Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azért gondoltam erre az oldalra,hogy esetleg mi itt a <U>Balatonparton</U> is köthetnénk barátságot, ismeretséget. Meg mutathatnánk egymásnak gyermekeinket, és ha gond van (és tudunk is) akkor segíthetünk egymásnak, akár a neten, akár a való világban. Mert olyan jó látni a gyermekek boldogságát, akár a sajátunkat akár a másét. Akkor hát próbáljuk meg.
Sziasztok: Barbi és BarbipapaKép
attys
 
 


Szia Barbipapa!
Nem is tudtam, hogy a Balatonpartrol is van itt valaki a Babaneten! Mi Tihanyban lakunk ket gyerekkel(egy negyeves kisfiu es egy keteves kislany) Remelem, hogy talalunk masokat is!!
Ti hol laktok? (Bocsi, ha m,ar irtal errol valahol...)
Udv
Eva
eva
 
 


Szia Éva!
Mi balatonfürediek vagyunk,de Szõlõsön építkeztünk, most itt lakunk, és egy hároméves kislányunk van.
Üdv
Barbipapa.
attys
 
 

 
 

Sziasztok!

Kis családommal Budapesten élek, de születésemtõl fogva 26 éves koromig Balatonfüreden laktam. Két éve "sajnos" Budapestre költöztünk, amit minden igyekezetem ellenére sem sikerült megszoknom. Nagyon hiányzik a szülõvárosom, a barátok, az ismerõs házak, a Tagore sétány stb.... Így én inkább érzem magam "balatoni lánynak", mint budapestinek. Most, hogy a babánk megszületett, még több idõt töltünk a Balaton partján mint eddig. Gondoltam, csatlakozom hozzátok, hiszen nem adtam fel a reményt, hogy talán egyszer visszaköltözhetünk az én szeretett városomba!

Üdv:

Igika
igika
 
 


Szia Igika!
Remélem is hogy balatoni lány maradsz! Nehogy a "nagy falu" megrontson! Gondolj csak arra milyen jó lesz újra a Tagórén sétálni.Egyébként melyik suliba jártál, és mikor?
Üdv
Barbipapa
attys
 
 


Sziasztok!

Hát persze hogy vagyunk a Balaton partrol is.......
Üdvözletünket küldjük kenesérõl...
Két lányunk van Mónika 9 és fél Kitti 3 és fél évesek..
Ilyenkor több idõ jut a családra, belefér egy kis netezés is.
Nyáron szezon van akkor keményebb a meló.
A nagyobbik lányom is kacérkodik az nternettel.
Jó lenne ha itt is lenne gyerek-chat oldal.
Nem kell elhagyni egy jó csapatot azért, mert megnõnek a csecsemõk..
Üdv Golyóstoll..
Bocs valamiért nem mûködik az azonosító-jelszó kombináció
Névtelen
 


Szia Golyostoll! a szezonkezdes nagyon ismeros. Igaz encsak muvelodesi kozpontban dolgozom, de rengeteg a melo mostansag!
Udvozlok minden Balaton partit! Olyan gyoznyoru ilyenkor a kornyek, en ebben az evszakban szeretem a legjobban, amikor meg nincsenek annyian...
Golyostoll! azt hisem, hogy a Kolokneten van gyerek-chat is!
Udv Eva Tihanybol
eva
 
 


Helló Ballatoni szülõk!
Hát kissé csalódtam hogy csak Tihany, Kenese, Füred és egy Budapestre "diszidált" füredi anyuka talált ide.
De nem baj. Biztosan más "izgalmasabb" oldalakon dekkolnak mert valami hiányzik nekik. DE MI? Ezt is meg lehet itt beszélni, vagy nem?
Szóval gyönyörû a balatonpart, és ha majd jó idõ lesz végre akkor mindenki irigyelni fog bennünket.
Üdv Barbipapa Füred
(Nem értem miért de engem sem tud azonosítani a rendszer, ezért maradtam névtelen! Bocsi)
Névtelen
 


Hello Barbipapa!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de Prüntyikémmel Füreden voltunk egy hétig egy kis egészséges levegõt szívni.
Köszi a biztatást, tényleg igyekszem, hogy a "nagyfalu" ne rondítson bele a lelkivilágomba és ne rontson el teljesen.
Egyébként a "Bem-be" jártam, ének-zene tagozatra, utána meg a Lóczy-ba német tagozatra, 1991-ben érettségiztem.
Veled mi a helyzet?

Igika
igika
 
 


Szia Igika!
Én akkor az õsi ellenség közé tartoztam, ugyanis a Radnótiba jártam, majd Keszthelyre a Vendég......Szak.... isk....ba 1985-ben végeztem.
Az idõ meg oly gyorsan szalad, hogy mindjárt nyugdíjasok leszünk, pedig még szinte " levegõt vennni " sem volt idõnk!!
Most minden idõnket a gyermekre költjük,( gondolom ti is !!) aztán mire "kirepûl" megint eltelt 14-17 év. Akkor pedig már mi...... Vének leszünk mint az m7-es.
Hát akkor ennyi!
Szia
Barbipapa.
attys
 
 


Sziasztok!
Mindenki a gyermekét neveli ,és örül a jó idõnek mert egyre kevesebben ülnek a net elõtt. Talán azért majd õsszel (télen ) ismét lesz aki erre vetõdik!
Addig is pusszi minden arra érdemes emberkének.
Barbipapa.
attys
 
 


Kedves Barbipapa!

Valószínûleg igazad van, a "nagy tó" partján mindenki készülõdik a szezonra, vagy csak egyszerûen a szabadban töltik értékes idejüket és valóban nem a PC elõtt.
A "radnótisokat" egyébként sosem tartottam õsi ellenségnek, márcsak azért sem, mert 2 évig én is jártam oda, azon kívül a nõvérem is "radis" volt.
A kislányodat Barbarának hívják? Mi is így akartuk elnevezni a gyermekünket, csakhát ugye fiú lett... No majd a következõt, talán...
Különben mi újság Füreden? Épül-szépül a város?

Igika
igika
 
 


Igika!
Füreden minden a régi. Épülni szépülni csak akkor fog tudni a város, ha valami nagy csoda történik! Mivel pénz nincs, így nem sok minden tud történni!
Egyébként mostmár nemsokára épülni fog a sportcsarnok. ( csak nehogy Görög falu sorsára jusson!!!) Elkészült a szép kerékpár út, végig füreden, a Tagórén keresztül szép!! Aztán más nem is jut az eszembe. (Lehet hogy nincs is más ??!!?)Na most megyek mert rohanok a másik (második) munkahelyemre! szia. BARBIpapa
Névtelen
 


Szia Barbipapa!
Tegnap csatlakoztunk az internetre, de nem gondoltam, hogy találok balatoni oldalt a Chaten. Mi Tapolcaiak vagyunk, egy 5 éves, és egy 3 hónapos kislányunk van. 3 éve költöztünk a part közelébe, de eddig szinte senkit sem ismertem. Örülök, hogy legalább ilyen módon tudunk kapcsolatokat kialakítani.
Írjatok. Helló.
Vikus
Névtelen
 


Szia Vikus! (gondolom Viki)
A tapasztalat azt mutatja, hogy nagyon kevés a neten lógó balatoni szülõ. Vagy az is lehet,hogy más oldalak kötik le õket. Ez egy olyan honlap ahova megfelelõ értelmi szinvonal nélkül még be sem néznek. A másik fele a "népnek" pedig sajnos nem ér rá (velem is ez a helyzet) Már nagyon rágen volt idõm, ez pedig csak véletlen hogy pár nappal ezelõtt jártatok itt. Gratulálok a gyerekekhez, biztosan szépek. Fénykép nincs?? Nekem egy gyönyörû kislányom van, Barbara. Õ most 3 éves, és rettentõ akaratos! Remélem egyszer már elnövi, mert teljesen kikészít. (láthatod Barbi képeit a többiek között Kauker Barbara képei)
Na mennem kell. Szia. Üdvözlöm a családot:
Barbipapa
attys
 
 


<FONT FACE="Comic Sans Ms,Tahoma">Szia Viki!
Megkaptam ez emiled. Nyugodtan kérdezhetsz bármirõl, ha tudok szivesen segítek.
Az én kicsim képeit ha még nem találtad meg akkor úgy tudod megnézni, hogy amikor belépsz a lapra, a témákat választod (baloldalt) azon belül az ismerjük meg egymást mappát, majd ott nem erre a Balatonparti.......ra kattintasz, hanem tovább keresel lefelé a "K" betûnél pedig lesz Õ.
Ide tudod feltenni a ti képeidet is</FONT>.
1. A gépeteken kell lenni a fényképeknek.
2.Amikor képet akarsz feltenni, egyszerûen azt írod be, hogy:
Kép
3.amikor ezt beírtad kattintasz a küldésre és követed az utasításokat.
attys
 
 


<FONT FACE="Comic Sans Ms,Tahoma">Szia Viki!
Megkaptam ez emiled. Nyugodtan kérdezhetsz bármirõl, ha tudok szivesen segítek.
Az én kicsim képeit ha még nem találtad meg akkor úgy tudod megnézni, hogy amikor belépsz a lapra, a témákat választod (baloldalt) azon belül az ismerjük meg egymást mappát, majd ott nem erre a Balatonparti.......ra kattintasz, hanem tovább keresel lefelé a "K" betûnél pedig lesz Õ.
Ide tudod feltenni a ti képeidet is</FONT>.
1. A gépeteken kell lenni a fényképeknek.
2.Amikor képet akarsz feltenni, egyszerûen azt írod be, hogy:
Kép
3.amikor ezt beírtad kattintasz a küldésre és követed az utasításokat. (tallózásra kattintasz, kiválasztod a képet, enter)
Mivel, most én is beírtam, így kérni fog tõlem egy képet, úgy hogy akkor bemutatom neked Barbarát.
attys
 
 


Viki!
Elküldtem emilben, úgy talán érthetõbb!
szia
Barbipapa
attys
 
 


Köszönöm Barbipap a felvilágosítást, de gondolom már megkaptad az emilemet. A kicsi tényleg gyönyörû. Végre az emilem is mûködik, és ide is betudok lépni. Majd figyelem nyáron a topicot, és írok is.
Szia. Vikus
vikus
 
 


Sziasztok!

Viki. Off.
Csak megütötte a szemem a neved, és azért akarok rákérdezni, hogy nem véletlenül Budapesten, az V. kerületben jártál általánosba, az Irányi utcába? Mert az öcsémnek ha jól emlékszem volt egy hasonló (vagy ugyanilyen) nevû osztálytársa, és most kíváncsi lettem hogy nem Te vagy-e az?!

Köszi!

On.Bár én nem vagyok Balaton-parti, de azért benéztem ide, és Barbipapa valóban nagyon aranyos a kislányod!

Sziasztok: NOrcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia NOrcsi. Örülök, hogy körülnéztél a Balaton parti topicban, de én sajnos nem az a Viki vagyok, akire te gondoltál. Sosem lakatam Pesten, ezért azzal a valakivel csak a nevünk hasonló. Azért jól esett, hogy írtál.
Helló Vikus
vikus
 
 


Off. Szia Vikus!
Nem baj,de akkor most már tudod legalább hogy van egy névrokonod valahol e kis országban!Kép
Szia, és jó babázást: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


<FONT SIZE="+2"><FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="brush script mt,tahoma">Vikus!
Mostanában nem írtál ide, csak nincs valami baj? Egyébként ha majd feltetted a képeket feltétlen jelezd, hogy meg tudjam nézni õket. Addig is szia
Barbipapa</FONT></FONT></FONT>
attys
 
 


Szia Barbipapa!
Küldtem emilet, de lehet, hogy nem kaptad meg. Végre nekem minden mûködik, de sajnos a képeket nem tudom feltenni a netre, mert még nincs digitális fényképezõm. Dolgozom az ügyön. A te pici lányod nagyon szép. Igazi kis angyal. Mi újság Füreden? Ha hallasz valamilyen jó kis nyári programról, kérlek írd meg. Mi sokat átjárunk, fõleg tavaly elõtt nyáron voltak jó koncertek. Nagyon szeretjük azt a várost, csak ne kellene a földhivatalban annyit várakozni. Szõlõsön meg az a jó, hogy szemtelenül közel van a Balcsihoz, mégis nyugodtan tudtok élni. Mert valjuk be a parton nyáron bulizni jó, de kibírni a sok embert, néha nehéz. Nem is untatlak tovább, ha hallasz valamit, írj.
Szia
Vikus
vikus
 
 


Sziasztok!

Gondolkodunk azon, hogy egy Balaton melletti apartmant veszünk. Ha valakinek van olyan ismerõse, aki szeretne eladni Déli parton, Siófok közelében kérem szóljon.
Tegnap kaptam egy ajánlatot, de igazán azt sem tudom, hogy olcsó vagy drága.
Balatonföldváron 12 lakásos társasházban, 28 m-es apartman 4.600.000,-Ft (felújitandó). Szóval várom ezzel kapcsolatos észrevételeiteket is.

Sziasztok

Erzsi
Erzsi
 


Barbipapa merre jársz? Talán nyaraltok? Akkor jó pihenést kívánok. Írj Vikus
vikus
 
 


<FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="comic Sans ms,tahoma">Szia Viki!
Nem nyaralunk, ( sajnos ) hanem dolgozom keményen, így ritkábban tudok a gép elé ülni! Azért majd megpróbálok többet! Ha majd hallok valami programról akkor megírom. Csak nehogy elfelejtsem. Egyébként nem kell digitális fényképezõgép! Egy fényképet kell csak beszkennelni. Ami 2 perces munka. Nálunk a könyvtárban van mindenki számára elérhetõ szkenner. Biztos van nálatok is. Onnantól pedig már e te feladatod hogy a kis flopiról feltedd a gépedre a képet,onnan pedig ide. Ja és a digitális fényképezõgép száz fölött van bõven, és othoni célre megfelelõ szkenner pedig már 16.000 ért is van.És nagyon sok jó dologra lehet használni!
Na megyek mert dolgoznom is kell. Szia Viktória
Üdv a családnak.
Barbipapa</FONT></FONT>
attys
 
 


Szia Barbipapa!
Köszi a jótanácsot, megint tanultam valamit. Pont most akarok szkennert venni, a férjem születésnapjára. Erre mondják, hogy összkötjük a jót a hasznossal. Szóval ha minden igaz, hamarosan lesz kép. Te mit dolgozol, hogy ilyen keveset érsz rá? Nekem férjem építész, én rajzolok neki, ezért a GYES alatti idõszakom annyira ki van töltve, hogy a nap 24 órája abszolút kevés. A kicsi is nagyon sírós, ezért még kevesebb idõm marad a munkára. Sokszor éjjel dolgozom, a párom is 4-kor kel, és 1/28-ra jár dolgozni. Ezután hazajön, és újból dolgozik, alig van itthon. Elég húzós így az élet, pláne, hogy mellé építkezünk is. Mit szólsz ahhoz, hogy a többiek már nem jelentkeznek a topicban? Ráunhattak a dologra?
Sajna, nem törõdnek veled. Ne hagyd:
Szia, legyetek jók, és menjetek nyaralni, ha tudtok.
Vikus
vikus
 
 


Hello Barbipapa, szia Vikus!

Ha nem is írtam mostanában a topicba, azért rendszeresen olvaslak benneteket. Mint írtam, én "sajnos" Budapesten lakom, így a topicban talán egy kicsit - szép magyar szóval - outsider vagyok de a szívemben mindig is fürednek fogom magam érezni. Rengeteg idõt töltünk most is a kisfiammal Füreden a szüleimnél, a keresztelõje is a füredi evangélikus templomban lesz június 30-án.
Vikus, ismerõs amit írtál, az én férjem lakberendezõ, õ is éjjel-nappal dolgozik, sokszor még éjfélkor is rajzol. Segíteni sajnos nem igen tudok neki, mivel én legfeljebb csak királylányokat tudnék rajzolni :-)) Az én kisfiam nem síros, csak éppen alig alszik valamit napközben, így még a háztartásban sem nagyon tudom magam utolérni.

Sziasztok:

Igika
igika
 
 


<FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="comic sans ms,tahoma">Szia Viki, Szia Igika!
Úgy néz ki csak mi hárman képviseljük a Balatonpartot.
Hogy mit dolgozom? A Balatonfüredi Önkormányzatnál dolgozom 7- 16-ig, utánna pedig Alsóörsön a strand bejáratánál van egy fagyizó ahol a diszkóból menekülõ emberkék egész éjjel csak isznak (néha fagyiznak)Ma is kemény lesz biztosan, mert már gyülekeznek a motorosok.
Szóval dolgoznom kell rendesen.
A mi kislányunk keresztelõje is most volt nem olyan régen Füreden, május 5.-én.
Nálatok is nagyon meleg lett? itt füreden most 27 fok van.
Azthiszem most tényleg megkezdõdik a nyár!
Na sziasztok, és jó hétvégét!
Barbipapa</FONT></FONT>
attys
 
 


<FONT FACE="blue<FONT FACE="comic sans ms,tahoma">Ja elfelejtettem"> hogy van is egy képem
keresztelõrõl.
Kép</FONT></FONT>
attys
 
 


Sziasztok!
Úgy örülök nektek. Mindig ezerrel várom, hogy írjatok.
Igika! Azzal ne törõdj, hogy nem itt laksz, attól még a szíved mélyén balatoni csaj maradsz. Én bajai vagyok eredetileg, én is sokszor visszasírom, de hát ha már idejöttünk, akkor itt kell megszoknunk. Egyébként az én kislányom is alig alszik napközben. 2x,3x-szor fél órát napközben, éjszaka pedig legalább kétszer felkel enni. Egyébként nagyon megdöbbentett, hogy te is ilyen gondokkal küzdesz, mert egyre több ismerõsöm ilyenekrõl számol be, hogy nem alszik a picibabája napközben. Nem értem a dolgot, ugyanis az öt éves lányom picinek csak evett és aludt, és még 3-4 éves kora között is igényelte az alvást. Még most is néha alszik délben, és nem fél órát. A keresztelõt pedig jól tettétek, hogy itt csináljátok, mert füred gyönyörû, és biztosan emlékezetes lesz a dolog. A mi keresztelõnk július 6-án lesz Raposkán, itt Tapolácától 4 km-re, itt építkezünk ugyanis.
Barbipapa!
Látod a megélhetésért mennyit kell vergõdni? Persze, hogy látod, béna volt a kérdés. Kérdezem, hogy miért szívnak a gyerekesek ebben az országban ennyit. Ha bérbõl élsz, és nincs vezetõ beosztásod, vagy maszekod, vagy másodállásod, akkor szinte lehetetlen normálisan felnevelni a gyerekeket. Mi is ezért gürizünk. Pláne mi úgy beindultunk, hogy már 4-5 gyerekrõl beszélünk a férjemmel. A családunk teljesen õrültnek néz bennünket, de hát mi a csemetéinkben hiszünk. Másunk sincs, csak Õk. De nem panaszkodunk, fel a fejjel, lesz szkennerünk nemsokára, pont azt szerettem volna venni a párom szülinapjára, mert már nélkülözhetetlen a munkájához.
Legközelebb szerintem vidámabb témákba is belefoghatunk.
Jók legyetek, és írjatok. Ti igazán örömet tudtok szerezni nekem.
Helló Vikus
vikus
 
 


Szia Vikus!

Köszönöm vigasztaló szavaid! Tényleg nem annyira borzasztó itt, tulajdonképpen még szeretném is, ha elõtte nem egy ilyen csodálatos helyen nõttem volna fel, mint Balatonfüred... No de tényleg nem akarog keseregni, hiszen végsõ soron mi választottuk (pont a fránya megélhetés miatt).
Ami az alvást illeti, hát igen, én is elég sok helyen hallom, hogy napközben alig alszik a baba. A védõnénink szerint ez azért van, mert a mostani babák tele vannak pumpálva vitaminnal, 10-20 évvel ezelõtt sokkal jobb alvók voltak a gyerekek. Nem tudom ebbõl persze mennyi igaz.
Egyébként nagyon csodálatos dolognak tartom, hogy ennyi gyereket szeretnétek. Engem már azért is bolondnak néznek, mert még szeretnék egy testvérkét a kisfiamnak.

Szia:
Igika
igika
 
 


Helló Igika!
Az alvásról annyit, hogy én sem a terhességben, sem most nem szedek vitamint, bár szoptatok. Megkérdeztem a szomszéd csajt, Õ is ugyanígy van. És igazán sok ilyen kicsit látok, akik nem alszanak napközben. Megfigyelésem, hogy falun élõ babáknál ezt a dolgot nem tapasztaltam, itt a városban, pedig tömegesen, gombamódra szaporodnak az efféle problémákkal küzdõ babák. Az elsõ lányomnál szedtem a terhességben a Maternát, Õ mégis állandóan aludt. Hol az igazság?
A babavállalást, amely legalább 4 gyermekbõl állna, azért gondoltuk így, mert a mi szüleink csak azért vállaltak annak idején minket, hogy legyen szoc. pol., meg egyet mégis csak kell szülni. Egyikõnk kapcsolata sem jók a szüleinkkel, egyszerûen nem törõdnek velünk. Úgy gondoltuk, hogy minket a gyerekeink boldoggá tesznek, és szeretnénk sok unokát is, meg ha gyakran hazajárna majd a család. Egy álomvilágban élünk szerintem, de azt szeretnénk, hogy ez a család összetartson, és abszolút nem akarunk a szüleink nevelési módszereivel azonosulni, mert az nagyon nem jó példa.
Írj majd.
Szia Vikus
vikus
 
 


<FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="comic sans ms,tahoma">Sziasztok!
Az én kislányom 3 és fél éves de (egyelõre) szó nélkül megy aludni délután. Igaz elég lassú dolog mire elalszik, utánna meg alig lehet felébreszteni. Nálunk inkább az esti elalvással van a gond. Negyed 11 kor is könyörögni kell a kis Drágámnak, hogy ugyan már feküdjön le, és még akkor sem mindig akar aludni.
Sajnos mi hiába is szeretnénk több gyermeket, nem fog menni, mert úgy gondolom ennyi pénzbõl, és ilyen állapotok mellett inkább neki adjak meg " mindent" mint hogy mégjobban nélkülözzön szegény.
Ha háromszor, négyszer ennyit keresnék, akkor szó nélkül válalnánk, de így??!! Itt füreden ( gondolom máshol is) szerintem legalább 200 000ft kellene egy hónapban ahhoz, hogy egy gyermeket lehesen nevelni. És semmi extra. Márpedig állami helyen + a mama gyes még a felét sem éri el.
Szóval hagyom is ezt az örökös témát mert az agyamra megy.
Inkább annak örüljünk, hogy egésség van ( és legyen is) mert az mindennél többet ér, és addíg minden gond megoldható, de ha már az sincs...........................
Egyébként minden "normális" szülõnek az a vágya hogy boldog családban éljen a gyerekeivel, és megadhasson nekik mindent, még olyan dolgokat, ÉRZÉSEKET is amit õ nem kapott meg.
Egyébként Vikus elhiszem hogy nem akarsz azonosulni " azzal" a nevelési móddal amit a szüleid...... Mert az idõk változnak, minden változik, ami jó volt anno az ma már rossz stb. De azt azért ne felejtsd el, valószínüleg ha a szüleid olyan áttkozottúl szarul csinálták volna azt amit csináltak, akkor te egészen más lennnél, más érzéseid lennének, mint most!! Nem gondolod?
Különben én sem úgy gondolom a dolgokat mint a szüleim ( az anyósomról meg ne is beszéljünk!!!)De Õk már egy más korszakból valók.
Na elég. Megyek dolgozni. Sziasztok
Bocs ha sok marhaságot írtam

Barbipapa</FONT></FONT>
attys
 
 


Szia Barbipapa!
Hát mit mondjak, a hetem cudar rossz volt. Csõtörésben volt részünk, a lakás 1 éve lett totál felújítva, új szõnyeg, új bútorok, a lakás pedit Önkormányzati, éjjel mikor Dina baba enni kért, bokáig érõ forró vízben sikerült landolnom, rohantam át a gyerekszobába, ahol kicsimnek semmi baja nem volt, de legalább 35 fok volt a szobában, pára, és nagyon meleg, bokáig érõ víz. Meg kellett várnunk a reggelt, és ki kellet költöznünk. Mindenünk elázott, a gyönyörû konyhabútor is totálkárt szenvedett. A biztosítós mindenre azt mondta, hogy jó ez még, nincs ennek nagy baja, majd kiszárad. Szóval, hogy mennyi pénzt kapunk, csak az isten tudja. A szõnyegek kiszáradtak, nagyipari gépek segedelmével, de már nem olyanok, mint voltak. Mindegy jövõre, ha felépül a házunk, akkor úgyis elmegyünk a szolgálati lakásból, addig pedig valahogy kibírjuk. Egyébként férjem is Önkormányzatnál dolgozik, a fizetése nyormor, a diplomái 3, az esze nagyon nagy, a tehetsége is kiváló, és éjjel nappal maszekol, hogy megéljünk, és én szülhessem a kicsiket. A pénzösszeg amit leírtál nem túlzás, és bérbõl gyerekeket nevelni nem igen lehet. Ha az Alföldön maradunk, mi is egygyermekes szülõk maradtunk volna.
Most anyagilag jobban állunk, de hol a férjem? Hébe-hóba, néha látom, akkor sem ér rá beszélgetni, a kicsi már alig ismeri meg.
Ez van. Ilyen kegyetlen világot élünk.
Mindegy, Barbipapa, Barbilánya gyönyörû, és vigyázzatok nagyon rá.
Többiek hol vagytok?
Sziasztok, a rosszkedvû Vikus.
vikus
 
 


Vikus, Barbipapa! Amit leirtatok, nagyon ismeros...
Nalunk sem hiszem, hogy johetett volna a masodik gyerek, ha Debrecenben maradunk, ott az en pedagogus fizetesembol eltunk, a ferjem munkanelkuli volt. Mara mar egy kisse normalizalodott a helyzet, azert is jottunk at ide a Dunantulra, mert itt volt olyan allasa a ferjemnek, amibol ugy-ahogy meg lehet elni. Most meg en leszek gyes utan munkanelkuli... Van ket diplomam, jopar ledolgozott evem, de allaslehetosegem a nullaval egyenlo. Most dolgoztam egy fel evet negyoraban gyes mellett a tihanyi Muvelodesi Hazban, sajna annak is vege, es halvanylila gozom sincs, hogy hogyan lesz az elkovetkezendokben. A parom most doktoralt, a MTA tihanyi kutatointezeteben dolgozik, es annak ellenere, hogy magasabb a fizetese az atlagnal, meg kell gondolnunk minden forintot, hogy mire koltjuk. Szeretnenk mi is epitkezni, de amikor erdeklodtunk az OTp-nel, hogy mekkora hitelt vehetunk fel, szabalyosan kirohogtek. Nem vagyunk meg hitelkepesek sem. Kisse el vagyok keseredve, azt sem tudom, hogy mit csinaljak. Tanuljak valami uj szakmat, "ven fejjel"?? Menjek el takaritani ( a kornyeken talan arra volna lehetoseg), ahhoz-
bevallom, nincs sok kedvem, nem mintha magat a munkat leneznem, de ugy erzem, hogy nem azert tanultam jopar evet, hogy takaritono legyek. Az a baj, hogy annak iedejen en anglt tanultam, itt a nemet a nyero, aki nemetul tud, annak allasa is van.
Szoval kisse magam alatt vagyok, egyfolytaban allashirdeteseket nezek, kezdek begolyozni...
Bocsi, hogy ennyit irtam.
A szinten rosszkedvu Eva
eva
 
 


Sziasztok!
Én csak érdeklõdni szeretnék, hogy kedves Balatoniak,tudnátok-e segiteni nekünk? Nyaralót szeretnénk bérelni aug.elején valahol a déli parton.Van egy kisfiunk is, hárman lennénk.Nem tudtok vmi kiadó , kertes házat?
Akár ide, akár emailbe is várnám válaszotokat,köszönöm:
Giti
gitike@freemail.hu
giti
 


Sziasztok!

Megjöttünk hát Füredrõl, megvolt a kisfiam keresztelõje. Nagyon jól sikerült és szerencsére a gyermekem is "fegyelmezetten" viselkedett.

Vikus, olvasom, hogy milyen kár ért benneteket. Sikerült azóta rendbe tenni a lakást? Egyébként mi is a megélhetés miatt költöztünk ide. Nekem még csak volt egy rosszulfizetõ munkám Veszprémben, de a férjemnek semmi, hiába próbálkozott. Ahova meg felvették volna, olyan összeget kínáltak, hogy utána azon gondolkodtunk, ezt hogy volt képük kiejteni a szájukon ma Magyarországon. Az viszont tényleg borzasztó, hogy embereknek csapot-papot hátrahagyva el kell hagyni rokonokat, barátokat, otthonukat, hogy meg tudjanak élni. Igazából én sem tudom, hogy lesz, ha visszamegyek dolgozni, mert itt Pesten egy "multinál" voltam alkamazásban, ahol nem volt munkaidõ, csak munka. Általában este 7-8 körül keveredtem haza. Pár éves gyerek mellett ezt már nem fogom tudni vállalni, nem is beszélve arról, hogy meglehetõsen lecsökkent most a munkaerõpiaci értékem, hogy gyereket "mertem" szülni erre a világra.
Bocs, hogy kicsit borúsra sikeredett az irományom!
Legközelebb már tényleg valami vidámabbról "beszélgessünk".

Üdv:

Igika
igika
 
 


<FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="comic sans ms,tahoma">Szia Vikus Szia Éva!
Azért látom zajlik az élet mindenhol. Csõtörésben nekünk is volt már részünk, biztosítótól jót pedig ne várj! Ez a cég csak addig partner amíg te fizeted amit kell, amikor õk lennének a soron akkor vége a partnerségnek!
Hát az én páromnak is lejárt a gyes, most munkanélkülin van szeptemberig, aztán akkor mi lesz azt nem tudom! Most is elég "sza...ban" vagyunk, de akkor jön majd az igazi löket!
Tényleg nem akartok szép festményeket venni? Vagy csináltatni? Én festek is amikor van idõm, szoktak tõlem venni, csináltatni ajándékba, emlékbe.
Egy pár képet meg is tudtok nézni ha akartok, ha érdekel küldöm az internet címet, ha nem akkor is elküldöm hogy azért nézzétek meg ( feltéve ha megtalálom, ugyanis teljesen elfelejtettem)

UI: Most itt Füreden megint nagyon szép az idõ. Meleg van. Igazi nyaraló idõ. Csak az a baj hogy mi sosem nyaralunk, mert ijenkor kell dolgozni.

GITI!
Nyaraló ügyben nem tudok segíteni, ugyanis a déli part az olyan messze van mint ide Hanoi. Tudod egy "nagyvíz" választ el bennünket, és ott az árak is teljesen másak , meg minden más!!! Még a más is más!!
akkor viszlát mindenkinek!

Üdv:
Barbipapa

UI: UI: Bocs hogy névtelen voltam de nem fogadta el az azonosítómat! Sziasztok</FONT></FONT>
Névtelen
 


Barbipapa!
Kicsit offtopic: par napja benn voltunk Fureden. Es lattam egy autoban egy gyonyoru, barnahaju kislanyt, aki nagyon hasonlitott a te kicsi lanyodra. Egy Opelben ult. Mindez a piac kozeleben levo butorbolt mellett volt. Nem lehetseges, hogy Barbi volt az? bevallom, annyira szep kislany volt, hogy megcsodaltam...
Eva
eva
 
 


<FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="comic sans ms,tahoma">Éva!
Az a gyönyörû kislány nem a Barbi volt, mert nem opel autónk van. De ki tudja lehet legközelebb már õt látod, hiszen véletlenek vanak, és az élet útjai kifür............lenek. Addig is szia :
Barbipapa</FONT></FONT>
attys
 
 


Szia Barbipapa!
Látom, neked sem lehet könnyû a nyarad. Dolgozol vég nélkül?
Én sokat dolgozom, és a gyerekek is rendesen alakítják az életem, pláne, hogy újból babát várok. Jövõ márciusra fog megszületni a baba, ha minden jól megy, pont egy év lesz a két pici között. Biztosan nehéz dolgom lesz, de azért nagyon örülünk neki. Sajnos a lakásból nagyobb helyre kell költöznünk, így kibérelünk egy családi házat, mert itt már egy fûszál sem férne el, nemhogy mégegy kiságy.
Barbi hogy van?
Írj, ha idõd engedi.
Ja vettünk szkennert, de az az útmutató amit adtál a képek felrakásához, sajnos nekem nagyon kevés. Majd lehet, hogy emileben kikérdezlek, ha nem lenne gond.
Szia.
Vikus
vikus
 
 


<FONT COLOR="0000ff"><FONT FACE="comicsansms,tahoma">Szia Vikus.
Végre egy ismerõs. A munka lassan véget ér itt a Balatonnál. De kezdõdik más.
Gratulálok a következõ gyermekhez!!!!:-) Ez klasssssz dolog. A "papa" is ölül biztosan.
A szkenner -ha még nem megy- írj!!
Én most ha géphez kerülök akkor egy rajzprogramot nyúzok. Azzal próbálok festeni. Mutatok egy képet de nem ide, hanem e-mailben.
Most megyek. szia Vikus, üdvözlöm a család többi tagját.
Barbipapa</FONT>.</FONT>
attys
 
 


Szia Barbipapa!

MEgkaptam az emiledet, köszönöm szépen. Sajnos a képet nes sikerült megnyitnyi, valamileyen társítást követel, és nekem ez nem megy. Sajnos ezért nem sikerült megnéznem, de a címe, vadító. Valószínûleg nagy a memória is amit felhasznál, és ezért nem tudok vele mit kezdeni. Sajnos fogalmam sincs még mindig, hogy hogyan kellene a szkennerrõl elküldenem a képeket. Van a dokumentumok között elmentett képem, de onnantól kezdve, nem tudom, hogy hogyan tdnám a képeket ide feltenni. Nézd el sutaságomat, abszolút magamara és a mások által felajánlott segítségekre támaszkodhatom, és mint csak felhasználó, csak a mások által jól elmagyarázott, és megmutatott dolgokat tudom elsajátítani. Egyébként milyen rajzolóprogrammal dolgozol?
Sajnos túl korán kiabáltam el a babavárásom örömét, mert a terhesség 12. hetében kiderült, hogy elvetéltem. Szerdán volt a mûtét, és nagyon neki vagyok keseredve, ebben a hónapban csak rossz történt velem. Nincs szerencsém.
Kérlek, ha tudsz segíts a képek feltételében, mert hiába próbálkozom, nem oda jutok soha, ahová kellene. Amit még a levelezésünk elején írtál, az sajnos túl kevés. Szánj rám kérlek kicsi idõt, akár emilen is. Barbileány hogy van?
Hogyan éled meg, hogy vége a szezon? Sajnos a 71-es úton még mindig mûvészet közlekedni, és már várom ennél fogva az õszt. Most voltunk egy hétig Ausztriában, elõre foglalt szállásunk volt, utáltak az osztrákok szó szerint bennünket, és olyan szállást kaptunk egy vagyonért, két pici gyerekkel, hogy éppen pereskedni készülök az utazási irodával.Szóval tényleg ez a nyár számomra katasztrófális volt. De történt jó is, Dina baba már nem sír annyit, és egyre többféle kaját megeszik, és általában még az éjszakát is végigalussza. És gyönyörû, és nagyon lehet midkét gyerekemet imádni. Csak a családomnak élek, annyira szeretem Õket.
Írj mielõbb.
És fess sokat. Sajnálom mégegyszer, hogy nem tudom megnézni, már minden tudásom bevetettem, de kevés vagyok hozzá.
Szia
Vikus
vikus
 
 


blue{<FONT FACE="comicsansms,tahoma">Szia Vikus!
Hát nagyon sokáig nem jártam erre. Hûtlen voltam! Bocsánat!Bármi is történt veled, majd minden jóra fordul.Kitartás. Nálunk most van a mélypont.Teljes pénztelenség uralkodik. Nem is tudom mi lesz velünk.
A képfeltöltés ha nem menne( még aktuális a dolog, vagy már nem??)irj egy e-mailt és megírom rendesen.
attys1@freemail.hu címre
esetleg ide is elnézhetsz
http://kep.tar.hu/attys1/index.phtml?aid=27518651
http://kep.tar.hu/attys1/index.phtml?aid=27533678

most mennem kell. Puszi a családnak
barbipapa</FONT>.}
Névtelen
 


Sziasztok Balatoni lányok!

Én Balatonalmádiban éltem 1991-ig. Azóta itt Pesten lakom.
Van egy férjem és egy 1 éves pici fiam, Bence.
Szüleim még Almádiban laknak, úgyhogy elég sûrûn hazautazunk látogatóba.
Apósoméknak meg Alsó-Bélatelepen van nyaralójuk, úgyhogy mindkét part ismerõs.
Füreden jártam iskolába (gyors- és gépíróba). Dolgoztam az akkor még létezõ "Huray" piacon is.
Látom elég régen jártatok ezen az oldalon, de remélem ez csak pillanatnyi szüneteltetés.
Üdv. mindenkinek!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, ez a topic 2002-ben behalt, de azért megpróbálom feltámasztani, mert én is balatoni lány lennék, noha Pesten élek nagyon régen, és csak le-le járogatok, mert létszükséglet. Mi az északi part "végében" vagyunk, Badacsony mellett, és van egy elég nagy "mező", persze kert, ahol a gyerekek nagyonjól ellehetnének. Esetleg "végiglátogathatnánk" egymást a TÓ partján-mit szóltok hozzá? Nagyon várom a válaszaitokat! Ja, igen! Nekem egy 4 hónapos kisfiam vanKép))))!!
Névtelen
 


Kedves Kismamák!

Gyermekeknek szóló programok szervezéséhez /nem igényel szaktudást csak gyermekszeretetet/ avagy leboynolításához /óvodapedagósus/ keresünk minden nagyobb Balaton környéki városból!
mazsolamuszika@freemail.hu
Légyszi írd oda, hogy honnan!
/Budapestől nem!Kép/
k
kriszta13
 
 


Szia Névtelen!

Én keszthelyi vagyok,átmenetileg,mert ha meglesz a babócám(22 hetes vagyok),akkor költözöm haza,Mihályfára,ami innen olyan 25 km.
Én is kisfiús anyuka leszek,bár még nem szoktam hozzá...

Kinga
nyinike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: