Új privát üzeneted érkezett!

Helló!

Bocsi, hogy nem írtam, mindig történik valami, múlt héten megszületett férjem tesójáéknál a 2. gyerek, Bence, így ideutaztunk segíteni és meglátogatni őket! :lol: :lol: Amint újra szegeden leszünk, írok! :) Dorka gyönyörű a képeken! :):):)

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Gratula a kis jövevényhez.Ti nem kaptatok kedvet a második babóhoz? :lol:

Egy darabig sztem én sem jövök,Dorka nagyon beteg. :cry:
Múlthét csütörtökönmegkapta a 18 hós oltást,hazajöttün evett,aludt,és mire felkelt már39 fokos láza volt.Ez 3 napig tartott,és vasárnap meg elkezdett köhögni,meg nagyon fájni a torka.Alig bír enni,meg inni.Ahogy eszi a húslevet is összecsukja a szemeit és úgy nyeli le szegénykém. :cry: Ma voltunk a dokinéninél,és azt mondja hoggy skarlát vörös a torka,és a mandulája a füle,ja és ma reggelre a szeme is begyulladt :cry: Alig bírta kinyitni.Ma már nem is ivot reggel tejcit sem...
Többször hányt is ahogy köhögi fel a trutyit,nem köpi ki és azt hánnya ki...Horkol nagyon és az orra is be van kicsit dugulva...
Röviden ennyi baj van vele,a jó az egészben,hogy a veséjére még nem húzódott rá...kopp-kopp-kopp.

Nektek jó babázást,puszi
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Jobbulást Dorkának! Sajnálom, hogy ennyire beteg! :( Remélem hamar meggyógyul, és nem húzodik a veséjére!
Még egy ideig én is el vagyok havazva, Dénes 3 napja nem eszik, csak szopik, iszonyat hisztis, egész nap visít, éjjel is ordít, jön az egyik szemfoga, nagyon fáj neki. :( Alig bírok 5 percre elszakadni tőle, most az uram lefoglalta egy kicsit...

Egyébként már régóta tervezzük a 2. babát, november-december táján állunk neki, ha minden jól megy. :)
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 

 
 

Helló!

Hogy vagytok? Meggyógyult Dorka? Nálunk javult a helyzet, Dénes 6 nap után ma először evett végre! Nem sokat, de én már ennek is örülök! Ha jól láttam, ma végre áttört a szemfoga, talán visszaállunk a régi kerékvágásba.
Egyszer régebben kérdezted, hogy szopik-e még Dini, vagy tejet adok már neki, csak nem tudtam válaszolni. Dénes még szopizik, soha nem kapott még tejet. Tejtermékeket próbálok neki adni, de nem nagyon szereti őket :(. Sajtot megeszi, néha a túrót is gyümölccsel, de utálja a joghurtot, kefírt, tejfölt stb. Én azt olvastam, hogy mehet 1 éves kortól a tejtermék, de a tejet magát csak 2-3 éves korban érdemes adni, annyira allergén a tejfehérje, ezért én nem is próbálkoztam vele, tápszerrel próbáltam neki pl. tejbegrízt csinálni, de azt se fogadja el. Egyébként ettől függetlenül ismerek babákat, akik simán isszák a tejet 1 éves koruk óta. Dorka azóta megszerette a tejet vagy továbbra sem issza?
Ha Dorkának tetszik a kakaó és nem akarsz adni még neki, próbáld meg a tápszert/tejet karob porral keverni. A sógornőm ezt használja kakaó helyett a kisfiának, bioboltban veszi, egyébként kinézetre is olyan, mint a kakaó, barna őrlemény, asszem édeskés az íze cukor nélkül is. Ő még a sütikbe is ezt teszi a gyereknek kakaó helyett.

Gyorsan felteszek még 2 képet!

Dini felmászott a székre és krumplit pucol:
Kép

Dénesnek van egy Unico játékasztala, ami összeszerelve sima asztal, ha leszedem a fedelét, van alatta 2 mély rekesz tele építőkockákkal és két lappal, amire a legószerű nagy kockákat lehet rápattintani. A rekeszekbe lehet vizet is tölteni, van dugójuk. Pár napja nagyon sok dolgom volt, Dini meg egész nap hisztizett, gondoltam lefoglalom. Szeret pancsolni, ezért tettem egy kis vizet az asztalba, gondoltam elmaszatolgat. (Olyan fáradt voltam, hogy az asztalt elfelejtettem kivinni a szobából a folyosóra, ahol járólap van....) Kicsit kimentem a szobából, Dénes odatolta az asztal mellé a fedelét és a lapokat, egymásra rakta őket és bemászott ruhástul a vízbe.... hát először nem örültem, de aztán olyan jót nevettem rajta!

Itt a nagy akció eredménye:
Kép

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Végre-végre meggyógyult!!! :lol:
Orra kicsit még be van dugulva,de az lehet az orrmandulájától is.Homeós orrcseppel néha besprayzom,meg tengervízzel az jobb kicsit neki.Képzeld tegnap 12-17,15-ig aludt,már itt unatkoztam megcsináltam mindent még azt is amit nem akartam :lol: ,aztán nekiálltam centrifugálni neki gyümit na arra végre felkelt 8)
Atejcit szerencsére már megissza,és szereti is.Reggel adok neki 2 dl,este meg tejbegrízt.Tejet már lehet nekik adni 1 éves kor után ,csak fel kell forralniDe van olyan ismerősöm is aki fel sem forralja a tejcit és úgy adja a picinek.Mondták hog ytegyek bele vaniliás cukrot maikor forralom,de én inkább kihagyom a cukrot,annélkül is megissza szerencsére.Tápot már nem akarok adni neki,elég sokat ivott úg yis ,nem túl egészséges szerintem...

Nagyon helyes ez a Dini :lol: ,nagyon szép kisfiú,a csajok már buknak utánna mi?Tök édi ahogy belelült az asztalába :lol: ,még jó hogy nem a könyveket pakolta bele :lol: Kicsit melege volt ,mi 8) ?


Szegényke hétfőn elesett és felhorzolta kis pofiját,eléggé csúnyán.Cipelte a zsömléket hazafelé,kicsit lemaradt,szóltam neki és elkezdett futni felém és eltanyált :cry: .De már kezd szépen helyreállni.

Dorkának most szünet van fogaival kapcs-ban szerencsére.neki már 16 foga kinnt van és a hiányzó 4 ,alul 2 és felül 2 örlőfog,na azzal tuti mi is megszenvedünk.Gratula Dininek a fogacskákhoz,most remélhetőleg nektek is szünet jön..

Teszek képet a kis pofijáról.
Jó hosszú hétvégét,és jó gyereknapozást :lol: ,
puszi Ági
Kép
Kép
apa baseball sapijában
Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Velünk mindig van valami, miután múlt kedden írtam, hogy minden oké, Dini megbetegedett, valószínűleg a 6 nap nemevésbe legyengült, és beszedett valami vírust. Szerda éjjel és csütörtökön 39 fok fölött volt a láza, csütörtök éjjel meg már 40 fok volt. Szerencsére hamar átment rajta, szombattól szerdáig már a nagyszülőknél voltunk. Szerda este jöttünk meg nagy halom szennyessel (cseresznyeszedés volt.... :wink: ), két napja csak mosok! :lol: Igyekszem a hétvégén írni, örülök, hogy Dorka meggyógyult, igazán ennivaló a képeken! :) :)

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Hát igen zajlik az élet nálatok,de nem is baj,csak a betegségek kerülhetnének el titeket,meg minket is :lol:

Képzeld múlthéten kifizették a kötbér hátralékot,úgyhog yúgy döntöttünk a férjemmel,hogy elmegyünk kettesben nyaralni.Ti voltatokmár úgy hogy neten keresztül foglaltátok le a szállást,és utaltátok át a pénzt?Kicsit félünk nehogy átvágás legyen az egész,odamegyünk azt nem tud senki semmiről,mi meg kidobtunk egy csomó pénzt.

Dini megymajd bölibe?Már teljesen rendbe jött?Mond ő már valamit?

Mentem vasalni,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Most is bejött a mindig történik valami,bár most szerencsére nem betegség! :):) Bedöglött a laptopunk, és az asztali számítógépünket valamiért nem fogadta el az internet kapcsolat, ne tudtunk netezni. Most valamit bütykölt rajta Rolcsi, így most van net, de holnap elutazunk, viszi Pestre szervízbe a laptopot, utána 1 hétig a nagymamáknál leszünk felváltva. :)

Nagyon jó, hogy kettesben mentek nyaralni, biztos szuper lesz! :):)
Mi még nem foglaltunk így szállást, utazási irodánál szoktunk rendezni mindent, sajnos nincsenek tapasztalataim. Hova utaztok? És mennyi időre?

Dénes nem lesz bölcsis, olyan sokat volt beteg, hogy a dokink azt mondta, hogy jobb ha nem is próbálkozunk vele, ott mindent könnyebben elkapnak egymástól, és ha a gyerek még fogékonyabb is a betegségekre, nincs értelme. De egyébként sem ment volna, én itthon akarok lenni vele 3 évig, és évvégén nekiállunk a kistesó projektnek is :), szóval tuti itthon leszek.
Dénes kb. 1 hónapja kezdett el jobban beszélni, addig is pötyögött pár szót, de most már folyamatosan dumál ( a legtöbbet azért még mindig Dénes nyelven), de már mond egyszerű mondatokat is, mint pl. "anya ezt ide", ha valamit velem akar elrakatni, vagy "anya nyiss", ezt mondja minden dobozra, ajtóra :), és már van egy csomó szó és szókapcsolat, amit rendszeresen és megfelelően használ, pl. ide-oda, ott, anya, cici, alma, dió, mama, ez-ezt, ez is, ezt is, hinta, apa, Dénes (ezt ritkán mondja) és még pár ilyen dolog. :)

Dorka hogy van? Ő is sokat szövegel?

Puszi nektek: Zsuzsi és Dénes

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Horvátországba megyünk nyaralni.Nem hoszzú időre,csütörtök éjjel indulunk,és hétfőn este jövünk.Az igazság az ,hogy hoszabb ideig ki sem bírnám,Dorka nélkül,bár ez az idő is nehéz lesz...Krk,szigetre,Nijvicébe megyünk pontosabban.Felváltva vezetünk,úgyhogy hamar odaérünk remélem.
Szállással már minden rendben van.Előleget kelett átutalni,és a befizetésről az igazolást meg elfaxolni nekik,de viszaírtak,hogy a foglalást eltörölték,mert nem érkezett oda az igazolásunk.Na még jó ,hogy anyu bankban dolgozik,és fellépet,mint bank,na erre 1 órán belül jött az email,hogy okés minden mehetünk :? Azért ez tök jó,ha nincs az embernek ismerőse...
Már nagyon várjuk,hogy mehessünk,pláne ebben a melegben.

Hát Dorka képzeld nem mond semmit,csak hogy brrrr(ez az autó),vau,vau(ezt minden állatra),mammamammm(kaja),csattog ,mint a lovak,tehát azt hogy anya,apa,mama,baba,nem.1 évesen ezeket mondta,de egyik napról a másikra elhagyta,és a mai napig tart sajna.
Most ,hogy minden nap megyünk a játszóra,remélem ragad rá valami...Mondjuk nem aggódok,mert igazándiból mindnet megért,és megcsinál amit mondok,csak hát nem dumál,pedig azt hittem tök hamar fog beszélni,mert kicsinek be nem állt a szája,most meg csöndes megfigyelő lett :lol:

Gratula a tervben lévő kistesóhoz.Mit szeretnétek?Mi majd talán jövőre állunk neki.Én ha lehet akkor kisfiut szeretnék,de a lényeg,hogy egészséges legyen ő már.

Böli dolgot én is kihagynám,ha vihetném sem vinném,addig otthon akarok lenni vele amíg megtehetjük(bár én Dorkával 10évig otthon lehetnék,de az nagyon sok,addig semmiképp nem maradok otthon).

Tényleg lehet már kérdeztem,de ti hog yálltok a bilizéssel?
Vagy a wc-sel?
Dorka,hogy most meleg van nagyon,sokszor otthon csak bugyiban van,és nem szól ha pisilnie kell,hanem széttárja a lábait és elengedi.Azt utánna ha mondom hogy ezt nem oda kell,hanem a bilire,akkor ücsörög a bilin kb 1 percet azt megy tovább,mintha semmi se lenne.Sőt volt olyan is,hogy álttamhogy pisi lezs,és gyprsba ráültettem,és elkezdtett sírni.Na akkor 1 hét pihi volt,nem eröltettem,de még nem sikerült bebepisilni.
Te hogy szoktatod rá?van valami ötleted?

Mentem pihizni,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Hahó!

Hogy vagytok? Jó volt a nyaralás? Nehéz volt Dorka nélkül?
Tegyél fel majd képeket! :):)

Ma voltunk a 18 hós oltáson, jövő hét szerdán már másfél éves lesz Dini, hogy megy az idő! :):)
83-84 cm, vagy több, :):) nem tudjuk, mert nem engedte megmérni magát. A súlya 11,63 kg.
Az oltás okozta traumát leszámítva jól vagyunk, :lol: :lol: , Dénes még mindig egy dumagép, nagy események nincsenek mostanában nálunk. Én még nem kezdtem el bilire szoktatni, elvileg csak 2-3 évesen lesznek érettek a szobatisztaságra, tehát én jövő tavasz-nyár előtt nem is próbálkozom. Pontosabban a kislányok 2 éves kor körül, a fiúk inkább 2 és fél, 3 éves korra lesznek azok. A fiúk később érnek. :):) Egyébként Dini jelzi, hogy kakilni fog, vagy ha bekakilt, jó jelnek tartom azt is, hogy pl. nem pisil bele a kismedencébe az udvaron, hanem kimászik, és a fűre pisil, :), de a bili rendeltetését nem érti még, inkább kisszéknek gondolja. :) Ti hogy haladtok Dorkával?

Pussz, várom a képeket: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

még nem voltunk nyaralni,majd csak jövőhéten megyünk,12-től :lol: ,de egyre jobban félek hogy nem bírom ki nélküle.
Sajna Dorka közbne beteg lett,múlthét pénteken büdi vol ta pisije,és vasárnap elvittük a kórházba ,mert rosszat sejtettem,és sajna bejött,szerencsénkre a labor eredménye jó lett,és így hazaengedtek minket.Vesemedence gyulladása volt.Szerdán kell vinnem kontrollra,és csütörtökön meg indulunk,izgis lesz.Megdicsért a dokinéni,hogy ügyes voltam hogy ilyen hamar léptünk,mert ha várok hétfőig akkor tuti bennt fognak megint 7 napig minket,huuhh.Valószinű,hogy 3* fürdött a dög melegben a kismedencéjében az erkélyen,és a homokozóból szedett össze bacikat,és attól lett ez neki,pedig a medencéjét kidomestoszoztam és adtam rá oelust is és utánna meg is fürdettem,de hát sajna neki ez kevés volt.Ennél jobbannem tudok rá vigyázni,tehát elfelejthetjük a pancsizást,pedig úgy imádddd :cry:
Dorka már 3. napja a bilibe végzi el a dolgát,már bele is kakilt,és pisilt is :lol: Szólni még nem szól,de ha ráültetem ,akkor fél órákat játszunk rajta,és minidg lesz valami a végén,nagyonmegdicsérem azt kiöntjük együtt :lol: Remélem télre már magától fog szólni,és jövőre már szobatiszta lesz.Amúgy van eg ypár ismerősöm akinek a kisfia másfél évesen szinte már szobatiszta.És amiket csinál Dini,az nagyon jó,tehát én a helyedben elkezdeném,vag yha a bili nem jön be neki,akkor a wc szükitőt.
Ja és kimondta hogy tente,de,te mama,mamamm,baba,tehát e téren is fejlődünk :lol:

Nagyon jó lehet,ahogy megcsináltátok a játszót.Nekünkis ezt kéne csinálni,ugye mi is lakóparkban lakunk,de hát még nagyon olyik az épitkezés.,és mögöttünk csinálják a plázát is,tehát semmi sincs ....,össze kéne fogni a lakóknak,de nem olyan jó a közösség,és sajna a közelben sincs normális játszó,csal ilyen régi veszéjes játszó.

Mentem tornázni,jövőhétre jó formában kell lennem :lol: ,Puszi
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

Napsütéses időt és szép nyaralást kívánunk nektek, mi holnap indulunk Graz-ba a húgomékhoz, ha visszajöttünk, majd jelentkezem!

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Megjöttünk már a nyaralásból,csak el voltam havazva,na meg még a párom is otthon van a héten még.Nagyon jó volt a nyaralás,csak Dorka hiányzott nagyon-nagyon.Tele volt a központ gyerekekkel,és olyan rosz volt őket látni,hog ypancsolnak és az anyukájukkal voltak.Na de azzal vigazstaltam magam,hog yőt úgysem vihetném be a vízbe.Jó barnák lettünk :D .Anyuval nagyon jól elvoltak,játszottak egész nap,róla szólt az 5 nap.Amikor meglátott nem is nagyon örült,az autónkak jobban,de hát ezt sejtettem. :) Na aztán utánna pár órára lett nagyon anyás.
Nektek milyen volt a nyaralás?Jó időt fogtatok ki az tuti :lol: Dini élvezte?
Képeket kérek feltétlen.
Ti mit tudtok otthon csinálni ebbe a melegbe?Nálunk szerencsére ma délután jönnek azt beszerelik a klímát.Ezt kaptam a férjemtől szülinapomra :lol: Bár kicsit félek tőle hog yfogjuk bírni e a lánnyal.De állítólag ha jól be vanállítva akkor nagyon jó.Na meg a másik hog yholnaptól meg mondják a hidegfrontot,na de sebaj jó lesz az még jövőre is :wink:

Dorka már nagyon ügyin bilizik.Már szinte csak a bilibe kakil,meg pisil,mindig jön és szól hog ykell,ráül,és elvégzi dolgát,kivisszük a wc-be öntjük és pápát intünk neki és lehúzzuk.Nagyon ügyeskedik,otthon már nincs is rajta pelus.Ja és ma kimondta hogy baba.Már mondja ,hogy tente,baba,mamamm,apa,hát enniy még neki,de majd belendül.

Mentem a nődokihoz gyógyszert iratni,legyetek jók,és várom a képeket,
pusszzz Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Bocsi,ez lemaradt

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Bocs, hogy nem írtam eddig, nagyon betegek vagyunk, majd jelentkezem!
Szép helyen voltatok!

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Mennyire vagyok betegek?Mi a baj?Csak Dini vagy Ti is?
Remélem miót aírtad ,azóta már jól vagytok,várom a jelentekzésed.
Unokatesóméknak ma született meg a kislányuk,Eszter,3050g,és 49cm :lol:
Tesóméknál meg bármelyik pillanatban ,napon meglehet :lol: :lol: ,nagy az izgalom,állandóan a telcsimet nézem mikor hív a bátyusom :lol: ,ja meg msn közelben vagyok :lol: ,sajna ők messze vannak és csak így tom meg ha valami van velük...

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Nagyjából meggyógyultunk. :) Dénes is nagyon beteg volt és én is elkaptam tőle. Részleteket írok ma vagy holnap, most nem tudok, takarítanom kell, vendégeink jönnek. Csütörtökön volt a szülinapom. :) Szóval csak bejelentkeztem, remélem veletek minden oké!
Puszi: zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Végre van egy kis időm gépelni, Dénes a betegség alatt és után iszonyat anyás volt, alig tudtam tőle lépni!

Az történt, hogy összeszedett a prücsök egy szemgyulladást, nem huzatot kapott, elkapta valahol, fertőző volt. Egyik reggel úgy ébredt, hogy mindkét szeme bedagadt és teljesen összeragadt a váladéktól (ami kénsárga volt :(), nem látott semmit, nagyon meg volt rémülve. Kimostuk, elvittük dokihoz, kapott szemcseppet, de mondta a doki, lehet, hogy be is lázasodik, mert a fertőzés kering a szervezetében. Ez természetesen csütörtökön volt (hét elején sose betegszenek meg... :)), péntekre még nem javult a szeme, de akkor még nem is gondoltam, hogy hipp-hopp meggyógyul. Jött a hétvége, no doki, a manó vasárnap estére lett nagyon rosszul, a szeme egész nap váladékozott, taknyos lett, brutál módon köhögött-fulladt, belázasodott. Természetesen nem nagyon aludtunk, alig kapott levegőt, nem is tudom, volt-e már ilyen rosszul, pedig sokat volt beteg! :(:( Hétfőn vissza a dokihoz, új szemcsepp, több kiló gyógyszer, mire hazaértünk már én is rosszul voltam, estére 39.7 volt a lázam, másnapra 40.6-ra is feltornáztam. Teljesen kikészültem, szüleim mentettek meg, eljöttek 3 napra, nem tudom mit csináltam volna egyedül a beteg Dinivel, a párom el volt havazva melóval. Dénes szeme közben rendbejött, de már 4 napja lázas volt, elküldtek mellkas röntgenre, azt gondolták tüdőgyulladás. A leletek ugyan nem zárták ki a tüdőgyulladást, de valószínűbb volt a légcső és hörghurut, így azzal kezelték tovább, nagy nehezen meggyógyult, de még most is köhög egy kicsit :!: :!: , pedig július végén betegedett meg!!! Szóval lerobbantunk rendesen.... :( :( A kehidakustányi nyaralást is el kellett halasztani miatta, szerencsére át tudtuk tenni jövő hétre, így végül mégis utazunk! :):)

Gondolom tesódék babája azóta megszületett! :):):) Milyen a bébi, fiú vagy lány? Unokatesódék kislányához is gratulálok! :):)

Nagyon ügyes Dorka, hohy ilyen hamar szobatiszta lett!!!! Dini még nem az, egyelőre csak próbálkozunk, szívesen ráül a bilire is, a vécére is ülőkével, de csak ott ücsörög és nevetgél, pisilni nem hajlandó bele. :):) Kakinál még mindig előre szól, majd kialakul mi lesz! Elkésve nincs vele, még jövő ilyenkorra is ráér! :)

Egy nagy dumagép egyébként, már nem is írom miket mond, mert már mindent tud mondani, amit akar. 1 hete a "mi ez? " korszak is elkezdődött, mindenre kérdezi mi ez, mi ez??? Próbál már ragozni is, mondja itthon mindenre, ez apájé, ez anyájé, ez babájé, és ilyesmik. :)

Grazban nagyon jó volt, Berci unokatesó nagyon örült Dénesnek, alig lehetett őket szétválasztani, egész nap egymáson lógtak! :):)

Ti nagyon szép helyen voltatok, örülök, hogy Dorkát annyira nem viselte meg a távollétetek! :):)

Itt megint nagyon meleg van, mi is szereltettünk be klímát, már nem lehetett elviselni! Megint 37 fokot mondanak hétvégre, borzasztó! De legalább jóidő lesz, mikor nyaralunk! :):)

Na megyek, az uram kéri a gépet, lehet, hogy sokáig nem jelentkezem, szombaton már elutazunk anyósomékhoz, onnan megyünk majd Kehidára, szóval több, mint egy hétig nem leszünk itthon!

Puszi nektek: Zsuzsi és Dénes

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Na jó rég voltam,már ,de ahogy olvastam ti sem voltatok otthon.
Huu nem semmi milyen betegek voltatok.Szegények minidg van valami.40 fokos láz,azztaaa....Remélem már rég túlvagytok rajta és jól érzitek magatokat Kehidában.Már oda én i srég elszeretnék jutni ,de hát még várat magára ez a dolog.Dorkát sajna nem vihetjük ilyen vízbe,és nélküle nincs értelme menni oda.Teszelmajd fel képet rólatok,már olyan nagyot nőt biztos Dini.Tök jó hogy ilyen jól elvoltak az uncsitesóval.Nekem is az a bajom hogy a rokonásgban sajna nincs Dorkával egykorú gyerkőc,pedig bizti tök jól ellennének.Ezért marad a játszó.Ott szerncsére van sok vele egykorú gyerek.
Ti hogy így megcsináltattátok a játszót neketek menniybe került?Mi is gondolkozunk rajta mert sok a gyerek én nincs kialakitva nekik semmi...

Dorka szépen halad a szobatisztaság terén ,már a wc-be is belepisil,de hát akkor leteker egy fél guriga wc papírt,és ücsörgés közben nézi a tv-t :lol: .Már voltunk pelus nélkül is lennt,és nem volt baleset.Én is úgy gondolom hogy nincs elkésbe Dini abszolut e,sőtt...Dorka szerintem jövő ilyenre lesz teljesen szobatiszta,de én a veséje meg a fertőzések miatt kezdtem el nála ilyen hamar...

Igen megszületett tesómék kisfia :lol: :lol: Aug.8-án,pont azona napon amikor a férjem is ünnepli a szülinapját,sőt most pont a 30,-at :lol: 2920g,és 47cm-el született,Bálint Ethan :) .Azért kapta az Ethan nevet ,mert kinnt vannak Amerikában,és ha a kissrác úgy gonolja hogy kinnt fog majd élni akkor legyen neki Amerikai neve is :wink: Jól vannak,csak eléggé hasfájós a pici,és nappal nem akar aludni a kis szaros,éjjel már 6 órát alszik folyamatosan...Még jó hogy a tesóm kapott 5 hét szülési otthonmaradást,nem szabit,jó mi nálunk meg 5 nap...De jó hogy kapott legalább sogórnőmnek sokat tudott segiteni.Anyuék meg a jövőhéten mennek ki 3 hétre,úgyhogy lesz egy darabig segitségük :)

Hát Dorka még minidg nem akar beszélni...Egyedül a baba,meg a mamamm ezt mondja,meg a vau ez a kutya,meg a háp-háp ez a kacsa,ezt azért mondj amert a bilijén kacsa van,és hápog ha pipilnei kell :lol: Autóra berreg,de nem mondja ....Mindent megért,úgyhogy nem nagyon aggódom,de már olyan jó lenne hallgatni hogy mondja pl:anya 8) Jó neked hogy Dini már így karattyol.

Jól emlékszem ti év végén álltok neki a kistesó projekthez? :D Mi majd jövő tavasszal talán,Bölcsis akkor sem lesz szerencsére,majd oviba mehet talán...

Puszi:Dorka,Ági Kép
Kép
Kép
Kép
Pár kép rólunk :lol:

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Bocs , hogy nem írtam, megint betegek voltunk, úgy látszik, minden nyaralás után ez van. :(:( Én nyitottam a sort, első éjjel ahogy hazaértünk, hánytam és hasmenésem volt, na de ennyi, másnap fáradt voltam, tovább semmi bajom nem volt. Csodálkoztam is, hogy Dénesnek semmi baja, rajta szoktaj előbb kijönni a dolgok, de másnap éjjel arra keltünk, hogy majdnem 41 fokos láza van :(:(:(. A hányásosat nem kapta el, de beszedett valami más nyári vírust, 3 napig nagyon lázas volt, 38.5 alá nem is tudtuk nyomni neki, de leginkább 39-40 között volt. Ettől persze legyengült, hurutos lett, végül több, mint 2 hétig beteg volt. :( :( Közben napokig nem fogadott el enni, ilyet máskor is csinált már, de most inni se volt hajlandó!!! :!: Csak szopizni akart, ami azért étel és ital helyett kicsit kevés, ezért kicsit kiszáradt, az egyik napot szinte átaludta, 2x2 órát volt ébren, hát nem mondom, nyugi volt, de nagyon meg voltunk ijedve. Az orra is vérzett álmában, szintén emiatt, még a fül-orr-gégén is jártunk vele. Szerencsére már jól van, teljes erővel rosszalkodik! :):):)

Milyen nagy már Dorka is!!! Nagyon szép kislány! Aranyos nagyon a bilin ülős-olvasós kép!

Nagyon szépen halad Dorka a szobatisztasággal!! Gratulálunk! Mi most leálltunk a dologgal, nem nagyon akaródzik neki egy ideje ráülni a bilire. Néhány hónap múlva újra megpróbáljuk.

Már gondolom nem nagyon aktuális a homokozó ügye, de azért leírom. A csúszdát 12 ezer forintért vettük akcióban, ezért annak nem tudom a rendes árát. Nem a legkisebb méret, de nem is túl hosszú, de 5-6 éves korig simán jó. A homokozót a Praktikerben vettük 6 ezer forintért, kezeletlen fa volt, a festék még 4 ezer volt hozzá. Van teteje, rá lehet rakni, hogy állatok ne menjenek bele, van egy kis pereme is, arra rá tudnak ülni. Van olyan is aminek a tetejét össze lehet csukni és támlás kispaddá alakítani a homokozó szélén, de az nem olyan jó, kisebb lesz az ülő rész és csak a babák tudnak ráülni. A miénkre és is le tudok csücsülni. :):):) Hintánk még nincs, azt tavaszra tervezzük.

Gratulálunk tesódék babájához! :):):) Mi is tervezzük a következőt, de még csak terv. :):) Most ősz végén, télen akarunk nekiállni...

A betegségeket leszámítva jól vagyunk, Dini egy is dumagép, bár nem nagyon csillogtatja a tudását máshol, csak itthon. Ha mások is vannak jelen a szülőkön kívül, pár szóra korlátozza magát. Szégyelli magát. :):):)

Holnap elutazunk mamázni vasárnapig, utána töltök fel képeket, próbálok olyat is feltenni, ami rajta van a csúszda meg a homokozó!

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!

Gyorsn teszek fel két képet Diniről!

komoly-szájtáti:
Kép

kamerába kicsit mosolygós:

Kép

Zsuzsi és

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Nagyon édi Dini a képeken,a vigyorgás jól áll neki :wink: .
Szegények megint milyen betegek voltatok...Dorka eddig még csak 3-4* lehetett megfázva,kopp-kopp,na de neki ott a hülye vesebaj...Hétfőn megyünk Pestre fél éves kontrollra,és lesz uh-is ott derül ki hogy van már javulás vagy sem,ha nincs akkor sajnos további vizsgálatok lesznek,és lehet hogy a műtét sincs kizárva...

Mi is tervezzük a kistesót,csak sajna nálam komplikált a helyzet.Van nekem ugye pár darab jó nagy epekövem,és egyre többször jelzik hogy ki kéne onnan őket venni...Hétvégén is úgy begörcsöltem,hogy már az ügyeletre mentünk kocsival,de szerencsére vagy a kocsi zötykölődése,vagy a gyógyszer hatására egyik pillanatról a másikra eltünt...Na azóta diétázok,amit nagyon utálok!!!!Úgyhogy meg kell tőlük szabadulnom először azt jöhet a tesó :lol:

Addig jó amíg Dini nem beszél mások elött,addig nem fecseg ki minden titkot :wink:

Nem egy nagy befektetés akkor ez a játsztér dolog,persze ha sokna vannak és jól osztódi a pénz...Hát nálunk sajna nem ilyen összetartó a lakóközösség.Férjem Nov.6-án mehet tárgyalásra ,emrt volt nálunk verekedés,és neki kelett szétszedni a hülyéket,úgyhogy most járhat a a bíróságra...kelett ez?

Na mentem,Dorka nem akar már napok óta aludni :? ,jön a fogacskája lehet hogy ez is a baja...

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Dobok egy képet Diniről, a tetőtől-talpig vízhatlan esőszerkójában! :):) Így szokott a pocsolyákban ugrálni eső után!

Nem írtam a múlt héten, mert Dini a változatosság kedvéért beteg volt, igaz, most semmi komoly, enyhe megfázás, de ilyenkor hipernyűgös, és a pocakkal is baj volt. Ma már extra fáradt vagyok, csak gondoltam bejelentkezem, hogy még élünk :), megpróbálok hamar írni! Na megyek aludni...végre...:)

Kép

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok, mi volt a kontrollon? Remélem minden rendben! :):)

Mi jól vagyunk, csak ki vagyunk fáradva! Dénesnek holnap lesz a névnapja, hétvégén ünnepeltük, itt volt a közeli rokonság. Sógornőmék 3 napig voltak itt a 2 gyerekkel, a buli szombaton volt, arra jöttek a húgomék és az össze nagyszülő. Szóval voltunk elegen, 4 gyerek, 10 felnőtt, nem unatkoztunk, és természetesen halálra dolgoztam magam...... :shock: :lol:

Verekedés a szomszédok között?? Hát ez nagyon gáz!!! :( Bátor a férjed, hogy beállt békítőnek! :lol:
Mi ebből a szempontból szerencsések vagyunk, jó a közösség, és igen, nem volt egy tetemes összeg a csúszda és a homokozó így szétosztva.

Sajnálom ezt az epekő problémát :( , remélem hamar megszabadulsz tőle, és jöhet ketteske! :lol: :lol:

Hogy áll Dorka a fogzással? És hányadik fogai jöttek, már az utolsó tejfogakkal küszködött?

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Először is nagyon sok boldog névnapot kívánunk Dénesnek!!!!!
Sok puszit légyszi add át a nevünkben :lol: .

jó kis buli lehetett nálatok...Miket kapott ?
Dorkának a jövőhóban lesz a szülinpaja és hát eléggé tanácstalan vagyok ajándék vásárlás terén.

Igen voltunk Pesten és végre jó híreket kaptunk,Kezd a tágulata igencsak csökkenni végre :lol: :lol: :lol: ,ez volt az utolsó esélyünk hog yjavulás látszódjon,különben további vizsgálatok esetleg műtét várrt volna ránk,huuuh megúsztuk.Már csak 1 év múlva kell menni újra,és psismintát is 3 hónap múlva kell bevinnem a kórházba :lol: .Nagyon örültünk neki végre kezdi kinőni(amenyire ezt ő tudja)...

Epekő terén már nagyon meg kéne szabadulnpm tőlük,mert sajna hétvégén is begörcsöltem rendesen :cry: ,pénteken megyek dokihoz azt kezdődik az ide oda rohangálás ,ja és a 300ft elszórása.... :evil: Mert az ügyeletes doki szerint ez nem epe volt hanem egy gyomorfekély........Na azt most mondom hog yén tükrözésre nem megyek!!!!Majd kiderül mi lesz,azt jöhet a kistesó :lol:

Ha jól emlékszem ti is az év végén álltok neki?Hát ha azt vesszük akkor már az van! :wink:

Dorkának még 4 rágófoga hiányzik,sztem jön neki ,mert nyafi és a szájában turkál.Dininke még hény fogának kell kijönnie?

Nem vagytok most betegek?Egyik ismerősöm grafruitos cseppet ad a gyerekének ha beteg és 1-2 nap alatt helyre jön.Esteleg kipróbálhatnátok hátha használ Dininek.

Jaa végre kimondja a kiscsaj hogy "apa,anya,baba"hát ennyi,de nagy franc mert mindent megért elmagyaráz a maga módján de nem hajlandó beszélni.Már tök jó lenne nem én mondnám naponta 10* el hogy kutya,cica ,néni...stb....
Viszont már szinte szobatiszta.Már mindig szól hogy pisi,csak ha lemegyünk akkor nem mindig és akár 2 órát is tartogatja amíg haza nem érünk...Hát ez nem tom hog yjó e,Dorka csak a bilibe ill. a wc-be végzi kis dolgát ,de idegen helyen nem...
Ti hogy álltok?

Huuu na mennem kell,Doresz felkelt...

Puszi
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Nahát, nagyon örülök, hogy Dorka ilyen szépen javul! Ez igazán jó hír! :lol: :lol: :lol:

És annak is örülök, hogy nála is szépen megindult a beszéd! :) Dénes is nagy dumás, álló nap be nem áll a szája, most már az idegenek se nagyon zavarják!

A vécébe pisi nálunk most kezdődött. Erőltetni nem akartuk, :lol: gondoltam majd nyáron rohangál újra pelus nélkül, de Dénes magától elkezdte kérni, hogy vécére mehessen. Egyenlőre nem rendszeres, de pár napja kéri, mikor eszébejut és pisil is a vécébe. Ma a bilijét is kérte, ült rajta kb. másfél órát, és kis adagokban 10-12szer belepisilt. :):) Nagyon megdicsérjük mindig, így nagyon élvezi a dolgot! :)

Dorka nagyon ügyes, hogy már szinte szobatiszta! :lol: :lol: Lassan alakulni fog az idegen helyen pisilés is!

Dénesnek is az utolsó négy foga hiányzik, de még nem vettem észre, hogy jönne neki.

A kistesóprojektet most kezdjük. Mi is úgy vettük, hogy évvége van! :lol: :lol: :lol: Remélem rendeződik az epekő problémád, és ti is nekiállhattok! :)

A grapefruit cseppekről már én is hallottam, de Dénes most Broncho-Vaxom kúrán van.

És egy Diniszáj:
Mi öltözünk-vetkőzünk Dénes előtt, így már tudja, kinek mi van a lába között.
:oops: :lol: :lol:
Egyik este pelusozás közben rácsap a popsijára és mondja:
-Ez popó!
-Bizony kisfiam, és ez mi?
-Tuti! (így mondja a kukit. :) )
-És anyának milye van?
-Nunuja!
-És apának?
-Tuti! Majd kis gondolkozás után boldogan hozzáteszi:- Szőrös!
:lol: :oops: :lol:

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


helló!

Csak beugrottam, írok gyorsan 2 Dénes aranyköpést.

Ma reggel nagyon jókedvűen ébredt, szaladgált köztem és az apja között, össze-vissza puszilgatott minket, majd kijelentette:
-Puszit adtam. Édes vagyok!
:):) Megzabálom! :):):)

Tegnap este csücsült az ölemben, és nézte a "pulcsimat", majd hatalmas vigyorral az arcán megszólalt:
-Cici. Szeretem. Apa is. :lol: :oops:

Na ezt honnan veszi???? :wink:

Ti jól vagytok? Nálunk kivételesen én vagyok beteg, de Dénes nem kapta el szerencsére. Megyek is, hivatalosan most pihenek, apa sétál Dinivel.
Pussz!

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Huuu nem semmi Dini beszólása :lol: ,látom már most tudja a dolgokat :oops: ,Hiába a mai gyerekek hamarabb érnek....

Ügyes naogy hogy már bilizik,meg wc be is pisil.Nyárra tuti ő is szobatiszta lesz.Mi most abban a csapdában vagyunk ,hog ymár teljesen szobatiszta lenne(kivéve alvásnál),ha most lenne nyár.Már ha lenn vagyunk akkor is mindig jelszi,de hát ilyenkor nem állok neki levetkőztetni,és a kis popsiját kirakni ebbe a hidegbe.Mondom neki hog ymost van pelusod és bepisilhetsz,és megdicsérem mindig hogy szólt.Nem tudok most mit csinálni....Na de majd nyárom.
Hát hogy megindult Dorka beszéde az kicsit túlzás,eddigi szavai,baba,apa,anya,mama,mamamm,vau-vau(ha ez szó) :oops: azt ennyi,viszont mindent megért,tehát nem aggódom.Látom rajta hogy tudna beszélni,csak lusta dög :) .

Nov.15-én műtenek,jövőhéten már megyek vizsgálatokra,azt ha jól leszek jöhet a kistesó projekt :lol:

Dorka kicsit beteg,taknyos szegénykém.Láza még szerencsére nincs,de köhög,és folyik az orra :cry: Mondjuk ebbe a hülye időben nem is csodálom hogy beteg lett.
Te meggyógyulátl már?Dini nem kapta el?

Mentem,szép napot ebben a hülye időben
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Csak bejelentkezem, természetesen betegek voltunk :(, azért nem írtam. Kivételesen semmi hurut, vírusos hasmenés járvány volt Szegeden, abban voltunk egymás után, aztán én megfáztam... no comment... hétvégén anyukáméknál voltunk, most jöttünk meg. A héten igyekszem írni, de csak szerdáig vagyunk, hosszú hétvégézünk utána a másik mamánál.

Pussz, majd jövök: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Holnap műtenek, ugye? Gondolunk rád! :):) De úgy is minden rendben lesz! :):) Remélem gyorsan felgyógyulsz, és jöhet a kistesó! :):)

Nekem december elején kell tesztelnem. Muszáj tesztet csinálnom, mert olyan össze-vissza ciklusom van, mindig több, mint 40 nap, de néha 50-60 nap is lehet... :shock: Szóval a késés nem jelent semmit, csak a teszt a biztos. A leghosszabb ciklus eddig 65 nap volt. Nagyon gáz, mert ez eleve csak 6-8 peteérés évente :shock: , nem 12. :( Ebből kell babát csinálnunk :) , Dénesre is 6 hónapot vártunk (igaz ez nálam tulajdonképpen 3-4 peteérés, nem is voltunk olyan rosszak! ), reméljük most nem kell annyit.

Ha Dorka már mond ennyi mindent, akkor 1-2 hónap alatt nagyon meg fog indulni a beszéde. Dénes szókincse ugrásszerűen nőtt hónapról hónapra. Most már be sem áll a szája! :)

Pussz, írj majd, hogy ment a műtét: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Szerencsére már otthon vagyok egy ideje,de csak most értem a géphez.Dorka mostanában nem akar aludni ebéd után,aztán estére már tök kómás,és hisztis.Most alszik remélem visszatér a régi szokásához és újra mormota lesz: :lol:
A műtét ,hát azt hittem ez egy rutin műtét,és egy két nap azt újra a régi leszek.Na nem így lett.A hasamon van 4 luk+a császár,úgyhogy szépen nézek ki.Akkora epekövet vettek ki,mint egy barackmag,nagyot néztem amikor megláttam,de a doki is.Azt mondta hog yhát ez eléggé sok gondot okozhatott nekem.És szerencsém volt hogy nem zárta el az epevezteéket,mert akkor már nem lennék itt....
Az a baj hog ymég mindig eléggé fáj a derekam,és nem emelhetem meg a Dorkát,ezt még nem nagyon érti hog ymiért nem.Megmutattam neki a sebeim,és megsimizte és piszit adott rá,olyan édi volt.Ha elkezd sírni hogy,pl:miért nem én emelem be a kádba,akkor megmutatom neki a sebem,simi puszi,és csönd :lol:
Enni még nem igazán ehetek semmit,nagyon szigorú diétán vagyok,még 1 hétig.Kórházban szinte nem kaptams emmit a 3 nap alatt,háztartási kekszet és egyszer levest,és ennyi.Otthon sem ehetek nagyon sokmindent pl:tejet,sajtot,vajat,füstölt felvágottat,sertést,kávét,tojást,zsíros és fűszerets kajákat egyátalán nem...Ja és kenyérben i scsak piritost...
Hát ez van már csak 1 hét és vége...

Dorka szülinapja is eléggé egyszerüre sikerült a m űtét miatt...,de majd karácsonykor meg mikuláskor bepótoljuk...Azért teszek fel képet a tortájáról.

Ja és kérdeztem a sebészt hogy mennyit kell várnunk a kistesóval,és azzt mondta hogy 1 hónapot hagyjunk ki és mehet a dolog.Hát azért mi többet hagyunk ki a gyógyszert még csak most hagytam abba,majd jövő év elején nekiállunk :lol:
Amúgy nekem is tök hosszú ciklusaim vannak,de én arra fogtam hog ya gyógyszer miatt,mert már nem szedem és az tök jól beállította nekem.Annó a Dorka elött nekem is olyan 60 napos volt a rekordom...Mi 4-5 hónapot vártunk rá.Elkezdtem annó hőmérőzni és úgy egyből összejött.

nálatok is esett a hó?Dini mit szólt hozzá?Élvezte?Dorka képzeld tök nem csípte.Hozzá sem nyúlt,nagyon kis kényes volt.De majd ha visszük szánkózni azt tuti élvezni fogja(remélem)

Na akkor jöjjenek a képek :lol:
Puszi Ági Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Még teszek pár képet a Dorkáról ,a hóban :)
Kép
Kép
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem írtam, itt voltak anyukámék pár napig.

Sok boldogságot kívánunk Dorkának szülinapja alkalmából!

Bocs, hogy csak így utólag... :oops: annyira szita az agyam mostanában...előtte pár nappal még figyeltem a vonalzót, hogy el ne felejtsem, aztán csak elfelejtettem írni.... :oops:

Nagyon szép tortája volt, nem is láttam még ilyet! :):):) És a rózsaszín kabátban és sapiban egyszerűen tüneményes!

Sajnálom, hogy ilyen szigorú diétát kell betartanod, és hogy nem tudod Dorkát emelni, de örülök, hogy jól ment a műtét, és hogy nem kell sokat várni a kistesó projekttel. :):) Nálunk egyenlőre nincs eredmény. :cry: De egy hónap próbálkozás nem sok. :)

Szegeden nincs hó. :( De voltunk 2-3 hete rokonoknál Környén, ott volt, Dénesnek nagyon tetszett, segített hóembert építeni, és szánkózott is (párom nagybátyja húzta a kertben, nem domboldalon :) ).

Holnap megyünk egy játszóházba találkozni a Mikulással. :) Kíváncsi vagyok rá, mit szól hozzá Dini. Remélem tetszik majd neki. Csinálok képeket, majd teszek fel ide is!

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!

Itt van néhány kép a játszóházas Mikulás buliból! Egyébként Babanet talira mentünk oda, a szegedi topikba írok még, néha össze szoktunk járni, elvisszük együtt a gyerekeket játszótérre, játszóházba, vagy egyéb programokra. A szegedi topikba jó sokan írunk, aki épp ráér jön, így hol 5, hol 10-15 baba és mama gyűlik össze, most jó sokan voltunk! :)

Dénes átveszi a szaloncukrot a Mikulástól:
Kép

Déni és Kitti barátnőnk:
Kép

Huncut Déni:
Kép

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Nagyon édi Dini a képeken,és nagyon helyes kis barátnőt talált magának :lol: Jók is ezek az összejövetelek,főleg most hogy nem lehet lemenni a játszóra.Mi is néha össze szoktunk jönni a Tb-i netes csajokkal.

Most mi voltunk betegek,pontosabban Dorka.Egyik pénteken feltünt hogy megint furi szagu a pisije.Vártam szombat reggelig hátha elmúlik.Evett halat,gondoltam attól lehet más szaga.Reggelre mégbüdibb lett.Na irány a kórház.Egyből fogadtak minket,és közlik hogy nagyon csúnya a pisije.Tele volt bacival,fehérjével,még vér is volt benne.Vettek tőle vért is,na az nagyon durva volt.Nekem kelett lefognom,és a kezét meg mozdultatlanul tartani,mivel csak akkor csöpög a vére.Bár nem értem miért így kell venni tőlük,miért nem lehet úgy ahogy tőlünk vesznek...A sűlyedése döntötte el ,hogy 7 nap kórház infúzió megint,vagy elég csak antibiotikum.Délután 4 kor kelett telefonálnunk,hát azt az időt nem kívánom senkinek amíg meg nem tudtuk hogy okés a sűlyedése,és elég a Zinat.most megint havonta vihetem vesegondiba,pedig most már 4 havonta kelett vinni...Ja és délutánra 38,6 volt a láza(ez már a levont érték)és ha 39 fölé meg yakkor irány egyből a kórház,mert ilyen magas láznál már a vesék is nagyon károsodnak(nála meg ez nagyon)nem jó.Azt mondta a főorvosnő,ha várunk még akár fél napot is akkor tuti kórház mert most még csak hugyuti fertőzése van,de addigra eléri a veséket és vesemedencegyuszija lett volna,tehát megdicsért hogy ilyen hamar észrevettem és hogy vittük.Bár sztem vihettem volna elöbb is ,mert már előző nap éreztem ,de hát azt hittema kajától van ez...Mivel nem volt láza,nem volt bágyadt,se nem köhögött,semi előjele nem volt...
Tök jó hogy van nekünk közgyógy igazolványunk,ez a fajta gyógyszer nem írható fel rá :lol: ,most fog lejárni, és eddig 1* vettük igénybe...

Ti hogy vagytok?Kistesó?
Megvettétek már a fát?Dini várja már a Jézuskát?Szobatisztasággal hogy álltok?

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

Kellemes karácsonyi ünnepeket és nagyon boldog, békés új évet kívánunk nektek!


Hogy van Dorka? Remélem az ünnepekre meggyógyult! :):):) Sztem is ügyes vagy, hogy időben elkaptátok a betegséget, néha én is vacakolok egy-egy tünettel, feleslegesen nem akarom dokihoz vinni, de ha mégis baj lenne... nem könnyű eldönteni a dolgot! :):)

A Szentestét itthon töltjük, de utána elutazunk, anyukámék kivettek egy házat a Mecsekben 4 napra (dec. 29-jan. 1-ig) szilveszterkor, tesómék is jönnek és mi is velük leszünk, így előtte muszáj elutazni a férjem rokonságához. Ez lett abból a tervből, hogy idén nem utazunk karácsonykor, na de majd jövőre! :):)

Szóval jövő évig puszi :), utána jelentkezem!

Képeslap helyett itt van egy kép Dénesről és a házunkban lakó gyerekekről, a hóembert ők építették egy kis apai segítséggel:


Zsuzsi Kép

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Kicsét késve,de Buék!!!!!!

Nem igazán tudtam jönni,tesómék amíg itthon voltak sokat nemtünk át babázni.Sajnos Dorka beteg lett,és elkapt aBálint is,és nem akrtunk átmenni,nehog ymégjobban beteg legyen.Ma hajnalban repültek vissza.Bálint még náthás volt,és 16 órás a repülő út,és addig nem tudja kiporszívózni az orrát sógornőm.Szopizik még B,tehát nem tudják hog ybírja ki....

Hogy telt a karácsony,és a szilveszter?Hazaértetek már???
Kistesó?
Mi már lassan nekiállunk :) ,műtét sikerült,tehát ehetek bármit végre!!!!

Huuu ennyi az idő,mennem kell még a tejcit fel kell forralnom.

Puzsi Ági Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


helló!

Buék nektek is!!! :):)
Itthon vagyunk 1 hete, de betegek voltunk :(, és mióta megjöttünk nagyon sűrű a programunk! Holnap van Dini szülinapja, a buli csak a jövő hétvégén lesz, most hétvégén igyekszem írni!

Örülök, hogy jól sikerült a karácsonyotok, Bálint baba nagyon aranyos, szépek Dorkával együtt! :):)
Én is teszek majd képeket!
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Boldog Szülinapot Dininek!!!!

Kép

Dorka,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Köszönjük szépen a köszöntést az ünnepelt nevében! :):)

Tudom azt ígertem, hogy írok, de ki vagyok merülve és el is vagyok kenődve, elkezdtem elválasztani Dinit. Megvártam a 2. szülinapját, de most már abbahagyjuk a szopit. Lelkileg mindkettőnknek nehéz. :(
Este próbálom részletesen megírni!
Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Végre tudok írni! Nyugodt lélekkel mondhatom, borzasztó hetünk volt. Most kialakult egy mindkettőnk számára elfogadható állapot.

Úgy kezdődött, hogy egyre kimerültebb voltam. Dénes még mindig rengetegszer szopott egy nap, amellett, hogy rendesen evett mást is, neki már a cici volt minden, ha szomorú volt, fájt valamilye, nyugtalan volt, unatkozott stb. jött szopni, persze kiegészítette a szopival a reggelit, ebédet, szopott alvás előtt, és éjjel is. Dénes még soha nem aludta át az éjszakát, olt hogy 2x, de olyan is volt, hogy 7-8-szor felkelt egy éjjel! Szóval totál kimerültem, sokat voltam beteg, izomgörcseim voltak (pl. lehajoltam valamiért és begörcsölt a hasfalam :!: :shock: ). És az alvásmegvonás se tesz erősebbé... :roll:
A tesót is nagyon szeretnénk már, ami sok szopi mellett állítólag nem nagyon megy.

Elhatároztuk, hogy elválasztjuk Dinit. Elkezdtük neki mondani, hogy ő most már nagyfiú, nem kell neki annyi cici, és lehet, hogy lassan megromlik a tejcsi, keserű lesz. (Azt ajánlották, hogy citrommal kenjük be a mellem, de Dini azt szereti, így a grapefruithéjból kipréselt olajnál maradtunk, ami keserű.) Egyik nap bekentem neki, teljesen kiakadt. :( Nem sírt, csak mondogatta, hogy szopizni akar, és kérdezgette, hogy meggyógyul-e még a cici?

Majd folytatom, felébredt Dini. Este vagy holnap újra írok!

Zs.

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Folyt.köv.

Nagyon szomorú volt, én meg totál kiakadtam, elmentem sírni a hálószobánkba, hogy ez kegyetlenség, becsapjuk szegényt!
Dini látszólag elég jól bírta, de nem aludt el, aztán egy nagy, görcsös sírás közepette 5 körül elaludt. Este nem kérte a cicit, csak bújt hozzá, de nem nevetgélt, meg beszélgetett, mint máskor altatáskor, csak feküdt, mint egy darab fa, én meg sírtam. Éjjel belázasodott. Ez így ment két napig, aztán egyik este azt mondta nekünk altatáskor, hogy szereti cicit és nagyon szomorú. Meg azt, hogy" anya, most szomorkodok" (ezt egy meséből vette :) :cry: ). Aztán annak ellenére, hogy a cici be volt kenve és keserű volt, addig szopogatta, amíg gondolom lekopott az olaj róla, és elkezdett szopni.
Összeomlottam. Mondtam a páromnak, hogy tartsunk meg neki egy szopit naponta, akkor kimerülni se fogok és az összebújás is megvan. Az az igazság, hogy nem is lehetett volna ilyen hirtelen teljesen megvonni tőle, de el kellett volna kezdenem egy gyógyszer szedését, ami mellett nem lehet szoptatni, ezért voltunk drasztikusak. De Dénes lelki egyensúlya fontosabb, mint a gyógyszer, az még várhat.
Az elválasztás előtt a védőnőt és egy ismerőst (aki gyerekorvos) kérdeztem meg, hogy csináljuk a dolgot, és ők mondták, hogy egyszerűbb hirtelen abbahagyni. Közben utánaolvastam, és pl. az LLL is azt mondja, hogy idősebb gyereknél, mint Dini, akinél már ez inkább lelki kapocs, mint táplálék, csak apránként, folyamatosan szabad csinálni, különben sérülhet, a gyerek igényeit figyelembe véve, pl. hogy a kedvenc napi szopiját meghagyjuk neki.
Őszintén bevallom, hogy most én is megkönnyebbültem, szeretem szoptatni, napi egy szopitól nem merülök ki, aludni is tudok. :):):) Akkorákat alszik 1 hete, hogy csak na! :):) És rengeteget eszik! :)

Tegnap megtartottuk Dini szülinapi buliját, nagyon jól sikerült. Ha letöltöm a képeket, majd teszek fel!

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Itt van néhány kép a buliról. Még gyűjtöm a fotókat, elkérem minden vendégtől, aki fényképezett, mert mi elég keveset csináltunk, volt elég dolgunk. Párom is kijelentette, hogy nem fényképezni jött, hanem apai minőségben van jelen. :):):)

Veletek mi van? Jól vagytok?

Kép

Kép

Kép

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Remélem nem bánjátok, hogy egy picit bepofátlankodok, de szeretnék ajánlani Nektek is termékeket, illetve akit érdekel a termékek forgalmazása annak üzleti lehetőséget! Kiváló minőségű magyar tisztítószereket, élelmiszereket és táplálékkiegészítőket kínálok a H&I képviseletében ... www.bogen.5mp.eu ... nekem nagyon tetszenek a termékek, biológiailag lebomlanak...
Szép hétvégét: bogen@tvn.hu

Kép
bogen
 
 


Szia Zsuzsi!

Szegény Dini,meg Te is,nagyon nehéz lehet most nektek!
Nem is gondolotam hogy még szopizik neked Dini,jó sokáig :)
Dorka nekem csak 4 hós koráig tudott,de volt annyi lefagyasztva hogy 6 hós koráig anyatejet kapott.Sztem lett voln amég ,mert elötte iszonyu sok volt,de ahogy elköltötünk nayuéktól,egyik napról a másikra elapadt.Nagyon sajnáltam,mert minél tovább akartam Dokit szopitatni,a veséje miatt főként...Na de majd a másodikat :wink:

Hogy álltok most a leszoktatásról???
Nagy franc lenyalogatj a keserű ízt,és utánn ajöhet a tejci :D És ha már csak napi 1*szopizik,akkor lehet hogy hamarosan el is apad,nem?Vagy esetleg ha elapasztanád,és mondanád dininek,hogy elfogyott,és már nagyfiú ott van a tehén tejci?Mondjuk kakaó?Lehet hog ymegérezné az ízt,és nem is akarna többet szopizni,bár ahogy olvasom ez nem a tejről szól nála,hanem a megszokás,a ragaszkodás,a bújás...és teljesen megértelek,hogy ezt te sem akarod mellőzni.nekem i solyan jól esik amikor Dokreszt este leteszem simogatom a buksiját,és már ő is viszont simogat :P
Nem csodálom hog ymár teljesen kimerültél,nagyon szép hog yeddig így bírtad!
Meg ha már nem fogsz szoptatni nagyobb az esélye a kistesó érkezésének is :lol: Meg úg ytudom hogy terhesen nem a legjobb szoptatni...
Mi Április után állunk neki a kistesó projektenk,azért olyan soká,mert ha mostanában jönne össze,akkor esélyem lenne hog yaz ünnepeket a kórházban tölteném,és én mindenképp a Dorkával akarom otthon tölteni.na meg már van eg ytéli gyerkőcöm,kipróbálom milyen a tavaszi :wink:

Tényleg te ovi ügyben hogy állsz?
Dini nem lesz bölcsis ugye?
nem tudod hog yműködik ez,hogy Dorka nov-12-én volt 2 éves,és őt 2008 nov.13-án már vihetném oviba?
De ha az idén még nemszeretném,akkor 2009. szeptemberben lehet csak vinni,vagy akár tavasszal vagy év közben is??
Mert azt sem szeretném hogy ha megszületik a kistesó,akkor adom be oviba őt,vagy elötte kéne még vagy utánna,nehogy azt higgye hogy miatta viszem el....

Nagyon jók a képek,és igaza van a párodnak,mert ha végig ő fényképezne,akkor nemlátná dinit mikor minek hog yörül...
Miket kaptt ajándékba?Nagyon teteszik a tortája,és bizti fincsi is volt...

Szép napot,
puszi Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


szia!

Dénes beteg volt (vírusos gégegyulladás), most kezd rendbejönni, ha visszaálltunk a normál kerékvágásba, majd írok! Pussz!

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Hogy vagytok?
Dini meggyógyult már???
Hogy megy az elválasztás?

Nálunk most Dorka lett beteg,de szerencsére eddig csak sima megfázás.Bár ezt is eléggé nehezen viseli,mert nem kap az orrán levegőt,és tök hisztis.Kifújni még nem tudja,ha odateszek neki egy zsepit,akkor a szűjűval fúj :) ,tehát marad a pórszívózás sajna....Aludni szerencsére tud tőle...

Ti hogy álltok a szobatisztasággal?
Dorkának ha otthon van vagy bennt a melegbe soha nem adok rá,és már mindig szólt.de kb:1 hónapja későn szól,tehát már pár csepp bennt van,néha több is.Van hogy nagyon játszik azt próbálja a végsőkig tartogatni,és nem mindig jön össze neki,de sokszor van hogy csak peisil egy cseppet,és amikor érzi hog ybent a bugyiban na akkor kiabál.Szted miért van ez nála?1 hónap elött nem volt ilyen....És nem is emlékezsem rá hog ybármi történt volna máshogy....


Mentem pihizni 8)
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

Régen jelentkeztem, nem azért nem írok, mert nem akarok, csak nem vagyok online 3 hónapig. :) Az uram megelégelte, hogy nagggyon sokat fizetünk a netért, mert ugye úgy van vele a szolgáltató, hogy a régi ügyfél fizesse csak az évekkel ezelőtti árat, úgyse lép ki, az újaknak meg olyan kedvezményeket adnak, hogy nagyon érdemes legyen hozzájuk menni. :( :( Összebeszéltünk a szomszéddal, mindkettőnknél van router, szóval most mi kiléptünk, kapcsolódunk az ő netükre, és felezzük velük a korlátlan net árát 3 hónapig. Utána újra belépünk mi, (3 hónap után számítunk új belépőnek), kb. a fele annyi lesz a net és kapunk még 3 hónapot ingyen. Akkor a szomszéd lép ki, ő használja a miénket, aztán még 3 hónap múlva ő is újra belép, és mindenki megint önálló lesz. :):):):) A szépséghiba annyi, hogy a falak miatt a jelet csak a szomszédhoz legközelebbi szobában fogjuk, így az én asztali gépemen nincs most net (még 2 hónapig), csak Rolcsi laptopján, ő meg egész nap dolgozik, így én este jutok nethez, amikor már nincs erőm gépelni... Így most hetente 1x nézek emilt, hétvégén. :):)
Eddig általában addig intéztem, ameddig Dénes délután aludt. Most a nagyszülőknél vagyunk, ezért tudtam hétközben is jönni. :)

Jobbulást Dorkának! :) Dénes szerencsére már meggyógyult, nincs semmi gond vele.

A szopival ugyanúgy állunk, mint eddig, alvás előtti szopi van. Sajnos betegen éjszaka is kérte (nappal akkor sem), mert állandóan felébredt a köhögésre és arra, hogy bedugult az orra. Azóta nehezen állunk vissza az éjszakai alvásra, de majd csak visszarázódunk.

Dénes a szobatisztasággal is úgy van, mint eddig, néha kéri a bilit, néha szeretne a vécébe pisilni, de nem rendszeresen. Majd ha jön a jobb idő, nem lesz rajta annyi cucc, elkezdem róla levenni a pelust otthon. Addig meg pelenkázunk. Dorka csak pisilni szeret vécébe, vagy kakilmi is akar? Nálunk azt csak pelusba hajlandó, és mondták is előre, hogy az nehezebb lesz!
Nem tudom mitől lehet, hogy Dorka mostanában nem szól időben, de már hallottam ilyet, vagy azt, hogy kicsit visszaesik, szerintem nem kell aggódni, majd megtanulja, hogy nem jó, ha későn szól. Lehet, hogy csak a játékot nem akarja abbahagyni, ezért várakozik! :):):)

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: