Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bárhogy kerestem, nem találkoztam zalai hozzászólóval a többi beszélgetésben...
Pedig jó lenne!
Ha van kedvetek néha csevegni, írjatok! Szerintem van mit megvitatni baba-ügyben.

Üdv.: egy pocakos kismama, Gabi
ngabi
 
 


Szia Gabi!

Én szoktam néha írni más topikba. Ugyan még nem vagyok pocakos kismama, de remélem haladok a cél felé. Te hol tartasz a babavárásba? Neked könnyen összejött?
Egyébként már én is gondolkodtam, hogy kéne egy ilyen topik. Köszi. Remélem más is csatlakozik.
Andi
andi71
 
 


Szia Andi!
De örülök, hogy jelentkeztél!
Én 29. hetes vagyok, és pont ma voltam Zeg.en ultrahangon. Nagyon jó volt látni a kis Babócát. De annyira összeszorította a lábait, hogy nem tudta megmondani a doki, hogy kislány, vagy kisfiú. Pedig most már nagyon kiváncsi vagyok.
Te melyik dokihoz jársz? Én a Goldfingerhez. Ő nagyon rendes.
Hogy érted, hogy "jó úton haladsz"? A "próbálkozásnál" tartotok, vagy a pocakod nem kezdett még el nőni?
Én olvastam egy Czeizel Endre könyvet, amikor elkezdtünk a babáról beszélni. Nagyon sok hasznos és érdekes dolgot írt az "optimális" családtervezésről. Aztán -úgy látszik már az olvasás megtette hatását- mert nekünk elsőre összejött.
Szurkolok Neked!
Gabi
ngabi
 
 

 
 

Szia Gabi!
Én még csak a próbálkozásnál tartok. Sajna PCO-m van, így kezelésre szorulok.
Egyszer már összejött a babó, de sajna a 20. hét után derült ki, hogy baj van. Így meg kellett szakítani a terhességet. Most újra próbálkozunk. Egyébként a PRI-be járok.
Neked nagyon jó, hogy ilyen gyorsan összejött és hipp-hopp itt lesz a szülés ideje. Sok szerencsét kívánok Nektek.
Andi
andi71
 
 


Andi!
Nagyon sajnálom, nem lehetett könnyű. Belegondolni is rossz...
De nem szabad feladni, s akkor biztos sikerül.
Az elején nekem is voltak vérezgetéseim, sokáig táppénzen is voltam, meg gyógyszereket kellett szednem. Akkor nagyon megijedtem, de szerencsére ezen túljutottunk.
Én hiszek a Sorsban, s hiszem, hogy mindennek oka van. A Ti kisbabátok is meg fog érkezni, s szerintem tudni fogja, mikorra kell jönnie. Én szorítok Nektek!

Olvastam a profilodban, hogy Kanizsán laksz. Én Lentiben, és Zeg.en dolgozom.
Szerinted internetezik a megyében más kismama is rajtunk kívül?

Gabi
ngabi
 
 


Szia Gabi!
Biztosan internetezik más is, csak szerintem mi zalaiak, annyira félünk megnyilni mások előtt. Attól félünk, hogy valaki majd ránk ismer. Szerintem nagyon jók ezek a topikok, én már nagyon sokat tanultam a lányoktól. És az sem rossz, ha néha kapsz egy kis biztatást.
Nagyon sok erőt lehet meríteni abból, hogy valakinek sok évi küzdelem, próbálkozás, reményvesztettség után mégis összejön a CSODA. Egy babó. Utána te is újult erővel indulsz, hogy neked is sikerülhet. El sem tudja képzelni az, aki ezt nem élte át.
Egyébként én is hiszek a sorsban, és reménykedem, hogy az Isten nekem is megadja, hogy boldog, aggodásmentes kismama legyek. Csak előtte még próbára tesz.
Egyébként én a pécsi topikon láttam kanizsai levelezőt.
Hányadik héten volt vérezgetésed, milyen gyógyszert kaptál? Mit mondott a dokid, mitől van? A terhességemben a 6. héttől apró vérzésem nekem is volt, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget, mert a babával nem volt gond.
Vigyázz magatokra!
Andi
andi71
 
 


Helló Andi!
Lehet, hogy igazad van (már ami a zalaiakat illeti általában) Pedig szerintem is irtó jó dolog ez a babanet, főleg a topikok, bár én még csak nemrég találtam rá.
Azt, hogy valaha is "aggódásmentes" kismama legyél, azt kétlem. Az öröm mellett mindig ott van az aggodalom is (és ez szerintem így is marad még úgy 40 évig) És sajnos annyi rosszat hallani, olvasni (mint ahogy a Te szomorú történeted is), hogy soha nem lehet teljesen meggyugodni. Én is igazán akkor vagyok boldog, amikor mocorog a kisbabóka, ha nem, akkor alig várom, mikor mozdul már meg.
A vérezgetéseim a 8. hét környékén voltak. No-spat és Pipolphent kellett szednem, amitől nagyon álmos voltam... A Pipolphent most újra kell szednem, meg Terbutalint is, mert sajnos kezd nyílni a méhszájam (csakhogy legyen miért aggódni)
Amúgy mi az a PRI? (Bocs a tudatlanságomért)
Gabi
ngabi
 
 


Szia Gabi!
Nem vagy tudatlan. Még tapolcaiak sem tudják mi a PRI. Ez a Pannon Reprodukciós Intézet rövidítése, és ez egy meddőségi intézet. Örülj neki, hogy nem tudod mi az. Bár én se tudnám. De sajna kell.
Mennyire veszélyes ez a mészáj kinyílás? Azt tudom, hogy mit okoz, de nálad ez milyen mértékű?
Egyébként meg ne aggódj. Biztosan semmi baj nem lesz. Ha aggódsz, azzal meg csak ártasz a babának, meg görcsölsz. NE AGGÓDJ és pihenj sokat. Remélem már nem dolgozol?
Meg vagy elégedve a dokiddal? Egy jó orvos fél siker.
Ne aggódj és vigyázz nagyon a babádra.
Andi
andi71
 
 


Helló Andi!
A dokival meg vagyok elégedve, mindent jól elmagyaráz, amit kérdezek, és nem úgy kell belőle kihúzni, sokmindent mond magától is. Túlzásba talán nem viszem az aggodalmaskodást, bár ez a két dolog kissé megijesztett. De mindegyik esetet úgy fogom fel, mint figyelmeztető jelet arra, hogy egy kicsit vissza kéne fognom magam, többet kell pihennem.
Még dolgozom, oktató vagyok egy biztosítónál. Kb. heti négyszer utazok Lentiből Zeg.re, de van, amikor a megyén belül máshová is. De egyre kevesebbet autózom, már kényelmesebb a busz. És újabban inkább ülve magyarázok...
A méhszáj nyílás talán nem lesz vészes, a gyógyszer és a több pihenés remélem meg is állítja. (egy centire nyílt a külső méhszájam)
Ilyen meddőségi intézet Tapolcán van legközelebb? Milyen gyakran kell menned? És milyen "fázisnál" tartotok?
Gabi
ngabi
 
 


ÉBRESZTŐ ZALA MEGYE!!!!

Nehezen akar beindulni a topik. Vagy itt nincsenek kismamák internetközelben???

Andi71! Mi van Veled? Remélem minden rendben van!
ngabi
 
 


Szia Gabi!

Bocs, hogy ennyi ideig nem jelentkeztem, de most nagyon jó hírrel szolgálhatok.
Úgy alakulnak a dolgok, hogy talán sikerült a baba. De még nagyon az elején tartunk. Drukkolj nekünk.

Remélem TI jól vagytok. Ha jól számolom már 32 hetes vagy. Úgy irigyellek. remélem minden OK, jól vagytok?
andi71
 
 


Andi!
Nagyon örülök!!!!
És -még csak csendben- gratulálok is!
Hány hetes vagy? Néztétek már ultrahangon?

Mi szombaton voltunk 4D-n. Kislányunk lesz!!!
És irtó eleven. Majd' kirúgja az oldalamat. Az ultrahangon is végig produkálta magát, hadonászott a kis kezeivel...
Már most alig várom, hogy találkozzak Vele:-)
(De azért persze még csak maradjon odabent!)

Gondolok Rátok!!!!! Vigyázz nagyon Magatokra, és pihenj sokat!!!

Gabi
ngabi
 
 


Szia Gabi!
Gratula a kislányodhoz. Örülök, hogy minden rendben van és így is marad. Mikor fogsz szülni?

Mi még nagyon az elején vagyunk. A doki szerint kémiai terhesség. UH még nem volt, majd jövő csütörtökön. Vérvételből állapították meg. Ja meg volt UH, de csak a nyh megvastagodás látszik.
Pont ma van a betöltött 4. hét.
Izgulok, hogy minden rendben legyen.

Vigyázz magatokra!
andi71
 
 


Szia Andi!
Hogy vagy? Hányinger, mellfeszülés? (Bár az előbbi nekem soha nem volt.)
Nálunk most a legizgalmasabb hír, hogy beállítottuk a kiságyat (használtan kaptuk barátoktól, de nagyon szép), és én legszívesebben csak ezzel foglalkoznék. Járnám a boltokat, nézelődnék, tervezgetnék...
De sajnos nem tehetem, mert vizsgaidőszak van, és tanulnom kell (végzős vagyok Győrben közgáz szakon) Szombaton 3 vizsgám lesz, be kell sűríteni, nehogy kicsússzak januárban az időből (jan. 29-re vagyok kiírva)

Te mivel töltöd a napjaidat?
Gondolom most számolod a perceket csütörtökig (én is aznap megyek dokihoz)
De már hamar itt lesz!!!!

Pihenj sokat, és egyél sok gyümölcsöt, diót, meg kefírt!

Gabi
ngabi
 
 


Ja, és BOLDOG MIKULÁST!!!<!--attachment: Mikul_s-134380.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*49.2**Mikul%e1s%2ebmp --><center><pre>
Kép
Mikulás.bmp (49.2 k)</pre></center><!--/attachment-->
ngabi
 
 


Szia Gabi!

Remélem minden OK volt a mai vizsgálaton!
Nagyon sajnállak, hogy mikor már csak a babóddal kéne foglalkozni, még vizsgáznod kell. De biztos ügyi vagy, meg talán a tanárok ilyenkor elnézőbbek is. Minden elismerésem a tiéd!!

Mi is ma voltunk UH-on. Már lehet látni a kis pocaklakót, 4,2 mm, mint egy kis gombostűfej, olyan a képen. Ha jól számolom, holnap kezdem a 6. hetet.
Egyébként különösebb tünetem nincs, néha émelyeg a gyomrom picit, meg ha többet megyek szurkál. Nagyon bízom benne, hogy minden OK lesz.

Nagyon vigyázz magatokra, a vizsga miatt ne stresszelj, nehogy a babódnak rossz legyen.

Szombatra egy nagy kalappal neked.

Andi
andi71
 
 


Sziasztok! Ma végre sikerült megkeresnem a babanetet és regisztrálnomKép Mármint a fiam végre hagy egy szuszanásnyi időtKép Örülök, hogy ide találtam. Andinak ismeretlenül is öszinte gratulaKép Katianyu
katianyu
 
 


Szia Katianyu!

Isten hozott itt minálunk!
Már azt hittem csak ketten vagyunk egész Zala megyében.
A profilodban látom, hogy te már kétszeresen gyakorló anyuka vagy. Remélem nekünk is lesz ebben részünk. A Gabi már nagyon közel van hozzá, én még egy kicsit messzebb, de remélem most nem lesz semmi baj, és én is karomban tarthatom az egészséges babómat.
Írj egy kicsit magadról! És gyere gyakran!
És köszi a gratulát!

Gabi!
Remélem sikerültek a vizsgák!? Jelentkezz!
andi71
 
 


Szia-sztok! Andi szorkolok nektekKép jó dolog egy pocaklakó pláne, ha már itt tud rosszalkodni mint az én Ákosom. Remélem hamarosan már a terhességi eredményeidet elemezzük itt majdKép különben is az olyan szép karácsonyi ajándék lenneKépmármint a +terhességi teszt...(a férjem szülinapjára kaptaKép Szoval elvileg leszek most már, és szívesen járnék ide, remélem leszünk többen is.
katianyu
 
 


Szia Kati!
Hát remélem úgy dönt a mi babónk, hogy velünk marad. Nem csináltam tesztet, mert stimuval jött össze a baba és 12 nap után vérből állapították meg a terhességet, utána már uh-on is látták.
Én is úgy képzeltem egykoron, hogy majd kis cipővel vagy + teszttel tudatom apucival a jó hírt. De sajna nálunk ez nem így történt. De az eredmény a lényeg.
Nálatok hogyhogy ennyi különbség van a két gyerek között? Így akartátok vagy így jött össze?

Gabi!
Sikerült a vizsga? Merre vagy?
andi71
 
 


Szia Andi!
Elöször is had gratuláljak a jó hírhez Kép és szoritok nektek nagyon! Most mennyi idős a pocaklakó? Meg remélem eztán is tudatod mi van veletek, minden részlet érdekel(mikor mennyit nőt és, hogy hogy érzitek magatokat)

Kérdésedre nem is igazán tudom a választKép 22 éves voltam mikor csibe megszületett...aztán annyi minden jött közbe valahogy nem is gondoltunk második gyerköcre (pedig már a szülőszobán azt mondtam (rögtön szülés után) hogy én még kétszer visszamegyek. Jól meg is lepte a szülésznőtKép mert, hogy általában ott mindenki megesküszik, hogy soha többéKép Aztán úgy alakult, hogy mindketten rádöbbentünk, hogy nekünk kell még egy baba....Jelenleg a 3. van megfontolás alatt..Kép Nem igazán tudom még, hogy mit tegyek nagyon szeretném is (a férjem is) meg az észérvek is ott vannak. Kiderül majd,még minimum három hónapom van rá, hogy döntsek!
Mikor ilyen nyüszis hétfő délelöttunk van Ákossal ...hát tényleg meggondolandóKép

Minden képpen meg kell beszélnem a reumatologussal is. Nagyon ki van az egész gerincem.De erröl majd máskor!

Még egyx gratula és vigyázz babóra! Kép

Üdv: Katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!!!!
Kati, köszöntelek topikon!

Pár napra kiteszem a lábam itthonról, és mennyi minden történik itt, mire hazaérek...

Andi! Remélem kicsit meggyugodtál! Nagyon örülök! Olyan jó az ultrahangon látni, igaz? Még akkor is, ha nem sokmindent lehet kivenni belőle...
Nekem is megvolt a 33. hetes, még mindig kislánynak látják, és már elérte a 2 kilót:-)))
Zeg.en új Uh-gép van, adtak két kis képet is.

Kati, látom Neked már van gyakorlatod, s két éve Te is januárban szültél. Ha lesz időd, mesélhetnél nekünk: Hol szültél? Kinél? Milyen volt? Apás szülés volt? Stb.
Nagyon szép neve van mindkét gyerkőcödnek!

Szombaton a vizsgáim is megvoltak, remélem sikerültek is, de ez majd csak pár nap múlva derül ki. Sajnos a tanárok nem elnézőbbek velem, mert írásbeli vizsgák vannak, a lapra meg nem írhatom rá, hogy "kismama".
És nagyon jól telt a hétvége! Vettünk kiskádat állvánnyal, hálózsákot meg babatörölközőt. Olyan szép minden. A babakocsit is majdnem megvettük, csak ami megtetszett, arról kiderült, hogy egy hiányzó alkaltrész miatt majd reklamálnia kell az eladónak a szállítónál:-( Majd legközelebb.

Szép napot!

Gabi
ngabi
 
 


Szia Gabi!
Köszi az üdvözlést.Párnapja megtaláltalak titeket és idepofátlankodtam..Kép
Igen én már régota gyakorló anyuka vagyok, a lányom már 12 éves a kicsi pedig januárban lesz 3. már bejelentkeztünk az oviba is . Velem már nagyon unatkozik itthon, hiányoznak neki a gyerekek.
Keszthelyen szültem a Pap Ervinnél. Úgy volt, hogy apa is bent lesz velem, de sajna éppen sorban ült egy másik orvosnál, mire végzett én nem engedtem, hogy bejöjjön. Az utolsó percben kiderült, hogy az én kicsi fiam a popsiát dugja ki előre. Akkor meg már nem tudtak mit csinálni meg kellett szülnöm rendesen. Olyan erős ,éles fájásaim voltak, meg nagyon nehéz volt, hogy senkit nem láttam volna szívesen , nemhogy a férjemet Kép

A vizsgádért szorítok neked! Vigyázz a babádra. Mikorra vagy kiírva ?

üdv katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!
Bocsi, de egy kicsit el voltam havazva, meg el is leszek.
Sajna holnap meg holnapután megyünk cocavágásra anyúékhoz. Ő is beteg és így sokat kell segítenem. Hát egy kicsit félek.

Kati!
Lehet, hogy vállaltok egy harmadik babót is? Ez nagyon szupi. Ha eldöntöttétek, remélem gyorsan összejön. De miért ne jönne össze? Nem mindenki olyan mint én!!!

Gabi!
Igen eltüntél. Még mindig tanulsz? Vagy már csak a babódra koncentrálsz? De jó, hogy már a babkocsinál tartatok. Hipp-hopp és megszületik a pici babód. De jóóóóóó Neked!

Majd csak a hétvégén tudok jelentkezni valószinűleg.
Puszi nektek!!
andi71
 
 


Sziasztok!
Igen, ritkábban van időm jelentkezni, én is el vagyok havazva: tanulok, kedden adózásból fogok vizsgázni, és nem valami egyszerű...
Holnap már el is utazok, céges évzáró bulink lesz Keszthelyen (egy kis kikapcsolódás), hétfőn évzáró értekezlet Pesten, aztán kedden a vizsga. Unatkozni, azt nem lesz időm!
Így a hétvégét már a húgomnál töltöm Győrben, jövő héten tudok majd jelentkezni.

Addig is minden jót! Pihenjetek sokat!
Andi! A disznóvágáshoz kitartást, sokat azért ne ugrálj!

Hogy álltok a Karácsonyi készülődéssel? Olyan szép minden, a házak, az üzletek dekorációi...

Puszi: Gabi
ngabi
 
 


Na harmadszor veselkedek neki, hogy írjak ide is.
Már kétszer félig be volt gépelve amikor a "főnököm" elszólitott.

Gabi: a város itt is nagyon szépen fel van díszitve, persze csak a sétálóutca Kép de at mesébe illő. Tegnap nagyot sétáltunk a gyerekekkel, mert imádják nézni a sok karácsonyi csili-vili kirakatot, meg a sok apró fényt a fákon. Szolt a zene igazi karácsonyi hangulat.
A vizsgádon ügyeskedj, majd szoritok én is.
Sity-suty meglesz és utánna meg jöhet a megérdemelt pihi!

Andi:
A disznó vágás jó társaságban még jó buli is lehet Kép Én mindig nagyon szeretem mert akkor összejön a család és jó a hangulat a rengeteg munka mellett is!
De azért nagyon vigyázz magatokra! Hideg van egy felfázást nem kéne beszerezni! És igyekezz ugy a melóhoz állni, hogy más is hozzá férjen Kép
Most papirod van róla, hogy megtehesd! Kép
Szóval semmi túl eröltetés. Amúgy érezd magad jól és egyél jókat helyettem isKép

A karácsonyi készülédés már nálam folyamatban, takarításból már csak a mindennapi sikamika maradt. Azt meg majd utolsó nap.
rengeteg ajándék meg van már...persze a gyerköcöknekKép kicsit túl is vásároltam magam, de annyi mindent találtam amiket pont nekik találtak kiKép
Nekem meg már megjött a Jézuska bibibi .) megkaptam a páromtól a szuperkonyhairobototKép
aprít, darál levet facsar reszel meg tésztát is lehet csinálni vele...kár, hogy el nem mosogatKép
Apa zakót kapott nagyon csini divatosat...Cégesbuli szombaton...ezért neki sem a fa alatt lesz. Már abban akar vírítani.
A hétvégén kezdem a sütiket megcsinálni..meg kellett várnom vele míg csibém itthon lesz, mert ragaszkodott hozzá, hogy Ő is segítsen.
Eddig mindig 23.-án éjjel díszitettük a fát amikor a gyerköcök már aludtak.
Mivel Ákos velünk alszik egy szobába (ott lesz a fa is) így ez nem megoldható. 24.-én délelött együtt állitjuk a fát, hogy a Jézuska alá tehese az ajándékokat.Na nem lesz semmi...lehet, hogy regényt írok majd belőle...előre látom, hogy akicsi fiam hogyan fog "segíteni"Kép
Szerintem jobban izgulok mint ők. Persze az ilyenkor "szükséges" agybaj is elért már.
Semmi nem jön úgy össze ahogy szeretném, mindenki kavar semmi nem sikerül...tegnap kicsit depiztem is miatta, ma egyenlőre jobb, de még nagyon reggel van.

katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Kati, Gabi!
Hova tüntetek?

A karácsonyi készülődésben elfeledkeztünk egymásról? Remélem mindent előkészítettetek és pihenten várjátok a szentestét. Na ez csak poén volt.

Képzeljétek tegnap leestem egy puffról. Nem túl magas a szekrény, úgy gondoltam a szélét letörlöm arra felállva. Aztán rosszul álltam és kibillent alólam. Nem ütöttem meg magam sehol, csak a hasam "megrendült". Ezt nem tudom máshogy írni. Remélem nem lesz baj.
Csütörtökön megyek babanézőbe.

Puszi nektek!
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
Én megvagyok, csak egy kis időre tűntem el.
Munkahelyemen hétfőn lezártuk az évet egy értekezlettel (Hurrá!) Most úgy érzem, olyan nagyon nem fog hiányozni (de majd kiderül)
Ma volt az adótan vizsgám (köszi a szurkolást), eredmény majd csak január elején lesz, de úgy érzem jó lett.
Kissé nyűgös vagyok a sok utazástól :-(((

Holnap újra jelentkezem, addig is ne nagyon potyogjatok le székekről, meg máshonnan se!!!

Gabi
ngabi
 
 


Kellemes Ünnepeket és vidám, babás új évet kívánok!!!

GabiKép
ngabi
 
 


sziasztok!
Kicsit későn tudom, de annál nagyobb szeretettel kívánok nektek Békés boldog Karácsonyt!
Kép

katianyu
ui.azért,ha a nyagykarácsonyozás lezajlik jövök!
katianyu
 
 


Sziasztok lányok!

Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyt kívánok mindkettőtöknek, és a családotoknak is!!!!

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!
lezajlott végre a nagy rohangálásKép ma már csak csendesen ünnepeltünk itthon a gyerköcökkel. Van egy kis időm bekukk, de látom Ti még nagyban ünnepeltek.)
Gabi
remélem kipihented magad a vizsga fáradalmaibólKép meg persze a bulikból...lassan lehet készülődni a szilveszteri engedelahajamat-raKép
Na persze ez Andira nem vonatkozik...neki csendes kismamás buli jár csak.)
nekem meg pláne nem anyuka itthon fog csücsülni..mint már 3 éve egyfolytábanKép
katianyu
 
 


http://www.babanet.hu/album/main.php?album=4209&page=2&image=98309

ezt nézzétek meg...karácsonyra a sógornőmék összeszedtek egy csomó képet a gyerekeimről CD-re tőle kaptam....ezt különösen imádomKép
Ákos a strandon!
katianyu
 
 


Sziasztok!

Kati!
Valami fantasztikusak a gyerekeid. Ákoson látszik, hogy kis csibész. Elhiszem, hogy leköti az idődet. Boldog lehetsz velük.

Nálunk is megvolt a nagy menés mindenfelé. Aztán úgy elmúlnak ezek a napok, hogy az ember csak azon csodálkozik, hogy erre készült olyan sokáig, aztán hussss.......már vége is.

Szeretnék tőletek kérdezni valamit!

Csütörtökön voltunk uh-on. Már láttuk a szívhangot is, a babó 5,8 mm. A doki szerint minden tökéletes. Azt mondta, hogy hat hetes. Én úgy számoltam, hogy pont aznap töltöttem be a 7. hetet. A méret szerint valóban hat hetes. Rákérdeztem és ő azt mondta, hogy az utolsó mensihez képest is hat hetes, ezt úgy számolják. Az nov.5-én volt. Szerintem ez 7.hét de nem mertem többet variálni. Azért aggódom, mert az előző terhességben is az volt a baj, hogy a baba nem fejlődött rendesen.
Nektek mi a véleményetek erről?

További szép ünneplést!!!
Andi
andi71
 
 


Andi
nyugi nem az utolsó mensitól számítják, hanem azt a dátumot veszik figyelembe és abból számolják ki a peteérésedet, ebből tudnak következtetni arra, hogy mikor eshettél teherbe
ne idegeskedj minden rendbe lesz!
katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Kati!
Köszi a megyugtatást. Közben rákerestem a neten és láttam, hogy betöltött hetekről+napokról beszélnek. Nálam csak hetet mondott a doki és így már stimmelt.

Hogy telnek az ünnep utáni és előtti napok? A gyerekek most is nyüzsiznek?

Láttam Ákoska képeit. Igazán stram kiskölyökként született és azóta is az. Gratulálok hozzá. Látszik rajta, hogy majd kicsattan az egészségtől.
De te sem panaszkodhatsz. Olyan vékony vagy, hogy nem is látszik rajtad a két gyerkőc. Igazán szerencsés alkatod van. Sajna nekem van jó pár kiló feleslegem.

Merre felé szilvesztereztek? A gyerkőcökkel?


Gabi!
Te merre vagy? Remélem nincs semmi baj.

Puszi nektek!
Andi
andi71
 
 


Na sziasztok!
Látom már ti is éledeztek a nagy ünneplésbőlKép
Andi
örülök, hogy megnyugodtálKép most nem is szabad idegeskedned, ne feledd mindent amit te érzel azt a baba is.
Köszi a bókokat Ákos tényleg egy eleven belevaló kiskölyök..föleg tegnap tombolt egész napKép
Az egészség most nem jött beKép még csak most lábalunk ki a betegségből , még mindig nagyon köhög és náthásKép

Gabi
Tényleg nagyon eltüntél! Reméljük csak a jó karácsonyozás az oka.Beszámolot kérünkKép

Mi ma vagyunk hármasban eddig itthon volt apa, és mondhatom szuper volt. Ma dolgozik egy kicsit aztán holnaptól megint itthon lesz 3.-áigKép
A szilveszter "természetesen" itthonKép örülök is egy kicsit meg azért már nagyon rám férne egy kis szorakozás.
Azt igérte a sógornőm, hogy jövöre már nem lesz ilyen gondom, mert ott amúgyis kicsi lesz a baba ő tuti otthon lesz és beválalja majd az enyémeket is.
Úgyhogy főzicskézek majd előre, hogy aznap ne kelljen és lustálkodunkKép
Teszek fel karis képeket
Kép
ez még ajándékok előtt volt
Kép
Kép
katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

A szüleimnél töltjük az ünnepeket (Komárom megyében, Kisbéren), így most csak benéztem egy pillanatra. 3-án megyünk haza. Akkor majd jelentkezem.

BUÉK!!!

Addig is puszi: Gabi
ngabi
 
 


Szia Kati!

Ezek szerint ketten maradtunk.

Mi is itthon szilveszterezünk. Amióta a férjemmel együtt vagyunk ilyen még nem történt. Nem igazán szeretnénk sehova menni. A baráti társaságban sokan cigiznek és nem mondhatom, hogy miattam ne. Pont sziveszterkor. Olyan öreges óévbucsúztató lesz. Lehet, hogy már éjfélkor alszok is. Mostanában olyan vagyok, mint egy jegesmedve. Állandóan tudok aludni. Egy filmnek nem látom a végét. Mint az öregek.

Ti azért a két gyerek mellett biztosan nem lesztek ilyen nyugiba. Úgy irigyellek ezért. Fúj csúnya vagyok. Annyira várom már, hogy legyen gyerekem. A Gabi már nagyon közel van.

Kati!
Mit főzöl szilveszterre?

Puszi
Andi
andi71
 
 


sziasztok!
Mi is itthon leszünk hármasban, mert Csibe megy bulizni a barátnőjéhez...ott is alszik.Kép
Nem tudom meddig bírok majd én is fent lenni, bár ujabban elég rossz alvó vagyok.(na most tuti kidőlőkKép
Annyi kajánk lesz, hogy ha mástól nem hát akkor attolKép
sütök malacot meg kolbásszal töltött karajt, most sült meg a cipóban csülköm holnap meg még csinálok krumplisalátát kaszinótoját. meg persze lencselevest ujévreKép
szóval egész nap csak enni fogunkKép
Azért én már kicsit arra irigykedek aki mehet bulizni...ezer éve nem voltunk sehol.Ha nem is hangos táncos disco szerű örületbe, de nagyon jó lenne kicsit a régi ismerősökkel (vagy ujakkal) együtt dumálni szórakozni.

Ha elvesznétek addig :
Boldog új évet kívánok, sikerekben egészségben!
katianyu
 
 


Boldog Új évet kívánunk nektek és családotoknak !KépKép

katianyu apci Eszter Ákos
katianyu
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog, szeretetben gazdag, békés boldog új évet kívánok nektek és családotoknak!

Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Még egyszer boldog új évet Nektek!
Hogy telt a Szilveszter?
Nekünk nagyon "öregesen", vagyis inkább "kismamásan": szüleimnél a tv előtt, én már 10-kor aludtam, éjfélkor koccintás (részemről kölyökpezsgővel) és alvás tovább...
Ez most így volt nagyon jó.
Kislánykánk irtó eleven, rengeteget rugdal, nyújtogatja a kis lábacskáját, náha meg is lehet fogni:-))

A két ünnep között mozgalmasan teltek a napok, vásárolgattunk: megvettük a babkocsit, aminek nagyon örültem, meg néhány szükséges apróságot (fésű, textilpelusok, vízhőmérő, kispléd stb.)
A babakocsi sötétkék, drapp színű betéttel, kérdezte is az eladó, hogy "kisfiú lesz?"
Így vennem kellett egy rózsaszín sapkát is:-)

Aztán kissé infantilis módon elvoltunk az új holmikkal. Anyukám óvónő, alig várja az első unokáját, apukám szintén. Két hugom van, 24 és 16 évesek... És mint az oviban, előkerült egy játékbaba (olyan igazi újszülőttre hasonlító) és mindent felpróbáltunk rá...
Olyan jó volt!!!

Remélem Nektek is szépen teltek az elmúlt napok!
Kati! Felépült a család? Meggyógyultatok?
Megnézegettem a fényképeket is! Öröm volt látni, milyen vidámak, boldogok a gyerekeid!

Hogy bírtatok a sok ünnepi kajával? (a cipós csülök nagyon guszta)
Részemről én rengeteget, és sok finomat ettem.

Andi! A hetekkel nekem is kutyultak össze-vissza. A védőnő mindig csak a betöltött heteket írta a kiskönyvbe (pl. 10 hét 6 napnál is csak 10 hetet), az orvos meg már pl. 10 hét 4 napnál is 11 hetet. Mindegy.
A lényeg, hogy az ultrahangon mindent rendben találtak!
Az alvással és a filmekkel ugyanúgy voltam, mint Te. Különösen eleinte, és most újra. De nem is baj. Pihenj sokat!

Szép napot Nektek!!!

Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!
Jól eltüntem én isKép csak nagyon nehéz visszaállni a mindennapokba...Ákosnak különösen (míg ezt beírtam is kétszer kellett felállnom)
szóval nem egyszerű, de csütörtökön viszem oltásra aztán vasárnap szülinap és hétfön mehetünk az oviba, ha minden jól megy.)
már nagyon várja tiszta lázba van, hogy ő megy játszani a gyerekekkel.
Velem már elég sokat unatkozik...más gyerekekkel játszani mint anyával és persze uncsi amikor anya takarít vagy főzKép

Remélem jól vagytok és szépen telnek a pocakos napokKép én imádtam kismama lenni Csibével főleg mert akkor nem volt semmi bajomKép

megint mennem kell....ugylátszik így lesz egésznapKép

Vigyázzatok a pocaklakokra!
pussz
katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Boldog újévet mindenkinek!

Ma voltam dokinál és szerinte minden ok. A babó 17 mm, 8. betöltött hét és szépen ver a szíve. A doki szerint a terhességi kornak megfelelő.
Csak félve merem leírni, hogy szerinten, lehet, hogy egy kicsit kisebb. Kicsit aggódom.
Javasolja, hogy az előzmények miatt csináltassam meg az amniocentézist. Hát attól meg nagyon parázok.
De nem tudok mit tenni, csak bízni, hogy mégegyszer tényleg nem fordulhat elő semmi rossz.

Gabi!
Te még dolgozol? Már nem sok van neked. Nagyon irigyellek.

Kati!
Remélem túlvagytok az oltások, és minden ok.

Pusza
Andi
andi71
 
 


Sziasztok!

Andi! Az én okos könyvem a 8. hétre 1,5 cm CRL értéket ír, és az pont megfelel az általad leírtaknak. Úgyhogy nyudodj meg, és próbáld magad távol tartani mindenféle negatív gondolattól. Minden rendben lesz!

Amúgy már nem dolgozom, dec. 16-tól szabadságon vagyok, január 3-tól pedig táppénzen.
De azért hetente benézek a munkahelyemre, mert a páromnak hetente kell értekezletre mennie Zeg.re (egy cégnél dolgozunk), én akkor megyek a dokihoz.
Nagyon jó itthon lenni. Már mindent kimostam, kivasaltam, és naponta többször megcsodálom a kisruhákat. Örömteli elfoglaltság!

Hétfőn lesz még egy vizsgám Győrben, közben tanulgatok (ez az utolsó, a többi sikerült, ráadásul meglepően jól. Hurrá!)

Képzeljétek, kedden voltunk a kórházban, és a dokim megmutatta a szülőszobát, és megpróbált felkészíteni, mi vár rám.
A szülőszoba meglepően kicsi, de minden nagyon szép új és tiszta. (Bár, nem tudom, miért gondoltam, hogy egy nagy szalon szükséges a szüléshez?)

Na megyek, mert átmegyünk az anyósomékhoz. Itt laknak egy utcányira tőlünk.

Jók legyetek!

Gabi
ngabi
 
 


Gabi!
Annyira jó, hogy ezt írtad. Közben és is utána néztem több helyen. Egyiken és is ezt olvastam, a másikon viszont 2,5 cm. A neten is ez a 1,5 cm szerepel.
Ezzel kapcsolatban kicsit megnyugodtam.

De képzeld el mi történt.

Tapolca egy meddőségi központ, oda csak 12. hétig lehet járni. Ezért ma fölhívtam a dokimat, aki nem Kanizsán van, hogy utána mehetek-e hozzá. Erre szinte elutasított. Az előző terhességnél ő vette észre, hogy valami nem ok, akkor is nagyon megijedt szerintem. Bár már akkor is mondta, hogy lehet nekem még egészséges babám. Mielőtt elkezdtünk újra Tapolcára járni fölhívtam, hogy elvállal-e. Akkor mondta, hogy igen, az előzmények miatt ugyis minden vizsgálatot meg kell csinálni. De most kiderült, hogy már a 12. héten is Pécsre kellene mennem, ott vennék le az AFP-t, genetikai vizsgálatot ott csinálnák. Tehát magyarul mindig Pécsre kéne járnom. Csak az nekem nagyon messze van. Meg voltam velük elégedve, csk messze van meg remélem nem lesz gond. Teljesen kiakadtam, már egy nagyot bőgtem is. Ide Kanizsára semmiképpen nem mennék dokihoz, Egerszegen meg nem ismerek senkit, bár az jóval közelebb van.

Gabi!
Itt szeretném a segítségedet kérni. Pont most írtad, hogy rendes a dokid, meg a szülőszobát is megmutatta. Genetikai uh-on ott voltunk Zegen, mert előbb vették le a vért, de csak ennyi tapasztalatom van.
Arra kérnélek írd meg milyen dokik vannak, kihez érdemes menni, genetikai vizsgálatokat csinálnak-e, amniocentézist, milyen eredménnyel. Meg ha hallottál valamit a többiektől légyszí segíts!
Úgy gondoltam, ha ott is ok minden akkor sokkal közelebb van, mint Pécs és ha találnék dokit, aki elvállal, akkor lehet, hogy inkább oda mennék.

Bocsi, hogy ilyen hosszú és zavaros voltam, de nagyon ideges vagyok.
Előre is köszi a segítséget.

Andi
andi71
 
 


Szia Andi!

Mielőtt orvost választottam, elég soknál jártam (Egerszegen rengeteg a nőgyógyász), és a saját szimpátiámra és megérzésemre hallgattam, amikor választottam. Dr. Goldfinger Jenőhöz járok (nagy mackós, kb 120 kilós, szakállas, mosolygós, olyan 35-40 év körüli) Mielőtt megyek hozzá (a kórházba) mindig felhívom a mobilján, és megbeszéljük mikor ér rá, így nem kell sokat várnom. Mindent érthetően elmagyaráz, és tényleg, eddig csak jót tudok róla mondani, és másoktól is csak pozitívumot hallottam...
Ja, és sokaktól hallom, hogy már a vizsgálatoknál is kis borítékokat adnak a dokiknak. Mi is akartunk neki adni, de nem fogadta el, és mástól ugyanezt hallottam, aki hozzá jár.

A többiekről: Németh Gáborról szintén csak jót hallottam (nagyon vékony hapsi), de voltam nála is, olyan halkan beszél, hogy alig hallani, és még meg se próbál beszélgetni, csak csendben válaszol, ha kérdezel.
Horváth Zoltán (morcos nagy medve) nem a kedvencem, állítólag nagyon jó ultarhangos orvos, de kedvességnek, segítőkészségnek nyomát se tapasztaltam, és hallottam róla rosszat is.
A többieknél csak egy-egy alkalommal voltam: dr. Altmayer László, dr Horváth Tihamér, dr Regényi Péter - egyik sem győzött meg...

Akiket nem említettem, azokról nem tudok semmit.
AFP vizsgálatot elvégezték nálam is, az amniocentézisről nem beszéltem senkivel.

Ha van bármi kérdésed, írj, szívesen segítek, ha tudok. Jövő héten szerda-csütörtök körül kell mennem, ha gondolod, kérdezhetek az amniocentézisről, meg ami még érdekel.

Kati! Remélem Ti is jól vagytok! Ákos gondolom nem sok szabadidőt hagy Neked.

Sziasztok!
Gabi
ngabi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak magammal foglakozom most, de nagyon kiborultam tegnap.

Gabi!
Köszi a segítséget! Azért még szeretnék kérdezni, ha nem zavarlak.

Ma már én is érdeklődtem. A te dokidnak van magánrendelése? Te hogy voltál az elején több dokinál? Csak mentél a kórházba és éppen aki ott volt? Mennyi idős terhessen választottál dokit?
A Kádasi doktorról tudsz valamit? Itt egy ismerősöm őt ajánlotta.

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon aggaszt most ez a dolog.

Puszi
andi71
 
 


Ismerős a Kádasi neve, de nem tudom beazonosítani. Igen, azért voltam többnél, mert aki ott volt, ahhoz mentem be.
Hogy a Goldfingernek van e magánrendelése, azt nem tudom, nem is kérdeztem tőle. De nem éreztem hátrányát, hogy nem oda járok.
Pontosan nem tudom, de a tizenvalahányadik héten választottam dokit.
Szerintem is nagyon fontos, hogy olyan orvosod legyen, akiben megbízol, szakmailag jó, szimpatikus is, stb. de mielőtt bármelyik mellett döntesz, "megnézheted" őket, meg persze hallgass meg több véleményt is. (Nálam ez az utóbbi teljesen kimaradt, nem nagyon voltak olyan ismerőseim, akik Zeg.en szültek)
De úgyis a Te véleményed a legfontosabb... Lehet, hogy aki másnak bejön, attól Neked borsózik a hátad:-)
De nem kell addódni, változtatni is lehet, ha esetleg úgy érzed, rosszul döntöttél.

Nyugadtan írj, ha van még kérdésed, de legközelebb csak hétfőn leszek itthon: Holnap reggel megyünk Győrbe, a hugoméknál töltjük a hétvégét, és csak hétfőn, a vizsga után jövünk haza. Szerintem így "egyben" most utazunk utoljára messzebbre:-)

Jó hétvégét!
Gabi
ngabi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: