Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
NANYA!
Megkaptam a képeket és nagyon aranyos kisfiukád van neked is!A medencét kipróbáltuk, bár ki kellett engednem a vízet, kitöröltem és újból kellett feltöltenem. Most olyan 24- 25 fokos a víz benne, de nekem még elég hideg és én csak térdig merültem el benne. A hétvégén mi is voltunk a Balcsin anyuékkaL. Elvittük a fél házat, mondta apukám hogy talán a sütőt nem vittük magukkal. De így babával eléggé fel kell szerelkezni, közben még a kajakot is feldobtuk a kocsi tetejére. Szóval a hűttőtáskának már csak apu lába alatt volt helye. Mérgelődött is odafele, mert Lepsénytől lépésben haladtunk Siófokig és neki már elzsibbadtak a lábai. A vizet nagylányom is élvezte nagyon, mert ki se akart jönni belőlle. Látom már ő is élvezi a vízet, de még nem mer lemenni a víz alá és úszni sem akar még menni az ovisokkal szeptemberben.Majd megtanítja a papa ha már bátrabb lesz!
Csibi!
Megkaptam a leveledet, majd válaszolok rá, de nem igérem hogy ma , mert tegnap sok más levelet is kaptam amire még válaszolnom kéne.A hétvégi Balcsi után még kerti partira voltunk hivatalosak arra felétek a Meggyesi utcában egy baráti házaspárnál, akikről már irtam neked. Este 10 ig voltunk ott , az egész család. Én jobban szeretem ha Eszti is velünk van , mert mikor elmegyünk nélküle valamelyik boltba, akkor mintha megérezné és rögtön felébred, és jön az SOS telefon anyukámtól hogy siessünk mert éhes a gyerek!Volt olyan hogy oda senm értünk a Tecsoba, már jött a segélykérő telefon. Gyorsan bedobtuk ami kellett, de körülnézni nem nagyon volt időm. Ilyen gyors bevárárlást már régen csináltam!
Ezt már sokszor megcsinálta és én inkább etetés után indulok vele utnak, akkor általában kibírja a következő evésig.
Az ortopédiát ti is meg tudjátok oldani így, mert ott meg aztán előnyben vannak babák és szerintem sikerül 1 óra alatt lebonyolítani az oda vissza úttal együtt.Na megyek és szép álmokat!Kriszti
bencze
 
 


Hello Lányok!

Na újra itt vagyok! Kicsi Kiliánomnak nehéz napjai voltak ezért nem voltam eddig . Szegénykém hasfájós lett, amit próbáltunk természetes úton mulasztani, de mivel nem sikerült ezért sajnos az Infacolnál kötöttünk ki. AZózta ismét nyugodt, mosolygós kiegyensúlyozott baba lett. Véger tud nyugodtan alukálni is.
Tegnap volt a házi orvosunk, ő is azt mondta adjam csak neki nyugodtam ne hagyjam kínlódni ez csak gyógyhatású készítmény, nem gyógyszer. Ma meg csípőszűrésen voltunk, sőt utána bevittem a műtősnőibe is megmutatni a csajoknak, és tényleg megúsztuk szopi nélkül. Végi fent volt és nézelődött nagyon édi volt.. Kép)
Hétfőn megyünk fokra, remélem jó idő lesz akkor is, nem olyan mint pl. most Kép) Még villámlik is. Bár ez már nagyon hiányzott.
Bencze, befejeztétek már a parkettázást?
Viki, köszi a tanácsot veszek is olyan poharat, én sem akarok cumiztatni. Sógornőm olyan jól megtanította nagyobbik fiát pohárból inni már nagyon korán, majd tanulok tőle is! Kép
Na megyek kicsit lazítani.
Itt van Anyósom a héten nagy segítség nagyon.
Üdv.,k.
csibi
 
 


Sziasztok!
Kezdenek egyre jobbak lenni napjaink, mert Eszti éjjel is alszik 10-től 5 ig, ha apukája felkelti mikor megy dolgozni. De most a hétenszabin van és így 8-ig is elalszik. Ma nagyon alvókás napunk volt mert délelött is aludt egy hosszat, meg délután is.Talán 5 óra után voltunk fent igazából. Biztos az időjárástól , meg a nyomott levegőtől van ez az levertség nála is. Na én meg most értem utol magam a vasalásban, holnap mosok aztán lehet áttérek a régebbi módszeremhez, mikor suliba jártam. Akkor csak szépen mindent összehajtogattam és már raktam el a szekrénybe. Ha meg nagyon gyűrött mikor előveszem a ruhát ráérek akkor is kivasalni!
Hogyhogy hasfájós a kisfiad? Talán túl sokat eszik?Mohó?Tejcivel mi a helyzet?Van bőven?
Hogyhogy voltatok már ortopédián? Nem 6 hetesen kell menni?Neked Móron mást mondtak? Miért kell visszamenni kontrollra?
Kolleganőidnek tetszett a baba, Biztosan nem tudtak betelni vele!Mi?
A tatarozás nagy része már készen van, most már csak a kisebb dolgok vannak hátra, mint ablak ajtó festés a háló szobában, de akkor át kell jönnünk az új szobába aludnunk, mert ott szellőztetni is kell. Vasárnap jön a burkoló lerakni a taposót a kandalló alá, mert ott nem parketta lesz.Még a festő is jön egyszer , aztán remélem most már készen lesz az egész. Most meg irodai széket kéne néznem a szám. asztalhoz meg valami szőnyeget alá ,meg a bejárathoz hogy ott ne kopjon ki a parketta.
A jövő hétre kivánok nektek jó időt, de óvatosan a fürdőzéssel. Deréktól felfelé ne menj bele a vízbe nehogy megfázzon a cicid!Mert akkor aztán nem lesz Kiliánnak mit szopikáznia!
Na kibékültetek már az anyósoddal?Vagy voltak megint vitáitok azóta? De azért jó a kis segítség, nem ?
Mamikád nem megy babázni?
Én is pohárral itattam Emesét, és mi sem cumisüvegeztünk. Az most arra jó csak ,hogy azzal játszik mostanában.
Ma volt itt nálunk egy kismama, és neki is ajánlottam a Call-ot, nagyon érdekelte a csajt.Kiváncsi vagyok neki milyen lesz, ha használni fogja?
A héten kaptam meg egy másik boldog anyuka levelét a szüléstörténetével és nagyon megköszönte hogy ajánlottam neki is, mert ő is csak 5 órát vajúdott, és neki is könnyű szülése volt. Olyan jó mikor kapom a pozítiv visszajelzéseket és a köszönő írásokat.
Most én is szedtem at Ulticat a múlt héten 5 napig, és nálam a hatása akkor lett meg mikor abbahagytam . Akkor annyi tejem volt hogy így még nem folyt, még a kezdetekben sem . Most azt hiszem el kellene megint kezdenem szedni, mert megint kevesedik.
Ti nem szoktatok sokat csuklani?Régebben minden étkezés után volt nálunk, most meg nem evés után hanem mikor elkezd gőgicsélni.Eminél is így volt!
Eszter most már sokat beszélget és mosolyog! Tegnap kapott apósomtól egy babakocsira felfüggeszthető játékot, még ahhoz is olyan aranyosan beszél! Tündéri!! Ma a babakocsiban azt mondta, persze nem tudatosan csak véletlenül, hogy: mamma. De örültem ennek a véletlen beszédnek.Hú de hosszú lettem, szerintem ma se írok levelet, mert mindent leírtam ide, de küldök képeket a legfrissebbek közül, meg az apukáról hogy meg tudd mutatni Krisznek! Megyek aludni, mert mostanában megint sokat ülők itt, és ideragadok, mert nem tudok egyhamar felállni innen! Szióka! Kriszti
bencze
 
 

 
 

Szia Bencze!

Nem tudom, hogy miért lett hasfájós Kilián, talán zsírosabb a tejem. Van hál' Isten elég egyébként. Viszont nagyon szenvedett, így nem vártunk tovább.
Csuklás meg nálunk is nagyon gyakori, ő még a hasamban is sokat csuklott. Viszont azt mondta a doktornő, hogy ez újszülöttkori csuklás, majd kinövi, a felnőtteket jobban zavarja mint őket. Orthopaediara meg azért kellett menni, nmert a móriak így mondták. Közben írt a Silinger mailt, hogy majd vár a szűrésre minket, meg is beszéltük mikor és majd hívom az ajtóból ha oda értünk, erre műtőbe kellett mennie. Így a Kozma nézett meg minket, és tőle tudom, hogy a móriak küldik 4 hétre a gyerekeket szűrésre. Viszont a Sili du. hívott és mondta, hogy ez az új szemlélet a 4 hét. nagyon rendes egyébként , nagyon szeretem. 3 hónaposan meg azért kell mennünk mert Apósom is csípőficamos volt, de nem találtak hál' Isten semmit nála. Anyósommal meg nem úgy vesztük össze, hogy ki keljen békülni, ezt inkább vitának nevezném. Szerencsére mi jóban vagyunk ahhoz, hogy egy ilyen vitán át tudjunk lépni. Persze, hogy nagy segítség, nekem ilyenben még nem volt részem, mint az elmúlt 2 hétben, hogy kivasalnak , megfőznek helyettem.. Kép Kitakarítani kitakarítottam én, közben Anyósom figyelt Kilire, ez is olyan jó volt így. Majd most kezdem irigyelni azokat, akinek rendszeresen segít a mama.. Kép) Persze ha belerázódok akkor már könnyebb lesz biztos.
Balcsin egyáltalán nem akarok én bele menni a vízbe, mert én még a 6 hetes időn sem leszek túl. Nem hiányzik semmiféle fertőzés. Viszont a jó időnek nagyon örölnénk, ha már egyszer nyaralni megyünk. Persze a 25 fok is megteszi.
Irigyellek, hogy már Eszti végig alussza az éjszakát, milyen jó lenne ha Kili is ezt tenné. Bár nem szólok egy szót se, mert 22h-tól 4h-ig alszik . Viszont azt veszem észre, hogy a kiságyában egyáltalán nem szeret lenni. Vagy csak el van már kényeztetve.. Kép)))
Na megyek, mert reggel óta most aludt el, eszek és én is pihizek kicsit.
üdv.,k.
csibi
 
 


Szia Csibi!
igen a babák jobban szeretnek a szüleik közelében lenni!Emese még most is a mi ágyunkban köt ki reggelente!/Kész csoda ha nem !/ Kitúr engemet a helyemről. Aztán reggel mikor Eszti is szopizik akkor már négyen vagyunk egy ágyon.Kezd egyre kisebb lenni a hely!!
A jövő héten nem lesz valami jó idő, de ha te nem is fürdesz akkor mit csinálsz ott ,amit otthon nem tudsz? Ráértek még a nyaralással, mert szegény gyerek megint megzavarodik. A babák nem nagyon szeretik az idegen helyeket a megszokottól.
Na jól lehűlt a levegő.Egyik nap még body , másnap meg hosszú újjú rugi!Nem csoda ha a gyerekek is nyűgösebbek!De én a nagy melegben is adtam Esztire egy ujjatlan bodyt.Volt aztán olyan hogy levettem a kis pelust szellőztetni, hogy ne fülledjen be a kis feneke.Még most is sok dolgom van, mert a régi bútorokat kell kipakolnom, és helyet kell nekik keresnem .Nem megy valammi gyosan,de muszály, mert azt is elpasszoljuk egy ismerősnek, mert kell a hely a kocsinak a garázsban.
BOLDOG NÉVNAPOT NEKED IS!Én már előre megkaptam az ajándékokat, de azért még ünnepeltünk egy kicsit.
Ma végre sikerült pisit gyűjtenünk, mert kellett vinnünk a sárgaság miatt a laborba. Két napja próbálkoztunk a befőttesüveggel szopizás közben és utánna.Vizeletgyűjtő tasival nem próbáltam, mert Emesénél sem sikerült soha.Megyek, mert még sok mindent meg akarok nézni!
Hellóka!
bencze
 
 


Sziasztok!
Már régen jártam felétek, bocsi.
Utólag is Boldog Névnapot Kívánok a Krisztináknak!
Remélem minden törpi és anyuci jól van!
Csibi! A szopival minden ok? Sikerül a pohárból itatás?
Bencze! Lassan végeztek a felújítással? Hogy telnek az éjszakák?
Kristóf múlt éjjel órákig ébren volt, nagyon sírt, mint csecsemőkorában. De nem hiányzik! Remélem a kistesó jobb alvó lesz!
Voltam dokinál is. 5-re volt időpontom, ekkor kezdődik a rendelés. Háromnegyedre odaértem, Schwarci már ott volt és rögtön behívott. Meghallgattuk a babuci szívhangját, megvizsgált. 4000 Ft-ot fizettem. Megadta a számát, mondta, hogy bármikor hívhatom, ha kérdésem van.
Elég pozitív, nem?!
Szép estét! Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!
Tegnap írtam és úgylátom eltűnt az egész!Éppen írni akrtam neked vajon merre jársz mostanában, és kérdezni akartam voltál e már a dokinál azóta? Te közben magadtól válaszoltál is a kérdésemre!Akkkor most már szerzett a doki egy pár pozítiv pontot, nálad? Úgye? Õt fogod akkor választani?
Tarifái megegyeznek azAuth dokiéval, csak nála nincsen ultrahang. Hova jársz ultrahangra? A kórházba hozzá, vagy csak a nővédelmibe?
Rendes tőle hogy megadta a telcsi számát, mert nem minden doki ilyen . Én is tudtam a Barni számát, de mindig meggondoltam felhívjam e egyátalán, mert nem akartam nagyon mindenféle piti dologgal zaklatni.
Amúgy jól vagyunk, éjszakákat továbbra is átaluszzuk. Kop, kop...
Esztike sokszor eszi a kis öklét, folyik már rendesen a nyála. De nem tudom hogy azért mert éhes, vagy mert viszket az íne. Emesének is ilyenkor kezdődött a nyálzása, és csak 7 hónaposan bújt ki az első fogacskája.
Emese folyton tudja mikor kell piszkálni a kistesót! Amikor éppen elaludna, akkor jön puszilgatni, meg beszélni hozzá.Persze akkor kezdhetem az altatást elölről, és én soha nem érem utol magam a házimunkában.
Jövő héten megyünk megint vérvételre a sárgaság miatt, aztán jön a 2 és 3 hónapos oltás egyben, mert még nem kaptuk meg az elsőt sem. Lesz még kínzás, és előre félek az utánna levő egész napos sírástól, mert Emese is egész délután sírt mikor megkapta az első oltást.Na megyek, mert mindjárt kész a zúza és még nokedlit kell csinálnom hozzá.Emike meg éhen akar halni, mert nem evett nagyon reggelit.Szia!kRISZTI
bencze
 
 


Sziasztok!
Mi van veletek/TIMI, NAPSUGÁR, NANYA/!!!!,???mÁR RÉGEN HALOTTAM RÓLATOK! Jelentkezzetek már ha ráértek!!
bencze
 
 


Szia Kriszti!
Nem vesztem el, csak egy kicsit!
A dokiról: Igen, van egy jó pontja. Maradok nála. Uh-ra hozzá, vagyis a kórházba csak a két utolsóra kell majd mennem, azt mondta csak a kötelező 4 legyen meg. Telefonálgatni én se akarok neki, de jó érzés hogy megvan a száma, vészhelyzetre.
Amúgy holnap megyek a laboreredményemért, ha megvan az AFP irány a Vas doktornő, uh. Talán már a nemét is megmondja!
Kicsikém nagyon megijesztett tegnap, nem mozgott! Ma is csak keveset. Lehet hogy ilyen nyugodt?
Kisfiam is riogat, tegnap óta hasmenése van. Eszik és rögtön kijön belőle. De szerencsére a kedve jó!
Most ennyi. Próbálok gyakrabban jönni. Sziasztok! Viki
nanya
 
 


SziA NANYA!
Mi újság veletek? Tudjátok már mi lesz? Elárulta magát a babóka odabent, vagy nem?
Eszter se volt egy nagy örökmozgó nappal, mert alig éreztem a ficánkolását. Mikor NST-re jártam mindig fogtam a hasamat hogy rúgdosson, nehogy emiatt kelljen befeküdnöm a kórházba!
Kristóf hogy van? Sikerült meggyógyulni? a hasmenésen kívűl volt valami baja még?
Én midig benézek ide is, bár mostanában az NLC.fórunra irogatok Csibivel együtt, mert ott többen vagyunk Fehérváriak.A héten voltunk megint vérvételen a sárgaság miatt,aztán jövő héten jönnek az oltások. Már egy kicsit tartok az utánna levő pár órától!
Helló!Kriszti
bencze
 
 


Szia Kriszti!
Kristóf meggyógyult már, egy este volt csak hőemelkedése.
Vas drnő nem tudta megmondani mi lesz, bár azt mondta lát "vmit". A 4d-sen Bácskai azt mondta lánynak néz ki. Nem mondhatnám hogy biztos vagyok a dologban!
Remélem lezárul már nektek ez a sárgaság dolog, és az oltásokon is könnyen túllesztek!
Az NLC a Nők lapja?
Szia! Viki
nanya
 
 


Szia Viki!
Elég érdekes ez a baba, hogy az egyik doki fiúnak nézi a másik meg lánynak! Ha az Aleftyina vmit látott akkor az őnála fiúnak néz ki, nem ?De szerintem a 4 d ultrahangon jobban lehet ezt látni, nem ?Mész még oda viszza, vagy csak egyszeri alkalomra akartál elmenni?
Azt nem lehet tudni, hogy mikor volt a baba jobb pozícióban, a sima ultrahangon vagy a 4 d-sen?
De talán hamarosan kiderül, mi is az igazság? Mikor mész a a SCHW.hez ultrahangra, Tényleg igaz az amit Csibi mondott, hogy rajta kívűl más is meg fog vizsgálni? MIért?
Elkészűlt a laboreredmény. Elég nehezen tudták levenni a vért szegénykémtől, mert 4- szer bökték meg a kis fejecskéjét, mire sikerült. Bömbőlt szegényke egyfolytában vagy negyedóráig, amíg bent volt a vérvételen a csecsemőosztályon.Még mindig magas a bilirubinszintje, de már valamennyit csökkent. Pedig már a dokinő sem tartja szemmel láthatóan sárgának. Ma voltunk szúrin, nem is volt olyan nagy hangja,mint a vérvételen.Kibírta egy kis bömbivel, de hamar megnyugodott.Délután aztán kapott borogatást meg kúpot.ALudt is 2 órát utánna. Ébredés után kicsit nyűgösebb volt estig, de nem ordította végig a délutánt.
Igen a Nők lapja! Megtaláltad?Szia!Kriszti
bencze
 
 


Szia Kriszti!
Jó hogy túl vagytok a szurin meg a vérvételen! Gondolom lesz még kontroll.
A Nők lapját még nem néztem meg, kevés időm van gépezni. Kristóf most mesét néz, így tudok kicsit írni, a házimunka rovására! Kaptunk egy Micimackós dvd-t, teljesen elvarázsolja! Ez az első tévés élménye. Kis fellélegzés nekem.
Nagyon hisztis mostanában. Az utcán nem hajlandó sétálni, vagy cipelem vagy leül az utca közepén és ordít. Eléggé kiborít. El is határoztam hogy nem viszem sehova, vásárolni, ilyesmi, csak a játszóra, ahol csinálhat bármit kedvére. Így nem kínozzuk egymást. És veszek neki gumicsizmát, hogy ne legyen gond a pocsojákkal se.
4d uh-ra nem megyek már, a lényeget már tudjuk: egészséges! A Vas drnőnél nem feküdt jól, a Bácskai azt mondta látja. A Schwarcingerhez csak a kötelező 28-30 hetesre kell mennem, de szeretném ha előbb is megnézné. Remélem meg tudom beszélni vele.
Hogy más is meg fog vizsgálni? Szerintem esetleg a szülés alatt, ha gond van. Nem tudom mire gondolsz.
Szia! Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!
Na itt vagyok megint!
Ma fent voltunk Budaörsön a Cora-ban, mert láttam katalógusukban néhány babaholmit aránylag nem túl drágán.Vettünk is egy pár melegebb holmit, mert hiába örökölt Emesétől rucikat Eszti sokat odaadtunk másnak kölcsönbe, aztán nem minden került vissza.Ezentúl már nem ajándékozgatok senkinek,majd elteszem a tesómnak inkább őket.Csak jó lenne ha lenne annyi helyem, hogy mind elférjenek.Vettem egy hálózsákot1600Ft-ért, plüs rugit 1200Ft.-ért, ujjatlan kombit1700Ft-ért, hosszú ujjas kombit 400 Ft.ért!Emese is kapott egy kötöt színes pulcsit 1500F-ért,meg egy hozzá való pamut gatyót 999Ft-ért.
Régebben volt olyan hogy kifogtam egy nagyon ari plüs rugit 300 t-ért!Ez egyátalán nem volt pénz érte. Be is vásároltam akkoriban a barátnőimnek, mert utánna mentem hozzájuk babalátogatóba, és olcsón megúsztam.
Melyik mesétek van meg Dvd-n?
Nálunk is a Micimackó a nagy sláger , meg a Kisvakond.Nekünk megvan : A ZSEBIBABA TAVASZOLÁSA,TIGRIS SZÍNRE LÉP, MALACKA A HÕS/ de nincsen meg végig, mert nem sikerült jól átmásolni/, TOM ÉS JERRY MESÉK, TAPSI HAPSI, KISVAKOND A VÁROSBAN, KISVAKOND NADRÁGJA, KISVAKOND ÉS A BARÁTAI, MACKÓTESTVÉR....sTB. Szóval van egy pár mesénk nekünk is.
Ez a dackorszak nálunk már lejátszódott kétszer is, most zajlott le a második mikor meglett a kistesó.Lehet nálatok most egy lesz a kettőből, ha addigra nem nővi ki a kisfiad.
Gumicsizma holnaptól lesz a Lidl.be, jó áron, és nagyon aranyosak! Anyukám is készűl venni Emesének, mert már mindegyiket kinőtte!
4d ultrahangomn mi is csak egyszer voltunk a vége felé, és a férjem azt mondta arra is hogy nem ér az egész annyit, mint amennyibe az került.Hát lehetne azért olcsóbb is, nem ?
Megnéztem a kisruhák címkéjét amit most vettünk , mert már régóta keresem az Asti modellek honlapját. Nézd meg ha érdekel! www.astikids.com
Kár hogy az árak nincsenek rajta. Azokat a ruhákat sem találtam meg amiket vettünk.De vannak rajta aranyosak, ki is néztem egy párat Emesének, meg Esztinek.Kár hogy itt az Interspárban nincsen meg ezekből minden, mert ott láttam ilyen termékeket, meg azt hiszem a Skálában!
Mesenézésről jut eszembe, hogy már én is örültem neki mikor már egy kicsit lekötötte a tv a gyerket, de azért nem lehet ezt sem túlzásba vinni. Emesénél volt olyan hogy hazaértünk az oviból és már mesét kellett neki egyből betenni.Azért most már nem csak mesét néz, hanem kedveli az ember és állatorvosos filmeket is .Legalább ezekből már tanul is valamit!
Szia! Kriszti
bencze
 
 


Szia Kriszti!
Kristóf megbetegedett, elkapott vmi vírust, de már javulgat. Nagyon jól jött a Micimackó, kicsit elterelte a figyelmét. A Zelefántos a kedvenc! Bár van benne egy "félelmetes" rész, mikor a zelefánt és zsebi keresik a mama zelefántot, azt nem meri nézni, el is kell tekerni. Nagyon kis érzékeny lélek. Megvan a Malacka a hős, a Tavaszolás Zsebi babával, a Micimackó visszatér. Más filmet még nem próbáltunk, nem akarom túlzásba vinni. Arra hogy néha tévézzen elég ez is.
Megnéztem a ruhákat, de pontos boltcímet nem találtam. Érdekelne, főleg hogy magyar cég. Tényleg jó áron vetted a rucikat, nem is gondoltam hogy érdemes ilyen messze menni vásárolni. Mi 2x voltunk a Soroksári úti Megatoysba, ott sokmindent tudtam venni, de rendszeresen azért nem járunk. Cora katalógusod honnan van? Interneten nézed?
Gumicsizma ügyben egyre gondoltunk! Át is mentem már csüt. de., de nem kaptam, 3db volt összesen, nagyobb méret. Aztán hétvégén is benéztem és szerencsém volt, mert a 4db-ból volt egy nekünk jó méret. Ráadásul zöldben, így uniszex! Ti kaptatok?
A 4d uh tényleg nem olcsó, de nekem megéri 1x. Nem csak a látvány miatt, hanem hogy látom minden rendben, egészséges a babuci.
Élvezzétek ki ezt a jó időt! Talán holnap már mi is csavaroghatunk. Szia! Viki
nanya
 
 


Szia!
Először jobbulást a kicsi fiadnak! A barátnőmék is most betegeskednek, lehet hasonló vírussal, mint ti!Remélem már kilábaltatok belőlle!
Én a Megatoys- ról csak drága dolgokat hallottam, nem is voltunk még ott.
A ruhák aminek a elérhetőségét írtam,arról ismerhetők fel hogy a címkéjükön az van hogy ASTI. Ez a márka neve, de külön szakboltot nem tudok itt Fehérváron.Úgy tudom hogy vannak ilyen cuccok a Skálában, Interspárban is.
Cora katalógusom nincsen hanem itt a neten járok utánna a dolgoknak. www.cora.hu -n vannak a katalógusaik fent,meg minden más egyébb.
Ja és találtam egy másik címet Pesten a Campona közelében ahol van egy KENGURU GOLD OUTLET BOLT.
Ha érdekel akkor megadom a címét,de nekem is vissza kell nézem az Nlc-re mert ott írtam valamikor.
Csizmát nem kapott anyukám se az első nap, aztán meg nem vett neki, mert nem akarta próba nélkül megvenni. De most megint lesz a jővő héttől Tom és Jerry-s . Majd megnézzük azt. Emese ma oviban van, most egy kicsit könnyebb nekem de azért van egy pár dolog amiben utol kéne érnem magam.Megyek is! Szép napot nektek is!
bencze
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltalak Benneteket. Régóta csak az általam indított topicot nézegetem (ami a következő: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/82570.html?1112372859 ).
Az NLC-n szoktam nézegetni a Fehérvári topicot - bár hozzászólni keveset szoktam -, (Bencze)Kriszti ottani hozzászólása alapján jutottam ide.

Az utóbbi egy évben lettem dúla. Beleszerettem ebbe a hivatásba és most keresem azokat a kismamákat, akiknek ilyen irányú segítségre van szüksége. Az én lányom már elmúlt 5 éves, testvérkéje sajnos még nincs tervbe véve (bár én nagyon szeretném már). Velencén lakunk, onnan sajnos Budapestre járjok be egy irodába dolgozni. Szeretem ezt a munkámat is és a bejárás sem megterhelő.

Azért örültem, hogy Ti (bár kevesen vagytok - a túl pörgős sok-sok hozzászólásos topicokat nehezebb is követni) nagy rendszerességgel hozzászóltok egymáshoz. Ugye kérdezhetek majd Tőletek szfv-i kórházról, szoptatásról, doktorokról stb?

Remélem nem voltam túl nyomulós és nem dobtok ki.

Mindenkinek szép napot kívánok sok szeretettel:

Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Persze gyere nyugodtan kérdezhetsz a kórházról!
Tudom ki vagy! Már néztelek a születés hetén a dúlák között, mikor írtad az Nlc.n.
Te csak otthonszüléseknél szoktál dúláskodni, vagy kórházban is?
Nálam még nem tudni, hogy lesz e még babám , mert ez az anyagiaktól függ csak, mint mindenhol. Nekem egyenlőre elég most a kettő!
Ti mikor akartok kistesót? Hol dolgozol Pesten? Tényleg olyan nagy a dugó, mostanában reggelente?
Én is sokáig jártam fel a fősulira, naponta.
Nekem akkor volt igazán fárasztó, mikor reggel elmentem 1/26 kor , és este 8 ra értem haza. Az már sok volt , de túléltem.
Én is gondolkodtam a Pesti munkahelyen , de gyerek melett nem egyszerű, mikor én viszem hozom az oviból, mert a párom nem nagyon ér rá ilyesmire.
Régiekkel mi van?/TIMI, NAPSUGÁR/Nagyon eltűntetek!ÉBRESZTÕ!!!!jÓ LENNE HALLANI RÓLATOK VALAMIT!
bencze
 
 


Szia Kriszti!

Képzeld el, hogy a napokban jelentkezett nálam egy szfv-i kismama, aki dúlával szeretne szülni a kórházban. Igazság szerint ez lesz az első szülésem dúlaként (már ha összejön, de nagyon remélem!!!!) Ezzel válaszoltam is az első kérdésedre. Megyek én mindenhova! Jó lenne segédkezni egy otthoszülésnél is, az teljesen más,mint a kórháziak. Ott nyugi van, a bába a fönők, de meghúzza magát a háttérben és mégis irányít, ha kell. A dúla ott is többé-kevésbé ugyanazt csinálja akkor is, csak más a légkör.

A nagy dugókat teljesen kikerülöm, mert vonattal járok (ami időnként ugyanúgy nem könnyű). A munkahelyem közvetlenül a déli pu. közelében van, vonatozás után 5 perc séta. Egy zenei jogokat védő cég. Ha érdekel mesélek róla.

Tesó egyelőre ki van zárva, a férjem teljesen elzárkózik ezügyben. Neki sajnos az egy is sok!!!!

Most csak ennyire volt időm, de még jövök máskor.

Pusz: Zsóci

Ui.: Vasárnap fogok találkozni a kismamával!!!!

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Üdv. nálunk Zsóci!
Szerencsére kicsi fiam már teljesen meggyógyult. Most mi vagyunk betegek a párommal.
Nincs vmi homeos bogyó torokgyulladásra? Nem szívesen veszek be gyógyszert, pláne így a babucival.
Gumicsizmát láttam a siesta boltba is, de az árát nem tudom.
A Megatoys szerintem nem drága, ha igényes cuccokat akarsz. A babaruhák újnak néznek ki a fiam után, míg az 1-2 Brendonos használhatatlan. Persze én se gyakran járok, Kiszi születése előtt voltam, és mikor 1 éves lett "nagybevásárolni". Most is szülés előtt tervezek egy utat.
Sziasztok! Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!
Van egy pár homeós szer a torokgyulladásra is. Van egy konkrét szer a torokgyulladásra :HOMEOGÉNE 9.
Vannak más szerek is, de itt konrét tünetek alapján kellen kiválasztani a megfelelőt.Ha érdeekl a kis füzet kölcsön tudom adni egy fénymásolás erejéig, sok hasznos dolog/ szer/ van benne kismamiknak, és babáknak.
Ha érdekel írjál , és megbeszéljük hogyan tudom odaadni neked!
bencze
 
 


Elfelejtettem írni, hogy ez egy tabletta. Napi 6-7 alkalommal kell bevenni 1 tablettát, de ha enyhülnek a tüneteid, akkor lehet csökkenteni az adagot.Gondolom, ezt nem szopogatni kell, de kérdezd meg a patikustól!
Én úgy tudom ,hogy minden patikában van ilyen szer.
bencze
 
 


Kriszti! Köszi szépen! Sajna már csak hétfőn tudok gyógyszertárba menni, de ki fogom próbálni! Nagyon vacakul vagyok, és féltem a bébit! Párom se javul. Kiszi szerencsére jól van.
A könyvet szeretném majd, de ilyen állapotban nem szívesen találkoznék veletek. Hátha fertőz. Ha jobban leszek elmegyek felétek, majd megbeszéljük. Ha egy napra odaadnád a könyvet meg tudom oldani a másolást.
Remélem Ti jól vagytok! Növöget kicsi lányod?
Nem akarom elkiabálni, de mintha csitulna Kristóf hisztije. Egyre rövidebb ideig tart a sírás.
A ruhákkal kapcsolatba (Asti) a Pesti boltcímet nem találtam. A Spárban láttam én is ilyeneket, nagyon szépek! Csak gondoltam a saját üzletükben olcsobb, ha eljutnék vásárolni majd.
Ismered a Tátra-Balatoni út sarkán a bababoltot? Tervezem, hogy körülnézek ott is.
Szép napot! Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!
Szombaton is van patika! Vagy elmentetek valahova, aholl még patika sincsen?
Nyugodtan gyere el a könyvért, még olyan szétszedett állapotban van , hogy lehet könnyen másolni róla.Elötte szóljál hogy mikor jössz, hogy itthon legyünk!Címünk : Krasznai u 3.Ha a Donát utca felől jössz akkor az első ház jobbra.
Egyébbként Emesének is most kezdett el fájni a torka.lehet már össze is szedte ő is a betegséget egy hét ovi után?
Eszti remélem nem kapja majd el tőle!Mondtam neki hogy mostanában ne nagyon puszilgassa a kistesót.
Most hogy csak ketten vagyunk nagyon jókat alszik délelöttönként, mert nincsen aki megzavarja a nyugalmát!
Hiszti az nálunk most reggelente van , mikor ovi indulunk. Mindent kitalál hogy ez, meg az a baja. De azért mégiscsak elindulunk minden reggel nagy nehezen. Éppen beeesünk 1/2 9 re.
Ezeket az Asti cuccokat, nem lehet neten rendelni?Mintha azt olvastam volna, de már nem emlékszem.
Én a Kenguru Gold outlet boltnak láttam a címét, ami a Campona közelében van, de ha érdekel utánna nézek annak is. Ott is vannak szerintem jó cuccok, csak még nem jártam benne. Én is kiváncsi vagyok rá!

A Tátra utcai bolt is jó szerintem. Nem olyan drága, mint a Brendon. És normálisabbak az eladók! Ezt már az NLC-n is sokan írták!
Mit akarsz ott venni?
Jobbulást mindenkinek! Aztán gyere ha már jobban vagytok!
bencze
 
 


Hali!
Mintha jobban lennénk, de még nem az igazi. Kiszi két napja pocsékul alszik, órákat sír, forgolódik, szomjas...Remélem nem betegség jele! Hiába kérdezgetem fáj e vmilye, nem mondja. Napközben szerencsére jó a kedve.
Amint jól leszek jelentkezek és megyek a könyvért, köszi!
A Campona már messze van nekem, inkább Budaörs környéke vagy a Saroksári út lenne jó. Nézegetés, "tapizás" nélkül pedig nem szívesen vásárolok. Leginkább téli cuccokat kell beszereznem a bébinek. Tudod Kiszi nyári gyerek, alig van rugdalózóm, kiskabát, pláne bundazsák, hálózsák, sapka. Nem is tudom hogy fog aludni-vastag zsákban, vagy inkább meleg vagy több takaró kéne?
Még egy barátnőmnek is akarok vásárolni ajándékot, egy hónapos a babája.
Emese hova jár oviba? Kocsival viszed?
Szió! Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!
Na tegnap Emese volt valami túl jól, mert nem hiába fájt a torka.Õ is megfázott talán? Mindenesetre elég rosszul aludt az éjjel, ő is forgolódott ezerrel, a mi ágyunkban. Pedig most a héten végre a saját ágyában aludt, edddig!
Most náthás ő is, de remélem más baja nem lesz!
Én nekem is sok rucit kell vennem mostanában, mert sokat kölcsönadtam és nem minden került vissza. Nekem az a jó hogy Emese is tavaszi születésű volt , csak ő nőnapon született. Viszont most azon gondolkodom, hogy télre bundazsák, vagy kétrészes overall kéne neki?Nektek szerintem jó lesz a bundazsák, mert abba könnyebb beletenni a babát, és jó meleg !Persze erre is kell takaró, ha nagyon hideg lenne!De remélem nem lesz olyan nagyon hideg az idei tél!
Emese a Pozsonyi oviba jár, mert ott dolgozik anyukám. Így sokat tud segíteni ha nem tudnék érte menni, mert ő elhozza haza.Amíg dolgoztam addig bicóval legurultunk a hegytetőről. Hazafelé már nehezebb volt! De tavaly szept. óta ,mikor terhes lettem, már kocsival jártunk, ill most is azzal járunk, mert a két gyerekkel mostanában nem tudnék bicózni. A múlt héten pénteken mikor apa suliba ment akkor gyalog mentem érte az oviba, és busszal jöttünk haza. Jó kis túra volt, mert az idő is szép volt.
Esztike már próbál átfordulni a hátáról a hasára, csak a kis keze van neki mindig rossz helyen, mert maga alatt marad.
Zsófi! Milyen volt a tali a kismamival?Remélem összejön ez a dúlaság!
Szia!Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt a találkám! Igazából a vezetéstől jobban féltem, mint a találkától. Az elsőben kisebb a gyakorlatom, pláne Szfv-on. A vasárnap délelőtti forgalom elviselhető volt és még élveztem is egy kicsit, hogy az én kezemben van a kormány! Anyuka és az apuka is szimpatikus, azon pedig ,hogy a dolog szülőszobás része is összejöjjön, közösen dolgozunk! Most az anyuka szüléssel kapcsolatos félelmeit próbáltam oldani beszélgetéssel, beszéltetéssel. Az ismerkedést jövő hét vasárnap folytatjuk, akkor megint beautózom a 'nagyvárosotokba'.

A betegeknek mielőbbi javulást, jobbulást kívánok! Emesének jó kedvet az oviba induláshoz!

Legyen szép a napotok!

Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!
Friss még a a jogsid, vagy csak ritkán vezetsz/hetsz/?Én nekem a Pesti vezetés lenne egy kicsit izgalmas, mert ott aztán nem lehet tökörészni, mert letolnak az útról a többiek!
Te hol szültél?Hol találkoztatok? A lakásukban vagy valami nyilvános helyen?

Nézzétek meg szerintem közösen a azülőszobát a párral! Minden szerdán van szülőszobalátogatás 14 órától.Jó program lenne, meg meg lehetne beszélni az ottani dolgokat is!Melyik dokihoz jár a kismama? Van neki fogadott orvosa?
Emese ma itthon maradt, délután viszem a dokinénihez. Bár szerintem már nem is taknyos. Lehet már holnap mehet is megint az oviba.
Jó munkát!Gongolom dolgozol ilyenkor! Otthon is van neted?
Szia!
Kriszti
bencze
 
 


Szia Kriszti!

A jogsimat már meg kellett hosszabítani, annyira régi. Budapesten tanultam vezetni, de már akkor sem szerettem. Azt hiszem a vizsgán szerencsém volt, nem húztak meg.
Ritkán vezetek és csak falusi viszonylatban (Velence és környéke). Emiatt Szfv. már nagyvárosnak számít.

A kismamával az ő lakásukba találkoztam. Végül is a szülőszobán úgy is az általánosnál jóval nagyobb közelségbe kerülünk - így szerintem természetes, hogy beenged a legszűkebb környezetébe. És ezt tőlem is meg fogja kapni, mert lehet, hogy ők is kijönnek majd hozzánk Velencére a hátralevő időben (ha én nem tudok bemenni).

A fehérvári szülőszobát ismerem, a barátnőm szülésénél 1 évvel ezelőtt. Azóta szerintem nem sokminden változott. A kismamám pedig szorgalmasan jár a kórházi szülésfelkészítésekre. Van fogadott orvosa, de meg nem mondom most, hogy hogy hívják (valami Pál doktor dereng).

A lányom 2000-ben Bp-en a Péterfy S. utcai kórházban született. A mai eszemmel biztos nem ezt a kórházat választanám.

Sajnos csak a mh-en van net, így korlátozva vagyok, dolgozni is kell!!!!
Kriszti! A szülés előtti homeopátiás felkészülésedről írnál nekem (tudom írtál már csak körülményes a fenti dolog miatt visszaolvasni). Köszönöm szépen.

Szép napot nektek! Emese megy ma oviba vagy még szabadnapos ebben a szép nyári időben?
Puszi: Zs.

Kép
zsóci
 
 


Szia Zsóci!

Emese még ma szabinapos, de holnap elég lesz megint visszarázódni az oviba.Jobban szeret itthon , pedig a mami is ott dolgozik az oviba!
A dokit sejtem ki lehet, ha az akire én gondolok akkor a mi gyerekorvosunk férje./ PÁL CSABA/
Ha érdekelnek a homeós kis füzetecskéim , kölcsön tudom neked is adni őket, ha érdekel.Ha erre jársz akkor odaadom , és le tudnád fénymásolni magadnak!Ha meg eredetit akarsz akkor megadom a doki címét akitől kaptam és küld neked is postán, ha szépen megkéred!
Nekem a homeopátia babáknak mamáknak című kiadványt küldte el, aminek az I.kiadása a Várandós kismamáknak készűlt.Ez a terhesség problémáira ajánl szereket. A II. kiadás a Születéstől a gyermekkorig, ez szoptatás , bababajokra ajánl szereket.
Van még egy másik kiadvány, ez az angol bábák jegyzete ha jól tudom. Lehet érdekel ez is, a címe pedig:Homeopátia szülésznőknek/és terhes nőknek/
Én csak a Caullophyllum 9Ch-t szedtem, szülés elött egy hónappal kezdetm el a szedését.EZ a szer csökkenti a tágulási időt. Ha ezeket a kiadványokat elolvasod akkor jóval többet tudsz meg róluk.Mos tmegyek , mert már nyafizik itt mögöttem a picúr.
bencze
 
 


Sziasztok! Székesfehérvári kismama vagyok, és párommal most várjuk első gyermekünket. Igyekszem mindennek több helyen utánanézni, orvosomtól, védőnőmtől kérdezni, de így is vannak kérdések, amik napról napra eszembe jutnak, úgyhogy majd a ti segítségeteket is szeretném kérni.
Szép napot mindenkinek!
sabrina20
 
 


Szia Szabrina!
Úgy örülök mikor előkerül egy új kismama itt! Üdvözöllek, és gyere ha van valami, amiben tudok segítek neked!
Én kétgyerekes 29 éves anyuka vagyok.Két lányom van Emese 4 éves, Eszter 4 hónapos. Az Öreghegyen lakunk. Te 20 éves vagy?Nekem ez olyan furcsa, mert ennyiidősen még én is suliba jártam.Te hova jársz suliba?A sulival végzel,
mire szülsz, vagy halasztanod kell?Emlékszem tavaly ilyenkor még én is a szakdolimmal foglalkoztam, mert fontos volt hogy leadjam, mert nem akartam a elhalasztani az államvizsgát májusra, mivel akkor szültem. Szerencsére mindkettőt sikeresen túléltem azóta.
Merre laktok?
Van fogadott dokid? Kihez jársz?
Ha akarsz te is gyere át a másik fórumra, ott többen vagyunk, és talán több emberből jobban tudsz tanácsot kérni, bármilyen témában!
A NÕK LAPJA CAFE-N írd be a keresőbe székesfehérvári babavárók-at!www.nlc.hu Szia! Aztán gyere, ha van valami kérdés!
bencze
 
 


Szia Bencze!
Először is gratulálok a két gyerkőchöz:-) Természetesen nálunk váratlanul jött a baba, de nem bánjuk, minden úgy tűnik, hogy rendben lesz. Dunaújvárosba járok, és most már levelezőn (tavaly még nappalis voltam, de már a baba előtt eldöntöttük, hogy levelzőn folytatom). Hát az idei első félévet biztos megcsinálom, aztán a másodikat meg valószínű halasztom, nem csak a baba miatt, hanem németet tanítani is elkezdtem, és a három dolog szerintem már nem férne bele szülés után. De fél év halasztás nem is a világ még.
Van dokim, dr.Mihályi Gyula, nem tudom ismeri e innen őt valaki. Teljesen véletlenül lett ő, de már most nagyon bízom benne. Ha valakit érdekel a sztori leírhatom.
Egyébként 1-2hónap múlva mi is öreghegyiek leszünk:-)
sabrina20
 
 


Szia Szabina!

Micsoda véletlenek vannak már megint!A férjem is Dunaújvárosba jár fősuliba, ő most kezdte az első félévet anyagmérnökin, és szintén levelezős. Õ már járt korábban is oda de akkor, nem ment neki a matek aztán abbahagyta. Most a munkaköre miatt fontos neki , hogy legyen valami szakirányú diplomája.Nem irigylem , mert munka mellett eléggé fárasztó lesz neki, mert így is 10-11 órákat dolgozik naponta, aztán heti két angol és iskola + egyébb magántanár. Szóval örül ha egy kicsit lesz neki valami laza napja.
Te milyen szakra jársz?
Én nem nagyon ismerem a dokidat, mert csak egyszer jártam nála, akkor is csak a táppénzes papírért.Elküldött a Tb-be, mert a másik Nagy doki rossz papírt töltött ki, és hogy tisztázzuk, hogy nekem mi jár, melyik papír kell. Közen kiderült hogy visszamenőleg már nem tud kiírni, rendes betegszabira, mert nekem csak az jár. Nem járt a szülési szabi, mert le vagyok százalékolva a fülemmel.Szóval volt egy kis sétám az utolsó Nővédelmis látogatásomkor.
Nem lesz olyan egyszerű a gyerek melletti tanulás sem, mint gondolod!
Tudom, mert én is tanultam a gyes mellet, mikor Emese másfél éves volt, akkor kezdtem.
Akkor ingyenes lesz neked is a suli, ha már gyesen leszel. Jó sok éjszakát virrasztottam végig, de szerencsére csak két éves volt a suli,mert ez másodiplomás képzés volt.OLyan rossz volt, mikor lefektettem a kicsi lányomat, és azt kellett lesnem mikor alszik már el, és mikor mehetek már végre tanulni? Volt olyan hogy akkor feküdtem le mikor a párom ment reggel dolgozni.Na de hála ennek az időszaknak vége! Most helyette inkább netezni szoktam éjszakánként!
A sztori érdekel, írd meg légyszi!
A Zsolt utcai rendelőjébe jársz a dokinak, vagy csak a Nővédelmibe?Van neki UH-ja?
Örülök neki, hogy lesz a környékem egy kismami a netről, esetleg majd talizhatnánk is később!?
Öreghegy melyik részén fogtok lakni? Mi a Krasznai utcában lakunk.Építkeztetek, vagy házat vettetek?
Ki a védőnőd most?
Szia!
bencze
 
 


Sziasztok!

Szomorú vagyok, mert írtam egy tök hosszú hsz-t, de ELSZÁLLT!!!!

Most nincs időm még egyszer neki kezdeni, majd legközelebb.

Szabina! Szia! Üdv köztünk! Te hány hetes kismama vagy? Mikor fogsz szülni?

Legyen szép a napotok!
Puszi: Zsóci

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!
Nanya!
Meggyógyultatok már? Mi van veletek, rég nem voltál már erre ! Pedig nem egy csavargós volt mostanában az időjárás!Mikor jöttök hozzánk?
Mi tegnap kaptuk meg a 4 hónapos oltást, ma meg füllbevalót lövettünk be Esztinek.Szegény jól megkínoztuk mostanában /vérvétel, oltás füll belövés/! Már nem olyan egyszerű lefogni, mert állandóan ki akar tekeredni, forgolódik, és komoly erő van benne! Az orrleszívás is elég nehezen megy nekem, mert a lábával rúgdos engem , a fejét meg fordítja össze vissza. Már ha bekapcsolom a porszívót, akkor mindig megijjed.Hisztis csöpséggel mizújs? Abba maradt a dolog?
Dokinál voltál mostanában? Most minek látszik?
Szabina!Te is gyere, mert már várom a sztorit is amit igértél!
Sziasztok!
bencze
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenki jól van! És hogy többen lettünk!
Azok a fránya oltások! Lassan azért túllesztek rajta. Belázasodik Eszti? A sárgaság elmúlt már?
Nálunk minden okés! Nem tudom írtam e, építkezünk, elég sok a zűr, így keveset tudok a gép előtt üldögélni. Most igyekszem bepótolni!
Meggyógyultunk, szedtem a homeós gyógyszert.
Kristóf MOST nem hisztizik, talán túlvagyunk ezen az időszakon. Nagyon édes, állandóan dumál, már tud énekeket, mondókákat kis segítséggel.
A bébi nagyon kislánynak néz ki. A múlt heti uh-on kaptunk egy képet, éppen szopizta az ujját a drága! Már 25 hetes! Nő is a pocakom szépen, főleg a hajolgatás esik nehezemre.
Kriszti! A fülbelövést hol csinálták? És amit betettek az a végleges?
Mennem kell, mert Kiszi nyúz! Sziasztok! Viki
nanya
 
 


Szia!
Már a java oltásokon túl vagyunk, de még az 5 hónapos hátra van.Szerencsére nem lázasodtunk be egyiktől sem, mert aznap és másnap kúpot kellett adnom, megelőzésképpen Esztinek.Egy kicsit nyűgösebb volt azokon a napokon, de túléltük!
A sárgaság miatt még jövő héten megyünk megint vérvételre, és remélem már utoljára. A dokinő addig nem nyugszik, míg a csökkenő bilirubinszint le nem csökken 30 alá.Eddig 80 meg 50 körüli értékek voltak. Most megint ki kell valamit találnom hogy hol vegyenek tőle vért, mert nem akakrom hogy megint úgy sírjon mint a múltkor.Most inkább olyan helyre viszem ahol én is ott lehetek vele, hátha az anya jelenlétében nem lesz olyan fájdalmas! Keresek valami protekciót a laborban, mert eddig a koraszülött oszályra mentünk,mert ott állítólag a fejvénát jól szúrják. De legutóbb 4.szer bökték meg mire sikerült, és negyed óráig ordított. Gondolom a lefogás sem tetszett neki, meg az sem hogy bántalmazták!
Remélem lassan már végetér ez a tortúra. Mennyivel jobb lett volna ha fehérbőrű lett volna és nem szúr szemet a dokinéninknek ez a a sárgaság!!
Hol épíkeztek? Úgye még nem írtad, mert nem emlékszem rá?Gondolom ezer a dolog a házépítés körül.Hol állnak a munkálatok? Mi csak felújítottunk, de az is nagy munka volt!
A homeós gyógyszert én is megvettem Emesének, mert sokszor panaszkodik hogy fáj reggel a torka. Lehet csak kifogás,hogy nem akar oviba menni. Aztán jön a fáj a hasa.. stb?
Sokszor tényleg ne tudom hogy fáj vagy nem neki?
Na milyen jó hogy nektek is lányotok lesz! Úgy e lányt akartatok?
Milyen uh voltatok? Simán vagy 4D-en? kinél voltál?
A füllbelövést a Fő utcán csinálta a kozmetikus ismerősünk a Varkocs szobor mögött.Nem végleges, hanem cak 2 hétig kell bent hagyni amit belőttek neki. Nagyon cuki füllbevalóstul, egészen más lett tőle a pofija!
De ezt nem beteték hanem belőttték. Régen szokták betenni egyből a véglegest, miután kifúrták tűvel és jól lefertőtlenítették alkoholban a füllbevalót.Emlékszem nekem is így csinálta a Bécsi Éva doktornéni, de én akkor önszántamból mentem el, mert füllbevalót akartam.
Mikor jöttök errefelé?
Szió! Kriszti
bencze
 
 


Kedves Bencze, Nanya! sziasztok! Újra itt vagyok. eléggé eltűntem, mert nyáron nyaraltam, aztán meg rámzúdult a munka....Örülök, hogy jól vagytok, eltekintve egy kis meghűléstől (ezen én is átestem, még igaz köhögök rendesen; szedtem én is a Homeogene-t, és más hagyományos dolgokat is...,+ C vitamint rengeteget), sajnos ha ilyen hűvös lesz az ősz, nagyon kell vigyáznunk magunkra és a családunkra. (ráadásul annyit beszélnek arról a bizonyos nagy influenza járványról is...., én leginkább a megelőzésben bízok)
No, mi is történt velünk. Sajnos jó híreim nincsenek, persze ha lennének, már rég elújságoltam volnaKép Nektek. Sőt, augusztusban voltam dokinál, és úgy tűnik nálam minden ok, de a páromnál nem....és még nem jött vissza minden eredmény. Persze a rossz hírek ellenére is nagyon bízom, ill. bízunk, hogy összejön a babóca, és várjuk is nagyon ÕT. Azzal vigasztalom magam, hogy még nem talált meg minket az a baba, aki hozzánk akar születni, és hamarosan ez változni fog. No és persze, nehéz várni, de valahogy érettebb is lettem ezalatt a bő fél év alatt. Mindenesetre persze most annyira abban élek, hogy a napokat számolom és figyelem, hogy néha határidőket és családi szülinapokat is elfelejtek emiatt. És nagyon mélyen egy kicsit félek, hogy mi lesz, ha nem jön össze baba a közeljövőben, vagy esetleg csak orvosi segítséggel, jó lenne ezt megúszni.És végre babázni. Most leginkább abban bízom, hogy közeleg a karácsony és olyan jó lenne, ha még az ünnepek előtt valóra válna a vágyunk!
No röviden ennyit! Szóval leginkább idő és jóhírek hiányában nem írtam, bár néha- néha benéztem, és gondoltam is Rátok...no és hogy írni kellene, csak lusta voltam.
Ennyi, várom a véleményetek! üdv, Napsugár
napsugár8
 
 


Szia Napsugár!
Jaj de sajnálom hogy nem vált be a legutóbbi kívánságom amit a nyár elején kívántam neketek!Jó lenne ha ti nálatok is úgy alakulnának a dolgok ,mint a barátházaspárunknál/biztos írtam már/ hogy mire megjött a vizsgálat eredménye addigra terhes is lett a feleség.Szép kis karácsonyi ajándék lenne nektek a baba híre, nem ? Nálunk Emese apukája szülinapi ajándékja volt, csak egy évvel elkésve.
Milyen dokinál voltatok? MIlyen vizsgálatokat csináltak? Nagyon bízom abban hogy a párodnál is minden rendben lesz, és egyszer csak sikerül a baba!! Szorítok értetek!Ne olyan görcsösen koncentráljatok a babára, mert akkor szokott általában összejönnia dolog, mikor már nem is foglalkoztok vele annyira!
Tényleg nem is kérdeztem hogy hány évesek vagytok a pároddal? Mennyire sürget az idő benneteket?
Remélem nem voltam túl kíváncsi, de pedig nagyon az vagyok. Ezért hív a férjem is mindig Kíváncsi Fáncsinak.Szióka, és gyere ha van valami kérdésed, és feltétlen ha már vannak jó híreid is!!!!
bencze
 
 


Probálkozom a kép feltöltésével. Itt van a kis Esztim !!
popjpeg{271042,} jelet.
bencze
 
 


nem sikerült, pedig már mióta próbálkozom!!!
bencze
 
 


Szia Bencze!

de jó lenne képeket nézegeteni Kép! Próbáld meg mégegyszer a feltöltést!

a kérdéseidre a válasz: a férjem andrológusnál járt 1X + vérvételen (ott derült ki, hogy alacsony a spermiumszám bizonyos szervi okok miatt, de a hormonszintről még nincs eredmény), én a Bácskainál jártam, és nemsokára visszamegyek, nézzen meg engem is alposabban, bizti ami bizti....vérvétel, uh, egyebek (erre azért gondoltam, mert 7-8 hónapja próbálkozunk, és ne legyen semmi meglepi, hogy a páromat "kikezelik" aztán pedig nálam derül ki valami turpisság, szóval időt szeretnék nyerni) Apropó idő, én most voltam 30, a párom most lesz 32, és két babócát szeretnénk. Én végülis nem vagyok ideges, csak nagyon vágyom egy babára. Nálunk most érkezett el ennek az ideje, ha egy kicsit kell még várni nem gond, és azt hiszem, hogy eddig talán túl görcsösek sem voltunk (csak néha). Az egy kicsit rossz, hogy az ember minden hónapnak új reményekkel indul, aztán pedig kiábrándulunk. Szinte már el sem merem képzelni, mi lesz, ha egyszer végre vennem kell egy tesztet és pozitív lesz az eredmény! De bízom abban, hogy ez egyszer megtörténik velünk! A szüleim is nagyon szeretnének egy unokát, a tesóm pedig nagynéni szeretne lenni 1000rel! Szóval hozzánk jó helyre érkezne karácsonykor egy kis babóca!
napsugár8
 
 


Napsugár!
NEM AKAR MENNI EZ A KÉPFELRAKÁS NEKEM!
MINDIG AZT ÍRKA KI HOGY NAGY A KÉPMÉRET ÉS HOGY CSÖKKENTSEM! DE NEM TUDOM HOGY LEHET??
AKARTAM FOTÓALBUMOT IS CSINÁLNI, DE OTT IS A KÉPMÉRETTEL VANNAK A PROBLÉMÁK.
AZT TUDOM CSAK AJÁNLANI, HOGY NÉZD MEG A NÕK LAPJA CAFE-T/www.nlc.hu/
OTT VAN A SZÉKESFEHÉRVÁRI KISMAMÁK FÓRUM AHOVA SZOKTAM IROGATNI LISABELLA NÉVEN , ÉS ITT A BEMOLDALAMON TALÁLSZ KÉPEKET RÓLUNK. DE EHHEZ AZT HISZEM REGISZTRÁLNOD KELL MAGADAT ELÖTTE.
hA MEG NEM SIKERÜLT AKKOR ADD MEG ELÉRHETÕSÉGEDET, ÉS KÜLDÖK NEKED ODA KÉPEKET RÓLUNK!
JÉZUSKÁNAK EL NE FELEJTSÉTEK MEGÍRNI A KIVÁNSÁGLISTÁT, HÁTHA SEGÍT RAJTATOK!!SOK SIKERT A POZÍTIV TESZTIG!
bencze
 
 


Sziasztok!
Kriszti! Nagyon készülök már hozzátok, csak nem tudok előre tervezni. Holnap du. megyünk a szüleimhez, a Beregszászira. Ha addig jelentkezel itt, tudunk talizni! Benézek még este, holnap reggel és ebéd után, írj hogy mikor lenne jó.
Vérvételen voltatok? Remélem nem volt olyan sírás mint legutóbb!
Csőszön építkezünk, már tető alatt van a ház, készül a villany stb. Elég nehéz, mindenre oda kell figyelni, sok a rohangálás.
Kedden voltam dokinál, VAN UH-JA!!! Ki is derült hogy kicsi lányom megfordult, popsival van lefelé. Most izgulhatok, hogy megforduljon. Egyébként teljesen jól van a picike.
Napsugár! Én is nagyon szorítok értetek! A 8 hónap nem sok idő! Bár tudom, tapasztaltam, hogy 1 is túl sok ha már várjátok a babát! Nálunk is több telt el mire pozitív lett a teszt. Remélem, hogy az orvosok nem találnak problémát! Gyere mindíg és mesélj!
Sziasztok! Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!

Holnap délután talán itthon leszek 14 és 16 óra között, Délelött ki akarok menni a piacra valami kis vászon cipőt nézni Emesének torna foglalkozásra, mert már bejártam az egész várost, és nem találtam sehol olyant ami tetszene és nem fűzős hanem tépőzáras, és még van 30-as méretben. Sajnos a pindúr lábakra olyan aranyos kis lepkés cipőket láttam, de nagyobb méretebn már nincsen ilyen.16 óra után meg megyünk egy barátházaspárhoz babatalira, mert mindenki hozza a gyerekét a bandából, mert az egyik Görögbe férjhez ment csaj most itthon van.Szóval ha a Tomi megjön A suliból akkor kinézünk oda is.Közben persze itthon vagyunk, lehet hogy előbb is, de nem írtam korábbi időpontot, mert az nem garantálom.
A barátnőm is Csőszön lakott korábban, és tavaly voltunk a szüleinél egy kis látogatóban. Az ő anyósáékéa amaszek bolt a házuk alatt.
De jó hogy van már uh.ja a dokinak!Mos t nem kér több pénzt ezért?
Na akkor várlak benneteket, a címünket ugye tudod? Krasznai út 3
Sárga sátortetős ház a jobb oldalon mindjárt az utca elején.
Ma mi vagyunk a születés hetén a nap képe! www. szuleteshete.hu
Nézd meg!
Szióka holnapig!
bencze
 
 


Szió!
Nagyon jó a fotó! Tündéri a lánykád!
Holnap megyünk! Remélem otthon lesznek a gyerekek, kiváncsi vagyok rájuk "igaziba" is !Ha vmi közbejön írok.
Jó éjszakát! Viki
nanya
 
 


Itt van még pár fotó rólunk! Ma jöttem rá hogy hogyan kell csinálni, és most gyakorlok egy kicsit!KépKép
KépKép
bencze
 
 


Nanya!
Meg tudnád nekem nézni a füzetemben, amit kölcsönadtam hogy a Chamomillát hogyan kell adagolni a fogzás problémákra? Mert van egy barátnőm akinek ezt ajánlották, de nem adtak nekik semmi használati utasítást!
Most már tudom hol laknak anyukádék! Ha azt mondtad volna hogy a Donát út sarkán akkor egyből tudtam volna.
Szia!kriszti
bencze
 
 


Szió!
A Chamomilla adagolása félóránként-óránként 5 golyócska.
Hétvégén viszem vissza a füzeteket, ha nem jön közbe semmi. (Párom megbetegedett, remélem nem kapjuk el tőle!) Mikor lesztek otthon?
Szia! Viki
nanya
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: