Új privát üzeneted érkezett!

Edit! Sok-sok puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nyuszifülû
 
 


Szia Edit!

Megértem, hogy két lurkó mellett nincs időd írni! Kép
Örülök azért, hogy jelentkeztél, és majd várom a szüléstörténetet, és képeket Virágról, nagyon kíváncsi vagyok rá!
Szombaton voltam a kórházban Farmasinál, fájásvizsgálat volt, de minden OK, nincs fájás. Julcsika meg egyre aktívabb, pedig azt hittem, ahogy nő, és kevesebb a helye, majd nyugisabb lesz. De nem így történt, elég rosszul is alszom, meg már ezt a pár sort is nehéz bepötyögni, mert most épp alig kapok levegőt, fent vannak a lábai...
Két hét múlva, húsvét hétfőn megyek megint dokihoz, akkor lesz uh. is. Még csak a 33. hétben vagyok, de kezdenek gyarapodni a nyavalyáim...
Már nagyon várom, hogy otthon lehessek, az utazást egyre jobban utálom. Húsvét előtt egy hetet lent töltünk, aztán a következő vizsgája 26-án lesz a férjemnek, azután fogok hazacuccolni. Egyedül nem igazán bírnám a holmimat cipelni, így akkor lejön velem, meg majd minden vizsga után lent is marad, amennyit csak tud. Remélem, hogy ott is tud majd tanulni, úgy tervezzük, hogy ő is ott legyen a szülésnél.
Tesómmal majd húsvétkor válogatjuk össze a babaholmikat, egyre jobban be van zsongva ő is. Kép
Andriska meg nem győz ámulni, hogy mekkora a hasam, és már feltette a költői kérdést, hogy jön abból ki Julcsika? Kép
Szóval egyre jobban érzem a szülés közeledtét, mind fizikailag, mind lelkileg. Tornára még járok, otthon már úgy sem tudok.

Puszi,
Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Szia Andi!

Hát nem irigyellek az utolsó hetekért, de fel a fejjel, lesz ez még rosszabb is. A 39. hét nekem maga volt a pokol. Végre bírok szaladni, nem fájnak az ízületeim, nem ég a gyomrom. Szegényke, még csak most jön a neheze.
Virág baba kicsit délelőtt nyűgösebb volt, de ahogy elállt az eső, már alszik is. Remélem, meg tudtad nézni a tegnap este küldött képeket. Olyan nyugodt, kiegyensúlyozott kisbaba.

Nyuszifülű, szorítok a vérkép eredmény miatt. Ne izgulj, jobb tudni az igazat.

Ria, kívánom dönts a legbölcsebben orvos ügyben! Szerintem nem csalódsz sem Rigóban, sem Farmosiban. A szülésznők rendesek, a csecsemősöknél pedig szólni kell az igényeidről. Legyen szép napotok!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

 
 

Sziasztok Lányok, Asszonyok!

Valóban egyre jobban közeleg a nap, mikor a tettek mezejére kell lépnem, a húsvét utáni kedden neki is látok a dolognak. A helyzet úgy áll, ahogy ti is gondoljátok. Vagy a Rigót, vagy a Farmosit fogom választani. Nem tudom, hogy lehetne úgy vezényelni a dolgot, hogy akár mindkettőt szemügyrevehessem, kicsit "barátkozzunk", majd meglátjuk, ebből a szempontből a Rigó látszik egyszerűbben megközelíthetőnek, a Farmosi kicsit bonyolultabb, pedig elég jókat írt róla Mézgombi. Az is érdekelen, Mézgombi, hogy akkor te most magán vagy nem magán rendelésre jársz hozzá, milyen kategória ez?

Én most még csak a 21. hétben vagyok, de már most vannak nyűgjeim, nagyon elgondolkodtatott amit az utolsó hetekről írtatok, lehet, hogy aktívabban kéne tornáznom, vagy távgyalogolnom, mert másképp teljesen leprunnyadok a végére. Ez elvégre a saját felelősségem. Nem tudom, hogy miért alakult így, de határozottan úgy érzem, mintha megfogyatkozott volna az akaraterőm a várandóssággal. Sőt képtelen vagyok bevásárolni, tartósan egyhelyben állni a pénztárnál, folyton rosszullét környékez, remélem, ez nem kóros!

Nuszifűlű, mi újság veled mostanában? Hogy érzed magad? Kitartás!

Szeretettel üdvözöllek benneteket: Ria
kria
 
 


Szia Ria!
Szia Mindenkinek! Puszi Mindenkinek!! Kép
Meglett az eredményem. Minden szuper, minden ok, minden a lehető legjobb, semmi eltérés sehol. Csak baba nincs seholKép
További lépésről nem volt szó. Ennyi volt. Lehet próbálkozni, és ha még mindig semmi utána újból el lehet menni hozzá. Gondolkozom Szegeden, vagy Kecskeméten. Azért mert jó lett az eredményem a problémámom nem változtatott! Szedem az aloe-verat, 97 % tiszta aloe, majd attól rendbe jön mindenKép
Ria mind a kettő nagyon jó! Teljesen mindegy kit választasz! Farmosi igen bonyolult, nincs magánrendelése, kicsit macerás megtalálni! Kép
Puszi Ria, Mézgombi, Edit, és a pocaklakó Manócskák!!!!!
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Ria, azt hiszem inkább a magánrendelés kategóriába sorolnám, ahogy Farmasihoz járok. Nem értek egyet azzal, hogy macerás lenne megtalálni, rendel az sztk-ban, keddenként tanácsadáson, ezeken kívül meg szinte mindig bent van a kórházban. Én még mindig elértem. Kép És amint már mondtam is, tök rugalmas, legközelebb pl. húsvét hétfőn megyek hozzá.
Nekem semmi okom panaszra, én nagyon szeretem, és attól, hogy nincs konkrét magánrendelése, még meg lehet könnyen találni. Tehát ez ne befolyásoljon a döntésben.
Az, hogy lecsekkolni mindkettőt, már macerásabb...
Mert hát ugyebár elmész az egyikhez, úgyis megbeszéltek egy következő alkalmat, aztán meg mondjuk mégsem mész, mert a másik jobban tetszik...Aztán meg az elsővel simán összefuthatsz még vizsgálatokon, és kicsit ciki, meg gondolom meg is beszélik maguk közt. Tehát nem egyszerű...
Azért remélem sikerül majd választanod!
Jó pocakosodást! Kép
Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Kedves Nyuszifülű!

Örülök neki, hogy minden rendben van, nincs semmi eltérés, tehát szabad az út. Az már nekem is eszembe jutott, de nem akartam túl okos lenni, hogy talán valamiféle gyógynövényekkel, teákkal, természetgyógyászattal is kellene próbálkoznod, de hát írtál az aloe veráról, tehát magad is megtetted az alternatív lehetőségek keresését. Ami pedig a Budapest, ill. Szeged dillemádat illeti, én Pestről eddig nem nagyon hallottam, de Szegedről igen és csak jót. Egyik egykori kolléganőm járt oda, a kisfia most fél éves. Azt mondta mindig, hogy rendkívül emberbarátiak, emberségesek, korrektek voltak vele. Reméljük, a tavasz tökéletesen segít a kivirágzásodban, szép húsvéti ünnepeket, jó "lazítást" kívánok. Ria
kria
 
 


Kedves Mézgombi Andi, avagy Mézdombi Andi!

Kösz az információkat, továbbra is ezerrel vívódom, hogy melyik dokit vegyem először célba. Igazad van, nem nagyon valószínű, hogy mindkettőnek szerét ejthetem. De azért volna még egy kérésem, Farmasival kapcsolatban, ezekért a külön időpontban való találkozásokért mennyi "vizitdíjat" kér, sok betege van-e, szerinted, ahogy ismered, zavarná-e őt, ha a szülésen dúla is részt venne, vagyis mennyire konzervatív, illetve mennyire kedvelheti az egzotikus nyaralásokat, mert az is lehet, hogy augusztus elején már a Karib-tengeren akar lenni. Kérlek, ne nézz teljesen hülyének, hogy ilyeneket kérdezek, elég, ha én ki vagyok borulva magamtól annélkül is, hogy ilyen nehezen tudok dönteni.
Előre is kösz a segítséget, szép örömös, pihentető babaváró húsvétot kívánok szeretettel, sok simogatást pedig a kis Csemetédnek! Ria
kria
 
 


Szia Kria!

Sajna vizitdíjról nem tudok nyilatkozni, mivel én valamilyen szinten protkós vagyok (tesómra tekintettel, aki szintén orvos), így tőlem még nem fogadott el pénzt, mikor akartam adni. Asszem kétszer bepróbálkoztam, visszautasított, így utána nem adtam, ajándékcsomagot vittem kétszer, karácsonyra meg a névnapjára. Egyébként mikor még magánrendelt, ő volt a legolcsóbb, asszem talán ezrest kért. Tehát max. két-három ezret kérne szerintem, de az is lehet, hogy semmit, ha nem csak majd szülés után amennyit gondolsz, adsz neki. De ezek mind csak vélemények, mondom, nincs tapasztalatom. De ha találkozok majd kismamikkal, megérdeklődöm, és megírom.
Szerintem nem konzervatív, ha Te szeretnél dúlát, biztosan nem lenne gond. Meg egyébként is valaki bent lehet a szülésnél, és nem hinném, hogy probléma lenne, ha az éppen egy dúlát jelentene.
A nyaralási szokásait nem ismerem. Kép De ezt végül is meg lehet kérdezni, olyan formában, hogy mennyire számíthatsz rá, hogy itthon lesz-e.
Nekem ez még nem is jutott eszembe, de szerintem említette volna, ha elutazna. Mondjuk én májusban szülök.
Én is nagyon kellemes húsvétot kívánok! Remélem tudtam segíteni! Kép

Nyuszifülű, a héten itthon vagyok, ha küldesz mailt, akkor erre küld légyszi: radiandrea@freemail.hu. Edit, ezt Neked is írom. Kép

Remélem jól van Mindenki, és nagyon jól érzem magam itthon, sokat vagyok a telkünkön, már egész jó színem van!

Puszi Mindenkinek!

Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok Csajok!

Elnézést, hogy ritkán reagálok, de annyira más témák foglalkoztatnak, mint Bennetteket. Majd meglátjátok, mennyire tudtok örülni 1 óra visítás után után egy kakis pelusnak. Ez még hihetetlen Nektek, de tényleg így lesz. Ha elkezdenék a nyűgös délelőttökről, a kisfiam hülyeségeiről írni, nem tudom, mennyire érdekelne Titetet. Így olvasó üzemmódra helyeztem magam.
Rria! Számolj majd be a dokiválasztásról! Érdekelne, hogy oldottad meg a találkozókat.

Nyuszifülű! Nem lehet, hogy a párodnál nem stimmel valami? Ne felejtsd el, hogy a meddőségek oka 50%-ban a férfi. Bár ez csak egy feltevés.

Mézgombi! Neked majd mail-ben írok!

Kívánok békés, nyugodt és áldott Húsvétot!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szia Mindenkinek!
Edit! Szerintem nem. Tudom velem van valami gáz, nem jó valami. Mostmár konkrétan méricskélek, elég girbe-gurba. Hát nem tudom. Várok még két hónapot, utána visszamegyek!
Ma Andrea nap van! Mézgombi boldog névnapot! Ha kóbor Andi, akkor is!!!!
Ria sikerült választani????
Sok-sok puszi!
H
nyuszifülû
 
 


Sziasztok Félegyházi Kismamák!

Alig van lelki erőm jelentkezni. Rendesen ki vagyok készülve. Hétfőn csináltak nálam terheléses vércukor vizsgálatot. Lidércnyomás volt. Először is nekem tűfóbiám van, a terhesség előtt még soha nem vettek tőlem vért, meg a nagymamámnak is idős kori cukor baja van, jó 10 éve látom, mit szenved vele a család, hogy szintentartsa, tehát már a vizsgálat előtt vagy egy héttel csupa görcs voltam, mivel folyton attól pánikolok egyébjént is, hogy cukorbeteg leszek. Ráadásul senki nem tájékoztatott előtte, így az öcsém szülinapján előző nap jól bekóláztam, jégkrémtortáztam. Tehát reggel eldöntötte a védőnő, hogy megcsinálják, már a puszta gondolattól begörcsölt a vénám, az első adag vért is alig tudták levenni, nagy nehezen lenyomtam a két pohár cukros teát. 2 órát vártam türelmesen, hogy a dokinál is sorra kerülök, de mire onnan kikerültem, szinte elájultam az idegességtől, a félelmtől, meg attól, hogy egybeállt az egész gyomrom, olyan volt,mintha nem is akarna mozdulni belőlem a 4 deci cukros lötty. Nagy nehezen levették a második adag vért is. Életem egyik legrosszabb napja volt. Az eredmény pedig 9.3 lett, 7.2-7.8-ig elfogadható. terhességi diabetesz a diagnózis. Letaglózott jócskán, mert eddig is szándékosan kerültem az édességet, nagyon vigyáztam, meg úgy éreztem, minden rendben van velem.
Persze az orvos rögtön 3-4 napos kórházi kivizsgálást rendelt el. Én pedig a vizsgálat ismétlését kértem. Erre alá kellett írnom több helyen, hogy megtagadtam a gyógykezelést és a szövödményekért engem terhel a felelősség, csak így értem el, hogy megismételjék. Ez van. Kicsit ki vagyok borulva, mert jó-jó, nem árt az óvatosság, de szerintem 2 vizsgálatot csak megér a dolog, meg ezen úgy is csak diétával lehet segíteni, mostmár rögtön oltanak, kaszabolnak, az a biztos! Na bumm. Persze mindez itt Zalában történt velem.

Húsvétkor választottam orvost, a Rigó mellett döntöttem. Voltam is nála, egy csütörtöki napon. Ménkű sokan voltak. Ez először kicsit visszariasztott, de hát ha "rossz" orvos volna, akkor nem várnának rá annyian. 19 óra körül jutottam be. Nagyon természetesen és normálisan viselkedett, nem volt benne semmi orvosi színpadiasság. Elfogadott páciensének, azt mondta járjak csak nyugodtan ide Zalába, nem kell azért külön hazafutkosnom, ha arra járok, azért keressem meg. És július 11-től pedig hazaköltözöm, mikor a rendszeres vizsgálatok ideje jön.Szóval elégé ideálisan alakult az első találkozás. Az kicsit furcsa volt, hogy mikor rákérdeztem, hogy valóban jó-e neki az augusztus 7-i időpont, azt mondta, hogy az egyik szülésznőjük augusztus 10 körül fog szülni, neki megígérte, hogy ott lesz, így valószínűleg júliusban megy szabira. Azt is hozzátette, hogy akinek megígéri, annak 99 %-ra ott van a szülésénél, de ha ő nincs ott, akkor is vannak ott orvosok, de távoli még erről beszélni... Ezt kicsit furcsának vettem...
Most meg ez a cukor ügy. Egyenlőre megvárom a második vizsgálat eredményét is, aztán konzultálok vele is talán a továbbiakról.

Most ennyi tellett tőlem, illetve magam alól, mert ott vagyok. Sziasztok Ria
kria
 
 


Sziasztok!

Rég írtam már, pedig be szoktam ide nézni, csak nem volt erőm írni, már egyre nehezebb ülni a gép előtt, fáj a hátam, Julcsika is utálja ezt a pózt, és ezt erős rúgásokkal a tudtomra is adja.
Mostanában az éjszakáim se valami jók, nehezen alszom el, és szinte óránként kelek pisilni. Most is fent kukorékolok, mert nem jöttek az álommanók. Na, de nem panaszkodom tovább, pedig lehet, hogy reggelig tudnám sorolni...Kép

Ria, sajnálom, hogy nem túl jó dolgok történtek veled mostanában.
Szerintem azért annyira ne aggódj a terhességi cukor miatt, a nővéremnek is volt, diétáznia kellett, és nem is lett semmi gond. Mikor nekem volt terheléses cukor vizsgálat, akkor az első eredmény 8 lett, így megismételtük, akkor meg már 5,7, azaz teljesen jó lett az eredményem, így nem kellett diétáznom. Pedig már lelkiekben felkészültem rá. Nekem azt mondták, hogy az elsőnél valami bezavarhatta a mérést, lehet, hogy nálad is ez volt. Bár írtad, hogy cukorbeteg a nagymamád, tőlem megkérdezték, hogy van-e cukros a családban. Nálunk nincs senki, tesómnak is csak a terhesség alatt volt problémája. Egyébként terhesség után rendbe szokott jönni, úgy hogy ne aggódj! Kép
Ez a tűfóbia érdekes, még nem hallottam ilyet! Sajna a terhesség együtt jár pár vérvétellel, próbálj meg olyankor a babóra gondolni, hogy érte teszel mindent, hátha segít! Kép
Szerintem Rigó jó választás volt, és amiatt se izgulj, ha esetleg nem tud ott lenni a szülésnél, az én dokim szinte mindig bent van a kórházban, benne is tutira megbízhatsz! Kép
Remélem sikerült egy picit megnyugtatni! Írj majd, hogy mik a fejlemények veled! És jó lenne majd esetleg összefutni, ha majd Félegyházán leszel, már Edittel is tervezzük.

Puszi, Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Valamelyik este írtam egy fél órát, de sajna elszállt. Azóta pedig még nem volt erőm megismételni.

Ria!

Sajnállak a történtek miatt, csak vigasztalni tudlak. Nekem mindkét terhességemnél diabetesz volt. Virággal 8.5 lett a cukorszirup után 2 órával mért érték. Diétával az étkezés utáni lement 6-6,5 körülire. Nem volt könnyű betartani. Ráadásul méhnyak megrövidülésem is volt. A tűt szokni kellene, mert ha az ismételt vizsgálat sincs rendben, akkor két hetente ellenőriztetni kell.
Ha Rigó doki nem lesz a szülésnél, akkor Farmasit ajánlom, ő is kiváló orvos. Én majdnem az ügyeletes orvosnál szültem, annyira hirtelen lettek tolófájásaim. Éjjel 23.50-kor értünk a kórházba, 00.35-kor született Virág. Már oxigént kaptam, hogy késleltessük a fájásokat. Pedig a doki beért 15 perc alatt. Egyébként ha még öt percig nem érkezik meg, én kértem volna az ügyeletes orvost. Akkor már annyira fájt, hogy mindegy kinél szülök, csak nyomhassak végre.
Én mindig azt mondtam, az nem normális, aki az utolsó pillanatban megy be a kórházba szülni.Hát saját bőrömön tapasztaltam. Itthon csak keményedéseim voltak. Öltözködés közben törtek rám olyan fájások, hogy azt hittem, itthon szülök meg. A férjem padlógázzal vezetett, pedig csak 5 percre lakunk a kórháztól. Anyósom itt aludt nálunk, így nem kellett Barnihoz keríteni senkit. Nem is lett volna rá idő.
Szóval a kitolásnál már mindegy ki volt az orvos. Persze ez egy hosszú vajúdásnál nem mindegy.

Andi, írtam neked e-mailt.

Jó hétvégét!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem, minden rendben van és csak azért nem ír senki a linkünkre, mert ti egymás közt a saját emailcímeken leveleztek, nem azért, mert kihalt a csapatszellem.
Megszületett már Mézgombi kislánya?
Hogy bírod Edit a 3 műszakot?
S mi a helyzet a baba-projekttel Nyuszifűlű!

Mi szépen gyarapszunk. Hála Istennek úgy érzem jól vagyunk a történtek ellenére is, most lépek a 30. hétbe. Annak örülök a legjobban, hogy még egészen jól tudok jönni-menni, mozogni. Igyekszem is nem leengedni, mert a Férjemnek is sokat kell segíteni, aki most rendezi az első önálló néprajzi kiállítását, meg gőzerővel kéne írnom a doktorimat is, mert ha megszületik a Picurka ( akiről még nem tudom, hogy fiú lesz-e vagy lány) biztos nem tudom majd.

Amióta nem jelentkeztem sajnos már túl vagyok egy zalaegerszegi 3 napos 24 órás cukormérésen, ami egy rémálom volt. Minden kismamát óvjon a Jóisten a megyei kórházak lélektelenségétől. És az azt követő 2 hetes cukorkontrollom is meg volt. Az eredmények jók. terhelve is 5,8.
Jártam a Rigónál is. Nagyon-nagyon rendes volt. Elég rossz, hogy a nagy távolság és a Férjem elfoglaltsága miatt nem tudtam kapásból hozzá menni, sokkal jobban jártam volna. Nagyon emberséges volt és megnyugtatott. Június 30-ára meghívott a Félegyházi Kórházba egy alaposabb délelőtti ismerkedő látogatásra. Ő is meg akar kicsit alaposabban vizsgálni, de szerinte nincs baj se a babával, se velem.
Írjatok, ha van időtök és kedvetek, üdvözlettel Ria
kria
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jelentkeztél Ria!

Hát megyei kórházból nekem is kijutott 3 éve, Kecskeméten. Azóta sem voltam ott. Örülök, hogy a cukor végül is rendben van. Fontos, mert a lepényt tönkre teheti idő előtt sajnos. Rigó dokival találkoztam azóta a 6 hetes kontrollon, akkor is rendes volt. Mézgombi babája megszületett 26-án, pénteken, 3200 gr, a hosszát nem tudom. Valószínű, már otthon vannak. Még nem akarom zargatni, majd pár nap múlva rácsörgök.

Rólunk néhány szót: nem könnyű a két gyerekkel, de Virág egy angyal. Eszik, alszik, de ha nem bír aludni, akkor is csak mosolyog és beszélget. Barnabás éli a 3 évesek hisztis, szülőt nem kímélő viselkedését. Néha kétségbe esem, meddig tart még nála a dackorszak, mert már egyre kevésbé tudom tolerálni a dolgait. Dehát majd elmúlik ez is.
Virág most 4800 gr, 56 cm. (szül. 2650 gr. 47 cm)

Megyek, mert manócska ébred!

Vigyázz Magadra! Üdv/Edit
edit74
 
 


Csak próbálkozom vonalzóval és képpel.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


A vonalzó még nem OK.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Ezen az esős hideg délutánon alkottam magunkról képeket!

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Cupp!
Üdv Mindenkinek a Trópusokról! (munkahely)

MÉzgombiról valami hírek???????? :lol:

Van valami pletyó? Hirek???

Edit! Tündéri a pincur!!!!
nyuszifülû
 
 


Htát nem írtok túl sokat!

Mézgombi tegnap este ment vissza Pestre, nézz be a 2006. nyári babákhoz. Sajnos a kicsinek lágyéksérve van.

Nálad mi újság babaprojekt ügyben?

Virág még mindig egy kis csoda. Ma kapta a 3 hónapos oltást, meg se nyekkent, nemhiába kislány. 5600 gramm, 60 cm.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Edit, először is ne haragudj, hogy nem jelentkeztem, kicsit összejöttek a dolgok, hirtelen kellett felköltöznünk, pedig abban az időszakban terveztem Veled találkozni, amíg lent lakunk, és már Ádám is velünk van, könnyebben bírunk mozogni. Hát, nem így lett, de látom a másik topikból már tudod, hogy miért kellett feljönnünk.
Ma is kijött a sérve, de úgy néz ki, hogy vissza is ment, már sík ideg voltam. Szerencsére ezen kívül minden rendben vele, és őt ez a dolog sem viseli meg annyira, nem úgy mint engem... Nagyon szépen eszik, képzeld, másfél hét alatt 500 grammot gyarapodott! Tesóm lesett is, mikor mérte. Jut eszembe, mondta, hogy voltatok nála, és hogy Virág egy tündér, meg hogy ő még ilyet nem látott, hogy meg sem nyikkant a szuritól! Mázlid van, hogy ilyen nyugis. Julcsi ki tudja ereszteni a hangját, főleg amíg nincs teljesen tele, addig vígasztalhatatlan, persze a nagy zaba miatt meg dolgozik a pocija rendesen, utána meg azért nyekereg. Most Ádám ringatja, remélem elég lesz neki a szopi, és el tud aludni.
Ja, és tudok szoptatni! :) Semmi gondom már vele, csak esténként fejem ki az esetleges maradékot, bár nem sokat hagy! Nagyon ügyes kiscsaj Julcsika, megtanulta a szopit, sőt nagyon szereti, sokszor azon altatom el, az nagyon megnyugtatja. A játszócumit messzire kilövi, már próbálkozunk, mikor nagyon nyűgös volt.

Sajna lépnem kell, Ádámnak elhalt a karja, Julcsi meg még tök éber...

De írok ezentúl többet, és mailt is!

Puszi
mézgombi
 
 


Egy kicsit még visszajöttem, az előbb tettem le Julcsikát.

Nyuszifülű, már régen kommunikáltunk! Sajna nem tudom a telcsiszámod, pedig gondoltam Rád, mikor Julcsi megszületett, hogy jó lett volna értesíteni. Pont a kiírt napon született, kb. 7 óra telt el az első fájástól egészen addig, míg meglett. 3350 grammal, és 51 cm-el született, valamint hatalmas séróval! :) Majd mailben küldök képeket, már van pár fotó amit bescanneltünk, meg egy-két telcsis képet tudok küldeni.
Ha van időd, írj mailt, és én is megpróbálok írni!

Kria, Neked meg kitartást az utolsó pocakos időkre! Nem irigyellek, hogy ilyen hőségben kell elviselned! Miből doktorálsz? És a férjednek milyen kiállítása lesz? Már bocsi, hogy így kíváncsiskodok, csak felkeltetted az érdeklődésemet. :)
Használd ki sok pihivel, míg nincs meg a baba, mert én már egy hónapja nem aludtam ki magam! :)
Örülök, hogy rendben van a cukrod!

Edit, majd írok mailt is!

Sziasztok!

Amint tudok, jelentkezek, de addig is írjatok!

Andi és Julcsika
mézgombi
 
 


Szép Napot! Sziapuszi mindenkinek!

Nagyon örülök nektek! Annyira jó látni a boldogságotokat! Persze hogy kérek képet!!!! Lényeg hogy nagy baj nincs, ezen kívül semmi nem számít! :)

Velem semmi. Ugyanaz. Szenvedek. Már nem is érdekel. Lesz ahogy lesz nem idegelem magam fölöslegesen. Lemondtam agyilag már mindenről, szívemben még reménykedem, de azért még megyek a nyáron egy kört, de nem ahhoz akinél először voltam. Valahogy nem nyugtatott meg, és nem kezdeményezett semmiféle vizsgálatot vagy akármit hogy rendbejöjjek.
Franciára gondoltam, csak nemtudom hogy rendel. Gondoltam először az SZTK-ba keresem fel, utána meg a kórházba. De még alszok erre az egészre egyet.
Csináltam egy aloe-vera kúrát, nagyon jó volt, két hónapig normális volt a menzim (32), madarat lehetett volna velem fogatni, de most megint előről kezdte a 40-42 napos szórakozását. Hát velem ennyi történt.

Legyetek jók! Babázzatok sokat! Imádjátok az életet!!!

Puszi: Nyuszifülű
nyuszifülû
 
 


KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk.

Andi! Örülök, hogy a körülményekhez képest jól vagytok. Szörnyű látni, hogy nem tudsz segíteni a manónak. Vigyázzatok nagyon rá és szopizzatok sokat.
Tényleg jól viselte a szurit Virág, egy hangja nem volt. Csak sajnálom, hogy a 3 hónapos státuszvizsgálat nem lett teljes, kimaradt a hosszmérés, fej és mellkas körtérfogat. Egyébként 5600 gr kb. 60 cm. A hosszát én mértem le.

Nyuszifülű! Szerintem menj Szegedre! A kolléganőm, aki oda jár, novemberre várja a babát. A sógornőmet is ott kezelik kb. 1-1,5 hónapja. Nagyon rendesek vele. Ne nyugodj bele a sikertelenségbe, mert az idő egyre telik. Szívesen megadom a doki paramétereit.

Mára ennyit! Megyek aludni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok Leendő Félegyházi Kismamák és Aktuális Anyukák!

Bocsánat, hogy ezer éve nem jelentkeztem, de olyan gyorsan rámtört a 9. hónap, hogy csak na. Edit, Mézgombi, Gyönyörű gyerekeitek vannak, ezért érdemes, ez tartja bennem a lelket. Nyuszifűlű, hajrá, én is pártolom Szegedet!

Néprajból kellett volna írnom a doktorimat, a Kiskunfélegyháza környéki fóliás zöldségtermesztésből, mondanom se kell, hogy szinte semmi se lett belőle. És arról sincs egyenlőre fogalmam, hogy a baba mellett, hogyan fogom majd befejezni.

A férjem a hetési népi textilkultúráról rendezett kiállítást, vagyis szőttesekből, népviseletekből, mondanom se kell, hogy nekem is be kellett segítenem, így alig maradt valami időm a baba itteni helyének előkészítésére, anyagbeszerzésre, stb. Már most kezdődik a gyermek és karrier (a férjemé) kettősége.

A 37. hétben vagyok. Most vasárnap, azaz 16-án indulunk Alpárra és én le is telepszek a baba születéséig, a férjem pedig biztos, hogy ingázik majd, amíg szállítható állapotban nem leszünk a szülés után. Remélem, minden zökkenő mentesen fog menni, mert a Férjem nélkül nagyon nehéz lesz, ha sokáig Alpáron kell maradnunk. Addig talán az anyukám, anyósom és barátnőim örködnek felettem. A házunk legalább totál hűvös.

Egyre jobban izgulok a szülés miatt, voltam már 2 hete fájásmérésen a szülőszobán, dög meleg volt. Meg arról sincs fogalmam, hogyan fogok háton fekve szülni, mert én egyébként se bírok egy percig se háton feküdni, egyszerűen rosszul leszek, hamarosan kiderül. A cukrom megint jó lett szerencsére. Bár ahogy közeledik az idő, egyre nehezebb a diéta, egyre többet bűnözök, amiért persze lelkiismeretfurdalásom van.

Hétfőn felkeresem Rigót a magánrendelésén, mert a kórházban mindig annyira hajszolt, hogy nem tudok vele rendesen beszélni, pedig szívesen meginterjúvolnám 1-2 kérdésben, pl. szülésindítás, gátmetszés, stb. Mi a praxisa?

Meg hozzád is volna Edit egy kérdésem, amire kérlek, hogy a tinodi@freemail.hu címre küldj választ a diszkréció végett. Mennyit illik adni Rigó doktornak a szülés lebonyolításáért és szoktak-e adni a szülésznőknek is valamit? Előre is köszi az infókat.

A meleg mellett egyre nehezebb a hasam és lent elégé húzódik, ami miatt nehezemre esik a helyváltoztató mozgás, pedig annyi mindent tennék még. Most ennyit tudtam írni, ha számítógép közelbe jutok, akkor majd jelentkezem. Remélem a kis Csemeténk megvárja, míg hazai földre érkezünk. Addig is szeretettel üdvözöllek benneteket: Ria, Lendváról
kria
 
 


Sziasztok Kedves Félegyháziak!:)

Bocsika a zavarásért ,,,de lenne pár kérdésem,,hanem gond!

Nyuszifül:)
Mi már ismerjük egymást a" ma megint megjöttből".....végre megtaláltalak :wink: ,nagyon eltüntél kiváncsi voltam mi van veled! :) Sztem kezdjétek el a vizsgálodást,,,bár nem tudok semmit mondani Szegedről,,de akkor inkább az mint Kmét!
Most én pont azon gondolkodom h át kéne menni Félegyházára(Holnap leszek 8.hetes kismami :) ),,,sok jót hallottam Dr. Rigóról!Ahogy visszaolvastam itt is csak jókat irtok róla!
A dilemmám lényege h akkor terhesgondozásra és mindenféle vizsgálatokra,uh stb(ami egyébként sztk-s) ide kell járnom???Elég furcsa infókat kaptam h akkor Kméten nem is foglalkoznak az emberrel????Ti erről tudtok vmit????
És még egy kérdés,,,milyen a szülészete???

Köszike Mindenkinek előre is!!!
Szép estét!!!
Vendég
 


Puszi Mindenkinek!

Kitartást a nagy melegbe!!!

Ella2! Most láttam csak hogy írtál, gyere privire, akarok írni majd neked valamit!
kis.h@bauerfeind.hu

Pusz

Nyusz
nyuszifülû
 
 


Nyuszi:)
Ment a privi! :)
Puszi
Vendég
 


Meghalt a topic?

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szia Edit!

Írtam privit! :)

Támasszuk fel a topikot! :)

Kria? Nyuszifülű? Mi újság veletek?

Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok! Sok -sok pussz mindenkinek! :D :D

Nagyon ritkán tudok feljönni. :oops:
Veletek mi újság?
Van valami hír?

Nálam semmi, csak hogy R.I.-hez soha-soha az életben nem akarok menni. Nem foglalkozik az emberrel, pedig magánrendelésen voltam, és mégsem lett a gondjaimra gyógyír. :( NÁlunk a családban is lesz baba, a kismami őhozzá ment először, de ő is rossz tapasztalatokkal távozott, és azzal, hogy ő sem megy hozzá többet. :( Hát szomorú.
Viszont, halottam egy nagyon jó és lelkiismeretes dokiról, ő lesz a következő áldozatom. :D :D :D Dr. Balogh. Remélem jó lesz.
Üdv
nyuszifülû
 
 


Hahóóóóóó
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Valakííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Van valaki ??????????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Élesszük újjá a topicot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Nincs Kismami Félegyházán????? :):):)
nyuszifülû
 
 


Hahóóóóóó
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Valakííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Van valaki ??????????
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Élesszük újjá a topicot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Nincs Kismami Félegyházán????? :):):)
nyuszifülû
 
 


Nyuszifülű!


Gratula, gratula, gratula!

Mesélj, hogy jött össze?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szió Edit!!!!! :lol: :lol: :lol:

Látod a vonazóm??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hogy hogy jött össze??? Fogalmam sincs. Már teljesen lemondtunk mindenről, bőgtem egy nagyot, és ezzel tudomásul vettem hogy nincs baba, mehetek majd Szegedre a csodadoktorokhoz. Mindez ősszel volt. Kitűztük az esküvőt, mindent lerendeztünk, kifizettünk mindenkit, már le volt zsírozva minden mikor közbejött egy 2cm-es ciszta. DE VOLT MELLETTE EGY BABÓKA IS!! :lol: :lol: Úgyhogy most úgy néz ki, hogy pont az esküvő, vagyis a már visszamondott esküvő napján fog megszületni. :):):):):):
Pontosan hogy mennyi idős nem tudjuk, mert abszolut nem működtem normálisan, az okosok szerint 40 napos ciklus esetében kizárt a peteérés, legfőképpen a megtermékenyítés ( olvastam!) Szép csodát művelt a természet velem :):): De nagyon tetszik!!!!
Most feszül mindenem, ráadásul tegnap óta olyan csípős izém is van, úgyhogy hétfő doki ha nem múlik el. Lehet hogy azért mert két napja rohanok (munka,suli, 290km-ert vezettem,de olyan kényelmetlen volt.....)
Veled mi újság???
Nagyon szép Virág baba!!!!!!!
Puszillak
Nyuszifül
nyuszifülû
 
 


Hú de örülök! De vigyázz magadra nagyon! A csípős izé hüvelygomba, ami terhesség alatt gyakori a hüvelyflóra megváltozása miatt.

Ki az orvosod?

Most tettem fel képeket a 2006-os tavaszi tápszeres babákhoz, ott láthatod a kisasszonyt!

Puszi és még egyszer gratulálok!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!!
Vendég
 


Szia Móni!!!
nyuszifülû
 
 


Azért lehetnétek csajok egy kicsit bőbeszédűbbek!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


:( Nyilván kevés a kismami a városban :shock: :shock:

Tessék rákapcsolni!!!!

Puszi!!!

Edit ezer ölelést küldök!!!!

Csók
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Nyuszifül!

Én már letudtam a két babával a terhességeimet, nem terveznék többet. Meghagyom Nektek a pocakosság örömeit!!! :lol:

Én ölellek Téged, kismami! Lassan megmozdul Kiscsimbók! Az enyém meg már elindul a lábán!

Vigyázz magadra!Puszi!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

A Móravárosból van erre valaki?

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Üdv folbetti!!

Nemcsak a Móravárosból nincs senki, hanem az egész városból vagyunk hárman. :(

Írj magadról

Pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Sziasztok félegyházi Csajok!

Hát, tényleg nem túl nagy itt a forgalom. Ezt a topikot én hoztam létre annak idején, de sorsára hagytam. :(
Sajnos nem volt túl nagy a forgalom, de nem azért, mert nincs kismama, hanem mert téma szerint választanak topikot a kismamák. Szerintem...
Én jelenleg sajnos nem vagyok kismama, de igyekszünk :) !
A nagylányom 15 éves, a pici 2 éves 4 hónapos 2 hetes.
Majd igyekszem néha benézni Hozzátok, addig is jó babázást!

Marica
marica69
 
 


Marica!

Mi egy házban laktunk a lakótelepen az Asztalos Jánosban, csak Ti hamarabb elköztötetek. Néha szoktunk is beszélgetni.

Akartok még harmadik babát is? Bátor vagy nagyon.

Én a 2006. tavaszi tápszeres babákhoz írok.

Nyuszifül!

Megmozdult már a gyerkőc? Tudod már, hogy lány vagy fiú?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!!!! :o Van itt valaki?
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem jöttök még erre.
Mi most szeretnénk 2.babát,dolgozunk már az ügyön.
Már van egy 2 év 4 hónapos kisfiunk.

Nyuszifülű!

Megkérdezhetem melyik orvoshoz jársz?
Én a fiammal Farmasihoz jártam,de sajnos már nincs magánrendelése.
Andi

Kép

Kép
.jandi
 
 


Sziasztok!

Régen én is írtam ide, bár már akkor is elég vérszegény volt a topik. :)
Én félig-meddig illek bele a topikba, mert Pesten lakunk, viszont Félegyházán nőttem fel, és a kislányom is tavaly másjusban ott született, Farmasi doktornál.

Móni, örülök, hogy ránk találtál, írj egy kicsit bővebben! :) (Remélem sikerült beazonosítanod! :wink: )

Nyuszifülű, hogy telnek a pocakos napok? :) Mit tudni Kiscsimbókról? Mozog már? Tényleg, név variációk vannak már?
Ne haragudj, hogy az emailezéssel lemaradtam, csak Julcsika elég kevés időt hagy mostanában, akkor van csak szabadidőm, ha alszik. Mikor fent van, és ideülök a géphez, akkor egyből itt terem mellettem, és ácsorog a lábamnál, minden nagyon érdekli. :)
Dolgozol még? Ha jól emlékszem, ezzel kapcsolatban kérdeztél a legutóbbi mailedben, a lényeg az, hogy terhesen bármikor elmehetsz táppénzre, ha a dokid kiír, és védettség alatt vagy, nem rúghatnak ki. Szóval, a munkahely miatt nem kell aggódnod, ha nem esik már jól a munka, akkor nyugodtan maradj otthon, első a babó!

Edit, néha benézek a tápszeres topikba, hogy lássalak benneteket. :) Nagyon szép, és nagy már a lányod! És már egy éves is elmúlt, így útólag is Isten éltesse! Emlékszem, nem rég még az utolsó pocakos napok nehézségeiről beszélgettünk...
Már rég voltunk otthon, most hétvégén végre hazamegyünk. A május 1. körüli hosszú hétvégén is otthon leszünk, ha máshol nem, legalább a majálisban lehet, hogy összefutunk. (Már, ha kijöttök. :) )

Én a 2006. nyári babákhoz kezdtem írni, még pocakos koromban, azóta is próbálom tartani a lépést velük, de ha feltámad ez a topik, akkor ide is szívesen írok! :)

Tehát hajrá lányok! :lol:

Andi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: