Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk volt olyan betegünk, aki 1995 óta bent feküdt! És gyakorlatilag indokolatlanul.
A "nyaralni megyünk, nincs aki vigyázzon a mamára" ismerős. Meg a "fogyatékos rokonom van, kimerültem az ápolásába, csak 2 hétre tessék már felvenni". Aztán 3 hónapig nem jött érte. Kapott 20 levelet, hogy jöjjön be érte, nem jött. Haza nem küldheted, mert mi van, ha nincs otthon senki aki ellássa? És csak azért, mert megesett szegény kimerült rokonon a doki szíve...Vagy zsebe

KépKép
pedina
 
 


Hahó!
Alszik Benőke. :mrgreen: Mondjuk, nekem vasalnom kellene, hogy ne érezzek lelkifurdalást, amiért "nem megfelelően kötöm le magam". Vicc volt. :roll:

INDOKOLTnak tartom a vizitdíjat, és a kórházi reformokat. Csak a baj az, hogy rosszul fogtak hozzá. Ez tény. Tény, hogy ráfért az eü-re némi átalakítás, főleg, ami a fővárost illeti. De az nem állapot, hogy pl az a kórház, ahol szültem, azért szűnik meg, mert egész egyszerűen a klinika ágyszámát 1/3-ára csökkentették, így ő megszünteti egyes kihelyezett tömbjeit... értitek. Vizitdíj hullajó, mert legalább visszatartja azt a sok nyanyát a rendelőtől, akik miatt egy tápis papírért órákat üldögéltem influenza időszakban a rendelőben. Nem egyszer berontottak előttem, hogy de ő "csak" gyógyszert írat. Egyszer egy bácsi küldte el a nénit melegebb éghajlatra, hogy nézzen már rám, aztán kapjon a fejéhez, és üljön vissza... :shock: Na, mindegy, már érzem, hogy hergelem magam. Röviden és tömören. Egyetértek, de valahogy a vége mindig az, hogy az szív, akinek nem kéne... Mi a picúrokkal.

Megyek inkább vasalni.

Zsombi édi, azt nézegetem, hogy egyre jóképűbb pali. :wink:
vbea
 
 


Ne felejtsétek el, hogy hány és hány embert láttak el az eü-ben, mert "nem tehettek mást", pedig tb-t sem fizetett. Úgyhogy tök egyetértek a taj szám ellenőrzéssel is. Aztán ha nem fizet, szépen hazaküldik, hogy nem haldoklik, nem kötelesek stb. Ez rendjén van, akármilyen brutálul hangzik.
vbea
 
 

 
 

Ezek miatt én is egyetértek a vizitdíjjal! Szerencsére nem kell olyan sokat orvoshoz járnunk, ha meg az ember tényleg!!! beteg, akkor nem azt nézi, hogy most 300-ot fizet vagy nem! Ha meg a gyerekemről van szó, még inkább nem érdekel! Még ha ügyeletre kell is vinni 600 ft-ért! Csak valóban, a módszer nem az igazi!

Igen, a taj szám ellenőrzés is jogos. Miért az én pénzemen gyógyítsanak másokat!

Tegnap voltunk a Tégelben, és ki volt oda téve egy szuper szülőágy, amit ők ajándékoznak majd a Megyeinek!! :lol: :lol: :lol:
Edina, azt ki kell próbálnunk! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Szerintetek érdemes nekem bármilyen babakocsit is venni? :roll: :?:
Ugye az elsőnek elhagytam a kerekét, amikor először mentem le Lilivel sétálni! :shock: Ma mentem volna a bankba (időre!!!), gondoltam szépen elsétálunk ebben a jóidőben! Hát nem megint elhagytam egy kereket??? így ház elől vissza ,fel a lakásba, még szerencse, hogy Lili nem ébredt fel, most itt alszik mellettem a nyitott erkélyajtó mellett!

KépKép
editmaci
 
 


A PC-nek kiesett a kereke?! Szerintem még garanciális. A TS-nek tutira két év a garanciája, ennek a sportnak nem tudom mennyi, de ha karácsonyra kaptátok, akkor ha 6 hónap is belefér még.
Lili egyedül eszik, én meg netezek közben :lol: :lol: Jó dolgom van, mi?! 8) 8) Utánameg egy órát takarítok, de valahogy meg kell tanulnia. A bal kezében a kanál, és a jobb kezével pakol mindent s szájába. :lol: :lol: :lol:
Kriszti! Feladtam a nyulakat. :idea:
Alapvetően egyetértek a kórházreformmal és még a vizitdíjjal is, csak szerintem baromi rosszul kommunikálják. Horváth Ágnes ránézésre unszimpatikus, ráadásul hülyeségeket beszél pökhendi stílusban. Meg hogy lehet ebben az időszakban kijelenteni egy olyat, hogy ő otthon akar szülni?! Még ha így is gondolta. Vagy szerinte Magyarországon adottak a feltételei annak, hogy a nők MERJÉk az otthonszülést választani?! Ez elmúlt évtizedekben gyakorlatilag betegként kezelték a terhes nőket, állandóan vizsgálatokra kell járnunk, és akkor most egy svédcsavarral szüljünk otthon?!
Azon meg mit vannak felháborodva, hogy aki életében egy percet sem dolgozott, annak nem jár csak minimális ellátás. Ott van egy ismerős: soha nem volt munkahelye, a családját is leszarja, mert a férje meg a két fia magát látta el világéletében, de kétnaponta jár az orvos nyakára, meg küldeti magát kivizsgálásokra (ugye utazási költségtérítéssel), az meg küldi, hogy szabaduljon tőle. :twisted:
Más ember meg akkor se meyg orvoshoz, ha beteg, de a TB-t meg normálisan fizeti, ill. levonják tőle.
Amit pl. Sanyitól ezen a jogcímen havonta levonnak, abból elég szép summát lehetne összegyűjteni pl. a gyereknek... :twisted:

KépKép
pedina
 
 


Az a baj, hogy úgy vannak az emberek a eü. ellátással, hogy az jár...Én pl. addig nem tudtam arról, hogy egy cédulát ad a doki ls ingyen mehetsz a buszon, vonaton vagy az autóddal oda, ahová beutalt, amíg nem kezdtem itt dolgozni. Évekig nem bírtam elfogadni, pláne, hogy nercbundás, 100.000 -res mobillal hadonászó .....k is követelték, mert JÁR. Nekem soha nem lett volna pofám elfogadni se, ha adják, nemhogy kérni....

KépKép
pedina
 
 


Ó, a kis ügyes!! :lol: :lol: :lol: Jól nézhet ki!

Meg is keresem a kocsi papírjait, és vissza fogjuk vinni, mert így megint, hogy induljak el vele? Olyan jókat alszik kinn, meg egyébként sem 4 hónapra vették a kocsit!

Én amikor lekerültem az ambuláns kezelőbe, nagyon sokszor előfordult, hogy a beteg megérkezett, és még semmi nem történt vele, de már adta az utiköltség papírt lepecsételni!! :shock: El sem lehetett addig kezdeni semmit, amíg azt nem kapta meg!
De, hogy megmosakodjon otthon, mielőtt elindul, az nagyon kevésnek jutott eszébe! Főleg a férfiak tudtak elkápráztatni! :shock: :shock: :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Az még ajobbik eset, ha előre adja. Néha én is helyettesítem az ambulancián, és sokszor utólag jöttek vissza, némelyik szerintem a buszmgeállóból, hogy hát az "utikőccség". Jobbik esetben a doki már elment az ambulanciáról, kerestem egy fél órát, mert másik orvvos alá nem írta volna "nem én láttam el" jelszóval. Amikor jöttek a fiatalok, őket már arra szoktatták a nővérek is, hogy legyen egy saját tömbjük, amiben előre lepecsételnek és aláírnak néhány lapot, hogy ne kelljen mindig ebéd közbne,meg wc-n zargatni őket, mert épp ment haza valaki. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Edina a Sex, drugs and rock&roll-ból én is remélem, hogy csak a legutolsó teljesül... :mrgreen:

Eni! Sajnos lecsúsztatok zsombiról, mert Benitek van! :lol: 8)

Korház"reform": Azzal egyetértek én is, hogy kelett egyfajta rendszert vinni a káoszba. Csak szerintem is rossz oldalról közelítettek. Ha kinevezik Horváth "bociszem-megalszik-a-tej-a-számban-amíg-beszélek" Ágest miniszternek, akkor nézhetünk csak igazán. Semmi baj nincs azzal, hogy fizetni kell, akár az ügyeleten is, ha indokolatlan a dolog. De az orvos mi alapján dönt? Mert ha a gyerekem lázas, és az itthoni módszerek/praktikák egyike sem válik be, akkor éjjelre nem ahygom lázban feküdni, beviszem az ügyeletre. Ugyanígy, ha az ember lánya-fia végighányja a napot, és éjjelre sem szűnik a dolog, akkor természetes, hogy beviszem az ügyeletre, vagy kihívom őket. De akkor nem szólhatnak be, mert ez indokolt. Vagy pl, ami velünk esett meg karácsonykor. Zolit nem tudtam bevinni, mert kire bízzam a gyereket éjszaka. Ilyen esetben mit mond a doki? Indokolatlan, fizess!? Erre is kellene szabályt hozni. Mert tudom jól, hogy milyenek az emberek. Unokabátyám ügyelt egyszer Aszódon szilveszterkor, és egy részeg felhívta, hogy fáj a foga, menjen ki. Mikor közölte unokabátyám vele, hogy ez háziorvosi ügyelet, hívja a fogorvosokat, akkor megfenyegette telefonon keresztül a pacák, és hívogatta 5 percenként. Az ilyenek miatt tényleg szükséges a megszorítás, de akkor legyen minden szabály mindenkire érvényes! És ne Horváth "otthonszülök" Ágnes, hanem az orvosi kamara hozzon rendszert a gyógyításba. Uff én beszéltem. :)

Meggyőztem magam, hogy visszacserélem eggyel kisebbre a ZSombi szandiját. :)

KépKép
KépKép
anittik
 
 


És még egy gondolat: Nem a gyógyítást és a gyógyszereket kéne suly/j(?)kolni, hanem a megelőzést. Csak az nem lenne okés a gyógyszeriparnak.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nem vagyok az összeesküvés-elméletek híve, de a gyógyszeripar tényleg nagy lobbi. Rendszer nem tudom lesz-e, most tuti nincs. Most nem Kóka az eü. miniszter is? Egy s*ggel ennyi lovat megülni már Guiness-rekord :lol:
Most lovagolnak azon a betegen, aki a mentőben halt meg. Még a kórházreform előtt 2 évvel nagybátyám infarctust kapott, Miskolctól 15 km-re. Háziorvos hívott hozzá sürgősséggel esetkocsit, 2 és fél órába telt nekik kiérni. Kórházbaszállítást követően meghalt.
A kutya se tudja, hogy kéne rendet tenni (én biztos nem), de az látszik, hogy nagyon rossz végén kezdték felgombolyítani az eü. nevű nagy gubancot.
Kriszti! Megvan már a babakocsitok?
Mi most jöttünk megint a játszótérről, azt kell mondjam a tolerancia nagy próbája ez nekünk, anyukáknak. :lol: :lol: Nincs azzal semmi bajom, ha az egyik gyerek elveszi az enyém játékait, evidens, hogy nem viszünk oda olyat, amit félteni kell. A játszótér működésének alapelve: a más játéka mindig jobb. :lol: :lol: De vannak olyanok, hogy a hajam ketté áll, és erősen uralkodnom kell agamon, hogy ne szóljak be. Most pl. egy hihetetlen agresszív kislány volt lent, aki kipécézte az enyémet, mint legkisebbbet, és szisztematikusan "terrorizálta". Elvette a játékokat tőle, mindig elé állt, amikor járkált, , csúnyán nézett rá, fenyegette stb. Nem avatkoztam közbe, hadd szocilizálódjon a gyerek. :) De amikor már ráemelte a kezét, meg le akarta rúgni a csúzdáról, akkor rászóltam, hogy meg ne merje tenni. És a kedves mama csak itt avatkozott közbe. És olyan hülye történetet adott elő, hogy az ő kislánya miért ilyen agresszív, hogy majdnem megmondtam neki, hogy már értem mi a baj a gyerekénekl. Amikor elmentek, mondták többen is, hogy szinte félnek, ha az a gyerek ott van, mert tényleg állandóan piszkálja, meg veri a kicsiket pl. lapáttal :shock: :shock:

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!
Hú, ilyen kis terroristák járnak a játszótérre! Csoda, hogy az anyjának nem tűnik fel! Vagy náluk ez a normális viselkedés??? :oops: :x :?

Tényleg már egy kicsit unalmas, hogy azzal a beteggel foglalkoznak, aki meghalt! Napok óta semmi másról nem szólnak a hírek!
Egyébként ilyen létezne szerintetek, hogy egy akármilyen rossz állapotban lévő beteget nem néznek meg, ha nem oda tartozik területileg? Nekem elég hihetetlen. Olyan nincs, hogy ellátás után a ter. illetékes kórházba küldik???
Kicsik vagyunk mi ehhez!

Gyógyszeripar? Iszonyú pénzek vannak benne! Két éve voltunk egy konferencián az osztályunkról kilencen. Zalakaroson volt, 3 napig! Egy forintunkba nem került, mindent a gyógyszercég fizetett: utazás, kaják, szállás, stb! És nem középkategóriás helyen voltunk! :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!

Igen, megjött a babkocsi, azóta el is szakad, és ma megyek az újért. :lol: :lol: De jellemzően ezt is én "tettem tönkre". Ahogy összezártam, a könyöklőrészen lévő huzat megadta magát, elszakadt a varrás, kifeslett az egész. Amúgy nagyon bejött nekem a kocsi, hátul rugósak a kerekei, szóval nagyon tuti. És a színe is elég izgi. Mi csak "jólláthatósági" babakocsinak hívjuk. Annyira narancssárga, hogy még! De imádom! :wink:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Edit! Tele vagyok gyógyszergyári reklámcucokkal, a főnökhöz kétnaponta jártak, és nekemis mindig adtak valamit, csak úgy. De az osztály kapott pl. gyógyszergyártól pénzt kirándulásra, komplett számítógépet, faxot, DVD-lejátszót meg még ki tudja mit, az orvosokat és nővéreket állandóan "konferenciákra" hordták - szóval iszonyat pénzeket fizetnek ki. Teszteltünk is gyógyszereket, volt egy, ami kb. szenteltvíz-kategóriába ment. Mániában alkalmazták, de semmit nem használt. A régiektől max. 1 hét alatt kijött belőle a beteg, ez 3 hét után se hozott változást. A főnök meg csak írta, hogy így jó, meg úgy jó. Előtte a gyártó cég kivitte Monaco-ba valami konferenciára 1 hétre. Mondtam is neki, hoyg szerintem annak is örülnének, ha azt írnánk le, hogy ennél és ennél a betegnél nem használt. Nem azért fizetnek elég jó lóvét, hogy ne az igazat írjuk....

KépKép
pedina
 
 


De jó, akkor nem csak én amortizálom a babakocsikat!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Csajok, bemondta a rádió: Ágikánk lesz az eü. miniszter. Lehet készülni az otthonszülésre.....

KépKép
pedina
 
 


Ne már!!! Nem vagyok egy nagy politizáló, de ezt a nőt kiállhatatnak tartom. :evil: :x :cry: Nem valami biztató a jövőre nézve! :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Én 2008 végén, 2009 elején szeretnék megint szülni, remélem addigra letisztázódik ez a káosz. Mindenesetre nem irigylem azokat, akik most vannak az utolsó trimeszterben, és mondjuk bezárták alatta a kórházat. Tényleg, Maja? Mostanában fog szülni, ugye?
Vasárnap megyünk megnézni a barátnőmék Marci fiát. Holnap lesz egy hónapos, de már mindenhová hurcolják magukkal. Hiába no, harmadik gyerek csak harmadik gyerek. :lol: :lol: :lol: Neki már a cumit is a kutya nyalja le. :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok,

pedina hívott ide ebbe a topikba. Nemrég költöztünk vissza Miskolcra Gödöllőről. Január 5-én szültetett kislányunk Lelle Hanna a kistarcsai kórházban. Gyönyörű szülésem volt és a kórház is nagyon jó, nem is gondoltam, hogy ilyen is van.
Ha nem bánjátok, veletek is megosztom a szüléstörténetem, mert szívesen mesélem el olyan jó beszélni róla.

Gödöllőn már megvolt a kis bejáratott kismama találka, akikkel közel egy időben szültünk és sokszor találkoztunk, együtt sétáltattuk gyerkőceinket. Nekem ez itt nagyon hiányzik, szeretnék itt is ismerősökre, barátokra lelni, akikkel találkozhatok, együtt sétálhatnánk.


Így szültünk mi:
Azt, hogy kisbabánk lesz április 23-án tudtuk meg. Nagyon nagy boldogság volt, olyan izgatottak voltunk mindvégig.
Júniusban voltunk először az orvosomnál, akkor volt a mi kis drágánk 8 hetes. Ahogy kijöttünk az orvostól annyira nem tudtuk, hogy mi van, hogy rossz hévre szálltunk fel és végig kellett menni a végállomásig meg vissza meg átszállni, szóval nem is a földön jártunk.
Minden rendben volt, olvastam megannyi cikket, könyvet, hallgattam mindenki tanácsát...stb. Az AFP vizsgálat nagyon alacsony lett. A védőnő úgy hívott fel, mintha egy gnómot hordanék a szívem alatt, hogy ez milyen borzasztóan alacsony, nem tudja mi lesz. Sírva hívtam a férjem és az orvosom is, aki azonnal berendelt genetikai ultrahangra, de mindent rendben talált, nem volt semmi eltérés. Kértünk egy új vérvétel. Az is alacsony lett. Teljesen magam alatt voltam, a férjem is, csak ő nem mutatta, bátorított, hogy nincs semmi baj. Az orvosom a második alacsony eredmény után elküldött a Schöpf-Méreibe genetikai tanácsadásra. Ott is vérvétel, azonnali eredménnyel, minden rendben volt, kezdtem megnyugodni. Ezt a kis "balhét" leszámítva nagyon jó volt minden. Gyönyörű időszak volt várandósnak lenni.
A 16. héttől minden héten jártam kismama tornára és ha tehettem elmentem szülésfelkészítőre.
Az orvosom nagyon jó fej, nem az a bratyizós típus, de nem is baj, hanem olyan nagyon rendes, egyenes, nem kertelős, türelmes, minden kérdésemre válaszolt és várta is őket.
December 29-re a férjem szülinapjára voltunk kiírva. A 36. héttől izomlázszerűt éreytem a fenekemnél és a combtövemben, azt hittük hamarabb meglesz Lelle és karácsonyi babánk lesz, de nem. Majd jött 29-e, akkor sem. Talán egy szilveszteri kislány lesz, hát az sem. Minden nap jártunk CTG-re, semmi fájást nem mutatott. A baba nagyon jól volt. 8 nappal hordtam túl. Az orvosom befektetett egy csütörtöki napon, korán reggel kellett menni, hogy még akkor felteszi a zselét, ami majd segít. Épp front volt és a szülészet és a csecsemős részleg is dugig volt, így mondta, hogy csak holnap reggel, mert nem tudja, hogy hol szüljünk, ha szülünk.
A Flór Ferenc kórházban Kistarcsán, ahol szültünk 3 szülőszoba és egy vajúdó szoba van. Mindegyik nagyon gyönyörű és jól felszerelt. Minden szülőszobában van sarokkád, vagy éppen egy pezsgő fürdő, nagyon modern szülőágy, szülőszék, labda, minden alternatív dolog. Semmi kórházi jellege nincs, nagyok, színesek, otthonosak. Ha tudok, teszek fel képet is majd.
Nah, bent voltam a kórházban, amit nagyon nem akartam. Kérleltem a kislányunkat, hogy jöjjön már ki, ne engedje, hogy holmi zselével indítsák meg a szülést. Sokáig nem is váratott magára. Este 11 óra után lettem figyelmes fájásokra, 7 perces fájások voltak. A takaró alatt írtam sms-t a férjemnek, hogy nekem lehet olyan fájásaim vannak. Mondta, hogy azonnal szóljak a nővérkének. Szóltam a nővérkének, de mondta, hogy feküdjek csak le, hogy ha holnap netán szülnék, legyen erőm. Éjfél után elfolyt a magzatvíz. Félig feküdtem az ágyon és egy pukkanásszerűt éreztem, felálltam, aztán elöntött a magzatvíz. Gyors zuhany, pizsi csere, szóltam megint a nővérnek, hogy hoppácska elfolyt a magzatvíz. Szóltam megint a férjemnek, aki nagyon türelmetlenül várta az sms-eimet és hívásomat, de a nővér csinált CTG-t és közölte, hogy kevés fájás és magzatvíz elfolyás után kössem fel a gatyámat, mert hosszú és nehéz szülésem lesz. De mondta, hogy pakoljam a cuccom és irány a szülőszoba.
A szülészeten az ügyeletes orvos megvizsgált, közölte, hogy több mint két ujjnyira nyitva vagyok, azonnal értesítette az orvosomat én pedig végre valahára hívhattam aggódó férjem. Indult is, de olyan sokkos állapotban volt, hogy még vissza fordult, mert azt hitte elütött valakit…. J
Az orvosom is megérkezett hamarabb, mint a férjem, mert ő csak 50-nel mert jönni, nehogy valami gond legyen, azt sem tudta, hogy mi van, fiú-e vagy lány. De megérkezett ő is.
A szülőszobán megvizsgált az orvosom, a szülésznő megnézte Lelle szívhangját, mindent rendben találtak. A doki mondta, hogy szóljunk neki, ha bármi kérdésünk, kérésünk lenne, nem háborgat minket. A szülésznő is néha, ha kellett jött. Ketten voltunk, majdnem hárman. Olyan jó volt, hogy a férjem ott volt és csakis rá számíthattam. Mi minden lehetséges módón vajúdtunk. Labdán, szülőszéken, ez nagyon jó volt. Vízzel teli kádban, ez is isteni volt, csak amikor 3 perces fájásaim voltak, a vízben lelassult, így inkább kicsit kijöttem. Tovább folytatódott a szülőszéken, ágyon, labdán. Majd amikor 1-2 perces fájásaim voltak, vissza a vízbe, itt megtaláltam a legmegfelelőbb pózt, nagyon jó volt. Néha persze hujjujjjujoztam, meg fel-fel szisszentettem, a férjem pedig folyamatosan segített, hol masszírozott, hol biztatott, hogy velem együtt fájt mindene.
A vízben éreztem, hogy nagyon közeli a szülés, már volt egy-két tolófájásom, nah, úgy ahogy voltam (csupaszon) ki a vízből, ágyra fel. A férjem szaladt a dokiért és szülésznőért, már ki-ki kandikált Lelle kobakja. Az dokim megmutatta, hogyan fogjam meg a lábam, a férjemnek is elmondta, hogy miben tud itt segíteni és nyomtunk, két fájás között volt gátmetszés, szerencsére nem éreztem jóformán abból semmit, és volt még két tolófájás és megszületett 04:16-kor a mi csodálatos kislányunk Lelle Hanna, 3520 gramm és 55 centi volt. A férjem kiabált, hogy itt a mi kislányunk. A köldökzsinór a kis nyakán volt, de azonnal felsírt, rátették a hasamra és olyan gyönyörű volt. Egyszerre sírtunk-nevettünk-örültünk. Majd megfürdették és elvitték, de kisvártatva felöltöztetve vissza is hozták. Az apukájánál volt, mert engem épp a dokim stoppolgatott. A méhlepény elég nehezen jött ki, azt kicsit kitolták belőlem. De miután mindennek vége volt, még két órát töltöttünk megfigyelésen a szülőszobán, addig Lelle természetesen ott volt velünk.
Majd a két óra letelte után bevittek a szobába, Lellét pedig megmelengették egy kicsit, de már 9 órakor a karjaimban tarthattam ismét. Onnantól kezdve el sem engedtem. Pénteken szültem és hétfőn már otthon voltunk. A kórházban töltött napok sem voltak vészesek, sokat tanultam.
Nagyon jó és szép kórház. A férjem, a családom ha tehették, velünk voltak. Az orvosom is gyakran benézett hozzánk, hogy hogy vagyunk.
Nagyon jó volt kismamának lenni, szülni és anyává válni. Egyik nap még csak házaspár, rá pár napra családként tértünk haza Apa, Anya és a csöpp Lelle.
A szülésem olyan volt amilyenről álmodoztam és titkon kívántam. Nagyon jó volt.

Képek is vannak, de elromlott a notebookom és azon voltak, így csak egy-kettőt tudok feltenni.

Kép ő a kis Lelle Kép szülőszoba Kép még mindig a szülőszoba Kép ez pedig a vajúdó

Majd jól visszaolvasok, ha lesz időm és ismerkedek veletek!

Szép estét Mindenkinek!

pimpoka

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!

Ma csodás ébresztőm volt! Lilinek ugye mostanság kedvenc játéka a hi-fi. Tekergeti rajta a gombokat, nyitogatja az ajtaját, stb! Tegnap este Imi mondja, hogy világít rajta az időzített felvétel gomb, de ezen úgy szépen elsiklottunk! Ma reggel negyed hat előtt max. hangerőn bekapcsolt a rádió!!! :shock: :shock: :shock: Csajok, én úgy megijedtem, azt sem tudtam, hogy milyen rendezvényen vagyok! :lol: :lol: :lol: de ami legjobb az egészben, hogy Lili nem ébredt fel rá!! :roll:

pimpoka! Üdv közöttünk!!! :lol: :lol: :lol: Nagyon jó volt újraolvasni a szülésed történetét, kicsit újra éltem az enyémet is! Nagyon aranyos a kis Lelle!!
Miskolc melyik részén laktok? Nem lehetett könnyű egy pici babával a költözködés!!

Megyek, mert úgy hallom ébredezik a Főnökasszony!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok! Szia pimpoka! Üdv köztünk. :lol:
Tényleg nagyon szép szülésed volt, a kórház is klassz, itt Miskolcon sajna a közelében sem járnak ennek. :cry: A lányok mind váratnak magukra? Edit és én is túlhordtuk a Lilijeinket. :lol: Végre kaptunk egy kis erősítést veletek a női fronton, mert eddig túlerőben voltak a fiúk.
Edit! Lili nem marad le csibészségben az enyém mögött :lol: :lol: :lol: A fiúk felkötheti a gatyát. Nem lehetett semmmi a ma reggel! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Enyém Lili fél hétkor kelt, fél kilenctől úgy néz ki, mint aki minden percen elalszik, de most épp kioszt bennünket valamiért, és kinyílt a csipája. Tegnap elmentünk a Kabócába ajándékot venni a Marcinak, de a parkolóból kb. negyed óráig tartott az út, mert Lili önállóan kívánt korzózni, kezét se foghattuk meg. Időnként elindult visongva a másik irányba, vagy leguggolt, de ha irányatani akartuk azonnal veszekedni kezdett velünk. :shock: :shock: :shock: Aztán ő is kapott egy játszóteres cipőt, aminek gumi az orra, így nem tudja lemotorozni, rápróbáltuk, mondtam neki, hogy sétáljon benne egy kicsit, mire kiviharzott a boltból. Naná, hogy megszólalt a lopásérzékelő. :oops: :oops: :oops:
Van ott egy nagy plüsskutya, míg én válogattam annak ugatott, meg puszilgatta az orrát. :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Anyám, mennyit írtatok......... holnap jöhetek olvasni, most cska bekukk.

Pimpoka! Üdv körünkben!

Ma Nyéken voltunk anyánál, Zsombor egész nap kint volt, mezitláb sétálgatott egy kicsit a kertben, nagyon élvezte, hogy a lábához ér a fű, hintázott, napoztattuk a habtestét, olyan fehér husi tetste van :D
Egyébként le van amortizálódva a gyerek:
1. 2 foga is jön egyszerre (legalábbis eddig kettőt éreztem eddig)
2. taknyos, az orra el van dugulva (már megint) :roll: :evil:
3. a bal kezén a mutatóujját odazárta az ajtóval , a körme tiszta kék teljesen, valószínű le is fog esni :( :( Volt ordítás, gondolhatjátok.... (apával volt itthon :? én pont akkor értem haza, mikor odacsukta a kezét) :cry:
Nyügi is rendesen.

Na, megyek alukálni, remélem már kihűlt a csirkemell, még most főztem Zsombornak, dugom a fagyóba.
Ja, mi is taknyolunk az emberrel. Nálam még plussz az allergiám is játszik. :roll:

KépKép
sz.szilvia
 
 


Sziasztok!
Szilvi! Nem a foga miatt taknyol Zsombi? Lili kicsit szokott. Mi most tartunk 12-nél, ebből 4 rágó. Lili is mindent rág, tegnap konkrétan leült a játszótéren a földre és nagy lelkinyugalommal elkezdte rágni a cipője orrát. :lol: :lol:
Zsombiknál ez az ujj-odazárás veszélyes. :cry:
Szilvi, ezen a vonalzós képen mindig olyan jókat vidulok. Zsombi olyan rajta, mit a kiskorú Brad Pitt :lol: :lol: :lol:
Eni, merre vagy. Benőke még mindig nyűgös?

KépKép
pedina
 
 


Milyen fél 7?! Fél kilenc van :shock: :shock: :shock:

KépKép
pedina
 
 


Tettem új képeket Lili fotótárába.

KépKép
pedina
 
 


Helló!

Nagyon jók a képek! főleg amin Sanyival olvasnak!! :lol: :lol: :lol: A frizurája nagyon tuti Lilinek!

Nekünk kirándulós hétvégénk volt! Pénteken délután a telken voltunk, Lili aludt egy nagyot. Imi előkotorta a huga régi játékait! talált egy kis motort! Azt hittem Lili rá sem mer majd ülni. Ehelyett kacagott, sikongatott amikor tolta Imi! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nem is gondoltam volna, hogy így fog neki tetszeni! :roll:
Szombaton Szögligeten voltunk dédizni, természetesen már a motorral kiegészülve! Isteni idő volt, Lili rengeteget játszott, én meg pihenés képpen rejtvényt fejtettem! Komolyan eleinte úgy éreztem, hogy a sok babás újság elbutított, mert bele kellett rázódni a dolgokba! :D :D
Ma megint kimentünk a telekre, de nem volt túl jó idő, mert fújt a szél. De Lili így is aludt 2 órát!
Ilyenkor vágyom egy családi házra igazán!!! Télen nem, de ebben a jó időben olyan jó lenne, ha egy kis levegőztetés nem 3-4 órás tortúra lenne!! Azt hiszem, mostmár Imi is kiegyezne egy kis családi házzal! Na, de még ezt sem fizettük ki, így egyenlőre marad álom!

Lili motorozik:
Kép
Kép
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Lilinek is vannak új képei a honlapon! :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Lili ma nagyon korán kelt, még hat óra sem volt! :shock: Próbálkoztam visszaaltatni, de csak beszélt, forgolódott, úgyhogy feladtam. Persze, így most majd korán elfárad, elálmosodik!

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt!
Lili is fél 7-kor kelt, de már alszik. :lol: Tegnap meglátogattuk a barátnőméket, főleg a kis Marcit. Lili teljesen korrekt volt, csak nézte a gyereket, nem akarta meggyurmázni. :lol:
Edit! A teasüteményes képen Lili hogy néz!!!!! :lol: :lol: :lol: Én is imádom ezt a -Sanyi szerint szobalányos- fodros kalapot, de Lili most semmit nem tűr a fején.
Az enyém tegnap tanult meg motorozni a barátnőméknél, eddig csak hátrafelé tudta lökni magát, most már megy neki előre is. :idea:
Pakolgatás közben megtaláltam a babakocsi papírjait: egy év garancia van rá.
Szilvi! MIndjárt szülinap!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ezt Imi választotta, én nem ilyen sapit akartam. Eleinte lehúzgálta a fejéről, most kivételesen megtűri! Nem tudom meddig!! :roll: :?: Már azért annyira nem gond, mert jó idő van, csak nem fázik meg sapi nélkül!
A sportra fél év garancia van, vissza is vittük a Kabócába, majd telefonon egyeztetünk, hogy mikor mennek szervízbe, és majd bevisszük. Most Imi visszapattintotta, de azért hosszabb útra nem indulok el vele :!: :oops:

KépKép
editmaci
 
 


Akkor ez üzlettől függ?! Mármit a garancia.. Azt hittem a gyártó adja. Tutira a 638-as garanciáján van 1 év, mert ez van Pestről, a másikat a Tégelben vettük. :shock: :shock: :shock:
Tegnap erősen elgondolkodtam azon, hogy elég-e két gyerek között 2és fél-3 év. BArátnőm épp szoptatta a legkisebbet, mire a legnagyobb közölte, hogy kakált, ki kell törölni a fenekét (3,5 éves), mire a középső bejelentette, hogy azonnal narancslevet kér. :lol: :lol: A narancsleves problémát lerendeztem, de a fürdőszobai gondot megoldotta a kicsi szoptatása közben :shock: :shock: :shock: Mikre fel nem kell készülni.
Egyik ismerőse július közepére van kiírva szülni, és feketén-fehéren megkérdezte a dokijától, hogy ha kéri, bejön-e a szülésére, és mivel így fizetnie kell a kórháznak is, mégis mire számítson anyagilag? Mert a kórházi térítési díjat, meg a parát nem biztos, hogy be tudják együtt válallni. Mire a doki: hát, majd akkor keresnek egy ügyeleti időpontot a 38. hét környékén és megindítja a szülést, hogy ne kelljen a kórháznak fizetni. :shock: :shock: :shock: :shock: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Várható volt, hogy ez lesz ebből.... :twisted: :twisted:

KépKép
pedina
 
 


Na, ha eddig nem voltak előre programozott szülések, majd most lesznek!! :roll: :shock:

KépKép
editmaci
 
 


Szia Pimpoka!

Jó volt olvasni a szülésed történetét. Szép helyen, korrekt környezetben szültél. Mindenhova ilyen vajúdó és szülőszoba kellene!

Szilvi! Ez úgylátszik Zsombi-betegség. Neki is jól leesett a körme, vagyis inkább előbb levált, aztán szépen tolta le az új köröm. Le lehetett vágni. Mostmár nem is látszik, és a 6 hónap helyett 2 alatt megúsztuk az egészet. Mert első körben a dokinéni azt mondta 6 hónap, míg lenövi. De leesett a beteg köröm, így lerövidült az idő is.

Gratula a két Lilinek a motorozáshoz! Vagány lehet mindkettő a mocin, bár csak S. Liliről vannak fotók itt. :wink:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Edina, ideértek a nyuszikák. Köszi szépen!

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Lehet, hogy a foga miatt taknyol, mert a múltkor is így volt, mikor jött a foga. Ki tudja. De az orra is el van dugulva, mééééér? Alig kap levegőt, ez a takony mindig edzi az idegeimet. :shock:
Most alul jön két foga. Inni is alig akar, síkideg vagyok, úgy kell beleimádkozni.
De képzeljétek, a körme már nem kék , Kriszti, neketek is így volt?? Fura. Amikor vált le a körme leragasztottad? Vagy nem annyira vészes?

Na, ma voltam teniszezni egy órát. Nagyon jó volt!!!! Csodálkoztam is magamon, hogy végigbírtam :D Azért a fejem olyan vörös volt, mint a cékla.... A technikámon még javítani kell. Csak nagyon drága, így oktatóval 1 óra 2400 pénz. Szerintem pár órát vszek, aztán kerítsen vkit, aki hasonló szinten van. Úgy már csak 500 pénz/fő/óra.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Edit, Öcsémnek volt ilyen nyuszis mocija, mint Lilinek. Zsombor is teker már a mocijával, de még óvatosban nyomja, mivel még nem jött rá, a kormánytekerés technikára, így ülve-ugrálva fordul.
sz.szilvia
 
 


Sziasztok!
Szinte a teljes tegnapi napot a játszótéren töltöttük, csak főzni meg aludni jöttünk haza. Me, is nagyon van más választásom, mert Lili megint iszonyúan nyűgös-hisztis, itthon folyton szórakoztatni kell, úgyhogy így se, úgy se haladok. Kb. 1,5 hónapja kiszabtam neki egy nadrágot meg egy ruhát, mire megvarrom kinövi :roll: :roll: Éjjel is rengeteget forgolódik, álmában mászik, megy neki mindennek... :shock:
Motorozás nálunk annyira nem megy, néha ráül, gurul egy métert és annyi. Inkább szalad. :lol: A cipő orra szempontjából nem is bánom. :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Mi is tegnap egész délelőtt kinn voltunk. 10 előtt lementünk, és majdnem egy óra volt amikor feljöttünk. Itthon Lili nem nagyon akar délelőttönkén aludni, a kocsiban meg kb.2 perc után alszik! :wink: Ha meg elalszik itthon úgysem haladok én sem, mert igyekszem csendben maradni. így marad a séta! még jó, hogy van egy munkatársam akivel összefutunk néha, így nem olyan unalmas! :?

Lili ma negyed nyolckor kelt!!! :lol: :lol: :lol: remélem nem lesz nagyon nyűgi, mert tegnap elég nehezen lehetett vele bírni, amíg el nem aludt!


Szerintetek rokonok??? :lol: :lol: :lol: :
Kép

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok,

tegnap mi is egész nap szinte kint voltunk. Igaz én meggondolom, hogy mikor jövök vissza, mert a harmadikra cipelem a nem túl könnyi babakocsit a 6.3 kg-os Lellével. Mi fél 11kor mentünk ki és csak este értünk haza, igaz ebben már volt egy corás bevásárlás is.

Tudnátok nekem segíteni, hogy mikortól lehet a hozzátáplálást kezdeni? Én ma reggel adtam neki egy kis sütőtök-krumpli bébiételt.
De csak nagyon keveset. Vagy ez még nagyon korai? Ízlett neki eléggé, várta a következő kanalakat, hogy mikor adom már.
Inni pedig alma-citromfű teát iszik, eddig csak édesköményt adtam neki, de olvastam, hogy nem túl jó hosszútávon.

Remélem nagyon szép idő lesz ma is és futhatunk ki. Csak kicsit gondban vagyok azzal is, hogy mit adjak rá, olyan szeszélyes az idő még ilyenkor, de nem akarom, hogy megizzadjon, vagy épp fázzon. Ti mit adtok a gyerkőcökre?

editmaci, nagyon édesek a "rokonaid", úgy látom, ő is apjalánya. Azt hiszem te kérdezted, hogy melyik részén lakunk Miskolcnak, hát mi a Csabai kapuban lakunk. Így sok időt töltünk a Népkertben.

Lelle nem nagyon szeret a belvárosban lenni, mert zavarja a villamos és a busz, nincs még hozzászokva, Gödöllőn nagyon nagy csenben sétáltunk. Nem volt nagy nyüzsi.
De azért járunk gyakran a belváros felé is, mert én szertek a városházán lenni, olyan szép virágok vannak ott most.

Nekem napközben semmit nem alszik, csak néha néha pihenteti a szemét 10-15 percre, séta alatt is. De este 7 órától má nagyon nyűgös, sírós, jön a fürcsi,kaja és hajnalig alszik, néha körbejárja a kiságyat, ide-oda beszorul, de nem kel fel. Eszik egyet, ha hajnalban felkel és alszik még 7 fél 8ig. Utána szinte semmit.

Jah, még azt akartam kérdezni, hogy a védőnők ilyen gyakorisággal jönnek? (egyszer volt, mert megkapta a gyermekorvostól az oltási lapot vagy mit)


Szép napot nektek!!!


pimpika

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Akkor majd összefuthatunk, mert mi is mindennap a Népkertben vagyunk. főleg délelőtt! Tegnap mi is jártunk a Városház téren, gyönyörűek most tényleg a virágok, de szerintem a népkert is elég jól néz ki most!
Mi a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük, először levekkel!

Hozzánk elég ritkán jár a védőnő, kb.3 havonta. :roll: :shock:

Az öltöztetésel én is bajban vagyok, de szerencsére még nem fázott meg Lili ebben a jó időben! :lol: :lol: :lol: Én adok rá bodyt, harisnyát, egy vékony pulcsit, farmert, és még egy kardigánt is. Ha elalszik akkor be szoktam takarni is, egyébként nem!

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok! Edit! Pimpoka!- máris sétálhattok együtt :lol: :lol: :lol: Pimpoka, mi a keresztneved? Bár itt többünk nickje árulkodó ebben a tekintetben, de a tiéd pont nem. :lol: :lol: :lol:
Edit! Jó ez a kép, nekünk is van valami hasonló. :lol: :lol:
Pimpoka! Szoptatsz? Mert akkor elvileg a 6. hónapig ráérsz a hozzátáplálással, addig elég az anyatej. Tápos babáknál is a negyedik hónap tájékán szokták mostanában lekzdeni. Az én Lilim anyatejes volt, mi 4 hónapos korában kezdtünk vele kóstoltatni leveket. Sütőtököt, répát, barackot, olyan 5 hónaposan kapott gyümölcspépet. Mondjuk minden baba más és más, ha Lellének ízlik, nagy baj nem lehet belőle, ha hamarabb kezditek :wink: . Mi 6 hetesen kaptunk püréket... :roll: :roll:
Lili sokáig kamillát ivott, azt hiszem 6-7 hónapos korában kezdtem neki hígított gyümölcslevet adni, meg teát, vizet.
Az öltöztetéssel én is gondban vagyok. Tegnap levittem Lilit estefelé egy melegítőben, de fel kellett jönnöm sapiért meg egy mellényért mert árnyékban hűvös volt. Próbáld meg rétegesen öltöztetni, vagy ha hűvösebbnek érzed az időt - betakarni. VAgy Lelle már lerúgja a takarót?
Védőnő: elvileg 6 hétig hetente jönnek, utána meg valameddig havonta. Nekünk a régi így járt, most elment nyugdíjba, helyettesítik, úgyhogy idén védőnőt még nem láttam, bár annyira nekem nem hiányzik. :lol:
Na, emygünk meghódítjuk a játszóteret.
Ja, mi a Szentpéteri kapuban lakunk. A rutinpálya környékén, ha ez mond valamit. :lol:
Szilvi! Készülsz már? :lol:
Kriszti! Örülök, hogy nem szaladtak szét legalább az én nyulaim :lol: :lol: :lol:
Eniék nagy lakáseladában vannak, majd jön hamarosan. :wink:

KépKép
pedina
 
 


Én is hasonlóan kezdtem, mint Edina, bár nekem Zsombor 4 hós korától napi 1x kapott tápit, mert kevés volt a tejcsim.
A keresztneved én is akartam kérdezni Pimpoka.

Én Zsomborra mostanában egy hu. bodyt adok+ egy kapucnis felső van rajta, olyan polárszerű. De a hátitatyómban mindig van vékonyabb felső vagy egy pulcsi, mert néha olyan dilis idő van. Harisnyát már nem adok rá.

Edina, készülnék én....ez a villany idegesít, a lufikat már megvettem, ma megrendeljük a tortát, szerintem elmegyünk vmi ajándékot is nézni, bár játékot nem nagyon akarok már, annyi van belőle. Szerintem szandit veszünk nyárra, de majd kiderül, ha elragad minket a hév... Öcsém vett neki őszre egy Nike melegítőt, kis dögös lesz benne. :D
Ma ne is nagyon főzök, mert a hűtőbe úgy sem lehet rakni semmit.
Még holnap megejtek egy porszívózást.

Zsombornál tetőzik a takony, ma a szívő csöve is félig volt. :cry: Tegnap belenézettem a torkába, meg meghallgatták, de nincs semmi. Ellenben apjuk szedi az antibiotikumot, mert csúnya a köpete.

Nálunk havonta azért befut a védőnő, de ha találkozunk vhol, azzal is beéri. Én is. :D :lol:

KépKép
sz.szilvia
 
 


Lili irtó nyűgös, 10 percenként hozza a Dentinoxot, hogy kenjem be az ínyét. Nem érti még szegénykém, hogy nem lehet olyan sűrűn. :cry: :cry: De ezek szerint csak használ valamit, ha kéri...Vagy csak ízlik neki.

KépKép
pedina
 
 


keresztnevem Éva :)

köszönöm a segítséget, akkor lehet ezzel a hozzátápival beleugrottunk a sűrűjébe :), de megette, igaz nem is adtam neki olyan sokat. Ma veszek neki akkor gyümölcsleveket.
Sajnos már nem szoptatok, a költözés eléggé megcsappantotta a tejem és lassan el is apadt már egy hete, hogy még egy adagnyi sem jön össze.
De két és fél hónapos koráig csak szopizott. Remélem ez is "elég" volt.

Edit, ha gondolod találkozthatunk a Népkertben! Mi itt mindig egyedül sétálunk (kicsit uncsi), úgyhogy ha neked sincs társaságod, akkor beszéljük meg.

Húha, Lelle már 10 perce alszik....

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Szia Éva! :lol:
Hát, ha most váltotok anyatejről tápszerre, lehet, hogy nem is árt neki egy kis gyümölcsféle, mert hallottam már olyat, hogy ilyenkor gondok lehetnek a kakival :roll: :wink:
Azt hittem bedöglött a mosógépem, végignéztem mindent, erre a kis piszkos nem kikapcsolta a hosszabbítót.. :lol: :lol: :lol:
Szilvi! Lili kapott egy vagon játékot a szülinapjára, de alapvetően egyik sem hatja meg.... :roll: Talán a dinóparkos, de ma pl. egész nap a FP csiga aljával járkál és nyomogatja a gombot, hogy zenéljen, közben meg riszál. Amúgy f*sik is a drága lelkem, de olyan szinten, hogy le se vittem, mert eddig 3-szor öltöztettem át. :shock: Bár úgy látom nem viseli meg. Etetem vele a banánt meg a répát, hátha megfogja egy kicsit. Ja, kapott csokit is. :wink:

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok! Szia Éva!

Képzeljétek, belefutottam egy tejlázba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 hós gyerek mellett!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon sz*rul vagyok, mindenem fáj. A doki kiírta a szokásos augmentint, így azt bezabálom, hátha hamar túlleszek rajta! Lehet attól, hogy mivel mostmár csak 2-3 alkalommal szopizik, pang a tejcsatornában a lötty?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szilvi, igen, zsombinál is elmúlt a kékség, de utána teljesen kifehéredett a körme, nagyon szarussá vált. de fájdalommentesen le tudtam neki vágni. szinte minden nap vágtam, bele ne akadjon semmibe. leragasztani nem tudtam, mert feszt azt nyalogatta, és szerintem a leukoplast nem fini. viszont a dokinéni azt mondta, ne a gézlapos gyorstapasszal ragasszam le, hanem tekerjek az ujja köré gézt, és azt fogassam meg a ragaccsal.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Tejláz?! Bassz..... Lefejni se hiszem, hogy jó, mert attól csak több lesz.. :shock: :shock:
Lili végre elaludt. De előtte egy órát pilledt rajtam, mint újszülött korában. Én félig fekve a fotelban, ő meg rámborulva, és Classic Disney-t hallgattunk. :lol: :lol: Komolyan, olyan jó volt. Kis tornádóm máskor egy percre nem áll meg, megszeretgetni is futtában kell :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Nálunk is alvás van. Apja és lánya megint együtt! :lol: :lol: :lol: Jó dolgom van.
Annyi dolgom lenne, de semmihez nincs kedvem. Délelőtt megint lenyomtunk egy 3 órás sétát Lilivel! még jó, hogy tegnap írtam, hogy nem szedi le a kalapját! Ma azzal szórakoztunk, hogy ő le, én fel!!!

Krisziti jobbulást! Sajna nekem is volt így tudom, hogy most nagyon rossz.

KépKép
editmaci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: