Új privát üzeneted érkezett!

szia Csoni, köszi a gyors választ.

időközben megoldódott a problémánk, azonos bölcsiben másik csoportban vagyunk hétfő óta, 2 TÜNDÉRI gondozónéninél. bementem hétfőn a bölcsődevezetőhöz - így lett a megoldás.
ma van a 4.napunk, és a lányom 9-től felkelésig nélkülem volt.
10 percet sírt mikor kiküldtek, de utána vigyorgott, pörgött ezerrel, az udvaron a csodájára jártak. :D
szal nagy az öröm. múlthét ilyenkor még nem hittem volna.

minden jót nektek.

kár, h. haldoklik ez a topik.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


SZia!

Gondolom, alakulnak a társaságok, összejárnak és ez jó! Végre nálunk is fiatalodik a ház, most már minden emeleten vannak babások. Igaz, így munka mellett a maradék időben abszolút igényel a gyerek.
Ha nem túl indiszkrét, mi volt a gond a bölcsiben? Melyikbe jártok?
Jó, ha Laura feloldódott, könnyebb az ember szíve. Gratula!

csoni
hellani
 
 


szia,

a Szülészetek-kórházak \János kórházas anyukák topikjában leírtam a problémát. légyszi lapozz oda ! 218.oldalon, október 8-án késő este !
amúgy a Fecskefészek bölcsi.

a mostani csoporttal nagyon-nagyon meg vagyok elégedve. akár hiszed, akár nem, Laura már a 3.nap ott aludt {mármint az új csoportban a 3.napján}, és egész nap gondtalanul-mosolyogva játszik, természetesen nélkülem. a csodájára járnak az udvaron. és hálistennek ez azóta is tart. szal tényleg nem bölcsifüggő, hanem személyfüggő a dolog, kinek mi válik be.
szal most nagyon boldog vagyok ! és örülök, h. a bölcsődevezető ilyen rugalmas és megértő volt. elvileg ezzel a sintér g.nővel lesz folytatás :lol:. jól előkapják majd. hát majd meglátjuk.

ti merre laktok? bocsi korábban biztos írtad, de annyira messze nem lapozok vissza. örülök, ha a saját topikunkat tudom követni. :wink:

Marcsi

KépKép
alon
 
 

 
 

Uramisten! Megtaláltam, elolvastam... ÁÁÁÁÁÁ! És ez egy végzett gnő? Mit keres ez még apróságok között?
Én elégedett vagyok/voltam, bár apróságokban talán lehettek volna rugalmasabbak. A beszoktatás nagyon lassan a forgatókönyv szerint zajlott, szerintem Zita bírta volna az élesváltást is. A másik egy csúnya gombáskiütés volt, nem kenték be a pelus alá (ha már egyszer ráadják), a krémet BONTATLANUL! találtam 1 hét után! Aztán persze a dokink is szólt, hogy kenjék. AZ alvásnak 3x futottak neki, mire sikerült magától bent aludnia (főként a szoptatás miatt), aztán a járulékos alvócuccok is elmaradtak. Most már biztonságban érzi magát.
Mondták, hogy biztos lesz visszaesés, amikor rájön, hogy ez nem játék, hanem rendszer. Eddig semmi. Hétvégén is mindig menni akar... remélem, hogy megdönti a nagykönyv aranyszabályát.
Nem semmi, ahogy a kórházas topik pörög!
Ja, amúgy a Lakatoson lakunk. A társaság nagy része imrei...
Ha marad energiád, gyere!

Jó éjt!

csoni
hellani
 
 


szia Csoni,
neked hány éves a lánykád? nincs puskám {mármint neked vonalzód}...
a lényeg szerintem, h. gyorsan beszokott. a 2 hetet mondják optimálisnak, de vkinek 1 hét kell, vkinek 1 hónap.
nekünk azt mondták, h. minél kisebb, annál könnyebb. állítólag. meg számít nagyon, h. volt-e többször más felügyelete alatt, mint a saját szülei.

popsikrém: hát igen, sehol sem hibátlanok.. :? meg szörnyüü, h. ennyire túlterheltek. hat gyerek \g.nő, reggelente, meg ha teltház van, akkor 12 ! :shock: rémes !
oviban meg majdnem 30-an vannak ! :shock: remélem mire mi az oviba jutunk ez változik. nekem sajna a kislétszámú magánovi-bölcsi megfizethetetlen, majdnem annyiba kerül, mint egy exkluzív egyetem. :?
mi a Glorietten laktunk 12 évig, most a KISZ-en vagyunk január óta. a Lakatost természetesen ismerem, mint lőrinci őslakos. :lol:

Marcsi

KépKép
alon
 
 


SZia!

Valahogy nem fogott meg ez a vonalzósdi... okt.29-én lesz 2 éves (bár vasárnap lett egy kis baráti partyja, mert csak így értünk rá)
Képeket itt találsz: www.varjuzita.uw.hu , meg egy kis egyéb körítést. A régi linket töröltük, csak itt nem tudom módosítani. Én nem gondolkozom magánsemmiben, a közalkalmazotti bér egyszerre nevetséges és elszomorító.
ÉN kőbányai lány voltam, nagyon utáltam lőrincinek lenni, pedig papíron '89.óta lakunk itt.
A más vigyáz ZItára félig meddig igaz. A szopi miatt sosem voltam sokáig távol tőle, max.2-3 óra jutott nagyinak, önkéntes pesztrának, pótmamáknak. 4 hónapos volt, amikor újrakezdtem próbálni a kórusommal, ezek voltak a bemelegítő távollétek. Mi a próbateremben, a mellettünk lévő házban a csöpp. Első sírásra kéznél voltam. Hátha ez számít? AMúgy nagyikkal a távolságok miatt ritkán számolunk (300-1000km) a dédink meg 75. Vele jobban elvan, csak fizikailag ugye nem bír annyit, mint egy nagyi. 15 hónapos kora óta érzem, hogy én meg a szokásos programok kevés neki. Ekkor kerestem zenés-tornás foglalkozásokat, legalább képbe kerültem. Ja, és ekkortól fórumozok, addig ezt se tudtam, mi fán terem.

No, megyek szunyálni, szép estét!

csoni
hellani
 
 


SZia!

Valahogy nem fogott meg ez a vonalzósdi... okt.29-én lesz 2 éves (bár vasárnap lett egy kis baráti partyja, mert csak így értünk rá)
Képeket itt találsz: www.varjuzita.uw.hu , meg egy kis egyéb körítést. A régi linket töröltük, csak itt nem tudom módosítani. Én nem gondolkozom magánsemmiben, a közalkalmazotti bér egyszerre nevetséges és elszomorító.
ÉN kőbányai lány voltam, nagyon utáltam lőrincinek lenni, pedig papíron '89.óta lakunk itt.
A más vigyáz ZItára félig meddig igaz. A szopi miatt sosem voltam sokáig távol tőle, max.2-3 óra jutott nagyinak, önkéntes pesztrának, pótmamáknak. 4 hónapos volt, amikor újrakezdtem próbálni a kórusommal, ezek voltak a bemelegítő távollétek. Mi a próbateremben, a mellettünk lévő házban a csöpp. Első sírásra kéznél voltam. Hátha ez számít? AMúgy nagyikkal a távolságok miatt ritkán számolunk (300-1000km) a dédink meg 75. Vele jobban elvan, csak fizikailag ugye nem bír annyit, mint egy nagyi. 15 hónapos kora óta érzem, hogy én meg a szokásos programok kevés neki. Ekkor kerestem zenés-tornás foglalkozásokat, legalább képbe kerültem. Ja, és ekkortól fórumozok, addig ezt se tudtam, mi fán terem.

No, megyek szunyálni, szép estét!

csoni
hellani
 
 


SZia!

Valahogy nem fogott meg ez a vonalzósdi... okt.29-én lesz 2 éves (bár vasárnap lett egy kis baráti partyja, mert csak így értünk rá)
Képeket itt találsz: www.varjuzita.uw.hu , meg egy kis egyéb körítést. A régi linket töröltük, csak itt nem tudom módosítani. Én nem gondolkozom magánsemmiben, a közalkalmazotti bér egyszerre nevetséges és elszomorító.
ÉN kőbányai lány voltam, nagyon utáltam lőrincinek lenni, pedig papíron '89.óta lakunk itt.
A más vigyáz ZItára félig meddig igaz. A szopi miatt sosem voltam sokáig távol tőle, max.2-3 óra jutott nagyinak, önkéntes pesztrának, pótmamáknak. 4 hónapos volt, amikor újrakezdtem próbálni a kórusommal, ezek voltak a bemelegítő távollétek. Mi a próbateremben, a mellettünk lévő házban a csöpp. Első sírásra kéznél voltam. Hátha ez számít? AMúgy nagyikkal a távolságok miatt ritkán számolunk (300-1000km) a dédink meg 75. Vele jobban elvan, csak fizikailag ugye nem bír annyit, mint egy nagyi. 15 hónapos kora óta érzem, hogy én meg a szokásos programok kevés neki. Ekkor kerestem zenés-tornás foglalkozásokat, legalább képbe kerültem. Ja, és ekkortól fórumozok, addig ezt se tudtam, mi fán terem.

No, megyek szunyálni, szép estét!

csoni
hellani
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
uvme
 
 


Sziasztok Kismamák!

Nézzétek meg az új vállalkozásomat, hátha segít nektek. Kismamaruha készítéssel foglalkozom.

www.kismamaruci.hu

Új kismamaruhák: nadrágok és felsők

Sztreccs kordbársony kismamanadrágok 3 színben: sötétbarna, sötétkheki és mályva színekben, 4 méretben: M, L, XL, XXL. Ára: 3900.-

Sztreccs farmer kismamanadrágok 2 színben: s.kék, s. barna,
szintén 4 méretben. Ára: 4500.-

Pamut, belül bolyhos melegítőnadrágok 3 színben: kék, kheki, homok, 4 méretben. Ára: 3900.-

A nadrágok pocakrésze pamut, sztreccs passzé, állítható kismamagumival,így a terhességed végéig hordani tudod őket.

Sztreccs pamut felsők 3 színben: kheki, mályva, drapp csíkos,
2 méretben. Ára: 3500.-

Egyedi méreteket rendelésre elkészítünk!
Árukínálatunk folyamatosan bővül!
Weblapunk: www.kismamaruci.hu

Elérhetőségünk: gwinike@hotmail.com
0620-581-6463, 294-3798
Budapest, XVIII. ker Akácos utca 23/B

gwini
 
 


sziasztok!

régen nem jártam nálatok. még mindig költözünk, szervezünk, iszonyú sok meló az egész.

szeretném orvos dologban a segítségeteket kérni:

bittmann éva lenne a háziorvosunk. hallottatok róla valamit? ismeritek?

molnár imre (nőgyógyász) ismeri valaki?

ha vkinek van infoja, kérem segítsen, akár priviben is!

köszönöm, majd egyszer jövök vissza hozzátok.
üdv mindenkinek addig is! :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


SZia csillag!

Mindkét dokiról csak hallomásom van, semmi extra. Az SZTK nőgyógyija eddig nekem rémálom volt, ha normális a Molnár, mindenképpen írd meg!
Kitartást a költihez!

csoni
hellani
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


hahó lányok, jár erre még vki ?

bocsi, h.megint kérdéssel török ide be - de tudnátok gyerekorvost ajánlani ? ha igen, miért igen - ha nem, miért nem.

köszönöm előre is a véleményeket.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Helló!

Jó lenne, ha nem csak "ajánlásokkal"' lenne tele az oldalunk, de ez van.
Nem tudom, Neked ajánlottam-e , részemről itt a körzetben Sinkovitz Katalin a csúcs. KEdves, segítőkész, nem ír helyből gyógyszert, alapos.

Itt találsz róla többet:
http://www.gportal.hu/portal/drsinkoviczkatalin/

Nos, összezörrenve egy másik topik társaival, úgy döntöttem, ott szakítok. Ide mindig jó volt jönni. Igaz, nem pörög annyira, de legfeljebb blog lesz belőlem... :)
ZIta a bölcsitől nagyon dumás lett, mondókázik ezerrel, imádja a társaságot, jókat játszik, nagyon jó helyen tudom őt. A maradék időnk igazán tartalmas. Hétvégén igazi kis család vagyunk, apa munkahelyet váltott, így újraértelmeződik a kapcsolatunk.
2 szombaton voltunk egymás után bálban, hárman együtt táncoltunk. Eszméletlenül jó érzés!!!

csoni
hellani
 
 


sziasztok!

mi még mindig költözünk, én azért nem vagyok. még anyuéknál lakunk, azért vagyok mérsékelten még egy ideig, de az új helyünkön, még nincs adsl, idő kérdése. ez lehet egy hét, egy hónap, vagy nem tudom mennyi. befalazták a vonalat. :shock:
ezen kivül anyagi csőd egy költözés teljesen, a lakásunnkra még a vételár legalább 10%át ráköltöttem már, nem beszélve a járulékos dolgokról (földhivatal, ügyvéd, stb....)

nem mertem összeirni mennyit költöttünk, mert asszem helyben infarktus kapnék. :shock:

de a lakás klassznak néz ki legalább. :)

viszont, hellani ha elköltöztünk akár találkozhatunk is,majdnem szomszédok leszünk! :D
tényleg te melyik piacra jársz? nekem az a gond, hogy a lőrincire és a kispestire is csak vilivel jutok el, arra meg ugye nem lehet felpakolni a gyerekkocsit. :roll:

hellani melyik bölcsiben vagytok? mikor jelentkeztél??????
azt hallottam, valaová egy évvel előbb is kell jelentkezni. bár szeretnénk most gyorsan még egy babát. ha összejön....

bocsi, de most én is ajánlást kérek, ismer vki egy kedves, emberséges háziorvost, aki segítőkész, és nem csak a pénztárcád érdekli? akivel meg lehet beszélni a dolgokat, nem csak hozzád vág egy antibiotikumot, aztán szevasz tavasz??????

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Szia!

Örülnék, szólj, ha tuti a helyetek és nagyjából helyrerázódtatok.
Én a Lőrincire járok, mostanság újra autóval, de volt, hogy nagy sétával egybekötött fulldélelőtti program lett belőle. A villamos nem annyira katasztrofális, elég segítőkészek az utazók. Sőt, volt, hogy előreengedtek. Van egy termelő, aki ki is hívja a sorból az anyukát! Azóta mindig ott kezdek. Szép áruja szokott lenni, az árai is barátiak. Csak a húsos részt hanyagolom, azt apjuk megoldja a volt kollegák révén.
Ha van a közeledben Lidl, érdemes betérni, eszményi szép árui vannak, az akciókkal különösen jó.

Bölcsi a Hétszínvirág az Építő u.3-ban, eddig csak pozitívum. Januárban kell beadni a jelentkezési lapot, május végén kerül ki a lista. Az indoklás a lényeg, be kell írni, hogy dolgozni fogsz menni és közel-távol sehol egy rokon, nagyszülő, stb. Ez számomra evidens volt, néztem egy hülyét, amikor le kellett írni, de ez a valóság.

Házidokinak a Gulyás Andreát ajánlanám, ő váltotta Dalma nénit, amikor elment nyugdíjba. MOndjuk a körzetink se vészes, de anyaként több nemtetsző apróság miatt lemondanék róla. ( Szoptatásmellőzés, sokat dumál, de simán kiír, sokat hiányzik, a helyettesítés egy rémálom, ilyenek. )

Remélem, segítettem, a plusz költséget csak akkor ad össze, ha tényleg a végére értél, akkor derül ki, megérte! Nálam ez volt a megoldás, igaz, addig eléggé összehúztuk magunkat. A net miatt se aggódj, jó, higy tudom, mégsem lesz blogoldal ez a topik, addig meg írok sztorikat. :lol:
Zita kezd szószátyárkodni, olyan jókat rötyögök rajta, majd lejegyzem.

BOLDOG ADVENTET MINDEN KEDVES HÁTTÉRBEN OLVASÓNAK ÉS AKTÍV ANYUKÁNAK!

csoni
hellani
 
 


szió!

ja, nekünk sajna nincs kocsink, ez kiesett. a gyerek meg nem birja túl sokáig a kocsiban. asszem a 136sal megyek 1 megállót kökire, onnan meg leséizek a kispesti piacra.

bölcsi: januárban beadod, májusra jön ki a lista. nem értem. én 2008 februárban megyek vissza dolgozni. 2008 febr 1-től szeretném bölcsibe adni a gyereket. akkor melyik januárban, melyik májusban, milyen lista??????

köszi a doki ajánlást, ott rendel nálatok? mennyi idős???

pliusz költség: hát ez az, sztem nem érte meg, de semmi se éri meg! ennyi és kész. igy is mindent bútort akcióban vettünk, vagy csináltattunk, spóroltunk ahol lehetett.
hogy őszinte legyek, azért a gázfogyasztást kevesebbre saccoltam. szigetelt, új lakás, és csak úgy pörög az óra, pedig 19 fok van a lakásban. :shock:
képzelem mennyi ott, ahol nincs is szigetelés.

segítettél nagyon sokat, köszi!!!! :D

esetleg irj piviben egy telcsiszámot. ha van kedved, meglátogathatsz minket! :D

mostanában ritkábban leszek, holnaptól mi is ott alszunk a gyerekkel, és nincs net. néha, ha anyuékat látogatom akkor leszek.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Hűha, ha 2008. a visszatérés dátuma, akkor ez húzós lesz. Már kellett volna jelentkeznetek. Kérdezd meg a védőnőt vagy a gyerekdokit, hátha tudnak segíteni bölcsit találni. Marci is elég kicsi lesz a bölcsihez.

Gulyás Andrea olyan 40 körüli, a miénk nyugdíj felé...

Ja még egy ötlet a piachoz: kenguru / hordozókendő, ha bírod. HA már sétálna, akkor buli a dolog, ennyi idősen nekem is rémálom volt a piacozás.

Megy a telefonszám, bár időm nem sok lesz, de egyeztetünk! :wink:

A lakásnak meg csak örüljetek, mégiscsak új, meg a Tiétek, aztán majd kitapasztalod, hogy lesz a legjobb.

csoni
hellani
 
 


Hali!

NEm bírtam tovább, elmentem dokihoz at SZTKba. A fülorrgége szembeszomszédja a nőgyogyó, megnéztem a dokikat. Hát sajna, Molnár doktor volt a negatív alany. De legalább tudom, kihez nem kérek időpontot. Kíváncsi leszek a maradékra, semmi nem garantálja, hogy jobb, mint a társa.
Amúgy az arcüreg mellé összeszedtem egy jó kis fülkürthurutot, viszont végre van egy kellemes élményem a szakdokikhoz. Nemes Ágnest szívből ajánlom.
A bölcsimikulás még félelmetes volt, persze a csokit befalta ZIta.

No dugultam!

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!

én Molnár dokihoz járok. nekem nincs vele gondom. kicsit fura stílusa van, de velem nagyon alapos. Figyel a gyerkőcökre( mindkettőre, mert ikrek).először sztk- ba jártam hozzá, majd a a magánrendelésére. magánrendelésen sokkal jobb,:)) mert ott ő csinálja az ultrahangot is:) és nem rendelget vissza fölöslegesen.
de persze mindenkinél különbözik, kinek mi a jó.ez csak az én tapasztalatom


nem tudjátok megmondani, hogy melyik kórházhoz tartozunk?
Bajcsiban szülhetek?
vagy, hogy van ez most?én már nem tudok eligazodni az egészségügyi reformokon :cry:

szanet
 
 


Szia!

Melyik kerületre szól az igazolványod? Melyik kórházban van státusza Molnárnak? Emlékeim szerint ő Délpestis, ha a Bajcsyban szülsz, kérdezd meg, lehet-e külsős dokid.

Úgy látszik, én extra napját fogtam ki, vagy a stílusa borzolt, de a végeredményen nem változtat, miszerint durva volt és hozzá többet nem megyek.

Sok örömet az ikrekben, jópofa lehet, ahogy ketten dörömbölnek... :D

csoni
hellani
 
 


18. kerületbe lakom.
Molnár már a Bajcsyban van.

hát ma is igen elevenek voltak a babók :D pedig még nem olyan nagyok, de már most lerúgják a bordáimat :D :lol:

neked is van gyereked?

szanet
 
 


ja, de hülye vagyok.persze, hogy van.már látom(olvasom)

szanet
 
 


:D

Ha még nem törölték, a www alatt találsz kis szösszeneteket az elmúlt 2 évről... :lol:

No jó tudni, hogy ügyeletben akár Molnárhoz is kerülhetek! :wink:

Mutatnak már valamit? Nevek a tarsolyban? Hogy készül a babaszoba?

csoni
hellani
 
 


Szép estét!

Nagyon kellemes dokira leltem Ambrus dr.személyében. Ennyire finoman még senki nem vizsgált, nyugodt, kedves, szóval van remény! :P És kipipáltam az éves szűrést!

csoni
hellani
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


hellani

kiderült a 4d- sen, hogy kislányok mindkette. egyik Janka, másikat még nem tudjuk. nekem tetszik a Lili, de még apát is meg kell győzni :D

szanet
 
 


Gratula!

Szép a Janka és elég ritka is! Ha vonalzóddal játszom egy kicsit, lehetne a Bubókából Boróka... :P , mit szólsz? :D

A héten karácsonyozom a tanítványokkal. Ma sikerült az egyik osztályt megríkatnom, nagyon kis lelkesek, szívükig hatolt a zene és a kis idézeteim. Tegnap ZIta volt benn velem, mostanában hanyagolná a bölcsit. Nemsoká megyek érte, gondolom, nem fog könnyek közt ülni a sarokban...

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, tudtok-e valami nagyon jó gyermekorvost, aki ki is járna hozzánk?
Nem messze lakunk a Szarvas Csárda tértől, elképesztő a stílusa a körzetisünknek. 5 hónapos a kisfiam, egyenlőre csak oltások miatt jár ki hozzánk a doktornő, de ha bármi baj lenne, abszolút nem bíznék meg benne! Látszik rajta, hogy csak a pénz miatt jár ki, teljesen feleslegesen okoskodik, imádja magát hallgatni a gyermekem nem is érdekli!
tóth kata
 
 


SZia!

Nem bántásból kérdem, de jártok tanácsadásra? AZ oltásért nem kéne kimennie, hacsak nem extrán beteg vagy nagyon problémás a közlekedés. A mi dokinkat bátran ajánlanám, ő a fent leírtak módján jár el. Vagy nagy a baj?

Bővebbet találsz, ha kicsit visszagörgetsz Sinkovitz Katiról.

A legjobbakat Nektek!

csoni
hellani
 
 


Üdv így karácsony előtt!

Holnap indulunk anyósékhoz, egy gyors helyzetjelentés.
Tegnap összecsaptak a hullámok. Délután apjuk hív, nem indul az autó. 3 telefon és egy lelkes jóbarát segítségével aksicsere (4 évet bírt a gyári, le a kalappal!) Hajnalban ZIta átbattyogott, félóra múltán a teljes vacsorát tálalta a párnámra, 4-kor ágyneműhúzás, nagy nehezen visszaaltat, majd ébresztés. Szerencsére nagyi maradt itthon, én csak hajtottam az időt, hogy hamar hazaérjek. Kapott egy Normaflor ampullát, azóta semmi. Doki biztat, vírus van a levegőben. Így egy utolsó kör bevásárlás, megvan a babakonyha! és tankolás. Még egy pofon, lefagyott a tanksapka... ÁÁÁÁ szóval így indulunk útnak!
A tinédzsereim nagyrésze kellemes meglepetést szerzett, egyetlen osztálytól szomorú a lelkem, akik tojtak az egészre.

Nektek békés szép karácsonyt, én már várom, hogy bedőljek a fa alá! :P

csoni
hellani
 
 


Köszönöm szépen a tanácsot! Utána érdeklődök.
Nincs szerencsére semmi baj. A férjem jár az autónkkal és tömegközlekedéssel nem vállalkozok Levit orvoshoz vinni. Amíg meg tudom oldani, így talán védettebb a fertőzések ellen is.
Igazándiból védőnő felénk nem jár. A kisfiam júliusban született, azóta összesen kétszer volt kint. Augusztusban, meg decemberben. Ezért szeretnék egy megbízható doktornőt, akivel bármit meg tudok beszélni és akiben feltétel nélkül megbízok.
Szóval még egyszer köszi.
tóth kata
 
 


Sziasztok!

Tud valaki olyan játszóházat, vagy valami hasonlót, ahol német nyelvűek a kisgyerekek?
Még az ovi nem jöhet szóba (17 hónapos), viszont jó lenne, ha még többet lehetne olyan gyerekközösségben, ahol a német nyelvet hallja.

Ka-ta
ka-ta
 
 


Hellani

köszi a tippet! :D már megvan a másik név:Anna.

Látom hogy tanítasz. én is. melyik suliban?

szanet
 
 


Leövey Gimi, IX.ker. És Te?

Annával nyert ügyed van, tuti dobogós ;)

Kata, német játsziügyben passzolok. Angolnak tudom a HelenDoron foglalkozásokat. Kósza ötlet, esetleg Soroksáron? Annyi ott a sváb, hátha van ilyen.

Annyi minden felgyűlt bennem, mióta otthagytam az egykorúak fórumát. Egyrészről a suliban érnek extatikus élmények és alig várom, hogy hazajöjjek ZItához. Pénteken hosszú percekig csüngtünk egymáson, vigyorogva szaladt felém, pedig szereti a bölcsit, és beleszokott a "munkába megyünk"-be, de mégis. Talán a szünet meg a nonstop nagyi volt az oka.

ÍGy félévzáráshoz közeledve sikerült egy osztálynak a könnyekig kiborítania. Érzem én is, hogy gyengébb vagyok az itthon töltött idők miatt, de ez elég rázós. Van 2 hetem megálmodni a megoldást.

Szép hétvégét!

csoni
hellani
 
 


Üdv!

Tudom, sok korosztály van itt, de ez nálam sorsfordító.
Tehát ZIta 1 hete leválasztotta magát. Már néhány hete csak az esti szopi maradt meg, ezt a bölcsis társánál tett kirándulás után elfelejtette kérni, majd másnap is, harmadnap meg már én nem adtam. Kis sírás, extra kakaó és bújás, és mostantól van alvómaci is. Ma egy nagy nevetés közben felfedeztem a hátsó őrlőit is, már csak 1 fog hiányzik és teljes a fogsor!
Annyira jó ez a tavasz, csak ne lázas hétvégénk lett volna!
Kicsit körülnéztem a programajánlón, a Rózsában és KOndorban is nagyon jó zenés-táncos-mesés dolgok vannak. Kalandra fel!

www.rozsamh.hu
www.kondorkh.hu

Szép estét!

csoni
hellani
 
 


Háhá, és én nyitom az új oldalt! :oops: :lol:

csoni
hellani
 
 


No újra én...
Kicsit forog velem a világ. Ma bejött a státuszos elődöm, nagyjából vázolta, hogy jövő januárban visszajönne, csak nem tudja, hogy teljes vagy félállásba... mivel amúgy is ismerjük egymást, megbeszéltük, hogy időben szól, ugye nekem se mindegy merre keressek állást.
Az a szomorú, hogy őt kevésbé vonzza a hely, inkább csak a szükség, nekem meg kezd jól alakulni és a rázós osztályoktól jövőre úgyis megszabadulok.

Zitával készülünk a farsangra, vasárnap a Rózsában lesz Kolompossal, szerdán a bölcsiben a saját. Varrtam neki Piroskaszoknyát kis poncsós-bolerós felsőt meg lesz egy kendője... amúgy van piros pólónk és kisruhánk még harisnya is akad.
Gondolván a jövőre leleveleztem a jövendő ovival a látogatást és érdeklődöm az admin. után is. Szerencsére ez még ráér májusban.

Tessék irogatni, különben blogoldal lesz belőlünk!!! :twisted:

csoni
hellani
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak így betörök :oops: :lol: van valamelyikőtöknek tapasztalata a 18. kerületi bölcsikkel; milyenek a dadusok, a körülmények? Jöhet priviben is :D Köszi előre is :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Szia!

Én már annyit írtam, ha azokon kívül van kérdésed, jöhet! :)
Az előző oldalon találsz linket is.

Üdv

csoni
hellani
 
 


Szia!

Köszi :D Már nézelődtem a linken, igazából saját tapasztalatokra lennék kíváncsi :D
Hozzánk a Hétszínvirág illetve a Csibekas lenne közel, első körben ezek érdekelnének. A Hétszínvirágról nagyon sok jót hallottam, viszont nem annyira tetszik a környezet.
Esetleg valakinek tapasztalat a Csibekasról? (Kézműves utca)
2008 szeptembertől menne Ábel, már majdnem 3éves lesz akkor, nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni neki :D (én már most izgulok és persze vegyesek az érzéseim az egész bölcsizéssel kapcsolatban, de persze így is tök jó, hogy nem 1-1,5évesen kellett Ábust bölcsibe adni :D).

És meg tudnátok mondani, ki a bölcsidoki ebben a kettőben? (étszínvirág illetv Csibekas)

Köszi :D

Hellani,
Egyébként hol tanítasz?

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Mégegy kérdés:
a nagyokkal hogy foglalkoznak ott? Vagy ne várjak túl sokat a bölcsitől, inkább csak gyerekmegőrző? :?
köszi :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


SZIa!

HA szeptemberben lesz 3, valószínűleg rögtön oviban kezdi az új törvény miatt. Mi nem tetszik a környezetben? AZ udvar hátul, autók nem zavarognak. Amint tiszta az idő, mennek levegőzni, sok a kinti játék. A szobák felszereltek, folyamatosan újulnak a játékok, sokat kézműveskednek, nálunk a mondóka-ének is természetes, furulyázni is szoktak, táncolnak. Tiszta, kedvesek és abszolút megértőek a gondozók. Nem gyerekmegőrző, vannak kisfoglalkozások, amibe vagy bekapcsolódik vagy nem. Szokják a társas kapcsolatokat, rendszerbe kerül a kis életük. Ebédhez maguk terítenek, ott kialakul egyfajta ülésrend. ÍGy félév után jókat mulattam, hogy alakultak "párok", van egy szívbéli barátnője Zitának, persze másokkal is játszanak, de húzzák egymást beszédben, játékban, szobatisztaságban. Jó a nagyokkal, az utánozástól rohamosan fejlődnek. Zitának az alvásban segített a bölcsi, azóta itthon is magától megy ebéd után szunyálni. A kaja változatos, sok főzelék, zöld-gyümölcs van az étlapon.
A házidoki Sinkovitz Kati. A gondozók 2 korosztályban képviseltetik magukat. Csibekasról semmit nem tudok.

Leövey gimiben (9.ker) tanítok, helyettesítem a gyeses kolleginát az énekórákon jövő januárig, ha minden jól megy.

Remélem, segítettem, nincs viszonyítási alapom és talán egy kicsit elfogult vagyok a nénik miatt, de Zitának nagyon nagy igénye van-volt a közösségre, és hihetetlen jól érzi magát.

AZ első hetekben annyira, hogy még hétvégén is akart menni!!!

csoni
hellani
 
 


Szia!

Köszi :D Nem szeptemberben, csak dec. elején lesz 3, úgyhogy pont dilemma, hogy hogy legyen :D
:oops: igazából tudom, hogy nincs oltári közel, de van ott magasfeszültség, ami zavar. Ebből az egy szempontból jobb a Csibekas, viszont bent nem voltam a Hétszínvirágban illetve a Hétszínről nagyon-nagyon jókat mondanak, szemben a Csibekassal, amiről egyszerűen semmilyen tapasztalatot nem sikerül találnom, ami nagyon fura :o De remélem, sikerül valami infóhoz jutnom :D
Ott voltam bent, a vezető nagyon kedves volt, de ez még semmit nem jelent arra nézve, hogy mi történik ott :D (csak a legkisebbeket láttam, nem tudtam körbenézni, de tervezem)
És ahogy látom, nagyon bölcsi illetve gondozó-függő a dolog. Amit elmesélsz a kislányod csoportjáról, nagyon jó lehet :D

Hú, ott van még a Duffek Valéria? :D

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Te kis bújócskás! :idea: Csak nem ofőd volt? :twisted: Van még, végzős az osztálya, ahogy ő fogalmaz, ő lett az örök morgó, lelkes szakszervezetis.

Alapos a helyválasztás, sosem tűnt fel a magasvezeték. Talán már hozzászoktam. De ilyen alapon több, mint nehéz dönteni.

csoni
hellani
 
 


:mrgreen: nem, a férjéhez jártam ezer éve magánba angolra és hozzá kicsit mat-fizre ;)
de mi ez az ördögi fej? én nem nagyon ismerem :D

tudom, kicsit szőrszálhasogató vagyok, de valszeg az is benne van, hogy még nem teljesen békültem meg a bölcsi gondolatával (pedig muszáj)

remélem, Csibekasról jön valaki és mond vmi szépet :D :D :D


viszont mégegy: Gál Ági énektanár nem nálatok volt?

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Dufi aranyos, csak gyatrák a fejek...
Gál Ágiról nem tudok.
Ennyire nehéz elszakadni vagy rossz emlékied vannak a bölcsiről?

Hátha valaki ír még. Írok, ha hallok valamit más forrásból.

csoni
hellani
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: