Új privát üzeneted érkezett!

Beszélgessünk.... :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
De jó, hogy itt vagy! Én is domaszéki vagyok-4 hete és kissé idegennek érzem még itt magam. Van egy 16 hónapos kislányom.
Mesélj magatokró!
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!! :)

Mi május óta lakunk itt. Kisfiam Ábel, 2006. július 13-án született, vagyis most volt 3 hónapos.

Én is kevés embert ismerek, jó lenne közösen sétáltatni a babákat és közben beszélgetni....

Rólatok mit tudhatok?

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

 
 

Szia!
Az én lányom ahogy írtam 16 hónapos, sőt már 16 és fél, ha jobban meggondolom. Őt Hannának hívják. És nagyon szeret itt lakni, mert van kert és lehet homokozni. Én annyira nem örülök a homoknak, mert mindenhol találkozom vele a lakásban.
Én is örülnék, ha tudnánk találkozni és ismerkedni. Egyeztessünk, jó? Nekünk a jövő héten a kedd illetve a péntek lenne megfelelő. (szerda-csütörtök itt lesznek anyukámék. ) Hol talizzunk?
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!!

Szerintem nekünk is jó kedd, valamikor 10-11 körül??? Ismered a Real élelmiszer boltot?? ABC az iskolánál..ott esetleg??? Aztán eldöntjük merre megyünk.

Mi is amiatt jöttünkide, h jobb a levegő és kinnt lehessen a baba. Rgyenlőre nem érezzük a jótékony hatást, mert nem merem egyedül kinnthagyni, sétálni meg csak akkor szeret, ha megyünk, mert ha megállok nyekereg :)

Csinálsz vonalzót?? babafalva.hu

Holnap megyünk Szegedre, csípőkontroll...........

Terveztek tesót??

Szép napot!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Rövid leszek, mert vendégeket várunk és rengeteg még a dolgom, de mindenképp akartam írni: kedd ok. de nekünk a 11 kicsit késő, mert pontban délben ebéd, alvás. A 10 vagy ha Nektek jobb a fél 11 elfogadható lenne.
Csípőkontrollon mi volt?
Tesó project: szeretnénk, de nálunk nem egyszerű. Bár ma reggel, miután 4-kor ébredt lánykám, azt mondtam a férjemnek, hogy ide többet csecsemő nem teszi be a lábát. A 4 órai ébredés azt jelenti nálunk, hogy ő kialudta magát és mostmár játszani szeretne, de nem egyedül, hanem velem. Szerinted? Hajnali négykor?
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!!

Jót nevettem soraidon!! :D
Csak annyit jegyeznék meg, hogy ha hajnal 4-kor felkel a lányka és játszani szeretne, akkor kell egy tesó, akivel játszhat hajnalban :D :D
Én amúgy elég koránkelő vagyok, inkább este alszom. Ábel nálunk még felkel éjszaka, 2-4 óra között, szopik és alszik tovább.

Nekünk korábbi időpont is megfelel, akár 10 óra is. Nálunk még nincs ilyen napirend, csak az esti 7 órás fürcsi a fix.

Csípőkontroll: negatív, vagyis minden rendben. Korábban (6 hetesen) egy fiatal doki rámijesztett, de a köv. kontrollon a főorvos mondta, h rendben van és ezt az UH is igazolta. Most voltunk harmadszor, de többet nem kell menni.

Most előszőr bevittem a munkahelyemre is, örültek neki, tündér volt vigyorgott mindenkire.

neked mi volt a munkád Hanna előtt??

Csatolok egy képet, Ő a fiam 3 hónaposan


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Akkor kedd, 10 óra, abc előtt. Termetes, szőke hosszúhajú nőszemély vagyok. Peg Pérego babakocsink van, toffie színű.
Örülök, hogy a szűrés negatív lett. Nálunk reflux gondok vannak folyamatosan. Néha azt hiszem, hogy kinőtte, erre jön a 15 hós oltás és kezdődik előlről. Már régen kinőtte volna, ha a háziorvos egyáltalán felismeri a problémát. Nem sikerüt neki, aztán egy anyukától kaptam egy magán gyerekgasztros dokinéni telefonszámát. Azóta kezelik. A háziorvost pedig lecseréltem.
Én lelki egészséggel foglalkoztam.
Ábel gyönyörűséges nagyfiú!
Nagyon várom a keddet! Remélem nem fog esni. Most megyek, mert sül a muffin.
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!!

Ott leszünk kedden!! Én egy szőkés , rövidhajú, jóltáplált nőszemély vagyok :D :D :D

A babkocsink sötétkék-világoskék.

Majd beszélgetünk, addig is kellemes hosszú7végét!!!



Írok privit!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Hanna beteg, írtam privit.
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!!!

A legfontosabb, hogy hogy van Hannácska?????????

Nagyon köszi, hogy hívtál reggel!!! Én teljesen el voltam tájolódva, megzavart , h ma kedd van és nem hétfő.

Ott a víztoronynál van egy aranyos varrónő, 3 kisfia van, Ő varrta a kismamanacim tavasszal :) :)

Cserélhetünk recepteket is, mi is szeretjük a muffint, bár Ábel születése óta nem volt időm sütni.


Örülök Nektek, puszi!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Még mindig nem rendeződött a probléma. De annyiban alakult, hogy van amikor normális a széklete, de van amikor olyan vizes. Vittünk be tenyésztést. A doktornőnél is voltunk, azt mondja, hogy valószínűleg sok apró dolog járult hozzá: az új gyógyszer, a foga, a szájában lévő 2 keze és az utóbbi 2 napban az orra is folyik. Egyébként a hangulta jó, mint mindig. Tegnap fodrásznál is volt, már harmadjára! Imádja nézegetni magát a tükörben és nagyon fegyelmezetten tűri hogy "bántják" a haját. Annak ellenére, hogy harmadjára volt fodrásznál, hatalmas a haja, mert most csak igazíttattunk, elvégre hamarosan jön a Mikulás, csak ki kell nézni valahogy.
Elindultunk a szobatisztasághoz vezető rögös úton is, talán épp ez a furcsa széklet is besegített. Azonnal szól, ha kaki van. Oda mutat és mondja: kaka. Vettünk bilit de nagyon megijedt tőle. Ruhástól elücsörög rajta, de pekus nélkül nagyon fél. Ma délutáni programunk lesz, hogy valamelyik babája "bele fog pisilni" a bilibe. Persze az én hathatós közreműködésemmel, de ha meghallja, hogy zenél a bili, ha van termés, hátha nem fog félni.
Nálunk ennyi történt.
Ti hogy vagytok? Én nem is kérdeztem a múltkor, hogy Te mivel foglalkoztál Ábel előtt?
Jövő héten nem fogok tudni írni, mert hét elején suliban leszek És este nyolcig órám van (brrrrr!!!), aztán elsején járjuk a temetőket, és aznap este megérkezik a 14 éves keresztlányom és itt lesz a hét végéig.
Hildus és a kis beteg
(nem tudok vonalzót csinálni!)
Vendég
 


Szia Zsu!
Csak egy gyors levélke. Beleolvastam a szegedi topikba. (néha szoktam, régen írtam oda) Ott olvastam, hogy Ábel bukik. Nem akarlak megijeszteni, épp ezért szívesen megadom a mi gasztros dokinénink telefonszámát, aki egy tündér, és kiváló szakembernek tartom. Az én lányom nagyon bukós és csuklós volt és ahogy korábban írtam senki nem törődött a panaszommal, a vége kezezeletlen reflux lett, amit 1 éves korára bőven kinőtt volna, ha felismerik. Véletlenül kaptam meg ennek a dokinak a számát, azóta oda járunk és sokat alakult a problémánk.
Hívj, ha érdekel a telefonszám!
Jó éjszakát Nektek!
Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!!!

Köszi a segítséged!!

Milyen tünetei voltak Hannának??? Apuci szerint eltúlozom a dolgot, nincs semmi baj. Ábel van amikor bukik, van amikor napokig nem...... Magam sem tudom mit tegyek, de nem akarok egyedül cselekedni.

Nekünk a fodrász még korai, elég kevés haja van :)

Tehetnél fel képet Hannáról, Rólatok, de emilben is jöhet!!

Tegnap voltunk boltban családostúl és "bámultam" a családokat, hátha megpillantalak :D

Vegyész vagyok, egy laborban dolgoztam és visszavárnak.

Te mit tanulsz?? Mi a munkád??

Vonalzó: babafalva.hu, ird be a baba születési adatát év, hónap, nap, nevét , válassz alapot és kis képet aztán a vonalzó megtekintése, ha tetszik küldd el magadnak emilben.
Ha nem megy, küldd el az adatokat privátban, csinálok egyet, de ha tudunk talizni szívesen látlak nálunk Benneteket és együtt megcsináljuk.


Mi megvagyunk, ma elég nyügi Ábel. Előszőr az időváltozásra gyanakodtam, de aztán melegnem éreztem a homlokát. A tiszta hője 37,03 rágja a kezét. Azt gondolom a foga miatt van.

Jó 5-let a szobatisztaság tanulására a pisilős baba, nekünk asszem pisilős autót kell mejd beszerezni :D :D :D

Ábelem egyenlőre jól elszórakozik azzal, h összefogja a kezeit, na meg hason próbál fejenátfordulni.... nem oldalra indul, hanem a feje felé.....különleges a kölök :D :D

Gondolom láttad a szegedi topicban a vigyoris képet, azért csatolom ide is.

Nagyon fogsz hiányozni a jövő 7-en :cry:

Jó hetet nektek, Hannának teljes gyógyulást!!!!!!

Puszi

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Hildus!

Hogy vagytok???????????

Milyen volt a hét???

Mi megvagyunk. Szoktatok sétálni??? Jó lenne közösen...


DOMASZÉKI ANYUKÁK!!!!!!!

nem hiszem, h csak ketten lennénk!!!!!! Irjatok, ha időtök engedi!!!!!

Jó egészséget mindenkinek

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Ismét-és ismét hasmenés. Erről szólnak a napjaink. Orvostól-orvosig járunk. Az ok: tejallergia. Legalább végre kiderült. Tegnap óta jobban van kincsecském. Mit szólnál holnapi talihoz? Fél 10 körül illetve fél három körül jó Nekünk, de persze szívesen alkalmazkodunk.
Majd szóban elmesélem a tüneteket, ha tudunk talizni, ha nem akkor megírom.
Ábel gyönyörűséges! Fogacskák?Okoznak még hőemelkedést?
Nem teszek fel képet, ha nem bánod, majd küldök priviben.
Hildus
Vendég
 


Sziaaaaaaasztok!

JOBBULÁST!!!!!!!!!

Holnap fél 10 a megbeszélt helyen. Úgyis megyünk, mert holnap jelenik meg a kismama magazin különszáma.

Ábel tolat!! és fordul egyenlőre csak oldalra, de azt mindenhol. Kocsiban, ülésben, kézben....

Kép jöhet bárhogy. Én csatolok a tolatásról :)

Nagyon örülök Neketek!

Puszi

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jaj, de jó! Nagyon várom a holnapot! A "szokott" helyen ott leszünk fél 10-kor. Mi lesz a különszámban?
Leesett az állam, hogy Ábel milyen erős! Lánykám ennyi idősem még a fejét sem volt hajlandó tartani!
H.
Vendég
 


Én is várom!!!!!! Amikor arra jártunk mindig eszembe jutottok :D

Most nem tudom mi lesz a különszámban, csak arra emlékszem, h meg akarom venni :D

Ábel pár napos kora óta hason alszik, mert minden pici zajra felébredt háton. Így talán erősebb!

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Próbálkozom a vonalzóval, remélem sikerült.
Nekem is mindig eszembe jutsz Te és Ábel, amikor arra járok[/url]
Vendég
 


Nos, ez nem sikerült. Jaj, de béna vagyok!
Vendég
 


Mégis sikerült. Na jó, mára elég is belőlem ennyi.
Vendég
 


Hildus!!

Nagyon klassz! Ügyi vagy!

holnap... :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Csak gyorsan bekukkantottam, hogy elmondjam, mennyire örülök, hogy taliztunk. És hogy Ábel gyönyörűséges!
Hildus
Vendég
 


Sziasztok!!

Mi is nagyon örülünk!!!!!! :D

Kívánom, h a sok nehézség ellenére legyetek vidámak és sok örömetek teljen egymásban!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Hildus!

Azt elfelejtettem megkérdezni mit tanulsz...

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Jog-ötöd év.
Köszi a jókívánságot. Azt gondolom, hogy ha én fejben és persze lelkileg is rendben vagyok, akkor minden problémánk megoldható és akkor a babó sem veszi fel, hogy esetleg neki valami problémája van. Erre törekszem. Renbejött a mozgása, a reflux is jó úton halad és hiszem, hogy a tejallergia is rendeződni fog.
Szép hétvégét Nektek!
Nekem nem annyira szép, tanulok, apa meg bepótolja az elmalusztott időt a lányával.
Hildus
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk teljes nyugi van. Tegnap kicsit rendbetettük a kertet, ma kicsi házimunka, sok-sok közös játék a program. Csodás , h van egy kicsi emberke, aki határtalan örömöt tud adni. Apa hozott egy szép tortát, fotózkodunk is. Ábel jófiú, igaz a hajnali etetés alkalmával az ágya végében találtuk meg, 150 fokkal elfordulva :D

Hanna csodás kislány, sok erőt Nektek! Szerintem a Ti tapasztalataitokkal sokat segíthettek másoknak, már azzal, h elmondod miken mentetek keresztül.

Sziasztok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Zsu!
Nem egyszerű ide írni. Nem jön be egyszerűen ez a lap. Addid.-addig próbálkoztam, amgí sikerült, de kb. 50-szer írta ki, hogy ilyen oldal nem létezik.
A változatosság kedvéért Pancsinak megint megy a hasa. Ma estére adott az orvos időpontot. Lehet, hogy nem tejallergia lesz??!! Mivel 10 napja semmiféle laktózzal és glükózzal nem érintkezett, és tegnap délután mégis elkezdődött a hasmenés.
Felhívott ma egy hölgy és lehet, hogy lesz bébiszitterünk. Holnap jön délelőtt. Nagyon kíváncsi vagyok! Tudod, néha be kell mennem dolgozni, havi 4 délelőtt kb, és nem mindig tudja anyukám elvállalni a lánykámat.
Apa holnaptól szabadságon, mert tanulok és átveszi az anyaszerepet erre a hétre. Mához 1 hétre vizsgázok. Brrrr!
Jaj, de jó lehetett tortázni! Isten éltessen így utólag is!
pancsus is imádott forgolódni éjszaka, de ez csak addig tatott, amíg meg nem tanult járni. Utána valahogy eltűntek az éjszakai mozgolódások. Fogalmam sincs van-e köze a kettőnek egymáshoz.
Igyekszem majd jelentkezni, de nem ígérek semmi biztosat, mert mire a gép elé tudok majd ülni a hét további részében, addigra iszonyú fáradt leszek.
Vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Szia Hildus!

Kicsit hosszadalmas napunk volt, de sikerült mindent elintézni. Voltunk Ida dr.nőnél Ábellel, 4 hónaposan 6860g 63cm. Hízott 800g-t, nőtt 3cm 1 hónap alatt. Megdicsértek minket, egészséges. Péntek óta kevés kakit "produkált, de azt mondta a dokinéni,h normális a pocakja, fél glicerines kúpot javasolt Ida dr.néni. Azt mondta, ha csak pici kaki van az nem baj, ha sok pisi is társul, na meg egyre többet mozog és alalkul az emésztése. Megkaptuk a szurikat, fél perc kiabálás, aztán vigyor, duma... :) "számonkérte" miért szurták meg, hiszen Ő jófiú :D
Nagyon ügyes, emiatt is dicséretet kaptunk. Képzeljétek tegnap este gondolt egyet és átfordult hasról a hátára! :D Természetesen megtapsoltuk. Igaz Ő előbb tolatott, mint fordult, de sebaj :) Szóval minden a legnagyobb rendben, anyuci megnyugodott.

Légyszi ha másképp nem megy irj egy smst, hogy vagytok!!!!!!


Voltunk felétek, a víztoronynál lakik a varrónőm, megbeszéltem Vele a ruhát, holnap viszem az anyagot. Bordó kosztüm.

Bébiszitter? Olvastam egy hirdetést a hírmondóba :-) Előhoztad ifjúságom! Több mint 10 évig vigyáztam gyerekekre, főleg este és 7végén, de egy bébiholtelben is, sőt oklevelem is van ám! :D Imádtam és sokmindent tanultam, amit most hasznosíthatok. Öregszem.... :D :D :D

JELENTKEZZ LÉCCI MI VAN HANNÁVAL!!!!!!!

Nagyon megszerettem csodás kislány!!!!! :D
Szép estét

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Távirati stílusban: Pancsus nincs jól, tegnap többszöt felsírt éjszaka. Teljes a tanácstalanság.
Ábel milyen hatalmas nagyfiú! Közel 7 kg, ennyi idősen! Ez irigylésre méltó. Pancsi 1 évesen volt ennyi. Most 9460 g.
Képzeld legalább 15-en hívtak fel, és a végén egy kedves idősebb hölgyet választottam. 10 év? Úristen! Mikor kezdted, ovis korodban?
Nos, megyek, hívogat a tankönyv.
H.
Vendég
 


Szia Hildus!!!!

Jó volt beszélni telcsin pár percet! :-)
Hogy vagytok?? Hannácska???????????

Nálunk a kakibajok nem oldódtak meg. Péntek óta csak nyomokban van kaki, a dokink szerint átalakulóban az emésztése. Ma veszek glicerines kúpot, ha eljutok a gyógyszertárba.

AMÚGY jókedvű, eszik rendesen, mászni próbál. A butavédőnőm szerint majd csak 8 hónaposan fog mászni :o :cry: Na az Én kiskölköm szerintem már most mászik egy picit és ha így folytatja, pár hét múlva már stabil lesz a mászása. Na és próbál ülni, édes, amikor tolja fel a popsiját a levegőbe, én meg persze félek, h megbicsaklik a nyaka.....

Vigyázzatok magatokra, jó egészséget, sikeres vizsgákat!!

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Sajnálom, hogy a kaki-gondok még mindig fennállnak. Sajnos nincs tippem, mert ilyen probléma nálunk nem volt. Pancsi folyós széklete rendeződött, Sumamed-et kapott a végén és az rendberakta az emésztését. Ennyit a tejallergiáról.
Hű, Ábel milyen erős nagyfiú! Neked nem kell aggódnod a mozgásfejlődés miatt! :D
A hétfői vizsga szerintem jól sikerült, eredmény később és már át is startoltam egy másik tananyagra.
Holnap jön először a bébicsősz, kissé izgulok, de remélem rendben mennek majd a dolgok. Délre már itthon leszek.
Hogy bírja Ábel ezt az időt? Hol süt a nap, hol esik. Amíg Pancsi kicsi volt, nagyon megviselte.
Sok puszi Nektek!
Vendég
 


Szia Hildus!

Képzeld tegnap Ábel 3 szor rakta tele a pelust, minden beavatkozás nélkül. tanulság: hagyd a természetre, tudja a dolgát. Jókedvű, semmi görcsölés, csak bűz :D :D

Ügyesen mozog, de a fordulás nem érdekli. Mászni viszont nagyon akar és ülni is, na meg állni.

Az időváltozás pici kora óta megviseli, nyügibb olyankor.

Kész lettek a gyűrűink, büszkén viseljük :D

Milyen a bébicsősz??????? Hogy van Hanna???????

Mikor talizunk?

puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Bocs, de kissé sok a dolgom mostanában és nem jutok oda, hogy írjak, vagy amikor odajutok, akkor vagy elszáll, amit írtam, vagy egyszerűen nem lehet bejelentkezni. 4 vizsgám van a következő 2 hétben, így biztos, hogy nem tudunk talizni. Hiába van jóidő, szobafogságra ítéltem magam, Pancsival meg kint sétál a babysitterel. Persze nem most, mert most alszik, hanem délután. A babysitter egyébként nagyon érti a dolgát, Pancsus megkedvelte.
Hogy álltok a kaki gondokkal?
Hogy telt az első Mikulás?
Most hétvégén lesz az esküvő? Hogy állsz a készülődéssel?
Pancsus nagyon jól van, a hasmenés 2 hete a múltté. És majdnem elérte a 10 kg-ot!!!! Ez nálunk nagy szó. Megkapta a 18 hós oltást, tegnapelőtt.
Vigyázzatok magatokra! Ha addig nem jönnék: Nagyon sok boldogságot kívánok házasságkötésetek alkalmából!
Ölellek mindannyiótokat: Hildus
Vendég
 


Szia Hildus!

Köszönöm a kedves szavakat, csodálatos EMBER vagy!

Az esküvőnk most szombaton lesz, mert az ismerős anyakönyvvezető munkarendjét megváltoztatták, így 16-án lesz a mi esküvőnk . Kicsit izgulok, de semmi több. A szerelem nem papírfüggő :-) Jól meggondoltam, boldog vagyok, h feleség lehetek és lesz róla "pöcsétes irat" :D :D Utánna elmegyünk a tanukkal ebédelni a Tisza partra. Amiatt izgulok csak, h Ábel jól tűrje az eseményeket.

Veled örülök, h Hanna jól van, maradjon is mostmár így! Milyen új szavakat mondd?

kaki: gondok megvannak, ritkán van és rá kell segíteni kúppal. Én hagynám, h magától "alkosson", de Apa 5 nap után a kúp mellett döntött. Szerencsére nem viseli meg a fiamat.

mikulás: nem volt semmi különös, a csomag zörgős zacskója érdekelte leginkább.

Hanna már nagyobb, Ő mit szólt?

Karácsony?

Szurkolok a sikeres vizsgáidhoz!

Azért jó lenne még ebben az évben talizni :-)

puszi!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Nem tűntem el, csak ...
-Pancsi nagyon beteg volt, súlyos bronchitis, egy hajszál választotta el a tüdőgyulladástól. Ma már jobban volt.
-és kedden és szerdán összesen 3 vizsgám volt.
A következő 2 napban pedig annyi munka vár rám, hogy bele gondolni sincs erőm. Tudod, amit mások Karácsony előtt 2 hétig csinálnak, az nekem most 2 napra jut: takarítás, sütés-főzés, csomagolás, díszítés....
Örülök, hogy Ábel jól viselte az esküvőt és az utána következő éttermet is. Sokat gondoltam ám Rátok szombaton! Akkorát nevettem az sms-ed aláírásán! És milyen érzés az új név?
Hanna teljes transzban volt a Mikulás miatt. Nem tudom honnan, de érezte, hogy ez a bácsi, csoda dolgokat fog hozni. Egyszerűen már hetekkel Mikulás előtt mindenütt megnézte a csoki, élő és mindenféle forma Mikiket.
A Karácsonyról sokat meséltem neki az elmúlt napokban. Minden gyertyagyújtáskor elmesélem neki a Betlehemi történetet. Nagyon figyelmesen meghallgatja, aminek ez lett az eredeménye:
"Pancsika, tessék meggyógyulni, mert a kisjézus nem megy a kórházba." A kérdés egyből jött:
"Mária?"
"Nem csillagom, Mária sem megy a kórházba karácsonykor."
Aztán a következő:
"Mit hoznak a királyok a kisjézusnak?"
"Tomjént, ajajat." (a mirhát még nem tudja kimondani)
Hatalmas a szókincse. Ha meglát egy halom papírt meg könyvet, egyből közli: "Anya tanul."
Szóval így vagyunk.
Hol töltitek a Karácsonyt? Hogy állsz a készülődéssel?
Szerintem is jó lenne talizni, de nem biztos, hogy az idén nekem belefér: a 2 ünnep között nagy jövés-menés lesz.
Áldott, békés, boldog Karácsonyt Kívánok az egész családnak!
Hildus
Vendég
 


Szia Ildi!!

EZ MÁR NAGYON BOSSZANTÓ, MIELŐBBI TELJES :!: :!: :!: GYÓGYULÁST HANNABABÁNAK!

Ne idegeskedj kész leszel mindennel. Tudod, nem az a fontos, h mennyire ragyog minden, a szeretet, a közös beszélgetés fontosabb. Legyél büszke Magadra, h sikeresen végzed az egyetemet, gondoskodsz a családodról. Én felnézek Rád!!! Aranyos a mikulásos történet, az én fiamnak a zörgős zacskó tetszett az egész mikulásosdiban :-) Csodálatosak a gyerekek, imádom a gyerekszáj történeteket. Látszik, h Hanna megértette amit meséltél. Én is várom már, h Ábel beszéljen. Most is mondja a magáét egész nap, de csak a baba és a mama amit értek. :-)

Ábel csodálatos kissrác, mindig rádöbbenek mekkora KINCS. Az esküvő előtt elmondtuk neki , h anya és apa nénik és bácsik előtt elmondja mennyire szeretik egymást és megfogadják, h jóban-rosszban kitartanak egymás mellett. Azt, h kicsit csendben kell lennie...........megértette, mert teljes nyugiban bámészkodott, beszélgetett babanyelven.

Ünnep: kicsit elkenődtem, mert nagyon készültem az első hármasban eltöltött karácsonyra, de ez nem így lesz. 2 napja hozzánk költözött az anyósom. Bence édesapja már 30 éve sajnos meghalt és most édesanyja 2. férje került kómába. Julikanéni fél egyedül, így velünk lakik. Ő sincs jól, izületi és egyéb bajai vannak. Kicsit nehéz most nekem, de remélem erre a dologra nem megy rá a friss házasságom.

Furcsa még az új nevem, ezért is hagytam meg a részben a régi nevem. Egyenlőre annyit érzékelek belőle, h le kell cserélni az irataimat. :D :D :D

Vigyázzatok Magatokra!!

BOLDOG ÜNNEPEKET, ÖRÖMET, EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK AZ ÚJ ESZTENDŐBEN!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kedves család!

BOLDOG ÚJESZTENDŐT KÍVÁNUNK!! :D


Múlik a nap, s múlik az év,
Ami rossz volt, elmúlt már rég.
Holnap egy új évre ébredsz,
S ehhez kívánok Neked nagyon sok szépet!



Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Nagyon szépen köszönöm a kedves újévi köszöntést!
Mi is nagyon boldog új évet kívánunk Nektek!
Hogy telt a karácsony és a szilveszter? Ábel hogy bírta a petárdák, tűzijátékok hangját? Anyósod még Nálatok?
Tudod, írtam, hogy 2 napom van mindenre, és végszóra készen is lettem, de a nagy hajtás annyira legyengített, hogy 26-ára beteg lettem. Ma vagyok először jobban. Végigment az egész családon mostmár a dolog, először ugye Pancsi, aztán a férjem most meg én. És képzeld megvan a pénzügy szigorlatom erdménye: 4!!!!!!!!!!!!Iszonyú sokat görcsöltem rajta. Mostmeg már a következő szigorlatra készülök (bár nem minden úgy megy ahogy terveztem, mert ez a betegség lassított a tempómon.)
Pancsuskám napról napra okosabb, ma odament a ruhaszárítóhoz, rámutatott a pizsamájára és a következőt mondta: csi-csís ruha. (Így altatgattam, amikor kisebb volt, hogy duruzsoltam a fülébe: csi-csís) Mostmár nagyon kell vigyázni, hogy mit mondunk, szoktam neki mondani, hogy megzabálom azt a kis büdös seggedet (gondoltam úgysem tudja miről van szó, és egyébként azt a bizonyos testrészt szépen popónak hívja), erre ma este rácsapott a saját kis fenekére és kiabálta: segge, segge. Azt hittem elájulok!
A Karácsony családi körben telt, nagy öröm volt a 2 lánnyal, bár tesómék babája nagyon kicsi még, így a lányok nem tudnak egymással játszani, de olyan jó volt végignézni rajtuk, ilyenkor megállítanám az időt. Ott is aludtunk anyuéknál, Pancsi meg éjjel 11-kor behányt. Ilyen nem is tudom mikor volt, utoljára. És képzeld a karácsonyi forgatagban senki nem vette észre, hogy az én lánykám csipeget a dohányzóasztalon lévő szőlőből (mert ugye nem az a zabálós fajta és azt sem akarja megenni, amit elé teszek és nassolni sem szokott, így senki nem figyelte), no és szőlőhéjat és magot hányt a csillagom. Gondolhatod! Se másik pizsama, se másik hálózsák...Szép éjszaka volt.
És képzeld majdnem teljesen tudja a Hull a pelyhes fehér hót...ez a kedvence, napjában 157-szer kell elénekelni neki és néhány szó kivételével teljesen tudja. Na jó, üss le, hogy ennyit áradozok, de hát...biztos megérted, ő az én szememfénye.
Ábelnek van valami új tudománya? Gondolom igen, mert ezek a kiscsibészek minden napra tartogatnak valamit.
Nagyon sok puszi Nektek!
Vendég
 


Nagyon boldog névnapot kívánunk Ábelnek!Pancsus és Hildus
Vendég
 


Sziasztok!


B.U.É.K.

Minden szavadból árad a kedveség a szeretet!! Olyan jó, h megismertelek! Nagyon szeretünk! :D

Örülök, h hallunk Rólatok. TELJES GYÓGYULÁST NEKED!!!!
GRATULÁLOK A SIKERES VIZSGÁIDHOZ!

Jót nevettem Hannababán, bájos lehet ahogy beszél, öröm nézni ahogy nyílik az értelmük. Nálunk popsi van, épp a napokban mondom a férjemnek,: "Kincsem! rájöttem miért fogy el minden hónapban a popsikrém! Nő a fiunk sejhaja" , több krém kell rá. " :D :D Az Uram persze nevetett. Mi is nagyon vigyázunk mit beszélünk, mert utánoz Ábel. Azt hinnénk, h kicsi még, de nem az, hihetetlenül okos!!! Tegnap este zengett a ház a kacagástól, mentem fel a fürdésből és belestem mit csinál apa és fia. Ábel az ágyon térdelőtámaszban, apa a szőnyegen és berregnek. Pillanatok alatt megtanulta Ábel és még éjszaka is amikor megébredt berregett és fújta a nyálát........ :D :D Nagyon jól eljátszanak együtt, Ábel imádja apát, de nem irigykedem, mert engem is kitüntet a mosolyával. :D :D

Karácsony: csendben telt, semmi különös, majd jövőre jobban érdekli Ábelt.

Szilveszter : csendben, Ábel 9 körül bealud ahogy szokott, mi 1,5 órán át néztük a tüzijátékot. Nagyon sokfelé volt, nagyon szépek. Ábel aludt mint a bunda. 3-kor szopi , aztán 8-ig durmolt.

anyós: nálunk lesz, amíg meg nem gyógyul. Csüt. jön a doki, beutalja kivizsgálásra és kiderül miért jár nehezen. A gyógyszereit nem akarja bevenni, de a fia meggyőzi.
A beszédével van a bajom, csúnyán beszél, Ábel pedig utánoz...... próbálom szépen kérni, h ne tegye, de ezt szokta meg. Így amennyire lehet védem tőle a fiamat.

uj tudomány: Ábel négykézlábra áll, de hamar elhasal :-) , ha felállítjuk kapaszkodva áll, alig lehet lefektetni. Ülni nem akar, eldől, mint egy zsák :D A baba, mama, apa, abebaba szavak mennek, gyakorolja.

új év, tegnap kapott sütőtököt anyatejjel. 1 rész tök, 4 rész anyatej. Nagyon tetszett neki.

Én is hosszú voltam, de sokminden van. Jó lenne talizni majd és beszélgetni.

sok puszi!

Köszönjük a köszöntést!!!!!!!!!!

képek: Kép eszem

Kép állok segítséggel

Kép játszok apával

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia!
Nagyon kis ügyes Ábel baba, hogy megeszi a sütőtököt! És persze irigy is vagyok, mert eszembe jut, hogy anno én mennyit bírkóztam Pancsival.
A képek alapján nagyon erős kisfiúnak tűnik és persze az alapján is amit leírsz. Hamarosan mászni fog! Az lesz csak ám a jó mulatság!
Anyós nálatok van még?
Mi is az ablak(ok)ból néztük a tűzijátékokat. Elképedtem, hogy némelyik embernek mennyi pénze van, volt olyan hely a közelünkben, ahol fél órás műsor volt. A férjem nagyon örült, imádja a tűzijátékot és inkább szorongok ilyenkor, hogy a kicsi lányom nehogy felijedjen.
Hancúrka ma igen nagy ajándékkal köszöntötte fel apát: megtanulta kimondani a vezeték nevét is (a keresztnevét már tudja 15 hós kora óta) Gyönyörű tisztán ejti. Még altatás közben is a teljes nevét mondogatta. Apa olyan de olyan boldog volt, hogy ilyen névnapi ajándékot kapott! Hihetetlen dolog, hogy eg yilyen kis csöpp ember micsoda boldogságot, örömet tud nap mint nap varázsolni, már a létével is.
Én tegnapelőttre gyógyultam meg, jó sokáig eltartott. Holnap meg hívhatom a fül-orr-gégét. Évekkel ezelőtt volt egy cisztám az orr és szemüreg között. Ma tanulás közben vettem észre, hogy rettenetesen fáj, ha megnyomom, vagy hozzáérek az arcomhoz, pont azon a tájon, ahol a ciszta volt valamikor. Frászt kaptam.
Egyébként tanulok, nehezen fog már az agyam. Végül is november eleje óta tanulok, az meg nem most volt.
Olyan jó lenne több időt tölteni a gyerekemmal, a férjemmel, néha elolvasni egy könyvet (amit nem kell megtanulni). Te hogy állsz ezekkel? Könyv olvasás, takarítás, főzés, fodrász...stb?
Ne haragudj, hogy ritkán írok, de minden nap eszembe juttok! És ígérem, ha levizsgázok...
Ölellek benneteket!
Vendég
 


Szia Kedves Hildus, Hanna..!!


BOLDOG NÉVNAPOT ÍGY UTÓLAG ATTILÁNAK!!!

Köszönöm a kedves szavakat, mindig felvidulok, ha olvasom soraid!

Anyós hazament már egy hete. Kijelentette, h hagyjuk békén, nem akar meggyógyulni. Hazavitte Bence, azóta nincs hírünk róla.
Tudomásul vettünk a döntését és ennyi.

Tüzijáték: itt is volt, szaladgáltunk egyik ablaktól a másikhoz. Én is csodálkozom, h sírnak az embrek, erre na meg a karácsonyi ajándékdömpingre mégis telik. Utálom, ha a szemembe hazudnak!!
Ábel is átaludta az éjfélt, pont mire Én is elaludtam, akkor ébredt és követelte a tejcsit.

Elhiszem, h a férjed olvadozik Hanna szavain! Ábel karácsony óta mondja, h apa, de csak apának. Sokszor mondom neki, ha beszélek Bencével, h apával beszélek, de semmi. Amikor viszont meglátja, akkor kiált neki. Az APA szót semmi máshoz nem lehet hasonlítani ahogy mondja. Csúcs kiskölök, apuci persze könnyezik. Én is boldog vagyok, örömet okoz a szeretteim vidámsága! :-)

Ábel kúszik, mászás is közel, négykézlábra is áll, de elhasal. Nagyon érdekli minden, főleg a műszaki cuccok. Szabadon közlekedhet a szobában, de nagyon kell figyelnem. A baba, mama szavakat mondja, de csak akkor, ha Ő akarja, kérésre nem! :D

Nekem is kevés időm jut olvasni, de ujságot szoktam, na és a kismamamagazint is. Fodrászhoz elmehetnék, de akinél voltam az elrontotta a hajam, máshoz meg cikinek érzem, tudod kis falu, pletyka........
RÉgen sokat jártunk kirándulni, a kedvenc helyünk Visegrád. Van ott egy kellemes panzió, az erdő pár lépésre. Séta, forrásvíz, Dunakanyar, grillterasz......... szóval minden földi jó. Vágyom oda, de most anyagilag nem megy. Nosztalgiázom néha :D

Remélem teljesen meggyógyultál, és a vizsgákon is lassan túlleszel.

Íme egy friss kép, szaladok, Ábel felébredt.

Puszilunk Titeket!!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Puszi!

Kibújt Ábel két alsó fogacskája :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Éljenek a fogacskák!
Gyönyörű ez a kölök!
2 hét múlva jövök! Szoríts! Alig bírom már!
Vendég
 


Köszönjük!!!!!

Szorítunk mindannyian!!

Nagyon várunk!

Ki fogod birni, csodálatos EMBER vagy! Veled vagyunkm drukkolunk!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a szorítást! Minden vizsgával megvagyok! Iszonyúan elfáradtam, csak kóválygok, szabályosan fizikai fájdalmaim vannak, arról nem beszélve, hogy gondolkodni nem tudok péntek óta. Próbálok regenerálódni és persze bepótolni az elmulasztott dolgokat. Pancsi, apa, szülők, tesó, háztartás, barátok. Apropó, barátok: úgy szeretnélek látni Benneteket. Mikor talizunk? Az jutott az eszembe, hogy mi lenne, ha eljönnétek hozzánk? Persze, ha van kedvetek.
Ábel hogy van? Jaj, most látom csak, hogy betöltötte a fél évet! Isten éltessen, kicsi Ábel! Új fogacskák? Mozgás?
A végére egy kis Pancsimondta:
Legalább 30 perce altattam már és egyszerűen nem akart aludni. Többször rászóltam, hogy csukja be a szemét, mert jönnek az álommanók és azokat csak akkor látja, ha csukva van a szeme. Hasztalan beszéltem. Már nagyon mérges voltam és erélyesen részóltam: "Tessék becsukni a szemedet!" Jött is a válasz: "Elromlott." I
Sok puszi!
Vendég
 


Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket ilyesmivel, de szeretnélem megkérni Titeket, hogy szavazzatok a kisfiamra. Már csak 2 nap van hátra, és 75 szavazattal vagyunk lemaradva az elsőtől. Talán még behozható.
Légyszives még szavazzatok még ma és holnap! Esetleg szóljatok néhány ismerőseiteknek is, hogy szavazzannak a Mátéra.

http://www.jatekfutar.hu/szavazolap.html

Referencia szám: 2006_00776 Máté

Köszönöm, hogy szavaztok.

Zsani

Jaaaa....és a kisfiam is írt Nektek:)

Anyukám azt mondta, rajtad múlik, hogy enyém lehet-e az a sárga quad, aminek a fényképét már lassan egy hónapja mutogatja nekem, kérlek ha nem felejtesz el és nem nagy kérés gondolj rám még 2 napig, nagy örömet okoznál nekem…

Máté
Vendég
 


Szia Drága Hildus!!

HATALMAS GRATULÁCIÓ ÉS PUSZIK NEKED A SIKERES VIZSGÁIDHOZ!!!

Remélem már sikerült valamelyest kipihenned magad.

Ábel jól van, bár vannak napok amikor "extranyügi": Akkor semmi sem jó neki, csak akkor van csendben ha kézben van és rugózhat vagy ha cipeljük a sejhaját körben a lakásban. Turkál a szájában, de egyenlőre két foga bújt csak ki.

Nagyon jó lenne találkozni. Hogy alakulnak a napjaitok??

Nekünk 9-10 körül kap gyümit Ábel, utánna felkerekedünk és elmegyünk sétálni, ha nincs szélvihar. Általában bealszik és addig sétálunk, amíg alszik vagy amíg anya át nem fagy. :D A rekordunk 3 óra alvás :-) Utánna ebéd főzelék majd játék és 3-4 között ha sikerül alszik.

Egész nap mozog, négykézláb és próbál ülni. Kúszni villámsebességgel, mászni kezdetlegesen tud egyenlőre.

Most nem teszek fel képet, úgyis talizunk hamarosan és láthatod :-)

A Hannaszáj történeten együtt kacagtunk apával. Humora is van Hannácskának:-) Tündéri kislány.

Eszik már rendesen?? Ábel haspók, mindent megeszik amit kap, csa a burgonya magában nem nyerő. Ha van hozzá sütőtök vagy meggy, akkor befalja :-) IMÁDOM! Még szopizik, nem kap teát vagy gyümilevet, de megcsappant a tejcsi.

Elköszönök, mert elunta magát. Millió puszi!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: