Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Pocakosok!
Nagyon jó lenne beszélgetni a kerületben lakó Kismamákkal. Szilvi vagyok 28 éves és a 31. hétben vagyok. Mi a véleményetek a kerületrõl?
Szilvi
 


Szia Szilvi,

en jelenleg igaz nem lakom otthon /MO/, de IMADOM A XVI. keruletet!! Ott nottem fel, es a szuleim a mai napig ott laknak. Emlekek, baratok, diakevek....szoval nagyon szeretem! Persze sok minden valtozott ott is, de meg mindig a legjobb kerulet NEKEM!
Te merre laksz?
Gratulalok a babadhoz!
Ja, es bocsi, de mar pocakos sem vagyok, de remelem nem baj, hogy hozzaszoltam a topikhoz :-)

udv, Beja
dbeatrix
 


Sziasztok!
Timi vagyok 2001. szeptembere óta lakom Mátyásföldön. Most a 19. hétben vagyok. A segítségeteket szeretném kérni. Nem tudjátok véletlenül, hogy a közelben hol van terhestorna?

Ha esetleg tudjátok, légyszi írjátok meg. Köszi szépen! Üdv. Timi
Timi
 

 
 

Szia Timi!
Én is bajban voltam evvel a kérdéssel. Úgy volt, hogy a védõnõk által ajánlott terhestorna továbbindul februárban, de ezmégsem tõrtént meg. Most sajnos ilyen, hogy torna, mozgás nekem nem ajánlott, mert a dokim szigorú fekvésre ítélt.Viszont egyet még kinéztem, de ez a IV. ker-ben van. Deák F. u. 93. SZEI épület.Én amúgy a 33. hétben vagyok. Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!
Köszi, a címet! A térképen megnéztem, hogy hova esik amit javasoltál, de sajnos nekem ez nagyon messze van.
De azért köszi.
Neked mid lesz? Az én pocaklakóm kisfiú lesz, ami nagyon érdekes, hogy én ezt már az elejétõl fogva éreztem.


Boldog babavárást kívánok neked és a többi kismamának is.

Írjatok! Sziasztok Timi
Timi
 


Szia Timi!
Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.Mi úgy terveztük, hogy az elsõ kisfiú lesz és a második pedig kislány.nem így alakult.Így kislányunk lesz.Persze nem mintha nem örülnék,egész végig éreztem különben és még hárman meg is jósolták nekünk a hasam formája miatt. Olyan szép kerek.A neve Viktoria. A tieteket hogy hívják, ha van már neve? Még azt meg szeretném kérdezni, hogy te hol fogsz szûlni, ki a dokid és hogy jársz-e az elõadásokra amit a Jókai u-i gyermekrendelõben tartanak. Remélem hamarosan jelentkezel. Üdv: Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Szép neve lesz a babátoknak. A mi kisfiunk Levente lesz.
Én az Uzsokiba fogok szülni Dr. Gyarmati Bélánál, akivel nagyon meg vagyok elégedve. Te hol fogsz szülni?
Az elõadásokra eddig még sajnos nem tudtam elmenni, pedig a március 20-ai nagyon érdekelt volna (Együttszülés-baba-mama szoba), mert mi apás szülést szeretnénk, és azért jó lett volna meghallgatni szakértõk tanácsát ezzel kapcsolatban. Fõleg azért, hogy a férjem miatt nem kelle e aggódnom, hogy nem fogja e megviselni.
Én még úgy tervezem, hogy áprilisban dolgozom és utána otthon maradok. Már alig várom, mert napi 8 óra ülés, már kezd fárasztó lenni. A derekam és a pocakom fölött fájdogál. Te meddig dolgoztál?
A kerületben hol laksz? Én a Bökényföldi úton és Daku Ágnes a védõnõm. Egyébként én 25 éves vagyok.
Várom válaszod! Szia Timi
timi
 


Szia Timi!
Én a kerületben járok Dr. Dancsó Jánoshoz magánrendelésre aki a Szabolcs u-i HIETE-n dolgozik. Õ egy alapos tárgyilagos doki. Én voltam a 20-ai elõadáson ahol elmondták a szülés menetét a légzéstechnikákat és filmet is vetítettek. Aki olvasgatja a neten írtakat, vagy bármi mást, annak nem nyújtott újat. A kispapákról viszont nem volt szó.
Ahogy írtam már, fekvést javasol a doki, mert egy másfél hete majdnem megindult a szülés. Azon az éjszakán nem tudtam aludni,sûrû méhösszehúzódásaim voltak amik görcsöltek is. Másnap a védõnõm tanácsára elmentem CTG-re. Az eredmény jó lett a babának elegendõ az oxigénje, de a görcsök akkor sem voltak normálisak, így kaptam rá gyógyszert és elmúltak. Még egy másfél hétig fekszem, azután már elõ is jöhet a Kicsilány, ha nagyon akar.
Ja és nem felejtem le 28 éves vagyok.
Elsõ babátok lesz?
Hól dolgozól?
Várom válaszod : Szilvi
Szilvi
 


Lemaradt hogy merre lakok, a Szentkorona utcában, aSzentmihályiról nyílik. Szia!
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Örülök, hogy minden rendben van veletek. Igen az elsõ babánk lesz. Én a Magyar Természetbarát Szövetségnél dolgozom titkárnõként, már 2,5 éve.
Te hol dolgoztál és meddig? (pocakkal)
Nagy pocakkal hogy tudsz aludni? Nekem még nem olyan nagy a pocim, de én mindig hason alvó voltam és most elég nehézkessen tudok oldalt aludni.
A babakelengyét már megvásároltátok? Hol? Tudsz olcsóbb helyeket? Én voltam a Mega-toys-ba ott van egy üzlet, ahol szép kis ruhák vannak jó áron (Kenguru ruhák), és ott néztük ki a kiságyat is.
Szia Timi
Timi
 


Szia Timi!
Én a mi kis Bt-nkben dolgozom, amolyan mindenesként.Eladó az üzletben és titkárnõ otthon. Mobiltelefonok adás-vételével foglalkozunk. Az üzletbe már január közepe óta nem jártam be,de a rohangálós munkát még elvégeztem.Azután következett az a haskeményedõs idõszak.
Nekem szerencsém van, egész terhesség alatt nem panaszkodtam-az elõbbit kivéve- nem hánytam, nem volt hányingerem sem, tehát 6 hónapig nagyon jól voltam. Késõbb kicsit a hátamra panaszkodtam és elkezdtem vizesedni. Nagyon jól teszed, hogy májustól pihenni mész, a derekad, hátad tönkremenne.
az alvással is szerencsém van, mert mindig is oldalt alvó voltam.
Anyuék nagyon rendesek voltak, azt mondták, hogy õk is szeretnének az unokájuknak ezt-azt vásárolni, így beállítottak egy kisággyal,pelenkázó-fürdetõvel és egy babakocsival. Ja még egy pár babaholmival.Tehát mi még nem is vásároltunk,de kiírtam innen egy pár dolgot.
Pl:babaruhák- csecsemõ kortól felfelé - a gyártótól GITI 06-20-350-38-35
Lurkó-kuckó FÜREDI U. 19/ A, 06-30-261-33-37 Pelenka diszkont áron
Most megyek mert széthasad a hátam. Szia: Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Köszi, a címeket. Szerencsére én sem panaszkodhatom, mert én sem voltam kisebb hányingeren kívül rosszul.
Ilyenkor délután a munkahelyen mintha le akarna szakadni a derekam (nem panaszkodás képpen), pedig még csak félidõs vagyok és a pocakom se túl nagy. Mi lesz késõbb?
Te azért jártál tornázni, vagy otthon tornáztál? Azt mondják, hogy az úszás is nagyon jó, csak lenne rá idõm, örülök ha a házimunkát elvégzem, habár a férjem nagyon sokat segít.
Tényleg rendesek a szüleid, hogy így bevásároltak. Mi nagyon sok mindent kaptunk, így pld. babakocsit, hordozót, mózes kosarat nem is kell vennünk.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok nektek sok-sok szeretettel: Timi
Timi
 


Szia Timi!
December közepéig tornáztam a védõnõ által ajánlott kis mamatornán.Úgy volt, hogy februárban tovább indul,de mégsem folytatódott. Egy hónapja pedig vettem egy kazit/ Kállai Ildikó/, de már sajnos nem tudom használni.
A következõ elõadáson ott leszel? Téma: Az elsõ napok otthon, gyermekágyas idõszak jellemzõi. Én még nem tudom, hogy enged a doki mászkálni.Szerdán megyek hozzá.Ja és most esik le, hogy az is 3-a. Majd meglátjuk.
Nektek is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok! Szilvi
Szilvi
 


Szia Timi és Szilvi!
Véletlen bekukucskáltam ide: én árulok új ruhákat,ezeket egy készitõtõl kapom és jóval olcsóbb,mint a boltba,sõt nagykereskedelmi ár alatt van. Most tavaszi dolgaim vannak,de húsvét után már nyáriakat kapok. Széles a választék,sokféle ruha van(mert két készitõtõl kapom)+vannak használt ruhák is. Érdemes eljönni és válogatni,igaz én CSepelen lakom.De ha nagy gond az ide eljutás pocakkal,akkor megbeszélt idõpontban el is tudom vinni a ruhákat (házhozszállitás) és akkor ott válogathatjátok ki.
Ha érdekel Titeket, akkor várom jelentkezéseteket:
06-20/3503835 vagy email:gitike@freemail.hu
Kellemes Ünnepeket kivánok Nektek és jó egészséget,vigyázzatok magatokra.
Gitike
Giti
 


Szia Szilvi!

Elképzelhetõ, hogy a párommal elmegyünk, mert kiváncsiak vagyunk az elõadásra. De kedden ezt még megírom neked.

Szia Gitike!
Köszi szépen a ruhák érdekelnek, majd jelentkezem.
Sziasztok Timi
Timi
 


Szia Timi!
Hát nekem sajnos a párom nem ér rá soha ebben az idõben.Jó neked!
Úgy szûrtem ki, hogy a munkában használod a netet, azért írsz kedden.Nem baj lehet, hogy én egy hosszabb levéllel várlak majd,ha nem baj.
Szia: Szilvi
Szilvi
 


Szia Gitike!
Te aztán vadászol! Nem mintha baj lenne!
Sajnos én még ágyhoz vagyok kötve, ezért nem megy a vásárlás.Remélem, hogy a jövõ hétvégétõl már szabad lesz mozogni és akkor jelentkezem.
A házhozszállítást azért nem kérem, mert a XVI. ker. nagyon messze lenne Neked.Szerintem.
Köszi, hogy írtál! Szilvi
Szilvi
 


Sziasztok Szilvi és Timi !
Szilvi: ha idõm engedi a legtöbb témába be szoktam kukkantani, mivel nekem is van egy 2,5 éves kisfiam és sokminden aktuális ill. érdekel vele kapcsolatban (is). Ide is benéztem és megláttam a nevemet (Timi irt rólam) és gondoltam, akkor irok néhány sort.
Én már lassan egy éve árulok új ruhákat, igy sokan már tudnak róla ill. visszajárnak,akik már voltak vásárolni , emellett elég sokat járok bababörzékre is.
Mivel nagykereskedelmi ár alatt árulom a ruhákat, igy tényleg olcsóbban hozzá lehet jutni, mint egy butikban vagy egy nagykerben és szerintem nem rossz, ha mások is tudnak errõl a lehetõségrõl. Konkrétan van egy nagyker, ahová az egyik készitõ szállit, ide mehetnek egyéni vásárlók is, tehát bárki utána tud nézni, hogy valóban olcsóbban árulom a ruhákat, mint a nagyker ár. (konkrét példát emlitve: most voltak nálam együttesek:póló+halászgatyó 1700 Ft-os áron, ez nagykerben 3220 Ft volt).
Néhány kismamával ill. anyukával megbeszéltük, hogy elviszem hozzájuk a ruhákat, mert õk nehezen vagy nemigen tudtak volna eljönni (pl: veszélyeztetett terhesség, ikres anyuka stb.). Igaz nekem is jobb, ha el tudnak jönni hozzám, márcsak azért is mert én tömegközlekedéssel járok, de ha igény volt rá, akkor elvittem házhoz is a ruhákat.
Szilvi: mindezt csak azért irtam le Neked, mert kicsit bántott ez a "vadászol" kifejezés - bár valószinûleg Te nem igy szántad !
Úgy gondolom az nem árt, ha többen is tudnak errõl a lehetõségrõl- és ha már itt láttam a nevemet megemlitve, gondoltam irok egy kicsit bõvebben , hát ezért volt az a néhány sor Nektek ! :-)))
MÉgegyszer Kellemes Ünnepeket kivánok és várom jelentkezéseteket, akár telefonon akár emailen keresztül ill. sok szeretettel várlak Benneteket babaruhanézõbe-válogatóba .
Sziasztok: Gitike (GITI)
Giti
 


Szia Gitike! Én tényleg nem nem így gondoltam,ezért bocsi ,ha rosszul esett. Amikor írtam mosolyogtam.
Amúgy én írtam a Timinek rólad,mert mi már telefonon is beszéltünk januárban. Akkor mondtam, hogy még korai nekem a vásárlás, de április környékén hívlak.
Szerdán megyek a dokihoz, õ megmondja, hogy felkelhetek-e már és ha igen jelentkezem.
Köszi: Szilvi
Szilvi
 


Szilvi!

Szerintem jó, hogy igy letisztáztuk a dolgokat. Tudod irásban sokkal könnyebb félreérteni valakit, mint szóban (mert akkor a mimikát is látod)
Áprilisban várom jelentkezésedet :-)) addig is vigyázz magatokra !
Giti
Giti
 


Szia Szilvi!
Igen csak munkahelyen tudok Internetezni.
A párommal szerdán megyünk az elõadásra, ha el tudsz jönni, akkor ott találkozunk. A külsõmrõl, hogy felismerjél: vékony vagyok (a pocak kivételével :-)), a hajam szõkésbarna és rövid. A férjem, sötétbarna hajú és sötétbarna szemû.
Hogy bírod, ezt az ágyban fekvést. Én nem bírok magammal, két hete egy alapos nagytakarítást is beválláltam 4 napon keresztül. Lehet, hogy nem vagyok normális. Ma raktam fel a maradék sötétítõ függönyöket, aztán a páromtól és Anyukámtól jól ki is kaptam, hogy ne létrázzak, de mit csináljak ha egyszer szívesen csinálom.

Ui: Várom a hosszabb levelet, ahogy írtad.

Gitike: május 5-én lesz a BMV területén a Kismama Babaruha Börze, ott leszel? Ha igen írd meg légyszi, mert ki szeretnénk menni körülnézni és azt is, hogy ismerünk meg.

Örülök, hogy a végén letisztáztátok a dolgokat és nem lett belõle Internet csete-paté.

Sziasztok Timi
Timi
 


Timi!
Igen ott leszek, egészen elöl, az elsõ v.második sorban.
Én alacsony,vékony vagyok, a hajam festett vörös (fül alattig ér), mellettem lévõ asztalnál a barátnõm lesz(az egyik oldalamon) neki szõke,hosszú haja van.
Megnézem majd,hogy hanyas asztalok vagyunk és akkor az alapjn is be tudsz majd azonositani.
Épp ma hoztam el a nyári dolgokat is,nagyon édesek és most van rengeteg ruhám.
Én örülök a legjobban,hogy tisztáztunk mindent Szilvivel, és annak is,hogy csak félreértettük egymást. :-)))
HElló: Giti
Giti
 


Szia Timi!
Sajnos a mai elõadásra nem tudok menni. A párommal megyek a dokihoz ugyanebben az idõpontban.
A fekvést már nem veszem olyen komolyan, mert már nem bírok tétlenûl feküdni. Remélem a Doki jó dolgokat mond majd.
Nagytakarítás, hát igen. Anyu azt mondta, hogy jövõ hét végén átjönnek a hugommal és megcsináljuk együtt.
Szeretnénk a párommal még egy tisztasági festést is a hálóban, hogy legyen steril környezet a leányzónak.
Te viszont vigyázz nagyon magadra, nem kell ilyenkor akrobatázni!
Holnap megírom mi volt az orvosnál.
Szia: Szilvi
Szilvi
 


Szia Giti!
Tudnál segíteni?
Összeírtam a dolgokat ami még hiányzik és szeretném ha írnál hozzá árakat, hogy kb. mire számítsak. Elõre is köszi!!!
Kombidressz kissebb és nagyobb méret 2+2 db.
Kising nagyobb méret 6 db.
Rugi kissebb és nagyobb méret 2+2 db. (nyári anyag)
Angolpólya 2 db. hálózsák 2 db. fürdõlepedõ 1 db. ha van.
Nagyon köszönöm, szia: Szilvi
Szilvi
 


Szilvi!
Kombidressz van, rövidujju és hosszuujju is. A rövidujjuból van 600 Ft-os (56,62,68,74 méret), van bordázott anyagú (sárga ill. rózsazsin) 750 Ft. Van hosszúujju bordázott is,azon van cicafigura himezve (de nem tudom hosszúujju lehet,hogy nem kell neked egyelõre).
Kisinget nem árulok,azt nem csinál a készitõ,mert azt már felváltotta a badi. Persze ahány ház annyi szokás,de én sem használtam.Arra van a kombidressz.A kising felcsúszik stb.Tehát errõl nem tudok árat irni.
Angolpólya-hálózsák ügyben:angolpólyát csak a kórházban használtam,abba volt a baba,de állandóan szétcsúszik(majd tapasztalod).Tehát én hálózsákot,vagy rugit adtam rá (pizsamaanyagút ill. vékonyabb kényelmesebb anyagból)de inkább hálózsákot használtunk,abból is már kezdetben sem a legkisebbet,haenm 62-rõl indultunk,hiszen az lehet hossszabb,hadd rugdalózzon. Nekem most két hálózsákom van per pillanat,az egyik vékonyabb,a másik kicsit vastagabb.1500 ft-os áron, ill. a vastag 1600 Ft (ez nagykerben 2200 körül van).Rugi:vegyes az ársávom. Nagyon sok vékony anyagú rugim van,ill. most szinte csak azok vannak (tehát nem plüss,hanem pamut).Többféle fazon:van 900 Ft-ért is, 1500 Ft-ért (nagyon édes,fehér és macifigurás) és 1700-ért, de 2000 alatt vannak a rugik.
Napozók 900-1100 Ft körül mozognak.
Szilvi!Szerintem az lenne a jó,ha el tudnál jönni és meg tudnád nézni átnézni,hogy mi az ami tetszik.Minden méretbõl van sok (tegnap hoztam el egy jókora nagy adag ruhát a készitõtõl)56-104-ig,úgyhogy van választék. :-))))
Giti
 


Szia Szilvi!

Tegnap voltunk az elõadáson, nagyon aranyos volt az egyik védõnõ aki tartotta az elõadást.
Azt mondta, hogy a következõ elõadást "Természetes anyatejjel" ajánlja mindenkinek, úgyhogy gyere el, ha tudsz és még nem született meg a baba. Mikorra vagy kiírva?
Minden rendben volt a dokinál.

Üdv.Timi
Timi
 


Szia Timi!
Valami gond volt tegnap a géppel, így nem tudtam írni.
A doki rendben talált ott belül mindent, nem változott semmi. Még egy két hétig kíméljem magam -ekkor megint mennem kell hozzá- majd csinálhatok bármit kirándulás,nagytakarítás stb.
Május 3-ra voltam idáig kiírva, de egy két hete azt mondta a Doki, hogy kissebb a mérete egy héttel. Szerintem ez hülyeség,mert ilyenkor egy kb. 200 g. eltérés nem jelentõs.
Mindenesetre május elejére várjuk az érkezését a kicsi Viktóriának.
Megint hallottam tõrténeteket, hogy a 100%-ig mondott kislány kisfiunak született. Ez olyan idegesítõ. Mondjuk a családban nagyobb lenne az öröm. Nekem meg teljesen mindegy fõ az egészség!
Pont a tejes elõadástól jártam a múlt évben. Tudod ez így folyamatosan megy. Viszont én is kiszeretnék menni a BMV-re, ott jó lenne talizni.
Vigyázz magatokra! Szia: Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!
Tudsz eljönni babaruhát nézni? Jelezz vissza!Pusz:Giti
Giti
 


Szia Timi!
Merre maradtál? Remélem nem tõrtént valami, ami miatt otthon kell maradnod!?
Várom leveled, szia: Szilvi
Szilvi
 


Szia Szilvi!

Én Timi férje vagyok, azért én írok helyette mert Timi táppénzre ment végleg, és nincs otthon számítógépünk ahonnan válaszolni tudna. Azt kéri hogy add meg a telefonszámodat légyszíves, hogy tudjátok a kapcsolatot tartani tovább. Ha nem szeretnéd nagy nyilvánosságra hozni elküldheted az én email címemre is (nagygz@kossuthnyomda.hu)
Köszönettel: Nagy Gábor (Timi férje)
Timi
 


Szia Gábor!
Tel. számom: 06-70-21-22-515
Szilvi
Szilvi
 


Szilvi!
Jöttök a káposztási börzére? Ha igen,úgy ismertek fel,hogy alacsony vagyok,vállig érõ hajam van és szemüvegem. Mellettem egy szõke copfos lány lesz,õ a barátnõm.
Ha nem tudtok jönni,akkor jövõ hét vége felé várlak titeket,majd rámcsörrensz.
Puszi:Giti
Giti
 


Szia Giti!
Úgy terveztem, hogy megyek.Köszi a kordinációt biztos magtalállak titeket.
Szia: Szilvi
Szilvi
 


Szilvi!

Én most vagyok a terhességem 11-12. hetében, de XVI. kerületi lakosként Dancsó doktor úrhoz járok. Ha lehet, kérlek írj meg minél többet a szülésedrõl és kórházról és a babátokról. Mobil számodon nem mertelek zavarni.

Köszönöm:

Nyuszi
nyula
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy végre Rátok találtam.

28 éves vagyok. Én is a XVI. kerületben lakom a Szent Korona utcai lakótelepen.

Jelenleg a 15. héten járunk. Januárban fogok szülni a János kórházban.

Kedves Nyuszi!
Neked különösen örülök, mert kb. egy idõs terhesek vagyunk. Melyik kórházban fogsz szülni?

Ha van kedvetek és idõtök valamikor/valahol találkozhatnánk dumcsizni. Annyi midnenrõl szeretnék beszélgetni.

Claire
Névtelen
 


NYuszi és Claire!
Bocsánat,hogy "bejövök"hivatlanul. LEhet,hogy olvastáátok már hirdetésemet, de ha nem, szeretnélek tájékoztatni Benneteket, hogy elsõsorban új ruhákat árulok (készitõtõl hozom) nagyker ár alatt. Mindig szezonnak megfelelõ, tehát aug.20-tól már õszieket kapok. újszülöttkortól egészen 3 éves korig. Bõséges választék,szolid árak. Ha van kedvetek eljönni és körbenézni,szivesen látlak Titeket is.
Telefonon tudunk idõpontot egyeztetni, mert sajnos az emil cimem változik aug-ban és még nem tudom mi lesz,melyik szolgáltatóhoz lépünk át,ezért egyelõre biztosabb a mobilom.
T:0620/35-03835
Várom hivásotokat, ha érdekelnek a ruhák!
Jó egészséget kivánok :GIti
Giti
 


Szia Claire,

Én még nem nagyon ismerem a környéket, bár már március óta itt lakom, a Centenáriumi lakótelepen, az Olga utcában. Ha jól tudom, a Szent Korona utcai lp. a vasút környékén van. Ma már tudom a pontosan a "koromat" 12 hét és 5 nap, mivel ma voltam tarkóvizsgálaton. A Szabolcs utcai kórházban fogok szülni és ez lesz az elsõ babám és 27 éves vagyok.

A "friss" kismamák topicban szoktam levelezgetni.

Giti, köszi a tippet, nem felejtem el, de most még nem érzem aktuálisnak, mivel csak jövõ év elején fogok szülni. Talán majd decemberben.

nyulandi
nyulandi
 


Claire,

megadnád az e-mail címed. Az enyém, ha elég okos vagyok, a profilomban van. A jelenlegiben.

nyulandi
nyulandi
 
 


Kedves Nyulandi és Clare!
Nagyon örûltem mikor megláttam, hogy írtatok ebbe a rég elfelejtett topicba. SZIASZTOK!
Tehát a Dancsó dokihoz jártam, járok, a Szabolcs u-ban szûltem és most itthon vagyok a világ legszebb babájával Vikimalaccal.
Terhességem alatt a dokival / hááát / meg voltam elégedve.Õ egy igen tárgyilagos ember , inkább ijesztget minthogy megijedjem. A szülés viszont "jó volt " vele. Részletesebben személyesen, persze csak ha van kedvetek. Számom: 70-21-22-515
Sziasztok
Szilvi
 


Sziasztok!
Mátyásföldön lakom 27 éve. December 4-ére vagyok kiírva, a Szabolcs utcában fogok szülni Kanizsai doktornõnél.
somácska
 


Sziasztok!

Én is a XVI.-ban lakom, a Centenáriumi lakótelepen, Andi az Olga utcábanKép Van egy majdnem egyéves lányom (október 3-án lesz), Dóri, de nem igazán ismerünk senkit a lakótelepen. Én a SOTE I-es klinikán szültem és a következõt is ott fogom.
Giti: nagyobb ruhák is vannak? Én 1x szívesen kimennék hozzád körülnézni.
Üdv: Leppke
leppke
 
 


Sziasztok,

En is a XVI. keruletben lakom, a Centenáriumi lakotelep kozeleben. Meg csak az otodik hetben jarok, nekem is Dancso Janos az orvosom. Erdekelne, mik a tapasztalataitok rola és a Szabolcs utcarol egyarant. Van peldaul lehetoseg rooming-inre? Rutinszeru-e a gatmetszes?
Ja es meg valami: Melyik vedonot ajanljatok itt a Jokainal?
Koszi,

Zsuzsi
K.Zsuzsi
 


Szia Zsuzsi!
Nevem Szilvi, a XVI. ker-ben lakom a Szentkorona u-ban,a Dancso dokihoz jártam és járok és a Szabolcs u-ban született a Viktória kislányom. Elõljáróban ennyi.
A Doki egy elég tárgyilagos ember, szeret elébe menni a dolgoknak, mindenre felkészíteni és tisztán látni.A szülésnél is nagyon profi volt ,olyan magabiztos, megnyugtató, ha mondhatom így, bár ez természetes.
A korházban megkérdezték, hogy milyen szobában szeretnék lenni és meg is kaptam a Baba-mama szobát.Szerintem a Dancso doki mamái egybõl megkapják. Szóval nekem a"Kórházi sztori" nagyon megfelelt.
Védõnõt szerintem automatikusan kapsz, körzet szerint, bár már biztosan tudod.
Gratulálok a babádhoz, könnyû terhességet!
Szia! Szilvi
Szilvi
 


m
Névtelen
 


Sziasztok!

Remélem, olvassa még valaki ezt az oldalt. Én a Wesselényi utcában lakom, és szeptemberben fogok a Péterfyben szülni.
Ti hogy kerestetetek / találtatok gyerekorvost? A védőnő persze a sajátját ajánlja, de róla elég rosszakat hallottunk. Tudtok valakit, aki tényleg rendes és jó orvos?

Böbi
szlopi
 
 


Sziasztok!

Még egy kérdés. Van valamilyen kismama találkozó rendszeresítve a kerületben? Vagy van Valaki köztetetk, aki néha szívesen beszélgetne egyet?

Böbi
szlopi
 
 


Szia Böbi!

Mi a Délceg u-i gyerekrendelőhöz tartozunk és ott az Ember Irén dokinőhöz járunk. Eddig maximálisan meg voltam vele elégedve. Szülés után rögtön jött, bármikor lehet hívni, megadja a mobilszámát (legalább is nekem megadta), sőt még a szabadságán is kijött és szerintem nagyon jó fej.
Nekem két fiam van, 4 éves és másfél éves. A kisebbieket én is a Péterfy-ben szültem. Te kinél fogsz szülni?
Kismama találkozóról nem tudok, de ha Te hallasz valamit, akkor értesíts légyszi!

Detti
Detti
 


Szia Detti!

Úgy örülök, hogy válaszoltál. Én Dr. Boros Györgynél fogok szülni. A terhességem alatt végig rendes volt, remélem a szülés sem lesz csalódás. Bár volt, aki elég rosszakat mesélt róla (és a pénzközpontúságáról), de én ezt eddig szerencsére nem tapasztaltam.
Milyen volt a Péterfy? Te igénybe vettél alapítványi szobát? Az jobb, mint a sima?
Azt hallottam, hogy a csecsemős nővérek nem az igaziak, ha csak kellően - anyagilag - meg nem támogatja őket az ember. Igaz ez? (Ha igen, hány emberkének kell, és szerinted nagyságrendileg mennyit adni?
Egyébként nekem is fiam lesz, ami apukája nagy álma volt. Bár én még nem tudom, mit fogunk itthon játszogatni, mert eddig bennem a babázásról gyöngyfűzögetős, rajzolós, színezgetős kép élt, ami egy fiúnak nem biztos, hogy a legérdekesebb. Lassan el kell kezdenem ismerkedni a kisautókkal?

Böbi
szlopi
 
 


Szia Böbi!

A dokidról nem hallottam semmit, de biztosan rendben lesz, ne aggódj!
Én teljesen meg voltam elégedve a kórházzal, bár biztosan azért is mert az előző gyereket egy másikban szültem és az nagyon negatív élmény volt nekem (Kútvölgyi). Alapítványi szobában voltam, a kétágyasban, mert nem akartam teljesen egydül lenni. Ajánlom neked is, mert ugyan pénzbe kerül, de a többi szobában elég nagy a tömegnyomor. Viszont ajánlom, ha odamész, akkor ne maradjon üresen a szoba, azaz zárni kell, mert az elöttem lévő kismamát sikeresen meglopták.
A nővérek rendesek voltak és a csecsemősök is, a lényeg az, hogy ne várj tőlük túl sokat,mert akkor csalódsz. Bár nekem olyan rossz élményeim voltak az előző korházból, hogy itt minden tetszett, pedig semmi különleges nem volt. Én csak a dokinak adtam pénzt, mert 1. nagyon sok nővér volt, 2. azért annyit nem kellett velem foglalkozniuk.
A kórházban egyébként nincs semmi, úgyhogy vigyél magaddal mindent. Ami nekem elsőre nem jutott eszembe, de most jól jött: babaának textilpelenka, (normál is, mert azt sem adnak nagyon!), kistakaró (elég gáz a kórházi), mellszívó, stb. Ha kell még ötlet, szólj, majd gondolkozom!

Egyébként meg én sem vagyok igazán fiús természet, de azért jól elvagyok velük. Gondolj arra, hogy a fiúk milyen anyásak! Ez tényleg így van! Szerintem engem ők imádnak a legjobban a világon, soha idegen férfit rá nem tudnék venni ilyen "szerelemre", úgyhogy jó a fiú gyerek!

Most megyek aludni! Ha gondolod folytathatjuk magánban: sasdidetti@mailbox.hu

szia! Detti
Detti
 


Hahó!

Jár még erre vki? Naaaaaa Kép Kép Kép

Bea
Névtelen
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: