Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Anyukák !

Nem láttam még ilyen topicot hát gondoltam indítok egyet. Mivel nemrég költöztünk ide, nagyon jó lenne ha megírnátok tapasztalataitokat az itteni életről, ovodáról , iskoláról.
bancsi2
 
 


Sziasztok!
Hát nem verik le egymást a szilasligeti anyukák.Kép
Egy fülfelszúrás után, (legkisebbik lányunk) túl fáradt vagyok az egyebekhez, most én is inkább csak kérdeznék. Tud-e valaki JÓ (!!!!!) gyerekorvost a környéken aki alkalomadtán házhoz is kijönne.
Előre is köszi:
Csilla, aki most nagyon elkeseredett.Kép
ribiszke
 
 


Sziasztok!
Jó látni, hogy járnak a Babanetre szilasligetiek is... Üdv a csapatban!
apaKép
apa
 
 

 
 

Sziasztok!

csak most vettem észre, hogy nyílt egy szilasi topik. Eddig a gödöllő környéki anyukáknál írogattam, de hát itt érzem itthon magam! Kép

Mi 4 éve költöztünk ide, van egy 2 éves kisfiam.

Mi a Mokos doktornőhez járunk, mást nem is ismerek . vannak szomszédaink, akik egy mogyoródi orvoshoz viszik a csemetéket, illetve nem is kell őketr elvinni, mivel a Doki itt lakik szilason, és házhoz jön. 8 igazából ezt én is csak úgy hallottam, többet nem tudok róla )

Nálatok mekkorák a gyerekek?

Docika
docika
 
 


SziasztokKép

Gondoltam en is bejelentkezek, igaz nem nagyon megy ez a topik. De talan majd a baba-mama klubb jobban mukodik!Kép
Aki meg nem tud rola: minden szerdan 10-12-ig van, lent a kozossegi hazban (remelem igy hivjak!Kép). Mi sajnos ma nem tudtunk menni az elsore, mert a kisfiam megbetegedett es magas laza volt, de jovo heten tuti ott leszunk!Kép

Rolunk annyit, hogy tavaly juniusban koltoztunk ide es augusztusban megszuletett Gergo, aki a szemunk fenye.Kép Es nagyon szeretunk itt lakni!Kép

Dorikam
Remelem bekukkantasz es latod, hogy irtam!Kép Csak beindul ez a topik!Kép

PusziKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Napok óta várom, hogy írjon valaki, úgy látszik, nem nagyon járnak erre a szilasi anyukák! Kép

Orsikám: örülök, hogy idetaláltál, Kép , remélem Gergő már jobban van !!!

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de ez a rossz idő egy kicsit megvisel minke., Balázs egy kicsit nyűgös, szerintem unatkozik idebent, eddig szinte egész nap kint voltunk de most nagyon fúj a szél, és igazából nekem sincs kedvem semmihez. Kép Ahogy a TV-ben néztem, ez csak rosszabb lesz. Vasárnap egész nap eső Kép

Gyertek többiek is, ne csak Orsival tartsuk itt a frontot!!!

Különben nagyon jó volt a baba-mama klub, lehet, hogy találkoztunk is valakivel közületek?

Megyek, egyedül vagyunk itthon, Apa elment dolgozni, nekem is van mit csinálnom !

Docika
docika
 
 


Szia Dorika!

Mar nagyon huz az agy, csak bekukkantottam.Kép

Gergo jobban van, ma voltunk ellenorzesen a korhazban es javul a fule, de most este ment a hasa es kozben nagyon sirt.Kép Az az erzesem, hogy az antibiotikum miatt lehet.Kép Remelem holnap jobban lesz. Dokineni azt mondta, hogy a reggeli adagot hagyjam ki, aztan meglatjuk.

Ezt a szelet en sem birom.Kép Olyan rossz, hogy vegre itt lenne a jo ido, erre megint elromlik.Kép

Remelem rajtunk kivul mas is idetalal majd!Kép

Puszika Nektek!Kép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a többiek nem vették még észre, hogy mi itt ilyen aktívak vagyunk! Kép


nekem is kicsit zűrösek voltak az utóbbi napjaim, pénteken egész nap dolgoztam, 1/2 3 - tól 1/2 6 - ig voltam csak itthon délután, akkor is anyai kötelességeimnek tettem eleget, így nem jártam a gép közelében. Szombaton délelőtt őrületes főzés volt, mert 2 napra kellett készülnöm. Délután kivittük Anyukámhoz a Balázst, mi meg elmentünk moziba! Kép

Vasérnap reggel mentünk érte, ebédre jöttünk haza, mert a Ferinek 5 - től van előadása ( még mindig tart, egy kis aranyos majd' 5 órás Lohengrin).

Holnap megyek fogászatra is, aztán kedden megint dolgozom este.

Orsikám: találtam 2 cikket a neten e 3napos lázról, igazából újdonság nincs benne, hátha érdekel:

Háromnapos láz
Vírus okozta fertőző, kiütéssel járó betegség, mely három napos lázas szakot követően a láz megszűnésekor jelenik meg. A betegség cseppfertőzéssel terjed, a fogékonyság nem nagy. Hat hónapostól a 3 éves korig gyakori gyermekbetegség. 1-2 éves kor közt a leggyakoribb. A betegség lezajlását tartós immunitás követi.
Szövődmény: A magas láz alatt néha lázas görcs jelentkezik.


Háromnapos láz
Exanthema subitum; ártalmatlan, vírus okozta fertőző betegség, szinte kizárólag csecsemőben és kisgyermekben fordul elő. Három napig magas láza van a betegnek minden egyéb tünet nélkül, a láz hirtelen esik le a normálisnál akár valamivel alacsonyabb szintre és megjelenik a törzsön, végtagokon, ritkán az arcon a világosvörös kiütés. Ezzel a betegség véget is ér, szövődmény vagy maradandó károsodás még soha nem fordult elő. Kezelést nem igényel. Lappangási ideje 1-2 hét. Elkülönítésnek nincs értelme. A betegség valószínűleg egész életre szóló védettséget hagy maga után.


Megyek, kicsit pihizek,

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Jó rég nem jártam erre, örülök, hogy kezd beindulni a topic.
Mi 5 (húúú, hogy röpül az idő) éve költöztünk ki, és annak ellenére, hogy tele voltam kétségekkel, hogy milyen lesz, imádok(unk) itt lakni. 3 kislányunk van, Bogi(5), Hanga(3), Csenge(1).
Bogicám sajnos már megint beteg, nagyon csúnyán köhög, de ez így ment egész télen, 1 hét ovi, aztán 3 hét itthon. Ennek persze a kicsik isszák meg leginkább a levét. Egy kis nyugi Karácsony környékén volt, mikor bárányhimlősek voltak, akkor kb 1 hónapig nem jártak ki, így nem is kaptak el semmit.
Avocado, olvasom, hogy ti is fülproblémával küszködtök. Jobban vagytok már? Melyik dokihoz jártok? Nálunk ez több mint 1 hónapig tartott(fülfelszúrás, antibiotikum ellenére), már minden kórházat végigjártunk, n orvosnál voltunk és csak most merem azt mondani (kopp, kopp), hogy talán nincs már gond a fülükkel.
A baba-mamára eddig nem is gondoltunk, majd számoljatok be milyen volt, hátha kedvet kapunk hozzá. Kép
Mi a gödöllői zeneovit céloztuk meg, de ezidáig csak 1-szer jött össze, utána karanténba tettem a gyerekeket Kép Na de majd a következő hétfőn Kép
Csilla
ribiszke
 
 


Sziasztok!

Szia Csilla: de jó, hogy jöttél ! KépNagyon szép neveket választottatok a lányoknak !
Sajnos a betegségeket nem lehet elkerülni az ovi miatt, sok helyről hallottam már. Mi még nem járunk oviba, Balázs 2 éves volt, de kicsit félek majd, hogy ha sokat lesz beteg, hogyan fogjuk megoldani az itthonlétet a munka mellett. Te gondolom nem dolgozol még, mert a kicsi még "kicsi". Most, hogy van 1 csemeténk, és iszonyú nehéz megszervezni az életünket, el sem tudom képzelni, hogy 3 gyerkőc mellett hogyan lehet dolgozni, és egyéb programot csinálni. nekem még egy mellett is probléma. Kép

Mi voltunk a zeneoviba Gödöllőn, és nagyon jó volt, de valahogy olyan nehéz összehozni ezt is, mindig közbe jön valami, de szeretnék többször is menni még, remélem összejön majd.

A baba-mama is nagyon jó, én voltam mindkét alkalommal, jól éreztem magam, aranyosak a gyererek, és olyan jó beszélgetni anyukákkal. Szerintem ez egy jó kis program nekünk.

Ma olyan jó idő volt, egész nap kint voltunk, Balázs is élvezi, állandóan lapátol. Mindegy, hogy mit, csak lehessen. Szomszéd kislánnyal nagyon jól megvannak, ő 1,5 éves, olyan aranyosak.

Orsikám: te is rég jártál erre, hogy vagytok? mizujs Gergő kiütéseivel? Jöttök szerdán?

Én sem jutok mostanában soxor ide, sok a tennivaló, meg olyan jó kint lenni, na meg mennem kell a dógozóba is, de nagyon élvezem Kép

Csilla: te mivel foglalkoztál a babák előtt?

Na , megyek, tegnap elaludtam egy filmen, Apa nincs itthon , Balázs alszik, megnézem a végét.

Mindenkinek további jó 7végét!

Docika
docika
 
 


SziasztokKép

Dórikám
Gergő szerencsére jobban van, a kiütései majdnem teljesen eltűntek, pedig a bőrdokinéni azt mondta, hogy 4-6 hét is lehet, mire rendbejön. Hihetetlen vidám, minden nagyon érdekli, imádnivaló. És ahogy mostanában karattyol...hát azt hallanod kéne!Kép Nagyon cuki!Kép
Szerdán megyünk mindenképpen, nekem is nagyon tetszett!Kép Viszont olyan ruciban gyere, amiben tudsz tornázni, mert Évike szeretne egy kicsit tornázni.Kép Szerintem jó ötlet!Kép

Szia Csilla!Kép
Örülök, hogy jöttél! Nagyon klassz lenne élőben is találkozni! Szerintem érdemes eljönni a klubba, nagyon jó volt!Kép
Fül: szerencsére megúsztuk a felszúrást! Gergő jól reagált az antibiotikumra és 1 hét alatt teljesen rendbejött! A háziorvosunk Dr.Mokos Zsuzsanna, Ő vette észre, hogy fülével van gond és küldött be ide Kistarcsára a fül-orr-gégészetre. Nagyon hálás vagyok Neki, mert ha nem megyünk el akkor, akkor nagy valószínűséggel felszúrás lett volna a vége. Ugyanis akkor kezdődött szegénykémnek és így az elején elcsíptük! Én nem is gondoltam volna, hogy a füle, mert nem tűnt úgy, hogy fáj Neki! A kórházban a füldoki néni is aranyos volt és nagyon alapos, 2x is kellett mennünk kontrollra!
Gyrekőceid betegségeiKép Sajna ez együtt jár a közösséggel, de ez a jó, mert mire iskolába mennek már elég védettek lesznek! Képzeld el, ha akkor adnák ezt elő, nem is járnának suliba! Ezért fontos szerintem az ovi!

Most már megyek, leesek a székről.

Jó éjtKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!
Mint várható volt, a helyzet fokozódott, mind a 3-an betegek. Ha a naygobbik elkezd köhögni akkor tudom, hogy 2-3 nap eltolódással következik a középső, utána még 1-2 és a kicsi is benne van. Minden egyes alkalommal ugyanígy történik. Épp azon szórakoztunk ma a férjemmel, hogy ezen a télen majdnem minden hétvégénket valamelyik kórház ügyeletén töltöttük. Kép
Hanga szokta kérdezni, hogy mikor megyünk már a Bethesdába. Kép
Dócika: Gyed előtt programozó voltam, egyelőre nem gondolkodom azon, hogy mi lesz 2 év múlva, visszavesznek-e még egyáltalán, tudom-e tartani a lépést, az újonnan végzettekkel akik kenik-vágják a számítógépet. Ebben a szakmában 5 év kiesés hááát....Bogi után én is visszamentem dolgozni, akkor nagyon hiányzott, de most már bánom, nekem igen, de neki nem tett jót egyáltalán. Talán mert már Szilason lakunk, talán mert három van, de most nem kívánkozom vissza.
Megyek, mert sír valamelyik. Sziasztok:
Csilla
ui. még annyi, hogy keddenként van gyerektáncház a faluházban
ribiszke
 
 


Sziasztok!

Csilla: ez a betegség-sorozat nem lehet kellemes. Kép Mikor lesz ennek vége? Ha már mindegyik lánykád iskolás lesz? Vagy vajon mikor erősödnek meg annyira, hogy nem kepják meg egymástól?
Sajnos tudom, hogy vannak olyan szakmai területek, ahol nagyon naprakésznek kell lenni. A szomszédunkban is lakik egy jogász házaspár, ők is úgy tervezik, hogy csak a második baba után megy vissza dolgozni az Anyuka, mert a jogszabályok is napról - napra változnak, itthon nem tud lépést tartani. Msot is teljesen kiesett az a pár év, azalatt nagyon sok minden változott. Ez nálad is így lehet. Pesten dolgoztál? Onnan költöztetek ki?

A mai baba-mama klubra sajnos nem tudtunk menni, mert telefonáltak az Operából, hogy be kell mennem aláírni valami adópapírt. Végül is jól jártunk, mert mivel én GYED-en voltam, kevés volt a jövedelmem, és a Feri ( férjem ) az adóstársam, ezért az övéről át lehetett rni az enyémre a kedvezményeket. Volt egy Sulinetünk is , a monitor, meg van lakáscélú adókedvezmény, így én igénybe tudtam venni mindkettőt.
Aztán bementem a Balázzsal az Árkádba, mert láttam a Deichmann katalógusba tök jó kis szandálokat 2990 forintért. Vettem is egy olyan édit, kettőt is, mert a sógornőm is szólt, hogy neki is kell.
Balázs hazafelé elaludt az autóban, most letettem a kiságyába, hátha elalszik megintm de hallom, hogy még nagyon dumál. Azért jó lenne, ha aludna még egy kicsit.

Orsikám: Ti voltatok a klubba? Mi volt?
És különben mi van veletek? Majd felhívlak, mert a sógornőm kérdezte, hogy nem maradt - e nálatok egy kis kék- fehér csíkos plüss rugi? Nem találja sehol.

Megyk, megnézem a Balkót, betakargatom.

Szisztok,

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy tudjátok, de én nem tudtam, hogy mit jelent az a szó, hogy Bethesda. Utánanéztem:

Bethesda
(az irgalom háza), gyógyító erejü tó volt Jeruzsálem mellett (János evang. 5. fej. 2.). csarnokokkal a betegek számára. Most a zsidóknál és keresztényeknél gyakran kórházak neve. - B. a neve Budapesten a bpesti német reform. egyház által fantartott s protestáns diakonisszák vezetése alatt álló hasonszenvi korháznak.


ha tudtátok, akkor bocs. Én kíváncsi voltam.

Docika
docika
 
 


SziaztokKép

Csilla
Jobbulást a lánykáidnak! Sajna több testvérnél ez törvényszerű.Kép De azért a túl sok betegség sem jó, elhiszem hogy ilyenkor azért rendesen aggódsz!

Dórikám
Voltunk a klubban, jó volt, de semmi különös. Jött megint 1-2 új kismama, köztük az egyik kolléganőm a suliból. Neki dec.31-én született a kislánya, nagyon aranyos.Kép Volt ott még egy 9 hetes picurka is, nagyon édi volt!Kép Olyan kis pici volt!!! Furi, hogy már így elment 8 hónap! Annyit változott ez alatt Gergő is!Kép
Plüss rugi: sajna az nem nálam maradt.Kép Én annak idején a papírunk alapján szedtem össze minden rucit és ezért tudom biztosan, hogy nem maradt itt semmi. Emlékszel? Még mikor átnéztem a papírt, találtam 1-2 ki nem pipált rucit, azokat egyszer átvittem. De nem is emlékszem ilyen rugira, szerintem az nem is volt itt.....Na, megkerestem a papírt és jól emlékszem. Nálunk csak az a 3 részes együttes volt, az volt csíkos. A keguru gold-os. Plüs rugi nincs felírva és nem is emlékszem rá. Remélem azért majd csak meglesz!Kép

Most mennem kell, még hálóingben vagyok.Kép

PusziKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok !

Egy kicsit szégyellem magam, hogy elindítottam ezt a topicot, aztán eltüntem .... Bocsi, csak nagyon sok összejött nekünk is mostanában. De most végigolvastam mindent amit írtatok és nagyon örvendek hogy kezd elindulni a topic. Nem is tudtam hogy van baba-mama klub, mi is elmegyünk. Egy kicsit rólunk : tavaly nyáron sikerült itt egy házat vennünk, de november lett mire be tudtunk költözni. Laci itt kezdte az első osztály, és hogy ne kelljen naponta ingázni ide költöztünk albérletbe, hogy itt kezdhesse az iskolát. Novemberre meg elkészült a házfelújítás és végre bekültöztünk. Minden nagyon jó, nagyon tetszett kivéve az iskolát. Sajnos Lacinak nem jött be, elég sok problémánk volt vele, ezért is nem volt időm, kedvem irni. 2 hete átvittük a Kistarcsai "FORFA " állítólag így nevezik a Szent István Ált. Iskolát és Zeneiskolát és szerencsére (kopogjam le kopp kopp) eddig nagyon jó minden, nagyon szereti és semmi gond nincs vele. Amellett járunk úszni hetente kétszer , meg zongorázik, szolfézs.
Docika: Láttam hogy írtad hogy voltál benn az oprában. Ott dolgozol? A sogórnőm is ott dolgozik, hegedül , lehet ismeritek is egymást.
Nem is írtam még Eszterről. Ő most másfél éves , vele vagyok itthon Gyes-en és itthonról dolgozgatok amennyire az idő engedi.

Mennem kell az ebédet befejezni

Panni
bancsi2
 
 


Sziasztok!

Csilla: a táncházon milyen idős gyerekek vannak? Kik zenélnek?

Orsikám: nektek jobbulást, remélem hamar túl lesztek ezen . Kép Nemsokára megint sütni fog nap, akkor sokkal jobb lesz a kedvetek is.

Panni: nagyon örülök, hogy visszataláltál ide. Kép
Mit dolgozol itthon? Gyere a baba-mama klubba, szerdán van 10 - től a HÉV megállónál lévő Közösségi Házban.
Igen, az Operában dolgozom, fuvolázom. Biztos, hogy ismerem a sógornődet, hogy hívják? Március 10.-e óta visszamente félállásba. Balázs akkor volt 2 éves.

Mi amúgy jól vagyunk, egy kicsit nekem is fáj a torkom, remélem ennél rosszabb nem lesz. Balázs jól van, csak ez a rossz idő ne lenne! Úúúúúúgy utálom, ha nem süt a nap!

Azt hiszem alszom egyet, amíg Balázsom is alszik.

Docika
docika
 
 


SziasztokKép

Most kukkantottam be, erre látom, hogy eltűnt, amit még szerdán írtam.KépKép MÁr a másik topikon is volt ilyen, most nagyon sz...kodik a babanet.Kép

Panni
Neked is írtam benne, hogy mi ismerjük egymást! A kisfiadról jöttem rá, mert Ő Anyukámhoz jár zongorázni, egy párszor már összefutottunk.Kép
A klubb nagyon jó, gyertek bátran!Kép

Dórikám
Én sokkal jobban vagyok már szerda óta, csak Karcsi robbant le megint, most már 4x.Kép

Na, ezt még reggel írtam, csak most sikerült végre ideülnöm, hogy elküldjem.KépKép

PusziKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!
Hát az én levelem is eltűnt az éterben de nem bánom úgyis csupa önsajnálat volt. Kép
Csengével megjártuk a László kórházat. Rota vírus fertőzés--> hasmenés, hányás, láz, infúzió. Hanga antibiotikumot szed, én úgyszintén. Ez a rövid helyzetjelentés.
Most viszont hétágra süt a nap, meleg van, úgyhogy döntöttem: mostantól kezdve legalább 1 évig senki nem betegszoik meg. Kép Kép Kép
Dócika:
Sajnos a táncház nagyobbaknak van, anyukák nem is mehetnek be. Asszem mi is ejtjük.
Mi a XIII ker-ben laktunk, dolgozni pedig Zuglóban dolgoztam, innen kb 20 perc autóval.(a férjemnek. nekem gondolom 40 is lehet, még nem próbáltam)
Még annyit szertnék kérdezni Tőletek, hogy érdekel-e valakit bio kaja. A védőnővel beszélgettünk erről, egyelőre csak Gödöllőre szállítanak, ha elegen összegyűlnénk, ide is hoznának. Bővebben erről:
www.nyitottkert.hu
Sziasztok és további jó hétvégét
Csilla
ribiszke
 
 


Sziasztok !

Docika : Rajka Éva Imolának hívják a sogórnőmet és hegedül. Biztos ismeritek egymást. De majd elmegyek a klubba és akkor mi is ismerkedünk (:-)

Orsi : Laci imádja Édesanyádat, és nagyon szeretjük mi is. Nagyon tudja motiválni Lacit. KÉpes órákat gyakorolni naponta.
Képzeljétek Anyák napjára komponált nekem egy dalt, nagyon szép kis szám lett.
Számítástechnikai cégnél dolgozom, itthonról kapcsolódok a neten keresztül fel a céges hálóra és úgy dolgozom majdnem mintha benn lennék a munkahelyen. Most épp marketinges feladatokat csinálok, de míg bejártam tanácsadó voltam. Telepítgettem , betanítottam stb. Bér és Hr szoftverket fejleszt a cég.
Sziasztok
Szerdán megpróbálok elmenni, habár a 11 óra pont az az időszak mikor Eszter alszik és épp ki tudom használni az időt hogy dolgozzak is egy kicsit
bancsi2
 
 


Sziasztok!

Orsikám: Balázs nem tudom, hogy hogy van. Nyűgizik egész nap, éjjel 1/2 4 - kor pedig nagyon sírt, nem tudom, hogy miért. Elég nehezen tudtam megnyugtatni, mire visszaaludt. Ma éjjel meglátom, hogy hogyan lesz, és ha úgy döntünk, akkor holnap megyünk mi is a klubba.
Remélem ott leszünk.

Csilla : sajnálom, ami történt veletek, és fel a fejjel, itt a nyár! Kép Biztos monden jóra fordul.

Akkor a táncházat mi is kihagyjuk!

A bio-kajával kapcsolatban a klubban volt valami megbeszélés, ha megünk holnap, megkérdezem a többieket. Nekünk nem nagyon kell, mert Anyósomék vidékiek,nagyon nagy kertjük van, tele van a fagyasztó kajával, és lassan kapjuk a frisset is ! Kép

Panni: persze, hogy ismerem az Imolát, sőt elég közel is ülünk egymáshoz, sokszor kb. 1 méterre. Kép

Akkor lehet, hogy holnap találkozunk is ! Kép A kisfiad nagyon ügyes lehet, pláne, hogy dalokat is ír ! Kép

Lassan ébred a Balkó, megyek, megnézem.

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Sajna nem értünk el a klubba. Lacit vittük varrat kiszedésre, leesett az iskolában, és össze kellett varrni a fejét. Aztán ha már itt voltunk átmentünk a gyerekosztályra. Régóta fájtatja a hasát. Már mindenfélét megnéztek, vizsgáltak és soha semmit nem találtak. A férjem gondolta bemegy a főorvoshoz ( itt még nem jártunk) és megkéri nézzék meg. Aztán tegnap csináltak egy kilégzési tesztet és kiderült, hogy tejcukor érzékeny. Szegény már évek óta küszködik és eddig nem jött rá senki... Azért nem semmi ... Nem fájt állandóan ( biztos akkor mikor nagyobb mennyiságű tejcukor jutott a szervezetébe). Most legalább örvendek hogy tudjuk mi okozza és mire vigyázzunk.

Panni
bancsi2
 
 


Panni

Anyukám mondta, hogy mi történt Lacikáddal!Kép És olyan kis cuki volot, hogy telefonált, hogy nem tud menni zongoraórára!Kép Mikor Anyu mesélte, mondtam is Neki, hogy meg kell zabálni a kisfiadat!Kép Jobban van már?
TejcukorérzékenységKépKépKép De tényleg az a jó, hogy már tudjátok és így nem kell szegénykének szenvednie!

Puszi Nektek!Kép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok !

Holnap lehet elsétálunk a klubba. Remélem nem jön közbe semmi.
Laci szerencsére teljesen jól van, ma már voltunk úszni is. A hasa se fáj mióta kiderült a laktózérzékenység és vigyázunk rá mit eszik.

Panni
bancsi2
 
 


Sziasztok!


Jó régen jártunk erre. Hogy vagytok? Jól telnek a napjaitok?

Nálunk teljesen beköszöntött a nyári hangulat, lassan a nyári szünet is megkezdődik, már csak szerdán kell mennem dolgozni.
Itthon is jól alakul minden, Balázsom kezd bilizni, bár ma este sikerült neki a szőnyegre kakilni, de remélem legközelebb már elér a biliig. Napközben már nincs is rajta pelus, igaz olyan meleg van, hogy nem adok rá.

Egy kis ízelítő a napjainkból:
Kép


Kép
docika
 
 


Sziasztok !

Megjött a nyár, nagy a csend errefele ...(:-) De jól pancsoltok Docika, és nagyon aranyos Balázs. Hallottátok hogy megszüntették a Szilasi iskolát?
Mi már nagyon várjuk a vakéciót. Egy pár nap és itt van.

Panni
bancsi2
 
 


Sziasztok!
Docika, télleg az Operában dolgozol? Járnak a babanetre mások is az Operából. Például az Örökbebabára várva topicba is. Asszem Amneris a nickneve...
Azért érdekes lenne tudni, hogy Szilasligetről hány babanetes van...Kép
apa
apa
 
 


Sziasztok!

Csilla vagyok, tavaly ősszel költöztünk Széphegyre. Van egy 2 éves fiam (Imre), és egy 3 hónapos lányom (Adrienn). Nem voltunk a klubban, mert amikor szervezte a védőnő akkoriban született meg a lányom. Engem érdekel a bio ha még aktuális a dolog.

Csilla
csilla74
 
 


Nos?!

Elhalálozott ez az oldal? Kár!

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, sok-sok minden történt velünk...

Csilla: örülök, hogy idetaláltál, én jönni fogok mostantól, csak legyen kihez!! Kép A klub júliusban szünetelt, augusztusban újla lesz. 12. én lesz a Közösségi házban megtartva az Anyatej világnapja, és ott leszek, mert megkért a Védőnéni, hogy közreműködjünk ( Avocadoval, aki mostanában nem jár erre Kép Ejnye-bejnye! ) Lehet, hogy ott találkozunk, mert gondolom a picikéd szopizik még. Bio-cuccokat is a klubban szoktunk megbeszélni, mi eljártunk annakidején Gödöllőre, de nem kellett sokszor, mert az Anyósoméknál van minden a kertben.

Apa: igen, az Operában dolgozom, nem ismerek mást, pedig jó lenne itt is találkozni...

Mi éppen most jöttünk haza a kórházból, mert Balázskán nem kakilt 4 napja. Kaptunk Leavolacot, és ezután végül sikerült ... Már napok óta fájt a pocakja, és direkt visszatartotta a kakit. Remélem nem lesz többet ilyen. Júliusban voltunk turnén Ausztriában, vittük a Balázst, meg Anyukámat is, és amíg mi dolgoztunk, addig ők nyralgattak. Sajnos ott is volt egy ilyen eset, úgy látszik nem nagyon bírja az utazgatást- Most is ez lehetett a baj, mert sokat mentünk erre-arra.

Én elég sokat dolgoztam mostanában, még hétfőn és kedden kell mennem, aztán 3 hét nayralás, szeptemberig!!!

Képzeljétek, a sógornőmnem megszületett a 3. gyereke, és én voltam bent a szülésnél, mert a férje nem akart! hááát, akkkkkkora nagy élmény volt!! Nagyon örülök, hogy ott lehettem! Sírtam is, olyan megható volt!


megyek, remélem írtok majd,
hogy telnek napjaitok?

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Docika!

Jelentem itt vagyok, és ha van időm mindig megnézem, hogy írt-e valaki.
Engem is hívott a védő néni, ha tudok elmegyek a szopi napra (hála a jó égnek szopizik a lányom rendesen).
Paradicsom, meg paprika már nálunk is terem a kertben lehet, hogy jövőre ültetek mást is.
Ha nem utaztok minden nap van kaki? Az én fiamat is most próbálom bilire szoktatni, és ő is, amikor először próbálkoztunk, inkább várt másnapig és a pelusba kakilt. (utána nem is erőltettem, nehogy gond legyen.) Most már nálunk is megvolt az első bilibe kakálás. JUHÉÉÉ.
Én is szívesen megnéznék egy szülést nagyon megható lehet, meg amúgy is nézni valószínűleg jobb.
Láttam régebbi levelezést, ott van egy medence benne veletek. A lényeg, amit ki szeretnék nyögni, hogy milyen az a medence? Nem megy tönkre könnyen? Ti mikor vettétek? Hol? Mennyiért? Van benne szűrő? Megfelelően szűri a vizet?
Merre laktok Szilason?
Volt valaki Kistarcsán az uszodában? Szerintetek korai 2 éves gyereket elvinni úszni tanulni? Egyáltalán foglalkoznak ilyen pici gyerekkel ott?
Hát hírtelen ennyi.

Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Helyesbítés: Hát hirtelen ennyi!
Csilla
csilla74
 
 


Docika!

Hogy sikerült képet betenned? Kicsinyíteni kell?

Csilla
csilla74
 
 


Szia Csilla!

Most rohanok dolgozni, holnap válaszolok mindenre, amire tudok, mert ma este későn érek haza.

Nagyon örülök, hogy írtál !!! Kép

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Senki nem járt erre, amióta itt voltam. Kép

Csilla: akkor , ha jöttök, pénteken találkozunk, Avocado barátnőmmel fuvolázni fogunk, arról biztos felismersz majd. Kép

Gratulálon az első bilis-kakihoz! Kép Nálunk is egy ideig volt bilizés, aztán egy hasonló szorulásos kaki után nem akart ráülni Balázs. Most én ott tartok, hogy nem erőltetem. Ha majd magától szól ,akkor ráülhet. Ha van kaki a pelusban, rögtön, azonnal szól, hogy van kaka. Egyébként ez nem jellemző nála, hogy nem kakil, most valami nem stimmelt. Itt volt az unokatestvére pár napig, és nagyon zavarta, hogy valaki más is játszik a játékaival. Egész nap rossz kedvű volt, sokat nyüszített.

A medence 4,5 méter átmérőjű , kör alakú. 90 cm mély. 3 éve vettük, akkor 80.000 forint volt. Plusz le kellett betonoztatni az aljának való helyet. Kellenek hozzá különböző vegyszerek , van egy szűrő benne, amit be-be kell kapcsolni. Néha ellenőrizni kell , hogy megfelelőek- e benne az értékek ( ph, alga, klór ). Nem sok macera van vele, és nagyon megéri, én azt mondom, hogy MINDEN pénzt megér. Balázs is nagyon szereti, most már egyedül úszkál benne úszógumival. Ha egyszer erre jártok, gyertek be hozzánk, megmutatom szívesen, a Wéber Ede park 51. -ben lakunk.

A kistarcsai uszodában még nem voltunk. Igaz, hogy a csömöriben sem, de tudom, hogy ott van babaúszás, egészen kicsi kortól lehet vinni a gyerekeket. Avocadóék járnak rendszeresen úgy tudom, szólok neki, hogy nézzen be ide , és írja le, hogy miként működik a dolog.

( a képeket, amit ide akarsz tenni, le kell kicsinyíteni, de nekem sem mindig sikerül, van , hogy nem fogadja el. Olyankor próbálkozom többször is, egyszer csak sikerül ! Kép )

Docika
docika
 
 


Teszek fel egy képet :

popjpeg{250421,}

Remélem felismeritek ! Kép
docika
 
 


Nem sikerült!.

Na mégegyszer!

Kép

Kép
docika
 
 


SziasztokKép

Hát sajna nekem sem sok időm van jönni, főleg a másik topikba írogatok, ahová már pocakos korom óta(Kép) és erre már nem marad időm. De most Docika rám parancsolt, és muszáj volt jönnöm, mert a végén még pénteken más hangokat fog nekem fújkálni, csak hogy bosszantson.Kép

DórikámKép
Ejnye-bejnyeKépKépKép PussssszKép
Kép szuper! Mi a Carrerassal játszottunk annak idején Lisszabonban, de olyan fáradt volt utána, hogy nem akartuk zavarni. Eléggé le volt fogyva, meg is öregedett.Kép Pedig jó lett volna egy közös kép!Kép

Csilla
Remélem akkor találkozunk!Kép
Mi voltunk Csömörön, de most egy ideje megint nem sikerült menni, mert mindig elutaztunk. Nekem tetszik, csak az úszómester csaj nem, mert Õ nem mond semmit, állandóan oda kell meni kérdezni, szóval nem olyan, mint egy óra. Nem tudom máshol milyen, de már beszéltük a férjemmel, hogy lehet elmegyünk Cinkotára is kipróbálni. Viszont ez csecsemőúszás. Azt nem tudom, hogy 2 évesek jöhetnek-e, meg kéne kérdezni. Kistarcsával szerintem ugyanez van.

Mennem kell, Gergő felébredt.

PusziKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan:

csilla: ott voltatok végül ma?

Orsikám! Nagyon jó voltál! Jó volt veled!Kép A receptet küldöm!

Többiek hol vagytok?

Docika
docika
 
 


Orsikám!

Ide bemásoltam a torta receptet! ( saját recept, engem tessék szidni, ha nm sikerül, bár a miénk nagggggyon fincsi volt! ) ( tojás van benne Kép , esetleg próbálj neki adni már most egy kicsit, asszem én is adtam előtte már )

SZÜLINAPI TORTA ( tejmentes )

Hozzávalók:

Tészta:
6 tojás
6 ek cukor
6 ek liszt

Töltelék:
1/2 kg túró
őszibarack konzerv
cukor
vaniliás cukor
2 cs zselatin

Piskótatésztát készítünk: 6 tojásfehérjét kemény habbá verünk a cukorral , ( mixerrel ) Ezután folyamatos keverés közben hozzáadjuk a tojássárgáját, és végül óvatosan a lisztet. Kivajazott sütőformába tesszük ( csatos tortaforma ), és előmelegített sütőben megsütjük. Akkor van készen, ha a tészta elválik a forma szélétől. Ha megsült, lezárjuk a sütőt, de nem nyitjuk ki az ajtaját, mert a tészta összeeshet. Hagyjuk kihűlni.
A töltelékhez a túrót rúdmixerrel összeturmixoljuk a konzerv levével, és őszibarackkal úgy, hogy kenhető állagú legyen. Ízlés szerint cukrot, és vaniliás cukrot adunk hozzá. A zselatint feloldjuk vízben, ( melegítve ), és a túrókrémhez adjuk. Ráöntjük a kihűlt piskótára, és pár órára hűtőbe tesszük. Ha megdermedt, díszíthetjük a tetejét barackszeletekkel, dekorcukorkával, mázzal. A miénk ilyen lett:


Kép
docika
 
 


DórikámKép

Nekem is nagyon jó volt Veled!Kép De tényleg, annyira jó volt végre egy jót fuvolázni, hogy azt csak Te tudhatod, mert Te is átélted, amikor először mentél vissza fújni a zenekarba.Kép
Torta receptet köszönöm! Szerintem én fogok keresni egy tojás nélküli piskótát, tuti találok és megcsinálom azzal ezt a túrós tölteléket. Nagyon fincsinek néz ki, én imádom a túrót!Kép Remélem Gergőnek is ízleni fog!Kép

Most már iszonyú fáradt vagyok, megyek nézni ki a fejemből!Kép

PusziKép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem voltunk, nem mertem elmenni a két gyerekkel, a fiam örökmozgó a lányom meg öröksíró, úgyhogy úgy döntöttem nem borítom ki magam, és az ünneplő tömeget. A védőnőnek is mondtam, hogy csak akkor megyek, ha valakire rá tudom bízni a nagyot.

Orsi!
Köszönöm a válaszodat.

Docika!
Még mindig medencetéma: Hol vettétek, 3 éve, és most láttál ilyet valahol. Amit 50 eFt. körül árulnak mindenhol az másmilyen?

Bocsánat a sok kérdésért

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

csilla: sajnálom, hogy nem jöttetek, majd jövőre már nagyobbak lesznek a kicsik, hátha akkor. ! A medencét a BricoStore - ba vettük, most is lehet kapni, azt nem tudom, hogy most mennyi. A lényeg az, hogy van olyan fajta is, ami nem merev falú, hanam fel kell fújni levegővel a peremét. Szerintem az nem igazán jó fajta. Nehéz belemenni, mert nincs hozzá létra, a szűrő berendezést sem lehet rátenni, arró nem is beszélve, hogy a cicák a karmukkal könnyen ki tudják lukasztani. A Bricoban nézzétek meg, ha jól emlékszem Málta és Ibiza néven futnak ( nem biztos a név ). Az egyik 3,6 m átmérőjű, a másik 4,5 m.

Orsikám: a babaszoba.hu - n szerintem van olyan piskóta recept, amiben nincs tojás sem. Próbáld meg ott .

Nekünk tegnap szuper napunk volt, a nagymamáméknál voltunk lent a Dunán ( Orsi ismerős , ugye? ) Balázs olyan jól érezte magát, és mi is! Nagyon jó volt az idő is!

Nálatok hogy telt a 7vége?


Kép
Kép
docika
 
 


Orsikám!

Ezt találtam nektek:

Tojás nélkül süthető piskóta receptje:

Hozzávalók: 15 dkg cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 5 evőkanál kakaó, 6 evőkanál olaj, 3 evőkanál 5 %-os cet, 2, 5 dl víz

Az anyagok kimérése után bemelegítjük a sütőt 20 percig. A sütőtepsit vékonyan kiolajozzuk úgy, hogy az oldalára ne kerüljön olaj, mert a tészta visszacsúszik rajta. A tepsi aljára pontosan beszabjuk a sütőpapírt, majd az előkészített hozzávalókat alaposan összeturmixoljuk. Amikor már jó habos, hozzáadagoljuk az alábbi anyagokat is, de ekkor már csak gyengén kevergetjük. 25 dkg réteslisztben elkeverünk 1 csomag sütőport egy mokkáskanál szódabikarbónát és egy csipetnyi sót. A masszát beleigazítjuk a tepsibe, majd 200 fokos sütőben, végig erős lángon sütjük kb.30 percig. Ezzel a süteménnyel kárpótoljuk ünnepnapokon kisgyermekünket. Gyümölccsel, lekvárral ízesíthetjük, díszíthetjük, mint a tortát.

Docika
docika
 
 


Csilla: most eszembe jutott: Málta és Korzika a nevük.

Docika
docika
 
 


DórikámKép

Ne haragudj, de egyszerűen nem jutok a géphez, a család teljesen leköt és közben jól le is fáradok!
Nagyon szépen köszi a receptet! Lehet, hogy a kakaó miatt nem fogom megcsinálni, mert van egy sima piskóta receptem, de azért jó tartaléknak.Kép
KÉp tök jó! Kép Előjöttek bizony az emlékek arról a stégről!Kép

Puszika, majd beszélünk!Kép

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, csak kikapcsolták a netet, mert nem fizettünk be egy számlát, amiről nem is jött csekk. Az Jó Anyukájukat!!!

Csilla
csilla74
 
 


Erről jut eszembe ki melyik szolgáltatóval van kapcsolatban? Telefon, tv. internet érdekelne. Már megint csak kérdezek! Bocsánat.

Csilla
csilla74
 
 


Szisztok!

Megjöttünk a Nagyiéktól, olyan jó itthon lenni! Kép

Csilla: kik voltak ezek? Melyik szolgáltató? Nálunk fibernet kábel internet van. Nagyjából meg is vagyunk elégedve, bár előfordul néha , hogy ok nélkül nincs se tv, se internet. Állítólag ilyenkor erősítőket tesznek fel ide-oda. Egyébként, ha nem ismered ezt, akkor a www.fibernet.hu - n lehet róluk olvasgatni.

Orsikám: hogy vagytok? jól teltek a családlátogatós napok?

Nálunk is minden a megszokott mederben megy, csak nagyon utálom, hogy egész nap esik az eső. Ma ezért elmentünk az Auchanba a Baluval, asszem holnap meg vagy Pólus Center, vagy Gödöllő lesz. Benézek a turiba, hátha van valami jó. Képzeljétek úgy kiakadtam az Auchanban: a filézett pulykamell vákumos csomagjában egy bazi nagy légy volt becsomagolva. Majdnem elhánytam magam. Erre átmegyek sajtot venni, és szinte az összes trappista darabolt sajt penészes volt. Kár, hogy nem volt nélam fényképező. Azért elég durva látvány volt. Szóval vigyázzatok az Auchanokban!

Megyek, mert lassan fürdés lesz,

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Docika!

Dunaweb Kft., de majd megnézem a fibernet-et.

Én eddig a Cora-ban bíztam, azt gondoltam kultúráltabb, mint a többi, de a múltkor bemondták a hangosba, hogy saslik akció, vettünk hazajöttünk be a grillbe, (tehát rögtön megcsináltuk) és büdös volt a hús, ha nincsenek kölkeim tuti visszamegyek és leordítom a hajukat. És pont ez a szerencséjük, hogy te sem, meg én sem jelentem fel őket (bár gondolom, egy ekkora cég akkor is simán elkeni az ügyet.) Magyar o-n valahogy az akció azt jelenti, már lejárt, vagy éppen most jár le a szavatosság, elég mókás. De attól is frászt kapok, hogy a legnagyobb bevásárlóközpontokban is sokszor, csak max. másnapig jó tejet árulnak. Hát most kidühöngtem magam.

Jóéjszakát mindenkinek (jó lenne, ha többen lennénk, és valóban mindenkinek kívánhatnék)!

Csilla
csilla74
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: