Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék megismerni olyan fiatal anyukákat, akik erdélyből települtek át, és egyedül érzik magukat, esetleg szivesen barátkoznának.
Én 25 éves vagyok, és van egy 7,5 hónapos kisfiam.
Irjatok emailt a gabi950204@freemail.hu ra.
Névtelen
 


sziasztok
engem is érdekel a téma. ugyan nem vagyok fiatal (35 év), de fiatal anyuka igen, 2 éves, 2 hónapos a fiam.
ismerkedjünk, találkozzunk, barátkozzunk!
réka
rekamdo@freemail.hu
boróka
 
 


Sziasztok!
En is Erdelybol telepultem at 2001-ben, van egy 15 honapos kislanyom, 33 eves vagyok. Szivesen ismerkednek szinten Erdelybol kitelepult anyucikkal. A profilomban levo e-mail cimre irhattok.
Kiszuny
kiszuny
 
 

 
 

Halihó!
Én is gyarapítalak titelet Kép 1992 óta vagyok itt. 32 éves és 2 fiú anyukája. Bence 6 éves, Matyi most lesz 5 hónapos.
csibyh@mailbox.hu
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Szüleimmel 1988-ban települtünk át, most 31 éves vagyok és van egy 10 hónapos kisfiam, Matyi. Nagyváradon születtem.
Bocsi de nekem nincs túl sok időm és a levelezés így nemigen menne, ezért ide néha be-benézek és nagyon jó lenne, ha írogatnánk egymásnak. De természetesen személyesen is talizhatunk!
Üdv mindannyiótoknak, Zita

Azért az emilcímem: dani_zita@freemail.hu
zitus
 
 


Sziasztok!
Már jó pár hónapja senki nem ír? MIndenki el van foglalva? Vagy az is lehet, hogy nincs mit mondanunk egymásnak?
Azért én megpróbálok kérdezni Kép Ki merre lakik? Mi Szigetszentmiklósra költöztünk 1 éve. Azelőtt Pomázon laktunk. Esetleg lakik valaki közületek a közelben?
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!

Be-benéztem én is néha az oldalra, de soha nem írt senki. Így hát csak nézelődő maradtam. Mi Dunaújvárosban lakunk azóta hogy átköltöztünk. Tanárként dolgoztam a fiam születése előtt egy középiskolában. Matek és történelem szakos vagyok, Szegeden végeztem. Ti honnan származtatok el? Mivel foglalkozol és a szüleid? Szigetszentmiklóson még nem jártam, de gondolom Dunaújvárosnál(iparváros) csak szebb lehet!
Remélem írsz majd, addig is minden jót, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!!
Ma vettem észre ezt a topicot, pedig öreg motoros vagyok a babneten.
Nagyváradon éltem 20 évet, most Maglódon lakunk 5 kisfiunkkal és a kedvesemmel, aki szintén erdélyi.
Nagyon szívesen viszem a fiainkat erdélybe, minden vakációt ott töltünk, mindannyiunk nagy örömére.
Írjatok, sokan, sokat.
Kinga
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Miért írtad, hogy ott éltél? Nem ott születtél?
5 gyerek? Hogy bírod? Én kettővel fáradt vagyok. Hol szoktatok vakációzni? ÉS hogyan? Csak azért kérdezem, mert talán jövőre már mi is inkább kirándulnánk rokonlátogatás mellett.
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!!
Nem váradon, hanem Nagybányán születtem,de ez nem jelentős színhelye életemnek, ami fontos az Váradon és Kolozsváron zajlott.
soxor nehezen bírom a strapát, főleg a türelmem véges...de mindig feltöltenek, ha lemerülőben vagyok.
Van egy házunk a Bucsin tetőn, Parajd és Gyergyó között, no víz, no áram a kégliben, de a táj mesés....
Ott telnek a vakációk meg a civilizációból kiloptt pár napok...igazi paradicsom a fiúknak (is).
Merre mennétek rokonok végett??
Bence ovis vagy netán elsős már??
Szoptatsz még??
Honnan jöttél, kedvesed is ottani??
Írj még.
Szia, jóccakát.
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Én Kolozsvári vagyok. Ezért arra járunk sokat (?). De az öcsém Marosvásárhelyen él, tehát oda is megyünk. Tavaly előtt Homoródon próbálkoztunk egy kiadó házzal, de szörnyű volt. Ragadt minden a kosztól és minden csupa dohos és vizes volt. Szóval... Jó nektek a saját Kép
A párom itteni. Itt találkoztunk. Bence még ovis. Ovónénik szerint kissé szeles a sulihoz, hát várakoztatjuk. Matyika már nem igen szopik. Azaz napi 1 max 2 szopizás van, de az is csak közérzetjavítóként. A tejem is apad, de Matyika is unja már. Bencével is ez volt.
És ti? Hány évesek a gyerekek?
Hajni
cshajni
 
 


Szia Kinga!

Örülök, hogy idetaláltál, főleg a Várad miatt! Ott tanultál? És mikorra tehetők a váradi évek, lehet, hogy találkozhattunk is? Én 1988-ig éltem ott. 5 gyermekkel nem lehet könnyű, mekkorák?

Hajni!
Kicsit rosszul esett, hogy nem is reagáltál a soraimra!

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!
MEa kulpa! Az az igazság, hogy észre sem vettem, hogy írtál nekem. Azt láttam, hogy van új hozzászólás, de azt hittem, hogy Kinag írta az egyetlent és ezért neki írtam. Ne haragudj! Tanulság, hogy ne legyek ennyire felületes!!
Képzeld én is éltem Dunaújvárosban kb. 2 évet. Én nagyon szerettem ott élni. Ugyan ipari város tele tömbbházzal, de nekem tetszett. Remélem te is szeretsz ott élni. Én a bátyámmal jöttem ki. Anyu és az öcsém kint maradtak. Mikor befejeztem a sulit kijöttem továbbtanulni. A bátyám Dunaújba járt a főiskolára. Én is oda, de csak egy tanfolyamot végeztem el(idegenvezető)és dolgoztam. Aztán jött a nagy szerelem és elköltöztem Pomázra Ferihez. És most 1 éve végre sikerült saját házat venni, mert eddig Feri családjával éltünk. Így kerültünk Szigetszentmiklósra. Nekem nem nagyon tetszik még ez a város, de remélem hamarosan megszokom.
Bocsi még egyszer
HAjni
cshajni
 
 


Sziasztok lányok!!
de jó, hogy már 3-an vagyunk aktívak, remélem jönnek mások is, hisz sokan vannak itt is erdélyiek.
A gyerkőceim:Ábel 12, Zsombor 9,5;Barnabás 8;Csanád és Kadosa 3 évesek.
Zita::de jó, egy váradi!!
Mi 89 májusában telepedtünk át, az Adyban(lic. ind. no.5) érettségiztem 86-ban, majd kolozsváron elkezdtem ugyan az egyetemet, de az első év vége előtt átjöttünk és itt újrakezdtem az Elte-n, ott is fejeztem be .
Az 5(+1) pasi nem 1szerű ügy, de imádom őket mind!!
Most is épp mézest sütünk, mindent megtudnak csinálni, ha kimérem az adagot, hihetetlenek.

Hétvégén váradon voltunk, nagyon jól telt még a Felix-re i s kiugrodtunk egyet fürdeni, teljesen felvagyok töltve.
Mennem kell, vár a karácsonyi illatvarázs, majd jövök még, írjatok addig is.
puszik.
kinga
pkinga
 
 


Karácsonyra készültök Kinga? De jó nektek. És ennyire segítőkészek a férfiak? Mondjuk a férjem nekem is, de Bence... Hát őneki könyörögni kell. Remélem lesz ez jobb is. Milyen mézest süttök? Nekem eddig egy mézes recept sem jött össze. Vagy túl kemény lett, vagy nem volt elég kemény. De én nem is a sütijeimről vagyok híres. Kép
Hát jó sütést nektek.
Zita, ugye nem haragszol? Kérlek, légysziiiiiiiii
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok Hajni, Kinga!

Dehogy haragszom, csak épp ezerrel zajlik az élet nálunk. Sikerült megfáznom, de szerencsére a kisfiam nem lett beteg. És hát hogy még Dunaújvárost is ismered, ez aztán a sors keze!
Én nemigen szeretem a várost, csak azért mégis, mert annyi barátunk van itt és a 2 nővérem is itt él, meg a szüleim is itt lettek eltemetve. Ja és az én férjem is Feri Kép
Jó lehet, hogy már saját házatok van! Mi egy tetőtéri lakásban élünk, én jól érzem magam ebben a lakásban, bár fura a sok ferde fal, talán a párom épp ezért ábrándult ki belőle nagyon hamar( ő 192 cm).
Idegenvezetőként dolgozol? Külföldre is jársz?

Kinga: ti már a karácsonyra készülődtök, de jó! Én is üvegfestegettem karácsonyi motívumokat az ablakokra, tükörre és készül az adventi koszorú is, de a sütit majd csak néhány nappal előtte készítem. Van egy jó kis receptem, amit nem lehet elrontani és néhány napig egész puha. Te milyet készítesz?
Én is az Adyban kezdtem a középiskolát, de csak fél évet, mert aztán kiköltöztünk. De mindkét nővérem oda járt. A Parcul Leninen laktunk a 8 emeletes toronyházban a templommal szemben. Mi is szoktunk hazamenni, bár mióta meghalt édesapám nem voltam csak a nővéremék. Mit végeztél az ELTE-n?
Nagyon gratula a fiaidhoz, csodásan szép neveket választottatok nekik!

Hajni: írod, hogy nem a sütikről vagy híres, akkor miről?

És képet tudtok feltenni? Olyan jó lenne úgy is ismerni titeket. Mi benn vagyunk a profilomban.

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Kinga!
Megnéztem a profilodban a csemetéket és apucit, hát komoly nagyfiaid vannak és annyira jóképűek. A pici pedig angyali teremtés a göndör fürtökkel!
Hát lesz segítséged ennyi férfiemberrel körülvéve, az biztos!
zitus
 
 


Szia Zita!
Én már láttam a profilodat valamikor. Lehet, hogy chateltünk? A kép hol készült? Nagyon édes fiad van. Minket az albumban nézhetsz meg: http://babanet.hu/album/main.php?album=284 Nem sok kép van bent, de most már folyamatosan töltök rá.
Csak elvégeztem az idegenvezetőit, de nem dolgozom. Kb. a felénél tartottam amikor megismertem Ferit és a vizsgák után pár hónappal összeköltöztünk. Ő még egyetemista volt, ezért nekem dolgozni kellett. Titkárnő voltam, aztán átvettem Feri magán munkáját (könyv és lapszerkesztettünk itthon évekig) és Bence óta "csak" itthon vagyok. Szerencsémre Ferinek jó fizetése van és megtehetjük. Bár mostanában már nagyon unom, de ez van. Hogy miről vagyok híres? NEm tudom, szerintem a nagy számról Kép Én nem tartom magam nagy házitündérnek és szerintem semmiben nem vagyok kitűnő, de azért sok mindent kipróbálok. Kép Szóval ha tudtok igazán jó mézesreceptet, jöhet. De akkor a trükköket is kérem (pl. csak fele méz, mert..., vagy: mindig megolvasztom a vajat..) Egyébként meggyógyultál?
Kinga: Tényleg szép családod van. Csak tudnám hogy bírod erővel ezt a sok férfiembert! Kép
Hajni
cshajni
 
 


sziasztok lányok!!
Nem karácsonyi a mézes, addig elfogy, de hamar megy, mindent a fiúk csinálnak és boldogan eszik is.
A mézesem akkor marad/lesz puha, ha dobozba zárom, almacikkekkel vegyítve, de akit érdekel, szívesen leírom....
el is felejtettem a képet a profilomban, tavaly mikulási, aktuális lenne a frissítés.
Üvegfestésben én is jeleskedem, szeretem nagyon, ha van jó mintátok, örömmel nézem a készet is ill. kérem, ha lehet.
Rohanok edzésre vinni a cspatot.
Kinga
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Jöhet a recept!
Üvegfestésben én semmilyen vagyok. Ugyan egyszer nekiduráltam magam, de csak odáig jutottam, hogy vettem pár festéket. Aztán megijedtem Kép
Tavalyi a kép? Akkor még nagyobbak a kölkök? Húha! Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok lányok!
Merre járkáltok? Csak én ücsörgök a gép előtt? Én is inkább mézest csinálnék Kép)
Hajni
cshajni
 
 


szia Hajni!!
Olvaslak ám az otthoni topikodon is, csak ott nem vagyok aktuális.
Holnap igyekszem beírni a receptet, ma sütöttük ki a másik felét, az előző elfogyott.
Jó hétvégét!
kinga
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Szóval "kukkolsz" Kép Milyen volt a süti? Én tegnap csináltam valami újat és láss csodát ez sikerült Kép Mondjuk nem mézes. Túrós, mandulás. Isteni lett Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Szóval jól eltüntem, de sajna nagyon feltorlódtak a sulis ügyeim, most 2 hétvégén tréningre kell mennem( az egyiken túl vagyok) meg házidolgozatokat is kell írni és ugyebár a vizsgára is készülni kell. Szigorlaton állítólag egy szigorú elnököt kapunk, így hát muszáj lesz.

Kinga! Nem írtad meg a mézes receptjét! Pedig nagyon kíváncsi lennék rá, hátha könnyebb mint az enyém. Amit én tudok az volt, hogy kicsit keményre sikeredett, de talán idén lesz valami újabb.
Hajni: Jöhet ám az a túrós recept is, bár a kilók nem kellenének a sütikkel együtt, de majd a rokonyoknak sütöm ki. Mert idén nálunk leszünk 2 nővéremmel Szenteste, nagyon kell készülnöm, mert biza a sógoraim és férjem is igencsak nagyétvágyúak!

No megyek, mert készül a lasagne és félő, hogy csak a füstje marad!
Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Akkor itt van a "Darázscsípés" receptje:
15 dkg túró, 1/2 dl tej, 1/2 dl olaj, 12 dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 30 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, csipet só.
Egy tálban összekevered a túrót, a tejet, az olajat, a cukrot, a vaníliás cukrot és a sót. Lassan belekevered a liszttel elkevert sütőport. Tésztát gyúrsz, és a tepsi nagyságának megfelelő nagyságút nyújtasz belőle. Egy ici-picit nagyobbat, mert a tepsi szélén egy picit fel kell húzni a szélét.
10 dkg margarin (vaj), 15 dkg cukor, 14 dkg méz, 1 csomag vaníliás cukor, 2 evőkanál tej, 25 dkg szeletelt mandula.
A mandulát beleteszed egy serpenyőbe, hozzá a margarint, a cukrot, mézet, vaníliás cukrot, és a tejet. Csak addig melegíted, hogy folyékony legyen. Ráöntöd a tésztára és 200 fokra előmelegített sütőbe teszed. Ha beteszed, le kell venni a hőfokot 180-ra és 25 percig süsd.
Na, remélem nektek is sikere lesz Kép)
HAjni
cshajni
 
 


Köszi Hajni, kedves Vagy.
Ime a mézes:
250 gr liszt
2 tojás
50 gr. porcukor
2 késhegynyi sütőpor
2 dl. méz
mézesfűszerkeverék 2 ek.
összegyúrni, hűtőben pár órát pihentetni, kisujjnyi vastagra nyújtani, szaggatni majd 150 fokon 7-8 percig sütni.
díszítés vérmérséklet szerint.
jó étvágyat.
Kinga
pkinga
 
 


Köszi Kinga Kép
Ki fogom próbálni. Remélem ezzel nem lesznek gondjaim.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi, köszi a sütirecepteket. Ki fogjuk próbálni, amint túl leszek a szigorlatomon, addig ugyanis nincs nagy főzés, sütés, mert sokat kellene bemagolni!
Küldök nektek egy Mikulásos képecskét a kisfiamról.
Kép
Ez a suliban készült, ahol tanítottam.
Puszi nektek és gyerkőceiteknek, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!
NAgyon aranyos a kisfiad Kép)Te mit tanítasz??? És milyen szigorlat?? Miből maradok még ki?
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!

Én egy dunaújvárosi középiskolában tanítottam matekot és történelmet, amíg el nem jöttem szülni. Most meg, mivel hellyel-közzel ingyenes a továbbtanulás elkezdtem egy 2 éves közoktatásvezetői-képzést, amiből most nyúzom a 2. félévet. Nem túl könnyű így gyerkőc mellett tanulni, mert hát a férjem most utsó éves a jogon és ő aztán nemigen tud segíteni. Szakdoli, államvizsga stb... És ti, mivel foglalkoztok? Párjaitok? Írjatok kicsit magatokról.
Kinga: ti merre laktatok Váradon?
És a akrácsonyra hogy készültök? Van már ajándékötletetek? Gyerekek mit kapnak a jézuskától?
Jó éjt, mert mennem kell, hátha tudok még egy kicsit tanulni, bár már nagyon fáradt vagyok.
Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Én már napokkal ezelőtt válaszoltam erre a baírásra és csak most látom, hogy valamiért nem írta ki a gép Kép
Akkor kezdem előröl. Én egyelőre nem dolgozom. Bence előtt könyv- és lapszerkesztő voltam. Azelőtt titkárnő és adminisztrátor. Még előtte 3 műszakos vulkanizáló (Dunaújban). Feri informatikus az IBM-nél. Egyelőre kijövünk a fizetéséből, bár egyre nehezebben. Nekem is tanulni kéne, de egyelőre nem jut rá se idő se pénz. Kép
A karácsonyra szinte sehogy nem készülök. Nem lesz nagytakarítás, szerintem. Megint időhiány. Majd lesz tavasszal. Az adventi naptárt csináltam meg eddig és pár keresztszemes üdvözlőlapot. Sütni még nem sütöttem. Kép Röviden ennyi.
És ti?
Hajni
cshajni
 
 


Halihó!

Túl a szigorlaton, most már nagy a szám. Végre én is felszabadultan készülhetek a karácsonyra. Takarítás, sütik, vacsi, mert most nálunk gyűlik össze a "család", mármint a 2 nővérem, majd 25-én az anyósomék jönnek. Úgyhogy össze kell kaparnom magam valami finomsággal.
Hajni: milyen adventi naptárt készítettél? És azok a képeslapok? Nagyon jó ha valaki tud varrni, na ahhoz én antitálentum vagyok. Egyszer varrni akartam egy blúzt, sima egyzserű egyenes szabásút, de a végén nem volt a karoknak megfelelő lyuk. Hát aki béna, az béna. Viszont szoktam kötögetni, üvegfestegetni és mostanában szalvétázni is, bár ez még csak kezdetleges.
Csudaszép most a Dózsa-mozi tér, nagyon szép kis faházikókkal, égőkkel, színpaddal olyan jó kis karácsonyi hangulat van, csak kár, hogy nem lett korábban kész.
Kinga: de rég jártál erre? Talán csak nem sütsz, főtöl megállás nélkül? Bár ennyi gyermek biztos sok-sok időt igényel. Én már előre izgulok, el tudom- e látni ezt a 9 ember szenteste!
Remélem még bekukkantottok addig, ha esetleg csak aznap, akkor én hadd kívánjak már most:BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT MINDANNYIÓTOKNAK!
Kép
Matyi, Zita és Feri
zitus
 
 


Szia Zita!
De örülök neked. Mostanában csak én járok-kelek itt mint a szellemek. Biztos mindenki nagyban készül karácsonyra. Örülök, hogy letetted a szigorlatot. És akkor most több időd lesz minden másra Kép
Adventi naptár: Teljesen egyszerű. Vettem karácsonyi abrosznak való vásznat, picit többet mint kell az asztalra és ami megmaradt téglalapokra szabtam és kis zsákokat varrtam. Aztán (volt, de honnan?) egy előre elkészített csillagra kötögettem fel őket. Ennyi. A gyerek minden nap levesz egyet (majd visszarakjuk, mert egyébként teljesen csupasz lesz szegény csillag). Ja, előregyártott adventi csokinaptárból vettem ki a csokikat és átraktam a zsákokba. A képeslapok pedig keresztszemesek. Ruhát varrni én sem tudok Kép Mondjuk nem is igen próbálkozom. Én is kötögetni szeretek és érdekel a horgolás, foltvarrás, üvegfestés meg a decoupazs is. De ez utobbi kettőből nem jeleskedem, nem is igen mertem eddig próbálni.
Mennem kell, de ha nem találkoznánk én is kívánok mmindenkinek boldok karácsonyt!
cshajni
 
 


Sziasztok!
Dehogy sütök-főzök, örülök, ha minden nap eltelik simán,eléggé vacakol az ikrek egészsége, nem is kapták meg még a 3 éves oltást, pedig essdékes lett volna 12 napja.
Vége a sulis buliknak, öszecsomagolásoknak barátoknak meg barátosnéknak, már csak az itthon levő 6 embert kell rendeznem és mellé a karácsonyt.
Mézes egy darab sincs már, de más süti sem. majd tortát csinálok meg esetleg muffint reggelikre olykor.
A ház szalad, ablapucolás nuku, de elpakolni és átrendeződni is kéne a karácsonyfa miatt...
Apa ma itthon volt, pakolás helyett 1 jót úsztunk a gyömrői uszodában , nagyon élvezte mind az 5 gyerek!
Ezzel a d.e.-nek annyi, marad a d.u. nagy tervekkel...
Nálunk a szüleim jönnek, a testvérem csak 1 órára ugrik át a csládjával.
Váradon a Rogeriuszon laktunk, a régi modern vendéglővel szemben.
És ti??
Gratula a szigorlathoz, Zitus!
Hajni!
Mennyi idő egy keresztszemes képeslap??Szeretném nagyon csinálni, de éjjel lenne időm csak..Ha van képed esetleg, dicsekedhetnél vele.
Ki milyen erdélyi szokást, kaját tart még meg gyerekkorából?Vagy milyen újakat tettetek magatokévá?
Írjatok!
Mosolygós készülődést mindenkinek!
Kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!
Már rég jártam ezen a topicon,és akkor nem nagyon működött,de most ugy láttom beindult!Igy csatlakoznánk én is!5 éve telepedtem ki amikor megismertem a férjemet,ő itteni!Margittáról jöttem,Bugyin lakom,31 éves vagyok,van egy 26 hónapos lányom Csenge és egy 4 hónapos fiam Gergő!
Ildi
dildi
 
 


Szia Ildi!
Nem váradon jártál suliba?
Nekem a kedvesem székelyhídi.
Mesélj, hogy éltek, hogy érzed itt magad, hogy készülsz a karácsonyra, ki segít a 2 pindurka mellett?
Kinga
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Nálam is hasonló a szitu mint nálad (mármint ablakmosás, süti..) De nekem csak 2 gyerekkel. Milyen a keresztszemes képeslap? Egyszerű. Megpróbálom rávenni a párom, hogy lefényképezzük a maradékot, mert nagyrésze már postán van. De nagyon egyszerű, mert én itt a neten szoktam keresni képet hozzá, vagy most a Fürge ujjakban is volt egy csomó szép keresztszemes. Megvarrom, aztán vágok egy 3x képeslapméretű lapot (lehetőleg képeslap vastagságú), 3-ba tűröm, a középső részen kivágok neki egy akkora ablakot amekkora a kész kép és beragasztom. Az egyik lapot ráragasztom a másikra lehet írni. Nem tudom mennyire magyaráztam el jól.
Nem is tudom, hogy milyen szokás maradt a gyerekkoromból. Nagyon keveredik már minden. De nálunk semmi extra nem szokott lenni. MIért nálatok mi a módi?
Szia Ildi!
Üdvözöllek itt. Remélem mostantól gyakran látlak Kép
Hajni
cshajni
 
 


hahó Hajni!
a leírás érthető, legfeljebb jövőre ugrok neki, erről most lekéstem.
Apró kicsi dolgaink vannak, de kedvesek.:dec. elejétől minden héten húzunk egy nevet és azzal az emberkével igyekszünk kimondottan kedves lenni.
egy hét után tetemrehívás, azaz mindenki megtippeli, hogy kinek volt a paírján a neve.
Akkor vagy ügyes, ha minél többen mondják, gondolják, hogy a héten őket húztad. nem könnyű...
Hirtelen ez elsőre, a többi még apróbb dolog,kicsi részletekre vonatkozik.
megyek elteszem magam holnapra.
kinga
pkinga
 
 


KEdves Kinga!
Ez nagyon jó! Lehet, hogy mi is bevezetjük. De nálatok jó, mert sokan vagytok, minden napra juthat valaki. Kép De azért ezt mi is megoldjuk, csak jövőre Kép)
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok lányok!
Már biztos mindenkinél nagy a készülődés,nekem most nagy szám van mert nem kell készülnöm,mert meg vagyunk hívva vacsorára!na de majd bepótolom szilveszterkor mert nálunk lesz a buli,meg,hogy nehogy pihenjek 2-án Gergőnek a keresztelője.De holnap jönnek a szüleim,és ők is segítenek!Azért holnap valami sütit kéne sütni,csak még azt nem tudom,hogy mit?Bejgli az biztos lesz!
Hajni mikor megláttam a topicodat azt mondtam ilyen nincs,van egy barátnőm,ő is Miklóson lakik,az ő fiait,Bencének és Marcinak hívják,na most tudni kell,hogy én a Marci és a Matyi nevet folyamatosan keverem,és ők is erdélyiek.De aztán rá jöttem,hogy nem azonosak a nevek!
Kinga,én csak Margittán jártam suliba,de dolgoztam Váradon!
Na most majd egy időre elhallgatok,mert nagy lesz a készülődés meg a vendégsereg,de kívánok nektek Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet!Ildi
dildi
 
 


Legyen békés, csendes, áldott a karácsonyotok, csillanjanak úgy a fények, mint gyerekkorunkban, otthon....
Kinga +6 pasi
pkinga
 
 


Sziasztok lányok (és fiúk Kép )
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindannyiatoknak!
Hajni
cshajni
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDANNYIÓTOKNAK!
Kép
ZITA, MATYI ÉS FERI
zitus
 
 


Kedves Lányok!
Boldog új évet kívánok nektek!
Hajni
cshajni
 
 


Zita!
Most esett le, hogy a te férjedet is Ferinek hívják Kép Meg a fiadat is Matyinak Kép Nálunk is hasonló a névelosztás, csak van egy nagyfiam is akit Bencének hívnak. Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Látom nemigen érünk rá írogatni, pedig biztos lenne miről! Hogy teltek az ünnepek? A karácsony egésze jól telt nálunk, kicsifiam nagyon élvezte az ajándék-bontogatást, a játékok seregét, jókat pakolásztak az unokatesóval, és mindenki jól érezte magát nálunk, még a vacsi is egész fincsi lett. A szilveszter viszont az utcai hangzavar ellenére nagyon csöndesen telt, csak mi hárman és éjfél előtt a kisfiam is feladta, még a lármára sem ébredt fel, mármint a tüzijátékra, petárda durrogásra, amit a szomszédok, utcai jókedvűek okoztak. De nagy kajálás nem volt, mert mindketten tele voltunk a karácsonyival. Így melegszendó és virsli volt. És náatok? Írjatok, hogyan töltöttétek!!! És azóta? Amilyen enyhe az idő sokat megyünk sétálni, mert férjuram tanulgat és hát a nagy játszóüzemmódunk a fiammal nem valami csendes. Elköszönök, mert már sürget a férjecském Kép
Puszi nektek, Zita

Hajni: én már korábban is észrevettem, csak gondolom elsiklottál felette.
zitus
 
 


Szia Zita!
Tényleg elsiklottam felette, ezért bocsi. Nem a megfigyelőképességemről vagyok híres Kép
Nálunk a karácsony elég békés volt. Jó volt, de eltelt. MAtyi még nem igen értékelte. Csak az tetszett neki, hogy mindenki itthon volt. Ennek örömére felállt! Kép És mászik és akármiben megkapaszkodva feláll. Nagyon ügyes. Nekem azért tetszik ennyire, mert Bence ezt nem csinálta. Ő előbb járt, aztán állt fel. Fura, nem? A szilveszter viszont kicsit uncsi lett. Nem is tudom mikor voltam utoljára szilveszteri buliban. Talán megboldogult lánykoromban. Kicsit hiányzik, nektek nem?
Nekem is mennem kell, mert mostanában Matyi nem alszik jól napközben és szörnyen nyügös.
Hajni
cshajni
 
 


Hali Lányok!
Ugy láttom mindenki el van még fáradva!Hát én sem vagyok ezzel mésképp!Azt hittem,hogy az ünnepek elteltével nyúgisabb lesz!Hát tévedtem,mert a Gergő a tegnap bárányhímlős lett!Azt mondtam ilyen nincs,mi jöhet még?Még az a szerencse,hogy a Csenge egy éves korában volt,igy nem kapja el,vagyis remélem,mert már mindenben kételkedem lassan!Azt mondják járvány van,dehogy mi honnan kaptuk el fogalmam nincs,mert nem emlékszem olyan helyre ahonnan elkaphatta volna.Ahoz képest elég jól viseli,pedig tele van szegénykém pöttyökkel,most csak azzal vigasztalom magam,hogy jobb ilyenkor elkapni mert állitólag könnyebben elviselik és még nem tudja elkaparni,hogy maradandó nyoma legyen!Ugyhogy együtt érzek veled Hajni,nálunk sem sok alvás van sem éjjel sem nappal!
Ildi
dildi
 
 


Szia Ildi!
Sajnálom, hogy beteg Gergő! De tényleg jobb ebben a korban elkapni. Azt hallottam, hogy ilyen korban hamarabb is túlvan rajta. Szurkolok nektek Kép
Nem akarom elkiabálni (kop-kop-kop) de ma már aludt valamennyit Matyi. a tegnapunk volt szörnyű, mert összesen 40 percet aludt. Azután, hogy eddig 2x2 óra volt az ideje. Kép De remélem újra visszatérünk erre a jó szokásra.
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Biztos már írtad csak nem emlékszem rá:Mennyi idős Matyi?Nálunk a Csenge 2 éves elmúlt és meg tudom számolni az egy kezemen,hogy hányszor nem ébredt fel egy éjjel?Mai napig nem alussza át az éjszakát,de most már ugy is mindegy már ugy be vagyok edződve,hogy hol a fiúhoz,hol a lányhoz kell kelnem,hogy már fel sem veszem,és ezt még át sem passzolhatom a páromnak mert az meg éjjel 1 és 2 között ébred,mert neki ilyen a munkahelye,igy őt hagyom pihenni hétvégén mikor nem megy dolgozni!Mindég is gondom volt az alvásokkal a lánynál,ő mikor ilyen volt mint a Gergő rendszerint hajnal 2-5-ig fent voltunk és 7-nél tovább soha nem aludt,én nem is tudom,hogy birja,hogy nem alszik,most is van olyan,hogy lassan kezdi kihagyni a délutáni alvásokat és este nemhogy fáradtabb volna néha még éberebb mint mikor alszik délután,én nem tudom honnan örökölte ezt az álmatlanságott de én is és az apja is imádunk aludni,persze mikor lehet(na ez az elmúlt 2 évben nem, volt),a Gergő az már egészen más,ő napközben is többet alszik és éjjel is csak enni ébred fel és alszik tovább.De a Matyinál lehet valami más volt,hogy nem aludt!Nem érzékeny frontra?Az én gyerekeim nagyon érzékenyek,főleg a Csenge,ezt tőlem örökölte,mert én is!
Szegény fiamon most már rengeteg a pötty,nagyon sajnálom szegényt,de én is igy vagyok vele,hogy jobb most túl lenni rajta ha már jött!Csengével nagyon nehéz volt mert őt nagyon nehezen lehetett bent tartani a házba abban az időszakban amig nem mehetnek ki.Na remélem mindenki beáll majd a régi kerékvágásba!
Ildi
dildi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: