Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na a helyzet a következő. Állapotomba semmi változás , azaz teljesen jól vagyok, viszont ma azt mondta drága doktorom ha csütörtökig se semmi, akkor be kell feküdnöm.. Kép Szorítsatok,hogy Kilián addig kibújjon Kép Csütörtöktől minden nap figyelik Õt, hogy nehogy baja legyen. Szívhang, magzatvíz...
Bencze, a tatarozás miatt egyáltalán nem irigyellek, ...jaaa , mégis csak jobb bent feküdni Kép csak VICC volt! Mire kész lesztek én már itthon leszek Kiliánnal! Kép Na már így nézem a dolgokat Kép Mi nem rég' adtuk el gyönyörű ülőgarnituránkat helyhiány miatt. Mellesleg a szivem szakadt meg miatta, főleg, hogy 210x210-es , gyönyörű kárpittal , tökéletes minőség /Férjemnek egy nagyon jó barátja csinálta, így ebben aztán benne volt az anyag/ 40E Ft-ért, mert sűrgős volt.. Kép Illetve nem akartuk hírdetni, mert nem akartuk, hogy idegenek jöjjenek ide. Látod ha előbb megismerjük egymást , lehet erről már le lenne a gondod. Kép

Na megyek, várom a jeleket.. Kép
csibi
 
 


Szép estét Mindenkinek!
Csibi! Sajnálom, hogy még semmi! Majdcsak elindul Kisfiad kifelé, bent nem maradhat ugyebár! Nagyon tetszik a Kilián név!
Tulajdonképpen mikorra vagy kiírva?
Bencze! Ti mikorra várjátok a babát? Fiú v. lány?
A felújítás miatt nem irigyellek! Kitartást!
Ma felhívtam a Schwarczinger rendelőjét, az Alba házban van, ahogy írtad. Persze szabin van...ilyen az én formám! Tök cikis! A felesége vette fel a telefont és rögtön adta a dokit, jövő hétre kaptam is időpontot. Ez azért jó jel! Már csak azt nem tudom van e ott uh.(Mert ha van vinném a férjemet is.)
Sziasztok!
nanya
 
 


Bencze! Tök hülye vagyok! Hiszen már megvan a babád. Bocsi!
Csibi nem jelentkezett...talán már babázik!
nanya
 
 

 
 

Szia Nanya!

Nem, sajnos még nem babázok. Ma is voltunk flowmetrian, minden oké volt Kép Reggel 3/4 8-kor megyek felvételre.. Már nem is bánom annyira, csak nehogy baja legyen Kiliánnak. /ja, és köszönöm a nevével kapcsolatos bókot!/ Ma már nemigen mozog, lehet ez valami előjel. ...Vagy csak ő sem aludt jól mint én és most pótolja. Na, most már asszem csak Kiliánnal együtt jövök fórumozni! Kép
Mindenkinek minden jót, sikeres orvos választást, Benczének meg gyors tatarozást!
Kriszti
csibi
 
 


Szia Csibi!
Nagyon szorítok Nektek! A kórház se lesz olyan szörnyű, és biztos helyen lesztek!
Nektek is minden jót!
nanya
 
 


Sziasztok!

Kedves Bencze, Nanya,Csibi: köszi a segítséget és a jótanácsokat! Végülis nem tudom kihez megyek még, mert nem is olyan rég még az Auth dr.hoz készültem, bár nem tudtam, hogy ő is átment Mórra. A legtöbb szépet és jót a Bácskairól hallottam, (tőletek és másoktól is), csak az zavar, hogy ő nem támogatja az EDA-t (azt hiszem ezt itt olvastam), no de ez még ugyis távoli...a Batát , (ha ő rendelt korábban Várpalotán), szintén nagyon dicsérik....azt hiszem végülis a Bácskai és Bata közt fogok dönteni....bár az biztos, hogy majd Fehérváron szeretnék szülni. De az még odébb van. Február óta próbálkozunk egyébként.....igaz a tavasz zűrös volt, sokat dolgoztunk a párommal együtt és én nagyon beteges is voltam...én ennek tudom be hogy késik a baba. Korábban nem szedtem tablettát, így bíztam a "gyors sikerben". Bevallom nektek, legutóbb nagyon csalódott voltam, bár most úgy érzem, majd úgyis akkor jön a baba, amikor annak elérkezik a legmegfelelőbb ideje, csak nehéz kivárni.... Végülis ő lesz az első babánk, és eléggé felkészültünk, jó lenne ha hamar összejönne...én most voltam 30, és eddig semmi problémám nem volt, de mégis, mostanában egy kis ördög nap mint nap azt kérdezi tőlem, hátha van valami gond nálam. Remélem azonban nincs semmi, és talán mire időpontot kapok, még az is lehet, hogy már én is boldog babváró leszek.
Csibi! ahogy olvasom nálatok már nagyon közel a nagy nap, sok szerencsét nektek!
Nanya! Te hány hetes kismama vagy? Írtad Schwarczinger dr nevét, te hozzá fogsz járni? Kisfiút vagy kislányt vársz? sziasztok és minden jót (a Jóbarátok megy éppen éás Ratchel is nagyon szeretné ha megszületne a baba, szoktátok nézni a sorozatot? a Spektrumon is mennek tökjó babás kisfilmek) na jó mostmár tényleg búcsúzom
napsugár8
 
 


Szia Napsugár!
Az én babucim 12 hetes. Dokiügyben még nem döntöttem...de már jó lenne találni egy biztosat!
Fiúnak-lánynak egyformán örülnénk! Bár lányt nehezen tudok elképzelni, így hogy fiam van. Persze szívesen vásárolgatnék fodros szoknyácskákat!
A döntés a tiéd, de ha tutira Fehérváron akarsz szülni, és bármikor jöhet a baba, szerintem itteni dokit válassz!
A fél év nem vészes! Nekünk se jött össze rögtön. És persze pánikoltam én is rendesen! Most pedig már a másodikat várjuk. Hamarosan jön Nálatok is! Próbálj kicsit türelmes lenni, 1-2 hónap nem olyan sok idő!
A Jóbarátokat én is nézem! Harmadszor is jókat tudok röhögni rajtuk! A Spektrumon is jó sorozatok vannak, mostanában egy ikreset szoktam nézni(a címét nem tudom).
Dolgozol? Ha szabad tudni!?
Szép estét!
nanya
 
 


Sziasztok !
Ma kaptam az sms-t Csibitől, hogy megszületett Ábel Kilián 11.45.kor 3550 gr-al, 55 cm--el 7 órás vajúdás után császármetszéssel.Gondolom a kisfiú akkor nem várta meg a reggeli kórházba fektetést, és meggondolta magát, hogy itt az ő napja. Végre van egy új baba itt közöttünk, és már kiváncsian várom a beszámolót és a képeket a fiatalúrról!
Napsugár!
A baba majd akkkor fog majd összejönni, mikor már nem is foglalkoztok vele annyira görcsösen. Már mi is kétségbe voltunk esve na mi lesz már/ egy másik ismerős párral együtt, mert ők is velünk egyidőben próbálkoztak / aztán egy hónap különbségel születtek meg a babáink.Õk már spermavizsgálaton is voltak,és mire meglett az erdmény addigra már terhes is volt fiatalasszony.
Próbálkozzatok csak tovább, annakidején én is hőmérőztem vagy 8 hónapig és olvastam mindenféle szakirodalmat.Múlthéten valamikor éjféltájban volt egy műsor a Discovery csatornán a terhességről és a fogamzásról. Érdekes dolgok voltak benne, mint pl. mit kell csinálni a szex utánhogy terhes legyél?Én sem láttam a teljes filmet, de meg kéne nézni nem e ismétlik meg?Még én is megnézném.Jó lenne tudni mi volt a címe?
A spektrumos Apró tippek szülőknek című filmet én is láttam, az is tetszik.
Egyébbként én csak a Barátok közt-öt szoktam nézni, mást nem nagyon.Ehhez igazitjuk az esti fürdetést.
Ha a két doki között kell választanod akkor marad a Bata doki, de még van időd !
Egyébbként itt Fehérváron nincsen EDA csak spinális érzéstelenítés az is csak a császárosoknál, ha hat , ha nem akkor van altatás.Ha már a vége felé jársz majd a terhességednek érdemes elmenned egy szülőszoba látogatásra, ami minden szerdán du. 2 kor van.Mindent megmutatnak az érdeklődőknek ,és legalább tudod hova kell menned, mikor elérkezik az idő!
Most nézem ,hogy névrokonok is lehetnénk, mert én is Kriszti vagyok, a férjem családneve meg megegyezik a tiedével. Micsoda véletlen! Te vagy itt harmadik Kriszti a Fehérvári fórumon.
Nanya! Na te sem választottál még dokit?
Te meg fiúpárti vagy ?Én meg nem tudom mi lett volna ha fiunk születik? Apósom örült volna legjobban , mert 2 lányunoka után ő már lányt várt.Nem tudom lesz e még legközelebb, majd az anyagiak eldöntik ezt is.Ezt mondtam a dokinak is a tegnap a 6 hetes konrollon.
Lányok ti merre laktok?Kiváncsi vagyok van e közülletek valaki az ÖREGHEGYRÕL?
bencze
 
 


Sziasztok !
Ma kaptam az sms-t Csibitől, hogy megszületett Ábel Kilián 11.45.kor 3550 gr-al, 55 cm--el 7 órás vajúdás után császármetszéssel.Gondolom a kisfiú akkor nem várta meg a reggeli kórházba fektetést, és meggondolta magát, hogy itt az ő napja. Végre van egy új baba itt közöttünk, és már kiváncsian várom a beszámolót és a képeket a fiatalúrról!
Napsugár!
A baba majd akkkor fog majd összejönni, mikor már nem is foglalkoztok vele annyira görcsösen. Már mi is kétségbe voltunk esve na mi lesz már/ egy másik ismerős párral együtt, mert ők is velünk egyidőben próbálkoztak / aztán egy hónap különbségel születtek meg a babáink.Õk már spermavizsgálaton is voltak,és mire meglett az erdmény addigra már terhes is volt fiatalasszony.
Próbálkozzatok csak tovább, annakidején én is hőmérőztem vagy 8 hónapig és olvastam mindenféle szakirodalmat.Múlthéten valamikor éjféltájban volt egy műsor a Discovery csatornán a terhességről és a fogamzásról. Érdekes dolgok voltak benne, mint pl. mit kell csinálni a szex utánhogy terhes legyél?Én sem láttam a teljes filmet, de meg kéne nézni nem e ismétlik meg?Még én is megnézném.Jó lenne tudni mi volt a címe?
A spektrumos Apró tippek szülőknek című filmet én is láttam, az is tetszik.
Egyébbként én csak a Barátok közt-öt szoktam nézni, mást nem nagyon.Ehhez igazitjuk az esti fürdetést.
Ha a két doki között kell választanod akkor marad a Bata doki, de még van időd !
Egyébbként itt Fehérváron nincsen EDA csak spinális érzéstelenítés az is csak a császárosoknál, ha hat , ha nem akkor van altatás.Ha már a vége felé jársz majd a terhességednek érdemes elmenned egy szülőszoba látogatásra, ami minden szerdán du. 2 kor van.Mindent megmutatnak az érdeklődőknek ,és legalább tudod hova kell menned, mikor elérkezik az idő!
Most nézem ,hogy névrokonok is lehetnénk, mert én is Kriszti vagyok, a férjem családneve meg megegyezik a tiedével. Micsoda véletlen! Te vagy itt harmadik Kriszti a Fehérvári fórumon.
Nanya! Na te sem választottál még dokit?
Te meg fiúpárti vagy ?Én meg nem tudom mi lett volna ha fiunk születik? Apósom örült volna legjobban , mert 2 lányunoka után ő már lányt várt.Nem tudom lesz e még legközelebb, majd az anyagiak eldöntik ezt is.Ezt mondtam a dokinak is a tegnap a 6 hetes konrollon.
Lányok ti merre laktok?Kiváncsi vagyok van e közülletek valaki az ÖREGHEGYRÕL?
bencze
 
 


Sziasztok!
Csibinek nagyon gratulálok! Remélem hamarosan jelentkezik és mesél!
Bencze! Nem vagyok fiúpárti! Csak már úgy "megszoktam" hogy fiam van. Elsőre nagyon lányt akartunk (persze hogy fiú lett)!
Még csak 6 hetes a babucid! Hogy van időd és erőd itt irogatni? Én ilyenkor még örültem, hogy élek és levegőt bírok venni!
Milyen a babád? Alszik sokat? Szopizik? Te már teljesen redbejöttél?
Mi a Tóvároson lakunk. Max. látásból ismerhetjük egymást, sokat járunk arra. Melyik részen laktok?
nanya
 
 


Szia Nanya!
Eszter már 8 hetes lesz vasárnap, csak mivel a dokim szabin volt a múlt héten most tudtam elmenni hozzá!
Erőm azért még akad itt irogatni,mert szerencsés anyuka vagyok. Az éjszakákat már átalusszuk, este 10 től reggel 5-6 óráig, így én is tudok az éjszakai netezés után még egy kicsit pihizni.Az első szopizás után még vissza szoktunk aludni 8 óráig. Volt aztán olyan nap is hogy este későn kelt fel és alig akart elaludni drágaságom, de már tanultunk belőlle!Nappal is alszik, nem úgy mint nővére annakidején.Mert ő is éjszaka aludt, nappal meg csak 2* félórát.Csak az idegesít nappal, hogy mindig akkor ébred fel mikor éppen elkészül a kaja és enni szeretnék végre.Mindig kapkodnom kell mindennel, és nehezen érem utol magam .Főleg a vasalással!!!!Ezt utálom a legjobban,meg a ruhák elrakását, mivel lassan minden bútorunk tele lesz! Pedig a héten én is sok régi göncöt kiszanáltam.
Most jó hogy itthon van a férjem, de nem tud most se sokat segíteni , mert a lakásfelújítás leköti teljesen.Amikor hazajöttünk a kórházból, nem volt igazán segítségem sem. Kicsit nehéz volt, mert nem tudtam pihizni.Nem bírtam elnézni magam körül a rendetlenséget, és állandóan rakodtam. / Nem tehetek róla hogy rendmániás vagyok/Szóval akkor egy kicsit kimerültem, és be is gyulladtak a melleim. De szerencsére sikerült kilábalnom belőlle. és azóta is szoptatok!Régebben ha valakinek begyulladt a melle, annak el is apadt ha nem szoptatott vele. Én is ettől féltem, de minden szakirodalmat átnéztem és hála nem történt meg a baj.Fejtem, maszírozam, forró vízben fellazítottam melleimet ...stb.
Mi is sokat járunk felétek, mert a párom is ott lakott régebben a szüleivel a Toronysor 6-ban.Öreghegyen a Krasznai utcában lakunk.Ti merre jártok itt?
Szia!Kriszta
bencze
 
 


Szia Kriszta!

Milyen szép név az Eszter! Mostanában elég ritka. Nagyobb gyerkőcödet hogy hívják?
Igazán rendes a kislányod hogy ennyit alszik! Kristófom éjjel rendesen 3 óránként ébredt szopizni olyan 7-8 hós koráig. Nappal pedig nem volt ritka a de. fél óra, du 20 perc alvás. Most 2 éves és néha(!) alszik 1 órát ebéd után.
Segítségem nekem se volt szülés után, és a rendmániám is megvan. Ha egy picit pihenhettem volna rögtön a tennivalókon járt a fejem.
Ráadásul sokáig elég vacakul voltam, amire nem készültem fel. (Ha előre tudom biztos hazaköltözök anyukámhoz!)
De most már sokkal jobb! Kristóf egyre nagyobb, okosabb, egyre jobban imádom, és egyre könnyebb vele. Persze ezt Te is tudod!
A szüleim laknak az Öreghegyen, a Beregszászi úton.
Szia! Viki
nanya
 
 


Szia Viki!
Ez az Eszter név az én ismeretségi körömben nem olyan ritka.Mi nem akartunk semmi olyan divatnevet adni a lányunknak, amiből több ezer is van.Kapott másik nevet is ez mellé -> Sárát.A nagyobbik lányom, pedig igazi magyaros nevet kapott, őt Emesének hívják, de mi Eminek hívjuk.Fiú névben mi a Dani és a Kristóf nevet választottuk ki, de nem fiúnk lett!!
Ha meglesz a babád, azért nem árt a kis segítség neked sem, főleg ha már két gyerekkel leszel otthon!Akkor fog majd a másik féltékkeny lenni, és én ebben a hisztiben fáradtam ki igazán.Annak én azért örülök,hogy kicsit több a korkülönbség a két gyerek között, mert most már Emike sokat segít a baba körül, mint egy igazi nagylány.Ma is ő vetkőztette le, míg kimentem a fürdőkádért.A peluscserénél is ő csomagolja ki a csomagot, letörli, bekeni a popót, egyedül a visszacsinálást nem bízom rá, mert a kaki néha még így is kifolyik ha én csinálom,nem hogy ő.
Akkor Kristóf se volt nagy alvó kicsinek, mi?
Szüleid akkor tényleg nem laknak tőlünk messze!Ha tudnák küldeni képet a lányokról,akkor feltenném ide de nem nagyon értek hozzá.Ha megadod elérhetőségedet akkor küldök neked pár fotót!Te is küldesz nekem?Na megyek mert itt alszik bal karomon a legkisebbik és nagyon nehéz egy kézben tartani,és közben még egyujjal írni.Helló!
Kriszti
bencze
 
 


Szia Kriszti!
Az Emese is nagyon szép név, és ritka! A Sára már szinte gyakorinak mondható,nem?
Édes lehet a nagylányod ahogy segít! Kiváncsi leszek Kristóf mit csinál majd a tesóval.
Segítség kéne, tudom, de nincs! Azt már elhatároztam, hogy főzni nem fogok, majd rendelek vhonnan kaját. Páromat már kezdem szoktatni a porszívózáshoz, mert elég derékfájós lettem. A mosás-vasalás majd lesz vhogy. Az lenne nagyon jó, ha hamar rendbejönnék a szülés után, így a két gyerkőccel tudnék foglalkozni talán rendesen. Ha igazán átgondolom mi vár rám...Hát, várni kellett volna még 18 évet a második babával! De majdcsak lesz vhogy! Olyan még nem volt hogy ne lett volna valahogy!
Címem: d.vik@freemail.hu
Várom a képeket! Persze küldök én is, ha lesz címem, és találok pár jó képet!
nanya
 
 


Szia Viki!
Elküldtem a képeket, amiket igártem a lányokról. Még nagyon frissek, mert a hétvégén készültek.A Sára név igen, talán kezd megint felkapott lenni, de én ebből semismerek olyan sokat.Én is kiváncsi leszek, hogy Kristóf hogy fogja viselni a kistesó érkezését. Jó előre fel kell majd őt is készíteni , hogy hamarosan már nem ő lesz központban a családban. Már olyat is hallottam másoktól, és most már kezdem én is tapasztalni Emesénél, hogy a nagyobbik gyerek kezd visszafejlődni. Emese is kezd úgy csinálni, mintha ő is csecsemő lenne, meg pöszén kezd el beszélni, pedig már szépen beszélt elötte.Nálatok Kristóf mióta beszél? Emese későn 2 éves kora után kezdett el beszélni, azóta be nem áll a szája!
Most meg csak lesek, mert az unokatesómék gyereke 16 hónapos kora óta annyi mindent beszél, amit mondanak elötte.Jó persze mnden gyerek más és más, hiszen mi felnőttek sem vagyunk egyformák.
Te mikorra várod a második babádat?Januárra?Voltál már valamelyik dokinál, akiket néztél?
Nekem is van egy ismerősőm aki januárra vár babát, és ő is a Tóvároson lakik.Neki is a második lesz, most egy 3 éves kisfia van.
Nem tudom mi lehet Csibivel?Bírja a kórházi strappát?Remélem jól vannak mindketten és hamarosan jön ő is vissza!
Szia!Kriszti
bencze
 
 


Szia Viki!
Voltál már a SCHWARCI-nál? Milyennek találtad őt?
Megkaptad a képeket?
Ma nem írok sokat mert még össze kéne raknom , holy milyen elemekből állljon a szekrénysor, hogy holnap meh tudjuk rendelni.Nekem jó lett volna a bolti is, de a férjem kitalálta hogy rendeljünk olyan elemeset, amit mi állítunk össze. Ennél meg az a baj hogy ezerféle variáció van és nem látom nagyon az egészet egyben, vajon milyen is lesz valójában az amit papíron megtervezek?Nem is olyan könnyű kitalálni olyat ami mindkettőnknek tetszik, mert sok mindenhez igazodni kell!
Timi!
Itt vagy még, vagy már te is babázol? Vagy csak a felújítás miatt nem érsz még rá? Elkészűlt már minden?
Már régóta nem jelentkeztél?Ha ráérsz írjál!Nem irtad merre laktok?
Napsugár!
Nálatok mizujs?
Sziasztok!
bencze
 
 


Sziasztok!
Végül is sikerült Csibival találkoznunk. Kislányunk szerda este döntött úgy, hogy megnézi mi újság idekinnt, csütörtök hajnalra született meg, ( Anna 4300g, 61 cm ), addigra már Csibiék is ott voltak a vajudóban.
Én varrat nélkül megúsztam, úgyhogy már vasárnap hazajöttünk.
Csibiék is jól vannak, ha minden igaz ma jönnek haza.
Minden jót!
Csilla
lupus
 
 


Sziasztok!
Csilla! Gratulálok kislányodhoz! Szép súllyal született!
A varrat nélküliség vágás nélküli szülést jelent? Biztos mindenki tudja rajtam kívül, de ki az orvosod? Hányadik babád ő?
Kriszti! Sajna nem jöttek át a képek! Nehéz lehet elviselni, hogy Emese így viselkedik, de ez csak átmeneti. Kristóf pár hete kezdett beszélni, napról-napra többet tud. Imádnivalóan édes!
Kedden voltam a Schwarczingernél. Hiper-szuper a rendelő. Sajna uh nincs. Egy órát vártam az időpontomhoz képest, de ezt a múlt heti szabadságra fogom. A doki fiatal, kedves, udvarias, egész jóképű(persze ez nem szempont). Nem vizsgált meg(ez jó pont), megnézte az összes leletemet. Nem kért pénzt! És itthon lesz januárban, amikor szülni készülök. Egy hónap múlva megyek újra, akkor eldöntöm, hogy marad e orvosomnak.
Jó éjszakát!
Viki
nanya
 
 


sziasztok!

bizony eltelt néhány nap, amíg nem voltam gépközelben, így most volt mit elolvasnom, és látom milyen sok a jó hír! Graulálok a babákhoz Csibi és Lupus! Elmesélitek, milyen volt az egész? Ha van időtök és kedvetek.
Egyébként nálunk nem történt semmi különös sajnos, próbáltam egyeztetni időpontot, ami nyáron nem túl egyszerű, és végülis a Bácskaihoz megyek augusztus elején. úgyhogy a dolog most egyszerűen eldőlt. Most ezen a héten itthon vagyok, aztán elutazunk rokonokhoz, ismerősökhöz ide-oda. Aztán nyaralunk a Duna-kanyarban, és aug.elején újra itthon leszek. Akkor majd jelentkezem újra.
Nanya, igazad van a kislányoknak tényleg lehet szép kis ruhácskákat választani. Egyébként ha majd lesz babánk, én is inkább lányt szeretnék, bár nálunk a család teljesen "elnőiesedett" minden ágon, ill. nekem azt mondták, tipikus fiús anyuka vagyok, szóval nagy öröm lenne, ha babát várnék, ráadásul kisfiút! De én inkább kislányt szereték, igaz a férjemmel megbeszéltük, hogy az első legyen kisfiú, a második pedig kislány. Hát majd meglátjuk.....a lényeg, hogy GYEREK legyen, és egészséges....annyi ilyesztő dolgot lát és hall néha az ember.
Nanya, ti megkérdezitek egyébként az uh.-on, hogy milyen nemű? Vagy megvárjátok, amíg megszületik?
Bencze, olvastam, amit írtál, hihetetlen, de igaz! Vannak véletlenek!

további szép napot mindenkinek és boldog babázást a babázóknak! üdv., Napsugár
napsugár8
 
 


Napsugár!
Megkérdezzük a baba nemét, már most nagyon kiváncsi vagyok! Szerintem jó ha tudja az ember, vhogy "rá kell készülni", nem? ruhák, név stb.
Akarok menni én is a Bácskaihoz, 4D uh-ra. Melyik napokon van ő?
Jó utazást, pihenést!
Viki
nanya
 
 


Sziasztok!
Lupus!
Gratulálok az óriás bébihez, és sok boldogságot kívánok hozzá!Akkor ti hamarabb odaértetek a móri kórházba, és elöbb született meg a babátok, mint a Csibiéké!Akkor már nem voltatok ismeretlenek egymásnak!A nagytesók hogy viselik az új helyzetet?Segítenek neked?
Nanya!
Akkor Kristóf se kezdett el korán beszélni, úgy mint az én nagylányom se.Nem baj, annál nagyobb dumás lesz a későbbiekben!
Kár hogy a dokinak nincsen uh-ja, ha már van egy szuper rendelője, nem? Sajnos még nem minden doki termelte meg az árát!Pedig ha már maszekban rendelnek akkor lehetne nekik. A hosszú várakozási idő még nem zavart?Nem sok olyan doki van aki be is tudja tartani az időpontokat!Az Auth-nál nekem is sokat kellett régebben várni,és sokszor este 8 körül kaptunk csak időpontot.Persze még akkor is tele volt a rendelője. De a Bata dokinál általában csak 5 -10 perces várakozások szoktak lenni.
Még jó hogy nem kért pénzt a doki a semmiért!Végűl is nem vizsgált meg, meg uh-ot se tudott csinálni helyben.Majd a későbbiekben úgy is fizethetsz még eleget.A tarifákat megnézted?Ki volt írva valahova?: Én azon csodálkoztam, hogy Authnál 4000Ft volt uh-al együtt, a másik dokinál 5000Ft , uh-nélkül.
Remélem nem a szülőszobán kell majd megtudnod a baba nemét, hanem időben meg tudják neked mondani.Nekem 6 hónaposan mondta a doki hogy látja a hamburgert. Azt sem tudtam , mi az? A kis és a nagy ajak.
A Bácskainál én hétfői napon voltam uh-on.
33 hetesen voltam azt hiszem, de akkor már csak a fej profilját lehetett nézni , mert az fért rá a monitorra. Ha korábban mész akkor lehet látni az egész babát egyben.Ez is érdekes lesz.Bár a férjem azt mondta nem ért annyit az egész, mint amennyibe került.Nálunk eleinte nem is lehetett látni az arcát, mert eltakarta a kezével, de aztán sikerült néhány fotót készíteni róla.Ti már voltatok ilyen uh-on Kristóffal is?Én még Emivel nem voltam, mert annak idején még talán nem is volt meg ez a lehetőség Fehérváron.Persze azért jó hogy van, mert egy ismerősömnek itt állapították meg 7 hónaposan hogy a baba nyakára rá van tekeredve a köldökzsinór.Nem tudom azóta megszült e már. De legalább előre tudták hogy nagyon figyelni kell a kismamára.Ezt sima uh-on nem is lehet látni!
Képeket megint elküldtem, remélemm most már megkaptad!
Napsugár!
Mire értetted,hogy hihetetlen? Annyi mindent írtam nem tudom te melyikre gondoltál?
A nyárra jó utazást, élvezzétek ki még a kettesben töltött vakációtokat, és remélem közben sikerül a babaprojekt.Sok ismerősöm van akiknél a nyaralás alatt jött össze!LEGYEN ÚGY NÁLATOK IS!!!Ebben a mai stresszes rohanó világban saja a babák se akarnak olyan könnyen megfoganni, mint régebben.Aki szeretne annak sokára jön össze, aki meg nem akar annak meg hamar becsúszik.Igazságtalan a sors, nem ?
Timi!
Úgy látom te is már csak a babával jössz!?
Régen nem olvastam rólatok!Remélem mnden rendbe van veletek!
Csibi!
Várlak benneteket is, ha már ide tudsz ülni a gép mellé és egy kicsit ráérsz!Puszi mindenkinek!
Kriszti
bencze
 
 


Hello Csajok!

Na, haza érkeztünk. Hál' Isten mindketten jól és egészségesek vagyunk.
Kilián születésének története az én szemszögemből Kép
- szerda estétől már éreztem szabályos időközönként méhösszehúzódásokat, de még fájdalomnak nem neveztem volna, így vártunk. Éjjel negyed kettőkor ébredtem 15 perces fájásokra ami nagyon hamar 5 percesre rövidült, így zuhanyzás után ébresztettem a férjem és indultunk. Talán fél öt lehetett mikor beértünk, ctg -re tettek , ami jelezte is a fájásokat. Ügyeletes orvos megvizsgált és kiderült, hogy teljesen zárt a méhszájam ami a sok évvel ezelőtti méhszájplasztikának köszönhető, amt én idáig el is felejtettem hogy volt. Fájásaim csak erősödtek, de a méhszáj még 7-kor is zárva volt. Egyébként teljesen viselhetőek voltak a fájások, pedig akkor már azt nézegették , hogy csúcsokat döntögetek, mert a jelezhető skálán már túlhaladtak a görbék. Aztán Bácskai doktor fél 10-kor rányitott a méhszájra, így 3 ujjnyira nyíltam, ami ettől kezdve úgy nyílt ahogy mondták pillanatok alatt. Gondolom még a homeopatia is hozzásegített ehhez. Na ekkor már a vajúdót le tudtam volna bontani, olyan fájásaim voltak. Keresztcsontomat két barátnőm felváltva maszírozta ami hangosan ropogott.. Férjem meg annak ellenére, hogy maximalisan elzárkozott attól, hogy a szülésemen jelen legyen, mert nem akarta látni szenvedésem, ott volt és fogta a kezem, ami nagyon nagyon sokat segített.
Ekkor már azt éreztem, hogy a szeméremcsontom fog eltörni, számomra ez volt a fájdalom 2-3 percenként. 11-korújra megvizsgáltak , 8 cm-re voltam nyitva, burkot repesztettek ami meconiumos /magzat széklet/ volt. Felfektettek a szülőágyra, és minden fájásnál Kilián szívhangját figyelték, ami folyamatosan romlott. Így azt mondta doktorom, hogy nem tudni mi okozza ezt , akár a köldökzsinor is lehet, akár a méhizomzat is szoríthatja a fejét annyira, hogy nem tud lejebb jönni sem. Ugyanis megvizsgált fájás alatt, de a fejecskéje abszolut nem akart a szülőcsatornába bejutni. Így döntött a császár mellett amiért maximalisan hálás vagyok, bár abszolut császár ellenes, de itt vagyunk épségben egészségben és csak ez számít. Na szóval így alakult, hogy a kitolási szak' előtt még a hasamat is felvágták. Szegény gyermekem kobakja így is jól megnyúlott. Inkubátorban is volt és kapott oxigent mert azt mondták őt is nagyon megviselte a vajúdás. Férjem a vége fele már kevésbé bírta a szenvedésem látni, így a szülés minhármunkat megviselt egy "kicsit" , csak más más formában Kép
Aztán első nap már sikerült cicre raknom és azóta olyan szépen beindult a tejtermelődésem, hogy az melett amit megevett 100-130 gr-okat még fejtem is szoptatások után. Mostanra már kezd beállni, nem kell szoptatások után fejnem, viszon hál' Isten bőven van tejcim Kép
Na jó hosszúra sikeredtem, majd mesélek még a kórházi élményeimről is. Ja és Kilián nem 55, hanem 58 cm-rel született, mint azt a zárójelentésből megtudtam, és már 3830gr-ot nyom Kép Nagyon nyugodt bébi, két szopi között jókat alszik. kopkopkop. Kép
csibi
 
 


Szia Csibi!
köszönjük a részletes beszámolót,most már tudom milyen is volt a te szülésed. Kár hogy nem sikerült kisfiadnak a természetes szülés, de lehet az is megviselte volna eléggé.Férjed nagyon bátor volt, hogy végűl is be mert menni veletek!Azért ugye nem bánta meg, se te sem ő?
Végig bent akart volna veled lenni, vagy csak a vajúdásnál?
Kilián biztosan szépen gyarapszik már, csak vigyázz vele nehogy a végén még diétáznia kelljen neki!Az első hónapokban bizony ő is több mint 1 kg fog hízni.
Most is sok még a tejed?Vigyázz rá, és ha nagyon feszülnek a melleid fejd inkább le,nehogy úgy járjál, mint én!
Van egy barátnőm ő a tejjel egész jól kereset/havi 40000Ft-ot/.JÓ azért nem irigylem tőle, mert van azért sok dolog vele.Te nem akarsz eladni?
Milyenek az éjszakák?Fiatalúr megszokta az új környezetet? nekünk szerencsénk van , mert 10 -től reggel 5-6 ig nyugodtak az éjszakáink.Ehhez is vagyok szokva, mert Emese is ilyen volt.Ebben hasonlítanak csak egymásra.
Ma voltunk Siófokon, jó volt a víz , igaz én csak térdig mentem be a vizbe Esztivel a kezemben. Bele is mártottam a kis lábikóját.Kint a parton megszopiztattam, sétáltunk egy jót , meg fürödtünk. Emese nagyon élvezte a vízet, ennyire még nem láttam lubickolni , mint ma. A héten ha jó lesz az idő, még elmegyünk. Tegnap Csúrgón én is kipróbáltam a kajakot, jó volt vele menni a tón. Jó lenne ha megjönne a másik lapát is , és akkor ketten is tudnánk vele evezni.Na megyek fürödni, meg Esztit elaltatni, mert felébredt, mivel most egy szobában van a tv, szám.gép és most van mire felébredni.Pedig ha jól alszik akkor nem szokott felébredni. Szióka!
KRISZTI
bencze
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratulációt!
Lassan kezdünk visszarázódni a megszokott hétköznapokba, bár még néha furcsa, hogy a picur itt van közöttünk, de nagyon jó. Szerencsére most mindenen gyorsan túl voltunk. Szerdára teljesen elmúltak a jósló fájásaim, belenyugodtam, hogy Anna szerint még ráérünk, annyira, hogy elkísértem a páromat Fehérvárra bevásárolni, néhány perccel azután, hogy hazaértünk elfolyt a magzatvíz. Este 10-re mentünk be, lassan a fájások is beindultak, úgy igaziból csak 2 körülre és 3:55 perckor egy fájással kinnt volt a "pici" lányunk. Így úsztam meg gátmetszés nélkül. Persze ebben biztos közrejátszott, hogy a császárt leszámítva is már a harmadik normál szülésem volt. A homeopátiás szereket nem volt idQm kipróbálni, de közben megkaptam a dokitól a tájékoztatókat, azt hiszem a gyerkQcökkel annál inkább lesz lehetQségem.
Tejcim nekem is van bQven, már én sem fejem úgy érzem beáll a szükséges mennyiségre, a nagyoknál sem fejtem néhány nap után. Anna nagyon nyugis baba, most is még alszik, fél nyolckor szopizott, a tesók alig várják, hogy felkeljen. Úgyhogy úgy tqnik jól megleszünk.
Jó babavárást, babázást mindenkinek!
Csilla
lupus
 
 


Sziasztok!

Bencze, éjszakáinkról pont most írtam Csillának, hogy előfordul, hogy 2 szopi között végig fent van. Nem sír, csak gügyög, nézelődik és negyed óránként kb. szopizik még egy keveset. Gondolom ez majd beáll, még tanulnia kell az éjszaka és nappal közötti különbséget. Bár nappal is vannak ilyen periódusai. Most is már vagy 4 órája alszik itt a teraszon mellettem. Szegény első napokban jól felöltöztettem meg ne fázzon, aztán szakadt róla a víz Kép Majd este fürdés előtt lehet kicsit megmaszírozom, hátha jótékony hatással lesz rá Kép
Hogy párom bent maradt volna -e azt nem tudom, ezt sem terveztük, hogy a vajúdásnál ott lesz. Azt viszont mondhatom a saját szemszögemből, hogy eszméletlenül jó volt, hogy ott volt míg "normális" keretek között zajlott a vajúdás, de mikor már "durvult" a helyzet, még zavart is , hogy azt látom mennyire kivan a szenvedésemtől, illetve akkor már nem sok hatással volt rám 2 fájás között a környezet, csak a lazításra koncentráltam.
na majd jövök még, most ébred gyermeke.. Kép

pusz,k
csibi
 
 


Na vagyok ismét. Kicsi Kiliánomról így is szakad a víz. Bár most kiegyenesítettük a kocsit és abban fekszik, így jobban átjárja a levegő.

Jó lehetett Siófokon, majd mi is lemegyünk a nyáron valamikor Anyósomékhoz, megmutatjuk gyermekünknek a nagy tavat. Most Anyósom fent van Pesten sógornőmnél mert Õ 14-re volt kiírva, de még Marci semmi jelét nem mutatja, hogy ki szeretne bújni.. Kép Ha holnapig nem történik semmi akkor be is kell feküdnie, és szerdán megindítják a szülést. Reméljük neki sikerül a természetes szülés. Első gyermeke is normál úton született, csak a végére már kapott EDA-t, most is így tervezi majd.
EDA-ról jut eszembe, hogy írtad Fehérváron nincsen. De már van egy ideje, csak leginkább munkaidőben, mert ügyeletben nincs megoldva, hogy külön anesztesorvos tudja felügyelni.

Hogy álltok a tatarozással?

Nanya, Napsugár örülök, hogy sikerült orvost választanotok! Nanya, Bácskai hétfőn , szerdán is van a 4D-ben, de nagyon hosszú az előjegyzése, úgyhogy jó előre jelentkezz be!!

Mindenkinek további szép napot! Kriszti
csibi
 
 


Szia Csibi Lupus!
látom már élvezitek a babázást, leszámítva néhány kellemetlenséget.Az igaz hogy meg kell tanulni a babáknak az éjszaka és a nappal közti különbséget.Én éjjel nem szoktam nagyon lámpát felkapcsolni a szobában ha felébredne a kicsi, bár nem nagyon van rá most alkalom szerencsére!kop-kop...Emikénél még volt olyan hogy éjjel is pelenkát cseréltem , de nem sokáig mert úgy éreztem hogy ettől is egy kicsit jobban felébred.Tegnap mi is nagy nehezem éjfél fele aludtunk el, mert felébredt még tíz után Eszter.Jó hogy még nem aludtunk akkor! Hogy bírjátok a mai meleget? Eszter egész nap alszik a hűvős szobában, boltban is voltunk vele, eddig csak egyszer ébredt fel, így legalább nyugodtan és időre elkészűlt az egyfogásos ebédünk, mivel mostanában nem igazán főzők egész nap , inkább gyorsan összeütök valamit.Kinek van erre fél napja mostanában, főleg ilyen melegben!
A képeket megkaptad mailben?Már régebben elküldtem neked! Küldtem Vikinek is és ő sem kapta meg állítólag!Azért kérdezlek, mert amióta a tesóm megcsinálta a gépet, kitörölte a címeket és lehet nem is jó helyre küldtem.Kérdezetem a jelszódat is hogy megtudjam nézni a kisfiadat, mert olyan kiváncsi vagyok már rá!
Sógórnőd még egyben van?Õ még várja a nagy napot?
Nagyon sokat emlegettelek mostanában , mert eléggé fájnak az izűleteim és főleg a térdem. Ha nagyon megpihentetem akkor utánna rossz ráállni.Sokszor van olyan hogy hátulról beleszúr valami és recseg ropog mikor mozgatom . Remélem idővel elmúllik , mert én nem akarok kés alá feküdni!A kezemen is van egy Ganglion csomó azt sem engedtem megoperáltatni, mert mikor volt csomó akkor nem fájt, most már nem érzem a csomót de néha tud fájni eléggé.
Most Tomi foga fáj éppen , mert ő is huzatot kapott a klímától az autóban. Szerintem nekem is ettől gyulladt be a fülem .Most már remélem nem kapcsolja be majd állandóan, mert engem már nagyon idegesített, hogy nem lehetett lehúzni az ablakot.Meg szabályosan fel kellett öltözködnünk rendesen hogy ne fázzunk.Én nekem jobban tetszett az előző kis tetőablakos Peugeot autónk, még ha huzatos is volt.
SZopiztatással kapcsolatban nem okított ki az ottoni védőnőd, még korábban.Az enyém sok tanáccsal ellátott az első napokra, sőt a kórházi kis fiatal védőnő is jött mindennap kérdezni kinek van segítségre szüksége a szoptatásnál?Mondjuk az első napokban nekem is kisebesedett a mellbimbóm , de begyógyult magától. Most nem vettem rá azt a kenőcsöt, amit te is vettél, mert még az Emi idejében vettem és nem volt rá akkor szükségem, és csak lejárt a szavatossága az egész tubusnak mire odaakartam adni valakinek.
megyek én is lehet ledőlök egy kicsit a többiekel, mert Emike is most ájult be.Legalább ma ő is alszik , de este nem fog egyhamar lefeküdni.
pápá!KRISZTI
bencze
 
 


Igen én is azt gondolom, hogy a pelenkázástól még inkább felébred, de nincs szívem nem kicserélni a pelust. Tegnap éjjel mondjuk nem cseréltem ki és aludt is 7-ig a fél kettes szopi után.. Mit tudom én, majd belejövünk Kép Kép Kép
Milyen jelszót kértél? Ide nem raktam fel képeket még, de lehet mindjárt megpróbálom, hátha sikerül. Sajnos képet tőled nem kaptam semmit, levelet sem. Most fejből nem tudom a címed, mert ezen a gépen nincsenek meg a címeiem, de majd küldök egy mailt, hogy újra meglegyen a címem.
Szopiztatással kapcsolatban a védőnőm sok jó tanáccsl ellátott, amit tudtam is hasznosítani, de amikor ott abban a szituban mondjuk becsomósodott a mellem, akkor nem nagyon tudtam mit kezdjek vele. most már oké minden hál ' Isten. Venni is akarok majd egy pár anyatejgyűjtő kagylót, hogy ne állandőan melltartóbetéttel kelljen rohangálnom, mert csak bepálik a cicim.
Ma ebben a melegben egy szál napozóban egész nap itt volt velünk Kilián a teraszon kocsiban, természetesen abszolut árnyékban. Át is aludta a napot, gondolom éjjel majd lesz ismét buli Kép
Egyébkénz asszem nekem is többet kellene még pihennem, de olyan jól érzem magam Krisszel, hogy egyszerűen nincs is kedvem elmenni ledőlni. Pedig lehet, hogy ennek így nem lesz jó vége. Reggelre azért elég fáradt szoktam lenni, csak a zuhan mindig helyrehoz.
Ez a légkondi dolog a páromat is mindig kikészíti, de csak azért mert nem jól használja szerintem. Először mindig csontra lehűti az autót, utána meg ha fázik, akko elzárja és lehúzza az ablakot.. Kép Aztán meg jön azzal, hogy "úgy utálom a légkondit" .. Kép Most épp főzi a vacsit. Abszolut kényeztet mióta haza jöttünk. Na megyek is asszem zuhanyzok addig egy jót.
Bye,k.
csibi
 
 


SZia Csibi!
Pont egy időben írtunk egymásnak.Na volt ám telepátia!Akartam is egyből válaszolni, de felébredt a kis Eszti.
Ma jó sok tejcim volt, lehet a nagy meleg miatt. De érdekes hogy mintha a bal cicimbem mindig több lenne.Így volt ez Emesénél is , meg most is.
Megint elküldtem a pénteki levelemet, most már jó címre, remélem már megkaptad a képekkel együtt.
Tegnap a nagy kapkodásban elfelejtettem pelust vinni a Balcsira, így gyorsan vettünk egy kis csomagot a CBA-ban./Jó ára volt ám!/ úGY hirtelen indultunk el, mert a Brigiék is oda mentek.Elötte a fiúk kéményt tisztítottak, mert tele volt korommal a kémény falban levő része. Jó piszkos lett tőle az egész lakás!Remélem mikor ősszel begyújtjuk, már nem lesz az a büdös égett szag minha égne valamin a festék.
Anyósod Siófokon lakik, vagy nyaralója van neki ott?Ti hova szoktatok menni strandra?
Mi most a Beach House után levő szabadstrandon voltunk, mert ott homokos a part és sekély a víz.
A EDA -ról nekem a szülőszoba látogatáson azt mondták hogy Fehérváron csak spinál érzéstelenítés van.De lehet vannak kivételes esetek, amiről mi nem tudunk.Nekem nem volt szükségem rá, többet nem tudok róla.De szerintem sokan keverik a kettőt , és nem tudják mi is a különbség a kettő között.Te ismersz valakit aki itt EDA-t kapott?
Anyatejgyűjtöm nekem is van, és tényleg arra jó hogy nem veszik kárba szopizáskor a másik mellből folyó tejci.Le lehet ezt is fagyasztani a lefejt tejjel együtt.Később ha már főzni kell a fiatalúrnak akkor ezt fel lehet használni.
Hála végre sikerült a szorulásproblémát megoldani magától, és már naponta van kakis pelus Esztinél . A kamillát nem igazán tudta kiszívni a cumisüvegből, talán nem ízlett neki, vagy még nincsen rászorulva hogy igyon belőlle.
Holnap megyünk tanácsadásra, meg az első szurira.Most már nem vagyunk sárgák sem, mert sokáig annak nézték a kreolos bőrét.A jövő hónapban viszont mindenképpen el kell menni vérvételre, /a dokinő minden babát elküld 3 hón. körül, mert ilyenkor szokott sok baba vérszegény lenni/ és fel kell hajtanom egy csecsemős aszisztenset aki tud fejvénát szúrni, mert a védőnő azt mondta , hogy ez a legjobb a babáknak.Jó hosszú volt ez a mondat, mi?
Az nlc -s jelszót kérdeztem tőled!Én is regisztrálva vagyok csak még nem írtam oda.
Ha alvásproblémáid lesznek a későbbiekben fordulj Kacajkához, ő már ebben tapasztalt anyuka! De bízzunk abban hogy szépen kialakul majd KILIÁN napirendje, és tudja mikor van éjszaka és nappal!Este mikor fürdettek?
Mi mikor éppen fent van, vagy mikor már úgy bekakilt hogy kakis a háta közepe.Ált 8 körül, de elhúzódik néha 1/2 10 ig is.
Emlékszem Emesénél még egy kicsit ügyetlenek voltunk és eléggé sokáig tartott az egész, az előkészületektől a végéig, de most már lerendezzük 5 perc alatt.Akkor mindennel volt valami probláma és mindent kezelni kellett. /Szem váladékozás, bőr bepálás, szájpenész és sok minden és a szokásos dolgok kitettek vagy félórát/
A tatarozásnál még csak a betonozás van meg, szerdán jön a festő. A hétvégére terveztük a parkettázást de ez függ a beton kiszáradásától is.Az már nem lesz olyan porolós munka , talán?
De jó lenne jövő hétre elkészülni vele, mert az ülőgarnitúrát addigra el kell hoznunk a Domusból. és akkor már ne kelljen azt is takargatni, hanem akkor már kerüljön a helyére.Vettünk szőnyeget is , szintén a Domusban. SIkerült szám.asztalt is vennünk a Metróban.Egyedül a bútorra kell várni szeptember közepéig, mert azt Szlovéniából hozzák .Nem baj , addig lesz tágas a szoba, míg kevés a bútor benne!
Megyek most fejek én is, mert még nagyon feszűlnek a melleim, meg Emese is még itt tv-zik mögöttem. néha idejön hogy ő is akar írni, csak mondjam milyen betűket nyomjon meg. Már 2-3 éves kora óta ismeri a betűket, mert a papa megtanította vele játékosan.Most próbáljuk meg megtanítani vele a szavak leírását, itt a gépen.
Szia, és jó éjszakát, remélem ma ki tudod pihenni magad!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok Csajok!
Jó sokat írtatok míg nem voltam!
Csibi! Neked mégegyszer gratulálok! Úgy tűnik már teljesen jól vagy, de azért pihenj ám! Főként ha a férjed kényeztet, használd ki!
Azt írtátok Móron van EDA. Nem akartál kérni?
Kriszti! Megjöttek ám a képek! Köszi! Gyönyörűek a gyerkőcök! Emike már egész nőcis!
4D-s uh-on voltunk Kristóffal is, de elég későn (akkor is hosszú volt az előjegyzés), a 23. héten. Neki is "csak" a feje látszott, ezért most korábban akarok menni, a 18-20. hét körül. Nekünk nagyon tetszett, szívesen nézegettem volna minden nap!
A dokinál nem örültem az egy órás várakozásnak, de remélem ez csak az előző heti szabadsága miatt volt. Jövő hónapban kiderül. Az Authnál én is mindig órákat vártam, utáltam is nagyon! Az árakat egyébként kerestem a rendelőbe, de nem volt kiírva. ???
Mennem kell, még próbálok jönni.
Viki
nanya
 
 


Sziasztok!
Jöttem még egy kicsit. Kristóf mostanság nem bírja ha gépezek. Levittem kicsit a játszóra, de olyan bolond szél van, nem sokat maradtunk.
Nekünk is klímás a kocsink, csak a szélvédőre fújjuk a hideget, így kellemes és nem fázunk meg.
De jó lenne ha bevezetnék a fájdalomcsillapítást itt Fehérváron is! Nekem bármilyen jó lenne! Nem izgulnék (már most) a szülésen.
Kicsit irigykedem Rátok a szoptatás miatt, olyan jó időszak ez! Már alig várom, hogy újra kezdhessem!
Szép napot Nektek!
Viki
nanya
 
 


SZiasztok!
Nanya!
spinál érzéstelenítést az csak császárosoknak adnak altatás helyett, de ez után 12 órát feküdni kell.EDA-nál viszont az a jó hogy bárkinek adható, és bármikor tudnak fájdalmat csillapítani vele./VAJÚDÁS, SZÜLÉS, ÉS MÉG SZÜLÉS UTÁN IS MÁSNAP/Mivel amit beszúrnak a gerincbe bent marad.Tényleg jó lenne ha ez valóban lenne itt Fehérváron, de én még nem hallottam róla. Menj majd el szülőszoba látogatásra, minden szerdán van du.2- től, és kérdezz meg ott, vagy majd érdeklődj a választott dokidnál!
Olyan rossz emlékeid vannak a szülésről, hogy már most így aggódsz?Mi az amit elfelejtenél?Nálam korábban a beöntés és a burokrepesztés volt kellemetlenebb a többin kívűl, de hála most minden jobb volt.Úgye kipróbálod a homeopátiát?
A szopiztatás jó dolog , de elinte eléggé fárasztó volt, mikor még nem voltam ráállva. Most már kezdem megszokni, és egyre jobb, mert már kibír a kisasszony 4 órát is napközben.Nem kell sietni annyira mimdennel.
Ma voltunk vérvételen vele, mert a dokinő elküldte a biztonság kedvéért a sárgasága miatt.Azt mondta tegnap a tanácsadáson, hogy tudja hogy a gyerek gyárilag barna színű, de inkább nézzük meg a vérképét.Amúgy is elküldött volna 3 hónaposan , úgyhogy mindenképpen meg kellett volna csinálni.Nem a laborban voltunk, hanem a koraszülött osztályon volt egy ismerős ismerőse, aki fejvénát szúrt, mert ez állítólag nem annyira fájdalmas annyira , minha máshol bökik meg. Nem is mertem végignézni az egészet, inkább kint maradtam a folyósón.No volt ám azért sírás! Nem tudom mi lett volna ha másképp csinálják.Oltást is csak a jövő héten kapjuk meg, mert megvárjuk a laboreredményeket.

Csibi!
Mi újság veletek? Húzós volt az éjszaka? Vagy kicsit kimozdultatok otthonról?Leslek mindenhol de látom tegnap nem voltál gépközelben.MInden oké?
bencze
 
 


Ja elfelejtettem leírni, hogy a tanácsadáson Eszti már 5,48 KG. Szépen hurkásodik , van is tokája bőven. Emlékszem mikor megszületett szinte csont és bőr volt a 3,46 kg-val, most meg már van rajta mit fogni.Kezdek egy kicsit megnyugodni, mert mindig azt hittem keveset eszik, meg hogy kevés a tejem . De ezek után ebből kiderült, hogy neki éppen elég.Az első két hónap Emesénél is így volt, kiváncsi vagyok a többire, mert ezek után már nem lesz olyan nagy mértékű a hízás szerintem.
bencze
 
 


Sziasztok!
Mi is próbálkozunk az éjszaka és a nappal szétválasztásával. Az elsQ 5 éjszakát a mi ágyunkban nagyrészt ébren töltötte a pici lányunk, pedig én azt hittem a három gyerkQc után már van tapasztalatom az altatás terén. A többieket késQn fürdettük, nála ez nem jött be, nem igazán fáradt el tQle. A lámpa és a peluscsere elhagyása úgy néz ki beválik, már három!!! éjszakát a saját ágyában aludt és csak 4 óránként szopizott. Remélem sikerül ezt megtartani. Napközben is nagyokat alszik, amit néha azért pihenésre is kihasználok, "a sok mindent lehetne addig csinálni kísértés ellenére", a pihent változatommal mindenki jobban jár.
További nyugodt napot nektek is!
Csilla
lupus
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek megszületett Kilián unokatesója ma 16.45-kor. Olyan hosszú mint Kilián volt, 58cm csak épp 4100gr. Pedig az orvosa eredetileg sokkal kisebbre tippelte, hát ez nem jött be. Sajnos a sógornőm megszenvedett a szüléssel, pedig EDA-t is kapott. Viszont mindketten egészségesek hál' Isten, már szopizott Marci egy órára rá mikor beszéltünk velük Kép Kép Kép

Lupus, én is ehhez a módszerhez folyamodtam mint te, hogy nincs éjszaka bolygatás, pelus csere és a tegnap éjszak minden szopizás után szinte rögtön visszaaludt. Csak kicsit lelkiismeret furdalásom volt, hogy a kakiba hagyom gyerekemet, de mivel nem kiabált miatta, gondoltam nem zavarja annyira és így legalább nyugodtabban pihentünk mindketten. Nálunk egyébként az első éjszakától külön alszik. Bár három óránként szopizik éjjel /nappal van, hogy 4 óránként/ de ha így marad, hogy utána visszaalszik akkor nagyon elégedett leszek. Tegnap egyébként a hidegfront viselte meg ezért nem voltam itt.

Bencze, Nanya, VAN EDA Fehérváron. Ez tuti. Nem betegtől hanem a műtőből anesztesektől tudom. Nem régóta van, és annyi a probléma vele, hogy ügyeletben nincs, mert a személyzetet ezmiatt nem lehet leterhelni, csak munkaidőben.. Kép Így megvan az esélye, hogy aki szeretné nem munkaidőben szül és akkor nincs aki beadja / felügyelje. Egyébként Móron nincs, de ha lenne én akkor sem kérném még így utólag sem, hogy ilyen nehéz vajúdásom volt ami még csak sikerrel sem járt.. Minden beavatkozásnak lehet szövődménye, és ha csak 1% esély is van arra, hogy ezmiatt a gyerekemnek baja lehet, akkor nem kell. És ezmiatt lehet baja.. Nem feltétlen, de van esély rá. Egyébként a Bácskai is abszolut EDA ellenes, így még ha akarnék se alaklmazná. Õ pedig nyilván valamivel többet tud erről mint én és biztos nem véletlen ellenzi.
Fürdetés, mi kb. hét - fél nyolv fele fürdetünk. Azaz amikor felébred ilyen tájt akkor megetetem, hogy ne sírja végig, és így nagyon élvezi a fürdést tele pocakkal Kép Aztán miután végeztünk még szopizik kicsit aztán bealszik Kép
Még nem voltunk vele sehol, majd hétvégén visszük a dédihez, mert ő már jól ki van akadva, hogy még nem látta Kép Szegény, de a férjem megmagyarázta neki, hogy még az orvos nem engedi azért nem vittük. 94 éves de még elmegy a fodrászhoz!
Na megyek, mert a kutyákat is meg kell etetni, aztán meg fürdetés. Szegény kutyák kicsit el vannak hanyagolva ezmiatt is lelkiismeret furdalásom van . De még nincs annyira energiám mindenre figyelni.
üdv. mindenkinek,k.
csibi
 
 


Sziasztok!
Olyan fura érzés jön rám ahogy olvaslak Benneteket, beugranak az első napok Kiszikémmel, a fürdetés, szopizás. Nagyon jó volt, bár nehéz is!
Kriszti! Szépen növöget a kislányod, biztos elég a tejcid! Szörnyű lehetett a vérvétel! A mi dokinknál nincs ilyen rutin vizsgálat.
Megkaptad a képeket?
Kristóffal is voltunk szülőszobalátogatáson (akkor tudtam meg hogy pár hete nincs fájd.csill. lehetőség), most is el fogunk menni.
Én úgy tudom az EDA nem olyan veszélyes dolog, max. a kitolási szak lehet hosszú, így ez árthat a babának. Ti tudtok mást? Egyébként nem vagyok "beavatkozás párti", de bizony eljött az a pont a szülésnél, hogy bármit, csak már ne fájjon! Nehezebben viseltem a fájásokat, mint ahogy számítottam. Talán megfelelő körülmények közt könnyebb lett volna. Remélem a másodiknál minden úgy alakul ahogy tervezem!
Nagyon jó babázást Nektek! Nyugodt éjszakákat!
Viki
nanya
 
 


Szia Nanya!

Igen tudom miről beszélsz, nekem is volt egy pontom amikor azt mondta, na kész én ezt nem vagyok képes tovább csinálni asszem elájulok.. :/ Persze nem ájultam el, de még akkor sem jutott eszembe az EDA. Lehet, hogy csak azért mert annál sokkal jobban rettegtem , hogy baja lesz, mint hogy nekem fáj. Nem tudom. Viszont mikor egy szobatársamtól azt hallottam, hogy fájásgyenge volt, csak kiabáltak neki , hogy nyomjon ő meg nem tudta mikor, akkor azért kicsit irigykedtem, hogy így is lehet szülni. Vagy az angoltanárnőm mondta, hogy az első szülése gyaloggalopp volt ehhez képest /pár nap híján egyszerre szültünk/, és ahogy leírta a fájdalmait mintha csak az enyémről beszélt volna. Szóval van igaszság benne, hogy fájás és fájás között van különbség. Pedig még azokat a fájásokat is jól tűrtem amit már a gép nem is tudott jelezni. Na a lényeg, tudom miről beszélsz, de én ezt úgy reagáltam le akkor, hogy köszönöm nekünk elég lesz egy gyerek is... Kép Persze már tompul az élmény, de még nem felejtettem el..
üdv.,k.
csibi
 
 


Az elsQ után én is azt mondtam, hogy ennyi elég volt, de az élmény szerencsére tényleg eltompul, az újabb szüléshez közeledve aztán gyakrabban eszembe jutott, úgyhogy értem Vikit, de amikor elkezdQdött már csak az volt a legfontosabb, hogy a kezembe tarthassam a babát...Remélem most szebb élményben lesz részed. Amúgy két héttel a negyedik után most már mindenképpen úgy gondolom jó így hatan...
lupus
 
 


Sziasztok!
Most nincsen túl sok időm, mert mire leültem ide már fel is ébredt a kicsi lánykám.
Most már fogok írni a dokimnak, mert már kiváncsi vagyok mit fog mondani a fehérvári EDA-ról , és majd elmesélem nektek.
Ma elkészűlt a laborerdmény, és volt rajta egy két rossz eredmény, köztük van olyan is amelyiknek köze lehet a sárgasághoz.Holnap megmutatjuk majd a dokinéninek is.Nem tudom mi lesz aztán?Remélem nem lesz semmi komoly!valószínű hogy az összeférhetetlenség miatt van ez!?
Csibi!Gratulálok sógórnődnek a babához!Hamarosan már otthon is lesznek, mi?
A dédi látta már az unokát? Elvittétek már megmutatni neki? Ha fodrászhoz el tud menni, akkor ti hozzátok is el tudott volna menni? nem?Vagy ő nem fehérvári?
Mi van a jelszóval?Anyira kiváncsi vagyok már!Képet nem küldtél még mailben?Talán azt sem kaptam meg?
Nanya!
Nem kaptam meg a te leveledet sem még! Nem tudom miért nincsen még itt?Amióta a tesóm mindent újratelepített sokkal rosszabb a gépünk.Lehet a tűzfal miatt van?
Megyek mert kezdi elveszteni a türelmét az ágyban, sziasztok!!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Most én sem tudok sokáig maradni, mert most van időm aludni míg Kilián is alszik. Most aludt el fürdés után de ma egész nap szinte csak szopizott..
Bencze, küldtem egy tök hosszú mailt képekkel. Nem kaptad meg?!? Na mindegy, jelszó : makita.
Az Rh összeférhetetlenség okoz sárgaságot, de nem lesz ez miatt baj. Ellenanyagot gondolom megadták.
A dédi a fodrászhoz már rutinból megy, kb. 10 perc séta. Egyébként fehérvári, a Krisz szüleivel lakik, de 10 km-re tőlünk. Nem hiszem , hogy ide találna. Kép Kép Szegény azért már kicsit szenilis.
Na ousz, lehet mégsem aludt el Kilián .
K.
csibi
 
 


Sziasztok!
Gyorsan írok, mert még mindig nem kaptam meg a képeiteket. Elküldenétek még egyszer, ha nem gond, a másik címemre: bencze.tamasne@freemail.hu .
Megnéztem kisfiadat az Nlc-n , nagyon édes, szerinzzem így első látásra tiszta apukája!!!
Ha van még kép küldjél ám !
Ellenanyagot kaptam, remélem nem lesz gond a sárgaság miatt.A dokinő ma szabin van, megpróbálom felhívni a leletek miatt.Megyek, mer sok dolgom van mielött felébredne a kicsikém! SZIASZTOK!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!
Kriszti! Remélem semmi komoly nem lesz kislányoddal! Nálunk Rh és vércsop. összeférhetetlenség is volt, Kriszikém jó sokáig sárga volt, de magától megszűnt. Ha kapsz a nőgyógy.-tól infot írd meg, várom nagyon!
Fájásgyengeség...az jó lehet! De nem a végén, mikor végre lehet vmit "csinálni". Akkor már nem is fájt, nekem. Egyébként az eszembe se jutott, hogy nem akarok több gyereket. A szülés alatt és utána se! Csak most már szeretnék túllenni rajta.
Lupusz! Örülök, hogy jól vagytok, így hatan! De nekem ez már kicsit soknak tűnik. Szuper lehet a sok gyerek, de mikor rosszabb napok vannak...hát, nem hiszem, hogy bírnám.
Most ennyi. Viki
nanya
 
 


Sziasztok Csajok!

Tegnap voltunk Kiliánnal a dédinél is Mamikámnál is, amit úgy ahogy jól viselt addig amíg haza nem értünk és fel nem ébredt. Szegénykém akkor teljesen kibukott. Olyan keservesen sírt, hogy a végén már én is sírtam mert nem tudtam mi van vele?! Aztán rájöttünk , hogy "csak" borzalmasan fáradt. Aludt is vagy 4és fél órát egy huzamban , aztán éjszaka is 2x4órát. Na több ilyen nem lesz, nem engedem agyusztálni senkinek amíg ilyen pici, és nem is hurcolásszuk még egy darabig.
Ez mellett meg szerintem kezdődik a hasfájása is.. Kép
Tegnap egyébként voltak nálunk barátaink is, akiknek 3 hónapos a kisfiúk, Kilián barátja Kép Kép
Persze ezt az első randit a baráttal szépen átaludta Kép
Bencze, elküldtem erre a címedre ia a mailt, megkaptad?
Csilla, milyenek a napjaitok? Kicsi lánykád hogy van? Tesók segítenek? Kép
Nanya, kicsit azért irigylem a szülési fájásgyengeségedet.. Kép Megnéztem a képeket újra amit a szülésemkor barátnőm csinált.. lehet nem kellett volna..
csibi
 
 


Sziasztok!
Na végre tudtam jönni megint!Annyi minden eszembe van ,hogy miről kéne írnom!
Nanya!Tőled még mindig nem kaptam meg a képeket, nem tudnád elküldeni mégegyszer?Fájásgyengeségről jut eszembe, hogy Emesénél nekem se voltak tolófájásaim,és én se tudtam hogy mikor kéne nyomnom.Hát elég nehéz volt így szűlni, főleg hogy majdnem négy kilós volt a baba.De most már tudom milyen az igazi fájás, mikor már majd ki akar röpülni picike.
Kaptam levelet Barnabástól, és ő is azt mondta amit Csibi mondott.EDA általában hétköznap van,illetve hétvégén amikor van éppen rá anesztes kapacitás.Azt is írta, hogy február óta 18 EDA-t szúrtak.Tehát mág eléggé kezdetleges.Õ ebben is gyakorlott, mivel anesztes szakvizsgája is van.Volt mikor ő csinálta ezeket, mikor még nem volt szülész nőgyógyász.Ha tényleg szeretnél EDA-t akkor lehet hogy jó megoldás lenne az is hogy őt választod dokidnak!Jó de én nem akarlak befolyásolni akarlak!
Van róla egy kis bemutatkozó oldal a hazipatika.hu oldalon is, az orvosok között is.Nézd meg!
Csibi! Megkaptam a mailt is , mindjárt írok neked is!Látom ti is megtettétek első utatokat a babával!Már nem is olyan könnyű az élet. Nekem is órákig tart mire elindulunk a két gyerekkel,és szásszor meggondolom hogy érdemes e elindulnom.Tominak sajnos lejárt a szabija , holnap szegénykém mehet dolgozni.Nem lesz aki veszekedjen a nagylányommal! Hú de furcsa lesz!
A felújítás még nincsen kész, mert ugyan ki van festve a szoba, de még nincsen leparkettázva.Majd a jövő héten szép lassan! Holnap megyünk az ülőgarnitúráért .Közben egyre több dolgom van itthon így a tatarozás vége fele, mert a tervezett dolgokon kívűl mindig jöttek elő az apróbb dolgok is amit muszály volt megcsinálni. Állt a por az egész lakásban, és még hátra van a nagytakarítás a végén, de remélem hamarosan elérkezik az is és minden a helyére kerül!
Szasztok!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!
Köszönjük jól vagyunk. Anna továbbra is nyugodt baba. Végre a tatarozáson is túl vagyunk, együttérzésem a rumliért, de annál jobb utána...
A lányok ott vannak a pici körül, a kisfiam is minden kedves játékát neki akarja adni, de mégis úgy tünik sokkal érzékenyebb, mint elötte, ö igényli a legtöbb figyelmet.
Minden jót!
Csilla
lupus
 
 


Sziasztok!
Lupus!
Ti is belevágtatok a tatarozásba a baba mellett?
Hát akkor nektek sem könnyű mostanában! Mi remélem a héten befejezzük már a nagy munkálatokat.Holnap kezdjük a parkettázást,de talán ez már nem lesz olyan porolós meló.
De jó lesz már a végeredményt látni!
Az érzékenység szitu nálunk is hasonlóképp van.Emese imádja a kistesót, vonszolja emelgeti, öltözteti meg tisztába teszi úgy ahogy tudja, de sokszor nyavalyog mindenért.Sőt úgy érzem hogy egy kicsit vissza is fejlődött.Ez a pöszeségén látszik meg, mikor már szép tisztán beszélt, most meg mint egy kétéves.Remélem mire kezdődik az ovi helyrerázódik!Pedig nem nagyon várja még!
Csibi! Megkaptad levelemet?Írj ha ráérsz!Vagy már eltűntetek Siófokra?
Nanya! Ti is valahol vízpart közelben vagytok?
Remélem megint felmelegszenek a vízeink és mire elkészülünk a renoválással akkor is marad a jó idő.
Érdekes amióta megvettük Emesének a családi medencét, azóta nincsen jó idő!Jó lenne ha felmelegedne, mert én még nem próbáltam ki a hűssölést benne.Na megyek, mert még meg kell néznem a tesóm felvételi pontjait! Sziasztok!
Kriszti
bencze
 
 


Sziasztok!

Bencze, megkaptam a leveled, de nem volt időm Kép Kép Fura, hogy már nem úgy van időm mint eddig. Azt veszem észre, hogy a háztartás sem érdekel annyira, pedig nálam ez nagyon fura, a rendmániám mellett. Azaz most is pakolok ha kell ha nem, de kevésbé izgat ha valami nem úgy van ahogy eddig volt.. Próbálok pihenni is ha Kilián alszik, ami mostanság mintha rövidülne. A tegnap esténk meg egy rémálom volt, mert nem volt elég tejem, és szegénykém torka szakadtából üvöltött mert éhes volt.. Kép Nem tudom mi történhetett, remélem nem lesz gond a tejcivel. Asszem újra elkezdem az Urtica Urenst is szedni. Nem értem, hogy eddig egy csomó tejem volt, minden éjszaka úszok a tejbe, sőt nappal is, csak akkor tudom rendezni, most meg 2 napja sokkal kevesebb. Nálatok is volt ilyen? miért van ez? Pedig iszok rengeteget, talán enni nem úgy ettem, ahogy kellene, de ki kivánja ebben a melegben..?! Na mindegy inkább eszek ha ez a baj. Aztán meg azt sem fogadta el ami már le volt fejve, mert nem tetszett neki a cumisüveg.. Nagyon sajnáltam.. Végülis 2 óra sírás után megadta magát és megette a cumisüvegből, majd negyed 4-ig!!! aludt . akkor már nem volt gond, de most is érzem, hogy kevesebb, sőt szopi után sem tudtam kifejni szinte semmit.. Jaj remélem nem lesz semmi gáz.

Tatarozás miatt még mindig együttérzek mindkettőtökkel, ebben a melegben nagy élmény lehet.. Kép Mi 8-tól megyünk Siófokra 1 hétre. És igen, úgy tervezzük valahogy mi is ahogy mondtad Kriszta, hogy 4 nap hármasban, aztán meg Anyósom ha lejönne az jó volna, mert akkor pár estét el tudnánk menni kettesben sétálni, vacsizni, ilyesmi.. Bár ha ennyire cumi ellenes akkor nem tudom mi lesz??? Azaz hogy eteti meg Anyósom szükség esetén?!
Kriszta már kipróbálhatjátok Emese medencéjét, mert most aztán befűtöttek oda fent!
Megyek körül nézek még aztán pihi, üdv.k.
csibi
 
 


Szia Csibi!
Hát igen ,egy gyerek mellett már nem minden olyan , mint régebben. Én már nem is emlékszem hogy milyen volt az életünk mikor még nem volt gyerekünk? Mit is csináltam azzal a rengeteg szabadidőmmel?
A tejcivel kapcsolatban: bizony nem minden nap egyforma.Van amikor több a tejci, van amikor kevesebb. Pesze ez függ sok mindentől is/baba étvágya , pihentséged,sok folyadék. lelkiállapotod/.
De az első hónap vége felé már nem fog úgy feszülni a melled mint korábban, de ez természetes. Tej akkor is van benne ! De erről pont az Nlc-ben olvastam korábban, nem olvastad? Ja biztos akkor még neked nem volt aktuális !Lehet nálad is erről van szó !
Nem lehet hogy Kilián csak jobban szomjas volt, és azért sírt éjjel?
Cumisüveg nálunk is hasonlóan működik. Én még nem tudtam használni, még a kamillát sem tudtam megitatni, de lehet csak a rossz íze miatt.Apa állítólag egyszer megitatta a lefejt tejet vele korábban, azóta még nem volt rá alkalom kipróbálni. MIndenesetre Eszti nem rajong érte.
Ma remélem már elkészül a parketta, tegnap du kezdték el lerakni, már félig kész. Na a hétvégére már talán kezdhetünk berendezkedni a másik szobába.Most még azon aggódom hogy minden elég legyen, mert még lehet szaladhatunk a Praktikerbe parkettáért.Remélem nem kell már venni semmit, mert már anyagilag nagyon becsődölünk. Fizetéskor leszünk 0-án.De legalább lesz egy szebb nappalink,és most következik a spórólós költekezés.
Medence már működik, csak sajnos még mindig elég hideg a víz és már elég zöld az alja. Ki kellene cserélni a vízet benne, de akkor mikor fog felmelegedni megint?
Jó lenne a hétvégén lemenni a Balcsira, remélem lejutunk.
Tegnap fűvet nyírtam , mert már nem bírtam elnézni,milyen nagyra nőtt. Tominak meg van elég dolga idebent.Ma autót porszívózok, meg lemosom ha belefér az időmbe.Persze csak délután, ha jön anyukám , mert kell néha aki figyel a picire ha éppen fent van.Na megyek mert vissza kéne pakolnom az előszobai szekrénybe, meg kéna valamit ennünk Emesével. szia! ÉS JÓ HÛSSÖLÉST!
KRISZTI
bencze
 
 


Szia Bencze!

Most úgy tünik beáll a dolog szopi ügyben. Persze újra szedem az Urtica Urenst is. Viszont az jutott eszembe, hogy ha jövő héten megyek fodrászhoz, akkor mi lesz ha nem kell neki az üvegből a tejci? Sír amíg nem érek haza? Vagy megyünk orthopaediara, vagy egyáltalán bárhova, és én nem szeretnék nyilvánosan szoptatni, akkor hogy oldom meg? pl. ha elmegyek vele sétálni és szomjas lesz, akkor mit csinálok az utca közepén? Jézusom nem is olyan egyszerű.. Kép
Szerintem ha kis mennyiségben klórozva van a medencében a víz, az nem is ártalmas, és nem is fog algásodni. Tesóm is valahogy így oldotta meg anno a gyerekmedence tisztítását. Meg csinált valami víz "por"szívót vagy mit Kép, amivel tisztította a belehullot kosztól is a vizet.
Fűnyírás már nálunk sem ártana, de ez most húzódni fog asszem, mert ma hoznak vagy 9 tonna mészhomok téglát mert Krisz azt találta ki, hogy oldalra is falat épít kerítés gyanánt. Egyrészt szélfogónak, másrészt kutyaszökés gátlónak Kép, harmadrészt belátásgátlásnak. Bár ez engem kicsit zavar, hogy körbe leszünk falazva.. A lényeg, hogy ma hozzák, holnap meg le kell pakolniuk a raklapokról, mert azokat hétfőn vissza kell adni.. Így holnap 38 fokban jó kis meló lesz ez. Amíg alszik Kilián válaszolok a levélre is. üdv.,k.
csibi
 
 


Sziasztok!
Bencze! Küldtem megint a képeket, remélem megjöttek!
Kipróbáltátok a medencét? Most aztán jó az idő! A hétvégén voltunk strandolni, hihetetlen Kristóf hogy élvezte! Pancsolt, "úszott", labdázott, egyáltalán nem félt a víztől. Este meg aludt mint a tej!
Csibi! A szoptatás tényleg nem könnyű dolog! Ha úgy érzed kevesebb a tejci szoptass gyakrabban. Kilián se lesz éhes és a tejed is több lesz. Természetes hogy egy cicihez szokott baba nem akarja az üveget (gondold el micsoda különbség)! Semmiképpen nem szeretnélek megbántani, de míg ilyen kicsi a babád se a nagymamára, se a cumisüvegre nincs szüksége, csak RÁD!
Folyadékot próbálj meg pohárból vagy kanállal adni, kis gyakorlás után simán fog menni. Lehet kapni olyan üveget amihez cumi helyett kanál van, bárhol használható, higiénikus.
De az orthopédiáról pl. simán hazaértek etetés nélkül is.
Szép napot!
Viki
nanya
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: