Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Egy lehetőség gyesen/gyeden lévő anyáknak:

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS NÕKNEK: Helyi, munkaerőpiaci képzési programban való részvételre.
Gödöllőn és a környező településeken élő kismamák számára is.

Info: www.euconsult.hu

Üdv,
Kinga
milanka
 
 


Sziasztok!

Zita: mi nem voltunk most a klubban és már jó ideje nem is tudtunk elmenni, szerintem össze kavarsz valakivelKép
Addig, hogy barna haj stimmel, de hosszú hajú vagyok és vékony a férjem szerint, de én ezt nem egészen így látomKép Széles a csípőmKépDe állítólag ez nőies, mondjuk jól érzem magam a bőrömben!!!Nem szeretnék fogyni,csak sportolni, az erőnlét és közérzet miatt. Néha nagyon ki tudok purcanniKép
Remélem találkozunk majd! Szerdán még sulim van, utána vizsgák,de szerintem menni fogunk a klubba, persze te arra meg mész szülniKép
Na megyek tanulni, amíg alszik a Tamás, mert nem leszek kész soha az dolgozataimmal...
Üdv: Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok lányok!

Merre vagytok?
Brigi,
Akkor tényleg összekevertelek egy anyukával akinek hasonló korú a kisfia mint a tied. De egyszer csak összefutunk a kubbanKép Amíg tudunk megyünk, de már csak pár hétig aztán remélem nem a klubban szülök megKép
Jó tanulást és egy kalappal a vizsgákhoz!

Üdv, Zita
zitti
Kerepes
 
 

 
 

sziasztok,

ha már így ajánlgatjátok, meg tudná valaki írni, mikor és hol van a Szilasi Kismamaklub?
köszönöm.

Brigitab:
én nem is vagyok pesszimista. A legoptimistább introvertált vagyok, akit csak ismerek :o)

zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek....dolgozatot írok és közben lestem be a topicba!
Zsuzsa: látom van humorérzékedKép Helyes!!!Ez már nem egy barátságtalan emberkére vallKép

MINDENKI: úgy néz ki, hogy jövő hétfőtől elindul a zenebölcsi, reggel 8.30 az időpont, a helység meg valahol Kerepesen lesz, de még addig lesznek pontos infók. Csilla talán ismeri a helyet, mert én aztán járatlan vagyoka környéken....
De a lényeg az, hogy ha van kedvetek gyertek: csemetéink biztos élvezni fogják, mi meg legalább megismerjük egymástKépMindenki jól jár...nem?
Na megyek vissza a dolgozatomhoz, csak nem bírtam ki, hogy ne informáljalak benneteket.Csilla már tud róla, többiek meg remélem benéztek a napokban ideKép
Szép délutánt: Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok!

Meglepődtem, hogy már van Kistarcsai topik is. Én már nem lakom Kistarcsán, de a szüleim és a testvéremék igen. Én jelenleg Csepelen élek. Hogy érzitek magatokat Kistarcsán? Én mindíg szabadúlni szerettem volna onnan, és most, hogy ez sikerült, inkább visszamennék, vagy költöznék máshová, de Csepelről inkább el!
Merre felé laktok Kistarcsán? Én a korház mögötti lakótelepen laktam!

Üdv. Zsuzsa
kormosmzs
 
 


sziasztok,

a zenebölcsiről is olvasnék szívesen bővebbet.
Mitől zene? be lehet oda úgy is ugrani, hogy nem hagyom ott Virágot, csak legyen neki társaság játszani? vagy nem minden napra?
Juttatások?

zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok!!!!

Zsuzsa: a zenebölcsi nem az, amire te gondolsz: otthagyni a gyerkőcöket és órák múlva értük menni...
Itt 8.30-tól kezdődik a foglalkozás és az anyukák is ott vannak végig. Mondókázás, éneklés van, amit ritmusra tapssal lehet követni...nagyon élvezik a kicsik állítólag! és a végén egy dobozból elő kerülnek a különböző hangszerek( csörgő dob stb), amit püfölhetnek a kicsik! Egy óvónő tartja-azt hiszem az volt a foglalkozása a Cilinek gyes előtt!
A részletekről még én sem tudok, mert ma ment egyeztetni terem ügyben, szerintem utána a szilasi topicban olvasunk majd róla!!! Én is onnan szoktam értesülni dolgokról, a lányok közül Csilla is ír odaKépNézzél be te is, ha gondolod! Én sem ismerem még a Cilit egyébként...de biztos jófej lehetKép
Na én ennyit tudok most egyelőre!

Kormosmzs: mi 4 hónapja lakunk itt és vannak barátaink, aki itt élnek, de nagyon szeretünk itt lenni! A Zsófialigeti hév megállóban épült egy lakópark és ott vettünk lakást. Jó itt lenni nagyonKép
Te mért nem szeretted? Csepelre én semmiért nem mennék, meghalnék abban a nagy kőtengerben. Lakihegyen is néztünk lakást, de amikor oda értünk, már akkor tudtuk, hogy nem költözünk oda!
Kistarcsa nagyon otthonos és barátságosak az emberek nagyon. eddig csak jó tapasztalataink vannak...Van gyereked? Vagy csak úgy véletlenül találtál ránk?

Na megyek, mert a kis Tamás hív!
Szép hetet nektek:
Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok ha nem baj.
Én születésem óta kistarcsai vagyok, nagyon szeretek itt élni. Másfél éve mentem férjhez és vettünk egy lakást, mi is itt lakunk a zsófialigeti lakóparkban. Brigi, ti melyikben?
Én még friss anyuka vagyok, november 15-én született meg a kislányunk, Viktória.

Anita

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy indul a zenebölcsi, remélem még el tudunk menni 1-2 foglalkozásra a szülés előttKép
Zsuzsa:
A szilasi baba-mama klub a szilasi műv.házban van ( ha jól tudom a nevét) Ez a szilasi hévhez van közel az új lakóparknál. Ha nem HÉV-vel mész a posta előtt kell jobbra fordulni, és az új lakások után van. Szerdánként van 10-12.-ig. Ha van kedvetek gyertek el!!

Kormosmzs:
Mi Kerepesen építkeztünk, és itt nagyon szép a táj, csend van és nyugalom. Én Békéscsabáról költöztem fel és pestet nem tudtam megszokni. Viszont itt nagyon jó a közlekedés és ha nyüzsgésre vágysz gyorsan bejutsz bárhová. Közben pedig élvezheted egy kisváros nyugalmátKép Szerintem ezért jó Kistarcsán-Kerepesen lakni. Ráadásul már egy csomó minden épült ide (Auchan, Bricostore, Decathlon)ha vásárolni akarsz.

Anita:
Légy üdvözölve a fedélzeten! Gratulálok a kislányotokhoz, akkor még nagyon pindúrok vagytokKépJó baba a kis Viki? Hol szültél?

Jó pihenést mindenkinek,
Zita
zitti
Kerepes
 
 


Sziasztok!
Dülledő szemekkel átküldtem a dolgozataimat a férjemnek nyomtatásra és már nagyon vártam, hogy jöhessek...rám fér egy kis csipogás!
Látom gyarapszunk...mindenki hozott magával még egy embert? Kép Pihent az agyam, bocsi!

Anita: örülünk neked, érezd jól magad köztünk!
Hát nagyon édes lehet a kislányod...kis törékeny virágszál!Nem viselik meg a hidegek?Ezek a hirtelen időváltozások?Nekünk 9 hónaposan még mindig bekavarnak a frontokKép
Mi ebben a torony lakóparkban vettünk lakást, a pirosban, a Zsófialigeti hév megállóban van! Te is valahol itt vagy, vagy a sín túloldalán, a postánál? Megöl a kíváncsiság...Kép

Zita: reménykedem, hogy hétfőn találkozunk veletek, mert holnap nekem sajna ( nem teljesen sajna, mert szeretek menni, főleg, hogy családostul vagyunk bent a suliban)iskola van! A részleteket a szilasi oldalon várjuk, nem néztem még, hogy a Cili mit intézett...
Addig még jövök konzultálni úgyis!Lényeg, hogy legyen!!!!

Zsuzsa: Tudtok ti jönni??? Már a zenebölcsibe? Vagy sikerült egyáltalán érthetően körbeírnom a témát??? Én sem tudok sokkal többet, mert nem voltam még sosem. Barátnőm járt a kisfiával és mondta, hogy nagyon élvezte minden apróságKép

Na jó készülődést és jó babázást nektek, írjatok, ha tudtok valami pontosat:
Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok.

Zitti:
A kistarcsai kórházban szültem, hiszen ez van a legközelebb és jól felszerelt szülészete van.
Nagyon jó kisbaba Viki, nem panaszkodhatok rá. Jól fejlődik, sokat eszik és mosolyog.

Brigi:
Mi is a toronynál lakunk, a 30lakásos sárgában. Akkor lehet láttuk is már egymást. Kép
A frontokat Viki is megérzi, olyankor elég nyűgös szokott lenni. Már nagyon várom a tavaszt, hogy tudjunk menni sokat sétálni. Most is szoktunk, nagyokat alszik a friss levegőn.

Anita

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


sziasztok,

a szilasligeti fórumban már tényleg szerepel a zenebölcsi helye és ideje (hétfőnként 1/2 9, Faluház, 200HUF).
Brigi:
Mi igyekszünk menni. Meg szeretnénk a kismamaklubba is, de ezen a héten még nem fog menni.

A frontokat még Virág is érzi, pedig ő már 11 hónapos :o) Állítólag ez így lesz egy darabig. De a frontokon kívül: van aki nem kel fel éjjel?

zsuzsa
pluzsu
 
 


Szia Zita!

Nyaraltam egyszer Békéscsabán és nagyon tetszett! Szívesen élnék ott, ha nem lenne olyan messze Budapesttől. Én hat éves korom óta éltem Kistarcsán 29 éves koromig. Akkor még nem volt ott Auchan, stb. A hévre mindíg várnom kellett, 25-30 perc utazás a zsúfolt kocsikban, mert saját autóm sajnos még most sincs. Este ha szórakozni mentem vagy maradtam reggelig, vagy taxit kellett hívnom, mert ha jól emlékszem az utolsó hév is csak éjfél tájékában járt, de erre már nem emlékszem pontosan. A helyi kis közérten kívűl nem sok látnivaló volt, nem voltak kirakatok, nem volt mozi, stb. Most már jobb az Auchan és a többi miatt, viszont ott fog az autópálya levezető szakasza megépűlni, ezért nem lesz hosszú távon nyugodt hely. Amikor anyuékhoz megyünk látogatóba, annyia jó érezni, hogy milyen friss a levegő. Olyankor honvágyam van, ha lehet így fogalmazni, és szívesen maradnék egy-két napig.
Csepel igazán otvaros egy hely, de ez csak az én véleményem, nem akarok megbántani senkit sem. De az is lehet, hogy csak az a része, ahól én lakom. Szemét mindenhól, piás emberek a játszótér és a bolt közvetlen közelében, az iskolákról nem is beszélek, stb.
Most mennem kell,de kérdezz nyugodtan!

Üdv. Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Sziasztok!
En 16 eve lakom Kistarcsan es nagyon szeretek itt elni!En a gyogyszertar fele lakom!

Zsuzsa!
Latom hogy te Csepelen laksz!Szeretnem toled megkerdezni hogy nem ismersz veletlenul egy Farkas Imret?Kb.33 eves lehet!Van egy baratnoje akit Zsuzsanak hivnak!Tavaly veluk nyaraltunk,es elfelejtettunk telefonszamot cserelni!Sehogy nem tudunk rajuk talalni!Kép

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

Brigi:
A zenebölcsi akkor február 6.-tól lesz ugye? Ha jól olvastam a Szilasi fórumban. Szerintem én akkor már nem leszek egybenKép Azért remélem gyorsan fogok felépülni, és el tudunk menni a kisfiammal már az első alkalomra isKép Egyszer voltam a 16. kerben és nagyon tetszett, ráadásul jó kis mondókákat, dalokat is lehet tanulni.

Kormosmzs:
Tényleg jártál már Csabán? Én is nagyon szerettem ott lakni, csak sajnos a férjem ott nem talált munkát magának. Az a környék munkahely szempontjából nem túl jó nagyon sok a munkanélküli, és ha van is munka alig fizetnek érte. Pedig én is ott hagytam családot, barátokat sok embert aki fontos nekemKép Nekem ez a hely nagyon tetszik és jó, hogy közel van a fővároshoz. Elhiszem, hogy régebben nem sok minden volt itt és biztosan unalmas volt, ha nem volt hova menni. Főleg tini korban amikor az ember elkezd szórakozni járni, barátkozni stb. Mi örülünk, hogy jön erre az M0-ás, mert Csömör fele fog menni, tehát túl közel nem lesz hozzánk, viszont azon mi is tudunk majd közlekedni, és talán egy kicsit mentesíti majd a 3-as (vagy 30-as?) utat. És ha hihetünk az általános tendenciáknak akkor az ingatlanok ára is emelkedni fog. Én Csepelt nem ismerem, szóval így nem tudok véleményt mondani róla, de a férjem semmi esetre nem akart oda költözni. Õ jobban ismeri a kerületeket, hiszen néhány éves kóra óta lakott itt. Ha nem szerettek ott lakni miért nem jöttök vissza? Most annyi társasház épül errefelé...
Tényleg vannak gyermekeid?

Na, lassan menni kéne a baba klubba csak a kincsem még alszik, pedig annyira imád oda járni, játszani a többi lurkóvalKép
zitti
Kerepes
 
 


Helló mindenkinek!!!
Boldog és vidámságban gazdag új évet kívánok mindenkinek, régieknek és újaknak egyaránt.
Látom már többen vagyunk, ennek örülök , remélem majd idővel mindenkit megismerek. Most egy kicsit le vagyok maradva, így amint időm engedi, elolvasom a kimaradt részeket a fórumban

Brigi
A kisfiad egy tünemény, a kis huncut mosolyával. Gondolom már a nagyszülők nagyon várják haza az unokát.
Nagyon nagyon jól teltek az ünnepek Erdélyben, és ami nem mellékes, hogy nagy hó volt így javába hógolyózhattunk, szánkózhattunk meg hó embert építettünk. A régi barátokkal elmentünk ki a 4-eshez szánkózni, pontosabban szalmazsákon kékre potyolni a hátsónkat, hihetetlenül jó volt. A kisfiam meg szilveszterkor éjfélig fönn volt, és az asztal tetején táncolt, tudta, hogy ez különleges nap valamint azt, hogy ő a társaság középpontja. A rokonok meg barátok nagyon elkényeztették és ennek most én iszom itthon a levét. Na sebaj a lényeg, hogy sokat sokat nevetett és jól érezte magát.
Már túl vagyok 9 szóbeli vizsgán, még egy írásbeli van hátra és írom a diploma munkámat, így most rohangálok az egyetemre, az ügyészségre (mert büntető témát írok egy ügyészhez), valamint a hivatalos teendőket próbálom elintézni és mindet a manóval együtt. Szegénykém már ő is megtapasztalja velem a bürokrácia útvesztőit, de azért élvezi, hogy folyton úton vagyunk, autóból ki, be, stb. Emlékszem még az évfolyamtársaim cukkoltak, amikor még pocakos voltam és vizsgáztunk, hogy ez a gyerek, amikor megszületik már tisztába lesz a jogaival.
Te hogy haladsz? Hogy megy a tanulás a manó mellett? Sok vizsgád van még? Hogy teltek az ünnepek? Húsvétra haza mentek? Mi akkor sajnos nem megyünk, mert remélem arra már az építkezésre koncentrálunk, legalábbis készülődünk és amúgy is Augusztusba megyünk haza lakodalomba, azt nagyon várom, tudod olyan igazi falusi lagzi, gondolom tudod miről beszélek. Nektek is olyan voltotthon nem? Sajnos nekünk nem mert nem otthon tartottuk.

Csilla
Hogy teltek az ünnepek, volt hóemberkészítés az idén is? Meg szánkózás? Otthon a híradóban láttuk, hogy itt is nagy havazások volta, gondolom akkor kihasználtátok.
Azt nem tudom, hogy pontosan mi volt a probléma a kislányoddal de gondolom már jól vagytok, és felhőtlenül ünnepeltettek. Láttam a képet a gyerkőcökről és nagyon édesek, igazi szép család.
Apropó akkor most működik a zenebölcsi? Már voltatok? Ha jól tudom 8.30 az időpont, ez a végleges? És mennyi időt tart?

Próbálok föltenni képeket az én kis félvér kisfiamról, azt nem tudom, hogy sikerül-e de megpróbálom. Ha nem akkor majd jön a műszaki zseni férjem és majd segít. Ez még csak próba lesz. Majd várom én is a képeket a kis izgő- mozgó gyerkőcökről.

Marcsi
Vendég
 


Határozott szándékom ellenére nem tudom föltenni a képet, mert hiába kattintok a melléklet feltöltésre, meg sem mozdul.
Remélem később sikerül.
Marcsi
Vendég
 


Kép
A mi kis rosszaságunk a virgáccsal
Vendég
 


Sziasztok,
most már én is beleszólok (leselkedek ám, nézem a reakciókat meg az érdeklődést a zenebölcsire).

Szóval FEBRUÁR 6-ÁN kezdünk, és 8.30-kor, és maga a fogl. 30 perces, érkezéstől hazaindulásig kb. egy órát lehet számolni (levetkőzés-felöltözés no meg egy kis traccsparti). Minden részletet leírtam a szilasligeti topikban, hadd ne gépeljem be ide is :-) olvassátok el ott.

Gyertek!

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!

Marcsi!

De szép nagy a fiad, valahogy én kisebbnek képzeltem. Akkor már ő is rendesen intézkedik, dumál, telefonál és határozott véleménye van mindenről gondolom (legalább is a fiamból kiindulva). Hát ez a szalmazsákos dolog nagyon jó lehetett. Nekünk is nagyon jól teltek az ünnepek, békességben szeretetben ahogy kell. Lányom koraszülött volt és a szemén kifejlődött egy zsírdarab, azt kellett leoperálni, majd a varratokat kiszedni, de már túl vagyunk rajta hála a jó égnek.

Csilla


Bemásolom a zenebölcsit:

Sziasztok! Voltam Szilason, megbeszéltük a zenebölcsit.

Az első foglalkozás február 6-án hétfőn lesz, fél 9-kor (8.30). Sajnos tudom, hogy ez korai időpont, de 10-kor már Gödöllőn kell lennem.

Szóval fél 9-kor, és egy 30 perces foglalkozásra számítsatok, ahol (a kezdeti feszengés után) sokat fogunk énekelni, mondókázni, bábozni, mozogni, körbejárunk, leülünk, lovagoltatjuk a csemetéket, tapsolunk, szaladgálunk, stb. stb. stb. Olyan verseket, dalokat, mondókákat fogok tanítani nektek, amiket nagy valószínűséggel nem ismertek, tehát komoly agymunkára lesz szükség a részetekről
A foglalkozás kb. úgy néz ki, hogy 20 perc közös, irányított játék, amelyben 8-10 féle játék kerül sorra. Utána "szabad a vásár" egy nagy bőröndben, ami tele van hangszerekkel és bábokkal, itt mindenki kolomolhat kedvére.

Kell-e hozni valamit: VÁLTÓCIPÕT nektek és a kicsinek is!!! Legalább, amíg sáros-vacakos az idő. Lesz padlószőnyeg, tehát erre is tekintettel kell lenni.

ÁR: mivel a a faluház támogatását fogjuk élvezni, nektek mindössze 200 forintos részvételi díjat kell fizetnetek. Azt sem nekem, hanem a faluháznak.

Ha valakinek még kérdése volna, jelentkezni akar (amúgy csak oda kell jönni), akkor vagy írjon nekem mélt, vagy fel is hívhat: 20 398 1931.
Ha nem veszem fel, akkor vagy vezetek, vagy zenebölcsit tartok, dél körül a legvalószínűbb, vagy este, hogy felveszem. fél10-11 között pl. biztos hogy nem.

Majd lesz plakát is.

Cili
csilla74
 
 


Sziasztok!

Suliztam két napig és mennyi sokminden történtKépOlyan jó újra "látni" titeket!!!

Marcsi: Nagyon szép a kis Márk, nem baj az, ha rosszaság, addig örüljetek, amíg van benne érdeklődés minden irántKép
Örülök, hogy jól telt otthon, nem is tudom másként elképzelni...mi is nagyon kívánkozunk már, de tavasszal remélem sikerül haza jutnunk!Most jön viszont édesanyám és ennek nagyon örülünk, férjem is már várja nagyon. Legalább egy kicsit kettesben is el tudunk menni vacsorázni meg sétálni, ha este lefektettük a Tamást!Még két vizsgám van, a többi tárgyam ebben a félévben dolgozatokkal és különböző feladatok teljesítésével kiváltható volt félév közben. Örülök, hogy sok elméleti anyag nem maradt, mert napközben nem sokat tudok tanulni. Remélem ezekkel is fogok haladni, mert érdekel a téma nagyon és amikor időm van, akkor olvasgatom a könyveket.
A fejlődéslélektan a kedvencem, főleg most, hogy születéstől kezdve vettükKép
A bürokrácia útvesztőit mi is ismerjük, Tamással 4 hetesen haza kellett mennünk útlevelet csináltatni, mert a nagykövetségen nem csinálták megKép De jól bírta a kis szívünk, azóta is nagyon türelmes, ha hivatalban vagyunk!Mindenki csodálja, hogy milyen jól elvan...
Sok sikert neked is a további vizsgákhoz és gratulálok ahhoz, amin már túl vagy!

Anita:melyik sárgában laktok ti? Ami most készült el, vagy az U alakúban? Én annyira nem tudom melyik hány lakásos...
Egyik nap , ha napos lesz az idő sétálhatunk együtt isKép

Zita: Amikor olvastam, hogy február 6,gondoltam, hogy neked nem a legjobb...De ha majd be tudsz kapcsolódni, akkor jó lenneKép
Gondolunk rád, majd jelezzél azért, ha közeleg a szülés....Várjuk a fejleményeket!

Most csak erre volt időm, de jövök azért még.
Szép hetet mindenkinek:
Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok!

Marcsi,
Milyen nagy a kisfiad már! Mennyi idős?
Lányok olyan ügyik vagytok, hogy tanultok gyerek mellett... Én is gondoltam rá, hogy nézek valami másoddiplomás képzést, csak úgy érzem nem lenne rá energiámKép Pedig ha vissza akar menni az ember dolgozni, jó ha több lábon áll!

Brigi,
Nem tudom lesz-e időm jelezni nektek ha szülni megyek, de ha több napig nem jelentkezek, akkor szorítsatok nekemKép
Igazából már csak 2 hét van hátra, de lehet hogy a jövő héten már meg is születik a pici lányunkKép
zitti
Kerepes
 
 


Sziasztok
A kisfiunk nemsokára 16 hónapos, nagy baba volt mindig, sokan már többre tippelték. Igaz a születés súlya sem volt kevés (az én örömömre….), 4kg és 56 centivel látta meg a világot, amin csodálkoztunk is, hiszen sem én sem a férjem nem egy nagy darab. Persze most nálam változott a helyzet mert fölszedtem pár kilót és oly kevés ment le, igaz még nem sokat tettem érte, de most az idén talán majd sikerül. Mindig azt mondják, hogy ez alkat kérdés, de azért én nem nyugszom bele , átlag kilóm 53-55 között mozgott és most……na ezzel nem büszkélkednék.
Láttam a zenebölcsi leírását és sajnos nekünk az egy kicsit korán van, nem beszélve a reggeli forgalomról. Talán ha majd ott lakunk Kistarcsán akkor könnyebb lesz. De azért kíváncsi vagyok majd az élménybeszámolóról, gondolom a kicsik élvezni fogják.
Brigi
Akkor nagyon használjátok ki ezt az időt míg itt van a nagyi. Érdemes elmenni színházba, tényleg felüdülés. Novemberben voltunk a férjemmel, Gálvölgyi-Hernádi darabot néztünk meg, csuda jó volt. Az én nagy vágyam most elmenni az Operaház Fantomjára de jegyet nem könnyű rá kapni és ha esetleg valamelyik jegyirodában találsz az meg nagyon drága, mind exkluzív helyek. Szóval amíg játsszák, valamikor csak eljutunk erre a darabra is.

Zita
Ha jól olvastam nemsokára jön a második baba, pontosabban egy kis hugica. Hogy fogadja a kisfiad a pocidat? Gondolom már sokat meséltek neki a hugicáról. Lesz segítséged nem? mert azért nem egy könnyű feladat két kis manóval. Fogadj el és használj ki minden segítséget, mert akik felajánlják azok tisztában vannak, hogy nem könnyű Csak elővigyázatosságból mondom, hogy a szülés után nagyon nagyon kíméld magad. A barátnőm Novemberben szült és már van neki egy18 hónapos kislánya, sajnos nem kímélte magát, mert mondta, hogy ő nem érez fáradságot, és hát mindkét kicsivel foglalkozni kell, de a szervezet azért megállj-t parancsolt és Karácsony után bekerült a korházba , mint kiderült mélyvénás trombózist kapott, nem hiába találták ki azt a 6 hetet még öreganyáink. És ha amúgy is hajlamos az ember, amit előre nem tudhat, meg van a baj. Most egy hete jött ki a korházból, hála Istennek jól van, de most már nem próbál meg minden ő elintézni és elfogadja a segítséget.
Mikorra várható a nagy nap? Azért egy kicsit irigykedem is mert biztosan csodálatos élmény átélni ismét a kismamaságot, olyan jó érzés, hogy ott bent mocorog egy kis baba, és várni azt a pillanatot amikor a karodba foghatod és megcsodálhatod a kis pofikáját. Na mindjárt elpityergem magam. Szerintem az anyaság a világ legszebb csodája, nem lányok?
Remélem még tudsz írni, ha meg nem akkor könnyű szülést kívánok!!!!!
Apropó a fiad mikor is született pontosan? A kisfiam 2004 szeptember 22-én.


Na megyek vissza a könyveimhez, míg még Márk alszik
Üdv mindenkinek és kellemes hétvégét
Marcsi
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Amíg tudok addig benézek hozzátokKép
Marcsi,
Nem fogod elhinni, de az én kisfiam is pont 2004.09.22.-én látta meg a napvilágot a Szent István kórházbanKépKép Ezt a véletlent... Te hol szültél? Tényleg jó nagy babaként született Márk! Várhatóan mikor költöztök de? Ha jól emlékszem ti fogtok a kórház mögött építkezni?!
Én január 28.-ra vagyok kiírva de a kisfiam is hamarabb jött pont 1 héttel. Vannak már jósló fájások is, és úgy érzem már elég nagy a baba ahhoz, hogy megszülessen. A kisfiamnak mindig mondogatom, hogy kisbaba van a pocimban, és nemsokára megszületik. Remélem pozitívan fogja fogadni. Teljesen igazad van a pihenés terén, isten ments, hogy kórházba kerüljek.Szegény barátnődnek biztosan rossz lehetett otthon hagyni a két kis csemetét és kórházba vonulni. Anyukám jön fel már ma este és itt lesz szülésig, meg utána is. Sajnos a szüleim messze laknak 200 km-re ide, pedig Õk tudnak nekem a legtöbbet segíteni. Remélem, hogy nem fogok úgy járni mint a barátnőd. Igyekszem majd betartani a pihenést. Az anyaság tényleg a legszebb dolog a világon. Nincs is semmi ami hozzá fogható lenne...

Szép napot mindenkinekKép
zitti
Kerepes
 
 


Sziasztok!

Marcsi: tervezzük, hogy kiruccanunk egyet, amíg édesanyám itt lesz, de mivel este még szoptatok nem tudunk színházba vagy moziba elmenni; de egy közös vacsorázással is beérjükKépVan itt egy nagyon jó étterem és oda szeretnénk eljutni jan. 30án-akkor lesz 4 éve hogy együtt vagyunk! És aznap délelőtt vizsgázok is...remélem igazi ünnepünk lesz majdKép
Jó tanulást neked...én is épp a tételeimet nézegetem, most kezdek hozzá a tanuláshoz, de nem bírtam ki, hogy ne nézzek be hozzátokKép

Zita: szurkolunk neked nagyon!!!!Én is a Szent Istvánban szültem Surtyánál és nagyon hálás vagyok neki sokmindenért. A kórház is tetszett nekem, 3 ágyasban voltam és jók voltak a társaim is!Neked milyen tapasztalataid vannak? Most is ott fogsz szülni?

Zsuzsa: jöttök szerdán baba klubba?Én tervezem, hogy elmegyünk, ha nem lesz valami egészségügyi gondunk, remélem nem jön be valami nyavaja addig...

Na megyek tanulgatni, ha elaludt a Tamás...
Nyugis hetet mindenkinek:
Brigi
brigittab
 
 


sziasztok,

Brigi:
igyekszem elmenni. Nem ismerem Szilasligetet, Tudnátok írni egy pontos címet, hogy térképezhessek? (odáig már megvagyunk, hogy HÉV-vel a Szilasligeti mh-ig megyünk :o))

előre is köszönöm.

zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa:ahogy leszálsz Szilason a hévről, az utolsó kocsi mögött megy be a lejtön egy kis utca( Gödöllő irányába menet bal kéz felől). Azon ha elindulsz lefele kb. 1 perc és megérkezel egy szép nagy ház elé és az a közösségi házKépEgy új lakótelep van mögötte, most adták át ősszel....biztos megtalálod!
Mi kb. a 10.10es kerepesi hévvel megyünk, ha gondolod mehetünk együtt isKép Ti mikor szándékoztok indulni?Ha kicsit később, akkor megvárhatunk...
Na várom, hogy mi legyenKép
Üdv: Brigi
brigittab
 
 


Halihó!

Zsuzsa: rosszul írtam, bocs...nem a kerepesi hévvel megyünk, hanem a 10.08as( Zsófialigeten ekkor van)Gödöllőivel!!!Ez kb. 10.15re már Szilason van.
Sikerül tájékozódni abból, amiket leírtam?Jelezd holnap 9ig, hogy mit döntöttél és akkor jelzek még én is, okés? Kép
Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok lányok!

Még egyben vagyok, gondoltam benézek hozzátokKép De jó, hogy mentek holnap a klubba, lehet hogy mi is benézünk ha tudunk.
Brigi,
Most is a Szent Istvánba fogok szülni, a Gajdos doktornőnél. Nekem is csupa jók a tapasztalataim, a szülés is egy élmény volt. Kicsit inkább azért izgulok, hogy időben beérjünk és a férjem is itthon legyen, vagy legalábbis a közelben.

Jó pihenést mindenkinek,
Zita
zitti
Kerepes
 
 


sziasztok,

Brigi: köszönöma a leírást, .így talán menni fog :o). Én is azt a HÉV-et néztem ki. Csak mi Kistarcsán szállunk fel. Akkor holnap :o)

zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy csoda történik, és holnap én is lejutok a nagy kisfiammal (ő mondja így).

Csilla
csilla74
 
 


Halihó!!!!

Csajok nagyon jó lenne, ha mindenki tudna jönniKép

Zsuzsa: ha Kistarcsán a babakocsis részen szállsz fel, akkor Zsófián mi is csatlakozunk hozzátok.
Már várom, hogy menjünk...lassan ébred is a Tamás!

Akkor VISZLÁT, most már idézőjel nélkül Kép
Brigi
brigittab
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy örülök, hogy megismerhettelek titeket, jó volt hogy ennyien össze tudtunk jönni a topikról.
Ha jól láttam a gyerkőcök is élvezték a klubbot, biztosan a zenebölcsi is tetszeni fog nekikKép

Mindenkinek szép napot kívánok, ezen a gyönyörű napsütéses reggelenKép
zitti
Kerepes
 
 


SziasztokKép

Én tegnap teljesen oda voltam attól, hogy végre találkoztam veletek!!!!!Nagyon jó volt és a kismanóknak is tetszett az biztos..látni lehetett rajtuk, ahogy felfedező utakat tettek!

Zita: elfelejtettem ott mondani, hogy vizsgáim után, ha szükség lesz vigyázni a Csabira, akkor szívesen vállalom néhaKépCsak mert nem beszéltünk róla, én azért még tartom az igéretem!

Zsuzsa: lehet, hogy mi nem jól értettük a Kingával, de mintha te most hétfőn már készülnél zenebölcsibe....Csak február 6-án kezdődik!!!!Nehogy lesétálj Szilasra hétfőnKép

Anita: nem jártál erre felé mostanában? Hogy van a Viki? Még mindig nem tudom melyikben laktok...Kép

Napsugaras csütörtököt nektek,és jó tanulást akinek vizsgái vannak
Üdv: Brigi
brigittab
 
 


Sziasztok!

Nekünk is nagyon tetszett, igyekszünk rendszeresíteni. És remélhetőleg a fiam nemsokára nem velem fog játszani, és beszélgetni is tudunk picit.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Brigi: Az U alakúban lakunk, amelyik legelőször épült. Majd ha ráérsz akkor tényleg talizhatnánk. Most sajnos beteg lett Viki, köhög és folyik az orra. Kép

Anita

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


sziasztok!

Kb. egy órája írtam nektek és eltűnt az egész...Képfrissítés volt a babaneten vagy mi a csuda, elég sokszor jártam már így!

Anita: sajnálom, hogy betegek vagytok, nem lehet egyszerű, hiszen olyan picik vagytok mégKép
Ha tavaszodunk majd szeretnélek látni titeket, Tamás fiam is biztos oda lesz a VikiértKépLehet, hogy már láttalak egyébként, sokat járunk kint!

Zita: ????????egyben vagy még???????Minden alkalommal, ha jövök ide, az jut eszembe vajon nem-e szülsz már...Kép

Csilla: a fiad bele fog jönni tutti a nyüzsgős életbe, csak rá kell jöjjön, hogy senki nem eszik kisgyereketKép Nem tünt egyébként mimózának,nem tudom mért mondtad ezt...

Marcsi: ébresztő....Kép kilátsz még a tankönyvek közül??Márk hogy viseli, hogy tanulsz,vagy itt van édesanyád neked is?

Remélem ez is nem száll el, kicsit fárasztó néha, hogy beírok valamit nagy lelkesen, erre eltűnik!
Szép napot és kellemes hétvégét nektek, a szerdai viszontlátásra...
Brigi
brigittab
 
 


Hú....úgy tűnik "átment"Kép
brigittab
 
 


Sziasztok!

Írd Word-be és másold onnan át. Én úgy szoktam és akkor, ha eltűnik is újra be tudom másolni.
Szereti a társaságot kisfiam, csak mostanában ha valaki idegen csúnyán néz rá rögtön sírva fakad.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok lányok!

Még tudok írni, elvileg még van egy hetem, de lehet, hogy a hétvégi front meghozzaKép

Brigi,
Megjött már anyukád? Akkor majd egy kicsit többet tudtok egymással foglalkozni, vagy gondolom elmentek egy étterembe.

Csilla,
Nekem sem tűnik olyan félősnek a kisfiad, lehet hogy csak egy ilyen korszakban van egy kicsit visszahúzodóbb, de majd ez is elmúlik.

Óvodáskoromban én is nagyon visszahúzódó voltam, de tini koromra teljesen kinőttem belőleKép Képzeljétek volt egy olyan sztori, hogy egész nap egy padon ültem és nem értették a gondozók, miért ülök egy helyben. Mire kiderült beszorult a lábam én meg senkinek sem szóltam Kép Kép Még ma is megmosolygom mikor anyukám meséli olyan tréfás a szituKép

Jó pihit a hétvégére mindenkinek!
Zita
zitti
Kerepes
 
 


Sziasztok!

Zita!
Ez aranyos!
Én gombot nyeltem ovisan, és komolyan azt hittem meg fogok halni. Sírtam, mint a zápor. Mondták, majd kijön hátul, hát alig bírtam magammal. Remélem tini korodban, azért nem boltrablással foglalkoztál megcáfolandó az ovis Zitát.
Még nem mondtam, de majd szorítok neked, hogy minél gyorsabb-könnyebb szülés legyen. Párod be megy veled? Jaj most hogy írok róla előjönnek az emlékek. Még a végén meghatódom.

Jó akkor nem mimóza!

Brigi!

Remélem sokat tudsz majd pihenni ha Anyud itt lesz. Én is tervezek egy kis kimenőt, de nekem hála a jó égnek mind a két nagyi nyugdíjas, csak időnként dolgoznak, és jönnek ha hívom őket.
Már hallom parkol a párom. Hazaért!!!!!! Megyek!

Pusz

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok,
Először vagyok itt, most találtam rátok.
Mi a Torony lakóparkban készülünk lakást venni. Nemrégen néztük meg őket. Csak még nagyon gondolkodunk, mert Pesten is találtunk jó helyeket. Csak ez valahogy megtetszett, kis város, csendes környék...
Most nagy dilemmában vagyunk. Mert a lakópark egycsapásra megtetszett nekem is, és a férjemnek is.
Aki ott lakik... hogy érzitek magatokat?
linka
 
 


Sziasztok!

Linka: a mi kis családunk nagyon jól érzi itt magátKép Mi a piros házban vettünk lakást és a társaság is nagyon szimpatikus!Mind fiatalok, sok az apróság és az egész kistarcsai városban normálisak az emberek...nem is láttunk fél év alatt gyanús alakokat! Lehet, hogy nem tudjuk, hol kell keresniKép
Ti most hol laktok? Hol néztetek még lakásokat?Van már gyereketek?
Ha szeretitek a csendes kisvárosokat, akkor ez egy eléggé nyugis hely, ajánlom azoknak, akiknek elege van a pesti rohanó-idegbajos légkörbőlKép

Zita: megérzéseim szerint te már nem a kistarcsai hideg levegőt szívod, hanem a kislányotokat pátyolgatjátok az István kórházbanKépVan egy ilyen gyanúm....Kép Veled vagyunk!!!!

Zsuzsa: te nagyon csendben vagy a babatali óta...nem éreztétek jól magatokat?Mentek holnap?
Mi most kihagyjuk, mert érkezik reggel édesanyám és már teljesen oda vagyok az izgalomtól!!Végre jól kidumáljuk magunkat...De február 6-án megyünk zenebölcsibe, ha nem vagyunk betegek...

Na puszi és minden jót nektek:
Brigi
brigittab
 
 


sziasztok,

bocs, bocs. szalad az idő...
sajnos holnap nem megyünk, de 6-án ott leszünk a zenebölcsiben.

mindenkinek sok Cvitamint
zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok,
mi most Gödöllőn lakunk. De jobb lenne közelebb költözni Pesthez, mert a férjem ott dolgozik.
A sárga most épülőben néztünk lakást. Nagyon jónak tünik, egy csapásra beleszerettünk. Az 50 m2-es tetszett meg nagyon, az annál kisebb túl pici....
Én most kilógok a fórumból, mert még nincs babánk. De már nagyon szeretnénk Kép
linka
 
 


Sziasztok!

Betegek vagyunk. Sajnos nem tudunk menni, de igyekszünk meggyógyulni.

Linka!

Szia. Én Bp-ről költöztem ide Széphegyre, nem bántam meg. Sosem laktatok Bp-en? Kérdezhetek személyeset? Mennyiért árulják a lakásokat ott? Ha nem publikus itt a magánom: kerepes@citromail.hu.

Brigi!

Ha tudsz árakat te is írhatnál nekem.

Köszönöm

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok,
sohasem laktam Pesten. Az Alföldről költöztünk fel Gödöllőre a férjemmel kicsit több mint fél éve. Gödöllő sem rossz, de valahogy mégsem az igazi. Meg hát bejárás miatt mégis közelebb lenne Bp.
Írok a cimedre az ár miatt. Nehogy aki ott lakik kellemetlen legyen. Mi egyébként max 50 m2-est néztünk.
linka
 
 


Sziasztok lányok!

Még nincsen sajnos örömhírem, mert még nem akart kibújni a kislányunk. Pedig már annyira várjuk, és már én is olyan nehezen viselem ezeket a napokatKép A doktornő azt mondta magasan van a feje, úgyhogy most próbálok sétálgatni, hátha segít.

Csilla,
Neked is vannak jó kis ovis emlékek, olyan jókat lehet ezen mosolyogniKép
Remélem a férjem bent lesz velem, úgy mint Csabikánál, nagyon sokat segített lelkileg.
Gyógyulást kívánok a kisfiadnak! Ebben a hidegben nem is csodálom, hogy elkapott valami nyavalyát.

Brigi,
Bárcsak igazad lenne, és már a kislányunkat pátyolgatnám.....Remélem a héten már úgy leszKép
Nagyon jó időtöltést kívánok anyuddal, én is mindig úgy örülök ha jön. Anya csak egy van igazKép

Linka,
Honnan költöztetek fel? Csak azért mert én Békéscsabai vagyok, egy ideig laktunk pesten ,amíg fel nem épült a házunk, de túlságosan nem kívánkozok oda. Alig vártam, hogy kiköltözzünk. Tényleg nagyon csendes, barátságos a környék. Minden van ami kell, és nagyon jó a közlekedés a fővárosba. Biztosan pesten is vannak nagyon tuti helyek, főleg Budán, csak gondolom ott horror árakat kérnek. A mi utcánkban is épült egy jó kis társasház (Kerepes, Szőlő utca) és fog is még épülni, szerintem még elfogadható 250 ezer/nm árban. Anyuék gondolkoznak azon, hogy ide költözzenek, remélem sikerül rábeszélni őket.

Na megyek is mert már ülni sem jó!

Üdv, Zita
zitti
Kerepes
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: