Új privát üzeneted érkezett!

Köszi csajok! :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szilvi

Igen és szupit vettél :):):)!
Hát nem tudom,hogy mekkorák így ezek a méretek,de lehet,hogy elég az M-es neki...Azért majd bontsd ki és nézed meg őket... :roll:
Ha lehet :D!


Andi

Kicsik lettek a fényképek... :(
Jó,hogy azért megy az ovi :)!Majd belerázódtok és talán nem lesz annyi betegség :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szilvi :)
Szenteste nálunk mindig süllő van, ezt egyszerűen beszórom halak fűszerkeverékkel, bebugyolálom bacon szalonnával, oszt be a sütőbe. Először fólia alatt süldögél, aztán leveszem róla, hogy ropis legyen a szalonna. Nagyon fincsi, rizst főzök mellé és friss salátát készítek. Karácsony első és másnapján nem főzök, mert hol egyik, hol másik nagyszülőknél időzünk :lol: .

Icsilya :)
Gratulálok a babóhoz, jó pocakosodást kívánok!

Orsi :)
Éjjeli mekis kaja? Hú, micsoda élvezetek! Én már alig bírok enni, egyszerűen nem kívánok semmit :? . Egy előnye van ennek a helyzetnek, tegnap voltam védőnőnél és az utóbbi egy hónapban nem híztam semmit :lol: .

Anyapoc :)
Babakocsi ABC Design.
Munkahely miatt szerintem sem kell aggódni, ki tudja, mi lesz 1-2 év, vagy akár 1-2 hónap múlva akár. Mai helyzet szerint engem nem is tudnak visszavenni a helyemre, de ezen ráérek 2 év múlva is idegeskedni.
Azt, hogy Apátok hazajön, egy másik topicban olvastam, csak úgy látszik, félre kicsit. Szuper, hogy most ilyen sokáig itthon lesz, el lesztek kényeztetve!

Szilvia :)
Marcell jobban van már?

Andi :)
Jók a receptek, lehet, hogy ki fogom próbálni őket. Mi bírjuk a csirkét csirkével is enni :D .

Timi :)
Csenge még mindig a nagyszülőknél van?


Ma délután megyek kicsit vásárolgatni, tegnap kinéztünk egy jó kis csizmát a Gergőnek a Deichmannban, megvetetem neki az anyuékkal karácsonyra :lol: . E mellé még beszerezhet vmi játékot is a többi ezer mellé :lol: .
Nekem szükséges beszereznem pár dolgot, mondjuk papucs és fürdőköpeny, Apa cuccaiban mégsem flangálhatok a kórházban, úgy mint itthon :roll: .

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 

 
 

Sziasztok!

Timi
ment mail.

Móni
Pedig olyan jól mutatnál apa cuccaiban :lol:
Jól hangzik a recept.
Már annyi jó recit írtatok, hogy nehéz lesz választani.
Én is írok egyet, lehet ez lesz ma a vacsink :wink:

Hozzávaló:
30 dkg pulykamellfilé
10 dkg szeletelt bacon szalonna
10 centis póréhagyma
5 dkg aszalt szilva
5 dkg aszalt sárgabarack
5 dkg durvára tört dió
1-1 kisebb fürt fehér és piros szőlő
fél alma
olívaolaj
1 kávékanál morzsolt kakukkfű


Első lépésként nagyobb csíkokra vágom a szalonnát, majd beledobom a forró serpenyőbe. Aztán hozzákarikázom a póréhagymát.
Következőként a pulyka húst csíkozom fel vékonyan, és ha már ezzel is megvagyok, tovább folytatom az építkezést; a húscsíkok is mennek a serpenyőbe.

Ezután már tényleg pofon egyszerű a készítés; a serpenyőbe szórom az aszalt szilvát - egyben hagyva -, a durvára vágott diót, a friss szőlő szemeket, fél almát gerezdekre vágva és végül a maréknyi aszalt barackot is.

Ha mindez a serpenyőben van, hozzácsurgatok kevés olívaolajat, kicsit sózom, kakukkfűvel ízesítem, és néhány kevergetés után már csak meg kell várnom, hogy az egész szépen, lassan átpuhuljon és megpiruljon.
Jó étvágyat hozzá!

Anyapoc
ne feledd a játékokat, sógi holnap megy Pestre.
Örülök, hogy jó telefont sikerült vennem, csak tetszen apának is :lol:
Már számoljátok vissza a napokat?
Harisnyát nem vettem mert 10-12 éveseknek valók, de ne sajnáld nagyon műszálas. :?

Andi
kicsit nagyobbíthatnád a képeket! :shock:
Egyébként már jobban vagytok?




Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Olvaslak benneteket, de sajna írni már sem kedvem sem erőm nem volt. Marcell még mindíg beteg, az orvos szerint az egyik füle kicsit be van gyulladva. Tulajdonképpen nem írt fel semmit, megkérdezte mit adunk a gyereknek és ezzel részéről el van intézve a dolog. Az elmúlt napokban többször volt 39 fok körüli láza és nagyon folyik az orra, ezenkívül köhög is.
Az echinacea cseppet naponta kétszer adom neki, szerencsére nagyon szépen lenyeli, pedig szerintem szörnyű az íze. Az orrát is sokszor kell kiszívni, orcseppet is adok neki és ha nagyon lázas akkor kupot, ezenkívül nagyon gyenge kakukkfű teát készítek neki, amit szerencsére szeret. Egyetlen dolgot nem akar elfogadni, a köptetőt, pedig szerintem egészen jó íze van.

Nagyon jó recepteket írtatok, azt hiszem én is elmentem őket!
:)

Icsilya
Nagy gratula a pocaklakóhoz!!

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok!

LÁNYOK!
Most is gyors leszek, de azért irok, hogy tudjatok róla: létezem! Ha megszültem, biztos kell majd a lelki támasz Tőletek és a sok jótanács a 2 gyerekes anyukáktól!
Ezek után a receptek után elkezdett csorogni a nyálam. Azt hiszem mindjárt megebédelek még egyszer!:)

Icsilya
Nagyon gratulálok Nektek! Örülök, hogy ilyen hamar összejött a következő kis utód. Biztos hogy csak egy van?
Pihenj sokat, vigyázz magadra!

Móni
Nagggggggyon szuper ez a babakocsi! Nem csodálom, hogy beleszerettél!
Én már voltam háromszor NST-n, holnap megyek megint. Eddig minden ok. Ne bánd, hogy később kezdik!
Gergő hogy birja a változás szelét? Nórán észre lehet venni, hogy egy kicsit anyásabb lett, de azért aranyosan áll még mindig a dologhoz. Eddig minden NST után megkérdezte mikor haza értem, hogy "Liza hol van?". Szegényem... még nem igazán tudja, hogy mi vár rá! Biztos nem lesz egyszerű rajtam megosztozni. De már nagyon szivesen túl lennék az egész kórházi mizérián. Gondolom, átérzed a helyzetet!

Bocs, hogy másnak nem irtam külön, de most tényleg megyek és eszek még valamit!

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

nem nagyon tudok írni,mert Barnabás elég rendesen belemászott a mandulagyusziba.... :cry:
Éjjel nem alszunk,nappal se nagyon, elég nyűgös,nem eszik,az orvosság átfut rajta,szóval nem használt,így injekció lett a vége.
Tegnap kapta az elsőt,ma reggel ,este,meg holnap kap még egyet.
De legalább ma már jobban van!!!!!!!!! :)

Szilvia!

Ha Marcellnak még mindig 39 felett van a láza akkor szeerintem na hagyd annyiban a dolgot. Én sem szeretem az antibiotikumot,de vannak helyzetek mikor nélkülözhetelen!

Csengével jártunk úgy,hogy egy hétig volt 39.6 - 39.8 a láza és a doki semmit nem adott rá,merthogy várjunk még, majd jobb lesz. Tüdőgyulladás volt a vége.
Persze nem megijeszteni akarlak,de az ilyen magas láznak OKAvan.
Keress olyan dokit akiben feltétel nélkül megbízol! Én is váltottam ,miután volt pár baklövése a körzeti gyerekdokinknak.

Orsi!
Este TORNA! remélem nem alszom el közben!! :shock:
Mit hozott a postás :wink: ?

Andi!
nagyobba is megmered mutatni a fotókat? Olyan szépek a srácok,nem kell ám őket rejtegetni :lol: :lol:

Szilvi!
Ígérem nem felejtem el a receptet,ahogy levegőhöz juto, írom!
És hogy ne csak csirke legyen van egy
csülök sörbenreceptem is.

Móni!
Csenge már itthon van ,jár oviba. Viszont a hétvégén jön Anyukám és marad egy teljes hétig.
Sajna ilyen ritkán van ,mert nem nyugdíjasok.
De most aztán belevetem magam a Karácsonyi intézkedésbe!!!!!

Na megyek is ,mert megpróbálok 5-10 percet pihenni ,mielőtt ébred Barnus. Sajna rövideket alszik csak,gondolom,baromira fájhat a torka :cry:

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Bocs lányok,de most ennyi:

Nem értem,miért ne aggódhatnék a munkahelyem miatt... :(
Tudom,hogy mindenkinek a saját keresztje a legnagyobb...
És tudom,hogy bkit érhetnek meglepetések....

Lehet,hogy túl,érzékeny vagyok,de egy kicsit rosszul estek ezek hsz-ek... :(

Na mindegy,ezt ki kellett írnom magamból.
Lehet,hogy megbánom,hogy elküldöm,de ha bennmarad,azt is... :roll:

Mindenkinek szép napot, a betegeknek jobbulást :)!
anyapoc
 
 


Anyapoc!

Jajj, én és a többiek a világért sem akartunk megbántani téged,szerintem kicsit félreértetted.

Én személy szerint azért írtam,h. ne aggódj,mert te olyan talpraesett,határozott csajszi vagy,hogy nem tudom elképzelni,ki más lenne a helyedre!Mert te olyan igazi tanárnénitípus vagy és biztos jó tanárnéni is!

Ez a rossz egyébként az ilyen fórumokban,h.mivel írott formáról van szó,sokszor nem úgy "jön le" a mondandónk,ahogy szeretnénk, vagy ha uezt szóban mondjuk,nincs félreértés.

Természetesen szurkolunk és szeretnénk, ha továbbra is megmaradna a helyed ott!

(ja, és én is érzékeny vagyok,meg biztos még páran, csak esetleg nem mertük eddig leírni :oops: :oops:

TIMIIIIIIII!

Postás Jocinak hozott egy melegítőt :lol:

Este gyere ám!

pusz
o.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Anyapoc :)
Jaj, tényleg a világért sem akartalak/akartunk megbántani :shock: ! Persze, hogy aggódhatsz a helyed miatt és szerintem mi (legalábbis én) csak azért írtam, hogy ne aggódj, hogy nyugtassalak. Egy ilyen ezer fokon égő nőcire tényleg biztos mindig szükség lesz. Ha valakinek mennie kell, hát biztos, hogy nem Te leszel az szerintem.
Szóval ne haragudj, de azt azért mégsem írhattam, hogy persze, aggódj, van is miért!?

Petra :)
Gergővel szerintem elég sok gondom lesz, ha megjön a kistesó, mert most szinte egész nap a sarkamban van, pár hete/hónapja nagyon-nagyon anyás lett. Azt sem nagyon bírja, ha kilépek a szobából, egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy kezeli majd azt a helyzetet, hogy várnia kell rám, míg a kistesóval foglalatoskodom. Rémálmaimban mindig attól tartok, hogy bántani is fogja, amikor egy percre nem figyelek oda :roll: .
Nagy szerencse (lapkiadási szünet lesz), hogy apánk pont akkor lesz itthon egy hónapig, amikor megszületik a Zsófi, így ketten talán jobban boldogulunk a megváltozott helyzettel.

Timi :)
Jobbulást Barnusnak, remélhetőleg most már hamarosan túllesz ezen a fránya torokgyuszin.
Gergő nem beteg, de valamiért extrán nyűgös ezen a héten :? , most is épp az anyósom kínlódik vele, hogy aludjon végre. Alig lát, olyan álmos, de ellenkezik és hisztizik :cry: . Apa egész éjjel ott aludt a szobájában a szivacson, annyiszor felébredt akkor is. Remélem, nem tart már sokáig ez az állapot nála, mert egyébként nem jellemző rá.

Orsi :)
Csak nem interneten rendeltél valamit Jocinak? Én tegnap licitáltam Gergőnek játék gitárra, Zsófinak is vettem már két rucit így. Tesz-vesz oldalt bírom, jó kis dolgokat lehet ott találni.

Szilvia :)
Én sem vagyok a nagy gyógyszerezések híve, de vannak esetek, mikor elkerülhetetlen és szükséges. Lehet, hogy tényleg meg kellene mutatnod egy másik orvosnak is Marcellt.


Kezd alakulni a karácsonyi bevásárlás, legalábbis Gergőnek már "rendeztem" pár dolgot. Holnap megyünk apával a játéknagykerbe, remélem, hogy mi is letudjuk részünkről az ajándékvásárlást ezzel. Legalábbis bízom benne. Egy csomó kisebb ajándékot kell venni, jövő héten névnapja lesz, aztán Mikulás, utána kistesótól is kap valamit, aztán Karácsony. Szóval gondolkozhatunk rendesen, mit is kapjon egy-egy alkalomra.

Karácsonnyal kapcsolatban: Ti mit ajándékoztok apáitoknak? Nekem ez mindig akkora gond, mert férjecskémnek semmi hobbija és káros szenvedélye (utóbbi persze örömömre szolgál) vagy ilyesmi, ruhát nem akarok ajándékozni, szóval baromira nehéz az ügy. Várok pár ötletet!

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Anyapoc!

Ha valaki megbántott,biztos nem volt szándékos! nem jellemző erre a topikra,hogy más problémáját semmisként kezeljük. Szerintem mindenki nevében írhatom,hogy ha te így éreztd akkor ne haragudj!

Kép

Kép
aba
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Sziasztok!

Remélem sikerült a méret. Az utolsó ma este az oviban a Márton napi ünnepségen készült. Volt tábortűz, sok kis mécses, amit a gyerekek csináltak. Ének, süti tea, Bence nagyon élvezte.

Orsi

Amint kicsit több időm lesz írok neked is /nem szárnyas/ receptet.

Szilvi

Mindenki meggyógyult, ha jöttök és ráérsz csörizz meg!!!!


Szilvia

Marcellnek jobbulást.

Mennem kell, apa még nem ért haza és az a gyanúm szétszedik a szobát a gyerkőcök

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Andi!

Nagyon szépek a gyerekek és milyen nagyot nőttek!
Bence kész pasi már :D
Várom a nembaromfis recit,apának beígértem már egy jó kis vacsit!

Timi!

Izomláz?
Észrevetetd,hogy Iza főleg popsigyakorlatokra gyúr velünk?35 -40 perc a popsi, és a maradék a has/hát :lol:
Azért egyszer kipróbálhatnánk majd a délelőtti tornát, ha tud hozni bébisintért :lol:

Móni!
Igen,de a vateráról :lol: én is bírom az ilyen aukciós oldalakat, mi rendeltünk már babatornáztatót, meg babakarámot Jocinak, tök óccsón.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok,aranyosak vagytok :).Mondom,lehet,én reagáltam túl a dolgot,látszik,hogy jön a tél :?. És persze én is úgy gondoltam,hogy senki nem szándékkal tette,talán ezért is volt olyan furi... :oops:

Gyors leszek,mert Apa néhány órán belül itthon lesz.... 8)
És ki tudja,mikor enged megint ide... :?

Móni

Ha mentek a nagykerbe,majd légyszíves,tájékoztass,hogy milyen az árukészlet :wink:!
Ügyis vagytok a vásárlással :).
Apás ajándék:én most egy órát veszek neki,mert a másik már szétment (remélem,nem előz meg :shock: ),de vettem már borítéknyítót ,névjegykártyatartót (persze nem tudom,ilyesmire szükség van-e nálatok),tollkészletet rózsafából stb... Ezeket akár gravíroztatni is lehet,ezért szeretem :).

Ptra

Drukk megy :)!

Timi

Boldog névnapot :lol: :lol: !
Barnabás mandulái? :roll:
Nálatok nem okozott hasmarsot az Echinacea?Mert gyanítom,Villőnél kicsit hígabb székletet eredményez,így most napi egyszerire csökkentettem az adagját... :roll:
Azért ha meggyógyultatok és Apánk nem zavar benneteket,akkor szívesen látunk ám :)!

Orsi

Tudom,tudom,az írott szöveg... :?.


Szilvi

Olvastam az emilt,sebaj,akkor csak együtt megyünk vásárolni a kártyával :D!Vagy ha nekem kell vmi,akkor mész helyettem :wink:!


Puszi mindenkinek,további jó hétvégét! :)

Ui:tegnap elégettem egy tepsi gesztenyét :twisted:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Timi

Barnabás jobban van már??

Orsi

Disznó husiból /amit szerettek/ szép vékony szeleteket csinálsz. Só, bors, beforgatod lisztbe. Trappista és füstölt sajtot reszelsz. A lisztezett húst tojásba /felvert/ forgatod, pataki tálba sorban lerakod , hús, sajtok,hús ...amíg el nem fogy. Tetejére sajt kerüljön. Torta szerűen lehet szeletelni. Finom hidegen is.

Másik: Vékony szelet husik kellenek, Só, mustár minden szeletet jó sok mustárral kell megkenni. Pataki tálban alulra nyers krumpli karikák, rá a mustáros hús, hagyma karikák, paradicsom, paprika, /Ha nincs jó a lecsó is/, megint krumpli, hús stb.., tetejére krumpli, olaj a tetejére, kis víz be a sütőbe kb 1 óra és kész is.

Hirtelen ennyi jut eszembe, de majd keresek még ha nem nyerte el egyik sem a tetszésedet.

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Orsi!

Igen nekem is feltünt,hogy a popsi van középpontban. Na nem mintha ártana..... :lol: :roll:
Azért egy zsírégetővel is bepróbálkozhatnánk.... :wink: hátha 10 percnél tovább bírnánk,bírnám :lol:

Anyapoc!

NA most akkor elkocogtam és belenéztem a naptárba. Névnap?????
Te mit tudsz? :shock:
Az Echinaceával nekuünk nem volt ilyen gond. Igazad van ,feletd az adagot egy ideig.
Hát Barnabás manduli valami rettenetes erős bacikat szedtek össze. Ma kapta talán az utolsó szurit. Engem is nagyon megviselt,naponta kétszer látni,hogy már a látványtól is sírt. :cry:
ha teljesen rendbe jött - ma az első teljesen lázmentes nap - akkor érkezünk. Jó is lesz ezeken a hosszú sötét estéken,lesz program. :lol:

Andi!

Szóval így van a BArnus. Ja és ma 4 nap óta először volt hajlandó a teán kívül mást is enni./ palacsintát/
Féltem ám a jó kis husikáit! :)

Íg yazért jobban látnia srácokat! :lol: Nagyon helyesek!

Most lépek ,mert a Barnus mocorog. Nagyon vacakul alszik még mindig :(

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok Lányok!

Na, ezen a 7végén sem szültem meg. :roll:
Majd meglátjuk mit hoz a jövő hét!

Anyapoc
Én lemaradtam erről a félreértésesdiről! De miért vagy ilyen érzékeny? Fáradt vagy? Esetleg jön a harmadik? :) Csak viccelek ám! Remélem, most hogy itthon van apa felvidultál!
Köszi a drukkot!

Móni
De jó neked, hogy otthon lesz a párod! Az enyémnek sajnos november-december az év leghúzósabb 2 hónapja. Napi 12-13 órákat dolgozik, és szombatonként is, szinte nem is számithatok majd rá. Csak a szülés napján és a haza érkezésünk napján lesz velünk. Ezért is szerettük volna, ha Liza néhány hónappal később kopogtat, de most már sok előnyét is látom annak, hogy nemsokára köztünk lesz. Aztán apával majd bepótoljuk az elvesztegetett időt 2 ünnep között és januárban. Addig pedig a nagymamák fognak segiteni 2-2 hétig. Anyu már csütörtökön ide is költözik hozzánk, ha pedig előbb megszülnék, akkor jön előbb.

Most egyébként én is karácsonyra készülök. Megyek is, mert ma este még be szeretném fejezni a gyerekek adventi naptárját. :)

KRISZTA
Mi van veled? Megy a munka ezerrel? Remélem, jól vagytok!

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Anyapoc

Ha ma ünneplitek , boldog névnapot Búlcsúnak!

Szilvi, Szilvia

Boldog névnapot nektek is !!

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


SZILVIKNEK boldog névnapot kívánok!
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Andi!

Köszönöm a receptet,ki fogom próbálni! :lol:

Timi!
Ha jól sikerül,megvendégellek benneteket is,úgyis ti jöttök most!
Anyud ittvan már?De jó lesz neked a héten,irigyirigy :D

Zsírégetés.ne is mond...10 perc után úgy esek le az elliptical gépünkről,hogy bírnám akkor az 50 percet???? :shock: :roll:

O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

Szívesen megyünk próbaevésre :lol: :lol:
Szerdán is menjünk este tornára?

Petra!

Papíron mikor is kellene érkezni a huginak?

Boldog névnapot Szilvi és Szilvia!

Kép

Kép

Kép
aba
 
 


És egy kis humor ,hogy jól induljon a hét:

Bankos vicc

Bankrablás. A rabló elkiáltja magát.

- Mindenki a földre! Széfet kinyitni! - a széfben nincs más, csak egy pohár
tej. A rabló megvonja a vállát, és megissza.

- Következő széfet! - ebben is csak egy pohár tej van, megissza.

A negyedik széfnél begurul a rabló.

- Na mi van, hol a pénz?

- De uram, ez egy spermabank.

...
Ugye TE is vizuális tipus vagy?

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Szilviáknak nagyon boldog névnapot kívánunk!

Kép

Timi

Juj,bocs a viccért és a plussz krökért :oops: .
Egyébként Aba névnap volt :D!
Nem irigyellek a tortúráért... :( Csenge nem is kapta el?Vagy erről lemaradtam ? :roll:
Vicc Kép
Hát ez ,meg a vizualitás... :D
Várunk Benneteket :)!

Andi

Köszi,nem most ünnepeljük :).Majd júniusban :D!
Nagyon jók a képek,így már tényleg látszanak a srácok :).

Petra

Semmi komoly :).Inkább a közelgő tél... :roll:
Áááá,harmadik.... :? Majd,majd :).
Drukkolok,továbbra is,hogy Liza időben jöjjön :).
Nagymamák igazi kincsek :).
Sajnálom,hogy párod sokat lesz távol,pont az elején,de biztosan ügyi leszel,menni fog minden,mint a karikacsapás :).
A lelket meg majd tartjuk benned :).
Egyébként feltétlenül hétvégén akarsz szülni? :wink:


Puszi :)!

anyapoc
 
 


b]Timiii![/b]

Menjünk igen,apjuk 5-ig van a héten! :lol: :lol:
Ma délelőtt elmentem a gyerekekkel vásárolni a Tempo-ba ,találkoztunk a 3-as ikrekkel.Hatalmasat nőttek!

Ma már kipróbáltam az egyik recit,szerintem finom lett, de hát ez szubjektív,majd este Józsi eldönti... :!:


A vicc nagyon jó volt!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi a köszöntést!

Örülök, hogy mindenkinél jobban vannak a picik!

Sajnos Márk lehet, hogy most mászik bele valamibe. Ma hányással indult a nap :( . Először csak a sima víz jött ki, aztán a reggeli is.
Később tudott enni egy kis ropit és ivott vizet, teát, ezek már nem jöttek ki. Viszont már 10 óra óta alszik :shock:
Hála eddig a kedve jó és láza sincs. Azért szegényem reggeli közben elsírta magát mikor jött vissza minden, mert még ilyen érzéssel nem találkozott. Úgy sajnáltam!

Andi
Így még egy kis ideig halogatjuk a talit, de azért csak összejön egyszer. :lol:

Anyapoc
Neked ezúton is köszönöm a reggeli segítséget.

LÁnyok!
Ha már mindenki meggyógyult, egy kis talit szerveznék ide hozzánk! Ezekre a hosszú téli napokra elkél egy kis társaság mindenkinek. 8)


Pusz mindenkinek!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi és Szilvia :)
Nagyon boldog névnapot kívánok Nektek!
Marcell jobban van már?
Márk remélhetőleg nem lesz nagyon beteg!

Petra :)
Hát, biztos én is nagyon türelmetlen leszek a kiírt időpont körül (bár már most is az vagyok :roll: ), alig várom a jövő hetet, hogy kiderüljön, befordult-e a helyes irányba a Zsófi. Reménykedek-reménykedek, de szerintem ezidáig nem történt ez ügyben semmi változás :cry: .
Apa mondta, hogy lehet, ő sem lesz itthon a baba érkezésekor, mivel pont akkor kezd bele egy új munkába, ami először másodállásnak indul, oszt majd meglátjuk, a lényeg, hogy kezdésnek biztos, hogy sokat kell munkálkodnia.

Timi :)
Vicc :lol:
Anyukád kényeztet már Benneteket?

Orsi :)
Melyik receptet próbáltad ki? Én is próbálok a héten sztem egy csirkéset, kisorsolom majd, melyik legyen az :lol: .

Andi :)
Nagyon aranyosak a gyerkőcök! Jó lehetett a Márton napi buli!

Anyapoc :)
Na, Apáztok gőzerővel? Játéknagykerben mi nem találtunk semmit, most szinte csupa gagyi műanyag cucc volt :roll: . A volt Skála emeletén levő jétékboltba találtunk ajándékot, ott vannak ötletesek, csak az árak... Bár most szinte mindenre van 20%, vagy annál több kedvezmény. Szóval alakul a dolog :lol: .

Mi jól vagyunk, én ma kissé le vagyok épülve, biztos ezek a fránya frontok. Szeretnék már egy hónappal idősebb lenni! Annyira kíváncsi vagyok és várom már a kétgyerekes létet! Az biztos, hogy tele leszek kétséggel, majd én is biztos gyakran jövök tanácsért.

Sziasztok

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a névnapi köszöntéseket!

Még mindíg vendégeink vannak, de azért kicsit leléptem elolvasni benneteket! :lol: :lol:

Puszi

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Ezeket a képeket most csináltuk :lol: !
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
bogumil
 
 


Móni!
Szépek vagytok!Hú, Gergővel jó lesz vigyázni,már most egy kis szívtipró :wink:
Én is emlékszem,mikor Joci így "csücsült" Franciskán :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Csajok :D
szuperek a képek!
olvasó üzemmódnál tovább nem jutok... de itt vagyok :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérdezi , hogy nincs-e valakinek Veszprémben, vagy közelében eladó testvérbabakocsija.

Előre is köszönöm: Kriszti
szkriszti
 
 


Sziasztok!

Bogumil!
húúú, mekkora pocid van!
Gergő nagyon édes gyerkőc! Reméljük nem lesz vele gond, ha megérkezik a kistesó!
Bátor csajszi vagy, ahogy most a dolgokhoz állsz. Én biztos tök paráznék, ha pont akkor nem tudna apa itthon lenni, amikor gyarapodik a család!
Csirke :D Tudom ajánlani amit írtam, nagyon fini, még aznap kipróbáltam és isteni, de tényleg! Egyébként "Majd a Buday" féle recept.

Timi
tök jó volt a vicc :lol: :lol: :lol:


Andi
köszi, úgy néz ki tényleg nem betegedett meg jobban MÁrk. Ma már abszolut nem volt semmi baja.
A hétvégén megyünk, ha lesz egy kis időnk akkor rádcsörgök, de ez valszínűleg csak vasárnap lesz. Remélem a kőcök addigra nem szednek össze újra valamit. :roll:

Anyapoc
benneteket aztán jól leköt apa :wink:

Szilvia
én is szeretnék boldog névnapot kívánni. :D
Meddig lesznek vendégek?

Kriszti
én sajnos nem tudok ebben segíteni.


Kirri
Bővebben, milyen volt egyedül vásáni a kőcökkel? Ez volt az első hármasban?

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvik
Utólag is nagyon boldog névnapot nektek! Remélem, mindkettőtöknek jól tellt és szép virágokat kaptatok! :)

Anyapoc
Tegnap este észre se vettél az Intersparban! :evil: Bringáékkal dumáltam éppen, Te pedig Villővel voltál, de már messze ahhoz, hogy meghalld a kiabálásunkat. Remélem, Te is csak néhány dologért mentél aztán ott hagytál egy kisebb vagyont! Én ott állandóan úgy járok. Na, mindegy. :)
A kérdésedre visszatérve: persze, mindegy milyen nap szülök, csak szervezési szempontból lenne a legideálisabb a 7vége. Úgyhogy meglátjuk.. :)

Móni
Jól néztek ki a képen! Holnap én is csináltatok valakivel még néhányat. Én is éppen mára terveztem, de apánk csak este 8-kor ért haza és persze akkor már elfelejtettem.

Képzeljétek, nagy a baj nálunk! Bár ha minden igaz, majd elmúlik! Nóra kb 5 napja elkezdett dadogni!:( Elég durva a helyzet, de tuti hogy pszichés alapon van. Szegényemnek nem elég, hogy most tanulná a bilizést (tök ügyes) és a szinek is nagyon érdeklik már. A körülmények olyanok, hogy biztos nagyon érzi a változást. Mindenki Lizáról kérdezgeti. Aztán tudja, hogy jön majd a hóesés, a Mikulás és a karácsony is..... minden majd csak jön: egyik mami, másik mami, kórház, kistesó. Szóval sok szegényemnek. Persze én már mindig csak az aznapi eseményekkel traktálom, de hát az ismerősök és a családtagok témáit nem választhatom meg. Szóval szar a helyzet, aggódok is rendesen.
Van esetleg valami tanácsotok? Szivesen vennék minden ötletet!

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Petra :)
Hú, én is félek attól, mi lesz, ha megszületik a kistesó, mennyire viseli meg Gergőt. Tőle is mindenki a kistesóról érdeklődik, a nevét azt pl. egyáltalán nem hajlandó megmondani.
Egy hete elkezdte azt, hogy odajön hozzám az oroszlánjával és az oroszlán hamm, megeszi a kistesót :cry: . Ezt csinálja a macival is :roll: . Arra a következtetésre jutottunk, hogy haragszik a kistesóra, mivel egy csomó mindentől eltiltjuk, mert a kistesó a pocakomban van. Mi eddig mindig bírkóztunk, hemperegtünk, stb., amit ugye nem lehet. Sokszor vagyok fáradt, persze az is a kistesó miatt, nem tudom cipelni, szóval elege van belőle.
Most "hanyagoljuk" a kistesó témát, ezt kérjük a környezetünktől is, hátha megenyhül kicsit. Nem szeretnénk, ha a kistesót kapásból egy jó kis ütéssel üdvözölné.

Szilvi :)
Hát, persze, hogy én is parázok, ha Apa nem tud itthon lenni velünk, de szerencsére a nagymamik csatarendbe állíthatók :lol: . Most egyébként sokkal inkább szükségét érezném a segítségnek, mert vannak napok,, amikor csak vonszolni bírom magam, ilyenkor nehéz talpon maradni és a Gergővel foglalkozni.

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok

Szilvi

Ma délután viszem Bencét /busszal,aminek nagyon örül/ orvoshoz. A szokásos, köhög, orra folyik,lázas. Ma már nem ment oviba sem :( . Mindig elkap valamit az oviba.

Petra

Sajnos nem tudok tanácsot adni.

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan ,jövök majd bővebben :)!

Petra

De észrvettelek,még kintről,csak azt nem láttam,hogy Bringáékkal vagy :D!
Egyébként Bulcsúval voltam és akkor Te nem hallottad,hogy kiabált,hogy ő a Petrához akar menni :D:D:D!Mert ugye mutattalak neki :).És hogy mekkora a pocid :).De rohannunk kellett,mert aznap még nem voltam otthon,csak reggel :?.Már vártak otthon a többiek,kaja semmi,fürdetés stb... :? Interspár :?....
De ígérem,legközelebb leállok veletek :D:D:D!
Dadogás:én azt olvastam,hogy ez nagyon gyakori és nem kell vele foglalkozni.Mármint olyan értelemeben,hogy valószínűleg tényleg a helyzet adja,de magától megoldódik,nem szabad javítani, a gyereke vagy bki figyelmét felhívni rá.ÁLtalában pár nap vagy hét alatt lerendeződik.
Majd megkeresem hozzá a szakirodalmat és ha tudom,eljuttatom hozzád,vagy a könyv címét (pszichológus írta :)).
Biztosan kicsit sok neki a mostani helyzet,de remélejük,hogy megoldódik :).
Azt olvastam (ha jól emlékszem),hogy ilyenkor sok szülő bepánikol,viszoi ide-oda a gyereket,állandóan ezzel foglalkozik és így sajnos véglegesedik a dadogás... :?


Na megyek órára,majd du még jövök...és ezt vegyétek nyugodtan fenyegetésnek :D:D:D!

anyapoc
 
 


Petra!

Nem igazán tudok tanácsot adni, talán érdemes ide dobnod egy emilt: www.weborvos.hu (én szoktam kérdezni itt, ha tanácstalan vagyok,vagy ha egyszerűen meg akarom nyugtatni magam..szakember fog majd válaszolni)
vagy pl. felkerestem már Ranschburg Jenő oldalát, még Joci születése után,hogy majd hogyan vezessük be neki,h. az ikertestvére angyalka lett,ő is jó tanácsot adott.

Nem gondolom viszont,h. ez tartós lesz Nóránál, Joci pl. éhségsztrájkolt Franciska születése után és haragudott rám-ránk :cry: egyszerűen nem fogadta el tőlünk az ennivalót :roll:
Mára ez teljesen elmúlt, mikor hazajöttünk a koriból, csináltam vele közös programot, a kiscsajt lepasszoltam addig apának.Ketten elmentünk valahová, és sokat babusgattam,mintha kisbaba lenne ő is.Szóval szerintem csak átmeneti dolog ez az egész.
De ha meg szeretnél nyugodni, mindenképp érdemes felkeresni vkit, v. írni erről a fent í-ott oldalakra(anonim teljesen)

Szilvi!
Pont elég volt ez a negyedóra, nem, nem ez az első alkalom velük a 3-asban való vásárlásra...Pl.kitűnően tudnak viselkedni a stopshop üzleteiben, berakom mind2-őt a bev-kocsiba és nagyon el tudnak nézelődni :lol:
Most vasárnap templomban voltunk, Joci 20 percet nyugton kibírt s miséből..azért ez nem rossz teljesítmény tőle :wink:

Timi!

Este?Megyünk gyúrni, va..eg? :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi!

Naná! va...eg!
Megyek érted 3/6 6-kor. CSak állj kicsit belljebb az úttól,nehogy elüsselek,mikor beparkolok elétek. :lol: :lol: :lol:

Móni!

Szép a pocid. Olyan fiús :?: :!: :?: :lol:

Rohanok...........

T.

Kép

Kép
aba
 
 


Timi!
Oké,beljebb állok: a múltkor is rájártál a lábamra, azé sántítottam úgy :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Petra
én sem tudok több okosságot mondani mint, amit a többiek. Próbáljatok meg nem odafigyelni a dadogásra és kérdezz meg hozzáértőt, de egyelőre csak így neten és ha nem javul csak akkor vigyétek el szemtől szembe dokihoz.

Anyapoc
ha elolvastad a könyvet amiről már beszéltünk, ne feledkezz meg rólam se! 8)
Pénteken remélem fogunk Vackorozni együtt! Már szeretnék megszabadulni a vállamat nyomó adósságomtól :wink:


Andi
lehet, hogy vasárnapig rendbejön Bence, nem? Majd meglátjuk mit mond a doki.


Csajok
szombat este bulizni megyek apa nélkül. :lol: Kíváncsi vagyok, hogy fogom érezni magam a fiúk nélkül :shock:


Sziasztok
Szilvi

Ui: senki nem reagált a talis akciómra. :( Tán nem érdekel senkit?

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Akkor most bővebben....


Móni

Igen,Apázunk :).
Hát gyanítottam,hogy nem csak tuti játékokkal lesz tele a játéknagyker... :? A többi játékbolt pedig tényleg drága...Ezért is használtam én ki a METRO adta lehetőségeket.... :)
Kistesó:olvastam,amit írtál Gergőről....meg a kistesó miatti tiltást...Én ezt anno azzal védtem ki(a szülés után is),hogy nem a kistesóra hivatkoztam,hanem magamra.Mondjuk hogy nekem nincs kedvem ugrálni,vagy éppen hancúrozni,vagy azért legyen halkabban,mert engem zavar,ha hangosan beszél(és nem azért,mert Villő alszik ) stb...Szt azért ügyesen ez is megoldható és így nem társítja a tiltásokat a kistesóhoz... :roll:
Gergő portré és pocak tuti :D!


Szilvi

Én a taliban benne vagyok mindig :wink:.Tőlem mehet, :).
Szt mi megyünk Vackorba,utána meg én fodrászhoz :).
Mit mondott a doki Márkról? :roll:

anyapoc
 
 


Anyapoc

Semmit, mert nem vittem le és nem is hívtam fel. Totál semmi baja nincs azóta sem.
Előtte este sok fürcsivizet ivott hiába szóltunk rá, ez az egy tippem van a hányásra. :shock:

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi!
tali: mi is benne vagyunk, nekünk a dec.8 körüli hétvége nem jó valszeg,mert apa elvisz egy hosszú hétvégére...gyerekek nélkül :lol: :lol:

pusz
Orsi

Ui: hová mész bulizni?énisakarooook :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm mindenkinek a tippeket és tanácsokat dadogás témában! A tegnapi aggódásom eredménye az lett, hogy hajnalig ültem a net előtt és olvastam a témához. Teljesen kiképeztem magam, úgyhogy ha valaki hasonló cipőben jár majd, fordulhat hozzám! Már mindent tudok.:) És nem is aggódok.:)

Móni
Jól megmosolyogtam amit Gergőről, az oroszlánról és a maciról irtál! Biztos lesznek kemény jelenetek nálatok is! Nóra egyszer azt közölte, hogy bántja majd a Lizát. Ma pedig azt, hogy nem kiváncsi rá. Úgyhogy én is ki vagyok segitve. Most én is hanyagolok minden témát ami a jövőbeni történésekkel kapcsolatos. Mindig csak az aznapi eseményekre koncentrálunk. De ma este már nagyon fel vagyok dobva, mert holnap érkezik az erősités anyu személyében, úgyhogy talán javul a helyzetem. :D

Anyapoc
Puszilom nagyfiadat! Legalább valakinek én is érdekesebb vagyok, mint az árukinálat!:)
Jó apázást! Meddig marad?

Orsi
És nálatok meddig tartott ez az átmeneti időszak a nem evéssel? Dadogásra azt irják, hogy 1 héttől akár fél évig is eltarthat!
A féltékenység elkerülésére én is azt a módszert választom majd, hogy inkább Nórával megyek nagylányos programot csinálni, amig valaki a kicsit őrzi. Szerintem is ez a legjobb módszer és örülök, hogy legalább ismerek valakit akinél be is vállt. :)

Puszi mindenkinek

Ui: egy bizalmas nőies infó: előtej folyik a mellemből éppen. hajrá szoptatás!
:roll:

petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Orsi
az a hétvége nekem sem jó, mert mi is vagy akkor vagy egy héttel később, de megyünk kikapcsolódni. Ti hová?
Mi Keszthelyre, remélem jó lesz. 8)

Bulizni semmi különös helyre nem megyünk csak a Hemoba. Ott élő zene lesz, régi munkatársakkal mulatok, ha mulatok :roll:


Petra
jó hallani, hogy nem aggódsz. Engem már most érdekelne, hogy milyen bíztató dolgokat írtak, így ha van időd, akkor írhatnál pár sort összefoglalásnak. :wink:
Gratula a tejcihez :!: Te Nórát is sokáig szoptattad, nem?
Ééééééééés éljen a felmentősereg :P :!:


Márk 180 fokos fordulatot vett, már nem az a régi nyugis baba. Eléggé az idegeimen táncol, így örülök, ha már este Apa is itthon van. Nagyon akaratos és hisztis lett. De az is lehet, hogy csak én nem tudom kezelni :shock: Mindenesetre a nagyszülőket nem tiszteli meg ezzel a mókával, vagy legalábbis csak igen ritkán. Már a gépet sem tudom akkor használni amikor én akarom, mert ha nem férhet hozzá sírórohamot kap és képes 3/4 órán át is süvölteni és van amikor még én sem vagyok elég jó neki és nem nyugszik meg. :evil: Így aztán ki van kapcsolva. Amikor meg alszik, akkor választhatok, házimunka, netezés, olvasás vagy épp készülődés az ünnepekere....

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Nagyon Boldog Névnapot így utólag! A vendégek hazamentek :lol: , csak időm nem volt írni. Nálunk Marcell mellett már rég nem lehet számítógép elé ülni, mert ő azonnal megjelenik és klimpírozza a billentyűket! Bár az igazsághoz tartozik, hogy az egyszervolt.hu weboldalon megmutattam neki pár aranyos animációt és hallgattunk gyerekdalokat, na azóta felkeltettük az érdeklődését. Nagyon örülnénk mi is a talinak (ha mehetünk :wink: ), nekünk egyedül a december 17.-e vasárnap délután nem jó.

Anyapoc
Te hogy érted el, hogy Villő nem bántja a könyveket a könyvespolcon és hogy egyben van még a számítógépetek? Nálunk a könyvespolc alsó három polcán már Marcell játékai foglalnak helyet.

Marcell már egészen jól van, vagyis még folyik az orra. Sajnos az orrfolyás múltkor is három hétig eltartott neki, remélem most azért hamarabb túl leszünk rajta.
Az echiane csepp szerintem nagyon jót tesz neki, hasmenése neki nem volt tőle.

Móni
Nagyon jók a képek! Nagyon édes ahogy Gergő hozzádbújik! :lol:

Hétfőn volt nálunk egy 2,5 hónapos kisbaba. Marcell annyira édesen viselkedett, nem ismertünk rá! :lol: :lol: Olyan jó lenne, ha ilyen jószívű maradna és esetleg a leendő testvérével is majd így viselkedne.

Puszi

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Sziasztok!

Petra!

dadogás: szerintem átmeneti dolog,tényleg nem szabad nagy figyelmet szentelni neki. Igazad van ,hogy hanyagoljátok egy darabig a kistesó témát. Látod a megérzésed,máris jó tanácsot adott! Általában hallgatni kell rá......
Mi is szoktunk Csengével kettesben programot csinálni. Nekem is nagyon jól esik! EZ egy jó módszer.

Szilvia!

Szuper ha bevált az Echinacea csepp!!!!! Kistesó??????? :wink:

Orsi!

Este Jössz akkor értem?

Szilvi!

Éljen a bulizáááááás!!!! Taliban mi is benne vagyunk. Mikulás utáni hétvége nem jó - asszem Orsinak is ez - megyünk a Disney jégkarneválra Csengéval. Igaz Ő még nem tudja, a Mikulás hozza a jegyeket.

Anyapoc!

Jó akkor most nektek,hogy "Apáztok". Gondolom ki is élvezitek most minden percét!

T.

Kép

Kép
aba
 
 


És megint egy szösszenet az életből:

Kép

T.

Kép

Kép
aba
 
 


Helló Csajok!

Tali
Ebben mi is benne vagyunk, de nem lehetne megejteni jövő hét végén vagy az azt követő hétvégén? Amíg még egyben vagyok :lol: ???

Szilvi :)
Jó bulizást kívánok, azért érezd jól magad, ha már egyszer lehetőséged nyílik rá, hogy kikapcsolódj. A múltkor itt volt a barátnőm, én is nosztalgiáztam a bulikkal kapcsolatban, amiken az utóbbi időben részt vettem, persze még a terhességem előtt. Hogy mikor lesz megint lehetőségem egy jót bulizni???
Márk viselkedésén ne akadj ki túlságosan, türelem kell hozzá, de az sok. Gyerkőcök szeretik próbálgatni, meddig mehetnek el, hol vannak a határok, ilyenkor kell odafigyelni és rövidre zárni, Neked kell megmutatni, hogy ki az úr a háznál.
Mondom én, mikor így kínlódok most... Persze ez egy teljesen más szitu. Amikor Gergő kezdte azt, mint most Márk, én időben leállítottam.

Anyapoc :)
Köszi a karácsonyi ajándék ötletet, de sajnos ezeket már én is kilőttem :roll: .
Többiek figyelmét meg elkerülte a kérdésem :cry: .

Petra :)
Én ma pihizek, Gergőt tegnap délután elvitték anyuék, holnap megyünk érte. Nagyon hiányzik, ha nincs itthon, de azért jól esik ez a lazulós nap.
Megjött anyukád??? Most legalább Te is lazulhatsz kicsit :lol: .
Volt itt ma a védőnő, szívhangot is keresett, de nagyon nem ott találta meg, ahol egy farosnak lennie kellett volna. Reménykedve megkérdeztem, hogy talán megfordulhatott? Nem biztatott, tehát jövő szerdán derül majd csak fény erre.

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Timi
Láttam a Disney jégkarnevál reklámját a tévében, nagyon szuper lesz szerinem! Kár, hogy Marcell még kicsi hozzá! :(
Ennél szebb Mikulás ajándékot nem is kaphat Csenge! :lol:
A boríték halálos, kíáncsi lennék hány éves gyerek írhatta és mit akart Balázstól. :lol:

Móni
Azt gondolom döntsd el melyik hétvégén szeretnél szülni, akkora megszervezzük a talit és akkor biztos a siker! :lol: Még választhatnál is ki vigyen a szülészetre. :lol: Ajándék ötletet én azért nem írtam, mert szerintem túl jó ötletet nem tudok adni, azért leírom az elmúlt karácsonyokra Apa mit kapott: könyv, napszemüveg, telefon, ing, DVD, táska. Apósom idén a családtól egy távirányítós darut kért (most éli a második gyerekkorát)!! :lol:

Nekünk a jövő hét vége és az azt követő hétvége is jó lenne. Többiek és legfőképpen Szilvi?

Sziasztok

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: