Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nem tudom Noémi mikor született, hányadik hétre?
De képzeld én tegnap úgy éreztem már nem sok van vissza, így a 33. héten.

Nagyon elfáradtam lehet csak attól volt, de lehet hogy ez a normális, csak eddig semmi gondom nem volt, most meg bepánikolok.

Minden lépésnél keményedett a pocakom. A babó nagyon keveset mozgott, és minden mozdulat olyan érdekesen fájdalmas volt. Eddig mindig olyan kellemes érzés volt, most meg kicsit fájdalmas. Ez normális? Tudod eddig sem lényeztetett el a mozgásával.

Ma semmi kellemetlenség csak nagyon levertnek érzem magam. Lehet hogy hülye kérdés, de ugye ez még nem a szülés, van még időm?

Köszi.
Andi
andi71
 
 

 
 

Ja és még valami!

Valamilyen túrószerű folyásom van, néha viszket. Szerinted ezzel hívjam fel a dokit? Majdnem 2 hét míg mennem kell hozzá.

Bocsi a sok kérdésért.
andi71
 
 


Andi!

Én a 33.héttől keményedtem folyamatosan,és túlhordtam a Noémit.A 41.hétben született,július 9-én.
Nincs biztos,hogy semmi baj,pihenj!!!De azért beszélj a dokival! Én akkor már semmit sem csinálhattam,mert 5 percenként keményedtem.Milyen a méhszájad?A mozgása nekem nem volt kellemetlen soha.
A folyás miatt én elmennék az orvoshoz,nehogy a baba fertőzést kapjon a hüvelyi szülésnél.Jobb lesz,ha megnézi a doki.(Akkor nyugodsz meg,ha megnéz a doki.Õ tudja,hogy normálisak-e ezek a tünetek.)
Majd írd meg,hogy mi van!!!
Puszi

Ildi
tfildiko
 
 


Szia Ildi!

Köszi a gyors választ.

Ma nem volt semmi kellemetlenség nem is keményedek. Múlt héten kedden voltam dokinál, akkor a méhszáj 3100 volt, mint a 19. héten.
Legközelebb jövő keddhez 1 hétre kell mennem.

Így, hogy ma semmi tünet, én is arra gondolok így utólag, hogy talán ez természetes, hiszen eddig még csak méh összehúzódásokat sem éreztem, ami ugye természetes ilyenkor. Még 2 hétig szedeti velem a doki a dyaphillint. Lehet, hogy csak fölöslegesen pánikolok.

Egy kicsit várok még, ha megint tapasztalom a tegnapi tüneteket, akkor hívom csak a dokit. Nem akarom, hogy hisztisnek gondoljon.

Most gyorsan nekiláttam a babó cuccait rendezni, hátha mégis szeretne már bennünket látni.

Nagyon köszi a segítséget!

Szép napot nektek!
andi71
 
 


Andi!

Nem vagy hisztis.Jobb félni,mint megijedni.Próbálj meg pihenni!

Ildi
tfildiko
 
 


sziasztok!
én is zalai kismami vagyok, pontosabban kanizsai. Most találtam rátok. Vasn egy 15 hós kislányom, és 29 hetes terhes vagyok, a második gyerkem úgy néz ki kisfiú lesz.
én a 20 héttől keményedek, bár szerencsére méhszájam zárt.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Szia Orsi!

Üdv itt köztünk. Elég kevesen vagyunk jó hogy csatlakozol hozzánk.

Gratula a nagy kislányhoz és a születendő kisfiúhoz is. Kanizsára jársz dokihoz? Jó lenne, ha tapasztalatot tudnánk cserélni babás dolgokba.

Bár én Egerszegre járok, de annyi kérdédem lenne sokszor. Én ma kezdtem a 34. hetet és eddig nem nagyon keményedtem, bár a 19. héttől gyógyszert szedek. A múlt héten voltak az első kellemetlen élményeim és nagyon meg is ijedtem. De úgy néz ki még a babó egy kicsit maradni akar. Remélem még legalább 3 hétig. Sok minden megoldódna így.
Most keztem el vásárolni, sok mindent megvettünk, de még sok minden kell. Nekünk egyébként úgy néz ki kislányunk lesz. Bár ez akkor lesz bizti, ha megszületik. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy egészséges legyen.

Jó babavárást neked és jelentkezz!

Andi
andi71
 
 


szia!
Gratula kislányhoz. Ki a védőnénid?
kérdezz csak bátran, szívesen segítek. Én elsőt is Kanizsán szültem, és másodikat is itt fogom, nagyon meg voltam elégedve. Keméynyedés nekem 20. héttől, de valszeg Domi emelgetáése miatt keményedek, és ez mellett még néha szerintem nem is keményedek, hanem a baba fordul és befeszíti a hasamhoz a hátát vagy a fenekét. Ma is ezt tetter ki is tudtam tapogatni csak azt nem tudtam ez a háta a feneke vagy a feje.
szerintem arra az egyrevigyázz, hogy bacit ne szedj össsze. Domival a végére sikerült nem tudom hogyan nagyon viigyáztasm pedig és meg is szültem miatta 3 héttel előbb. Írtad a folyást arra azért kérdezz rá dokidnál vagy védőnénidnél. Ha valami kérdésed van, írj bátran esténként mindig olvasom.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Szia Orsi!

Üdv.köztünk!Írj a lánykádról egy kicsit.Mire vagy kiírva a fiaddal?Az én kislányom 9-én lesz 1 éves.

Andi!

Minden rendben?

Ildi
tfildiko
 
 


szia!
Andi mizu van veled?
Szia Ildi!
kislányom 15 hónapos régebbi képek vannak fennt a babaneten Dominika Csenge 2004.03.25 alatt. Nagyon aktiv a kiscsaj egy örökmozgó. Futhatok utána.
Nekefd hány gyereked van?
szia
Orsi

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Szia Orsi! Üdv. itt!! Szép neve van a kislányodnak! Épp a napokban beszélgettünk, hogy ha (majd pár év múlva) a második is lány lesz, akkor -jelenlegi elképzelésünk szerint- Csengének fogjuk hívni.
Az én kislányom, Luca vasárnap lesz 5 hónapos. Képzeljétek, olyan ügyesek vagyunk, hogy még mindig csak szopizik, és szépen fejlődik, már meg is duplázta a súlyát (6900g)
Tegnapelőtt lövettük ki a fülét, szép kis fülbevalós lett a kis tündérem.

Csütörtökön lesz az államvizsgám, szorítsatok!

Andi! Írtad, hogy lesz kérdésed, ilyenkor már én is sokat gondoltam a szülésre. Meg voltam róla győződve, hogy előbb fogok szülni, aztán még túl is hordtam pár nappal.
Írd meg, mire vagy kiváncsi! A kórház egyébként nagyon jó, bennem nagyon szép élményként élnek az ott töltött napok is.

Nyaralást terveztek? Ki, merre?
Mi egyelőre csak a szüleimhez...

Puszi: Gabi
ngabi
 
 


Orsi!

Nekem egy gyerekem van.Õ is egy örökmozgó,már elszalad előlem.Igazi rosszcsont.Kicsinek sem volt egy nyugodt baba.
Meg fogom nézni a képeket.

Gabi!

De jó,hogy tudsz szoptatni!!!ÖrülökKépNagyon szép a súlya is a Lucának.Én már rég mértem a Noémit,de 9-én az első szülinapján mindenképp lemérem.
Majd tegyél fel képet a kis fülbevalós tündérkédről!!!
Csütörtökön szorítok neked.
Mi nem megyünk nyaralni,de azért a nagyihoz elutazunk 2 hétre.Már nagyon várja a lánykámat.

Puszi Mindenkinek

Ildi
tfildiko
 
 


Teszek fel pár képet a Noémiről.

Kép
Kép
Kép

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy mindenki megvan.

Ildi!
Én is ilyet akarok! Gyönyörű Noémi!

Gabi!
Sikerült ugye?

Lányok!
Délután jövök és írok, meg kérdezek. Még viszonylag jól vagyunk, de mindenki az agyamra megy, mert azt mondják már egy hónapot sem húzunk ki. Pedig még 6 hetet kéne. Na majd meglátjuk. Délután jövök.

Puszi
Andi
andi71
 
 


Andi!

A 36.héten mondták nekem,hogy tuti,hogy egy hét múlva megszülök.Aztán túl is hordtam.Ne foglalkozz senkivel!!!
Köszi a dicséretet.A tiéd is szép baba lesz.Minden baba gyönyörű!!!

Ildi
tfildiko
 
 


Lányok!
Minden eltünt, amit írtam!
Rengeteg volt!

Most nem bírom újra írni!
andi71
 
 


Sziasztok!
A vizsgám sikerült! Köszi! Jó túlleni rajta...
Noémi édes kis vigyori-lány!
Én is megpróbálok képet feltenni a Kisasszonyról...

Túl nagy a mérete... sajna...
ngabi
 
 


Gabi!

Gratulálok!Ügyes vagy!

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Én is gratulálok nagyon ügyes vagy. Luca mellett nem volt nehéz a tanulás? Volt segítséged?
Szeretnék pár dolgot kérdezni. Nem bizti, hogy most minden eszembe jut, tegnap mindent szépen leírtam, de eltünt.
A zeg-i kórházban a babónak adnak elég pelust vagy kell bevinni? Ruhácskát csak a hazahozatalra kell bevinni vagy már előbb is? És a szüléshez adnak kórházi hálóinget vagy saját kell? Vatta kell vagy a betétet is elfogadják? Milyen fájdalomcsillapítási módszer van, mert a dokimtól kérdeztem az eda-t, és úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem nagyon alkalmazza, mert intenzíves háttér kell hozzá. Akkor mi van helyette?
Még egy kérdés! Lehet, hogy csak privibe írod /ha kell megírom a mail címemet/. A dokitól előre megkérdezted a tarifát, és megmondta-e, ha nem akkor mennyit szokás adni és mikor? Előre vagy utána? Előre is köszi!

Képzeljétek ma sokat mozgott a babókám, legalábbis ahhoz képest, hogy mennyit szokott. Tényleg nem bírja a meleget. Teljesen meg voltunk tőle hatódva apucival. De annyira elfáradok, hogy 1/2 óra meló után legalább ugyanennyi pihi kell. Ugy érzem magam, mint egy 100 éves.

De ma megdicsértek, hogy jót tett nekem a terhesség, megszépültem tőle. Csak 2 kg-t híztam eddig, nem is bánom. Hála Istennek nem vizesedek, nem dagadok. És ma kezdtük el a 35. hetet. Hétfőn megyünk dokihoz, egy hét múlva meg uh-ra. Kicsit izgulok!

Lányok! Már tényleg nem sok van hátra. Annyira várom már, hogy lássam a babámat! De közben kicsit félek is.


Orsi!
Hova tüntél? Te jól vagy!

Szép hétvégét Nektek!

Andi
andi71
 
 


Andi!

Ne félj!Pár hét,és kezedben tarthatod a babád.
Arra én is kíváncsi vagyok,hogy Zalában mennyit adtok a dokinak.Én 50000FT-ot adtam az enyémnek.
Két hét múlva ilyenkor már otthon leszünkKép

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!
Ildi gyönyörű a lányod. Nagyon édi. Te merrre felé laksz?
Gabi gratula a vizsgádhoz.
Mi voltunk pár napot nyaralni Balcsin de kifogtuk a rossz időt. Mondjuk hajókázni legalább tudtunk.
Andi hamarosan itt az időd. Tanácsadásra itt jársz Kanizsán, vagy Zegen? Keddenként? Mert jha igen, akkor egyszer összefuthatunk, mert én is keddenként járok. Már ha addig egybe leszel még, mert én két hét múlva megyek.
Én pocilakóm nagyon aktív, aktívabb mint Dominika volt.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Ide járok Kanizsára tanácsadásra, de szerdánként, mert az én védőnőm akkor van. De nem kellett túl sokszor mennem, talán 3x voltam. Csak a kötelező laborokra kell bemennem. Így már csak 1x a 37. héten. Sajnálom, hogy nem találkozhatunk. Majd talán később, ha meglesznek a babók.
Sajnálom, hogy nem igazán sikerült a nyaralásotok. De azért együttlenni, pihizni jó volt, nem? Én önző módon örültem a hűvösebb napoknak.


Ildi!
Olvasom, hogy Ti is hazajöttök. Veled sem lenne rossz összefutni, bár az én esetemben, már csak vonszolásról lehet szó. Talán ha meglesz a babó, az ősz folyamán.

Gabi!
Én olyan kiváncsi vagyok a válaszaidra!

Szép napot nektek!
andi71
 
 


Orsi!

Köszönöm a dicséretet a lány nevében.
Szegeden élek(7 éve),de hahóti vagyok.Kéthavonta általában utazunk haza.A jövő szombaton megyünk.Már nagyon várom.
Jó lehetett pihenni a Balcsin,a rossz idő ellenére.Mi az idén nem megyünk nyaralni.

Andi!

Tényleg jó lenne összefutni.Ctg-re hova fogsz járni?Zegre?Mert akkor keresztülmész Hahóton,és megállhatnál nálunk pár percre.Persze,ha addig nem szülsz meg...

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első ctg. A doki szerint jól érzi magát a baba, mozgott eleget. Viszont a méhszáj 2100, a doki szerint nem húzzuk el a 40. hétig. Majd meglátjuk. Most egyenlőre nem tudom mi lesz, csak még a jövő hét végéig huzzuk ki.

Majd írok.

Sziasztok
andi71
 
 


Andi Kép!!!!

Véletlenül találtam Rád, nagyon izgulok értetek, sokszor eszembe jutsz! Kép

Ezer drukk megy neked!!! Remélem minden rendben van, és lesz is! Kép

Kitartáááááás! Kép

Katie
katie
 
 


Szia Kati!

Nagyon aranyos vagy, hogy gondolsz ránk. Sajna túl sokat nem tudok netezni, azt hiszem ezután meg még kevesebbet, az ülés miatt.

Bár egy csaj ma mondta, hogy őneki a 33. héttől 2100 volt a méhszája. Most 39. hetes terhes.

Egy kicsit félek most a koraszüléstől, meg még a babónak is kell venni, most rendezzük a szobát, meg még van egy áfa-s időszakom. Most beszélgetek a babóval, hogy még ezt bírjuk ki együtt, meg még nőjjön nagyra.

Köszi az aggódást.

Puszi Nektek!

Andi
andi71
 
 


Andi !

Elég szépen haladtok, szerintem még ha a jövő hetet egyben kibirjátok, akkor utána már nagy gond nem lehet. Az ikrek is általában a 37. hétre születnek... Kép

A méhszájról meg annyit, hogy van aki már félidőtől nyitva van egy ujjnyira szinte, és időre szül. Nekem meg a doki azt mondta pénteken, hogy még biztosan megvárom őt hogy visszajöjjön egy hét múlva a szabiról, mert annyira zárva vagyok. Másnap megindult a szülés. Erről ennyit... Kép

Nyugi! Nem lehet már nagy gond!! Kép

Kata
katie
 
 


Sziasztok!

Lányok, segítsetek!
Tegnap nagyon rosszul voltam. Délelőtt a babónak vásároltunk még, most az induláshoz azt hiszem minden megvan. Délután rendeztük a szobát, ahol lesz a kis helye. Délután már szinte folyamatosan kemény volt volt a hasam. Amikor léptem, lent a szeméremdomb fölött folyamatosan szúrt, meg kellett állnom, nem tudtam lépni. 1/2 7-kor lefeküdtem, de az sem segített. Rövid alvás után lezuhiztam, utána kicsivel jobb lett. Éjszaka már csillapodott. Ez a keményedés ugye nem a fájás? Az milyen lesz? Nekem soha nem voltak mensis görcseim. Miről ismerem meg? Meg folyton pisilnem kellett, szinte 1/4 óránként. És erre a férjem pont éjszakára ment dolgozni. Szóval elég zűrös volt minden.

Az lehet, hogy a keményedéstől nyílt a méhszáj? Reggel sűrű, sárga színű folyásom volt /bocsi/.
Ugye még van időm a szülésig?
Segítsetek!!!!!

Köszi!!
Andi
andi71
 
 


Andi!

A vége fele már én is folyamatosan keményedtem.Nem is tudtam semmit sem csinálni.Mindent a férjem rendezett.A méhszájam még sem nyílt ki,egyáltalán nem tágultam.Nekem olyan folyásom nem volt.
Légy szíves ne pakolássz!!!Olvass,tévézz,pihizz!Tudom,hogy nehéz megállni a semmittevést,de muszáj!Én is szenvedtem,de ki kell bírnod!
A folyás miatt hívd fel a dokid!De egy vizsgálatra is elmehetnél,hogy megnyugodj.
Nekem mindig voltak görcseim,de nem tudom leírni,hogy milyen.Szerintem,ha már szülési fájdalmaid lesznek,azt érezni fogod.

Most hogy vagy?

Ildi
tfildiko
 
 


Ildi!

Köszi a gyors választ. Most elég jól vagyok legalább is a tegnapihoz képest. De úgy mozgok mint egy nyugdíjas csiga.
A doki írt föl kúpot, most váltottam ki, meg hétfőn vett hüvelyválladékot, hogy nincs-e gomba. Jövő héten mire megyek lesz eredmény.

Az lehet, hogy tovább nyílott a méhszáj és onnan jön ez a trutyi? Reggel óta egyébként az sem volt.

Csak jövő hét végéig húzzuk ki!!!!!!!

Köszi a segítséget!

Andi
andi71
 
 


Örülök,hogy most jól vagy.Lehet,hogy nyílt a méhszáj,de nem vagyok orvos.
Az az 1 hét már nem hosszú idő.Kihúzzátok!

Ildi
tfildiko
 
 


Szia Ildi!

Köszi ma egész jól voltam.

Bocsi, hogy mindig nyaggatlak benneteket!

Andi
andi71
 
 


Andi!

Milyen volt az éjszakád?Remélem,hogy minden rendben.
Nem nyaggatsz.Lassan vége lesz az egésznek,és a terhesség miatt nem kell aggódnod.De majd meglátod,hogy utána is lesz elég idegeskedni valód.Nekem akad állandóan.Pl.Miért nem eszik?Miért sír?Nem fázik meg?stb.

Ildi
tfildiko
 
 


sziasztok!
Andi mindneképp menj el szerintem is dokihoz. Sajna én benyakaltam egy bacit a végére, fogalmam sincs hogyan, és előbb szültem. Mire vizeletből kiderült atény, már megszültem.
írd majd meg mi van veled.
Orsi

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Andi !

Nyugodj meg, ha látott most orvos, és nem mondott semmit, akkor nincs is baj. A méhszáj kinyilásától nem lehet olyan trutyi, az inkább nyúlós, és esetleg barnás, vagy véres kis váladék lehet, az a nyákdugó. Az jöhet a méhszájból. Ez a fajta folyás inkább bakteriális vagy gombás fertőzéstől lehet. Már nem sok van hátra, és már ne is nagyon idegesitsd magad ezen, hogy nem lesz e még korai, ha esetleg ki szeretne jönni a csöppség! Már minden rendben lenne igy is, ha most születne. Kép

Kitartás!!!

Katie
katie
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így biztattok, és aggódtok értem.

Ma egész jól voltam, éjszaka pedig 3x keltem pisilni és aludtam mint a tej. Keményedik a hasam, menet közben sokszor meg kell állnom, de ez már természetes, de nem úgy mint szerdán volt. Akkor nem tudom mi történt velem, lehet, hogy túlerőltettem megamat.
Képzeljétek most kezdet el forgolódni a babó, ha simizem egyszer az egyik oldalon, máskor a másik oldalamon simul a tenyeremhez. Én azt hittem ilyenkor erre már nincs helye. Egyébként nem nagyon mozog, csak ha piszkálom vagy kitartóan simizem. Úgyhogy lehet, hogy még nem megyünk szülni, csak azt nem tudom a szerdai folyamatos keményedés mennyit ártott a méhszájnak. Majd szerdán kiderül.
Tegnap már kúpoztam, rendesen csípett, de ez rajt is van a betegtájékoztatón.

Mégegyszer nagyon köszönök nektek mindent. Olyan jó, hogy a kis buta kérdéseimet nektek feltehetem, és megnyugtattok. Én még csak most fogok először szülni úgy, hogy lesz is értelme, és remélem egészséges lesz a kisbabám.

Szép estét nektek!

Andi
andi71
 
 


Andi!

Nagyon drukkolok neked,hogy minden rendben legyen.
Meddig kell kúpoznod?Van még folyásod?

Megyünk nemsokára a tortáért.Olyan izgatott vagyok.Ma egy éves az én kincsem.

Ildi
tfildiko
 
 


Ildi!

Boldog szülinapot Noéminek! Isten éltesse nagyon sokáig és legyen nagyon boldog emberke!

Majd írd le hogy örült a tortának meg az ajándékoknak. Nagyon jó nektek!

Ma használom el az utolsó kúpot és már kevesebb a folyásom. Köszi.

Jó ünneplést nektek!

Andi
andi71
 
 


Andi!

Köszönjük.Nem volt nagy ünneplés,majd a jövő hétvégén otthon.Egy motort kapott műanyagból,de már előbb odaadtuk neki.Nem vittük túlzásba,mert mindig kell neki valamit venni.(Hol egy labdát kap,hol mást.)Majd Zalában is kap ajándékokat.


Kép

Kép
tfildiko
 
 


Andi!

Örülök,hogy már nincs sok folyásod.

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Noéminek a motor is nagyon jól áll, az első képen Anyucija van mellette?

Andi! Remélem minden rendben! A kórházzal kapcsoltban: pelenkát adnak, naponta ötöt (ott még általában elég ennyi, otthon már nem lesz) Mini méretű a pelenka, én vittem be Newborn-t (mert abból már jól bevásároltunk), és amit ott adtak, azt hazahoztam.
Kisruhát elég a hazamenetelkor bevinni, ott adnak, sőt , ha napközben "baleset éri", le is cserélheted.
Hálóinget vittem, de az első pár napban a kórházit használtam, meg a szülésnél is (minden nap adnak tisztát)
A pénzt nem beszéltem meg a dokival, a vizsgálatokkor nem fogadott el semmit, a szülés után adtunk egy ital kíséretében. Az összeget inkább priviben (nem azért, mert titok, de a világhálóra mégsem teszem fel a neve mellé, amit több helyen említettem) Egyébként ahogy hallottam, nagyon változó, és természetesen az anyagi lehetőségektől is függ, na meg attól is, mennyire vagy megelégedve...
Ha eszedbe jut még kérdés,m írd meg, szívesen válaszolok. Jó is egy kicsit visszaemlékezni.

Luca most "mamázik", Anyukámék vannak nálunk egy hetet.

Puszi Mindenkinek! Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyos Noémi, és nagyon szép volt a tortája. Szerintem sem kell a gyerekeket mindennel elhalmozni, csak apránként. Tapasztalatom szerint akinek túl sok játéka van az nem is bír mindegyikkel játszani, nem köti le. Az én barátnőm kislányának a kedvence egy törlőkentős doboz teteje, mert azon nagyon bír kukucskálni és az tetszik neki.
Ildi! Hogy te milyen fiatal anyuka vagy!

Gabi!
Köszi az infókat. Leírom a mail címemet, mert érdekel nagyon a dolog. Nem szeretnék keveset adni, az ember inkább összehúzza magát, meg az én dokim sem nagyon fogadott el pénzt, csak a magánrendelésen. Eddig meg vagyok vele elégedve.
andi71@freemail.hu a címem. Légyszí erre írjál! Köszi.
Akkor most neked is könnyebb, gondolom a szüleid besegítenek.

Lányok!
Tegnap megint elég rosszul voltam, de egész nap melóztam, de csak lassú tempóban. Külön lakunk a szülőktől, a férjem 12 órákat dolgozik, nincs aki besegítsen. Muszály csinálni. Ma nagyon keveset mozgott a babó. Az is jó ha már kinyomja magát? A kis seggét szoktam érezni, de mozgást olyankor nem, csak simul. Bizti tegnap ő is elfáradt. Ma egész délután feküdtem, ma sokkal jobb.

Szép estét nektek!

Andi
andi71
 
 


Gabi!

Igen,én vagyok mellette a képen.Nem a legjobb fotó rólam.

Andi!

Elég sok játéka van a lánynak,de most mást nem vettem neki.A jövő héten kap majd otthon.Legjobban a textilpelenkával szeret játszani.
Nem vagyok fiatal,74-ben születtem.Sőt!!!
Vigyázz magadra!

Ildi
tfildiko
 
 


sziasztok!
tettem fel képeket itt a babaneten dominika2004.03.25. az album címe

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Orsi!

Nagyon aranyos Dominika. De jó Neked, hogy már ekkora. A pocid 31 hetesen nagyobb, mint nekem 36 hetesen. Mennyit híztál a terhességed alatt?

Lányok!
Itthon vagyok. Tegnap voltam dokinál.
Volt uh, a babó jól van, a köldökzsinorban jó az áramlás. A doki szerint átlagos a magzatvíz. Igaz ez más doki volt, mint egy hónappal előtte.
Az én dokim is vizsgált. A méhszáj 2111, szerinte ebben a hónapban meglesz a babó, vagyis 2 hét. Azt mondta ilyenkor már nem tartják vissza a szülést, a babó nem lesz koraszülött, most kb. 2800 g. Egy hét múlva 3 kg körül lesz.
De most még kaptam egy kis időt ajándékba. Ma mostam egy csomó babacuccot, holnap vasalom. Végre jó idő van, lehet hova teregetni. Azért az alhasam szurogat, főleg este felé. De most nem volt az az iszonyatos görcs.

Majd jelentkezem. Puszi Nektek!

Gabi!
Várom a mailt. Köszi.

Andi
andi71
 
 


szia Andi!
Köszi eddig kb 5-6 kg-ot híztam, majd kedden megyek tanácsadásra.
Babód megfelelő szerinterm és jó lesz hamarosan a kezedben tartanod.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Andi!

Örülök,hogy minden rendben.Holnap utazunk Zalába.2 hétig nem leszek gépközelben.Lehet,hogy addigra megszületik a babád.Drukkolok!

Orsi!

Nagyon édes a lányod.

Puszi Mindenkinek

Augusztus 1-jén jelentkezem.(Úgy néz ki,hogy 31-én jövünk vissza.)

Ildi
tfildiko
 
 


Ildi!

Köszi a drukkot előre is. Jó pihenést nektek itthon.

Andi
andi71
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: