Új privát üzeneted érkezett!

Kitartás Bringa!
Írigyellek, hogy már ilyen közel vagy a dolgohoz. Ez a meleg nem készít ki?
Egyébként olyan régen jelentekztél, hogy már azt gondoltam, hogy talán kórházba fektettek. Minden nap gondolok rád, és nagyon szorítok neked. A szülés egy csoda, és alig várom, hogy megírd, hogy hogyan is zajlott. Nagyon sok sikert hozzá. Zárva van még a méhszájad? Vagy már nyílik kifelé?
Eva! Köszi a gratulációt. NAgyon jól esett. Az ismerõsi, a baráti, és a családi körben senki nem néz normálisnak, tegnap a gyerekorvosi rendelõben mikor Dina baba kapta az oltást, szóltam, hogy kevés a tejem, mert terhes vagyok, és kéne pótlás valahonnan, a védõnõ, és a helyettes orvos is majdnem lementek hídba. Úgy néztek rám mint egy gonosztevõre. Az anyám egyenesen azt mondta, hogy nem vagyok normális, az anyósom, meg semmit sem szólt. Bár a család nálunk a másodiknak sem örült egy cseppet sem.
Igazán nem érem, hogy miért mások döntik el, hogy mi a jó korkülönbség. A múltkor pont téged kérdeztelek, hogy a kis különbség a gyerkõcök között milyen, a szívem mélyén már akkor tudtam, hogy hamarosan itt az új jövevény. Hétvégén megyek ultrahangra, majd megírom, hogy minden rendben van-e.
Halljátok Lora jól eltûnt. KEzdek aggódni érte.
Köszi a gratulikat, nagyon jól esnek.
UI. Eva a gyerekek, és a család gyönyörûek. Vigyázz rájuk
Sziasztok
Vikus
vikus
 
 


Szia Vikus!
No, ezt en is ismerem, marmint azt, hogy egyfolytaban azt hallom a csaladomtol, hogy minek meg egy gyerek... En ugyanis nagyon szeretnek meg legalabb egyet, de ha lehet, inkabb kettot... Nem igazan ertem: anyukam felelotlennek tart, merthogy azt a gyereket fel is kell nevelni, meg ilyenek. Abban az idoben, amikor ok voltak fiatalok, a ket gyerek volt a "divat". En nem erzem magam felelotlennek. Mindig is sok gyerekre vagytam, es mar csak azt varom, hogy egy kicsit stabilizalodjon korulottunk a helyzet, es johet a kovetkezo.
Bringa! Az biztos, hogy ezek az utolso hetek nagyon izgalmasak. Az ember alig varja, hogy vegre a kezeben tarthassa a babajat, en mindket esetben ilyenkor kezdtem el keszulodni, beszerezni a dolgokat(babonas vagyokKép )
Ez az idoszak valahogy mindig a csendes elmelkedese, en nagyon boldog voltam, es bar feltem a szulestol, alig vartam.
Kepzeljetek, a baratnom most szul. mar ket napja benn van Veszpremben a korhazban, sajnos a telefonja ki van kapcsolva, nem tudom, hogy hol tartanak... De legalabb lesz megint pici baba a kornyezetemben, bevallom, en annyira szeretem a csecsemoket, hogy alig varom, hogy legalabb az o picikejevel babazhassak. Az a finom tejszag, a pici kezuk labuk... jajjjjjjj, szulnom kell megegyet, mert az enyeim mar olyan nagyok!!!!!!!
Udv mindenkinek, Vikus, szamolj be az Uh-rol!
Eva
eva
 
 


Vikus
Szerintem egyáltalán ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak. Én úgy képzelem, én is így fogok járni: nem lesz nagy korkülönbség a gyerkõcök között. Kép Persze, az anyukának így nehezebb, de a gyerekekenek meg tök jó lesz. Ne hallgass a károgókra! Ha ti örültök a picikének, az a lényeg. Egyébként meg ennek biztosan így kellett lennie, ha így alakult.
Köszi, hogy gondolsz rám, valóban, már egyre izgibb. Annyira szeretem már ezt a kis pocaklakót! A szülésben egy dolog aggaszt csak: azért szeretnék túl lenni rajta, hogy megtudjam, minden rendben van vele, meghát már annira kíváncsi vagyok!!!

Eva
Nálad is csak azt tudom mondani, hogy csak a szívedre halggass! Én is sok gyereket szeretnék, persze nálam az a különbség, hogy még meglátjuk, hogyan boldogulok eggyel is Kép, és szerintem a sok gyerek szerete egymásiránt és irántatok kárpótol minden anyagi nehézségért. Gondolom. Kép
És hajrá azzal a szüléssel Kép

Lányok
Szorítsatok, hogy mostantól két héten át semmi se legyen, mert a dokim szabin lesz, viszont beötemeztem az aug. 7-ét, hogy az egy klassz idõpont lenne a szüléshez. Egyébként csütörtökön voltam uh-n, akkor 2663 grammra saccolta a babut, ami nagyon jó. A méhlepény már 2-es, 3-as, remélem, azért még jól tartja a pici mazsolkát odabenn Kép

na pussz,
bringa

ui: Loráért én is nagyon aggódom már. A másik topicban sem jelentkezett már, amióta itt sem. Mi lehet vele? Remélem, minden ok.
bringa
 

 
 

Sziasztok csajok!
Jó híreim vannak Loráról. Nem bírtam tovább,küldtem neki emilet, és Õ válaszolt. A 22. héten elõjöttek a vesekövei, ami elindította a szülési fájásokat, egy hét kórház, nem mehet már vissza dolgozni sem. Eddig a munkahelyérõl internetezett, de mostmár nem tud. A lakást most újítják, és nagyon boldogok. Egyébként jól van, és köszöni az aggódást.
Voltam Pesten a 4D ultrahangon, csalódásomra a babából csak egy 1 cm-es petezsák volt látható. Most sem vagyok annyi idõs terhes mint kellene lennem. Dinánál is így volt, a ciklusom rendszertelensége okozza. Tehát semmi értelmeset nem tudtam meg, csak azt, hogy a testvérbabkocsik oltári drágák.
Eva!
A segítségedet kérem.
Te raktál fel az internetre a gyerekeidrõl csodálatos képeket. Most végre nekem is van szkennerem, de nem tudom, hogy hogyan fogjaka dologhoz, hogy én is rakhassak fel fotókat. Kérlek a technikai analfabétaságomat nézd el, és írd le nekem a folyamatot Ádámtól kezdve, egészen Éváig bezáródva. Kérlek küldd elemileben, meg van adva a profilomban. ELõre is nagyon köszi
Bringa, nagyon szorítok, vigyázzatok magatokra, és ha megszülsz, amint lesz idõd, legalább csak annyit nyomj fel a netre, hogy megvan a pici, és mik a paraméterek, és hogy hogy vagytok.
Jutka!
Nem jelentkezel, pedig te most tudnál szerintem nekem jó tanácsokat adni.
Jók legyetek.
Pusszancs.
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok, anyocak!
Vikus! csak most olvastam a keresedet, sajna az a helyzet, hogy nalunk a kepeket a ferjem tette kozszemlere, en amikor elolvastam az utasitasokat, hogy hogyan kell kepet feltenni, rogton tudtam, hogy ez nem az en asztalom...
De ha emailban el tudod kuldeni a kepeket, feltesszuk neked!Egyebkent hogy vagytok?
Sajna nincs valami jo idoszak most korulottunk. Kepzeljetek, a baratnom-akirol az elozo hozzaszolasomban irtam, meg mindig korhazban van, pedig mar kethetes lesz a kislanya. Nem tudta "rendesen" megszulni, pedig tizenket orat vajudott, mert a baba koldokzsinorja a nyakara volt tekeredve. Megcsaszaroztak. Utana par nappal belazasodott, rosszul erezte magat. Antibiotikumokat kapott, infuziot, majd mehoblitese volt es atesett egy kaparason is. Es meg mindig lazas. Ma volt a masodik mehoblitese, holnap ujra kikaparjak. Nem tudjak, mi a baja-allitolag. Az orvosok kodositenek, himeznek-hamoznak, de amikor a baratnom megtudta, hogy milyen bakteriumtol van ez az egesz, kezdett atlatni a szitan. Ugyanis o biologus. Az a bakterium-meg ne kerdezzetek, mi a neve...- olyankor kerulhet a veraramba, ha nincs rendesen sterilizalva a muszer, amivel mutottek, vagy a mutet helyenek kornyeke. Most beszeltem vele, meg csak remenye sincs arra, hogy a kozeljovoben hazajohessen. Attol retteg, hogy a kicsinek is baja lesz. Annyira sajnalom, szornyu lehet ez az erzes-attol is fel, hogy a sok kaparastol csokken az eselye a tovabbi teherbeesesekre.
Ja! es mindezt a veszpremi korhaz szuleszeten...
Bocsi, hogy ilyen hosszu voltam, de nagyon ki vagyok akadva.
Pussz mindenkinek.
Eva
eva
 
 


Sziasztok! Kép

Éva
Szörnyű ami a barátnőddel történt!! Kép Sajnálom nagyon az egészet. Írj majd, hogy mi van vele, én nagyon drukkolok neki, hogy már több baj ne legyen és meggyógyuljon minél előbb!!

Vikus
Gratulálok az új csöppséghez!! Kép
Biztos nagyon boldog vagy, kicsit irigyellek is. Kép Kép
Vigyázz magatokra!

Bringa
Nem tudom hol lehet olyan vitamint szerezni. Csak úgy a gyógyszertárakban meg lehet venni? És ha még nincs is baba akkor miért kell szedni? Bocsi, de nem értek még hozzá. Kép Remélem ti is jól vagytok! Kép

Mi nemsokára (hétfőtől) megkezdjük szabinkat, anyuék is jönnek ki. Meglátjuk milyen lesz, szerintem csalódni fognak. Minden ki van égve, száradva a hőségtől, egyedül a tenger gyönyörű. Néha türkizkék, egyszerűen fantasztikus!! Kép Csak ez fog hiányozni, ha megyünk haza. Már csak 48 nap addig is.

pusszancs mindenkinek: Zita
zit
 
 


Sziasztok!

Nem tûntem el, csak rázós volt ez a július. Pedig gyorsan elrepült. Orvost váltottunk, most egy homeopata orvoshoz járunk (nem veszprémi és nem is megyei). A hangsúly a megelõzésen és a természetes szerek használatán van.

Vikus
Gratulálok az pindurihoz. Dunántúlon tudtommal csak egy bababarát kórház van (Gyõr), de arról nem hallottam semmit. Tulajdonképpen mit szeretnél. A szülés legyen olyan, ahogy te akarod vagy azt szertnéd, hogy a babát ne vigyék el, csak elõtted vizsgálják, ne kapjon anyatejen kívül mást... stb. A Mérce Egyesület kiadott egy könyvet a szülészetekrõl, nem csak a fõorvost kérdezték meg, hanem az éppen bentfekvõ anyukákat is. Ha megadod a címedet szívesen elküldöm neked postán... nekem most úgy sincs rá szükségem, illetve a következõt otthon szeretném világrahozni, feltéve, ha õ is akarni fogja :o) UH-ról: vannak orvosok, akik szerint az UH-os vizsgálat nem jó a babának, részben azért mert a keletkezõ hang nagyon zavarhatja, másrészt megfigyelték, hogy a gyakran (hetente, utolsó hetekben naponta) UH-ozott babák között sokkal nagyobb számban fordulta elõ diszlexia. Egyébként én azt tapasztaltam annak idején, hogy UH vizsgálaton Anna teljesen nyugtalanná vált, megfeszült a hasam, fõleg, amikor a fejét vizsgálták az utolsó idõszakban. Ajánlok még egy könyvet: Penny Armstrong és Sheryl Feldman: A születés mûvészete címû könyvét. Ráhangolódáshoz nagyon jó.

Zita
Nekem az egyik legszebb félévem a babaprojekt volt... így neveztük a párommal a "Na, akkor jöhet a gyerek." idõszakot. Persze nem akkor jött, amikor terveztük, fél évet váratott magára. Azt mondják, hogy kb. ez az átlag, de az sem ritka, hogy kilenc hónap is eltelik, mire megfogan a baba. Alkati és lelki tényezõktõl nagyon függ. Vitaminokról... Szerintem a fogantatás elõtt érdemes szedni, hogy a szervezeted felkészüljön. De most tavasz és nyár van, rengeteg zöldség, gyümölcs. Nem biztos, hogy szükséged van rá. Én amint megfogant Anna, abbahagytam. A magzatvédõ vitaminok egyes orvosok szerint a magzatot óriásbébivé növesztik a pocakban, ami a szülést megnehezíti + azt látták, hogy ezek a csecsemõk nem voltak világrajövetelük után egészségesebbek vitaminozott társaiknál.

Éva
Minden jót kívánok a barátnõdnek. Nagyon sajnálom. Drukkolok értük. Nem biztos, hogy mûtét közben fertõzõdött meg. A hosszú vajúdás alatt, ha sok volt a manuális vizsgálat, az is okozhatta, sõt, annak nagyobb az esélye. Geréb Ágiék ezért végeznek minimális belsõ viszgálatot vajúdás és szülés közben.

Bringa
Hogy vagy? Fészekrakó ösztön, pakolási mánia még nem lett úrrá rajtad? Állítólag a szülés közeledtével a nõkön ez gyakorta elhatlmasokdik. Minden szépet és jót kívánok neked és a babának!

Megyek, a Tücsköm ciripel az ágyában.
Hi, Jutka
júlia
 
 


Sziasztok!
Eva!
Köszi, hogy próbálsz a képekkel kapcsolatban segíteni, de magára az emilere sem tudom feltenni, mert még használati utasítás sincs a dologról. Vagyis emilere raktam fel képet, de akkora memóriát foglalat el, és olyan nagy lett, hogy az valami. A barátnõdnek pedig azt kívánom, hogy mielõtt gyógyuljon meg, és elfelejthesse a kórház "csodáit". A pici egészséges? Gondolom nagyon drága. Egyébként Keszthelyen a császározott kismamák nagyrésze rendszeresen streptococcus baktériummal fertõzõdik, és ezér nem tud a seb a pocakjukon begyógyulni. Azt mondták a lányok, hogy ott is a fertõtlenítés nem tökéletes.
Jutka!
Én csendes, gyengéd szüléssel szeretnék szülni, és azt hiszem, hogy lesz nálunk itt a kórházban egy orvos, aki ezt megcsinálja majd. Bár még nem beszéltem vele, de mondták a lányok, hogy hasonlóképpen születnek nála a babák. És Õ alapvetõen gátbarát. Még az idén elmegyek Pestre egy Kriston Andrea féle intimtorna tanfolyamra is, hogy minden klappoljon. A Születés kalauz c. kiadvány nekem is megvan. Hát ismerek az országban személyesen is jónéhány kórházat, és háborogtam. A bajai sokkal rosszabb képben tündökölt, mint amilyen, a keszthelyibõl egy szó nem volt igaz, a tapolcai megfelel az igazságnak. Én is szívesen szülnék otthon, de mivel a márciusi szülésemnél majdnem elvéreztem, és potom 1 órába telt, mire elállították a vérzést, ezért csak intézményben merek ezek után szülni. Szörnyû és félelmetes volt. Inkább kibírom a kórházi rutint.
Zita!
A magzatvédõ vitaminról annyit, hogy én egyszer Ceizel Endre rádiómûsorában hallottam, hogy a magzatvédõ vitamint nem akkor kell szedni, amikor már a baba nagy a pocódban, hanem a terhesség elõtt kb. 3 hónappal és az elsõ 3 hónapban. Õ úgy magyarázta, hogy fel kell, hogy a folsav, és a nem tudom milyen raktáraknak töltõdniük már terhesség elõtt, mert így mimimálisra csökken a nyitot gerincû és velõcsõzáródási rendellenességgel születendõ gyermekek száma. Ugyani ezen betegségekért pl. a folsav hiány nagyban felelõs. Én ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, rögtön elkezdtem szedni, a Dinusnál is így volt, és amíg rosszul voltam szedtem is, mert enni ilyenkor semmit nem tudok. Még mindig jobb a mesterséges vitaminforrás, mint a semmilyen.
Bringa!
NAgyon eltûntél, a másik topicban sem látlak. Remélem jól vagytok.
Vigyázzatok magatokra, sziasztok.
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok! Kép

Köszi a tippeket, de azt egyikõtök sem írta le, hogy hol lehet beszerezni. Kép Kép Kép Kép Kép
Simán a gyógyszertárakban? Ami igaz, az igaz, itt kint rengeteg gyümölcsöt eszek minden nap, de otthon biztos jól fog jönni a vitamin.

Megnéztük a naptárat és november 2 lett az esküvõ idõpontja. Reméljük, hogy lesz hely aznap, hiszen télen kevesebben házasodnak. Kép Azért másodika, mert 2-án jöttünk össze. Igaz, hogy szeptemberben, de addigra nem érünk haza. Kép Kép Kép

Mindenkinek jó pocisodást és babázást kívánok!! Kép Remélem hamarosan én is csatlakozhatok. Kép

Puszi: Zita
zit
 
 


Szia Zita!

Hát gratulálok az esküvõtökhöz, minden jót kívánok hozzá.
A vitaminok közül a Materna, és az Elevit a legmenõbb itthon, van is rólunk külön topic itt az anyaságon belül, majd olvasd el, és az alapján is jól eltudod dönteni, hogy melyiket szeretnéd szedni. Mindkettõ szabadon kapható a gyógyszertárakban, van 30 db-os és ettõl nagyobb kiszerelés is. Bármelyik patikában megkapod õket, és a gyógyszerész is ad felvilágosítást a használatukról. Egyébként tényleg olvasd el a topicokat, én 3. babát váró anyuka is sokat okultam belõlük.
Jó készülõdést, számoljátok a napokat, és csak ügyesen a babakérdésben.
Szió
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem tûntem el, csak nagy nálunk a vendégforgás, így inkább csak olvasom ezt is,meg a másik topicot is, de most írok.
Jól vagyunk, a babu még jól érzi magát. Abszolút tulmozgásos, remélem, ez nem jelent rosszat, de állandóan fészkalódik. Ha igaz, hogy a babuk lecsendesednek a szülés elõtt, akkor még nem mostanában szülünk Kép Egyébként aug. 15-re vagyunk kiírva, de próbálom megbeszélni, hogy 11-én bójjon ki, hátha sikerül. Egy picikét dagadok, de észre csak úgy veszem, hogy a cipõim egy picit szûkek (gyûrûm nincsen Kép ) Szóval már nagyon várom, hogy itt legyen velünk a kisasszony. Azért már parázok egy kicsikét, mert nagyon közeleg az idõpont. Ráadásul már az összes barátnõm és ismerõsöm megszült, úgy irigylem õket, hogy minden rendben ment!

Zita
Nagy gratula az esküvõdhöz, majd számolj be, hogy haladtok az elõjkészületekkel. A vitaminokról már a többiek mindent leírtak Kép

Vikus
Hogy vagytok? Akkor most tk. hány hetesenek mondtak? Mikorra vagy kiírva? Mesélj, mennyivel másabbb ez a terhesség, mint a másik kettõ volt.

Éva
Nagyon sajnálom a barátnõdet, s hát nem örülök, hogy pont veszprémi eset Kép Nekem sajnos alapban megvan a streptococcus, úgyhogy én otthon semmiképpen sem szülhetek, mert kell rá szuri nekem is, meg a babuban is. Jobbulást kívánok neki Kép

Jutka
A fészekrakó ösztön kb. a 35-36. héten ért utol, most inkább olvasok állandóan Kép Most nálam van a nagynéném, aki segít még a maradék rendet megrakni Kép

Na üdv mindenkinek,
bringa
bringa
 


Sziasztok!
Hát nagyon leállt ez a topic. Na nem baj, majd a télen.
Bringa!
Olvastalak a Friss kismamák topicjában, és meglepõdve tapasztaltam, hogy 40. hétben jársz. Hát Hanna baba megadja a módját. Mit tudsz a baba méreteirõl, a méhszájad kinyílt már valamennyire? Érzel már valamit, vagy abszolút minden rendben?
Kérlek, ha megszülsz írd le ide is, hogy megvan a baba, mert szeretném tudni, és a másik topicot nincs idõm általában végigolvasni. A szüléstörténeted is írd majd meg, és azt is írd majd meg, hogy hol találjuk.
A szüléshez kitartást, és minden jót kívánok, és azt kívánom még, hogy mihamarabb találkozz Hannával, és ott lehessen a szülésen a papája.
Szia
Vikus
vikus
 
 


Vikus
Annyira jó ám, jhogy gondolsz ránk Kép Persze, hogy leírom. Egyébként most írtam kisregényt a friss-be, hogy még egyáltalán semmi jele sincs Kép Úgy látszik, nagyon szeret ababu odabenn Kép Nem is lenne gond, csak két dolgo aggaszt: kispapa szabin van, külföldön dolg. egyébként, s ezért lenne jó minél elõbb, hogy még szülés után együtt lehessünk, mint család. Másik: semmi kedvem kórházba feküdni. Márpedig pénteken, vagy hétfõn be kell feküdnöm, attól föggõen, hogy nyitva vagyok-e már. Ezt egyébként csütörtökön fogja megnézni a doki. Az már csak két nap, s valóban semmi sem utal arra, hogy történik vami. De hát vami oka bztosa van. hogy így alakul. Kép Az a lényeg, hogy minden rendben legyen a végén Kép

Veled mi a helyzet? Bírod? Nem vagy rosszul? Milyen két másik lurkó mellett?

A többiek merre??

pussz,
bringa
bringa
 


Sziasztok lányok! Kép

Eddig szabi volt, ami nagyon jól telt el. Kép Itt voltak anyuék is, õk is nagyon élvezték, fõleg a tengert.
Anyu persze aggodalmaskodott, amikor meghallotta a babát, de aztán rájött, hogy a mi döntésünk. Kép

Vikus
Köszi a segítséget, majd megnézem a topicokat. Te meg írjál, hogy mi van veletek!! Kép

Bringa
Remélem most már a karodban tartod a picit és nagyon boldogok vagytok!! Sok boldogságot!! Ha lesz kép, akkor szeretném látni!! Nagyon kíváncsi vagyok! Kép

Remélem mindenki jól van, jelentkezzetek!! Kép
Zita
zit
 
 


Sziasztok!
Hát Bringa, azt hittem, hogy mire megjövök a nyaralásból boldogan olvashatom a babáról a híreket, és semmi. Olvastam a másik topicban, hogy a 40. hét után be kellett vonulnod a kórházba. Biztos nem lehet kellemes dolog túlhordani egy babát, dehát a babuci biztosan jól érzi magát. Bár én azt gondolom, hogy azért már csak megszültél, csak még a kórházban vagy, vagy nem jutottál még gép elé. Várom a híreket.
Én sajnos elég rossz passzban vagyok, tegnap véglegesen kiderült, hogy elvetéltem, holnap lesz a befejezõ mûtét, pedig már a 12. hétben járok. Nagyon elkeserített a dolog, nem is értem, hogy hogyan történhetett ilyen meg velünk. Ez az év nem sok jót hozott nekünk. Most le is teszek a babáról, és két évet pihenek. Majd utána, újult erõvel újból belevágunk.
Zita!
De még nincs a baba a pocóban, vagy igen!? Olyan sejtelmes az a mondat, amit anyudnak mondtál. Tájékoztass bennünket.
Már csak pár napod van hátra, és jössz haza. Leszel utána internet közelben?
Írjatok, vigyázzon mindenki magára.
Sziasztok!
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok!

Vikus!
Sajnálom ami történt, de fel a fejjel. Biztos jót fog tenni a pihenés és legközelebb sikerül!!! Kép
Baba még nincs, csak anyunak mondtam, hogy befejeztem a gyógyszer szedését. Õ meg nekiállt elmondani, hogy majd esküvõ után, normálisan, stb. Arra mondtam neki, hogy amúgy is együtt szeretnénk maradni, szeretnénk esküvõt, de ha jön a baba, marad is. Kész.
Szept 17-én megyünk haza. Valamikor majd eljutok net közelbe, meg venni is akarunk gépet, csak azt nem tudom, hogy mikor tudjuk megvalósítani. Majd igyekszünk. Kép
Amúgy kicsit megijedtem, mert olvastam valahol, hogy bogyó után 4-6 hónap mire sikerülhet a baba, de az is befolyásolja, hogy mennyi ideig szedett az ember gyogyót. Ha igaz, akkor csak jövõre lesz baba valamikor. Nem baj, kivárjuk. Kép

Lányok! Mi van veletek? Jelentkezzetek!!!

Puszi: Zita
zit
 
 


Szia Zita!
Hát túl vagyok a mûtéten, szerdán de. 1/4 11-kor kerültem a mûtõbe, és alig akartam elaludni a mûtõasztalon, össze-vissza csiningeltek a berendezések körülöttem, az altatóorvos is már ideges volt, de azért sikerült. Sajnos a terhesség 12. hetében derült kis biztosra, hogy nem fejlõdik a babám. Nehéz ezt elfogadni, és szomorú dolgok ezek.
Olvastam a másik topicban, hogy Bringa megszült, Hanna baba 50 cm, és ha jól emlékszem 3500 gramm, de nem biztos, lényeg, hogy egészségesek. 22-én bújt ki a pici, és boldogok. Örültem a hírnek nagyon. Biztosan már otthon vannak.
Ti meg dolgozzatok a babaügyön, és gyakorolj az esküvõre. Nem izgulsz miatta? MEkkora lagzi lesz? Kitartást az elkövetkezendõ nem egészen 3 héthez, és gyertek mielõbb haza. Azért legjobb otthon, nem igaz?
Szia Zita
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocs, hogy csak most bírtam ide leülni, a másik topicba is épphogy csak bepütyögtem az adatokat.
Vikus
Nagyon sajnálom, hogy ez történt, pedig sokat gondoltam rátok!!! Gondolj arra, hogy a szervezeted még biztosan nem volt felkészülve, a természet tudja mit csinál. Nagyon együttérzek Veletek, szorítok, hogy most már csak jó dolgok történjenek. Itt egy mosoly Kép
Itt pedig egy másik a kis Hannától: Kép
Valóban megszültünk, végre. Hanna 3200 grammal és 52 cm-rel, 9/10-es Apgarral született, a szülés körülményeirõl meg a kórházról pedig, ahogy lesz idõm, írok. Sok tapasztalatom van, mivel 16-tól 27-éig voltam ott...
Jól vagyunk, Hanna baba tündéri, csak sajnos az apucijának a kórházból hazaérkezés estéjén vissza kellett menni dolgoznia, s csak kedden jön. Tehát az igazi családi élet várat még magára. Addig itt van velünk az anyukája, ami nagyon nagy segítség.
Ez a világon a legjöbb dolog!!! Zita hajrá! Mert olyan édes és szeretnivaló ez a picurka. Csak persze már mindenen aggódni kell.. Jól szopizik, tejci is van.
Most bef, mindenkit puszilunk, s hamarosan jelentkezem a sztorival.

bringa (és Hanna, aki ma 10 napos)
bringa
 


Sziasztok!! Kép

Vikus! Kép
Örülök, hogy ilyen erõs vagy, s biztos, hogy legközelebb nem lesz gond. Tényleg szorítok majd!! Kép
Az esküvõtõl kicsit félek. Át kell tennünk az idõpontot, mert anyu felhomályosított, hogy nov. 2 halottak napja. Minket nem érdekelne, mert nem vagyunk babonásak, de a család nõ tagjai nagyon. Pedig szép lett volna a másodika. Kép Na, mindegy. Úgy tûnik nagy esküvõ lesz, 80-100 vendég körül. Tudod, nem akarunk sértõdést, meghívunk mindenkit, akit kell. Ma, amikor írok, már csak 16 nap van hátra. Hipp-hopp elmegy. Kép

Bringa!!! Kép Kép Kép
Gratulálok a picihez!!! Kép Tüneményes lehet Kép Olyan picuri lehet, én biztos félnék megfogni. Kép Kíváncsian várom a történetet a szülésrõl. Nagyon sok boldogságot mindannyiótoknak!!! Kép

Puszi nektek!! Zita
zit
 
 


Sziasztok lanyok!
Vikus! Csak most olvastam, mi tortent veletek! Nagyon sajnalom, szornyu lehetett, nem is tudom, mit lehet ilyenkor mondani. Legkozelebb biztos sikerulni fog, ujult erovel babazhatsz amjd nem is olyan sokara!
Bringa! En is gratulalok a picihez, nagyn szep nevet valasztottatok neki,(ha legkozelebb lanyom szuletik, o is Hanna lesz.)Jo babazast kivanok!!!!Kep van??
Zit! bevallom, en sem tartanam nov. 2-an az eskuvomet-marhara babonas vagyok. Dani fiam nov. 3-ra volt kiirva, volt bennem egy kis izgalom, hogy ne pont elsejen szulessen... (Irorszagban az ilyenkor szuletett gyerekeket a mai napig az "ordog muvenek" tekintikKép
Barmikor is lesz az az eskuvo, jo buli, mar a keszulodes is.
Nalunk a helyzet valtozatlan. Munka utan kajtatok, eleg nehez, hiaba van ket diplomam is. Ha valahoa jo lenne a vegzettsegem, nem kellek, mert ket gyerekem van. Tanari allas-ahova meg felvennenek- a kornyeken nincs szamomra. bar en mar szinte barmit elvallalnek, egy fizetesbol nagyon nehez lenne megelni. Gyermekeim levenek, mint a sajtkukac, annyira aranyosak, hogy csuda!
Pusssz mindenkinek!
Eva
eva
 
 


Csajszik
Most csak gyorsan leírom, hogy a friss kismamákhoz az imént küldtem el a szüléstörténetemet, ha kíváncsiak vagytok.
Még jelentkezem, pussz
bringa
bringa
 


Sziasztok!Bár én nem veszprémi, hanem székesfehérvári vagyok, de kérdésrem lenne. Kép
Szombaton megyünk egy kis kirándulásra Veszprémbe. Megnézzük az állatkertet az biztos, viszont kérdésem, hogy vajon még mit érdemes megnézni egy 16 és fél hónapos kismanóval, ami le is kötné?
Isme
isme
 
 


Isme
az állatkert szerintem egy napra bõven lefoglalja, sok a néznivaló. sajnos még én is járatlan vagyok ezekben a dolgokban, nincs ötletem. majd írd meg. milyen volt!
ödv,
bringa
bringa
 


No akkor ki is van itt? Hol vagytok veszprémiek??? Kép
bringa
bringa
 
 


Sziasztok lányok!Kép
Én Budapesten lakom a családommal, de a szüleim Balatonalmádiban laknak. Havonta egyszer hazalátogatunk, ha tehetjük még többször is. Írtam már a Balatoni topicba, de az úgy látszik meg is szünt.
Van egy másfél éves fiam és egy szemtelenûl fiatal férjem. Én már a 35. évemet taposom. Jövõre szeretnénk kistestvért is Bencének remélem összejönKép Kép
Remélem ez a topic nem fut zátonyra és szerzek egy-két barátot!Kép

Kati
kfk
 
 


Kati szia! Kép
De jó, h írtál!
Nekem egy féléves kislányom van, Hanna. Majd nemsoká mi is szeretnénk kistesót
Te hol szültél?
Hogy bírja Bence a sok utazást? Milyen gyakran netezel?
bringa
bringa
 
 


Szia bringa!KépKépKép

Úgy örülök, hogy jelentkeztélKépKép.
Nagyon szép neve van a kislányodnak! A szomszédba is van egy Hanna nevû kislány.
Én itt Pesten szültem (már 1991. óta itt élek) a Kútvölgyi Kórházban császárral.
Nagyon szeret utazni Bence. Már amennyit felfog belõle, mert általában végig alussza az utat. Imád lent lenni. Nagyokat szoktunk sétálni a Balcsi parton.
Minden nap szoktam netezni, mert ez az egyetlen szórakozásom egész nap. A párom reggeltõl mikulásig dolgozik, úgyhogy sokat vagyok egyedül.
Ti hol laktok? A Veszprémi Kórházban szültél?

Kati
kfk
 
 


Kati
Gyere egy topiccal feljebb (veszprémi és veszprém környéki kismamák)
bringa
bringa
 
 


Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Kihalt a topic?
Nincsenek veszprémi kismamák? Pedig én sokat látok az utcákon. Kép
Jelentkezzetek légyszi' !
Vagy írjátok le h hol vagytok
nita78
 
 


Szia Anita!

Itt vagyunk egyel feljebb,a Veszprémi és Veszprém környékiben!!!!

Gyere,várunk!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!!
most találtam ezt az oldalt és megörültem,én is egy " itthon unatkozo" anyuka vagyok és remélem itt majd találok hozzám hasonló anyukákat akikkel szivesen beszélgetnék. Üdv:aanita
aanita
 
 


Szia Anita

Én is egy Anita vagyok Veszprémből. Hát, azt hiszem, hogy most a legtöbb veszprémi kismamát, anyukát a balatoni topikban találod meg. Bár lehet h már meg is találtad. Én mindenhová be szoktam nézegetni. Többek közt ide is. Neked mennyi idős a gyermeked? S te? Fiad vagy lányod van? Esetleg mindkettő? Te is veszprémi vagy?
Nekem most az a legnagyobb dilemmám, hogy olyan szívesen vinném a kisfiamat (1éves) már gyerektársaságba. De veszprémen belül egy hasonló korú gyereket sem sikerült találnom. A nagyobbakkal még nem tud játszani. Ők már sokkal ügyesebbek, s unalmas nekik az én járni alig tudó, csetlő botló, gyér szókincsű (papa, baba, mama, pápá, tütü) csemetém. A fiatalabbakkal szintén nem tud mit kezdeni, mert velük meg túl bátor, s félek hogy durvábban ér hozzájuk mint kellene. Hááát, most reménykedem, hogy ti hasonló korúak vagytok. Kép De ha nem, akkor is szívesen írogatok.

Puszi (remélem még benézel ide, s nem írtam túl későn)

Anita
anita78
 
 


Hát hiába irók nem küldi el :ez csak próba
Kép(
aanita
 
 


Szia Anita: Nagyoin örülök a válaszodnak,nekem egy koraszülött kisfiam van Kevin aki három éves lessz Júniusban.Hát nekünk is az a próblémánk hogy igazán nincs hova kivel menni ,pedig jó lenne ha a kicsi gyerekek között lenne .Most többet nem irok ,megváropm ,hogy elolvasod -e.

Addig is sok puszi nektek :Anita
aanita
 
 


Szia Anita: Nagyoin örülök a válaszodnak,nekem egy koraszülött kisfiam van Kevin aki három éves lessz Júniusban.Hát nekünk is az a próblémánk hogy igazán nincs hova kivel menni ,pedig jó lenne ha a kicsi gyerekek között lenne .Most többet nem irok ,megváropm ,hogy elolvasod -e.

Addig is sok puszi nektek :Anita
aanita
 
 


Hahó lehet itt vagy? megtaláltál?
aanita
 
 


Kép)
aanita
 
 


Szia Anita

El tudtalak olvasni. Kép Örülök neked.
Válaszolsz még a többi kérdésemre is? Fotót is tudsz felrakni a segédleteknél a profilodban

Puszi
anita78
 
 


Sziasztok Anyukák!
Én is veszprémi anyuka vagyok.31 éves. A kisfiam 1.5 éves. És én is Anita vagyok! :-))Szívesen beszélgetnék másokkal.
Hali! Anita
kiscica03
 
 


:-)
kiscica03
 
 


Na végre azt hittem soha sem látlakKép)
aanita
 
 


Szia kedves Kiscica Anita látlak ám
aanita
 
 


Szia kedves Kiscica Anita .Hogy vagy Rég láttalakKép)
aanita
 
 


Sziasztok

Húúú, akkor már hárman vagyunk Aniták?
Kiscica üdv. itt. Én is nagyon örülök neked. Kép
Aanita te összekeverted kiscicát velem? Biztos. Nekem is fura ez az "Anita áradat". Kép De nagyon örülök neki.

Kiscica: neked hogy hívják a kisfiadat? Veszprémen belül merre laksz? Vihetnénk sétálni a "kölköket" valamelyik nap együtt. Most úgyis jön a jó idő. Már nagyon vártam a tavaszt.
Az én fiam most egy éves. Biztos örülnének egymásnak a "majdnem egykorúak". Kép

Aanita: neked lenne kedved csatlakozni? Igaz a te Kevined már nagy fiú, de akkor is szívesen látlak.

Ja, és a baba-mama klubból (vérellátó mellett) ma kaptam egy értesítést, hogy a köv. foglalkozás ápr. 7-én lesz. Az allergiákról lesz szó. Na meg persze a gyerekek közben szétjátszhatják magukat. legtöbb kisgyerek most 18 hónapos, de vannak 2 hónapos kortól 4 éves korig. Én még nem voltam ilyen helyen, csak informálódtam. De akár ide is elmehetnénk együtt.

Mit szóltok?

Puszi: Anita78
anita78
 
 


Szia Anita 78

Nem kevertelek össze a kiscicával,mi ismerjük egymást,és együtt szoktunk sétáli meg ilyenek .
Mi voltuk együtt a babamama klubba is .
Te merre felé laksz ?,

Üdv :Anka
aanita
 
 


Szia

Kép Éééééértem. Akkor én is csatlakozhatok?
Én a vár alatti területen lakom. A katolikus iskola környékén. Errefelé még játszótér sincs. Csak a ligetbe, de oda meg nem jár senki. Nem csoda, mert 2 csúszdán és egy hintán kívül már nincs is ott senki. S te merre laksz? S mennyi idős vagy?
Akkor téged szólithatlak Ankának? Kép Engem Nitának szoktak hívni.

A babamama programfüzetben találtam egy tök jót. Május 19-én Lackó forrásos kirándulás lesz.

Na megyek mert húzkod az Attika...

Puszi
anita78
 
 


Halihó KiscicaKép
aanita
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem Anita vagyokKép,de üdv mindenkinek!Kép

Csak ötlet szinten,nem tudom,ismeritek-e a Haszkovó lakótelepen a Bóbita bölcsiben van egy játszóház,Vackor a neve.Én anno oda vittem a fiamat 1 éves korától.Most már bölcsis,de akkor nagyon jó volt.Reggel 8-du 4-ig vannak ott,szakképzett dadusok,ott is lehet hagyni a lurkókat,csak aludni kell hazavinni.Lehet ebédet rendelni nekik.1 óra asszem 200 Ft,egy turnusban 9 gyermek van kb és rengeteg szuper játék.Ott lehet vele lenni,sőt ez inkább arról szól,hogy ott vagy vele ,ő meg élvezi a gyermektársaságot és hát azért szocializálódik isKép.Nekünk nagy élvezet volt,szt próbáljátok ki.Kép

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Szia Anyapoc!!

Nagyon szépen köszönjük az ötletet ,én is hallotam már erről ,de nem mertem igazán kipróbálni.Bekell oda jelentkezni? Lehet ,hogy mi is késöbb megpróbáljuk.


Szia Anka
aanita
 
 


Szia Anka!

Igen,be kell jelentkezni.Asszem az első,ismerkedéses alkalom nem kerül semmibe,menjetek el,nézzétek meg,hogy tetszik,aztán el tudjátok dönteni,hogy érdemes-eKép.
Kicsiknek és nagyoknak is van játék,tk bmilyen korosztályt lehet vinni.Kép

Remélem,bejön majd nektek is,majd megírjátok,hogy tetszettKép!

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: