Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, szia Andi71.
Köszi az információkat. Pont tegnap olvastam én is a keszthelyi uh-ról, de ma voltam tanácsadáson, és kanizsai címet is kaptam. (Lehet, hogy mindkettőt kipróbálom :-))A 24. héten vagyok. A magzatvízvizsgálatra a 16. heti AFP vizsgálat eredménye miatt volt szükség, mert határértéken voltam (a 18. triszómia...), és behívtak, szerencsére azóta minden rendben. Ma volt az első terheléses vécukor vizsgálatom, és a rossz hírekkel ellentétben nagyon ízlett a cukros tea. Én kanizsai doktornőhöz járok és nagyon elégedett vagyok vele. Te miért Zeg-et választottad?
Sziasztok.
maska27
 
 


Gabi!

Most már biztosan megszületett a kislányod. Várjuk ám a beszámolót. Ha te nem tudsz jönni, apucit is szívesen olvassuk.

Andi
andi71
 
 


Maska!

Örülök, hogy minden ok nálad. Az előző terhességben nekem elég korán megcsinálták a terheléses vércukorvizsgálatot, így nekem is van tapasztalatom. Én vittem bele citromot. Így ki lehetett bírni.

Olyan jó neked, hogy már a 24. héten vagy!

Nekem volt egy terhességem pont egy évvel ezelőtt. Sajna a 20. hét után kiderült, hogy valamilyen csontfejlődési rendellenessége van a babónak, így 24 hetesen meg kellett szülnöm.
Hála az égnek én akkor sem ide jártam a kórházba, mert itt nem vették volna észre. Minden eredményem negatív volt csak az uh mutatta ki. Marcaliba jártam a doki ott vette észre és mindjár utalt Pécsre.

Most hogy újra babát verunk nem fogadott el az előző dokim, mondván az előzmények miatt "komolyabb" intézetbe kellene mennem. Mint Pécs vagy Zeg.
Hát Pécs nagyon messze van, ahhoz hogy egy vérvételre is oda menjek, meg az út sem egy sztráda, így maradtam Zegen. Meg sokan mondták, hogy Zeg is jó. Hát remélem. Meg azt is remélem, hogy most nem lesz baj.
Eddig a zegi dokikról nagyon jó a véleményem. Szerintem értik a dolgukat és lelkiismeretesek.

A zegi doki szerint 1200 szülés van náluk egy évben és 10 évente 1 ilyen probléma van, mint az előző terhességben.

Írd meg, hogy mikor mész uh-ra és milyen volt. Szerintem nagy élmény lesz. Vigyázz magadra!

Andi
andi71
 
 

 
 

Sziasztok!
Ma kértem, és kaptam időpontot Nk-án 4D-s uh-ra, 1 hónap múlva, amikor is a 28 héten leszek. Hogy bírom ki addig?
Bár még messze van a vége, eszembe jutott a kérdés, vajon kell-e, illik-e "hálapénzt" adni az orvosnak szülés után, milyen esetben, mennyit stb. Hallottam olyanról is, aki nem adott semmit, főleg, ha csak az éppen ügyeletes orvosnál szült. Én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer ez a szokás, és főleg, ha fogadott orvosnál szül valaki, akkor adjunk, csak hát olyan kínos ez az egész témakör. Mit gondoltok?
Sziasztok, Maska
maska27
 
 


Szia Maska!

Én is úgy gondolom, hogy kell a dokinak pénzt adni, főleg ha fogadott doki. Őt azért fogadtad meg, hogy különösen figyeljen rád, és ha mondjuk a szülés hétvégén, éjszaka, vagy éppen ünnepen van akkor is bemenjen hozzád. Hiszen kinyilvánítottad, hogy nála szeretnél szülni. És ezt a mindig rendelkezésre állást meg kell "fizetni". Szerintem.
Ha csak úgy szülsz, épp az ügyeletes dokinál és meg lennél vele elégedve, akkor szerintem azért illene neki is pénzt adni. Bár az elég nagy merészség szerintem, ha valaki fogadott doki nélkül közeledik a szülés felé. De ez is csak az én véleményem, meg a dokikkal a tapasztalatom.

Más...
Szeretném kérdezni tőled, hogy Kanizsán van-e valamilyen bolt, ahol lehet kismamaruhákat használtan venni. Szeretnék egy vastagabb gatyót, de csak kb 2 hónapra kell, meg naponta nem is járok sehova, tehát csak pár alkalomra, és nagyon sajnálnék 10000 forintokat kiadni ezért. Te merre vásároltál? Ja meg alapból egy kicsit ducibb vagyok az átlagnál.
Köszi az infót.

Andi
andi71
 
 


Gabi!

Most már nagyon hiányzol. Szeretnénk, ha egy kicsit dicsekednél nekünk a gyönyörű babáddal. Meg a születéstörténet, tapasztalatok is érdekelnének. Legalábbis engem.

Légyszi jelentkezz!!!!!!!
andi71
 
 


Sziasztok!
Andi71: hááát, én még nem nagyon gondolkodtam kismamaruhákon. Először is én is molettebb vagyok, és ha nadrágot veszek, hogy a combomra jó legyen, nagyobbat kell vennem, így viszont eleve nagyobb a dereka is, sokszor túl bő, úgyhogy még egy ideig simán beleférek az ilyenekbe. Másrészt rugalmas kordbársony nadrágokat hordok egyelőre. Amúgy nem is híztam sokat, és elég pici még a hasam. Én sem akarok drága kismamaruhákat venni, remélem sokáig kibírom nélkülük, talán majd a vége felé kényszerülök rá. Bár egy hónap múlva esküvőre megyek, de hogy mit fogok felvenni... Pedig tanú leszek, úgyhogy illik normálisan felöltözni. Azért majd utánanézek, hátha hallok ilyen használt kismamaruha boltról.
maska27
 
 


Gabi!
Engem is nagyon érdekelne a történeted, főleg a szülés! :-)
maska27
 
 


Sziasztok!

Luca vagyok, február 3-án 2.40-kor születtem 3400 g-mal és 51 cm-rel.
Most már itthon vagyunk, és ez nagyon jó!!! Anya és Apa is olyan boldogok!
Sokat alszom (most is), de a kedvencem a cucizás.
Később még jelentkezem!
Puszi: Luca
ngabi
 
 


A fénykép mérete túl nagy, később újra próbálom.
Majd a szülésről és a kórházról is beszámolok!
Remélem Ti is jól vagytok!
Gabi
ngabi
 
 


Gabi!

Most amikor végre jelentkezel nálunk egy fél napra nincs net.

Hatalmas nagy gratula az egész családnak. Nagyon örülök, hogy minden ok és jól vagytok.
Luca igazán szép nagy kislány és a neve is nagyon tetszik. Elhiszem, hogy nagyon boldogok vagytok.

Gabi!
Ha időd és a kis Luca engedi, nagyon várjuk a részleteket. Sima szülés volt, mennyi ideig tartott, tejcsi mikor indult be és elég-e, jó kislány-e Luca, és Te jól vagy-e, és mennyire viselt meg a szülés?
Bocsi, de éngem nagyon érdekelnek ezek a dolgok és öszintén örülök nektek.

Nagyon vigyázzatok magatokra és próbálj jönni, ha tudsz.
andi71
 
 


Sziasztok! Zalaegerszegi vagyok, egy 5 hónapos csodaszép kislány (és még 2 fiú) mamája. Azt szeretném kérdezni, hogy találtatok-e zegen olyan babaruha bizit, ahova érdemes betérni. Amióta megszületett a babám, még nem volt lehetőségem felderíteni a terepet, de már közeleg a tavasz....
catpaw
 
 


Sziasztok!

Catpaw!
Üdv itt. Sajna én nem tudok neked segíteni, mert kanizsai vagyok, és nem nagyon ismerem Zeget.
Meg sajna nekem még nincs gyerekem, csak most növöget a pocakomba egy kis babó.
Igaz, hogy zegre járok dokihoz, de még nem sokszor voltunk, meg mindig célirányosan megyünk. De ha tudsz te olyan boltot ott, ahol használt kismamaruhák vannak, szívesen venném az infót.

Gratula a gyermekeidhez. Igazán boldog lehetsz 3 gyerkőc mellet. A fiúk mennyi idősek?

Gyere máskor is!

Andi
andi71
 
 


Gabi!

Biztosan lefoglal a kis Luca, azért nem tudsz jelentkezni. De jó neked, úgy irigyellek!

Maska!
Te jól vagy? Képzeld nekem combom meg fenekem nincs, viszont a derekam elég vaskos. Úgyhogy nekem meg ezért nehéz a kismamruha.

Kati!
Te is teljesen eltüntél. Remélem minden ok?!
andi71
 
 


Szia Andi 71, nem tudok olyan boltról sajnos, ahol használt kismama ruhák vannakKép, A nagy fiam 12 éves, a kicsi 8.
catpaw
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom hozzátok?Én zalai születésű vagyok,6 éve élek csak Szegeden.24 évig Hahóton éltem.Van egy 7 hónapos kislányom,Noémi.Július 9-én született.
Nagyon hiányzik az én kis Zalám.Az Alföldet nem tudom megszokni.

Gabinak gratulálok a babához.(Egy kicsit visszaolvastam.)

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!
Üdv. az Újaknak!!!

Mi jól vagyunk, Luca nagyon jó kislány. Naponta kb. hatszor szopizik (a mellbimbóm sajnos kisebesedett és fáj, de még így is gyönyörűség a szoptatás). A fürdést és az öltözködést még nem szereti, és minden pelenkázásnál tornáztatni kell a kis lábait, ami biztos fáj neki, mert nagyon sír közben. Ezt a szívszorító feladatot szerencsére Apuci vállalta...
Egyébként tündéri és csodaszép kislányka, sokat mosolyog, nyújtózkodik, és olyan képeket vág, hogy elolvadunk tőle:-)))
A szülésről majd később, nem is időm, inkább türelmem nincs még hozzá...

Vigyázzatok a babákra és a pocaklakókra!

Puszi: Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Üdv a csapatban. Jó messzire kerültél Zalától. A férjed szegedi?
Elhiszem, hogy hiányzik Zala.
Noémi tündéri, gratula hozzá. Kistesó? Írj egy kicsit magadról.

andi
andi71
 
 


Szia Gabi!

Nagyon örülök mindig ha jelentkezel. Nagyon bájos csaj lehet a kis Luca, elhiszem, hogy levesz benneteket a lábatokról.
Azt megkérdezhetem, hogy miért kell tornáztatni? A csipőficam miatt?
Egy másik topikban olvastam, hogy a berepedezett mellbimbóra anyatejet kennek és hagyják megszáradni. Állítólag nagyon jó. Próbáld ki, ha gondolod.
Gondolom, hogy nincs türelmed hosszan irogatni nekünk, de annyira szertném tudni, hogy hogy zajlott a szülés, meg a hely, dokik, meg minden. Tudod kicsit érdekelt vagyok a dologban. de nagyon türelmesen várok. Meg majd szeretnék valamit kérdezni, de nem nagyon akarlak zaklatni.

Használd ki a babázás minden percét. Tudod, hogy nagyon irigyellek?!

puszi Nektek!
Andi


Maska!
Merre vagy?
andi71
 
 


Andi!

A férjem is hahóti.De itt kapott munkát a Mol Rt-nél 1993-ban.1998-ban házasodtunk össze,és így kerültem Szegedre.Igyekszünk 2 havonta hazamenni a családhoz.
Nagykanizsán a Kereskedelmiben érettségiztem,majd Kaposváron tanultam tovább.Tanító néni vagyok.(De most már 1 éve nem dolgozom.)
A Noémi 7720g 72 cm.Már jól ül egyedül,forog.Ha megfogja a járókát vagy a kezünket,akkor feláll.Gügyögni még nem akar,de remélem,hogy hamarosan elkezdi.
Mikorra is várod a babát?Mi lesz a neve?Hol laksz?Megkérdezhetem,hogy miért kellett megszakítani a terhességed?(Persze,ha akarsz róla beszélni.)
Most megyek,majd holnap teszek fel képet a lánykámról.

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!
Andi71: csak szabadságon voltam, intéztem a szakdolgozatomat, össze kellene hoznom a nagyját még a szülés előtt.
Arra gondoltam, hogy májustól nekem is kell otthonra internet, vagy ha nem is májustól, de majd ha a baba nagyobb lesz, hogy ne legyek annyira magamra maradva.
Nagyon érdekelne Gabi szülés-története, egyre többet gondolok rá, hogy vajon milyen lesz. Már csak két hónap, és befejezem a munkát, aztán elkezdek otthon ráhangolódni a "következő életemre". Még nem is vettünk semmit (kiságy stb.), úgyhogy sok dolgunk van még.
Sziasztok!
maska27
 
 


Maska!

Miből írod a szakdogát?
Biztos,hogy jó lesz a szülésed.Nagy élmény.Bár nekem,sajna,császárral fejeződött be.(Nem tágultam,téraránytalanság is volt.)De a fájásokat átéltem.24 órát vajúdtam intenzíven.Már hulla voltam,amikor a műtőbe kerültem 1 perces fájásokkal.De akkor is jó volt.Szerettem terhes lenni.
Még van időd a vásárlásra,meg lesz arra az időre minden,ami kell.

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy mindenki itt van.

Ildikó!
Akkor ti igazi zalaiak vagytok, meg Kanizsától nem is messze laktatok. Azért nehéz lehetett minden ismerettség, baráti szálak nélkül egy vadidegen helyre költözni. Bár Szeged gyönyörű város. Nekem is volt egy hahóti osztálytársam.

Én a Mező gimiben érettségizem 89-ben. Sajna idősebb vagyok mint ti. 3 éve házasodtunk össze a férjemmel.
Ezelőtti terhesség egy évvel ezelőtt, két hét különbséggel ugyanígy volt. Na ez jól leírtam. Csontfejlődési rendellenesség miatt kellett megszakítani a terhességet a 22. héten. Nem fejlődtek rendesen a végtagok. Minden ki volt fejlődve, csak a 17. hét után nem nőtt tovább.
Nem genetikai probléma volt, remélem többet nem fordul elő. Most augusztus elejére vagyok kiírva, remélem nem kell ismételten előbb szülnöm. A baba nemét még nem tudjuk, 15. hétben vagyunk, de valószínű, hogy meg sem kérdezzük. Az a lényeg, hogy egészséges legyen.

Sajna én nem tudok képet feltenni, mert otthonról netezek, és nincs rá lehetőségem. Majd talán ha a babó megszületik, veszünk egy digitális fényképezőgépet.

Maska!

Örülök, hogy újra vagy. Már azt hittem, nem jössz többet. Engem is érdekel, hogy miből irod a szakdogádat és hogy mivel foglalkozol. Azt nem merem kérdezni, hogy merre dolgozol.
Visszaolvastam, és láttam, hogy nemsokára mész uh-ra. Nagyon jó lesz neked, és ahogy mások írják, hatalmas élmény, és a 28. héten már nagyon szép a baba is. Mikor is mész pontosan? Jól érzed magadat, sokat mocorog a babó? Mikor mozdult meg?

Lányok!
Kicsit aggódom, légyszí nyugtassatok meg. Tegnap voltam terheléses vércukor vizsgálaton. Még csak a 15. hétben vagyok, de a védőnőmnek, az a heppje, hogy aki 80 kg-t eléri annak már ebben a korban meg kell csináltatni. Sajna én elérem.
És miközben vártam a terhes tanácsadóban rosszul lettem. Ugye éhgyomor, az a tömény lötty, meg a várakozás.... Normál állapotban egy hónappal ezelőtt a vércukrom 4,5 volt. Nem értem erre miért van szükség, és a babának nem-e árt ez a rengeteg cukor, meg az hogy én most rosszul lettem. Szóval eddig semmi bajom nem volt, most meg aggódhatom megint. 2 hét múlva megyünk dokihoz. Már alig várom, hogy mozogjon a baba, és megnyugtassa anyucit.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.

Andi
andi71
 
 


Andi!

Nem lesz semmi gond.Én 2-szer is voltam cukorterhelésen,mert az első magas lett.(Pedig én csak 43kiló vagyok.)A baba egészséges lesz.Drukkolok!
Kemény lehetett a tavalyi évetek,de most minden rendben lesz.Tényleg,hogy mindegy a neme.Én a 19.héten tudtam meg a 4 dimenziós ultrahangon.Azt éreztem,hogy fiam lesz.De a doki közölte,hogy lány.De nagyon örültem neki is.
A nevét már kitaláltátok?

Teszek fel képeket az én kis 7 hónaposomról:


Kép

Kép

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!
Másoddiplomás vagyok, és vállalatirányítási rendszerekből írom a szakdogát, (szerintem össze fogom csapni, mert most nem ez a legfontosabb dolog az életemben), csak legyen már meg az oklevél, aztán ezt is beteszem a fiókba , kábé annyit fog érni, mint az első diplomám, azaz semmit, ügyintézőként dolgozom, köze sincs a végzettségemhez. Ez van, de most annyira nem is érdekel.
Andi: hogy vették észre, hogy a 17. hét után nem fejlődnek rendesen a végtagok? Csak egy példa: én a 17. és a 18. héten voltam uh-n, és utána csak a 28. héten van. Közben hogy vennék észre, ha nincs rendben valami? A 28. héten meg már késő. Ezért lennék a heti uh híve, vagy legszívesebben naponta nézegetném, hogy minden rendben van-e. Ezért is várom kettős érzelmekkel a március 3-i és 4-i uh-ot, hogy vajon jót vagy rosszat és egyáltalán mit (kit) fogok látni? (3-án 4D-sre megyek, 4-én pedig tanácsadásra és ott is lesz állítólag uh.)A kromószómarendellenességet kizárták a magzatvízvizsgálaton, de az ilyen egyéb fejlődési rendellenességek hogy derülnek ki, ha csak ilyen ritkán néznek rá a babákra???
Amúgy nekem NAGYON ízlett a cukros tea, amit a terhelésesen adtak. Most is éppen egy hatalmas fehér Milkáról álmodozok... Édességmániás vagyok. Egyébként ma jött meg ennek a 24. heti terheléses vérvételnek az eredménye, cukor rendben, csak kicsit vérszegény vagyok. Ja, és valami fertőzésem is van, amire Semicillint kell szednem. Érdekes, remélem nem árt.
Az én babócám elég lusta. Mocorog, de csak módjával, és még csak apróbb rezdülések látszódnak a hasamon. Ráadásul elég későn is kezdte, igazából csak a 22-23 hét környékén mondhattam először azt, hogy végre ÉRZEM a mocorgást.
Írjatok!
maska27
 
 


Maska!

A Noémit már a 16.hétben éreztem.Ő sem mozgott sokat.A 30.hét körül volt a legaktívabb.Most pedig egy örökmozgó.Nem áll meg egy pillanatra sem.Állandóan jár a keze-lába.
Én nagyon keveset voltam ultrahangon.Nem jó az,hidd el...Az én dokim szerint,nincs szükség sok ultrahangra.(Voltam a 9.héten,13.héten,19.héten(4 dimenziós),a 21.héten és a 28.héten(4 dimenziós).Az utolsót már akkor csinálták,amikor túlhordással befektettek a klinikára.(41.hét,akkor is én kértem,hogy szeretném tudni kb.a súlyát.)
Én is édességmániás vagyok.
Mi lesz a neve a babádnak?

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Gyönyörű a te 7 hónapos tündéred. Gratulálok hozzá!

Maska!
Holnap válaszolok!

Szép estét nektek!
andi71
 
 


Andi!

Köszi.

Jó éjszakát Nektek!

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!
Írtam szüléstörténetet:
<!--attachment: Luca_baba_sz_let_se-156995.doc*mime_msword.gif*application/msword*43.0**Luca+baba+sz%fclet%e9se%2edoc --><center><pre>
Kép
Luca baba születése.doc (43.0 k)</pre></center><!--/attachment-->
ngabi
 
 


Ildi!
Lehet, hogy szegről-végről rokonok vagyunk? Az apósom, id. Tánczos Péter szintén Hahóton nőtt fel. (az ő apja Tánczos Vilmos, az édesanyja Bukta Borbála volt) Hogy hívják a férjedet?
Noémi nagyon aranyos, kész kis hölgy!
Én is tanító szakon végeztem, csak Győrben, de végül nem tanítottam gyerekeket, hanem felnőttképzéssel foglalkoztam egy biztosítónál.

Maska!
Én is a szakdogámat írom. Azazhogy neki kéne állnom. És szintén másoddiplomás képzésre járok a győri Széchenyi gazdálkodási szakára. Te hol tanulsz? Meddig kell leadnod? Nekem áprilisig, de most nekem se ez a legfőbb gondom.

Andi!
A cukor miatt ne aggódj! Két barátnőmnél is kialakult a terhességi cukorbetegség, oda kellett figyelni, hogy mit esznek, és a babákkal nem lett semmi gond. A szülés után náluk is eltűnt a betegség. Egy ismerősnél annyi, hogy a gyereknél semmi gond, ő viszont cukorbeteg maradt azóta is, de azt mondják, valószínű előtte is az volt már, csak nem tudott róla.
De reméljük Nálad nem lesz semmi gond!!!
A vizsgálat alatti rosszullét a védőnő nagynéném szerint elég gyakori.

Gabi
ngabi
 
 


Most egy kicsit nyugalom van, ezért írok kicsit a kórházról is. Összességében azt mondhatom, hogy jó élményként maradtak meg bennem a kórházi napok is. Győri ismerőseim beszámolói után a kórházzal is maximálisan meg voltam elégedve (szép, felújított, tiszta)
Aludni én semmit nem tudtam, de ez nem a gyreksírásoknak, hanem a sok új élménynek volt köszönhető.
Első gyremekesként azért nem volt könnyű. (az én közelemben még nem igazán volt csecsemő, azelőtt még soha nem pelenkáztam...) A nővérek között egy-kettő van, aki kedves, segítőkész, a többség csakm a "munkáját végzi". Tanácsot inkább a többi anyukától lehet várni.
Védőnő hétvégén nincs. Én csütörtök este szoptattam először, egyedül, senki ránk nem nézett, hogy vajon jól csináljuk e. Meg is lett az eredménye. Hétvégére úgy bedurrantak a melleim, meg ki is sebesedtek, hogy minden bajom volt. Hétfőn jött a védőnő, és úgy megnyomkodta őket, hogy utána elbőgtem magam, annyira fájt. (a többi lány hasonlóképpen) De a kínzása hatásosnak bizonyult.
Kemény mellbimbóval ki ne próbáljátok a mellszívótokat! Ki kell masszírozni, simogatni, nyomkodni... Én azóta is kinlódok a sebbel, pedig már megtanultam kézzel kifejni, és mindenféle csodakrémem is van rá.
A kórházba javaslom, hogy vigyetek magatokkal Tena Lady betétet (sokkal puhább, mint a többi)(1cs normál és 1 cs szuper méretet az első napokra), kényelmes bugyit (gyógyszertárban kapható Tena steril bugyi, vagyis rögzítőnadrág, 2 db kb. 300 Ft, intim törlőkendőt, poharat, bögrét, és evőeszközt.
A varratszedés nekem csak kicsit fájt, és két perc az egész. Ja, a gátsebre valami krém is jól jön.

Most mennem kell...
ngabi
 
 


Sziasztok!

Gabi!

Köszönöm.
Jó volt olvasni a szüléstörténetedet.Kijöttek a könnyeim...
Nem tudom,hogy kik a férjem rokonai.Ha hazajön,megkérdezem.De szerintem ő sem tudja,majd talán az anyósom.Az apósom(Tánczos Illés) már meghalt.(A férjem:Tánczos József)
Én is vittem a klinikára Tena betétet,és hozzá való hálós bugyit is.Jó szolgálatot tett.
A mellem nekem is kisebesedett,jó volt rá a Garmastan kenőcs.Sajnos,csak 2 és fél hónapig sikerült szoptatni.Egyszer csak elapadt a tejci.A Noémi nem akarta elfogadni a cicit,mert kevés volt benne.Lemértük az evéseit,és tényleg alig evett a ciciből.Amikor már 20-30ml volt benne,nem is volt hajlandó szopni.Én lefejtem ezt a keveset is,és összegyűjtöttem.Egy étkezésre megkapta.Az anyatejgyűjtőből kaptunk 4 hónapos koráig tejcit.De nem sokat,ezért tápszerrel kellett pótolni.Remélem,hogy neked sokáig sikerül szoptatni.
Most megyek...

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Köszönöm, hogy leírtad nekünk a ti kis történeteteket. Egyszerűen csodálatos! Én is jót bőgtem rajta. Olyan szépen írtál a szülésről. Remélem majd bennem is ilyen érzéseket hagy a szülés. És hogy eljutunk addig. Nagyon érzelemgazdag ember vagy, hogy ilyen gondolatok, érzések vannak benned. Én is szeretnék már anyuka lenni.


Maska!
Mivel előbb levették egy héttel az AFP-t, természetesen rossz lett. Így a 17. héten mentünk a genetikai uh-ra. A dokim Marcaliban azt mondta, hogy a 20-22. hét körül azért a biztonság kedvéért menjek el hozzá. Én is alig vártam, hogy mehessek, így már a 20-on elmentem. Szerencsére. Ott ismét méregette a combcsontot és a karcsontot, akkor vette észre, hogy rövidebbek. Itt Kanizsán ezt tuti nem vették volna észre, mert a barátnőm ugyanakkor volt terhes és nála csak a koponyát, a gerincet és a szívet nézték. Nem mértek semmit, csak a 28. héten. Nekem nagy szerencsém volt, hogy máshova jártam. De ne aggódj, ez nagyon ritka dolog.

Voltam a bababiziben és sajna nincs náluk kismamaruha. Állítólag Kanizsán nincs ilyen használt ruha bolt. Viszont a gyerekruhák nagyon guszták voltak. Vállfán, nem agyonhasznált, ízlésesek. Ha aktuális lesz biztosan felkeresem.

Ildikó!
Ti már végleg Szegeden maradtok? Vagy tervezitek, hogy majd idővel "hazaköltöztök"?
A kis Noéminek szeretnétek kistesót?


Lányok!
Én most két napig nem nagyon tudok jelentkezni, mert ismét disznóvágásra megyek. De most csak egy áldozat lesz, remélem már vasárnap, azért lazább lesz a nap.
Jó babázást Nektek, és nagyon szép hétvégét kívánok!
andi71
 
 


Andi!

Úgy néz ki,hogy itt maradunk Szegeden.Tudod a pénz...Otthon nem lenne munkahelye.
Én nagyon vágyom haza,de nem lesz belőle semmi.
A tesót még nem tudjuk.A Noémi kitölti minden percem.Ha ébren van,nincs el 10 percnél tovább egyedül.Éjszaka sokszor felébred.Jó lenne egy kicsit már aludni.

Megyek,mert a lányka elkezdte a hisztit.

Szép hétvégét mindenkinek!

Ildi
tfildiko
 
 


Próba
ngabi
 
 


Na végre működik!
Sziasztok! Hogy vagytok?
Én elég fáradtan, de boldogan.
Töltögetek fel képeket a fényképalbumba. Talán hétvégén kész lesz, akkor majd írok.
Andi! A cukorral minden rendben? És egyébként?
Lányok! Olyan sokat gondolok egy dologra, hülyeség, mert minden olyan szép volt, de mégis annyit gondolok rá, hogy a szülés után miért nem adták oda és tették a mellemre az én kisbabámat! Olyan sokszor hallani, és most egy filmet is láttam róla, hogy ez működik, és nem fázik meg, nem lesz semmi baja.. Egy kicsit fáj, ha erre gondolok, de igyekszem nem ezen rágódni, hiszen itt van, és gyönyörű, és szerencsére szopizni ügyesen tud...
És annak idején bennünket is elvittek az anyukánktól, és csak szoptatni adtak oda x óránként...
Ez van. De azért azt javaslom annak, aki hamarosan oda kerül, hogy beszéljetek előtte erről az orvossal. és RAGASZKODJATOK HOZZÁ!!! Ha máshol lehet, akkor itt miért nem? Legközelebb én így teszek!

Bocs, egy kicsit kifakadtam.
Jók legyetek!
Megyek, mert ébredezik a kis Csöppség (fél kilót hízott, mióta hazajöttünk a kórházból!)(Azóta alaposan bepótolta azt az elmaradt szülőszobai szopizást)

Pusz: Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Remélem,hogy Mindenki jól van.Kép

Gabi!

Ezen már én is gondolkoztam.Biztos,hogy jó lett volna,ha a szülés után a hasamra teszik a lánykám.De nem lehetett,mert császárral szültem.
Örülök,hogy jól vagytok.
A Noémi mostanában nem akar enni.Ideges is vagyok miatta.Jönnek a fogai,és valószínű,hogy ezért étvágytalan.Extra hisztis is.
Húsvét után megyünk haza,már úgy várom.

Andi!

Hol vagy?

PusziKép

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok be is néztem párszor, de mindenki úgy eltünt.
Képzeljétek annyira elfáradok. Ilyen még nem volt! Ma délelőtt főztem + sütöttem + mostam + 2x jöttek hozzám, tisztára kidöglöttem. Ebéd után a férjem nekiállt mosogatni, de elvágta az ujját, nekem kellett befejezni. Megértem a sok edényt elmosni. Aztán a lakás többi része futott, se fölsöpörve, se fölmosva és én elmentem lefeküdni. Eddig soha nem bírtam addig lefeküdmi, míg ilyen kupi volt a lakás. De most muszály volt. Szerintetek ez normális? Eddig szinte semmi bajom nem volt.

Gabi!
A cukor, sőt semmi más eredményét még nem tudom mert a védőnőm, két hét alatt nem bírt vele ideérni. Hétfőn bemegyek hozzá, mert kedden megyek Zegre, uh + afp is lesz, és jó lenne, ha valami lenne a kiskönyvemben. Neked is Zegen vették le az afp-t vagy Lentibe? Ahhoz kell valami papír és azt a fődoki vagy az uh-os fogja adni?
Nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen szépen fejlődik a kislányod. Elég tejed van vagy kell neki pótlás?
A szülés után nem kérdezted, hogy miért nem tették a melledre a babát? Ez mindenkinél így van? Elég furcsa, mert nagyon sok helyen hallani, hogyha nincs gond akkor mindjárt odaadják.

Ildi!
Az én barátnőm kislánya 6 hónapos és ő sem nagyon akar enni. Meg egy ismerősünk ma volt itt. 9 hónapos az ő kislánya is és még nincs 7 kg. Tisztára kiakadtam. Azt mondja, hogy finnyás. Egy 9 hónapos gyerek hogy lehet finnyás? Lehet hogy ez bután hangzik, de nekem még nincs tapasztalatom és csak a saját kútfőmből gondolom, hogy ilyen nem nagyon lehet.

Na jó sokat írtam.

Szép hétvégét nektek!
Andi
andi71
 
 


Maska!

Merre vagy?
andi71
 
 


Andi!

Sajnos,van olyan,hogy egy gyerek finnyás.A Noémi sem sok mindent eszik meg.Amiben nincs gyümölcs,nem nagyon kell neki.De én azt adok neki,amit szívesen eszik.(A doki mondta,hogy ne erőltessem,amit nem szeret.)Most 7800g 7 és fél hónaposan.Ez az átlag súlya egy 7 hónaposnak.De most már nagyon lassan hízik,mert rengeteget mozog.Tegnap nagyon jól evett,úgy örültem.Én a Noéminél sokkal rosszabb étvágyú voltam.Csak a tejet ettem meg,anyu rízst darált bele.Nem ettem meg a bébikajákat sem,sem a gyümiket.
Teljesen természetes,hogy fáradt vagy.Én is az voltam.Pihenj!Neked most a baba a legfontosabb.
Nálunk az AFP-re a beutalót a védőnő adja.(Nálunk kb.6 hetente kell menni a körzeti nődokihoz és a védőnőhöz.)Az eredményt is a védőnő kapja meg.(A körzeti nődoki nem vizsgál meg,ha van saját orvosod.)

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!
Én is elég nyughatatlan voltam a terhességem alatt: pakolás, rendezkedés, takarítás stb. És mindez a folyamatos fáradtság ellenére. Ez szerintem is természetes. Plussz kilók, hormonok, megnövekedett vérmennyiség, nem csoda, hogy hamarabb kipurcan az ember, vagyis a kismama.
Az AFP-t Zeg-en nézték, beutaló kell hozzá. Nekem az nem volt, mert a védőnőm azt mondta, majd a doki ad Zeg.en, ott meg azt mondták, hogy ők nem szoktak ilyet adni, menjek csak fel a vérvételre. Szerencsére anélkül se zavartak el, de a védőnőnek kellett volna adni szerintük...
Kicsit káosz, de Te is hasonlóképp vagy vele, Andi, hogy máshol van a doki, meg a védőnő, így nem mindig tudják, kinek mi a dolga:-)

A fáradtságra visszatérve: nem múlik el a 9 hónappal. Az éjszakáink nagyjából így telnek: szopizás este 10-kor, hajnal 2-kor, 6-kor és 9-kor... Ez mindegyik kb. egy órás program, gyakran két pelenkacserével, mert sokszor a szopizás közben rakja tele a pelust.
És Luca éjszaka se sírdogál, csak gügyögéssel, nyöszörgéssel jelzi, hogy felébredt.

Raktam fel képeket a Babanet fotóalbumába. www.babanet.hu/album
T betűnél Tánczos Luca néven elmentve
Kikapcsolódásképpen, ha van pár percetek. Szerintem érdemes megnézni!

Puszi: Gabi
ngabi
 
 


Gabi!

Nagyon szépek vagytok,megnéztem a kis családodat.

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Gyönyörű ez a kislány. Szép formás mindene. Igazi kis hölgy. Tényleg nagyon szép család vagytok. Kicsit nagyon irigy vagyok ám... Na de remélem nekem is lesz majd ilyen.
Sok boldogságot nektek!

Azt hiszem hasonlóan fogok járni mint te. Az uh-ban mondta a doki, hogy akkor Zegen veszik le az afp-hez a vért. Ma hívtam az én dokimat, azt mondta előbb menjek uh-ra, aztán őhozzá. Tehát már biztos, hogy ő nem fog adni papírt. Meg ha az uh-ban sem akkor én is csak próbálkozhatok. Remélem szerencsém lesz mint neked, és nem kell mégegyszer elmennem. Már nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. Majd este írok. Köszi az infókat.

Ildi!
Örülök, hogy Noémi már jobban evett tegnap. Remélem ez mára csak javult. Mindig aggódni kell ezekért a babákért. Amíg a pocakban vannak addig is, utána meg főleg.
Noémin látszik, hogy szép fejlett baba, szerintem neked nincs okod aggodalomra. A felnőteknél is előfordul, hogy nem egyforma az étvágyuk. Remélem nem írtam butaságot. A gyümölcsökben meg amúgy is van vitamin.
Remélem már nem aggódsz. A hiszti elmúlt vagy alapból hisztis Noémi?
Akkor húsvétkor jöttök haza? Biztosan nagyon várod már. Szeged nem két lépés, milyen gyakran szoktatok jönni?

Andi
andi71
 
 


Bocsi....
Gabi!
Elfelejtettem. A vérképem teljsen jó. A cukor is jó lett, terhelés után 6,2. A vizeletem is negatív a védőnő szerint, bár az eredményen ott szerepel egy két *. Majd holnap rákérdezek.

Na, puszi
andi71
 
 


Andi!

Örülök,hogy jók lettek az erdményeid.Kép
Neked is nemsokára szép kis családod lesz.
A Noémi alapból hisztis.Én is ilyen voltam 1 és fél éves koromig.(Jó kilátások.)
A lánynak voltak már nem evős napjai,de nem tartott ilyen hosszú ideig.Az igaz,hogy szép,fejlett baba,csak ugye az anyai aggódás...Majd megtudod.De most nincs gond,tegnap lemértem.Hízott is egy kicsit.
Sajna,nem húsvétkor megyünk haza,hanem valószínű,hogy másfél héttel később.A férjem minden hónapban egy hétig ügyeletes,és ilyenkor nem mehetünk sehova.Amióta megszületett a Noémi, 4-szer voltunk otthon.Igyekszünk hazamenni,ahányszor csak bírunk.De elég drága egy út.
Vigyázz magadra!

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, minden rendben van. Remélem így is marad.
Este jövök a részletekkel.

Puszi
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Hát a méregtől szétrobbanok. Leírtam a mai napot részletesen, jó hosszú levélben és ez a dög nem küldte el.
Most nincs idegem újra gépelni 2 ujjal. Bocsi majd holnap.

Szép estét nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
Látom jól ellevelezgetek magammal. Merre vagytok?

Szóval tegnap az uh-ban nem az a doki volt akivel megbeszéltük, hanem a Kovács doki. meglepően kedves volt csak azt nem értette mit keresünk akkor, ott.
A babó most a korának megfelelő, mindene megvan.
Közben kiderült, hogy az afp-t csak hétfőn veszik le. Nem is volt ciki fölmenni papír nélkül, nem is aznap. De ott is nagyon kedvessek voltak. Megvártuk a főorvosnőt, aki mondta, hogy szerinte nem kell megcsináltatni az amniocentézist, mert nem mutatja ki ezt a betegséget, de holnap du már lesz eredmény, akkor megbeszéljük. Az Kovács doki szerint, 35 év alatt veszélyes, meg a méhlepény a melső falon tapad, tehát azt is át kellene szúrni, tehát kockázatos.
Utána már jött a választott dokim, aki az én kedvemért jött le, mert már nem volt senki. Remélem nem kiabálom el, de örülök, hogy őt választottam. Ott is minden ok volt. Kaptam kúpot, azt hiszem Mikogal. Ismeri valamelyitek.

Szóval kicsit megnyugodtam. remélem később sem lesz baj.

Ildi!
Eszembe jutottál ám, mikor Hahóton átmentünk. Vajon merre lakhatott ez a leányzó.

Na puszi Nektek.
Andi
andi71
 
 


Andi!

Örülök,hogy minden rendben van.
Mire kell neked a kúp?Én nem ismerem.
Elmentél a házunk előtt,mert a 74-es főút mellett laktam.
Most nehéz döntés előtt állunk.Lakáscseréhez készülünk.Nagyon gondolkodunk,hogy belefogjunk-e egy sorházba.Kb.22 millió,piszok drága,de mégis csak egy ház.Itt kb.8-10 millió egy telek.Félek a nagy kölcsöntől.Ez olyan 5-6 millió lenne.Meg eléggé Szeged szélén van,messze a belváros.(Most itt lakom a belvárostól pár percre.)Állandóan jár az agyam...

Ildi
tfildiko
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Hát nem könnyű döntés. Ha biztos munkahellyel rendelkezik a férjed, akkor a hitel biztosan nem lesz gond. Bár az én férjem, soha nem enged hitelben gondolkodni, de hát mindenki más. Inkább az a nehezebb, ha Szeged szélén van a ház, akkor esetleg eladás esetén fog-e az értéke ennyit érni. Meg milyen a közlekedés a belvárosba. Ha van kocsi, ami rendelkezésre áll, akkor már ez sem gond. Nagyon izgalmas dolog egy új házba költözni. Remélem sikerül jól döntenetek.
Noémi jól van?

Gabi!
Nálatok minden rendben?

Maska!
Te jól eltüntél. Ma kell menned uh-ra, ha jól emlékszem. Remélem minden ok lesz és élvezed majd a mozizást. Légyszi mond el, hogy milyen volt. Jelentkezz!

Szép napot nektek!
andi71
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: