Új privát üzeneted érkezett!

kisfiú kislány?
szedo
 
 


Kislány:)

3270g 54 cm, Kamilla :)

Végülis nem rendszereződtek, hanem elmúltak azok a kicsi fájásai is amik voltak, úgyhogy 4-kor oxitocint kapott, és 19,40-kor lett meg a kicsi.

Pusz

Zsu

Ui: Homeós dokit tudtok itt vhol?

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok lányok!

Vagyok ám én is, csak kicsit padlón voltam nem akartam nyavajogni!

Lakás szép lassan épül; már az első szintet építik.Az a gáz hogy ebben a redva időben nem tudnak dolgozni. Bár azt mondták hogy a héten már jön a jobb idő; hát remélem is!

Marcipán egyre akaratosabb, nagyon önfejű a kis kópé!Nagyon anyás lett; már lassan fürdeni sem tudok elmenni csak ha elaludt! Ha kikerülök a látómezejéből, egyből kiabál utánam!
Járunk játszóbölcsibe, nagyon tetszik neki!Alig lehet kirángatni a szobából két óra játék után!Annyira édes, imádom!
Eddig elég normálisan evett egyedül(ill.én is etettem), de az utóbbi napokban az a heppije hogy kiborítja a kaját!
Komolyan mondom, ez a kölök minden héten kitalál valamit amivel anyát a sírba lehet kergetni!Szerintem éjszakáénként valami ˝anyaőrületbekergető˝ tanfolyamra jár!

Zsu!
Gratulálok hugodnak a babához! :D

Móni!
Szerdán mentek baba-mama klubba?

Ildi

delfinke
 
 

 
 

Sziasztok :)

Zsu: Gratula a tesódnak, nőjjön nagyra a kicsi leányzó. :)

Delfinke: Csak most olvastalak, sajnos. Voltunk ma Baba-mama klubban, nagyon jó volt. Elég sokan voltak. A Manócskák korosztályának való klub jövhéten szerdán lesz, ugyan így, 10 órai kezdettel. Lehet, hogy Nektek már az lenne jobb, nem ilyen pici babák között lenni. Mi is elnézünk jövhéten, ha minden jól megy, mivel egy éves kor felett Manócska klub jár nekünk. :)
Beszéljünk még szerda előtt, jó? :)

Móni

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok :)

Szertném a segítségeteket kérni :P
Én is a X.kerületben lakom,de sajnos nemtudom,a védőnők címét,ahol terhesgondozásra tudnék jelentkezni :?
Póbáltam keresni a neten,de csak topikokat tobott ki a gép,többeközött Titeket. :wink:
Ha megadnátok az elérhetőséget az nagyon megköszönném.
Azért vagyok ilyen tudatlan,mert a babáim lombikbabák,és még a Kaáli intézet gondoskododik a terhesgondozásról.
A jövöhéten keresem fel a választott orvost.
Most a 9.hetünket fogjuk tölteni a holnapi nap folyamán:)

Előre is köszönöm a segítségeteket,üdvözlettel,Napszemcsi.
napszemcsi
 
 



KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


kelimoni,köszönöm szépen a segítséget :)

Szép estét kívánok:)
napszemcsi
 
 


Sziasztok!

Egy évesek lettünk. :)
Kép

És a torta nagyon ízlett :)

Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok

Gergő Nagyon Boldog Első Születésnapot Neked



Kép


Úton a kistesó Móni?


Kriszta és Dorka
szedo
 
 


Köszi Kriszta és Dorka a köszöntést. :) Rég láttunk már képeket a kisasszonyról. :)

Igen, elindzltunk az úton a kistesóért, úgy mint anno Gergőért. :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Mónika

nagyon drukkolok nektek, hogy mihamarabb megjöjjön a tesó.

Mi köszönjük folyamatosan betegeskedünk, túl vagyunk egy középfül gyulladáson, antibiotikummal kezeltük, igy nem szurták fel. MOst kegyetlenül folyik az orra a lánynak, köhög nagyon, de nincs láza, most mamival vannak otthon.

Felköltöztek az Öcsémék is igy nem kell anyunak utazgatnia csak összetereli a gyerekeket és már jászthat is. Nagyon nagyot nőttünk. 94 cm magasak vagyunk és 15 kg ot nyomunk. félig meddig szobatiszták is vagyunk, csak alváshoz kell a pelus:) szeretnénk bölcsibe is járni, ha a nátha, megfázás és a nevelő nénik is engednék. egyenlőre ellenkeznek, szeretnék, ha Dorka inkább kinn lenne, hisz problémás, ekcémás a gyerek, folyamatosan kezelgetni kell a bőrét, és ez nem megy nekik.

most abba fejezem, megyek haza letelt a munkaidő.

otthonról mellékelek fotókat.

Legyen szép estétek

jó készülődést a karácsonyra

Kriszta
szedo
 
 


MAMAVÁR KŐBÁNYÁN
Cím:1103 Kis Gergely u.3

T:06 20 9 604 214, 260 85 90 Nyitva hétfőtől péntekig 10:00-19:00 óráig

Gyerekek tornaterme
Hétfő 10:00 zeneovi,11:00 zenebölcsi,16:00 beszéd fejlesztés,17:00 ovis aerobikKedd 10:00 babamasszázs,11:00 terhestorna,16:00 kúszó-mászók tornája,17:00 futó-szaladók tornájaSzerda 10:00 futó-szaladók torna,11:00 kúszó-mászók tornája,17:00ovis aerobikcsütörtök10: baba-mama jóga,16:00 ovis fitness,17:00néptáncpéntek10:00zeneovi,11:00 zenebölcsi,16:00angol,17:00angol

Anyukák tornaterme
hétfő10:00 alakformálás,16:00 ovis jazz balett,17:00Iskolás jazz balettkedd10:00 boksz,11:00alakformálás,16:00 ovis Rock and Rollszerda15:30kismama jóga,17:00maratoni aerobikcsütörtök10:00zsírégető,11:00has-comb-fenék,15:30 hastánc,17:00gerinctornapéntek10:00alakformálás,17:00terhes torna
A játszószobában óvónői gyerekfelügyelet, amíg Anya tornázik!
kismama és fogyasztó masszázs:szerdán 17:00-19:00,csütörtökön 10:00-15:00 között

Olasz mini csoport kedd 11:00
Olasz ovi kedd 17:00

Mindenkit szeretettel vár a MAMAVÁR
aja
 
 


Szia Lányok, csemeték

hogy vagytok elkezdődött már a nagy karácsonyi, télapós készülődés? én még csak gondolatban áltam rá a karácsonyra. már elterveztem, hogy mit mikor rakok ki, csak még idő kellene, hogy elmenjek vásárolni ajándékokat. Most pl csattogós lepkét hajtok a lányomnak, fa kirakós játékot a keresztfiamnak télapóra. Emellett anyagot kell vásárolnom két 150x150 es takaróra, egy kék és egy bordó szinüre. Apukámnak anyósomnak férjemnek karácsonyi ajándékot kell vennem. És lassan el kell kezdenem sütögetni a karácsonyi mézes sütiket és linzer karikákat.

legyetek jók és vidámak

Kriszta
szedo
 
 


Kriszta, mi már javában készülünk:)

Bencével megcsináltuk már az adventi koszorút, az ajtódíszt, az előszobába egy díszt, karácsonyfadíszeket, és a Bence festett tea-mécsestartókat festegetett karácsonyi ajándék gyanánt:)

Nekem már megvan nagyrészt az ajándék is, némelyik még csak fejben:) De leg. azon nem kell gondolkodnom hogy mit, csak azon hogy miből:)

Pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok


ajánlom mindenkinek a www.fakopancs.com oldalt és boltot baross utca, mária kereszteződésnél, erzsébet krt, józsef krt. van a bolt. kézműves dolgok vannak benne és rengeteg fajáték.....


Kriszta
szedo
 
 


Sziasztok!

TÉLAPÓZÁS A MAMAVÁRBAN
dec.6-án 10órakor jön a télapó hozzánk is!

A heti zenebölcsi és zeneovi foglalkozások is a készülődés jegyében telnek!

Minden szerda délelőtt 10órától délig APRÓK KÉZMŰVESKEDÉSE Ági óvó néni vezetésével. Festék,gyurma,ragasztás meg ami belefér.
Remek kézügyesség fejlesztő foglalkozás és a gyerekek sikerélményét is növeli!A készült művek díszíthetik a kicsi szobáját is.

érdeklődni és jelentkezni tudtok:
06 20 9 604 214 vagy 260 85 90
aja
 
 


Sziasztok!

Zsu! Nagyon tetszett az utsó mondatod:........, hogy miből! :lol: :lol:

Mi is készülődünk, nézegetjük a meglepiket, tanácstalankodunk sokat. De aztán biztosan rátalálunk az igazi ajándékra. :)

Mi már voltunk egy mikulás partyn:) Gergőnek nagyon tetszett a Mikulás, mindenképpen le akarta szedni róla az övet. :lol:
Kép Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


hát sziasztok lányok és csemeték

December 3-án Dorka találkozott a mikulással.

elég döcögősen indult a találka, mert mire a helyszínre érkeztünk Drágám elaludt. Ölembe cipeltem be a cseppet sem lelkes csemetét. Biztam benne apjával együtt, hogy majd a gyerek zsivajra megébred. Letettük a kanapéra a hallban és vártunk Dorka édesdeden aludt mit sem törődött a rohangászó üvöltöző csemetékkel. Bezzeg otthon lábujjhegyen járkálunk ha alszik, itt meg....

egy órácska zavart álldogállás után ugy döntöttem, ébresztem a csemetét, mert a végén még anyának kell a mikulás elé állni....

oly mérges lett, hogy az csak na.

aztán hirtelen megébredt, mentünk megnéztük a Görömbölő együttest, énekeltünk táncoltunk, majd megérkezett a nagyszakállú télapó. Dori elkerekedett szemmel bámulta, majd hirtelen éktelen éneklésbe kezdett, csak úgy magának.

mentünk átvenni az ajándékot

Dorka mikulásbácsira nézett, aki megkérdezte jó volt e ő hevesen rázta a fejét, majd közölte a mikulással, kérem szépen az ajándékot, de a cumikát nem adom oda....

ennyit arról, hogy elhagyjuk a cumizást....

teszek fel fotót a kismikulásról


Kép
szedo
 
 


és most jöjjön egy két karácsonyi sütemény recept, házi csoki készítésére alkalmas recept

HÁZI CSOKI
Hozzávalók: 30 dkg porcukor, 3 kávéskanál kakaópor, 25 dkg margarin, 2
csomag sovány tejpor. Elkészítés: A porcukrot, a kakaóport, kevés vizet
néhány percig fozünk, majd beletesszük a margarint. Csak annyi ideig
hagyjuk a melegen, amíg a vaj megolvad, fozni ilyenkor már nem szabad.
Ezután levesszük a tuzrol. Elektromos habverovel hozzákeverjük a
tejporokat. Ha befottes üvegben tároljuk, kenheto lesz, mint a
mogyorókrém.

HÁZI CSOKI

Hozzávalók: 50 dkg kristálycukor, 2 dl víz, 25 dkg margarin, 25 dkg
tejpor, 5 dkg kakaó. Elkészítés: Az 50 dkg kristálycukrot, a vizzel addig
fozzük, amig szálat nem ereszt. Mikor ez megvan, elolvasztjuk benne a
margarint. Ha ez is kész, a 25 dkg tejporhoz és a kakaóhoz keverjük az
olvasztott cukrot. Diót, kókuszt, mazsolát, vagy puffasztot rizst is
adhatunk hozzá. Ha kész, kibélelt tepsibe öntjük, és hagyjuk
megszilárdulni. Mikor már majdnem kemény, felszeleteljük. Jó étvágyat hozzá!


HÁZI CSOKI

Hozzávalók: 20 dg mogyoró vagy darabolt dióbél vagy mazsola vagy
kókuszreszelék, 3 csomag zsíros tejpor, 2 vaníliás cukor, fél kg porcukor,
3 evokanál kakaó, 20 dg margarin, 2 dl tejszín. Elkészítés: A tejszínt,
vajat, porcukrot felfozzük, simára keverjük. A tejport, kakaót, vaníliás
cukrot összekeverjük, hozzáadjuk a forró tejszínes masszát és a tetszés
szerinti ízesítot, attól függ, milyen csokoládét akarunk készíteni.
Kivajazott nagy tálcára simítjuk, hutjük. Szilárdulás után szeleteljük.


Csokoládécsók

Hozzávalók: 3 tojásfehérje, 25 dkg vaníliás cukor, 21 dkg csokoládé, 21
dkg mandula. Elkészítés: Megpuhítjuk a csokoládét. A tojást felverjük,
majd hozzá adjuk a cukrot, a csokoládét és a mandulát. Kizsírozott
tepsiben 175 fokon 10 percig sütjük. Forrás: dinácska


Szaloncukor

Hozzávalók: Egy tiszta, ép zománcú lábasba tegyünk fél kiló cukrot és
hozzá 10 evokanál vizet. Elkészítés: Tegyük a tuzhelyre és folytonos
kavarás mellett attól fogva, mikor felforr, fozzük 7-8 percig. Ez alatt
készítsünk elo egy márványlapot, vagy ha az nincs, egy nagy
porcelántortalapot; aztán 1-2 mélytányért, egy gömbölyualjú poharat, egy
kanalat, 1-2 asztali kést és a gyümölcsesszenciákat, citrom- vagy
narancslevet, vagy feloldott citromsavat, vagy rumesszenciát, szóval,
amivel ízesíteni akarjuk a szaloncukrot. Mikor 6-7 percig fott a cukor,
akkor tegyük meg vele a következo próbát: tegyünk a tányérba egy kanállal
a fovo cukorból, és a pohár aljával dörzsöljük. Ha fehéredik, surusödik a
dörzsölés után, akkor azonnal vegyük le a tuzrol, és kanalanként tegyük a
tányérba, a pohárral folyton dörzsölve. Mikor már kissé surusödik,
kavarjuk bele tetszés szerint az ízesítoket. Ekkor gyorsan tegyük a
márványlapra, és ott is gyorsan dörzsöljük tovább, ameddig olyan suru
tömeggé válik, hogy késsel vagy kézzel ujjnyi vastag négyzetformára
alakíthatjuk. Ha kihult, azonnal vágjuk fel szaloncukor nagyságú
négyszögdarabokra. Csomagoljuk be elobb puha viaszos papírba, aztán színes
hártyapapírba, mint ahogy szokás. A gyümölcs-esszenciákat szükség esetén
helyettesíthetjük 2-3 kávéskanálnyi lekvárral is.

Császárkörtés szaloncukor


Hozzávalók: 1/2 kg cukor, 2 dl víz, ízesíto anyagok: császárkörte-aroma.
Elkészítés: Fél kiló cukrot felteszünk foni két deci vízzel, s
folyamatosan kevergetve addig fozzük, amíg hólyagos és átlátszó nem lesz.
Ha már eléggé nyúlós, levesszük a tuzrol. A pépet annyifelé osztjuk,
ahányféle cukrot szeretnénk készíteni. Keverjük hozzá az ízesítoket.
Ezután egy kicsit langyosítsuk meg, hogy jól kenheto legyen, és hideg
tálcán simítsuk el 1,5-2 cm vastagságban. Vizes késsel vágjuk kis téglalap
vagy kockaformákra. Az elkészült szaloncukrot csokoládébevonóval is
bevonhatjuk. Selyempapírba, majd színes csomagolópapírba csavarjuk.
*~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~*

Marcipános szaloncukor

Hozzávalók: 1/2 kg cukor, 10 evokanál víz, marcipán.
Elkészítés: Egy lábasba teszünk 50 dkg cukrot és 10 evokanál vizet.
Folyamatos keverés közben a forrástól számítva 8 percig fozzük. Közben 6-7 perc után tányérra teszünk egy kanál masszát, és gyorsan elsimítjuk: ha surusödik és keményedik, akkor elkészült a massza. Ekkor levesszük a
tuzrol, és belekeverjük az ízesítoket. Az így elkészített masszát
porcelántálon vagy márványlapon nedves kézzel tetszés szerinti vastagságú
rúddá sodorjuk. Kihulés elott megfelelo nagyságú darabokra vágjuk. Ha
elkészült, selyempapírba csomagoljuk, és tetszés szerint díszíthetjük.
*~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~**~°*°~*

Habcsók

Hozzávalók: 4 tojás fehérje, 30 dkg porcukor, vaj, liszt, 20 dkg dióbél
Elkészítés: A tojásfehérjékbol (a cukor hozzáadásával) laza habot
készítünk, majd az edényt forró vízbe, vagy goz fölé állítva folytatjuk a
habverést, amíg a hab kissé be nem surusödik. Egy tepsit (sütolapot)
vékonyan megkenünk vajjal, meghintjük liszttel, s arra kiskanállal, vagy
nyomózsákkal rátesszük a habot. Végül elomelegített, de nem túl forró (130
Celsius-fokos) sütobe helyezzük, s ott kb. fél óra alatt keményre
szikkasztjuk a habcsókokat.
szedo
 
 


Fűszeres mézeskalács

Hozzávalók:

* finomliszt - 1 kg
* méz - 50 dkg
* kristálycukor - 30 dkg
* sárgabarack lekvár - 2 evőkanál
* tojássárgája - 4 db
* szalalkáli - 2 dkg
* szódabikarbóna - 1 kávéskanál (2 evőkanál tejben feloldva)
* őrölt fahéj - 1 dkg
* szegfűszeg - 1 dkg
* ánizs - 1 dkg
* reszelt citrom héja - 1 db
* zsír (sütőlap kinenésére)
* tojás felverve - 1 db (tészta tetejének kenésére)

Elkészítésének módja: A hozzávalókat jól összegyúrjuk, majd egy-két napig hűvös helyen vagy a hűtőszekrényben pihentetjük. (A tésztát hosszabb időn keresztül tárolhatjuk anélkül, hogy megromlana.) A tészta felét kivesszük, újból átgyúrjuk, majd lisztezett deszkán kb. 1 centiméter vastagságura nyújtjuk. Kiszúró formával, vagy éles késsel figurákat alakítunk belőle, a nyers süteményeket kizsírozott sütő lemezre fektetjük, előmelegített sütőben közepes lángon 150 C-on barnás pirosra sütjük. Miután a sütőből kivettük a tetejüket simára kevert egész tojással megkenjük, és csak kihűlés után díszítjük, vagy ragasztunk belőlük össze különféle formákat.
Az alaptésztához tehetünk 10-20 dkg ráma margarint, ettől omlósabbá, puhábbá válik A sütés után a figurák megkeményednek, de tárolás alatt puhává válnak, s minél tovább állnak magas páratartalmú levegőn, annál jobb lesz az ízük.



Kép
szedo
 
 


Gyömbéres mézes

Hozzávalók:

* finomliszt - 90 dkg
* kristálycukor - 25 dkg
* olvasztott méz - 2 dl
* margarin - 10 dkg
* tej - 3 dl
* őrölt fahéj, gyömbérpor - 1-1 evőkanál
* szódabikarbóna - 1 evőkanál

Elkészítésének módja:
A margarint, a mézet, a cukrot és a fűszereket kis lángon felmelegítjük, jól összekeverjük, majd a tejet hozzáadjuk, és az egészet hagyjuk kihűlni. A szódabikarbónát a lisztbe keverjük, majd a teljes masszával tésztát gyúrunk belőle. Legalább egy napra hűvös helyre, vagy hűtőszekrénybe tesszük.
Lisztes deszkán 1 cm vastagra nyújtjuk, és éles késsel figurákat vágunk ki belőle. Előmelegített sütőben világosbarnára sütjük, és még melegen a tetejét tojással megkenjük, ha maradt tésztánk, vagy elfogy az időnk, nyugodtan a mélyhűtőbe rakhatjuk, akár fél évig is eláll.

Kép
szedo
 
 


Puha mézes

Hozzávalók: 6 egész tojás, 25 dkg porcukor, 1-1 kávéskanál őrölt fahéj és szegfűszeg, 2 dl tej, 2 dl langyos méz, 35 dkg liszt, 1 csapott evőkanál szódabikarbóna
A tojások sárgáját a porcukorral, a fahéjjal és a szegfűszeggel kikeverjük, hozzáadjuk a tejet és a langyos mézet. A liszttel kevert szódabikarbónát a masszához adjuk, majd a keményre vert tojásfehérjehabot is óvatosan beleforgatjuk. Közepes tepsibe öntve megsütjük.
szedo
 
 


Puha mézesrudak

Két egész tojást, 5 dkg porcukrot, két késhegynyi szódabikarbónát habzásig keverünk, azután lassú keverés mellett hozzáadunk 2 dl langyos mézet és 25 dkg lisztet, kevés fahéjat és szegfűszeget és még fél óráig keverjük. Kis tepsibe öntjük, megsütjük. A tepsibe öntött tésztát hámozott fél mandulákkal megszórjuk. Ha megsült, deszkára borítjuk és csak annyit szeletelünk belőle, amennyit egyszerre elfogyasztunk.
szedo
 
 


Mézeskalács

18 dkg mézet, 20 dkg cukorral felforralunk. 0,5 kg barna lisztet (lehet rozsliszt is) ezzel leforrázva, ha annyira kihűlt, hogy a kéz kibírja, gyúrni kezdünk a tálban. Összeállítva cipókba vágjuk és formáljuk, kinyújtjuk. Most mindenféle formát szaggathatunk belőle és lisztezett, kent tepsire téve, tojással kenjük, félszem abált mandulát téve a puszedliformákra. Lehet cukormázzal is bevonni (cukor, kis víz és citromlé) és így közepes sütőben sütni. Lehet kissé vastagabbra nyújtva, egyben is tepsibe tenni és azután földarabolni, vagy lehet mézeskalácsszíveket vagy bármilyen formát csinálni és mázzal, főtt tojás-habbal színezve díszíteni. Karácsonyfadíszül is alkalmas. Fontos, hogy sütés előtt a tészta tepsiben fél órát pihenjen. Minél régibb, annál jobb.


Kevert mézes

12,5 dkg cukrot, 25 dkg mézet és
3 tojássárgáját habosra keverünk, azután adunk hozzá egy mokkáskanál törött fahéjat, törött szegfű-szeget és egy kiskanál szódabikarbónát. Mindent jól összekeverünk, hozzáadunk 25 dkg kenyérlisztet és végül 3 tojásfehérjének kemény habját. Tepsibe öntjük, a tetejét liszttel és hosszúkásra vágott mandulával meghintjük, jó tűznél megsütjük.


Mézeskalács csók

15 dkg cukrot, 40 dkg finom rozslisztet, 1,5 tojást, 2 evőkanál meleg mézet, egy kávéskanál szódabikarbónát, kevés szegfűszeget, fahéjat és citromhéjat gyúrjunk össze, azután kis dió nagyságú golyócskákat készítsünk belőle. Rakjuk ritkán a megkent sütőre, s mint más vajastésztát, jó melegben süssük meg. Nagyon kell vigyázni, hogy meg ne égjen. Esetleg fél-fél mandulát is tehetünk a kis golyócskák tetejére. Nagyon egészséges és olcsó, ízletes sütemény.
szedo
 
 


Kép
szedo
 
 


No lányok egyenlőre talán ennyit tudok hirtelen előszedni. ha valakinek valamilyen receptre lesz szüksége jelezze nekem szívesen segítek. rengeteg féle receptet kipróbáltam már és még fogom is próbálni.



Kép
szedo
 
 


Szedo! Köszi, aranyos vagy :)

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


és most szeretnék egy picit dicsekedni:

ez az adventi koszorúm

Kép




az ablakot a gyerekszobában igy díszítettem:


Kép
szedo
 
 


hát jó reggelt hölgyeim és kedves uraim

hol vagyunk?

kinek mit hozott a mikulás?

kislányomat a bölcsödében ma fogja meglátogatni a piros ruhás mikulás, már nagyon nagyon várja. ennek örömére ma reggel későn ébredtünk és elkéstünk a bölcsiből. hát ennyit anyáról. soha nem volta pontos és már nem is leszek....

ezért virgácsot kapok a mikulástól

az én mikulásom meglepett egy hatalmasnak írt, de csak normál méretű üvegtetejű csodaszép fazékkal, ebben készítem majd az ünnepi menüre a levest.

apropó ki mit készít karácsonyra?

halászleven kívül

segítsetek, mert öteletem sincs mit csináljak. mindehhez van egy napom, hogy elkészítsem.

sajnos utolsó napig dolgozom és még két ünnep között is:(

hát ilyen a dolgozó anyukák élete.

szívesen mesélek arról, hogy milyen hullámvölgyeken mentem át érzelmileg amióta dolgozom

már ha valaki erre jár, és valakit érdekel

Kriszta anya (olyan jó büszkélkedni azzal, hogy anya vagyok)
hát kicsit dilinyós anya:)
szedo
 
 


íme az én csemetém pár héttel ezelőtt kellette magát a nagynénjének, hogy csakis vele foglalkozzon:)


Kép
szedo
 
 


homeopátiás szerekről is írhatnátok, hogy mivel kezeljem pl a gyulladt bőrét a gyereknek. íme így néz ki a kezünk, mint a fenti képen is láthatjátok.

segítsetek abban is, hogy hogyan tudjam meggyőzni az embereket, nevelőket, szülőket, hogy ne szörnyűlködjenek, ha meglátják a kislányomat, és ne mondják előtte, hogy csúnya, mert megjegyzi a manó és folyamatosan mondja. most még nem érti az értelmét, de később nagyon fog fájni neki, hogy csúfolják a bőre miatt. roppantul el vagyok már előre keseredve, hisz már két éve együtt élünk az ekcémával, de még szerintem sok sok nehéz hónap áll előttünk. félek, hogy az érzelmi hatások miatt erősödni fog a baja, és nem enyhül (ezt már mostanában is érzékelem.)

no most megyek egy kicsit takarítani, mert jön a nagypapa, és el is kell szaladnom venni egy kis lisztet, mézet, gyömbért, stb, mert karácsonyi sütit készítek, ha elkészülök vele fotózom és felrakom, nem biztos, hogy tudom majd díszíteni, de megpróbálom:)
szedo
 
 


nini nem állították át a szerver óráját így egy órával előbb mutatja az időt:)
szedo
 
 


szomorú vagyok csak magammal beszélgethetek

Kriszta
szedo
 
 


no akkor ma is szép napot mindenkinek. untatom egy kicsit magamat.


ime műveim, melyeket tegnap alkottam:

bölcsibe karácsonyfadíszek:

Kép



mogyorós omlós kifli, amíg még nem voltak itthon a nagyok:

Kép



mikulásváró mézes figurák:


Kép


és folytatom mindjárt tovább, aztán remélem a passzív nézelődök is írnak majd valamit

Ma is találkoztok Emma és Gergő?

Ildikó hogy van a Marci? Bölcsöde?

Betty nem találkozom mostanába a kisfiaddal és téged sem látlak. mélekre sem reagálsz mi újság veletek?

Mamackát már nem is kérdezem, róla már hónapok óta nem hallok semmit. pedig szükségem lenne egy két szép üdvözlő lapra és rá gondoltam, hogy neki biztosan van.

Kriszta
szedo
 
 


volt nálunk a mikulás:


Kép


Kép



Kép


Kép
szedo
 
 


no akkor várom szeretettel az írásaitokat

Kriszta
szedo
 
 


Sziasztok!

Vagyunk ám mi is, de azt sem tudom hol áll a fejem! :roll: Intézzük a lakáshitelt, meg a többi!
Marci mint egy kis utánfutó olyan; folyamatosan követ engem! Simán kinyit minden ajtót; a wc-n sincs nyugtom tőle! :D

Szedo!
Írok neked majd mailt Dorka kezével kapcsolatban!Ezek a sütik; nem semmik!Csorog a nyálam!

Tegnap mi is találkoztunk a Mikulással; a játszóbölcsiben!Először minden gyerek meg volt szeppenve; utána Marci feloldódott és 3x ment vissza csokiért! :D :D :D

Ildi

delfinke
 
 


akkor sok dolgod lehet Ildi

mi is sokat rohantunk, míg elintéztük a lakás körüli dolgokat. Dorka akkor még a pocimban volt így is nehéz volt hát még egy örökmozgóval.

köszi a privát emailt, már túl vagyunk az említett termékeken. sajnos nem jött be. van aloevera növényünk is, sebgyógyításra remek, de nagyon szárít, így néha többet árt mint használ. de majd reméljük egyszer rájövünk, hogy mi lesz az igazi.

köszönöm a dícséretét a sütiknek, már megrendelték tőlem a karácsonyi bejgliket is, így péntek délutánra már lesz programom (Dec 22) egész dután sütöm a fincsi beiglit. (vagy 10 rudat kell készítenem)

na megyek reggelizni

Kriszta
szedo
 
 


Szisztok!
Hát igen, én is az utóbbi időben csak háttérolvasó vagyok :oops:

Nálunk is járt a Mikulás :D Emma kissé félt tőle, de az ajándéknak nagyon örült :D VAnnak fotók is, csak nem tettem át a gépről, a fényképezőt meg elvitte magával apa Szlovákiába, tanulmányi útra. De majd pótolom :wink:

A CSaládsegítős Baba-Mama Klubban is volt Mikulás. Olyan élethű volt az "öreg", h még a szakálla is igazi volt :D :wink:

Szedo
Nagyon bírom a lelkesedésed süti ügyben (is) :) Én is szeretnék sütni majd kicsiny családomnak, de olyan nehezen tudom magam rávenni :oops: pedig a mézeskalácsot már meg is csinálhattam volna.

Engem érdekel,h milyen hullámvölgyön mentél át, mióta visszamentél dolgozni.
Igazából azért is, mert tudod amit mondtam egyik nap amikor taliztunk a sétányon. Sajnos egyre jobban sűrget az idő, miszerint el kéne döntenem (leginkább az hiszem nekem),h Emma menjen-e bölcsibe vagy sem :cry: Nagyon nem szeretném beadni, de ugye a GYES..... :cry:

Mindenkinek további áldott ádventet, és készülődést az ünnepre!
jó éjt! Üdv Anikó&Emma
gottiani
 
 


sziasztok

Anikó, de jó hogy te is csatlakozol. Emma igazán nagy lány lett. Hidd el a bölcsöde nem fog vele rosszat tenni. Sajnos nálunk is az anyagi volt a fő ok amiért bölcsibe adtuk Dorkát. És ugye Dorka még nem volt két éves, mikor hirtelen június végén azt mondták nekem az Unilevernél, hogy kezdeni kell. Így nagyszülők, papák, mamák, nagybácsi, végül haza jött egy hétig küzdtek az apjával, hirtelen a kertesházból be a 35nm re kicsit kikészültek egymástól a melegtől. Apa megtudta, mi a gyereknevelés, nem csak arra a két órára, amikor ő hazajön, hanem később is.... Megtanultak egymással bánni, szeretni egymást.

Én lelkiekben rettentően megtörtem, örlődtem, hogy helyesen tesszük e hogy bölcsibe adjuk, örlődtem, hogy hogyan tudok megfelelni a családban, a mhelyemen.... Mai napig kétségbeesetten keresem a helyemet, de még mindig nem tudom zökkenőmentesen rendezni a családot és a munkahelyi dolgaimat. Nagyon sok a nyolc óra, és nagyon sokat vesz el az időmből az utazás. Folyamatosan rohanásban élek. Reggel fél hatkor kelek, hatkor keltegetem Dorkát, felöltöztetem a néha még alvó gyereket, beteszem a babakocsiba legkésőbb háromnegyed hétkor rohanunk a bölcsödébe. 7.09-kor jön a piros 7-es busz azt el kell érnem, hogy viszonylag időben, 8 előtt hat perccel érkezzek a dunaplazahoz. onnan futás a munkahely 8 előtt egy perccel szerencsés esetben beesem. munka munka orrvérzésig, és ez a jobbik eset... aztán ötkor rohanás haza, menetközben bevásárlás, posta, hat negyedhét itthon vagyok. És kezdődik a főzés, ha már nincs hétvégéről, vacsoráztatás, fürdetés, éneklés és alszik a gyerek.

Néha elnézem, hogy Dorka az apjával jobban játszik, mint velem, és csak legyint, ha odajön és azt mondom neki, hogy még csak berántom, vagy kisütöm az utolsó húst, és utánna játszom. Látom rajta, hogy magában azt gondolja, ugyan anya akkor sem fogsz jönni, mert eszedbe jut, hogy nem raktad még ki a ruhákat amit holnap rámadsz... vagy teregetsz.. vagy csak leülsz bámulni milyen nagy lettem... Gonosz az élet ilyenkor ezt mondom. Most hogy beteg vagyok legszívesebben nem vittem volna bölcsibe, de legalább pihenés helyett összeszedtem a házat, a virágokat, díszítést és kicsit készültem a karácsonyra. És félek a jövőhéttől, vajon hogy fogunk újra visszaszokni, hogy bizony hatkor kelni kell és menni kell a bölcsibe.

Na nehogy kiugorj Anikó az ablakon. Csak neked a lelkedben lesz rossz. De a gyerekek hihetetlenül jól érzik magukat a bölcsödében. Pillanatok alatt beleszoknak az új rendbe, és nagyon jól eljátszanak egymással és magukban is. Élmény őket hallgatni, meglesni, hogy hogyan érvényesítik akaratukat, hogyan engednek, mit tanulnak meg. Egész másként nevelik benn, mint te Nem rosszabbul, vagy jobban, hanem más megközelítésben. Olyan dolgokra tanítják, amire te még nem tetted volna, mert kicsi törékeny mondod te. Önállóságra, valamilyen szintű fegyelemre és kicsi rendszerre. Édes aranyos csöppségek mind.

Legyen szép napotok

Kriszta
szedo
 
 


Mi ez a pörgés itt kérem?

Szedo: De irigyellek emiatt a sütési láz miatt. :) Én is szoktam, de nagyon ritkán. Így várok inkább anyósomra. A problémám az, hogy folyamatosan arra kell figyelnem, hogy Gergi ne tapogassa meg a forró tűzhelyet.
Tök jó volt a Mikulásotok, de miért kötöttétk be a szemét? :wink: :lol:

Mamackának vannak lapjai, ha megkeresed az utsó hsz-ét és a névre kattintasz, szerintem megtalálod, ahol árulja. Vagy privi...

A barátnőm kislányának a bőre is ekcémás, most valami nagyon tuti orvosnál voltak, aki szuper kencéket írt, valóban szép, szinte láthatatlan a kismanó bőrén bármilyen vörös folt. Marcianyu néven ír a Gyermeknevelés-Örökbefogadók topikján. Írj nki privit és hivatkozz rám nyugodtan. :)

Delfinke: A költözés mikor lesz? Nem irigyellek, a sok pakolás, rohangálás...Úgy utáltam. Mostanában már nem nagyon szeretnék innen elköltözni. De ki tudja, mit hoz a jövő.

Baba-mama klubos Mikulásról egy fotó :)
Kép

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


sziasztok


íme Dorka a huncut fotómodell. senki nem írogat?

Kriszta



Kép



Kép
szedo
 
 


Sziasztok!
Akár mennyire is igyekszem, nem sikerül rendszeresen írnom a topikba, bocsi :oops:

Kriszta
Köszi,h megosztottad velem/velünk a vívódásaidat. Hasonlókat élek meg és szerintem fogok ha valóban lesz meló ill. bölcsi. Még semmi nem dőlt el, mert arra várok,h a melóhelyen mit mondanak. Amilyen munkarendben eddig dolgoztam azt nem tudom vállalni, így 2 éves gyerek mellett. 12 órás műszakban dolgoztam, hol nappal, hol éjszaka. Ebben persze benne van a hétvége és az ünnepnapok is. Megpróbálok a szülésznői munkakörben napi 8 órás melót kérni, vagy az új végzettségemnek (szociális munkás) megfelelő státuszt kérni.
Sajnos mint köztudott a kórházak jelenleg nem állnak túl jól, nálunk is valószínüleg átalakítások lesznek. De még ennek is örülnünk kell,h nem bezárs. Bár ki tudja..... :(

Dorka nagyon édes képeken :) oylan fura,h már iylen nagylány, pedig talán egy bő fél évvel idősebb csak Emmánál, nem? Emma februárban lesz 2 éves.

Hahó, többiek!!!!! Tessék írni! Ki mit főz karácsonykor? Nálunk nem megy a hal (csak én szeretem), így várnék jó kis ötleteket,h mi legyen a menü. Lehetőleg gyors és egyszerű :lol: :wink:

További áldott ádvetet! Üdv Anikó és Emma
gottiani
 
 


HELP! Miért nem tudok feltenni képet? :shock: Mindig azt írja ki,h hiba történt. :(
gottiani
 
 


Sziasztok

Anikó el kell keseritselek. a sógornőm szülésznő, már munkanélkülin van, mert már nem jár neki a gyes. Volt a bajcsyban, nem veszik fel, volt az istvánban hasonló a helyzet, volt a délpestiben, szintén elutasitották, volt a jánosban, és ott is kitessékelték, próbálkozni fog a sotén, ha megtudok tőle valamit szólok neked.

Kriszta
szedo
 
 


Kriszta
Hol dolgozott eddig a sógornőd? Mert igazából még egyik kórház sorsa sem dőlt el :shock: Vagy már kezdik a leépítést?
Én is kérdeztem a közvetlen felettesem,h ez ügyben esetleg veszélyben lehetek-e. Azt mondta,h ha leépítés lesz, akkor először a szakképzettlen embereket küldik el (az pedig van jónéhány). És a szülésznők közül az sem mindnegy,h kinek milyen végzettsége van. Régebben egy 1 éves képzés volt, de már évek óta 3 éves képzés van. Nekem a magasabb van :) de majd meglátjuk mire elég :oops:

Priviben madj értekezünk tali üygben, ok?! :)

Többiek????? 8)

Üdv Anikó
gottiani
 
 


Szia Anikó

A jános kórházban volt szülésznő, onnan ment el szülni, sőt ott szülte a fiát.

Kriszta
szedo
 
 


Devecseri László: A karácsonyi csillag


Decemberi fényességben,
szép karácsony estéjében
csillag-gyermek könnye hullik,
rossz kedve tán el sem múlik.
Decemberi fényességben.
Szép karácsony estéjében.

Fény-nagyapó vigasztalja,
ám szavait meg sem hallja!
-Jó nagyapó, Fény-nagyapó!
Csillagfényben fürdik a tó,
karácsonyfák fénye játszik,
csak egy házban fény nem látszik.

Erdő szélén, szegény portán,
karácsonyfa búsul árván:
nincsen dísze, semmi éke,
nincsen néki fényessége!
Karácsonyi csillag lennék!
Fény-nagyapó, Földre mennék!

-Égből szakad akkor léted,
elveszted a Mindenséget!
Hogyha egyszer innen elmész,
te is tudod, vissza nem térsz!
Örök parancs: mehetsz önként,
ülnek rajtad égi törvényt:

száműznek a földi létbe,
fényed vesztő ember-éjbe,
száműzötten, földi létben,
csupán egyszer, minden évben,
felragyoghatsz csoda-fényben,
karácsonyi csendes éjben!

-Jó nagyapó, engedj engem
lenn a Földön csillag lennem!
Felszikrázom minden évben,
karácsonyi fényességben.
Nem bánom a csillag-csendet,
ne ejts értem többé könnyet!

Fény-nagyapó, Isten veled,
kis unokád mindig szeret!
Mégis, mégis el kell mennem,
öröm-fényem messze vinnem!
-A jóságod áldjon téged,
legyen boldog földi léted!

...és a csillag Földre szállott,
erdő szélén kis ház állott...
Nyílt az ablak, mintha szólna
karácsonyi csengőszóra...
Karácsonyfa legtetején
ott ült már a csillag-legény.

Eztán mit tett, én nem tudom,
ám azt néked elárulom,
hogy az üres kicsi fácska,
karácsonynak szép zöld ága
sok-sok dísszel telt meg nyomban,
még abban a minutumban.

A fa alatt? Ruha, játék,
mennyi-mennyi szép ajándék!
Egy kisfiú nézi, nézi,
tán e csodát meg sem érti!
Örül nagyon, szeme nevet,
aztán hullat nagy könnyeket,

hiszen beteg, akit szeret.
Ott fekszik a rozzant ágyban,
öreg dunna hajlékában,
karácsonyfa árnyékában.
A kis csillag odapillant,
szomorúság fénye villant,

mert akit ott ő meglátott:
idézett égi világot...
-Olyan ő is, mint nagyapó!
Segíteni, az volna jó!
Csillagfénnyel simogatta,
szeretettel szólongatta,

fénykezével gyógyítgatta.
Mesélt néki unokája,
dalt dúdolt a kicsi szája:
angyalkórus sem szól szebben,
szállt az ének, szólt a mennyben.
Karácsonyi éjszakában

csoda történt a kis házban:
nagyapónak szeme rebben,
karácsonyfát csodál csendben.
Szóra nyílik szája halkan,
mintha harang szólna abban,
s angyalszárny suhog magasban.

Decemberi fényességben,
odafenn a távol-égen,
szép karácsony estéjében,
örömkönnyet hullat szépen,
Fény-nagyapó csillag-éjben,
szép karácsony estéjében.

...és azon túl minden évben,
karácsony csendes éjben,
erdőszéli kicsi házban,
szent örömben, boldogságban,
karácsonyi csillag ragyog,
karácsonyi csillag ragyog...
szedo
 
 


Emily King: A legdrágábbakért



A dundi kis mosolyokért,
A villogó szemekért,
A kezeslábas pizsamába burkolt
Játékmaci-ölelésekért
A nevetésben rejlő dalért,
A lábdobogás-versért;
A kicsikért, akik
A szívünkbe férkőztek-
A gyermekekért, karácsonykor…
És mindörökké…
Köszönet néked, ó, Uram!
szedo
 
 


Gyümölcskenyér szentestére


Hozzávalók:

• 20 dkg aszalt szilva
• 30 dkg aszalt körte
• 20 dkg aszalt füge
• 1,1 liter víz
• 24 dkg mazsola
• 12 dkg dió
• 12 dkg mogyoró
• 12 dkg cukrozott citromhéj
• 12 dkg kristálycukor
• 1/2 teáskanálnyi őrölt fahéj
• csipetnyi őrölt szegfűszeg
• ánizs és só
• 0,5 dl rum
• 1 citrom leve
• 35 dkg finomliszt
• 6 púpozott evőkanál búzakorpa
• 1 dkg élesztő
• hámozott, félbevágott mandula
• tetszés szerint kandírozott gyümölcs a díszítéshez
• 1 teáskanálnyi víz a mázhoz
• zsiradék a tepsihez



Elkészítése:

A gyümölcskenyér előkészítését a sütés előtti napon kell kezdeni, mert a gyümölcsöket legalább 12 órán át kell áztatni. A szilvára, körtére és fügére ráöntünk kb. 1 liter vizet és letakarva egész éjjel ázni hagyjuk, majd lecsepegtetjük, és apróra összevágjuk.

A cukrozott citromhéjat, a mandulát, az apróra vágott diót és mogyorót a cukorral és a rummal összekeverjük és 2 órán át, állni hagyjuk, ezután a többi megpuhított gyümölccsel, egy citrom levével és a fűszerekkel jól összekeverjük.

15 dkg finomlisztet 3 evőkanál búzakorpával, 1 dl kézmeleg vízzel, 1 dkg élesztővel, csipetnyi sóval összekeverünk, kenyértésztát készítünk és félretesszük keleszteni. A gyümölcsmasszát összekeverjük 20 dkg liszttel, 3 evőkanál búzakorpával. Ezt összedolgozzuk a megkelt tésztával, majd két részre osztjuk, és kerek cipókká formázzuk.

Mindkét kezünket hideg vízbe mártva a cipók tetejét laposra simítjuk. Fél mandulákat teszünk rá, és ízlés szerint kandírozott gyümölcsökkel díszítjük.

A gyümölcskenyereket kizsírozott tepsibe tesszük, még kb. 30-40 percig pihentetjük, majd előmelegített sütőben kb. 180 fokon 70-80 percig sütjük. Miután megsült, kihűtjük, majd a következő mázzal kenjük be: 3 teáskanálnyi cukrot feloldunk 1 teáskanálnyi vízben, majd felforraljuk.
Ha sokáig frissen akarjuk tartani a gyümölcskenyeret, jól záródó fémdobozban tartsuk!
szedo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: