Új privát üzeneted érkezett!

Zituska,

köszi, majd kipróbálom hamarosan, ha lesz egy kis erőm. Most egész héten a kertben dolgoztam, Manó rengeteget "segített", teljesen ki vagyok purcanva... :(

Mónika

vesm
 
 


Sziasztok!
Van nekem egy római tálam amit még soha sem használtam.
Nézegettem neten recepteket,de esetleg tudtok ajánlani vmit ami nektek tutira bevált?Fűszerezés pl.?

Köszi.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szerintetek spárgából főzeléket is lehet csinálni?
Ha igen, szerintetek hogyan? :oops:

Szilde :)
Nekem is van Római tálam, már rég használtam, de lehet előszedem!
Én egyben szoktam benne húsokat sütni - pl. csülök, vagy egyben sertéscomb stb.
Be jkell áztatni a tálat kb 1 órára, hogy jól megszívja magát a cserép.
Én már előző nap befűszerezem a husit, hogy jól átjárja.
Bele teszem a húst a tálba, szoktam köré krumplit, sárgarépát, paradicsomot, hagymát szelni, és 1 óriási kelkáposzta levéllel letakarom a husit, és megy a sútőbe lefedve!
Kb 2 órát sütöm közepes lángon, majd ha a hús puha, leszedem a tál tetejét, meg a káposzta levelet, és nagy lángon pirosra sütöm!
Ja, én pici zsiradékot teszek alá, hogy a zöldségek ne égjenek tuti oda! (Bár elméletileg nem szükséges se zsiradék, se víz bele)

Kép
Kép
zituska28
 
 

 
 

Zituska!
Nagyon köszi.:):)
Asszem nemsokára hasznát veszem,hogy egyszerre készül minden..
Felköthetem azt a bizonyost... :lol: :lol:

Tényleg,ti főztök v. inkább rendeliek a kaját?

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit! :)
Az elején meghalni nem lett volna időm, nem hogy főzni két gyerekkel!! :shock:
Most is csak hétvégén főzök, bár mostmár beállt a rendszer, délelőtt alszik annyit a csajszi, hogy egy gyors ebéd belefér! :) De hangsúlyozom: kb 1 hónapja van így! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Ziuska!:lol: :lol:

Hát én is így érzem.
Azért is gondolkodom,hogy hogy kéne megoldani a kajatémát...,mert a főzés az utolsó dolog amire a közeljövőben rá fogok érni..
Ezek szerint nem az én bénaságom miatt...
:lol:

Privi megy.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Édesszájú, időhiányban szenvedő kismamáknak ajánlom, ezt a gyorsan elkészíthető, nagyon finom túróslepényt! :D :D
Én tegnap csináltam - dupla adagot - elfogyott! :lol:

2 csomag túró (25 dekás/cs)
2 kis pohár tejföl
5 tojás (külön a sárgája és a fehérje)
5 kanál cukor
5 kanál liszt
vaj, vagy margarin

Túrót, tejfölt, cukrot, lisztet, tojássárgáját öszzekeverjük, végül a habbá vert tojásfehérjét hozzákeverjük.
Tepsit vajjal kikenjük a tesztát beleöntjük, tetejét vajjal bőven meglocsoljuk.
Be a sütőbe, és szép aranybarnára sütjük!

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


Azt elfelejtetem írni, hogy én szoktam beletenni egy kicsi sót is, úgy finomabb! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Tegnapi kaja

párolt káposzta(fini lett köszi Enikő) :wink:
sült pulykacomb és krumpli.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Valaki tud vmi könnyű joghurttorta receptet???

sos kéne, van itthon egy csomó natúr joghurtom (rendezvényről maradt ki, és hozta haza Apa), és sajnálnám, ha megromlana...

Kép
Kép
zituska28
 
 


nem sóóóós, hanem S.O.S.!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska: Innen szemezgessél ;)

http://mindmegette.hu/index.php?apps=re ... ehet=Mehet


Zitacicu: Örülök, hogy sikerült. :wink:

Nálunk tegnapi ebéd:
Tyúkhúsleves májgombóccal!
Rántott sertéshús+rántott sajt, apának kukoricás rizs volt a köret a kicsiknek spenót. Zöldhagymával megszórt paradicsomsalival tálaltam.
Ma ennek a maradékát esszük (direkt 2 napra főztem, mert apánk éjszakás és egyedül vokk a 3 kicsivel, nem egyszerű így főzni), de mivel a spenót a nagy sikerre való tekintettel elfogyott, ezért sütöttem krumplit. :D Meg ma ecetes, fokhagymás ubisali lesz hozzá...

A héten volt még rántot csirkecomb tökfőzelékkel (apának sültkrumplival)
Volt gulyásleves sajtos tésztával.
És hagymás rostélyos (kicsit másképp :D ) soksok vöröshagymával és borssal wokkban készítettem :wink:

Holnap fasírtot tervezek, hétfőn meg jön tesóm (vega) és patiszon pörköltet szeretnék neki csinálni nokedlivel, meg vettem gombát, abból meg lehet hogy készítek valami könnyű salit, oregánós fokhagymásat... De lehet azt is belezuttyantom a patiszonpöribe, megnézzük milyen lesz az összhatás :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Köszi Enikő! :D

Íme:

Az alja 3 tojásból piskota.

A krém:
3 joghurt
25 deka cukor
1 zacsi színtelen zselatin
1 deci víz
1 csomag tejszínhabpor (sztem ez lehet zacsis is, csak nekem porom volt itthon)
1,5 deci tej

A joghurtot kikeverjük a cukorral. A zselatint feloldjuk 1 deci melegvízben, és a joghurthoz keverjük. A tejszínhabport habbá verjük a tejjel, és a joghurthoz keverjük.

A kihűlt piskótát megkenjük lekvárral, ráöntjük a masszát (tortaformában). Pár órára hűtőbe tesszük, utánna gyümölcsöt teszünk rá, és gyümölcskocsonyával leöntjük.

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


sziasztok

még ide nem írtam. meg nem is vagyok egy nagy konyha tündér, bár sütni szeretek.

spenótos tészta
kb 25dkg spenót vajban fokhagymával párolni, bele tejszin, fűszerek(bors, só, zöldfűszer). összerottyant. főtt tésztával összekeverem, tepsibe rakom, sajt a tetejére és összesütöm.
Kép
kicsit egyszerű, de nálunk api egy héten csak kétszer eszik húst és nem szereti a vega édességeket sem, így ilyesmivel próbálokozok :oops:

bögrés mákos(egy másik fórumról :oops: ) egyszerű, gyors és annak ,aki szereti a mákot

1 bögre liszt, 1 bögre mák, 1 bögre tej, 1 bögre cukor, 1 sütőpor, 1 tojás, 1 reszelt alma(ez fakultatív, meg én legközelebb citromhéjat is teszek) kb 30 perc közepessen kicsi lánggal
Képezt meg nem sikerült túl dekoratívra fotoznom. ja és még banánt dobáltam bele.
hát így főzök én :oops: :D . legközelebb jobban igyekszem :wink:
toncsi

toncsi80
 
 


Toncsi!
Ügyi vagy nagyon!
Ötletes ez a spenótos tészta.Lehet kipróbálom.Hátha így majd jobban fogy..:),mint a főzelék...

Különben meg az egyszerű ételek is lehetnek finomak,és az a lényeg!!:) :wink:

További jó főzőcskézést!!
Rakjál föl recepteket máskor is ám!!

Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


sziasztok
felbátorodtam :D
ez volt api szülinapi torta/sütije. ez a kedvence. nagyon szereti a csokit. szóval csak csokifanatikusoknak.(nekem túl csokis, kis tejszínhabbal azért lecsúszik :wink: )
Dán csokis süti(prima konyha újságból)
15dkg vaj
15dkg kristálycuki
1vaníliás cuki
12dkg étcsoki
8dkg darált dió v. mogyi
4 tojás
7dkg finiomliszt
félmokkáskanál sütőpor
tetejére 5-6ek lekvár 1csomag tortabevonó(én szerencsi étcsokit rakok egy táblával ide is, mert nem jött be máskor a bevonó)

lábasban vajat felolvasztani, cuki, vanília, csoki felolvaszt(kevergetve, kisláng). tűzről lehúzva dió oder mogyi bele, egyesével tojássárgákat is. lisztet, sütőport szintén, végül beleforgatni a kemény habbá vert tojásfehérjét. kivajazott bezsemlemorzsázott(én múltkor liszteztem) őzgerincformába és közepesnél kisebb lánggal(én egész kicsin szoktam)1 óra 1óra 15 percet sütni. tűpróba, hogy kész-e. kiborítani, ha kicsit hűlt, lekvárral megkeni és beborítani csokival.
Kép
kissé pórias a kép még a munkalapon :oops: . és igen, 32 éves api!
és fincsi és könnyű és gyorsan megvan. Minivel együtt készítettük :D
toncsi

toncsi80
 
 


Toncsi :)
Ez nagyon guszta!! :D :D
A tortabevonót én sem szeretem.
Szerintem én majd a saját csokikrémemmel fogom bekenni! :D Ha érdekel, megtalálod az előző oldalon a tortareceptemnél! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


zituska
már olyan rég akartam kérdezni, hogy a csokitortád kapcsán
hogy kell 4tojásból piskótát sütni? van teljes recepted? egyszer gyerekkorunkban a bátyámmal sütöttünk(akartunk :oops: , az egyik fele porladt, a másik fele ragacsos volt-mondjuk tekercset akartunk) piskótát. de mvel az nem sikerült. így soha többet nem próbálkoztam piskótával.
szóval kéne egy recept, de részletes! kezdőknek! :D léccci!
köszi
toncsi

toncsi80
 
 


Toncsi :)

Piskóta (4 tojásból)

A piskóta aranyszabálya: ahány tojás, annyi kanál liszt, és annyi kanál cukor (por v. kristály). A lisztet mindíg púpozottabban mérjük, mint a cukrot, mert a cukor nehezebb!

Tehát:
4 egész tojás
4 ek. liszt (lehetőleg rétesliszt, de finomlisztből is meglesz.)
4 ek.cukor
késhegyni szódabikarbóna v. sütőpor

A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét habbá verjük, majd kanalanként hozzáadjuk a cukrot, amellyel még tovább verjük, amíg fényes és jó kemény lesz (géppel). Majd hozzáadjuk a tojássárgákat, amivel még tovább keverjük, kb. 4-5 percig. Ezután lassan beleszórjuk a sütőporral elkevert lisztet, de ezzel már nem verjük, hanem könnyedén elkeverjük.
A tortaformába öntjük, elsímitjuk a tetejét, és mehet a sütőbe Egyenletes, középhőmérsékleten sütjük, kb félóra, attól függ hány tojásból van, a vastagabb tészta értelemszerűen tovább sül.
10 percig TILOS a sütőt kinyitni, mert összeesik a tészta!
Szép, világosbarnára kell sütni, nem kell sötétre, mert akkor már megég.
Hústűvel, vagy fogpiszkálóval megszúrjuk a közepét, ha nem ragad már rá a tészta, akkor kész!

Amúgy, ha nagyon sietek, akkor csak úgy csinálom, hogy felverem a fehérjét kis cukorral, meg külön edényben összekeverem géppel a sárgáját a liszttel, sütőporral, maradék cukorral, összeöntöm, és jól összekeverem (géppel, kis fordulatszámon).
Így nem lesz olyan magas a piskóta, de a tortához tökéletes :wink:

Piskóta tekercset meg úgy tudsz csinálni, hogy rögtön sütés után konyharuhára teszed a még forró tésztát, begöngyölöd a konyharuhával, és úgy hagyod kihűlni. Majd óvatosan kitekered, megkened lekvárral, és - már a konyharuha nélkül visszatekerded. Így - elvileg - nem reped meg! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


zituska

nagyon köszi! :D elraktározom az infót, mert most nem érünkrá,a jövőhéten meg nem leszünk. de majd vmikor csak felveszem a piskótát is a repertoáromba :lol:
puszi érte
toncsi

toncsi80
 
 


MAi menü

tyúkhúsleves ,rakott krumpli kicsit másképp(isteni finom)tiramisu és ha minden igaz összeütök még egy kis túrótortát.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!

Tegnap kreáltam valami érdekeset!
Volt itthon egy csomó tök, gondoltam megkóstoltatom Nórival, de úgy magában nem mertem, hátha nem eszi meg.
Szóval mi lett végül?

Tököt és krumplit kockára vágtam, sós vízben megfőztem kevés fokhagymával és petrezselyemmel. Amikor meg főtt kivettem a zöldségek kb felét és félretettem. Készítettem olivaolajjal és rizsliszttel fehér rántást és besűrítettem kicsit és végül botmixerrel pürésítettem. Majd a félretett zöldségkockákat visszatettem.

Nóri nagyon szereti ha van mit rágni, legszívesebben csak kajafalatokat enne, a kanál már nem annyira nyerő dolog.

Hát én is megkóstoltam és rögtön csináltam magunknak is egy nagy adagot, de normál lisztes fehér rántással és kicsi borssal. Apának annyira ízlett, hogy felvettük a családi receptes könyvünkbe.

Szóval ez az én új krumplis tökfőzelékem. :)
Kóstoljátok meg, tényleg tuti. Még ha a tökfőzeléket nem is szereted, ez bizti ízleni fog.

Kép

Kép
sznanna
 
 


HŰ Anna ez jól hangzik! :) Lehet kipróbálom, nálunk se rajonganak a tökfőziért, de így ebben a formában lehet megennék :)


Zitacicu: Túrótortát hogyan készíted? A rakott krumpli mitől van kicsit másképp? :D


Én ma rizseshúst főztem, sertés dagadóból :) Nagyon fincsi lett! :P

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

A mai remekművemet szeretném megosztani veletek.

Tortilla

Hozzávalók:
* 2 csésze liszt
* 1 teáskanál só
* 3/4 teáskanál sütőpor
3 evőkanál olivaolaj (vagy olvasztott vaj)
* 2/3 csésze meleg víz

Elkészítés:
A víz kivételével összekeverjük a hozzávalókat, majd a vízzel fokozatosan lágy tésztává gyúrjuk.
Befedve 15 percig pihentetjük.

12 egyforma darabra osztjuk, golyókat formálunk belőle, amelyeket lisztes deszkán 15-18 cm átmérőjű lepényekké nyújtunk.
A kész lepényeket ismét befedjük, nehogy kiszáradjanak

Vastag aljú serpenyőben, zsiradék nélkül sütjük, amíg a felületén buborékok nem keletkeznek. Megfordítjuk és megsütjük a másik felét is.
A készeket tányérral, vagy alufóliával lefedjük ésmelegen tartjuk

Töltelék:
* Grillezett csirkemell csíkok
* jégsaláta (vékony csíkokra vágva
* paradicsomkarikák (fekete borssal, sóval)
* póréhagyma
* paprika
* sajt

Mártás:
* 1 pohár tejföl
* 1 evőkanál olivaolaj
* pici só
* 1 gerezd fokhagyma
* oregánó
* kapor
* bazsalikom

A mártással kenjünk át egy tortillát.
Tegyünk rá a húsból, zöldségekből, sajtból.
Fedjük be egy másik tortillával, Kenjük be a tetejét a mártással és forró sütőbe toljuk 2-3 percre



Kép Tortilla felülről


Kép Tortilla oldalról :)


Jó étvágyat hozzá!

Kép

Kép
sznanna
 
 


Sznanna!
Ez nagyon jól néz ki.Nyami!! :D
Honnan az ötlet?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Recepteket böngészek amikor van kis időm, imádok főzni.
Még amcsiban ettem nagyon finom tortillákat a családnál, ahol laktam. Erre a receprte csak nemrég akadtam rá, de nagyon fini lett. :)
Annak már csak külön megörültem, hogy végre egy igazi tortilla receptet találtam és nem kell bolti DRÁGA tésztalapokat vennem. :)

Kezdő szakácsok is kipróbálhatják. (a tésztanyújtás kicsit hosszadalmas, mert nagyon vékonyra kell nyújtani, de szerintem megéri.

Kép

Kép
sznanna
 
 


Anna a Tortillád tényleg isteni finom volt :) Nyamiiiii :)

Én tegnap rakott patiszont csináltam szójával.
Patiszon megpucol, kockára összevág. Szójakocka pörinek elkészít (fűszerpaprika nélkül).
Jénaiba egy sor patiszon (nyersen) egy sor szója, és én tettem rá még szeletelt paradicsomkarikákat (nagyon jó ízt adott neki :D )
Aztán rá a maradék patiszon!
Tojásos tejföllel leöntöttem és be a sütőbe.
Hja tettem alá egy kis húsleves levét, hogy tudjon mibe párolódni a cucc. A szójakockába is azt tettem a hagymán kívül. Annyit hoigy megpuhuljanak a kockák.

És ilyen lett:
Kép
Kép

És sült paprika volt hozzá salinak:
Kép
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


halihó

Anna
én is megsütöttem, igaz köret részese lett. fincsi volt.
íme a kép is. saslik, meg diétás(nincs krumpli, meg zöldborsó, mondjuk az amúgy sem) franciasali.meg cicuka caciki.
Kép [img]
ez meg még egy régebbi pizza. mi jó gazdagon szeretjük :D : Kép

enikő
jó lehetett! csak hússal, nem vagyok egy szójafun. a paprikasali ilyen ecetes, olajos, sós, cukros lében van? mert azt szeresem.

na, lépek, és már nem eszek semmit ma!
toncsi

toncsi80
 
 


Toncsi nagyon guszta a saslikod :D Mi van rajta? Hagyma meg husi?
A pizzád se semmi :) Zuram is így szereti amikor vékony tészta sok cucc van rajta :D


A patiszon azé volt szójával, mert tesómnak csináltam és ő vega. Mi ragadozók :lol: rakott krumplit ettünk.

A sült paprika az az amire gondolsz csak fokhagyma is van rajta :) Én is imádom! És nagy előnye hogy fagyasztható ;)

Ma a tegnapi pulykanyakleves volt, meg rántott csirkemell és comb, valamint fasírt krumplipürével és sült paprika salival.

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hmmmm, csajok! Ezek a guszta kaják!!! :D :D :D

Kellenek mostantól nagyon az ötletek hétköznapra.
Könnyen és gyorsan elkészíthető kajákra gondolok, ami 1-1,5 óra alatt megvan!

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska!
Mostanában, ha nincs időm, akkor olyat készítek, amit pár perc alatt össze tudok dobni és berakom a sütőbe, vagy forrtyoghat a tűzhelyen és néha kell csak rákukkantani.

A mai menünk:
Jókai bableves
Palacsinta

A palacsintát ki tudom sütni, míg Nóri délelőtti szunyálása tart, a bableves meg hadd főjjön, úgy jó a bab ha puha :)
Ha megfőtt gyors rántás neki, kis tejföl és kész is van.

A hétvégén vendégeink voltak. Rakott karfiolt csináltam. Előző este össze lehet állítani, de csak sütőbe be és lehet enni.
Így még a vendégekkel is tudtam lenni, nem a konyhából kellett kiabálnom... :) A húsleves meg megfőzte addig magát.

Szóval szerintem kis szervezéssel bármit meg lehet csinálni gyorsan :)

Remélem tudtam kis ötletet adni.

Kép

Kép
sznanna
 
 


Egyetértek Annával, a főzés önmagában nem egy ördöngősség. Szervezés kérdése az egész ;) Én is megoldom nap mint nap a 3 gyerekemmel, úgy hogy közbe Vius nem nyúvasztja ki a többit és ez nagyszó ám, me Vius azé nehéz eset......

Nálunk ma csevap volt sültburival, hagymás paradicsomsalival!
Holnap bablevest csinálok :wink:
(2 napra főzök, mert pénteken dokihoz megyünk banyával)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Köszi Csajok! :)

A főzéssel nincs gondom, szeretek - és szerencsére tudok is - főzni! :D
Csak a szervezéssel vannak gondjaim, meg kitalálni esik nehezemre, hogy mit főzzek! :?

De itt tuti ötletek vannak, sz'al nagy baj nincs! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Annyira kedvet kaptam az újdonságokhoz, hogy a mai menüm csupa finomság:

Francia hagymaleves cipóban (a férjem hozza a cipót frissen, nekem sütik a pékségben, ahol dolgozik)

Dubarry csirkemell (Enikőtől vettem az ihletet)

AMint lesznek képek rakok fel. :)

Kép

Kép
sznanna
 
 


Enikő!Toncsi!
Nagyon gusztán néznek ki a kaják... :D

Zituska!
Néha télleg nem egyszerű mindent jól megszervezni.Időnként mindenkinek beletörik a kisbicskája..sztem..

Sznanna!
Tepsis receptek jöhetnek.Knorr Rafinériákat próbáltad már,milyen?
Akkor várjuk a képeket az újdonságokról..

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Csajok!
Tud valaki jó padlizsánkrém receptet?????
Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


A.T. Zita: Én is épp a padlizsánkrém után vadászok :) Szal jöhet duplán is :)

Anna: Francia hagymalevest imádom :) Húderég csináltam, na most kedvet kaptam fogok majd a héten :) Nekünk is tudna hozni a zurad egy cipót 8) (vagy kettőt :D )


ZItuska: Azt kell figyelembe venni, hogy mit meddig tart elkészíteni és sztem szuperjól össze lehet hozni a dolgokat! :wink: Pl a húst feldobom a hideg vízben főni (levesnek) majd a a másodikhoz kezdem el az alapanyagok előkészítését, mivel a leves bezöldségelése ráér, szal a második már javában készül amikor a leveszöldégeket pucolom.....

Vagy pl ha betegek a gyerekek akkor olyat főzök ami mellett nem kell ott állni meg vacakolni vele. Ilyen pl a paprikás, pörkölt, gyors egyszerű dolgok mint a sajtos tészta....stb
Ha van időm akkor fantázia rulez és hajrá :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Én a múlt héten csináltam padlizsánkrémet.

Csak úgy érzésre csinálom, mert a nyelvem már tudja milyennek kell lennie. :)

Szóval nagyjából a recept.

A padlizsánt megsütöttem a gázrózsa lángján, amíg fekete nem lesz a bőre. Utána pihentetni kell (anyukám szerint hogy kifojjon a keserű leve) Majs meghámozom és felkockáztam. Kicsi citromlé kell rá, hogy ne barnuljon meg.
Gyorsan csináltam majonézt (tojássárga, mustár, citromlé,cukor összekever, majd lassan olaj csurgat, míg krémes nem lesz, kicsi tejföl mehet bele még)
A padlizsánra só, bors. adunk hozzá kockára vágott vöröshagymát, majonézt és lehet turmixolni.

Pirítóssal, sima kenyérrel isteni finom :)

Remélem olyan finomra sikerül, amilyenre szeretitek :)

Ha nem szeretitek füstösen a padlizsánkrémet, akkor sütőben is lehet sütni. De az eredeti krém úgy az igazi, ha lángon sül, vagy parázson...

Kép

Kép
sznanna
 
 


Tegnapi ebédünk (római tálban krumpli, paprika, lilahagyma, karfiol, gomba, csirkecomb):

Kép
Kép

Kép
szilcsi
 
 


Szilcsi!
Ez nyálcsorgatós!! :oops:
Nagyon jól néz ki!!!

Zita!Enikő!
Anyum szokott csinálni padlizsánkrémet és a könyvében találtam még v. ötféle padlizsános receptet.Amint lesz időm bemásolom.Gondolom Anna sem bánja.
:wink:

Sznanna!
Tutira finom lehet az a padlizsánkrém.Tök jó,hogy így szeretsz főzni.
Én csak mosogatni nem szeretek különösebben.
Hagymaleves,Dubary csirke-fotók?

E.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilde 2008.10.03 10:31-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Megdobna valaki egy jó pizzatészta recepttel?
Köszi! :D

Edit, igen nagyon fincsi volt, és egyszerű elkészíteni is. :wink: És nem utolsósorban egészséges! Szeressük! :wink: :lol:

Kép
szilcsi
 
 


szilcsi
fél kg liszt(lehet teljeskiörlésű is kb 30%a)
4dl tej
1 élesztő
só én kb 1 csapott evőkanál
1 dl olaj
kis cuki a tejbe
élesztő tejben cukorral felfutatni.utána összedolgozni, 20-30perc meleg helyen kelesztés. formázás , rá minden jót és forró! sütőben kb 20 perc

fotó fentebb. ez így elég vastag tésztás(2cm vastag) ha kisebb kell arányosaítsd.
pont pizzát eszem :D de ezt rendeltük

jó étvágyat
toncsi

toncsi80
 
 


Szilcsi :)
Hmm, de guszta! :D
Asszem, hétvégére elő kéne kapnom a római tálam! :lol:

Hú, padlizsánkrémet imádom!!
De hogy kell a gázrózsán megsüni? :oops:
Villával kell felette tartani? Nem potyog le? :oops:

Na eddig egész jól ment a mindennap főzés! :lol:
Amúgy én is a rumlit, meg a mosogatást utálom, főzni szeretek!

a heti menünk eddig:

Hétfő
Krumpli leves (sok zöldséggel, kolbásszal)
Rakott karfiol

Kedd
leves u.a. mint hétfőn
töltött káposzta
(mélyhűtőbe tettem el előre elkészített gombóckákat, csak meg kellett főzni, berántani :) )

Szerda
Paradicsom leves
Brassói

Holnapra megint maradt leves (nem tudok két adag levest főzni)
Meg sztem zöldséges rizseshús lesz, mert amit ma kivettem a brassóinak hús, túl nagy darab volt, elfeleztem, és az jó lesz rizseshúsnak..

Pénteken tejszínes ragulevest csinálok (szombatra is) és spenótot tükörtojással.

Lassan a jövőheti menüt kéne kitalálnom...visszaolvasok kicsit ötletekért! 8)

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska!
Vaoo!
Ügyi vagy!
Találtam egy könyvcímet,olyan sokatmondó..
Jót röhögtem rajta,mármint a címén.Milyen lehet akkor a könyv... :lol: :lol: :lol:

De Turckheim,Stephanie,Langrée,Aimee:Ínyenc fogások az őrület szélén álló anyukáknak.50 stresszmentes recept. :wink: :lol: :lol:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


A padlizsánt és húsvillával tartottam a gázrózsa felett, és a biztonság kedvéért raktam köré alufóliát, nehogy túl nagy koszt csináljak

Kép

Kép
sznanna
 
 


A 100 legjobb erdélyi jó falat c. könyvből néztem.
Az első két recept az olyan mint Sznanná-é.Sima padlizsánkrém,és majonézes padlizsánkrém.
Aztán a Töltött paradicsom ami padlizsánkrémmel van töltve.
Petrezselyemzölddel,paprikával jó vendégváró.
Majd jön a Zakuszka és a Babos Zakuszka,anyukám ezt nevezi padlizsánkrémnek,ezt szokta csinálni.

Zakuszka

Hozzávalók:
35 paradicsompaprika,10 nagy vöröshagyma, 10 padlizsán ,1l olaj, só szemes bors, 1l sűrű paradicsomlé ,3 babérlevél eltevéshez tartósítószer-üvegenként egy csipetnyi
(Ez így egy hadseregnek elég lenne,de arányosan tudtok belőle kevesebbet csinálni)

Padlizsánt uu. megsütni,mint Sznanna írta.Utána ledarálni.
Paradicsompaprikát,hagymát húsdarálón ledarájuk.(hagyma levét lecsöpögtetjük)
Olajon üvegesre pároljuk a hagymát,hozzáadju a paradicsompaprikát,és addig sütjük lassú tűzön állandó keverés mellett,amíg a paprika megpuhul,és a leve elpárolog.
Levéve a tűzről hozzáadjuk a padlizsánt,a paradicsomlevet és az ízesítőket.Visszarakjuk a tűzre,és nagyon óvatosan kavargatjuk.
Összefőzzük,majd még melegen merőkanállal adagolva befőttesüvegekbe rakjuk.Kevés olajat öntünk a tetejére és megszórjuk csipetnyi NaBe-tal(nátrium.benzoát)
Meleg dunsztba tesszük egy órára,lassan hűtjük ki.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Babos Zakuszka:
Eredetileg uu. készül mint a sima Zakuszka csak padlizsán helyett 2kg jó puhára főtt fejtett babbal;egészben,v. ledarálva,v. szitán áttörve
Hidegtálra húsos zöldpaprikába töltve tálalják.
Anyum viszont az eredeti ppaprikás Zakuszkába rakott babpürét és nagyon fini lett. :wink: (Akár konzervbab is mehet bele)

Szóval ennyi.
Ha van kedvetek próbáljátok ki!:)
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!
Még nem is hallottam erről a zakuszkáról. Megcsináltam az Anna félét, finom lett.
Én mondjuk a sütőbe sütőttem meg tepsibe a padlizsánt.

Szilde, Zituska!
Hát mi ezért vettünk a Szandi születése előtt mosogatógépet. Nekünk nagyon bejön! :wink:
Volt hogy apa vagy én 1 órán át mosogatott, na erre 2 gyerek mellett nincs időm. :wink:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Szilde :)
Hol láttad azt a könyvet? Lehet nekem való lenne!! :lol: :lol:

Zita :)
Nekem is van mosógatógépem, már jó ideje nem tudnék létezni nélküle... :lol:
De kéne vmi "takarító robot" is, aki kipuceválja a konyhát is főzés után! :roll:
Biztos velem van a baj, de hihetetlen rumlival főzök....meg állandóan kifut vagy kicsapódik vmi...béééna vagyok hna.... :oops:
De a végeredmény ált. jól sikerül! :lol:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Zituska!

Hát igen, a gáztűzhely nálunk is tudna mesélni.Kár, hogy nem öntisztuló!!!!! :lol: :lol:

Zita

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: