Új privát üzeneted érkezett!

Szilcsi: Én évek óta sütöm a kenyeret. Milyen recept érdekelne? És hány g-os kenyeret süt a géped? Meg pizzatésztát és mindenféle kelttésztát (kalács, aranygaluska stb...), lekvárt is csinálok vele! :D A család már finnyog, ha bolti kenyeret kell enni! :lol:

e.

KépKépKépKép
hefe
 
 


Tegnapról maradt ki galuska. Nem akartam kidobni gondoltam készítek belőle valamit.
Hát Isteni lett! :D
Sajna fényképet nem sikerült készíteni, mert mire észbe kaptam, hogy fotózni kéne elfogyott :lol:

Kis szalonnát pirítottam, a kisült zsírba picit átforgattam a galuskát. Jénaiba tettem, majd ráhalmoztam egy csomag (általam csomagolt spenótot, amit csak megabáltam és összevágva a fagyóba tettem), megszórtam sóval és ráreszeltem 2 gerezd fokhagymát, a maradék galuskát ráhalmoztam a spenót tetejére. 2 tojást összekevertem fél nagydoboz tejföllel+só,fokhagyma reszelve ide is, és zutty rá, majd megszórtama szalonna pörcel az egészet és be a sütőbe. A végén sajtot is reszeltem rá!! Háááát óriási sikert aratott a párom, Zaza és a barátnőm is evett belőle, mindenkinek nagyon ízlett :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Derég jártatok erre, mi ez a pangás kéremszépen :roll: Nem főz senki? :D

Na nálunk a párom alkotott gyümölcslevest, pár napja, csak még nem volt időm feltölteni!
Tejmentes, pici rántást készített és azt öntötte fel a meggybefőtt levével, majd bele a gyümölcs, néhány kanál sárgabarack lekvár, fahéj, szegfűszeg, cukor, vaniliáscukor és kész :)
Isteni volt!!!!!!

Kép

A másodikat meg én készítettem hozzá:
Csevap, sültkrumplival zöldhagymával, és spenót!
Kép

És ma csináltam spárgából salit :)
Spárga félpuhára főz, 2-3 cm darabokra vág. Ha kihűlt, összekevertem kockára vágott paradicsommal, paprikával. Salátaöntet: olíva olaj, citromlé, víz, cukor, só, majoranna, finomra vágott zöldség zöldje összekever és rázutty
Hát nagy sikert aratott! :wink:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Enikő!
Nem is tudtam,hogy spárgából is lehet salátát csinálni..
Ötletes.Te találtad ki a receptet,v. honnan van?
Ügyi vagy!
És klassz,hogy párod is ilyen házias.
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kép Parfé
melcsikez3
 
 


Melcsike: Részleteket....... :P

Mai ebéd:
Spárgakrémleves:
Kép

És tészta cukkinis, spenótos, tejszínes darálthúsos raguban:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő:D
Parfé:
1 nagy kupa bármilyen gyümölcs joghurtot összekeverek 2 dl-es főzőtejszínnel, 1 cs. van.cukorral, lehet bele bármilyen gyümölcsöt dobálni, én még szoktam hozzá rakni 2 kanál mogyorókrémet. Összeturmix és már mehet is a fagyasztóba. Kis joghurtos kupákba szoktam beletölteni és kb 2-3 óra mire megfagy. Tálaláskor a kupa oldalára meleg vizet engedek (pár másodperc) és kinyomom a kupából.
Díszítésnek színes cukrot teszek rá.

Isteni hűsítő ebben a melegben :wink:
melcsikez3
 
 


Na persze nem a mai napra értettem mikor sarkvidéki hideg van :lol:
melcsikez3
 
 


Melcsike: nagyon guszta és könnyen elkészíthető valamint az van benne, amit te beleteszel..... Nem lesz "szilánkos" amikor megfagy?
Marcikám szokott kísérletezni, olyan mint az apja :D :lol:
Mostanában fagyit gyárt nagyüzemben. Pl épp tegnap vett eper rostos üccsit, és jégkockatárolóba öntötte, alufólis, bele a közepükbe egy egy kiskanál (amennyi kanalam csak van itthon :lol: , majd be a fagyóba) Azt nyalták tegnap :) de szilánkosra fagyott ugye, mert nem volt benne adalékanyag ami meggátolja a folyamatot...


Szilde: A mindmegettén néztem ki az alapreceptet, de mindig módosítok valamit :D Most is! De télleg mennyei volt, nagyon fincsi, igazi üdítő, frissítő saláta.

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: nem olyan jégkásás....talán a tejszin miatt lágyabb.
melcsikez3
 
 


Enikő!
A réteshez a tésztát milyen vastagra nyújtottad?A rétest milyen hőfokon és meddig sütötted?Légkeveréssel v. nem?
Szerelmes levelet sütöttem mirelit tésztából,de nekem nem tetszik,hogy a közepe inkább olyan főttes-szerű a lekvár miatt.Pedig sütésállót használtam.A gesztenyés-vaníliás jó lett,érdekes.
Az almás rétesnél nem maradt olyan nyerses a belseje?

Sütőzacskót használ/t vki?Tapasztalat,recept van estleg?Vagy fortély ami bevált?
Én most próbáltam.Jó,de kicsit kifolyt a lé.Szóval nálam nem maradt tiszta a tepsi,mint ahogy a leírásban szerepelt,sajna.
Lehet,hogy nem kötöttem elég szorosra.

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Én ma gyümölcslevest csináltam meg baconbe tekert töltött burgonyát

Kép Kép
melcsikez3
 
 


A gyümölcslevest még este csináltam.
Hűtőbe éjszakára... ebédre jó hideg lett :wink:
A képen félkész állapotban volt.
Összeöntök mindenféle gyümölcsöt (konzervet és frisset is) felöntöm vízzel és megfőzöm. A végén tejszínnel és keményítővel sűrítem.
Én nem édesítem, nekünk elég az a cukor ami a konzervek levében van.


Ti nem főztök mostanában? :)

Enikő? Te jókat szoktál készíteni!
melcsikez3
 
 


Sziasztok!

Nálunk a héten volt káposztás csülök,nem fotóztam :oops:

Meg tegnap eperlekvár készítés (10 kg eperből csináltuk), apucika sokat segített :)
Meg fánkot sütöttünk, illetve ő csinált kvaszienkát (szlovák nemzeti étel, gőzön főtt gombóc, ugyanaz a tésztája, mint a fánknak, csak nem zsíros mivel nem sütni kell, hanem "párolni" Isteni!!! :wink:

Kvaszienka (mákos, illetve diós-fahéjas, de lehet túrós, kakaós...stb)
Kép

Este pedig grilleztünk :)

Kép
Pulykacomb filé, csirkecomb filé, csirkeszárny, cukkini, tök, gomba, paprika, paradicsom, hagyma!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szilde: a rétest leveles tésztából csináltam. Nem kellett nyújtani! 1 darab tészta volt feltekerve, azt tekertem ki, ráhalmoztam az almás tököt, feltekertem megkentem tojással és kész! Hja megszúrkáltam villával a tetejét :)
Légkeverésesbe sütöttem, kb 180-200 fokon.


Sütőzacsiról passz, nem használok!

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Háááhááá apácska szólt, hogy ő bezony lefényképelte a káposztás csülköt :) Szal itten a fotója:

Kép

Nyers csülökről levágtam a húst és felkockáztam. Pörkölt alapot készítettem, csülök rádob. A csontot is hozzá tettem, meg 2 darab körmöt is csak az íze kedvéért :)
Amikor megpuhult a hús, kockára vágott krumplit is kockára vágott édes káposztát dobtam rá. Összerotty, minden puha és kész :)
Nagy sikere volt!

Nemsokára jönnek sógornőmék vigyázni az aprónépre, mi meg apácskával indulunk valami szlovák ünnepségre, lesz vacsi is. Majd beszámolok mi a kaja, hátha merítünk belőle ötletet :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hefe: 1 kg-os kenyérhez írsz recipét??? Kaptam anyóstól egy kenyérsütőt, de nincs hozzá receptes füzetem.... :roll: Amilyet te szoktál (alap kenyér) jöhet :wink: Kösziiiiii

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Megjöttünk a vacsiról! Képekkel :wink:

Az asztal egyik és a másik végéről fényképezve:
Kép Kép

Közeliek:
Csülök hagymával, mennyei volt, puha "ragadós" husi, soksok hagymával!
Kép

Marhapöri juhtúrós sztrapacskával:
Kép
A pöriben még boróka bogyó is volt, fantasztikus íze volt, a sztrapacskával meg aztán pláne!

Kacsacomb, puha omlós hús, Isteniek fűszerezve:
Kép

Kapros túróval töltött rántott csirkemell! Jajj nyamiii!
Kép

Hekk párizsi bundában:
Kép

És a desszert, édes barackos túróval töltött palacsinta, vaníliás dresszinggel!
Kép

Volt még sokféle köret, párolt káposzta, sült krumpli, rizs...stb, saláták, koviubi, paradicsom, ecetes ubi, majonéz...stb :) Nem tudnám megmondani mi volt a legfinomabb, az tuti, hogy most is kitettek magukért a szakácsok! Egyébként a Pick étteremben voltunk :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
Nekünk hajszál hiján a Pickbe volt a lagzink, 1 napon múlott, hogy lemaradtunk. De végül más helyszinen, kitelepülve, de Ők főztek.
Minden nagyon jó volt, akkor is. :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, benéztem, sok újdonságot láttam! :)

Enikő: Kenyér recept, 1 kg-os fehérkenyér:

400 ml víz, 2 kávéskanál só, 1 teáskanál cukor, 700g síma búzaliszt, a recept szerint 1,5 kávéskanál szárított élesztő, de én mindíg friss élesztőt használok, úgy 1/6-od élesztőt kell belemorzsolni, és hosszú programon, kb 3,5 órás progin megsütni, az a lényeg, hogy kétszer kelessze a gép a tésztát. Nálunk ez tutira bevált! Majd írj, hogy milyen lett! :D Remélem, tetszeni fog!

Ha van gyorskenyér funkciód, (zutyul és süt), annak a receptjét is leírom, az másfél óra alatt megvan, de az kicsit más jellegű. Na meg van mindenféle félbarna, barna receptem is, de azok közül nem sokat próbáltam, mert nálunk a "csúcsfogyasztók" nem szeretik csak a fehér kenyeret! :?

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe:
Kép

A nagy egész lenmagos kenyér ezt sütöttem másodjára. Előtte az a megevődött kenyér maradvány az első kenyerem :)

600 gramm liszt, 300 gramm víz, 1,5 ek olaj, 1 ek só, 1 ek cukor, negyed élesztő

Csak másnapra már nagyon morzsálódik, van valakinek 5lete mit lehet rakni bele, hogy ne......?????

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő:
Jól néz ki! :lol: Lehet, hogy az olajtól morzsálódik? Vagy inkább a liszt minősége befolyásolhatja?! :) Az enyém nem morzsálódik. Próbáld ki azt is! Én azért szeretem, mert nem kell bele olaj. Majd én is fotózok! :)

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe: Anita barátnőm -aki pék- szerint pedig éppen a még több zsiradéktól morzsálódik kevésbé :lol: Na majd kipróbálom úgy is, a mait még olajjal készítettem és sima finomlisztből, de hoztam át a páromtól kenyérlisztet, a holnapit abból sütöm majd :wink:

Viszont ma kevesebb élesztőt tettem bele és fele akkora lett, mint amit a fotón látsz... az 1/6-od nem nagyon kevés bele? Sógornőm fél élesztőt szokott bele tenni!!! :roll:

Van valami olyan recepted amit kenyérsütőbe lehet készíteni és dió is kell bele? :) Tegnap 1 zsák diót törtünk és puceváltunk meg 3 röpke óra alatt 5en :lol: úgyhogy a fagyóba van dió bőven, kéne valamit sütni belőle.....
köszi :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


A hétvégi menüből maradt ki rántott husi. Ledaráltam kevertem hozzá 2 főtt tojást, csemege ubit, májkrémet meg mindenfélét amit találtam a hűtőbe. Ízesítettem és muffin formákba töltöttem aminek az alját bacon szalonnával béleltem ki. Meg a tetejére is tettem. Alufóliával letakartam és be a sütőbe. Házi kovi ubival tálaltam. Nagyon laktató és fincsi :lol:

Kép Kép
melcsikez3
 
 


Melcsike: Ügyi vagy, látom Te is mindent újrahasznosítasz :) Gusztaaaaa :)

Nálunk tegnapi leves (tyúkhúsleves):
Kép

A második spagetti volt, majd ma lefotózom, tegnap elfelejtettük a nagy evészetbe :P

És valamelyik nap párocskám nyert a Rádió88-tól egy családi pizzát, íme:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő:
Én másfél kilós kenyeret sütök 1/4 élesztővel, elég az 1/6 az 1 kilósba! :) A kenyérlisztet nem kedvelem, mert amikkel találkoztam, mindbe volt adalékanyag vagy más efféle teljesen haszontalan dolog, és a bolti kenyeret is azért nem esszük, mert mindenféle vacakot beleraknak, szóval én csak síma liszteket használok, búzát, rozslisztet, t.k.rozslisztet meg hasonlókat.

Diós dologra meg ajánlom az aranygaluskát, megkevertetheted a géppel, aztán keleszted, csak ki kell szaggatni bele a gépbe és az egy kicsit pepecselős, de azért nem is bonyolult, nem is annnyira időigényes. :) Én sokkal jobban szeretem azt, amelyik a kenyérsütőben sül, pedig a sütőnk is elektromos. :)

Aranygaluska (forrás: Mindmegette)

Hozzávalók: A tésztához:
40 dkg liszt
2 tojássárája
4 dkg olvaszott sütőmargarin
2 dkg élesztő
3 dkg cukor
2,5 dl tej
késéhegynyi só
A töltéshez:
5 dkg sütőmargarin
10 dkg darált dió
5 dkg cukor
5 dkg mazsola
reszelt citromhéj

Elkészítés: 1,5 dl tejet meglangyosítunk, 1 evőkanál cukrot elkeverünk benne, és belemorzsoljuk az élesztőt. Kb. 10 percig állni hagyjuk, amíg felfut. Ekkor a lisztbe mélyedést készítünk, és beleöntjük a maradék tejjel együtt. Hozzáadjuk a 2 tojássárgáját, a maradék cukrot, a sót. Félig összedolgozzuk, utána részletekben hozzádjuk az olvasztott margarint. Pár percig dagasztjuk, amíg elválik az edény falától, ekkor átöntjük a kenyérgépből egy tálba, meglisztezzük, letakarjuk, és duplájára kelesztjük.

A kenyérsütő oldalát margarinnal kikenünk, és olvasztott margarinba mártott kanállal beleszaggatjuk a tésztát. (a lapát nem kell bele) Rétegenként megszórjuk a cukozott darál dióval és mazsolával, citromhéjjal. A maradék margarint ráöntjük. Még kb. 20 percig kelesztjük, csak sütés funkción megsütjük, hogy jó barna legyen a teteje.

Én kenyerem:
Kép Kép

Kicsit sápadt a teteje, mert kevesebb cukrot tettem bele.
A tiéd azért olyan gomba alakú, mert sok benne az élesztő. És akkor olyan nagy lukak vannak a kenyér belsejében, kevesebb élesztővel meg sokkal apróbbak. Próbáld ki! :D (mi is 1 élesztővel kezdtük-kidagadt a gépből, aztán féllel, végül ez bevált! )

KépKépKépKép
hefe
 
 


kaják jól néznek ki! Mi soha nem csináltunk ilyet, hogy újrahasznosítottuk a maradékot, mindig pakolgatjuk a hűtőben a maradékot és senki nem eszi meg, a végén mindig a kutya kapja, de rászokunk!!!! Ügyesek és kreatívak vagytok! :lol:

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe: nekünk sajnos nincs (még :wink: ) kutyánk max kuka van ahová a maradékot kidobhatom. Azt meg sajnálom.

Ezt most csináltam a kimaradt meggylevesből:
Kép Kép

A piskótákat kicsit beáztattam a meggylébe, rá a meggyeket, van.pudig, csokit reszeltem rá. Hűtőbe és mire apa hazaér lesz fincsi nasi :wink:
melcsikez3
 
 


Mai ebédünk hamis gulyásleves (hús nélkül), és gyros. Lali úgy falta, hogy csak lestem.
Gyros: csirkemellből csináltam, csíkokra vágtam, vettem Görög fűszert (gyros fűszer), azzal beszórtam, plusz tettem rá sót+borsot+morzsolt bazsalikomot, tárkonyt és csipetnyi gyömbért. Hagytam állni kb fél órát sütés előtt. Addig összeütöttem a salátát hozzá: uborka, paradicsom, paprika, lilahagyma, saláta, kicsi olívaolajjal leönt, és öntöttem rá joghurtos salátaöntetet. Husit pici olajon pirosra sütöttem. Tányérra tettem salátaleveleket, rá a husit, salátát és sült krumplit.
(az enyémen nem volt paradicsom, nem szeretem)
Kép
Kép

Kép
szilcsi
 
 


Hhhhúúú ez nagyon guszta!
melcsikez3
 
 


Őszibarack krémleves citromfagyival Kép
melcsikez3
 
 


Melcsikez!
Hogy csinálod?
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!

Összedarabolom az őszibarackot és annyi vizet öntök hozzá amennyi ellepi. pici fahéj van.cukor,pici citromlé. Felfőzöm és hagyom kihűlni. Összeturmixolom, keverek hozzá főzőtejszint és be a hűtőbe. Ennyi :)
melcsikez3
 
 


Nálunk a mai menü:Sajtos zöldbableves és fasirt s.krumplival Kép Kép
melcsikez3
 
 


Sziasztok!

Nálunk tegnap gyümölcskompót volt és répás-spenótos nokedli füstölt tarjával, a levesből (ízesítés nélkül) és a párolt répából tettem félre Dávidkának, ő azt kapta. Ma lecsó lesz.

Kép kompót meggy-barack-alma

Kép szines nokedli

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hallé, nálunk ma húsleves grízgombóccal, és fokhagymás, sült oldalas krumplipürével és sült paprikával volt az ebéd.
És újabban, hetente legalább 2x sütök kenyérlángost, kenyérsütőbe alapanyagok bedob, az begyúr, bedagaszt. Majd kenyértészta kinyújt, rá egy tepsire, fokhagymás tejföllel megken, ráhajigálok, kolbászt, lilahagymát, vagy szalonnát, gépsonkát, ami épp van itthon be a sütőbe, picit még kelni hagyom a tepsibe, majd padlógáz és kb 10 perc alatt megsül. Isteni laktató és gyorsan elkészül (Főleg kenyérsütőben, az nélkül nem vergődnlék vele :lol:) A Hungaricum fesztiválon ettünk a zurammal -600 ft volt egy adag, na egy nagy tepsi jön ki ennyiből ha magam csinálom- és az ízekből összeszedtük, lekoppintottuk mi lehet benne/rajta, és elsőre összejött :) A kölkek is imádják, ma reggelire is azt csináltam, miután 5kor kidobott az ágy :lol: Már 8ra meg volt főzve/sütve minden :)
Legközelebb fotózok ha érdekel valakit, tényleg baromi fonom és olcsó kaja, laktató, gyors..stb :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Bocs a mellégépelésekért, siettem.
Még valami.....az utolsó előtti kenyérlángos, vagy lepény vagy miszöszre, cukkinit is raktam (Marci nagy kedvence), és nagyon feldobta :wink: no meg a paradicsom vékony karikákra vágva...nyamiiiiiiiiiiiiiiii

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikő: A kenyérlángos vagy töki pompost én is hasonlóképp csinálom, csak nincs kenyérsütőm.
http://www.tokipompos.hu/tejfolos-pompos
ez a tészta receptje
ez meg mindennel együtt naaaaagy adag:
http://www.tokipompos.hu/pompos
még receptek:
http://www.tokipompos.hu/toki-receptek

Bea
KépKépKépKép
jégvirág
 
 


Estét!
Bea: Hát én kruplit nem raktam bele, sima mezei kenyértésztával is Istenkirály :wink:

Tegnap kaptunk 2 bazi nagy láda almát. Sütöttem almás akármit. Sűrű palacsinta tésztába reszeltem egy nagy csomó almát+cukor+fehéj. Olajba kis kerek formákat öntöttem és megsütöttem. fahéjas, vaniacukros, citromhájas cukorba mártogatva ettük, a gyerekek nagyon imádták :) Lekvárral is lehet enni, meg csokival...stb

Majd valami sütit is sütök csak legyen időm rá.....
Van valakinek valami almás süti recipéje? Csak ne legyen sok idő az elkészítése, me az nekem nincsen :D

Amúgy ma krumplileves+almapampuska :) +tegnapi maradék, rántott hús, sajt, fokhagymás ubisalival+spenót, avagy az ízek kavalkádja volt ebédre :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Tegnap párom alkotott (amíg én aludtam :wink: )
OLdalast sütött, mustáros-fehérboros, sárgarépás, paprikás finomságot, és maradék krumplipürét újrahasznosított és lisztte, tojással, sóval és egy pici szódabébével összezutyulta, majd kis pampuskákat sütött belőle. Ezt ettük az oldalashoz, ilyen lett:

Kép

És mára lett egy kis tuning a tegnapi maradékon. Volt apácska a piacon reggel és vett cukkinit, paradicsomot és gombát, ezeket feldarabolva jó sok fokhagymával megpirította, majd a maradék oldalast ráöntötte és összefőzte, hát egész más íze volt, mint tegnap, és Istenien sikerült Neki :) Egy kis pároltrizst készítettem hozzá + ubisali, meg zöldbableves volt előtte....
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kép Kókuszos Kép


Egy kis nasi :wink:
melcsikez3
 
 


Kép Kép

http://www.stahl.hu/index.nof?o=0&nyelv ... ceptid=666
Nagyon fincsi,egyszerű és laktató
melcsikez3
 
 


Melcsike: Ez álomjól néz ki, és isteni lehet! Alapanyagokat honnan szerezted be hozzá?

Én még a múlt héten, pataki tálba sütöttem májat, krumplival, kolbásszal. Isteni lett és vajpuha lett a csibemáj :)
Kép

Ma meg rakott krumpli volt.

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő:
Piac és Tesco.

Nagyon egyszerű elkészíteni és isteni fincsi!!! :D
melcsikez3
 
 


Kép Kép

ATZitának a A Nagy tésztás könyvemből. :wink:

Nóra
KépKép KépKép
norus88
 
 


Norus!
Köszi!!! :wink:
Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Enikő!

A pataki tál egyenlő a római tállal (nálunk cserépedény)? :D Hogy csináltad meg benne a májat? Fűszerek stb...

Zita! Én a Knorr rafinériás Carbonara spagettit vettem, főztem hozzá tésztát, megfőztem a mártást, kicsi olajon kockára vágott csirkemellsonkát pirítottam hozzá, belezutty a szószba és kész.

Én most Fakanálból sütöttem sütit a hétvégén, isteni lett, a fodrászom is kapott, annyi lett. Majd hozok képet.

Kép
szilcsi
 
 


Én tortát sütöttem a hétvégén, megint csak úgy, vendégségbe vittük, elfogyott.. :lol:

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska!
Nagyon ötletes a tortád díszítése!!
A cukor sziveket,papíralátétet hol veszed?
A torta oldala kókuszos?Belül milyen volt?
Eredigyümi-csokis vagy tiszta csokis v. más?
Gratula mégegyszer...:) :wink:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit :)

Nem papír alátét, csak egy ősrégi alutálca, kissé megfakult a mosogatógéptől! :oops: :lol:
Amúgy a minipakban mindenféle méretű papírtálcát lehet kapni.
A szivecskés cukrot (Lillyfee) a tescoban vettem , ahol a házisütés kellékei vannak - öntetek, pudingok, vaníliás cukor, egyebek...
Az oldalán most darált háztartási keksz van, de szoktam kókuszreszeléket is tenni rá!
Síma csokitorta volt most, de van egy tuti alapkrém receptem, amit bármivel lehet ízesíteni. (nem emlékszem, hogy feltettem-e már ide).

Kép
Kép
zituska28
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: