Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anikó!

Én teljesen lemaradtam erről a bölcsi dologról(mármint hogy Emma megy) :roll: De biztos tetszeni fog neki! :D
Én heti 3x2 órát dolgozom egyenlőre(jövő héten kezdek); takarítani fogok. Hajniéknál fogom dolgozni(Babafalva), nyitottak egy baba-mama központot. Én Marcipánt szeptembertől akarom majd beadni bölcsibe, és januártól megyek vissza majd teljes állásba ha addig nem jön kistesó!

Ildi

delfinke
 
 


Emma kedves Születésnapod alkalmából Isten éltessen sokáig. Sok erőt, kitartást anyuka a beszoktatáshoz. Hétvégén láttunk ám benneteket integettünk, dudáltunk, de nem ismertetek fel bennünket az autónkban.
köszönjük a bíztatást, reméljük minden jó lesz egy pár hónap múlva.

Ildikó köszi az információt a herbaházat ismerjük, csak nem gondoltuk volna, hogy van ott laktózmentes termék. Ráadásul végig jártunk egy rakat boltot, és sehol nincs tejen kívül semmi. csak a kiírás, hogy van ilyen termék, de jelenleg nincs raktáron.

Úgyhogy volt a hétvégén egy csomo felesleges útunk

legyen szép hetetek

Kriszta
szedo
 
 


sziasztok

Hát Móni, elég érdekesen beszélgetnek velem a főnővérek, vezetők az idősek otthonában. teljesen hülének nézhetnek, hogy ilyen eszement ötlettel állok elő, hogy nekem kell segítség, és nem a kisöregek vagyonára fáj a fogam.... Nem adom még fel a próbálkozást, eddig csak meghallgattak és visszahívást kértek...


most visszahívok

Kriszta
szedo
 
 

 
 

Sziasztok Mamik!

Szeretettel vár Titeket is a Kőbányai MAMAVÁR!

Bővebben:

http://www.mamavar.hu/

Aja
aja
 
 


Szedo: elhiszem, hogy csodálkoznak, a mai világban nem ismert a tiszta szándék.
Tényleg ne add fel ! Személyesen voltál? Vagy telefonon beszéltetek?
Hinni kell benne, hogy van egy kedves mamóka, aki örülne pár ölelésnek egy csodálatos Dorkától. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Gottiani!

Köszönöm a kedves üdvözlést! :) Lehet hogy összefutunk majd néha. Fiam a piros oviba jár, még egy picit.
Szülésznő vagy? De jó! :D És melyik kórházban?
Pici lánykádnak Nagyon sok Boldog Szülinapot Kivánok! :)
Vendég
 


Szia Annee!

Köszönjük a kedves szülinapi köszöntést Neked is! :)

Igen, szülésznő vagyok a IV.ker.-ben a Szülőotthonban (Károlyis Sándor Kórház). És te,hol fogsz szülni?

Milyen tapasztalataid vannak a piros ovival? Mi most ismerkedünk a bölcsi felével. Kíváncsi lennék a véleményedre.

Köszi Anikó&Emma
Kép
gottiani
 
 


Sziasztok!

Szia Hajni!
Üdv a topikon, remélem, kicsit megpörgetjük a fórumot a segítségeddel. :)

Gartula a gyerkőcökhöz és sok szerencsét a szüléshez. :)

Mi a Bányató utcában lakunk, a kisfiam 15 hónapos. Gergő a neve. Én szociális munkás vagyok, a hajléktalanellátás jelenleg a szívem csücske. :)

Delfinke: Nem is mondtad eddig, hogy tesóproject készül. :) Meglásd, milyen jó lesz kétgyerekes anyucinak lenni. :lol: ( Én is nagyon várom. :lol: :lol: :lol: )

Zsuzsófi: nagyon eltüntél.....

Szedo: hogy áll a nagymama akció? Van valami fejlemény?
Láttam egy webáruházat, ahol laktózmentes dolgokat árulnak. Megkeresem.....


Puszi Mindenkinek!
Móni


Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szedo:

http://tejallergia.lap.hu/ - Biztosan ismered már, ittt láttam recepteket és webáruházat. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


sziasztok!

Sajna Marci lebetegedett! Vírusfertőzés, be van dagadva a mandulája és a nyirokcsomói. miután ezek tök kezdeti tünetek; a dokinő nem tudta eldönteni hogy ˝sima˝vírusfertőzés vagy esetleg skarlát.(Marci arcán tegnap megjelentek kis kiütések, de sehol máshol nincs egyenlőre).
most antibiotikum, és várunk mi lesz. kedden viszem vissza orvoshoz!

Móni!
A tesóprojekt majd csak nyáron indul elvileg! :D

Szedo!
Anno ránk is elég érdekesen néztek mikor pótnagyit kerestünk. Szerintem holt hülyének néztek minket az otthonban! :?

Anikó!
Milyena bölcsi?
Ildi

delfinke
 
 


Ez a nagyikeresés olyan érdekes az itteni otthonban. Ahol korábban dolgoztam, olyan sok idős embernek segítettünk ezen a módon - elvárások nélkül - társasághoz jutni. Mindkét fél nagyon sokat profitáélt a kapcsolatból. Nem értem, hogy itt miért nem működik. Hisz semmi kötelezettség nincs, leginkább az idősek döntenek arról, akarják e vagy sem. Persze, ha tudomásukra jut a dolog....

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Gottiani: A piros ovival egyenlőre meg vagyok elégedve. Utolsó évre hoztam át ide a fiamat a költözés miatt. Előtte szintén a kerületbe jártunk, a Zágrábi oviba. Itt az ovónőnk 2 nagyon fiatal nő, aranyosak, kedvesek. :)
Egyelőre úgy néz ki hogy a Bajcsyban fogok szülni, ugy ahogy eddig is. Bááár... Erős vágy fogott el valami másik szülészet iránt, de nem merek váltani. Azt sem tudom hogyan kéne belekezdeni. Még az is lehet hogy megyek hozzád szülni! :lol: :lol:

Kelimoni: Köszönöm szépen! :) Örülök hogy rátaláltam az oldalra, és remélem hogy sokan és sokat irtok ide. :D
Nagyon szép a kisfiad! :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Móni!
Kistesóprojekt majd csak nyáron indul elvileg! :D

Anikó!
Milyen a bölcsi? Hogy tetszik nagylánynak?

Sajna Marci lebetegedett,skarlátgyanus! Vírusfertőzés, be van dagadva a mandulája és a nyirokcsomói. miután ezek tök kezdeti tünetek; a dokinő nem tudta eldönteni hogy ˝sima˝vírusfertőzés vagy esetleg skarlát.(Marci arcán tegnap megjelentek kis kiütések, de sehol máshol nincs egyenlőre).
most antibiotikum, és várunk mi lesz. kedden viszem vissza orvoshoz!

Nem is meséltem apa mit tett a gyerekemmel! Vasárnap vágtuk Marci haját; zombaton Tibi vágta a sajátját!És képzeljétek elfelejtette átállítani, így nullás géppel ment végig Marci fején! :roll: Szegény olyan kis kopasz lett; de már szerencsére elkezdett nőni a haja! :P

Ildi

Kép Kopasz-morcos Marci :-)

delfinke
 
 


basszus, az előbb nem láttam hogy már megjelent az előző üzenetem; így olvashatjátok 2x :D

delfinke
 
 


Szia Delfinke!

Jobbulást kivánok a Picifiúnak! :) Az én fiam is volt skarlátos, ráadásul a mostani terhességem elején. Betojtam rendessen, de a dokim azt mondta hogy nem kell semmi gyógyszer, nem lesz baja a picimnek. Petinek is először az arcán jött ki a sok apró pici piros pötty, aztán 2 nap múlva tele volt az egész teste. Jól viselte, a gyerekorvos szerint ez a skarlát tipus nagyon enyhe lefolyású már, nem az a régebbi ágynakdöntő fajta. :)
Vendég
 


Sziasztok Mamik!

Szerdán 11 órától bábszínház lesz a MAMAVÁR-ban!
Jelentkezni tudtok még a 260 85 90 vagy a 06 20 9 604 214-es számon.


Aja
aja
 
 


sziasztok!

Csak velem szenyázik a Babanet? :roll: Írtam már két hozzászólást is; ami meg is jelent majd eltűnt!!!!!!!!!!!
Ildi

delfinke
 
 


most meg magvan a hsz! esküszöm én ezt nem értem! :twisted: :twisted:

Hajni!
Köszi, Marcipán már jobban van. most még köhög szegénykém; de nem vészes! Azt mondta a dokinő hogy egy nagyon enyhe lefolyású skarlátja volt! a lényeg hogy már túl van rajta! :D

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!

Nem tűntünk el, csak kicsit megviselt bennünket (főleg engem :oops: ) az elmúlt néhány nap.

Bölcsiről:
Jelenleg ott tartunk,h reggel 7.45-től du fél2-ig nélkülem volt ma Emma a bölcsiben. Reggel elküldtek :cry: amikor vittük Emmát, és ebéd utánra kellett visszamennem,h esetleg ott legyek ha nem aludna el. De sikerült elaltatnia a gondozónőnek. 1 órát aludt csak ugyan, mert az egyik kislány nagyon sírt mellette, így felébredt. Amikor felébredt akkor mentem be érte a csoportszobába, és jöttünk haza.

Emmával együtt 11 gyerek van a csoportban, már 2 napja szokik a csoport legújabb és egyben utolsó tagja. Elvieg 2 gondozónő lenne a 12 gyerekre, de eddig a mi gondozónőnk nem volt, most meg a másik lépett le betegácsiba :? így egy gondozónő húzza az igát. Én ezen eléggé ki vagyok akadva, mert szinte semmit nem tud aktívan foglalkozni a gyerekekkel, csak pelenkázás, terítés, tálalás, altatás stb.

Szedo
Dorkáékkal csinálnak a bölcsiben a gondozónők valamit? Értem ez alatt rajzolás, ollózás, gyurma, ének, mondóka stb? Én ezt nagyon hiányolom. Remélem,h ha megjön a másik gondozónő akkor ez változni fog.

Mert azt látom Emmán,h ha foglakoznak vele, lekötik a figyelmét akkor nem sír utánam annyira. De ha csak "beeresztik" a szobába a többi -gyakran síró- gyerek közé akkor nem igazán érzi magát jól.

Delfinke
Még így hajkorona nélkül is aranyos MArci :) meglátod hamar megnő neki. 10 hónapos korában mi is letúrtuk Emmának, de mi csak 3mm-re. Mégiscsak lány :P

Hajni
Köszi a piros bölcsis infót. Egyébként a gondozónők nekem is nagyon szimpatikusak, tényleg nagyon kedvesek a gyerekekkel, csak lenne legalább iylenkor helyettesítés.....

Na, egyenlőre ennyi majd még jövök! ÜDv Anikó&Emma

Mamánál Emma "pipik" társaságában:
Kép
gottiani
 
 


Gottiani!

Ird meg hogy kik a gondozónők és melyik a csoportotok, szerzek infót Apumtól! Ő a piros bölcsiben dolgozott 1 évet kertészként. Mindenkit ismer! :)
Vendég
 


Sziasztok

Anikó

hogy hogy elküldenek nem lehetsz vele ott a bölcsiben? ezt nem hiszem el, így elég nehéz lesz vinni majd. Dorkáék rajzolnak, hisz minden héten egyszer mennek a sószobába, ilyenkor ülő dolgot kell csinálniuk. Járnak tornázni, ha nem tudják őket kivinni napközben. Olvasnak nekik mesét, verset tanítanak nekik. És hagyják őket kibontakozni. ragasztani is szoktak, és vannak olyan művek, melyeket közösen készítenek.
Nálunk 2-2 nevelő van velük, most a mi szobánkból hiányzik az egyik nevelő, ennek mi kicsit örülünk is, mivel Dorca cica őt nem annyira szereti. Amiért otthon kell lenniük táppénzen, az azért van, mert betegen nem lehet a manók közelében.

no most megyek vissza dolgozni.


szép napot nektek

Kriszta
szedo
 
 


FARSANG FARSANG FARSANG!

Február 19-én hétfőn 10 órától farsangi mulatságot tartunk a MAMAVÁR-ban! www.mamavar.hu

Program:

Népi farsangi gyermekjátékok, énekek, versek, táncok Enyedi Ági vezetésével
A beöltözött gyermekekről profi fotós készít képeket, melyek aztán tetszés szerint megrendelhetőek.
A játszószoba ezen a napon szabadon használható

Jelentkezni a 260 85 90-es számon tudtok.
aja
 
 


INFO


Sztrájk lesz febr. 21-én minden bölcsiben, oviban, iskolában. Nálunk a napsugár bölcsiben átveszik a gyereket, ügyelet lesz.
6-8 ig lesz figyelmeztető sztrájk. Érdeklődjetek a bölcsikben ovikban.
szedo
 
 



Sziasztok!

Móni, köszi a jiányolást, megvagyunk, csak netezni nincs anyi időm mostanában...

Egy kérdés: Nem ismertek valakit, aki most vár babát, és venne pár játékot az első időkre? Mert el szeretném adni az FP forgómat, és a zFp (lábbal is rugdosható) zongorát, de nem elkótyavetyélni szeretném.

Ha segítenétek, megköszönném, mert akkor lenne pénz az első szülinapi ajándékra :)

Köszi,

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zuzsófi: tedd fel a www.babaszoba.hu -ra. :) Biztosan hamar lesz gazdája. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Hajni
Az egyik gondozónő Kati néni (ő van most betegen), a másik Bea. Emmának a saját gonozónője Bea, nála szokik be.
A gondozónőkkel egyébként semmi problémám nincs, hanem inkább a kevás gondozónői létszámmal, hiszem azért nem tudnak velük úgy foglalkozni-legalábbis szerintem- ahogy kéne. De azt is tudom,h erről nem ők tehetnek :evil: nekik is könnyebb lenne ha többen lennének.

Szedo
Ott lehettem Emmával csak az 5. naptól kezdtek kiküldeni.
5. nap kiküldtek délelőtt, egy bő óra múlva hívott vissza a gondozónő, mert Emma eléggé el volt keseredve :cry: amikor visszamentem oda borult rá més keservesen zokogott :cry: :cry:
6. nap már reggeli után kiküdtek, és csak ebéd után mehettem vissza,h közösen megnézzük a leendő fekhejét. Ekkor volt,h nagyon sírt. Ő bent sírt, én kint az ajtó előtt :cry: ez volt a lekeményebb.
7.nap már 7.45-től egyedül volt bent. Reggel amikor vittem sírt, főleg azért is szerintem mert egy számára idegen gondozónő fogadta, mert a miénk csak később jött. Utána haza küldtek,h menjek vissza majd ebég után elaltatni. Mentem, de nem hívtak be, mert elaludt a gondozónőnak.
És tegnao lett volna a 8. napunk, de már beteg lett Emma :(
Láza volt, folyik az orra és egy kicsit köhög is. Így majd ha minden igaz akkor jövőhéten ott folytatjuk ahol abbahagytuk.

Akkor jól gondoltam, vagy reálisak az elvárásaim a bölcsis foglalkozásokat illetően. Remélem változik ez majd nálunk, ha 2 gondnő lesz.

Zsu
Én is babaszobára szoktam feltenni azt, amit el szertnék adni. De sajnos azt tapasztalom,h nagyon márka függőek a vásárlók :? de ez FP játéknál nem gond. :wink:

Nálunk is mondták a sztájkot, 6-8-ig. De nálunk is beveszik azokat a gyerekeket akit nagyon muszáj, és csak 1 gonozónő lesz.

Jó éjt Mindenkinek! Anikó&Emma
gottiani
 
 


sziasztok lányok és csemegék


meg volt a farsangunk, egész nap buliztak a gyerekek, szülők nem mehettek be, de hallomásból tudjuk, hogy táncoltak, játszottak, bohóckodtak egész nap és utánna Dorkának be nem állt egész nap a szája..... egyfolytában mesélt, mesélt....

Anikó


nálunk gondozója válogatja, hogy milyen foglalkozásaik vannak, van aki egyfolytában tutujgatja őket, van aki egyáltalán hozzájuk sem szól, csak hagyja őket játszani....

estére remélem tudok feltenni majd képet Doriról és a keresztfiunkról...

legyen szép napotok

Kriszta
szedo
 
 



Sziasztok!

Nekem nagyon szaraxszik a babanet; csak akkor látom a hozzászólásokat; ha küldök egy üres üzenetet(de csak itt a X.ker. topokban)! Ki érti ezt?! :roll:

Az én okos kisfiam mit művelt: szombaton voltunk Zsuzsófiéknál; és az én csepp eszes gyerekem feje beszorult két kanapé közé(jelzem soha az életben nem dugta be sehova a fejét). Annyira küzdött hogy alig bírtuk kiszedni! vasárnap reggel a biztonság kedvéért elvittük az ügyeletre, de semmi komoly. Mindkét fülkagylója sérült; az egyik oldalon a füle mögött a másik oldalon a fején bevérzés van! :roll:
Komolyan mondom ahogy nő és okososdik annál nagyon baromságokat művel! :wink: :roll: Iszonyat bátor és kíváncsi; neki mindent meg kell nézni, neki mindenről tudnia kell! :D


Ildi

delfinke
 
 


Lányok, a babaszobán elég régóta fent van, nem kell a kutyának se.

Pedig anno mikor vettem, persze alig tudtam megszerezni :( De mindennel így szoktam járni :)

A babaszobán egyébként tősgyökeres vagyok, Zsuzso20 a nickem :) Nektek?

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 



Delfinke!

Legalább mindig tudjuk, hogy benézel. :)
Jobban van már Marcipán?

Zsuzsófi!

Lécci szólíts már le az utcán, ha találkozunk. :) Naggyon ismrős vagy a képen. :D :oops:
Én a babaszobán Kelimoncsi vagyok. :)

Szedo: Javul Dorka a kezelések és az étrendváltoztatás hatására?

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok

Móni:

Sajnos, mivel csak otthon tudom felügyelni, hogy mit kap, ezért nem javul neki a keze... (papír hiányában nem lehet az étrendjéből kivonni a tejet, mert feltételezik rólam, hogy szándékosan akarom a kölököt a tej élményétől megfosztani.)

na mindegy ez van

Legyen szép napotok

Kriszta
szedo
 
 


Sziasztok!

Márc.8-án 11 órakor Misi bohóc érkezik a MAMAVÁR-ba,Titeket is várunk szeretettel!

Kedden 11 órától indul torna az anyukáknak,ami gyerekmegörzéssel együtt 1.300 Ft.-ba kerül!
Gyertek!!

www.mamavar.hu
aja
 
 


Sziasztok!

Zsu
Az én nick nevem ugyan az a babaszobán mint itt: gottinai.

Delfinke
Örülök,h nem lett komlyabb baja Marcinak, bizony hihetetlen néha,h mit ki nem találnak :) :?
Emma szerencsére eléggé ovatos gyerkőc-néha túlságosan is- de ő is próbálkozik rendesen :D

Szedo
Emma kimaradt a farsangból, mert náluk múlthét csüt.-n volt, amikor ő itthon volt betegen. Igazából nem is tudtam,h beöltöztessem-e jelmezbe, hiszen ő ezt még nem igazán érti. éLetében nem volt farsangon 8)
Dorka, hogy van? Beteg?

Kelimoni
Csak,h neked is írjak :lol: asszem' minden tudsz rólunk :D
Remélem azóta is jól van Gergő az oltás után!!

Hétvégén dédinél jártunk, mert szülinapja volt:
Kép
Emma édesanyám ölében, a másik hölgy anyukám nővére, dédit szerintem felismeritek :lol: Én pedig a gép mögött :lol:

Emma buli után:
Kép

Jó éjt Mindenkinek! Üdv Anikó&Emma
gottiani
 
 


Anikó Isten éltesse sokáig a dédmamát. nagyon aranyosak a képen, a négy generációs nők, csak te hiányzol a képről. Emma egy édes tündér...

Dorka nem pöttyösödött ki, remélem nem skarlát, most vannak oda apával a doktornéninél.

IV kerületi szülőotthont bezárják, ez biztos, már elkezdték a költöztetését. az újpestiek teljesen fel vannak háborodva, hisz ők építették a szülőotthont a saját kezükkel, még a szocializmusban társadalmi munkában, ráadásul most újították fel... szerintem érdeklődjél, hogy mi lesz veled. és ne hagyd a gyesedet sem állambácsinál, hisz Emma hároméves koráig jár neked a béred mellé.

na megyek dolgozni, mert rengeteg munkám van

Kriszta
szedo
 
 


Kép


Kép
szedo
 
 


Sziasztok!

Szedo
Igen, sajnos nincsenek jó hírek Szülőotthon ügyben :( de még nincs hivatalos infónk, csak amit beszélnek, újságok írnak stb. Reménykedünk :wink: :)
Viszont a költöztetést azt tuti nem kezdték el, mert legutoljára ma voltam bent. Sőt, még nekem se mondták,h ne intézzem a munkába állást mert felesleges.
Elvileg a héten jön ki a végleges kórház lista, majd megjátjuk.

Köszönjük a dédimama köszöntést! :)

Apa és lánya:
Kép

Sziasztok! Anikó&Emma
gottiani
 
 


Sziasztok!

Nálunk is volt hajvágás! :) Sajnos Gerginek eléggé izzad a fejecskéje, így muszáj volt már most. S mivel nehezen viselte, így kénytelen voltam kisebb méretre vágni.
:oops:

Szerintem édes lett, bár Apa nagyon szúrósan nézett rám, hogy mit csináltam a fiával. :oops: :lol:

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


És egy közös fotó a kis barátnőnkkel. :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Minden kedves topiktársamnak Boldog Nőnapot!

Kép

Üdv Anikó
gottiani
 
 


sziasztok

kedves Ildikó boldog névnapot kívánok Neked

Kriszta
szedo
 
 


Delfinke!
Névnapod alkalmából Isten éltessen, Marcipánnak pedig boldog születésnapot! :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a jókívánságokat; nagyon kedvesek vagytok! :D
Ildi&marcipán

delfinke
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jelentkeztem, ne haragudjatok :(

Katica közben egyéves lett, dobok fel pár képet :) A tortát én csináltam :)

Bence egyre hisztisebb, asszem kezdődik a második dackorszak :( No meg nagyon szeretne oviba menni, de nincs hely :(

Csajok nagyon jók a képek a gyerekekről :)

ZSu

A torta:

Kép

Az ünnepeltek (Kata, Marci) és Bence mesét néznek :)

Kép

Bence lesi hogy mi a helyzet :)

Kép

Kata a tortával:

Kép

És a végeredmény :)

Kép

Pusz mindenkinek :)

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Kicsi Katica!
Utólag, ám annál nagyobb szeretettel kívánunk Neked BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! :)
Gergi és az anyukája


Kép

Anyukád pedig torta ügyben nagyon ügyi :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


kedves Marci

születésnapod alkalmából isten éltessen sokáig

Dorka


Kép
szedo
 
 


kedves Katica

születésnapod alkalmából isten éltessen sokáig

Dorka

Kép
szedo
 
 


Sziasztok!
A nevem Évi és új vagyok az oldalon. A lányomat Zitának hívják, ő február 14-én volt 1 éves. A városközpontban lakunk (Kőrösi Cs. S. út). Jó lenne ha sikerülne bartáságok kötnünk. Mi Tatabányáról költöztünk ide 2005-ben. Egyenlőre ennyit írok. üdv Évi

Kép
nikkx
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: