Új privát üzeneted érkezett!

Jaj,lanyok, kitartas a hasfajos babucikhoz! Botikam nagyon sokat szenvedett, probaltunk mindent, az osszes letezo dolgot, amit erre gyartanak, de semmi nem segitett. :cry: Napkozben semmi gond, ejszaka rendszeresen felorankent felebredt es vigasztalhatatlanul sirt... Talan a mecsek tea enyhitett egy kicsit, de mar ebben sem vagyok biztos. Na, a lenyeg, amikor betoltotte a 3. honapot, mintha elvagtak volna. :D szoval KITARTAS! Probaljatok napkozben aludni, a hazimunka nem olyan fontos most.
Ja es ami nekunk nagyon bevallt a hasan, kezei-labai lelogva ringatos modszer. Biztos ismeritek, de azert leirtam, hatha segitettem.
Kép


Jaj, Dorka, elhiszem hogy ideges voltal, szornyu hallgatni hogy sirnak es tudod hogy valami baja van, de nem tudsz mit csinalni. Szegeny kis Kevin. :( Es akkor meg hab a tortan hogy kapsz idopontot tobb oraval kesobbre...aaaa... Most akkor a hashajto segit?
Hajvagas... :lol: :lol: na, ettol felek en is, hogy siras lesz, meg hiszti, talan majd berakom a Susut, az lekoti par percig. (kormot is csak ugy tudok vagni :wink: )

Mi most taknyosak vagyunk, egyszerre jott ki Botin is meg rajtam is, ugyhogy szerintem csak megfazas. Nincs is mas tunete, csak a nozija folyik folyamatosan a torpemnek. Csak azt nem tudom hogy akkor most orr-szivozzam neki vagy ne? Sokat tusszog es olyankor kijon egy csomo cucc (bocsi, hogy igy reszletezem...), szoval nem tudom. Valahol azt olvastam hogyha kifolyik magatol, akkor nem kell piszkalni, mert csak iritaljuk a nyalkahartyat, vagy mit. :oops: :wink:

Mariann, rossz a gep... :roll: meg jo hogy nem kuldenek el titeket valami kivizsgalasra... 8)
Kerunk szepen meg kepeket. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Ezek a kepek a multkori loversenyen keszultek.

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!

Nagyon jo, hogy ennyi kepet raktatok fel mostanaban! Irto cukik a babak!

Dorka, Dzsenka milyen csini lett?! Nagyon szembetuno a fogyas.
SZegeny Kevin, remelem, azota nem szenvedett a pocijaval! En eddig osszesen ketszer voltam Lollival a 4 ev alatt GP-nel, de az is felesleges volt. Azt hiszem az egyik esetet meg regebben reszleteztem, amikor lazcsillapito kupert konyorogtem, mert olyan magas laza volt es a paracetamol szirupot csak kihanyta. Kozolte a doki, hogy itt Angliaban nincs kup, ilyen barbar modszereket nem alkalmaznak. Felirt Ibuprofent. Hiaba magyaraztam neki, hogy tok mindegy milyen kanalas orvossagot ir fel, a lanyom mindet kihanyja, csak a kup segit. Kozolte, hogy az nincs. Ferjem masnap kivancsisagbol besetalt egy gyogyszertarba es erdekes modon volt kup. Csupan 20 Fontot kellett fizetni erte. Ha felirta volna a dokino, akkor meg ingyen lett volna. :twisted: En ezek utan nem jartam Lollival dokinal. Persze, ha nagyon sulyos baja lenne, mennek, de eddig amilyen betegsegeket az oviban osszeszedett, ki tudtuk kuralni itthon is homeos szerekkel, gyogynovenyekkel.

Hu, a hasfajast ne is emlegessetek! Nekunk is kb. 3 honapig kijutott belole, de nem csak ejjel, hanem egesz nap. Minden eves utan. Borzaszto volt, hogy tudtam, hogy szegeny ehes, aztan ahogy kap kajat, maris szenvedni fog. Lolli meg refluxos is volt, ugyhogy bukott rendesen. Minden nap jart nalunk a mosogep, mert nem gyoztem ruhaval.
Mi is minden csodaszert kiprobaltunk, de semmi sem segitett. :(

Ja, Dorka, szekrekedesre a sutotok, az oszibarack hatekony. Lollinak is regebben elofordult, olyankor egy kanal orolt lenmagot kevertem a kajajaba, nala ez volt a leghatekonyabb. Mondjuk ezt nem is tudom, mennyi idos kortol lehet adni. Amikor kisebb volt, akkor rengeteg sutotokot evett es akkor nem is volt gondunk. Inkabb kesobb volt, amikor mar felnottesebb kajakat evett. Akkor a vacsorajaba belekevertem a lenmagot es reggel meg is hozta az eredmenyt. :lol:
Akartalak hivni a heten, de mobilt csak a ferjem mobiljarol tudok hivni, mivel nekem meg az osregi pay as you go-m van es egy vagyonba kerul egy perc. En csak olyan SOS-nek tartom a mobilt. Ha meg a ferjemmel akarok beszelni, racsorgok es o visszahiv. :lol: A heten meg nem surun volt itthon napkozben, estere meg mindig besurusodnek itt az esemenyek.
Akkor ha minden ok veletek, vasarnap megyunk. Azert majd meg elotte csorgok.

Masfele is pocsek ido volt ma vagy csak mi voltunk ilyen "szerencsesek" London kornyeken? Olyan sotetseg volt, aztan meg mintha leszakadt volna az eg. Az ovonok meseltek, hogy Lolli tobbszor is megkerdezte, hogy "is it time to go to sleep?" Tiszta komas volt egesz delelott, meg nem ertette, hogy miert van ilyen sotet. Delutan meg tartott egy maratoni alvast. Tobb mint ket orat aludt es tok nyugosen ebredt. Aztan 5 perc mulva magahoz tert es az ido is jobb volt mar, ugyhogy vegre feleledt o is.

Lehetne mar igazan nyar! Otthon izzadnak, en meg ma is azt fontolgattam, hogy bekapcsolom a futest. :roll:

Lehet, hogy sok minden kimaradt, de uj oldal van, ugyhogy nem tudom most visszanezni a regebbi hozzaszolasokat. :oops:

Olive

KépKép
olive
 
 

 
 

Sziasztok!Olvaslak benneteket de írni jelenleg nincsen sok időm , de bepótolom hamarosan.
Ezer a meló és egy cégalapításon dolgozunk ezerrel.
Jó vagyunk ,jól összeszoktunk és a legjobb , hogy Kyrám már felvette a reggel kilencig alszunk ritmusom:)
A nap minden percében látni akar vagy inkább a karomban lenni-szóval jól fel lett kapatva:) már 12 hetesek leszünk vasárnap:)
Akartam írni , hogy anyakönyvi kivonat egy meghatalmazással haza amit ne dátumozz fel!!!OFI-val fordíttatás azzal után önkormányzat majd ha megvan a magyar anyakönyv ami postán jön otthoni meghatalmazott címére!!nem lefelejteni a meghatalmazásról! az anyakönyvvel TB azt is postázzák vagy nagyobb városban oda is adják akkor és végül vissza az önkormányzat és ott adják a lakcímkártyát. az adókártyát automatikusan postázzák!
Ha mindez megvan csak a fordításért kellett fizetni akkor jöhet az útlevél a követségen keresztül .Mivel valami új rendszer van így csak ideigleneset adnak és otthon lehet a rendeset megkapni nekünk ezt mondták .A nagykövettel kapcsolatfelvétel az útlevél terén nagy segítség!
cupp a kicsiknek!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok Lanyok,

Rohanasban vagyok, csak egy gyors kerdes. Probalta, hasznalta valaki More milk-et? Tapasztalat?

Kellemes hetveget mindenkinek!
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok,
most en is nagyon rovid leszek,mert mar alig latok ki a fejembol.

Agi, en hallottam rola, de nem hasznaltam. Ha ugy ereztem hogy nincs eleg tejci, akkor gyors osszedobtam egy tojaslevest, rantott levest vagy ha tobb idom volt, akkor huslevest. Ezek mind nagyon jok, csak ugy feszultek masnapra a cicik. :lol:

Olive,
itt is nagyon car ido van. (Bristol kornyeke) :cry: UUUUUUtalom. Neha ugyan kisut a nap, de mire osszecuccolok, hogy kimegyunk csavarogni, beborul es persze esik is. A szelrol mar ne is beszeljunk. :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Ja, megegy gyors kerdes, hasznaltatok szteroidos kremet ekcemara? Nekunk azt irt fel ma doki, mert van egy piros foltja Botinak, ami nem akar elmulni, csak terjed. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!

Klari, nekunk is felirta annak idejen a doki, de miutan elolvastuk a krem osszetevoit, ugy dontottunk, elajandekozzuk a szomszednak, aki keni a gyerekere. En csak Bepanthent kentem ra es elmult, na meg rajottem, hogy a tehentej okozta, miutan ataltunk a tapszerrol. Ezutan honapokig kecsketejet adtam neki es eltunt az arcarol az ekcema.
A tehentejjel a mai napig hadilabon allunk, de nem ekcemat meg nem hasi panaszt okoz, hanem valadkot termel rengeteget es amikor egy icipicit is taknyos vagy a torka nem tokeletes, meg hanyni is kepes a tejtol. Ugyhogy nalunk kokusztejes ital (ez higitott verzio, nem a konzerv), illetve zabtej megy a reggeli zabkasaba vagy cereal-be.

Agi, en nem hallottam rola. En annak idejen otthonrol hozott tejserkento teakat ittam, de nem segitett. :( Masnak meg pont az segitett. Szoval, lehet, hogy egyentol fuggnek es hiaba mondja neked valaki, hogy nem er semmit, lehet, hogy neked pont az valik be. :roll:

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!


Agi! En probaltam! Haaat! Semmivel nem lett tobb tejem. Persze ez lehet egyenfuggo. Szedtem 2 honapig, aztan el is apadt a tejem.

Majd irok meg, csak felebredt Kevi!
Szep napot!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!
Ági, én az amazonon vettem bio nursing tea-t, eddig egyszer próbáltam, de 1-1,5 óra múlva két medicin labda volt a kebleim helyén!
Ti hogy juttok hozzá a homeos bogyókhoz? itt is lehet kapni vagy ezt is otthonról kell beszerezni?
Csilli, ez a reggel kilencig alvás azt jelenti, hogy már átalussza az éjszakát?
Nálunk vannak könnyebb és nehezebb napok. Tegnap pl. egész nap fenn volt... délelött még jól el volt, aztán szerintem már annyira elfáradt, hogy amiatt nem tudott aludni. Az éjszakáink ugyan ilyenek.. egyszer szépen alszik és csak enni kel fel 3 óránként, máskor pedig tágra nyilt szemekkel nézelödik, beszélget... majd nyüglödik... remélem hamarosan azért rendezödik a helyzet.

Üdv. Mariann
mariann86
 
 


Sziasztok,

Ugy latom nem csak en vagyok nagyon lefoglalva, hanem ti is, mert senki nem jelentkezik...

Koszonom a tejszaporito tanacsokat.
Idokozben megerkezett a more milk, 5 napja hasznalom es ugy veszem eszre, hogy picivel tobb tej lett :-) Mar nem kell annyit potolni mint eddig. Mondjuk elkezdtem tojaslevest is enni ezerrel :-)
Nalunk orult meleg van, 27-34 fok, olyan mintha otthon lennek :-)

Udv. Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok,

oh, én tegnap este írtam, de most látom, hogy sehol semmi. :shock: :( de jó

Ági, olyan meleg, de jóóóó nektek! Itt max 20 fok van, de az is úgy, hogy süt a nap 10 percig, majd beborul, esik egy kicsit, aztán megint kisüt... :( Megnéztem a térképen hogy hol vagytok, az már majdnem Európa. :lol: :lol: Mióta éltek ott, milyen a környék, van munkalehetőség, ja és milyenek a lakásárak (pl egy halószobásé) ? Bocsi a sok kérdésért, de már régóta gondolkozunk hogy keletebbre költözünk. :wink:
Ügyi vagy, a szopi menni fog, csak egy a lényeg, bár ezt már biztos mondták, minél többet és gyakrabban teszed cicire annál több tejci termelődik. :D

Olive, érdekes, amit írtál, remélem nálunk nem lesz összefüggés a tehéntejjel. Konkrétan tejet inni még nem kap, csak tápszert, de eszik vajas kenyeret, sajtot, túrót. :?
Végül bekentem napi 1x, mert már nagyon csúnya volt, szépen le is vitte a foltot.
De most meg hasmenése van szegénykémnek. :( Az első nap vagy 10x, hívtam a védőnőt, azt mondta ne aggódjak, előfordul gyakran, ha nincs láz, hányás, akkor nincs baj. Itassam sokat, és diétáztassam. Botit, diétáztatni... :lol: Tegnapra jobb lett, már csak 1-2 x volt neki, de ma reggelre megint. Nem tudom mitől lehet.

De azért így nyűgösen is zsiványkodik, mindent leszed, kipakol, megkóstol. :lol: Ja és már megtesz néhány lépést egyedül. aztán persze borul, de olyan kis ügyes.

Na, megyek, csinálok valami ebédet. Huh,képzeljétek, múltkor rendeltem a londoni magyar boltból paprikát és csináltam lecsót. :lol: :lol:

Kép :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok,

Klari, persze nem minden nap ennyire meleg, de nem panaszkodhatunk.
Legjobb ha te "kezeled" Botit, mert en azt vettem eszre, h itt az orvosok mindig mindenre antibiotikumot akarnak adni.
Mi 5 eve elunk itt, teljesen veletlenul keveredtunk ide, majd itt ragadtunk. Mit is mondhatnek a kornyekrol, itt is vannak jobb es rosszabb helyek, az emberek viszonylag baratsagosak. Munkaugyben itt sincs tulkinalat, de ha valaki akar akkor tud talalni. Tavaly lett kesz a gyorsvasut, igy allitolag 1 ora alatt Londonban lehet lenni, ha valaki ott dolgozik. Canterbury 25 perc kocsival.
Lakasarak? Alberlet vagy vetel? 1 szobas lakast £450 korul lehet berelni, es £ 80-100.000 korul venni. Attol fugg milyen allapotban, milyen helyen van.
Ti melyik varosban vagytok?

Szep napot,
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!

Klari, nagyon jopofa az a kep Botirol! :lol:
Nem akarok okoskodni, mert ugye nem vagyok vedono, de tapasztalatbol en ezt a hasmenest a fogzassal kapcsolnam ossze. Persze lehet mas oka is, de nalunk sokszor elofordult, amikor eppen jott egy-ket fogacska. Olyan ronda, nyalkas volt a szeklete es jol kicsipte a popsijat, nem gyoztem kenni Bepanthen-nel. Eloszor en is megijedtem, de aztan rajottem, hogy a fogatol van es nincs ertelme dietaztatni, mert akkor is ugyanolyat rak a pelusba. :roll: Nalunk nem volt sok siras es nyugoskodes fogzasnal, de volt helyette hasmenes es takonykor. Hat, nem tudom, melyik a jobb. :roll:

Agi, ide is kuldhetnel abbol a melegbol! A napon kb. 20 fok, de ha elmegy a nap vagy arnyekos oldalon setalunk, vacogunk. Ma pl. egy 10 perces seta alat kb. 5-szor vette fel-le Lolli a kardiganjat. Ez nem egy angol gyerek. Azonnal fazik, ha mar egy kicsit huvosebb van. Mindig ketszerannyi ruha van rajta, mint az angol gyerekeken. :lol:

Dorka, tudom, hogy most nagyon el vagy foglalva, de ha akad egy pici idod, jelentkezz!

Mi ma voltunk szuloi ertekezleten, ugyanis Lolli szeptembertol suliba megy. :shock:

Kellemes hetveget mindenkinek! Nekunk a hetvege minden napjara jut egy szulinapi parti, ugyhogy Lolli nagyon izgatott. :lol:

Olive

KépKép
olive
 
 


Jo reggelt! Sziasztok!

Irok gyorsan par sort, aztan rohanok!

Eloszor is, irtam a mult honapban, hogy hugim babat var. Hat sajnos elment a baba, de most ujra kismama. Nem is tudom, hogy oruljek, vagy sirjak, ugyanis 6 hetes es ujra ismetlodni latszik a mult honap! :( Tegnap reggel elkezdett barnazni, pecsetelni. Meg nem ment el a baba. Elment a gp-hez es azt mondtak neki, hogy nem csinalnak vele semmit, ra kell bizni a termeszetre, es ha 8 hetesen meg terhes lesz, menjen vissza. Kulonben is, elofordul ilyen pecseteles, ne aggodjon,nem biztos, hogy elvetel. Egyszeruen nem tudom, mit lehetne csinalni. Kozben mult heten voltak Mo-on, ott elment nogyogyaszhoz, elmeselte a spontan veteleset es azt mondta a doki, hogy ha most is igy lesz, menjen orvoshoz, mert adnak valami gyogyszert es siman ki tudja hordani a babat. De hiaba, itt semmit nem csinalnak. :( :( :(
Kozben meg elhoztak ocsemet Mo-rol! Egyik percrol a masikra kilatastalanna valt a helyzete, megszunt a munkahelye, nem tudta volna fizetni az alberletet sem, ugyhogy a legjobbkor latogatta meg hugom. Osszepakoltak es kihoztak. Hozzateszem, mar vagy 3 eve konyorgunk neki, hogy jojjon ki.
Az elso heten en nyertem meg Ot, itt van most nalunk. Elkezdtem vele tanulni, mert 1 szot sem beszel angolul. Kozben probaltam neki munkat keresni, sikeresen leregisztraltam helyette 1 agency-be. Azert nem tud meg kezdeni, mert az utlevelet mult csutortokon csinaltatta meg, amit majd kikuldenek a kovetsegre. Regi tipusu szemelyivel jott ki, de ez azon kivul, hogy beengedtek az orszagba, semmi masra nem jo. Nem tudtunk vele bankszamlat nyitni, NI card-ot csinaltatni. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Na mindegy! Majdcsak rendezodik minden. Egesz heten jottunk-mentunk, intezkedtunk, tanultunk. Soha nem volt eleg a 24 ora. :)

Az ido itt se tul fenyes, minden nap ragyogo napsutessel indul, aztan beborul, lehul, esik. Es ezt valtogatja egesz nap!

Kevitol kezdek meghulyulni, az este fel 11-kor aludt el, ma reggel pedig 6-kor kelt, azota pedig nyavog, hisztizik.

Megyek is, probalok vele kezdeni valamit!

Szep napot mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Szia Dorka!

Gondoltam, hogy ocsednek rohangalsz, ezert hanyagolsz minket. :wink: Remelem, minel hamarabb rendezodnek korulotte a dolgok, aztan akkor te is megnyugodhatsz.
Te, feletek aztan tenyleg bolond egy ido van! A multkor, amikor Great Yarmouthban jartunk, 27 fokot josoltak, tokre orultem, hogy milyen jo meleg lesz, erre majd megfagytunk. Szerintem 18 foknal nem volt tobb a tengerparton. Az angolok meg bikiniben lengtek a parton. En meg a nadragot se huztam le magamrol meg a polot, sot meg egy nagy strandtorulkozot is magamra teritettem. Szep latvany voltunk, biztosan hulyenek neztek minket, ugyanis a lanyom meg meg kardigant is kert. :lol: Mi mar csak ilyen fazos magyarok vagyunk. :lol:
Lehet, hogy esetleg Kevi az idojarastol ilyen nyugi? Lollit az meg szokta viselni.

Ja, a bankszamlanyitast meg a NI szam intezest ne is emlegesd nekem! Amikor meg nekem kellett intezni, akkor meg Mo. nem volt az EU-ban, ugyhogy nekem irto nagy macera volt. :twisted:

A hugodnak szoritok. Tudom, hogy mit szoktak mondani az itteni dokik erre, mert tobb baratnom is atesett mar ezen. Anyukam kb. 30 evet nogyogyaszaton huzott le otthon es o nagyon ki van akadva, mert o is azt mondta, hogy a nem tudom melyik gyogyszert (valami hormon, mivel a veteles altalaban a nem megfelelo hormonszint miatt kovetkezik be) kellene adniuk es akkor nagy eselye lenne a kihordasnak. Anyukam mar regen megallapitotta, hogy Anglia a modern kori Taigetosz. :roll:
Azert kitartast! Az egyik baratnom tobbszori veteles utan az iden egeszseges es gyonyoru babat szult. :D Viszont azt el kell, hogy mondjam, hogy tobbszori veteles utan mar nagyon odafigyelnek a kismamara a terhesseg alatt. A baratnom terhesgondozasat ossze se lehet hasonlitani az enyemmel. Nagyon odafigyeltek ra es ha csak egy apro ketelye volt, azonnal adtak neki idopontot, hogy menjen be, megvizsgaljak.
Szoval, fel a fejjel, leszel te meg hamarosan nagyneni! :wink:

Na, mentem, holnap nagyon zsufolt napunk lesz.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Dorka *nagyon drukkolok a tesódnak****
Tejcsiről annyit , hogy ha azt érzem a lánykámnak nem elég akkor irány a konyha -általában este van így mikor délután mind a két oldalról lecsapol , mert olyan napja van és este meg csak cicin tud elaludni így aztán olyankor jön egy jó nagy adag vacsi ami szénhidrát dús illetve egy kis otthoni tejszaporító mecsek tea és úgy szét akarnak durranni a cicik utána nem soká , hogy csak no!
Napközben ha előre akarok készülni , mert látom nyüszisebb napunk van akkor három tojást felütök nagyjából kikavarom és be a mikróba közben gyakran zutyulok rajta és azt megeszem és dagadnak a cicik:)
Itt ragyogó idő van sokat kirándulunk .
Éjszaka :10-kor alszunk el addig nem is próbálkozom az altatással mert nem alszik el és persze feltétele , hogy apa anya az ágyba legyen körülötte:) cici szájba és 15 perc és megy a durmolás:)
Hajnalban vagy mikor felébredek akkor beteszem az ágyába vagy ha nagyon szét akar durranni a cici és már fáj akkor cicizik egy 5-5 percet mind a kettőből és akkor aztán irány a kiságy.
Reggel6-kor megy párom melózni általában felpuszilja a lányt és akkor cici15 perc és alszunk9-ig.
Utálunk hason feküdni csak ha azt apa vagy anya hasán tehetjük meg akkor minden okés:)
bruu-gatunk már hosszan és fújjuk a nyálunkat minden felé:)
Legközelebb jökök képekkel is!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Rajottem Kevi miert nyuglodott! :) Anya hianyos volt! :lol: Sokat foglalkoztam ocsemmel, tanultunk, beszelgettunk, Kevi babamra kevesebb idom volt, mint maskor, amit nehezen viselt.
Ocsem atcuccolt a masik ocsemhez, sajnos csak 2 napra, mert meghalt sogornom mamaja, igy tegnap este repultek haza, igy szegeny ocsem ujra cuccolt, ezuttal hugomekhoz! :roll:
Szoval tovabbra is zajlanak itt az esemenyek! :lol:

Kezd ujra jo ido lenni, mar vagy 3 napja 23-24 fok van, bar beborul, kiderul, de legalabb nem esik! :wink:

Dobok fel 2 kepet, most tartok 67 kg-nal, mar tenyleg csak par kg-t kene leadni, de megallt megint! :( Bar nem banom, ha igy maradok, mar az sem olyan szornyu, mint a 93!kg. :D

Hugim tegnap betoltotte a 6 hetet! Optimista vagyok! Meggyoztem magam, hogy mar nem tortenhet semmi baj! Kulonben mar beleorultem volna az aggodalomba! Ha fekszik, akkor minden ok, de ha felkel, akkor rogton elkezd barnazni. Nem nagyon, par cseppet csak. De legalabb a verzes megszunt!

Futok, szaladok, majd jelentkezem!
Puszi mindenkinek!

Kép Hugicammal

Kép Baratnommel - kb 1 sulycsoport voltunk meg januarban! :)

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Te jo eg, Dorka! Meg se ismertelek volna! Fele akkora lettel. :shock: :lol: Dzsenna is tartja a sulyat? O is milyen szepen lefogyott?!

Ma itthon ultem egesz nap, mert jottek a konyhaba a kalyhat beszerelni. A ferjem kb. 11 eve kapta valakitol, aki felujitotta a hazat es nem kellett neki ez a kalyha. Eddig csak disz volt a konyhankban, de most kitalalta a ferjem, hogy annyira maszik fel a gaz ara, hogy nem artana hasznalni is a kalyhat, ne csak ott diszelegjen. En aztan nem gondoltam, hogy ez ekkora kosszal fog jarni. :roll: Kemenyseprest is kellett csinalni es hiaba volt majdnem minden letakarva a konyhaban, igy is allt a korom mindenhol. Szoval, keso delutantol estig pucoltam a konyhat. Ja, a nappaliban is ki akartak soporni a kemenyt, de leszavaztam ezt a remek otletet a konyhai elmeny utan. :twisted: Azt a kandallot ugyse hasznaljuk, ugyhogy nem surgos ott a kemenysepres. Kozoltem a ferjemmel, hogy ott akkor lesz kemenysepres, ha elott kipakoljuk az egesz nappalit es utana kifest. Eme kijelentesem utan hamar lemondott a kemenysepresrol. :lol: A konyhaban szerencsere moshato festekkel van kifestve, na meg csempes feluletek is vannak, ugyhogy ott eleg volt lemosni mindent, de ugyanezt a szobaban nem lehetne megcsinalni, ott ki kene festeni, ha ilyen mocskot csinalnak.
Na, nem is ragozom tovabb, csak engem meg most is sokkol az elmeny. :twisted:

Kepzeljetek, ma vettunk a Tescoban friss kenyeret (a pekseg reszrol) es semmi kenyerillata nincs, a hejanak kifejezetten egett muanyag szaga van! Azt mondta apank, hogy visszaviszi, ilyen sz**t ne sozzanak mar rank! Asdaba mar tobbszor is vittunk vissza kenyeret, olyan vacak minoseg volt. Altalaban a szomszed utcai peksegben vesszuk, de nem mindig jon ki ugy a lepes. Ha lenne tobb helyem a konyhaban, akkor vennek egy kenyersuto gepet es akkor tolem fuggne a kenyer minosege.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

koszi Agi a valaszokat, akkor hasonloak az arak, mint itt, Bristolban. Nezelodunk tobb fele, aztan majd szeptember-oktober kornyeken meglatjuk.

Olive, valoszinuleg igazad volt, ugyanis kibujt Boti 6.fogacskaja es a 7.is mar latszodik. Hasmenes azota is van, de csak napi 1-2 es meg mindig taknyos. Mondjuk nalunk van nyugoskodes is, nem kicsit. :(
Kemenysepres, huuhh, szegeny.
Az angol kenyerrol ne beszeljunk. Siralmas. :( Probalok lengyel kenyeret venni, van hogy egyszerre tobbet is es beteszem a melyhutobe. Asdaba, nagy tescoba is szokott lenni, ha szerencsem van es akkor nem kell elmenni a lengyel boltig. :cry:

Dorka, nagyon jol nezel ki. :lol: Tenyleg nem semmi ez az eredmeny. Nekem egyelore nem megy, sose voltam kitarto a fogyokuraba, most meg aztan, azon kivul hogy utalok a tukorbe nezni, tul sok minden nem motival, ezert aztan el se kezdem. :? illetve hat odafigyelek, hogy mit eszek es mikor, de nem olyan szigoruan mint Te csinaltad. Masik "jo" kifogas, hogy megyunk haza julius vegen, na en meg otthon biztos nem fogok dietazni. :lol: Hogy tetszett nagylanyodnak Franciaorszag?
Innen is mennek a drukkok hugidnak.

Csilli, jo hogy ilyen jol telnek a napjaitok es az ejszakak. Az en "kicsi" fiam a mai napig tobbszor fellebred az ejszaka. Mikor mar nagyon hulla vagyok, odarakom magam melle, aztan ugy alszunk egyutt. :oops:

Na, mennem kell, mert Boti rajott hogy nyilik az a szekreny, amiben a tanyerok, edenyek vannak... pedig van rajta ggyerekzar :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok,

Dorka, remelem azota is minden rendben hugoddal, szoritok neki.
2 baratnom is januarra van kiirva, tiszta babalazban egek :-)

Olive, mi is kandalot akarunk ujittatni, vagyis venni ujat es berakatni, persze itt is lenne kemenysepres, de most kicsit ramijesztettel :-) Remelem osszel sikerul osszehozni a muveletet.

Megerkezett Petranak a magyar szuletesi anyakonyvi kivonata, ropke 4 het alatt meglett, ami nekem meglepo volt, mert 3 honapot igertek :-)

Kellemes hetveget mindenkinek.

Friss kep Petrarol:
Kép
zapfamily
Cegléd
 
 


Jo reggelt!

Olive! Koszi, koszi! Megint sikerult 1-2 kg-t leadni. :) Dzsena is tartja amit ledobott, bar neha szeretne elengedni magat, igy veszekszek vele egy kicsit. Ha nem is fogy tobbet, legalabb ne szedje vissza, amit leadott. Nem konnyu.

Klari! Kitartas! :) A fogyot, csak ugy szabad szerintem elkezdeni, ha felkeszultel ra, es ugy "rendezed" be a kis eleted, hogy nap nap utan tudd tartani. Maskepp nem megy. Majd eljon az ideje.

Agi! A Petra naprol napra gyonyorubb! :) Nekunk is annak idejen megerkezett 6 het alatt az utlevel es az anyakonyvikivonat! Csak ijesztgetnek a 3 honappal, hogy tutira tudjak tartani az idopontot.

Hihetetlen mennyire zajlik korulottunk az elet! Azt sem tudom, hogy hol kezdjem!
Ocsemnek megerkezett az utlevele, ugyhogy Attila vitte fol Londonba atvenni mult csutortokon. Mar pentek reggel uton voltam vele, hogy bankszamlat nyissunk, de 1 bankot se talaltunk, aki megnyitotta volna! :twisted: A Llloyds-bol elkuldtek, hogy nyissuk meg online, de amikor kitoltottem az adatokat (meg munkahelyet is hazudtam be) kiirta a rendszer, hogy az infok alapjan nem jogosult a szamlanyitasra! Ez mi? Megkertem az NI numberre is az idopontot. Aztan hetfon amikor hugom elindult ocsemmel, hogy kiveri a balhet a bankban, ha nem nyitnak szamlat, alig ertek ki az utcajukbol, hivtak ocsemet az irodabol, ahova leregisztraltam, hogy van munka, de azonnal menjen! 20 perc mulva mar uton volt elso angliai munkahelye fele! :) Hat nem egy 5*-os munkahely, de semmi angol nelkul szerencseje volt, hogy munkat talalt, foleg 1 het alatt. (A szemettelepre vettek fel flakonokat valogat, ill konzerves dobozokat...stb) O nagyon boldog, rettegett, hogy hetekig nem tud dolgozni. Az NI-re az idopontot is le kellett mondani, mert a fonok azt mondta annyi munka van, hogy nem tudja elengedni. Raadasul nem is minimalberert vettek fel! A mazlista. Mar be is hivtak holnapra is tulorazni!
Hugom hal istennek jol van, hetfon lesz 8 hetes, ugyhogy jovo heten hajlando lesz a GP megnezni, beszelni vele es leregisztralni, mint kismamat!:)
Tegnap atvettuk az "uj" autonkat. Lecsereltuk a 15 eves opel vectrankat egy chevrole tacumara 2007-es (2.0, automata, petrolos) Gyonyoru, szepseges, es ami a legfontosabb, hogy tagas belul, igy kenyelmesen elferunk. Ezzel mar nyugodtan indulunk nyaralni augusztus 20-an. Ja! Szerintem ezt meg nem is irtam! Del-Franciaorszagba, Sete-be megyunk 1 hetre!!!!!! :lol: Jupppi! :D

Dzsenanak ma lesz delutan a fellepese, a Twist Olivert adjak elo. Mar csak 1 het a sulibol, es szeptembertol high school-os lesz! Oregszem! :(
Azt hiszem ennyi!
Szep napot mindenkinek, puszi nektek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok,
csak gyors bejelentkezés, holnap indulunk haza!!! 3 hétre, ha tudok, majd írok, de otthon nincs netünk, csak bátyjámnak.
Bocsi hogy most semmire se reagálok, de még csak félig vagyok meg a pakolással, Apa dolgozik, Botikám nagyon rendes kisfiú volt és korán elaludt. :D
Üdv mindenkinek, küldök egy kis jó időt! (bár most Magyaro.on is esik)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit megint csökkent a fórum aktivitása... sajna eddig én sem tudtam jelentkezni, mert a párom szülei nálunk voltak és sokat kirándultunk... jöttünk-mentünk. Szerencsére szinte végig jó idő volt! Christopher is egész jól viselte a nyüzsit és szerencsére nem nagyon lett elkényeztetve :D Olyan nagy már.. és hihetetlen, hogy minden nap kitalál valami új elfogaltságot magának. Múlt csütürtökön voltunk mérickedni... 7 hetesen már 5370gr-ot nyomott. Ma megyünk az első szurira, már előre sajnálom szegényt! Remélem jól fogja viselni.

Olive, jól megjártad azzal a kéményseprővel! Nálunk ősszel volt kint egy és egy csepp korom sem maradt utána pedig nálunk padlószőnyeg van a nappaliban. Szépen letakarta a padlót, elfedte a kandalló-rést és egy apró résen keresztül munkálkodott! Szóval vannak jó kéményserők is!

Gyönyörű nagy lány már Petra!

Dorka, elképesztő jól nézel ki! Nekem is el kell majd kezdenem valamit, mert nagyon sok jött rám a terhesség alatt... és akkora vagyok, mint egy bálna, de egyenlöre a tejcsi a legfontosabb!
Sajnos egyenlöre nincs időm mozogni sem...Christopher állandó törödést igényel, ha ébren van. Nagyon türelmetlen baba! Szeretne már "szaladgálni". Ettől az akarástól, és aktivitástól néha úgy elfárad, hogy este 1 órán keresztül kell altatni!

Én is rakok fel egy friss fotót :) Kép Christopher 8 hetesen
mariann86
 
 


Sziasztok,

Mindenki nyari szuneten van? :-)
Nalunk vendegek voltak, igy meg annyi szabadidom se volt, mint elotte :-)
SZeptember kozepen pedig mi megyunk, mar nagyon varom...

Mariann, Christopher nagyon szep baba, huncut mosolya van, sokat nott. Petra 15 hetesen volt 5.80 kg, mondjuk o pici sullyal szuletett.
O is folyamatos figyelmet igenyel, imadja a mondokakat, enekelek is neki, pedig borzalmas hangom van :-) neki tetszik :-)
Christopher hogy viselte az elso szurit?

Kellemes pihenest, nyaralast mindenkinek
Remelem kesobbiekben visszater az aktivitas.

Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok,

gyors bekukk, míg a törpém alszik.

Szerencsésen megérkeztünk, a hazaút sem volt olyan vészes, Boti viszonylag jól viselte. (nem tudom megy e valaki haza kocsival mostanába, de ha igen és Doverből, egy jó tanács, induljatok el hamarabb, mert valamiért sávlezárás volt az utolsó szakaszon, majd egy órát álltunk a dugóba és majdnem lekéstük a kompot...)
Az első héten Esztergomba voltunk Anyumnál, szinte végig rossz idő volt, de így is jól telt. Hétfő óta pedig itt vagyunk Balcsin. Tegnap tudtunk pancsizni, Botikám imádta, alig tudtuk kihozni a vízből. :D fénykép sajnos nem készült, elfelejtettem levinni a gépet... :roll:
Ma meg egész nap esik... :( :( Mit lehet a Balcsinál csinálni szakadó esőben???

Mariann, nagyon édes a kis Christopher. :lol:

Na, ennyi volt a "szabadfoglalkozás", felébredt a gyermek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!

Mi is nyaralunk, ritkan jutok a szamitogephez. Mult heten mi is a Balatonnal voltunk. Lolli imadta a vizet, alig lehetett kikonyorogni belole. Szerencsere mi esot nem fogtunk ki. Ugyan volt nehany huvosebb nap, de akkor kirandultunk. Jartunk az allatkertben is Veszpremben.
Klari, az en lanyomnak az eso nem jelent problemat, csak mi felnottek csinalunk belole "nagy ugyet". A multkor is szakado esoben akart elindulni setalni. Mondtam, hogy bocs, de en nem szeretnem, ha a bugyimbol is csopogne a viz (ugyanis annyira esett). Kozolte, hogy neki van gumicsizmaja meg esokabatja, vegyek magamnak en is. :lol:
Ti mikor utaztok vissza? Mi aug vegen, bar Magyarorszagrol mar hamarabb elindulunk, mivel Nemetorszagba is megyunk nehany napra rokonokhoz.
Hiaba jottunk tobb mint 1 honapra, annyira hamar eltelik! :(

Mariann86, hihetetlen, hogy mar Christopher is ekkora!

Dorka, mi ujsag veletek? Megjartatok mar Franciaorszagot? Ocsed belerazodott mar az angliai eletbe?

Kepzeljetek, ma du. 3-kor 40 fokot mutatott nalunk a kinti homero! Este 8-kor is meg 30 fok volt.

Tovabbi kellemes nyarat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bejelentkezek, hogy meg elunk! :D
Idom semmi, panik a kobon, minden nap pakolaszok, hogy tutira itthon ne maradjon valami. Szombaton indulunk A "France-ba" :D :D :D Az uj kocsi eddig jol szuperal, remelem nem lesz gond az uton. El se tudjatok kepzelni mennyi cumot kell bepakoljak 9 napra 3 gyereknek+magunknak! AAAAAA
Na mindegy, jovore tuti rutinosabb leszek!
Puszi mindenkinek, ha hazaertunk majd jelentkezem!
Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Sajnos vege a nyaralasunknak, mar Angliabol irok. :(

Dorka, ti is visszaertetek mar? El tudom kepzelni, mi mindent kellett bepakolnod 3 gyerekre! Milyen kocsival mentetek? Mi a Ford Mondeoba harman alig ferunk be, mindig ugy meg van pakolva. Odafele sok az ajandek, visszafele meg a kaja (kolbasz, pirosarany, pirospaprika, tarhonya, csigateszta, stb.) Na, meg most meg edenyeket is cipeltunk. Apukam rajott, hogy neki nem kellenek a Zepter edenyek, amiket evekkel ezelott jo dragan osszevasarolgatott, en meg bevallaltam oket.

Tobbiek? Volt mas is otthon vagy valahol mashol nyaralni?

Hetfon kezdodik a suli. Meg mindig nem tudom felfogni, hogy Lolli iskolas lesz. Nem tudom, hogy fogja birni delutani alvas nelkul, mivel meg ma is masfel orat aludt ebed utan. Biztos kinszenvedes lesz az elso idoszak. :( En ugy sajnalom, hogy vege az ovinak, mert nagyon szuper ovink es ovonoink voltak.

Remelem ahogy vege a nyarnak egy kicsit surubben jottok majd csevegni! :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

Lassan visszater az elet a topikon :-)
Mi jovoheten szerdan megyunk haza repulovel, remelem Petra jol viseli majd az utazast. Holnap mar 5 honapos lesz... Rohan az ido...

Itt azt sulkoljak belenk anyukakba, hogy nem kell elkezdeni a hozzataplalast 6 honapos kora elott. En meg nem is adtam neki semmit, csak anyatejen es kiegesziteskent tapszeren el. Most azonban mar gondolkodom, hogy csak el lehetne kezdeni egy kis kortet vagy valami mas gyumolcsot adni, de olyan tanacstalan es batortalan vagyok. Tudnatok segiteni, hogy mivel kezdjem es mikor? Ti mikor adtatok eloszor gyumolcsot vagy babarizst?

Kellemes hetveget mindenkinek
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!

Ági!

Nagyon jól teszik, hogy ezt sulykolják, ez a legjobb a baba bélrendszerének. Kiegészítésnek mennyi tápszert kap? Csak azért kérdem, mert nem annyira elterjedt, de ha egy pici tápszert kap (teszem hozzá, egészében vagy nagyrészt), akkor tanácsos még jobban kitolni a hozzátáplálás kezdetét, tehát nem 6 hónapos korban, hanem akár 8 hónapos korban kezdeni. A bélrendszernek ugyanis elég a tápszer, érdemes még egy kicsit hagyni erősödni ilyenkor, mielőtt még mással is találkozik a baba.

De ha belekezdtek: eleinte ne számíts többre egy-két kanálnál. Azt sem biztos, hogy elfogadja. Ne aggódj miatta, ha ő jobban szereti az anyatejet, az egyéves korig nagyjából fedezi minden igényét - főleg, hogy még tápszert is kap mellé.

Elsőként próbálkozz sima krumplival - esetleg anyatejjel vagy tápszerrel, netán a főzővízzel hígítva -, majd jöhet a répa és az alma. Ha ezeket már mind elfogadja, és nem okoz egyik sem gondot (hasmenést, székrekedést, hányást, bőrkiütést, hasfájást - egyébként ezeknél erre irtó kicsi az esély, pont ezért szokás ezekkel kezdeni), akkor lehet cifrázni úgy, hogy elkezded keverni őket. Répa krumplival, krumpli almával, alma répával, vagy mindhárom keverve.

Ezután jöhetnek az olyanok, mint a cékla, spenót, sóska, körte, szilva, barack, sütőtök, még később zöldborsó - pürésítve szigorúan -, brokkoli, stb. Húsból először színhúst adj, legjobb a csirke, utána jöhet a sertés és legvégül a marha (úgy egyéves kor után), majd a hal és a belsőségek (máj, stb.), úgy 8-9 hónapos kortól érdemes próbálkozni vele, ha már eszik rendesebb mennyiségű zöldséget-gyümölcsöt.

Ha babarizs alatt tejes rizskészítményt értesz, azt ne adj neki 1-1,5 éves kora előtt semmiképp (hacsak nem te készíted anyatejjel vagy tápszerrel).

Kenyérféle, gabonaféle is egyéves kor után jöhet - a babapiskótát is beleértve -, mézet 2-3 éves kortól, apró bogyósokat és epret is csak ezután érdemes adni. Tojást is egyéves kor után érdemes bevezetni, előbb a fehérjét, aztán a sárgáját - főve -, savanyított tejterméket (túró, joghurt, sajt) szintén érdemesebb 1 éves kor után. Ezekkel mind csökkentheted az esetleges ételallergiák kialakulásának esélyét.

Remélem, találsz benne hasznosat.

Szép estét:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok,

Agi most csak neked nehany sort, aztan majd holnap jovok reszletesebben is.
En elkezdtem 4 honaposan, de csak nagyon szepen lassan. Boti akkor meg csak anyatejet kapot. Reszelt almaval kezdtem, ahogy az "oregek" tanacsoljak. Eleinte csak 2-3 kanallal. Attol fajt a poci, ugyhogy felretettuk. Aztan krumpli anyatejjel keverve, kovetkezo heten repa, aztan cekla, sutotok, mondjuk nekunk ettol is fajt a poci. Ja, viszont ha megfoztem az almat vagy a bolti uvegeset vettem, az jo volt. :D
Szoval szerintem ha nincs allergia a csaladban lassan elkezdheted, foleg hogy mentek haza, otthon van egy csomo friss gyumolcs.

Jo utat nektek, erezzetek jol magatokat otthon es elvezzetek ki a jo idot! (en nagyon utalom ezt az itteni idot, vagy esik vagy fuj a szel, de az iszonyatosan.... :twisted: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok,

Dia es Klari, koszonom szepen a tanacsaitokat. Eddig nem volt idom valaszolni, bocsanat.

Petra fel eves mult... Meg nem kezdtuk el a hozzataplalast.
A tejem nagyon keves mar, szinte alig van. Tapszerbol 120-at eszik meg 1 evesre a szopizas utan. Most raszokott arra, hogy ejjel 3 orankent kel enni :-( En ebbol gondolom, hogy esetleg szuksege lehet mas kajara is..
Babarizs alatt a tejpep-et ertettem, bio es mindenfeletol mentes, persze szigoruan anyatejjel vagy vizzel keszitve.

Jo volt otthon lenni, otthon persze mindenki azt mondta, hogy mar reg elkellett volna kezdeni a hozzataplalast....
Kicsit hosszabbra sikerult a nyaralas a tervezettnel, sajnos. Eredetileg 2 hetre mentunk, de Petra szemelyigazolvanya az 5 nap helyett 16 nap alatt keszult el.... Pont a mienk keveredett el valahogy... Igy aztan ferjem visszajott nelkulunk, mi meg maradtunk 2 hetet. Isteni jo ido volt otthon, tiszta nyar volt vegig.
Mennem kell, majd meg jovok.
kellemes hetveget mindnekinek
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!
Jól el vesztem de mentségemre szolgáljon , hogy költöztünk és nyitottunk egy üzletet :)
Kyra baba már több mit 8 hónapos és 7800g -a mi kis gyönyörűségünk.
Ha nem jönnék most akkor mindenkinek Boldog karácsonyt!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok,

ha meg valaki olvassa... :oops:
Az en fiam mellett nem lehet bekapcsolni a gepet, azonnal hisztizni kezd hogy o is, o is. Ha meg felfeszem, hogy majd ugy megnezek valamit, akkor ossze vissza nyomkodja, utogeti. Igy maradnak az estek, miutan elalszik, de akkor meg altalaban mar en is faradt vagyok. :( na, mindegy.
Amugy jol vagyunk, mar 16 honapos Boti, egy igazi kis orokmozgo, szinte sose ul le, csak amikor eszik. :shock:

Jott a Mikulas Bristolba, legalabb 70 magyar kisgyerek varta es kapott csomagot. Ott keszult ez a kep: (sajnos a Mikulassal nem sikerult normalis kozos fotot csinalni)
Kép

Csilli, meselj, milyen uzletet csinaltatok? Teszel majd fel kepet Kyrarol, ha lesz idod.
Na meg persze a tobbiek is, ha erre jartok. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Szia Klári! és mindenki aki olvass itt még:)

Bristolban árultunk mi is:) és lehet ,hogy Kyrát is láttad ha ott voltatok a magyar talin :)is.

Wanderer -es lángosos büfékocsit csináljuk :roll: és Kyrával a nyakamban azaz a hordozóban nyomtam a kasszázást a vége felé már ott:)

http://www.facebook.com/pages/Wanderer/176880165733730

Most tervezgetjük ,hogyan tudunk elkezdeni árulni Bristolban a lángost.Papírok beszerzése folyamatban van éppen már csak valami jó leállót keresünk még a büfékocsinak.

Boldog karácsonyt Mindenkinek!
csilli26
Külföld
 
 


ooh,Csilli, de kicsi a vilag! Ott voltunk, persze, bar en langosert nem altam sorba Botival, mert esett az eso. :((( Pedig azt terveztuk hogy az lesz az ebed.
Sok sikert nektek! Mi is gondolkoztunk kb egy eve bufeskocsin, de mivel Boti meg nagyon pici volt, parom meg nem igazan az az intezkedos tipus, nem lett belole semmi. Szerintem barhova is teszitek a kocsit, el fognak menni erte az emberek, mert nagyon ki vannak ehezve egy jo kis langosra. :) ott ahol most voltatok, ott nem lehetne?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!
Utólag is Boldog Karácsonyt Mindenkinek... és BUÉK!!!
Hogy teltek nálatok az ünnepek?
Csilli, ügyesek vagytok, hogy így belevágtatok ebbe a vállalkozásba, kívánom legyetek sikeresek!
Sajnos nekem is lassan vissza kell mennem dolgozni, nehéz lesz... :(((( Még csak most tapossuk a hozzátáplálás rögös ösvényének az elejét.... még mindig az anyatej az elsődleges... és már csak pár hetet lehetek itthon. Ráadásul még az éjszakát sem alussza át a mi kis kópénk... de remélem sikerül majd részmunkaidőben visszamennem... csak sajnos így se fogok sokat keresni...
Tavasszal le akarunk költözni Manchesterbe... jó lenne már úgy menni, hogy van munkánk, de muszáj lesz belevágnunk. A mostani munkahelyen nagyon elfajultak a dolgok... párom már rühell dolgozni járni... pedig nagyon jó kis hely volt ez.... Na majd lesz valahogy!
Nem tudtok valami olcsó szállást pár napra Londonban? Mert le kell mennünk elintézni Christopher papírjait... :D Eredetileg postán keresztül akartuk, de mivel nem vagyunk házasok nem lehet... és most már az apaságit nem lehet tiszteletbeli konzul előtt aláírni... így marad a nagy utazás egy 7 hós csemetével... már előre várom... :(
Még egyszer Boldog Új Évet Mindenkinek!!!!
Kép
mariann86
 
 


Szisztok Lanyok,

Boldog uj Evet mindenkinek. Vegre kicsit beindult az elet a topikon..

Csilli, sok sikert kivanok az uzlethez. Nyalcsorgatva nezegettem a kepeket facebook-on, imadom a langost es talan meg jobban szeretem a kurtoskalacsot :-) Legyszi gyertek felenk is :-)

Mariann, Petra mar 9 honapos es meg mindig nem alussza at az ejszakat...

Tunderiek a lurkok, Boti is es Christopher is.

Udv mindenkinek
Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!

Hogy telik az új év?

Nálunk egész jól... már lélekben készülünk Manchesterbe. Februárban megyünk lakásnézőbe... aztán március közepén usgyi... :)
Már beszéltem a munkáltatómmal és úgy néz ki, hogy kivehetem a bent lévő szabimat részmunkaidősként... és akkor van még 3 hónap fizetett itthonlétem :))
Ági, Csilli Ti hogy álltok a hozzátáplálással?
Christopher mindent szeret, amit adok Neki. Nem rég vezettem be a 3. étkezést. Csütörtökön voltunk mérickedni és 7800gr a lurkó... 71cm-rel.
Már öltöztettem Christopher, amikor aggódva jött a védönő, hogy gond van... Nézek rá.... Mi? Christopher a 25%-os határon van... és nem hízik olyan tempóban mint eddig... ráadásul hosszú is. Így fokozottan oda kell rá figyelniük... Kikérdezett, hogy adok e neki rendesen enni... :S Elmondtam Neki mindent... de ha ránézett volna a gyerekre, láthatta volna milyen szép formás... ráadásul borzasztóan aktív, amit ott is bemutatott...
Nálatok volt ilyesmi? Én már rég nem aggódom emiatt... mert nem lenne ilyen aktív és kiegyensúlyozott, ha éhezne! :D Ráadásul a magyar átlag teljesen mást mutat... :) és azon a "görbén" majdnem teljesen a középvonalon van.
Ha nektek is vannak ilyen tapasztalataitok szívesen olvasnám.
Üdv Mariann
mariann86
 
 


Sziasztok!

:oops: Bocsi, bocsi, soha nincs 1 percem se!
Dzsenám elkezdte a high school-t, Larám preschool-ba jár, és csak, hogy mégse legyen időm, bébiszitterkedek, van egy 14 hónapos kiscsajom, Maya. (vagyis hétfőtől péntekig 8:15-15:45-ig) :lol:
Nagyon szoros minden napunk, főleg, hogy Larár 12:15-re viszem "suliba". Ráadásul nincs dupla babakocsi, úgyhogy Maya babakocsiban, Kevi a hátamon. :)
Lara és Kevi fotoszintetizálnak, alig esznek! :cry: totál ki vagyok borulva tőle!
Hugim kismama, február 26-ra van kiírva, már nagyon várom Tami babánkat, együtt fogunk szülni! :)
Na futok-szaladok, ha most még hagynak 1 percig, akkor dobok fel képet!
puszi mindenkinek! Kép Kép Kép

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok,

Mariann, a hozzataplalassal hadilabon allunk.... 7 honaposan kezdtem Petranak almat, kortet, sutotokot adni, majd repat, zoldseget, krumplit, szep lassan probaltam mindennel megismertetni. Aztan 8 es fel honaposan lebetegedett, hasmenes, laz, hanyas... borzalmas volt, 4 napig almat evett keksszel. Azt hiszem itt romlott el minden, mert jelenleg szivesebben megeszi az edeskes kajakat, mint a zoldsegeket, csirkehust... Ha ilyennel kinalom akkor szaj osszeszorit es fej elfordul... Ma ugy ette a spenotfozeleket, hogy a kanal vegere tettem egy kis reszelt almat... Igy lecsuszott, es igy van ez most mindennel, ha egy kis almat teszek hozza akkor megeszi.. Tehat nem jo evo az en babam, remelem valtozni fog a helyzet. Egyenlore meg mindig kulon fozok neki, igaz lassan 10 honapos lesz. Ismeroseink kozott van olyan 7 honapos baba, aki mar a felnott kajat eszi es csokitortat is kap vacsora utan... Haaat, en azert meg csokitortat nem adnek... Na, de mindenki ugy csinalja ahogy jonak latja.
Petra 8.5kg es 73 cm, azt mondta a health visitor, hogy teljesen rendben van a sulygyarapodas. Viszont o meg nem maszik, csak forgolodik es ugy jut el minden tavolabbi jatekert.
Roviden ennyi.

puszi mindenkinek
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!

Ági, próbálj meg más édes ételeket is adni. Christopher pl imádja a céklát - ráadásul itt már "készen" árulják... csak turmixolni kell. A sütötököt sem szereti már? Egy barátnőm is ilyen gondokkal küzd. Ő pl csirkét csak úgy tud adni, hogy banánnal keveri.
Én is külön főzök és fogok is még egy darabig. Én úgy gondolom ez a helyes. Csokitortaaa?????
Christopher sem mászik még, pedig már legalább 2 hónapja kérdezgetik, hogy tud e már... de annál jobban tud forgolódni és úgy bárhova eljut 2 másodpercen belül... ő így közlekedik.
Régebben olvastam, hogy valakinek tejérzékeny volt a kislánya. Christophernek is ilyen problémája van (természetesen nem az angol orvosok diagnosztizálták... :@ )
Arra lennék kíváncsi, hogy akinek ilyen kisgyereke van mit ad tej helyett miután nem szoptat. Én nem akarnék tápszert adni... egyenlőre még szoptatom... de utána hogy biztosítsam a kalcium bevitelt? Amikor megkérdeztem a dietetikus kitérő választ adott... hogy addig még úgyis beszélünk... és velem mi van?!?! Nekem nem kellene kalciumban gazdagon táplálkoznom??? :D
Na mindegy... nem idegesítem magam feleslegesen ezen a nagyszerű angol egészségügyön...
Ha van ötletetek, várom.
Üdv
mariann86
 
 


Sziasztok,

Mariann,
sutotokot szereti es tulajdonkeppen mindent ami edeskes, koszi az otletet, megprobalom a ceklat..
Hala az egnek Petra Magyarorszagon lett beteg, igy ott vittuk a gyerekorvoshoz, aki tetotol talpig megvizsgalta. Mivel Petra kap tapszert, igy a hasmanes miatt irt fel laktozmentes tapszert. Na el is mult a hasmenes par nap utan. Aztan mikor mar visszajottunk Angol honba, elojott a hasmenes ujra, hivtam a GP-t, hogy kene laktozmentes tapszer, mert valoszinu azert megy a hasa a gyereknek, mert visszatertunk a normal tapszerre. 2 het mulvara akart idopontot adni!!! Mondtam, h nem kell. VEgul 1 ora mulva bementem es azt hazudvan, hogy 2 napja hasmenese van, kaptam azonnalra idopontot :-) Bejutottunk tehat a GP-hez. Elmondom neki, h mi a baj, erre az a valasz, hogy menjek a health visitorhoz. Kerdem tole, hogy miert az tud felirni laktozmentes tapszert? Azt mondja, nem, de menjek el es mondjam el a problemamat es ha a health visitor egyetert velem akkor menjek vissza hozza es ir fel laktozmentes tapszert.. Kerdon neztem ra, majd kerdeztem, hogy nem tudna esetleg valahogy kivizsgaltatni, hogy tenyleg laktozerzekeny-e a gyerek? Nem, menjek a health visitorhoz. Aaaaaaaaaaaaaaaa.. Ezen a ponton megfogadtam, hogy soha tobbet nem megyek GP-hez, barmi baj lesz Petraval akkor viszem a korhazi ugyeletre, ahol gyerekorvos van. Szoval en is picit ideges lettem az angol egeszsegugyon..
Hogy derult ki, hogy Christopher tejerzekeny? A tejerzekeny es a tejcukor erzekeny az ugyanaz?
Nem igazan tudok segiteni a temaban, de hallottam olyat, hogy kokusztejet, mandulatejet adnak babaknak.

udv. Agi
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!

Na te is jól megjártad akkor... nagy szerencse, hogy otthon voltatok, amikor először jelentkezett a dolog. Végül sikerült beszerezni tápszert Petrának?
A mi sztorink is ilyen kacifántos... és úgy látom mi is a kórházat fogjuk választani legközelebb (ha ott van gyerekorvos!- és van)
Szóval Christophernek nem tejcukor hanem tejfehérje érzékenysége van... na de hogy derült ez ki...
Egyik vasárnap egy pici vérpacát találtam a székletében. Gondolhatjátok, hogy megijedtem! De a párom és a nagyszülők (szkájpos kapcsolat) azt javasolták, hogy várjunk, hátha ez csak valami egyedi dolog és nem fog megismétlődni. Hát én vártam is... másnap reggelig és akkor hívtam a surgery-t, adtak is időpontot kora délutánra. Itt faluhelyen az a jó, hogy a GP szinte mindig elérhető... de MINEK?!?! Megnézte Christophert... mivel a gyerek vidám volt, a hasa nyomkodásra nem fájt, közölte, hogy nincs mit tenni várni kell... és ha megismétlődik.............. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!
Pár nap múlva volt esedékes a 3. oltása, és én előtte még meg akartam nézetni a GP-vel újra... egy másik fogadott (ekkor már vittem pelust is mutatóba (friss vér már nem volt, de ilyen barna foltocskák igen- ez is megnyomkodta a hasát - sőt már meg is hallgatta... majd közölte, hogy a vér nem ritka dolog!!! és ez biztos valamilyen fejlődési dolog... NA KÖSZI!!! Én közben több helyen is elkezdtem keresgélni, utána kérdezni -szerencsére van egy nagyon jó gyerekorvos ismerősöm MO-on és így derült ki, hogy valószínűleg a tejjel van problémája. Közben egyre gyakrabban jelentkeztek a vérpöttyök. Elkezdtem tejmentesen étkezni és igen hamar megszűnt a vér, a sok puki és a nagyon híg széklet. -ezek közben alakultak ki. Ha esetleg mégis ettem valamilyen dolgot ami tartalmazott tejet azonnal jelentkezett a vér... és egyre durvábban. Elmondtam a HV-nek ő mondta, hogy beszéljek a GP-vel... egy harmadik GP-hez már a kész tényekkel mentem... így ő elküldött gyerekorvoshoz -ahova 2 hónappal később kaptam időpontot - aki kikérdezett minket és közölte, hogy tejfehérje érzékeny és jó esetben kinövi 3-5 éves korára, addig pedig félévente kínáljuk meg valamilyen feldolgozott tejtermékkel. Megint 2 hónap múlvára kaptam időpontot a dietetikushoz.... ő annyit tett hozzá, hogy a gyerekek 99% kinövi ezt.
Na most mennem kell, mert nyűgi a lurkó...
Sziasztok
mariann86
 
 


Sziasztok!
Vállalkozás egyenlőre stagnál ,mert sok papírt kell beszerezni és engedélyt:(
Sajnos nekem ez az év nagyon rosszul indult meg meghalt az apukám , így egyik napról a másikra már magyar honban voltunk.
Nem tudom , hogy fogom kiheverni ....


mivel itt Angliában nálunk nem igazán van rosszabb idő és hideg mint o fok így otthon szépen meg is fáztunk , de a kicsi lányom pedig nagyon sokat fejlődött-egy kezét fogom és megy ,tapsol , tente szóra lefekszik,mondja ,hogy mama ha meglátja az anyukámat,cirókázza az arcomat a mondókára .....
Olvastam fentebb és nem tudom tisztán látom-e a dolgot , hogy amikor lejár a gyermekkel itthon töltött idő akkor lehet az embernek bent szabija??? Mert velem kivetették ami addig volt a gyes előtt, de az otthonlét alatt is jár szabi??
Nekem is lejár a gyerekes dolog február21.én és november óta nem is kapunk semmit, még a CB sem , bár telefonálgatok , de semmi érdemleges válasz pedig októberben kaptunk aztán pikk pakk nem jött....
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok,

Mariann, a vege az lett, hogy irt fel a doki tapszert, megrendeltem a gyogyszertarban es este kellett erte visszamenni. Ferjem rohant vele haza, majd latjuk, hogy az bizony tejfeherje mentes es nem laktozmentes.... Ennyit az orvosrol.. A szajaba ragtam, hogy laktozmenteset, erre felir feherje menteset.. Szerencsere megszunt a hasmenes es mostmar 2 hete nem okoz semmi problemat a rendes tapszer. Egyebkent en is a magyarorszagi gyerekorvossal tartom a kapcsolatot telefonon, ha baj van, ot hivom.
Ugy tunik tehat, hogy nalunk megoldodott a problema.

Csilli, oszinte reszvetem, sok erot kivanok neked.
Jar az otthonletre is szabi. En is kivettem a tavalyi ev szabijat. Januar 7-en jart le a maternity leave es utana kivettem a megmaradt szabimat tavalyrol. Februar 10-en megyek vissza dolgozni, de csak heti 2 napot, pentek, szombat. Remelem valahogy kibirom majd Petra hianyat...
zapfamily
Cegléd
 
 


Sziasztok!

Csilli, őszinte részvétem! Tudom min mész keresztül, én mégh kislány voltam, amikor elvesztettem apukám.

Megleptél ezzel a kivetették az összes szabidat... Mondjuk én áprilisban jöttem el Mat. Leave-re és külön kérvényeznem kellett, hogy előtte kivehessek 2 hét szabit. A tulaj külön tanácsadóhoz fordult, hogy kiadhatja e. Én meg azon aggódtam, hogy akkor elvész a többi szabim, de felhomályosítottak, hogy az egyetlen eset, amikor a szabi átvihető a következő adóévbe az a M.L.
Az M.L közben nem vehető ki szabi... max 10 napot (vagy 3-at?) lehet dolgozni, különben megszűnik az M.L.
Sajnos mivel csak az első 38 hétben fizetnek én arra kényszerülök, hogy úgymond "vissza menjek" dolgozni, de ezt csak papiron és így már kivehetem a bennmaradt szabimat... és mivel részmunkaidöben akarok visszamenni a heti 2 nappal tulajdonképpen ugyanaddig maradhatoik itthon, mintha kivettem volna az additional M.L-t is. Csak kapok pénzt... mire elfogy a szabi itt az új adóév... meg munkahely váltás...

Csilli a CB-t meg ne hagyd... alanyi jogon jár 16 éves korig... Nem lehet, hogy a lakcím változás miatt? Mert úgy rémlik, hogy költöztetek...
mariann86
 
 


Sziasztok!

Andi vagyok,most regisztraltam,teljesen uj vagyok.3 hetes a kisfiam es gondoltam jo lenne egy kis felnott tarsasag.Apa sokat dolgozik es sokat vagyunk a manoval kettesben:(Lenne egy kerdesem.Ez teljesen komoly,hogy itt Angliaban 8 hetesen kap a baba oltast eloszor?Es a Health visitor megkerdezte,hogy ha akarjuk,jelentkezzunk majd az orvosnal.Tehat nem is kotelezo?
Szornyu.Itt minden annyira mas..hm a szulesrol nem is beszelve:)
Varom,hatha irtok nekem!Elore is koszi!
schafranek77
Külföld
 
 


Szia Andi!
Üdv a köreinkben. :) Szívesen válaszolunk minden kérdésedre.
Igen itt 8 hetesen kapják a babák az első oltást. Elméletileg a magyarok gyerekeinek járna BCG oltás is, de nekem pl nem sikerült elintéznem, mert a "szakértő" azt mondta, hogy alacsony veszélyességű területen lakunk ezért nem jár.... :S Ti merre laktok?
Amúgy én még szülés előtt utána néztem és a BCG-n kívül ugyanazokat kapják itt is a babák megközelítőleg ugyanakkor.
Mesélj valamit magatokról? Hogy hívják a kisfiad? Milyen volt a szülés? Stb. Persze csak ha van kedved!
Üdv
Mariann
mariann86
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: