek. Egyelőre nekem a Normafa u. -i ovi tűnt a legjobbnak, és ott nagyon aranyosan fogadtak az óvónénik, szóval pozitív benyomásaink lettek, úgy vettem észre, a lányomnak is tetszett.
Ha így ovi témában még tudsz nekem segíteni infóval, nagyon szívesen veszem, hálás lennék.
Amúgy meg drukk-drukk a 18 éjszaka utánra! Kép)

V.
vacak
 
 


Szia, Vacak!
A Deres utca a Mártonhegyiből nyílik, pont a Tamási Á. iskolával szemben, az Ormódival párhuzamosan, a Fodor alatt.

Ami a Táltost illeti, tényleg nagyok a csoportok, aminthogy mindenütt nagyok, hiszen mindegyik ovi azzal küzd a fennmaradásért, hogy gyakorlatilag szinte mindenkit felvesznek. Tavalyelőtt bezárták a Rácz Aladár és a Fürj utcai ovikat, azok "maradéka" is a Lejtő útra került, most asszem azért is vannak ilyen rengetegen. A táplálékallergiásokat is a Fürjből örökölték, de szerintem nincsenek ilyen gyerekek olyan sokan, és nem is tűnik fel, hogy ott vannak, olyan tapintattal kezelik ezt az óvónők. (Abszolút nem éreztem emiatt "speciálisnak" a helyet...) Úgyhogy nem ők dobják meg a létszámot, hanem az óvodavezető félelme, hogy jaj, csak ne legyen sose 100% alatt a létszám. Jelzem, egy ovis csoportot max. 25 főig lehetne feltölteni!
Közben meg gyönyörű nagy kertje van az ovinak, eléggé kilóg a városi szmogból, még a Hegyaljától is elég messze van, meg elég szeles ahhoz, hogy jó legyen a levegője. Belül minden vadiúj, és bár van egy-két célszerűtlenség benne, azért kellemes az egész. Persze a legtöbb az óvónőkön múlik, és ezzel nekünk nagy mázlink volt. Nekem pont emiatt szóba sem jött a körzetileg illetékes Mackós ovi a Németvölgyin... A Normafát én azért gondolnám meg a helyedben, mert télen az bizony messze van és csúszós, havas odáig az út!... És oda pedig az asztmás gyerekeket szeretik vinni, úgyhogy ott is van elég különleges igényű gyerek. Viszont többeket, igen különböző hátterű szülőket hallottam tirádákat zengeni az Orbánhegyi út alján lévő oviról (közel a Királyhágó térhez). Asszem, ha ez a most születendő gyerekem óvodás korba ér, azt is fel fogom mérni, mert jobban útba esik nekem. A magán-, alapítványi vagy más fizetős ovik meg szerintem olyan aránytalanul drágábbak, hogy nem érik meg. Nem tudnak azok annyival többet, és én egyébként sem szeretném, hogy az én kiscsopis gyerekem squasholni meg ógörögül tanuljon, miközben kétnaponta pszichológus nyaggatja... Kép
Kr. (-17 alvás)
krtek
 
 


Szia Krtek!

Igen, tudom, ismerem már az ovibezárások történetét. Épp, amikor ideköltöztünk 2 éve, és elkezdtem járni a környéket a lányommal, akkor néztem ki a Rácz Aladár u.-i ovit, amit aztán pár hónappal később be is zártak. Pedig az kb. 10 perc sétára volt tőlünk. De én azon vagyok kiakadva, hogy egyre zárják be az ovikat, miközben ez egy ördögi kör, mert az összevonások után sokan nem adják be nagylétszámú csoportba a gyerekeiket, hanem, ha meg tudják fizetni, inkább elviszik magánoviba. Főleg itt a jómódú kerületben. Utána meg kimutatják, hogy nincs elég gyerek, nosza zárjunk be még egy-két ovit! A múltkor elmentem az Aprajafalvába is (kiss János altbgy u.), ott már előre közölte velem a vezető óvónő, hogy megnézhetem, ha akarom, de most kapta az ukázt az önkormányzattól, hogy nem vehet fel szeptembertől új gyerekeket.
Ma egy ismmerős a babaúszáson a Tállya u.-i Kimbi ovit ajánlotta, bár ott 27-es a csoportlétszám, de szerinte nagyon jó. Egy másik ismerős meg épp erről az oviról akart mindenáron lebeszélni. Így elég nehéz. Kép
Normafán épp a múlt héten, a leghavasabb napon voltunk, én is aggódtam az út miatt, de simán oda tudtunk menni, le volt tolva a hó, meg is kérdeztem, a hókotró kötelezően lemegy oda, pont az ovi miatt. Meg fogom nézni a Táltost is, azt hiszem, ráadásul talán pont ez a körzetes ovink, köszi az infót! A Királyhágóhoz közeli miért olyan jó?
Alapítványiról én is hasonlóan vélekedem, mint te, nekem ez lenne az utolsó, ha semmilyen önkormányzati nem felelne meg "úri" igényeimnek. Interneten kerestem és találtam 1-2 elég jónak tűnőt a közelben, de az áraik elborzasztottak.
Különben én alapvetően úgy gondolom, hogy a legtöbb az óvónő személyén múlik, az meg itt is, ott is zsákbamacska, ha csak nem ismered már előtte.
Most hány alvásnál is tartasz? Kép
V.
vacak
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: